Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  sanning o Centrum Głupoty w Lublini…
  Zerohero o Łukaszenka do Macrona: Sam pow…
  Maverick o Jaki sens ma presja na Łu…
  NyndrO o Wolne tematy (66 – …
  Piskorz o Jaki sens ma presja na Łu…
  revers o Wolne tematy (66 – …
  JMP o Historia Batalionów Chłopskich
  Janeczka o Polska przyciąga coraz więcej…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (66 – …
  Takisobieczlowiek o Jaki sens ma presja na Łu…
  Birton o Klasyk manipulacji
  revers o Wolne tematy (66 – …
  Tafor o Hunwejbini wracają na wie…
  Niedźwiedź o Na marginesie dyskusji o Zjedn…
  Konar o Wolne tematy (66 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 525 obserwujących.

Waszyngton szuka w Polsce miejsca dla swoich wojsk

Posted by Marucha w dniu 2019-01-02 (Środa)

Rozmowa korespondenta radia Sputnik Leonida Sigana z politologiem i niezależnym publicystą Krzysztofem Podgórskim.

Grupa analityków Atlantic Council w opublikowanym raporcie twierdzi, że zachowanie Rosji wymusza na NATO zwiększenie obecności na wschodniej flance. W raporcie tym kilkunastu wpływowych dyplomatów i oficerów armii USA, proponuje, co w Polsce powinno się znaleźć, a przy okazji podają do publicznej wiadomości, co 4,5 tys. Amerykanów już robi na polskiej ziemi. Czy według Pana amerykańskie bazy w Polsce służą jej bezpieczeństwu?

– To jest mocno dyskusyjne, na pewno jest to punkt widzenia części wojskowych USA i odpowiada strategii tego państwa, które przybliża swoją infrastrukturę militarną do granic potencjalnego przeciwnika, za jakiego postrzega dzisiaj współczesną Rosję.

Wojskowi amerykańscy chcą jak najbliżej umieścić instalacje, które służą ograniczeniu czy minimalizowaniu skuteczności bojowej rosyjskiego potencjału nuklearnego, to po pierwsze. Stąd też mamy rozwijanie tzw. tarczy antyrakietowej jak najbliżej granic rosyjskich, w tym na terenie Polski.

Po drugie jednostki, które tutaj amerykańscy wojskowi rozwijają i chcą rozwijać, pozwalają skrócić czas od momentu mobilizacji do potencjalnej reakcji sił amerykańskich, bazy magazynowe pozwolą na projekcję siły militarnej w potencjalnym konflikcie w bardzo krótkim okresie. A wszelkie manewry, które prowadzą ostatnio siły NATO pod kryptonimem „Anakonda” na terenie Polski mają charakter zdecydowanie ofensywny, gdyż planowana jest operacja ataku na siły rosyjskie na terenie Obwodu Kaliningradzkiego i kontratak, uniemożliwiający manewr sił rosyjskich, deblokujących czy odblokowujących własne siły na jego terenie z kierunku białoruskiego.

Więc to się wszystko wpisuje w strategię amerykańskich wojskowych, a czy to służy interesowi Polski? Odpowiedź jest jednoznaczna: mój kraj w dwóch największych kataklizmach był polem bitwy, bo zarówno w I wojnie światowej monarchia habsburska czyli Cesarstwo Austriackie, jak tzw. I Rzesza, czyli Niemcy ścierały się z imperium Romanowów dokładnie na terytorium Polski. Ten front przechodził kilkukrotnie powodując gigantyczne straty materialne, jak również ludzkie, z czego Polska się długo, długo otrząsała. A II wojna światowa jako największy kataklizm dotknął nasz szczególnie, bo najpierw zaatakowały nas hitlerowskie Niemcy, później były działania armii radzieckiej, wreszcie Sowieci prowadzili ciężkie bitwy, doprowadzając do upadku III Rzeszy, ale front przechodził przez Polskę i polskie miasta były miastami niemieckimi, wojska radzieckie musiały je zdobywać i efekt był taki, że przez kolejnych kilkadziesiąt lat odbudowywaliśmy kraj.

I chyba nikt logicznie myślący w Polsce nie będzie entuzjastą tego, by po raz kolejny być poligonem, na którym zderzą się potencjalnie siły amerykańskie z rosyjskimi. To lekcja historii, którą odrobiliśmy całkiem niedawno, bo ledwo 70 czy 100 lat temu i jest to dosyć bliska perspektywa. Jeszcze żyją świadkowie tamtych straszliwych wydarzeń i dni.

Według oficjalnych polskich źródeł rozmowy z Amerykanami trwają i są ponoć zaawansowane. Ale przecież u Wielkiego Brata za oceanem nie ma jednomyślności. Prezydent Andrzej Duda nie wyraził smutku z powodu dymisji szefa Pentagonu gen. Mattisa, bowiem nie był on ponoć entuzjastą Fortu Trump w Polsce. Czy według Pana ten pomysł dojdzie do skutku?

– Myślę, że to zdecydowanie poroniony pomysł elit Prawa i Sprawiedliwości, które chcą zainstalować tzw. Fort Trump, czyli w założeniu amerykańską dywizję pancerną i wyłożyć na to z pieniędzy polskiego podatnika 2 mld dolarów. Nie był też akceptowany przez pewne kręgi amerykańskiego dowództwa, w tym odchodzącego gen. Mattisa. Natomiast nie przypuszczam, aby nowe kierownictwo Pentagonu należało do entuzjastów tego pomysłu.

Ja odbieram ten ruch Trumpa jako powielenie ruchu Donalda Regana, czyli ścierania się o wpływy z Chinami, które Amerykanie postrzegają jako przeciwnika nr 1, jak również Rosją — przeciwnikiem nr 2, czy konkurentem, jak to prezydent Trump określa, ale warstwie ekonomicznej, a więc w wyścigu zbrojeń, który już się zaczął, czego jesteśmy świadkami. Będzie to na razie wyścig o przewagę militarną, ale w aspekcie produkcyjnym i technologicznym.

Działania stricte militarne, przesuwanie wojsk będą ostatnią rzeczą, jaką Pentagon pod nowym kierownictwem będzie realizował. A więc pomysł prezydenta Dudy moim zdaniem umrze i ten ostatni artykuł amerykańskich analityków to syreni śpiew kręgów, które są przez Trumpa jednak odsuwane. Więc ja to postrzegam jako rzecz, która nie przyniesie w najbliższym czasie jakichś realnych działań.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 15 do “Waszyngton szuka w Polsce miejsca dla swoich wojsk”

 1. Moher49 said

  Polska jest rządzona przez nieuków, albo zdrajców. Dajemy amerykanom miliardy USD. Te 4.5 tys żołnierzy ma za zadanie pogromić tubylców, gdyby im do głowy jakiś bunt przyszedł. Na poligonach ćwiczą rozpędzanie tłumu wrzeszczących bab. Jeśli Rosja z Niemcami znów ruszy na Polskę, ci z USA uciekną, nikt nam nie pomoże. Rakiety Patriot postraszą wróble i ucichną za 15 min. NATO Rosji nie będzie atakować.

 2. Joung said

  POLAKU/POLKO pomysl logicznie
  Przed kim te wojsko amerykanskie ma nas bronic przed ROSJA ?Czy tylko sa poto by ucznic z naszego kraju poligon wojenny.I wymordowac nas kompletnie.
  Najwiekszym zagrozeniem dla Narodu Polskiego I jej bytu
  Sa sprzedajnii politycy ;;;;czyli poprostu ;;;;;zdrajcy szmaty dupolizy Ktorzy dla swoich partykularnych interesikow Gotowi sa nas wszystkich unicestwic.I wymazac nas z Mapy swiata Mapy Europy.My gdybysimy mieli madrych politykow (Polakow)anie szabes =gojow czy ukrytych zydow Ubranych w pieknie brzmiace nazwiska ;Radziwill Czarnecki Potocki itp.Sami bylibysmy potega w Europie I na swiecie I sami obronilibysmy sie.Ale widac ze ;;;;;;;;elity finansowe swiata zachodu Chca nas zlikwidowac I wymazac NAS z tego terenu.CO IM SIE NIE UDA JUZ
  Gdyz nad zachodem Widze ;;;;;;;;;SMIERC I POTWORNE ZNISZCZENIA co DAJ BOZE.
  Bo dzis to tylko swiat zachodu;;;;Anglia ameryka =Usa niemcy usrahell czyli NWO Sa naszymi wrogami (przyjaciolmi) Gdyz chca nas ;;;;;kompletnie zniszczyc I wyczyscic ten teren pod Nowa nacje ;ukrainicy przybysze z bliskiego wschodu niemcy Potrosze azjaci ;;;;;Potem wymieszac to wszystko dokladnie.No I mamy Nowa Polskie bez Polakow rdzennych wlascicieli tego terenu .A politykami bedzie same ””zydostwo urbane w Polskie pieknie brzmiace nazwiska .
  Niech Panstwo sie przypatrza dokladnie Jak bedziecie ogladac wiadomosci w TV. Wiekszosc znich niema rysow polskich =Slowianskich….OJ POLAKU/POLKO obudzimy sie I to SZYBKO CALY NAROD MUSI SIE OBUDZIC a Ci co niechca sie obudzic …………CZYLI SA POPROSTU NAWOZEM I nad takimi niema co sie LITOWAC…..Ot tak widze nowa demokracje =(talmudyczna)A my Polacy bedziemy pacholkami do ;;roboty a jak zrobia wojne To nasze dzieci wysla na wojne POLSKO =RUSKA.I my jako POLACY NIE MOZEMY NA TO IM POZWOLIC.
  To wszystko ja widze I to jest rozciagniete na dziesiatki lat Przecie sam George Friedman powiedzial ze POLSKA za 100-lat bedzie potega.
  Tylko zadajmy sobie pytanie .Kto ta POLSKA bedzie rzadzil my czysci POLACY sa takowi Jesli ktos nie wierzy ?Czy zydostwo przebrane w Pieknie brzmiace Polskie nazwiska? TAKZE ZASTANOWMY SIE POLACY I TO NAPRAWDE?
  ludzie caly czas jestesmy zpychani w ;;;;;;;;;;niebyt;;;
  WAKE UP

 3. Marucha said

  Re 2:
  Ta kupa gówna… pardon… Ten nasz Wspaniały i Wielki Naród wierzy, że amerykańscy degeneraci będą bronić Polski.
  Tym nielicznym, którzy ostrzegają ich przed wojną Rosji z Zachodem na terytorium Polski – gotowi są oczy wydrapać.
  Szkoda już chyba czasu na Polskę…

 4. Kojak said

  Poroniony pomysl elit PIS ? NIE ! Nie ma zadnej roznicy miedzy bydlakami z PPYYYSSS a bydlakami z PELO ! Powiedzialy to jasno gnidy typu;Komorowski czy Siemoniak ! Oni wcale nie byli zdziwieni tzw Fort Trumph ani kwota 2,5 mld % !!! Tylko bydlaki ubolewali ze ludzie sie o tym dowiedzieli !!!

 5. lopek said

  Kiedy Polacy maja szansę przeżyć a nawet w jakimś zakresie zachować swój kraj?
  Ano Polacy nie mają żadnych szans w przypadku – kiedy światowy pupil Złego postawi na Niemcy. Wtedy Niemcy natychmiast likwidują atrapę Polski i wchodzą gospodarczo na Ukrainę. Natomiast – kiedy światowy pupil Złego postawi na Chiny – wtedy Polacy mogą przetrwać.
  Wniosek?
  Póki co – wskrzeszenie Banderlandu na odwiecznych ziemiach polskich i zgoda na połączenie Niemiec – Polakom absolutnie nie rokuje. Z drugiej strony – wyniszczanie białej rasy jest dla pupili Złego bardzo ważne – więc zielone światło w Europie mogą dostać Chiny a nie Niemcy. USA jako samodzielny gracz – już dawno nie istnieje. Jak będzie – trudno przewidzieć – być może sam Bóg wprowadzi trzeci wariant – o którym nikt dzisiaj nie ma pojęcia. Wystarczy Jego jedno tchnienie. Jedno!

 6. Żbik said

  Oczywiście że szkoda czasu, Panie Gajowy. Polactwo będzie miało to czego tak pragnie. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Wieksza ilość okupacyjnych wojsk przyśpieszy wybuch wojny, a to piękny czas na wyrównanie rachunków z polskojęzyczną chazarszczyzną.

 7. revers said

  szkoda ze nie na upalinie

  ta sama sicz!

 8. Birton said

  moje koleżanki z Rosji i Białorusi, które mnie co roku latem wizytują i z którymi objeżdżamy polskie atrakcje turystyczne mówią:
  „Jak dobrze, …., że mieszasz w takim małym miasteczku, jakby co do czego przyszło to z Gdańska, Poznania, Warszawy, gdzie byliśmy, takie piękne miasta, nic nie zostanie, my nie chcemy żebyś zginął, ……”

 9. Skończy się na tym, że zadzwonią do Instytutu Geologicznego… 🙂

 10. Maverick said

  # 7 Nie ma takiego kraju Ukraina to jest nielegalny kraj, ziemie zabrane innym muszą być zwrócone. Bandera to nazista a zbrodnie nazizmu nie podlegają przedawnieniu. A ci co w Polsce wspierają nielegalny rząd ukraiński, który dokonał zamachu stanu i gloryfikuje zbrodniarzy banderowców usunięci z pozycji społecznych za wspieranie faszyzmu z DUDkiem bez IQ włącznie.

  Te narody słowiańskie które są zdradzieckie dla wspólnych interesów Słowian, i dają się kontrolować lucyferiańskim siłom kabały zostaną zniszczone. Tym idiotom tak odebrało rozum że mimo oficjalnych informacji o pociskach Awangarda myślą, że przyszła wojna będzie na bagnety, do czego mają służyć oddziały samoobrony Macierewicza. Trzeba być durniem aby do nich wstępować i na ochotnika stać się mięsem armatnim.

 11. Wieloimienny said

  „Trzeba być durniem aby do nich wstępować i na ochotnika stać się mięsem armatnim.”

  Są tacy co wierzą, że te kilka tysięcy zbieraniny na każde województwo jest w stanie obronić Polskę w czasie W. Tak myślą nawet dorośli, wykształceni ludzie. Ostatnio miałem okazję z takimi „polemizować” w święto niepodległości.

 12. Zbyszko said

  Na Mazurach w tym rejonie gdzie stacjonują wojska amerykańskie, trzykrotnie wzrosła liczba zaginięć ludzi w tym dzieci.
  Tutaj (od 13:25) można o tym wysłuchać :
  .https://www.youtube.com/watch?v=PIYc_WtddyI
  Zachęcam oczywiście do wysłuchania całego materiału, bo jest bardzo dla nas wszystkich ważny

 13. Piotr said

  Jak sie nie ma potencjalu wojskowego, to raczej prowadzi sie tak polityke aby nikogo silniejszego nie wkuurwiac. Unikac konfrontacji i niepotrzebnych strat. Od czasu gdy odszedl ostatni Krol z rodu jagielonskiego, to inni nas rozgrywaja i wykorzystuja. Sami sie wpychamy w te sidla z powodu melagomanii. Tyle tylko ze teraz to moze byc katastrofalne, poraz pierwszy w naszej historii wisi nad nami widmo wymazania z mapy swiata.

 14. Marucha said

  Re 13:
  Chodzi o to, że nasze mężyki stanu są święcie przekonani, że USA ich zawsze obroni. Więc zachowują się jak gówniarz, który zaczepia silniejszych od siebie, bo liczy na starszego brata.

  Poza tym nie są z Polską związani ani genetycznie, ani uczuciowo, więc los tego kraju nic ich nie obchodzi, a sami zawsze zdążą gdzieś uciec i umrzeć w dostatku.

  Co do megalomanii… występuje ona w dziwacznym połączeniu ze skundleniem i mentalnością lokaja.

 15. revers said

  re 7, 10

  https://www.ucatholic.com/news/franciscan-friars-arrested-for-giving-roses-and-words-of-encouragement-to-women-at-abortion-clinic/?fbclid=IwAR1p0yL1e2Uindqifc1Uc1N2Oc1BdwkXEuHLSwMakGQwo2dgZpp42kRbKKA

  ale kliniki Planned Parenthood Inc. sa jak najbardziej, oraz wypieranie nie swoich slug bozych lub areszty, ukraina inc. to tez twor.

Sorry, the comment form is closed at this time.