Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  revers o Joe z Piastów na banerach prze…
  Greg o Wolne tematy (6 – 2…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Greg o Wolne tematy (6 – 2…
  Kar o Kocie miauczenie, czyli co chc…
  kobra o Po co nam Korwin-Mikke?
  Birton o Maski opadły
  Marucha o Wolne tematy (6 – 2…
  Aleksis o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  zen o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (6 – 2…
  revers o Joe z Piastów na banerach prze…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Andruszkiewicz jako ofiara systemu

Posted by Marucha w dniu 2019-01-04 (Piątek)

Zaczyna się sprawdzać moja prognoza, że rok 2019 będzie głupkowato – oszukańczy. Sensacją stało się powołanie Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji.

To właśnie ze strony pisowskiego rządu taki bardzo głupkowato – oszukańczy krok. Pewnie autorzy tej decyzji uważają się co najmniej za bardzo cwanych polityków.

Może i są cwani, ale dla mnie zdecydowanie bardziej są psujami, wandalami, którzy niszczą choć trochę normalne wyobrażenia o robieniu kariery politycznej przez młodych ludzi. Błyskawiczne i zawrotne kariery polityczne młodzi ludzie, czyli tacy przed trzydziestką, robią zazwyczaj w czasach zamętu albo rewolucji.

Jak im się uda osiągają szczyty. Jak się nie uda kończą na szafocie albo przed plutonem egzekucyjnym. Po upadku PRL-u, na początku lat dziewięćdziesiątych, w Polsce w atmosferze trochę rewolucji, ale bardziej zamętu, kilku młodych polityków zrobiło duże kariery.

Gdy sytuacja się ustatkowała, robienie politycznych karier jakby wróciło do normy. W spokojnych i stabilnych czasach jest tak, że młodzi ludzie stopniowo dochodzą do obejmowania ważnych funkcji i zajmowania eksponowanych stanowisk. To efekt odpowiednich doświadczeń, wiedzy i osiągnięć w mniejszej i większej skali. Dojrzałe ruchy polityczne są wielopokoleniowe i poprzez obcowanie z tymi doświadczonymi politykami, którzy wygrywali i przegrywali, młodzi zdobywają wiedzę i obycie niezbędne do odpowiedzialnego prowadzenia polityki. Młodych stopniowo wprowadza się w różne kierownicze gremia i powierza coraz odpowiedzialniejsze zadania i funkcje.

Przez ostatnie około sto lat w żadnym z największych polskich ruchów politycznych młodzieżowe bunty, secesje i rozłamy nie skończyły się niczym dobrym. Zwłaszcza historia obozu narodowego potwierdza tę tezę. Ostatecznie młodzi buntownicy albo wracali w szeregi starej partii, albo chcąc robić karierę, dawali się wykorzystać konkurencyjnemu obozowi politycznemu, ale i tak nie byli dopuszczani do najważniejszych kierowniczych struktur, ani nie obejmowali najważniejszych stanowisk.

We współczesnej Polsce partie polityczne powielają ten marnotrawny, jeżeli chodzi o talenty i demoralizujący, jeżeli chodzi o charaktery, sposób traktowania młodych polityków. W każdej partii, która po 1989 roku brała udział w rządach można wskazać wielu młodych polityków, którzy dla szybkiej kariery, władzy i pieniędzy dali się połknąć przez doraźną, często brudną politykę, a struktury partyjno-rządowe przeżuły ich i wypluły. Nawet jeżeli w efekcie wylądowali na tłustych posadach, to po zmianie rządu wylatują w polityczny niebyt, a przecież zazwyczaj mają już rodziny, które trzeba z czegoś utrzymać. Wtedy wszelkie zasady i idee idą w diabły i sprzedają się każdemu środowisku politycznemu, które zapewni pracę i dobry dochód. Do tego dobrego dochodu bardzo szybko przyzwyczajają się wszyscy.

Andruszkiewicz nie budzi mojej sympatii i jestem zły, że ktoś tak lichego charakteru i rozmytych zasad powoływał się na tradycje Narodowej Demokracji, ale w tej sytuacji bardziej traktuję go jako ofiarę opisanego systemu niż jego beneficjenta.

Uważam, że to, co opisałem i ludzie pokroju Andruszkiewicza, których ten system promuje, są gwarancją, że w Polskiej polityce nie pojawią się mężowie stanu na miarę wyzwań stojących przed Polską. Co najwyżej znajdą się w historii, jak Piłat e credo. To jedna z największych różnic między Polską z 1918 i 2019 roku.

Andrzej Szlęzak
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 51 do “Andruszkiewicz jako ofiara systemu”

 1. Żbik said

  Tylko nienawidzący Rosji i Słowian kryptoparch udający narodowca może zrobić karierę u boku Partii Interesów Syjonistycznych.

 2. Niepokorny said

  Andruszkiewicz to typowy oportunista. Ma teraz swoje 5 minut w PiS.
  Za jakis czas znowu zmieni barwy. To facet bez kregoslupa, to czysty przypadek, ze wyplynal wsrod narodowcow. Rownie dobrze to moglo byc PO czy Ruch Palikota.
  Nie zdziwie sie jak go zobacze za jakis czas z teczowa flaga na marszu rownosci.

 3. lopek said

  „Andruszkiewicz jako ofiara systemu”
  ==========
  Nie!
  Andruszkiewicz jak ten – co to potwierdza, że tzw. demokraturę zmajstrowano w samym Piekle.

 4. Kwal said

  ad.2. Andruszkiewicz vel „Wycieraczka” – Pamiętam tego szczuna jak szczekał zanim znowelizowano Ustawę o IPN…nazwał „Wycieraczką” tego, kto by był przeciwko tej ustawie. Następnie ta świnia głosowała za nowelizacją tej ustawy…czyli sam stał się wycieraczką…
  Po ostatnim awansie widać dlaczego zrobił z siebie wycieraczkę…

 5. Żbik said

  Wystarczy na mordę rzucić okiem. Stuprocentowy mosiek. Jak słusznie zauważył Pan Niepokorny, może być z niego zarówno pisowska świnia udająca patriotę, jak i aktywista LGTB.

 6. Marucha said

  Zobacz też:
  >https://www.rp.pl/Rzad-PiS/190109727-Komitet-Zydow-Amerykanskich-zaniepokojony-nominacja-Adama-Andruszkiewicza.html

 7. sarkazm said

  Taka jest demokracja.
  „Andruszkiewicz nie wie nic o cyfryzacji, co najwyżej wie jak dostać lajka”. – Mogę nawet się pochwalić, że nasz przyszły wiceminister jakiś czas temu temu prosił mnie o przekonwertowanie pliku z doc na pdf – ujawnia jego koleżanka Wioletta Ostapkiewicz. – Warto zadać pytanie czym kieruje się człowiek, który raczej zdaje sobie sprawę z tego, że nie posiada wiedzy w jakiejś dziedzinie, a zgadza się na tak ważny urząd. Pycha? Chciwość? Trudno powiedzieć. Ale na pewno nie kieruje się dobrem Polski, narodu – oceniła Wioletta Ostapkiewicz.
  Adam Andruszkiewicz ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie w Białymstoku i ma zostać wiceministrem cyfryzacji.
  Wg tego klucza to sprzedawca w McDonaldzie powinien zostać papieżem.
  Rząd piątej klepki.

  ——
  A śmieliście się z ministrów w PRL…
  Admin

 8. revers said

  re5

  dziwne ze Andruszkiewicza gmina oglosila antysemita, nie jako jak zawsze skarzac sie na siebie by dodatkowo jakie kolejne raz przypadlo bezspadkowego.

  A bedzie tego do sciagniecia jak z bogatej Szwajcarii zmaist 30 mld, scignieto ostatecznie ok.3×30 mld ok 100 mld. bezspadkowego za holocaust industrie.

 9. s said

  Ąydowska organizacja bojowa zaniepokojona nominacją dla Andruszkiewicza. Gratuluję gajówkowiczom dobrego towarzystwa w sensie jedności poglądów. Ja bym się zastanowił…

 10. s said

  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/588502,ajc-adam-andruszkiewicz-antysemityzm-mlodziez-wszechpolska.html

 11. Birton said

  Śmiano się, że Misiewicz zerem wojskowym będący, umiał siadać umiejętnie na kolanach staremu Macierewiczowi -Singerowi – można więc zapytać, komu siada Andruszkiewicz zerem cyfryzacyjnym będący .

 12. Moher49 said

  Wniosek z artykułu taki, że pan premier powinien zrobić ministrem cyfryzacji pana Szlęzaka, który ma doświadczenie w opier..da..aniu się. Lech Wałęsa, po zawodówce był OK – nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera. Media zastrzeżeń nie miały żadnych. Co do Andruszkiewicza trudno wyczuć, czy zrezygnował z przekonań Narodowych i sprzedał się, czy też będzie kretem w PiS. Nie wierzę też, że Roman Giertych sprzeniewierzył się swoim przodkom. Przyjdzie czas, będą działać. Roman Dmowski też pracował dla zaborcy.

 13. Żbik said

  Nie ma co się zastanawiać, niech ptaka lub badanie DNA pokaże, bo gęba bardziej semicka niż słowiańska. Podobny nawet trochę do Jareda Kushnera, więc nie dziwota, że swojaki z USA próbują go uwiarygodnić przed polskimi tumanami.

 14. zilbert said

  To anty-antysemita żydowska przewała, sranie w banie i pierdzenie na cały świat.

 15. gość said

  Winnicki: Andruszkiewicz wypracował sobie tekę wiceministra uprawiając prorządowe wazeliniarstwo

 16. Ale dlaczego? said

  Gardzę takimi świniami przepychającymi się racicami do koryta. Bez godności, bez szacunku do siebie, o ludziach, którzy kiedyś na niego głosowali nie wspominając…
  Najlepsze, że jak takiego posłuchać, to jest wprost przekonany o swoim „powołaniu” i cnocie.
  Cyniczna menda.

 17. Marcin said

  Karierowicz. Niech go system strawi i wydali. Nikt nawet nie zauważy a i jemu może się na chwilę refleksji zbierze.

 18. Ale dlaczego? said

  AD. 11

  Domniemywam, że to z powodu cnoty (tak!) naiwności ten komentarz?

 19. Antymon said

  -Andruszkiewicz, znasz jakieś cyfry?
  -Znam.
  -No to będziesz wiceministrem cyfryzacji.

 20. Ale dlaczego? said

  AD. 6

  Bezczelność rzymiańskich kułew jest nie do opisania…

  Najlepsze, że można by to „przełknąć” gdyby chodziło o polskiego ambasadora w Izraelu (choć w sumie to co Kongres Żydów z USA miałby do tego?).
  Ale jakiś tam minister cyfryzacji w jakimś tam bantustanie nad Wisłą ich niepokoi???????????????
  Niedługo będą protestować, gdy sołtys w Wółce Mniejszej o poglądach… narodowych dostanie nominację…

 21. Ale dlaczego? said

  A, właśnie. Już wiadomo, po co AJC otworzyło oddział w Polsce. Żeby lepiej i dokładniej monitorować mniej wartościowy naród tubylczy…
  https://www.pch24.pl/komitet-zydow-amerykanskich-otwiera-biuro-w-polsce–andrzej-duda–witamy-z-radoscia-i-satysfakcja,50491,i.html
  https://jewish.pl/pl/2018/01/24/ajc-central-europe-wzywa-rzad-polski-do-aktywnego-zwalczania-grup-neonazistowskich/
  https://www.ajc.org/poland
  No i ta uśmiechnięta gęba pana od Malin…

 22. Anucha said

  AD:6
  To powinno ostudzić szalone głowy.
  Jeszcze trochę i Gospodarzowi każą zdejmować portki 🙂

 23. piwowar said

  Piwowar ongiś wystawił swoja kandydaturę na premiera. Dlaczego nie przeszła, może wyjaśnić na specjalne życzenie.
  Ubecnie konstatuje, iż byłby nienajgorszym ministrem cywilizacji.
  Proponuje szanownemu Gremium wnikliwe rozważenie tej kandydatury.

 24. Lily said

  Sprawdzcie jak glosuje,i czyich interesow
  pilnuje.Nic nie dzieje sie,bez powodu.
  A o elicie Pisu,wypowiada sie w samych
  superlatywach.”Po owocach ich poznacie”.
  ‚Narodowiec”,jakiego narodu?.

 25. Joannus said

  Ad 9
  Mimo prawie wszystkich tu komentarzy, popieram Pana.

  Swego czasu półanalfabetę 13 milionów ”amatorów kwaśnych jabłek” wpakowało na fotel prezydencki.
  ”Pierwszy niekomunistyczny premier” tak ukontentował w/w wymienionych, że w całej Polsce oddawano hołd zbieraniem pieniędzy ”na Mazowieckiego”. Tak było przy kasach z pobieraniem wypłat w zakładach, tak było w kościołach, tak było gdziekolwiek organizowano jakieś spotkania, znam to dobrze.
  Za to bojownicy z czuba panny S, jak chociażby Pałubicki, Kuroń, Gieremek, Komorowski, Boni wyjątkowo przygotowani byli do ministerialnych funkcji. Jakoś wtedy po ich powołaniach kwiku nie było bardzo słychać.
  Widzę tu jakiś związek z podejściem do lidera Samoobrony.
  Ludzie którzy potrafili szczerze ujawnić oddanie głosu na partię śp.Andrzeja Lepera, byli wyśmiewani
  Lepszym zdaje się powołanie Andruszkiewicza młodego, a tym mniej zepsutego, niż postulowanego przez Ślęzaka osobnika bardziej doświadczonego /pewnie w reformach i restrukturyzacji/ , takiego sortu jak zasłużony opozycjonista Ciaputowicz, zwłaszcza, że pozostał krótki czas kadencji.

  Wypada żywić nadzieję, że nie powtórzy się casus, jak z koniem Romanem

  Ślęzak to ani chybi wytrawny i prawdziwy narodowiec, cierpieć zaiste musi gdy młodzik go wyparł, stąd wyartykułował swoje niezadowolenie.

 26. ojojoj said

  Przeciez taki Andruszkiewicz to kolejna kukielka wybrana przez wiadomo kogo.

  Tajne przemówienie Jakuba Bermana do żydów w Polsce. Plan zagrabienia Polski.

  Żydzi mają okazję do ujęcia w swoje ręce całości życia państwowego w Polsce i rozszerzenia nad nim swojej kontroli.
  Nie pchać się na stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć tzw. Drugi garnitur. Przyjmować polskie nazwiska. Zatajać swoje żydowskie pochodzenie.
  Wytwarzać i szerzyć wśród społeczeństwa opinie i utwierdzić go w przekonaniu, że rządzą wysunięci na czoło Polacy, — a Żydzi nie odgrywają w państwie żadnej roli.
  Celem urabiania opinii i światopoglądu narodu polskiego w pożądanym dla nas kierunku, — w rękach naszych musi się znaleźć w pierwszym rzędzie propaganda z jej najważniejszymi działami – prasą, filmem, radiem.
  W wojsku obsadzać stanowiska polityczne, społeczne, gospodarcze, wywiad. — Mocno utwierdzać się w gospodarce narodowej.
  W ministerstwach na plan pierwszy przy obsadzaniu Żydami wysuwać należy: — Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Skarbu, Przemysłu, Handlu Zagranicznego, Sprawiedliwości.
  Z instytucji centralnych – centrale handlowe, spółdzielczość.
  W ramach inicjatywy prywatnej, utrzymać w okresie przejściowym silną pozycję w dziedzinie handlu.
  W partii zastosować podobną metodę – siedzieć za plecami Polaków, lecz wszystkim kierować.

  Osiedlanie się Żydów powinno być przeprowadzone z pewnym planem i korzyścią dla społeczeństwa żydowskiego.
  Moim zdaniem, należy osiadać w większych skupiskach, jak: Warszawa, Kraków; w centrum życia gospodarczego i handlowego: Katowice, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Łódź, Bielsko.
  Należy również tworzyć typowe ośrodki przemysłowe i rolnicze, głównie na ziemiach odzyskanych, nie poprzestając na Wałbrzychu i Rychbachu – obecnie Dzierżoniów. W tych ośrodkach możemy przystosować przyszłe kadry nasze w tych zawodach, z którymi bylibyśmy słabo obeznani.

  Uznać antysemityzm za zdradę główną i tępić go na każdym kroku.
  Jeżeli stwierdza się, — że jakiś Polak jest antysemitą, — natychmiast go zlikwidować przy pomocy władz bezpieczeństwa lub bojówek PPR jako faszystę, nie wyjaśniając organom wykonawczym sedna sprawy.

  Żydzi muszą pracować dla swego zwycięstwa, pracując jednocześnie nad zwycięstwem i gruntowaniem komunizmu w świecie, bo tylko wtedy i przy takim ustroju naród żydowski osiągnie najwyższą pomyślność i zabezpieczy sobie najsilniejszą pozycje.

  Są niewielkie widoki na to, by doszło do wojny.
  Jeśli Ameryka zacznie się szybko socjalizować, to tą drogą mniejszych lub większych wstrząsów wewnętrznych i tam musi zapanować komunizm.
  Wtedy reakcja żydowska, która dziś trzyma z reakcją międzynarodową, zdradzi ją i uzna, że rację mieli Żydzi stojący po drugiej stronie barykady.
  Podobny przypadek współdziałania Żydów całego świata, wyznających dwie rożne koncepcje ustrojowe – komunizm i kapitalizm – zaistniał w ostatniej wojnie.

  Dwa największe mocarstwa światowe, całkowicie kontrolowane przez Żydów i będące pod ich wielkim wpływem, podały sobie ręce.
  Trud Żydów pracujących wokół Roosevelta doprowadził do tego, że USA wspólnie z ZSRR wystąpiły zbrojnie do walki przeciwko Europie środkowej, gdzie była kolebka nowej idei, opartej na nienawiści do Żydów.
  Zrobili to Żydzi, gdyż wiedzieli, że w przypadku zwycięstwa Osi, a głównie hitlerowskich Niemiec, które doskonale przejrzały plany polityki żydowskiej, — niebezpieczeństwo rasizmu stanie się w USA faktem dokonanym i Żydzi znikną z powierzchni świata.
  Dlatego też Żydzi sowieccy poświęcili dla tego celu krew narodu rosyjskiego, — a Żydzi amerykańscy zaangażowali swoje kapitały.

  Należy się liczyć z dalszym napływem Żydów do Polski, ponieważ na terenie Rosji jest jeszcze dużo Żydów.
  Przed wkroczeniem Niemców, — w poszczególnych miastach ZSRR było kilka skupisk Żydów polskich: Charków – 36.200, Kijów – 17.800, Moskwa – 53.000, Leningrad – 61.000, w zachodnich republikach 184.730.
  Żydzi skupieni w tych ośrodkach to przeważnie inteligencja żydowska i dawne kupiectwo żydowskie. Element ten jest obecnie szkolony w ZSRR.
  Są to kadry budowniczych Polski – tzn. Zgodnie z projektem Politbiura – fachowcy ci obsadzać będą najważniejsze dziedziny życia w Polsce, a ogół Żydów będzie rozlokowany głównie w centrach kraju.

  Stara polityka żydowska zawiodła. Obecnie przyjęliśmy nową, zespalającą cele narodu żydowskiego z polityką ZSRR.
  Podstawową zasadą tej polityki jest stworzenie aparatu rządzącego, złożonego z przedstawicieli ludności żydowskiej w Polsce.
  Każdy Żyd musi mieć świadomość, że ZSRR jest wielkim przyjacielem i protektorem narodu żydowskiego, że jakkolwiek liczba Żydów w stosunku do stanu przedwojennego uległa olbrzymiemu spadkowi, to jednak dzisiejsi Żydzi wykazują większą solidarność.
  Każdy Żyd musi mieć wpojone to przekonanie, że obok niego działają wszyscy inni, owiani tym samym duchem prowadzącym do wspólnego celu.
  Według danych wojewódzkiego Komitetu Żydowskiego na terenie Śląska Górnego i Dolnego jest obecnie ponad 40.000 Żydów.
  Około 15.000 Żydów ma być zatrudnionych w osadnictwie.
  Powiat Rychbach (Dzierżoniów) i Nysa są przewidziane do tych celów. Akcja osadnicza jest finansowana z żydowskich funduszów zagranicznych i państwowych.
  Żydzi celowo tworzą nową, choć chwilowo nieznaczną koncentrację elementu żydowskiego, kładąc podwalinę pod zawód rolnika i robotników przemysłowych.

 27. lewarek.pl said

  Już po Andruszkiewiczu.

  „Środkowoeuropejski oddział AJC, organizacji wspierającej Żydów na całym świecie, jest zaniepokojony nominacją Adama Andruszkiewicza na stanowisko wiceministra cyfryzacji. W opublikowanym oświadczeniu przypomina, że polityk wywodzi się z ruchu nacjonalistycznego.”
  https://wiadomosci.wp.pl/adam-andruszkiewicz-wiceministrem-organizacja-zydowska-zaniepokojona-6334907177707137a
  Tu jest Polin. Tu nie może być ministrem ktoś, kto nie podoba się Żydom.

 28. gość said

  Dla dobra Polaków? Jak głosował w Sejmie poseł Adam Andruszkiewicz?

  Nominacja posła Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji nadal jest jednym z głównych tematów debaty publicznej. Przyjrzeliśmy się nie tyle jego kwalifikacjom na to stanowisko, ale temu jak głosował w niektórych sprawach były już członek Wolnych i Solidarnych (WiS). Skorzystaliśmy z krążącej w internecie listy, którą uzupełniliśmy o linki do odpowiednich stron na witrynie Sejmu RP.

  Słabo to wygląda….

  Głosowanie za GMO – żywnością genetycznie modyfikowaną.

  Głosował ZA

  Głosowanie za przyznaniem 100 mln złotych z budżetu państwa na cmentarz żydowski w Warszawie.

  Głosował ZA

  Głosowanie za odrzuceniem projektu ustawy o wypłacaniu emerytom i rencistom świadczeń bez pomniejszania ich o podatek PIT oraz o składki na ubezpieczenie zdrowotne.

  Głosował ZA

  Głosowanie za wprowadzeniem tzw. opłaty emisyjnej czyli nowego podatku nakładanego na paliwo.

  Głosował ZA

  Głosowanie za zmianą ustawy o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium

  Głosował ZA

  Głosowanie za zmianą ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oraz ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary

  Głosował ZA

  Głosowanie za odrzuceniem projektu, który zakładał obniżenie stawki VAT z 23 % na 8 % na mikro-instalacje energii odnawialnej OZE dla firm/gospodarstw rolnych

  Głosował ZA

  Głosowanie za przedłużeniem okresu dopuszczalności wytwarzania, wprowadzania do obrotu i stosowania w żywieniu zwierząt pasz genetycznie zmodyfikowanych (GMO) oraz organizmów genetycznie zmodyfikowanych przeznaczonych do użytku paszowego.

  Głosował ZA

  Głosowanie za utrzymaniem przynajmniej do końca 2019 r. podwyższonych stawek VAT 23 % i 8 %

  Głosował ZA

  Głosowanie za poszerzeniem uprawnień Krajowej Administracji Skarbowej w zakresie pozyskiwania danych i informacji

  Głosował ZA

  Głosowanie za podatkiem tzw. daniną solidarnościową

  Głosował ZA

  https://dzienniknarodowy.pl/dla-dobra-polakow-glosowal-posl-adam-andruszkiewicz/

 29. Birton said

  ad. 28
  a więc kto : Żyd, Żyd ułomny ( po ojcu) , szabesgoj?
  ruch medialny AJC – atak na „narodowca” utajonym Żydem będącego świadczyłaby o przygotowaniach do realizacji ustawy 447

 30. Kazek said

  Jezeli nominacja Andrusziewicza wywolala taka wscieklosc starszych i madrzejszych to jestem za nim .

 31. Zerohero said

  @Kazek

  1. Oni mogą go uwiarygadniać

  2. Jedyny zarzut jaki żydy stawiają, to że koleżka był kiedyś w ruchu narodofffcuf. Czyli to takue automatyczne protesty, a nie ocena działalniści tow. Andruszkiewicza.

 32. veri said

  ad.27
  Skoro tak, tzn., że to ich człowiek a tym sposobem uwiarygodniają gostka w oczach pol-gojów.

 33. gosc po raz pierwszy said

  brzydale

 34. Lily said

  Ciekawa jestem,ile ten”narodowiec”,zlozyl
  petycji do Sejmu w sprawie „zagranicznych
  adopcji Naszych dzieci”?.Domyslam sie,ze
  zero(O).
  Jak wszystkim wiadomo,dzieci sa przyszloscia
  narodu.Nie ma dzieci,nie ma ciaglosci,
  Narod ginie. NIC nie dzieje sie,bez powodu.

 35. Miet said

  Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego to stanowisko – wice ministra – jednego z bardzo wielu resortów stało się nagle takim ważnym, że cała Polska o tym gada i nawet w dzienniku TVP też dzisiaj było tego po wyżej uszu?
  Samo to ministerstwo o bardzo „nowoczesnej” nazwie jest dla mnie jakimś curiozum – no bo komu to ministerstwo (z resztą nie tylko to) jest potrzebne?
  Gdy ktoś chce sobie w swoim biznesie wprowadzić na szerszą skalę komputeryzację, to ten ktoś nie wie jak to zrobić i musi czekać aż ministerstwo mu w tym pomoże???
  Uważam, że wiele ministerstw w Polsce istnieje tylko po to aby ci, którzy zasłużyli się swoim „przywódcom” mogli sobie teraz w nagrodę nieźle pożyć i zabezpieczyć na przyszłość swoich najbliższych.

 36. NyndrO said

  Andruszkiewicz ma wspaniałe małżowiny uszne oraz bardzo pięknie wyćwiczono go w wymawianiu „r”. Cyfryzator jak ta lala. A orzeł w jego klapie jest zdaje się większy, niż OTUA.

 37. Lily said

  O ile dobrze pamietam,tworzyl razem z tate
  M.M,partie „Wolni i solidarni”,ktorej to K.M,
  jest szefem.A Wy sie dziwicie,ze powolany
  zostal na wice-ministra w rzadzie Kaczynskiego.

 38. Lily said

  Mowia.”Moze byc i mierny,ale najwazniejsze,
  ze byl/a szefowi, wladzy wierny/a”.
  Przed wyborami wszyscy slodza,po wyborach,
  kiedy juz maja to co chcieli,(koryto)wtedy pokazuja swoje prawdziwe oblicze.

 39. Moher49 said

  @ 34 Lilly,
  … Nie ma dzieci,nie ma ciągłości, Naród ginie.
  I oto chodzi. Dla dzieci mamy teraz euro-weeki, escape-roomy, tęczowe piątki.
  MEN i kawał sejmu do odstrzału.

 40. sceptyk said

  ad 31 Zerohero „Oni mogą go uwiarygadniać” – nie można tego wykluczyć, zwłaszcza, że młodzieniec intelektualnie „gibki”

 41. Joannus said

  Ad 35 Miet

  ”Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego to stanowisko – wice ministra – jednego z bardzo wielu resortów stało się nagle takim ważnym, ”

  Jak to dla czego, gawiedź potrzebuje kolejnego wrzutu żeru.
  Niech dyskutuje i podnieca się z pianą na ustach, wobec czasowego podstawienia A.na niewiele znaczące i krótkotrwałe stanowisko. Niech się wyżywają i roztrząsają to na co nie mają najmniejszego wpływu, niech dalej sobie wysilają się w rekrutacji kandydata na rycerza bez skazy, polskiego mesjasza.

  Ale w tym jest robota ”pupili” od Pana Lopka, cel jest taki – musi byś wiadomą i stosowaną zasada, że do organów władzy teraz i w przyszłości nie mogą nigdy być dopuszczani, ci co kiedykolwiek zetknęli się albo chociażby sympatyzowali z Ruchem Narodowym.

 42. Żbik said

  Okazuje się że semicka morda Andruszkiewicz znalazł sobie obrońcę w osobie banderowskiego adwokata Pisdupowicza.

  „Dziennikarz zapytał Jacka Czaputowicza, czy dotarły do niego krytyczne głosy ze strony Amerykanów na temat nominacji Adama Andruszkiewicza, byłego prezesa Młodzieży Wszechopolskiej, na wiceministra cyfryzacji.

  – Mamy do czynienia z nominacją posła, który zdobył poparcie i nie będzie ingerencji obcych państw w sprawy wewnętrzne Polski – wyraził nadzieję minister. – Polska jest państwem suwerennym, sama wybiera swoje władze i rząd ma prawo decydowania, kto będzie zasiadał na jakich stanowiskach – stwierdził. Później dodał, że „nic nie można zarzucić panu posłowi jeśli chodzi o jego poglądy”.

  https://wiadomosci.wp.pl/jacek-czaputowicz-instytucje-europejskie-chca-zaszkodzic-polskiemu-rzadowi-6335175530244225a

  Najwyraźniej Anglosyjon bardzo potrzebuje Andruszkiewicza, żeby w imieniu chrzczonych scyzorykiem „narodofffcuf” przyklepał ustawę 447 czyli żydowski rozbój na Polsce i Polakach.

 43. Marucha said

  Re 42:
  Nie podejrzewałem Pisdupowicza o takie poczucie humoru:

  „…nie będzie ingerencji obcych państw w sprawy wewnętrzne Polski – wyraził nadzieję minister. – Polska jest państwem suwerennym, sama wybiera swoje władze i rząd ma prawo decydowania, kto będzie zasiadał na jakich stanowiskach ”

  To jest chyba dowcip miesiąca, jeśli nie roku.

 44. gość said

  Stanisław Michalkiewicz: Andruszkiewicz, tak jak ja, był operacyjnie rozpracowywany przez ABW

 45. zofia said

  Uwazam ze najwazniejszy komitet przekazal tylko wiadomosc o tym, ze kazdy sympatyk ruchu narodowego
  lub posiadajacy narodowe poglady bedzie nazwany faszysta ! Jako taki nie otrzyma zgody na widoczne stanowisko. Pan Andruszkiewicz otrzymal signal kogo zawsze musi sluchac

 46. gość said

  Farbowany lis prosto z Ukrainy. Andruszkewycz.

  Opublikowany 22 maj 2018

 47. Isreal said

  pażyjom, uwidim …

  komentarz komentarzy – ochujenie ……….

 48. hmm said

  Zadam proste pytanie: W czym Andruszkiewicz jest gorszy od Gowina, Glińskiego czy Morawieckiego? Albo i Patryka Jakiego?
  Obawiam się, czy aby krytyka tego młodzieńca przez takich geniuszy jak Winnicki czy Bosak nie wynika przypadkiem z prostej zazdrości, że oni postawili na konia, który przegrywa w derby (tzw. Ruch Narodowy bezwstydnie przerżnął ostatnie wybory).

 49. Lily said

  Re 46,Gosc
  Ulubione kolory,biala koszula i niebieski krawat.

 50. Lily said

  Re 47;Israel
  Ja nie musze pozyc,ja to wiem.
  Mam oczy,uszy,i dobry instynkt.

 51. Isreal said

  ad50
  Lily, gratuluję posiadania oczu, uszu i dobrego instynktu……

Sorry, the comment form is closed at this time.