Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Donald Tusk reprezentantem Niemiec w Radzie Europejskiej?

Posted by Marucha w dniu 2019-01-04 (Piątek)

Polska nie kwestionuje legitymacji Donalda Tuska, ale nie uznaje go też za swojego przedstawiciela, oznajmił w wywiadzie dla „Polska Times” szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz.

Piątkowy dziennik zapytał ministra również o kwestie, związane z procedurą wokół artykułu 7 czy postępowaniem TSUE wobec Polski.

– „Trudno powiedzieć, czy znikną z agendy. Natomiast moim zdaniem problemy, których te procedury dotyczą zostały już rozwiązane i nie ma podstaw do kontynuowania postępowania przez TSUE — przecież ustawa o Sądzie Najwyższym została zmieniona.

Z kolei procedura wokół artykułu 7 z naszej perspektywy jest martwa. Chociaż kontekst polityczny sugeruje, że sprawa może być wykorzystana w kampanii przed eurowyborami”, — ocenił Czaputowicz.

Dodał, że „widać, że on kwestię procedury wobec Polski używa jako argumentu w dyskusji politycznej — po to, by zdobyć większy poklask w Europie, poparcie w ramach europejskiego ugrupowania, do którego w Polsce należy SLD”.

Zapytany przez Wolfganga Schaeublego o to, jak Donald Tusk jest obecnie postrzegany przez polski rząd, minister Czaputowicz potwierdził, że nie kwestionuje się legitymacji Donalda Tuska, ale nie uznaje się go jednak za przedstawiciela Polski.

„W wyborach zgłosiliśmy przecież Jacka Sayrusz-Wolskiego. Kilka godzin przed szczytem wybór Tuska — w wystąpieniu w Bundestagu — zapowiedziała Angela Merkel, z tego by wynikało, że był on reprezentantem Niemiec, choć może nieformalnym”.. – powiedział szef MSZ.

„Wybór był legalny, jednak bardzo wątpliwy etycznie. Po raz pierwszy wybrano inną osobę z danego państwa, niż była wskazana przez rząd. Nie przypominam też sobie, by to się kiedykolwiek zdarzyło w jakiejś organizacji międzynarodowej” — powiedział Czaputowicz w wywiadzie dla „Polska Times”.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 11 to “Donald Tusk reprezentantem Niemiec w Radzie Europejskiej?”

 1. Niepokorny said

  „Wybór był legalny, jednak bardzo wątpliwy etycznie. Po raz pierwszy wybrano inną osobę z danego państwa, niż była wskazana przez rząd. Nie przypominam też sobie, by to się kiedykolwiek zdarzyło w jakiejś organizacji międzynarodowej” — powiedział Czaputowicz w wywiadzie dla „Polska Times”.

  Kazdy cieszy sie takim szacunkiem, na jaki zapracowal. Kolejny dowod, ze Polska nic nie znaczy.

 2. Żbik said

  A kogo ma reprezentować, jak PiS zlikwidował Polskę, a państwo zamienił w chazarski Banderland? Ma reprezentować pisowskich syjonistów i banderowców?

 3. lopek said

  „Donald Tusk reprezentantem Niemiec w Radzie Europejskiej?”
  ===========
  A wcześniej ten hyży ruj siedząc na stolcu premiera atrapy Polski – to niby kogo reprezentował? A niby kto go katapultował ze stolca premiera atrapy Polski na ten stolec w który ta nieziemska kanalia – aktualnie pierdzi?
  Wniosek?
  Ktoś tu Amerykę odkrywa?

 4. AlexSailor said

  @Żbik

  Dokładnie tak.

 5. Kar said

  ..czyli krotko; wzion sie i dochrapal.., klasycznie „polskie”

 6. Dziadzius said

  Od lat tu na gajowce byly rozne opinie ze pan Tusk nie ze Slowian pochodzi i teraz oficyjalnie widac ze niemcem smrodzi .

 7. gość said

 8. guła said

  Szok !

 9. revers said

  Jak by nie bylo IM Oskar z IM Erika zawsze razem lub inny agent FBI Herr Mueller wprowadzajacy zasady prowokacji tajnej policji Gestapo, STASI dla deep state i do uni

  http://stateofthenation2012.com/?p=112432&fbclid=IwAR3rkdCfhzyoxaetAgSEG7OLJArm2POKxlpnmFuIqEIHjUlonsmieRr8GX0

 10. […] Budowa zamku w Stobnicy trwa w najlepsze Donald Tusk reprezentantem Niemiec w Radzie Europejskiej? […]

 11. endriu said

  Jak on może reprezentować Polskę skoro na arenie międzynarodowej kłamie o sytuacji w Polce i tym samym jej szkodzi. Za to powinien beknąć.

  ————
  Właśnie takie zachowanie jest istotą tego systemu.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.