Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Dinozaur o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Jerzy o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Zbigniew Kozioł o Upadek nauki? W przyszłym roku…
  Lily o Wolne tematy (81 – …
  zen o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  JanuszT o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Boydar o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Yah o Wolne tematy (81 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 527 obserwujących.

Strzelanina w Strasburgu. Każdy wie, skąd pochodzi terror.

Posted by Marucha w dniu 2019-01-05 (Sobota)

Everybody knows that the dice are loaded
Everybody rolls with their fingers crossed

[Każdy wie, że kości są oszukane
Każdy nimi rzuca, trzymając mocno kciuki]

– Leonard Cohen, „Everybody Knows”

Strzelanina na bożonarodzeniowym jarmarku w Strasburgu, 11 grudnia 2018

Wczoraj francuskie media podały, że w areszcie przetrzymywany jest policjant, ścigany i schwytany 23 grudnia na zatłoczonej paryskiej stacji kolejowej, który w momencie pojmania miał przy sobie „broń palną i materiały wybuchowe klasy wojskowej”.

Ten 29-letni funkcjonariusz żandarmerii, stacjonujący na miejscu, w Paryżu, był w tym czasie „na przepustce”, jednak pomimo przesłuchiwania go przez cztery dni, śledczy nie powiedzą, lub nie mogą powiedzieć, co takiego robił, kiedy w szczycie przedświątecznego ruchu przechodził przez Dworzec Lyoński (Gare de Lyon) w centrum Paryża z torbą pełną terrorystycznych cacuszek. Wiedzą jednak, że ten konkretny gliniarz uprzednio służył w wojsku i jest specjalistą od posługiwania się materiałami wybuchowymi.

Zbiegiem przypadków lub nie, trzy dni temu na krótko ewakuowano stację kolejową w Strasburgu, kiedy ktoś zagroził zamachem bombowym. To nagromadzenie „kolejowego terroryzmu” przywodzi mi na myśl dziwne wykolejenie się pociągu pospiesznego linii Paryż-Strasburg – pierwszą w 30-letnim okresie istnienia TGV fatalną w skutkach katastrofę – i to następnego dnia po jednoczesnych zamachach w kilku miejscach w Paryżu w połowie listopada 2015 r.

Pomimo sprzeciwów motorniczego i zeznań świadków o eksplozji przed wykolejeniem się pociągu, władze szybko wykluczyły sabotaż, a winą obarczyły motorniczego i prowadzenie pociągu z „nadmierną prędkością” (czemu ten zaprzeczył). W tamtym czasie Joe Quinn napisał na ten temat [na Pracowni o tym samym tutaj]:

Jedną z możliwych przyczyn tak irracjonalnego podejścia do tej katastrofy, w której zginęło 11 osób, a 42 odniosły obrażenia, jest to, że jakiekolwiek nawiązanie do zamachu terrorystycznego w jej kontekście natychmiast przywołałoby pamięć najgorszej terrorystycznej zbrodni we Francji sprzed zamachu w Paryżu w ubiegły weekend.

18 czerwca 1961 roku o godz. 15.10 wykoleił się francuski pociąg linii Paryż-Strasburg; zginęło 28 osób, a 170 odniosło obrażenia. Kilka dni wcześniej naczelnik stacji kolejowej położonej w pobliżu miejsca tragedii dostał list z groźbą przeprowadzenia zamachu terrorystycznego na tej linii. List został najwyraźniej zignorowany przez policję, a prawda o zamachu – tzn. o podłożeniu bomby – była trzymana w tajemnicy przez 20 lat.

Powód zatuszowania sprawy zdaje się mieć sporo wspólnego z faktem, że zamachowcy byli członkami tajnej paramilitarnej grupy NATO, której zadaniem było przeprowadzanie ataków terrorystycznych na francuską ludność cywilną i francuskich polityków w celu wpłynięcia na opinię publiczną i polityczną w kwestii niepodległości Algierii oraz zagwarantowanie dalszej uległości krajów europejskich wobec NATO-wskiej ideologii niedopuszczenia do radziecko-europejskiego zbliżenia. W którymś momencie grupa ta, znana jako Organisation de l’armée secrète (Organizacja Tajnej Armii, OSA), podjęła próbę zamachu stanu przeciwko rządowi Charlesa de Gaulle’a.

Jest zatem możliwe, że powodem tak szybkiego odrzucenia przez francuskie władze terroryzmu jako powodu katastrofy TGV następnego dnia po paryskich zamachach terrorystycznych była chęć uniknięcia powiązania, choćby tylko poszlakowego, pomiędzy wcześniejszym domowym terroryzmem z kolekcji NATO i obecnym zagrożeniem ze strony islamskiego terroryzmu. Dwa zagrożenia, które, w końcowej analizie, mogą wykazać to samo źródło.

Rok 2018 w Europie, i ogólnie na Zachodzie, był w istocie dość spokojny, jeśli chodzi o „islamistyczne ataki terrorystyczne”, zwłaszcza w porównaniu do trzech poprzednich lat. Przed zajściem na przedświątecznym jarmarku w Strasburgu 11 grudnia, przypominają mi się tylko dwa takie ataki w 2018 roku. Jeden miał miejsce w marcu w Carcassone i pobliskim Trebes, kiedy życie straciły 4 osoby (nie wliczając zamachowca), a drugi w Liege, na wschodzie Belgii, w maju, kiedy zginęły 3 osoby (również nie licząc zamachowca).

I znów zbiegiem przypadków lub nie, 11 grudnia francuskie służby specjalne aresztowały kolejne trzy osoby podejrzane o powiązania z marcowym zamachem.

Spójrzcie na tę mapę ataków terrorystycznych na świecie w 2018 r., sporządzoną przez Environmental Systems Research Institute. (Należy mieć na uwadze, że ich szeroka definicja „ataków terrorystycznych” obejmuje ataki nożem i incydenty bez ofiar. Nie jesteśmy w tym momencie zainteresowani nożownikami i nieudanymi atakami, ale poważnymi zamachami z ofiarami, przeprowadzonymi przez co najmniej jednego zamachowca z użyciem materiałów wybuchowych lub ciężkim ostrzałem.)

© Environmental Systems Research Institute – Coś cicho na Zachodzie, aż..

Na tle stosunkowej ciszy na froncie terroryzmu – po części, jak sądzę, dzięki rosyjskim i syryjskim sukcesom w Syrii oraz geostrategicznej zasadzie ograniczania skali, w jakiej oburzenie zachodnich społeczeństw skutkuje ich wsparciem dla antyterrorystycznych operacji Rosji – wybija się strzelanina w Strasburgu 11 grudnia. I to nie tylko z racji jej szczególnie synchronicznego czasu: miała bowiem miejsce 24 godziny po wygłoszeniu przez francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona oficjalnej odpowiedzi ruchowi Żółtych Kamizelek (Gilets Jaunes) w skierowanym do narodu telewizyjnym przemówieniu.

Kiedy rozeszła się wieść, że w Strasburgu zginęli ludzie, francuskie media szeroko donosiły, że zamachowiec, dokonując rozlewu krwi, krzyczał Allah akbar. Później ludzie, którzy rzeczywiście tam byli, mówili, że niczego takiego nie słyszeli, jednak ta początkowa relacja, wraz z błyskawiczną identyfikacją przez władze zamachowca jako 29-letniego Chérifa Chekatta narodowości francuskiej (z arabskim pochodzeniem etnicznym), w oczywisty sposób i natychmiast umieściła ten atak w kategorii kolejnej „islamistycznej zbrodni”.

„Oblicze zła”

Zważywszy na 17-już-letnią historię opowieści o Wojnie z Terrorem, można by przypuszczać, że był to zainspirowany Al-Kaidą/ISIS atak terrorystyczny, wspierany – o ile nie zaplanowany i wręcz przeprowadzony – przez tę „największą siatkę terrorystyczną na świecie” i oficjalnego wroga Francji. Dziwi zatem, że ISIS – organizacja, która właśnie w ostatnich latach „zachęcała ekstremistów do aktów przemocy w celu zdestabilizowania Francji i ostatecznie jej podboju” – wtrąciłoby się w tak delikatnym politycznie momencie, zapewniając francuskiemu państwu chwilowe odroczenie bardzo poważnego zagrożenia destabilizacją, stwarzanego przez ponad 80-procentowe wsparcie społeczeństwa dla fundamentalnych zmian konstytucyjnych, łącznie z zakończeniem udziału Francji w wojnach zagranicą.

Francuska klasa polityczna jednoczy się w minucie ciszy dla uczczenia pamięci zabitych w zamachu terrorystycznym „ISIS” 11 grudnia 2018. Zaledwie dwa dni wcześniej demonstrujący domagali się stworzenia nowego „Zgromadzenia Narodowego”, które by całkowicie pomijało ten tłumek…

Z racji tego konfliktu interesów Francuzi zaczęli natychmiast i na dużą skalę wyrażać sceptycyzm w stosunku do oficjalnej wersji zajść w Strasburgu – i to już od pierwszej chwili, kiedy tylko rozniosła się wieść o strzelaninie.

W ciągu kilku godzin media ruszyły z atakiem na complotists („zwolenników teorii spiskowych”) za wskazywanie tej zgrzytliwej zbieżności, a w ciągu jednego dnia niedowierzanie w społeczeństwie stało się tak ewidentne, że minister francuskiego rządu czuł się zmuszony zaprzeczyć jakiemukolwiek udziałowi państwa w zamachu.

W międzyczasie inny minister wyjaśnił, że chociaż do ataku przyznało się „ISIS”, tak naprawdę ten młody człowiek działał sam, a zdecydował się dokonać masakry na bożonarodzeniowym jarmarku, ponieważ był „przeżarty złem”.

Powyżej jest zdjęcie rewolweru Mle 1892 z epoki I W. Św. (na stosunkowo mało skuteczną amunicję kalibru 8mm), jakim ów rzekomy samotny zamachowiec ze Strasburga, Chérif Chekatt – według francuskiego ministra spraw wewnętrznych przez ponad rok objęty „stosunkowo ścisłą” obserwacją – miał jakoby zabić cztery osoby i zranić 13 innych, z czego 4 poważnie.

Ten „dżihadysta” miał też odeprzeć dwa patrole ciężko uzbrojonych żołnierzy z antyterrorystycznej operacji Sentinelle, raniąc jednego z nich podczas wymiany ognia, następnie przedostać się taksówką na przeciwną stronę rzeki, godzinę później wziąć udział w kolejnej strzelaninie w pobliżu swojego domu w dzielnicy Neudorf, aż wreszcie zniknąć bez śladu na 36 godzin, pomimo że w obławie uczestniczyło 700 policjantów, żołnierzy i członków sił specjalnych.

Już po strzelaninie media podały do wiadomości, że około 12 godzin przed atakiem policja wtargnęła do mieszkania zamachowca z zamiarem aresztowania go w związku z odrębną sprawą napadu rabunkowego. Nie zastali go, ale „znaleźli” karabin i granaty. Następnie, 14 grudnia, „znaleziono” Chekatta, kiedy przechadzał się w pobliżu swojego mieszkania, a w dniach pomiędzy zamachem a znalezieniem sprawcy jego mieszkanie przeszukano jeszcze kilka razy, było więc pod ścisłą obserwacją.

Chekatta jakoś zidentyfikowano od tyłu, w ciemności, na osiedlu z wysokim odsetkiem ludzi pochodzących z północnej Afryki. Wieść niesie, że policja „zawołała go po nazwisku”, na co Chekatt odwrócił się i, ponownie, ze swojego zabytkowego rewolweru, otworzył ogień do policjantów, którzy w odpowiedzi go zastrzelili.

Naprawdę o tym ostatnim ataku wiemy tylko tyle, że ktoś przyszedł na świąteczny jarmark w Strasburgu i zabił 5 osób, a zranił 11, w tym francuskiego żołnierza. Godzinę później ktoś zaangażował się w wymianę ognia z policją i uciekł. Po 36 godzinach policja zastrzeliła na ulicy młodego mężczyznę, przedstawionego jako Chérif Chekatt i wyłącznie na tej podstawie zidentyfikowała go jako zamachowca.

Macron bierze udział w uczczeniu ofiar strzelaniny w Strasburgu – 14 grudnia 2018

W ciągu kilku tygodni, jakie upłynęły od tamtego wydarzenia, państwo francuskie zrobiło co mogło i na ile było je stać, żeby wygasić żar ludowego powstania przeciwko reżimowi, łącząc kilka taktyk: politykę ustępstw w postaci przyznania środków finansowych (łącznie z wypłatą „trzynastek”), kruszenie protestów przy użyciu siły przez służby bezpieczeństwa oraz codzienną, 24-godziną propagandę, w której demonstrujących przedstawia się jako „puczystów, antysemitów i rasistów”.

Czy do tej listy taktyk powinniśmy dodać terroryzm?

Teraz wszyscy już wiedzą, skąd pochodzi terror. Oczywiście „wszyscy” nie oznacza dosłownie każdego, ale jest to znacząca większość ludzi. We Francji Gilets Jaunes i ich zwolennicy – łącznie cztery piąte 67-milionowej populacji – wiedzą, bądź podejrzewają, że państwo terroryzuje ludzi, żeby siać postrach i wymusić spolegliwość.

Wszyscy wiedzą, że „ISIS” jest tworem Zachodu. I każdy teraz wie, że „ISIS” jest zwerbowane do wojny globalistów ze społecznymi ruchami na rzecz narodowego odrodzenia.

Rok 2019 może być widowiskowy.

Niall Bradley
Sott.net
Tłumaczenie: PRACowniA

https://pracownia4.wordpress.com/

 

Komentarzy 29 do “Strzelanina w Strasburgu. Każdy wie, skąd pochodzi terror.”

 1. Joung said

  Przecie to tajne sluzby NWO robia te zamachy czy strzelania.A moze film amerykanie nakrecaja Gdzie bandziory walcza z soba o kase.
  Ale co by tu nie mowic czy pisac.To wszystko robia rzady panstw bioracy w spisku Przeciwko swoim spoleczenstwom.Tylko patrzec jak u nas cos nad wisla pieprznie.
  Nie mysle polski ludek jest spokojny ufny w swoia polskojezyczna wadze Ktora ta wadza Robi kowalskich czy zielinskich w H…a.Wtlaczajac im w te puste mozgownice .
  Milosnicy ubustwa bicia sie wiecznego w piers moia wina moia wina.Oczywiscie ze twoia wina Tumanie ze dajesz sie robic w H…a Niszcza Ci zycie kraj pozbawiaja Cie twoje Slowianskiej tozsamosci.A ty wsuwasz serdelki bigos kotlety z miesa ;;Klonowanego z prowadzanego z Dzikiego zachodu.Ale cieszysz ze masz nareszcie wszystko pod dostatkiem.Demokracja =talmudyczna =dziki kapitalizm.
  TYLKO JEDNEGO CI BRAK ”””””””””’zdrowego rozsadku I madrego wyciagania wnioskow.Z OTACZAJACEJ CIE ZECZYWISTOSCI.Mysly tylko wtedy jak go stawiaja przed plutonami egzekucyjnymi I nie ma co wsuwac .Jak ma wszystko pod dostatkiem ZAPOMINA ZE JEST czlowiekiem I robi z siebie I z innych swinie.
  Tak jestesmy zaprogramowani od wiekow przez swiatowa (masonerie)czyli zydow.
  Amen

 2. Polski punkt widzenia said

  Panie redaktorze… jeśli zamachowiec miał arabskie pochodzenie etniczne to nie mógł być narodowości francuskiej – mógł mieć jedynie obywatelstwo francuskie… :-))))

 3. re1truth2 said

  Rewolwer MIe 1892 „Broń była bardzo dobrze wykonana, jej największą wadą był bardzo słaby nabój. Jego energia kinetyczna wynosiła tylko 20 Kgm ( dla porównania nabój 9×19 Parabellum – 50 Kgm).
  Rewolwer Mle 1892 zastąpił starsze rewolwery Mle 1885 i Mle 1887. Mimo, że z powodu słabego naboju nie nadawał się do użytku wojskowego, używany był w armii francuskiej aż do wybuchu II wojny światowej. Być może, działo się tak dlatego, iż we Francji przyjęto założenie, że bron osobista służy do bezpośredniej obrony, a nie do ataku.”

 4. Lily said

  Z innego jarmarku przedswiatecznego.
  http://www.targetfreedomusa.com/berlin-attack-truck-owned-by-israel-supporting-jew/
  Zrodlo;www.targetfreedomusa.com

 5. piwowar said

  Piwowar się formalnie nie zna na broni palnej, ale lubi czytać w temacie i wie, że bębenkowca laduje się dość opornie w porównaniu do wymiany szufladni w pistolecie. Bębenkowiec mieści tylko pięć lub sześc naboi (wyjatkiem Nagant, który mieści sześć). Zatem zachodzi pytanie (zdaje się że retoryczne): Co tłum robił w czasie gry rzekomy zamachowiec przeładowywał swoje narzędzie?

  Wygląda na to, że każda informacja podawana przez media głównego rynsztoka zwyczajnie śmierdzi.

 6. piwowar said

  Errata: Szufladki, a nie szufladni, a nagant mieści siedem.

 7. re1truth2 said

  Racja, ten model jako jedyny ma bębenek wychylany na prawo – trudność ładowania dla praworęcznego.

 8. piwowar said

  A gdyby był wychylany na lewo, to też zabiera czas. Trzeba wypchnąć łuski, a potem pracowicie nabijać, nawet jeśli użyć jednorazowej nabijaczki, to cenne sekundy lecą. Takiego sprzętu nie zabiera się na akcję, najwyżej na strzelnicę. Albo na giełdę antyków.

 9. Jerzy said

  To do takiego antycznego bębenkowca można wciąż kupić amunicję?

 10. Lily said

  Co o tym sadzicie?.
  https://www.wellaware1.com/strasbourg/
  Zrodlo;www.wellaware1.com

  ————–
  Bardzo prawdopodobne.
  Admin

 11. Piskorz said

  re 5 ” przez media głównego rynsztoka zwyczajnie śmierdzi.” A PEWNIE ŻE TAK. Rosjanom też smrodzą….po tym zdarzeniu w Magnitogorsku..,że to gaz..A to abra- kadabra…coś innego /wystarczy czytać ros. strony + YT/, coś ..na 8 liter i kończy się na literę n..

  ——
  Niech Pan zdradzi, co to jest… co ma 8 liter i kończy się na literę „n”.
  Admin

 12. Plausi said

  Fake News

  Od roku 2001 mamy nagromadzenie tzw. „fake news”. „War on Terror” jest ich ważnym źródłem, bowiem ona sama jest „fake news”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#911

  Jest dla nas rzeczą niewobrażałną, aby akt terroru był możliwy bez udziału służb tajnych, z urzędu powołanych do takich aktów.

  Chucpa 911 przekonała zarządzających, że mogą media przestawić całkowicie na „fake news”, kto bowiem dał się nabarć na chucpę 911, da się nabrać na każde „fake news”.

 13. Piskorz said

  re 11 Admin Wy wszystko wiecie najlepiej, dlatego nie podam…Bo jak podam, to będzie znowu setka komentarzy..Mnie wystarczą komentarze Rosjan /YT/ oraz ich rozmaite strony Włos się na głowie jeży..Rosjanie śmieją się ironicznie, że tym razem…nie było ćwiczeń…z cukrem jak było w Riazaniu 22/23 lata temu…bo tak twierdziła FSB /centrala/, ale FSB w Riazaniu powiedziała prawdę, którą później centrala w stolicy odwróciła… jak kota ogonem..A pan generał na literę G. odpowiedzialny za te wszystkie bum bum + ten bum z cukrem / nie było bum/…bo przypadkowo- ktoś wykrył w piwnicy8 domu ten cukier, który nie był słodki, a przypominał nieco makaron nitki /podobno/..popełnił tzw. samobójstwo… Amen, koniec info..

 14. lopek said

  „Każdy wie, skąd pochodzi terror.”
  ==========
  Każdy powinien wiedzieć – zwłaszcza po tym jak Jezus Chrystus został poddany temu terrorowi. Nie znaczy to wcale, że ludzie stworzeni przez Boga nie byli terroryzowani przed narodzeniem Jezusa Chrystusa.
  Wniosek?
  Póki na Ziemi ludzie stworzeni przez Boga będą wzmacniać swoim postępowaniem Złego – dopóty jego pupile będą siać wśród ludzi terror pod różną postacią.

 15. Piskorz said

  re art ako Organisation de l’armée secrète (Organizacja Tajnej Armii, OSA”…..Nie OSA,lecz OAS, skrót od pełnej nazwy jak wyżej..!

 16. Marucha said

  Re 13:
  Ja odnoszę zupełnie inne wrażenie: że to Pan wie wszystko (przynajmniej w temacie Rosji) najlepiej.
  Wie, ale nie powie.
  Bo nie chce by to komentować.

 17. Piskorz said

  re 16 P. Marucha, nie twierdzę, że wiem wszystko, ale wiem dużo… Ostatnie 3 pozycje /to w sumie prawie 2500 stron, więc jakieś pojęcie mam..Np Wspomnienia mera Sobczaka wydane przez..PWN, czy J. Czeczott Miasto snu a o Zieńkowiczu już nie wspominam.. ps Sobczak prof prawa i prawy człowiek…tak wynika bezspornie z jego książki..Załatwili go…żarówką
  pomalowaną trującą substancją w hotelu pod Kaliningradem. Facet czytał przed snem…i wdychał to gówno z tej żarówki..A gen Kriuczkow były z KGB już połowie lat „80 był ostrzegany przez swoich rezydentów, że Zachód chce rozwalić ZSRR…tyle lat temu. A w książce Czeczott o Petersburgu miedzy wierszami też sporo ciekawych info..Wsiem polecam „Wiadomości z Kremla , autor Zieńkowicz tom I Taka sobie nazwijmy to kronika współczesnej Rosji, początku lat „90, jest co- czytać.Np o emerytach/rencistach..samobójcach /ponoć 60tys rocznie. wtedy/, bo…nie mieli za co żyć albo o- facecie który pracował w tzw. zbrojeniówce 54 lata /sic!!!/ za babci-komuny w ZSRR i ledwo wiąże koniec z końcem..Albo książka chyba Jastrzębowski o życiu w …podziemiach Moskwy…Bezdomny. który znajdzie się gdzieś w okolicach Kremla…dostaje serię od razu ..bez uprzedzenia..Tam pod ziemią…istnieje drugie życie Moskwy..A około 40/45 % zysku z gazu i ropy trafia do- ..państwa. A gdzie jest reszta, pytam.?! Przynajmniej tak było w połowie lat „90. ZRESZTĄ ROSJANIE SAMI SKARŻĄ SIĘ, że „cały ciężar” exportu to przede wszystkim te produkty jak wyżej..

 18. Marucha said

  Re 17:
  Zakładając, że wszystko, co Pan powyżej zapodał jest najobiektywniejszą prawdą – czy nie zauważył Pan, że od lat 1990-tych coś się w Rosji zmieniło, m.in. nie rządzi już kukła Zachodu – Jelcyn?

 19. Piskorz said

  re 17 Trochę z innej beczki..na koniec.. Zupełnie jak żyd Martin Bormann zwolniony z niewoli sowieckiej podczas wojny domowej w Rosji w latach 20-tych. Potem jakimś cudem podczas II WŚ Stalin skądś wiedział o ofensywach niemieckich zanim Wehrmacht dostał rozkazy. Potem w kwietniu 1945 Bormann się rozpłynął w powietrzu w obleganym przez sowietów Berlinie…
  Znalezione w sieci..No i co nie ciekawe..? ps Pewien oficer Wehrmachtu /było to- w Bawarii/ na info, że Bormann najpodobniej żyje, miał powiedzieć wcale nie dziwię się, że ta świnia Bormann żyje..

 20. Marucha said

  Re 19:
  Owszem, ciekawe. I nie pozbawione pewnych podstaw.
  Tym niemniej – nijak nie udowodnione, pozostaje w sferze domniemań.

  Martin Bormann and Heinrich Müller (RSHA IV Amtschef – the Gestapo) have both been hyped as Soviet spies. The West German government had both stories investigated and eventually found corpses proving beyond doubt that they died in Berlin.

  For those doubters there is probably one key question to be answered: How did they communicate with the Soviets?

  Berlin was in absolute chaos from March 1945 onwards. Bombing by day and night. Electricity came on and went off irregularly. The only real means of communication was either by radio or by physical contact with a courier.

  Bormann’s and Müller secretarial staff were all interviewed and reported that neither one knew morse, Bormann and Müller both had difficulties with typing. That more or less cuts out radio transmission.

  I cannot conceive of either man going out into the streets trying to find their contact and pass on information.

  The inference against both just does not hold water.

  https://forum.axishistory.com/viewtopic.php?t=93962#p857612

 21. Piskorz said

  re 18 Zgadzam się, ale nie aż tak dalece jak Pan sądzi…Pardon, ale po lekturze licznych stron w sieci /nie mówię o- książkach sic!!/ powiem, że nie jest tak różowo, bo- oni Rosji…nie puszczą.!! Rosjanie mają dobrą …pamięć. Mówiąc o Magnitogorsku, ..przypuszczają, że coś się szykuje /jakiś pretekst/…jak tyle lat temu w Moskwie, Wołgodońsku itd te bum-bum. Może oni się mylą..ale tak kojarzą te fakty. ps Po tych 2 bum-bum była druga czeczeńska wojenka..

 22. Piskorz said

  re 20 Dzięki For those doubters there is probably one key question to be answered: How did they communicate with the Soviets? B. dobre pytanie, ale musi zostać bez odpowiedzi /przynajmniej na razie/. Ale myślę, że wyjście znaleźli…..Nie x nie 2 czytałem tego typu rzeczy o Bormannie. TO JEST PEWNE, ŻE HITLER MIAŁ w swoim najbliższym otoczeniu jednego b. zakamuflowanego/super ważnego kreta. Czy był nim Bormann..?!

 23. veri said

  ad. 8

  A to nie było tak, że taka spluwa była po to aby wokół niej ( no, m. innymi ) roztrząsać sprawy a nie pytać o zasadnicze sprawy ? ( podobnie jak przy „Smoleńsku” odkrywano ( celowe ) kłamstwa po to aby nimi wywoływać zainteresowanie i odwracać nimi uwagę od tego co ważne ) ?!

 24. Revers said

  A to ciekawe gdy w srausburgu strzela muzulmanski algierczyk, a w Meecce safalisci oglaszaja anschluss szwajcarii, niemcow,Austrii do is panstwa.

  W Berlinie w dzielnicy Neukelln juz normalnie po arabsku strzela sie do policji, na razie z Petard , a robia to nie Amatorzy a isis wracajaca z Syrii.

  https://www.compact-online.de/salafistisches-neujahrs-versprechen-allah-wird-100-000-deutsche-zum-islam-fuehren/?fbclid=IwAR305KYz5mtz39gCY83vX9dVJHqxBWqVDZPe3DYEC54SNXNuIHqlL8pDoa8na r

 25. Revers said

  Ad24
  https://www.epochtimes.de/politik/deutschland/schreckliche-silvesterszenen-aus-berlin-dieses-land-ist-schuetzenswert-aber-nicht-mehr-schuetzbar-a2757915.html#
  Sylvester berlin 2019 neukelln

 26. VAV said

 27. VAV said

  Czy piosenka Leonarda Cohena z roku 1987: „Najpierw bierzemy Manhattan, a potem bierzemy Berlin” zapowiada atak 9-11 i inwazję muzulmanow na Niemcy? Prawdopodobnie w grę wchodzi Czarna Magia Kabały .
  https://www.henrymakow.com/2019/01/did-cohen-song-reveal-illuminati-plan.html

 28. Dictum said

  Apeluję – najwyższa pora w reakcji na te ostatnie ataki terrorystyczne wyjąć z tornistra i odkurzyć kredki, tylko trochę zaczekać na odwilż i suche chodniki. Ale póki co, skoro zima trzyma, możemy przecież na znak protestu dać wyraz swojemu oburzeniu w innej formie – na przykład lepiąc bałwana, dwa bałwany, wiele bałwanów. W końcu wypada coś zrobić dla ludzkości. Tym bardziej, że skutek naszego działania będzie identyczny ze skutkiem działań wszelkich służb dbających o pokój i bezpieczeństwo ludzi.

 29. Plausi said

  Inny żydowski prorok:

  @27, VAV
  „Najpierw bierzemy Manhattan, a potem bierzemy Berlin”

  kontynuje tę piosenkę

  https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  to stało się takie łatwe

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

Sorry, the comment form is closed at this time.