Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ambasador USA zablokowała pracę nad ustawą o Uberze

Posted by Marucha w dniu 2019-01-09 (Środa)

Jak rzyd z rzydówką,,,

Do mediów wyciekł kolejny list sporządzony przez amerykańską ambasador Georgette Mosbacher, adresowany do Ministerstwa Infrastruktury. Dzięki interwencji dyplomatki udało się więc zablokować pracę nad ustawą o transporcie drogowym, mającą de facto zablokować działalność korporacji Uber na terenie naszego kraju.

Mosbacher zagroziła jednak zamrożeniem planowanych amerykańskich inwestycji w Polsce, dlatego rząd ostatecznie odstąpił od nowych regulacji.

Resort infrastruktury dzień przed planowanymi na 17 października protestami taksówkarzy, wysłał do komisji prawnej Rady Ministrów projekt ustawy o transporcie drogowym. Różnił się od znacząco od wcześniejszych założeń, ponieważ przewidywał, iż pośrednik będzie musiał posiadać wpis do ewidencji działalności gospodarczej albo własny numer w Krajowym Rejestrze Sądowym. To spowodowałoby tymczasem faktyczne zablokowanie działalności amerykańskiego Ubera.

Tydzień później Mosbacher wysłała jednak list do Ministerstwa Infrastruktury, w którym zażądała odstąpienia od tego projektu. Amerykańska dyplomatka zagroziła przy tym odstąpieniem Stanów Zjednoczonych od planowanych wcześniej inwestycji. W kolejnym miesiącu Mosbacher spotkała się z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, po czym temat zablokowania amerykańskiej korporacji został zamknięty, choć Adamczyk miał się temu sprzeciwiać.

Tabloid „Fakt” powołując się na źródła w obozie rządzącym twierdzi, że dyplomatka miała być głucha na argumenty szefa resortu infrastruktury, który tłumaczył, iż w chwili obecnej Uber tak naprawdę działa w Polsce nielegalnie. Jeden z urzędników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów twierdzi wprost, iż Mosbacher potraktowała nasz kraj jak republikę bananową. [Potraktowała tak, jak rząd polski na to zasługuje – admin]

Na podstawie: dorzeczy.pl, fakt.pl.
http://autonom.pl

Komentarze 52 to “Ambasador USA zablokowała pracę nad ustawą o Uberze”

 1. Plausi said

  Jak powstają i znikają ustawy w Polsce

  raz jest to amasada Izraela, raz znowu USA.

  Czy ma ktoś jeszcze wątpliwości, że żyjemy w kraju pod okupacją ?

  https://marucha.wordpress.com/2018/11/12/rocznicowe-zamyslenie/#comment-792441

  Możliwości mamy niewiele

  https://marucha.wordpress.com/2018/10/28/kto-zwyciezyl/#comment-788922

 2. ech said

  To wielkie nieporozumienie sugerowane przez żydostwo ma legalizować ich w rządach praw białych narodów. TO OBCY. Władzę przejęli przekupstwem i mordem. Nie stanowią tkanki narodowej – NIGDZIE. Podszywają się pod elitę wżeniając się w nią lub udając, jak diabeł udaje boga. To zwykle łajdactwo i qstwo, niszczące zdrową tkankę Narodu.
  Mosbacher i Morawiecki to przykłady tego zwiedzenia. Te kreatury pomiędzy nami wymagaja dogłębnego oczyszczenia. Jest ONA wystarczająco rozpoznana i opisana. Ma po parę kończyn i ma krzywy włochaty łeb.

 3. Aaron Blumblemblaum said

  Burdel mama kazała

 4. Mruk said

  No coz … ktos musial jej ekscelencji doniesc o tym projekcie …

 5. RomanK said

  Panie Mruk..cala robota Excelencji ..to wysluchiwanie I ….zalatwianie …donosow:-_)_)_)
  Nie wiedzial pan o tym:-_))__)
  Ale sa kraje, jak np Polska , ktora wysyla excelencje takie, jak pan Surdykowski i jemu podobne i z profilu i en face… srule:-))), ktore nie tyle ze nie sluchaja zadnego donosu, ale i oczerniaja swoich pracodawcow, np powiadajac ze Polki nadaja sie najlepiej na qrwy i sprzataczki…… za co dostaja nawet podwyzki…Nie nie Polki, czyli qrwy i sprzataczki…. ….ale Excelencje polskiego MSZ…

 6. andzia said

  W Polsce taksówkarze muszą mieć licencje do prowadzenia działalności. Chcieli wprowadzić obowiązek posiadania licencji dla Ubera, bo działa na podobnych zasadach.O te licencje poszło.

 7. Marcin said

  Jews,Jews UBER allies.

 8. Marcin said

  „Alles”
  miało być.

 9. Kojak said

  Juz dawno to mowilem ze bandzior bedacy ambasadorem Usraela w Polsce rzadzi Polska ! A Polska syjonistyczna banda pokornie to wykonuje i to w podskokach wykonuje jego zadania. Dokladnie to opsywal ponad 50 lat temu juz Ryszard Kapuscinski w ,,Chrystus z karabinem na ramieniu ,,

 10. jazmig said

  To akurat dobrze, że ona zablokowała tę szkodliwą ustawę. Należy znieść obowiązek posiadania licencji przez taksówkarzy, a poza tym nikt im nie zabrania jeździć w Uberze, skoro ich zdaniem, to taki wielki cymes.

 11. Tadeusz Białek said

  Do 10. Akurat tutaj nie chodzi o licencje tylko o wtrącanie sie pani namiestnik w wewnetrzne sprawy naszego kraju, zresztą nie po raz pierwszy. Może trzeba „poprosić ” panią Mosbacher o powrót do kraju.Tylko kto ma to zrobić. Morawiecki?

 12. Marucha said

  Re 10:
  Nie o to chodzi, czy licencja jest dobra, czy nie.
  W ogóle nie to jest problemem.

  Chodzi o to, ze ta kurwa zaczyna rządzić polskim rządem. Coraz bezczelniej. Przy braku kontrakcji.

 13. PiotrS said

  Oczywiście Gajowy ma rację.

  Ale ad meritum: licencje mają sens. Każdy byle bandzior nie powinien mieć prawa wozić ludzi, jakaś weryfikacja być powinna. Poza tym nawet w czasach GPSów wypada trochę topografii miasta znać. Znajomości topografii miasta sprawdzali na egzaminach. Licencje powinny pozostać, nie bawmy się w kurwinizm (no chyba że mamy 15 lat).

 14. revers said

  a co bylo z ustalaniem koszyku lekow refundowanych? bez koszernych i ussmanskich lekow ani rusz.

 15. revers said

  doszlo do tego ze izraelska firma farmaceutyczna kupila dwie polskie Polffy, jedna w Kutnie konkurencje zlikwidowala i mozna zachlysnac sie kolejnym sukcesem gospodarczym, 200 zatrudnionych w Polfie pracownikow zwolnionych.

  Niech zyje pracownicza klasa usraela, smierc koloniom luby zycie na krawedzi biologicznej smierci.

  Shalom

  Ale to i tak nic, bo dyplomacja europejska zostala przez ussmanow zakwalifikowana jako smieciowa. takze takich MSZ Ciaputowiczow, wloszek unijnych MSZ Federica Mogherini to bedzie mozna bedzie zobaczyc w europejskim zoo z smieciami niemal w kazdym kraju, w miare wprowadzania gender i eurosowietyzmu.

 16. Tomasz Karpiel said

  Panie Adminie, za pańskie komentarze Nobel to splunięcie lamy.

 17. Tomasz Karpiel said

  Czy mój kraj to jakiś pomyj jest? Że byle ździra zza wielkiej wody z buciorami pełnymi gnoju panoszy się ze swoich szefów rozkazami co tu ma być???

 18. uczciwosc said

  zwolnić babsztyla !

  ——–
  … uprzednio zaś naklaść jej pulicznie po pysku.
  Admin

 19. hulajdusznik said

  A wy wszyscy jak małe dzieci. Chodzi, nie chodzi o jakąś „licencję”. „Chodzi o to, ze ta kurwa zaczyna rządzić polskim rządem. Coraz bezczelniej. Przy braku kontrakcji.”

  No pewnie, że nie chodzi o „licencję”. Nie chodzi też o tę szczurzycę, co to niby zaczyna niby rządzić niby polskim rządem. Popatrzcie jakie popełniacie błędy w nazywaniu rzeczy po imieniu. Poza tym ten „rząd” i una są z jednego stada. Wszędzie jest jakaś hierarchia. Nawet w komunie była. Teraźniejsza hienoparchia to też rodzaj hierarchii. Znęcacie się nad sobą, powoli popadając w obłęd rozpaczy, że wkurwiają was jakieś szczury kamikadze przybierające postać jakichś kaczorów, jakichś donaldów, jakichś junkersów, messerschmittów, stoltenbergów, walcmanów i nie umiecie nic na to poradzić. Wkurwiacie się, bo czujecie się bezradni. O ile na ogół „udaje wam się rozpoznać” wroga, to z reguły jest to taki wróg, który się ze swoją wrogością nie kryje. Gorzej bywa z takim unym, który udaje waszego przyjaciela, zbawcę, przywódcę. Uny mają swoje własne struktury i zachowania. Nie zmienią tego wskutek waszych narzekań, szczekań czy modłów. To tak, jakbyście jakiemuś pasożytowi chcieli wyperswadować, że jego żywot jest dla was bebe. Dla niego jest to cacy i szlus! Dlaczego wygrywają? Bo ogłupiają, oszukują, zastraszają, szantażują, judzą, mamią, kłamią, kradną (pardon, biorą jak swoje), łupią, zniewalają, mordują jawnie i skrycie. Bo mają maszynkę do piniendzy. Bo mają diabła za tatełe. Bo was „rozkminili” a wy ych nie. Nie dociera do was smutna prawda, że to jest walka na śmierć i życie, że żaden cud wam w tej walce nie pomoże, tylko wasze zaangażowanie, wiedza z kim i czym macie do czynienia, wasz spryt i wasza mądrość.

  Może ten film coś wam podpowie?

 20. Marucha said

  Re 19:
  Panie Hulajdusznik,

  My, glupcy i durnie, dziękujemy Panu za rewelacyjne wyjaśnienia.
  Prosimy o jeszcze.

 21. hulajdusznik said

  Panie Marucha, proszę nie unoście się bez powodu. Nie nazywam was głupcami i durniami! Ja was rozumiem. Mnie też nerw czasami bierze i wtedy zdarza się, że nie o wszystkim pamiętam. Usilnie proszę wszystkich tu komentujących jedynie o nazywanie rzeczy po imieniu, nienazywanie polskim, co polskie nie jest. I jeszcze o poprawną (w miarę) polszczyznę, bo to matka nasza, której należy się szacunek ze wszech miar.

  ———-
  Summa summarum tak nas Pan nazwał, choć nie bezpośrednio.
  Gdzie, jak gdzie, ale właśnie w gajówce nazywamy rzeczy po imieniu. Co nie znaczy, że pisząc np. o bajzelmamie Mossbacher, musimy nadawać tematowi jakieś szerokie tło i rozdrabniać je na elementy pierwsze.
  Admin

 22. Maverick said

  Trochę z intymnego życia pani Georgette Mosbacher:

  https://pl.sputniknews.com/amp/opinie/201809258844925-USA-Polska-Dar-Trump-ambasador/?fbclid=IwAR2I82J8sYtu1DzN_RNU1Yh7otAjGyJolIRAFZbMvl36VwLj6n1ugu_X3Fw

  Po prostu żydy amerykańskie dogadują się z naszymi, jak zapewniać drenowanie koloni zwanej Polska.

 23. revers said

  re21

  p. Hajdusznik po niemiecku lub angielsku to samo pisza, a czasami nawet coraz lepiej

  https://dieunbestechlichen.com/2018/03/entsteht-in-polen-ein-neues-israel-geheime-hintergruende-und-verschwoerungen/?fbclid=IwAR32twC-Z97F234vqFl4FoY52UciR-mqLsIIo5sNWGOyV_3ubhTV7clFQ3I

  i ciesza sie ze moga finansowac sie glownie z dotacji unijnych.

  https://www.nzz.ch/meinung/das-geschaeftsmodell-der-rumaenischen-regierung-besteht-im-missbrauch-von-eu-foerdergeldern-ld.1439946?fbclid=IwAR1oz7XtlsfSvT-TuyFDag3G-qkb_dceDxfUeI6pX-aaZnG0Pz5tzQ9Rd3Y

 24. Piskorz said

  re 23 In einem anderen Interview zeigte er mit dem Finger auf ein Terrain in Polen, wo die jüdischen Umsiedler aus Israel niedergelassen werden sollen” . W INNYM WYWIADZIE pokazał on /chodzi o Danielsa/ na jakiś teren w Polsce, gdzie mają być osiedleni przesiedleńcy z Izraela..” ps Zaczerpnięte z /dieunbestechlichen.com/2018/03 DZIĘKI.!!

 25. Michael Jones:WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.Stąd proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH,banderowskich,bandyckich korzeni?!
  W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ,z doskonaleniem sztuki wywoływania kryzysów,aby na nich zarabiać,jak w każdej innej trzeba mieć strategię,a jaką ma i jaką powinna mieć Polska?!

 26. Carlos said

  Jak ktos sie nie zna to niech nie pier…i. W Uberze jezdza w wiekszosci ukraincy, ktorzy jezdza na lotnisko przez Psie Pole ( tzn. 2 razy dalej) Kazdy taksowkarz ponosi koszty ok 3.5 tys ( taksometr, kogut, egzaminy, testy itp) Nawet jesli uznac, ze wspolczesnie dopuszczalna jest konkurencja to jest to bandycka konkurencja. Tak jak sklepy wielkopowierzchniowe wykonczyly male rodzinne biznesy, tak Uber wykonczy rynek taksowkarski. Nie usprawiedliwiam nieuczciwych taksiarzy , ale moze gdyby nie stali po 5 godzin na pierwszego klienta , byliby uczciwsi w swoich kursach. Czemu czasami glupki wypowiadaja sie, nie znajac tematu?

 27. Carlos said

  Firma handlujaca apartamentami- izraelska, hotel Hilton- wlasciciel zymianin. Pasterskie plemie nagminnie wykupuje mieszkania. Moga bo sa obywatelami Polski !!! Baba wygladajaca na burdelmame, zmienia polskie (?) ustawy. Malo wam q….a Judeopolonii , debile?

 28. Carlos said

  Wkurzaja mnie tez rozne tzw. protesty korporacji taksowkarskich. Choragiewkami to mozecie sobie dupy podetrzec. Nalezalo by zablokowac na 2 dni najwieksze miasta w Polsce i Uber by wylecial z Kraju, ale czy kiedykolwiek bylismy solidarni w protestach? oprocz zablokowania strajkami calej Polski za tzw. komuny? co skutkowalo zdemolowaniem calkiem przyjaznego- choc nie doskonalego- ludziom panstwa.

 29. VAV said

 30. brys said

  Panie Carlos – jako taksówkarz Pan słusznie pisze. Ale blokowanie ulic da raczej niewiele bo ten rząd nie musi się martwić poparciem społecznym. Z sondaży wyjdzie ile będą chcieli. Nie lepiej zablokować decydentów? Reakcja była by bardzo pouczająca.

  „Kazdy taksowkarz ponosi koszty ok 3.5 tys ( taksometr, kogut, egzaminy, testy itp) ” – to koszty jednorazowe?

 31. Carlos said

  Tak jednorazowe, ale obowiazuje znajomosc topografii, mimo, iz mamy nawigacje, to kazdy wie jak nawigacja w miescie moze platac figla. Nawigacja zaprowadzi pod adres, ale nie zawsze najkrotsza droga- a to dla klienta wazne. Poza tym nawet na egzaminie z topografii, zwracaja uwage, na zachowanie, wyglad, kulture osobista itp…Nie moga wozic ludzi kierowcy z przypadku, jak to bywa w Uberze. I najwazniejsze: TO JEST NIEUCZCIWA KONKURENCJA , pieniadze z zyskow emigruja z Polski, podatkow nie placa, ZUS-u tez- w przeciwienstwie do wszystkich jezdzacych Polakow. Trudno komus, kto jezdzi ponad 30 lat, zmienic teraz zawod, jak by sugerowali niektorzy madrale ( nie musisz jezdzic, jak ci sie nie podoba np.)

 32. Carlos said

  Zapomnialem o eksploatacji aut, bo przeciez w Uberze, kierowcow nie obchodza naprawy, firma robi to za nich, wiec kosztow-zero, tylko jezdzic!

 33. lopek said

  Kto da głowę, że ta i inne inicjatywy – jak strzyc i upodlać znienawidzonego tubylca – wychodzą od tej puff mamy a nie od polskojęzycznej, v kolumny pupili Złego – natomiast owa puff mama tylko je firmuje?
  Wniosek?
  Najbardziej nienawidzą tubylców ci pupile Złego – co się tutaj urodzili i na co dzień zażerają się polskim chlebem.

  ——–
  Burdelmama oczywiście dostaje wskazowki od administracji amerykańskiej.
  Admin

 34. Ale dlaczego? said

  To już nawet nie jest żałosne.
  PISIORY, jeśli któryś czyta Gajówkę: JESTEŚCIE ZDRAJCAMI!!!

  Jakim trzeba być żałosnym pomiotem, by pozwolić na takie pogardliwe traktowanie???
  Kurwa, co za śmiecie!

 35. brys said

  ad 31 Carlos.

  Już muszą płacić zus i podatki.

  Ze strony ubera co potrzebne:

  Dowód osobisty (ukończone 20 lat)
  Prawo jazdy ważne minimum od roku
  Zaświadczenie o niekaralności
  Potwierdzenie prowadzenia działalności gospodarczej lub podpięcie się pod partnera, który posiada licencję na krajowy przewóz osób samochodem osobowym
  Zdjęcie profilowe kierowcy.

 36. brys said

  Jak działa Uber za gratka.pl ?

  Zamawianie taksówki odbywa się poprzez specjalną aplikację na smartfona. Zamówienie przejazdu trafia do najbliższego kierowcy Ubera. Jeśli potwierdzi on kurs, klient odbiera informację ile czasu potrzebuje kierowca na dotarcie na miejsce. Dodatkowo wysyłane są również szczegóły o marce samochodu i numerze rejestracyjnym (to konieczne do odnalezienia auta, które nie jest oznakowane tak jak taksówki). Gdy kierowca dotrze na miejsce, klient otrzymuje sygnał, że auto czeka. Po wejściu do auta klient informuje dokąd chce jechać, a trasa przejazdu ukazuje się na jego smartfonie i smartfonie kierowcy. Pod dotarciu na miejsce klient nie płaci za przejazd – obciążane jest jego konto w aplikacji (nie można zapłacić kierowcy pieniędzmi). Część z tego wynagrodzenia trafi na konto kierowcy (po odliczeniu prowizji w wysokości 20-25 procent dla Ubera). Zarówno kierowca jak i pasażer mają możliwość ocenienia się nawzajem. Złe oceny dla pasażera mogą ostrzec kierowców przed kłopotliwym klientem i pozwalają na odrzucanie zleceń od niego, z kolei złe oceny od pasażerów spowodują, że kierowca może zostać zmuszony do zakończenia współpracy z Uberem lub wysłany na specjalne szkolenie.

  Czyli że trasa i koszt nie jest określany przez kierowcę.

 37. gość said

  Ambasador USA zablokowała kupno PKP Energetyka?! Szokujące kulisy spotkania z ministrem Adamczykiem

  Wczoraj “Fakt” ujawnił list skierowany do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka przez ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher dotyczący interwencji ws. ustawy uderzającej w Ubera. Dzisiaj dziennik opisuje kulisy spotkania amerykańskiej dyplomacji w resorcie infrastruktury, która miała blokować odkupienie przez Polskę spółki PKP Energetyka.

  Samo spotkanie dotyczyło właśnie sprawy Ubera. Kiedy minister Adamczyk chciał kończyć rozmowę, ambasador przeszła do całkowicie odrębnej sprawy – ku zdziwieniu polityka rządu PiS miała domagać się gwarancji tego, że PKP Energetyka nie wróci w ręce państwa polskiego. Firmę tę sprzedał rząd PO-PSL w 2015 roku niedługo przed wyborami parlamentarnymi za niespełna 2 miliardy złotych.

  https://dzienniknarodowy.pl/ambasador-usa-zablokowala-upno-pkp-energetyka-szokujace-kulisy-spotkania-ministrem-adamczykem/

 38. Żbik said

  Żydzi z PiS z Narodowego Banku Polski zrobili Narodowy Burdel Polski, więc jakie znaczenia ma jakiś tam Uber. Polski i tak już nie ma.

 39. revers said

  re24

  dokladnie panie Piskorz, juz oficer mossadu Daniels zadba o te 3 mln. majatkow w PL wychodzi ze srednio 1,1, mln. usd wartosci jeden.

  A polacy jak zauwarzyl pan gajowy w 95% maja to w d.e , byle rusek nie przyszedl i plusMicha lub plus500 byla.

 40. Jankiel said

  Tylko patrzeć, jak Georgette Mosbacher, nie omieszka wziąć za uszy Mateusza Morawieckiego i kazać mu robić patelnię.

 41. Carlos said

  Panie brys nie szukaj pan plusow u Ubera, czy Uber ma decydowac o naszej gospodarce? Uber nie daje zarobic Polakom, , a polactwo kupuje mieszkania za 400 tys, ale szuka oszczednosci na Polakach dajac zarabiac korporacjom, Uber rozwozi tez zywnosc pizze

  ——
  Zgoda, ale niech o tym nie decyduje jakaś bajzelmama z USA.
  Admin

 42. revers said

  PKP Energetyka cd., czyli rece precz od ameryka global inc.

  https://nczas.com/2019/01/10/polska-rzadzi-mosbacher-wyciekl-kolejny-list-tym-razem-poszlo-o-pkp-energetyka/?fbclid=IwAR0O95UxaCV08c9_FymIdEbUQJQ8QaTFb2AGSuNJuFSR9aedZlNL-9wLoMg

 43. brys said

  Panie Carlos – korporacja jak każda inna. Działają na granicy prawa od paru już lat. Nie wnikają czy ma Pan umiejętności i papiery byle tylko procent szedł na ich konto. Zarobki nie są oszołamiające, z paru źródeł weryfikowałem, a dla klienta też nie jest za wesoło bo w godzinach o dużej podaży stosują mnożnik chyba nawet razy 3X. Najwięcej zarabiają oni jako pośrednik 20 %, i ci którzy np. mają auta na wynajem – też biorą działkę nawet 40%, ale auto pracuje zmianowo nawet u 3 kierowców. Reasumując – dobra reklama, pracownik nie ma lekko, a i nie do końca jest tak tanio.

 44. Plausi said

  Szczur jest odwiecznym towarzyszem ludzkości

  @19, Hulajdusznik

  odgrywa także poważną rolę w medycynie, jednostki szczurze, wynikające z testów na nich, są stosowane do określania dozowania dla ludzi.

  „który udaje waszego przyjaciela, zbawcę, przywódcę”, jak ongiś

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  „to jest walka na śmierć i życie ”, a w przypadku waszej niedbałości, to taki jest los

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  Nie łudźcie się, że to tak dawno i dziś będzie inaczej, spójrzcie na Gazę, West Bank, Liban, czy Syrię. Będzie dokładnie tak samo, bowiem zostaliście wykupieni

  https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  i jak pierwszy link wskazuje, za sprawą własnej bezgranicznej głupoty, „temi rencami” pomogliście żydowskim bandytom, bowiem cie obiecali wam „gruszki na wierzbie”, aby było łatwiej to dokooptowali jeszcze tego aktora umiłowania powszechnego

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  ale wróćmy do „Szcurołapa”. W języku niemieckim nazwa „Rattenfänger”/„szczurołap” ma przynajmniej dwa znaczenia, jedno to dosłowne, drugie to przenośne, wywodzi się od „Rattenfänger von Hameln“,

  https://de.wikipedia.org/wiki/Rattenf%C3%A4nger_von_Hameln

  który miał wywieść dzieci z Hamel za to, że mieszkańcy mu zu jego pracę nie zapłacili. Wszelkich demagogów, na których się pospólstwo łapie nazywa się dziś też „Rattenfänger“. Przykład takich „Rattenfänger“ można było w pierwszym linku powyżej czy ostatnim powyżej się doszukać. Jak widać zawód „Rattenfängera“/szczurołapa kwitnie wspaniale.

  Po opanowaniu władzy w Polsce, wyszli Żydzi, towarzyszący nam od wieków, nagle ze swoich nor, gdzie przyczaili się po II Wojnie.

  Ten temat przypomniał nam, że jeden z filmów propagandowych nazistów przeciwko Żydom „Ewiger Jude”(Wieczny Żyd)

  https://www.youtube.com/watch?v=U2Iazwru7yE&t=3m30s

  zawierał sekwencję ze szczurami.

  Jest dość makabryczny przypadek, że Cyclon B wynaleziony przez Żyda Habera jako truciznę do niszczenia szczurów w komorach statków, został w II Wojnie zastosowany też do trucia dostaw Żydów w obozach koncentracyjnych.

 45. revers said

  ad42

  robi sie coraz cieplej skad te zainteresowanie PKP Energetyka przez usraell

  https://www.imi-online.de/2019/01/07/bahn-frei-fuer-die-bundeswehr/

  wychodzi na wierzch ze drugiego protestu rzadu rp przeciwko korytarzowi dla Niemcow i Bundewehry na wschod do panstw przybaltyckiej nie bedzie jak przed wybuchem 2 wojny swiatowej. Szykuja sie Mega Trasnporty Budeswehry z 2 do 5 dni czasem przerzutow wojsk szybkiego reagowania w latach 2019, 2020 z mozliwoscia przedlurzania co 3 lata umowy przerzucannia militarnego korpusu wojsk i uzbrojenia.

  Tylko dlaczego MON i PKP o tym nic nie wie? Drang nach Osten w realiach, nie w pustych slowach oficjeli.

 46. ech said

  UBER to kolejny żydowski pomysł na frycowe. Nie ma normalnie takiej siły, by wprowadzić firmę na skalę światowa bez dyskusji na polu rządowym.

 47. Maverick said

  Ona pracuje nie tyle nad interesami amerykańskimi co żydowskich korporacji w USA. Powoli ale skutecznie przejmują wszystko i wszędzie. Oni mają plany kontroli planety totalnie i bezwględnie, mają zamiar kontrolować umysły poprzez nano technologie.

 48. Maverick said

  On chociaż żyd ostrzega świat przed globalną dominacją kabały, która nadchodzsi szybciej niż myślimy czas jakby zaczął przyśpieszać.

 49. Maverick said

  To co robi kabała i NATO armia Lucyfera, a posądza o to Rosję.

 50. sceptyk said

  Klasyczna polska taksówka: uciekł mi autobus podmiejski do Zegrza, wziąłem taksówkę, aby go dogonić. Myślę sobie: podjedziemy kilka kilometrów, przecież zatrzymuje się na przystankach.
  Jadziem, panie. Kierowcy się nie śpieszy, lekka nóżka na gazie, jedziemy wolno, płynnie, majestatycznie, z godnością. Gaworzymy o rowerzystach, którzy jeżdżą po mieście jak szaleni, nie to co taksówkarze, prawdziwi Warszawiacy.
  Po przejechaniu kilku kilometrów, autobusu ani śladu na horyzoncie. Dojeżdżamy do ostatniego przystanku tego autobusu w mieście.
  „Jedziemy do Zegrza?” pyta kierowca z przymilnym uśmieszkiem. „Może innym razem” – odpowiadam.
  Należy się 30 zł. Daję 100 bo nie mam drobnych, otrzymuję 50, bo on też nie ma drobnych. No dobra, w końcu dla mnie to nie pieniądz. – Ale… następnym razem wezmę Ubera.

 51. Birton said

  „Moszewiecki – Żyd zdradziecki” – i prawda, i doskonale się rymuje .

 52. Carlos said

  no q…a sceptyk idz ty w p…..

Sorry, the comment form is closed at this time.