Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (11 – …
  Adrem o Wolne tematy (11 – …
  wanderer o Hajnówka, czyli esencja w…
  Yah o USA przenoszą swoją broń nukle…
  seler o Wolne tematy (11 – …
  seler o Wolne tematy (11 – …
  Sarmata o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Tak ZUS niszczy przedsiębiorcó…
  Tadeusz o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Wolne tematy (11 – …
  gnago o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Adrem o Wolne tematy (11 – …
  Zbyszko o Otoczenie społeczne PRL-owskie…
  Boydar o Wielka Lechia – kilka uwag met…
  Przemysław Jakub o USA przenoszą swoją broń nukle…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 502 obserwujących.

Chiny: Naukowcowi, który dopuścił się genetycznej modyfikacji ludzkich zarodków grozi kara śmierci

Posted by Marucha w dniu 2019-01-09 (Środa)

Jak informuje portal conowego.pl pod koniec listopada ubiegłego roku chiński naukowiec He Jiankui obwieścił światu, że zmodyfikował genetycznie ludzkie zarodki, doprowadzając do narodzin dzieci, które rzekomo miały być odporne na zarażenie się wirusem HIV od swoich rodziców.

Ta wiadomość wstrząsnęła naukową społecznością na całym świecie i wywołała gniew wielu ludzi. Teraz przed Jiankuim może stać coś dużo poważniejszego niż publiczny sprzeciw – kara śmierci.

Jak donosi The Telegraph, niewyjaśnione „zniknięcie” naukowca, które miało miejsce w grudniu, było w rzeczywistości wynikiem umieszczenia go w areszcie tymczasowym. Teraz naukowiec spędza swe dni pod okiem uzbrojonej straży, podczas gdy chiński rząd zastanawia się, w jaki sposób postąpić z jego sprawą. Nie wiadomo jeszcze, co postanowią urzędnicy, ale jednym z potencjalnych rozwiązań może być… egzekucja.

Jak już wspomnieliśmy, He Jiankui zmodyfikował genetycznie ludzkie zarodki, które doprowadziły do urodzenia przynajmniej dwójki dzieci. Były to dziewczynki, które naukowiec swoimi eksperymentami „zabezpieczył” przed zarażeniem się wirusem HIV od swoich matek. Podobno dziewczynki są zdrowe, ale to może nie przekonać osób, które prowadzą dochodzenie w tej sprawie, do puszczenia badacza wolno.

„Zabawa w Boga” poprzez modyfikowanie genetyczne dzieci przed ich narodzinami jest nie tylko niemile widziana. Jest ona także przestępstwem. W ramach swojej pracy Jiankui przeprowadził genetyczne modyfikacje, mimo że wiedział, iż wytyczne zabraniają eksperymentowania na ludzkich zarodkach, które mają dojrzeć i doprowadzić do narodzin dzieci.

Wielu z rówieśników badacza z naukowego środowiska wierzy, że Jiankui może zostać oskarżony o liczne przestępstwa, w tym przekupstwo i korupcję, a także, że inne osoby mogą zostać wplątane w śledztwo.

Podobno od momentu ogłoszenia swojego osiągnięcia He Jiankui otrzymał wiele gróźb śmierci. W końcu to pierwszy naukowiec, który doprowadził do narodzin genetycznie zmodyfikowanych dzieci, o ile to, co powiedział, jest prawdą. Cóż, Jiankui może stanąć w obliczy śmierci wcześniej niż później. Chiny mogą bowiem powoływać się na karę śmierci w przypadkach, które uznają za szczególnie ważne.

Nie jest jasne, jak długo potrwa śledztwo, ani kiedy zostanie wydany wyrok. W tej chwili jesteśmy zatem na nieznanych wodach.

Źródło: conowego.pl
https://www.magnapolonia.org

Komentarze 23 to “Chiny: Naukowcowi, który dopuścił się genetycznej modyfikacji ludzkich zarodków grozi kara śmierci”

 1. Marcin said

  A to komuchy k.ich mać.
  W krajach ponoć chrześcijańskich,których cechuje wysoka etyka byłoby to nie do pomyślenia.

  ———–
  A gdzie są te chrześcijańskie kraje?
  Admin

 2. Marcin said

  USA, Kanada, Wielka Brytania…..

 3. Joannus said

  Ad 2
  A Pernambuko to już niby nie

 4. PiotrS said

  Ta „zabawa w Boga” pewnie już ma miejsce w prywatnych laboratoriach od wielu lat. To nie do uniknięcia. Jednak gdyby potrzebny był kat, to się zgłaszam.

  U Chińczyków jest obecny nurt totalnego zbydlęcenia. Zrobią oni wszystko dla pieniędzy i sławy, jeszcze gorliwiej niż Anglosasi.

 5. RomanK said

  Panie Joanus..Permambuko owszem tez , tak samo jak Polska….wszystkie te co ich te SSyny USmany wynajmuja, do brudnej roboty -bo ich oficjalna moralnosc I prawo nie pozwala u siebie oprawiac takich samych SSynow- jak oni ,,tyle ze nie ich:-))))
  Widzi pan wszystko zalezy od wysokosci Cołaski…za odpowiednia Cołaske i pies moze miec chrzescijanska pogrzeb….z chorałem zakonnic.
  Co sie tyczy experymentow w Chinach to wlasnie w podobnym procederze za odpowienia Colaske w postaci grantow naukowych..juz dawno sklonowali i shybrydyzowali i zchimeryzowli i swinie..wystarczy popatrzec na Komitet Centralny KPCh..I psy..Sztab Glowny ACh…I rusalke z karabinem maszynowym…:-))))

  Ni ewiem czy slyszelicie ze w tajnym laboratorium w Japonii, ktore przy wielu grantach osiagalo niesamowite wyniki experymentowano ze sztuczna inteligencja „samuraja”….z duzymi sukcessami. Zrobiono cztery roboty samuraje – tak inteligentne, ze postanowili zrobic krok do przodu..i sztuczna inteligencje uczynili autonomiczna tzw AAI…
  Ta AAI musiala sie niezle wk..wic..bo w lipcu 2017 roku s”amuraje” zaczeli mordowac swoich stfurcuf…Ci rzucili sie i poprostu zaczeli rozbierac te AAI… na czesci…ostatni AAI widzac co sie dzieje..wezwal na pomoc satellite….zanim go rozebrali zamordowal 29 najlepszych swoich stfurcuff….
  Kto ma rozum…niech sie nim nie probuje zamienic…chyba …..ze z koniem….

 6. Marucha said

  Jest też inny, lokalny chiński obyczaj.

  Dobijanie przez kierowców potrąconych ofiar. Przeważnie cofają się oni kilka razy i jeżdżą w te i nazad po ciele ofiary.

  Lepiej potrącić i zabić, niż tylko ranić.
  Przyczyną takiego stanu rzeczy jest chiński kodeks drogowy, który przewiduje wysoką, jednorazową grzywnę za śmierć pieszego. Gdyby pieszy przeżył, kierowca zostałby obarczony kosztami leczenia i rehabilitacji, które trzeba wypłacać często aż do śmierci swoich ofiar. Szybka kalkulacja pozwala stwierdzić, że lepiej jest zapłacić mandat w wysokości od 30 000 do 50 000 dolarów, niż ponosić koszty liczone niejednokrotnie w milionach. Chińskie media podają, że jedna z ofiar przez 23 lata życia dostała już 400 000 dolarów za opiekę po wypadku drogowym, a ta kwota wciąż rośnie.

  W Chińskim Internecie można znaleźć nagranie pochodzące z 2008 roku, gdzie to kierowca białego Passata potrąca 64-letnią kobietę. Po wypadku wbija wsteczny bieg i dodaje gazu. Na nagraniu widać wyraźnie, że z premedytacja przejeżdża kilka razy po ciele kobiety po czym odjeżdża. Dzięki niezbitym dowodom kierowca został zatrzymany. Sąd wymierzył mu karę trzech lat pozbawienia wolności za „zaniedbanie” a nie za umyślne czy nawet nieumyślne spowodowanie śmierci. Podczas apelacji tłumaczył, że myślał, że przejechał po torbie na śmieci, a nie człowieku. Sąd uwzględnił to tłumaczenie i… wymierzył mu karę grzywny.

  Był to jednak wyjątkowy przypadek, gdyż zarejestrowano niezbity dowód na jego winę. Na chińskich drogach zdarza się wiele tego typu wypadków, które zwykle kończą się nieustaleniem sprawcy lub wyłączną winą pieszego.

  Na filmie z drogowego wideo rejestratora, który można obejrzeć na chińskich portalach, widać, jak ciężarówka potrąca małe dziecko. Kierowca nieco zwalnia, zapewne zdając sobie sprawę, że je przejechał. Następnie dodaje gazu rozjeżdżając dziecko tylnymi kołami pojazdu.

  To, co nastąpiło potem, trudno pojąć. Na wideo widać bowiem, jak przechodnie, rowerzyści, motocyklista oraz kobieta z dzieckiem przechodzą przez jezdnię, mijając jeszcze żywą ofiarę w agonii.
  Kilku z nich rzuca okiem na dziecko leżące w kałuży krwi. Żaden nie przystaje i nie przychodzi z pomocą. Po siedmiu minutach pozostawioną na jezdni dwuletnią dziewczynkę o imieniu Yueyue przejeżdża następna ciężarówka. Kierowca nie zatrzymuje się i jedzie dalej.

 7. kaa555 said

  @Marucha
  To już koniec…… ludzi nie ma…..
  Co za twory człekopodobne gnieżdżą się na ziemi?!

 8. RomanK said

  Wszystko juz bylo…..jak powiadal syn Salomona….Eklezjastyk..
  Kto zapomina, ze za mieszanie sie do Boskiego Procesu Kreacji…jest surowo zabronione..przypomni sobie w ostatniej chwili zycia….

  Takich prob bylo juz kilka na Tej Ziemi….I Kilka razy Zstepowal Duch Jego…zeby odmienic Jej Oblicze!

 9. Greg said

  Tam gdzie nie ma Boga, budzą się DEMONY! (w ludzkich skórach).
  Zwyrodnienie ludzi sięga zenitu, a to dobrze nie wróży.

 10. maniek said

  …chyba sie mleko przypalilo i capi…

  zabawa w boga – to bardzo stara zabawa…

  papierek lakmusowy – jak tzw spoleczenstfo to przyjmie…bo robi sie to na calym swiecie!!

  https://treborok.wordpress.com/genetycznie-modyfikowani-zolnierze-w-syrii-to-rzeczywistosc/?preview=true

  https://ligaswiatowa.wordpress.com/2014/10/10/kanibalizm-to-nie-fikcja/

  za te wiadomosci – zabito Rauni Kilde i wielu innych ludzi…

  …czy to jest fake?…

  o modyfikowanych dzieciach – nie wspomne – produkuje sie je juz na skale przemyslowa…

 11. lopek said

  „Chiny: Naukowcowi, który dopuścił się genetycznej modyfikacji ludzkich zarodków grozi kara śmierci”
  ===========
  Może faktycznie dokonał ten naukowiec jakiegoś przełomu – i go odizolowano aby nie podzielił się on z innymi naukowcami spoza Chin – albo już się podzielił i za to siedzi – o ile w ogóle siedzi.
  Wniosek?
  Obawiam się, że Chiny zabiegają u samego Belzebuba o to – aby to one stały się na Ziemi pierwszymi pupilami Złego. Przecież nie po darmo światowy pupil Złego uczynił Chiny tym – czym są one dzisiaj – a zrobił to kosztem USA czy w ogóle kosztem białej rasy.

 12. Listwa said

  @ 10 Lopek

  Może faktycznie jesteś pan pupilem szatana, bo tak hołdujesz jego „królowaniu”.

  Słusznie robią władze Chin, ze starają sie przeciwdziałac kombinowaniu przy ludzkim genomie. Wiadomo ze może przynieść to tragiczne skutki w przyszłości. A na pewno przyniesie tragiczne skutki przy mizernym poziomie wiedzy nt. genomu wsród współczesnych naukowców. Wiadomo jest ze nie znają wszystkich zasad i wielu nie rozumieją. A biorą się za ingerencje.

  Nie tak dawno naukowcy uznawali jeszce że przynajmniej 75 % genów jest bezuzytecznych a stało się tak w wyniku ewolucji.
  Obecnie wiadomo że naukowcy gadali zwykłe bzdury. Genom jest bardzij złozony i skompikowany niż im sie wydaje. Ludzka ingerencja może tylko zaburzyć albo zburzyc układ.

 13. lopek said

  Re 11:
  „Może faktycznie jesteś pan pupilem szatana, bo tak hołdujesz jego „królowaniu”.”
  ==========
  W którym miejscu ja hołduję i to Złemu? Z resztą wpisu zgadzam się. Dodam tylko, że Bóg przewidział, że człowiek lub pupil Złego będzie kombinować – jak ten koń pod górę – więc świat w pewnym zakresie uczynił idioto-odpornym.

 14. Listwa said

  @ 13 Lopek

  W którym miejscu ja hołduję i to Złemu?

  – za kazdym razem gdy go pan przywołuje zbytecznie, błednie, bezpodstawnie i przypisuje mu moc której nie ma.
  Pan skupi sie na rzeczywistych przyczynach zjawisk i zachowaniach ludzi, to będzie wartościowe. Ciagłę międlenie w każdym temacie szatana zmierza do jego gloryfikacji.

 15. Zbyszko said

  Myślę, że dla tego biedaka, lepiej jest ponieść karę tutaj i to jak największą, niż pójść na swój SĄD z takim bluźnierstwem rzuconym Panu Bogu pod nogi.

 16. Zbyszko said

  Maniek @10 i czemu się tu dziwić, że Pan Bóg już traci cierpliwość :
  http://gibson.neon24.pl/post/145970,juz-za-niedlugo-ameryka-obwiesci-swiatu-wazna-wiadomosc

 17. Voodoosch said

  Nie „zniknal” dlatego ze modyfikowal geny ludzi przed narodzeniem tylko dlatego, ze to ujawnil. Wielcy nie lubia konkurencji.

 18. lopek said

  Re 14:
  „– za kazdym razem gdy go pan przywołuje”
  ========
  Jego nie trzeba przywoływać – tylko go – a raczej jego „dzieła” – pokazywać wszem i wobec – co też czynię. W końcu nie czekajmy aż to dziecko powie wszystkim, że król jest nagi. Sam Pan powinieneś to w/w dziecko wyręczyć a nie chować Złego za moimi plecami. A kysz!

 19. Listwa said

  @ 18 lopek

  Panie Lopku, temat szatana to śliski temat. Niech panu sie nie wydaje że mówi pan o materii lub historii. To jest temat aktywny , a pan w niego włazi jak do brodzika.

 20. NICK said

  Niejeden Mu to muwił, P. Listwo.

 21. Voodoosch said

  Panie Lopek, pan uwaza. Moze nieswiadowmie (mam nadzieje) wywoluje pan licho z lasu. Potem takie cos sie pana uczepi (gdzies w okolicy karku przewaznie) i nie pusci. Bedziesz mial to pan to poznych lat starosci. Zgryzota i rozpacz przez dlugie lata…

 22. Boydar said

  „nie wywołuj wilka z lasu”

 23. NyndrO said

  Cjhińczycy wymyślili ino makaron. Dla tego usa się tak nie boją.

Sorry, the comment form is closed at this time.