Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Najbardziej wrogie narody na świecie

Posted by Marucha w dniu 2019-01-09 (Środa)

Na Ziemi jest około stu narodów, które nie chcą nawiązać kontaktu ze światem zewnętrznym, a niektóre z nich są wyjątkowo wojownicze. Sputnik sporządził listę najniebezpieczniejszych plemion, powołując się na szereg badań.

Według większości antropologów rdzenna ludność wyspy Sentinel Północny na Oceanie Indyjskim jest jedyną prawdziwie odizolowaną od świata. Nikt nie wie, w jakim języku mówią jej mieszkańcy, jaka jest ich struktura i liczebność. Przez półtora wieku z plemieniem było nie więcej niż dziesięć kontaktów, a wszystkie odbywały się na odległość strzału z łuku, na przykład z łodzi lub śmigłowca. Ci, którzy ośmielili się podejść bliżej, zostali zabici.

Naukowcom udało się jednak ustalić, że tubylcy nadal żyją w epoce kamienia łupanego, zajmują się polowaniem i zbieractwem. Wiadomo też, że nie są obeznani w rolnictwie i nie wiedzą, jak rozpalić ogień. Prawdopodobnie wykorzystują przypadkowe pożary, a następnie przechowują tlące się węgle w specjalnych naczyniach.

Najbliższym sąsiadem mieszkańców wyspy Sentinel pod względem rozwoju jest plemię Jarawa na zachodnim wybrzeżu południowego i środkowego archipelagu Andamanów (Indie). Według specjalistów przez 55 tysięcy lat całkowitej izolacji od świata zewnętrznego ich sposób życia praktycznie się nie zmienił. Jarawa łowią ryby, zbierają owoce, korzenie, miód dzikich pszczół i polują na dzikie świnie i żółwie. Łącznie ich dieta obejmuje ponad 150 gatunków roślin i około 350 gatunków zwierząt.

Do niedawna aborygeni kategorycznie odmawiali komunikowania się z obcymi i witali ich strzałami. Jednak pod koniec lat 70. XX wieku przez ich odległe osady wytyczono drogę, która połączyła ich z administracją wysp. W rezultacie nawiązano kontakt z Jarawa. Turyści dają im jedzenie i różne bibeloty za możliwość zobaczenia „tańca dzikusów”. Rezultat jest opłakany — od podróżnych tubylcy łapią infekcje, na które nie mają odporności. W latach 1999-2006 prawie połowa Jarawa zmarła na skutek epidemii odry.

Najbardziej skryty i nieliczny naród mieszka na wschodzie Ekwadoru, na terytorium Parku Narodowego Yasuni. Są to Indianie Tagaeri, którzy byli kiedyś częścią dużego plemienia Waorani. W 1968 roku ich pobratymcy nawiązali kontakt z protestanckimi misjonarzami, udali się do lasu i odcięli wszelkie więzi ze światem zewnętrznym.

O samych Tagaeri prawie nic nie wiadomo. Co więcej, według niektórych informacji pozostało ich nie więcej niż 30 osób. Głównym zajęciem plemienia jest polowanie i zbieractwo, nie są obeznani z rolnictwem. W ciągu ostatnich 10 lat młodzi Tagaeri chodzą do wioski Waorani, aby wymieniać zdobycze myśliwskie na odzież i broń.
W 1987 roku kaznodzieje podjęli ostatnią próbę porozumienia się z tym ludem. Wszyscy zginęli.

Prawie osiemdziesiąt plemion, które nie korzystają z dobrodziejstw cywilizacji, żyje w Dolinie Amazonki (Ameryka Południowa). Najbardziej nietowarzyskim i wojowniczym jest Kawahiva, które mieszka w brazylijskim stanie Mato Grosso.

Niewiele wiadomo o aborygenach i ich języku. Samych Indian również prawie nikt nie widział. Wszystkie informacje o stylu życia Kawahiva zostały uzyskane od sąsiednich plemion, które nazywają ich czerwonogłowymi. Opowiadają, że w nocy mężczyźni Kawahiva naśladują głosy ptaków i dzikich zwierząt.

Tymczasem naukowcy często odkrywają opuszczone wioski tego plemienia. W domach znajdują włócznie, łuki i strzały, przybory kuchenne, wiklinowe kosze z orzechami, hamaki. Sądząc po tych przedmiotach, Kawahiva wiodą koczowniczy tryb życia, zajmują się polowaniem i zbieractwem, a także nie znają się na rolnictwie.

https://pl.sputniknews.com

Zupełnie nie rozumiemy, jak USA pozwala na istnienie takich niezsuboordynowanych plemion. Przecież wystarczyłby jeden żołnierz z uniwersalnym karabinem maszynowym… zwlaszcza, że na pewno mieszkają tam sami antysemici.
Admin

Komentarzy 18 to “Najbardziej wrogie narody na świecie”

 1. Isreal said

  który „naród” jest najbardziej wrogi na świecie??? ten z wyspy Sentinel??? czy może …..

  ———–
  Ten z wyspy Sentinel chce tylko, aby go zostawić w spokoju. Nikogo nie najeżdzą. I nikomu nie drukuje pieniędzy.
  Admin

 2. lopek said

  „Najbardziej wrogie narody na świecie”
  =========
  Gdyby biała rasa miała podobnie – do dzisiaj byłoby tak – tak, nie – nie a reszty co to od Złego pochodzi – nie byłoby do dzisiaj wcale.

 3. Mruk said

  Co do antysemityzmu to daloby sie to latwo udowodnic. Wystarczy, zeby zaatakowali wycieczke z Izraela.

 4. RomanK said

  Ne wierzcie Gajowemu…. nie podszedl blizej niz strzal z luku…nie wie w jakim jezyku gadac…a wie co chca dzikusy z wyspy Hoola Goola…..:-)))))

  Panie Lopek jakby biala rasa byla, jak te tam..tego do dzis pokazywal by dziurke przy kazym sklonie I skrobaliby lodzie paznokciami I lupanym kamieniem. oczywiscie lupanym tez paznokciami i innym kAMIENIEM ……JAK…. oczywiscie USTALILI NAUKOWCY:-))
  Wlocznie i hamaki tudziez inne przedmioty uzytkowe pozostawione w opuszczonych wioskach..zostaly podrzucone przez CIA…
  Tera tak robiom:-)))) Y..ane Amerykany:-)))))
  te niezrozumiale wrzski , czyli jezyk aborygenow zoastal juz rozszyfrowany ale trzymaja go w tajemnicy , bo dzikie dra sie z daleka…Yankeee GO HOME!!!!! oczywiscie w swoim narzeczu…

 5. Boydar said

  Z sensem czy bez, posłuchać można

 6. Kwal said

  Jest jeden naród, który nienawidzi wszystkich, jest to wymyślony naród żydowski – jak pisze Shlomo Sand to plemię najpodlejsze z podłych, bez żadnej etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione jakichkolwiek skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki, nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez śmierdzących i ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako, talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów, lichwiarzy i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !
  I to jest nieszczęście tego świata. Innych nieszczęść nie ma !!!

 7. Jack Ravenno said

  Najbardziej wrogi naród na świecie to rzydowska hołota rozbójnicza. Szczerze wierzę, że dobry Bóg ich rozliczy co do grosika z całego zła, które sprowadzili na świat…

 8. Kwal said

  Jack Ravenno – na pewno ich rozliczy ale co z tego, jak Nas już nie będzie…

 9. Marucha said

  Re 4:
  Dzikusy chcą mieć święty spokój. Reszta nas nie obchodzi.
  Natomast to, czego by chcieli krzewiciele cywilizacji z USA – gdyby tylko na terytoriach dzikusów było coś, co jest więcej warte, niż piasek, albo gdyby taką wolę wyraził bezcenny Izrael – to ja doskonale wiem. Już wiele razy to zademonstrowali.

  A co do tych hamaków, włóczni itp. przedmiotów uzytkowych – to oczywiście ma Pan rację, Gdzieby tam dzikusy umiały wynaleźć włócznię…

 10. Jack Ravenno said

  @8 KWAL – jak to nie będzie? Szczerze wierzę, że dobry Bóg łaskawie mi wybaczy i zabierze do siebie. Ten świat tak a nie inaczej wygląda bo Bóg rzucił nań przekleństwo. Skończy się świat, będzie sąd, skończy się przekleństwo, zło zostanie zniszczone i będzie w końcu dobrze. Trzeba wierzyć…

 11. Kwal said

  Jack Ravenno – Ja też w to wierzę, ale uważam że wtedy to już będzie Koniec Świata….

 12. lopek said

  Re 4:
  „Panie Lopek jakby biala rasa byla, jak te tam..tego do dzis pokazywal by dziurke przy kazym sklonie…”
  ========
  Proszę czytać ze zrozumieniem – zwłaszcza, że szyfru nie używam.

 13. Wieloimienny said

  „W 1987 roku kaznodzieje podjęli ostatnią próbę porozumienia się z tym ludem. Wszyscy zginęli.”

  Cejrowskiego do nich wysłać.

  Marucha @

  No popatrz pan, czterdzieści tysięcy lat móżdżył nad tym kijem i dopiął swego.

 14. ech said

  „Jest jeden naród, który nienawidzi wszystkich, jest to wymyślony naród żydowski – jak piszę Shlomo Sand:…

  Głupota, ślepota czy manipulacja żydowska. To nie wymyślone i koziej bobie nie wypadło, to „szlachetni” potomkowie Kaina i Judasza, zapłodnieni szatańskim nasieniem. To genetyczne bękarty wcale nie wymyślone, bo by dawno temu parchate samo zaginęło. To świetnie zorganizowane plemię – kahał faryzeuszy i saduceuszy z kolegami sefardyjskimi i aszkenazyjskimi oraz Chazarami. To zwierzchnicy koloru demonicznego błądzącego po ziemi. To nasz najzacieklejszy wróg. Jak i Boga.

 15. Isreal said

  instynkt samozachowawczy – nie wrogość …..

  ad4
  czego trzeba żeby żyć jak się chce, we względnej symbiozie … może i radości życia ( a Pan, RomanK-u jest człowiekiem , który cieszy się z życia, tak „pełną gębą”?)

  „lampka koniaku do herbaty” to szczyt szczęścia?

 16. Michael Jones:WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.Stąd proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH,banderowskich,bandyckich korzeni?!
  W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ,z doskonaleniem sztuki wywoływania kryzysów,aby na nich zarabiać,jak w każdej innej trzeba mieć strategię,a jaką ma i jaką powinna mieć Polska?!

 17. Voodoosch said

  To jest przepis na przyszlosc. Jak juz sie zrobi chaos w Europie. Getta uchodzcow zaczna sie wylewac na ulice europejskich miast to trzeba bedzie zastosowac metode bialych farmerow z RPA. Porobic zamkniete miasteczka, ba, moze nawet miasta i zaprowadzic tam swoje prawa. Pierwszy bym tam sp****il.

 18. n/n said

  Ad1; p.Admin-te tubylce oddychaja-oddychaja,produkuja CO2-produkuja,placa za to-nie.Dlatego nie wolno ich zostawic samym sobie

Sorry, the comment form is closed at this time.