Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Skradzione zabytki z Syrii i Iraku w muzeach w Izraelu

Posted by Marucha w dniu 2019-01-09 (Środa)

W Muzeum Izraela niedawno pojawił się kompleks artefaktów skradzionych podczas wojny w Syrii.

IRNA informuje, że Izrael przywłaszczył sobie ogromną liczbę zabytków światowego dziedzictwa skradzionych w krajach arabskich, w tym w Syrii i Iraku.

Podczas wojny po atakach na Irak i Syrię, muzea w tych krajach zostały zniszczone, a zabytki zostały skradzione i usunięte.

https://prawy.pl

Komentarzy 36 to “Skradzione zabytki z Syrii i Iraku w muzeach w Izraelu”

 1. Marcin said

  No i zguby się znalazły.
  I mają jeszcze czelność zadać od świata arabskiego jakiś odszkodowań.

 2. Plausi said

  O Judejczykach

  Skoro o nich mowa, to dobrze jest w końcu zrozumieć ich istotę: „w przypadku mozaizmu/judaizmu nie chodzi o żadną religię …”

  https://marucha.wordpress.com/2018/11/09/znalezc-szczescie-w-ramionach-judeopolonii/#comment-791814

  Wydaje się, że jedynym celem istnienia tej społeczności

  https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  Jakiż sens ma traktowanie ich jak normalnych ludzi, skoro takimi nie są ? Na jakież nieolbliczalne niebezpieczeństwo naraziliśmy się, otwierając nas kraj na ościerz dla przemysłu holokaustu ?

 3. peacelover said

  …no coz !!! pejsatym sie wydaje, ze ZAWSZE na cztery lapy spadna !!!!
  ktos powiedzial :
  „dopuki dzban wode nosi…… az….. itd…. „, ale to ich nie dotyczy !!! prawda ??!

 4. Żbik said

  Pan Marcin

  I tak jest na całym świecie od setek lat. Chazarski bandyta okrada w biały dzień, prawo go nie dotyczy, a okradziona i napadnięta ofiara musi mu płacić dożywotni haracz, w przeciwnym razie zostanie unicestwiona.

  Proszę spojrzeć na frankijskiego chazara Glapińskiego i to co się obecnie dzieje w NBP. Nie dość, że bezczelne chazary doją i okradają państwo, to jeszcze okazuje się, że publiczne zapytania o pensje sięgające 65 tys. zł sa wg. pani mecenas Turczynowicz z NBP (typowo polskie nazwisko) niczym innym jak łamaniem praw człowieka i niszczeniem (chazarskiej?) godności.

 5. RomanK said

  To co ze se wzieni????? Za to pojda do Piekla!!!!
  Tradycja Chrzescijanska jest ubóstwo!!!! Pomnazajcie Skarb w Niebie!!!! nie tu na tym lez padole.
  A co do artifactow to wszystkie co do jednego ukradli wojownicy Babilonu w Jerozolimie….c prawda 3tys lat temu..ale co sie odwlecze nie uciecze!!!
  Czy zlodziej zlodzieja moze okrasc , zabierajac kradzione????

 6. RomanK said

  Panie Zbik..panei pan sie ucz i zapisuj..pan jestes świadkiem niebywaego phenomenu…pan oglada cos co sie rzadko widzi…Pan widzi…Jak Panstwo , okrada do cna Narod -do ktorego nalezy!!!!!! Obciazajac go kosztami złodziejstwa!!!!!!

  Inikt tego Q..rwa nie widzi!!! Nie opisuje!!!! Tylko pier….li tradycyjne glodne kawałki….

  To co pan oglada to quintessencja ARENDY! Najwyzszy stopien Arendy!!!!

 7. Jacek said

  To jeszcze pół biedy, ukradzione ale istnieją, może przyjdą czasy że wrócą do prawowitych właścicieli. Ile wspaniałych zabytków przez współczesnych Hunów pochodzenia obrzezanego zostało bezpowrotnie zniszczonych? Przez wzgląd na komfort psychiczny lepiej o tym nie myśleć.

 8. Moher49 said

  Ukradli zabytki, ale minister Równości Społecznej Izraela, Gila Gamliel ogłosiła, że państwa arabskie muszą dziś ponieść konsekwencje za pogromy Żydów, należy się 250 mld USD. Od Polaków 300 mld USD za to, że nie było pogromu żydów.

 9. hulajdusznik said

  “On ukazał się z góry Paran”. (Deut 33. 2.). “Na górze Paran oddał ich majątki Izraelitom.” Toteż na podstawie tego, bez żadnych wahań czy wątpliwości ustanowiono w kodeksie religijno-prawnym w “Szulchan aruchu”, że: “posiadłość nieżyda jest jak dobro bezpańskie, kto pierwszy przychodzi, ten ma pierwszeństwo.” Stąd to łatwy wniosek, że wszelkie sposoby zdobywania tych majątków uważa się za godziwe i dozwolone.

 10. ech said

  Żyd talmudyczny uważa, że wszystko na ziemi jest jego włącznie z ludzkimi zwierzętami – gojami.Germanie uczyli ich kto tu jest zwierzęciem ale to do nich nie dotarło, bo ze zwierzęciem rozmawia się nie koniecznie po dobrej woli od wielkiej nocy.

 11. Marek said

  A co do artifactow to wszystkie co do jednego ukradli wojownicy Babilonu w Jerozolimie….c prawda 3tys lat temu..ale co sie odwlecze nie uciecze!!!
  ===
  Pan żartuje?

 12. Joannus said

  Ad 4
  ”Chazarski bandyta okrada w biały dzień, prawo go nie dotyczy, a okradziona i napadnięta ofiara musi mu płacić dożywotni haracz, ”

  Przykład- Rosja 1917r.
  W ciągu tylko jednego miesiąca wyciągneli z niej 90 procent całej emisji złotych monet rublowych.

 13. Tomasz Karpiel said

  Panie Romanie, Pan naprawdę wie co w trawie piszczy, bardzo lubię pańskie komentarze podszyte sarkazmem.

  Ja też. Choć niekoniecznie z nimi się zgadzam.
  Admin

 14. Tomasz Karpiel said

  Gospodarzu jeśli nie nadużywa się gościnności inny punkt widzenia podobnego problemu wypada traktować jako budulec. Pozdrawiam

 15. Poziomka said

  Wspaniała forma Panie Romanie!
  W trzech i pół zdania można zawrzeć całą mądrość tego świata.
  Kapelusik z główki.

 16. Marucha said

  Jednym słowem – sprawiedliwości dziejowej stało się zadość.
  Bo przecież ludy Syrii, Iraku itp. NIC nie własnego stworzyly. Wszystko (podobnie jak Polska) zawdzięczają Izraelitom.

 17. Poziomka said

  Teraz to już Pan Marucha zażartował na całego!

  „Przez lasy, przez dąbrowy
  Wędruje gajowy,
  Na trąbce w lesie
  Gra i gra,
  A echo niesie
  Tra-ra-ra!”
  (…)

 18. Marucha said

  Re 17:
  Rozgryzł mnie Pan.

 19. revers said

  i jeszcze 250 mld usd zarzyczyl sobie od panstw arabskich za wygnania.

  lub europe srodkowowschodnia.

  https://dieunbestechlichen.com/2018/03/entsteht-in-polen-ein-neues-israel-geheime-hintergruende-und-verschwoerungen/?fbclid=IwAR32twC-Z97F234vqFl4FoY52UciR-mqLsIIo5sNWGOyV_3ubhTV7clFQ3I

 20. Okradanie,w tym i dzieł sztuki,to klasyka w działaniu okupanta.
  Michael Jones:WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.Stąd proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH,banderowskich,bandyckich korzeni?!
  W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ,z doskonaleniem sztuki wywoływania kryzysów,aby na nich zarabiać,jak w każdej innej trzeba mieć strategię,a jaką ma i jaką powinna mieć Polska?!

 21. peacelover said

  ….a ja mowie :
  …przyjdzie kryska na matyska !!! soon ! soon !!
  …a po tem bedzie mordobicie jakiego swiat nie widzial ……!!!!

 22. lopek said

  Cóż – oni zabierają ludziom stworzonym przez Boga – to co uznają za niezbędne i będą tak robić – dopóki będą mogli.

 23. Alex Byk said

  Skradzione zabytki z Syrii i Iraku w muzeach w Izraelu? Przejściowo. Niedługo i tak trafia do miejsca docelowego czyli do Pergamon Muzeum w Berlinie. Ciekawe czy gdzies w jego podziemiach, nie jest ukryta nasza Bursztynowa komnata i inne dzieła wywiezione z Polski w okresie zaborów i II WŚ.

 24. Ale dlaczego? said

  Wylazło szydło z worka. „Po owocach ich poznacie”…
  Żaden dureń(agent wpływu) z mainstreamu nigdy nie zadał pytania: dlaczego bandyci z państwa islamskiego nigdy nie atakowali Żydów? A to jest pytanie kluczowe.

 25. Żbik said

  re. 24.

  Bo Państwo Islamskie zostało stworzone przez żydów. Nawet ten ich zasrany kalif był oficerem Mosadu. Wszystkie mordy i ścięcia syryjskich żołnierzy i syryjskch chrześcijan to też robota żydów a nie żadnych radykalnych muzułmanów. Bandyci z Państwa Islamskiego byli szkoleni, zbrojeni, a także leczeni przez Izrael. Nie ma czegoś trakiego jak radykalny terroryzm islamski. To tylko żydowscy wojskowi i bandyci przebrani za Arabów i muzułmanów. Tak samo jak podszywają się pod Polaków i nas okradają (frankijski żyd Glapiński) czy szczują przeciwko Rosji.

 26. NICK said

  Marek (11).
  Żartuje?
  Śmieje się z Nas do rozpuku.

 27. revers said

  A co do artifactow to wszystkie co do jednego ukradli wojownicy Babilonu w Jerozolimie” really? gdy summerowie cywilizacyjnie byli drugie 3 tys lat przed moskami.

 28. Marek said

  A co do artifactow to wszystkie co do jednego ukradli wojownicy Babilonu w Jerozolimie” really? gdy summerowie cywilizacyjnie byli drugie 3 tys lat przed moskami.
  ===
  Pan Kafel nie może pogodzić się z faktami, dlatego czasami tworzy fakty prasowe.
  Poza tym, jest wyjątkowo rozgoryczony, bo jego osobista wojna z żydami nie zakończyła się sukcesem, więc gorycz przelewa na tych, którzy pozostali i tu żyją.

 29. NICK said

  Robi robotę.
  Swoją.

 30. NICK said

  Nie jestem pewien, Marku, jaką.

 31. Marucha said

  Jak każdy wie, te zabytki sprzed paru tysięcy lat były dziełem Amerykanów, a kto nie wierzy, ten jest psihooy.
  Amerykanie mają prawo rozdawać je komu bądź.
  Np. Rzydom.

 32. NICK said

  „Ukraińcy” SĄ „Amerykanami”
  Prawda czy fałsz?

 33. Anucha said

  Nie upłynie dużo wody w Eufracie i Tygrysie jak jakiś archeolog znajdzie w pieczarze gliniane tablice na których będzie widniał napis, że te wszystkie artefakty wykonali Mosiek ze Szmulem w ramach terapii odwykowej od picia kumysu. Artefakty te następnie zrabował Izraelitom król Dariusz

 34. Joannus said

  Ad 33
  Wszystko możliwe. Nie powiem dokładnie przed ilu laty, kiedy obwieścili ”odkopanie” glinianej szkatułki oznaczonej jako zawierającej niegdyś niby ossuaria Pana Jezusa.

 35. Joannus said

  Zapomniałem dodać o tym, jak buszowali w zbiorach Watykanu, rzekomo pragnąc odszukać zachowaną dotąd złotą menorę. Widać z tego, iż ”ówczesny włodarz” wpuścił badaczy , bo miał przekonanie o podziale łupów z przekazaniem niej w 70 r. n.e przez Tytusa, następcy św. Piotra Apostoła,

 36. NICK said

  Zatem powiem JEDNO.
  Powiedzą Wam.
  Chrystusa wymyśliliśmy my!

  Zostanie Nas 144000.
  Mniej więcej.

Sorry, the comment form is closed at this time.