Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ambasador USA zablokowała kupno PKP Energetyka?! Szokujące kulisy spotkania z ministrem Adamczykiem.

Posted by Marucha w dniu 2019-01-10 (Czwartek)

Wczoraj “Fakt” ujawnił list skierowany do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka przez ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher dotyczący interwencji ws. ustawy uderzającej w Ubera. Dzisiaj dziennik opisuje kulisy spotkania amerykańskiej dyplomacji w resorcie infrastruktury, która miała blokować odkupienie przez Polskę spółki PKP Energetyka.

Samo spotkanie dotyczyło właśnie sprawy Ubera. Kiedy minister Adamczyk chciał kończyć rozmowę, ambasador przeszła do całkowicie odrębnej sprawy – ku zdziwieniu polityka rządu PiS miała domagać się gwarancji tego, że PKP Energetyka nie wróci w ręce państwa polskiego. Firmę tę sprzedał rząd PO-PSL w 2015 roku niedługo przed wyborami parlamentarnymi za niespełna 2 miliardy złotych.

Spółka dostarcza i sprzedaje prąd, a także zajmuje się utrzymaniem trakcji, urządzeń elektroenergetycznych oraz podstacji. PiS uważał, że prywatyzacja tej firmy to błąd ze względu na jej strategiczne znaczenie i chciał unieważnić całą transakcję. Kiedy to nie doszło do skutku, to planował odkupienie jej od międzynarodowego funduszu CVC Capital Partners. Ostatnie publiczne słowa na ten temat padły z ust Andrzeja Bittela – wiceministra przed pięcioma miesiącami.

“Fakt” pisze, że pewnie te plany stały się powodem interwencji funduszu u ambasador Mosbacher, a jej samej u ministra infrastruktury. Wygląda na to, że przedstawicielka amerykańskiej dyplomacji znów była bardzo skuteczna, bo w tej sprawie nic się nie dzieje, a informator dziennika tak mówi o wizycie Mosbacher w ministerstwie: “Bardzo jasno powiedziała, że mamy się od PKP Energetyka… odczepić”.

Z kolei wczoraj przedstawiciele rządu starali się przekonywać, że nadal trwają prace ws. uregulowania działalności Ubera. Konsultacje mają się odbywać, ale źródła “Faktu” w rządzie mówią, że do wyborów nic w tej sprawie “nie ruszy”.

Za: fakt.pl
https://dzienniknarodowy.pl

To nie Pani Ambasador jest skuteczna (taki np. Duterte z Filipin kazał by jej spierdalać) – tylko polskojęzyczni rządzący to śmiecie.
Admin

Komentarzy 27 to “Ambasador USA zablokowała kupno PKP Energetyka?! Szokujące kulisy spotkania z ministrem Adamczykiem.”

 1. Moher49 said

  Polską rządzi Żorżeta, Netanjahuy i Angela, nie jakieś tam polskojęzyczne, wstyd na cały świat.

 2. ert said

  „Tych rządzących” można dokładniej określić…Pan wie jak, tylko dziwnie unika Pan tej operacji, przez co Pańskie komentarze trafiają w próżnię. Krytyka ma wartość wtedy, i tylko wtedy, kiedy wskazuje adresata, na plus czy minus…No chyba, że się jest za, a nawet przeciw; jak klasyk powiada…

 3. RomanK said

  Coz instytucja shtadlanow powstala w Polsce….
  Od lat wielu ojcem bylem dla burdelu….
  I bronilem dziewczynek, tlumaczac, ze
  gdyby nie nachana klientela dawno by sie same wyniosly~!!!!!
  panei Moher..wiem co mowie zadna Zorzeta, zadna Anglia zadna USA…

  Polska od wiekow rzadza WOREK- KOREK I Rozporek!!!!!!!

 4. lopek said

  Coby nie mówić – to jest to jakaś taktyka w zwalaniu wszystkich swoich niezrozumiałych kroków w gospodarce i nie tylko tam na puff mamę. Potem puff mama w odpowiednim czasie wszystkiego się wyprze i szalala-la-la -la – strzyżenie tubylców nieprzerwanie – trwa.

  ——
  A kto to firmuje swoim pyskiem, jeśli nie Mossbacher?
  Admin

 5. Marucha said

  Re 2:
  Ert, odpierdoi się Pan ode mnie. Słyszysz Pan? ODPIERDOL SIĘ.

 6. lopek said

  Re 4:
  „A kto to firmuje swoim pyskiem, jeśli nie Mossbacher?
  Admin”
  ============
  Uwiarygadniać PiS w oczach tubylców – w ten sposób – przecież nic ją nie kosztuje. \\

  ——–
  Co? Czy może Pan to wyjaśnić?
  Admin

 7. Zerohero said

  Gdy rozgoryczony bezmózgowiem polactwa Tomasz Gryguć używa terminu „głupie polaczki”, to pod jego filmami pojawia się nie kto inny a właśnie obrażone polaczki – zbyt tępe aby zrozumieć motywy takiego określenia. Choć nie wykluczam, że wielu to żydki promujące nad Wisłą specyficznie pojętą „polską dumę”. Tak czy siak…
  Skoro żydojankeska ambasada poczyna sobie tak śmiało, to najwyraźniej polaczków jest wielu.

 8. Kwal said

  Do Ert: Masz rację. Też jest jestem tego samego zdania. Żyjemy w okropnym kłamstwie dlatego, że spraw i ludzi nie nazywa się po imieniu. Wszystko jest w ten sposób rozmydlane, zaciemniane a kłamstwo utrwalane. Zawsze powinna być informacja jakiej narodowości jest osoba czy to żyd czy Polak, oraz czy był TW…te dane mówią wszystko…

 9. Moher49 said

  @3,
  Panie Romanie, ja już nie mam zdrowia pisać tego samego, o tych samych. Trafiła się Żorżetka, to jej dupcię trzeba obrobić.
  Komentarze z Gajówki trzeba przenosić na inne portale, czasem uda się coś wcisnąć, czasem cenzura utrąci. Jest dużo myślących na Interii, na lokalnych to walenie grochem o ścianę. Nie mam KBK-AK, pyskuję wszędzie gdzie to możliwe, może kiedyś owoce urosną, oby nie było za późno.

 10. PiotrS said

  //To nie Pani Ambasador jest skuteczna (taki np. Duterte z Filipin kazał by jej spierdalać) – tylko polskojęzyczni rządzący to śmiecie.//

  Gajowy być może ma rację, że tak powiedziałby prezydent Rodrigo Duterte.

  Tylko że prezydent Duterte, który wypowiadał się na temat Stanów Zjednoczonych i ich przedstawicieli, między innymi ich ambasadora w Manili w osobie żydowskiego sodomity, podobno choruje na raka.

  https://www.theguardian.com/world/2018/oct/05/if-its-cancer-its-cancer-rodrigo-duterte-says-state-of-his-health-is-in-question

  Być może choroba prezydenta Duterte ma związek z jego negatywnym stanowiskiem wobec polityki Stanów Zjednoczonych? Który z „polskojęzycznych rządzących śmieci” chciałby zachorować na raka?

  ———–
  Jestem dość pewny, że mimo (ewentualnej) choroby tak właśnie by jej powiedział.
  Ale okazało się – oficjalnie – że jednak nie ma raka.
  Admin

 11. Marucha said

  USA nigdy by się nie odważyły na wysłanie takiej Żorżety do Francji czy Włoch.
  Natomiast wiedzą dobrze, że Polakom można piardnąć prosto w twarz i nasrać na stół, a oni nawet nie pisną.
  Miłość jest ślepa.
  Znosi nawet regularne bicie szpicrutą.

 12. revers said

  Lub pilen i pierwszej kolejnosci transporty Bundeswehry I NATO na wschod koleja i to w masowej ilosci, co oznacza ze kazdy pociaga osobowy relacji Berlin-Gdansk, idzie w odstawke na tor boczny na rzecz cizekiego uzbrojenia na front wschodni.

  https://www.imi-online.de/2019/01/07/bahn-frei-fuer-die-bundeswehr/

 13. MankaWstanka said

  Co tam zwalac na polskojezyczne „zonty” skoro polactfo wybiera okraglostolowcow na okraglo i oglada „Tance z Gwiazdamy”.
  Widzialem na YT, wywiad Mossakowskiego z Karoniem nt. krytyki ksiazki Karonia przez niejakiego Weglarczyka ktory byl gosciem Mossakowskiego.
  Skrot nazwy kanalu, „CEP”, doskonale okresla poziom umyslowy prowadzacego kretyna.
  Mossakowski, Rola, Barelkowski….. i inni udajacy redachtoruf, dziennikarzuf i jelity jentelektualne, czyli skretyniala cholota po awansie spolecznym.

 14. lopek said

  Re 6:
  „Uwiarygadniać PiS w oczach tubylców – w ten sposób – przecież nic ją nie kosztuje. \\
  ——–
  Co? Czy może Pan to wyjaśnić?
  Admin”
  ==========
  PiS aż się rwie aby tubylcom Nieba przychylić – a tu nie może, nie da się – z przyczyn obiektywnych – ma się rozumieć. To samo mieliśmy z tzw. reformą w sądownictwie czy ustawą IPN z „polskimi obozami” na czele.

  ———
  Ja to zupełnie inaczej odbieram, jako nieudolność i ustępliwość PIS.
  Admin

 15. sceptyk said

  Kto to jest Karoń?

 16. lopek said

  Re 14:
  „———
  Ja to zupełnie inaczej odbieram, jako nieudolność i ustępliwość PIS.
  Admin”
  ==========
  Ja nie zauważam nieudolności w trzymaniu za pysk tubylców czy ich strzyżeniu – więc trudno mi uwierzyć w ich nieudolność na innych polach – które i tak kończą się też w/w strzyżeniem tubylców.
  ———–
  Nie rozumiemy się, ale nie mam siły wyjaśniać.
  Admin

 17. Joannus said

  Za darmo niema nic. Po prostu, Wielki Brat za obdarowanie najwyższym dobrem- demokracją, i wyzwolenie ze strasznej niewoli komunizmu – musi regularnie odbierać haracz.

 18. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Przed Mosbacher, poprzedni ambasador USA, zablokował budowę Kanału Śląskiego (i to za chińskie pieniądze) łączącego Wisłę z Odrą:
  http://www.wykop.pl/ramka/3564251/suwerennosc-kanal-slaski-laczacy-wisle-z-odra-wstrzymany-przez-usa/

 19. RomanK said

  Podac jom do sondu!:-))))

 20. RomanK said

  „List Otwarty Krzysztofa Kornatowicza
  UWAGA ! Treść szczególnie ważna dla mikroprzedsiębiorców.

  Na dole, w dołączonym linku, zawarty jest wstrząsający akt oskarżenia władz III RP, w formie apelacji od wyroku, rozpowszechnianych na życzenie protestującego Kornatowicza jako jego List Otwarty.
  Opierając się na żądaniach Urzędu Skarbowego wspomaganych wyrokiem sądu, wymuszających na ubogim Kornatowiczu haracz podatkowy ten w treści jego zaskarżenia zdemolował szczękę wyzyskiwaczy, demaskując strażników OBOZU WYZYSKU (Urzędy Skarbowe, ZUS, sądy) pomagających bestii w niewoleniu ekonomicznym naszego narodu. Warte przeczytania, bo jest to gotowy materiał dla wszystkich zniewolonych ZUS-em, podatkami, złym życiem . Pamiętaj – podaj dalej

  Poniżej fragment treści tego Listu Otwartego, rozliczający uzyskany przez Kornatowicza przychód w wysokości 131.805 zł, uzyskany w okresie objętym aktem oskarżenia ( 33 miesięcy), który posłużył sądowi zaserwować grzywnę 5.750 zł (w pierwszym wyroku) ;

  „…. I tak, przez 33 miesiące Kornatowicz uzyskał 131.805 zł (przychód netto) – 59.337zł (koszt uzyskania przychodu brutto) – 7.249 zł (podatek dochodowy) – 37.620 zł (haraczu ZUS) = 27.599 zł zysku netto w okresie 33 miesięcy, czyli
  836 zł (194 EURO) miesięcznie, przez 33 miesiące
  TYLE CHCE ZOSTAWIĆ MI W KIESZENI TO DZIADOSTWO, UDAJĄCE POLSKĘ, W MAJESTACIE PRAWA, SAMEMU ZGARNIAJĄC Z MOJEGO POTU ŁĄCZNIE 55.602 zł powiększone o podatek VAT 19.579 zł, CZYLI ŁĄCZNIE
  75.181 zł w 3 lata!!!
  A ja jeżdżę latami dziesiątki tysięcy kilometrów rocznie starym zużytym samochodem, bo mnie na inny nie stać. Z tego wyzysku mają bandyci polityczni na ośmiorniczki, na garnitury, na wycieczki i zegarki za dziesiątki tysięcy zrabowanych Polakom złotówek – jedzą, piją, lulki palą
  -10-
  w restauracji Sowa i Przyjaciele – tańce, hulanki, swawole, kiedy my, tu na dole, psia ich mać !!!
  PRZY TAKIM RABUNKU CZŁOWIEKA TE MAFIE POLITYCZNE JESZCZE NIE POTRAFIĄ SOBIE PORADZIĆ Z GOSPODARKĄ I ZACIĄGAJĄ W MOIM/NARODU IMIENIU WIELOMILIARDOWE POŻYCZKI, ORAZ WYSPRZEDAJĄ, CZĘSTO ZA BEZCEN, MAJĄTEK PAŃSTWOWY BIEDĄ I RĘKOMA NASZYCH RODZICÓW ZBUDOWANY !!!
  I Z TYMI TO LUDOŻERCAMI OKRADAJĄCYMI BIEDNY NARÓD WSPÓŁPRACUJĄ SĄDY POLSKIE, TWORZĄC ZORGANIZOWANĄ GRUPĘ PRZESTĘPCZĄ SPRAWUJĄC W NIEJ FUNKCJĘ NADZORCY !!!
  DLACZEGO DOTYCHCZAS NIKT NIE ZOSTAŁ ZA TEN PROCEDER NIEWOLENIA CAŁEGO NARODU POLSKIEGO I JEGO LUDOBÓJSTWO ARESZTOWANY I ROZSTRZELANY?! PRZECIEŻ PRZEZ TEN WYZYSK DZIESIĄTKI TYSIĘCY ZASZCZUTYCH POLAKÓW POPEŁNIŁO SAMOBÓJSTWO, WIELU ZAŁAMAŁO SIĘ PSYCHICZNIE, POPADŁO W ALKOHOLIZM, MA ZŁE ŻYCIE, ROZPADŁY SIĘ ICH ZWIĄZKI, LUB, JAK MAJĄ ……..”

  Poniżej link z całą treścią Listu Otwartego Krzysztofa Kornatowicza – rozsyłajcie innym
  https://drive.google.com/file/d/1_icKGhziJjZgKT5JxywnT_UQGIjWT9QI/view

 21. Bezrobotny said

  W USA tez politycy sa posluszni Ambasadorowi.
  Podczas walki o wielki mur, w stosunku 411 do 1 Congress przeglosowal ustawe o zakazie antysemityzmu w Europie.

  .https://www.congress.gov/bill/115th-congress/senate-bill/198/text?q=%7B%22search%22%3A%5B%22combatting+europe+anti-semitism%22%5D%7D&r=2

  Czemu Sejm zwleka z zatwierdzeniem tej ustawy mimo tak juz oczywistego poparcia Ambasadora?

 22. Birton said

  Co do ustawy o karalności antysemityzmu:

  Nas, Polaków, nic nie obchodzi żydowski holocaust i 6 miliardów zabitych Żydów, tak samo jak Żydów nie interesuje ludobójstwo na Polakach.
  My, Polacy, mamy tam żydowskie ofiary, gdzie Żydzi ofiary polskie .
  Nas , Polaków nie interesuje żydowski holocaust, my zajmujemy się ludobójstwem Polaków.
  My, Polacy, nie modlimy się za żydowskie ofiary, tak samo jak Żydzi nie modlą się za polskie ofiary.
  Nas, Polaków, nie ciekawi antysemityzm, my zajmujemy się tylko antypolonizmem .

 23. wojas said

  Za I RP zoldactwo CARSKIE przybylo na zaproszenie do Polski ,by pilnować interesów CARA i naszej arystokracji..a carski ambasador wydawał polecenia… Obecni IIIRP patrioci wezwali na pomoc zoldactwo USA, by bronilo interesów koropracji i miedzynarodowki oraz nadzorowalo Polską niewolnicza siłę roboczą .Zaś pani ambasador USA, jak kiedys ten carski ,wydaje polecenia podwładnym co maja czynić a czego im nie wolno. No i jak tu mówić o niepodległości Polski…to czysta kpina zwłaszcza po 1989r. Twraz mamy 2 nadzorcow ktorzy wydają polecenia i dojdą Polske z kasy

  ..

 24. Boydar said

  „… nas, Polaków, nic nie obchodzi żydowski holocaust i 6 …”

  Nie zgadzam się z tym, Panie Birton.

  Obchodzi nas zarówno w ogóle jak i w szczegółach.
  Chyba że przyzna się Pan, że nie obchodzi Pan niewinnie zamordowany. A niewinnie zamordowanych było wielu, jeśli nie większość. Ba, poda Pan przykład, że wojna zmordowała bandytę ?
  To nie jest też tak, że zamordowani żydzi byli niewinni. Byli, ale nie tego za co ich eksterminowano. Kwestia, że wyrżnięto ich mniej niż dziesięć razy mniej niż jest mówione, nie ma nic do rzeczy. Oprócz hologeszeftu który stara się być robiony, potrzebne to było do przykrycia faktu że prawie nic się nie zmieniło, a przynajmniej nie struktura ludności.
  Więc nie mów mi Pan, że „nie obchodzi”.
  Poza tym stwierdzenie „… tak samo jak Żydów nie interesuje ludobójstwo na Polakach …” jest irracjonalne z urzędu. Po pierwsze, to właśnie żydzi inicjowali wyrzynanie Polaków i robili to po coś, więc tym bardziej ich to obchodzi. Po drugie, kiedy powyższy aspekt stanie się oczywisty dla wszystkich zainteresowanych, zasadniczo zmieni się konfiguracja relacji wzajemnych. Więc z tego powodu żydów obchodzi również.

 25. Marucha said

  Re 24:
  Panie Boydar… nie wdając się w szczegóły – powinniśmy kochać rzydów tak, jak oni nas. Stosować pedantycznie zasadę symetrii.

 26. NICK said

  Wolałbym ASY-metrię.
  Raz i już.

  Symetria unym się podoba, niestety.

  ——
  Nie sądzę, by spodobało się neandertalczykom, gdyby Polacy stosowali wobec nich takie metody, jak oni wobec Polaków.
  Admin

 27. Boydar said

  Jest grupa normalnych i jest popierdolonych. Ale ani żyda ani greka już nie ma. Wskazany (25) obowiązek mamy, owszem, wobec popierdolonych. A że żydzi spełniają wszystkie kryteria to nie jest naszą winą. Naszą jest że tu są. Jak już nie będzie, problem rozwiąże się samoistnie.

  M.in. dlatego wqurwiają mnie wszelkie recepty co z żydami robić a co nie i tak dalej. Bo ja uważam że najpierw wyjebać im dalej tym lepiej, a potem dopiero kombinować. Nie ich tu miejsce ani czas. Wystarczy tego co było do tej pory i nadal jest. Owoce są aż nadto wysmakowane.

  ————
  Przecież sam Pan mówi, co z rzydami zrobić: wypier…lić jak najdalej.
  I jest to miłe dla mego ucha.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.