Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Z frontu wojny z Kościołem

Posted by Marucha w dniu 2019-01-10 (Czwartek)

Święto Trzech Króli kończy okres świąt Bożego Narodzenia w Kościele katolickim, toteż zaraz po nim następuje bolesny powrót do rzeczywistości. W tym roku nawet wcześniej, bo kiedy przez ulice miast przechodziły orszaki Trzech Króli, pani Barbara Nowacka przedstawiła manifest, otwierający nowy front w politycznej wojnie, jaka już czwarty rok przetacza się przez nasz nieszczęśliwy kraj.

Tak całkiem nowy to on nie jest, bo jeszcze przed Bożym Narodzeniem jego otwarcie zostało zwiastowane przygotowaniem artyleryjskim na odcinku pedofilii i obyczajowych skandali, w jakich rzekomo ma przodować katolickie duchowieństwo – ale manifest pani Barbary Nowackiej oznacza przejście do natarcia również na tym odcinku frontu politycznej wojny. Byłby to już trzeci front, bo pierwszy został otwarty na odcinku obrony demokracji, drugi – na odcinku obrony praworządności, no a trzeci – na odcinku walki z państwem wyznaniowym.

Ta walka z państwem wyznaniowym rozpoczęła się już w 1990 roku, kiedy okazało się, że pieniądze z Zachodu dopływają nie tylko kanałem kościelnym, ale i innymi, jeszcze wydajniejszym kanałami. Toteż zaraz wszyscy mądrzy, roztropni i przyzwoici, co to rozpoznają się po zapachu, a którzy w latach 80-tych schronili się pod skrzydła Kościoła, by tam odychać powietrzem wolności, na sygnał „Gazety Wyborczej” chóralnie zawyli ze zgrozy przed widmem „państwa wyznaniowego”, montowanego tu przez podstępnych „ajatollahów”.

Ta wojna niekiedy przygasała, ale tylko po to, by znowu rozpalić się jasnym płomieniem – w zależności od tego, czy Umiłowani Przywódcy potrzebowali wsparcia ze strony opinii katolickiej, czy też nie.

No a teraz pani Barbara Nowacka, którą reżyser tubylczej politycznej sceny najwyraźniej forsuje na ikonę postępactwa, zaprezentowała cały plan „rozdziału Kościoła od państwa”, poczynając od odcinka finansowego.

Pieniądze, zwłaszcza cudze, zawsze budziły niezdrowe zainteresowanie środowisk lewicowych, które bardzo pragną cudzego dobra nawet w sytuacji, gdy już niewiele go ludziom pozostało. Widać tedy, że walka z Kościołem staje się sztandarowym hasłem postępactwa, pod którym podpisują się również folksdojcze, jako że z punktu widzenia Naszej Złotej Pani, pozbawienie narodu polskiego wszelkiego przywództwa jest sprawą najwyższej wagi.

Zresztą nie tylko jej – bo w roku, w którym sekretarz Stanu USA będzie składał Kongresowi Stanów Zjednoczonych sprawozdanie, jak Polska realizuje żydowskie roszczenia majątkowe, lepiej będzie odciąć Polaków od wszelkiego przywództwa, by tym łatwiej przekształcić go w tak zwany „nawóz histrorii”. Otwartym tekstem wspomina o tym pan Jan Hartman, że nie chodzi o to, by jakoś na nowo ułożyć stosunki państwa z Kościołem, tylko o to, by Kościół nie miał w Polsce żadnej władzy.

Czegóż innego mogliby sobie życzyć nasi okupanci, kiedy już Stany Zjednoczone zaczną wymuszać na Polsce spełnianie żydowskich roszczeń? Pan Hartman już wiele razy pokazał, że szczerość wyprzedza u niego i to znacznie, wszelkie inne zalety, ale to dobrze, bo dzięki temu możemy lepiej zrozumieć, co nam tutaj starsi i mądrzejsi szykują.

O ile Nasza Złota Pani, oraz kandydaci na naszych okupantów widzą w rozpętaniu wojny z Kościołem ważne narzędzie swojej polityki, o tyle pani Barbara Nowacka, czy inni Umiłowani Przywódcy z obozu zdrady i zaprzaństwa rozpętują tę wojnę z poczucia bezradności. Trudno bowiem oczekiwać, że pani Nowacka, czy też taki tęgi mąż stanu, jak pan Grzegorz Schetyna, potrafi wymyślić proch, to znaczy – przedstawić jakiś dorzeczny pomysł na państwo. Już na pierwszy rzut oka widać, że to niemożliwość pierwotna i obiektywna, a w tej sytuacji najłatwiejszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem emocjonalnego rozhuśtywania tubylczej opinii, a zwłaszcza trzeciego już pokolenia partyjnych i ubeckich dynastii, jest szczucie na Kościół katolicki.

Wprawdzie wielu ludzi nie uważa takiego na przykład pana Bartłomieja Sienkiewicza za potomka ubeckiej dynastii, ale stare kiejkuty musiały mieć jakiś ważny powód, wysuwając go na stanowisko ministra spraw wewnętrznych, więc nic dziwnego, że i on wtóruje pani Nowackiej, by „ostatecznie” rozwiązać sprawę dochodów polskiego Kościoła.

Nietrudno się domyslić,na czym takie ostateczne rozwiązanie miałoby polegać. Jeszcze na przełomie XIX i XX wieku, podczas walki z Kościołem we Francji, ówczesny premier Combes, nawiasem mówiąc, były ksiądz, zadekretował rejestrację przedmiotów kultu, co opinia katolicka nie bez powodu odczytała jako wstęp do konfiskaty. Najwyraźniej stare kiejkuty, którym interesy idą znacznie gorzej, niż mordowanie „wrogów ludu”, liczą na to, że na tej wojnie z Kościołem znowu się obłowią, może nawet lepiej, niż na aferze Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarze 23 to “Z frontu wojny z Kościołem”

 1. Kojak said

  Pani Barbara Nowacka ? Jaka pani ? Lewacka wywloka i zdzira traktujaca aborcje jako antykoncepcje ! Maniakalnie antyklerykalna !

 2. Isreal said

  pani barbara nowacka to sarkazm ze strony Pana Stanislawa, (jeszcze „cieplej ” np. o scheuring-wielgus mówi)

  poczytać posłuchać Michalkiewicza i detektyw Kojak załapie o co chodzi ……….

 3. Mruk said

  Taka taktyka. Niszcza wszystko co jednoczy. W 1989 zaczeli od razu od zajec pozalekcyjnych, teraz zabrali sie za KK. Najgorsze jednak, ze jest 5 kolumna w KK, ktora rozwala od srodka.

 4. hulajdusznik said

  A kuku, Panie Mruku! Pan wie, kto w krzakach siedzi i jakim fetorem od niego piździ.

 5. hulajdusznik said

  „Zresztą, czyż to dla świata nie jest obojętne, kto będzie jego władcą i głową kościoła katolickiego (…)? Dla nas, jako narodu wybranego, sprawa ta bynajmniej nie jest obojętna.” – Protokół V. § 2. Drogi wiodące mędrców Syjonu do władzy.
  „Postaraliśmy się już zdyskredytować duchowieństwo gojów i w ten sposób uniemożliwić posłannictwo jego, które obecnie mogłoby nam bardzo przeszkadzać. Wpływy duchowieństwa maleją z dniem każdym.” – Protokół XVII. § 2. Dyskredytowanie (psucie opinii) kleru gojów.
  „Dopóki nie wychowamy młodzieży w zasadach nowych wiar przejściowych, a następnie – naszej, nie zaczepimy jawnie Kościoła istniejącego, który będziemy zwalczali przez krytykę, wywołującą schizmy.” – Protokół XVII. § 6. Sposoby walki z istniejącym Kościołem.

  Ot, takie fragmenciki szczególnie kontrowersyjnego dokumentu, którego tytuł jest całkowicie mylący oraz doprowadzający wielu unych do szału. Oczywiście podaje się światu, ze jest to fałszerstwo. Fałszerstwo czego? Gdzie jest oryginał? Są tacy, którzy argumentują, że jest to plagiat Maurycego Joli. Po bliższym zbadaniu sprawy okazuje się, że Protokoły Mędrców Syjonu… bo o nich mowa… są jeszcze starsze, znacznie starsze i niewiele mają wspólnego z Jolim. Protokoły planują Antychrysta oraz są w większości detalicznym wyjaśnieniem „Planu Trzech Wojen” oraz planem zniszczenia Chrześcijaństwa.

  A cóż to takiego ten Syjon? Encyklopedie i leksykony na całym świecie zgodnie powtarzają, że nazwa wywodzącej się ze Szwajcarii „Światowej Organizacji Syjonistycznej” powstała od nazwy góry Syjon (iwr. צִיּוֹנוּת‎, cyjonút) w Jerozolimie. Syjoniści i podległe im media starannie przemilczają fakt, że w kraju miliarderów i finansistów – Szwajcarii – istnieje góra Syjon i nawet miasto Syjon, tak stare jak Rzym!

  Szwajcaria. Miasto Syjon i góra Syjon (w centrum w oddali).

  https://treborok.wordpress.com/prawda-o-szwajcarii-syjonizmie-zydach-i-hitlerze/

 6. Dictum said

  Zgorszenie w kościele. Homoseksualna propaganda w centrum bożonarodzeniowej szopki

  Aktualizacja: 2019-01-8 12:13 pm

  W jednym z niemieckich kościołów znajduje się szopka bożonarodzeniowa, która promuje… homoseksualizm. Są w niej lesbijki z tęczową flagą oraz mężczyzna chory na aids, a biskupi i kardynałowie modlą się do „surowych zasad” prawa kościelnego.

  Takie zgorszenie siane jest w kościele Anioła Stróża w Oppum w pobliżu Krefeldu w diecezji akwizgrańskiej. Jej biskupem jest Helmut Dieser.

  W żłóbku nie leży Dzieciątku Jezus, ale książki: Kodeks Prawa Kanonicznego, Katechizm Kościoła katolickiego i praca poświęcona teologii moralnej. Nad nimi zamiast aniołów unoszą się symboliczne przedstawienia prawnych paragrafów. Wokół żłóbka ustawiono biskupów i kardynałów, którzy modlą się do paragrafów.

  Jeden z kardynałów jest prowadzony przez Dzieciątko Jezus nieco dalej, w głąb szopki. Tam znajdują się: dwie ściskające się lesbijki, które trzymają tęczową flagę; człowiek chory na aids oraz uchodźca.

  Zamiast gwiazdy betlejemskiej w szopce ustawiono globus, pod którym położono symbole najpopularniejszych światowych religii. Nad wszystkim zawisł zegar wskazujący godzinę pięć po dwunastej.

  – Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że urzędowy Kościół krąży dookoła samego siebie, modląc się do swoich przepisów, a zarazem coraz silniej tracąc z oczu ludzi – powiedział w rozmowie z „Rheinische Post” Udo Degen, przedstawiciel grupy odpowiedzialnej za stworzenie tej „szopki”.

  Co znamienne, Degen nie jest nawet katolikiem, ale protestantem, a w katolickiej parafii działa w ramach jej grupy ekumenicznej.

  Według twórców szopki, ludzie bardzo chętnie przychodzą do kościoła ją oglądać. Jak dotąd nie odnotowano żadnych negatywnych reakcji.

  Władze diecezjalne milczą. W kościele w Oppum „kontrowersyjne” szopki pojawiają się już od kilku lat.

  Pach

  Źródło: rp-online.de

 7. lopek said

  „Z frontu wojny z Kościołem”
  Ten front już istniał w czasach Jezusa Chrystusa i doprowadził do Jego ukrzyżowania. Przez te dziesiątki wieków trwania frontu – przenicowano nauki Jezusa Chrystusa na korzyść tych co to:
  „ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego.” – więc o co chodzi?
  Ano zbliżają się tzw. wybory do PE – i dlatego środowisko tołażyszki Nowackiej szykuje swoje zady pod fotele w PE.
  Wniosek?
  Pupil Złego opanował bez reszty – także od środka – KrK – więc tak naprawdę – sam ze sobą miałby walczyć?

 8. Joung said

  Zlo w cywilizacji rasy bialej Jest poprostu smiercia duchowa w wiekszosci Panstw w tym takze I Polski ludzi Ktorzy poprostu swoim zyciem I postepkami uragaja swoia postawa .Ze sa chrzescijanami Z ;;;;;POGANIELISMY;;;;Jestesmy poprostu martwi.
  Zreszta co tu pisac mowic Przeciesz sami widzimy co sie dzieje w naszym kraju.Na kazdym kroku jest walka prowadzona z chrzescijanstwem czy z ludzmi wierzacymi.A co robia ludzie wierzacy NIC NIC NIC tarzaja sie w ;;;;;;;;;;;;;blocie grzechu;;;;;;;;;Dla tego dostana test;;;NWO=Chipowanie =Znakiem BESTII=666.Chip przetestuje ;;NASZE DUSZE;;;I ktorz sie ostanie w te dni ???????

 9. Moher49 said

  Kościół Katolicki sam sobie winien, powinien grzmieć, nie chować głowy w piasek tudzież dziękować Bogu za budowę „królestwa bożego” w Warszawie, przez HGW. Na czapę kościelną nie ma co liczyć, oni się sprzedali temu co pan Lopek codziennie przypomina.
  Są jeszcze szeregowi księża, dobrze wykształceni, Polacy, jedzą polski chleb, więc mają obowiązki polskie. Mają ambonę, mają radio, TV, znają polskie owieczki na wylot. Gdyby tylko chcieli, rozwalili by ten polski „ład” w proch i pył. Są Polakami więc powinni się włączyć w życie społeczne. Nie ma oddzielenia kościoła od państwa, z polskim kościołem, polski lud.
  Z polskich uniwersytetów trzeba wywalić na zbity pysk złoczyńców, typu Jan Hartman. Z polskich kościołów wywalić dni judaizmu, oraz menory z przybytków pana Rydzyka i jego też.

 10. Dictum said

  https://forumdlazycia.wordpress.com/2018/04/03/wielkanocne-refleksje-o-sw-jpii-i-upadajacej-polsce/

 11. Birton said

  szkoda, że większość Polaków zajmuje się dokupowaniem brakującego w domu piwa, w ramach rozwijania wyższej świadomości

 12. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Ciekawe ile tak w sumie od początków III RP lewacy w Polsce „przytulili” szmalu (nie tylko ci z „Krytyki Politycznej”)?
  http://podgrzybem.blogspot.com/2019/01/lewactwo-na-zebrach.html

 13. Sebastian said

  „Kiedyś dla takich była brzytwa! Dziś prawda i modlitwa” , a więc – Módlmy się za żydów wiarołomnych aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego.(…) Amen.

 14. TG said

  Ad.9 „Szczęść Boże” polecam: https://www.youtube.com/watch?v=NKVVBn8d7K8

 15. TG said

  cd https://www.youtube.com/watch?v=NKVVBn8d7K8 https://www.youtube.com/watch?v=5xiOKmCmQnk

 16. Plausi said

  Najemnicy w Polsce

  Pan Stanisław musi dobrze wiedzieć skąd się czerpało środki na rozróbę: ” kiedy okazało się, że pieniądze z Zachodu dopływają nie tylko kanałem kościelnym, ale i innymi”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  w międzyczasie wiemy z jakiego źródła. Jak widać za darmo to nie ma patriotyzmu nawet w Polsce a „Solidarności” to już na pewno. Należałoby nieco inaczej spojrzeć na dzielnych bohaterów tamtych dni.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

  Nie zapominajmy, że wielu dzielnych, także pan Stanisław, mogli się z tego strumienia pieniędzy jakoś dożywić. A ten, co ten jurgielt rozdzielał, to był przecie święty:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  Oj, rodacy, obawiamy się, że za wiele mamy różnego tępactwa, nie tylko pos-tępactwa wśród nas ! Czy wiemy skąd płynie dziś jugielt na różne ugrupowania polityczne, no bo w cuda to nie wpada wierzyć dorosłym ?

 17. Recusant said

  Czy okres Swiat Bozego Narodzenia nie konczy sie 2 Lutego? Matki Boskiej Gromnicznej? U mnie choinka jeszcze jest

 18. Birton said

  Kalkstein Lech Zimny Smoleński przywrócił żydowską lożę masońską B’nai B’rith (po latach od dekretu Prezydenta Mościckiego) i to jest jeden z przyczynków do wykopania go z królewskiego Wawelu

 19. Dictum said

  Ks. Nicola Bux: Papież się myli – Ewangelia to nie „rewolucja”

  Aktualizacja: 2019-01-11 8:59 am

  Papież nie może głosić swoich prywatnych poglądów zamiast niezmiennego nauczania Kościoła. Obecny Ojciec Święty zbyt często popada w sprzeczności i peronizm – mówi ks. prof. Nicola Bux.

  Ks. Nicola Bux to ceniony profesor liturgiki i sakramentologii z Bari, były współpracownik papieża Benedykta XVI jako doradca kilku watykańskich urzędów, w tym Kongregacji Nauki Wiary. W rozmowie z włoskim dziennikiem „Quotidiano di Foggia” skrytykował Ojca Świętego.

  W katechezie wygłoszonej 2. stycznia podczas pierwszej tegorocznej audiencji generalnej, Ojciec Święty określił Ewangelię jako „rewolucyjną”. Według ks. Nicoli Buxa to zupełnie błędne określenie. – To teza, która stała się modna w latach 70. po publikacji pewnych książek, a której pozwoliły przebić się idee roku ‘68 i marksizmu. Ma w założeniu uczynić postać Jezusa bardziej atrakcyjną, ale nie ma tu żadnego fundamentu teologicznego – powiedział.

  – Ewangelia mówi nam, że Jezus nie przyszedł, by znieść prawo, ale żeby je wypełnić. Rewolucja tymczasem obraca się przeciwko przeszłości i temu, co wciąż istnieje – podkreślił następnie.

  Kapłan skomentował też głośne słowa papieża o tym, że lepiej być ateistą, niż chrześcijaninem, który nienawidzi innych. – Myślę, że problem polega na odchodzeniu przez papieża od przygotowanego dla niego tekstu (…). Mam wrażenie, że niektóre wypowiedzi wynikają z pewnej arogancji, ale przede wszystkim z niechęci wobec Kościoła. Papież Franciszek (…) woli obraz Kościoła jako niejasnego, niezdefiniowanego ludu.

  Nie zauważa przy tym, że ześlizguje się tu w sprzeczne i peronistyczne stanowisko – stwierdził.

  Sprzeczność polega na tym, mówił ks. Bux, że z jednej strony papież chce usunąć z Kościoła osoby pełne hipokryzji, bo są grzeszne, ale z drugiej dopuszcza do Komunii świętej rozwodników w nowych związkach, którzy również znajdują się w stanie obiektywnego grzechu. To właśnie czysty peronizm [ruch społeczno-polityczny w Argentynie oparty na idei sprawiedliwości społecznej, przyp.red], podkreślił.

  – Obecnie próbuje się w paradoksalny sposób zaprosić tych, którzy są na zewnątrz, a wyrzucić tych, którzy są w środku. Niektóre wypowiedzi są groźne, gdy trafiają do słabych czy mało świadomych kręgów, mają tragiczne skutki. Ryzykujemy, że kościoły opustoszeją jeszcze bardziej – ostrzegł uczony kapłan.

  Jak dodał na koniec, jest kluczowe, by papież nie głosił „swojego prywatnego zdania zamiast wiecznie obowiązującej katolickiej prawdy”.

  Pach
  [za: „Bibuła”]

  Wojna z Kościołem Chrystusa – NIE!
  Wojna z kościołem Franciszka – jak najbardziej pożądana

 20. Greg said

  Tylko powrót do Mszy Tradycyjnej może coś zmienić, tu przebiega główny front walki.

  .https://www.youtube.com/watch?v=db-veQL_GEA&feature=youtu.be

 21. Joung said

  jude Rauss z POLSKI

 22. Joannus said

  Ad 19 i 20
  Dobra robota Panowie, dzięki za tekst i filmik

 23. ibrahim ibn jakub said

  Przypomnijcie nazwisko tego palanta polytyka, który wymienił z imienia trzech mędrców (nie żadnych króli) ze wschodu:
  kacper
  melchior i
  belzebub.
  Pamiętacie to? Wymsknęło mu się komu kvrwa służą.

  ———–
  To był poseł PO, Arkadiusz Myrcha, polski prawnik i polityk, radca prawny, samorządowiec…


  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.