Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Bill Gates twierdzi, że „przek…
  revers o Żenili się z Egipcjankami i ni…
  Dziadzius o Żenili się z Egipcjankami i ni…
  revers o Wolne tematy (46 – …
  Jan_S o Bill Gates twierdzi, że „przek…
  marteczka o Wolne tematy (46 – …
  . o Wolne tematy (46 – …
  waldens o Makaki w awangardzie rewo…
  . o Wolne tematy (46 – …
  . o Zaorywanie lewicy
  Boydar o Żenili się z Egipcjankami i ni…
  samanta o Wolne tematy (46 – …
  wanderer o Jak zabito mały ruchu graniczn…
  Boydar o Unia prze do wprowadzenia tej…
  Boydar o Wolne tematy (46 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Wolne tematy (2 – 2019)

Posted by Marucha w dniu 2019-01-11 (Piątek)

Żenująca afera z aresztowaniem „chinskiego szpiega” w Polsce pojawiła się – bez cienia wątpliwości – z inicjatywy naszych amerykańskich przyjaciół, którzy urażeni zostawieniem ich w tyle w dziedzinie najnowszych technologii telekounikacyjnych przez koncern Huawei, chcą za wszelką cenę zniechęcić do tej firmy jak najwięcej krajów. Przy okazji może sie uda napuścić polskich naiwnych idiotów na Chiny, jak już to udało się z Rosją.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2019/01/04/wolne-tematy-1-2019/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2019/01/17/wolne-tematy-3-2019

Gajowy Marucha

Komentarzy 241 to “Wolne tematy (2 – 2019)”

 1. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Ciekawy wywiad nt. pełzającego megakryzysu gospodarczego, kryptowalut, likwidacji gotówki w Szwecji w 2020 r., przyszłych ruchach Chin

 2. revers said

  do poprzedniego wolnego tematu rozszerzenie

  re262

  „To dlatego rozpoczyna się teraz w Polsce nagonka na Chiny, a na początku lutego ma się odbyć w Polsce jeszcze nagonka na Iran („międzynarodowa” konferencja ws. Iranu, organizowana przez USA i Izrael akurat w Polsce). Iran jest określany przez syjonistów z USA jako wróg nr 3 po Chinach i Rosji.”

  MSZ Iranu ostro reaguje, jak to jest z ta anytiranskoscia w rp gdy w 1943-44 ratowano polakow przed Stalinem i Niemcami?

  https://www.rmf24.pl/fakty/news-ostre-slowa-szefa-iranskiego-msz-ws-polski-jest-gospodarzem-,nId,2778146?fbclid=IwAR1PCR0e0GpYumeIa4hC-6OSQkcnGNkOtpD8bG7QHmr3eTeW4y_d0p09CaQ#utm_source=push_web&utm_medium=push&utm_campaign=news

 3. gość said

  Daily Telegraph: Jak więzienne kraty wpływają na osadzonych?

  W nowych brytyjskich więzieniach nie będzie krat na drzwiach, dlatego że „zbytnio kojarzą się z karą” – pisze The Daily Telegraph. Do takiego wniosku doszli autorzy badania poświęconego przewartościowaniu więziennej architektury w celu zwiększenia szans na rehabilitację przestępców poprzez „normalizację ich bytu”.

  Badanie przeprowadzono z pieniędzy państwowych i zajęło trzy lata.

  https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201901119558303-Sputnik-Daily-Telegraph-Yvonne-Jewkes-badanie-wiezienie-kraty-cele/

 4. revers said

  Dictum 219

  „Problem z euro jest taki, że to, co dobre dla dużego, rzadko kiedy dobre jest dla mikrusa. Dlatego w USA wprowadzanie wspólnej waluty trwało ponad 100 lat. A mówimy o jednym obszarze gospodarczym, gdzie mówiono tym samym językiem. W Europie to, co dobre dla Niemiec, okazało się katastrofą dla Grecji. Gdy normalne państwo z własną walutą ma kłopoty gospodarcze, to wartość jego pieniądza spada. Pozwala to gospodarce odzyskać konkurencyjność, bo poprawia się opłacalność eksportu, czyli wywożenia towarów za granicę. Gdy Niemcy wprowadzili euro, ten mechanizm przestał działać. Dlatego dziś, gdy Niemcy głoszą konieczność przystąpienia Polski do strefy euro, to w uproszczeniu można stwierdzić, że chcą nam wyciągnąć pieniądze z portfela. Niemiecki pomysł na superpaństwo zakłada, że będzie ono rządzone według wpływów gospodarczych. Czyli Niemcy, których PKB stanowi 29 proc. tego tworzonego w Unii Europejskiej, będą miały proporcjonalnie więcej do gadania niż Polska tworząca raptem 3 proc. PKB UE.
  Geszeft Merkel ”

  Szkoda ze Autor gazety warszawskiej nie poruszyl najnowszych wyczynow Merkel i przyjaciol z za wielkiej kaluzy w Macedonii, gdzie zmieniono nazwe panstwa i obiecano zlote gory unijne i interesy, byle tylko odciagnac macedonie od rosji. Bedzie Albania 2? bo do Grecji jakos nie pasuje najwyzszym unijnym.

 5. Piskorz said

  Tragedia w Koszalinie. Escape room nie był odpowiednio przystosowany Rozmawialiśmy z osobami, które były w koszalińskim escape roomie w grudniu. W pomieszczeniach miało być zimno, ciasno, panował bałagan i nie działał monitoring. – Byłam wcześniej w trzech escape roomach. Nigdzie nie było na wierzchu kabli, tak jak w tym miejscu. Nie było też żadnej taśmy, a tutaj pan nam powiedział, że miejsc, gdzie jest taśma, nie możemy dotykać. Taśmami było oklejone okno, półka kuchenna. W innych escape roomach nigdy nie było takiej sytuacji, że nie można czegoś dotykać, bo coś jest niebezpieczne – mówi Natalia Ciszewska. – Byłem zaskoczony, że było oznaczenie przy wejściu, że pomieszczenie jest monitorowane, że pracownik ma dostęp do kamer w pokojach. Była, ale krótkofalówka. Kamery nie działały, bo pracownik często pytał się, na jakim jesteśmy etapie. Nie widział nas. Te kamery to były atrapy albo były odłączone. Przy wejściu, gdzie siedział pracownik, był piecyk na butlę gazową. W pokoju zagadek, gdzie było zimno, był piecyk, ale elektryczny, tak zwana farelka – mówi Kacper Ciszewski.
  TO POWINNO WYSTARCZYĆ….za wszystkie poprzednie komentarze..ps Fragment z Głosu Koszalińskiego..

 6. gość said

  Teheran oburzony warszawską konferencją o Bliskim Wschodzie. Padły mocne słowa

  Szef irańskiej dyplomacji w ostrych słowach potępił inicjatywę zorganizowania przez Stany Zjednoczone w naszym kraju lutowego szczytu bliskowschodniego. Mohammad Dżawad Zarif wytknął władzom w Warszawie, iż „podczas gdy Iran ratował Polaków w czasie II wojny światowej, obecnie [Polska] jest gospodarzem rozpaczliwego, antyirańskiego cyrku”.

  „Przypomnienie dla gospodarza/uczestników antyirańskiej konferencji: ci, którzy brali udział w ostatnim antyirańskim show USA są albo martwi, albo zhańbieni, albo zmarginalizowani. Iran jest silniejszy niż kiedykolwiek” – napisał na Twitterze minister spraw zagranicznych rządu w Teheranie.

  https://www.pch24.pl/teheran-oburzony-warszawska-konferencja-o-bliskim-wschodzie–padly-mocne-slowa,65456,i.html

 7. revers said

  „Bagdad: Tajna kwatera Głębinowego Rządu USA”

  https://ram.neon24.pl/post/147141,bagdad-tajna-kwatera-glebinowego-rzadu-usa?fbclid=IwAR3n6Tzf1ni7qysSw6UXbH2vrAk8ZnsGJPBXXw0Tzp2EFd3ZcYhTWTnPLJ0

 8. https://www.gazetawarszawska.com/index.php?option=com_acymailing&ctrl=archive&task=view&mailid=13&key=WGgwxuqt&subid=68-HBQDTtT4ZKfUkk//

  89-latka trafiła do więzienia. Uważała, że Holokaust nie istniał
   
  Niemiecka policja zlokalizowała i aresztowała 89-latkę, która nie stawiła się w celu odbycia kary za negowanie Holokaustu. Kobieta została już osadzona w zakładzie karnym w Bielefeld.
  89-letnia Ursula Haverbeck uważa, że nie „udowodniono historycznie”, że Auschwitz był obozem śmierci.
  Ursula Haverbeck, nazwana przez niemieckie media „nazistowską babcią”, została skazana w październiku za ośmiokrotne podżeganie do nienawiści. Sąd zdecydował, że trafi do więzienia na dwa lata. Kobieta zignorowała jednak datę 23 kwietnia, która była ostatnim terminem, kiedy musiała stawić się w areszcie – informuje portal afp.com.
  „Po tym, jak skazana nie zgłosiła się do właściwej instytucji karnej w wyznaczonym terminie, prokuratorzy w Verden 4 maja 2018 r., wydali policji nakaz wykonania i wdrożenie wyroku” – napisali prokuratorzy w oświadczeniu.
   
  Kobieta została zatrzymana w poniedziałek, w jej domu, w miejscowości Vlotho. Haverbeck natychmiast przewieziono do więzienia. 89-latka była w przeszłości przewodniczącą radykalnego ośrodka szkoleniowego, zamkniętego za szerzenie nazistowskiej propagandy.
  Podczas procesu podkreśliła, że nie „udowodniono historycznie”, że Auschwitz był obozem śmierci. – To tylko wiara. Holocaust jest największym i najbardziej trwałym kłamstwem w historii – mówiła kobieta.
  Źródło: afp.com
  ************
  Z Uniwersytetu Wrocławskiego wiem, że to był ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu, wydany w Białymstoku na podstawie śledztwa Abwehry w Jedwabnem za złamanie przez Goldę Meir Planu Barbarossa – za co powinno się POWIESIĆ Ojca Rydzyka i Cesarza Japonii.
  Dyskusje, CZY HOLOKAUST ISTNIAŁ CZY NIE ISTNIAŁ są Pierdzeniem w Bambus.

 9. https://opinie.wp.pl/prezydent-nabral-wszystkie-media-w-polsce-ale-nie-nas-6337387877386369v//

  Plansza: SZALEŃSTWO PREZYDENTA DUDY

 10. Maverick said

  Narazie polskie pachołki kabały zaczęly usuwać polskie patriotyczne strony z Pejsbooka.

  https://tech.wp.pl/facebook-usuwa-16-stron-z-serwisu-wykryto-powazne-naruszenie-zasad-6337311508608641a

  To naruszanie zasad to po prostu prostowanie kłamstw żydowskich dzieci enkawudzistów, bo nie wolno podważać narracji tych bandytów przy władzy, Polacy mają wierzyć w prawdy objawione kabały, mordowaliśmy żtdów w Jedwabnym i w Kielcach oraz rozpętaliśmy II wojnę światową.

  Nakręcają antyirańską propagandę z polecenia lucyferiańskiej kabały.

  Gdy żydki znowu przerzucają na nas gniew Chińczyków, a sami już z nimi ustalili że Silk Road będzie się kończyć w Hajfie. Za to nadskakiwanie jeszcze wypłacimy im roszczenia jak nie w złocie to pewnie w tytanie który jest na suwalzczyżnie czy innych minerałach. Duda i Kaczyński jeżeli uczynią z Polski arenę kolejnej wojny powinni być rozstrzelani.

 11. Polski punkt widzenia said

  Pan Zerohero

  Jeszcze odnośnie tej tragedii, do której doszło 4 stycznia… to 28-letni Miłosz S. z Poznania był tym, który faktycznie organizował i prowadził „escape room” w Koszalinie, należący formalnie do jego babci – przy czym on zawodowo zajmował się obsługą tego typu pokoi zagadek… zaniedbania jakich świadomie dopuścił się w tej sprawie to „czysty kryminał”!

  A oto słowa specjalisty od „rozrywki” zwanej „escape room” – „Mam informacje z Polski od prowadzących escape roomy. Naruszono tam poważnie kilka zasad. W grze używano otwartego ognia ze świeczek, była tam także butla z gazem, a obsługa znajdowała się nie wiadomo gdzie. To bardzo źle i to już samo powinno ostrzec wchodzących, że coś jest nie w porządku. U nas w grach otwarty ogień jest wykluczony. Używamy świeczek, ale na baterie” – powiedział czeski menedżer firmy The Chamber, Alesz Salamon… ( „czeskie” nazwisko?).

  https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/588681,escape-room-tragedia-czechy-kontrole.html

 12. Polski punkt widzenia said

  (9) cd.

  „Mamy przycisk bezpieczeństwa, który kończy grę i otwiera wszystkie drzwi. Przez cały czas uczestnicy mogą komunikować się z roommasterem przez interkom lub nadajnikiem, obserwują ich kamery, w pomieszczeniach są gaśnice i inne środki bezpieczeństwa” – dodał Salamon.

  Dziewczęta zapłaciły za tę zabawę 99 złotych – zamknięte w małym, ciemnym pomieszczeniu, w którym okno od wewnątrz było zabite płytą z regipsu – znalazły się w śmiertelnej pułapce… nie mogły otworzyć drzwi (jedynego wyjścia), bowiem odnalezienie klamki było elementem zagadki.
  Z komentarzy internautów, którzy byli tam w grudniu ub.r., wyłania się przerażający obraz – uprzedzano ich, aby nie dotykali pewnych (zaznaczonych taśmą) miejsc… ponadto ze słów pracownika wynikało, że kamery mogły być atrapami… w pomieszczeniu było ciasno i zimno.

  Tak wyglądało to miejsce po pożarze – zdjęcia pod linkiem:

  https://www.se.pl/wiadomosci/polska/w-tym-piekle-zginely-nastolatki-z-koszalina-zobacz-zdjecia-escape-roomu-aa-3eMg-5mYQ-Qj7H.html

 13. Maverick said

  To powinno otworzyć patrzałki co niektórym!

 14. https://3obieg.pl/film-bohdana-poreby-o-jedwabnem/
  FILM BOHDANA PORĘBY O JEDWABNEM – 10/07/2013

  Bohdan Poręba robiąc film o JEDWABNEM zaasekurował się u Ojca Rydzyka, który mianował go ZAPIEWAJŁĄ. Rydzyk miał OBOWIĄZEK ubezpieczyć go u Cesarza Japonii, z racji PEARL HARBOR, toteż wydania Poręby przez Rydzyka Holokaustom awansuje japońskiego Syna Abrahama na Dyrygenta orkiestry Pierdzieli Holokaustycznych.
  Poręba telefonował do mnie w sprawie filmu o Jedwabnem 2 albo 3 razy. Nie mógł znaleźć warszawskich akt Hermana Schapera więc powiedziałem mu, żeby zwrócił się do Geremka. Poza tym Leszke Bubel zerwał z nim stosunki. Telefonował do mnie też w tej sprawie KILKAKROTNIE pan Sylwester Dąbrowski, prawdopodobnie wicewojewoda Mazowiecki, zapodając mi cenne informacje, m. in., że Bierut UKRYŁ przed SmerSzem warszawskie akta Hermana Schapera w MSZ.
  Film Poręby był według MEJ KWALIFIKACJI JEDWAENEGO. Opierał się na DOKUMENTACH:
  Kierowany przez SmerSz I proces Jewabeński w Ełku, w którym zamordowano 10 ŚWIADKÓW.
  Warszawskie Akta Hermana Schapera, prowadzone tak pedantycznie, że mogłyby być eksponowane w szkole handlowej.
  Śledztwo Gomułki-Chruszczowa w sprawie Planu Rzymskiego i bankiera szwajcarskiego Izaaka Dzugaszwilego-Stolzmana-Kwaśniewskiego, funkcjonariusza Hitlerowsko-Stalinowskiej Konwencji Antypolskiej publikowane częściowo przez Leszka Bubla.
  ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu, wydany w Białymstoku na podstawie Śledztwa Abwehry w Jedwabnem w/s złamania przez Goldę Meir Planu Barbarossa. Antikomunistischbefehl MUSI być w zasobach archiwalnych RFN, przynajmniej w mikrofilmie.
  ZMUSZENIE przez Hitlera Cesarstwa Dalekiego Wschodu znalezioną w synagodze białostockiej uwierzytelnioną politycznie mapą Karty Atlantyckiej do PEARL HARBOR.
  Poręba w trakcie robienia filmu o JEDWABNEM został wydany przez Rydzyka Holokaustom i OTRURY.

 15. lopek said

  „Przy okazji może sie uda napuścić polskich naiwnych idiotów na Chiny, jak już to udało się z Rosją.”
  ==========
  Ja obawiam się, że pupile Złego skłócają Polaków z tymi krajami – gdzie istnieje jeszcze jakaś nić sympatii do Polaków – bo szykują Polakom jakieś nadzwyczajne i gwałtowne sk**wysyństwo. Wtedy o Polaków nikt się nie upomni.

 16. Lily said

  Tamci sa BE,ale my To cacy cacy.
  „Oglupialy,ciemny narod”,wszystko kupi”,
  J.K, i niejki Jacek K.

 17. Rzeczpospolita Bananowa said

  Polak potrafi.Trzepanie kasy nie jest trudne.
  Naukowcy i lekarze z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i firmy Techmo będą prowadzić innowacyjne badania wykrywania chorób przez analizę głosu pacjenta. W ramach projektu powstanie specjalna aplikacja, dzięki której będzie możliwa wczesna diagnostyka.

  Nowa rola sztucznej inteligencji. Rozpoznaje choroby genetyczne na podstawie rysów twarzy
  Analizując proporcje twarzy na zdjęciach, sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence) potrafi rozpoznać rzadko występujące choroby genetyczne –…

  zobacz więcej
  Projekt, którego liderem jest krakowska firma Techmo, a partnerem Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB), otrzymał grant w wysokości blisko 10 mln zł w programie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.https://www.tvp.info/40801430/diagnoza-przez-telefon-aplikacja-ma-wykrywac-choroby-poprzez-analize-glosu.

 18. Boydar said

  Co to qurwa znaczy „butla się rozszczelniła” ??? To cytat z wielu doniesień medialnych.
  Ja byłem przy wielu pożarowiskach i innych wypadkowiskach. Nigdy żadna butla się nie „rozszczelniła”; mogła wybuchnąć, kiedy żar ją „zagotował” ale to nie jest „rozszczelnienie”.
  Jeżeli wywaliło, to znaczy że kutas przewodów (np. reduktora) nie dokręcił, albo wskutek mechanicznej ingerencji urwał (naderwał) się wężyk do piecyka. Mogła się któraś potknąć i przewrócić na ten interes.
  Mógł też gaz się ulatniać z niezajarzonej sekcji katalitycznej (przeważnie są trzy), wiele z tych piecyków tak niestety ma. Dopóki stężenie w powietrzu nie osiągnie punktu krytycznego to tylko śmierdzi.
  Skorupa granatu w trakcie eksplozji też się „rozszczelnia”.

 19. revers said

  re17
  To juz przedwojenni znachorzy z krakowskiego byli lepsi, od zapewne gudlajskich badaczy z Balegostoku i Krakowa bo z moczu pacjenta potrafili z dokladnoscia 100% okreslich chorobe, nie 66,6% gudlajowania.

  Do tego byli zarejestrowani w cechu znachorow i jaksi tam podatek placili, a nie z podatkow grantowali.

 20. andzia said

  Wszyscy, którzy popierają pisiorów są zdrajcami, bo popierają zdradę.

  ——-
  …. albo durniami, Pani Andziu… albo durniami.
  Admin

 21. nikita said

  RUSKI AGENT POZYWA PRZED SĄD GAZETĘ WYBORCZĄ

 22. Boydar said

  Jak Pani Andzia znajdzie wolną chwilę to wyjaśni co znaczy „popierają”.
  Jak w więźniu „koledzy” spod celi utłukli pedofila robiącego z małych dziewczynek prostytutki (co przytoczyłem w poprzednich WT), i ja wyraziłem się w domyśle, że to kropla w morzu potrzeb, to Pani Andzia uważa że ja „popieram” bandytów i innych osadzonych w tym kiciu ?

 23. gość said

  Wiemy, co ma przykryć afera z dzikami. Ziobro oszalał! Ta ustawa PiS zlikwiduje własność prywatną w Polsce

  Od kilku dni zastanawialiśmy się, cóż takiego jest przyjmowane przez miłościwie nas opodatkowujący rząd, co musiało zostać przykryte aferą z odstrzałem dzików. Aferą o której chętnie mówi opozycja parlamentarna, przysługując się tym samym obozowi rządzącemu, poprzez milczenia na naprawdę istotne tematy.

  Jeżeli Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość czymś się różnią, to poziomem łajdactwa i łupienia Polaków. W samym ochoczym nakładaniu nowych podatków i ograniczaniu wolności gospodarczej nie różnią się niczym. Nic więc dziwnego, że w tej sprawie PO nie protestuje tak ochoczo, jak w sprawie dzików.

  Dwa dni temu rząd Prawa i Sprawiedliwości przyjął projekt ustawy o odpowiedzialności zbiorowej podmiotów zbiorowych. Ustawa ta nazywana jest „mieczem na przedsiębiorców”, niektórzy posuwają się nawet do stwierdzeń, że ta ustawa przyczyni się do praktycznej likwidacji własności prywatnej w Polsce.

  https://nczas.com/2019/01/12/wiemy-co-ma-przykryc-afera-z-dzikami-ziobro-oszalal-ta-ustawa-pis-zlikwiduje-wlasnosc-prywatna-w-polsce/

 24. gość said

  Panowie Marcin i Krzysztof – Kolejni świadkowie: SKOK Wołomin, upadłość po polsku

  .https://youtu.be/2AaoRnamR8I

 25. andzia said

  re 22
  Panie Boydar nieadekwatne porównanie. Wyraziłam się jasno: całe portale internetowe, na których kadzą pisiorom i na każdych innych płatni czy bezinteresowni zdrajcy nie śpią. Na przedwyborczych spotkaniach pisiorów tłumy i oklaski. Nikt nikogo nie zmusza do włączania telewizora. Rzeczywistość mają na codzień.

 26. gość said

  Prof. W. Osadczy: Banderyzacja Ukrainy postępuje w tempie zatrważającym. Milczenie polskiego rządu jest przerażające

  Banderyzacja Ukrainy postępuje w tempie zatrważającym. Jakżeż przerażająco i niestosownie wygląda milczenie rządu polskiego – rządu narodu, który od banderyzmu ucierpiał najwięcej – podkreślił prof. Włodzimierz Osadczy, dyrektor Ośrodka Badań Wschodnioeuropejskich Centrum Ucrainicum na KUL, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

  http://www.bibula.com/?p=106164

 27. nikita said

  HOLOKAUST NARODU POLSKIEGO w XXI wieku

 28. gość said

  Żyd Daniels wydaje “instrukcję”, a szef TAI natychmiast reaguje

  https://www.ekspedyt.org/2019/01/12/zyd-daniels-wydaje-instrukcje-a-szef-tai-natychmiast-reaguje/

 29. andzia said

  Ataki na tle seksualnym rabinów na dzieci są przemilczane i pomijane przez media: https://www.youtube.com/watch?v=VeH8CSlk3Xo

 30. wincenty said

  PRAWDA O ŻYCIU W AUSTRALII i usa

 31. Boydar said

  Droga Pani Andziu, ja nie daję nieadekwatnych porównań; porównania to moja wrodzona specjalizacja … 🙂

 32. wincenty said

  W Polsce nie było komunizmu

  Prof. Andrzej Walicki – historyk idei, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, emerytowany profesor Uniwersytetu Notre Dame (USA), wybitny znawca marksizmu oraz rosyjskiej filozofii i myśli społecznej. Autor m.in. wydanej w 2013 roku książki „Od projektu komunistycznego do neoliberalnej utopii”.

  — Panie profesorze, tytuł pana książki „Od projektu komunistycznego do neoliberalnej utopii” wygląda na prowokację….
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/01/12/w-polsce-nie-bylo-komunizmu/

 33. Marcin said

  Chińczycy chcieli skraść technologię kiszenia ogórków.
  Bo jakimi technologiami może pochwalić się Polska?

 34. NICK said

  Taka sobie uwaga.

  Żeś Pan TU zgromadził, Gospodarzu, Tylu Poprawnych.
  Poprawnych normalnych.

  Umiejętnie wodząc co niektórych.

  Jednych na manowce/owce.

  Innych ku Prawdzie.

  Taki tam czas przyszedłbył, by podziękować za ogrom pracy.
  Polskiej pracy.
  Dziękuję zatem.
  HUK.

 35. Ola said

  teraz mam dla Panstwa zagadke zanim przejde popatrzec na zolte kamizelki w Paryzu. A mianowicie :

  co oznacza skrot „TKM” ( w ojczystm jezyku ofkors:)

  bo ja nigdy bym nie zgadla ! a ten skrot ukazal sie pare dni temu w niemieckim „Die Zeit” czy innym Spieglu . W artykule na temat
  panujacych nastrojow w Polsce , tworzacej sie nowej mentalnosci . W sumie pozytywny , a na pewno neutralny.

  No prosze co oznacza skrot TKM? ( aktualne haslo przewodnie Polakow )

 36. Boydar said

  Popieram Pana NICK’a (30), wszystkimi czterema łapami.

 37. Ola said

  uwielbiam takie klimaty

  .https://www.youtube.com/watch?v=X8MNV5h91MA

  ale trzeba wyjrzec z grajdolka , po za nim tez toczy sie zycie !

 38. Dictum said

  [Podobno w Krakowie odbyło się jakieś spotkanie polsko-włoskich historyków, którzy kategorycznie ustalili, że św. Papież Pius X nie miał żadnych polskich korzeni.
  Na tronie papieskim zasiadał wyłącznie jeden Polak i nikt nie będzie z nim rywalizował]

  Według irlandzkiego księdza Malachiego Martina – znawcy największych sekretów Watykanu – pierwszym Polakiem na tronie Piotrowym był zmarły w 1914 roku św. Pius X. Choć informacja ta znajduje potwierdzenie w kilku innych źródłach, wokół polskich korzeni wielkiego papieża panuje dziwne milczenie.

  Ks. Malachi Martin zasłynął jako egzorcysta i autor kontrowersyjnych bestsellerów, zdradzających najbardziej strzeżone tajemnice Watykanu. W 1973 r. ujawnił on, że Paweł VI choruje ciężko na białaczkę, natomiast pięć lat później – w dziele „The Final Conclave” – przewidział, że w ciągu roku papież umrze, a na konklawe jego następcą wybrany zostanie Albino Luciani, czyli Jan Paweł I.

  W roku 1990 ukazała się książka Martina „The Keys of This Blood”, w której znaleźć można sensacyjną wzmiankę o ukrywaniu przez Watykan polskich korzeni św. Piusa X. Według autora – ojciec świętego papieża był Polakiem, który do Włoch przybył z Wielkopolski na początku XIX wieku. Po kilkuletnich perypetiach Polak ów – Jan Krawiec – osiedlił się w podweneckim Riese, gdzie zmienił nazwisko na Sarto (co po włosku znaczy „krawiec”) i ożenił się z niejaką Margheritą Sanson. Drugim dzieckiem z tego małżeństwa był właśnie urodzony w 1835 r. Giuseppe Melchiore Sarto – przyszły Pius X.

  Papież dzieci i Polaków

  Pius X to ostatni jak dotąd papież uznany za świętego. Jego pontyfikat (1903-1914) przeszedł do historii jako czas bezkompromisowej walki z modernizmem, agnostycyzmem oraz innymi „nowinkami” religijnymi. Święty papież zreformował kurię rzymską, utworzył Instytut Biblijny, przyczynił się do opracowania nowego śpiewnika gregoriańskiego. Zwany był „papieżem dzieci”, ponieważ do najmłodszych i najsłabszych bliźnich odnosił się z niezwykłym ciepłem i łagodnością.

  Historyczny pontyfikat Giuseppe Melchiore Sarto obfitował także w zaskakująco serdeczne gesty pod adresem Polski i Polaków. Św. Pius X beatyfikował w 1905 r. śląskiego jezuitę Melchiora Grodzieckiego, mianował pierwszych polskich biskupów dla Polonii amerykańskiej, założył w Rzymie hospicjum dla polskich studentów, wreszcie – wyniósł do godności bazyliki świątynię jasnogórską, ustanawiając dzień 26 sierpnia uroczystością Matki Boskiej Częstochowskiej. W roku 1910 papież przesłał do Częstochowy drogocenną koronę, którą zawieszono na cudownym obrazie – wcześniej zaś doprowadził do uroczystych koronacji wielu innych polskich obrazów Matki Bożej, m.in. w Dzikowie (1904), Lwowie (1905), Krakowie (1907) i Sulisławicach (1913).

  To nie wszystko. Wiedząc o trudnej sytuacji polskich katolików we wszystkich trzech zaborach, św. Pius X walczył o obsadzanie stolic biskupich właśnie Polakami – od 1905 r. jego ukochanym szambelanem był zresztą słynny później metropolita krakowski Adam Sapieha. W serię tych zdumiewających posunięć wpisuje się reakcja świętego papieża na przybycie do Watykanu grupy 50 polskich unitów, którzy w wyniku prześladowań politycznych przedarli się nielegalnie przez granicę i opuścili rodzinne strony. Giuseppe Sarto, ku zdziwieniu uczestników audiencji, ucałował ranę jednego z nich i powiedział: „Powtórzcie braciom waszym, że Ojciec Święty pamięta o was, modli się za was i pragnie gorąco spotkać się z wami w niebie”.

  Fakty te są o tyle zastanawiające, że o większości z nich w oficjalnych biografiach św. Piusa X w ogóle się nie wspomina.

  Fałszerstwo po włosku

  Oficjalne życiorysy Giuseppe Melchiore Sarto nie zawierają żadnej informacji również na temat jego domniemanych polskich korzeni. W watykańskich biogramach można przeczytać o włoskim ojcu papieża – Giovannim Sarto (1792-1853) – i włoskiej matce, wspomnianej Marghericie Sanson. Udokumentowana genealogia rodu Sarto sięga, jeśli wierzyć italskim historykom, aż XIV wieku. Czyżby więc w wersji mówiącej o Janie Krawcu jako o ojcu papieża nie było nawet dozy prawdopodobieństwa?

  Można by tak przypuszczać, gdyby nie poważne ryzyko, że włoskie metryki zostały po prostu sfałszowane. Ks. Martin przypomina, że Giuseppe Sarto został wybrany papieżem dość przypadkowo, bo po wecie, jakie złożono wobec innego kandydata – kardynała Rampolli. Wybór Włocha zawetował w 1903 r. polski kardynał Jan Puzyna – czyniąc to w imieniu cesarza Austrii Franciszka Józefa I (zgodnie z ówczesnymi zasadami), któremu nie podobała się profrancuska postawa Rampollego. Gdy jednak do Austrii dotarła wiadomość, że wybrany na papieża dzięki Puzynie kardynał Giuseppe Sarto jest polskiego pochodzenia – w Wiedniu zapanowała panika… Natychmiast przystąpiono więc do niszczenia wszelkich dokumentów, których ujawnienie mogłoby wywołać wśród Polaków niebezpieczny entuzjazm – donosi w swej książce Malachi Martin.

  Jak sprawdziła „GP”, na realność jego hipotezy wskazuje mnóstwo poszlak, w tym dwa skrajnie różne wizerunki ojca papieża – Giovanniego Sarto – w oficjalnych biografiach. Według niektórych historyków był on ubogim woźnym miejskim lub listonoszem, co potwierdzają m.in. fotografie jego domu w Riese, gdzie urodził się św. Pius X. Według innych – zamożnym ziemianinem, co przeczyłoby faktom (rodzina papieża żyła w biedzie) i ówczesnym włoskim zwyczajom (matka papieża była szwaczką-analfabetką). Skąd takie rozbieżności? Być może stąd, że jakiś Sarto – którego rodowód Włosi bez problemu mogli podłożyć pod polskiego Jana Krawca vel Giovanniego Sarto (to w okolicach Riese popularne nazwisko) – był właśnie ziemskim właścicielem, więc musiano „dostosować” do jego osoby prawdę historyczną o warunkach ekonomicznych, w jakich wzrastał przyszły papież. Fałszerstwo przyszłoby o tyle łatwo, że matka św. Piusa X zmarła w 1891 r., a jego ojciec 38 lat wcześniej (papież nie był jeszcze wtedy nawet księdzem), więc rodzeństwo Piusa – młodsze od urodzonego w 1835 r. papieża – mogło swojego ojca nie pamiętać.

  Wątpliwości te potwierdzają jeszcze dwa dziwne fakty: brak grobu ojca papieża w Riese oraz jego metryki w tamtejszych księgach parafialnych. Wbrew temu, co „ustalili” w 1903 r. (zaraz po tym, jak kardynał Sarto został papieżem) włoscy genealodzy – w rodzinnym miasteczku św. Piusa X nie ma zapisu, łączącego bogatego Włocha Giovanniego Sarto z przyszłym świętym. Wiedzę o tym zawdzięczamy relacji ks. Pawła Nieużyły, który w 1985 r. odwiedził Riese i rozmawiał z tamtejszym proboszczem – kanonikiem Giuseppe Liestim.

  Tropy wiodą na Śląsk

  Ks. Malachi Martin napisał, że Jan Krawiec – domniemany ojciec św. Piusa X – przybył do włoskiego Riese z Wielkopolski. Irlandzki kapłan pomylił jednak prawdopodobnie tę krainę ze Śląskiem Opolskim, gdyż wszystkie polskie ślady wielkiego papieża prowadzą właśnie tam.

  Pierwszy trop to przekazy ustne. O tym bowiem, że Giuseppe Sarto może być synem śląskiego Krawca, mówiono we wsiach dzisiejszego powiatu gliwickiego już na początku XX wieku. Nazwisko „Krawiec” jest tam, jak sprawdziliśmy, szczególnie popularne, a pierwsze zapisy metrykalne dotyczące tego rodu – który osiadł w kilkunastu miejscowościach wokół podgliwickiego miasteczka Toszek – sięgają 1660 r. Z jednej z tych wsi, z Boguszyc (pow. gliwicki), wywodzi się rodzina Krawców, której XX-wieczny potomek – Alojzy – miał po śmierci Piusa X w 1914 r. otrzymać z Watykanu specjalne zawiadomienie, dotyczące spraw majątkowych. Starannie przechowywany dokument zaginął w czasie II wojny światowej, ale żyją jeszcze ludzie, którzy widzieli go na własne oczy.

  W czasie okupacji hitlerowskiej – co potwierdził w jednym z opublikowanych pośmiertnie artykułów („Katolik”, 13 I 1957) ks. Józef Umiński – mówiono o polskim pochodzeniu przodków św. Piusa X we franciszkańskim klasztorze na Górze św. Anny oraz w śląskim zakonie żeńskim w Porębie. W jednej ze wspólnot zakonnych jeszcze do niedawna żyły siostry, których krewna – zwana ciocią Maryną – trzykrotnie pielgrzymowała do Rzymu, by osobiście spotkać się z papieżem Piusem X. Kobieta ta pochodziła właśnie z Boguszyc – jak podaje w jednej ze swoich książek ojciec werbista Henryk Kałuża.

  Drugi trop to drzewo genealogiczne boguszyckiej rodziny Krawców, sporządzone (po niemiecku) przed II wojną światową przez kogoś ze zgermanizowanej gałęzi rodu. Widział je wspomniany już ks. Umiński, który zostawił jego następujący opis: „We wsi Boguszyce było niegdyś małżeństwo Krawiec. Tablica wymienia pięcioro ich dzieci. Z tych pierwszy syn, Antoni, ożenił się w Jemielnicy (pow. strzelecki, woj. opolskie). Drugi syn zbiegł w czasie wojny 1812/13 r. do Ameryki. Trzeci syn zbiegł w czasie tejże wojny do Riese w północnych Włoszech, tam ożenił się, był urzędnikiem pocztowym i miał ośmioro dzieci”. Według tego tropu – to właśnie ów trzeci Krawiec był polskim ojcem przyszłego papieża.

  „GP” dotarła do nowszej wersji tego rodowodu. Wynika z niego jasno, że Krawiec – ojciec papieża – miał dwóch braci i dwie siostry: Katarzynę i Ewę. Na drzewie rozpisane są daty urodzin i śmierci kolejnych potomków rodu Krawców – aż do lat 60. XX wieku. Niemal wszystkie zawarte w rodowodzie informacje znajdują potwierdzenie w sprawdzonych przez nas zapisach metrykalnych, zagadką pozostaje jednak postać samego papieża – urodzonego już we Włoszech – oraz jego ojca, o którym wiadomo jedynie, że emigrował z Boguszyc w 1812 lub 1813 r. Nasuwa się pytanie: czy można tę część drzewa genealogicznego uznawać za prawdziwą?

  Wątek amerykański

  Jedną z przesłanek, przemawiającą za autentycznością całości rodowodu Krawców, jest kwestia zasygnalizowana przez biskupa Józefa Gawlinę w liście do kardynała Augusta Hlonda z 25 kwietnia 1937 r. (opublikowany dopiero niedawno).

  Bp Gawlina – żywo zainteresowany polskimi korzeniami św. Piusa (bezskutecznie pytał o nie w Watykanie jeszcze w latach 40.) – informuje w nim, że z relacji miejscowego proboszcza wynika, iż w okolicach Boguszyc „od dawna krążą pogłoski, jakoby Ewa Krawiec to ciotka Piusa X”. Informacje, według autora, potwierdził swoim autorytetem ks. Emil Szramek, znany śląski bibliofil i socjolog, późniejszy błogosławiony Kościoła katolickiego.

  Dlaczego postać Ewy Krawiec – siostry domniemanego papieża – jest taka ważna? Według rodowodu boguszyckich Krawców, w lutym 1816 r. wyszła ona w rodzinnej wsi za mąż za niejakiego Moczygembę. Jej synem był Leopold Bonawentura Moczygemba (1824-1891) – znany kapłan katolicki, pionier polskiego osadnictwa w USA. W 1854 r. ks. Moczygemba sprowadził do Teksasu grupę 150 Ślązaków (w tym kilku Krawców) z podgliwickich Boguszyc, Żędowic, Wielkiej Płużnicy i innych pobliskich wsi, którzy założyli na obcym lądzie takie miejscowości jak Panna Maria czy Cestohova. Jak potwierdzają wszelkie możliwe źródła – rodziny Moczygemby i Krawców były niezwykle pobożne, szczególną czcią obdarzając Matkę Boską. I tu dochodzimy do sedna sygnalizowanej przez biskupa Gawlinę przesłanki.

  Ks. Moczygemba – człowiek nadzwyczaj religijny i inteligentny (znał biegle 7 języków) – bardzo często jeździł do Włoch. W wieku 19 lat właśnie w Italii przywdział franciszkański habit, cztery lata później

  (25 lipca 1847 r.) został tam wyświęcony na księdza. Z amerykańskich źródeł dowiedzieć się można, że pierwsze lata swojej posługi spędził w północnych Włoszech – a więc tam, gdzie od 1813 do 1853 r. mieszkać miał jego szwagier Krawiec (Sarto), rzekomy ojciec przyszłego papieża. W 1869 r. ks. Moczygemba był spowiednikiem w Rzymie podczas I Soboru Watykańskiego, a w 1870 r. – naocznym świadkiem ogłoszenia dogmatu o nieomylności papieża.

  Co łączyło ks. Moczygembę z Włochami, że wyjechał już tam jako nastolatek? W notatkach z jego życiorysu istnieje zapis, że w ostatnich latach życia „o. Leopold podczas swych podróży do Rzymu przebywał u wuja kanonika w Mantui”. Przypomnijmy więc, że od 1884 r. biskupem Mantui był nie kto inny jak Giuseppe Sarto – jego domniemany brat cioteczny, przyszły święty… O rzymskich podróżach patriarchy amerykańskiej Polonii do „wuja, kanonika czy biskupa w Mantui” wspominał także ks. Józef Gregor (1857-1926), znany górnośląski kapłan.

  W świetle tych ustaleń całkowicie inaczej wygląda informacja, że to właśnie Giuseppe Sarto – czyli papież Pius X – mianował pierwszych polskich biskupów dla Polaków, którzy osiedlili się w USA.

  Fizjonomia i metafizyka

  Lata 1812-1813 to okres, kiedy wielu młodych mieszkańców wsi uciekało z Górnego Śląska do Niemiec, Austrii i północnych Włoch. Głównymi przyczynami emigracji była obawa przed pańszczyzną lub poborem do armii. Niestety, prócz enigmatycznego zapisu w drzewie rodowym Krawców nie posiadamy żadnych wiadomości na temat okoliczności wyjazdu domniemanego ojca papieża do Włoch.

  Co gorsza, brak jest też oficjalnych dokumentów, które wprost dowodziłyby samej polskości papieskiego ojca. Nieliczni dotychczasowi badacze, sugerujący się wypowiedziami kilku uczniów arcybiskupa poznańskiego Edmunda Dalbora (1869-1926) – który o polskości Piusa X mówił na wykładach w seminarium – natrafiali, jak bp Józef Gawlina, na mur niezrozumienia. Podobny los spotkał niedawno prof. Mirosława Dakowskiego (współautora książki o aferze FOZZ), który tematem polskich korzeni wielkiego papieża próbował zainteresować kilka pism katolickich.

  Dlatego – z braku bezpośrednich dowodów na polskość św. Piusa X – warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną istotną poszlakę, a mianowicie na fizjonomię Giuseppe Sarto. Wspominany już ks. Józef Umiński zauważył: „Miałem szczęście aż dwukrotnie widzieć z bliska Piusa X i obydwa razy uderzał mnie jakiś inny, aniżeli u Włochów, wyraz jego oczu, mało włoska cera i rysy twarzy, a także jakiś inny układ czaszki”.

  Faktycznie – gdy zestawić fotografie św. Piusa ze zdjęciami jego włoskich poprzedników i następców (Leona XIII, Benedykta XV), rzucają się oczy ogromne różnice, które tylko wyjątkowo da się usprawiedliwić przypadkiem. Pamiętajmy, że przodkowie papieża z rodziny Sarto to „oficjalnie” z dziada pradziada Włosi – trudno więc zrozumieć, dlaczego na najstarszych zachowanych zdjęciach Giuseppe widzimy blondwłosego młodzieńca o jasnej cerze i zupełnie nieromańskich rysach. Na późniejszych fotografiach Piusa X zwraca z kolei uwagę wyraźne podobieństwo papieża do niektórych Górnoślązaków, których twarze utrwalono na zdjęciach dokumentujących życie polskich emigrantów w Teksasie (obejrzeć je można w książce „Śląscy Teksańczycy”, Opole 2004).

  Jeżeli chodzi o związki św. Piusa z Polską, Śląskiem i Boguszycami, byłoby to już wszystko, gdyby nie pewien drobny „metafizyczny” ślad, który można – choć wcale nie trzeba – potraktować z ironicznym uśmiechem. 25 lipca 1904 r. w Żędowicach, oddalonych od Boguszyc o ledwie kilkanaście kilometrów, na szybach stuletniej szkoły podstawowej pojawiła się Matka Boska. Słynny do dziś „cud w Żędowicach” zdarzył się sześć tygodni przed uroczystością koronacyjną obrazu Matki Bożej w Dzikowie – pierwszą z siedmiu polskich koronacji maryjnych, dokonanych za sprawą Piusa X.

  Ponieważ z Boguszyc do Żędowic jest niedaleko, a w aktach gruntowych tej ostatniej wsi (z początku XIX wieku) znajdujemy nazwiska kilku Krawców: Jana, Józefa, Andrzeja, Błażeja – bardzo możliwe, że domniemany ojciec papieża uczęszczał za młodu właśnie do szkoły, którą wskazała za pontyfikatu jego syna Panna Maria.

  Autor: Grzegorz Wierzchołowski
  Źródło: Gazeta Polska
  Data utworzenia: 26 marca 2008 14:22

 39. Irek said

 40. NICK said

  Lubelaku.
  A piąta?
  Łapa?
  Klepka?
  🙂 .?

  Bywaj.
  TU.

 41. Boydar said

  Piąta ? Klepka ? U mnie ? A niby skąd ???

  Tyż bywaj, i tylko kocinek nie rusaj.

 42. Ad. 32 (link)

  Walicki dokonał samozaorania: „Nie wolno narzucać norm moralnych poprzez prawo, przekuwać ich na język ustaw.”.

  Więc zdaniem Walickiego co ma być źródłem prawa, jeśli nie moralność?

 43. Ola said

  no dobrze , dam Wam rozwiazanie zagadki , bo jak widze, nikogo ale to nikogo nie interesuje , bo to tez typowo wyznajac haslo : teraz, kurwa, my (TKM)!!!

  niemiecki redaktorek ma jednak racje , woda sodowa uderza Polakom . I slusznie , Polska to potega na arenie UE . Ale wichrzyciele chca ja obalic!! Nie dajcie sie , rodacy, wichrzycielom, juz to nie raz przezylismy !! jest dobrze , bedzie duzo lepiej ! —– bo „teraz, kurwa, my”!!!!!!

 44. Siekiera_Motyka said

  Początkowo myślałem że to komedia,

 45. walthemar said

  Re.3 Gosciu a gdzie widziales kraty w drzwiach? Prasa pisze bzdury,oklamuje nas i manipuluje.
  Czy pamietacie ” komune” Czytac trzeba bylo miedzy wierszami
  Pracuje ponad 10 lat w wiezieni w Londynie i cele [drzwi] sa z ”blachy” z judaszem.

 46. revers said

  Kolejny raz jak maja sie tajne operacje usraela

  https://ram.neon24.pl/post/147141,bagdad-tajna-kwatera-glebinowego-rzadu-usa

  i czego nie napisano lub przetlumaczono w wszedobylskich i wszytkowiedzacych mediach internautykow

  „On 2 October 2018, Project Censored headlined “$21 Trillion in Unaccounted-for Government Spending from 1998 to 2015”. However, it falsified. It opened: “Two federal government agencies, the Department of Defense and the Department of Housing and Urban Development (HUD), may have accumulated as much as $21 trillion in undocumented expenses between 1998 and 2015.” None of that was actually HUD, it was 100% DOD. And all of “the alleged irregularities in DoD and HUD spending” were not merely “alleged,” but they were, in fact, carefully checked and repeatedly verified, and were only at DOD, despite what Project Censored published. This inaccuracy is important. If people don’t know that DOD is the only unaudited federal Department, then they can’t possibly understand why that is the case. The reason it is the case, is that almost all of the “waste, fraud, and abuse” in the US federal government is at the Defense Department. It has never been auditable. How much do America’s ‘news’-media report this reality?

  DOD is consistently, year after year, and decade after decade, the federal Department or federal or local governmental function, that Gallup’s polling has shown to be more respected by the US public than is any other. (It’s identified there as “The military”. It beats, for examples: “The Supreme Court,” “Congress,” “The public schools,” “The presidency,” “The police,” and “The criminal justice system.”) The most corrupt isn’t the most despised; it is the opposite — it is the most respected.”

  https://www.strategic-culture.org/news/2019/01/10/secret-logistics-of-america-global-deep-state.html

 47. Boydar said

  Jeśli jest moralność, w zasadzie nie jest potrzebne prawo, Panie Krzysztofie

 48. https://www.gazetawarszawska.com/index.php/historia/2089-czy-polacy-to-najstarszy-lud-europy

  Lechia istniała od Pokoju w Asgardzie-Kijowie w r. 1625 pne do zdobycia przez cesarza Karola III Grubego Płocka w r. 882 n.e. Zostałem pouczony przez Międzynarodowy Instytut Cywilizacji Słowian, że Popielidów otruł w Wiedniu w 873 r. teść Popiela II Myszowatego, polski burgrabia Wiednia Henryk V Pobożny, syn Karola Wielkiego.
  Była to Rada Familijna Popielidów, która Sprzeciwiła się zamianie przez Wojewodę Kija z Sambora-Kijowa Regencji na Koronę. Po tej zbrodni Kij przyjął imię Popiela II, co było manifestacją Koronacji. To wykorzystał cesarz Karol III do najazdu na Polskę, w trakcie czego zdobył Sławę-Głogów, skąd Popiel II nie potrafił go usunąć.
  II najazd nastąpił w r. 882, gdy Karol III pobił bega Chazarii Prawdzica nad Liwcem i zdobył Płock, gdzie mianował Księciem Polski Wojewodę Ziemowita.
  W 896 r. Prawdzice oblegli ze Skandynawami i Rusami Paryż, który Karol III okupił Ogromną Sumą. Podatki wprowadzone na pokrycie tego Długu wywołały bunty i upadek Rzeszy Karolińskiej.

 49. NICK said

  Bede rusał.
  Lubelaku.
  Nawet łba ukręcę.

  P.S.
  Wandaluzja.
  Jakie jest drzewo Rocke-feller-ów i Roth-shiil-dów.
  Od Piastów… .
  Gene. Ale. Logiczne.

  Można ‚skryptem’.

 50. wincenty said

  BRAWO!!!!

  Żółte kamizelki zniszczyły większość fotoradarów we Francji
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/zolte-kamizelki-zniszczyly-wiekszosc-fotoradarow-we-francji

 51. revers said

  Ekspert ostrzega Polskę, że w takiej sytuacji Chiny mogą użyć np. instrumentów handlowych, co można odczytać jako groźbę odwetu gospodarczego.

  Według Zhao Polska nie powinna być „zbyt blisko” USA, w szczególności w kwestii Huawei.

  Dziennik cytuje też anonimowych Chińczyków, pracujących w Warszawie, którzy areszt pracownika Huawei uważają za „bezpodstawny”.

  Poldkowie jak zawsze pierwsi na wojne za hamerkanow jak nie z Rosja to z Chinami, lub nawet z serbskim Tesla ktory dal poczatki elektryzacji i przenoszenia sygnalow elektrycznych droga powietrzna lub w prozni …

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/swiat/news-global-times-polska-przegra-jesli-kwestii-huawei-pojdzie-w-s,nId,2779490?fbclid=IwAR1ODlVil9mq9cSmonf-F2_RTWSzMptTmFjjf9k9mAk5eyG6ZHH8yWi2OpM#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  Za to „jojo” spec od sportowych butow w szkolach ma najwiecej do powiedzenia ktore firmy zamykac w najjasniejszej, po to glownie tworzy sie nowe prawo Ziobry zeby m.in . zamykac karnie cale jednostki gospodarcze i zabierac majatki np. Huwei lub Huwei przedstawicielstwa, lub inne tubylcze ktore by probowaly konkurowac z firmami usraelskimi.

  https://www.salon24.pl/newsroom/925089,afera-huawei-brudzinski-pokazal-swoja-komorke-rzad-rozwaza-wykluczenie-firmy-z-polskiego-rynku?fbclid=IwAR0iarr_oFx4Oe12BQn3fGUY0pIj8UgJ9GSHUnHcIATgHJT1XaH3xzzWYb4

 52. StopNWO said

  5G Ponad Prawem – Ewa Pawela i Janusz Zagórski, polecam od 27min40sek

 53. Piskorz said

  re 30 1/ Ciekawe…2/ Jednym/jednemu udaje się tak innym inaczej..3/ Brat mój tyle lat temu via House of Australia in Londyn wylądował w Sydney Powoli piął się coraz wyżej jako pracownik do spraw emigrantów w Sydney i Canberze..Potem wylądował w Turcji JAKO 2. SEKR. AMBASADY / najpierw w konsulacie w Ist. potem w Ankarze/ Z całego personelu był najlepszy /sic!!/ z tureckiego i serbskiego/…był również na placówce w Belgradzie na takim samym stanowisku. Pracował krótko też w Warszawie, Moskwie i Wiedniu. W tragicznym dla Serbii roku 1999 był ewakuowany do Budapesztu…i tam spotkał węgierskiego lekarza-zafajdańca…..reszty nie muszę tłumaczyć.!! Jego szczęście /tego lekarza, że mieszkał w Budapeszcie/..PS jednym układa się tak innym inaczej PS” W Istambule pracowników ambasad uczyła tureckiego Turczynka w swoim eleganckim mieszkaniu władająca biegle niemieckim, angielskim i francuskim..Ona TWIERDZIŁA Z GŁĘBOKIM PRZEKONANIEM, że nie wierzy w żadne obozy koncentracyjne dla żydów /tak mówił mi brat/..On skończył psychologię na UW a tam..robił to co- robił…jak wyżej.

 54. jojo said

  Żydzi ręka w rękę z Hitlerem

  Poniżej artykuł pochodzący z francuskiego pisma “Minute” (nr 1843 z 13 sierpnia br.[2007] i nr 1844 z 20 sierpnia) dotyczący współpracy Żydów z Adolfem Hitlerem i III Rzeszą. Tytuł, śródtytuły i skróty pochodzą od redakcji “NP.”, przypisy w nawiasach kwadratowych pochodzą z “Minute” (red.).
  https://www.salon24.pl/u/konfederat1000/924659,zydzi-reka-w-reke-z-hitlerem

 55. https://www.gazetawarszawska.com/index.php/historia-2/855-jedrzej-giertych-niedoszle-panstwo-zydowskie-w-lubelszczyznie-zalaczniki

  Jędrzej Giertych: NIEDOSZŁE PAŃSTWO ŻYDOWSKIE W LUBELSZCZYŹNIE, załączniki

  Opracowanie Giertycha jest na podstawie książki: The NEW EUROPE, By Bernard Newman, With Maps, LONDON, ROBERT HALE LIMITED, 102 Great Russell Street, W.C. 1 1942. Mapy: The GERMAN MASTERY of EUROPE 1940-1943 oraz LUBLINLAND JEWISH RESERVE
  Książka THE NEW EUROPE była pomyślana jako Propozycja Pokojowa na wypadek niemieckiego zwycięstwa pod Stalingradem, w której zawarto samorządowy Rezerwat Żydowski na Lubelszczyźnie.
  Równie ciekawa jest książka: Weidenfeld und Nicolson, 5 Winsley Street, London, W 1: Karta tytułowa i stronica 257 z angielskiego podręcznika dla szkół średnich, wydanego w roku 1969. Na mapce wyraźnie zanaczony „Lublinland, projektowany żydowski obszar samodzielny” (Lublinland, proposed Jewish Autonomous Area). W Niemieckiej Europie miało być Państwo Żydowskie, bo Niemcy i Sowiety napadły na Polskę w OBRONIE uciskanych przez Polaków Żydów.

 56. Rokitnik said

  Chinczykow sie czepiaja …a tymczasem CALYMI STADAMI chadzaja po Warszawie agenci USreela, Germanii, Up-iny i innych tak zwanych „zaprzyjaznionych krajow sasiedzkich ?? Jakos nie widac SLEDZTWA w tej materii, a dzielny UOP nie wywaza drzwi o 6 rano, dla przykladu …p.redaktorowi Sakiewiczowi? A mozeby tak dla przyzwoitosci sprwdzic parlamentarzystow – ktorzy to wspolpracuja za jurgent / jawnie !!!l /, na NIEKORZYSC Polski z obcymi ??
  Jedna wielka hipokryzja rzadzicieli Polin !!

 57. brys said

  ad 51

  Od 22 minuty pani Pawela mówi o wezwaniu sojuszników przez usa do bojkotu Huaweia. Szybcy jesteśmy i jacy wierni.

 58. Zerohero said

  Czarni mają IQ w granicach 60-80. Oto jak wygląda w praktyce:

  .https://www.youtube.com/watch?v=crqZsAi5yhA

  jest XXI wiek, a dorośli mężczyźni chcą unieść się w przestworza tworzą nieloty rodem z podwórkowych zabaw. Pogięta blacha, ewidentnie za krótkie śmigło, ewentualnie profil skrzydła jawnie niespełniający swojej funkcji. Oni chcą, ale nawet nie podejrzewają gdzie może być trudność. Murzyn to dziecko w ciele mężczyzny. I to jest materiał jakim Żydzi chcą zaludniać Europę!

  Człowiek przyszłości będzie rasy mieszanej. Dzisiejsze rasy i klasy będą stopniowo znikać ze względu na eliminację przestrzeni, czasu i uprzedzeń. Eurazjatycko-negroidalna rasa przyszłości, podobna z wyglądu do starożytnych Egipcjan, zastąpi różnorodność narodów i różnorodność jednostek. Zamiast niszczyć europejski judaizm, Europa, wbrew jej woli, uszlachetniła i wykształciła tych ludzi, popędzając ich do przyszłego statusu wiodącego narodu poprzez ten sztuczny proces ewolucyjny. Nic dziwnego w tym, że naród który uciekł z getta-więzienia, stał się duchową szlachtą Europy. Tym sposobem litościwa troskliwa Europa stworzyła nową rasę arystokratów. To się wydarzyło, gdy upadła europejska arystokracja feudalna z powodu emancypacji Żydów.

  Richard Coudenhove-Kalergi
  1925

 59. andzia said

  Światowe centrum handlu organami znajduje się w Izraelu: https://wowavostok.livejournal.com/11863655.html
  UWAGA: drastyczne

 60. nikita said

  Polska śmieciem świata?
  http://chart.neon24.pl/post/147146,polska-smieciem-swiata

 61. Antymon said

  Chabad Lubavitch bierze wszystko?

  https://www.money.pl/gospodarka/afp-ivanka-trump-kandydatka-na-szefa-banku-swiatowego-6337834549127297a.html

 62. gość said

  Córka Donalda Trumpa na czele Banku Światowego?

  Ivanka Trump, córka prezydenta USA Donalda Trumpa, jest rozważana jako kandydatka na stanowisko nowego prezesa Banku Światowego – informuje „Financial Times”.

  https://dorzeczy.pl/swiat/89828/corka-donalda-trumpa-na-czele-banku-swiatowego.html

 63. gość said

  „Corriere della Sera”: Putin mówi Salviniemu: albo ze mną, albo z Polakami

  Lider włoskiej Ligi Matteo Salvini „szuka sojuszników na scenie europejskiej i wywołuje dezorientację u swego przyjaciela Putina” – pisze w sobotę „Corriere della Sera”. Podkreśla, że prezydent Rosji chce, by Salvini wybrał: „albo ze mną, albo z Polakami”.

  Publicysta gazety podkreśla, że odkąd na włoską scenę polityczną „wtargnął” Salvini, prezydent Rosji musiał zmienić zdanie i uznać, że przyjaciół w Italii ma dwóch: byłego premiera Silvia Berlusconiego i właśnie przywódcę Ligi.

  https://forsal.pl/artykuly/1391840,corriere-della-sera-putin-mowi-salviniemu-albo-ze-mna-albo-z-polakami.html

 64. gość said

  Nie żyje Irena Dziedzic. Dziennikarka i prezenterka telewizyjna miała 93 lata

  Zmarła Irena Dziedzic. Dziennikarka i prezenterka telewizyjna miała 93 lata. O jej śmierci poinformował miesięcznik „Więź”.

  Na swoim Facebooku ks. Andrzej Luter poinformował, że Irena Dziedzic zmarła już 5 listopada 2018 roku, jednak „media nie podały informacji o jej śmierci”.

  https://dorzeczy.pl/kraj/89821/nie-zyje-irena-dziedzic-dziennikarka-i-prezenterka-telewizyjna-miala-93-lata.html

 65. gość said

  @64

 66. nikita said

 67. Piskorz said

  re 54 Minute- Accueil
  http://www.minute-hebdo.fr/

  Tłumaczenie strony
  Minute, le site officiel de l’hebdomadaire politiquement incorrect. … Comment les jeunes migrants jouent avec la France L’histoire de Domingos, alias Aluisio, …JEST TEŻ PORTAL..ciekawe info tam. Minute strona oficjalna tygodnika politycznie niepoprawnego.!!!

 68. Robert said

  Rosołek, mniam,mniam,

 69. revers said

  re35

  TKM po francusku o 9 rano w Paryzu przed piekarnia i przed wyjsciem „zoltych kamizelek” …

 70. Dokumenty Wielkiej Polski. https://swietatradycja.wordpress.com/2019/01/12/dokumenty-wielkiej-polski/

 71. Marucha said

  Re 43:
  Pani Olu… wszyscy wiemy od dawna, co znaczy TKM i nikogo to już nie interesuje. Stąd brak odzewu na Pani zagadkę.

 72. Greg said

  HANDEL DZIEĆMI- Marcin Rola wRealu24 kłamie- oto dowód.

  .https://www.youtube.com/watch?v=Q9VL99AOGR8

  Najważniejsze……..KOMENTARZE!

 73. Parapsychopatolog said

  Izraelska policja zaatakowała protest chrześcijan – zobaczcie z jakiego powodu protestują.
  http://www.wykop.pl/ramka/4744577/izraelska-policja-zaatakowala-protest-chrzescijan/

 74. revers said

  re64

  r.i.p. szkoda, mimo ze zwiazana byla niby z dawnym rezimem, to jednak umiala przekazac wiadomosci te ktore dla niej wybrano z kobiecym wdziekiem, z profesjonalna dykcja dzieniakarki , nie to co dzisiaj szczekacze, zagluszacze, przerywacze mowcom i liderom nowej propagandy.

  Zmarla bedac na glodowej zUS-owskiej emeryturze w biedzie.

  https://nczas.com/2019/01/12/przez-lata-byla-gwiazda-tvp-ale-z-zus-dostawala-glodowa-emeryture-irena-dziedzic-przed-smiercia-zyla-w-biedzie/

 75. gość said

  Bieda panie Marucha jak widzę nawet sięgnęła Polaków na imigracji.

  Jak pamiętam, ostatnio z takiej emaliowanej miski jadłem w stanie wojennym.

 76. Marucha said

  Re 75:
  To danie pochodzi z Polski.
  Miski emaliowane to absolutnie nic złego. Są produkowane i sprzedawane w wielu krajach. Nikt ich nie kojarzy z biedą.

 77. wincenty said

  Polska winna pozostać przyjacielem Iranu wbrew syjonistyczno-anglosaskiej intrydze
  http://wps.neon24.pl/post/147149,iran-kraina-slonca

 78. gość said

  @76

  Oczywiście ,że rosół to jest podstawowe danie polskie, ale ta emaliowana miska zbija z tropu i mnie osobiście kojarzy się z pewnym stanem ubóstwa.Myślę, że nawet pasuje do zamożności nas Polaków, co według oficjalnej wypowiedzi Morawieckiego, za miskę ryżu będą zapierdalać, ale nie wspomniał o rosole.

 79. RomanK said

  Obroncy Chin… QWSZYSCY…wynajmijcie bussik i pojedzcie sobie do Pireusu..tak- tego w Grecji”’ tam, gdzie Chiny „uratowaly ” Gracje…I pogadajcie z miejscowymi ludzmi..z dockerami…tymi zatrudnionymi w chinskim porcie i z tymi w greckim… potem pojedzcie do Francji do fabryki traktorow przejetych przez Chiny…I do Niemiec….a pan Gajowy niech pogada z ludzmi z Volvo poki moze:-))))… a zwlaszcza z SAAB…..
  Grekom to nie wierze …nie wierze w ich pierdoly…bo nei moze byc tak zeby Kraj Robotniczej Avengardy kierowany przez Partie Najkomunistyczniejsza z komunistycznych….trktowal robotnikow I klase robotnicza gorzej niz mandaryni swoich niewolnikow….. to musza zatem klamac..I zmyslac od czego Grecy zreszta sa ..wystarczy przeczytac Iliade I Oddysee:-)))

 80. gość said

  Link znalazłem na starym pendrive, może kogoś zainteresuje!

  https://wywiadowcy.pl/gen-slawomir-petelicki/

 81. gość said

  Miałem też link do ciała niby zabitego Kaczyńskiego, jak znajdę to wstawię, chyba że …

 82. Lily said

  Re54;Jojo
  Wiecej w temacie,
  http://www.targetfreedomusa.com/the-nazi-zionist-connection-shocking-hidden-history/

 83. Rafal Cz. said

  Potege ZSRR stanowila jednosc.
  A teraz; https://youtu.be/Nl9uWRu0fo4?t=219

 84. Wczorajsza prasa pisze o znalezionym w lecie ubiegłego roku k. Białej Podlaskiej GROBIE KSIĄŻĘCYM z roku ok. 100 ne, splondrowanym w Ostatnich Latach. Złodziej pozostawił jednak Złoty Pierścień.
  Po pierwsze nie jest to Grób Książęcy, ale grób bogatego naczelnika plemiennego a Posrebrzane Ostrogi świadczą, że to był GRABIA czyli mianowany hrabia. Grabiego wybierał więc plemienny, i MÓGŁ on być imartykułowany przez Witezia na wodza pospolitego ruszenia plemiennego przez przysłanie Posrebrzanych Ostróg.
  W grobie znaleziono 4 brązowe Rogi do picia Miodu, który był trunkiem Bitewnym, skąd STRZEMIENNY. Miodu pitnego można było bowiem wypić Miarkę czyli RÓG, co zwiększało refleks, a przy II dostawało się bólu głowy, a jeśli było to na linii frontu to szło się pod Sąd Wojenny. Grabia miał więc 3 Przybocznych, którym wydawał Rozkazy i przed komendą NA KOŃ Wychylali Rogi.
  Grób został znaleziony z Satelity i dany do wyrabowania Spermie Jerozolimskiej, która dla niepoznaki plondrunku pozostawiła Złoty Pierścień, dany prawdopodobnie przez Wojewodę PO BITWIE. Organizowaniem ŚMIECIOWEGO plondrunku złota jest koncern Nacional Geographic, który kupił dla programu EUREKA wojskowego satelitę do poszukiwań guzików mundurowych z wojny wietnamskiej. Najwięcej takich guzików znaleziono na Syberii.

 85. Rafal Cz. said

  AD 82.i TE jednosc zniszczono.

  I

 86. Jarosław Sochacki, NIEMCY, seria Początki Państw, Wydawnictwo Poznańskie 2016.

  Jestem NIEZADOWOLONY z opisu cesarza Karola III Grubego (881 – abdykacja 887) i od 884 Króla Zachodniofrankijskiego (Francuskiego). Oblężenie przez Normanów Paryża jest datowane na l. 883-85, czyli o 10 lat WCZEŚNIEJ niż dotychczas. Na str. 192 B jest szczegółowy malunek „Karol III Otyły i Karloman negocjują z Normanami, wyobrażenie z XV wieku”. Najpierw trzeba stwierdzić, że nie jest to malunek z XV wieku tylko z IX lub początku X, czyli z autopsji, i że obok cesarza siedzi na ławie NIE Karlonam II Zachodniofrankijski, ale syn Ludwika II Jąkały Karol Prostak. Negocjacie są KPITULACJĄ przed Normanami: Cesarz jest w koronie CESARSKIEJ i szacie cywilnej a Karol Prostak z zbroi i koronie Królewskiej, zaś wódz Normanów – wyraźnie Prawdzic-Junior z Suzdala – w zbroi i Diademie książęcym z Różą. Wszyscy są bez broni, ale Prawdzic trzyma w lewej dloni tarczę z dwoma LWICAMI a za nim stoją marszałkowie w hełmach, Ruskim i Skandynawskim.
  Negocjacie były KAPITULACJĄ Cesarza Rzeszy i Króla Francji przed Prawdzicem-Juniorem, co wypada rozmieć, że Skandynawów i Wielkorusów wysłał na Paryż Popiel II Myszowaty, po którego śmierci w Plocku w r. 882 dowództwo wyprawy przejęli Prawdzice. Ten Prawdzic jest podobny do mego brata.
  Drugi ważny rysunek mamy na str. 192 L: „Henryk IV w symbolicznym geście przekazuje władzę Hanrykowi V”. Nie jest to jednak żadna Koronacja, ale Wręczenie Diademu Książecego ze schematycznym rysunkiem Pałacu Cesarskiego w Kolonii. Świadczy to, że Akt mial miejsce PRZED rozebraniem pałacu cesarskiego w r. 1106. Henryk V zbuntował się jednak przeciw ojcu, który pokonał go dzięki mieszczanom kolońskim. Gdy jednak Henryk IV odpowiedział deputacji Rady Miejskiej, CO CESARSKIEGO CESARZOWI, co znaczyło Murzyn Zrobił Swoje, to ci SPRZEDALI go jak Tucznika niesfornemu synowi, który Zaglodził ojca na śmierć, a Pałac Cesarski ROZEBRALI.
  Taka jest legenda Najwspanialszego Pałacu Cesarskiego w Europie – bliżniaka AMAZONA w Płocku.

 87. Boydar said

  Emalia na blaszanych naczyniach to jedno z niewielu pokryć, które nie przechodzą do potrawy bez względu na odczyn czy temperaturę potrawy.
  To jest po prostu chemicznie bezpieczne. Nawet gdy się nadtłucze, to najwyżej wchłoniemy trochę żelaza więcej.

  ——–
  Ano.
  Admin

 88. Ad. 48, 85:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Pary%C5%BCa#Wczesne_%C5%9Bredniowiecze

  „Przełom nastąpił podczas kolejnego najazdu w 885 r., kiedy to paryżanie poprosili o pomoc Roberta Mocnego, hrabiego Andegawenii, i jego syna hrabiego Odo, który kierował obroną. Dzięki wzniesionym fortyfikacjom obrońcy wytrzymali 10-miesięczne oblężenie, a po jego zakończeniu Odo w 888 r. został królem zachodniofrankońskim i współwładcą imperium.”

  Jeśli faktycznie Oblężenie przez Skandynawów i Rusów Paryża było w r. 885 i trwało 10 miesięcy to Wybawcą Paryż nie był hrabia Andegawenii Robert Mocny, ale cesarz Karol III Gruby, gdyż Paryż został uwolniony Ogromnym Okupem a PODATKI na spłatę Długu wywołały Bunty i upadek Rzeszy Karolińskiej.
  Kapetyngowie panowali we Francji OD ROKU 887, co znaczy, że Normanowie i Rusowie okupowali Basen Paryski DO SPŁATY KONTRYBUCJI i mianowali Hrabią Paryża Kapeta. To nie wyklucza, że wodzem najazdu na Paryż był Daniel Prawdzic z Suzdala, na obrazie KAROL III OTYŁY I KARLOMAN NEGOCJUJĄ Z NORMANAMI w diademie trzymający w lewej dłoni tarczę fechtunkową z dwoma Lwicami: jedną była Matka a drugą Żona.

 89. maasteer said

  Chiny uruchomiły „niszczyciele lotniskowców”, grożą atakiem na amerykańskie okręty

  Pod koniec grudnia, chiński admirał Lou Yuan otwarcie zasugerował zatopienie amerykańskich lotniskowców. Stany Zjednoczone zignorowały te groźby i w poniedziałek po raz kolejny wysłały swoje okręty na patrol w spornym regionie Morza Południowochińskiego. Ruch ten najwyraźniej rozdrażnił Chiny, które postanowiły uruchomić tzw. niszczyciele lotniskowców.
  —————————-
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/chiny-uruchomily-niszczyciele-lotniskowcow-groza-atakiem-na-amerykanskie-okrety

  i ciekawy koment pod tym artykułem:

  autor: Olgierd Szary (anonim) (2019-01-12 16:05)

  „Proszę przyjrzeć się w filmie od 55 sek koncentrycznym kręgom zasięgów rakiet z Chin. Nietrudno zauważyć, że najkrótsza droga dla rakiet przeciw USA wiedzie przez Arktykę. I dokładnie tak samo na odwrót – najkrótsza drogą z USA przeciw Chinom wiedzie przez Arktykę. Arktyka to tzw. strategiczna strefa Seversky’ego. Oczywiście Rosja jest z OBU stron terytorium dla projekcji siły OBU supermocarstw. Czyli, choćby chciała – w żaden sposób nie może zachować neutralności i stać na boku. Rywalizacyjna walka o dominacje w Arktyce atomowców US Navy i Royal Navy, a flotą chińskich atomowców, która nasili się w drugiej połowie lat 20-tych [gdy Chiny będą szybko wprowadzać do służby kolejne atomowce strategiczne i myśliwsko-szturmowe nowej generacji klas 095 i 096] całkowicie zmarginalizuje flotę rosyjską, zbyt słabą, która już faktycznie oddała pole w technologicznym wyścigu, rezygnując z nowej generacji atomowców klasy Boriej-B – dobrych, ale ponad 2 krotnie droższych od Boriej-A, które będą kontynuowane. Realna strategiczna projekcja siły w Arktyce obu supermocarstw sprawi, że roszczenia Rosji do wyłączności wód terytorialnych do bieguna, nie będą z oczywistych względów uznawane ani de jure ani de facto przez państwa obu bloków – tj. pro-amerykańskiego i pro-chińskiego. Dla Chin jest to tym bardziej ważkie, że nie uznając wolności żeglugi na Morzu Południowochińskim, Chiny będa w 100% stały na stanowisku wolności żeglugi w Arktyce, a to dla bezcłowego, niekontrolowanego przez Rosję ruchu handlowego Arktycznego Jedwabnego szlaku, który Chiny, wraz z traktatem komunikacyjnym z …Japonia, proklamowały w 2018. Przedtem w 2016-7 Chiny zadeklarowały się jako państwo…arktyczne i wydały oficjalnie tzw. Białą Księgę, deklarująca chińskie roszczenia do bogactw Arktyki. Przy czym Chiny napierają na Rosję w sprawie utworzenia korytarza komunikacyjnego do rzeki Leny – co pozwoliłoby ominąć problem blokady Cieśniny Beringa. Oczywiście Chiny przedstawiają to Rosji w kategoriach „win-win”, ale Kreml dobrze zdaje sobie sprawę, że oznaczałoby to po pierwsze utratę bufora Mongolii, zwasalizowanej ekonomicznie przez Pekin, a nadto w ten sposób Chiny by uzyskały arterię komunikacyjną dzielącą Syberię na dwie części. W warunkach coraz większej dysproporcji Rosji do Chin, od lat 30-tych realne są twarde naciski Pekinu na Kreml, aby Rosja zgadzała się także na transporty wojskowe, np. transport kolejowy dużych oceanicznych bojowych dronów podwodnych [rzędu do 100 t], zaopatrzenia dla okrętów [także nawodnych – Chiny planują wybudowanie floty specyficznych, uzbrojonych atomowych lodołamaczy do służby w latach 30-tych] itd. Myślę, że najlepiej jak Czytelnik sam zapozna się z realiami i korektami planów rozbudowy atomowych sił podwodnych USA, UK, Chin i Rosji do 2030-35. Są to plany zawsze długofalowe – wymagające z góry planowania budżetowego i rezerwacji środków – flotę buduje się długo i wg długofalowych planów w ujęciu na 2 dekady – aczkolwiek Chiny znacznie przyśpieszą, starając się uzyskać przynajmniej dorównanie atomowcom US Navy. Czego oznaką jest budowa nowych krytych hal w stoczniach Chin – wg ocen specjalistów pozwalających na budowę 4-6 atomowców naraz w jednym ciągu halowym. W sumie – Rosja między Chinami a USA – jak między młotem a kowadłem. Realna projekcja siły strategicznych wojsk jądrowych otoczy Rosję z 3 stron: lądowo od południa [przypomnę sprawę rozmieszczenia kilku baterii najpotężniejszych na świecie rakiet DF-41 koło rosyjskiej granicy – i reakcję Kremla, który najpierw udawał, ze nic nie widzi, jak to się spotkało z cierpkimi uwagami opinii międzynarodowej, to Kreml wydał komunikat, że rozmieszczenie tych rakiet nie ma znaczenia [!], potem kolejny komunikat, że rozmieszczenie rakiet chińskich nie stanowi zagrożenia dla Rosji [!!!], a następnie Kreml…sam rozmieścił rosyjskie rakiety koło chińskiej granicy. Następnie od Pacyfiku – siły atomowców Chin i US Navy, i w Arktyce, też siły atomowców Chin i US Navy i Royal Navy. Chiny dążą do pełnej wasalizacji i połknięcia Rosji, zaś USA grają na doprowadzenie sprzeczności interesów Chin i Rosji do takiego stopnia [oczywiście – zanim nastąpi wasalizacja przez Chiny], że Rosja w obronie przed Chinami sama zwróci się na kolanach do Waszyngtonu, przyjmując wszystkie warunki jako junior-partner, aby tylko PRZETRWAĆ. Ślepota Kremla i darmowe działanie jako taran na porządek Bretton Woods sa skwapliwie akceptowane przez Pekin, który się wzmacnia, gdy Rosja coraz bardziej słabnie do Chin. Czas działa na korzyść Chin – więc wszelkie darmowe przedłużanie „sojuszu” i „przyjaźni” Kreml-Pekin jest bardzo na rękę Pekinowi. Zadecyduje wprowadzenie przez oba supermocarstwa nowej generacji broni RMA w latach 30-tych, zwłaszcza broni energetycznych, opartych na megawatowych laserach nowej generacji [potwornie drogie – oparte w przeciwieństwie do kilowatowych obecnych laserów światłowodowych, na rozwijanej technologii tzw. wolnych elektronów] i na generatorach wiązek impulsowych, działach EM, broniach EMP. Bo wtedy ani rakiety ani hipersoniki [np. Awangard] nie przejdą takiej obrony – bo promień lasera czy emija impulsowej skierowanej wiązki energetycznej – jest szybsza od najszybszego hipersonika – choćby 10 razy szybszego od Awangarda. W warunkach strategicznej nierównowagi i przewagi generacyjnej pozycja Rosji stopnieje jak rosa na słońcu – a na taki skok generacyjny jak supermocarstwa Rosji już nie stać [musiała by mieć o rząd wielkości większa bazę B+R i ekonomiczna i technologiczną – z pustego i Putin nie naleje] – przecież już teraz w ciągu 3 lat Rosja anulowała większość strategicznych projektów Programu Modernizacji Technicznej 2010-2020 – to jak w takim razie będzie wyglądało dorównanie supermocarstwom w kolejnych dekadach? – przecież czas w miejscu nie stoi…Wbrew pozorom – nie Morze Południowochińskie i nie działania flot nawodnych, ale walka dominacyjna supermocarstw w Arktyce prowadzona głównie przez podwodne atomowce – będzie strategicznym teatrem nr 1 dla rozgrywki – która przy okazji dociśnie Rosję do ściany wyboru – albo przyjęcia roli wchłanianego stopniowo wasala Pekinu – albo podporządkowanego junior-partnera Waszyngtonu – wystawionego jako mięso armatnie do bezpośredniej konfrontacji przeciw Chinom. Naczelnym strategicznym celem i Pekinu i Waszyngtonu jest wyzyskanie przedmiotowo Rosji jako podporządkowanego zasobu, wzmacniającego dane supermocarstwo. Finał tej gry nastąpi do ok. 2035, gdy nastąpi krytyczne przekroczenie wzrostu potencjału Chin. Bo w 2035 Chiny chcą przegonić USA technologicznie. Od tego momentu Chiny będą się czuły w Eurazji jak w swoim dominium, niezagrożone przez USA – wtedy na pierwsze danie pójdzie Rosja. Co wynika z kalkulacji koszt/efekt: po wprowadzeniu broni nowej generacji RMA, zwłaszcza broni wysokoenergetycznych, Chiny nie będą się już obawiać atomowego [rakietowego czy hipersonicznego] odwetu Rosji – za to Rosja nie będzie w stanie odeprzeć ataku Chin – konwencjonalnego czy jądrowego. Czyli minimalnym wysiłkiem Chiny wzmocnią się maksymalnie połykając Syberię i tworząc dodatkowy bufor od strony USA – i przechylając szalę walki dominacyjnej w Arktyce. Oczywiście PRZED tym momentem krytycznym Rosja może się obrócić na USA, ale już bez żadnych profitów czy Jałty [jak to było 17 IX 2009 – gdzie USA zadeklarowały „przyjaźń” i „reset” z Rosją pod deal przeciw Chinom – oddając a konto z góry w ciągu roku i- i Polskę i Ukrainę w arendę Kremla – czyli geostrategiczny pomost bałtycko-czarnomorski]. Teraz od 2013 USA nie dopuści do ponownego wykiwania przez Kreml i budowania konkurencyjnego supermocarstwa Kremla i Berlina [a właściwie Kremla, bo Berlin się łudzi, że gospodarka zrównoważy przewagę militarną Kremla w tym przejściowym duumwiracie…] – stąd Polska zostanie rdzeniem kordonu sanitarnego oddzielającego Rosję od Niemiec – znanego jako tzw. Wschodnia Flanka NATO. Piszę, bo ostrzegam Rosjan, aczkolwiek różne zdradzające Rosjan i Rosję kremlowskie sługusy zakrzykują i wyszydzają te głosy ostrzeżeń – a czynię to z obowiązku moralnego jako wierzący katolik. Niestety – szamani-sataniści pokroju masona 33 stopnia i satanisty Aleksandra Dugina – nadal z imperialną pychą kusza wizjami snów o potędze i prowadzą Rosjan do przepaści…cóż…pycha przed upadkiem stoi…”

 90. Boydar said

  W fotce na sg wp.pl tytuł – „zobaczcie co robił Owsiak …” itd.

  https://v.wpimg.pl//NTM3MjI3Jz1iAH1aMQB2ZGJXYx05WiMzY0MhRXgFdmN-C3VbeABjeXwEfV1-C3ljewpiBT5AJzUmQDkLO0pgPj1U/

  Uważam, że co by nie robił, to przede wszystkim był uderzająco podobny do małego żyda. A wszystkie małe żydy robią tylko jedno – wyrastają na duże.
  A my się potem zachwycamy.

  tak dla formalności – https://teleshow.wp.pl/owsiaka-przeszlosc-przed-wosp-odkrywamy-tajemnice-6337372934539393a?fbclid=IwAR1vPPbZTIiO1tKC-49ut_vuV-JNznfZkvOUep8N2z4v77jklAdsCHXzgfo

 91. Boydar said

  „… papierosy na Białorusi wciąż są kilkakrotnie tańsze niż w Polsce …”

  https://wiadomosci.wp.pl/nielegalnymi-dronami-szmuglowali-przez-granice-po-20-kg-papierosow-6337810052114049a

  Można tuningować wolkswageny, to można i kwadrokoptery, to nie jest przestępstwo.
  Uważam natomiast, że przestępstwem jest, że papierosy w Polsce są kilkakrotnie droższe niż na Białorusi. Wciąż, siedemdziesiąt lat po wojnie.

  ———-
  Co to jest „nielegalny dron”?
  Admin

 92. nikita said

  Zważywszy na to, że większość ludzi wyrobiła już sobie zdanie na ten temat, może się wydawać, że jest już za późno na wskazywanie, że mamy teraz oczywisty dowód, pozwalający nam powiedzieć, że twierdzenie, że „Rosja włamała się w nasze wybory”, nie tylko jest całkowicie fałszywe, ale ci, którzy tak twierdzili – członkowie amerykańskiego wywiadu, establishment polityczny i korporacyjny (jak i inni ideolodzy) – sami byli i są twórcami tych profili „rosyjskich trolli” w mediach społecznościowych, w wypadku których wykazano jakiekolwiek „hakowanie”.

  Artykuł NY Times z 19 grudnia 2018 r. ujawnił, że grupa „Demokratów-specjalistów w zakresie technologii” zdecydowała się wykorzystać „podobnie oszukańcze taktyki” (jak te przypisywane rosyjskim trollom) w rywalizacji o mandaty do Senatu w stanie Alabama, zakwestionowanej przez Roya Moore’a w grudniu 2017 r. W wewnętrznym sprawozdaniu na temat tzw. „wysiłków w Alabamie”, pozyskanym przez The Times, mówi się wprost, że „eksperymentowano z licznymi taktykami, co do których uważa się obecnie, że wpłynęły na wybory w 2016 r.”. Agenci biorący udział w projekcie stworzyli na Facebooku stronę, gdzie przedstawiali się jako konserwatywni obywatele z Alabamy, i wykorzystali ją do prób podzielenia Republikanów, a nawet do udzielania poparcia kandydatowi z dopisu, żeby odebrać głosy panu Moore’owi. A jak starano się wprowadzić podziały?

  „Zorganizowaliśmy skomplikowaną operację „pod fałszywą flagą”, w ramach której została zasiana idea, że kampania Moore’a była wspierana w mediach społecznościowych przez rosyjski botnet” – głosi sprawozdanie….
  https://pracownia4.wordpress.com/2019/01/12/prawdziwe-ruskie-trolle-hamilton68-i-sojusz-na-rzecz-zabezpieczenia-demokracji/


  Na Zachodzie rozwija się skandal wokół brytyjskiej fabryki „Internet-elfów”. Zadaniem jej było dyskredytowanie Rosji. W rezultacie, jak się okazało, celem ataków „elfów” byli szanowani parlamentarzyści ze swojego kraju. Założycielami fabryki dezinformacji okazali się pracownicy brytyjskiego wywiadu, finansowani przez brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych.
  https://treborok.wordpress.com/jak-dziala-brytyjska-fabryka-internet-elfow/?preview=true

 93. Boydar said

  „… co to jest „nielegalny dron”? – Admin …”

  Pewności nie mam, ale po przetłumaczeniu z pomocą wujka Googla wyszło mi Aj !!! Waj !!!

 94. Marcin said

  Izraelczycy wypalają uprawy Palestyńczyków herbicydami

  Jeden z czołowych izraelskich dzienników „Ha’aretz” ujawnił, że izraelska armia rozpyla z powietrza środki chemiczne niszczące uprawy na polach Palestyńczyków.

  Fotografie pojazdów wojskowych wykorzeniających i niszczących drzewa i roślinność w Strefie Gazy nie są obce Izraelczykom, znacznie mniej znane jest, że od 2014 roku pola Palestyńczyków niszczone są także poprzez użycie herbicydów rozpylanych z powietrza” – informuje „Ha’aretz” w artykule opublikowanym 6 lipca.

  Oficjalnie opryski prowadzone są tylko na tych polach, które znajdują się po izraelskiej stronie granicy, ale gazeta powołuje się na świadectwa palestyńskich rolników oraz pracowników Czerwonego Krzyża, którzy twierdzą, że Izraelczycy niszczą uprawy także na terenie samej Strefy Gazy. „Ha’aretz” przytacza relację 67-letniego rolnika z Szudżaiji, którego pola były opryskiwane przez izraelski samolot. Tak jak pobliskie pola 30 innych rolników. Cytowany Palestyńczyk wycenił straty powstałe na skutek zniszczenia plonów na 10 tys. dolarów. Jak twierdzi, jego pole było opryskiwane herbicydami także w 2017 oraz 2015 roku.

  „Ha’aretz” pisze, że problem z opryskami mieli nie tylko Palestyńscy rolnicy. Po izraelskiej stronie granicy herbicydy zniszczyły zboże na polu należącym do kibucu Nahal Oz. Jego członkowie zażądali od izraelskiej armii odszkodowania. Wojskowi początkowo odmówili. Dopiero po naciskach izraelska armia wypłaciła kibucowi odszkodowanie o równowartości 16 tys. dolarów. Jednocześnie konsekwentnie odmawia wypłacania jakichkolwiek rekompensat rolnikom palestyńskim.

  Służby prasowe izraelskiego Ministerstwa Obrony i armii zaprzeczają tym informacjom.

  haaretz.com/kresy.pl

 95. revers said

  re92

  a to taki dron ktory za wysoko i za daleko leci z wlasnym gps-em i funkcja automatycznego powrotu, czyli byl podwojny zasieg lotu. Niektore chinskie drony swietnie sobie radza z prznoszeniem pol litrowki na odleglosc do 5 km.

  Legalny byl do roku 2014 kiedy to nie odbyla sie w warszawie konferencja NATO, wtedy zaostrzono przepisy odnosnie prywatnych dronow, danych technicznych dronow w sprzedazy.

 96. revers said

  To zaczyna sie strzyzenie polakow pod lichwe i talmud , jak baranow i bydlo na rzez …

  czyli zamrozone konta mBanku, na dobry poczatek …, bo co jest w rp jeszcze polskie lub prywatne? nawet sznurek nie.

  https://otopress.pl/2019/01/09/mbank-awaria-9-stycznia-2018-karta-nie-dziala/?fbclid=IwAR1ZKCojrrspmYSs2rZIbHKcQpRiPx6cB1m2sOwZjNKXUAW_dOlQjgkK_mw

 97. Ad. 49:
  Z Rokefelerem sprawa jest prosta. Cesarz Franciszek Józef, aby nie być Pożartym przez Rotszyldów, WYDZIERŻAWIŁ, bo tak to trzeba nazwać, krakowski patent Łukasiewicza SZKOTOWI Rokefelerowi. Patent był Nową Cywilizacją SAMOCHODOWĄ a na skutek WYKUPIENIA na salonie samochodowym PARYŻ 1901 silnika PAROWEGO Panny Mercedes, która wzięła Wszystkie Nagrody jako pierwszy funkcjonalny samochód osobowy, został MONOPOLISTĄ przemysłu samochodowego i petrochemicznego. Gdyby Rokefeler Nie Wykupił i Nie Utajnił silnika Panny Mercedes to Ameryką rządziłby Ford.
  Najlepszy wykidajło węgierski napisał Daimlerowi: AUTOMOBIL TO NIE BRYCZKA. MUSI BYĆ TAKI, TAKI, TAKI I TAKI. A NAJWAŻNIEJSZE, ŻEBY NIE SMRODZIŁ, TOTEŻ MUSI MIEĆ SILNIK PAROWY ZASILANY ETEREM. POZA TYM NIE MOŻE SIĘ NAZYWAĆ DAIMLER TYLKO TAK JAK MOJA CÓRKA MERCEDES… Daimler miał geniusza technicznego Maybacha, który zrobił taki samochód.
  Hrabia Kurowski powiedział, że mój VDTW to silnik Panny MERCEDES z Paryża. Dzięki Wykupieniu i Utajnieniu silnia Panny Mercedes Niemcy PRZEGRALI I. i II.WŚ. Gdyż I.WŚ wygrała ropa nigeryjska a II. amerykańska i rosyjska. Lord Curson powiedział ROPA WYNIOSŁA NAS DO ZWYCIĘSTWA. Dodajmy, że ropę nigeryjską odkrył Winston Churchill.
  Ropa WĘGLOWA była Droga i Niszczyła Silnik, a dzięki silnikowi Panny Mercedes Niemcy wygraliby I.WŚ najpóźniej w r. 1916 na OLEJU RZEPAKOWYM czyli Frytkach. Gdy radio SZTOKHOLM podało, że 9 dywizja galicyjska przełamała nocnym atakiem na bagnety front pod Gorlicami to Dmowski telefonował Gdzie Się Dało: PALIĆ SZYBY NAFTOWE, żeby Niemcy nie Motoryzowali Armii i nie tworzyli broni Pancernej. Sprzymierzeńcami Niemców okazali się też dowódcy rosyjscy, którzy przekroczyli Karpaty i NIE CHCIELI WRACAĆ.
  Maria Teresa przysłuchując się przy SZYDEŁKOWANIU Radzie Cesarskiej wybuchnęła płaczem: TO LIKWIDUJECIE GRANICĘ POKOJOWĄ, ŻEBY USTANOWIĆ WOJENNĄ? na co kanclerz Kauniz: LEPSZA GRANICA WOJENNA Z ROSJĄ NIŹLI POKOJOWA Z POLSKĄ, BO PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ POJAWI SIĘ FRANCUSKI FRYDERYK, KTÓRY – PRZY POMOCY POLSKI – OPANUJE EUROPĘ.
  Na to grali Piastowie, którzy prawdopodobnie ze skarbca Włastów w Modlinie sfinansowali Napoleona. Francuskim Fryderykiem miał być Sułkowski, ale Napoleon posłał go Pod Piramidami Na Śmierć, co Zemściło się, gdyż Napoleon NIE ROZUMIAŁ Europy Środkowej a Sułkowski by takich błędów nie popełnił. Polscy generałowie byli PRZERAŻENI planem Wzięcia Moskwy z Marszu, co było tak mądre jak Wzięcie Z Marszu Berlina.
  Rotszyldy były MASOŃSKIMI bankierami Napoleona toteż zmobilizowali całą finansierę i Żydów. Gdy pod Waterloo deszcz padał całą noc to było wiadomo, że Napoleon nie wykorzysta swej kawalerii, która ugrzęźnie w błocie, jak nad Berezyną. Ale dlaczego podjął bitwę ??? Czyżby aż tak bał się połączenia Bluechera z Wellingtonem ??? Pod Ulm wygrał dzięki BALONOM, których tu widocznie nie miał.
  To balonem przesłano prawdopodobnie do Londynu wiadomość, że w Brukseli Całą Noc Pada więc można było uruchomić spisek giełdowy, obliczony na wykupienie angielskich obligacji wojennych, co pakowało Anglię do finansowego worka Rotszyldów. – To dlatego Amerykanie bali się Jak Ognia giełdowych spekulacji Rotszyldów, którzy w roku 1873 podjęli giełdową próbę WYWŁASZCZENIA NIEMCÓW.

 98. revers said

  Moj przyjacielu Adolfie H.

  A jakie komenatarze przeciwko polin, hoho, ze polski nigdy nie bylo, byla za to tylko ukraina i germania …

  https://alles-schallundrauch.blogspot.com/2019/01/mahatma-gandhis-brief-hitler-1939.html

  Jakos nikt nie zdobyl sie z germanistow na lingwinistyczne tlumaczenie iberyjskie lub francuskie nazewnictwa o niemcach Allemania, ludzie z nikad a doopy wyzej glowy i niebios jak zawsze.

 99. VAV said

 100. nikita said

  Pomnik Powstania Wielkopolskiego a czas dzisiejszy

 101. Dictum said

  Rozmowa o Owsiaku i WOSP

  https://www.cda.pl/video/2970078d5/vfilm

 102. revers said

  W Grecji niezalezna Grecja wychodzi z rzadu Tsiprasa , padaja dymisje Ministra Obrony, na takie zastepcze nazwy dla Polnocnej Macedoni, nie zgadzaja sie Admiralowie i Naczelni Generalowie.

  https://www.rp.pl/Polityka/190119770-Grecja-Minister-obrony-podal-sie-do-dymisji-Przez-Macedonie.html

  lub innne Great Albanie z bazami w Kosowie dzihadzistow.

 103. Antymon said

  Ostatnio jest głośno o niejakiej Barbarze Pieli, autorce satyrycznych filmików animowanych, w których ludzie tzw. opozycji są przedstawiani jako niesympatyczne typy o wyraźnie semickich rysach w odróżnieniu od PiS-wców, którzy jak wiadomo, prawdziwymi Polakami i wielkimi patriotami są.

  Filmiki te, nadawane od pewnego czasu przez Kurwizję, regularnie wywołują u tzw. opozycji oburzenie jako antysemickie. Gdy jednak w swojej najnowszej produkcji, atakującej Owsiaka, pani Barbara umieściła polską dwudziestozłotówkę z gwiazdą Dawida, rozpętało się takie pandemonium, że Kur**ski, prawdziwy Polak i wielki patriota, którego drzewo genealogiczne po kądzieli prowadzi prosto do jakże zasłużonego dla Rzeczypospolitej Lewisa Bernsteina-Namierowskiego, wyrzucił panią Pielę z TVP. Nie pomogło nawet wsparcie ze strony pani Krystyny Pawłowicz, która – tak się składa – podobnie jak Kur**ski ma siostrę mocno zaangażowaną po stronie tzw. opozycji.

  Pani Barbara nie kryła oburzenia: ”Ja mam gdzieś te TV, nie wracam! Sami zniszczyli młot na lewaków, jakim były plastusie (jak ktoś napisał). Sam Twitter przyznał mi certyfikat koszerności, a oni napisali o powielaniu antysemickich wzorców, pomimo wyjaśnień. I jeszcze jakieś kary dla najlepszej na świecie ekipy!” – napisała na Twitterze.

  Szukając czegoś więcej o pani Barbarze, dowiedziałem się, że to osoba wszechstronnie utalentowana. Zaraz po ukończeniu chemii na UW dostała pracę w laboratorium Los Alamos (tak, tak, tym Los Alamos, które, jak informuje Wikipedia, „powstało w 1942 jako ośrodek badań jądrowych, w ramach realizacji Projektu Manhattan. Podczas II wojny światowej prowadzono w nim pod kierunkiem J. Roberta Oppenheimera prace nad konstrukcją amerykańskiej bomby atomowej”). Po dwóch latach wróciła jednak do Polski, gdzie do dziś świetnie sobie radzi jako tłumaczka patentów, co nie przeszkadza jej w wyżej opisanej działalności artystycznej.

  Przy okazji dowiedziałem się, że pani Barbara całkiem urodziwą kobietą jest:

  No i tak jakoś, nie wiem czemu, przyszła mi do głowy sprawa, o której czytałem kilka miesięcy temu:
  https://dzienniknarodowy.pl/jeden-izraelczyk-odpowiada-9-wszystkich-atakow-antysemickich-usa-2017-r-ruszyl-wlasnie-proces/
  Oczywiście nie można porównywać lepienia kukiełek o długich nosach z wszczynaniem fałszywych alarmów bombowych, ale tak jakoś mi się te dwie sprawy ze sobą skojarzyły. Przypomniało mi się też określenie „sayanim” (szukajcie w starych treściach Gajówki). I jeszcze słowa Isaaca B. Singera o Żydzie, który „nie umie żyć bez antysemityzmu – jeśli go nie ma, gotów jest go stworzyć”.

 104. Piskorz said

  re 89 Chiny wzmocnią się maksymalnie połykając Syberię i tworząc dodatkowy bufor od strony USA ” JUŻ JĄ POWOLI POŁYKAJĄ…W okolicach Bajkału coraz więcej szyldów o sprzedaży ziemi Chińczykom /szyldy w jęz. rosyjskim. Zresztą coraz więcej Chińczyków pracuje w Rosji w bliskim sąsiedztwie swojego kraju /tendencja wzrastająca/..!! ps Wrócę na koniec do historii /koniec XVII w./!! Golicyn podpisuje w Nerczyńsku odstępując temu mocarstwu oba brzegi Amuru..I ta wielka spławna rzeka /w posiadaniu Rosji od 30 lat…przechodzi w ręce Chińczyków i tworzy nową granicę miedzy dwoma państwami..Na Kremlu tylko niewiele osób rozumie wagę strategiczną tego kroku..Czy historia się nie powtarza..?

 105. ech said

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/diabel-i-zydzi-dr-henry-makow-2-2019-01

  Warto wrócić do świadomości średniowiecza na temat żydowski oraz ich roli w świecie chrześcijańskim. Pogmatwane jak to na „wolnej Polsce” ale oddaje obraz stanu świadomości Jechudim. Czasy sprzed 10 -12 wieku są całkowicie pomijane w naszej historii, jakby zniknęły z naszego życia. Czasy sprzed Chrystusa są wręcz odwrócone jakościowo przez Jechudim w naszej współczesnej his-teorii.

 106. Piskorz said

  https://pdsnpsr.ru/uploads/news/image/0/8/893/medium_%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%BB%D1%8B.png LOS POŁUDNIOWYCH WYSP KURYLSKICH…też pod znakiem ?

  ————
  Nie wiem, po czyjej stronie jest racja. I to nie mój zafajdany interes. Sami dojdą do porozumienia. Bez pomocy USA.
  Admin

 107. revers said

  89, 104
  co to za bzdety?

  „ale już bez żadnych profitów czy Jałty [jak to było 17 IX 2009 – gdzie USA zadeklarowały „przyjaźń” i „reset” z Rosją pod deal przeciw Chinom – oddając a konto z góry w ciągu roku i- i Polskę i Ukrainę w arendę Kremla – czyli geostrategiczny pomost bałtycko-czarnomorski]. ”

  wymien pan choc jednego agenta kremla w rzadzie rp? czy Brukseli, juz nawet JKM dal sobie spokoj z wielkim wschodem, i robi za malpke brukselska za ok. 18 tys euraskow, najlepiej dozywotnie grupujac roznych nadodoffcow do siebie od Kowalskiego , Brauna , po Winnickiego.

  Nord strem 2 jest juz gotowy do konca 2019 roku, a nitka polnocna do chin za 400 mld. juz tez prawie gotowa i to boli golenie adwersarzy.

  a gdzie miejsce na great izrael? lub co robi 1600 ton zlota w Pekinie?

 108. YataMan said

  Bardzo ciekawe!!! Czyżby szykowało się kolejne 9/11. Polak rozszyfrował ukryty przekaz w filmie The Simpsons. Jeśli to prawda to pozostało niewiele czasu!

 109. jasieniek said

  Prawdziwe „ruskie trolle”
  https://pracownia4.wordpress.com/2019/01/12/prawdziwe-ruskie-trolle-hamilton68-i-sojusz-na-rzecz-zabezpieczenia-demokracji/

 110. andzia said

  Zofia Kossak-Szczucka, mimo że przed wojną sympatyzowała z Endecją, w czasie wojny ratowała Żydów. Załatwiała metryki urodzenia małym Żydom wydobytym z getta w porozumieniu z Kościołem, który dawał metryki polskich dzieci, które zginęły. Za to wylądowała w Oświęcimiu. O pobycie tam pisze w książce „Z otchłani” m.in. o grubej, czerwonej Żydówce Almie, nadzorczyni, która pilniej wykonywała obowiązki niż jej towarzysz Niemiec. Książkę tę skrytykował Borowski dlatego, że usprawiedliwiał oprawców (tu Żydówkę-nadzorczynię), „bo takie były czasy”.
  Właśnie w takich warunkach wychodzi na wierzch kto jest człowiekiem, a kto kanalią.
  Po wojnie Zofia Kossak Szczucka zmieniła nazwisko ze względu na swoje sympatie przedwojenne. I tak znalazł ją Żyd Berman, który darował jej życie (bo uratowała też kogoś z jego rodziny, ale kazał wynosić się z Polski. Tak została zmuszona do tułaczki.
  Jej wspaniałe powieści są zamilczane na śmierć a powinny należeć do kanonu lektur szkolnych.

  ps. dla plemienia rzyduff nie jest zresztą potrzebna wojna, parchate instynkty znajduja ujście niezależnie od warunków.

 111. VAV said

 112. Zerohero said

  https://pl.sputniknews.com/polska/201901139572331-niemcy-ciezarna-polka-ugodzona-nozem-afganczyk-sputnik-bad-kreuznach/

  na miejscu ojca tropiłbym tego podczłowieka, porwał i w jakiejś kanciapie wlał do islamskiego pyska kreta do przepychania rur. Na uwagę zasługuje też Merkel która doprowadziła do takiej sytuacji, oraz rzesze pomniejszych zwyrodnialców których należy uwzględnić w Dniu Sznura.
  Jakoś Żydówy w Izraelu chodzą bezpiecznie choć wpie..liły się na ziemie Palestyńczyków a Europejki to zwierzyna łowna dla ras i kultur niższych.

 113. brys said

  Po ataku nożownika Adamowicz operowany przez 5 godzin. Lekarz: Prezydent Gdańska jest w bardzo ciężkim stanie.

  https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/589061,prezydent-gdanska-pawel-adamowicz-atak-nozownik-final-wosp.html

 114. Parapsychopatolog said

  Re. 113
  Widać jak na dłoni, że wszyscy politycy w Polsce są zblatowani. Tak się wszyscy przejmują, ajajajaj.
  Gość się wkurzył bo ukradł 15000 i dostał 5,5 roku więzienia a inni kradną miliony i są celebrytami.

 115. do 113,
  No i dzieje się, bez zmian, tradycyjnie. Jak w każdym dramacie w tym kraju zawsze musi być akcent kabaretowy. No bo jak inaczej jak w kategoriach humoru, ale raczej tego bliższego czerni traktować nawiedzenie przez wielebnego abp. Głódzia znanego z nikczemnych i antykatolickich zachowań Pana Adamowicza w szpitalu. Kim jest, co robi, i jaki światopogląd nie tylko prezentuje swoją osobą, ale i wspiera ze wszech sił pan Paweł wszyscy wiedzą, a że człek znaczny to i jego działalność i daje spore efekty które docenił nawet abp.

 116. Lily said

  Nie chca,zebysmy o tym wiedzieli.

 117. Alex Byk said

  Strach się bać. A czego,dlaczego i kogo się boimy, wiemy doskonale. najbardziej boimy się wrogiej smoczo-demonicznej propagany mendiów. Jest gorsza niz trucizna, bo jak mozna zaobserwować, Sączy jad, który zżera komórki mózgowe tych na ktorych oddziałowywuje. Wtedy żadne argumenty nie działaja na ofiarę a jej jedynym kontrargumentem jest: w telewizji mówili, w gazecie czytałem, na Onecie Interii, WP pisali. Weźmy takią WOŚP. Akcja Charytatywna? Dzialalność charytatywana polega na tym, że ci ktorzy mają bardzo dużo, dziela się z biednymi. Owsiak się dzieli? Czy celebryci sie dzielą? Czym? Tym ze dadza na aukcje stara uzywaną koszulką, narty, czy sukienki, lub rzeczy, które sa juz im niepotrzebne, ale firmuje ich nazwisko? Działalność chartytatywna polega na wykorzystywaniu malych dzieci, żeby stały na deszczu w wietrze z puszkami? Podczas gdy Owsiak siedzi sobie w cieplutkim studio? A może na żebraninie pod kościołami? A może Kulczyki uszczkną coś ze swoich osławionych miliardów, czy inni z listy 10 najbogatszych „Polaków”. Nieeee. Ogłupieni , zadłużeni, po uszy Polacy wysupłują ostatnie grosze i wrzucaja do puszek z litosci nad osmarkanymi po pas ,z zimna dziećmi. Pozdrownia dla wrogich propagandzistów MENDIÓWi od Polaków zwłaszcza rencistów i emerytów, dzielacych sie wdowim groszem z bogatymi. Żeby bogaci mieli super warunki do leczenia w prywatnych klinikach na sprzecie zakupionym przez Owsiaka. A emeryt ma dużo czasu może czekać w kolejkach nawet 5 lat na operację. Na juz po pięciu latach trochę zuzytkowanym sprzęcie „podarowanycm przez WOŚP. Mam nadzieję, że doczekam czasów, że nie usłyszę nigdzie KLAMASTWA: pieniądze zostana przekazane na zakup sprzetu medycznego. Dlaczego nie krzycza prawdy? Część z pieniędzy zostanie przekazana na zakup sprzetu medycznego a część na organizację przystanku deprawacji!!!! A tak nawiasem mówąc czuję wielki niepokój przed dalszym rozwojem wydarzeń w tym nowym 2019 roku. Dopiero 14 stycznia a zaczyna się dziać coraz ciekawiej. Demony poczynaja sobie coraz śmielej. Czuje się a nawet dostrzega, coraz bardziej ich fizyczna obecność wsród nas.

 118. wincenty said

  Coś dziwnego się dzieje w Iranie czemu oni latają amerykańskimi trumnami?

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201901149578774-sputnik-iran-boeing-707-katastrofa/
  Katastrofa lotnicza w Iranie, przeżyła tylko 1 osoba

  Samolot Boeing 707 rozbił się pod Teheranem, donosi irańska agencja informacyjna ILNA. Do katastrofy doszło w pobliżu miejscowości Safadasht na przedmieściach stolicy Iranu. Na miejscu katastrofy widać gęsty dym, udały się tam służby ratunkowe – helikopter i ponad dziesięć karetek pogotowia.

 119. wincenty said

  Kolejny wypadek z udziałem amerykańskiej armii. To jest już plaga
  http://poznan.eska.pl/newsy/kolejny-wypadek-z-udzialem-amerykanskiej-armii-to-jest-juz-plaga/754316

 120. nikita said

  Richard Grenell- ambasador USA w Berlinie wysyłał listy z groźbami sankcji do niemieckich firm biorących udział w budowie „Nord Stream 2”.

  „Zaznaczamy, że firmy angażujące się w rosyjskim sektorze eksportu energii biorą udział w czymś, co mogłoby pociągnąć za sobą poważne ryzyko sankcji”– napisał Richard Grenell

  „Jeżeli przez ‚Nord Stream 2’ i gazociąg ‚TurkStream’ dotychczasowe europejskie importy gazu przez Ukrainę staną się zbędne, Ukraina straci w ten sposób znaczenie w polityce bezpieczeństwa, przez co dalej wzrośnie niebezpieczeństwo rosyjskich interwencji”– ostrzegał Grenell, dodając, że przez to Unia Europejska w kwestii bezpieczeństwa energetycznego staje się zależna od Rosji.

  „W efekcie, niemieckie firmy, wspierające budowę gazociągu, aktywnie torpedują bezpieczeństwo Ukrainy i Europy”…

  czytaj https://adnovumteam.wordpress.com/2019/01/14/wojna-domowa-na-ukrainie-14-01-2019r-1316-dzien-od-nowego-rozejmu/

 121. nikita said

  Około 80% Polskich złóż metali w rękach obcego kapitału
  https://pekokantylichwiarz.wordpress.com/2019/01/14/okolo-80-polskich-zloz-metali-w-rekach-obcego-kapitalu/

 122. Sebastian said

  Pijany kierowca, który spowodował śmierć 11-latka – uniewinniony!

  Sąd Okręgowy w Lipnie wydał dziś wyrok, z którego wynika, że sprawcą śmierci 11-letniego Kacpra Paradowskiego nie był pijany kierowca, który go potrącił, ale on sam.

  Przypomnijmy: w lipcu 2015 roku 23-letni Stanisław G. potrącił 11-latka ze Steklinka ze skutkiem śmiertelnym. Auto prowadził pod wpływem alkoholu i nie posiadał prawa jazdy. Opel, który podprowadził ojcu, nie miał aktualnego badania technicznego.

  Sprawa wydawała się ewidentna. Od samego jednak początku postępowania prokuratura miała nieco inne w tym względzie zdanie.

  Przede wszystkim uznano, że nie ma podstaw do aresztowania. Stanisław G. odpowiadał zatem przed Sądem Rejonowym w Lipnie z wolnej stopy.

  http://www.pozatorun.pl/pijany-kierowca-ktory-spowodowal-smierc-11-latka-uniewinniony/

 123. nikita said

  M.K TV ATAK NA PAWLA ADAMOWICZA

 124. wincenty said

  Rada Bezpieczeństwa Narodowego USA kierowana przez Johna Boltona we wrześniu ubiegłego roku poprosiła Pentagon o plany ataku na Iran
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/media-bolton-prosil-pentagon-o-plany-ataku-na-iran/

 125. wincenty said

  WŁADZE IRANU ODWOŁAŁY FESTIWAL FILMÓW POLSKICH
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/wladze-iranu-odwolaly-festiwal-filmow-polskich/

 126. Alex Byk said

  WŁADZE IRANU ODWOŁAŁY FESTIWAL FILMÓW POLSKICH. Chyba filmów produkowanych w Polsce.

 127. revers said

  „Aaron Szechter (Adam Michnik) powiedział w telewizji australijskiej, gdzie wystąpił w jarmułce, że Żydzi w Polsce przygotowują ekspansję i będą ją realizować, gdyż Polacy to stado tępych baranów.”

  https://gloria.tv/article/ezSZKHXrPsmT2nqjpQM66T6c6?fbclid=IwAR0GypdIxmcOmlhgAdIybjjZSJfbi1haqFj3HGhs_MQyJNIyzqyfzMFNp_s

 128. Adamowicz odszedl by zdac rachunek za swoje czyny przed p. Bogiem. RIP. Jak tak dalej pojdzie…to wybija wszystkie „elity” post-okraglostolowe w Zadzie i Knesejmie Polin. I co wtedy zrobimy ? Tragedia……Ale nic to – 3mil braci starszych przyjedzie i bedzie z czego wybierac by nie osierocic niedostrzyzonych jeszcze do konca baranow. RIP

 129. VAV said

 130. Piwowar said

  Kim byl Pan Adamowicz to w tej chwili sprawa drugorzedna. A nawet jest mniej ważne kim jest i co robi owsiak.faktem jest atak nożem na oczach tłumu pilnowanego przez zgraje goryli.takze warto uwagę relacje mediow,na przyklad metne przedstawianie tożsamości nozownika. Reperkusje sa nietrudne do przewidzenia.quibono. warto również śledzić losy takich osób publicznych jak matka kurka oraz krystyna pawlowicz.
  Piwowar przeprasza za prowizoryczna formę powyższego akapitu jako że siedzi na tablecie w drodze. Potem byc może napisze wiecęj i skladniej.
  Na dzień dzisiejszy jest pokazane że nikt nie jest pewien dnia ani godziny. Pijany co przejechal jedenastolatka wlasnie został uniewinniony jeśli wierzyć głównemu rynsztokowi. Caveamus.

 131. Żbik said

  Tak, Panie Piwowarze, szybko mieli te zdjecia napastnika i szczegółowe o nim dane, więc wygląda to jak polityczna prowokacja, po pierwsze zmierzajaca do jeszcze większego podziału i eskalacji wzajamniej nienawiści w Polsce a może nawet rozbicia Polski na dwa obozy, po drugie do wyrwania Gdańska z rąk żydoszkopów przez oś PiS-UPA-Chabad Lubawicz.

 132. Voodoosch said

  Manipulowanie ludzmi w Polsce to pestka. Mozna ich tak nakrecic, ze nawet pojda i na oczach tlumu. zadzgaja kogos na scenie.

 133. Zatart said

  Rzont zydokomuny PRL-bis pod batuta Judy montuje nastepna pokazowke p.t. „Marsz przeciw nienawisci” dla wszystkich partii (czytaj politycznych mafii).

  „Laczmy sie wszyscy we wspolnym pochodzie z Jarkiem za czele, Duda na przodzie,
  PO wraz z PiSem z ofiara kat, a blogoslawi nam bankster – brat.

  Wydarzenie z adamowiczem to kolena faza walki o kase i wladze w Polin.
  Nastepny rozdzial dorzynania watachy, wiec niektorzy mafiozi maja cykora.

 134. NICK said

  Piwowar.
  Ustawka z trupem we tle.
  Ale to sami „ziomale” uczynili innym eskimosom.

  Polacy, czy tam Wasza resztka. NIE angażujcie się w te ustawki.

  A Trójmiastko?
  Może gorsze niż Wa-wa.?. .

  Byłem we supersamie, tu, w dawnej Polsce.
  Wolę nie cytować ocen.
  {być może zabójstwa Adamowicza}
  Wszystkie sklepowe trajkotały wszystkim klientom. Jakie to straszne.
  I, co by zrobiły mordercy/”mordercy”.
  Widocznie szef kazali?
  Czy skarłowacenie?
  Czy jedno i drugie.

 135. Voodoosch said

  Bedzie wojna domowa w Polsce miedzy platformersami a pisiorami. Ci ludzie juz nawet nie moga z soba rozmawiac. Nawet jak porozumiewaja sie werbalnie to wyzwiskami i bez jakichkolwiek argumentow. Logika umarla, wiedza umarla, niech zyje instynkt i emocje.
  Ktos pewnie tego chce i to zaplanowal, a Polacy jak te dzieci w ciemnym lesie podarzaja za okruszkami… do celu.

 136. Marucha said

  Zdaje się, że rutynowo organizowany w takich przypadkach „Marsz przeciw przemocy” nie odbędzie się. Tak zażyczyła sobie rodzina Adamowicza.

  Jakim pojebem trzeba być, aby popierać „Marsze przeciw przemocy”… co te marsze daja? Zmniejszają przemoc?
  Tyle samo, co marsze przeciwko wichurom albo trzęsieniom ziemi.

  A Kościół malo się nie posra z żalu za kawałem antychrześcijańskiego sukinsyna, Msze, nabożeństwa, akcje modlitewne…
  Rzygać się chce.

 137. NyndrO said

  To może być kontrowersjne, ale jedna gnida zabiła gnidę inną. Śmierdzące gnojki. I tak było i tak będzie.

  ——
  Właściwie to tak jest… z tym, że nożownik chyba mniej szkód ludzom wyrządził.
  Admin

 138. Ola said

  o KURWA!!!!

  katolicy???!!!!

  gdzie ja , qa, wyladowalam????
  to juz koniec!!
  to juz za duzo nienawisci , nie tylko slownej

  ————-
  Niech Pani nas nie nabiera na „nienawiść”.
  Nienawiść może być bardzo słusznym i godnym pochwały uczuciem.
  Chrystus kazał nienawidzieć Szatana.
  Admin

 139. NICK said

  A to Oli Pani?
  Się coś bisurmani?

  Z dobrego serca pytam.

  Jest, w końcu, Mężczyzna?

  Na podorędziu i dominujący?
  Tak, choćby, niechcący?

  Weź se Pani tratwę.
  O łódce? Nie wspomnę.
  Tak to nie jest łatwe.
  Więcej nie napomnę.

 140. Żbik said

  Od razu rodzi się pytanie, kto po Adamowiczu będzie kolejnym prezydentem Gdańska? Czy główny port i okno Polski na świat wpadnie w łapy frankistów i banderowców z Partii Interesów Syjonistycznych, czy pozostanie pod kontrolą żydo-szkopskiego stronnictwa pruskiego?

 141. NICK said

  Ustawka.
  Ola krzyczy:
  „katolicy???!!!! ”

  Wiedźma.

 142. Boydar said

  Może dlatego Walusia nie wypuszczają ? Powiedział, że tego samego dnia (jak wyjdzie) wraca do Ojczyzny. Jeszcze by stronnictwo się zawiązało …

  Ale Nyndr0 ma rację, moim zdaniem, tubylcze tasiemce robią sie zupełnie zdesperowane. Albo odwrotnie, poczuły wiatr.

  Niewiadomski też miał wyglądać na szaleńca bez zaplecza 🙂

 143. Ola said

  oki, ostatni koment w tym „katolickim” piekle i biore sie do dzialania : wypierdalam wszystkie katolickie dewocjonalia z mojej budy – krzyzyki, aniolki, matki boskie i jezuski . A do czorta z wami! bo dopoki zyje , nie pozwole sobie na taki koszmar i pieklo!

  ————-
  Pani się najwyraźniej źle czuje. Powody podejrzewam, ale nie powiem.
  Admin

 144. Voodoosch said

  Pani Ola sie chyba uniosla emocjonalnie…
  Ale przyznam sie, tez mnie w k***a jak ktos umniejsza czyn morderstwa.
  Jestem jak najbardziej za jajem lub tortem w pysk i to konsekwentnie na kazdym wystepie publicznym. Jestem tez za lisciem w pape, a moze i kopem w dupe. To nie wojna (jeszcze), zeby podchodzic do smierci (nawet takiej osoby jak Adamowicz) w sposob tumiwisi, ze ktos go zadzgal.
  Diabel sie cieszy jak was slucha/czyta i raczki zaciera;)

  ———-
  Szanowny Panie,
  Nawet w obliczu majestatu śmierci nie zmusi mnie Pan do wyrażenia żalu za osobnikami pokroju Adamowicza.
  Niech wystarczy, że milczę.
  To i tak dużo więcej, niz stać na to naszych przeciwników, cieszących się (tak, kurwa, cieszących się!) z katastrofy, w której zgineło wielu artystów Chóru Aleksandrowa albo ze spalenia stu Rosjan w Odessie.
  Admin

 145. Boydar said

  Zupełnie się nie znam, ale wygląda na pomiędzy 29 a 32 stopniem

  Odznaczenia i wyróżnienia[1]

  Odznaka Honorowa ZIWRP, 1995
  Odznaka „Przyjaciel Dziecka” – TPD, 1996
  Odznaka Polskiego Towarzystwa Zapaśniczego, 1997
  Złotym Krzyż Pro Ecclesia et Pontifice – Watykan, 2001
  Srebrna odznaka „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”, 2001
  Medal „Fideliter et Constanter” – PSONI, 2002
  Srebrny Krzyż Zasługi, 2003[29]
  Złota Odznaka Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, 2003
  Srebrny Medal „Za zasługi dla Policji”, 2004
  Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, 2005
  Medal of Merit of Lions Club, 2005
  Medal „Pro Memoria”, 2007
  „Europejczyk Roku 2007”, tytuł nadany przez kolegium redakcyjne „Monitora Unii Europejskiej” i Rady Programowej Fundacji Prawo Europejskie, 2007
  Odznaka Honorowa Związku Sybiraków, 2008
  Komandoria Missio Reconciliationis, 2009
  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, 2010[30]
  Złoty Krzyż Związku Piłsudczyków RP, 2010
  Medal św. Wojciecha, 2010
  Róża Franciszki Cegielskiej za zasługi dla rozwoju samorządności w Polsce, 2010[31]
  Nagroda im. Grzegorza Palki, 2011
  Krzyż Kawalerski Orderu Legii Honorowej – Francja, 2012[32][33]
  Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi Cywilnej – Hiszpania, 2013
  „Szabla Kilińskiego”, 2013
  Krzyż Komandorski Orderu Krzyża Ziemi Maryjnej – Estonia, 2014[34]
  Odznaczenie Pamiątkowe „Za Zasługi dla ŚZŻAK”, 2014[35]
  Krzyż Wolności i Solidarności, 2014[36]
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego, 2015[37]

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Order_Ernesty%C5%84ski
  https://en.wikipedia.org/wiki/Lions_Clubs_International
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Komandoria_Missio_Reconciliationis

 146. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Pod rządami Adamowicza, Gdańsk został sklasyfikowany w niedawnym raporcie Ordo Iuris „Wykorzystywanie organów samorządu terytorialnego przez aktywistów LGBT. Przykłady mechanizmów wsparcia, finansowania i patronatów” jako drugi (po Poznaniu) samorząd miejski najbardziej przychylny sodomitom.

  Click to access Samorzady_a_LGBT_Analiza.pdf

  Sraczka medialna, jaka obecnie trwa, wynika z tego, że ktoś śmiał podnieść rękę na ważnego członka establishmentu III RP. I nie ma tu znaczenia, kto to był i jakie powody nim kierowały. Po prostu prol z ludu zabił członka zdradzieckiej elity III RP. Słowa Dudy na niedawnej konferencji prasowej mówią same za siebie: „Osobiście bardzo przeżywam tę sytuację. Pan prezydent Paweł Adamowicz należał do polskiej klasy politycznej. Był człowiekiem, który – można powiedzieć – w ciągu całego ostatniego 30-lecia działał w polityce”.
  .https://www.youtube.com/watch?v=rCjkJGu0Bto

  Wszystko skończy się prawdopodobnie wprowadzeniem prawa cenzurującego internet w Polsce (pod kątem walki z „nienawiścią”), bo w tym kierunku idzie podżeganie medialne. I jeśliby uznać, że to nie był atak samotnego szaleńca, a zaplanowana akcja, to największymi wygranymi całej sytuacji będą ci, którym zależy, aby uwalić (lub co najmniej mocno ograniczyć) wolność słowa w necie. Krótko mówiąc Żydzi – bo łatwiej im będzie zrealizować roszczenia, gdy w necie nie będzie można się organizować do przeciwdziałania wobec nich oraz wszelkiej maści globaliści, którzy chcą zlikwidować resztki polskiej suwerenności na rzecz UE, zalać nas imigrantami, a sodomię postawić ponad normalnością.

 147. NyndrO said

  Któren zniszvł. więcej Ludzi?

 148. NICK said

  Voodoosch.
  Pan sobie myśli o torcie.
  Myśli Pan jak Rzymianin.

  A co jak i kiedy to nie My.
  Wskazówki będą.

 149. NICK said

  I tyle, Lubelaku.
  Dzięki.
  Zatem stopień ostatni będzie w ichnim niebie. Tfu.

 150. Boydar said

  „Dlaczego my się tak nienawidzimy? Teraz będzie sztuczny smutek i potem znowu każdy w swoją stronę. Boże Drogi” – napisał na Twitterze Zbigniew Boniek

  Drogę to każdy wybrał już wcześniej, Panie Zbyszku; Panu to się chyba bardziej o przejście graniczne rozchodzi …

 151. Voodoosch said

  Nie zabija sie. Chyba, ze w obronie wlasnej, czasem z zemsty.
  Mozna spuscic wpi***ol zeby ktos zrozumial pewne rzeczy ale nie katrupic.

 152. Greg said

  Ola, la, la, la, może Pani……..? ale mi smutno!

 153. Boydar said

  Pan Voodoosch (151) najwyraźniej nie odróżnia morderstwa od egzekucji po wyroku …

 154. Greg said

  @145.
  Przy 33 wyrastają już podobno rogi!

 155. re1truth2 said

  Ale kto to w końcu zrobił?
  Stefan Wilmont czy Stefan Miłosz, bo ja słyszę na nagraniu Miłosz.
  A może ktoś jeszcze inny?
  https://streamable.com/kqygo

 156. Marucha said

  Re 151:
  Czasami wręcz POWINNO się zabić.
  Gdyby swego czasu król francuski Ludwik XVI nie cackał się z garstką rebeliantów, tylko zdekapitował przywódców, a resztę wsadził do więzień – oszczędziłby niezliczone życia ludzkie, ocaliłby Francję przed rewolucyjnym bydłem i zapewne ocaliłby Europę przed Rewolucją Żydowską w Rosji

 157. Yah said

  Ad 1

  Fajny filmik, ale dlaczego bez gojów 😀 😀 😀

 158. wincenty said

  Gang zbrodniarza wojennego Trumpa składa do Pentagonu prośbę o przygotowanie planów potencjalnego ataku na Iran.
  https://www.theguardian.com/world/2019/jan/13/white-house-asked-pentagon-plans-strike-iran

 159. re1truth2 said

  Taka sobie ciekawostka, antykwadrat obrywa od użytkowników twittera za zamieszczenie wideo z konferencji WOŚP o wydaniu 2,205 tyś na organizację – oświadcza to sama żona Owsiaka.

  video/1

 160. nikita said

  Wierni odwiedzający kościół garnizonowy we Wrocławiu mogą od niedawna obserwować w jego oknie arcydzieło na miarę XXI wieku. Umieszczony tam witraż przedstawia bowiem Świętego Jerzego, który rozdeptuje leżącego na ziemi iPhone’a
  https://noizz.pl/kultura/witraz-z-iphone-antka-wajdy-w-kosciele-garnizonowym-we-wroclawiu/bjr2bgn

 161. NICK said

  Wincenty.(158).

  Zatem co polonuski? NATO?
  Sqrviele.

  Trampek.Wasz.

  Ile $ bierzecie?
  Na marnowanie świata Bożego.

 162. andzia said

  re; 136 Gajowy
  Za to w Warszawiwie już maszerują, a Rola sprawozdaje.

 163. andzia said

  Wartościowe wczorajsze kazanie księdza Wożnickiego: https://www.youtube.com/watch?v=7jAO7_MekaA&t=17s

 164. Wieloimienny said

  Voodosch@

  Przecież rachonie i cejrowskie już dawno gadały o potrzebie wojny „domowej” między PO a PiS.

  Kto to nakręca to żadna tajemnica.

  Żbik @

  Jakto kto? Jaruś syn Bolka.

 165. NICK said

  Nie wy-obrażam.
  Sobie.
  Następnej licytacji tzw. WOŚP.

  Licytacji. Nomen omen.

  Licytacji Nacji Mojej.

  Ale to nie TU, u Gospodarza Waszego rozpowszechniajcie.
  We sposób dowolny.

 166. Greg said

  Jaka jest rola Roli?
  Sprawozdaje, ha, ha.
  Bednarza i los polskich dzieci ma w do…….pie.

 167. wincenty said

  Historia USA konsekwencje dla Polski to wojna

 168. jaro said

  zakopane przez żydów na neon24

  http://czeczetkowicz.neon24.pl/post/147170,adamowicz-is-dead
  ADAMOWICZ IS DEAD !

  Ohydnie bogaty Prezydent Gdańska został zdetronizowany !

  Dziwię się że tak późno do takich sytułacji dochodzi. Naród Polski jest niszczony mordowany i ograbiany od wielu lat, a zwłaszcza od 1989 gdy było nowe rozdanie. Dziś trwoga na twarzach zagościła wszystkim plugawym złodziejom jak Prezydent o korupcyjnych powiązaniach z 17 – stoma mieszkaniami w Gdańskiu zmarł na skutek ran zadanych norzem przez 27 letniego Polaka niewinnie skazanego przez zdradzieckie sądy jakie dziś mamy w Polsce na 5 lat wiezienia jak twierdzi Stefan.

  Na Masonów zdrajców Polski padł blady strach !

  Naród Polski zawsze zwycierza !

 169. Piskorz said

  re 142 Niewiadomski też miał wyglądać na szaleńca bez zaplecza 🙂” tak tak zgadzam się, dobra uwaga..!!

 170. Głos Prawdy said

  Dlaczego Białoruś musi być w składzie Rosji

  Powierzchnia Białorusi 207 595 tys km.

  Ludność Białorusi 9 491 823 osób.

  Budżet 2018, dochody 10,24 mld usd. koszty 9,88 mld usd.

  Powierzchnia obwodu swierdłowskiego 194 800 metrów kwadratowych. km.

  Ludność obwodu swierdłowskiego 4 329 341 osób.

  Budżet 2018, dochody 3,62 mld usd. koszty 3,82 mld usd.

  Po prostu patrzę na ciągły szantaż ze strony Łukaszenki (innego dnia, ponownie oświadczył on, że Rosja straci sojusznika w jego osobie, jeśli nie wyśle korzyści z 0,5 miliarda dolarów, zaoferował krajom Bałtyckim przetwarzanie produktów naftowych), i myślę, jak długo jego chciwość i pragnienie pozostanie na szczycie za wszelką cenę obezwładniając logikę? Czy też moc i władza jest tak słodka, że kosztuje to niekończące się handlarzstwo na prawo i lewo? Przykład „zbliżenia” Ukrainy z „drogimi partnerami z Europy” niczego nie uczy?
  Logiczny i prawidłowy rozwój Białorusi – Republika w składzie Rosji. Tak, władza nie będzie wszechstronna, i z boga i króla Łukaszenka zamieni się w przywódcę jednego z podmiotów.
  Ale jest alternatywa – patrz Ukraina i Janukowycz. Rosja nie może i nie powinna być nieskończonym dawcą w imię panowania indywidualnego obywatela i jego syna.
  P.S. Perspektywy Białorusi nie ograniczają się jednak wyłącznie do Ukrainy. Jest droga Kazachstanu, Turkmenistanu itd., Stopniowa degradacja prymitywnego systemu komunalnego i wycieranie tyłków kamieniami.
  http://webnovosti.info/новости/почему-беларусь-должна-быть-в-составе-россии/

 171. yattakaj said

  ad 137
  Gajowy i NyndrO

  umarł człowiek … 😦
  chwast wyrwany 🙂

  taki trochę pradoksik..czy pozytywny ?
  osobiście …tak ..sorki …….chociazby za Westerplatte (dewastacje)

 172. NICK said

 173. NICK said

  Jeden z najlepszych rock’owych ka-wałków jakie słyszałem i widziałem.
  Z Natury Prawdziwy.

 174. ech said

  @156 Nie sposób nie zgodzić się z dość logicznym wywodem pana Maruchy. Pan Bóg wręcz nakazuje, zaleca profilaktykę usuwania pasożytów wszelakiego rodzaju, głównie występujących przeciwko jego prawom. To był ogromny błąd zadżumionego lewactwem dobrego Króla francuskiego i jego zdegenerowanego otoczenia. Wpływy mentalne zydowiny już wtedy były powinowate takim decyzjom, które w perspektywie doprowadziły do naszej gehenny. Tu nie może być litości. Oni lub my.

 175. Greg said

  Gadu, gadu, a oni robią swoje.
  I zrobią, jak nie będzie masowych protestów i opamiętania.

  Depopulacja zatrutą żywnością.
  .https://www.youtube.com/watch?v=bmwakWPGzhw

  5G Gigantyczne zagrożenie dla zdrowia. Temat Arcyważny!

 176. ojojoj said

  Globalists discuss how to subvert Poland and destroy the Polish people

  .https://www.youtube.com/watch?v=E8gZcko-cZQ&app=desktop

 177. Rafal Cz. said

  Ad 32.
  Profesor dokladnie okreslil moje poglady w sprawie PRL.

 178. Lily said

  Re 176;Ojojoj
  Sierakowski,to zapewne od miasteczka
  Sierakow, w woj,wielkopolskim.
  Sama geba,mowi sama za siebie.
  Wrog Polski i etnicznych Polakow.

  ——
  Ten gnojek jest, zdaje się, synem baronessy Izabelli Sierakowskiej…
  Admin

 179. Andzia said

  Ciaputowicz udał się dziś do Mariupola w obwodzie donieckim na zorganizowanie spotkanie z kimś z Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy celem uzgodnienia dalszych „nacisków” na Rosję dla przestrzegania prawa międzynarodowego. Poroszenko zadecydował o nieprzedłużaniu traktatu o przyjażni i współpracy z Rosją. Traktat ten przestanie obowiązywać od kwietnia tego roku. Czy pisiaki ogłoszą to za swój sukces?
  ps. skoro traktat obowiązuje jeszcze, a Poroszenko spiskuje z pozostałymi kundlami, to kto łamie umowy międzynarodowe?

 180. nikita said

  „Ta prowokacja miała doprowadzić do pogorszenia stosunków ukraińsko-węgierskich. A taki ferment jest na rękę Rosji, która jest zainteresowana destabilizacją u swego zachodniego sąsiada, gdzie trwa już wojna hybrydowa w Donbasie”– wyjaśniał oficer ABW. Dodał również, że wynajęcie „polskich opryszków” było o tyle korzystne dla Kremla, że w razie wpadki – do której ostatecznie doszło przy ujawnieniu tożsamości sprawców podpalenia – Rosja mogła liczyć na zantagonizowanie relacji polsko-ukraińskich.

  Tymi „polskimi opryszkami”, wg. „Radio Free Europe Radio Liberty” są postawieni obecnie przed sądem w Krakowie, gdzie toczy się wobec nich sprawa karna: 28- letni Michał P.- mający wyższe wykształcenie specjalista ds. bezpieczeństwa (?!?) oraz dwaj bezpośredni wykonawcy zamachu w Użhorodzie: 25-letni Tomasz Sz.- tłumacz z wyższym wykształceniem i 22-letni Adrian M.- z zawodu elektryk realizujący zlecenia prywatne.

  Domniemanym zaś organizatorem zamachu ma być niemiecki dziennikarz z magazynu „Zuerst!”– Manuel Ochsenreiter, jest częstym gościem rosyjskich mediów, gdzie krytykuje negatywne nastawienie zachodnich mediów wobec Rosji i wspiera separatystów na wschodzie Ukrainy. W ostatnich miesiącach pracował jako konsultant deputowanego do Bundestagu z ramienia partii „AfD” Markusa Frohnmaiera, który m.in. mocno sprzeciwia się unijnym sankcjom na Rosję. Frohnmaier broni dziennikarza w wypowiedzi dla portalu „t-online.de.” Stwierdził tam, że oskarżenia są fałszywe, i „że oskarżony niesłusznie pomówił (Ochsenreitnera- dopisek mój), a by poprawić swoją własną sytuację” procesową.

  Co też potwierdza fakt, iż polscy śledczy nie obieli go aktem oskarżenia. A jest tym bardziej dziwne, iż miał on być, wg. nich głównym organizatorem zamachu terrorystycznego w UŻhorodzie, finansować go i kierować jego wykonawcami. Potwierdzić to miał w swoich zeznaniach Michał P, który przypomnę jest z wykształcenia specjalistą ds. bezpieczeństwa.

  Dlatego też, głównym oskarżonym o organizację tego zamachu jest Michał P., który jakoby ma mieć powiązania ze skrajnie prawicową „Falangą” i partią „Zmiana”, tworzoną jakoby m.in. przez członków „Falangi”. Natomiast głównym liderem partii „Zmiana” jest b. działacz „Samoobrony” i publicysta Mateusz P., który został aresztowany w 2016 roku przez ABW w związku z podejrzeniem o szpiegowanie na rzecz Rosjii Chin. Od chwili zatrzymania, a więc już od ponad dwóch lat, przebywa w areszcie….

  czyt https://adnovumteam.wordpress.com/2019/01/15/wojna-domowa-na-ukrainie-15-01-2019r-1317-dzien-od-nowego-rozejmu/

 181. Boydar said

  „… w Polsce jest przyzwolenie na publiczny lincz. Musimy spojrzeć sobie w oczy i powiedzieć, że dopuściliśmy do budowy mordu politycznego …” – Jacek Karnowski

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jacek-karnowski-wspomina-pawla-adamowicza/pgxq930

  Panie Karnowski, byłoby dziwne gdyby tysiąc lat waszych starań poszło na marne

 182. nikita said

  Noblista i odkrywca DNA stracił tytuły naukowe

  Amerykański noblista James Watson wywołał kolejną burzę, wypowiadając niepoprawne politycznie komentarze. Kontrowersyjny genetyk i biochemik utrzymuje, że ludzie czarnoskórzy są na ogół mniej inteligentni od białych. Za te słowa, prywatna instytucja badawcza, w której Watson pracował przez wiele lat, odebrała mu tytuły naukowe.

  Naukowiec został zmuszony do przejścia na emeryturę i jako jedyny noblista w całej historii postanowił sprzedać swoją nagrodę na aukcji za ponad 4 miliony dolarów. Później i tak okazało się, że nagrodę kupił rosyjski miliarder Aliszer Usmanow, który następnie oddał nagrodę w ręce poprzedniego właściciela.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kontrowersyjny-noblista-i-odkrywca-dna-stracil-tytuly-naukowe

 183. brys said

  Płacimy więcej za energię elektryczną niż w UE. Maciej Maciak.

 184. re1truth2 said

  Re 178
  To nie joke jak w jednym z komentarzy pod filmem w wpisie 176 ojojoj
  „W 2008 wystąpił w filmie izraelskiej artystki Ja’el Bartany Mary Koszmary, w którym na pustym Stadionie Dziesięciolecia wygłasza przemówienie o powrocie trzech milionów Żydów do Polski. Przemówienie napisał razem z Kingą Dunin”
  https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82awomir_Sierakowski

 185. lewarek.pl said

  Biskup Franz-Josef Overbeck z Essen zapowiada, że w Kościele katolickim w Niemczech nadszedł czas wielkich zmian. Przeszłość odchodzi do lamusa. Chodzi o moralność seksualną, rolę kobiet w Kościele i celibat.

  http://www.pch24.pl/niemiecki-biskup-zapowiada-zmiany-w-kosciele–negatywna-ocena-homoseksualizmu-wymaga-korekty,65504,i.html#ixzz5cgUgSpcx

 186. Boydar said

  Prorok jakiś (185), czy co ? Niech w niemieckiego totka spróbuje …

 187. Ale dlaczego? said

  Sprawiedliwość Boża krętymi dróżkami chadza. I czasami się z nas maluczkich kpi z szelmowskim uśmiechem.

  Banderowiec Rachoń zawieszony:
  https://kresy.pl/wydarzenia/michal-rachon-zawieszony-w-wykonywaniu-obowiazkow/?utm_source=notification&utm_medium=browser
  Pytanie czy na stałe.

 188. Boydar said

  Kiedyś Gajówka o tym pisała

  https://www.dziennikwschodni.pl/biala-podlaska/po-ponad-10-latach-legendarny-orient-express-odjechal-z-lubelskiego-dokad-trafia-wagony,n,1000235235.html

 189. Boydar said

  Może się zdarzyć, że wkrótce dowiemy się o także o innych „patentach” aby zobaczyć również inne niewidzialne rzeczy; no i wtedy to dopiero będzie kłopot

  https://fotoblogia.pl/13329,zobacz-to-czego-nie-widac-potrzebujesz-tylko-aparatu-i-photoshopa

 190. Martusia said

  „Draństwo księdza” jak donosi dzisiejszy onet
  Ano, popelnil rzecz karygodna jak pisza”

  „Zarówno duchowni, jak i świeccy są oburzeni wpisem księdza Jacka Dunin-Borkowskiego na portalu społecznościowym. Nie po raz pierwszy kapłan ten w sposób niegodny zachowuje się w przestrzeni Internetu” – czytamy w komunikacie kurii.

  „Ksiądz Dunin-Borkowski dwukrotnie otrzymał już upomnienia kanoniczne. Ponieważ nie zastosował się do nich, władza diecezjalna nałoży na niego środki karne przewidziane prawem kościelnym” – napisano. Kary wynikające z Prawa kanonicznego to m.in. suspensa, czyli zawieszenie w wykonywaniu czynności kapłańskich – wszystkich lub niektórych, np. sprawowania Eucharystii.

  Po ataku nożownika na prezydenta Gdańska duchowny napisał na Twitterze: „Modlę się za moją chorą mamę. Adamowicz jest mi obojętny. Gdyby nie był celebrytą, ogłaszalibyście akcję? Modlicie się za moją mamę? Adamowicz jest znany przez swoje draństwa. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił. Wy, jak chcecie. Czy Jezus modlił się za Heroda?”.

  Wpis został skasowany, ale ks. Dunin-Borkowski zapewnił na swoim profilu, że „za wszystkie wypowiedzi bierze pełną odpowiedzialność”.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/pawel-adamowicz-nie-zyje-ksiadz-ukarany-przez-kurie-za-wpis-na-twitterze/zjxndkm

  Dzieki temu dowiedzielismy sie, ze mamy jeszcze jednego wiecej Kapłana w ktorego sercu kroluje Chrytus. Arcybiskup Langa (tez wyrzucony (suspendowany) za gloszenie prawdy z Kazachstanu) wyjasnia dokladnie co jest sila powolania – Moc Chrystusa.

 191. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  G. Braun bezskutecznie próbuje objaśnić Barełkowskiemu z telewizji internetowej Karnowskich, że wciąganie Polski do wojny z Iranem jest złe:
  https://www.cda.pl/video/297801652

 192. lewarek.pl said

  Jacek Kurski może przestać pełnić funkcje prezesa TVP. Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma być intensywnie przekonywany do realizacji takiego scenariusza – informuje „Rzeczpospolita” powołując się na rozmowy z politykami PiS.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/rz-trwaja-rozmowy-na-odwolaniem-kurskiego/xm8epgm

  Czy PiS znajdzie na jego miejsce wierniejszego kundla?

 193. Boydar said

  https://treborok.wordpress.com/prognoza-rothschildow-w-the-economist-na-2019-rok-wariant-z-odszyfrowywaniem/?preview=true

 194. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  @146
  Zaczyna się.
  https://nczas.com/2019/01/15/zobacz-jak-beda-indoktrynowac-w-szkolach-lewackie-organizacje-i-skrajna-poprawnosc-polityczna-w-materialach-dla-dzieci-foto/

 195. wincenty said

  Jeszcze nie tak dawno Krystyna Pawłowicz o swoich politycznych konkurentach mówiła, że są „poselskim bydłem, które zagraża polskim instytucjom”. Grzegorz Schetyna mówił o PiS, że jest jak szarańcza, którą należy strząsnąć z drzewa. Lech Wałęsa chętnie by pałował, Bronisław Komorowski walił dechą, a Radek Sikorski dożynał. Z kolei Jarosław Kaczyński o posłach opozycji mówił, że są kanaliami mającymi „zdradzieckie mordy”. Wszystkie te słowa padły podczas oficjalnych występów publicznych..

  Odpowiedzialność za ten stan rzeczy ponoszą niestety nasze własne elity polityczne. To czołowi polscy politycy, zarówno ci z PO, jak i z PiS, od wielu lat zaostrzali język debaty publicznej w Polsce. To oni nazywali siebie na wzajem bydłem, szarańczą czy kanaliami. To oni chcieli pałować swoich przeciwników, walić dechami, wyrzucać ich z okien czy dożynać…

  Mamy TVN i TVP. Wyborczą i media Karnowskich/Sakiewicza. A one bardzo często eksponują zachowania skrajne kosztem racjonalnych. Politycy zaostrzają przekaz, który jeszcze mocniej rezonuje we wspomnianych mediach. W takim układzie bardzo ciężko utrzymać się na powierzchni tym, dla których bezpardonowe ataki nie są naturalną metodą uprawiania polityki.
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04696-Skad-w-nas-tyle-politycznej-agresji.htm

  W związku z morderstwem prezydenta Gdańska ludzie spontanicznie organizują marsze przeciw nienawiści i przemocy. A to jest przecież bez sensu! Morderca był schizofrenikiem paranoidalnym, który odstawił leki.

  Należy więc raczej organizować marsze przeciwko odstawianiu leków!
  http://gps65.neon24.pl/post/147188,mowa-nienawisci

 196. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  „Chwyciliśmy Kościół za gardło…”. Antychrystianizm totalny Rewolucji Meksykańskiej – Jacek Bartyzel
  http://www.legitymizm.org/antychrystianizm-totalny

 197. revers said

  re194

  co z ameryki to nowoczesne i bez zarzutu nawet dzieciece traswertyczki o aparycji mlodocianej prostytutki …
  legalizacja pedofili, wszelkiego rodzaju zboczen coraz blizej w imie bozej pomocy, demokracji i wolnosci ….

  https://www.magnapolonia.org/w-usa-wyemitowano-reportaz-o-10-letnim-transseksualnym-chlopcu-ktory-wystepuje-w-klubach-dla-homoseksualistow-video/?fbclid=IwAR0FalvJy6Il990iapino0QykOzvVsjrN3WestN31xarf95zyLCzV-Dpbl0

 198. VAV said

 199. ech said

  @197 Dlatego zaadresuje to, do tego co było a jest – problem żydowski, który przerabialismy ostatnio podczas drugiej wojny żydowskiej.

  „I really don’t see much hope in overcoming this disease. Has anyone noticed the strategy the National Socialists used to cut out the cancer?

  Does anyone understand WHY it was the ONLY way to avoid the torture/slaughter suffered by the Russian People under the Jew?

  The (self) chosen work as quickly as a burst spider egg to splinter people by backing the weakest minded in a society, further, they CREATE an environment that FOSTERS ignorance.

  “Social Warriors” who embrace/embolden the dredges, (moral/academic/ secular), then galvanize them into a army of mindless fools who side WITH THE ENEMY, destroy their nation – only to suffer torture/death at the hands of their creators, (Maxim Gorky comes to mind).

  With swift and focused action, the National Socialists enacted laws to FACILITATE the REMOVAL of Free Masonry, kosher banks, and, this is important, REMOVAL of what we call “dual citizens”, from (appointed) positions within their ruling body. Tracking their approval rating, one can see that the splintered culture at first was DUBIOUS to their actions – But once they were AWARE of the ASTOUNDING re-birth of their Jewish-bled-dry nation’s recovery that approval rating skyrocketed.

  While this sewer ? LANGUISHED on in the Jews’ created “depression”, only to be “herded” into supporting the VERY HEART of Communism, (Bolshevik Jew style), working AGAINST the ONLY Christian Nation in the world able to SEE the evil and willing to END it. How many DECADES have the shabbos goi in D.C. brow-beaten us into “fighting communism over there” ewhile they LITERALLY PREVENTED the elimination of Free Masonry, kosher banking and ready?…… COMMUNISM by CRUSHING Germany and it’s allies to PROTECT those perversions listed above !

  Yet, STILL these mongrels fail to see the treachery within.

  ‘…While the Zionists try to make the rest of the world believe that the national consciousness of the Jew finds its satisfaction in the creation of a Palestinian state, the Jews again slyly dupe the dumb Goyim. It doesn’t even enter their heads to build up a Jewish state in Palestine for the purpose of living there, for all they want is a central organization for their international world swindle, endowed with its own sovereign rights and removed from the intervention of other states, a haven for convicted scoundrels and a university for budding crooks.’ – Adolph Hitler.”

  To dla tych wierzących w jakakolwiek pomoc Adolfa w kreacji Izydo – landu lub pomocy finansowej i korzeni, to czysty wymysł propagandy żydowskiej.

  ======
  Obie nacje, zarówno Rosja jak Niemcy hitlerowskie [ nie wspomnę o Polsce ] przeszły przez piekło żydowskie [ wojny bratobójcze ], a kto w nich zasłużył na Tron, a kto na kare, niech oceni sam BÓG.

 200. NICK said

  Na koniec.

  Artysta czy cyrograf.
  Wtedy jeszcze miał czelność.
  Proszę:

 201. Piskorz said

  Dans l’Arizona, aux Etats-Unis, une femme dans le coma depuis plus de 14 ans a mis au monde un petit garçon samedi dernier, dans la chambre de l’hôpital où elle est soignée. QRWA KONIEC ŚWIATA. ..W Arizonie kobieta będąca w śpiączce 14 lat urodziła ostatniej soboty zdrowego chłopca…. A TERAZ SZUKAJĄ GWAŁCICIELA..!!

 202. VAV said

 203. Nie_wiem said

  Dr Ewa Kurek o prawosławiu

 204. Nie_wiem said

  18:13

 205. ECHO said

  Łza się w oku kręci
  .https://www.youtube.com/watch?v=OkseW5UOtz4&feature=youtu.be

 206. revers said

  No to demokratyczne ludy europy doczekaly sie, a bylo czytac preambuly i tresci traktau Lizbonskiego przed 2006 rokiem, ale komu by sie to chcialo, gdy na spotkaniach w 13 Muzach z Korwinem-Mikkem na 200 osob tylko z 4 osoby czytaly tresc traktau, tj. z 2%, reszta 98% woli zyc w nieweidzy, byc odstrzelona przy kazdej okazji przez unijne sily policyjne Makrona lub Merkel z autoamtycznego karabinka HK G36

  https://www.zerohedge.com/news/2019-01-14/french-riot-police-deploy-semi-automatic-weapons-against-yellow-vests-macron-loses?fbclid=IwAR0n6cPeDmm1d6WVVBk5JQ284isd-1TkW0oWqh6kUkOfpL6nHXRQqIMYCQg

  lub inne banany dla europejczykow.

 207. Dziś w nocy po godz. 2 oglądałem a kanale HD Viasat HISTOTY Polsat (69) dziennikarskie śledztwo według książki Gerarda Williamsa UCIECZKA HITLERA. Podstawą książki jest warszawski proces kapitana Luftwaffe Petera Baumgardta, który zeznał Pod Przysięgą, że wywiózł Hitlera i Ewę Braun oraz prawdopodobnie Bormanna z oblężonego przez Sowietów Berlina, oraz śledztwo sowieckiego wywiadu wojskowego SmerSz, które było weryfikacją relacji Baumgardta.
  SmerSz odtworzył drogę ucieczki Hitlera: tunelem do metra, które nie zostało zalane przez Szprewę, a potem metrem ponad 10 km do lotniska, gdzie czekał Baumgardt. Z Berlina Hitler udał się do Danii, ale nie dostał szwedzkiej wizy więc Baumgardt zawiózł go do Hiszpanii, gdzie Hitler zapłacił mu kilkanaście tysięcy marek. Z Hiszpanii Hitler udał się samolotem na Wyspy Kanaryjskie, skąd popłynął TRZEMA łodziami podwodnymi do Argentyny.
  Ja mam niezależną od tego relację z tej podróży, według której Hitler popłynął Trzema Łodziami Podwodnymi z Kanarów do Angoli, a ponieważ US Navy polowała na niego to wydał Denizowi rozkaz NUKLEARNEGO Ataku na Nowy Jork i Waszyngton, mianując go przy tym Swym Następcą. Wobec tego Amerykanie ściągnęli cała flotę Dla Obrony Nowego Jorku, co według Williamsa US Navy POTWIERDZIŁO. Po tym Rozkazie Hitler MÓGŁ popłynąć do Argentyny, gdzie wylądował 50 km na południe od Buenos Aires.
  Dzieje Hitlera w Ameryce Południowej zgadzają się z relacją polskiej zakonnicy, która bywała w domu Hitlerów, którzy mieszkali z 2 córkami w miasteczku w Mato Grosso. Hitler był fanem piłki nożnej, którą kopał osobiście, o czym słyszałem w r. 1956.
  W narracji jest jeszcze niesamowita sprawa. Otóż Martin Bormann SPRZEDAŁ Amerykanom hitlerowską bombę atomową. Ja wiedziałem tylko, że kilkanaście TAKTYCZNYCH bomb atomowych DAŁ Amerykanom Admirał Deniz; jedną zdetonowali w Newadzie a 2 rzucili na Japonię, ale Bormann dostarczył Amerykanom TECHNOLOGIĘ.
  Wiadomo, że Truman WYGNAŁ Oppenheimera za zmitrężenie Olbrzymich Środków. Oppenheimer miał wyjechać do Izraela, ale syn Berii ogłosił, że Oppenheimer mieszkał w moskiewskim pałacyku Berii i przyjaźnił się z Saharowem. To WIEJE GROZĄ, gdyż Stalin wydał Berii, jako szefowi Nuklearnego Bezpieczeństwa ZSRS, rozkaz wykonania Planu Saharowa, gdyż na Planie Saharowa istnieje podpis WYKONAWCZY Berii. Plan Saharowa zakładał ZNISZCZENIE Wschodnich Stanów i Europy Zachodniej TSUNEM wywołanym wybucham na dnie Atlantyku Car-Bomby.
  Car-Bombą były wyprowadzone przez SmerSz spod Książa 2 czechosłowackie bomy atomowe Tesli: na Warszawę i Berlin, które Anglicy dali w MONACHIUM Hitlerowi rekwirując III Na Londyn, czym Beck ZMUSIŁ Londyn do odstąpienia od sojuszu z Hitlerem i WYPOWIEDZENIA mu wojny w razie zaatakowania Polski: JEŚLI NIEMCY WYSTĄPIĄ w sprawie Gdańska Z ULTIMATUM MUSIMY ODPOWIEDZIEĆ KONTRULTIMATUM.
  Z tego wynika, że Beria miał WYKONAĆ Rozkaz Stalina poprzez Saharowa i Oppeheimera ??? ale Plan Saharowa upadł w wojnie ukraińskiej: NIE BYŁO ŻADNEJ POLSKI TYLKO UKRAINA I NIEMCY, BO POLANIE MIESZKALI NAD DNIEPREM. Faktycznie, ale Goplanie POMAGALI Ukraińcom, bo gdy Igor oblegał Konstantynopol to Świętosław ze Szczecina kopulował Olgę Okrutnicę.
  Do podziemi Książa weszli zwiadowcy Waltera, wobec czego Schoerner nie mógł uderzyć metrem fortecznym z Wałbrzycha na Wrocław i w bok I frontu białoruskiego. Zwiadowcy wyprowadzili spod Książa 2 pociągi złota serbskiego, z których jeden dali Amerykanom Pattona, oraz Walizkową Bombę Atomową, jedną z wielu do ataku na Moskwę. Czechosłowackie bomby atomowe miały być użyte do ataku na Moskwę i Leningrad, ale zapobiegła tremu AK w Łucku i Świdniku. Atak Kasnowo Lota na Świdnik pamiętam, bo matka obudziła mnie: POPATRZ JAK GWIAZDKI LATAJĄ.

 208. lewarek.pl said

  Pomnik Rzezi Katyńskiej zaprojektowany przez żyjącego w USA Andrzeja Pityńskiego, sfinansowany przez polskich weteranów wojennych w USA i odlany w Gliwickich Zakładach Urządzeń Technicznych stoi na terenie zakładów i nie ma dla niego lokalizacji w Polsce. Ustawienie pomnika w Toruniu zadeklarował o. Tadeusz Rydzyk, ale sprzeciwił się temu biskup toruński Wiesław Śmigiel.
  http://www.bibula.com/?p=106198

 209. nikita said

  Teatr dla gojów!

 210. nikita said

  Rząd powiększy dług kraju o 1,26 mld zł, by zapewnić kasę dla propagandy pis TVP. Tymczasem oglądalność pis „Wiadomości” spada o 44 proc.!
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04699-Rzad-powiekszy-dlug-aby-zaplacic-TVP.htm

 211. Zsieci said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201901169599042-sputnik-rosja-polska-usa-lawrow/
  Szczerze mówiąc, nie jest to przyjęte w sprawach międzynarodowych. Okazuje się, że około pięćdziesięciu ministrów zostało zaproszonych do konsekrowania ich udziałem dokumentu, który napiszą Stany Zjednoczone — z całym szacunkiem dla Polski — same. Opierając się na tych rozważaniach, mamy poważne wątpliwości, czy takie wydarzenie może pomóc konstruktywnie rozwiązać problemy regionu Bliskiego Wschodu — powiedział Ławrow.
  https://www.gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/2912-czy-to-izrael-dokonal-zamachu-na-adamowicza
  „Globalna konferencja na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie, w szczególności w Iranie”
  – stała się doraźną przyczyną zamachu na Adamowicza, to jako elementu dyscyplinującego „polskie władze” – Dudę i Morawieckiego?

 212. Zsieci said

  – Dziennikarz Gazety Prawnej swoją opinię na poruszony temat zaopatrzył w tytuł: „Pompeo ustawił Polskę w roli kelnera”. Przecież do kompromitującej gafy wokół tej konferencji doszło w momencie jej ogłoszenia. Sekretarz stanu Pompeo podał informację o niej nie wspominając nawet, że współorganizatorem jest polski rząd. Więc USA będą nie u siebie, lecz w Polsce, gospodarzem tego wydarzenia?

  – Bardzo to jest smutne. Powiem szczerze, ja żyję dostatecznie długo, żeby pamiętać czasy PRL-u, relacji polsko-radzieckich. Pamiętam Leonida Breżniewa: jak Leonid Breżniew wysłał wojska do Afganistanu, to Polska w to nie była wciągnięta. Było to ludzkie państwo, jak się dzisiaj okazuje. Natomiast dziś traktowanie Polski w taki sposób, fakt, że nasze władze na to pozwalają, jest dla mnie czymś absolutnie hańbiącym.https://pl.sputniknews.com/opinie/201901149586305-miejsce-polski-na-konferencji-w-sprawie-bliskiego-wschodu-sputnik-polska/

 213. NICK said

  (205).
  ECHO-wi łza się kręci?
  Dlaczego?

  Płakać na pogrzebie obcego osobnika i do tego Adamowicza???
  Reputacji podłej… .

 214. andzia said

  Pan Głódż zezwolił na pochowanie Adamowicza w Bazylice Mariackiej: https://wprawo.pl/2019/01/16/pawel-adamowicz-zostanie-pochowany-w-bazylice-mariackiej-pogrzeb-w-sobote/

  ——
  No to kiedy rocznica jego śmierci stanie się świętem narodowym i dniem wolnym od pracy?
  Admin

 215. NICK said

  Kaliber mniejszy lecz sqrvienie podobne.
  Selmann i Kalkstein gniją, podobno, na Wawelu.
  I czemu się dziwisz?

 216. andzia said

  re: NICK
  Nie dziwię się. To jest coś więcej niż oburzenie, to rezygnacja.

 217. Greg said

  @215
  ,,Nie dziwię się. To jest coś więcej niż oburzenie, to rezygnacja”

  Oni tylko na to czekają, na rezygnację każdego normalnego…(jeszcze).
  Defetyzm to porażka w całym zakresie.

 218. Ad. 1. 🙂 Polskie Obserwatorium Praw Goja 🙂 do Pańskiej obserwacji. Dzień Judaizmu w Kanonach Apostolskich: https://swietatradycja.wordpress.com/2019/01/16/nalezysz-do-boga-czy-do-szatana-zwyczaje-zydowskie-potepione-przez-jeden-swiety-powszechny-apostolski-kosciol/

 219. Lily said

  A,co o tym myslicie,moi drodzy?.
  https://wellaware1.com/category/investigations/
  giffords/

 220. re1truth2 said

  Za noszenie dredów komik-humorysta został uznany rasistą przez lewaków.
  Jak widzę dredy to mnie to wkurza, ale jeżeli to jest rasizm to noszenie ubrań/garniturów przez murzynów jest tez przywłaszczeniem rasistowskim – naśmiewają się z nas.
  http://journalmetro.com/culture/2051784/un-humoriste-exclu-de-spectacles-pour-ses-dreads/?fbclid=IwAR1ZGOvx4JXgeUxHf_scyy2-oL0hGfGe0Rt4pdj_k24frM6qRnzBVSrMqIc
  cytaty poprzez translator:
  [Zach Poitras został wykluczony z imprez „Snowflake Comedy Club” i „Committed Humor Night”. Odmówił komentarza na temat sytuacji w wywiadzie….Nie tolerujemy żadnej dyskryminacji ani nękania w naszych przestrzeniach” – czytamy. Organizacja twierdzi, że przywłaszczenie kulturowe „jest faktem, że osoba z dominującej kultury przywłaszcza sobie symbole, ubrania lub fryzury ludzi z kultur zdominowanych przez tradycję”.

  Organizacja solidarnościowa, która chce być „inkluzywna” twierdzi, że noszenie tego typu fryzury jest „przywilejem” dla białej osoby, podczas gdy czarna osoba „będzie pozbawiona dostępu do możliwości zatrudnienia lub pomieszczenia (mieszkania, szkoły, imprezy, zawody sportowe itd.) „. ]

 221. Lily said

  http://www.xdisciple.blogspot.com
  Po nacisnieciu na wybrane zdiecie,ukarze
  sie informacja.
  „Kto ma media,ten ma wladze”.

 222. ech said

  Study of brainwashing – the best book.

  Click to access brainwashing_book.pdf

 223. JOIGNAC said

  Czy ten gość może być psycholem?
  .https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2199820990280332&id=100007573573851

 224. NICK said

  Mengele i Gdańsk.
  Współczesny.
  https://niezlomni.com/wspolpracowal-z-doktorem-mengele-kiedy-prowadzono-eksperymenty-na-kobietach-zostal-uhonorowany-w-gdansku/

 225. walthemar said

  Smartfony Huawei w Polsce beda!!
  Chca usunac od kasy na G5
  .https://pl.sputniknews.com/polska/201901169598696-afera-Huawei-Chiny-telekomunikacja-internet-siec-5G-infrastruktura-telekomunikacyjna/

 226. NICK said

  Dla Barb-berry.

 227. NICK said

  Mgła.
  Smuga.
  Nic.

 228. Carlos said

  re 205 Echo- za Stalinem tez plakali

 229. Zerohero said

  Adoptuj dzika, bij rolnika

  .https://www.youtube.com/watch?v=eyPXzgHqkwE

 230. W latach 1999-2001 pisałem w Gdańsku u dr Kazimierza Abramskiego z Politechniki Gdańskiej na zmówienie wydawnictwa Katolickie Pyblikacje ANTYMASOŃSKĄ książkę INCYDENTU NIE BYŁO, wydaną w Gdańsku w r. 2001. Otóż Doktor Abramski opowiadał mi o Zamordowanym Prezydencie Gdańska takie rzeczy, które się w GŁOWIE NIE MIESZCZĄ, nazywając go Skurwysynkiem. Dopóki to nie zostanie w jakiej formie potwierdzone to NIE JESTEM W STANIE TEGO POWTÓRZYĆ, gdyż w tym świetle byłby on jednym z filarów władzy w Polsce a nawet w EUROPIE…
  W tym świetle to zostałby on zamordowany, żeby go UCISZYĆ, bo mógłby zażądać stanowiska Prezydenta Polski czy EUROPY ??? Kiedyś wszedłem na witrynę Masoński System Władzy: Fidel Castro – Wielki Mason Ameryki; Kennedy – Rycerz Kolumba; Stalin – Wielki Inkwizytor Jezuicki…

 231. Zerohero said

  https://nczas.com/2019/01/15/multikulti-przezarlo-brytyjskie-mozgi-birmingham-tworzy-historie-alternatywna-murzyni-budowali-potege-miasta-w-xvxvi-w/

 232. revers said

  re231

  ta Birmingham tworzy historie alternatywna, brytolskie czosnki i szabasgoje to tak.

  bylo zapytac ksiecia Cherlsa czy byl obrzezany, kto obrzezal dziecko Katy i nastepcy Williamsa ksiecia Georga of Cambride, jak Megan zona Harrego promuje islam i dania islamskie w palacu krolewskim.

  Tam wsyzstko panuje juz judaizm i islam, z wyjatkiem kosciola angikanskiego, a i antychryst mile widziany z mieszanka plci i .

 233. Wieloimienny said

  Jeśli ktoś wiedział i chciał być, a nie mógł przyjechać:

  .https://youtu.be/7_xZp8ErfXg

 234. Ad. 145, 230:
  Z kilkudziesięciu medali:
  Medal „Pro Memoria”, 2007
  „Europejczyk Roku 2007”, tytuł nadany przez kolegium redakcyjne „Monitora Unii Europejskiej” i Rady Programowej Fundacji Prawo Europejskie, 2007.
  To potwierdza godność europejskiego fundatora MASOŃSKIEGO WŁADZTWA WYBORCZEGO. Od Geremka i Adamowicza europejskimi Wyborami miała kierować Londyńska Loża Masońska.
  Stąd Tańce przy Owsiaku: RÓBTA CO CHCETA…
  Rausching skarżył się Hitlerowi: CO JA MAM Z TYM OWSIAKIEM. TERAZ POŁOWA GDAŃSZCZAN JEST GOTOWA JEST PRZYJĄĆ POLSKIE PASZPORTY A ZA KILKA LAT BĘDĘ MIAŁ 70%, – NIE MA SPRAWY, ZAMIERZAM ZLIKWIDOWAĆ POLSKĘ. – WODZU, JA JESTEM OSTPROJSEM. TO ZNACZY ROZJEŻDZANIE NIEMIECKICH UCIERKINIERÓW CZOŁGAMI I GWAZENIE NIEMEK NA ŚNIEGU, AŻ DO BERLINA… – ZWARIOWAŁ !!!

 235. Lily said

  Przez to jest rozpoznawalny jako jeden z nich.
  http:www.radiomaryja.pl/informacje/jonny-daniels-czuje-sie-czescia-rodziny-radia-maryja/

 236. Lily said

  Podpisze?.
  „Wszedzie mamy swoich ludzi.”
  https://www.gazetawarszawska.com/index.php/historia-2/2924-house-passes-bill-to-force-trump-to-nominate-anti-semitism-head-who-would-monitor-criticism-of-israel
  Zrodlo;www.gazetawarszawska.com

 237. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/polska/201901179605781-Rosja-marszalek-Zukow-oddtajniony-raport-ZSRR-II-Wojna-Swiatowa-wyzwolenie-Polski/

 238. Lily said

  Stroz „prawa i demokracji” na Swiecie.
  https://sites.evergreen.edu/zoltan/interventions/

 239. lewarek.pl said

  Hej! Nie przegapmy tego!

  Dziś Dzień Judaizmu w polskim Kościele!

  https://www.pch24.pl/czy-wolno-jeszcze-nawracac-zydow-,42086,i.html

 240. lewarek.pl said

  „Odrzucamy instrumentalizowanie naszej religii! [Wasza Eminencja] wykorzystuje ją w fałszywy, zeświecczony sposób do szerzenia lewicowo-liberalnej politycznej ideologii mainstreamu. Przypominamy, że kardynalska barwa czerwieni nie oznacza flagi neomarksizmu, ale obronę wiary katolickiej aż do przelania krwi. Przy tym Katechizm nie jest nazwą wyspy na Południowym Pacyfiku, ale zobowiązującą wykładnią nauczania Kościoła”.

  Grupa niemieckich kapłanów oskarża kard. Marxa o zdradę wiary.

  http://www.pch24.pl/niemcy–grupa-kaplanow-oskarza-kard–marxa-o-zdrade-wiary,65549,i.html#ixzz5crooc09Z

 241. lewarek.pl said

  Trybunał Konstytucyjny uchylił w środę przepisy nowelizacji ustawy o IPN wprowadzające kary za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Według TK przepisy te były niezgodne z konstytucją poprzez swoją „nieprecyzyjność”.
  Jak pamiętamy, nowelizację ustawy o IPN zaskarżył do TK prezydent Andrzej Duda.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/pilne-tk-uchylil-przepisy-ustawy-o-ipn-o-zbrodniach-ukrainskich-nacjonalistow/

Sorry, the comment form is closed at this time.