Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wahadła zegarów z jakichś powo…
  NICK o Wolne tematy (61 – …
  NICK o Arcybiskup i wilki w owczych…
  NICK o Arcybiskup i wilki w owczych…
  NICK o Wolne tematy (61 – …
  Siekiera_Motyka o Muzułmańscy studenci z UMK chc…
  Stanisław o Arcybiskup i wilki w owczych…
  Olo o Wolne tematy (61 – …
  wektor g o Wahadła zegarów z jakichś powo…
  Olo o Wolne tematy (61 – …
  Anucha o Wolne tematy (61 – …
  awkzim o Skazany za obronę napisu o pro…
  jasiek z toronto o Ani dnia, ani godziny
  Olo o Wolne tematy (61 – …
  Mietas o Horyzonty Europy w ramach stru…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 498 obserwujących.

Pochwała pogardy i nienawiści

Posted by Marucha w dniu 2019-01-15 (Wtorek)

Co postanowisz, niech się ziści
Niechaj się wola Twoja stanie
Ale zbaw mnie od nienawiści
I ocal mnie od pogardy Panie.

/Fragment utworu Kaczmarskiego i Gintrowskiego „Modlitwa o wschodzie słońca”/

Od kiedy usłyszałem ten utwór po raz pierwszy, nie mogłem pozbyć się wrażenia, że ktoś wciska nam klamstwa pod pozorem pełnego patosu dobra i szlachetności.

Od tamtej pory słowo „nienawiść” zrobiło ogólnoświatową karierę. Młotkowanie nienawiścią swych przeciwników politycznych to standard. Przestępstwa powodowane nienawiścią są dużo ostrzej karane niz „zwykłe” przestępstwa (a swoją drogą ciekawe, jak Wysokie Sądy stwierdzają obecność nienawiści u przestępcy w momencie dokonywania przestępstwa).

Krótko mówiąc, zarzucanie nienawiści, a także antysemityzmu, który jest jej szczególnym, najważniejszym przypadkiem –  to niezawodna giwera w rękach ludzi przyzwoitych i kulturalnych. Praktycznie nie ma przed nią obrony.

Przyjrzyjcie się, jakie media, jacy ludzie, jakie partie najchętniej mówią o „nienawiści”. Nic Wam nie dzwoni? Przecież to ci sami, którzy nienawidzą Chrystusa, którzy pochwalają zło, którzy wchodzą w konszachty z diabłem poprzez satanizm, którzy polewają czosnkowym łajnem każdego, kto nie podziela ich zdegenerowanych osądów. To ci sami, którzy zalewają Internet falami „hejtu” – czyli nienawiści.

I to właśnie oni nasrali nam w głowy tak, że człowiek przyzwoity boi się okazać nienawiści, choćby nasłuszniejszej, choćby najbardziej zasłużonej. Boi się potępienia ze strony tzw. społeczeństwa, które od dawna jest tylko bezkształtną i bezmyślną breją w wiadomych rękach, powtarzającą jak papugi to, w co żydomedia karzą mu wierzyć.

Sam Jezus Chrystus nauczał, iż należy nienawidzieć Szatana i jego pomiotu – choć nowocześni katolicznicy powiedzą, że nawet Szatana nie można nienawidzieć, bo nienawiść to uczucie destrukcyjne… A pocałujcie mnie w dupę, sukinsyny!

Jakie uczucia można żywić do zła wcielonego, chcącego nam odebrać duszę? Obojętność? A może przyjaźń?

Co powiedzieć o zbrodniarzach, którzy zabili nam dziecko i nie wykazują najmniejszej skruchy? Wybaczyć im? Pogłaskać po głowie? A jak traktować znanego darczyńcę nieswoich pieniędzy na potrzeby służby zdrowia, który jednocześnie inicjuje młodzież do narkomanii i propaguje parszywe wzorce moralne? Co myśleć o falszywych duszpastuchach w Kościele, którzy wiodą wiernych na zatracenie i urągają Bogu? Jak się odnosić do rządzących, którzy włażą w dupę naszym największym wrogom i niszczą nasz naród?

Koniecznie trzeba tu wspomnieć o idiotycznych – ale jakże skutecznie oddziałujących na motłoch – „marszach przeciwko przemocy”. Gdzie i kiedy takie marsze cokolwiek zmieniły na lepsze? Kogo poprawiły?

Są one tak samo skuteczne, jak okrzyki przeciwko trzęsieniom ziemi albo zbiorowe pierdzenie przeciwko powodziom i wichurom. Albo kredki przeciw terroryzmowi.

Jak dorośli ludzie mogą brać na serio taką hucpę? Co oni mają w czaszce? Bo mózg to to chyba nie jest.

Człowiek, który nie umie nienawidzieć zła, który nie czuje pogardy do kanalii i łotrów – jest zwykła pizdą. Wlaśnie przez takie pizdy zło zwycięża. My boimy się nienawidzieć – wierząc że Bogu podoba się tylko pizdowatość. Oni takich zahamowań nie mają.

Gajowy Marucha

Komentarzy 39 to “Pochwała pogardy i nienawiści”

 1. Marek said

  Brawo

 2. Dictum said

  Bardzo dobrze ujęty pogląd na sprawę, choć nie byłbym sobą, gdybym jednocześnie nie dodał, że kilka wyrazów należałoby wymienić, a wtedy tekst można by zamieścić nawet w Katechizmie.
  Jest nowa ewangelizacja, powinien być nowy Katechizm i taki tekst bardzo by się tam nadał.

 3. NICK said

  Można by porozwijać… .
  Gospodarzu.

  Ale i tak tutejsze szuje będą szczekać a nawet wyć, szatańsko.

  Opisał Pan uniwersalnie a ja tak sobie myślę, że w dawnej Polsce, wkrótce, seanse prześcigną śzwiat.

  Niekoniecznie „nożowanie”, tfu, prezia Gdańska.
  Normalne? polactfo zaczyna się nienawidzić.

  ——
  Tak, można by to porozwijać. Ja jednak jestem zwolennikiem zwięzłości i lakoniczności.z
  Admin

 4. Tomasz said

  Bóg powiedział do diabła: „Kładę nieprzyjaźń między ciebie a Niewiastę [symbol Kościoła], pomiędzy potomstwo twoje, a potomstwo Jej, ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę”.
  Między wyznawcami Chrystusa, a wyznawcami diabła trwa wojna na śmierć i życie – wojna o dusze ludzkie, o wieczne życie lub wieczne zdychanie.
  Adamowicz, gdziekolwiek teraz jesteś, już im się nie wymkniesz. Jesteś jak upiory pierścienia z powieści Tolkiena. Nie ma potrzeby modlić się za tego człowieka. Ma rację ks. Jacek Dunin-Borkowski.

 5. Yah said

  „Człowiek, który nie umie nienawidzieć zła, który nie czuje pogardy do kanalii i łotrów – jest zwykła pizdą. Wlaśnie przez takie pizdy zło zwycięża. My boimy się nienawidzieć – wierząc że Bogu podoba się tylko pizdowatość. Oni takich zahamowań nie mają.”

  Dokładnie tak. Pamiętajcie o tym co napisał Pan Gajowy czytając ….. kanalie i łgarzy i tolerując ich.

 6. Moher49 said

  No i tu jest pies pogrzebany. Źli mają nas doić, zabijać, my mamy zło dobrem zwyciężać. Idźcie owieczki na rzeź, nie protestujcie, nie brońcie się. Szczyt obłudy, perfidia, niedoczekanie wasze. Ksiądz, który nie odprawił mszy za preżydenta, został przez kurię ukarany. Mamy już piekiełko na Ziemi.

  Dobrem jest zabicie złego.
  Admin

 7. Kwal said

  Szanowny Panie Gajowy widać, że artykuł pisany pod wpływem emocji, czemu kompletnie się Panu nie dziwię. Słownictwo wybaczam… Wspaniały artykuł, pełna zgoda co do treści, bardzo celnie pokazany obecny stan polskiego społeczeństwa. Brakuje jednak nazwania rzeczy po imieniu tzn. wskazania przyczyn takiego stanu rzeczy…czyli żydostwa ! Bo to jest całe zło tego świata…

  ——-
  Aluzje są…
  Admin

 8. lewarek.pl said

  Oni nienawidzą i na tym budują swoją ideologię. Potrzebują świętych i męczenników. Ale tylko takich spośród swoich: polityków, aktorów i innych celebrytów. Gdyby ofiarą nożownika padł jakiś przyzwoity człowiek, na przykład powszechnie szanowany ksiądz, wyliby z radości. Ta radość to usatysfakcjonowana nienawiść.

 9. Kwal said

  Aluzje niby są Panie Gajowy ale jestem przekonany, iż Pan wie, że społeczeństwo na ciężką głowę do aluzji…i rożnie je interpretuje. Uważam, że tylko nazywanie rzeczy po imieniu przyniesie jakiś długofalowy efekt…

 10. Yah said

  Panie Lewarek. Przyzwoici, a naiwni tez giną. A Ks. Popiełuszko ? Celebryta, czy raczej człowiek naiwnie wierzący, ze uda mu się zrobić coś dobrego. Plany były jednak inne …

 11. Marucha said

  Sommer: zamiast maszerować „przeciwko nienawiści” trzeba przywrócić karę śmierci.

 12. Marucha said

  Re 9:
  Panie Kwai,
  Polactwu nie pomogą już ani aluzje, ani brutalne mówienie wprost.

 13. Joannus said

  Re 6
  ”Dobrem jest zabicie złego.
  Admin”

  Jak uczył Kościół święty, jak podawał Doktor Anielski, zabicie skazańca może pomóc nawet w zbawieniu jego duszy, kiedy tenże skazaniec w akcie szczerej skruchy i ekspiacji ofiaruje Panu Bogu uznaną za słuszną karę za swe przewinienia.
  Potwierdza to przykład dobrego łotra.

 14. JMP said

  Chciałbym, żeby to zrozumiała moja córka, zrozumiał mój zięć, zrozumieli moi wnukowie, niektórzy z moich przyjaciół czy znajomych. Oni mają już przez obecną propagandę poprawności politycznej tak sprane mózgi, że wręcz nie chcą słyszeć, iż są poglądy, sposoby postępowania, postawy, czyny, ludzie, z którymi nie można się zgadzać, które czy którzy wręcz zasługują na pogardę czy nienawiść, z którymi trzeba zdecydowanie walczyć. Doszukują się cnót w największych kłamstwach, przekrętach, oszustwach i nie ma na to siły.

  Największym wrogiem jestem dla nich ja, gdy mówię, że zdarzenia trzeba analizować, że nie można wszystkiego przyjmować za dobrą monetę, że istnieją zjawiska i postawy ewidentnie złe, z którymi trzeba walczyć poprzez ich wytykanie, krytykowanie i tłumaczenie, wywieranie nacisku na tzw. „rządzących” zanim całość społeczeństw stanie się bezmózgą masa, zgadzająca się na wszelkiego rodzaju świństwa i przestepswa, zatomizowaną, bez własnych przekonań, pozwalającą największym draniom pędzić się bezwolnie w wybranym przez nich kierunku, najczęściej ku ich (społeczeństw) zgubie.

  Jedyne zło, w które twardo wierzą to to, że jeśli chodzi o Polskę to największym wrogiem jest Rosją z „zimnym czekista” Putinem na czele, stałe czychająca na dobrą okazję, żeby zniewolić nasz kraj cieszący się obecnie niezależnością i swobodami jak nigdy przedtem i zagarnąć jego niezmierzone bogactwa.

 15. ech said

  Żydowska breja ta ich „mowa nienawiści”, ktora jest podawana gojom celem ujeżdżenia „barana”. Zydo -Wilki udające bezbronne i uciśnione stadko. Teozofia gnostyczna zobrazowana kwintysencyjnie w Talmudzie i praktykowana w naukach Mędrców Syjonu – lucyferianizm. Nauki Piekielne. Odwrócenie porządku bożego. Żydowski oxymoron, gdzie dobro staje się złem i odwrotnie.
  Po prostu robią piekło na ziemi, a z nas parobków szatana.

 16. revers said

  lub pogrda np. o prawdzie o Donbassie , gdzie trwa pieklo od 2014 roku

 17. norrman said

  Panie marucha.Codziennie wchodzę na pańska stronę.To dla mnie przyjemnosc.Pragne zaznaczyc,ze jedyną „organizacją” do jakiej należałem,było kółko ministrtantów w mojej parafii.Później nigdzie mnie nie chcieli(zbytni radykalizm)Odnosnie tych pizd ,ma Pan całkowitą rację.Pozdrawiam.

  ———
  Dziękuję Panu.
  Admin

 18. „Walczcie miłością…” – Czy teraz rozumiecie państwo straszne skutki ten sentencji? Przecież to jest autokastracja całego pokolenia…

 19. NICK said

  Dobrze Revers.
  Podsumowanie, całokszktałtne, przypomnienie donbaskiej tragedii.
  By Się przydało.

  Tak uważam.

 20. NICK said

  KrzysztofM.

  Etap Popiełuszki to był i jest.

  Wrobiono księdza Jerzego.

  Za kadencji złego.
  I, wiedzą.
  „Naszego” jpII.

 21. Joannus said

  Ad 14
  Proszę to zrozumieć jako wszechogarniające misterium wielkiego zwiedzenia, i to w dynamicznej fazie rozwojowej.

 22. Ad. 20

  Naszego? To dlaczego prowadził wykład na KUL-u w taki sposób, jakby chciał ośmieszyć przedmiot wykładany? (relacja studenta)

  I dlaczego kpił z narodu dając mu „coś na jego miarę” – kremówki?

 23. Piwowar said

  Panie Gajowy. Pan zaczął. Piwowar wstrzymywał się przez więcej jak cztery lata, żeby napisać, co Pan napisał. Teraz pozostaje mu do napisania tylko połowa tego co zamierzał. Druga połowa.

  Czemu jesteśmy wyznaczeni na rzeź, nieistnienie a nawet nigdynieistnienie? Bo jesteśmy narodem dobrym z natury. Także w dużym stopniu, a ostatnimi czasy całkowicie, łatwowiernym. W dodatku mamy tendencję do waśni wewnątrz społeczności, co zauważył już chyba kronikarz Tietmar. A przewaga naszych śmiertelnych wrogow od zawsze polega na tym, że oni nas znają od podszewki, a my ich nie znamy. W dodatku, ponieważ oni żyją wśród nas, oczekujemy od nich myślenia i postępowania według naszej etyki. To naiwność wynikła z właśnie tej niewiedzy, nieznajomości.

  Od kilku generacji jesteśmy jako społeczeństwo wychowywani na bazie pogardy i agresji wobec siebie nawzajem i wobec samych siebie. Efekty widać, choćby czytając komentarze do jakichkolwiek wpisów na Sieci. Proszę zauważyc. W rodzinie do dzieci się nie mówi, tylko krzyczy od momentu gdy osiągnęły zdolność samodzielnego myślenia. Począwszy od przedszkola dziecko obraca się w atmosferze ciągłej rywalizacji, która wktóce przeradza się w niezdrową. W szkole mniej zdolnego ucznia nazywa się leniem, złodziejem czasu i psowaczem klasowego powietrza. Patrzcie wszyscy, jaki bałwan, nic nie kuma przygłup. Pani psorko, nie mówi się, jesteś skończonym leniem, tylko na ten przykład się mówi – Zosiu, zostań ze mną po lekcjach, wytłumaczę ci na spokojnie ten temat – od tego jestem, nieprawdaż (tak być powinno). Egzaminy na uczelniach przypominają reprymendę egzaminatora, który przypomina że na na bardzo dobry umie pan Bóg, na dobry ja, egzaminator, a reszta na dostateczny, jak zresztą sama nazwa wskazuje. (Choć należy uczciwie przyznać, że na tym poziomie zdarzają się bardzo chlubne wyjątki).

  W życiu społecznym podobnie. Znajoma z Milwaukee będąc z wizytą w Toruniu szła rano po bułki do sklepu i uśmiechnęła się do przechodzącej z przeciwka, tak jak to robimy po tej stronie Kałuży. „I co się pani tak głupio smieje!”.

  Nie rozwlekajmy.

  W takiej sytuacji zaszczepienie negatywnych odczuć i reakcji w nieszczęsnym polskim ludzie jest, a raczej było dziecinnie proste, a potem definiujemy je jak chcemy. Anty…. kto chce może to dopełnić sobie czymkolwiek, albo ….fobia, ditto. W dodatku jak najbardziej szyderczo i ironicznie, homofobia dosłownie to lęk przed człowiekiem, a nie przed pedałem, jak chce rządca i właściciel naszej mentalności. Jest jeszcze słowo, którym posługując się Polak czuje się o jedną klasę wyżej, jako że ono to słowo brzmi dumnie po angelsky. Hejt. (Luśka, jak się to pisze?).

  Uważa Pan panie Gajowy, że to już koniec? Nie, to tylko wstęp. Zaraz poniżej będzie o kontrowersji słów pana Chrystusa, które nam kazał kierować do Najwyższego, oraz w tym kontekście o sprawie Wołynia. A właściwie kontrowersji w sposobie w jaki owe słowa przyjmujemy, bo On wyrażał się krystalicznie jasno.

  „Odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom”.

  Oryginalnie po aramejsku:

  „Ła szbuk laan chałbajn wahtoohajn, ajkaano d-oof chnaan szbakan l-chaajoobajn”.

  (zerwij więzy błędów, które nas pętają, jako i my odpuszczamy winy innych.)

  W ten sposób sami nie zdając sobie z tego sprawy, literalnie prosimy o niewybaczenie, jako iż przebaczyć Wołyń przekracza nasze ludzkie możliwości etyczne. Hejtujemy (cokolwiek to może oznaczać) naszych oprawców – głupich oprawców, za głupich żeby byli naszymi wrogami, zbyt głupich żeby uzasadnić tę wrogość.

  Zatem nawet szansa i nadzieja życia po życiu zostaje nam odebrana przez nikczemnego drugiego człowieka (człowieka?). Mamy się sami wymordować z pieśnią triumfu na ustach, a potem nas nie ma i nigdy nie było.

  Pewną pociechę daje nam fakt, że powyższe dywagacje bazują na nieskonczenie nędznym wobec pana Boga cłowieczym rozumowaniu. A dla Niego nie ma rzeczy niemozliwych, jak to zostało nam powiedziane przy okazji wielbłąda i Ucha Igielnego.

  Tak Piwowar widzi przyczyny, cele i skutki zaszczepionego nam chejtu jako naszej głównej cechy narodowej.

  Czy naród pozbawiony głowy, elit intelektualnych, odwrócić proces dezintegracji intelektualnej, a teraz to już lawinowo postępującego samozniszczenia?

  Piwowar żywi pewną nadzieję, że on w ogóle nie ma racji w tej materii, a wprost przeciwnie. Bo jego obszarem ekspertyzy jest zgoła inny przedmiot niż nauki społeczne.

 24. NICK said

  Wem był obrał we cudzysłów, Krzysztofie.

 25. Piwowar said

  Trzymajcie się, chłopaki.

  https://gloria.tv/video/fFCTXeKeGcGy1kACCfiJLDJNd?fbclid=IwAR134uDRrSVwxDfiEh3tFZWAisoq_cJ63T7u3_bFk95x80YbWpG3ka4wGF8

 26. Marucha said

  Re 23:
  Szkoda, że to nie Pan napisał pierwszą część artykułu…

 27. Za mały jestem.

 28. Zerohero said

  można, a nawet trzeba nienawidzić Rosjan. Czyli mamy prawo do nienawiści, ona tylko musi być po linii partii.

 29. Rokitnik said

  Czesc p.Maruchy wrecz genialna ! Tyle LAT bywam w Gajowce i wydawalo mi sie, ze nasz Gospodarz tylko ” koryguje nasze pisywanie ” – dodajac soczystosci wypowiedzi? A tu, taka niespodzianka !
  Szukajac poczatkow katolickiego skrzywienia nalezaloby wspomniec skad sie to wzielo ? Moim zdaniem, od pomieszania w czasie Mszy sw. w Kosciele Katolickim rytu Rzymskiego, – Starego i Nowego testamentu? Do wymiotow doprowadza mnie czytanie ST…o zydowskich relacjach z ichnym Jahve? No i te gadki o ” narodzie wybranym „??? Uffff…

 30. RomanK said

  Dobrze postawione..panie Gajowy….do pionu przywracajace! W doskonalej symbiozie z tym co uzopelnia pan Piwowar!
  TO co sie stalo swiadczy dobitnie ,ze panowie piszecie prade, cala prawde i tylko prawde.
  Gdyby to buylo normalne spoleczenstwo, normalnie rzdzone, z normalnycm prawem i normalnymi adami…nie dochodziloby do takich incydentow. Zbrodnie zawsze plodzi oszutwo i rodzi neigodziwosc….

 31. Rafal Cz. said

  Czy wpisujacy sie tu naprawde przeczytali zwrotke wiersza Kaczmarskiego /Gintrowskiego ze zrozumiemiem? Smiem watpic.
  A zwrotka I piekna I madra.

 32. Sowa said

  Gintrowski „zapomniał”, że Bóg też nienawidzi. Nienawidzi grzechu.

  Nie Gintrowski – lecz Kaczmarski.
  Admin

 33. Sanning said

  Nawet w takiej chwili ludzie związani z prawicą nie potrafią zamilczeć.
  Wolą dalej sączyć jad nienawiści.

  Nie ma się czemu dziwić główna osoba w państwie nie raczyła wziąć udziału
  w minucie ciszy poświęconej Prezydentowi Gdańska w Sejmie.

  Mamy rok wyborów niech każdy zastanowi się, czy Polską ma rządzić nienawiść i pogarda???
  Do czego to może doprowadzić?
  Właśnie tego chcecie?
  Pierwsi możecie stać się ofiarami swoich „kazań”.

  ———–
  Idź sobie stąd, człowieku, do takich, jakim sam jesteś.
  Wsadź sobie twą „nienawiść” w doopę.
  Admin

 34. Fircyk Niezalotny said

  Tak w ogóle to ani Gintrowski ani Kaczmarski ani Łapiński tylko Natan Tenenbaum nb. mieszkający w Szwecji i zmarły w 2016 roku.
  Panowie to chyba co wiele z tego i innych wierszy niewiele zrozumieli ? Nie dziwi mnie to.
  Trzeba być wyjątkowym idiotą, żeby w tak prostacki sposób tłumaczyć ten wiersz.
  Na szczęście Kaczmarski,Gintrowski,Łapiński przeszli już do historii polskiej literatury i kultury w ogólności,a pogrobowcy Moczarów,Porębów et cons. właśnie dogorywają szykując się do zmiany w pokarm dla robaków.
  I Chwała Bogu.

  ——–
  Aha. No to powiedziałeś swoje, gudłaju, a teraz spierdalaj.
  Admin

 35. Ad. 33

  Nawet w takiej chwili ludzie związani z prawicą nie potrafią zamilczeć.
  Wolą dalej sączyć jad nienawiści.

  To ludzie pańskiego pokroju wymyślili ten „jad nienawiści”. W rzeczywistości sami tym jadem ociekają. Taka ich natura. Cóż…

 36. Sowa said

  Re 32: tak, Kaczmarski. Mój błąd.

 37. Ale dlaczego? said

  Panie Gajowy.
  Jak dla mnie, pana styl (przepraszam, nie znalazłem lepszego określenia) jest za ostry. Osobiście uważam, że siarczyste słowa trzeba rzucać oszczędnie, inaczej są tylko tłem, a nie wykrzyknikami.
  No i odrzucają wielu ludzi nienawykłych do dosadnego wysławiania się.
  A są przecież tacy i nie jest to wadą, a może nawet zaletą.

  Ale to Pana styl, nie mój. I Pana strona.

  A tak w ogóle…
  Robisz Pan dobrą robotę. Bardzo dobrą. W tym morzu głupoty Polaków może właśnie walenie obuchem w łeb jest potrzebne, bo zbliżamy się coraz bardziej do momentu, gdy zwały trupów, wypalone miasta w gruzach i dzieci umierające pytające swych rodziców: „Dlaczego mamo?” mogą być udziałem tych nielicznych Polaków, którym Bóg pozwoli przeżyć. By widzieli co uczynili przez zaniechanie.

  Ktoś kiedyś powiedział, że jak ludzie nie będą dobrzy dla siebie, jak nie będą kochać też Boga, to będzie wojna. A Europa zamieni się w radioaktywną pustynię. Gdzie człowiek będzie się radował, gdy w tych zgliszczach uda mu się zobaczyć odcisk stopy drugiego człowieka.
  Wszystko wskazuje, że coraz bardziej zbliżamy się do tego obrazu.

  Więc nie czas na uprzejmości, a raczej na bicie dzwonów na trwogę.

  OPAMIĘTAJMY SIĘ POLACY!!!
  Nie dajmy wciągnąć się w żadną wojnę, szukajmy porozumienia z sąsiadami, szukajmy porozumienia z życzliwymi nam narodami, a nawet z nieżyczliwymi.

  A wrogów odróżniajmy nie po ich słowach i deklaracjach, a czynach.
  Tak jak nam mówił Jezus: „Po owocach ich poznacie”.
  Ojcem kłamstwa zaś jest szatan.
  Nie mamy czasu, nie mamy następnych dziesięcioleci względnego dobrobytu.

  OBUDŹMY SIĘ!

  Co do nienawiści. Jak wszystkie uczucia, są czymś niższym niż rozum. Jeśli uczucia biorą górę nad rozumem, ludzie stają się bezrozumnymi zwierzętami.
  Umiejmy, nauczmy się uczucia kontrolować i podporządkować rozumowi. Uczucia mają być narzędziem rozumu, a nie panować nad rozumem.
  Inaczej już po nas, i każdym z osobna.
  W kontekście nas samych, naszych rodzin, Polski i całego świata.

 38. Adrem said

  Nienawiść , złość, zazdrość to uczucia naładowane wielką energią.
  Nie jest złem je odczuwać, bo informują nas o sytuacji w jakiej się znajdujemy względem innych osób lub okoliczności. I na tym polega ich rola.
  Ale ich silna energia zaburza racjonalny umysł, spycha go do defensywy i go zagłusza.
  Trzeba o tym pamiętać i wystrzegać się działania pod wpływem tak silnych emocji.
  Trzeba odczytać informację jaką ze sobą niosą i zebrać je pod kontrolę umysłu.
  Koniecznie.
  Inaczej skutki naszych emocjonalnych działań ,mogą być tyleż fatalne dla naszej przyszłości co i długotrwałe
  Przeciwnik nie przebiera w środkach.
  Gra na emocjach społeczeństwa jak muzyk na organach.

  Spójrzcie, co się dzisiaj dzieje.
  Ja wiem ,że ludzie lubią silne emocje, bo stanowią jakąś odmianę od ich ciężkiego i nudnego życia.
  Ale żeby się tak w swoim serwiliźmie zapamiętać… ?

 39. Sanning said

  Beata Tadla protestowała pod redakcją TVP. „To było trudne”.
  Przez kilka lat prowadziła „Wiadomości” i występowała w innych programach TVP.
  Dziś Tadla oskarża dziennikarzy byłej redakcji o „kłamliwe i pogardliwe kreowanie rzeczywistości”.

  https://teleshow.wp.pl/beata-tadla-protestowala-pod-redakcja-tvp-to-bylo-trudne-6339246511372417a

Sorry, the comment form is closed at this time.