Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

PGNiG pożegnała się z Iranem. Rozkręca współpracę z Emiratami.

Posted by Marucha w dniu 2019-01-17 (Czwartek)

Polski gigant gazowy PGNiG zamknął biuro w Iranie – informuje biuro prasowe spółki. Wczoraj poinformowano też o tym, że firma rozszerza współpracę z ZEA, podpisano umowę o wspólnym wydobywaniu węglowodorów.

Jak pisze „Puls Biznesu”, PGNiG już dawno planowała zakończyć działalność w Iranie, mianowicie od czasu ogłoszenia decyzji USA o wycofaniu się z umowy nuklearnej z tym krajem.

„Spółka nie odpowiedziała na pytanie, od kiedy jej biuro w Iranie już nie działa” — podaje gazeta.

PGNiG zawarł umowę z firmami Ras Al Khaimah Petroleum Authority i RAK GAS.

„Zarząd PGNiG podpisał umowę w środę w emiratach” — podaje.

– Rozpoczynamy działalność w regionie, który ma fundamentalne znaczenie dla światowego rynku ropy i gazu. Jest to kolejny krok w realizacji strategii Grupy Kapitałowej PGNiG, która przewiduje intensywny rozwój segmentu poszukiwań i wydobycia za granicą — powiedział cytowany w komunikacie spółki prezes Piotr Woźniak.

W podpisanym porozumieniu opisano podział obowiązków, kosztów i przychodów wynikających z realizacji koncesji. Prace będą początkowo odbywać się w trzech 2-letnich etapach poszukiwawczych, po których przewidziano 30-letni okres produkcji. Po każdym z etapów poszukiwawczych PGNiG ma prawo zrezygnować z udziałów w koncesji, która obejmuje obszar 619 km kwadratowych.

https://pl.sputniknews.com

Na taką decyzję czekaliśmy od wielu lat. Dość już podlizywania się barbarzyńskiemu i bandyckiemu Iranowi, który od wieków krzywdził Polskę, napadał, grabił, bombardował i opluwał w międzynarodowej prasie!
Admin

Komentarzy 8 do “PGNiG pożegnała się z Iranem. Rozkręca współpracę z Emiratami.”

 1. www said

  widać PiS wstał z kolan sprzed Niemcami i padł na twarz przed USA.
  Kiedy Polska będzie suwerenna?

  ———-
  Spokojnie, klęczy i przed Niemcami, choć mniej ostentacyjnie.
  Admin

 2. Marcin said

  Jak to leciało? ” Niewidzialna ręka rynku” wyrastająca z Vasz Yngtonu dała klapsa ostrzegawczego.
  I tyle byłoby jeśli chodzi o to ,że Polska jest chociaż trochę suwerennym państwem a rządzący lub raczej administrujący tym krajem kierują się dobrem Polaków.

 3. rafal z said

  lodziarze!

 4. Birton said

  nie widzę modlitwy do Św. Pawła od Adamowiczów, to duże niedopatrzenie

 5. revers said

  Ambasador Iranu: Polska niszczy 500 lat przyjaźni …”

  https://www.rp.pl/Polityka/301169902-Ambasador-Iranu-Polska-niszczy-500-lat-przyjazni.html?fbclid=IwAR26xHCMyj-eww6ug7rQAdTuKJ-XRjskuh0XVaBQECmXKqpeZ19UFdujoDg

 6. sarkazm said

  Za tę zdradę – szczucie do wojny z pokojowo i przyjacielsko nastawionym do Polski i Polaków państwem Islamska Republika Iranu – na sznur.
  Zbrodnię podżegania przeciw narodowi Persów, któremu tyle zawdzięczają Polacy w latach 1942-43 rozliczymy w przyszłości na pewno. Jesteśmy głęboko wdzięczni i pamiętamy uratowanie od śmieci głodowej dwie setki tysięcy Polaków (w tym kobiety i dzieci) wyprowadzonych ze zbrodniczego państwa żydowskiego ZSRR.

 7. lopek said

  „Polski gigant gazowy PGNiG zamknął biuro w Iranie –…”
  ========
  Jakby ten w/w gigant był polski – toby nie działał wbrew polskim interesom, wbrew Polakom – i tyle.

 8. ech said

  Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Pol zydy mogą wiedzieć więcej o planowanej przez nich przyszłości Iranu. Wygląda NATO, iż wciągną żydzi wszystkich do kolejnej wojny poza Szwajcaria, gdzie diabeł strzeże ich złota – mocy ciemnej..

Sorry, the comment form is closed at this time.