Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

U progu wojny z nienawiścią

Posted by Marucha w dniu 2019-01-17 (Czwartek)

Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, podczas przesłuchania przez pana red. Jarosława Kuźniara zeznała, że „jesteśmy na jakimś rozstaju; albo wybierzemy dobro, albo jakieś podkręcanie”. Skoro jednak zabójstwo prezydenta Pawła Adamowicza spotkało się z powszechnym potępieniem i nawet Światowy Kongres Żydów wyraził z tego powodu swoje zaniepokojenie [sic! – admin], to znaczy, że poruszone zostały wszelkie możliwe Moce.

W takiej sytuacji nie ma rady; trzeba będzie wybrać dobro. Toteż nie można się dziwić, że wstrząśnięci obywatele spontanicznie zamanifestowali swoją nienawiść do nienawiści – ale to przecież dopiero początek. Wiadomo bowiem, że nienawiść jest praźródłem wszelkiego zła i wszystkich paroksyzmów, jakimi wstrząsany jest świat, więc już samo to wystarczy, by pryncypialnie ją znienawidzić.

Gdybyśmy tak wyeliminowali ze świata nienawiść , to od razu stałby się on lepszy, a w tej sytuacji wybór jest oczywisty: żadnego „podkręcania”, tylkodobro, czyli – nieubłagana walka z nienawiścią.

No dobrze – ale jak właściwie walczyć z tą nienawiścią? Czesław Niemen w kultowej piosence „Dziwny jest ten świat” nawoływał, by „nienawiść zniszczyć w sobie”. To oczywiście bez sensu, bo „w sobie”, to znaczy – w kim konkretnie? Przecież – jak pokazały ostatnie manifestacje – większość ludzi jest od nienawiści wolna, niektórzy nawet jak gdyby urzędowo od niej i jej wpływów są immunizowani, toteż zwłaszcza oni nie mają żadnego powodu, by cokolwiek w sobie „niszczyć”.

Weźmy dla przykładu pana redaktora Michnika. Co niby miałby on w sobie zniszczyć? Gdyby zatem pod pretekstem niszczenia w sobie nienawiści, dobrzy ludzie zaczęli przeprowadzać jakieś operacje, to mogliby tylko zniszczyć tkwiące w nich zalążki dobra, albo nawet dobro jako takie. Zatem skoro już padł rozkaz, by rozpocząć nieubłaganą walkę z nienawiścią, musimy się do tego zabrać rozważnie i umiejętnie.

Warto w takim razie zwrócić uwagę, że nienawiść nie unosi się w powietrzu na podobieństwo smogu, czy dwutlenku węgla, z którymi zresztą też trzeba walczyć – tylko jest emanacją, żeby nie powiedzieć – wydzieliną produkowaną przez nienawistników. Skoro tak, to nie ma co walczyć z objawami, tylko trzeba skoncentrować się na przyczynach. Zwróciła na to uwagę również pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, zeznając pani red. Kuźniarowi, że jest zwolenniczką karania nienawistników – nie żeby zaraz jakoś surowo, czy okrutnie – niemniej jednak.

Ale – powiedzmy sobie szczerze – skoro w interesie powszechnego dobra nienawiść musi zniknąć, to im wcześniej to nastąpi, tym lepiej. Nie ma zatem żadnego powodu, by w tej walce stosować jakieś półśrodki, tylko trzeba od razu chwycić byka za rogi. Rozumiała to doskonale małżonka Nelsona Mandeli, pani Mandelina i kiedy na przełomie lat 80-tych i 90-tych Afrykański Kongres Narodowy przystąpił do walki ze znienawidzonymi Zulusami z ruchu Inkatha, pani Mandelina schwytanym nienawistnikom zakładała na szyje płonące opony samochodowe. W rezultacie nienawiść zaczęła znikać, jakby ręką odjął, a niektórzy odżegnywali się od wszelkiej nienawiści zanim jeszcze założono im oponę.

Zatem w walce z nienawiścią mamy już pewne doświadczenia, w dodatku całkowicie zgodne z rewolucyjną teorią. Rewolucyjna teoria bowiem głosi, że „by człowiek był człowieka bratem, trzeba go wpierw przećwiczyć batem!”

Skoro zatem mamy wybrać dobro, to – powtarzam – nie ma co czekać, ani czegokolwiek „podkręcać” – cokolwiek miałoby to znaczyć – tylko – po pierwsze – nieubłaganym palcem wskazać nienawistników, a po drugie – zdecydowanie się z nimi rozprawić.

To też jest zgodne z rewolucyjną teorią, która głosi, że „by można było ludzkość zbawić, trzeba się najpierw z nią rozprawić, bo tylko z morza krwi i męczarń, narodzi się przecudna tęcza.” W tej sytuacji, gdy program walki ze znienawidzoną nienawiścią mamy już gotowy, trzeba tylko zlokalizować nienawistników, najlepiej w ich własnym, nienawistnym legowisku.

A kto jest nienawistnikiem? To proste, jak budowa cepa: każdy, kto się z nami nie zgadza. „Z nami” – to znaczy ze zdrową częścią ludzkości, która jest od nienawiści wolna. A skąd wiemy, że jest wolna? To też proste. Stąd, że posłusznie słucha się osobistości, a nawet społeczności, które od nienawiści zostały zwolnione urzędowo i raz na zawsze.

Skoro zatem zręby rewolucyjnej teorii walki z nienawiścią zostały już, co prawda szkicowo, niemniej jednak nakreślone, to pora przejść do następnej fazy, czyli rewolucyjnej praktyki. Akurat mamy rok wyborczy, więc byłoby karygodnym zaniedbaniem, gdyby walka z nienawiścią nie została włączona do programów wszystkich ugrupowań pragnących służyć powszechnemu dobru.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarzy 50 do “U progu wojny z nienawiścią”

 1. CalySzmal said

  Hanna Gronkiewicz-Waltz sie zestrachala, ze 5 millionow jakimi wyciszyla codzienne, pierwszostronnicowe artykuly o swoich przekretach moga okazac sie niewystrczajace. Ktos, kto mial pretensje za „nieuczciwy” podzial lupow ma chyba racje ze to powinno byc 10 razy wiecej, a nie okruchy z bufetu w-wskiego Ratusza.

 2. NICK said

  HGW nie musi się strachać.
  Ochronę ma lepszą niźli Adamkiewicz.
  Dużo lepszą.
  Dozgonną. 🙂 .

  A jak ktoś normalny.
  Nie ma jeszcze katakumby własnej.
  I P. Boga.

  To niech zapier…a.
  Budować.

  Jak na razie to „budowniczy” mano-seryjni go prześci-gnęli.

 3. Maverick said

  Ona powinna gnić w kryminale!! Patologiczna złodziejka. Pozbawiona skrupułów, etyki, i jest niczym innym jak częścią grup przestępczych okupujących urzędy publiczne. To o co innych posądzają sami kreują.
  Ona ma wrodzoną nienawiść do Polski i Polaków.

 4. lopek said

  Tutaj mamy do czynienia z odwieczną nienawiścią Piekła do Nieba co się przekłada po męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa na nienawiść do ludzi stworzonych przez Boga – bez wyjątku.
  Wniosek?
  Bóg jako emanacja miłości – człowieka nie mógł obdarzył nienawiścią. Jeżeli jednak takowa zagości w człowieku tutaj na Ziemi – to jest to jakieś sprzężenie zwrotne piekielnej nienawiści pupili Złego do człowieka stworzonego przez Boga.

 5. Waldemar Bartosik said

  WOJNA GANGÓW,
  czyli
  CUI BONO ? (czyj w tym interes ?)

  Dramatyczne wydarzenie minionej niedzieli, jest dobitną egzemplifikacją trwającej w Polsce wojny gangów, nazwanych dla niepoznaki i w imię poprawności politycznej partiami demokratycznego państwa prawa, a de facto wyrazicielami interesów Prus rosnących do postaci IV Rzeszy i Syjonizmu, mającego wyraziciela w okupowanym przez Żydów Waszyngtonie.
  Dlatego wszelkie apele o poskromienie agresji w życiu politycznym Polaków są śmieszne, infantylne i bezowocne, bo nie mają żadnego znaczenia w biegu wydarzeń zwłaszcza jeśli zważyć, że media, kształtujące klimat i debaty i poziomu agresji, są w rękach wojujących patronów konfliktu.

  Mamy więc wojnę gangów, a na wojnie, jak powiadają kwieciści w wypowiedziach Francuzi : à la guerre comme à la guerre (na wojnie jak na wojnie).

  W niedzielę zginął żołnierz. I to w okolicznościach, które antynomicznie dowodzą, że jak zwykł mawiać mały prawnuk wielkiego pradziadka państwo polskie to : „chuj, dupa i kamieni kupa”, albo mieliśmy do czynienia z AMATORSZCZYZNĄ, na poziomie farsy.
  Cała Polska widziała przebieg tego spektaklu, w którym widzieliśmy żenującą sekwencję zdarzeń, zwieńczoną morderstwem. Dziś się lansuje tezę, że zabójca wtargnął na scenę, że wyrwał mikrofon, że cierpiał na schizofrenię paranoidalną itd., itp., itd…..
  Ja widziałem coś zgoła odmiennego, co zwieńczyła bezczynność służb, do zabezpieczenia których także Adamowicz był zobowiązany na tak masowej imprezie, i spokojne poczynania zbrodniarza, wygłaszającego polityczną deklarację i potwierdzającego dokonanie zbrodni,który w fazie pojmania poddaje się pojedynczemu przebierańcowi.
  Jakby był PEWIEN SWEJ BEZKARNOŚCI !

  Państwo polskie, które przeciwko babci handlującej pietruszką potrafi wysłać oddział straży miejskiej, a z rozkazu wielkiego brata drze mordę na imperialnego sąsiada, montuje sojusze mikrusów i ślepo wspiera banderowskich siekierowidłaków, państwo to zarazem na PUBLICZNY MORD, odpowiada marszami milczenia i wypowiedzeniem wojny „mowie nienawiści”. Czyli de facto internetowi, bo reszta pozostaje pod zarządem „starszych i mądrzejszych”.

  Cios i przestrogę otrzymał pruski obóz zdrady i zaprzaństwa. Zrobiono na nim publiczną egzekucję.
  Naturalnie, całe ODIUM, spada na frakcję syjonistycznych dzierżawców monopolu na PATRIOTYZM.
  I oto właśnie chodziło : POGŁĘBIĆ SKŁÓCENIE .
  Naród skłócony, nieporównanie łatwiej podbić i sterować, w myśl starożytnej dewizy divide et impera…..

  Ale skonfliktowane gangi jeszcze nie wiedzą, jaką wiedzę SPRZEDAĆ MOTŁOCHOWI.
  Dlatego się lansuje samodzielną winę i samodzielne motywacje zidiociałego zbrodniarza.
  By przykryć rolę sterników tych zdarzeń….

  A którzy to ?

  Odpowiedź na tak postawione pytanie daje inne pytanie, postawione w starożytności przez Lucjusza Kasjusza, a sugerujące, aby odpowiedzialnych za jakiś czyn szukać wśród tych, którzy odnoszą z niego korzyść, lub sugerujące ukryte motywy czynu.

  CUI BONO ???

 6. Jowram said

  Polecam obejrzeć filmik Zamach czy fałszywa flaga https://www.youtube.com/watch?v=ODEC-nFnUKY&t=441s i komentarz ratownika medycznego pod filmikiem który pisze że u osoby z ranami serca, płuc nie wykonuje się resuscytacji

 7. piwowar said

  Się pan nie martw. Po osiągnięciu pewnego wieku i tak otrzymuje sie status DNR. Do not resusitate. Starych się nie ratuje bo po co?

 8. NICK said

  Boże broń.
  Od polskich Ratowników medycznych.

  ————
  Nie uogólniajmy. Są ratownicy i są aktorzy.
  Admin

 9. Sanning said

  Wygląda na to, że wydarzenie kryminalne w Gdańsku jest pretekstem do zakneblowania internetu przed zbliżającą się konferencją bliskowschodnią, a później już na stałe jak to było z małym ruchem turystycznym ze wschodu.

  Te wszystkie wpisy świadczą o bezsilności społeczeństwa wobec polityków i władzy, więc w ten może niewłaściwy sposób wyrażają swoją opinię, ale teraz zacznie się terror wobec tych niezadowolonych, mają głosować,
  pisać i mówić tylko dobrze o tych, co przy korycie.

  Z tego, co wiem to politycy też namawiali publicznie i grozili, że mają broń, że trzeba wyrżnąć bolszewików strząsnąć tę szarańczę i co Pan z tym zrobi Panie ministrze?
  Zamknie Pan ich czy co są równi i równiejsi, robi Pan pokazówkę.

  Z Polokami to nie przejdzie, już Stalin o tym wiedział.
  Uczcie się szmatławce historii, ta sprawa jest prosta.
  Pisiaki i inni przebierance — wystarczy przestrzegać 10 przykazań Bożych naprawdę,
  a to wystarczy, że nie będzie mowy nienawiści.

 10. sarkazm said

  Po co tyle hałasu? Miał piękną śmierć, wśród chóralnych śpiewów wołających do żydowskiego nieba i sztucznych ogni.
  O „żydowskim niebie” mówi w kazaniu św. Maksymiliana Marii Kolbe na Dzień Judaizmu.
  Patrz kazanie św. Maksymiliana Marii Kolbe na Dzień Judaizmu (za: bibula.com)
  (…) Zobaczmy teraz jak wygląda niebo żydów, do którego wzdychają i na które całe życie pracują. Przede wszystkim zapytajmy się żyda chasyda, to jest żyda pobożnego, kto się znajduje w niebie żydowskim? On zaraz odpowie, że tam są wszyscy, których żyd kochał za życia, a nie ma nikogo, kim się żyd brzydził i kogo nienawidził w swym życiu. A więc w niebie żydowskim nie ma Pana Jezusa, ani Matki Bożej, ani św. Józefa, ani żadnych świętych, których czczą Chrześcijanie. A więc jest to piekło. W niebie żydowskim nie ma tych ludzi, którzy za życia kochali Pana Jezusa i Najświętszą Pannę Maryję. A więc jest to piekło. W niebie żydowskim nie ma tych ludzi, którzy słuchali Kościoła, wierzyli Ewangelii i przyjmowali Sakramenty św. A więc jest to piekło. W niebie żydowskim nie ma żadnego, który żył i umierał w miłości Krzyża Chrystusowego. A więc jest to piekło. W niebie żydowskim nie ma nikogo, kto żył pobożnie, nosząc Szkaplerz i odmawiając Różaniec. A więc jest to piekło. W niebie żydowskim nie ma żadnego z tych, którzy słuchali Kościoła i chodzili na Mszę św., kazania, katechizm i inne nabożeństwa. A więc jest to piekło. W końcu w niebie żydowskim nie ma nikogo z tych ludzi, którzy, żyjąc pobożnie i trzeźwie, znaczyli się często znakiem Krzyża św. i zginali kolana swoje przed Ukrzyżowanym. A więc jest to piekło. Wiemy więc kogo nie ma w niebie żydowskim. Teraz przypatrzmy się, czym jest napełnione niebo żydowskie. Najprzód są tam wszyscy żydzi, którzy całe życie gardzili Chrystusem, Najświętszą Panną Maryją, Krzyżem i nie chcieli się nawrócić. A więc to jest piekło. W niebie żydowskim są wszyscy miłośnicy i przyjaciele żydów, którzy ich naśladowali we wszystkich nieprawościach, a o Pana Jezusa i Ewangelię wcale nie dbali; oni słuchali żydów i wiernie im służyli. A więc jest to piekło. W niebie żydowskim są ci, którzy na Przykazania Boże wcale nie zważali, ale za to na każde skinienie żyda byli gotowi. A więc jest to piekło. W niebie żydowskim są ci, którzy Kościoła, Mszy św. ani Sakramentów nie cierpieli, za to szynki i pijaństwo bardzo lubili. A więc jest to piekło. W niebie żydowskim są ci, którzy do cnót Bożych, Różańca, katechizmu czuli wstręt wielki, ale za to za przekleństwem i wszelkimi złościami przepadali. A więc jest to piekło. W niebie żydowskim są ci, którzy sługi Boże nienawidzili, za to sługi diabelskie, żydy, całym sercem ukochali. A więc jest to piekło. W niebie żydowskim są ci, którzy nie chcieli nosić Szkaplerza św., ale raczej sami obdarci z łaski Bożej i nadzy, drugich do nędzy moralnej i materialnej przywodzili. A więc jest to piekło. W niebie żydowskim są ci wszyscy którzy obrazów świętych Pańskich nie znosili, ale za to wszelkie obrazy piekielne i czartowskie wielce cenili. A więc jest to piekło. W niebie żydowskim są ci, którzy nie chcieli uklęknąć i oddać pokłonu Panu Jezusowi utajonemu w Najświętszym Sakramencie, za to kłaniali się i upadali przed tymi, których serce było mieszkaniem czartów. A więc jest to piekło. Widać więc z tego jasno, że niebo żydowskie, do którego wszyscy żydzi niewierni idą po śmierci, i dokąd prowadzą wszystkich ludzi, nie jest nic innego, tylko najgłębsze ogniem siarczystym gorejące piekło. Niebo, w którym nie ma Jezusa, ani Matki Bożej, ani świętych Apostołów, Męczenników i Wyznawców, tylko duchy i ludzie nienawidzący Jezusa, Boga naszego i wszystkiego co Chrystusowe, to jest po prostu piekło.
  Fragment broszury: Christus Deus noster. Chrystus Bóg nasz. [Kraków 1918], ss. 27-34

 11. revers said

  lub kolejne akta obok 447, 672

  „USA OGŁASZA I KRUCJATĘ PRZECIWKO ANTYSEMITNIKOM EUROPEJSKIM , PODPIS ZŁOŻONY – WOJNA !!!

  Prezydent USA Donald Trump podpisał w poniedziałek ustawę regulującą, w jaki sposób Stany Zjednoczone mają zwalczać antysemityzm w Europie.

  Rezolucja nr 672 określana mianem „Combating European Anti-Semitism Act of 2017” została złożona w Kongresie jeszcze w 2017 roku. W grudniu 2018 roku zatwierdził ją Senat a 14. stycznia br. podpisał Donald Trump. – wynika ze strony internetowej Kongresu USA.

  W opisie aktu napisano, że rezolucja wyraża poczucie Kongresu, iż walka z antysemityzmem w kraju i za granicą leży w interesie USA.

  Dla każdego europejskiego państwa, w którym „groźby lub ataki przeciw Żydom, żydowskim szkołom lub instytucjom religijnym są szczególnie znaczące”, Departament Stanu będzie musiał określać, jakie są wyzwania bezpieczeństwa i potrzeby europejskich Żydów oraz europejskich służb bezpieczeństwa. W raporcie mają się również pojawić informacje, co USA robią we współpracy z europejskimi służbami bezpieczeństwa w celu zwalczania antysemityzmu, informacje o programach promujących „pluralizm i tolerancję” oraz pokazujących „pozytywny wkład Żydów”, a także informacje o tym, co robią europejskie rządy dla przyjęcia i stosowania definicji antysemityzmu według IHRA.”

 12. revers said

  ad9

  http://www.newindianexpress.com/world/2019/jan/15/donald-trump-signs-bill-on-combating-european-anti-semitism-white-house-1925368.html

  i kto im podskoczy?

 13. piwowar said

  Piwowar bardzo, ale to bardzo by chciał, aby pewnego pięknego dnia Wielki Szwiat okazał się konsekwentny i obarczył odpowiedzialnością karną np. antypolonizm.

  Łysiak z właściwą sobie żelazną logiką wielokrotnie pisał: Antysemityzm jest dokładnie takim samym sku.rwysyństwem jak antypolonizm.

  (tyle, ze Wielki Szwiat jest władnym zmienić definicje zarówno antypolonizmu, jak antysemityzmu i wszelkiego innego anty)

 14. Bezrobotny said

  USA wycofuje sie z NATO. USA nie ma pieniedzy na wojne. Kto zaplaci?

 15. revers said

  z sieci …

  „Odczekałam trzy dni. Prezydent Adamowicz zmarł 14 stycznia. O godzinie 14:40 czasu lokalnego Informację o jego śmierci podał Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. leczniczych UCK w Gdańsku. Jednak już spotkała mnie krytyka za to, że w komentarzach zamieściłam negatywną wiedzę o byłym prezydencie Gdańska bo „to za wcześnie”.
  Zwyczajowo w Polsce żałoba po zmarłym trwa rok.

  Ale problem jest inny. Nie będzie nigdy przyzwolenia pewnej formacji politycznej na krytykę takich ludzi jak Adamowicz.
  Teraz robi się z niego ofiarę- męczennika żeby zaraz potem zrobić z niego świętego w tym świeckim kulcie. To taki ekwiwalent religii, która potrzebuje mieć swoich świętych, męczenników, gdzie filantrop Owsiak robi za proroka i autorytet moralny.
  Adamowicza ugodzono podczas festiwalu dobroczynności, w kulminacyjnym momencie, symbolicznym wręcz „światełko do nieba”, w mieście -symbolu wolności, kolebce „Solidarności”, z którego pochodzą Owsiak – symbol miłosierdzia i Wałęsa, symbol walki o prawa człowieka. Dźgnięto go w publicznym miejscu, w świetle kamer, można powiedzieć na oczach całego świata – Koronkowa robota…

  Już teraz jest Adamowicz tematem tabu i osobą nietykalną, i skądinąd rozsądni ludzie ulegają temu obłędowi. Także gdy się przytacza twarde fakty i dokumentację w postaci reportaży i „książek” które już powstały o jego przekrętach to zachowują się jak beton. No ja nie będę czekała aż się utwardzi…
  Jednak do pogrzebu pana Adamowicza w tytułowych postach będę zamieszczała tylko głosy uznania o nim. Tu jeden z nich:

  Światowy kongres Żydów w osobie szefa tej organizacji Ronalda S. Laudera wyraził stanowisko, że Adamowicz „sprzeciwiał się skrajnie prawicowemu ekstremizmowi, a atak na niego to napaść na wartości tolerancji”.

  „Był prawdziwym przyjacielem żydowskiej społeczności, głośno i wyraźnie wypowiadając się przeciw antysemityzmowi w Polsce.”

 16. Cyranograf said

  Mnie interesuje co to za cyrograf podpisywal Dudasz stojac na jednej nodze u Trampka? Czy zgode na splaty 447?
  Ciekawe ze nikt o to nie pyta, nawet pan Gadowski, trubadur pisowski, uchodzacy za dziennikarza sledczego.

 17. spekulant said

  Rezolucja nr 672 podpisana 14. stycznia (juz w poniedzialek po 13/I niedziela) przez prez. DT oznacza ze,
  „special envoy” najpierw zawita w Polsce a wojna bedzie z polskim anty…
  Zamordowany prez.PA wrocil z ameryki i nie wiadomo czy pozytywnie zweryfikowany na prezydenta III ERPE czy negatywnie, kazda opcja przeciw ??? DT

 18. Birton said

  5:30 piątek
  zmówiłeś już pacierz poranny o wstawiennictwo do Świętego Pawła od Adamowiczów ?
  na kolana, Wielki Brat patrzy, nie grzesz!

 19. revers said

  re3

  ona dba tylko o swoja w poprzek broszke, zeby i ja nie dopadl seryjny morderca z jakiego kahalu lub sanhedrynu wyzszego.

 20. Jarosław Raczyński said

  O tak żydzi wyrazili nawet nadzieję, że adamowicz wyzdrowieje i zrobili to dużo wcześniej niż doszło do inscenizacji.
  https://m.facebook.com/photo.php?fbid=10214786457188830&set=a.10202003457901837&type=3&theater&ifg=1

 21. Plausi said

  Nawiązanie

  do poprzedniego artykułu Michalkiewicza.

  https://marucha.wordpress.com/2019/01/16/podwojna-tresura/https://marucha.wordpress.com/2019/01/16/podwojna-tresura/

  istotnie opisuje on powyżej, jak odbywa się tresura „nienawidzących nienawiść”. Także kodeks karny może być instrumentem takiej tresury, przykładami jest ustannowienie dla celów tresury takich przestępstw jak
  „kłamstwo oświęcimskie”

  czy właśnie

  „mowa nienawiści”.

  W czasach PRL potrafiono wykształcić całe społeczeństwo, w Polsce była najniższa liczba analfabetów na świecie: 0%, w wiodących krajach Zachodu utrzymuje się ona na poziomie 1%. Należy tu wyrazić wielki respekt ówczesnej kadrze nauczycielskiej i administracji szkolnej. ćwierkwieku Wolnej Polski wystarczyło aby liczbę analfabetów podnieść do 0,3%, dane Fact Book CIA, ale jeśli chodzi o anal-fabetyzm polityczny, to tresura osiągnęła prawie 50%, jeśli spojrzeć na wysokość uczestnictwa w imprezie demokratycznej, jaką bezspornie są wybory do sejmu,

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  obrażającej nie tylko demokrację, ale także zdrowy rozsądek, którego analfabetom brak.

 22. sceptyk said

  A tak wygląda język miłości lewackich ssynów: https://www.youtube.com/watch?v=W8BZQdx8sPc

 23. SPRAWDZIĆ czy płaciła PODATKI złodziejka Gronkiewicz-Waltz w ostatnich 10 latach !!! said

  KONIEC prawnego uprzywilijowania US kongresmenów, senatorów, gubernatorów czy najwyższych urzędników administracji państwowej w USA w Waszyngtonie i stolicach stanowych USA !!!

  Bardzo znani UCZCIWSI dziennikarze w USA krzyczą od DZISIAJ w niebogłosy na WIELU stacjach radiach, aby SPRAWDZIĆ jak przez ostanie 10 lat każdego roku miała faktyczne DOCHODY Nancy Pelosi – „Spicer of the USA House” czyli Marszałek Sejmu w USA, która NIEWIADOMO z kąd „dorobiła” się majątku ok. $190 milionów w ciagu ostanich 10 lat, a ta kryminalistka Hilary Clinton $160 milionów . . . itp. gdyż one nie prowadziły i NIE miały żadnego biznesu aby tyle uczciwie zarobić, to SKĄD teraz mają takie FORTUNY powyżej 100 milionów ???

  SKAD im się wzieły takie potążne pieniadze ?
  Z nieba spadły ?
  KTO im dała i ZA co te ŁAPÓWKI ???

  Otóż dziennikarze przerwali milczenie w USA i strasznie otwarcie krzyczą:

  „LEVIN: Lets look into Nancy Pelosi’s finances (January 10 2019)” :

  ” . . . . It’s time ALL Government earners be checked and double checked to see why they are SO AGAINST TRANSPARENCY… They don’t all start with millions in the bank, most have gained millions since becoming a Government official, this needs looking into NOW! . . . ”

  Tłumaczenie:
  Nadszedł czas, aby WSZYSTKIE osoby na stanowiskach w rzadzie, kongresie, senacie … itp zostały w końcu sprawdzone i PODWÓJNIE sprawdzone, aby przekonać się, dlaczego i skąd posiedli PRZEKRACZAJĄCE … setki milionów dolarów, a wiemy że prawie oni wszyscy NIE mieli majątków za miliony przed objęciem urzędów, NIE mieli też w bankach, większość zyskała SETKI miliony, odkąd została urzędnikami rządowymi, to MUSIMY zaglądnąć TERAZ i to SPRAWDZIĆ z kąd u nich się wzięły te fortuny setki milionów dolarów” . . . ”

  Kongresmeni, senatorzy, burmistrzowie wielkich miast, gubernatorzy stanowi . . . itd BRALI ŁAPÓWKI przez dziesiątki lat, cały czas od właścicieli korporacji za inicjowanie na ZAMÓWIENIE właścicieli korporacji opracowywali „ustawy i prawa” aby oni mogli za pomocą PRZEKRETÓW i spekulacji finansowych RUJNOWAĆ finansowo mniejsze firmy tak aby UPADŁY . . . itp.

  Na stacjach radiowych w USA krzyczą, aby sprawdzać KONTA bankowe senatorów, kongresmenów, BURMISTRZÓW wielkich miast . . . itd. . . . itp. z ostatnich 10 lat KTO i w jakiej sumie i DLACZEGO transferował POTĘŻNE dla nich sumy pieniędzy na ich konta bankowe !!!!

  W USA jest takie prawo, że politycy i WSZYSCY urzędnicy państwowi MUSZĄ się ROLICZAĆ publicznie z KĄD otrzymali pieniądze i na czym „zarobili” !!!!

  A z KĄD ten GANGSTER P.Adamowicz z Gdańska brał setki tysięcy, miliony, aby KUPIĆ ponad 30 domów i mieszkań w Gdańsku oraz okolicy i posiadać setki tysięcy na swoich kilkudziesięci kontach bankowych ???

  SKĄD Adamowicz brał ten szmal i KTO jemu dawał lub płacił za CO ??????

  A jakie sumy pieniędzy miał na kątach bankowych i z KĄD te pieniądze brał – KTO jemu transferował na te KONTA ???

  Wy głupie LEMINGI w żydo-mafijnej III R Polin też KATEGORYCZNIE sprawdzajcie ROZLICZENIA podatków NAJWYŻSZYCH urzędników państwowch oraz którzy z nich POSIDAJĄ KONTA bankowe ZAGRANICĄ !!!

  Polacy ŻDAJCIE kategorycznie ROZLICZENIA publicznego z podatków WSZYSKICH „polityków” w III RP !!!!

 24. Marucha said

  Re 13:
  Łysiaka cenię – ale nie miał racji, stawiając obok siebie, na równi, antysemityzm i antypolonizm.

  Antypolonizm to inspirowane przez parchów ss-yństwo, nie mające najmniejszych podstaw. Polacy nie wyrządzili światu żadnej krzywdy (aż do chwili, gdy parchy przejęły władzę w 1989). Polacy nie okradli świata z jego bogactw. Polacy nie fałszowali pieniędzy. Nie prowadzili wojen zaczepnych. Nie szkalowali niewinnych ludzi i narodów w „międzynaodowych mediach”.

  Natomiast antysemityzm to normalna, zrozumiała reakcja WSZYSTKICH NARODÓW, które miały nieprzyjemność poznać to plugawe plemię.
  Zasłguje ono na głęboką pogardę i nienawiść ze wszelkie zlo, jakie rozsiewa po świecie.

 25. Yah said

  Ad 23

  „„LEVIN: Lets look into Nancy Pelosi’s finances”

  Ha, ha, ha „dziennikarze przerwali milczenie” – ktoś im kazał przerwać milczenie. Pytanie kto ? No i dziwna zbieżność z ostatnimi wydarzeniami.

  Być może ktoś , kto dawał zarabiać, teraz każe płacić. Wywleczenie na światło miliardowych dochodów jest pewna formą zabezpieczenia siebie przed …. utratą życia. Oczywiście tylko pewna i tylko teoretyczną.

  Niemniej inspiratorzy artykułu Pana Levina tak sadzą, lepiej ujawnić, chociaż część, niż stracić życie.
  No bo czy ktoś jest sobie w stanie wyobrazić, że do odpowiedzialności pociągnie sie korporacje, które dawały łapówki ?

  Druga opcja to taka , że jakiś new deep state, chce wykopać old deep state i jest to tylko element walki o władzę.

 26. KTO rozliczy zalegalizowaną żydoską ZODZEJKĘ Gronkiewicz Waltz z krzdzieży $100 milionów polskiego podatnika ?? said

  KRYMINALISTKA żydo-postkomunistka Hanna Gronkiewicz GRASUJE od 1989 roku do DZISIAJ w III RP ze 100% wykorzystaniem SPECJALNYCH przywilejów prawnych nadanych za pomocą zmajstrowanych „ustaw” przez ten. tzw. „sejm” też zdominowany przez ŻYDOWSKĄ, ukrainska i niemiecka sitwie grasującą w Polsce od 1989 roku do dzisiaj pod szyldami PO-PiS-PSL-SLD … itp.

  To właśnie oni ZDEMORALIZOWALI Warszawę i całą tzw. „nową wolną” Polskę po 1989 roku okradając brutalnie polskiego podatnika do dzisiaj.

  Ziobro z neo-banderowcami Kaczyński, Szydło czy żydami zdrajcami jak Duda, Macierewiczem czy ukrańcami Kuchcinskim, Błaszczakiem, mega ZDRAJCAMI złodzejami Komorowskim, Tuskiem, Szchetyną, Kwaśniewskim, Kopacz ewa, Sławomir Neumann, Budka Borys, Piotr Gliński, Rafał Grupiński, … itp. z tym ich żydo-banderowskim gangiem PiS/PO przez wiele lat UDAWALI, że NIE wiedzą jakie jest uprawiane chamskie zodzejstwa na szkodę polskiego podatnika przez mafie żydoską wspieraną przez żydoskie rzady waszyngtonskie.

  Ta żydo-mafijna bezkarna sitwa grasująca w Warszawie i całej III RP jest wspierana politycznie przez żydoskich bezkarnych gangsterów nekonów waszynktońskich czy zalegalizowanych żydo-złodzeji grasujacych w zbankrutowanym USA od 1963r czyli od momentu kiedy to własnie ONI zabili prezdenta J.Kennedyego.

  Mineło już parę dziesiatków lat do DZISIAJ i NIGDY do tej pory NIE zajęła się prokuratura w Warszawie sprawą i okolicznościami „podarowania” MILIONÓW dolarów przez RETORYCZNĄ złodzejkę-oszustke HGW amerykańskiemu gangsterowi żydowskiego pochodzenia David Bogatin, a konkretnie 100 milionów dolarów przez Gronkiewicz-Waltz jest do dzisiaj NIE WYJAŚNIONA !!!

  Hanna Gronkiewicz-Woltz była wtedy PREZESEM Narodowego Banku Polskiego tzn. wtedy gdy „prywatyzowano” polskie banki.
  David Bogatin, to „amerykański przedsiębiorca” żydowskiego pochodzenia, który w 1976 roku wyjechał z ZSRR do USA, a po 12 latach ścigany w USA za OSZUSTWA podatkowe uciekł z USA do Polski uważając III RP za bezkarny RAJ dla ŻYDOWSKICH bezkarnych złodzeji … który to RAJ BEZKARNOŚCI trwa do DZISIAJ !

  David Bogatin początkowo po przybyciu do Polski zoorganizował przedsiębiorstwo Sun-Pol eksportujące mrożone warzywa powiązane ze skupami owoców na polskiej wsi, gdzie dzieku układom „żydowskiej sitwy” w Warszawie uzyskał monopol na skup owoców i warzyw w III RP zaniżając ceny tych produktów.

  Tym to sposobem RABOWAŁ polskich rolników przy kupnie warzyw oraz owoców. Potem też za KREDYT z NBP „kupił” firmę szyjącą ubrania przemysłowe dla zakładów pracy.

  Po liberalizacji prawa bankowego w powstałej III RP założył na początku 1991 roku tzw. „Pierwszy Komercyjny Bank w Lublinie”, drugi w Polsce prywatny bank, w którym to on sam dla siebie ustalił wzięcie 97,5% akcji.
  W styczniu 1992 roku post-komunistyczna prokuratura ujawniła, że kapitał zakładowy jego prywatnego „Pierwszego Komercyjnego Banku w Lublinie” zorganizowanego przez Davida Bogatina została FIKCYJNIE podwyższona na papierze bez posiadania faktycznych finansów, a żadna panstwowa instytucja finansowa jak KRS akurat tego żyda nie spreadzała czyli identycznie jak to było w Amber Gold.

  Takie warunki RABOWANIA polskiego podatnika stworzyła złodzejska ŻYDOSKA sitwa „solidaruchów” i „KOR-ów” rządząca „warszawaką”.

  W tym samym czasie wpłynęła z USA do polskiej prokuratury w 1992 roku, że założyciel banku w Lublinie był i jest w USA ścigany za POWAŻNE oszustwa podatkowe.

  Nawet ta post-komunistyczna po PRL-wska prokuratura udowodniła(UCZCIWSZA niż za czasów tego bandyty D.Tuska czy Beaty Szydło czy tego oszusta ŻYDA Marawieckiego!!) , że kapitał założycielski na założenie „Pierwszego Komercyjnego Banku” w Lublinie pochodził z KREDYTU, zaciągniętego w PKO SA i danego jemu w wysokości 100 milionów dolarów przez ówczesnego prezesa NBP czyli H.Gronkiewicz-Walc.

  Dziwnym zbiegem okolicznosci do dzisiaj NIKT się nie fatygował w Warszawie i całej tej żydo-mafijnej III RP w czasie rzadów tych anty-polskich gangów bandytów PO-PiS-PSL-SLD na jakiej to PODSTAWIE ta oszustka HGW udzieliła ŻYDOWI Davidowi Bogatin „kredytu” w wyskości 100 milionów dolarów z kasy polskiego podatnika, skoro już wiadomo było, że ten złodziej Bogatin NIE jest wypłacalny i ścigany w USA za jawne finansowe złodzejstwa.

  Klijenci tego „banku” z Lublina tego OSZUSTA Davida Bogatina, dowiedzieli się od ówczesnych mediów, że prokuratura UJAWNIŁA, że bank jest fałszywą PIRAMIDĄ finansową za pożyczone CUDZE pieniądze, wtedy jeszcze z TAJEMNICZEGO żródła … którym była ta złodszejka HGW, która prawdopodobnie DOSTAŁA pokaźną „dolę” z tych „porzyczonych” tzn. danych Bogatinowi $100 milionów ukradzionych polskiemu podatnikowi.

  To spowodowało, że klienci zaczęli masowo wycofywać depozyty z tego „banku lubelskiego” Bogatina.
  31 stycznia 1993 roku Bogatin został aresztowany przez Urząd Ochrony Państwa i na wniosek USA osadzony w areszcie ekstradycyjnym.

  O KRADZIERZ tych $100 milonów z Banku Polskiego dla Bogatina nikt w III RP NIKT nie dochodził, gdyż to były „państwowe pieniądze” które HGW jako prezes Nardowego Banku RP nakazała zaksiegować jako „strata” …. i na tym się to całe nie rozliczone ZŁODZEJSTWO zakonczyło, a władze PO-PIS-PSL-SLD całe to złodzejstwo zamietli pod „dywan” i UKRYWAJĄ do dzisiaj, o czym doskonale wie ta anty-polska sprzedajna qurwa Kaczyński z całą jego żydo-banderowską złodziejską sitwą PiS-PO!

  Wtedy na początku lat 1990-ych rząd amerykański powołał się przy wniosku ekstradycyjnym na umowę o ekstradycji z 1927 roku, która NIE przewidywała w Polsce ekstradycji z powodu przestępstw PODATKOWYCH i właśnie DLATEGO HGW udzieliła jemu KREDYTU jednocześnie WIEDZĄC, że za kulisami w powstałej III RP prokuratura ustaliła, że Davida Bogatina wydadzą władzom USA.

  STARA OSZUSTKA mega-złodzejka Gronkiewicz-Waltz dając żydowskiemu gangsterowi „pożyczkę” 100 mln dolarów, ale do dzisiaj to NIE wiadomo ile jemu konkretnie dała i jaką Bagatin jej „odpalił dolę” czyli zapłatę za ten jemu dany „kredyt”, którego NIGDY nie zwrócił do dzisiaj do Polskiego Nardowego Banku.

  HGW już wtedy WIEDZIAŁA jako dyrektor Polskiego NBP, że Stany Zjednoczone już oficjalnie WYSTĄPIŁY właśnie do III RP z żądaniem o EKSTRADYCJĘ znanego złodzieja z USA żydoskiego pochodzenia Bogatina, celem rozliczenia go za oszustwa i ZŁODZEJSTWA popełnione na terenie USA.

  Po wpłynieciu oficjalnego amerykańskiego wniosku do III RP o ekstradycję, gdy taki wpłynął do władz III RP, to Bogatina złapano w III RP i wydano władzom USA, gdzie zainkasował wyrok 15 lat więzienia za oszustwa i złodziejstwa finansowe.

  Tymczasem NASZE polskie 100 mln dolarów ZNIKNEŁY z NBP, gdyż taka była decyzja prezesowej bufetowej NBP – Hanny Gronkiewicz-Walz. Podobnie jak pożyczone MILIONY dolarów instytucjom finansowym innego żydowskiego ZŁODZEJA Bagsika.

  Niestety ale ta złodziejka Gronkiewicz-Waltz „ZAPOMNIAŁA” jako szefowa banku NBP się UPOMNIEĆ w amerykańskim sądzie o te 100 milionów dolarów, które ona DAŁA w kredycie złodziejowi Davidowi Bogatinowi i NIE wiadomo do DZISIAJ ile ona faktycznie jemu dała, a ile z tego ona WZIEŁA dla siebie.
  Do DZISIAJ też nikt jakoś NIE dochodził w NBP jak zaksięgowano tą stratę czyli ZŁODZEJSTWO 100 milionów dolarów gotówki z NBP.

  Za czasów „prezesowania” Hanny Gronkiewicz-Waltz w Polskim NBP TUSZOWANO i celowo ZNISZCZONO dokumenty największych złodziejskich przekrętów afer finansowych żydo-postkomunistów zarządców, a tym też w FOZZ, która spowodowała stratę Narodowego Banku Polski z UKRADZINĄ gotówką na ponad 1.2 MILIARDA dolarów !

  Hanna Gronkiewicz-Waltz, ponoć ekspert prawa, NIE chciała i UNIKAŁA złożenia oświadczenia majątkowego ŁAMIAC PRAWO wymaganego prawem, gdy starała się po raz pierwszy na urząd Prezydenta Warszawy.
  Potem została ZMUSZONA do złożenia takiego oświadzcenia ale już POZA prawnym terminem, za co NIGDY nie poniosła konsekfencji prawnych, bo one WTEDY i DZISIAJ dalej nie obowiazują Hanny Gronkiewicz-Walz ani ŻYDÓW w „gojowskim kraju” jakim jest Polska pod zarządem ŻYDOWSKIM teraz pod protektoratem żydo-nekonów z Waszyngtonu.

  Życiorys Hanny Gronkiewicz-Waltz zawiera pełno KRYMINALNYCH złodzejskich epizodów, NIGDY nie wyjaśnianych, które właśnie tak ją ROZWYDRZYŁY !!!
  Jeden z nich to też w okresie pierwszej „Solidarności” była AKTYWISTKĄ „opozycji” tak agresywnie i bezpardonowo atakującą rząd Jaruzelskiego działaczką studencką, że po wprowadzeniu stanu wojennego wszyscy byli pewni, że natychmiast ona też zostanie aresztowana i internowana.
  Tymczasem jednak HGW została przez rząd gen. Jaruzelskiego hojnie NAGRODZONA i „zesłana” do Paryża i wysokim STYPEDIUM od kończącego się PRL-u i „fundacji żydowskich” w dewizach na ukończenie studiów na Universytecie w Sorbonie.

  Należałoby DZISIAJ bardzo DOKŁADNIE zlustrować teczkę HGW w IPN i innych instytucjach, przed tym jak ona UCIEKNIE z polski np. do Izraela wzorując się na złodzeju Baksiku.
  Być może „komisja Michnika” buszującego po archiwach MSW w latach 1989 – 1990 gdzieś teczki HGW wyniosła z archówów i nie „zagubiła”…

  MOŻE gdzieś te teczki HGW też są na przykład u Kiszczakowej w domu lub u kogoś innego z kim dzieliła się KRADZINĄ forsą, gdy była dyrektorem Polskiego NBP ???

  Czy ten IPN zdominowany przez ukrainców i żydów z polskim obywatelstwem ZAJMIE się odszukaniem informacji o zuchwałych ZŁODZEJSTWACH HGW, a nie odszukanie dokumentów w tym temacie będzie niepowetowaną strata NAWET dla historii … o tym jak grasowali MEGA złodzeje „solidaruchy” w III RP na czele z TW bolkiem.
  Skoro odnalazły się teczki TW bolka Wałesy to też MUSZĄ się odnaleźć teczki HGW !!!

 27. Sanning said

  “Tragiczne morderstwo w Gdańsku to ostrzeżenie dla Europy”.
  Gdańsk zawsze odgrywał kluczową rolę w historii Polski, wcześniej jako miejsce narodzin Solidarności,
  a ostatnio jako centrum opozycji dla ultrakonserwatywnego rządu Prawa i Sprawiedliwości.

  Teraz kolejna, tragiczna karta w historii polskiego narodu została zapisana w tym mieście.
  Morderstwo na jego prezydencie, Pawle Adamowiczu, uwypukla głębokie podziały
  i niezdrowy klimat polityczny, jaki PiS wprowadził w kraju – piszą komentatorzy FT.

  A ponieważ Polska jest tylko jednym z przykładów ogólnoeuropejskiego rozszczepienia
  między tolerancyjnym liberalizmem a konserwatywnym nacjonalizmem,
  to morderstwo jest także znakiem ostrzegawczym dla Polski i całego kontynentu.”

  .https://www.gdansk.pl/wiadomosci/echa-zabojstwa-prezydenta-financial-times-to-ostrzezenie-dla-europy,a,136076

 28. Marucha said

  Panie Sanning,
  Pańśkie panegiryki ku czci Adamowicza przyprawiają mnie o mdłości.
  Jego śmierć to żadna „tragedia” dla Polski ani żaden „znak ostrzegawczy” dla całego kontynentu.
  To w ogóle nie o to chodzi.

 29. Inkwizytor said

  re 27

  Ty taki głupi jesteś czy udajesz ?

 30. re1truth2 said

 31. Isreal said

  ad 28 „Jego śmierć to żadna „tragedia” dla Polski”

  żadna …..

 32. Voodoosch said

  Co wy z tym „nieudolnym” pompowaniem serca???
  Koleś/ratownik wjechał na scene , widzi tłum ludzi, widzi jakąś „ważną” personę bez pulsu to pompuje. Pierwsza reakcja, jak wyczuwasz brak pulsu.
  Co on miał tam oględziny robić? Skąd miał biedny chłop wiedzieć czy kosa uszkodziła serce, wątrobę czy flaki? Możliwe, że nawet nie wiedział, co się wydarzyło.

 33. piwowar. said

  Łysiak, panie Gospodarzu, gdyby napisał kawę na ławę, toby dziś był publicznie sztywny. I tak pisze więcej niż wolno. W dzisiejszych czasach bedąc osobą powiedzmy publiczną, trzeba lawirować, tylko po to, aby utrzymać się przy życiu. A jeszcze mądrzej i bardziej lawirować, jeśli się chce coś ważnego przekazać tzw. ogółowi. To bardzo szeroki temat.

 34. Ale dlaczego? said

  Zabił złodziejaszek spoza mafii złodzieja miafiosa.
  Stąd w mafii takie poruszenie.
  Całym krajem mafijnym nad Wisłą potrząsają i karzą mu nosić żałobę.
  I już szukają wspólników owego rzezimieszka spoza mafii…
  By nikt nigdy już ręki nie śmiał podnieść na mafię po wsze czasy…

 35. Piotr Bisek said

  Tragedia jest..bo jest uzywana do POlitycznych przepychanek….a nazwanie tego celami byloby zbyt profesjonalne.

 36. […] KTO rozliczy zalegalizowaną żydoską ZODZEJKĘ Gronkiewicz Waltz z krzdzieży $100 milionów polskiego podatnika ?? said 2019-01-18 (Piątek) @ 09:34:45 […]

 37. Boydar said

  … gdy Stach przekonał się, że Hanka go zdradziła
  to się roześmiał swym okrutnym ha ha ha …

  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=4kVQkJjimVM

  i żadna ochrona nie radzi … 🙂

 38. Birton said

  „Na kolana przed Świętym Pawłem od Adamowiczów, na kolana, ludu pracujący Wybrzeża !
  Kto się Świętemu sprzeciwiać odważy w myślach nawet, niech będzie przeklęty!
  Ktokolwiek by wierzgał wbrew woli Świętego we śnie nawet, niech w piekle skończy!
  A kto by z nabożeństwem imienia Świętego nie wymówił, niech będzie skazany, a wyrok wykonany.
  Amen Amen Amen”
  Wydrukować i wywiesić na drzwiach wejściowych.
  Wielki Brat

 39. Birton said

  i to jeszcze:
  Niech żyje na wieki Wielki Prezydent – Adamowicz Paweł , Chorąży Dobrostanu Miasta Gdańska, Budowniczy Nowego Świata, Głos Prawdy , Mąż Natchniony, Tytan Myśli i Czynu, Niestrudzony Orędownik Pojednania, Wcielona Wola i Rozum, Inżynier Naszych Marzeń, Słońce Ludzkości, Pokoju i Postępu, Nadzieja Całej Ziemi, Woda i Trójząb Fontanny Neptuna , Większy od Największego z Żurawi , Wiecznie Żywy jak Wisła Martwa , Demiurg Rodzaju Ludzkiego, chwała Mu, po czterystu-kroć sława!!!!

 40. Mowa nienawiści? Skądże! Kiedy coś takiego robi lewica to tylko niewinny „performance”.

 41. ibrahim ibn jakub said

  k…va mać…co za pojeb……ana rasa rządzi w tym biednym, chorym umysłowo kraju…..

 42. VAV said

 43. lopek said

  Czy aby sam Belzebub nie będzie zazdrosny, że to temu gangsterowi taką fetę urządzają a nie jemu?

 44. sarkazm said

  „Mową nienawiści” jest to, co określi międzynarodowy żyd.
  Poznaj fragment pozycji ks. dr Stanisława Trzeciaka z 1939 r. – „Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce” którą autor dedykuje Młodzieży Polskiej jako drogowskaz, zadanie do wytężonej pracy, dla »podniesienia Polski w z wyż«:

  Rozdz. XVII – OSZUSTWO W STOSUNKU DO GOJA DOZWOLONE
  „Nie wolno oszukiwać przyjaciela nawet na drobną sumę, bo powiedziano:
  «nie oszukuj bliźniego»… a ponieważ napisane «bliźniego», to ten zakaz nie
  stosuje się do akuma”188.
  „Gdy żyd sprzedaje towar akumowi, to nie wolno drugiemu żydowi powiedzieć
  mu (gojowi), że towar nie jest wart tyle, nawet gdy to jest prawda”189.
  Powyższe wypowiedzenia ze Skrótu (Kicur) Szulchan aruchu pochodzą
  z wydania niecenzurowanego, wypowiadają zatem otwarcie, w jaki sposób
  mają postępować żydzi ze wszystkimi nieżydami, lecz i cenzurowane wydania
  podająjasno etykę żydowską, gdzie powiedziano:
  „Nieżyda można oszukiwać, ponieważ w Piśmie powiedziano (3 Moj.
  25.14.): Nikt nie powinien brata swego oszukiwać. Jeśli zaś nieżyd oszukał żyda,
  to musi on na podstawie naszych praw zwrócić”190.
  „Jeśli kto sprzedał co nieżydowi, a żyd temu powiedział, że kupił za drogo,
  to jest zdrajcą i musi szkodę wynagrodzić, która przez to powstaje”191.
  Jako przykład tego rodzaju postępowania, na którym opierał się kodeks
  religijno-prawny, podano w Talmudzie:
  „Semuel powiedział: to co się goj pomylił (na swoją szkodę) jest dozwolone,
  nie należy mu zwracać. Tak kupił niegdyś Semuel od goja złoty kubek jako
  63
  brązowy za cztery zuz i oszukał go oprócz tego (przy wypłacie o jeden zuz);
  r. Kahana kupił raz od goja 120 beczek jako 100 i oszukał go ponadto; ów zaś
  goj powiedział do niego: oto ja spuszczani się na ciebie.
  Rabin kupił raz z gojem od goja palmę do porąbania; wtedy rzekł do swego
  służącego: idź przynieś mi od pnia (tzn. grubsze i lepsze kawałki); bo goj (z
  którym kupił, zna tylko ilość”192.
  A zatem według Talmudu, jak widzimy, można oszukiwać. Żydzi jednak
  twierdzą, że Talmud jest wielką świętością i przedmiotem kultu religijnego. Na
  przytaczane przykłady z Talmudu odpowiadają zawsze, że to zoologiczny antysemityzm,
  nieuctwo, wstecznictwo, obskurantyzm i obwiniają o rasizm tych
  wszystkich, którzy tego rodzaju materiały podają. To znów wykrzykują: to nie
  jest tak ! Tego nie ma w Talmudzie!
  Przeciętnemu czytelnikowi trudno jest to sprawdzić, dlatego na potwierdzenie
  tego rodzaju etyki, użyjmy aktualnych przykładów, które w każdej chwili
  można sprawdzić, a które jasno ilustrują zasadę etyki żydowskiej, że wszystkie
  sposoby w walce z przeciwnikiem są godziwe, bo według nich, cel uświęca
  środki.
  Według zatem tej zasady prasa żydowsko-masońska dęła w jerychońskie
  trąby z powodu mego przeniesienia z filialnego Kościoła św. Jacka, gdzie byłem
  sam jeden, na probostwo św. Antoniego o dwóch wikariuszach, że to jest za karę z
  powodu mojej akcji odżydzeniowej, że pozbawiono mnie profesury w Seminarium
  Duchownym w Warszawie, że zakazano mi zajmować się żydami, że
  zakazano mi występować jako rzeczoznawcy w Sądzie w Grudziądzu w sprawie,
  czy Talmud jest przedmiotem kultu religijnego. Ponieważ w tej sprawie
  złożyłem już moją opinię z wiosną b. r., a jak pisma codzienne donosiły ma się
  odbyć jeszcze druga rozprawa z ustnym i wyjaśnieniami, dlatego żydzi zawczasu z
  pianą na ustach i ze zjadliwością właściwą tej rasie, wypisywali w Polsce i za
  granicą największe przeciw mnie kłamstwa, by osłabić moją opinię, głosili
  również na dowód, że Władza Duchowna zakazała mi zajmować się kwestią
  żydowską, że napisałem już do Sądu w Grudziądzu, że: „z powodu złego stanu
  zdrowia nie przyjadę na rozprawę jako rzeczoznawca w sprawie Talmudu itd.”
  Otóż wszystko to oparte jest widocznie na etyce żydowskiej, gdzie, jak
  widzieliśmy, można kłamać i oszukiwać nawet w sądzie, a cóż dopiero w prasie
  lub w życiu codziennym. Na brutalne i brukowe napaści na mnie ze strony
  żydowskiej, czy ze strony posługacza żydowskiego we Lwowie, broniącego
  żydów za judaszowskie srebrniki, odpowiadam pogardliwym milczeniem, bo
  64
  uważam je jako równające się ujadaniu zza płotu. Tutaj jednak widzę dążność
  wbicia klina między społeczeństwo katolickie a Władzę Duchowną, oświadczam,
  co każde dziecko polskie wie dobrze, że przeniesienie z Kościoła Filialnego
  na probostwo to jest awans, a tym więcej w tym wypadku przeniesienie na
  probostwo św. Antoniego jest wielkim awansem, bo to probostwo uchodzi za
  pierwszorzędne w Warszawie i to w centrum miasta, a nie na peryferiach, jak
  wykrzykują żydzi. Byłem profesorem Akademii Duchownej w Petersburgu,
  a nigdy w Seminarium Duchownym w Warszawie, toteż nie pozbawiono mnie
  tego czego nie miałem. Nikt nie zakazywał mi zajmować się Talmudem, pragnęli
  tylko tego żydzi i wysłali delegację rabinów w tej sprawie przed paru laty do
  Jego Eminencji Ks. Kardynała Kakowskiego, jak to doniosły pisma katolickie,
  ale nie byli przyjęci. Do Sądu grudziądzkiego, po przesłaniu mojej opinii
  o Talmudzie, nigdy nie pisałem, bo nie otrzymałem żadnego powtórnego wezwania,
  a bez wezwania pisać, że przyjadę lub nie przyjadę — to tylko żydzi
  mogą.
  A zatem tylko na kłamstwach i insynuacjach opierają się wszystkie napaści
  żydomasońskie.
  Tak wygląda etyka żydowska w teorii i praktyce!
  Podaję to jako próbkę, jak żydzi, jednych chwaląc, drugich potępiając, starają
  się wszystkich Polaków ze sobą skłócić, jednych przeciw drugim nastawić, by
  się wzajemnie zwalczali i od machinacji żydowskich odwrócili uwagę.
  Niechże Polacy tę grę żydowską zrozumieją i w imię wyższej idei zaprzestaną
  wzajemnych walk i kłótni, bo to tylko wrogom naszym pomaga. Niechże
  się odezwie głos narodowej godności i piętnując żydowską bezczelność, zawoła
  z naciskiem: wara żydom do spraw naszych kościelnych!
  Jak żydzi okłamują stale narody, wśród których żyją, może posłużyć jeszcze
  wydarzenie z rabinem Lauferem, aresztowanym za przemyt narkotyków
  w oprawach książek do nabożeństwa. Po ogłoszeniu tego w pismach polskich
  wielką wrzawę podnieśli żydzi, prawie że przysięgali, że to oszczerstwo antysemitów,
  bo Laufer nie jest rabinem. Między sobą jednak w żargonowych
  pismach wypowiadają prawdę i piszą: „Rabin Laufer — Cadyk — Nauczał
  Zakonu”, prowadził tryb życia w Palestynie zupełnie jak „cadyk” „cudotwórca”,
  urządził u siebie w domu bożniczkę, wygłaszał mowy talmudyczne, w piątki
  uczęszczał do rytualnej kąpieli „mikwy”. Żydzi uważali, że on ma koszerną
  duszę i zachwycali się tym drogim rabinem. Na drzwiach miał napis: mieszkanie
  rabina Laufera193.

  188) „Kicur Szulchan aruch” 182 § 4.
  189) „Kicur Szulchan aruch” 183 § 4. Cfr. Gazeta Polska z 3 lipca 1938 „Dwa ataki żydowskie”
  Jakub Polak.
  190) Cfr. Lowe, Schulchan Aruch 1. c. S. 382. Choschen hamischpat 227. 26.
  191) Cfr. Lowe 1. c. S. 521. Choschen hamischpat 386. Więcej tego rodzaju zasad, podanych jako
  normę do postępowania z gojami podaję w mej pracy: Program światowej polityki żydowskiej
  II. wyd. str. 90 nst.
  192) Baba kania 113 b.
  ___________________________________________________________
  Nic tak nie otwiera oczu jak prawda!
  Pamiętaj: i Ty możesz być Trzeciakiem!

 45. VAV said

 46. Plausi said

  Dziękujemy za ilustrację tezy

  z naszego tekstu „Organizacje przestępcze tworzą kręgosłup demokracji ” licznymi faktrami..

  https://marucha.wordpress.com/2019/01/17/rosja-ujawniono-raport-marszalka-zukowa-o-wyzwoleniu-polski-w-1945-roku/#comment-806282

  Podziękowanie adresujemy do
  @28, KTO rozliczy zalegalizowaną żydoską ZODZEJKĘ Gronkiewicz
  i
  @42, VAV
  jak też innym autorów, którzy postarali się dowieść postawioną tezę.

  Nieźle byłoby sobie powyższą tezę zakarbować w pamięci.

  A tu jak by na zawołanie melduje się grupa przestępcza z urzędu prezydenckiego.

  https://marucha.wordpress.com/2019/01/18/bezwarunkowa-kapitulacja-polski-przed-banderowska-ukraina/

  W tele zamieszczonego zdjęcia flaga albańska, zarówno Albania jak też albańska kreacja Kosowo, są tworoami czysto kryminalnymi, i już przez to całkiem dopasowanymi do UE.

 47. Siekiera_Motyka said

  Czyżby Gajówka przegapiła ten temat ?

  „Podczas programu „Minęła 20″ wyemitowano krótką animację, na której Hanna Gronkiewicz Waltz powołuje do życia kukiełkę Jerzego Owsiaka. Założyciel WOŚP organizuje zbiórkę pieniędzy, które następnie w całości do worów pakuje była prezydent Warszawy. Na banknocie o nominale 200 złotych widać symbol gwiazdy Dawida. Redakcja OKO.press zauważyła coś jeszcze…”

  https://oko.press/owsiak-skojarzony-z-gwiazda-dawida-antysemicka-animacja-tvp-info-o-zbiorce-wosp/

  -https://www.youtube.com/watch?v=rRb0xmQYbu0

  🙂 🙂 🙂

 48. […] banków i PZU skompromitowano metodą „na wariata”? Krótka historia Gabriela Janowskiego. U progu wojny z nienawiścią […]

 49. Jowram said

  Czyli od początku: jest niedziela godzina 20 w Polsce . A w Anglii 19. Na drugi dzień dowiadujemy się że żona Pana Prezydenta Adamowicza jest w Lodynie i Premier zamierza wysłać po szanowną małżonkę samolot .informację o smierci potwierdzono o 14.40. czyli po tej godzinie ogłoszono że Matołusz wysyła samolot, ponoć Pani bawiła w Londynie , ale według Super Expressu była w stanach u córki i nagle znajduje sie w Londynie . Czyli Pani musi dowiedzieć sie po 19 angielskiego czasu że mąż jest w stanie krytycznym. i co? nie szuka biletu jak najszybciej na rano w Poniedziałek tylko niby czeka samolot rządowy? sprawdziłem loty z Londynu do Warszawy LOTem są już w poniedziałki o 6.30 rano i potem co 2 godziny.
  No i ten film. https://www.youtube.com/watch?v=tDyDowfimRM facet wbiega na scene widać że popycha Adamowicza , czy pcha go nożem ? rzekomo trzy razy ale nie sądze żeby miał na to tyle czasu żeby przebić aż trzy razy, podejrzewam ,gruby wełniany płaszcz. Jeśli już to mógłby wbić sie tylko raz ,widać na filmie że nie ma na to wiecej czasu ,widać to miedzy 32 a34 sec kiedy puszczają dymy. a to co dzieje się potem to juz farsa albo kino dla naiwnych. Ochrona jak manekiny , Czy rzekomy sprawca ma zakrwawiony nóż?
  Media podają że miał uszkodzoną aortę, gdyby aorta była uszkodzona nie miał by po co czekac na ambulans a ci go ponoć jeszcz 5 godzin operowali. Czy aby to nie mistyfikacja śmierci? i w jakim celu?
  Wojna wywiadów?
  Czekamy na samobójstwo Stefana w celi z powodów

 50. NICK said

  Admin. (8).
  Wiem co piszę a i przykłady zapodawałem. Gdzie się nie natknąłem, przez lat 15, źle.

  Łysiak.
  Jest.
  Kontrowersyjny.

  Nie jest niczyją wyrocznią.
  Niech jest.

Sorry, the comment form is closed at this time.