Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Norwegia wydali polskiego konsula, bo walczył o prawa polskich dzieci. Czy to zemsta za azyl dla Silje Garmo?

Posted by Marucha w dniu 2019-01-21 (Poniedziałek)

Norweskie MSZ poinformowało w poniedziałek, że podjęło decyzję o wydaleniu z Norwegii polskiego konsula Sławomira Kowalskiego. Polski dyplomata znany jest z walki z urzędem Barnevernet o prawa polskich dzieci.

„Możemy potwierdzić, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało Polskę do odwołania tego konsula” – powiedziała agencji NTB rzeczniczka norweskiego MSZ Ane Haavardsdatter Lunde.

Według rzeczniczki norweskiego MSZ „przyczyną decyzji o wydaleniu jest niezgodna z rolą dyplomaty działalność konsula w kilku sprawach konsularnych, w tym jego niewłaściwe zachowanie wobec funkcjonariuszy publicznych”.

Idź Pod Prąd Warszawa
@IPPWarszawa
https://forsal.pl/artykuly/1393415,norwegia-wydala-polskiego-konsula.html … Urzędnicy Barnevernetu i norweska policji użyli przemocy fizycznej wobec polskiego konsulta, teraz Sławomir Kowalski zostaje odwołany i MSZ również nie zrobi nic. Konsul udzielił pomocy 150 polskim rodzinom w związku ze sprawami o odebranie dzieci. #IPPTV

Polski dyplomata ma trzy tygodnie na opuszczenie Norwegii.

Sławomir Kowalski, który jest kierownikiem wydziału konsularnego w ambasadzie RP w Oslo, udzielił pomocy 150 polskim rodzinom w związku ze sprawami o odebranie dzieci przez norweskie Barnevernet, czyli norweski ośrodek zajmujący się ochroną praw dzieci.

W 2016 roku Kowalski został „Konsulem Roku” w konkursie organizowanym przez polskie MSZ „za adekwatne działania i umiejętną współpracę ze stroną norweską w sprawach małoletnich obywateli polskich, znajdujących się pod opieką miejscowych służb socjalnych”.

Wydalenie konsula Kowalskiego może być reakcją na sprawę Norweżki Silje Garmo i jej córeczki, która musiała uciekać z kraju przed bezwzględną instytucją i uzyskała azyl w Polsce.

Silje uciekła z Norwegii w maju 2017 roku do Polski po tym, jak pojawiła się groźba odebrania jej córki przez norweski urząd ds. dzieci. Niesławny Barnevernet odebrał jej wcześniej prawo do opieki nad starszym dzieckiem. Kobieta rozstała się ze swoim partnerem i wyjechała z córką do Hiszpanii. Jak informowała norweska stacja TV2, w świetle prawa jest to „porwanie rodzicielskie”. Matkę zatrzymano a dziecko zostało odebrane.

Barneveret ponownie pojawił się w życiu Norweżki, gdy urodziła drugie dziecko. Urząd zarzucał jej, że ta nie potrafi się nim właściwie zająć. Koronnym dowodem miał być fakt, że choruje ona na zespół chronicznego zmęczenia. Przekonywano także, że nadużywa leków i prowadzi „chaotyczne życie”.

Kobieta zwróciła się do władz polskich z prośbą o azyl argumentując, że w ojczyźnie łamane są jej obywatelskie prawa oraz że jest prześladowana przez instytucje państwowe. Jej pierwszy wniosek został odrzucony. W sprawę zaangażowało się stowarzyszenie Ordo Iuris. Wówczas MZS przyznał Garmo azyl polityczny.

Barnevernet to instytucja budząca liczne kontrowersje na całym świecie. Urzędnikom zarzuca się traktowanie rodziny jak wroga, nakłanianie dzieci do kłamania oraz prowadzenia ich kosztem dochodowego biznesu pod płaszczykiem udzielania pomocy. Norweski urząd ds. dzieci nie jest obcy organizacjom broniących praw człowieka i rządom, które starały się interweniować w sprawie odebrania dzieci swoich obywateli. Komisja Rady Europy wydała krytyczną opinię na temat jego działania.

źródła: PAP, Fakt
https://nczas.com

Komentarzy 19 to “Norwegia wydali polskiego konsula, bo walczył o prawa polskich dzieci. Czy to zemsta za azyl dla Silje Garmo?”

 1. Terebesz said

  To jest wiadomość dająca nadzieję. Przynajmniej jeden polski konsul asertywnie i ofiarnie zajmował się tym czym powinien.

 2. piwowar said

  To jest wiadomośc nie dająca nadziei. Konsul który asertywnie, ofiarnie i skutecznie zajmował się tym, czym powinien, został zniszczony.

 3. JerzyS said

  Jeśli polski rząd ma jaja,
  to podejmie działania symetryczne!

  Świetny test na manie jaj!

  Mogli bronić konsula JUŻ.
  Nie zrobili tego. Milczeli.
  Admin

 4. Kojak said

  Polskimi dziecmi handlowalo sie i handluje na skale przemyslowa ! Syjonistyczni lajdacy rzadzacy Polska udaja ze tego nie widza ! Absolutnie nie dziwi mnie brak jakichkolwiek reakcji ! Do licha oni reprezentuja RACJE ZYDOWSTWA NIE RACJE PoLSKIE !

 5. AlexSailor said

  @ JerzyS

  Może następny rząd.
  Jest już koalicja narodowców od Winnickiego z Braunem i z Korwinem.
  Konfederacja Gietrzwaldzka podpisana.
  No i mają przynajmniej jednego, którego można wsadzić do MSZtu,
  bo tam ponoć trzeba wszystkich wywalić.

 6. ech said

  Kubek w kubek. Panie KOWALSKI !

 7. lopek said

  Kto da głowę, że odwołanie tego, rzeczonego konsula nie dokonało się z sugestii i za przyzwoleniem władz okupacyjnych atrapy Polski? Telefonik polskojęzycznego pupila Złego do pupila norweskojęzycznego lub odwrotnie i pozamiatane.

 8. JerzyS said

  Liczę , że Polska zorganizuje międzynarodową konferencję na temat bezprawnego odbierania dzieci ich rodzicom

  i kryminalnych metod działania urzędów w Niemczech i Norwegii!

  Liczę , że Episkopat rozpocznie modły za dzieci bezprawnie odebrane rodzicom

  i msze w intencji ich powrotu do ich rodziców!

 9. gość said

  Liroy reaguje na wydalenie polskiego konsula z Norwegii. Złożył interpelację

  Poseł Piotr Liroy-Marzec złożył interpelację do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w sprawie wydalenia polskiego konsula z Norwegii. Do treści pisma dotarł portal dorzeczy.pl

  W związku ze sprawą poseł Liroy-Marzec zwrócił się do MSZ z pięcioma pytaniami:

  „1. Czy polskie MSZ może opublikować pełne uzasadnienie władz norweskich w sprawie odwołania Sławomira Kowalskiego z funkcji konsula?
  2. Jakie jest stanowisko MSZ dotyczące oceny dotychczasowej pracy konsula Sławomira Kowalskiego?
  3. Jakie jest stanowisko MSZ dotyczące oceny działalności Barneverknet?
  4. Jakie działania zamierza podjąć MSZ w sprawie decyzji dotyczącej odwołania Sławomira Kowalskiego z funkcji konsula?
  5. Czy strona polska zamierza zastosować przewidziane w dyplomacji retorsje wobec Norwegii?” – pyta resort polityk.

  https://dorzeczy.pl/kraj/90950/liroy-reaguje-na-wydalenie-polskiego-konsula-z-norwegii-zlozyl-interpelacje.html

 10. hulajdusznik said

  Ad 8
  „Polska zorganizuje…”
  – Jaka, do cholewy ciasnej, Polska?!
  „Episkopat rozpocznie…”
  – Jaki, urwał nać, Episkopat?!
  „Modły i msze w intencji…”
  – A, to dobre! Dobre dla kogóś, kto nie ma jaj i zaorane resztki po organie mózgopodobnym!

  Ja na nic nie liczę, tylko żywię głęboką nadzieję, że ci, co mają jeszcze jaja, zaczną urzynać wreszcie jaja i wyrzynać kuciapy wszystkim szatanistom, zwyrodnialcom, psychopatom, gwałcicielom i tym, którzy ym służą. W pierwszej kolejności tym, którzy krzywdzą dzieci, porywają je od rodzin i z tak zwanych „domów dziecka”, handlują nimi, jak bydłem na aukcji, mamią, kłamią, oszukują, gwałcą, torturują, mordują. Wyżywają się pojeby zeksualne na niewiniątkach, pławią się w ich krwi, żłopią ją jako eliksir, dodają do przaśnego ychniego chlebusia, wycinają im na żywca narządy na części zamienne dla zramolałych, popierdolonych głosicieli depopulacji. Resztki z okaleczonych zwłok tych dzieciątek utylizują w macdonaldach. Trzeba też tu wliczyć tak zwaną „aborcję”, czyli mord na „nienarodzonych”, z której uzyskują komponenty do ychnich coca i pepsi coli. Kurwa! Przestańcie wreszcie pierdolić niektórzy jak pojebani! Jak sam jeden z drugim nie wiesz, co się dzieje wokół ciebie, a jak już się dowiesz (powiedzmy), jak już do ciebie dotrze conieco po wielkich mękach, i pojęcia bladego nie masz, co z tym zrobić, to lepiej byłoby, gdybyś nie rozdziawiał durnej gęby i nie dawał swoich eugenialnych porad komukolwiek!

  Przepraszam, że się ździebko uniosłem, ale ja też mam pewne granice wytrzymałości.

 11. Hunter Wild said

  I co z tego, że Marzec złożył interpelację. Nie doczeka się odpowiedzi a Konsula odwołają. Mało tego – posadzą go gdzieś za biurkiem i każą cicho siedzieć, aby go nikt o nic nie pytał. „Polski Rząd” zachowuje się tak jak żyd w Warszawie przed założeniem getta. Nie zdaje sobie sprawy, że takie postępowanie i tak prowadzi do zagłady . A przecież można inaczej. Ale musielibyśmy mieć inny Rząd
  Hunter Wild

 12. NICK said

  Paaanie Alex.(5).
  Na miłość Boską.

  Jak Pan napisze 7 dobrych opinii to ósma MUSI? być skisła?

  Mogę to Panu rozwinąć… .
  Po co… .

 13. Plausi said

  Szkoła janczarów

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Alojzy_Twardecki

  tym terminem określa się wykorzystanie potomstwa obcych społeczeństw do swoich celów, bardzo zbliżone do niewolnictwa, przy czym indoktrynacja ma na celu pozbawić dzieci ze środowiska źródłowego. Gadzinówka żydowska Wikipedia dla Polaków nie zawiera pojęcia „szkoła janczarów” jak też „Barnevernet”, przytaczamy angielską wersję

  -https://en.wikipedia.org/wiki/Norwegian_Child_Welfare_Services

  Chodzi o wielki eksperyment socjalny, jaki jest przeprowadzany przez UE, są różne poligony doświadczalne:

  https://marucha.wordpress.com/2018/08/15/szwedzkie-panstwo-musi-upasc-reakcja-wladz-na-masowe-palenie-samochodow-mowi-sama-za-siebie/#comment-775298

  Metodą „gotowania żaby” przeprowadza UE różne eksperymenty na populacji Europejczyków

  https://marucha.wordpress.com/2017/10/02/norwegia-promocja-pornografii-tematem-przewodnim-najnowszej-ksiazki-dla-dzieci/#comment-704861

  i metoda okazuje się skuteczna, bowiem społeczeństwa UE nie były jak dotąd w stanie rozpoznać, dokąd te eksperymenty zmierzają, jak to pięknie wyjaśnił wszechobecnym młotom europejskim, tak licznym przecież także wśród Polaków:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/na-ra/#RezymUE

  Czy pan Juncker, obecnie przewodniczący KE, udzielił cytowanej wypowiedzi w pełnym rauszu alkoholowym, jak wiele innych, czy całkiem świadomie, nie potrafimy ocenić. Wypowiedź ta jest wyjątkowo informatywna, jeśli chodzi o zrozumienie działania organizacji UE i innych narodowych, które dokonują eksperymentów w skali półtechnicznej. O rozszerzenie tych technik na resztę UE nie należy pielęgnować zbyt wiele złudzeń.

  My zwracamy uwagę na te zagadnienia od lat, i stwierdzamy, że jedynie nieliczni, znikoma mniejszość, była jak dotąd w stanie pojąć zasięg tych poczynań. Większość koncentruje się albo na drobiazgach, albo sprawach obocznych i mało ważnych, jak dowodzi także powyższa dyskusja.

 14. gość said

  Jacek Czaputowicz: nie odwołamy konsula w Norwegii

  Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz zapowiedział, że konsul w Norwegii Sławomir Kowalski pozostanie na stanowisku zgodnie z planem do końca czerwca. Podkreślił, że władze w Warszawie dobrze oceniają jego pracę.

  https://www.polskieradio24.pl/321/1223/Artykul/2250201,Jacek-Czaputowicz-nie-odwolamy-konsula-w-Norwegii

 15. karlik said

  „Ich kraj, ich zasady, a imigranci maja się dostosować, albo wracać do kraju pochodzenia. Tako rzecze polska prawica. Myślę, ze tym samym poprze ona działania rządu norweskiego. ” – takie coś wpadło mi do skrzynki…

  ———-
  Gówno.
  Barneverket łamie prawo.
  Admin

 16. stach said

  Kilka miesięcy temu Polski Konsul został znieważony przez norweską policję Polski MSZ Czaputowicz nie zareagował ,jedynie Polska Ambasador w Oslo wysłała Norwegom notę protestacyjną https://naszdziennik.pl/polska-kraj/198945,konsul-zniewazony.html

 17. JerzyS said

  Barneverknet organizacja przestępcza mająca za patrona Adolfa Hitlera

 18. Asa said

  W Japonii cudzoziemcom nawet kota adoptować nie pozwolą, a nasze dzieci tak oddajemy zwyrodnialcom zagranicznym…
  .https://www.youtube.com/watch?v=p5rUnI7_Aas

 19. gość said

  Norweski naukowiec: „Usunięcie konsula Kowalskiego to skandal. Powinien otrzymać medal od norweskiego rządu”

  Decyzja norweskiego rządu o życzeniu opuszczenia tego kraju przez polskiego konsula Sławomira Kowalskiego w ciągu 3 tygodni spotkała się z ostrym protestem norweskiego naukowca, psychologa Einara Salvesena. Norweg powiedział, że Kowalski powinien dostać od norweskiego rządu medal za swoją działalność, a nie być zmuszonym do opuszczenia Norwegii.

  https://nczas.com/2019/01/23/norweski-naukowiec-usuniecie-konsula-kowalskiego-to-skandal-powinien-otrzymac-medal-od-norweskiego-rzadu/

Sorry, the comment form is closed at this time.