Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (4 – 2019)

Posted by Marucha w dniu 2019-01-21 (Poniedziałek)

Scott C. Waring, łowca UFO i teorii spiskowych z „UFO Sightings Daily” stwierdził, że Chińczycy tak naprawdę nie wylądowali na Księżycu. Chiny mogły zdecydować się na taki krok, ponieważ NASA sfałszowała pierwsze lądowanie na Księżycu.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2019/01/17/wolne-tematy-3-2019/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2019/01/26/wolne-tematy-5-2019

Gajowy Marucha

Komentarzy 217 to “Wolne tematy (4 – 2019)”

 1. lewarek.pl said

  Trudno zgadnąć. Coś z mlekiem. Może zupa dyniowa? Ale ten garnirunek…?

 2. revers said

  Pikantne to, wyglada na zupe kremowa, jesli taka jest, ale zielone otoczenie wyglada lepiej, choc o tej porze roku to szklarniane dobra z chemia. Na kapusniaku bym poprzestal.

  Lub wystyrylizowani dla dobra ziemii

  https://wsensie.pl/swiat/31712-glupota-ekologow-w-natarciu-wysterylizowali-sie-dla-dobra-ziemi?fbclid=IwAR3GOEzlfc3dIFes0JIQBOA7CQKdDe1PrPwSrekh5ehdvFO6-x-lqVCqYVE

  jakis nowy koszerny trend. A pan Biedron nawoluje do odebrania kosciolowi pieniedzy i przekazaniu ich nauczycielom, jakas nowa przedwyborcza kampania, gdy szkol coraz mniej.

 3. PaniWoźna said

  Witam Panie Gospodarzu. Dziękuję i oczywiście kontynuuje pracę 🙂 Wiem też, że maruchę czytają na uczelni. Oficjalna cenzura jest mniej szkodliwa niż nieoficjalna, a z taką mamy do czynienia. Więc ludzie po cichu, ale czytają Was 🙂

 4. Dictum said

  [dla tych, co jeszcze nie wiedzą tego]

  Chazarowie – korzenie współczesnego żydostwa

  Kilka dni temu zadzwonił do mnie mój dobry znajomy. Po grzecznościowych powitaniach, mój przyjaciel z ledwie hamowanym entuzjazmem oznajmił, że właśnie dowiedział się z jakiejś internetowej publikacji o istnieniu Chazarów. Entuzjazm brał się głównie z nowo nabytej wiedzy, że dzisiejsi Żydzi dzielą się na Sefardyjczyków oraz Aszkenazyjczyków i że tylko ci pierwsi pochodzą z Judei. Aszkenazyjczycy bowiem nie mają nic wspólnego z Semitami, choć również podają się za Żydów. Mówiąc szczerze wcale mnie rozgorączkowanie kolegi nie zdziwiło, bowiem doskonale pamiętam, jak coś ze dwa lata temu omal nie spadłem z krzesła, kiedy sam odkryłem tę prawdę o dzisiejszej społeczności żydowskiej. I jak się nad tym dobrze zastanowić, to faktycznie wiedza o Chazarach nie jest specjalnie eksponowana, choć swego czasu stworzyli całkiem silne państwo i w związku z tym odcisnęli swe piętno na przyszłych pokoleniach. Rzecz w tym, że to piętno odczuwamy do dziś i to niestety w coraz straszniejszej formie. Dlatego też nauczyciele nie uczą dzieci w szkołach historii Chazarów, bowiem jak sądzę, sami mało lub nic nie wiedzą o tym temacie. Co prawda w Nowej Encyklopedii Powszechnej PWN z 1995 roku jest krótka wzmianka o Chazarach, ale już Internatowa encyklopedia „WIEM” jest znacznie bardziej ogólnikowa. Poza tym to ostatnie źródło wiedzy – świadomie lub nie – na temat pochodzenia Aszkenazyjczyków kłamie, ale o tym to za chwilę. Problem oczywiście w tym, że na przestrzeni wieków wiedza ta musiała być świadomie ukrywana tak, że dziś nawet nauczyciele jej nie znają. I jak zawsze w takich wypadkach, musi być powód, dla którego tak się dzieje. Ale zacznijmy od początku.

  Skąd Chazarowie biorą swe korzenie, dziś już nie bardzo wiadomo, choć większość znawców tematu zgadza się, że przybyli gdzieś ze środkowej Azji. Ogólnie określa się ich jako ludy ugrofińskie lub mongolsko-tureckie. Byli ponoć wyjątkowo znienawidzeni w swym pierwotnym miejscu zamieszkania i w związku z tym w wyniku nieustannych wojen z sąsiadami zostali zepchnięci na zachód, w kierunku budzącej się do życia Europy. Na swej drodze do nowej ojczyzny nie szczędzili nikogo, utrzymując się z rozboju oraz haraczów, co zdaje się było ich nie tyle drugą, co pierwszą naturą. Kiedy dotarli do brzegów Morza Czarnego zorientowali się, że okoliczne plemiona nie są zorganizowane w jakąś państwową jedność i w związku z tym stanowią łatwą zdobycz. I w stosunkowo krótkim czasie Chazarowie podbili dwadzieścia pięć lokalnych plemion, zajmujących się głównie uprawą roli i łowiectwem, a nie wojaczką i dlatego nietrudnych do ujarzmienia.

  Około roku 1000 A.D. Chazarowie tworzyli już silne państwo pomiędzy Morzem Czarnym i Kaspijskim, w rzeczy samej największe oraz najbogatsze we wschodniej Europie. Ich wpływy sięgały daleko wzdłuż rzek Wołgi oraz Donu. Innymi słowy, ściągali haracze nawet od tak daleko położonych ludów. W sprawach religijnych Chazarowie byli przykładowymi poganami, choć wyróżniała ich wyjątkowa gorliwość w czczeniu fallusa. Doszło nawet do tego, że choć było to plemię wyjątkowo agresywne, to kult siusiaka zaczął stopniowo podkopywać jego zdolności bojowe jak i rozkładać moralnie warstwy przywódcze. W tej sytuacji, aby zapobiec dalszej degeneracji swego narodu, w roku 730 A.D. chan Bulan zdecydował, że konieczne są głębokie zmiany. I tak w ramach odbudowy plemiennej moralności Bulan zaprosił do Itil, stolicy Chazarii położonej przy ujściu Wołgi, przedstawicieli religii chrześcijańskiej (przybyłych z niedalekiego Bizancjum), islamskiej oraz talmudycznej. Każdy reprezentant wyznaniowy przedstawiał swe wierzenia, a potem nastąpiła ponoć długa dysputa, mająca na celu przekonanie chana Chazarii, że to właśnie ta, a nie inna religia jest słuszna czy też prawdziwa. Jedne źródła mówią, że w rezultacie polemiki chan Bulan zdecydował, że jego ludzie powinni przyjąć wiarę talmudyczną. Inne twierdzą, że kuty na cztery nogi władca Chazarów zorientował się, iż z jednej strony talmudyzm był tolerowany tak w krajach islamskich, jak i w Bizancjum, a z drugiej – dawał religijną niezależność od sąsiadów, co znaczyłoby, krótko mówiąc, że u podłoża wyboru religii talmudycznej leżały względy polityczne. Są też znawcy tematu, którzy twierdzą, że najbardziej chanowi Chazarów spodobało się w wierzeniach Hebrajczyków to, iż ich Bóg Jahwe obiecał im panowanie nad światem, czyniąc z nich tzw. „naród wybrany.” Tak czy inaczej, przyjął religię Hebrajczyków jako swoją własną, a z nim zmuszeni byli zrobić to samo wszyscy notable chazarscy, których było wtedy około 4 tysięcy. Swoją drogą musiało to wyglądać nieco zabawnie, kiedy tak wielka liczba chłopów chodziła kilka dni okrakiem po przymusowym obrzezaniu. Sam fakt masowej zmiany obowiązującej religii nie jest czymś nowym, wszak Polanie za panowania Mieszka I przyjęli od Czechów chrześcijaństwo. Niemniej pozostali Polanami, a nie zaczęli udawać, że od teraz są Czechami albo, na przykład, Germanami. Natomiast w wypadku Chazarów, wraz ze zmianą wierzeń nastąpiło coś wręcz zdumiewającego: otóż chan Bulan postanowił, że Chazarowie są tzw. 13 zaginionym plemieniem hebrajskim czy też od tego czasu powinni za takowe uchodzić. Taki rozwój wypadków zdawałby się jednoznacznie wskazywać na to, że u podłoża zmiany religii leżało jednak przeświadczenie, że kiedyś Hebrajczycy będą panować nad światem.

  I tu dochodzimy do sedna sprawy, która to tak bardzo wstrząsnęła mym znajomym.
  Otóż do dziś społeczność żydowska, jak świat długi i szeroki, dzieli się na dwie główne grupy: Aszkenazyjczyków oraz Sefardyjczyków. Ci pierwsi nie mają nic wspólnego z narodem semickim, jakim są Sefardyjczycy, bowiem, jak to już wyjaśniłem, są potomkami Chazarów. Zaś co do samych Sefardyjczyków to są to potomkowie Izraelitów, z Judei, których to tak surowo potraktował Hadrian, cesarz rzymski (76-138). Otóż w roku 132 A.D. Szymon Bar Kosiba stanął na czele ostatniego powstania Hebrajczyków (Bar Kochba) przeciwko rzymskim okupantom. Po początkowych sukcesach przyszedł czas porażki, zburzenia Jerozolimy (na jej miejsce Hadrian kazał wybudować nowe miasto Aelia Capitolina) oraz ostatniej walki w twierdzy Betar, w 135 roku, gdzie wraz z Szymonem Bar Kosibą zginęli niemal wszyscy obrońcy. Ostateczną represją rzymską był finalny rozdział Diaspory (z hebrajskiego Galut) czyli przymusowe wygnanie, które zaczęło się w roku 70 n.e. Stąd właśnie brały swój początek kolonie hebrajskie w rejonie basenu morza Śródziemnego. Jedna z nich została założona w Hiszpanii, gdzie doczekała się okresu rozkwitu aż do czasu kolejnego wypędzenia w roku 1492. I to właśnie tych potomków Izraelitów, posługujących się językiem ladino, który był mieszaniną dialektu kastylijskiego oraz zapożyczeniach z hebrajskiego, nazywamy dziś Sefardyjczykami. Natomiast Aszkenazyjczycy pochodzą w prostej linii od Chazarów i ich językiem był i jest Jidysz (żargon), czyli mieszanina języka germańskiego, słowiańskiego, tu i tam przetykana hebrajskim. I bodajże największym nieporozumieniem w historii Polski jako kraju jest przekaz, że większość polskich Żydów przybyła z zachodniej Europy, gdzie byli systematycznie prześladowani. To znaczy fakt prześladowania Izraelitów nie podlega najmniejszej dyskusji, byli wypędzani bodajże ze wszystkich krajów Europy z wyjątkiem Polski, niemniej Sefardyjczyków było w naszej ojczyźnie akurat niewielu. Tak się bowiem składa, wbrew popularnym wierzeniom, że wypędzeni z Hiszpanii Sefardyjczycy osiedlili się we Włoszech, Portugalii, Anglii oraz Holandii. Natomiast, żeby zrozumieć masowy napływ Chazarów na tereny polskie, trzeba znowu cofnąć się do historii. Otóż na początku VI wieku n.e. dzisiejsze tereny Rosji europejskiej były w posiadaniu szczepów Germańskich, przybyłych tu z dalekiej Danii oraz południowej Skandynawii. Po ciężkich walkach z Mongołami (Madziarami) doszli oni aż do Donu, który to obszar nazywali wtedy „Wielką Szwecją” i który na południu opierał się o państwo Chazarów. Wtedy też po raz pierwszy pojawiło się słowo „Rus”, pochodzące ze szczepu Alansów, od wiodącego rodu zwanego Ruhs – As. Wysocy germańscy blondyni nazywali siebie Waregami, a w reszcie Europy znani byli pod nazwą Wikingów. Po kilku spokojnych latach nagle i bez ostrzeżenia Chazarowie uderzyli na Waregów, spychając ich na Północ. W odpowiedzi na atak, wkrótce przybyły ze Skandynawii drużyny Wikingów, niosąc pomoc oblężonym braciom. W roku 964 A.D. władcą Rusi został Świętosław, który pomimo młodego wieku był już znanym powszechnie jarlem, nieustraszonym w boju, a jednocześnie przebiegłym i mądrym. Jako pierwszy cel swego panowania wyznaczył sobie pokonanie Chazarów, płacąc im w ten sposób pięknym za nadobne. I tak, w roku 965, wojownicy Ruscy wraz z Wikingami pod dowództwem Świętosława runęli na południe jak grom z jasnego nieba i wkrótce doszczętnie rozgromili armię Chazarską. Zwycięstwo było tak totalne, że od tego czasu Chazaria przestała istnieć, a niedobitki rozproszyły się po wschodniej i centralnej Europie i odtąd znani byli tam jako Aszkenazyjczycy, w Polsce natomiast jako Żydzi. Duża grupa Chazarów, która upodobała sobie dzisiejsze tereny niemieckie, wkrótce zyskała sobie opinię najlepiej zorganizowanych oraz najzamożniejszych i to właśnie od nich pochodzi nazwa Aszkanaz – z hebrajskiego Germanie. Tak więc masy polskiego Żydostwa, szczególnie te na wschodzie kraju, w prostej linii pochodzą ze szczepów Ugrofińskich, które kiedyś zamieszkiwały tereny Azji. Natomiast jest prawdą, że z Izraelitami łączy ich wspólna religia, a mianowicie judaizm, ale oprócz tego nic więcej. I co ciekawe syjonizm, czyli ideologia narodowego odrodzenia Hebrajczyków, powstał właśnie w kręgach Aszkenazyjczyków, choć mają oni takie prawo do Palestyny jak Warszawiacy do Kalifornii.
  Nie od rzeczy będzie także przypomnienie, że obecnie społeczność żydowska składa się z 85% do 92% Aszkenazyjczyków i tylko 15% do 8% Sefardyjczyków (zależnie od źródła informacji). Natomiast co do samych Chazarów, to choć niewiele po nich zostało w sensie cywilizacyjnym, niemniej w jednej dziedzinie okazali się prawdziwymi mistrzami. Otóż opanowali trudną sztukę handlu niewolnikami niemalże do perfekcji, w związku z czym jeszcze do niedawna zarzut, że obrót żywym towarem był domeną żydowską, ma, jak się wydaje, pewne pokrycie w historii. Podobnie zresztą dzieje się z legendarną już orgiastycznością hollywoodzką – jak się zdaje kult fallusa, pomimo zaszczepionej religii judaistycznej, jednak nie poszedł w zapomnienie.

  (autor – Zbyszek Koreywo)

  Chazarskim tropem

  Od dawna twierdzę, że historia jako nauka podporządkowana jest polityce. Szczególnie dotyczy to dziejów najnowszych, ale nie tylko. Również wydarzeniom odleglejszym czasowo, a pisząc dokładniej: niektórym naukowym teoriom, które są z nimi związane, grozi celowe zepchnięcie w otchłań niepamięci. Bo są niewygodne, niepoprawne, wręcz groźne dla możnych tego świata. Jedna z takich teorii, niepozbawiona kontrowersji, lecz prawdopodobna, dotyczy pochodzenia większości europejskich Żydów, których potomkowie oprócz naszego kontynentu zamieszkują obie Ameryki, Australię oraz Izrael. W tym ostatnim do dnia dzisiejszego tworzą warstwę rządzącą państwem. Mówiąc wprost, chodzi o etnogenezę Aszkenazyjczyków. We wczesnych wiekach średnich na euroazjatyckich stepach rozciągających się od Wołgi , Morza Kaspijskiego i Kaukazu pojawiły się bitne plemiona chazarskie. Był to koczowniczy lud turecki (a raczej turecko-tatarsko-mongolski), który wkrótce częściowo osiadł na roli. W VIII w. Chazarowie tworzyli już dobrze zorganizowany organizm państwowy, obejmujący swym zasięgiem Krym i północne obrzeża Morza Czarnego po rzekę Dniestr. Prawdziwe imperium: od Kaukazu po tereny współczesnej Mołdawii! Pośrednicząca w wymianie handlowej między Wschodem i Zachodem Chazaria była rządzona przez chana (kagana), pod władzą którego znajdowały się trzy główne prowincje, siedem zależnych królestw oraz siedem plemion lennych. Wśród lenników plemiennych dominowali Słowianie oraz ludy fińskie. Pierwotnie Chazarowie byli pogańskimi szamanistami, później zdawało się, że przyjmą islam, ostatecznie jednak przeszli na… judaizm, który stając się religią państwową ogarnął również prosty lud. Stali się „chazarskimi Żydami”, chociaż – nie zapominajmy – w chanacie mieszkali również „Żydzi-semici” uciekający przed władzą Bizancjum i muzułmanami. Przybywający wraz z nimi rabini stali się duchowymi przewodnikami Chazarów. Świadczą o tym chociażby prace wykopaliskowe Murada Magomedowa w Belendjerze i Semenderze (dawnych chazarskich miastach nad Morzem Kaspijskim). Uczony ten odkrył nie tylko groby chanów, ale i symbol ich władzy – sześcioramienną gwiazdę. Zjudaizowani Chazarowie, dominujący oczywiście liczebnie nad semickimi uciekinierami, stanowili groźnych przeciwników dla swych sąsiadów. Wojowali z Bizancjum, przedsiębrali łupieżcze, wyjątkowo okrutne wyprawy na tereny czysto słowiańskie. Echa tych eskapad długo jeszcze pobrzmiewały w ruskich i rosyjskich legendach. Wspominały one o pełnych dramatyzmu bojach z „Wielkim Żydowinem”. Nie mógł być nim z oczywistych względów „Żyd-semita”, lecz był to chazarski konwertyta. Być może późniejszy niechętny stosunek wielu Rosjan i innych wschodnich Słowian do Żydów był następstwem utrwalonych w ludowej pamięci wydarzeń sprzed ponad 1000 lat. Wszak w historii nic się nie dzieje bez przyczyny. Etniczne skutki budzących grozę rajdów były oczywiste. Pojmanych mężczyzn napastnicy sprzedawali w niewolę, natomiast Słowianki stawały się chazarskimi nałożnicami lub – po przejściu na judaizm – żonami. Tłumaczyłoby to współczesny antropologiczny obraz potomków europejskich Żydów, wśród których nie dominuje typ semicki (jego cechy są co najwyżej w niektórych przypadkach mniej lub bardziej wyeksponowane), a turecko-tatarsko-słowiański. Sprawa zasadnicza: co się stało ze zjudaizowanymi Chazarami? Czy tak silne, żywotne plemię mogło rozpłynąć się we mgle ? Cóż, w II połowie X w., mniej więcej w czasach chrztu Polski, państwo chazarskie zostało rozbite przez księcia kijowskiego Światosława. Tytułem rewanżu Słowianie popędzili wielu Chazarów na Ruś . Reszta dołączyła do współbraci później, uciekając przed hordami Czyngis Chana na ziemie polskie, rusko-litewskie, węgierskie i dalej. W ten sposób stali się europejskimi Żydami. Jest rzeczą otwartą, jak długo zachowali niektóre obyczaje chazarskie, czy ogólniej świadomość swego pochodzenia. Albo jak mocno utrwalił się w nich żal lub wręcz nienawiść do sprawców upadku Chazarii. Czy były to uczucia stałe, podświadomie rzutujące na ich stosunek do sukcesora Rusi Kijowskiej aż do czasów współczesnych? Ciekawe pytanie, ale nie śmiem na nie odpowiedzieć. Wersja o chazarskim pochodzeniu europejskich Żydów (Aszkenazyjczyków) ma swoich zwolenników. Przede wszystkim od dawna skłaniało się ku niej wielu uczonych i publicystów rosyjskich. Na Zachodzie natomiast przetarł jej drogę nie kto inny jak Artur Koestler. Autor „Ciemności w południe” napisał był prawie 30 lat temu książkę „The thirteenth Tribe: The Khazar Empire and Its Heritage”, w której udowadniał, że Chazarowie byli antenatami Aszkenazyjczyków, czyli stali u źródeł europejskiego żydostwa. Wspierał tym samym wcześniejsze ustalenia mieszkańca Izraela, Natana M. Pollocka. Ten tłumacz naukowych tekstów i korektor w firmie wydawniczej poświęcił 40 lat życia na udowodnienie tezy, że 6 z 10 żydowskich mieszkańców Izraela i 9 z 10 Żydów mieszkających w Europie i obu Amerykach ma korzenie chazarskie, a nie semickie. Jako ciekawostkę podam, że według ustaleń Pollocka nazwiska: Halperin, Alpert, Halpern, Galpern itd. – tak częste wśród europejskich Żydów – świadczą o chazarskim rodowodzie ich nosicieli (np. „Alper” w języku chazarskim oznacza „śmiałego rycerza”; miano to chan przyznawał szczególnie wybijającym się wojownikom). Podobnież: Kaplan, Caplon, Koppel itd. („Kaplan” oznacza „dzikiego jastrzębia”) oraz – co oczywiste – Kogan, Kagan, Kaganowicz. We wrześniu 1966 r. Pollock postanowił oficjalnie uczcić 1000-lecie żydowsko-chazarskiego przymierza. Nie zgodziły się na to izraelskie władze między innymi dlatego, że teorię o chazarskim, to jest niepalestyńskim pochodzeniu europejskich Żydów, podjęli Arabowie. Naprawdę nikogo z oficjeli nie obchodziło, czy Pollock ma rację, czy też mija się z prawdą. Po raz kolejny polityka nie pozwoliła historii wybić się na niepodległość.
  A tak przy okazji: ciekawe, co by napisali publicyści „Gazety Wyborczej” gdyby okazało się, że rzekomi polscy antysemici są w istocie nieszkodliwymi anty-Chazarami?!

  Dariusz Ratajczak

 5. Marucha said

  Re 3:
  No tak, skądś się te 20-30 tysięcy wizyt dziennie bierze.

 6. gość said

  Prawdziwi POLSCY Lekarze – I Sympozjum TLMZ

  .https://youtu.be/VF8m9taqpKk

 7. VAV said

 8. Siekiera_Motyka said

  Ooojjj dziwny jest ten Świat. Tak szybko zapomina. Odrobina informacji wypłynęła na temat Skripalów.

  „Sprawa zatrutego podwójnego agenta Siergieja Skripala stała się jeszcze dziwniejsza po tym, jak okazało się, że pierwszym ratownikiem na miejscu była Naczelna Opiekunka dla Armii Brytyjskiej po tym, jak jej córka zauważyła Skripala, i jego córke upadłych na ławce w centrum handlowym Maltings. Salisbury 5 marca ubiegłego roku.

  Według Spire FM, 16-letnia Abigail McCourt zauważyła zatrutych Rosjan podczas „świętowania swoich urodzin”, a następnie szybko zaalarmowała swoją matkę – Alison McCourt. Dwaj McCourts udzielili pierwszej pomocy Skripalom, dopóki nie przybyli sanitariusze.”

  https://www.zerohedge.com/news/2019-01-21/skripal-story-just-got-weirder-first-responder-revealed-chief-army-nurse

  Szkoda ze ich nie było w Gdańsku.

 9. Maverick said

  Chazarskie żydki na coraz to więcej sobie pozwalają, nie tylko chcą wrobić Polskę w wojnę na Bliskim Wschodzie, aby potem na Polskę przerzucić za nią odpowiedzialność a różnej maści kundle kabały już judzą do wojny. Czego zabrania nasza konstytucja.

 10. ech said

  @4 Celowe i mylne odżydzanie – żydów.

  Chazarowie to Aszkenazizm będący wspólną rodziną z Sefardim. Różnica między nimi jest następująca, pomijając legendowa-nie odkształcające prawdę o żydach, mianowicie Sefard to arystokracja – wręcz odwrotnie niż pokrętnie twierdzą, a Aszkenazizm -Chazar to bojówka, żołnierz ma się rozumieć, w ich pojęciu.
  Żydostwo nigdy nie przestanie kłamać i wprowadzać w błąd gojów, bo taka ich matka natura.

 11. Marucha said

  To białe w miseczce to sos „tahini”.

 12. revers said

  tak myslalem ze sos kremopodobny.

  A polaczonych izbach parlamentu brytyjskiego pani pierwszy minister Theresa May ujawnila plan B Brexitu, czyli zagonic wszystkich wyspiarzy do eurokolchozu podejscie II, nawet IRA odrzyla na ta okolicznosc wysadzjac w powietrze po amatorsku przydrozny samochod.

 13. VAV said

 14. gość said

  Amerykańskie niszczyciele wpłynęły na Bałtyk

  Dwa amerykańskie niszczyciele USS Porter i USS Gravely wpłynęły na Bałtyk. Każdy z amerykańskich okrętów ma na uzbrojeniu do 56 rakiet Tomahawk. Na reakcję Rosjan nie trzeba było długo czekać.

  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-amerykanskie-niszczyciele-wplynely-na-baltyk,nId,2794768

 15. revers said

  ad12
  https://cf-particle-html.eip.telegraph.co.uk/136afd4b-078c-4468-a615-ecdfd47cbbf4.html?ref=https://www.telegraph.co.uk/politics/2019/01/21/theresa-mays-brexit-plan-b-will-parliament-vote/&title=What%20is%20Theresa%20May%27s%20Brexit%20Plan%20B%20and%20when%20will%20Parliament%20vote%20on%20it?

  wg. grafiku, na demokracja czas, z jednym dniem na decyzje parlamentu jak nie Brexit A to B az do nowego referendum i wyniki z gory oczekiwane.

 16. revers said

  ad14

  Donald Cook rowniez wplynal ale na Morze Czarne, to juz drugi okret z rakietami na pokladzie obok okretu desantowego ktory wczesniej wplynal na wody Morza Czarnego.

 17. Boydar said

  https://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/siedem-zaskakujacych-oznak-inteligencji-tez-to-robisz/cq4ej3f

 18. Antymarxista said

  Akurat w tym momencie idzie o pieniądzu zaraz a potem o kradzieży i ryzyku. Warte przyswojenia sobie:

  (44 minuta )

  ( Pan Listwa jeszcze tu bywa? )

 19. Maverick said

  Kabała rozgrywa naszych polskich kundli do swojej prowokacji wojennej z Iranem. Według naszej konstytucji, która nam zabrania wojen i napadania na inne kraje z wyjątkiem wojen obronnych.

  Wszystkie znaki na niebie na to wskazują:
  że coś się szykuje, trwają wojny hybrydowe, prowokacje na Ukrainie, Izrael pozwala sobie na obstrzeliwanie Syrii, bez żadnych konsekwencji, i naruszając prawa międzynarodowe.

  Księżyc ukazał nam się jako czerwony zakrwawiony wilk.
  Czy to jakiś znak czy ostrzeżenie?

  Następna wojna może być niezmiernie krótka ale jej zniszczenia mogą zająć setki lat aby odbudować. Wiele krajów zniknie z mapy świata bezpowrotnie.

 20. revers said

  do tego pala sie w zatoce Kerczanskiej dwa okrety Turecki i ukrainski ktore przeladowywaly na pelnym morzu rope, oj dzieje sie, gore.

  Czy to zaslona dymna, czy nowy etap wojny o Noworosja-Krym i Iran okaze czas.

  W miedzyczasie rowniez podpisano umowy miedzy Krymem a Donbassem o wspopracy regionalnej.

 21. revers said

  ad20, palcy sie tankowiec w zatoce kerczanskiej

  .https://www.youtube.com/watch?v=KzkkhYLXbS0

 22. NyndrO said

  Ja nie rozuiem, jako debil, co przeciw remu gostkowi można meć, A że ostrożnie? Oczy wiście! https://www.youtube.com/watch?v=1Afp1KcvxJg

 23. VERONIKA WULF (Suddeutscha Zeitung), ALEKSANDRZE, GDZIE JESTEŚ? W maju 323 roku p.n.e. urządzono w Babilonie obficie zakrapiany bankiet. Co było dalej, nie pamiętają nawet najsłynniejsi kronikarze. Wiadomo tylko, że imperium straciło władcę – i jego zwłoki, Focus / 2 2019, S. 76-79.

  Artykuł jest stekiem bzdur. To że Aleksander miał PUCHAR o pojemności kilku litrów nie świadczy o pojemności jego żołądka, ale o liczebności jego Drużyny: On nadpijał o kończył Najmłodszy.
  Ważne jest to, że w pierwotnym planie Po Palestynie była Arabia, gdzie Aleksander chciał zdobyć DROMADNICĘ, niezbędną dla zdobycia bronionego przez dromadnicę skarbca perskiego Koł Kryłgan Kała k. Chiwy u ujścia Amu-darii. Pod Issos zdobyto jednak ogiera dromadera, z którego dowodził Dariusz więc Aleksander udał się do Egiptu, żeby w Siwie założyć stadninę wielbłądzią.
  Gdy dochował się dromadnicy i udał się z nią do Kaspija to naprzeciw wyszła mu królowa Sarmatów z wieścią minorową – że jej rywalka Diana wywiozła skarbiec perski flotyllą do Modlina, bo Amu-daria płynęła wówczas do Morza Kaspijskiegi a była tak piękna, że Skapitulował.
  Jednak Nie Darował i po podboju Indii popłynął Nie Do Babilonu, ale do Egiptu, żeby na pagajach puścić się do Triestu a potem komunikiem do Krakowa, gdzie panowała jego matka Olimpiada. Tam po zebraniu armii ruszył na Kielce, gdzie oczekiwała go Diana. Bitwa była POD GÓRĄ, na której stał zamek, obecnie Klasztor oraz wielkie fortyfikacje kamienne Gołoborza. Diana jako mężatka goliła głowę – skąd ŁYSICA.
  Aleksander kazał otoczyć Łysicę, żeby wziąć Dianę do niewoli, ale ona wydała rozkaz do kontrataku, który spowodował klęskę rezerw Aleksandra i otoczenie jego sił oblężniczych więc wycofał się. Z tej racji Bawarzy nazywają jego bite w Krakowie Statery PŁACZKAMI.
  Olimpiada z pewnością nie opuściła Krakowa, wobec czego została pochowana w Pałacu BIAŁOCZERWONYM, który został powtórzony w Aleksandrii jako Architektoniczny Cud Wszechczasów. Diana po bitwie W KIELCACH zajęła w Wojnie Satrapów Azję Mniejszą, gdzie kazało odbudować ARTEMIZJON i zbudować kopię jego na kieleckiej KADZIELNI o jedno przęsło dłuższy na mauzoleum dla siebie.
  Po klęsce W Kielcach został zdefraudowany babiloński skarbiec Aleksandra i wywieziony na Rodos. Aleksander został otruty fluorowodorkiem. Polega to na tym, że piją Wszyscy, ale Wtajemniczeni nie piją potem przez 48 godzin wody.
  Po podboju przez Rzym Grecji skarbiec Ptolemeuszy i mumia Aleksandra zostały przeniesione z latarni FAROS do Siwy a po podboju przez Rzym wróciła do Aleksandrii, gdzie pochowano ją w grobowcu Alabastrowym. Uczeni chroniąc mumię przed talibami chrześcijańskimi ogłosili, że to grobowiec Świętego Marka, którego muzułmanie sprzedali Wenecjanom.

 24. Rafal Cz. said

  Ad 18.
  Wytrzymalem tego pana wywody. Co wiecej ja sie z tymi wywodami zgadzam. A co tych wywodow wynika ? Ano nic.

 25. Rafal Cz. said

  ZSRR byl nikewstiowana potaga. Potege ta stworzyli inznierowie I uczeni.
  Z raadoscia zachod wital upadek ZSRR . Jedynej wowczas potegi zdolnej przeciwstawic sie hegemonii USA.
  Teraz beda zalowac (zachod) bo sami nie daja rady z USA.

 26. Rafal Cz. said

  A teraz czas na poete:https://youtu.be/LrnDWtrhaIQ?t=27

 27. piwowar said

  Żyjemy w czasach bardzo niedobrych. I w nich uczestniczymy, najczęsciej nie zdając sobie z tego sprawy.

  Dobroć, prawość, rzetelność osobista, uważana jest przez społeczeństwo za oznakę słabości. Nie dopuszczamy do siebie myśli, że tak jest i żarliwie deklarujemy, że nie, że to nieprawda. Ale życiem mówimy inaczej, bezwiednie, często przeciw sobie, ale inżynieria społeczna zmusza nas, abyśmy płynęli z prądem.

  Pani Ela Gawlas walczyła o rzetelność w przekazywaniu prawdy. Ale aby być uprawnionym do powiedzenia czegokolwiek, trzeba być kimś. Kimś sławnym, kimś, kto agresywnie, dużo, głosno i szybko mówi. Pani Ela była osobą, którą scharakteryzowalibyśmy jednym słowem. Dobrą.

  Panią Elę usiłowano zaszczuć za relacje z pierwszej ręki z historycznych wydarzeń w Gdańsku.

  W grudniu roku 2011 żaliła się na Rewirach Maruchy: nikt nie czyta Sierpniowych Wspomnień, żadnej reakcji, żadnego odzewu. Jak to, nikt nie czyta, Piwowar odpisał, Czytają Pani relację, sam na przykład czytam. No to zadzwoń do mnie, pisała już prywatnie, porozmawiamy, i podaje numer telefonu.

  Był okres Świąt. Komu by tam chciało się mysleć o nawiązywaniu nowych kontaktów. 25 stycznia po Nowym Roku pani Eli już nie było.

  Spieszmy się być z ludźmi, pisał ksiądz Twardowski.

  Doceńmy w ludziach dobroć i piękno, dodaje Piwowar.

  Pani Elu, niech Pani praca i walka nie obróci się wniwecz.

  Jeśli tu, na Gajówce nie będzie się kultywować pamięci o ludziach rzetelności, to kto inny mógłby tego dopilnować?

  https://marucha.wordpress.com/2012/01/25/odeszla-elzbieta-gawlas/

  Dobranoc Państwu.

 28. Wieloimienny said

  Revers @

  Dziś rano wylogowałem się z maila i wyskoczył mi na tlenie temat o działach. A w nim komentarz jakiejś baby, według której żydzi prześladują zielonych.
  To już jest zgon intelektualny narodu.

 29. Anne said

  Napiszę tutaj, bo dotyczy to kilku wcześniejszych wpisów.
  1. Język P.T. Gajowego jest moim zdaniem jak najbardziej ok. Jeśli ktoś mi powie, że jak się uderzy to woła ” olaboga”, to albo jest zakłamany, albo święty. „Odpowiednie dać rzeczy słowo” i myślę, że inaczej się nie da. Sama rzadko używam wulgaryzmów, ale są momenty, kiedy trzeba sobie ulżyć- to podobno bardzo zdrowo.
  2. Do P.T. Pani, która pochwała tarzanie zwierzęcia w ekstrementach. Taki szczeniak i mały kot uważają, że są ok. bo nie narobili: tam gdzie śpią, tam gdzie jedzą i tam, gdzie piją. Cała reszta, że to mieszkanie, dywan itp jest dla nich nie do ogarnięcia, bo to zwierzęta i czegoś takiego w przyrodzie jak dywan to nie ma. Stopniowo, jak rosną, ich terytorium powiększa się i przestają brudzić w domu. Nie wiem jak jest z kotami, ale w przypadku psa ma się 3 sekundy żeby skarcić zwierzę za niewłaściwe zachowanie. Generalnie pies uważa, że został skarcony za to, co zrobił ostatnio. Jeśli uciekł i wrócił i dostał baty, to uważa, że to za to, że wrócił, bo to była ostatnia rzecz, którą zrobił. Od 9 lat mam piękną psicę- moskiewska stróżująca. Pies wart 2000. Ucikła komuś i nie wróciła, bo się bała. A nie sądzę, żeby ktoś wyrzucił tak drogiego psa. Kiedy podnosiłam rękę, żeby rzucić kija, to się kulila przestraszona. Kiedy uciekła, wracała tylko do syna, który był jeszcze dzieckiem. Za każdy powrót dostawała szynkę, kiełbasę, ser żółty. ( Jest b. Silna, więc jak szarpnie smyczą, to po prostu puszczam). I wreszcie, w lipcu- jak uciekła, to wróciła DO MNIE. Uważajcie Państwo- czy to, czego uczycie psa,albo kota, jest rzeczywiście tym, czego go chcecie nauczyć.

 30. revers said

  re24

  jesli chodzi o bankowy system SHIFT to tak, ktory mial dotknac Iran, z tego co wiem to Indie i Pakistan wlaczyla sie do transferu Iranskiej ropy jako posrednicy budujac wolnoclowe enklawy gospodarcze.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1770764,1,iran-a-europejska-zaleznosc-od-usa.read?fbclid=IwAR3UiUPyRCg4dCDZyI-xWGWifs8MmVAnoEvizhnwUtqPEQWpIVv21mDhlyQ

 31. revers said

  ad28

  tylko dlaczego rosjanie sprzedali w koncu japoczykom dwie wyspy na kurylach? by bylo latwiej hamerykanom kontrolowac Wladywostok i szlak polnocny przez morze Barensa? w przypadku budowy bazy na wyspach jak to uczynili chinczycy na morzeu zoltym.

  lub nie SHIFT a SWIFT i chinski renminbi bardzo dobrze obchodzi ussmanskie sankcje

  https://www.albawaba.com/news/europe-and-us-diverge-iran-swift-financial-network-stuck-middle-1184096

 32. Głos Prawdy said

  PRÓBA ARESZTOWANIA PAPIEŻA FRANCISZKA. DEKLARACJA GRUPY KAPŁANÓW KOŚCIOŁA RZYMSKOKATOLICKIEGO O ODMOWIE KIEROWANIA SIĘ POLITYKĄ KIEROWNICTWA KOŚCIOŁA W CELU UKRYCIA ZBRODNI PRZECIWKO DZIECIOM. (+ WIDEO)

  W Genewie, w wyniku próby aresztowania papieża Franciszka przez szeryfów „Międzynarodowego Trybunału w sprawie Kościoła i Państwowych Zbrodni”, rytuał „katolickiej czarnej mszy dziewiątego koła” został złamany (nie zrealizowany). „Choroba Papieża” została wykorzystana jako przykrywka dla incydentu i prawdziwego celu wizyty papieskiej.

  Najnowsze wiadomości (komunikat) z Centralnego Biura Międzynarodowego Trybunału na temat zbrodni Kościoła i stanu z 22 czerwca 2018 r.

  22 czerwca 2018 r., 15.00 GMT
  Genewa i Bruksela:

  Szeryfowie „Brukselskiego Sądu Ogólnego Prawa” którzy mieli stały nakaz aresztowania papieża, próbowali aresztować papieża Franciszka w czwartek, kiedy przybył do Centrum Ekumenicznego, gdzie miał przemawiać do delegatów na Światową Radę Kościołów (WCC).
  Po małej bójce między Szeryfami i służbą bezpieczeństwa Watykanu, papież został zwolniony i był w stanie dostać się do oczekującego pojazdu. Dwóch szeryfów zostało poważnie pobitych i zatrzymanych przez agentów Watykanu, a następnie aresztowanych przez policję w Genewie wraz z dwoma innymi osobami.
  Pełny opis incydentu następuje po tym komunikacie.
  Po próbie aresztowania Bergollo, który został skazany za zbrodnie przeciwko ludzkości w „brukselskim sądzie powszechnym” latem 2014 r., Watykan opublikował „historię na usprawiedliwienie”, potwierdzającą, że Bergoglio nie powiodło się i on „upadł” podczas konferencji światowej Rady Kościołów i może odczuwać pewny „problem ze zdrowiem”. Ta fałszywa historia może być wstępnym krokiem do przesunięcia Bergoglio z papieskiego tronu.
  Według źródła w Watykanie, które zostało potwierdzone przez inne źródła w Genewie, w wyniku tej konfrontacji tajna ceremonia za kulisami katolickiej ofiary Dziewiątego Kręgu, zaplanowanej na ten wieczór, została anulowana ze względu na „obawy związane z bezpieczeństwem”. To samo źródło w Watykanie potwierdza, że papież Franciszek Jorge Bergollo miał uczestniczyć w ceremonii kultowej „Dziewiątego Kręgu” wspólnie ze starszymi urzędnikami Światowej Rady Kościołów i szwajcarskich przywódców politycznych.

  Według naocznych świadków, ceremonie Dziewiątego Kręgu są zwykle związane z rytualnym gwałtem i morderstwem co najmniej jednego dziecka. (http://itccs.org/2013/10/28/i-saw-joseph-ratzinger-murder-a-little-girl-eyewitness-to-a-1987-ritual-sacrifice-confirms-account-of- toos -nijenhuis-of-holland /, http://itccs.org/2014/09/10/transcript-of-anne-marie-van-blijenburghs-testimony-about-child-murders-in-belgium/)

  Niespotykane pojawienie się Jorge Bergollo w Genewie w tym tygodniu było podyktowane tak zwaną „Inicjatywą Sovereign Money” w Szwajcarii (SMI), referendum, w którym zdecydowano, czy podaż pieniądza w kraju będzie kontrolowanу przez pojedynczy Narodowy Bank ograniczający uprawnienia prywatnych banków do udzielania pożyczek i dostarczania pieniędzy. Bank Watykański ma znaczne aktywa związane ze szwajcarskim systemem bankowym i może ponieść straty, jeśli SMI zostanie zatwierdzony.

  Niepotwierdzone raporty mówią, że zanim pojawił się na Światowej Radzie Kościołów, Bergollo spotkał się prywatnie ze szwajcarskimi przywódcami politycznymi i finansistami, aby pomóc w zablokowaniu wdrażania SMI. Niektórzy z tych przywódców mieli uczestniczyć w ceremonii Dziewiątego Kręgu 21 czerwca, jak podaje źródło w Watykanie.
  Po tym, jak zostaną podjęte wszelkie starania, aby zapewnić uwolnienie więźniów szeryfów, pojawi się Dodatkowa informacjа o tych wydarzeniach, losie zatrzymanych Szeryfów Wspólnego prawa, a także film o próbie aresztowania.
  Ważny komunikat dyrekcji „Międzynarodowego Trybunału ds. zbrodni kościoła i państwa»

  Następna Deklaracja została przekazana naszemu biuru w piątek od grupy niezadowolonych duchownych kościoła Rzymsko-katolickiego. Wraz z Deklaracją otrzymano drugą prywatną wiadomość, zawierającą dużą ilość dokumentów i dowodów z nieznanego wcześniej archiwum Watykanu. Jego treść jest po prostu szokująca. Obecnie kierownictwo i personel techniczny „Międzynarodowego Trybunału ds. zbrodni kościoła i państwa” zajmuje się analizą tych dokumentów.

  Jest w nich mowa o rozgałęzionej sieci kultu ofiary dzieci, działającej w ramach kanadyjskiej konferencji biskupów katolickich (CCCB), i jest ostrzeżenie o nadchodzącym rytuale kultu „Dziewiątego kręgu” na konferencji CCCB w hotelu „NAV” Centrum ” w Kornwalii, Ontario, 24-28 września 2018 roku. Pełniejszy raport na temat tego materiału zostanie przesłany i opublikowany pod tym linkiem: http://www.bbsradio.com/herewestand.

  http://protivkart.org/main/12996-v%20rezultate%20popytki%20aresta%20papy%20franciska%20byla%20sorvana%20chernaya%20messa%20rituala.html

 33. Głos Prawdy said

  Tajemnicza masowa śmierć ptaków w Holandii może mieć związek z testami sieci 5G

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/tajemnicza-masowa-smierc-ptakow-w-holandii-moze-miec-zwiazek-z-testami-sieci-5g

 34. Marucha said

  Re 29:
  Napisała Pani szczerą prawdę o karaniu zwierząt. Świetnie rozwinęła to, co ja ledwo zasygnalizowałem.

  Nie karać zwierząt za złe zachowanie (chyba że NATYCHMIAST!) – tylko nagradzać za dobre zachowanie.
  NIE BIĆ!
  Psa można „zbić” gazetą. Dużo szumu, zero bólu, dużo wstydu (psy mają poczucie wstydu, koty raczej nie)..

 35. Andzia said

  re: 20
  „do tego pala sie w zatoce Kerczanskiej dwa okrety Turecki i ukrainski…” TV Republika i sputniknews podają, że oba okręty pływały pod banderą Tanzanii. Na statkach było łącznie 31 osób, głównie obywateli Turcji i Indii. W internecie przeczytałam, że ze trzy tygodnie wcześniej w banderowie wylądowali instruktorzy ds dywersji morskiej.

 36. gość said

  „Polska jest dobrym miejscem na konferencję o Bliskim Wschodzie”

  Polska jest dobrym miejscem na konferencję o Bliskim Wschodzie, bo jest neutralna w tej kwestii – oceniła w rozmowie „Rzeczpospolitą” ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

  https://www.tvp.info/40956012/polska-jest-dobrym-miejscem-na-konferencje-o-bliskim-wschodzie

 37. gość said

  Polityk PiS przyjął ponad 107 tys. zł odprawy ze spółki Skarbu Państwa. Taka kwota przemawia do wyborców

  Jak to możliwe, że w ciągu zaledwie jednego roku wizerunek PiS, jako partii dbającej o interesy najsłabszych i najuboższych, zmienił się na wizerunek partii dbającej przede wszystkim o interesy własnych członków? Jakim cudem z ugrupowania, które przejęło władzę mając na sztandarach hasła równości i egalitaryzmu, PiS stał się formacją, gdzie szanse na kariery mają nieraz bierni i mierni, ale przy tym zawsze wierni członkowie partii? Historie o kolejnych wielkich odprawach dla wybrańców z państwowych spółek tylko umacniają ten negatywny wizerunek.

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04705-Polityk-PiS-przyjal-107-tys-zl-odprawy.htm

 38. gość said

  Konrad Rękas: Ofiary przez wielkie O!

  Istnieje formacja intelektualno-ideologiczna, która nawet w roli kata – przyjmuje postawę ukrzywdzonej ofiary.

  Mowa o kręgu, który perwersyjnie będzie eksploatować mit Narutowicza, ale nie zniesie mitu żydokomuny. Który do ostatniego centa wyżeruje mit holocaustu – ale nie przyjmie ani jednej informacji o ludobójczych praktykach w dzisiejszej Palestynie itd.

  http://xportal.pl/?p=34286

 39. gość said

  Lewicki: Antyirańska konferencja w Warszawie. Porażka i straty wpisane w polskie koszty

  Antyirańska konferencja w Warszawie? W Warszawie, w dniach 13-14 lutego, ma odbyć się konferencja w sprawie Bliskiego Wschodu, na której ma być omawiane bezpieczeństwo tego regionu, w tym głównie zagrożenia płynące jakoby ze strony Iranu. Najpierw zamierzenie odbycia takiej konferencji ogłosił amerykański Departament Stanu, kiedy to, w telewizji Fox News, ogłosił o tym Mike Pompeo.[i]

  Stawiało to Polskę w roli udostępniającego tylko miejsce na tę konferencję. Dopiero po pewnym czasie nastąpiło wspólne oświadczenie polskiego MSZ i Departamentu Stanu. Oficjalnie ma to się nazywać “Spotkanie ministerialne poświęcone budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie”.

  https://konserwatyzm.pl/lewicki-antyiranska-konferencja-w-warszawie-porazka-i-straty-wpisane-w-polskie-koszty/

 40. revers said

  Wieloimnienny napisal: ” A w nim komentarz jakiejś baby, według której żydzi prześladują zielonych.”

  mial bym sie przejmowac co baba napisze, choc sa takie na fajsie ze zastrzegaja sobie wylacznosc do publikacji takich tresci i Autorstwo przez wielkie A, wystarczy pare lajkow na potwierdzenie.

  Co niektore panie sa coraz grozniejsze jak slawna gubernator Alaski Paula by zaraz atomowy guzik nacisnela i posluzyla sie atomem jak szpilka od obcasa, nie ustepuje jej w Niemczech van Layne, na dworcach w reichu mozna spotkac usztywnione po doopsko wysokim plecakiem z stelarzem Bundewehry gefreiterki.szukajce szczescia na tluczonym szkle na froncie wschodnim.

  Bylo zobaczyc najnowszy hit kinowy rosjan T34, film akcji ala piraci z karaibow, gdzie nie obylo sie bez ucieczki czolgiem z obozu koncetratycznego.

  zydowka Albrejtowa nie tylko z zielonymi ludzikami ale serbow kosovem ukatrupila i zielonymi jihadzistami, muhadzewinami, zmieniajac historie balkanow, a nawet czechow i slowacji wystawijac w stananch pomnik Havlowi za rozwlake czechoslowacji, a nie pierwszemu prezydentowi Czecho-Slowacji Masarykowi.

  Dzis czesi zenbrza w uni o miliardowe odszkodowania za zniszczenie czesko-slowackiego przemyslu stalowego, glownie przez niemcy w ramach uni i gowno dostna pare silnikow vokswagena do ichnich skoda autek.

  Okazuje ze nie maja stali na produkcje dobrej jakosci noza przeciwko islamskim obcinaczom glow, nie mowiac o karabinie, czy dobrym dziale, podobnie jak bojcy Macierewicza z MON, TOW.

 41. gość said

  Dobre relacje z Iranem do uratowania?

  Wiceminister spraw zagranicznych Maciej Lang przebywał z wizytą w Teheranie, gdzie spotkał się ze swoim irańskim odpowiednikiem, Sejedem Abbasem Arakczim. Rozmowa obu dyplomatów dotyczyła oczywiście konferencji o Bliskim Wschodzie, która za trzy tygodnie odbędzie się w Warszawie i już spowodowała poważne napięcie w naszych relacjach dwustronnych. Nasz kraj utrzymuje więc, iż szczyt nie będzie skierowany przeciwko Iranowi, w co tamtejsi dyplomaci nie są jednak skorzy uwierzyć.

  http://autonom.pl/?p=24966

 42. gość said

  ś.p. Komisja „Ecclesia Dei”

  Biskup Rzymu Franciszek ogłosił właśnie list apostolski w formie motu proprio o Komisji Pontyfikalnej „Ecclesia Dei”. Dokument ten likwiduje Komisję Ecclesia Dei. By to uzasadnić Franciszek odnosi się do motu proprio Ecclesia Dei adflicta Jana Pawła II z 2 lipca 1988 r., wskazującego, że główną przyczyną powołania Komisji jest „ruch arcybiskupa Marcelego Lefebvre’a” i „nielegalnych święceniach biskupich”, udzielonych przezeń 30 czerwca 1988.

  http://przedsoborowy.blogspot.com/2019/01/sp-komisja-ecclesia-dei.html

 43. gość said

  Szwedzkie Kościoły chcą więcej zezwoleń dla imigrantów

  Szwedzka Rada Chrześcijan domaga się zwiększenia liczby pozwoleń na pobyt, jakie powinny jej zdaniem zostać przyznane imigrantom przybywającym w ostatnich latach do tego skandynawskiego państwa. Zdaniem instytucji łączącej przedstawicieli chrześcijan różnych obrządków, wielu z obcokrajowców zdążyło się już nawrócić na wiarę w Chrystusa, dlatego bezpodstawne są podejrzenia szwedzkich władz, iż czynią to jedynie w celu uzyskania prawa do azylu.

  http://www.autonom.pl/?p=24907

 44. gość said

  Zamiast ACTA2 będzie ustawa o mowie nienawiści, która spowoduje zakaz krytyki w Internecie

  Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że wyrok na wolność internetu w Unii Europejskiej został czasowo odroczony. Na skutek działań, między innymi Polski, postanowiono od nowa rozpocząć prace nad dyrektywą o prawie autorskim. Tymczasem na naszym własnym podwórku pojawiła się inna inicjatywa w celu wprowadzenia cenzury Internetu. Zaproponowano specjalną ustawę o zwalczaniu mowy nienawiści.

  Wolny Internet pozostaje solą w oku wszelkich władz. Rządzący robią co mogą, aby jakoś zapanować nad tym co piszą tam ludzie. Starają się też mieć wpływ na to, jakie informacje mogą się znaleźć w sieci. Aby osiągnąć ten cel stosuje się rozmaite techniki.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/zamiast-acta2-bedzie-ustawa-o-mowie-nienawisci-ktora-spowoduje-zakaz-krytyki-w-internecie

 45. Peryskop said

  Re 3 i 5

  No to teraz widać, że nie tylko studenci Pani Woźnej, ale i sam Scott C. Waring, łowca UFO i teorii spiskowych, zagląda Marusze w pokłady naszej wspólnej wiedzy !

  Bowiem ostatnio pan Scott najwyraźniej zaglądał tu w #51 :
  https://marucha.wordpress.com/2019/01/05/chinska-sonda-laduje-na-niewidzialnej-stronie-ksiezyca/#comment-803443

  i zapewne w pozostałe Peryskopowanki tamże :
  55 58 59 60 63 64 66 68 69 71 75 76 78 79 80 83 84 87 92 oraz 93 – gdzie ujawniłem modus operandi,

  a także z przerzutami do WT w #112
  https://marucha.wordpress.com/2019/01/04/wolne-tematy-1-2019/#comment-803632
  wraz z autopoprawką w #137 dot. roku „testowania” Apollo 9 i 10 – 1969, a nie 1968.

  Jak przyznałem obalenie w sobie naiwnej wiary w mit „londowań Apollonautów” nastąpiło dopiero po 32 latach, gdy inscenizacja 9/11 posypała się, ujawniając kompro#Me#too#jące looki warsztatowe tfuu!#rców.

  Przyznałem bez wstydu, bo „ściema tysiąclecia” ajencji PR NASA nie była pierwszą w tych tysiącleciach 😦

  Po tamtej nauczce dużo łatwiej i szybciej przyszła mi falsyfikacja lotu pana GaGa#rina.
  Oraz fotoszopów Hubble’a i innych revelacji, aż po ko(s)miczne „sukcesy” skośno-oczne.

  Dla mniej oblatanych dodam, że już w samej nazwie robota-londownika „Chang’e” autorzy zakpili dodając do popularnego chińskiego imienia Chang apostrofowane ‚e i w efekcie uzyskali „Change” = ang „zmiana” – co jest przeświechtanym na wylot hasełkiem wyborczym „pokojowego noblisty” Baracka Obamy 🙂

  WHAT NEXT ?

  Panie Scocie C. Waring, z inscenizacji bieżących na uwagę zasługuje brak śladów krwi PA po „ataku” 13.01.2019 w blasku „światełka do nieba” i pomimo „akcji reanimacyjnej”, oraz lokalizacja firmy „Tajfun” w jednym z mieszkań, których PA nie mógł się doliczyć. W takich okolicznościach naśladownictwo „zejścia” ze sceny – podobnie jak w aranżacji pana dr Jana Kulczyka – jest nie tylko logiczne, ale i zrozumiałe.

  Obie wdowy wypadły co najmniej mało autentycznie, żeby za głęboko nie wchodzić w tzw. mowę n.

  No i mamy kolejny nowotwór semantyczny „mowan”.

 46. Voodoosch said

  Jak Chinole pokażą jakiś mający sens dowód na to lądowanie to uwierze.
  Po jednym zdjęciu i jednym video, które wygląda jak ze słabej gry na Playstation, nie wiele można wywnioskować. Przypominam, że mamy rok 2019 i technologia trochę poszła do przodu przez ostatnie 60 lat.

 47. Lily said

  Zakaz mowienia i pisania prawdy,dla niektorych
  to jest”krytyka”,”mowa nienawisci”,”a……….m”.
  Stare polskie przyslowie glosi.
  „Prawda w oczy kole”.
  „Nie mow prawdy w oczy,bo na cie kij wskoczy”.
  „Kij”,zamien na kare finansowa,psychiatryk,
  wiezienie,albo cos gorsze.

 48. lewarek.pl said

  Bawimy się dalej.

  https://www.pch24.pl/36-letni-mezczyzna-probowal-sforsowac-brame-palacu-prezydenckiego,65658,i.html

 49. NICK said

  Wierzę?

  https://www.pch24.pl/braun–winnicki–jkm–wciaganie-polski-w-wojne-napastnicza-to-zdrada-stanu,65637,i.html#ixzz5dKBJyytk

  NIE wierzę.

 50. lewarek.pl said

  https://kresy.pl/wydarzenia/dwa-amerykanskie-niszczyciele-wplynely-na-baltyk-na-spotkanie-wyszly-im-rosyjskie-korwety/
  Proszą się o solidnego kopa.

 51. Kar said

  re:33/Gajowy

  ..zaskoczyl mnie Pan z „psim wstydem”..(przeciez psy maja instynkt jak mi wiadomo)..i nie potrzebuja sie wstydzic..nie widzialem nigdy u psa oznak zaczerwien na twarzy, czy odruchy wstydzenia sie. Ale niech tam.., bo nieraz wypadkowo obserwuje jak sobie radzi moja znajoma ze staffy pitbull-suka (znam ja od malego szczeniaka). Wrzeszczy na nia i daje klapa w doope, jak nie slucha (pies jest duzy i wydaje sie byc ostry grozny).., a ta tylko pokornie zamialczy i idzie w swoj rejon, do kata na pokute..lubie ogladac tresure w wykonaniu pani domu. Ta moja znajoma ma niespotykany talent do zwierzat..duzy jak tur kot, pies..i jeszcze na glowie caly dom plus trojka dzieci.. a wlasciwie to czworo, bo zapomnialem o mezu..

  Fakt, psy się nie rumienią…


  Admin

 52. gość said

 53. gość said

  „Huawei jest niewinne”. Zatrzymany przez ABW dyrektor polskiego oddziału firmy wydał oświadczenie

  11 stycznia dwóch mężczyzn podejrzanych o współpracę z chińskim wywiadem zostało zatrzymanych przez ABW. Jednym z nich jest dyrektor polskiego oddziału Huawei.

  Weijing W. wydał oświadczenie, które przytacza portal Onet. „W związku z moim zatrzymaniem w dniu 8 stycznia 2019 roku pod zarzutem rzekomego działania w obcym wywiadzie przeciwko Polsce, oświadczam stanowczo, że jestem niewinny. Ze względu na to, że materiał dowodowy w tej sprawie jest tajny, niestety ani ja, ani mój obrońca nie możemy się do niego publicznie odnieść ani szczegółowo go komentować.

  Mam jednak prawo ocenić, po zapoznaniu się z całością materiału dowodowego w sprawie, że postawiony mi zarzut jest całkowicie bezpodstawny i strasznie krzywdzący. Nigdy świadomie nie miałem kontaktu, a już na pewno nie współpracowałem z jakimkolwiek wywiadem, w szczególności z wywiadem chińskim” – czytamy.

  https://dorzeczy.pl/91016/Huawei-jest-niewinne-Zatrzymany-przez-ABW-dyrektor-polskiego-oddzialu-firmy-wydal-oswiadczenie.html

 54. brys said

  Artykół jakiś o murzynach na pontonie, a pod spodem:

  Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

  Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

 55. piwowar said

  Powtarzane ad nauseum;

  Górecki:

  Uciekał lis bardzo jeszcze rano.
  -Gdzie tak uciekasz? – po drodze pytano.
  –Alboż nie wiecie? Król przejeżdzać będzie,
  Kazano muły,wielbłądy brać wszędzie.
  – A cóż do Ciebie ma to rozkazanie?
  –A tak, mam czekac , aż złapią dworzanie?
  Rzekną „Muł jesteś, masz w zaprzęgu chodzić”
  Żem nie jest mułem, czas wtenczas dowodzić…

 56. revers said

  re46

  jaki zakaz mowienia? pisane slowa w tekscie pod obrazem z hucpy pogrzebu Adamowicza „pawiany powinny trzymac sie razem”

  .https://cdn.natemat.pl/399827191b8cc58a109ebf89447da7a8,780,0,0,0.jpg

 57. gość said

  Ministerstwo Cyfryzacji flirtuje z Uberem, taksówkarze protestują

  Działalność amerykańskiej korporacji przewozowej w wielu krajach europejskich została uznana za szkodliwą dla interesu społecznego. Ale nie w Polsce. We wtorek w Ministerstwie Cyfryzacji odbyła się konferencja, na której przedstawiciele rządu i Ubera oznajmili początek współpracy.

  https://strajk.eu/ministerstwo-cyfryzacji-flirtuje-z-uberem-taksowkarze-protestuja/

 58. Głos Prawdy said

  DEKLARACJA GRUPY KAPŁANÓW KOŚCIOŁA RZYMSKOKATOLICKIEGO O ODMOWIE KIEROWANIA SIĘ POLITYKĄ KIEROWNICTWA KOŚCIOŁA W CELU UKRYCIA ZBRODNI PRZECIWKO DZIECIOM. (+ WIDEO)
  PRÓBA ARESZTOWANIA PAPIEŻA FRANCISZKA.

  W Genewie, w wyniku próby aresztowania papieża Franciszka przez szeryfów „Międzynarodowego Trybunału w sprawie Kościoła i Państwowych Zbrodni”, rytuał „katolickiej czarnej mszy dziewiątego koła” został złamany (nie zrealizowany). „Choroba Papieża” została wykorzystana jako przykrywka dla incydentu i prawdziwego celu wizyty papieskiej.

  Najnowsze wiadomości (komunikat) z Centralnego Biura Międzynarodowego Trybunału na temat zbrodni Kościoła i stanu z 22 czerwca 2018 r.

  22 czerwca 2018 r., 15.00 GMT
  Genewa i Bruksela:

  Szeryfowie „Brukselskiego Sądu Ogólnego Prawa” którzy mieli stały nakaz aresztowania papieża, próbowali aresztować papieża Franciszka w czwartek, kiedy przybył do Centrum Ekumenicznego, gdzie miał przemawiać do delegatów na Światową Radę Kościołów (WCC).
  Po małej bójce między Szeryfami i służbą bezpieczeństwa Watykanu, papież został zwolniony i był w stanie dostać się do oczekującego pojazdu. Dwóch szeryfów zostało poważnie pobitych i zatrzymanych przez agentów Watykanu, a następnie aresztowanych przez policję w Genewie wraz z dwoma innymi osobami.
  Pełny opis incydentu następuje po tym komunikacie.
  Po próbie aresztowania Bergollo, który został skazany za zbrodnie przeciwko ludzkości w „brukselskim sądzie powszechnym” latem 2014 r., Watykan opublikował „historię na usprawiedliwienie”, potwierdzającą, że Bergoglio nie powiodło się i on „upadł” podczas konferencji światowej Rady Kościołów i może odczuwać pewny „problem ze zdrowiem”. Ta fałszywa historia może być wstępnym krokiem do przesunięcia Bergoglio z papieskiego tronu.
  Według źródła w Watykanie, które zostało potwierdzone przez inne źródła w Genewie, w wyniku tej konfrontacji tajna ceremonia za kulisami katolickiej ofiary Dziewiątego Kręgu, zaplanowanej na ten wieczór, została anulowana ze względu na „obawy związane z bezpieczeństwem”. To samo źródło w Watykanie potwierdza, że papież Franciszek Jorge Bergollo miał uczestniczyć w ceremonii kultowej „Dziewiątego Kręgu” wspólnie ze starszymi urzędnikami Światowej Rady Kościołów i szwajcarskich przywódców politycznych.

  Według naocznych świadków, ceremonie Dziewiątego Kręgu są zwykle związane z rytualnym gwałtem i morderstwem co najmniej jednego dziecka. (http://itccs.org/2013/10/28/i-saw-joseph-ratzinger-murder-a-little-girl-eyewitness-to-a-1987-ritual-sacrifice-confirms-account-of- toos -nijenhuis-of-holland /, http://itccs.org/2014/09/10/transcript-of-anne-marie-van-blijenburghs-testimony-about-child-murders-in-belgium/)

  Niespotykane pojawienie się Jorge Bergollo w Genewie w tym tygodniu było podyktowane tak zwaną „Inicjatywą Sovereign Money” w Szwajcarii (SMI), referendum, w którym zdecydowano, czy podaż pieniądza w kraju będzie kontrolowanу przez pojedynczy Narodowy Bank ograniczający uprawnienia prywatnych banków do udzielania pożyczek i dostarczania pieniędzy. Bank Watykański ma znaczne aktywa związane ze szwajcarskim systemem bankowym i może ponieść straty, jeśli SMI zostanie zatwierdzony.

  Niepotwierdzone raporty mówią, że zanim pojawił się na Światowej Radzie Kościołów, Bergollo spotkał się prywatnie ze szwajcarskimi przywódcami politycznymi i finansistami, aby pomóc w zablokowaniu wdrażania SMI. Niektórzy z tych przywódców mieli uczestniczyć w ceremonii Dziewiątego Kręgu 21 czerwca, jak podaje źródło w Watykanie.
  Po tym, jak zostaną podjęte wszelkie starania, aby zapewnić uwolnienie więźniów szeryfów, pojawi się Dodatkowa informacjа o tych wydarzeniach, losie zatrzymanych Szeryfów Wspólnego prawa, a także film o próbie aresztowania.
  Ważny komunikat dyrekcji „Międzynarodowego Trybunału ds. zbrodni kościoła i państwa»

  Następna Deklaracja została przekazana naszemu biuru w piątek od grupy niezadowolonych duchownych kościoła Rzymsko-katolickiego. Wraz z Deklaracją otrzymano drugą prywatną wiadomość, zawierającą dużą ilość dokumentów i dowodów z nieznanego wcześniej archiwum Watykanu. Jego treść jest po prostu szokująca. Obecnie kierownictwo i personel techniczny „Międzynarodowego Trybunału ds. zbrodni kościoła i państwa” zajmuje się analizą tych dokumentów.

  Jest w nich mowa o rozgałęzionej sieci kultu ofiary dzieci, działającej w ramach kanadyjskiej konferencji biskupów katolickich (CCCB), i jest ostrzeżenie o nadchodzącym rytuale kultu „Dziewiątego kręgu” na konferencji CCCB w hotelu „NAV” Centrum ” w Kornwalii, Ontario, 24-28 września 2018 roku. Pełniejszy raport na temat tego materiału zostanie przesłany i opublikowany pod tym linkiem: http://www.bbsradio.com/herewestand.

  http://protivkart.org/main/12996-v%20rezultate%20popytki%20aresta%20papy%20franciska%20byla%20sorvana%20chernaya%20messa%20rituala.html

 59. Siekiera_Motyka said

  Amerykańscy Żydzi podejrzewani o wandalizmu krucyfiks w pobliżu chasydzkiego grobu rabina krucyfiks został umieszczony przez ukraińskich mieszkańców niedaleko grobu XVIII-wiecznego założyciela chasydzkiego ruchu Breslov.

  -https://www.jpost.com/International/Two-American-Jews-suspected-of-vandalizing-crucifix-in-Uman-Ukraine-578239

 60. jowram said

  Dzień dobry,

  Moja przestroga dla Polaków po dzisiejszej „mszy” w intencji zamordowanego prezydenta Gdańska. Proszę o jak najskuteczniejsze rozpowszechnienie wśród rodaków, potencjalnych ofiar POPiS-owej rozgrywki, patrz tekst „ANI KROPLI POLSKIEJ KRWI NA ŻYDOWSKĄ MACĘ!”

  Pozdrawiam –

  inż. Henryk Jezierski
  Wydawca, Redaktor Naczelny
  MOTO.media.pl
  80-009 Gdańsk 9, skrytka poczt. 31
  tel./fax/sek. 58 303 29 35
  GSM 601 611 727

  >http://moto.media.pl/ani-kropli-polskiej-krwi-na-zydowska-mace/
  Admin

 61. Antymon said

  Latem ubiegłego roku oglądałem na YouTube film, w którym Grzegorz Braun powiedział, że jesienią służby planują mord polityczny, który ma mieć znaczenie w kontekście nadchodzących wyborów. Oświadczył, że wie to ze swoich pewnych źródeł (czytaj: od znajomych służbistów) na sto procent i nie są to zwykłe przewidywania lub przypuszczenia. Celem zamachu miał być nie premier lub prezydent, lecz polityk niższej rangi, taki jak Gowin.

  Pamiętam te słowa doskonale, ponieważ pomyślałem, że trochę nierozsądny ten Braun. Gdyby to mnie jakiś służbista powiedział przy piwie o planowanym zamachu, to bym udawał, że nie słyszę, i modlił się, aby mnie nie sprzątnął, gdy wytrzeźwieje. Braun zaś postanowił podzielić się „dobrą nowiną” z internautami.

  Później o tym zapomniałem, jesień się skończyła, nadeszła zima i zamordowano Adamowicza. Postanowiłem odszukać tamto nagranie, ale nie udało mi się. Na przesłuchanych przeze mnie filmach z tamtego okresu Braun kilka razy wspomina, że w Polsce może dojść do krwawej prowokacji, prawdopodobnie na tle narodowościowym, w celu eliminacji niezależnej prawicy. Mówi też często o Gowinie, którego najwyraźniej nie lubi, więc pewnie dlatego wtedy podał go jako przykładową ofiarę. Nigdzie jednak nie natrafiłem na słowa, których szukałem.

  Być może pomyślałbym, że cała rzecz mi się przyśniła, ale wtedy, latem, powiedziałem o tym żonie i poprosiłem, aby mi przypomniała, jeśli jesienią faktycznie będzie jakiś zamach. Żona to pamięta.

  Rzadko słucham pogadanek na YT, bo zajmują za dużo czasu, wolę czytać. Jeśli wtedy posłuchałem tego Brauna, to prawdopodobnie znalazłem polecającego linka na jakimś forum. Czy ktoś z Gajówki może słyszał to co ja?

 62. Jacek said

  Re 29, 33
  Koty mają jak najbardziej poczucie wstydu, oczywiście nie wszystkie bo z kotami jest tak jak z ludźmi, nie ma dwóch takich samych. Wśród nich zdarzają się zwykłe nieokrzesane chamy jak też szlachetne zwierzątka. Może Gospodarz się uśmiać ale opracowałem autorski test: zbliża się sierściucha w pozycji pionowej do twarzy, jeżeli bestia położy łapki ze schowanymi pazurkami na głowie i poliże czoło to jest to prawdziwy koci przyjaciel. W przeciwnym wypadku trzeba podrapaną łepetynę okleić plastrami i delikwenta traktować z rezerwą. Sprawdzone w 100%.

 63. revers said

  Mateusz Piskorski jednak nie wyjdzie z wiezienia za wysoka kaucja, nastapila zmiana sedziego i kolejna rozprawa w sprawie zacznie sie 24.01.2019

  Nagle prokuratorka zaskarzyla postanowinie saadu i wnosi o dalszy areszt Piskorskiego, z kolei obrona wniosla o za wysoka kaucje

  https://pl.sputniknews.com/polska/201901229639956-Mateusz-Piskorski-areszt-przedluzenie-okup-sad-Sputnik-Polska/?fbclid=IwAR1Uy2penoZ4v0t6QCXA3D8hWR0BWKY3J5ECcY5M554dkuBDkdLmvTu66KQ

 64. revers said

  Jak obrabowano Polskee, biblia dla kazdego ekonomisty i prawnika.

  https://7f73ffd955.neon24.pl/post/147299,jak-obrabowano-polske?fbclid=IwAR3hWhMVAJQu9wOdNCKfdNYUKYmCUkZdsNIa72NPsHbnSAlwfd0OAjrHPWI

  Ciekawe sa rowniez komentarze, gdzie przewijaja sie obok nazwisk oligarchow i gangsterka, laczniez honorowym obywatelem Palermo Walesa.

 65. Peryskop said

  Gdańsk 26. 12. 2018

  dr Diana Wojtkowiak
  Diamentowa 3/30
  80-028 Gdańsk
  tel. 600954458
  diana@torsionfield.eu
  http://www.torsionfield.eu

  W.P.
  Minister Cyfryzacji Marek Zagórski

  Ministerstwo Cyfryzacji, ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa

  Tekst ten zostaje jednocześnie przekazany do wiadomości:

  1. Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro
  Prokuratura Krajowa
  ul. Rakowiecka 26/30, 02-528 Warszawa

  2. Szeroka opinia publiczna

  Uwagi do projektu ustawy

  Nazwa projektu: Projekt ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw
  Data sporządzenia: 30.11.2018
  Nr w wykazie prac: UD172

  W związku z konsultacjami społecznymi dotyczącymi wyżej wymienionego projektu przekazuję istotne uwagi zarówno co do celowości projektu ustawy jak i przewidywanych jej następstw.

  Ekonomia

  W uzasadnieniu do ustawy stwierdzono że dzięki sieci 5G nastąpi skokowy wzrost gospodarczy. Nie ma w nim jednak jakiegokolwiek uzasadnienia merytorycznego. Zyski z zastosowania tej technologii są wzięte z wyobraźni i nielogiczne. Firmy telekomunikacyjne mają wątpliwości, czy warto na obecnym etapie inwestować w sieć 5G. Instytucje państwowe mają być na początek głównymi klientami, zapewniając minimalny popyt na drogą usługę. Przesyłanie ogromnej ilości informacji, z wyjątkiem jakiś unikalnych projektów nie jest nam potrzebne, potrzebujemy przesyłania ogromnych ilości cementu, stali, taniego transportu towarów, dzięki taniemu paliwu (o co Amerykanie toczą wojny na Bliskim Wschodzie), przekazywania ogromnej ilości praktycznej wiedzy nowo kształconym inżynierom i doktorom, również przekazywania ogromnej wiedzy organizacyjnej załogom przedsiębiorstw.

  Jest to doświadczenie Chin ostatnich lat, najprężniej rozwijającej się gospodarki świata i już właściwie największej. Produkującej najwięcej patentów i najbardziej obiecującej w podbojach kosmosu.[1] Tymczasem Polska i Europa pogrążają się w świecie fikcji. Świat internetu, gier komputerowych, ma zastąpić, sportowe samochody, podróże, wynalazki, indywidualne osiągnięcia w skali światowej, siłę gospodarczą i militarną państwa. Z punktu widzenia militarnego Europa jest jak mysz, którą chronią pakty pokojowe z kotem. Europą rządzą przypadkowi urzędnicy, nie stratedzy, wizjonerzy i budowniczowie. Europa daje się wmanipulować w różne dziwne akcje, jak idea ocieplenia klimatu, a przecież dziecko wie, że zmiany są cykliczne i na tyle głębokie, że w Polsce było kilka długotrwałych zlodowaceń.

  Dalej, islamizacja związana z amerykańską ideą tygla etnicznego, z którego ma się wykluć idealne społeczeństwo, chemtrailsy, zastraszanie społeczeństwa, pierwsze czipy pod skórą obywateli Szwecji. Konferencja w Katowicach zapowiada już weganizm dla każdego Europejczyka – z oszczędności energii.

  System 5G to korporacyjna kreacja potrzeb konsumentów dla uzyskania extra zysku. Stare chwyty marketingowe – nowoczesność, nieograniczone możliwości i roboty które będą za nas pracowały. Nic bardziej błędnego. Jeszcze w latach sześćdziesiątych na łamach Młodego Technika zapowiadano, że za kilka lat przyjdzie era humanoidalnych robotów, które będą za nas pracowały. Rozwijała się wówczas szybko cybernetyka, z której obecnie nic nie pozostało. Po tylu latach nie ma robotów, które potrafiłyby chodzić na dwóch nogach, wykorzystując rezonans mas dla utrzymania równowagi, tak jak człowiek, to za trudne dla obecnych komputerów. Pokazy ustawionego w ściśle określonym miejscu robota, który wrzuca do kosza włożoną mu do ręki piłkę jak koszykarz albo robota, któremu raz udało się z dwóch nóg przeskoczyć nad okrąglakiem z lasu, spadając na dwie nogi, raczej śmieszy niż budzi podziw. Najlepszej sztucznej inteligencji daleko do inteligencji myszy, naśmiewają się rosyjscy specjaliści. Roboty przemysłowe, to sztywno zaprogramowane manipulatory, które rozbijają głowę człowieka, gdy nieopatrznie znajdzie się w ich zasięgu. Samochody autonomiczne mimo niewielu prób, zabiły już kilku ludzi, ilości rannych się nie podaje. Może za kolejnych sześćdziesiąt lat coś się poprawi. Wówczas, gdy przejdą do zastosowań cywilnych opracowywane obecnie, z pewnymi sukcesami, komputery terahercowe (ok. 1THz) dla wojska amerykańskiego, zamiast dostępnych nam pracujących na 4GHz. Nie wiemy jakie roboty bojowe powstały już w kręgach militarnych. Tak czy owak, wiedza militarna nie zostanie tak po prostu przekazana światu cywilnemu. Nie skorzystamy na tym, możemy tylko stracić, kiedy taki militarny robot zapuka do naszych drzwi.

  Realna perspektywa dla realizacji fantazji systemu 5G to 60 lat. Można się spierać czy może trochę mniej, czy może trochę więcej. Problem nie w technologii, ale w polityce. Nadajniki na 30GHz, przeznaczone dla przeciętnego śmiertelnika, to jedynie odprysk kosztownego dążenia do sprawnej technologii terahercowej. Warto sprzedać coś z etapu pośredniego, żeby się zwróciły koszty opracowań. Nie inaczej było z komputerami PC. Wojsko amerykańskie miało komputery pracujące na kilku gigahercach, świat cywilny całego świata kupował komputery 64 MHz, później 120MHz i 250MHz, jakieś wersje pośrednie rozłożone na wiele lat. Tak samo będzie z systemem 5G. Najpierw kulejąca wersja wstępna, potem dużo droższa, ale trochę lepsza. Krótko mówiąc drenaż finansowy, kapitalistyczny wolny rynek. Nie jest tak, że firmy produkujące sprzęt telekomunikacyjny mają zamiar zaoferować nam to co mają najlepsze. Będziemy płacić za „nowoczesność” wersji pośrednich. Za dziesięć lat cena aktualnie oferowanych urządzeń spadnie co najmniej 10-krotnie. Nie ma się więc co spieszyć, żeby na wiosnę 2019 przepchnąć przez Sejm ekspresowo wszystkie ustawy. Zbytni pośpiech w tym przypadku to niegospodarność.

  Podwyższenie norm promieniowania elektromagnetycznego

  Nazwa projektu ustawy nie odzwierciedla najistotniejszej zmiany wprowadzanej przez ustawę, jaką jest stukrotne podwyższenie norm promieniowania. Natomiast w tekście ustawy gładko zostaje wprowadzona decyzja, że na mocy niniejszej ustawy i właściwie obowiązkowo, Ministerstwo Zdrowia ma zmienić, za pomocą rozporządzenia, normy promieniowania elektromagnetycznego na zalecane w rozporządzeniach Unii Europejskiej, t.j. z 0,1W/m2 na 10W/m2 dla najważniejszych, górnych zakresów częstotliwości. Czyli podwyższyć te normy stukrotnie. Są to wymagania lobbystów z firm telekomunikacyjnych, niewiele mają wspólnego ze zdrowym rozsądkiem.

  Nasza norma wynikała z długoletnich i kosztownych badań nad specyficznym i nietermicznym oddziaływaniem pól elektromagnetycznych, głównie badań rosyjskich, ale też polskich. Norma ta była pewnym kompromisem wielkości zaburzeń fizjologicznych i możliwego ograniczenia mocy ówczesnych nadajników, tak aby spełniały zakładane funkcje. Badania amerykańskie (norma 10W/m2 ) podporządkowane naciskom ówczesnego przemysłu elektronicznego, oparły się o badania nagrzewania tkanek, tak aby nie spowodować denaturacji białek. Obniżenie normy hamowane było obawą o wielkie odszkodowania dla osób, które doznały choroby zawodowej od zbyt silnego promieniowania elektromagnetycznego, np. obsługa radarów, konserwatorzy stacji nadawczych, robotnicy pracujący na zgrzewarkach tworzyw sztucznych opartych na falach radiowych, ale też dla osób mieszkających w pobliżu stacji nadawczych. Już przed II Wojną Światową wiadomo było, że wprowadzana stopniowo na nowych obszarach sama elektryfikacja powoduje powstawanie nowotworów, cukrzycy i innych chorób tzw. cywilizacyjnych.[2] Dane te utajniono na wiele lat, a wynik lobbowanych badań w USA dotyczący promieniowania nadajników radiowych można w skrócie określić: „kto się nie ugotował, jest zdrowy”.

  Nie można powiedzieć, że rząd amerykański bardzo dba o swoich obywateli. Kilkakrotnie rozsiewano nad miastami amerykańskimi substancje promieniotwórcze, aby potem wykonać badania wynikłych z tego zachorowań mieszkańców. Na pustyni Nevada dokonano próbnego wybuchu jądrowego z użyciem kilku tysięcy amerykańskich żołnierzy w strefie rażenia. Pierwsze chemtrailsy rozsiewano nad USA. Przykłady można by mnożyć. Takie traktowanie obywateli ma swój rodowód jeszcze w okresie przed II Wojną Światową, kiedy polityka i gospodarka USA były mocno sfaszyzowane, podobnie jak to się działo wówczas w wielu przodujących przemysłowo krajach na świecie. Po wojnie jednak, kraju zwycięskiego nikt nie śmiał oskarżyć o faszyzm. Faszystowskie, w wersji nazistowskiej, Niemcy również pozostały po wojnie z wysokim poziomem promieniowania 9W/m2, podobnie Wielka Brytania (9W/m2). W Anglii w latach trzydziestych partia faszystowska miała kilkadziesiąt tysięcy członków, dużą część stanowili przedsiębiorcy. Nie doszła jednak w wyborach do władzy, co nie znaczy, że nie miała wpływu na kształt gospodarki. Nie myślę tu jednak o faszyzmie z podręczników, pisanych przez powojennych propagandzistów, którzy całą winę Drugiej Wojny Światowej zrzucili na faszyzm, a dzięki którym procesy norymberskie stały się farsą.

  Faszyzm był pożądany, dokonywał, wspomnianego w założeniach do ustawy, skokowego wzrostu gospodarczego. Obywatele w jakimś okresie czasu mieli być wartością drugorzędną, w dalszej perspektywie wzrost gospodarczy miał jednak służyć zwykłym ludziom. Problem powstał, gdy gremia bezwzględnej władzy i żądni maksymalnego zysku kapitaliści zepchnęli prawa obywateli jeszcze niżej, stali się oni wartością trzeciorzędną. Byli inwigilowani, a dzięki tej inwigilacji wszyscy przeciwnicy władzy wtrącani do obozów koncentracyjnych, jeszcze w latach trzydziestych.

  (W przyczynach wojen światowych nie uwzględnia się innego czynnika, agresji, która wówczas silnie oddziaływała w Europie, a obecnie przesunęła się na Bliski Wschód. To jednak osobny, trudny temat, naturalnych oddziaływań, które można wykorzystywać dla celów wojennych.[3]

  Wymienione wyżej normy możemy więc nazwać w dużym uproszczeniu faszystowskimi. Polska nigdy nie była państwem faszystowskim, dlatego mamy normy promieniowania chroniące obywateli (przynajmniej częściowo). Tymczasem, jak możemy zauważyć, pewna grupa osób władzy traktuje obywateli jako wartość trzeciorzędną i stara się wprowadzić za ich plecami decydującą ustawę o zmianie poziomów promieniowania, dając bardzo krótki czas na konsultacje społeczne, jedynie w okresie świątecznym, jako że serwer, który miał przez miesiąc czasu udostępniać treść ustawy, był w okresie przedświątecznym w „remoncie”.

  Nie ma wątpliwości, dla osób biegłych w temacie, że stukrotny wzrost promieniowania elektromagnetycznego spowoduje epidemię nowotworów i to wyrażoną konkretnymi liczbami. W Polsce przy normie 0,1W/m2, liczba zgonów z powodu nowotworów wynosi 25% populacji, w USA przy normie 10W/m2 liczba zgonów z powodu nowotworów wynosi 50% populacji. Przy czym w USA jeszcze nie ma gęstej sieci 5G, a leczenie nowotworów jest na wyższym niż u nas poziomie. Sama więc zmiana nadajników na silniejsze, dla narodu, który jest na granicy odtwarzalności biologicznej, spowoduje pożądaną przez zwolenników globalizmu depopulację. Drugą stroną medalu jest to, że sieć komórkowa może pracować przy natężeniach pola elektromagnetycznego tysiąckrotnie niższych niż obecna norma w Polsce i próby takich sieci są już dokonywane.[4]

  Broń elektroniczna

  Tu oczywiście powstaje pytanie, czy twórcy ustawy wiedzą co to jest broń elektroniczna? Spodziewam się, że kojarzy im się z propagandą przez radio, zakłócaniem stacji radiowej Wolna Europa, czy dzisiejszym hakerstwem, które w potocznym rozumieniu może się udać lub nie w zależności od zabezpieczenia systemu. Tymczasem broń elektroniczna to domena fizyków i biologów molekularnych. I już wychodzimy poza poziom percepcji osób bez ścisłego wykształcenia, których wiedza fizyczna i biologiczna zatrzymała się na poziomie szkolnym. Broń elektroniczna to dobrze zakamuflowana nazwa nowego typu broni masowego rażenia. Ile osób w Polsce wie, co to są pola torsyjne? A żeby było bardziej wstyd, to przypadkowo spotkany górnik ukraiński, sporo o nich wie. Zdobywanie wiedzy nie jest naszą domeną narodową. Doszliśmy do niechlubnego średniego poziomu czytelnictwa 40 stron na rok. Tu rzeczywiście można wyciągnąć wniosek o wartości trzeciorzędnej przeciętnego obywatela. Czy taka osóbka kiedykolwiek będzie w stanie pojąć zjawiska fizyki pól torsyjnych? Wojna na pola torsyjne jest jeszcze lepsza niż straszenie dawnego ludu egipskiego przewidzianym zaćmieniem Słońca, że to Bóg zsyła koniec świata za nieposłuszeństwo. Nie miejsce tu na wykłady wprowadzające w fizykę pól torsyjnych.

  Polecam internetowe strony rosyjskojęzyczne, w szczególności dotyczące prac Veinika (А. И. Вейник)[5] i Ochatrina (А. Ф. Охатрин)[6] i trochę bardziej przystępną i zaawansowaną (przynajmniej w oczach osób, które na nią zaglądały) moją własną stronę http://www.torsionfield.eu. Najnowsze osiągnięcia rosyjskie niestety zostały utajnione dla celów militarnych.

  Co ma fizyka pól torsyjnych z biologią molekularną? Otóż to, że jak niewiele osób wie, biologia molekularna opiera się o oddziaływaniach pól torsyjnych. Rozpoznawanie cząsteczki sygnałowej przez receptor, czy też rozpoznawanie antygenu przez przeciwciało, to oddziaływanie krótkozasięgowych pól torsyjnych nierozróżnialnych od sił van der Waalsa, oddziaływań hydrofobowych czy wiązań wodorowych. Oddziaływania takie można zasymulować polem torsyjnym nie związanym z cząstkami chemicznymi, a więc oszukać organizm. Więcej, możemy oszukać receptory lub enzymy organizmu działając na odległość.

  I wykorzystać to w celu leczenia, albo uśmiercenia. Jak kto woli. Źle się dzieje, że wiedza ta nie wychodzi poza kręgi wojskowe państw totalitarnych. Prędzej trafi do świata mafii i do terrorystów, niż do naukowców takiego kraju jak Polska. Ci naukowcy, a może raczej pracownicy naukowi, są zresztą na skutek zabiegów zagranicznych impregnowani na nową wiedzę. Specyficzną informacją pól torsyjnych można podziałać skutecznie na człowieka, zwierzęta, rośliny, reakcje rozpadu promieniotwórczego, na strukturę wytapianych metali, być może również na zjawiska pogodowe. Może to być więc broń o bardzo szerokim spektrum działania.

  Pola torsyjne to nie prymitywne przy nich fale elektromagnetyczne, charakteryzujące się jedynie częstotliwością, fazą i amplitudą. Mają one unikalne właściwości, przekraczające wyobraźnię pisarzy science-fiction. Do takich możliwości pól torsyjnych, należy wprowadzanie do organizmu człowieka obcych genów, czego można dokonać na odległość. Badania takie na hodowlach komórek ludzkich przeprowadził Noblista Luc Montagnier, odkrywca wirusa HIV.[7] To wielkie odkrycie dla świata cywilnego, opublikowane trzy lata temu, odbiera cząstkę „boskości” psychopatom z armii państw totalitarnych, którzy chcieliby bezkarnie i w sposób wprost magiczny dla zwykłych ludzi, manipulować naszymi organizmami, wykorzystując tego typu zjawiska.

  Już wcześniej w tajne badania tego typu zarówno USA, Rosja jak i Chiny zainwestowały dziesiątki miliardów dolarów. Przykładowo, te trzy państwa wykrywają z użyciem pól torsyjnych złoża geologiczne leżące na głębokości kilku kilometrów, z satelitów. Możemy zostać zamienieni na zombi, nie wiedząc, kiedy to się stało. A ileż dobrej zabawy dla różnych doktorów Mengele na czytelnikach czterdziestu stron rocznie. Może ta zabawa w bogów jest nawet lepsza niż wojna. Można by ją zacząć choćby od zaraz. Łatwiej będzie jednak jak będzie sieć 5G. Mamy wówczas nie tylko łatwiejszy dostęp do przekazania genu przez internet lub telefon do konkretnej osoby, ale również jej ciągłą obserwację przez szpiegujące kamery, czujniki chemiczne i rozdawane przez firmy systemy pomiarów fizjologicznych (telemedycyna). Będzie też można sprawdzić zdalnie, czy obcy gen dobrze zagnieździł się w naszym genomie.

  Science-fiction? Nie, to są realia XXI wieku, wieku kłamstwa i wojen hybrydowych. Możemy takie zabawy przeprowadzać sami, tu w Polsce, naszymi środkami, nie czekając, aż zrobią to na nas Amerykanie z firmy Google albo Chińczycy z firmy Huawei. Sieć 5G ma więc głęboką wartość, nie leży ona jednak w szybkim ściąganiu filmów, czy świetnym działaniu gier on-line. A może jednak zróbmy to 5G… Stworzymy modnego jednorożca. W ten sposób rzeczywiście sieć 5G umożliwi spodziewane innowacje.

  Odpowiedzialność za spowodowanie śmierci milionów osób

  W chwili obecnej urzędnicy państwowi nie ponoszą odpowiedzialności karnej za błędne decyzje (tzw. półdemokracja). Sytuacja ta była wielokrotnie poruszana przez środowiska opozycyjne w stosunku do władzy, jak też przez pracowników przemysłu, którzy ponoszą pełną odpowiedzialność karną za nieumyślnie spowodowane straty. Jednak nigdy nie została uregulowana. Władza pozostaje sędzią we własnej sprawie. Nie oznacza to jednak, że tak będzie zawsze. Kiedy masy uświadomionych już ludzi spostrzegą wielką epidemię nowotworów, wystąpią na ulice i będą domagać się głów tych, którzy im to zgotowali. Sejm uchwali ustawę o odpowiedzialności urzędników, również z działaniem wstecznym i będzie to ta jedyna korzyść z afery z systemem 5G. Protestujący pamiętać będą, że pod ustawą podpisały się nieopatrznie następujące osoby:

  Osoba odpowiedzialna za projekt w randze Ministra, Sekretarza Stanu lub Podsekretarza Stanu:
  Wanda Buk, Podsekretarz Stanu

  Opiekun merytoryczny projektu: Agnieszka Krauzowicz – Departament Telekomunikacji w Ministerstwie Cyfryzacji, tel. 22 245-59-18

  Grzegorz Czwordon – Wydział Inwestycji Telekomunikacyjnych w Departamencie Telekomunikacji w Ministerstwie Cyfryzacji, tel. 22 245-59-18

  Michał Ciach – Wydział Inwestycji Telekomunikacyjnych w Departamencie Telekomunikacji w Ministerstwie Cyfryzacji, tel. 22 245-59-18

  Marcin Łukasiewicz – Wydział Inwestycji Telekomunikacyjnych w Departamencie Telekomunikacji w Ministerstwie Cyfryzacji, tel. 22 245-59-18

  Jakkolwiek podane przeze mnie informacje mogą się wydawać osobie nieobznajomionej z tematem niewiarygodne, działania te podpadają formalnie, od momentu włączenia nadajników, pod zbrodnię ludobójstwa. Istniejąca na świecie wiedza na temat szkodliwości nadajników emitujących pole elektromagnetyczne na poziomie 10W/m2 jest w tym zakresie wystarczająca, aby stwierdzić działanie zamierzone.

  Analiza ryzyka

  W założeniach do ustawy występuje brak jakiejkolwiek analizy ryzyka wielomiliardowej inwestycji, która to analiza jest wymagana nawet w najlichszych grantach europejskich. Założenia ustawy nie dostarczają nam jakichkolwiek informacji na temat możliwego niekorzystnego wpływu na zdrowie obywateli, na zmniejszenie produkcji przemysłowej, narażenia na cyberataki, narażenia społeczeństwa na wojnę elektroniczną, możliwości powstania protestów społecznych, narażenia państwa na odszkodowania dla pokrzywdzonych obywateli, narażenia na black-out, kiedy wszyscy będą uzależnieni od systemu. Brak rozpatrzenia sytuacji w której cały system okaże się nieopłacalny finansowo i firmy wycofają się z dostarczania usług telekomunikacyjnych 5G. Na taką możliwość firmy telekomunikacyjne już zwracają uwagę, część z nich nie chce na razie inwestować w ten system ze względu na niski popyt. Niezauważany jest co najmniej dziesięciokrotnie większy pobór mocy systemu 5G względem systemu 4G. Z założeń do ustawy można by wyciągnąć fałszywy wniosek, że jest to system bez wad, a jednocześnie jeszcze w ogóle nie jest sprawdzony, jako że pierwszą eksperymentalną sieć 5G uruchomiono w Houston w USA dwa miesiące temu.

  Interpretacja klasyfikacji WHO, mówiącej, że pole elektromagnetyczne jest prawdopodobnym kancerogenem w ten sposób, że ignorujemy to zagrożenie póki nie będzie w 100% udowodnione, jest zupełnie nieodpowiedzialna. Świadczy to o niekompetencji osób, które decyzję tę podjęły. W każdym innym przypadku prawdopodobnego zagrożenia, przewiduje się sposoby ratunkowe w przypadku wystąpienia wypadku ze stratami w ludziach, czy sytuacji utraty zdrowia.

  Kontrola systemu 5G

  Ustawa nie przewiduje jakiejkolwiek kontroli zakresu ingerencji systemu w działanie Państwa (cała administracja państwowa będzie obsługiwania przez sieć 5G, Ministerstwo Obrony prawdopodobnie też), gospodarki, posługiwania się bazami danych osobowych, dostępu wywiadów obcych państw, włączania i wyłączania sektorów systemu, ilości wprowadzanych reklam, cen abonamentowych, prawidłowości wykonywania działań statutowych. Nie przewiduje kontroli odporności na cyberataki. Nie przewiduje też procesu rezygnacji z usług sieci telekomunikacyjnej, która nie spełnia deklarowanych wymagań.

  Podsumowanie

  Przytoczone powyżej fakty wskazują, że wprowadzenie w życie powyższej ustawy w formie niezmienionej albo też zmienionej nie przyniesie nam Polakom żadnego zysku, a jedynie falę nieszczęść na wielką skalę. Zespół twórców ustawy powinien zastanowić się czy chce dalej procedować tę ustawę.

  Bardziej szczegółowe informacje dotyczące prowadzenia wojny elektronicznej oraz wpływu podwyższonych norm promieniowania elektromagnetycznego, zostały zawarte w mojej petycji do Prezesa Rady Ministrów z dnia 12 grudnia 2018, który został równocześnie przesłany na adres Ministra Cyfryzacji. Ze względu na presję czasową zaserwowaną przez Ministerstwo Cyfryzacji nie załączam wielu cytowań do odnośnej literatury, które należałoby uwzględnić.

  Z poważaniem

  dr Diana Wojtkowiak

  Literatura cytowana

  1. Graham Allison; Skazani na wojnę: Czy Ameryka i Chiny unikną pułapki Tukidydesa; Wydawnictwo Pascal, Bielsko-Biała 2018.
  2. S. Milham; Historical evidence that electrification caused the 20th century epidemic of ‘‘diseases of civilization”; Medical Hypotheses (2010) 74: 337–345.
  3. Diana Wojtkowiak; Antropologia systematyczna; Autorska Seria Naukowa DETERMINIZM Tom II, Gdansk 2009; http://www.torsionfield.eu/
  4. J. Kaszuba-Zwoińska, J. Gremba, B. Gałdzińska-Calik, K. Wójcik-Piotrowicz, P. J. Thor; Electromagnetic field induced biological effects in humans; Przegląd Lekarski (2015) 72(11): 636-641.
  5. А. И. Вейник; Термодинамика реальных процессов; Издательство Навука i тэхнiка, Минск 1991
  6. А. Ф. Охатрин, В. Ю. Татур; Микролептонная концепция; Тезисы опубликованы в Сборнике «Непериодические быстропротекающий явления в окружающей среде» (Тезисы докладов междисциплинароной научно-технической школы-семинара 18-24 апреля 1988, Томск), часть I, стр. 32–35.
  7. L. Montagnier, E. Del Giudice, J. Aissa, C. Lavallee, S. Motschwiller, A. Capolupo, A. Polcari, P. Romano, A. Tedeschi, G. Vitiello; Transduction of DNA information through water and electromagnetic waves; Electromagnetic Biology and Medicine (2015) 34(2): 106-112.

 66. VAV said

 67. Kar said

  Fakt, psy się nie rumienią…
  ____________________

  ..osobiscie jestem pod sercowym wplywem patrzac na te ujmujace zapodane przyklady i wczesniej widziane na wlasne oczy, ze maja zludnie tendecje do „rumienia sie” przed ludzmi.., ale dlaczego nie robia tego wsrod swoich..(?)..podwojny standard..dlaczego nie mizdrza sie przed soba..potrafia w walce o byle kosc polamac sobie gnaty, nie rumieniac sie

 68. revers said

  re65

  ekspertyza pojdzie do kosza , tylko normy 0.01W mikrofali dzieli sie na dlugotwale napromieniowanie, i impulsowe.

  Siec G5 szczegolnie przyda sie bankowosci i finannsom i tam powinno pismo kierowac, potem tzw sektor bezpieczenstwa.

  Tylko dlaczego takie pisma nie powstaja odnosnie obiketow militarnych jak Radziszewo gdzie od dawna pracuja silne radary mikrofalowe do 60 GHz i wiecej.

  To samo dotyczy rosjan ucza wszystkich dokola o szkodliwosci mikrofal,a sami do celow wojskowych uzywja bardzo duzej mocy radarow mikrofalowych, ze czesto skarza sie zachodnich publikacjach telekomunkacyjnych na rosyjskie ustrojstwa mikrofalowe, dodatkowo na szerokie spektrum promieniowania mikrofalowego.

  Moze jednak zaczac ograniczac rozmowy przez komorki tam gdzie sie to da na G3/G4 to tam okolo 1 Ghz i LTE 1.75Ghz do 2.1GHz pracuja komorkowe blablunie, w urzedach, w srodkach komunikacji miejskiej, marketach w czym celuja panie ktore pracujac za lada czasami nie moga oderwac sie o komorki opowidajac o wrazeniach dnia i miekiej kupce kota zamiast w przypadkach awaryjnych, sos, karetka.

 69. Peryskop said

  Re 68
  Dzięki za uwagi, przekażę autorce.

  Ale zapewne większość z nich już zna.

  Resort cyfryzacji jest POTENCJALNIE bardziej dostępny i otwarty na argumenty, niż tzw resorty siłowe.
  Przećwiczyliśmy na chemtrajlsach.

  Resort siłowy „zdrowia” też jest już uodporniony na wiedzę, krytykę, petycje i protesty. Bo tam przecież nie o zdrowie chodzi. Olabogaolaboga, czy nie wdepnąłem w mowęn ?

  Radary wszędzie pracują na twardszych pasmach, bo wtedy widzą szybciej i/lub więcej .
  I tego się nie przeskoczy – chyba że celną rakietko-bombką. Kiedyś.
  I oczywiście tylko w nieprzyjacielskie…

  A klekotanie komórkami jest jak narkotyk – to plaga cywilizacyjna, na którą nie ma rady.
  Po latach zapewne będą zauważalne niektóre efekty i tej selekcji nienaturalnej…

  ===

  Dziwna passa :
  przedwczoraj 2 Su wielozadaniowe koło Sachalina,
  a wczoraj Tu superbomber koło Murmańska …

 70. Boydar said

  https://teleshow.wp.pl/polskie-ganicie-cudzego-nie-znacie-oto-najlepszy-dowod-ze-polskie-programy-rozrywkowe-jeszcze-nie-siegnely-dna-6341254300702337a

 71. osoba prywatna said

  Seks sprawił, że jesteśmy po prostu głupi. Dr Henry Makow
  https://chrzescijanka.wordpress.com/2019/01/15/seks-sprawil-ze-jestesmy-po-prostu-glupi-dr-henry-makow/

 72. Boydar said

  Artykuł potrzebny (70) ale nie wyjaśniający mechanizmu. Nie możemy się np. z niego dowiedzieć, dlaczego dwunastoletnia biała dziewczynka nie widzi nic niestosownego w obciągnięciu fiuta murzynowi, o sześćdziesięcioletnich dziadach we własnym kolorze nie wspominając.

 73. brys said

  Życie panie Boydar, życie. Mi wychodzi że na rocznik szkolny – takie 50 – 60 nastolatków trafiają się 1- 2 puszczalskie, czy jak to teraz zwą. Czasami wcale. Co nie znaczy że jakiejś raz w czas nie odbije. Co do motywacji – chcą mieć, rzadziej być, no i ta ciekawość i media, k…wa media. Seriale, pisma, i te, tfu .. celebryci. Mam przyjaciółkę, co szalała, szalała, ale teraz opiekuje się niepełnosprawnymi i swoimi małymi i robi to naprawdę z uczuciem. Więc nie skreślać, pilnować. Kultury pierwotniejsze jak musliny lepiej czują pismo nosem i owijają te swoje panny nie bez powodu. A i u nas dawniej też były przyzwoitki.

 74. Frank Thadeusz, RAEUBER IN UNTERHOSEN – Axtschwingende Krieger, die sich heroisch und mit Wolfgeheul auf ihre Gegner stuerzen – bisheute haelt sich die Legende von den stolzen, nahezu unbesiegbaren Wikingen. Doch neue Forschung zeigt: An dem Heldenmythos ist so gut wie nichts dran; Der Spiegel, Nr. 4 / 19.1.2019, s. 98-100.

  A TERAZ POWIEM, JAK BYŁO.
  Bitwa nad Seretem w r. 770 została wygrana dzięki przysłanemu przez Czechów korpusowi kawalerii, z którego syn chłopa spod Znojma Leszek wynalazł skuteczną acz plugawą taktykę walki z dromadnicą, wobec której polska konnica była Bezradna. Dzięki temu zwycięstwu Polacy oddali Ujgurom-Turkom Kazachstan za sojusz antyarabski. Młody kagan zdradził jednak Polaków dwukrotnie: przyjmując nad Wołgą hołd kagana chazarskiego i przechodząc na Kaukazie na stronę Kalifa za Cały Skarbiec Bagdadzki.
  W służbie kalifa wygnał Omajadów z Egiptu i odzyska Iran, ale zatrzymał Afganistan, z którego podbił Indie i narzucił trybut Chinom, stając się Największym Zdobywcą Tureckim – dopóki Polacy nie porachowali się z nim.
  Te wojny wykorzystał Karol Wielki dla zajęcia Lubeki, wobec czego Przemysław, którego synowie polegli w wojnach z Arabami, wysłał do Poznania zięcia Leszka z żądaniem Zwrotu Lubeki. Leszek przyjął poselstwo Franków Jakimś GNIEŹNIE czyli Stolicy, w zamku Na Górze Lecha. Według mnie tym Lechem były KASZUBY w Koninien na górze stołowej. Posłem był palatyn Bretanii Roland I, który obiecał zwrot Lubeki po pacyfikacji Sasów. Karol zamiast jednak oddać Lubekę obległ z Sasami Szczecin, w trakcie czego Roland zginął pod Przecławą.
  Ponieważ Roland II oskarżył Karola o Śmierć Ojca to Karol zajął zbrojnie Bretanię, ale skarbca Merowingów w Mont-Saint-Michel nie zdobył, gdyż Roland II uciekł DO GNIEZNA, aby na czele flot polskiej i skandynawskiej rozgromić flotę Franków, co oddawało Francję NA ŁUP NORMANOM.
  Wobec tego Karol musiał budować nową stolicę w Gelnhausen-Wiesbaden, która zachowała się jako siedziba Rządu Hesji i Kasyno Dostojewskiego, bo Kolonia była ZAGROŻONA więc pofatygować się do Krakowa, gdzie spotkał się z Rolandem II i Kalifem z Bagdadu. Manifestacją tego jest Pieśń o Rolandzie, w której Rolanda zabili nie Słowianie a Baskowe, oraz moneta palatynacka KAROL-ROLAND. Ponieważ Turków mogli pokonać TYLKO POLACY to zawarto układ, że Polacy wypędzą Turków z Afganistanu i Indii a Arabowie dopomogą Polakom Odzyskać Chazarię i Opanować Chiny.
  Gdy Leszek Wyścigowy wrócił z Chin to podjął budowę Nową Stolicę w BOGUCZARZE nad Donem – od Boga i Cara, a Prawdzice zamek KAZBEK w Wołgogradzie. W obu miastach budowano kopie-kopii wieży FAROS na zamku Gargamell w Krakowie – skąd nazwa Carycyna-Wołgogradu BIAŁA WIEŻA. Nazwę Carycyn przywrócono po zburzeniu Białej Wieży przez Timura.
  W trakcie budowy LECHA-Boguczara na Czechy najechał Karloman czyli następca tronu frankijskiego KAROL WIELKII, gdyż podczas walki Leszka na Wschodzie Karol Wielki obległ Wiedeń, gdzie został pobity przez Czechów i uwięziony przez bastarda, który ogłosił się Karlomanem czyli Karolem Wielkim. Gdy Karloman oblegał Psie Miasto – prawdopodobnie Cheb – to Leszek przyszedł do niego, żeby się NIE WYGŁUPIAŁ, ale ten kazał go aresztować i Rozerwać Końmi…
  Na to Sejm spuścił z łańcucha Normanów i wysłał armie z pozostawionym w Krakowie ZAKŁADNIKIEM Ludwikiem Pobożnym, która Zdobyła Paryż: http://wandaluzja.pl/?p=p_118&sName=30.-polska-popielidow//. Rysunek przedstawia Koronację Ludwika przez Popiela MIECZEM w krypcie Karolingów w Paryżu. Za kontrybucję francuską zbudowano pałac ŁAGIEWNIKI w Kruszwicy. Wiadukt forteczny z Łagiewnika bo Brodzek rozebrał Fryderyk Wielki z Zazdrości (?) a że się podobał to kazał powtórzyć go jako wiadukt Artyleryjski we Wrocławiu – obecnie Kolejowy.
  Ludwik Pobożny też nie czuł się bezpiecznie w Kolonii, bo zbudował sobie nową stolicę w Koblencji; zamek został przebudowany przez Prusaków na cytadelę a pałac zachował się jako REICHSTAG.
  W r. 873 teść Wojewody Kija, syn Karola Wielkiego Henryk V Pobożny OTRUŁ w Wiedniu Radę Familijna Popielidów, która sprzeciwiła się Zamianie przez Kija Regencji na Tron. To skompromitowało Kija, który intronizował się jako Popiel II. Wykorzystał to cesarz Karol III Gruby dla zdobycia Sławy-Głogowa, której Popiel nie potrafił Odbić. II najazd Karola był w r, 882 ze Świtopełkiem Wilkomorwskim, któremy dał Wiedeń. Karol pobił najpierw nad Liwcem bega Chazarii Prawdzica a potem zdobył Płock, aby w drodze powrotnej intronizować Wojewodę Ziemowita, syna naczelnika wiecu Goplańskiego Piasta, na Księcia Polski.
  Zemsta Prawdziców była Straszna. W 885 r. Daniel Prawdzic z Suzdala obległ ze Rusami i Skandynawami Paryż. Oblężenie trwało 10 miesięcy, gdyż zawarto rozejm, ale na spłatę kontrybucji czekano 2 lata. Podatki na spłatę Długu za kontrybucję wywołały bunty, upadek Karola III i rozpad Rzeszy Karolingów. Polacy UFUNDOWALI Rzeszę Karolińską i Zlikwidowali ją.
  Ruś założyli nie Skandynawowie, ale Rusowie-Rugiowie, pod wodzą Ruryka z PaRUSA-Kołobrzegu. Był on komendantem twierdzy Djamand u ujścia Dźwiny, którą sprzedał Swewom za pomoc w opanowaniu Ilmenu, który przemianował na Nowogród Wielki. Po podboju Niemiec w r. 902 z Prawdzice przesiedlili Rusów na Wołgę z powodu Rozboju Morskiego . To się tak spodobało niemieckim nazinalistom, że mianowali Rusów GERMANAMI.
  Jarl Gotlandii Eryk ożenił się z córką Mieszka I Storradą Dumną, dzięki czemu zdobył pogańską Birkę, którą przemianował na Sztokholm. Podczas obchodów Milenijnych w Szczecinie-GNIEŹNIE, opisanych karykaturalnie w Beowulfie, na Bałtyk wpłynęła flota francuska z ko-królem Robertem Złodziejem w towarzystwie floty norweskiej Olafa Tryggvasena – najsłynniejszego wikinga. Dragę zastąpiły im floty: duńska, szwedzka i polska, więc Robert skapitulował a Olaf przyjął bitwę w pobliżu Rugii, gdzie wskoczył w Pełnej Zbroii do morza.
  Dzieki temu obecny na Wałach Chrobrego cesarz Otton III wygnał z Kolonii Króla Niemieckiego Karola Dolnolotaryńskiego.

 75. Peryskop said

  Adminie, gdzie re 69 re 66 ?

 76. brys said

  A po za tym co złego żeby 15 latka jak chce miała dzieci i rodzinę? Mam znajomych przed 40 co są dziadkami i babciami. I ani ani nie są nieszczęśliwi że się „nie zrealizowali, nie spełnili ,nie odnaleźli ,nie określili i nie wyrazili”. No ale to u nas na wsi.

 77. brys said

  A dlaczego na wsi jest to łatwiejsze? Na wsi piszę, a nie na tych debilnych przedmieściach. Jak jest w małym obrębie rodzina wielopokoleniowa – ma trochę ziemi i obejścia – na postawienie domu chociażby, i się nie leni, to naprawdę nie jest problem ogarnąć parę dzieciaków.

 78. Ad. 73

  Biologicznie, najlepszy wiek dla kobiety na pierwsze dziecko, to 16-17 lat. To zdanie doświadczonego ginekologa.

  … Chyba z Afryki…
  Admin

 79. revers said

  „Jeden z członków prawdziwej zjednoczonej prawicy, Grzegorz Braun, stwierdził wręcz, że ci, którzy stręczą nam wojnę z Iranem, jako naszą własną, łamią prawo, polskie i międzynarodowe. Artykuł 117 kodeksu karnego stanowi, że publiczne nawoływanie do wszczęcia wojny napastniczej to przestępstwo zagrożone wieloletnim wyrokiem. jego zdaniem organizowanie konferencji, którą nazwał „antyirańską” wyczerpuje znamiona art. 117 § 3 k.k. mówiącego, że karalne jest publiczne nawoływanie do wszczęcia wojny napastniczej. Za to przestępstwo, jak i za samo publiczne pochwalanie prowadzenia wojny napastniczej grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”

  lub retorsja konferencji w Theheranie z roku 1943 bez Polski, teraz w Warszawie 2019 bez Iranu, gdzie Bibi bedzie mial najwiecej do powiedzenia kto ma bron masowej zaglady, kogo kochac kogo nienawidzic, na kogo isc na wojne.

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/iran-nie-bedzie-zaproszony-na-konferencje-o-iranie-ktora-odbedzie-sie-w-polsce-2019-01?fbclid=IwAR2gD0_M2ZvE4wpp2E5smHZZ86b0Io4okeYZQNHIoBZ9VTV_w_BjrhhJmh8

 80. Alex Byk said

  Co w tym złego,żeby 15 latka, jak chce, miała dzieci?Panie Brys czy mam rozumieć, że jest pan zwolennikiem pedofilii? 15 latka jest jeszcze umysłowo dzieckiem i o dziecku mysli jak o swojej lalce barbie. Myśli ,pobawi się chwilę i rzuci w kont. Właśnie te wszystkie deprawatorskie lalki powinno sie utylizować. A głupich rodziców, którzy je kupują dziewczynkom surowo karać. Bo przez nie polskie, ulice pełne są 13*15 latnich lalek barbie, które z dawnymi 13-15 latkami maja tyle wspólengo co kret z motylem.

 81. brys said

  Szanowny Panie Alex Byk – teraz mamy i 50 letnie dzieci. Nazywają się single, dawniej stare panny.

 82. Tekla said

  Jestesmy za upadkiem Europy..

  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=5vJUxjG5sck

 83. revers said

  „Albo przyszedł czas, by Rada Bezpieczeństwa podjęła działania, niezbędne do zaprzestania regularnych izraelskich ataków na syryjskie terytoria, albo Syria będzie musiała zwrócić uwagę tych, którzy wywołują wojny w tej radzie, realizując swoje prawo do obrony i odpowiedzieć symetrycznie na izraelski ostrzał międzynarodowego lotniska w Damaszku, atakując lotnisko Tel Awiwu — powiedział Dżaafari na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ. Jego wystąpienie było transmitowane w syryjskiej telewizji.”

  No faktycznie konfrencja bezpieczenstwa? czy wojny w regionie?

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201901239647824-Syria-Izrael-ostrzal-lotnisko-Tel-Awiw/?fbclid=IwAR1abV9E1vOcQxa5NGOI5CYBv4Q0NLHAsHQvC4HVjb3lzS8k-Jc1bjornag

 84. brys said

  Alex Byk – może byc i 17, 18 a nawet 20, co jak na dziś jest rzadkością. Nie mówię też o pokątnym pi…., a o związkach uświęconych sakramentem.

 85. Tekla said


  .
  So Macron sucht hilfe von Stasi Mutti falls die gelben westen mehr werden ?

  uklad w Aachen miedzy Francja a Niemcami..beda dawac przyklad..jak rozwalic Europe..

 86. Marucha said

  Re 76:
  Czy Pan oszalał?
  Posiadanie dzieci to nie tylko dojrzałość biologiczna – ale i dojrzalość mentalna. Dziecko to nie zabawka. Dzecko trzeba nie tylko wykarmić, ale i jako tako wychować. Skąd taka 15-latka weźmie pieniądze?
  No, oczywiscie, od rodziców i od dziadków.
  Potem od socjalu.

 87. brys said

  Panie Gajowy – wprowadzenie pojęcia młodzieży, komu i czemu służyło proszę poszukać. Prawa mamy, obowiązków nic. Moja Św. pamięci babcia opuściła dom rodzinny w czasach powojennych w wieku 16 lat. Wyjechała na ziemie odzyskane. Pracowała od 10 roku życia u bogatych ludzi. Całe życie pracowała, wychowała na ludzi wspólnie z dziadkiem 4 potomstwa. I wie Pan co, wcale nie była wyjątkiem. Powiedziałem już że 15 lat nie jest jakąś granicą, jak to Pana bulwersuje proszę sobie dodać parę. A co złego w pomocy rodziny? Przecież dzieciak zajmuje tylko 2-3 lata wzmożonej całodzienne opieki. Żona kuzyna ma 38 lat, 4 dzieci, jednego wnuka i wie Pan co – nigdy jej to w pracy nie przeszkadzało. Na porodówkę pojechała z pracy – tylko zadzwoniła stary przywieź mi co mam spakowane.

 88. brys said

  I jak jeszcze ta młodzież ma dojrzeć? Na imprezkach, knajpach, kinach, ewentach i wakacjach i oazach? Przecież i tak ciągną kasę od starych. A potem co? Na socjal? Do roboty, nauka to żadne usprawiedliwienie nieróbstwa, Inżynierów i profesorów wystarczy 5% – niech się kształcą, a reszta czym zajmuje swój czas? Dziecko na prawdę nie jest żadną przeszkodą i problemem.

 89. brys said

  A właśnie takie życie pozwala dojrzeć i przestać myśleć tylko o sobie.

 90. tesa said

  W obronie Pana Mateusza Piskorskiego. Podpisać petycję, proszę.
  https://petitiongo.org/pl/petition/petycja-o-uwolnienie-mateusza-piskorskiego?mp=admin.message.success

 91. Voodoosch said

  Tradycyjna męskość chorobą!

  https://kriogenika.home.blog/2019/01/19/slavoj-zizek-tradycyjna-meskosc-jest-toksyczna-pojawia-sie-nowy-swiat-subtelnej-korupcji/?fbclid=IwAR2iPy8X1kRqlILdrVraRhsnhPoV_LsIrg0weCmLJXYGi2JLDDameePfyoU

 92. revers said

  re85

  rozwalic europe? czy swiat? przeciez Adolfina i Niemcy maja dostep do ONZ mocarstwowych przepychanek, do tego dostep do atomowej broni atomowej i vice versa francuzi do niemieckich technologii, np. przenoszenia tych broni lacznie z rakietami sredniego zasiegu.

 93. Marucha said

  Re 87-89
  Nie bez powodu w większosci krajów granicą dojtrzałości jest 18 lat.
  Jakieś szczególne przypadki mnie nie przekonują.
  Sam Pan twierdzi, że dzisiejsza mlodzież jest niedojrzała.

 94. VAV said

 95. Głos prawdy said

  Iran jest gotowy na wojnę, by zniszczyć Izrael, jeśli syjoniści nie uspokoją się

  http://webnovosti.info/новости/иран-готов-к-войне-на-уничтожение-израиля-если-сионисты-не-угомонятся/
  „Podczas niedawnego ataku sił powietrznych Izraela w Syrii zginęło 12 Irańczyków. 21 stycznia dowódca irańskiego lotnictwa Aziz Nasirzade złożył oświadczenie, że jego kraj jest gotowy do rozpoczęcia wojny z Izraelem by przeciwdziałać atakom z jego strony. To zostało zgłoszone przez The Jerusalem Post.
  „Jesteśmy gotowi na wojnę z Izraelem. Ta wojna będzie dla niego ostatnia – powiedział Aziz Nasirzade.” „

  ——-
  Niestety, Żydolandii będą bronily nie tylko USA, ale i Judeopolonia, szczekliwy ratlerek polityczny.
  Admin

 96. Voodoosch said

  Ad88.
  Imprezki, knajpy, kina i eventy sa jak najbardziej wskazane dla mlodziezy. Nie po to zeby dojrzala ale po to zeby porobic glupoty i rzeczy malo-wazne (tylko zeby mi sie szanowala!!!). To jest zbieranie doswiadczenia – jak przypieprzysz sobie mlotkiem w palec, to na drugi raz bedziesz bardziej uwazal.
  Lepiej robic glupie rzeczy wieku 18stu niz 45iu lat.
  Niektorzy oczywiscie maja poslizg w tych „glupotach” i budza sie jako bezdzietni panowie po 50tce no ale wtedy juz za pozno na … zycie.

  Studia to dobry czas zeby pobalowac (TYLKO Z SZACUNKIEM DLA SIEBIE!!!) , a potem zycie.

 97. brys said

  Żaden problem Panie Gajowy – zmieńmy 15 na ~18. Może i lata mi pamięć mącą. Co niedojrzałości młodzieży – potraktuj ich Pan poważnie i naprawdę można wiele wymagać. Jak w pracy i w życiu.

 98. brys said

  A zaczęło się od pana Boydara z 72 – a mi generalnie chodziło o to że skoro nastolatki są zdolne do takich rzeczy to albo je pilnować, albo za mąż.

 99. osoba prywatna said

  Jak Rockefellerowie przeprojektowali kobiety
  https://chrzescijanka.wordpress.com/2019/01/18/jak-rockefellerowie-przeprojektowali-kobiety/

 100. gość said

  Bufetowa z policyjną ochroną!

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/hanna-gronkiewicz-waltz-z-policyjna-ochrona/0qhkcwn

 101. gość said

  USA wzywają do przewrotu w Wenezueli. Caracas: „Jankesi do domu!”

  Wiceprezydent USA zamieścił w internecie wideo, na którym udziela pełnego poparcia przewodniczącemu wenezuelskiego Zgromadzenia Narodowego w jego gotowości do przejęcia władzy w kraju. Caras uznało to za próbę wywołania przewrotu. Opozycja, nieuznająca prezydenta Maduro, szykuje się do wielkich demonstracji.

  https://strajk.eu/usa-wzywaja-do-przewrotu-w-wenezueli-caracas-jankesi-do-domu/

 102. gość said

  Izraelscy atleci wykluczeni z zawodów sportowych w Malezji

  Premier Malezji potępił politykę Izraela i przypomniał, że obywatele Izraela, w tym zawodnicy sportowi, mają zakaz wjazdu do jego kraju.

  https://www.wykop.pl/link/4761805/izraelscy-atleci-wykluczeni-z-zawodow-sportowych-w-malezji/

  ——-
  To nieładnie. Sportowcy są w niczym niewinni. To ich rząd, a nawet nie rząd, tylko niektóre osoby z rządu.
  Q.M.
  Admin

 103. gość said

  Zagraniczni żołnierze oskarżani o przestępstwa

  Prokuratura Krajowa poinformowała, że pomiędzy 2015 a 2018 rokiem w Polsce blisko 41 zagranicznych żołnierzy było lub jest nadal podejrzewanych o popełnienie przestępstw. Wśród nich prym wiodą żołnierze ze Stanów Zjednoczonych, natomiast większość spraw dotyczy czynów takich jak wypadki, bójki, kradzieże, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza państwowego czy też groźby karalne.

  http://autonom.pl/?p=24992

 104. Maverick said

  Brak dekomunizacji rozwydrzył lewactwo.

 105. gość said

  Radny Platformy Obywatelskiej – Marcin Biskupski zdradził, dlaczego honoruje Niemców.

  Radny Miasta z Prawobrzeża na Radzie Miasta stwierdził, że honoruje Niemców.

  Honorujemy Niemców, bo Szczecin ma dłuższą historię jako miasto niemieckie, niż jako polskie.

  https://prawy.pl/100754-skandal-radny-po-honorujemy-niemcow-bo/

 106. gość said

  Syria zagroziła zbombardowaniem portu lotniczego w Tel Awiwie w odpowiedzi na izraelskie ataku

  Syria zapowiedziała dokonanie „symetrycznej odpowiedzi” na ataki izraelskiego lotnictwa.

  „Albo nadszedł czas, że Rada Bezpieczeństwa podejmie działania , albo Syria zmuszona będzie zwrócić uwagę tejże Rady na działania tych, którzy wszczynają wojny, realizując swoje uzasadnione prawo do obrony i reagując na izraelski atak na lotnisko w Damaszku symetrycznie, uderzając na lotnisko w Tel Awiwie” , Powiedział Bashar al-Jaafari, stały przedstawiciel Syryjskiej Republiki Arabskiej przy ONZ, w wystąpieniu transmitowanym przez telewizję syryjską.

  https://www.magnapolonia.org/syria-zagrozila-zbombardowaniem-portu-lotniczego-w-tel-awiwie-w-odpowiedzi-na-izraelskie-ataku/

 107. osoba prywatna said

  Kobiecość jest delikatna, to delikatna cecha którą można znaleźć w kobiecym wyglądzie, sposobie zachowania i naturze. Kobieca kobieta sprawia wrażenie miękkości i delikatności. Ma dusze słodkiej uległości i uzależnienia od mężczyzny, która się ujawnia w ich opiece i ochronie nad kobietą. Nic w niej nie wygląda męsko, nie ma męskiej agresywności, kompetencji, nieustraszoności, siły ani umiejętności zabijania własnych węży. „Helen Andelin, Fascinating Womanhood s. 247
  https://chrzescijanka.wordpress.com/2019/01/14/zagubiona-sztuka-kobiecosci-dr-henry-makow/

 108. VAV said

 109. ech said

  @95-106 Uzbroić Syrię po żeby, by mogła przeciwstawić się IShellowi. Lepiej tak, z potęgą za plecami, niż odwrotnie. Upodlenie zachodnich społeczeństw żydem samo nie minie. Ich finansowa władza jest bezwzględna. USmania doczeka się ruchawki, w końcu towarzystwo się poderwie.

 110. revers said

  Pucz w Wenezueli, Marudo na wlosku, jeszcze tylko armia nie opowiedziala sie za wlasciwym prezydentem. A Pompeo grzmi z bialego domku i grozi Marudo.

 111. Yah said

  Jednak dobrze że jest Katolicka Agencja Informacyjna. Umknęłoby nam bardzo ważne wydarzenie XIX Dzień Islamu w Kościele Katolickim pod hasłem „„Chrześcijanie i muzułmanie: od współzawodnictwa do współpracy” He, he, he

  .https://twitter.com/agencja_KAI/status/1087281312828923904

 112. Yah said

  No i teraz już wiemy dlaczego …..patriarcha Bartłomiej dał tomos kościołowi na Ukrainie, Podskoczy ktoś ? Przecież ich zadaniem jest zjednoczyć wszystkich chrześcijan, a później ….. cały świat. Będzie nowa Unia Brzeska .

  .https://twitter.com/agencja_KAI/status/1087661671705952256

  .https://twitter.com/agencja_KAI/status/1087662814611812352

  .https://twitter.com/agencja_KAI/status/1087686947059978240

 113. revers said

  Trump uznaje nowego prezydnta Wenezueli Juana Guaido, Wenezuela zrywa stosunki dyplomatyczne z usraelem
  .https://www.youtube.com/watch?v=okonhbPyFI0

  czyli prawie ze wojna,tym bardziej ze ussmani gotowe sa do niesienia demokracji bombowej i interwencji zbrojnej.

 114. Yah said

  Sukinkoty nie cofną się przed niczym, byle tylko zrobić wszędzie burdel. Chyba tylko po to, żeby przyszedł ten co posprząta ….

 115. luzak said

  http://www.deagel.com/country/forecast.aspx co myslicie o tej stronie, podam za ta strona stoja najwieksze korporacje na swiecie I MOSAD , jest ladnie podane ile ludzi do 2025r ma zostac na ziemi I jaka ich gospodarka bedzie.

 116. Salcie said

  Władze belwederskie dziś dzielnie plują na Iran, który 70 lat temu przyjął u siebie ponad 120 000 polskich uchodźców wojskowych i cywilnych
  ( 77 000 żołnierzy oraz ponad 43 000 cywili, w tym 20 000 dzieci )

  ———————————————————–

  Michalkiewicz: Co takiego zrobił nam Iran, że tak bardzo chcemy mu zaszkodzić?

 117. Kazimierz Jasiński, V wiek p.n.e. ZDERZENIE CYWILIZACJI – Zwycięstwo Greków nad armią perską zmieniło układ sił w regionie Morza Śródziemnego. Przekonało też Hellenów, że mogą odeprzeć każdego najeźdźcę i bez obaw rozwijać swoją kulturę, Rzecz o Historii – Rzeczpospolita, 18 I 2019, s. J8.

  KJ napisał Głupio, że HOPLICI TWORZYLI SZYK FALANGI. Była to jednak całkiem RÓŻŻNE taktyki. Hoplici byli ciężkozbrojną piechotą, z dużymi tarczami i zbrojami piersiowymi, która walczyła Oszczepami do fechtunku i mieczami, gdy FALANGA lekkozbrojną piechotą, walczącą bardzo długimi włóczniami. O ile Hoplicja walczyła w szyku Luźnym to Falanga w Zwartym w 3 szeregach. I szereg miał przed sobą 3 rzędy grotów włóczni: Własne oraz II i III szeregu. Falanga Atakowała BIEGIEM i dopiero po uderzeniu w przeciwnika GROTAMI rzucano włócznie i walczono Mieczami.
  Włócznia falangisty miała KILKA metrów więc nie mogła być z drewna, jak oszczep. Musiała być ze stali WALCOWANEJ. Takiej stali nie mieli ani Grecy ani Rzymianie, ale mieli Słowianie. KJ zamieszcza historyjkę, jak to Ateńczycy OSZUKALI Pana DZIĘKI KTÓREMU wygrali pod Maratonem. Gdy przybył do Pana Fejdippides to Pan obudził się popołudniowej drzemki i zapytał, DLACZEGO Ateńczycy nie składają mu Hołdu, czyli nie przysyłają Daniny, na co Fejdippides odpowiedział, że WŁAŚNIE SIĘ PRZYGOTOWUJĄ, co Pan wziął za dobrą monetę i PRZESTRASZYŁ PERSÓW.
  Ateńczycy nie mogli przysłać Daniny dla Pana ze względu sojusz Aten ze Scytami, którzy wyruszyli, aby zaatakować PÓŁMILIONOWĄ armię perską w Macedonii uniemożliwiając jej wkroczenie do bogatej w żywność Tesalii. Ponieważ Macedonia nie mogła wyżywić Persów to żywość dostarczała flota perska. Wysłanie takiej armii do Macedonii było możliwe na skutek bitwy pod Miletem w r. 494 p.n.e., w której 600 okrętów perskich pokonało 353 okręty greckie. Wobec tego wojna rozstrzygnęła się Na Morzu czyli pod Salaminą, gdzie Temistokles cofając się przed liczniejszą flotą perską wciągnął ja do ZWĘŻAJĄCEJ się cieśniny, gdzie ta została zbombardowana ogniem greckim z Brzegów.
  Pan dopomógł Ateńczykom pod Maratonem. Znaczy to, że gdy przybyła flota ateńska przez Tuluzę do Pucka to Fejdippides udał się na zamek Biskupi w Gdańsku, gdzie Pan spał po obiedzie. Wkrótce jednak wyszedł z sypialni i zapytał Posłańca, dlaczego Ateńczycy nie składają mu Hołdu czyli nie przysyłają Daniny, na co Posłaniec odpowiedział, że Właśnie Sposobią Się.
  Uroczystości Ku Czci Pana odbywały się w Grecji do cesarza Tyberiusza, kiedy to Pan UMARŁ w wieku 9.720 lat, co znaczy, że w Pokoju Krakowskim w r. 12 n.e. Lechia zrzekła się protektoratu nad Atenami, który trwał dziewięć tysięcy siedemset dwadzieścia lat… Pan NIE LUBIŁ innych Bogów, którzy odpłacali mu Kpinami.
  Pan dobrze wiedział co się święci, bo gdy Scytowie poszli Ratować Greków to Leszek Złotnik z Tczewa zdobył skarbiec scytyjski w Płocku a potem pobił wracającą armię scytyjską w Puszczy Sandomierskiej i wbijał słupy graniczne nad Donem z napisem HORWACJA.

 118. Peryskop said

  Czyżbym wykrakał, czy tylko efekt chłodnej analizy Peryskopowej ?
  https://marucha.wordpress.com/2019/01/16/kto-tu-jest-gospodarzem-usa-zwoluja-konferencje-ws-iranu-w-polsce/#comment-806337

  A ten „Wall Street Journal” jest – wróć – uchodzi za organ „opiniotwórczy” 🙂

  „WSJ”: USA może odwołać konferencję w Polsce nt. Bliskiego Wschodu

  23.01.2019 20:05

  Amerykański rząd może być zmuszony do odwołania światowego szczytu skupionego na problemach Bliskiego Wschodu – informuje „Wall Street Journal”. Konferencja ma odbyć się w Warszawie 13-14 lutego.

  Według informacji dziennika polskie MSZ poprosiło unijnych ministrów o udział w szczycie, choć niektórzy dyplomaci twierdzą, że sekretarz stanu USA Mike Pompeo może odwołać konferencję nawet w ostatniej chwili – z powodu małej frekwencji, lub braku dyplomatów wysokiego szczebla.

  Szczyt ma dotyczyć problemów Bliskiego Wschodu. Zdaniem władz Iranu, skupi się on jednak wyłącznie na tym kraju. Stosunki USA z Iranem są wyjątkowo napięte od jednostronnego wycofania Trumpa z porozumienia nuklearnego między Zachodem a Teheranem.

  Szef MSZ Iranu Mohammad Dżawad Zarif skrytykował na Twitterze Polskę za wspólną organizację ze Stanami Zjednoczonymi międzynarodowej konferencji na temat Bliskiego Wschodu, a zwłaszcza Iranu, nazywając ją „rozpaczliwym antyirańskim cyrkiem”. Premier Mateusz Morawiecki z kolei stwierdził, że „Polska traktuje kwestię pokoju na Bliskim Wschodzie jako jedno z najistotniejszych wyzwań”

  Szef MSZ Iranu Mohammad Dżawad Zarif na Twitterze napisał: „Przypomnienie dla gospodarza/ uczestników antyirańskiej konferencji: ci, którzy brali udział w ostatnim antyirańskim show USA są albo martwi, albo zhańbieni, albo zmarginalizowani. Iran jest silniejszy niż kiedykolwiek”.

  Szef irańskiego MSZ dodał, że „podczas gdy Iran ratował Polaków w czasie II wojny światowej, obecnie (Polska) jest gospodarzem rozpaczliwego antyirańskiego cyrku”.

  Jak informowaliśmy wczoraj, znany awangardowy Teatr Biuro Podróży miał wystąpić w połowie lutego na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Teheranie. Nie wystąpi „z powodu wrogiej linii przyjętej przez polski rząd wobec Iranu”.

  Jak informuje irańska gazeta „Teheran Times”, teatr został poinformowany o decyzji Irańczyków. „Gość, który nie zachowuje się prawidłowo wobec gospodarza, nie jest mile widziany” – powiedział gazecie dyrektor festiwalu Szahram Karami.

  Źródło: „Wall Street Journal”, Onet.

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wsj-usa-moze-odwolac-konferencje-w-polsce-nt-bliskiego-wschodu/rvyhz92

  ===

  Ponieważ minęła epoka, kiedy to skompromitowani politycy robili se puku – nic już nie zagraża Pompeowi, ani Błyszczakowi, ani fortowi Trump, a zwłaszcza Pawłowi A., który w samą porę z poranionym sercem nawiał przed odpowiedzialnością za niezborność w oświadczeniach i zeznaniach przekształceniowych.

 119. Lily said

  Wedlug naczelnika/wodza,”mamy
  najlepsza demokracje w Europie”.

 120. revers said

  Gwalty, sutenerstwo w wiezieniach wroclawskich przez straznikow sluzby wiezienej, 200 zlp za wynajecie osadzonej dziewczyny

  .https://www.youtube.com/watch?v=_QSJCe1kqlw

  a panowie gajowicze dziwia sie co w finlandii sie dzieje, za duzo niekontrolowanej gangsterki.

 121. revers said

  re115

  30 Poland
  populacja 33,230,780 38,480,000
  PKB $419,545 $510,000
  Export w mil.usd $6,056 $10,150
  Dochod na mieszkanca $18,036 $29,300

  22 Germany
  populacja 28,134,920 80,590,000
  PKB $620,544 $3,650,000
  Export $2,896 $43,430
  Dochod na mieszkanca $14,704 $50,200

  ze co? do 2015 roku ma byc tylko o 5 mln. mniej Polakow i prawie 2/3 Niemcow?

  to chyba dane z kosmosu chyba ze jak autor zestawienia przewidywal ma jeszcze zapanowc w europie virus Eboli ktory ma o 50% zmniejszyc populacje niektorych ludow.

  Jak na razie Niemcy maja sie dobrze, Adolfina w Davos przy neobecnosci Trumpa i paru innych oficjeli, oglosila swiatu
  Nowy Porzadek Swiata, w jakim rycie nie dopowiedziala oraz globalna multitralnosc, czyli dalej bedzie zapraszac migrantow, nachodzcow do siebie i z rozdzielnika mydla rozsylala po krajach osciennych.

 122. Peryskop said

  Re 118
  Marzieh Hashemi (59), prezenterka irańskiej anglojęzycznej Presstv.com urodzona w USA w African-American rodzinie w Luizjanie, została niedawno zatrzymana przez FBI gdy wylądowała w St Louis, aby odwiedzić tam rodzinę. Po dwóch wizytach w sądzie zwolniona z aresztu bez postawienia zarzutów.

  Iranian Press TV journalist released without charge after 10 days in US custody
  https://www.rt.com/news/449562-us-releases-iranian-journalist/

  Tu Marzieh H. jakby pokazywała gest kojarzony w niektórych kołach z mowąn, a może wrencz z antys :

  —————
  No i zwolnili.
  A mogli trzymać latami bez sądu w Guantanamo….
  Admin

 123. Anucha said

  Do wyprodukowanie1 hamburgera dla goja potrzeba aż 25000 l wody.
  Homary dla elit 0 l wody. Wodociągi przejmują firmy z zaprzyjaźnionego kibucu.
  Niedługo trzeba będzie pożegnać się z mięskiem.
  Ja zardzewiacza nie piję ale cholerka woda jest potrzebna do produkcji trunków.

 124. revers said

  Tymoszenko odzyska Krym i Donbass …

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201901239650289-sputnik-ukraina-tymoszenko/?fbclid=IwAR3bfordAdV_1mR3-0z1AX96o_j9QWQk3Foekl53ucWzqJIOwHh-ZbG7vMY

 125. PaniWoźna said

  Odnośnie Ukrainy to sytuacja tam i bez inwencji twórczej США jest i była skomplikowana ze względu na złożoność relacji między klanami biznesowymi: Kijowskim, Dniepropietrowskim, Donieckim oraz klanami tzw. milionerów czyli Timoszenko, Juszczenko itp. Ale abstrahując od tego.

  Chciałabym Państwu zademonstrować dwa linki, które obrazują jacy ludzie mają prawo głosu w naszym kraju i są w nim goszczeni:

  https://kresy.pl/wydarzenia/ambasador-ukrainy-liczy-na-zmniejszenie-udzialu-polityki-historycznej-w-relacjach-polsko-ukrainskich/

  i ten sam Pan tutaj:

  Życzę miłego dnia! 🙂

 126. Nowe Salto Mortale: Lena Szymańska, NAJWIĘKSZE TAJEMNICE STONEHENGE – czy zagadkowa budowla na MILIONY LAT? transparent Świat na Dłoni, 4 I 2019, s. 8-11.

  Daeniken zakwalifikował Stonehenga jako Budowla KOSMITÓW więc Anglicy Zesrali się i dali Stonehenge ŻYDOM. Ogierki żydowskie zakałapućkały się, więc NA POMOC przyszli im Murzyni – że Stonehenge budowali Murzyni z Mozambiku.
  Daeniken SKONTROWAŁ mój wniosek, że Stonehenge budował Posejdon z MEKSYKU, który osiadł w Poznaniu, co wywołało FURIĘ – że ZAMKNĄ MNIE W DOMU WARIATÓW. Gdy odpowiadałem, że to nie są Brednie Daenikena to mówiono: ALE ON JEST WYPŁACALNY…
  Sprawę załatwiono WYTRUCIEM Lwowsko-Wrocławskiej Szkoły Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej z powołaniem na Oxford, ale mnie nie udało się otruć. Jedyną osobą, która przyznała mi rację była striptiserka Tereska Maj, obecnie Premier Zjednoczonego Królestwa.
  Anglicy załatwili sprawę bardzo sprytnie: Zrobili Tereskę Premierem, żeby PRZEGRAŁA Brexit, a wówczas STONEHENGE BĘDZIE ICH. Nie żydowskie, nie murzyńskie, ale ANGIELSKIE !!! Ta zagroziła im jednak, że wówczas odtańczy w Izbie Gmin swe przebojowe SALOME.
  Myliłem się tylko, że Budowniczym Kamiennego Stonehenge był Posejdon z Poznania, gdy był nim Chejron z Płocka a Posejdon ukończył je tylko sekwojami francuskimi. 20 lat temu znaleziono Drewniane Stonehenge w Porcie na Avonie. Odatowano je dendrologicznie i okazało się, że zbudowano je w I połowie III tysiąclecia p.n.e., co uznałem że OSTATNIĄ WYMINĘ PALI.
  Prawopodobnie triolity transportowano ześluzowanym Avonem i kanałem budowlanym, a tratwy rozbierano IN SITU. Potem kanał budowlany ZAKOPANO i i pokryto drogą z kostki, którą produkowano w porcie TECHNOLOGICZNYM.
  Gdy przyszli Egipcjanie kultury pucharów dzwonowatych to Stonehenge ZAWALILI, gdyż służyło dla żeglugi z Gdańska do La Manchy, którą Zwalczali, a kostkę wykorzystali do budowy Emporium-KATEDRY, która powinna zachować się.
  Sprawa jest podobna do Pokerowej Puli EXODUSU Biblijnego w Brukseli: Znowu Brak Autora, który strzela z Ukrycia: Badacze: BIBLIJNA HISTORIA O ROZSTĄPIENIU SIĘ MORZA CZERWONEGO jest prawdziwa (s. 78-81).
  To jest Pierdzenie w Bambus, bo sprawę to załatwiłem bardzo dawno. Po ogłoszeniu jej w książce INCYDENTU NIE BYŁO, Gdańsk 2001// Berlusconi i Kadafii ZGARNĘLI pulę pokerową i za jej część ufundowali BŁAZEŃSKIEGO MOJŻESZA, którego teraz trzeba rozbierać jak Tereską Maj, choć protestowałem Błazna techniką moskiewsko-warszawską.
  Po Błaźnie MOJŻESZU pojawiła się Herezja Rosyjska, że PRAWDZIWA JEROZOLIMA BYŁA NAD BOSFOREM, co ja nazwałem Żydowskim Stalingradem: http://wandaluzja.pl/?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski//. Po śmierci faraona Jechnatona-Jehowy na tafli solnej Wielkiego Jeziora Gorzkiego, największa w historii Orda Habirów przez 20 lat Wyludniała Bliski Wschód walcząc z NIE-Dziewicami.
  Potem przystąpiła do oblężenia Jerozolimy czyli Troi na Złotym Rogu. Oblężenie trwało 10 lat, aż przypłynęli Ariowie i Słowianie, przed którymi Habirowie schowali się w Obozie, ale ci obóz zdobyli kładąc tym Kres Dziesięciu Plemionom Izraela, które walczyły z NIE-Dziewicami.

 127. gość said

  Maduro: Amerykańscy dyplomaci mają 72 godziny na opuszczenie kraju

  Wenezuela zrywa stosunki dyplomatyczne ze Stanami Zjednoczonymi – ogłosił wenezuelski prezydent Nicolas Maduro, którego ustąpienia żądają setki tysięcy demonstrantów.

  Maduro dodał, że USA popełniają „poważny błąd”, próbując narzucić Wenezueli prezydenta. Oskarżył również opozycję o przygotowywanie zamachu stanu.

  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-maduro-amerykanscy-dyplomaci-maja-72-godziny-na-opuszczenie-,nId,2798487

 128. PaniWoźna said

  ad. 88 Brys

  odnośnie Pańskiej wypowiedzi o studentach…
  Nawet studenci dzienni pracują zawodowo (w tym ja). Na imprezy nie mam ani siły, ani czasu, ani chęci. Problem polega na tym, że na studia kiedyś było bardzo trudno dostać się. Jedyną okazją do zabawy były juwenalia i względnie piwo po zdanych egzaminach. W uczczeniu zwycięstw i sukcesów nie ma niczego złego. Natomiast ludzie, którzy tak ostro imprezują, uczestniczyli w rekrutacji dla samej legitymacji czyli rozmaitych zniżek. Większa część ukraińskich studentów potem nie uczęszcza na zajęcia, ale żyje na zniżkach studenckich. Problem nie leży po stronie uczelni a odpowiedniego (raczej jego braku) ustawodawstwa. Należy coś z tym zrobić oraz być może zredukować ilość miejsc na uczelniach. Z drugiej strony zaraz uniwersytety zaczną ubolewać bo mniej studentów = mniej kasy.

  Imprezowicze to pseudostudenci. Prawdziwi żak ciężko pracuje i zawala noce żeby mieć doskonałą średnią i móc kontynuować edukację. Żeby startować na doktora musi mieć magistrant minimum jedną publikację w czasopismie z listy albo monografię. Czyli oprócz nauki i pracy, musi mieć czas i siły na pisanie artykułów/książek.

 129. gość said

  Trumpowi zablokowano możliwość wyjścia z NATO

  Izba Reprezentantów USA przyjęła ustawę, która uniemożliwia prezydentowi Donaldowi Trumpowi wyjście z NATO, jeśli zdecyduje się na taki krok. Dokument poparło 357 kongresmenów, 22 było przeciw.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201901239647753-USA-Trump-NATO-Sputnik/

 130. PaniWoźna said

  I robienia ankiet 😉 a potem opracowywać je. Tak orzynajmniej jest w naukach społecznych. Niemniej życie prawdziwego studenta to nie wódka i dyskoteki bo nie dałby rady uzyskać dobrej średniej czy pisać artykuły.

 131. gość said

  Kryzys bombowy w Szwecji – cztery eksplozje w ciągu 24 godzin

  W ciągu jednej doby na terenie Szwecji doszło do bezprecedensowej liczby zamachów bombowych, których celem były lokalne firmy i domy rodzinne.

  https://www.magnapolonia.org/kryzys-bombowy-w-szwecji-cztery-eksplozje-w-ciagu-24-godzin/

 132. PaniWoźna said

  Ja jednocześnie piszę pracę i artykuł obecnie. Z nadzieją, że obie rzeczy zostaną opublikowane. Mam też pomysł na pracę doktorską. Wkrótce też biorę ślub. Staram się również dbać o dom a i potomka by przydało się „zmajstrować”. Więc jaka wódka? Jakie dyskoteki? To dla licealistów pomysły. Jeśli ktoś, mając ćwierć wieku w metryce i „studia” jeszcze się ostro bawi to serio musi nie mieć ani życia rodzinno-osobistego ani intelektualnego. A co za tym idzie – nie jest żadnym przyszłym magistrem czy doktorem.

 133. PaniWoźna said

  Dorywczo redaguję w wikipedii hasła z dziedziny etnografii Rosji (małymi narodami zajmuję się), bo w polskiej wersji info o nich ogranicza się zazwyczaj do 2 linijek. 🙂

 134. gość said

  Kraje „starej UE” przyznają sobie 9 razy więcej pomocy publicznej niż kraje „nowej UE”. Oto jak wygląda protekcjonizm

  Od czasu rozszerzenia Unii (tj. od 2005 r.) państwa „starej” Wspólnoty przyznają sobie około 9-krotnie więcej pomocy publicznej (średnio 65 mld euro rocznie) niż kraje „nowej” Unii (średnio 7 mld euro). Co więcej – Komisja Europejska kwestionuje pomoc przyznaną przez państwa „starej” UE o wiele rzadziej niż w przypadku krajów „nowej” UE. Szczególnie uprzywilejowane są Niemcy i Francja. Warto odnotować, że oba państwa podpisały we wtorek w dwustronne porozumienie przewidujące jeszcze ściślejszą współpracę w ramach UE, a laudację z tej okazji wygłosił D. Tusk.

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04708-Jak-wyglada-protekcjonizm-starej-UE.htm

 135. PaniWoźna said

  Mamy nową ustawę o szkołach doktorskich. Zamieszczam link do warunków rekrutacji coby nie mówiono, że sobie zmyślam. Ostateczny kształt tej ustawy wejdzie w życie 30 kwietnia br. ale zasady logicznie zaplanowano. Nie będzie już instytutów a katedry. Niestety zlikwidowano stanowisko asystenta, co powoduje zniszczenie relacji uczeń-mistrz i rodzi problem, iż nie będzie już tzw. nurtów np. w naukach społecznych.

  https://www.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2018/12/szczegolowe-zagadnienia-dotyczace-koncepcji-szkol-doktorskich-material-roboczy-do-dyskusji-przygotowany-przez-zespol-rektorski-uw.pdf

 136. PaniWoźna said

  A teraz żegnam i jadę na kolejny egzamin żeby w sesji nie musieć 😉 trzeźwa.

 137. gość said

  Rosja uznaje rząd Maduro za legalny. „Bezceremonialne działania USA wobec Wenezueli”

  MSZ Rosji nazwało w czwartek rząd Nicolasa Maduro legalnym rządem Wenezueli i oświadczyło, że uznanie przez USA i kraje regionu tymczasowego prezydenta – którym obwołał się Juan Guaido – ma na celu destabilizację sytuacji wewnętrznej i pogłębienie konfliktu.

  „Stanowczo potępiamy tych, którzy pchają społeczeństwo wenezuelskie w przepaść krwawej waśni” – głosi oświadczenie MSZ Rosji. „W bezceremonialnych działaniach Waszyngtonu widzimy nową demonstrację totalnego ignorowania norm i zasad prawa międzynarodowego” – czytamy w komunikacie.

  „Szczególnie niepokojące wydają się sygnału z różnych stolic, iż nie można wykluczyć także ingerencji zbrojnej z zewnątrz. Przestrzegamy przed tego rodzaju awanturami, grożącymi katastrofalnymi skutkami” – dodało ministerstwo.

  https://forsal.pl/artykuly/1394069,rosja-uznaje-rzad-maduro-za-legalny-bezceremonialne-dzialania-usa-wobec-wenezueli.html

 138. gość said

  Skandaliczne doniesienia! Transseksualni mają pierwszeństwo

  Jak pisze LifeSite powołując się na „Daily Mail” oraz „The Telegraph”, brytyjska National Health Service od dawna prowadzi politykę, w myśl której kobiety i mężczyźni są na oddzielnych oddziałach. Wszystko było proste dopóki nie pojawiły się przepisy antydyskryminacyjne… dzięki którym mężczyzna może przyjść do szpitala, powiedzieć, że czuje się kobietą, a cały personel musi dostosować się do tej deklaracji i umieścić pacjenta na oddziale żeńskim. Oczywiście wszystko z myślą o niedyskryminowaniu…

  Brytyjskie media przytaczają relacje starszej pani, który zwróciła personelowi uwagę na pacjenta, który deklarował się jako transpłciowa kobieta: „wydawał się być pobudzony seksualnie na naszym oddziale”.

  http://lewy.pl/64426-skandaliczne-doniesienia-transseksualni-maja-pierwszenstwo/

 139. gość said

  Marcin Karliński, Pan Krzysztof: SKOK Wołomin – swoisty syndykat zbrodni ekonomicznej

 140. Głos Prawdy said

  Synod o rodzinie – to bilet do piekła

  Kazanie – ks. P. Natanek 23.01.2019
  .https://www.youtube.com/watch?v=aFx4esZSAqs

 141. Głos Prawdy said

  107/ Osoba prywatna

  pożyteczne jest niewiastom ponawiać w pamięci czym one są, dlaczego zostali stworzone i jakimi mają być. Dobre fragmenty z książki, jeszcze by dodać charakterystyki w świecie religijnym

 142. Głos Prawdy said

  95 Panie Adminie, mam nadzieję, że Duda nie zechce stracić tysiące zwolenników dogadzając syjonistom

 143. Sowa said

  http://rafalbauer.pl/wodzu-prowadz-2/

 144. brys said

  ad Pani Woźna – pzdr. i powodzenia.

  Jak teraz płacą doktorantom? Zlikwidowanie asystentury to cięcie kosztów zapewne. 4 doktorantów będzie zapewne tyle samo kosztować a zrobi więcej. I jeszcze nie trzeba ich zatrudniać i dawać umów.

  Pracę doktorską można zrobić przecież i beż studiów doktoranckich. Za moich czasów materiał był powtórką ze studiów + parę wykładów gościnnych. Wie Pani, że najważniejsze to mieć dobrego promotora.

 145. revers said

  Juz Gowin wylozyl na czym polegaja nowczesne studia doktoranckie, co po niekad zbiega sie z postem Goscia @137,

  a mianowicie promowane beda nauki gendrowe, wyzszoc transwertykow nad heteroparami, podobne dysfunkcje, i prace naukowe o walce z demonami.

 146. Sowa said

  MSZ Ukrainy wypowiada się oficjalnie w sprawie „Prowokazyjnej wizyty delegacji słowackich przedsiębiorców w okupowanym Krymie”

  https://mfa.gov.ua/ua/press-center/briefing/1309-vidpovidy-rechnici-mzs-ukrajini-marjani-beci-na-pitannya-zmi-shhodo-provokacijnoji-pojizdki-do-okupovanogo-krimu-delegaciji-slovachchini

 147. Marucha said

  Pani Woźna,
  Proszę przyjąć wyrazy mego wielkiego uznania i podziwu.
  Życzę sukcesów na polu naukowym.

 148. re1truth2 said

  „nienawiedzony” OTUA dał głos na pejszbuku.

  „,zbudowaliśmy technologie nie mieszczącą się w tym zorganizowaniu i musimy powiększyć zorganizowanie . Konieczne powiększenie wymaga biur i organizacji by tego dokonać ”
  https://nczas.com/2019/01/24/walesa-atakuje-jasnowidza-jackowskiego-i-broni-unii-europejskiej-ja-nie-nawiedzony-nasi-przodkowie-po-wynalezieniu-roweru-zorganizowali-sie-w-panstwa/

 149. VAV said

  Francuska prawica jest finansowana i kontrolowana przez pionki syjonistyczne, zgodnie ze wzorcem stosowanym w całym świecie dwóch masońskich frakcji żydowskich (globalistów / komunistów i syjonistów / nacjonalistów) kontrolujących dyskurs.
  Gdy ruchZoltych Kamizelek rozszerzył się na cały świat, możemy teraz wyraźnie zobaczyć, że był to zorganizowany i kontrolowany ruch, który wyszedł oddolnie, ale teraz jest doskonale zarządzany przez elity globalistyczne. Tak jak w II Wojnie Światowej mamy do czynienia z zaaranżowanymi gestykulacjami krypto-żydowskich lalek syjonistycznych (od Churchilla po Hitlera i do Stalina, Franco, Mussoliniego, Salazara, Bluma, itp.), Celem jest teraz kontrolowanie sprzeciwu wobec globalizmu, podatków, umow międzynarodowych, i tak dalej … w celu zainstalowania chaosu.
  https://russia-insider.com/en/yellow-vest-movement-has-gone-global/ri25966?ct=t(Russia_Insider_Daily_Headlines11_21_2014)&mc_cid=fd978c4546&mc_eid=8e176ece8c

 150. Dyplomatyczne poczucie humoru Ławrowa: https://youtu.be/uTS3XH0nbKQ

 151. gość said

  PIS-owska moralność!
  ————-
  Nagła dymisja ważnego urzędnika w CBA

  Chodzi o skandal, jaki wybuchł po tym, gdy nazwisko Kaczorka pojawiło się w aferze SKOK Wołomin. Były rzecznik CBA wziął tam kredyt, którego nie spłacał.

  W efekcie KAczorek podał się do dymisji, a szef CBA ją przyjął. – Postępowanie wyjaśniające, dotyczące Piotra Kaczorka zostało zakończone, nie wykazało, aby doszło do jakiegokolwiek przestępstwa.

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/byly-rzecznik-cba-piotr-kaczorek-podal-sie-do-dymisji/44zm94s#slajd-2

 152. gość said

  Ukraina: Były prezydent uznany przez sąd za zdrajcę

  Sąd w Kijowie uznał byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza winnym zdrady stanu. Prokuratura żąda dla niego 15 lat więzienia.

  Kijowski sąd ogłosił w czwartek, że Wiktor Janukowycz z premedytacją podjął działania w celu zmiany granic Ukrainy i pomagał w tym rosyjskim władzom.

  https://dorzeczy.pl/swiat/91231/Ukraina-Byly-prezydent-uznany-przez-sad-za-zdrajce.html

 153. gość said

  Rząd tworzy raj dla amerykańskich korporacji

  Naciski amerykańskiej ambasador Georgette Mosbacher przynoszą efekty, dlatego rządzący w ostatnich dniach zapewniają cieplarniane warunki korporacjom ze Stanów Zjednoczonych. Ministrowie cyfryzacji i infrastruktury uczestniczyli więc we wtorek we wspólnej konferencji z przedstawicielami Ubera, premier Mateusz Morawiecki podejmował szefa Google po zablokowaniu niekorzystnej dla niego unijnej dyrektywy, natomiast ojciec Tadeusz Rydzyk rozpoczął współpracę z właścicielem spółki PKP Energetyka, którą wcześniej Prawo i Sprawiedliwość chciało odkupić od Amerykanów.

  http://autonom.pl/?p=25008

 154. PaniWoźna said

  Ad. 144
  Tak. Można z wolnej stopy itp. Chciałabym jednakże poprowadzić te 60h zajęć. Doktoranci będą mieli i to niezła wypłatę, bo po raporcie okresowym takim 3400 zl brutto. Jasne, że szału nie ma, ale z punktu widzenia młodego człowieka może być 🙂
  Ad. 147
  Dziękuję serdecznie! Grunt to ufać Bogu, On poprowadzi jak należy 🙂

 155. Kar said

  ..ja tylko sie obawiam, czy aby Pani-Wozna na tej przykrywka posadzie nie robila za śpiega jakiego…(ogladala pani Columbo epizody (?)..jego pogiety trenchcoat zawsze go zdradzal, ze nie pod przykrywka

 156. revers said

  Zmiana i Mateusz Piskorski doczekla sie na uwolnie z wiezienia, Piskorski ma 14 dni na wplacenie kaucji …

  https://pl.sputniknews.com/polska/201901249664517-piskorski-wypuszczony-wiezenie-kaucja-sputnik-polska/?utm_source=push&utm_medium=browser_notification&utm_campaign=sputnik_pl&fbclid=IwAR2rZD3sZu2-GzGK2SatioS3JNesdwWKYAMdEfGLl6cVebY0QUmo53P3eJM

 157. gość said

  Mały Ukrainiec z 500+

  Ukraińskim pracownikom opłaca się sprowadzać do Polski całe rodziny. Już ponad 4,5 tys. ukraińskich dzieci pobiera w Polsce świadczenie z rządowego programu – wynika z danych ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej.

  https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/190129632-Maly-Ukrainiec-z-500.html

 158. NICK said

  Panie Kar.
  Pani Woźna???
  „Łyżka na-to: nieeemożliwe”.
  A tu nastąpił.
  No ten… .
  No: 🙂 .

 159. osoba prywatna said

  Michał Piotr Boym – ojciec medycyny chińskiej w Europie
  ….Boym był niezwykłą postacią – prawdziwym człowiekiem renesansu: znał wiele języków (łacinę, włoski, starofrancuski, portugalski, chiński), był doskonałym rysownikiem, prowadził w krajach, przez które podróżował, rozległe pionierskie badania botaniczne, zoologiczne i geograficzne, opracował mapy, które m.in. po raz pierwszy pokazały Koreę jako półwysep, a nie wyspę, właściwą lokalizację Pekinu oraz Wielki Mur Chiński, studiował medycynę chińską oraz filozofie taoistyczną, badał i opisywał lokalne kultury.
  …..Dwukrotnie przemierzył drogę do Chin – niestety zmarł z wyczerpania prawie u celu swojej drugiej podróży, w Wietnamie przy granicy z Chinami. Powrót z pierwszej podróży do Chin najpierw statkami na Goa, a następnie incognito, z tylko jednym towarzyszem, przez Indie i całą Azję Centralną i Bliski Wschód – to wyprawa godna wielkich podróżników. Uważam, że na podstawie biografii Michała P. Boyma można by napisać znakomity scenariusz i nakręcić fascynujący, wręcz sensacyjny film.
  …..W Chinach Michał P. Boym (chin. Bǔ Mígé, 卜彌格) nazywany jest „Polskim Marco Polo”, a jego „Dzieła zebrane” zostały wydane w Chinach w roku 2012 (w Polsce niestety do dziś nie ma takiej publikacji). Ostatnio przypomniał o Boymie przewodniczący ChRL Xi Jinping podczas wizyty w Polsce w czerwcu 2016 r. Niestety w Polsce jest on dalej postacią nieznaną, mimo że powinniśmy się nim chwalić przed całym światem. Nawet Uniwersytet Jagielloński podczas obchodów 650-lecia nie pochwalił się, że przed czterema wiekami miał takiego studenta. Gdyby nie wieloletnie badania i publikacje Edwarda Kajdańskiego dalej powszechnie uważano by, że europejskim pionierem medycyny chińskiej był Francuz Andreas Cleyer, który wydał prace Boyma po jego śmierci pod własnym nazwiskiem…..
  https://medycynachinskablog.wordpress.com/2016/07/06/michal-piotr-boym-ojciec-medycyny-chinskiej-w-europie/

 160. brys said

  Pani Wozna 154

  Placa ZUS? Liczy sie do stazu pracy? 60 godzin miesiecznie?

 161. gość said

  Program naprawczy | Stanisław Michalkiewicz

 162. Parapsychopa said

  GAzeta Radomska 12 maja 1935 r.
  http://www.wykop.pl/ramka/4764905/polska-dla-polakow/

 163. Peryskop said

  Re re1truth2
  https://marucha.wordpress.com/2019/01/19/swiety-adamowicz-patron-eurokolchozu/#comment-807257

  W tym mętliku robią ze Stefana Miłosza W. psychola co to „słyszał głosy”, żeby zamiast procesu zapsychuszkować go na amen.

  To i strapiona matka odetchnie z ulgą – może nawet podatkową !

  A w takim rozdaniu nie dziwota, że „wdowa” nie czuje żalu do „zabójcy” AP, który tylko zaKulczykowal :

  https://wprawo.pl/2019/01/23/katarzyna-ts-przychodzi-wdowa-do-tvn-i-broni-mordercy-meza-dlaczego/

  Autorka analizy Katarzyna Treter-Sierpińska słusznie dodała :

  Padają sugestie, że zabójstwo Adamowicza ma związek z „politycznymi aktami zgonu” wystawionymi dwa lata temu przez Młodzież Wszechpolską w proteście przeciw deklaracji prezydentów miast, którzy zapowiedzieli przyjmowanie tzw. uchodźców z unijnego rozdzielnika. Czy nikomu nie przychodzi do głowy, że śmierć prezydenta miasta nazywanego „małą Sycylią” może mieć związek z przekrętami gdańskiego układu?

  Podczas przesłuchań na komisji sejmowej w sprawie Amber Gold zobaczyliśmy mataczących urzędników i funkcjonariuszy zasłaniających się niepamięcią. Wyglądało na to, że w Gdańsku zapanowała epidemia sklerozy. Nikt nic nie wie, nikt niczego sobie nie przypomina.

  Wiecie jak nazywa się taka zbiorowa amnezja? Nazywa się ona „omerta”, czyli mafijna zmowa milczenia. Karą za złamanie omerty jest śmierć. [bold by Pery]

  Każdy układ jest tak silny, jak silne jest jego najsłabsze ogniwo. Czy Paweł Adamowicz zginął, ponieważ istniało zagrożenie, że prowadzone przeciwko niemu śledztwo prokuratorskie może spowodować ujawnienie czegoś, co byłyby zagrożeniem dla gdańskiej „małej Sycylii”?

  WHAT NEXT ?

  Na razie mamy kolejne ofiary aranżacji z zamachem na PA, bo pozwala ona szybko zweryfikować klikę Gabryjela MacieJEWskiego, z valserem, pinkpantherą, kossoborem i resztą „szkoły nawigatorów” !

  Wszystkie one z Gabryelem na czele bardzo sprytne erudyty są, oczytane i opisane. A teraz wobec ściemy ze „zgonem” mozolnie bełtają się oficjalnej bajeczce, dokładając swoje wypocinki dystrakcyjne.

  https://marucha.wordpress.com/2019/01/19/swiety-adamowicz-patron-eurokolchozu/#comment-807735

  WHOOO NEXT ?

 164. gość said

  Wiza do USA – „żenujące przesłuchanie przez robota z ambasady”

  Odwiedziłem w życiu parę państw uznawanych za niedemokratyczne, ale dopiero przy wyjeździe do Kraju Wolności poznałem, co znaczy urzędnicze upokorzenie. Chcesz zobaczyć Wielki Kanion? Sprawdź, co Cię czeka.

  http://www.stacjafilipa.pl/2019/01/24/wiza-do-usa-zenujace-przesluchanie-przez-robota-z-ambasady/

 165. PaniWoźna said

  Brys. Nie 60h miesiecznie tylko w ciągu tych 4 lat przewidywanych.

 166. revers said

  Jak cos to juz za miedza dzesiatki tysiecy pracownikow administarcji i naukoffcow zmienia formularze, druczki, retoryke urzedowo-naukowa do nowych potrzeb gender, rasy nadrzednej.

  https://www.nzz.ch/feuilleton/da-verschlaegt-es-einem-die-sprache-ld.1454200?fbclid=IwAR0s8vijLxBYVWFXUIRhNlgFZM7ZXthCzM8LWhWxSzwhzKGzzXKgEJhrQcU

  bedzie pikniej z wywiszka na drzwiach …

 167. SZEF MON O UMOWIE NA DOSTAWĘ ŚMIGŁOWCÓW BLACK HAWK – W piątek podpiszę umowę z zakładami w Mielcu na dostawę śmigłowców Black Hawk dla wojska – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

  To jest realizacja granicy izraelsko-niemieckiej na Wiśle. Najpierw wypierdek żydohitlerowski Przydent Bush Junior kazał SKATOWAĆ mego pełnomocnika w NASA ze skutkiem 11 miesięcy leczenia; wobec czego Kanclerz Schroeder i Jasir Arafat przenieśli Aerobusa-SADDAM z Dniepropietrowska do Pekinu, gdzie jest produkowany jako KITAN od Chin Prawdziców, ale w wersji SKRZYDŁOWEJ, który może być przemontowany TURBINOWO w ciągu nocy. Jest on MILION razy Bezpieczniejszy dużo TAŃSZY od obecnej awiacji pasażerskiej, co łatwo policzyć.
  W wojnie jugosłowiańskiej Kitajce WYRŻNĘŁY Wszystkie Apacze, ale miast wygrać wojnę dla Serbów ANEKTOWAŁU Morze Południowochińskie, geograficzną podstawę amerykańskiej doktryny Imperialnej, którego US Navy – nie mając tej techniki – bronić nie mogło. Potem Japonia ogłaszając Protektorat nad Tajwanem musiała już produkować NIPPONA – prawdopodobnie Ukraiński Majstersztik SADDAM.
  Ciekawe, że mój Aerobus był podstawą ujawnionego przez Izbę Lordów planu realizacji granicy izraelsko-niemieckiej na Wiśle, gdyż 40 dywizji Bundeswehry nie mogło ATAKOWAĆ 70 dywizji rosyjskich na Helikopterach, natomiast na Aerobusach to i owszem. Helikopter zbiera SEKCJĘ (7 komandosów lub marinersów), gdy Aerobus KOMPANIĘ. Plan ten został zniweczony przez Kaczyńskich daniem USA i Izraelowi po 750 tysięcy ton złota ze skarbca Włastów w Modlinie. O ile jednak złoto Włastów zostało dostarczone do Nowego Jorku przez WITEGO to samoloty US AF nie mogły tej doli przewieść do Izraela w ciągu nocy, bo Sławek Sikorski omal nie został zlinczowany.
  Niemcy zgodzili się spopielić Białasów, ale Czarnuchów NIE. Wobec czego US Air Force przewoziło zwłoki poległych w APACZACH Murzynów z Monachium do Durbanu, ale rodezyjskie myśliwce zmusiły amerykański transportowiec do wylądowania w Salizbury, gdzie wysypano na płytę lotniska ciała lotników i kontenery z pieniędzmi, gdzie przeleżały w Upale 2 dni, aż pozwolono transportowcowi, czy transportowcom? US AF odlecieć, ale bez kontenerów z pieniędzmi.
  Na Morzu Karaibskim są archipelagi SPORNE. Otóż Siostry Alvarado ZAŁATWIŁY te Archipelagi w ciekawy sposób. Zamówiły u KAMAZA mego Aerobusa na podstawie http://www.wandaluzja.com// i Licencji ŻE SIĘ ZE MNĄ DOGADAJĄ. Młodsza miała reprezentować Honduras na Miss World w Londynie a starsza była Jeszcze Ładniejsza, ale po powrocie do domu zostały zastrzelone przez swego ochroniarza więc Licencję Sióstr Alvarado przejął KAMAZ, wobec czego Rosja nie jest już BEZBRONNA wobec Kitana.
  Teraz judenknecht Błaszczak realizuje Granicę Izraelsko-Niemiecką w Mielcu.

 168. Easy Rider said

  Wygląda na to, że portal Wolna Polska został zablokowany. Jeśli nie jest to przerwa konserwacyjna (a nie ma tego rodzaju komunikatu), byłby to pierwszy na taką skalę efekt ACTA2.

 169. Samouczek J.B. O tradsach dodatnich i traditorach ujemnych: https://swietatradycja.wordpress.com/2019/01/24/samouczek-biskupa-rzymu-albo-lektura-sacerdosa-x/

 170. Lily said

  Co robi?,to co wszedzie.

 171. OTTOOT said

  ChCIAŁEM O POLICJI, ALE POSZŁO INACZEJ.
  Naprawdę nadal wierzysz w „demokrację”?
  Naprawdę nadal wierzysz, że parlamentarzyści, premierzy i prezydenci reprezentują „NARÓD”?
  Naprawdę nadal wierzysz, że państwo stoi w obronie obywatela i się nim opiekuje?
  Naprawdę nadal wierzysz, że policja to „SŁUŻBA” w obronie i ochronie obywateli przed przestępcami i bandytami?

  Mam dla Ciebie wiadomość.
  PRZESPAŁEŚ CICHE PRZEOBRAŻENIE STRUKTUR PAŃSTWOWYCH.

  Demokracja jest iluzją, niemożliwa, kiedy wybór jest pomiędzy dwoma partiami, których członkowie są opłacani przez te same grupy kapitałowe! Tym bardziej, że NIE ISTNIEJE żadne narzędzie dostępne dla obywateli, aby zweryfikować poprawność wyborów. Wszystko opiera się na WIERZE, że komisje wyborcze są uczciwe.

  Władze i urzędy państwowe są obsadzane ludźmi, którzy na te stanowiska zostali powołani i zatrudnieni. Jeśli myślisz, że Ty ich wybrałeś – śnisz. DObranoc.

  Państwo to tylko „słowo”, iluzoryczne określenie niczego.
  Naród to zbiór osobników wyrosłego z jednego pnia RODU, a więc RDZENNI OBYWATELE DANEJ ZIEMI ZAMIESZKANEJ PRZEZ OKREŚLONY RÓD.
  Ale „państwo”? Czym jest „państwo”? No pomyśl, nie wychodź z założenia, że to zbyt oczywiste, aby się nad tym zastanowić.
  „Państwo” to WIRTUALNY SYSTEM, sieć urzędów, instytucji spojonych wymyślonymi i narzuconymi prawami i przepisami. Jest jak NAROŚL na narodzie. Jak pasożyt na żywicielu.

  Aby funkcjonować potrzebuje jednak „operatorów” i „ślepych wykonawców”. Ślepi wykonawcy to urzędnicy. Czemu „ślepi”? Bowiem wszelka forma krytyki, zakwestionowania, czy nieposłuszeństwa jest uznana przez „system” „państwowy” jako „przestępstwo”. Wykonawcy wchodzą w tyłki operatorom. Operatorzy poprzez wspomnianą sieć, ściągają z NARODU jego żywotne soki. Tymi sokami jest energia życia, która poprzez wykonaną pracę, zwykle na rzecz korporacji należących do operatorów lub ich pracodawców, zamieniana jest na ekwiwalent w postaci pieniędzy. Wykonujesz NA ICH RZECZ PRACĘ. Za tą pracę oni płacą ci jedne z najniższych w Europie „pensje”. I mimo to Twój „urobek” dzielą na pół. Połowa może zostać dla Ciebie i Twojej rodziny. Drugą połowę zabiera SYSTEM w postaci składek do piramidy finansowej zwanej ZUS i w formie podatków i akcyz.

  Czy to STANDARD i NORMA, czy DEPRAWACJA, DEFORMACJA i PATOLOGIA?

  Normalnym by było tak:
  Obywatele składają się, budują i tworzą strukturę opiekuńczo ochronną w postaci k_RAJU. Zadaniem k_Raju jest obrona na_RODU przed zewnętrznymi i wewnętrznymi zagrożeniami. Policja ochrania wewnątrz, wojsko na zewnątrz. K_Raj ochrania zdrowie na_RODU i RODziny.
  Nadrzędnym dobrem i wartością zawsze i wszędzie jest obywatel, RODzina i cały naRÓD, jego zdrowie, pomyślność, dobro.
  K_Raj wspiera członków naRodu w ich pracy, zabezpiecza jej rozwój, chroni przed konkurencją z zewnątrz, która mogłaby zagrozić interesom i biznesom obywateli. Aby zainstalować coś z zewnątrz w ciele i strukturze naRodu i k_Raju musi to być wolą i z pełną zgodą i poparciem narodu. Musi to służyć żywotnym interesom narodu i kraju.
  Widząc policjanta na ulicy k_Rajanin się uśmiecha, bo wie, że to jego po_BRAT_ymiec, gwarant bezpieczeństwa i ochrony. Widok żołnierza budzi szacunek, dumę i taki sam uśmiech, bo ten stoi na straży jego k_Raju przed obcymi, którzy by chcieli złupić, podbić jego dom!

  Dlatego każdy k_Rajanin z chęcią odda 10% każdego swojego dochodu, aby opłacić ochronę i wsparcie. Nie będzie kombinował i unikał – zaniesie z dumą i chęcią! Bo to jego k_Raj i naRÓD, jego RODzina i jej dobro, dobrobyt, zdrowie. TAKA BYŁA IDEA TWORZENIA KRAJÓW, czy „państw”. A jak jest?

  80% Polaków musi kombinować i lawirować, aby starczyło na utrzymanie procesów życiowych swoich i swoich bliskich! Musi kombinować jak uchronić choć kilka dodatkowych złotych przed złupieniem przez ZUS i US. Podwójne, potrójne opodatkowanie.
  Politycy, choć polskojęzyczni, z polskim RODem nie mają wiele wspólnego, poza tym, że się tu urodzili. Ci urzędnicy i operatorzy nie czują przywiązania do na_RODU, ani nie czują potrzeby dbania o k_Raj i kiedy im to powiesz to wywoła na ich ustach co najwyżej uśmiech politowania. Oczywiście w okresie wyborów parlamentarnych wszyscy się ubiorą w przebrania patriotów i Polaków i odegrają swoje aktorskie, wyuczone role, aby ponownie dać wrażenie Polakom, że muszę wybrać mniejsze zło. Przy czym podzielone na dwa obozy media pokażą, że mniejszym złem jest grupa przez media wskazana! Raz, raz druga. POLACY JUŻ NIE CHCĄ NAWET WIDZIEĆ, ŻE WSZYSTKIE MEDIA NALEŻĄ DO TYCH SAMYCH LUDZI, stowarzyszonych ze sobą w tajnych stowarzyszeniach bratersko biznesowych!

  Ci urzędnicy/politycy wprowadzą każdy przepis, ustawę i prawo gwarantujące im lepsze uposażenie, stanowiska i karierę. Dbają o interesy obcego kapitału. Wyprzedali polski majątek za grosze swoim mocodawcom i sobie wzajemnie. Wygasili polską produkcję rolną, produkcję sadowniczą, przedsiębiorczość obłożyli najwyższymi na świecie podatkami i składkami. Udzielają preferencyjnych warunków dla wielkich OBCYCH KONCERNÓW, którym daje preferencje podatkowe, tworzy specjalne „strefy bezcłowe”, pozwala, aby te zalały Polskę tanim, kiepskim produktem, przez co Polak nie jest w stanie przebić się ze swoją produkcją, wytwórstwem czy biznesem. Pozwalają bezmyślnie wyrębywać polskie lasy, nawet te w parkach narodowych. Pozwalają wytępić polskiego dzika, odstrzelić bobry i żubry! Zarządzanie polskim paliwem, rafineriami, a nawet dystrybucją polskiej wody oddają obcym korporacjom.

  Nie dbają o dobro, biznes, zdrowie k_Rajan.
  Nie dbają o dobro, bezpieczeństwo i rozwój RODziny.
  Nie liczą się ze zdaniem, wolą i interesem naRODU.

  Nasi k_Rajanie muszą szukać środków do życia pracując w fabrykach tych, którzy zalewają Polskę swoimi produktami, w Anglii, Niemczech itp. Zapraszają na ich miejsce OBCYCH tworząc LEPSZE WARUNKI niż oferowali własnym k_Rajanom!

  Policja zajmuje się ochroną tego nowo_TWORU na ciele naRODU i jego urzędników oraz operatorów i skorumpowaną elitę, która pogardza k_Rajem, k_Rajanami i naRODEM. Dla nich jesteśmy bydłem w oborze, zasobem, robotnikami ich fabryk, biznesów i korporacji. Policja ma obowiązek ich ochraniać przed … TOBĄ!

  Jak się wkurzysz i wyjdziesz na ulicę, to przyjdą z pałami zagonić Cię z powrotem do zagrody! Jak napiszesz coś krytycznego na polityka to zrobią nagonkę, wyśledzą IP komputera i będą prześladować zarzucając podżeganie do nienawiści.
  Jak się wkurzysz i zaczniesz występować przeciwko OBCYM interesom, rujnującym nasz k_Raj i jego właścicielom, grozi Ci kara, a nawet więzienie!

  28tys k_Rajan ZNIKA BEZ ŚLADU ROCZNIE! Z tego połowa to DZIECI.
  GDZIE JEST POLICJA W TEJ SPRAWIE?

  Państwo uprawia handel polskimi dziećmi. Wyznaczeni sędziowie odbierają ubogim rodzinom dzieci i zaczyna się UPROSZCZONA PROCEDURA ADOPCJI ZAGRANICZNEJ. Dzieci są rozdzielane, nie bierze się pod uwagę ich dobra, a nawet nie daje pierszeństwa najbliższej rodzinie do zaopiekowania się nimi.

  Dzieci są SPRZEDAWANE NIE SPRAWDZANYM, często PODSTAWIONYM „przedsiębiorcom”(udającym rodziny zastępcze), którzy następnie ODSPRZEDAJĄ JE DALEJ!
  70% z tych dzieci TRAFIA DO WŁOCH (nie wiedzieć czemu), a państwo polskie nie prowadzi żadnego nadzoru, ani kontroli nad ich dalszym losem! TE DZIECI ZNIKAJĄ BEZPOWROTNIE, a według badań Fundacji Dobrego Pasterza 70% z nich idzie na targi seksualnych niewolników, do pedofili, na narządu, a w najgorszym wypadku do rytualnych ubojów. Szok? Czyżby? Rusz głową, sprawdź sam.

  Policja i straż miejska zajęte są wlepianiem mandatów za złe pakowanie, sprzedaż bułek i owoców bez zezwolenia, pobieraniem myta od kierowców, po tym jak zaczają się gdzieś w krzakach. Już nie pamiętamy kiedy policjant przeprowadził staruszkę przez ulicę, albo zainteresował się grupą dzieci grających w piłkę – no chyba, że jest szansa, że można im za coś wlepić mandat!

  Opieka Zdrowotna? O! To dopiero żart. Emeryci nie jedzą, żeby mieć na leki, które nie leczą, ale utrzymują w stanie permanentnego, przewlekłego stanu choroby! Miałeś wypadek i urwało Ci rękę, masz zawał serca i jedziesz na SOR? Spokojnie! Wystarczy odsiedzieć 8-12 godzin i ktoś wkurwiony na nadmiar pracy zajmie się Tobą JAK NIEPOŻĄDANYM INTRUZEM! Masz podejrzenie tętniaka, udaru, zawału, raka i musisz iść do specjalisty na zabieg lub zwykły ultrasonograf? SPOKOJNIE. Kolejka to tylko 2-3 LATA OCZEKIWANIA. Jak dożyjesz, to nie umrzesz!

  Ale kiedy trzeba na zlecenie koncernów BIG FARMY wcisnąć w Polaków i zutylizować przeterminowane szczepionki, wycofane w innych krajach, to wymyślą nawet EPIDEMIE, aby zastraszonych Polaków zagonić do gabinetów zabiegowych! A tych co odmawiają obłożą karami, grzywnami, będą napiętnować jako idiotów i nieuków.

  Bezpieczeństwo przed wrogami z zewnątrz? Hahaha… no po co, przecież wszyscy są naszymi „przyjaciółmi”. Dlatego pół Zachodniopomorskiego jest sprzedane Niemcom, a jedynym posiadaczem ziemskim w Polsce może być wyłącznie rolnik (a wiemy, że rolnictwo stało się nie opłacalne!), urzędnik Państwa Watykańskiego i członek synagogi! My już dawno NIE JESTEŚMY! NIE MA POLSKIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, NIE MA ROLNICTWA, NIE MA SADOWNICTWA, NIE MA PRODUKCJI ODZIEŻY, BUTÓW, KOSMETYKÓW ….

  Nie ma Polski. Zniknęła nawet w mapy świata. Jest teraz UE, a na mapach sprzedawanych w Austrii nawet nie „UE” ale „GERMANIA”!

  Ale Polacy nie muszą nawet tego zauważyć! Bo ten NOWOTWÓR jakim jest mafia państwowych urzędników, operatorów i zdrajców na_RODU i k_RAJU, posiada narzędzia kontroli umysłu! TELEWIZJA, PARTIE i KOŚCIÓŁ. A teraz dochodzi G5. Nie ważne że są ze sobą skłóceni. Właśnie o ten efekt chodzi! „DZIEL i RZĄDŻ!” – to maksyma naszych okupantów. W 1989 pozbyliśmy się jednych, a opustoszałe po nich bazy wojskowe zasiedliły wojska innego okupanta. I MY JESZCZE IM ZA TO PŁACIMY!
  W nadmorskich miejscowościach jest też taka „opieka”. Przyjeżdżają auta na poznańskich i szczecińskich blachach, łysi, wytatuowani, z kijami od bejsbola i proponują ochronę przed „ZŁYMI BANDYTAMI” (choć jedyni jacy tworzą zagrożenie to oni sami). Masz dwa wyjścia – przyjąć ochronę i ZAPŁACIĆ HARACZ, lub stracić biznes, a w tym zęby i zdrowie, albo poszczególne palce dłoni. TYM SAMYM JEST OCHRONA ZE STRONY NASZYCH „przyjaciół” zza oceanu! Urojony wróg, urojona opieka. To jest OCHRONA ZACHODNICH BIZNESÓW W POLSCE. Zwąchali jakie mamy zasoby i wkrótce przystąpią do eksploatacji.

  CZŁOWIEKU, k_Rajaninie, na_RODZIE – POWSTAŃ W SWEJ ŚWIADOMOŚCI, PRZEJRZYJ NA OCZY CO SIĘ DZIEJE I JAKI LOS SIĘ GOTUJE TOBIE I TWOIM DZIECIOM I WNUKOM!

  Nie nawołuję do rewolucji i niepokojów. Dokładnie do czegoś ODWROTNEGO! Medycyna akademicka zwalcza raka przez jego drastyczne usunięcie skalpelem, napromieniowaniem albo chemioterapią. Jak skuteczna to jest metoda? 98% CHORYCH I TAK UMIERA!

  Jeśli chcemy się uwolnić od „RAKA” obcych systemów wampirycznych wysysających naszą energię i nieszczących nasze rodziny, kraj i naród – ODETNIJMY TO, DZIĘKI CZEMU TEN RAK ŻYJE! On sam zdechnie! A My w tym czasie wesprzyjmy swój „system odporności narodowej i rodzinnej” – wspierajmy się wzajemnie, jednajmy, gódźmy i jednoczmy. Wspierajmy lokalne inicjatywy i biznesy, lokalnych wytwórców, rolników, rpzedsiębiorców itp. Przestańmy kupować w sklepach w których sprzedaje się żywność spoza naszych granic. Przestańmy płacić podatki i składki! Wiem, że w jeden dzień to trudno dokonać, ale jak w ciągu roku połowa Polaków przestanie płacić podatki i składki, a NIKT NIE PÓJDZIE DO WYBORÓW – to ten SYSTEM SIĘ POSYPIE, WYMUSIMY NA NIM ZMIANĘ. Ale w tym samym czasie zaczniemy tworzyć własne struktury k_Rajańskie! Samorządy lokalne i okręgowe, czy centralne. Wypracujmy takie ich funkcjonowanie, aby spełniały swoje podstawowe funkcje!

  TERAZ JEST CZAS DZIAŁANIA. Nie zrażaj się, że nie masz jak, bo pracujesz na etacie, albo nie stać Cię na inne jedzenie niż z Biedry i Lidla. Zaczynajmy od małych rzeczy, cokolwiek i miejmy odwagę mówić o tym i zachęcać innych, a także wspierać się wzajemnie w tych działaniach. Tylko mądrze, pokojowo i skutecznie. Żadne skalpele, chemia…. żadna nienawiść, żadna chęć zemsty. Podniesienie świadomości, wewnętrzny wzrost, dojrzałość, wartości uniwersalne i naturalne prawo.

  Tekst Dobromira Szczęsnego.

 172. Lily said

  Argentyna,kto po niej?.
  https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/argentina-approves-forced-vaccination-of-entire-population

 173. ech said

  I co panie prezydencie, gdzie twe obietnice – głupi lud wszystko kupi. Komunizm przyszedł, jak genseki żydowskie obiecali, do Ameryki. A prezydentura, by wyprać żydom kolejnych parę latek. Najciekawsze jest to określenie kompanów po fachu – kryminalistami, podczas kam-pani „wyborczej”, i nie aresztowanie ich podczas, już paro letniej prezydentury. Król jest nagi, wszystko zostało powiedziane, kryminaliści, przestępcy i złodzieje wraz z oszustami rządzą Ameryką. Ludzie upadli tak nisko, że nawet na to nie reagują. MK Ultra jest tak silnie zaawansowane macami, że wręcz mówią, jak jest i co będzie – Q.

  _https://www.youtube.com/watch?v=3vw9N96E-aQ

 174. Ukrainscy „parlamentarzysci” zachowali sie w Parlamencie Europejskim jak u siebie w chlewie.
  Nic dziwnego, ze ich Europa nie chce.
  Parlament jak sama nazwa wskazuje jest do rozmow a nie do bijatyki.
  Mowic ludzkim glosem tez nie potrafia. Po rosyjsku im Ukry zabronili mowic a po angielsku nauczyli sie tylko trzech zdan!.
  I polecieli do Strasburga pouczac Europe!

  Срочно! Украинский депутат толкнул и оскорбил ведущую „60 минут” Скабееву. Попов в шоке! – YouTube

 175. revers said

  re170

  no pieknei nie dostanisz bez poswadczenia szczepien dododu osobistego, paszportu lub przedluzenia waznosci, prawa jazdy, licencji pilota.

  W RP to juz leci ten program szczepien reklamy i zachecenia w kazdej izbie lekarskiej, nie przjmowanie do przedzkoli i szkol dzieci bez wszystkich szczepien, a bedzie jak w argentynie ku chwale globalizmu, masowej kontroli, i depopulacji.

 176. Anucha said

  Sieć naczyń połączonych .
  Żona powiedziała o kilku polskich serialach (osobiście nie oglądam tv) w których nagminnie bohaterowie korzystają z usług korporacji uber. W filmach kanału netflix też w niemal każdym jest wymieniona ta korporacja ,oczywiście w jak najlepszym świetle.
  Trzeba tylko zatrzymać się na chwilę ,otworzyć oczy , rozejrzeć się uważnie i wszystko robi się jasne i zrozumiałe.
  Jedna wielka układanka
  Żyjemy w matrixie,żeby nie powiedzieć w czarnej doopie

 177. Antymarxista said

  https://jordanbpeterson.pl/postmodernizm-definicja-krytyka-wraz-komentarzem-odnosnie-zwiazku-marksizmem/
  Postmodernizm to w zasadzie pogląd, według którego (1) skoro można wyróżnić nieskończenie wiele sposobów interpretacji i postrzegania świata (a to czynności blisko ze sobą powiązane), to (2) żadnego z tych sposobów nie można traktować jako normy czy uznawać za najkorzystniejszy.

  Oto główne przesłanie postmodernizmu. Drugi w hierarchii ważności pogląd (i tutaj pojawia się marksizm) mówi coś w rodzaju: „skoro żadnego sposobu interpretacji nie można traktować jako normy, ani uznawać za najkorzystniejszy, wszelkie warianty interpretacji najlepiej postrzegać jako narzędzia walki o różne formy władzy”.

  Nie ma uzasadnienia dla poglądu drugiego (poza tym, że daje on szansę powrotu patologii marksizmu w nowym przebraniu).

  Pogląd pierwszy jest prawdziwy, ale niekompletny. Fakt, że istnieje nieokreślona liczba możliwych interpretacji nie oznacza (a nawet nie implikuje), że istnieje nieokreślona liczba PRAWIDŁOWYCH interpretacji.

 178. Antymarxista said


  Krzysztof Karoń: Dorosły człowiek, który wyrasta z niewychowanego dziecka, to jest zwierzę. Gościem Józefa Orła był Krzysztof Karoń, autor książki „Historia antykultury”. Polecamy „Klub Ronina”.

 179. gość said

  Viktor Orban: Frans Timmermans jest człowiekiem George’a Sorosa

  Premier Węgier Viktor Orban oświadczył 25 stycznia, że najnowsze decyzje Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej dotyczące jego kraju świadczą o ogromnych wpływach amerykańskiego finansisty George’a Sorosa.

  Viktor Orban stwierdził, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans jest człowiekiem George’a Sorosa.
  Premier Węgier zapewnia, że nie ma możliwości, by uzależnić wypłatę środków unijnych od oceny praworządności.
  Orban liczy, że w nowym Parlamencie Europejskim zwolennicy migracji będą w mniejszości.

  Viktor Orban zaznaczył, że nie ma szans na powiązanie dostępu do funduszy unijnych ze stanem praworządności – co zaproponował europarlament – gdyż do tego potrzebna jest jednomyślność państw członkowskich Unii Europejskiej.

  https://www.wnp.pl/parlamentarny/swiat/viktor-orban-frans-timmermans-jest-czlowiekiem-george-a-sorosa,36878.html

 180. gość said

  500 000 okupu za Piskorskiego. Prosto z sądu

  500 000 złotych to kwota jaką sąd wyznaczył za wolność Mateusza Piskorskiego. W Warszawie można za te kwotę kupić porządne mieszkanie, a na prowincji dwa albo trzy takie mieszkania. Dlaczego tak dużo?

  Rzekomo, według ustnego uzasadnienia sądu dlatego, że przy takiej kwocie Piskorski powstrzyma się przed złamaniem warunków zwolnienia. Sąd podwyższając tę kwotę (początkowo było to 300 000 zł) przeszedł do porządku dziennego nad jego sytuacją materialną. Sędzia sprawozdawca, Dariusz Drajewicz, skupił się na innej przesłance, która ustawodawca nakazuje brać pod uwagę przy ustalaniu wysokości kaucji. Na charakterze zarzucanego oskarżonemu czynu.

  https://pl.sputniknews.com/polska/201901249665742-Piskorski-sad-Polska-okup-wideo-Sputnik/

 181. NICK said

  Znowuż?

  https://wiadomosci.wp.pl/wypadek-na-a2-zderzyly-sie-pojazdy-armii-amerykanskiej-6342314702390913a

  To już byłoby nudne gdyby nie… .

  ————-
  „Na szczęście” nikt nie ucierpiał. A szkoda.
  Admin

 182. revers said

  re180

  Szkoda ze takiej kaucji nie pobiera sie od szefow Amber Gold,Skok,GetBank, KNF,NBP czy ostatnio zatrzmanego prezesa banku Chrzanowskiego, ktorego zwolniono po miesiacu niemal z owacjami i laurami z mozliwoscia liczenia na odprawy i odszkodowania.

  lub szwedzi ida na wojny, ich samolot zwiadowczy przychwycil niedawno rosyjski samolot SU27.
  .https://www.youtube.com/watch?v=KMP9xnRYuSE

 183. Joannus said

  Szef Rosyjskiej Akademii Nauk Aleksander Siergiejew omówił z prezydentem ideę rozdzielenia szkół dla utalentowanych dzieci i plebsu.

 184. NICK said

  Cóż Panie Janie.
  Powrót do normalności.

 185. Marucha said

  Re 183:
  Zaraz „plebsu”….
  A może po prostu dla dzieci bardziej i mniej utalentowanych? Tak robią w wielu krajach świata.
  Jaki jest sens trzymania w jednej klasie idiotów z normalnymi?

 186. NICK said

  Zaraz „idiotów”. 🙂 .

 187. VAV said

 188. brys said

  Idiota jest nazwą upośledzenia według dawnej klasyfikacji. Osoba aby mogła uczęszczać do normalnej szkoły musi spełniać normę intelektualną (są testy). Czasami łapią się autyści – szkoła musi zapewnić warunki w tym nauczyciela wspomagającego, jeżeli jest wymagany. Panie Gajowy – osoba spełniająca normę, lecz z pewnych powodów nie radząca sobie z pytaniami, np. za szybko, zły dzień, itp. trafiając do szkoły specjalnej będzie rysować kółka do końca życia, a tak ma szansę iść normalnym programem, i najczęściej przy odrobinie dobrej woli takie dzieciaki dają sobie radę.

  Tak więc jak wspomniałem nie ma możliwości aby idiota siedział w klasie z dziećmi spełniającymi normy intelektualne.

 189. Marucha said

  RE 188:
  Panie Bryś… co tam gadać,.. jeśli istnieje możliwość wyselekcjonowania uczniów ponadprzeciętnie zdolnych – to powinno się to robić. Dla ich dobra i dla dobra społeczeństwa.
  Tak samo, jak się robi w wojsku, w sporcie, w sztuce…

  A Pan mi to wyjeżdza ze szkołami specjalnymi, gdzie nic, tylko kółka rysują.

 190. NICK said

  Brys.
  Nie o to Nam chodziło.
  Zostawmy. Idiotów a zwłaszcza „autyzm”.
  Chodzi o ogólne zasady.

 191. brys said

  Oczywiście ma Pan rację, chodzi tylko o pytanie: „Jaki jest sens trzymania w jednej klasie idiotów z normalnymi?” , jest to niemożliwe, ale ludzie często nazywają też autystów i aspergerowców idiotami, tak więc chciałem trochę uściślić.

  ——-
  Powinienen był napisać „zdolnych inaczej” zamiast „idiotów”… 🙂
  Admin

 192. snag said

  Admin ,…

  To je żarcie a nie to co wyżej ,…

 193. NICK said

  🙂 .

  Widzi Pan Jan co „narobił” był 🙂 .

 194. NICK said

  Żryj Snagu.

  Ale w to?
  To nie wierzę.

  https://kobieta.wp.pl/kazda-chce-zatanczyc-z-ksiedzem-zabawa-po-mszy-prymicyjnej-przycmiewa-niejedno-wesele-6341904467622017a

  Zwłaszcza, że jedna z kierowniczek we firmie „mojej” wyświęciła, po katolicku, swego syna. Rok temu.
  Impra była wielka. Kierowniczka ma w mieszkaniu kapliczkę.
  W pracy jest bardzo nielubiana.
  A mąż, sprawca ciąży, jest emerytowanym oficerem Polucji „ukraińskiej”.
  Kasy mają tyle, że… nie wiem skąd.

  Wróżę dobrą karierę synciowi.
  Oznacza to także, iż nowy kościół tak prędko nie upadnie.

 195. NICK said

  Rodzaj Martyro-logii?
  Co to jest!

  https://wiadomosci.wp.pl/najwieksze-serca-swiata-w-holdzie-dla-pawla-adamowicza-jest-pomysl-co-dalej-ze-zniczami-6342383549998721a

 196. eusiem said

  Braun u Roli: „Kandyduje na urząd prezydenta Gdańska”! Czy uda się przebić przez kartel III RP? https://www.youtube.com/watch?v=6_ULAhbPSEA,

 197. NICK said

  LGBT i ‚liderzy świata’.

  https://www.pch24.pl/swiatowe-forum-ekonomczne–miliardy-poplyna-na-promocje-ideologii-lgbt,65736,i.html

 198. NICK said

  Eusiem.
  TO jest Braun.
  Hucpa?

  Jaka jest Rola?
  Tola.

  Uuu.

  Bolka.

  i.

  Lolka.

  Kim są? Bolek i Lolek?
  Kim jest A-dam? (bodajże).
  Syn Lolka?

 199. NICK said

  Ja tak tylko jedno pytanie, Gospodarzu.
  Gdzie jest strasz-NICK.
  Teksasu.
  I trampka swego.

  Nolens volens… .

 200. NICK said

  Inter-pretacja.

 201. Uzbierano prawie 16 mln zł po śmierci (?) Adamowicza: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/facebook-zbiorka-do-puszki-prezydenta-adamowicza-najwieksza-w-europie/pv0jj20?

  ——
  Kupa g…
  Admin

 202. NICK said

  To już jest niewolne miasto.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Gda%C5%84sk

 203. NICK said

  Na koniec.
  Obecności.
  Dziś.

 204. Ale dlaczego? said

  Było już o tym, Jednak temat bardzo ważny.
  Tak nas banderyzują pisiory, zdrajcy Polski i Polaków:

  https://medianarodowe.com/500-dla-ukraincow/

 205. re1truth2 said

  Należy stwierdzić, że Gospodarz ma dużo racji w swoich komentarzach do otwieranych wolnych tematów.
  Weźmy aktualny fragment [ponieważ NASA sfałszowała pierwsze lądowanie na Księżycu.]

  Potwierdza ten fakt wynik badania skały przywiezionej z Księżyca.
  Jest to najstarsza ziemska skała. która znalazła się na księżycu. Nic dodać i nic ująć.

  https://video.wp.pl/i,najstarsza-ziemska-skala-odkryta-na-ksiezycu,mid,2032002,cid,2303650,klip.html?ticaid=11cc95

 206. re1truth2 said

  Jeden z komentarzy pod video z wiadomością.
  [ ~gremlin 3 godziny i 8 minut temu

  Lecieć na Księżyc, żeby przywieźć z niego ziemską skałę. To całkiem bez sensu. Wystarczy udać się do kamieniłomów lub w góry.]

 207. gość said

  Marcin Karliński: CEPowiśle odpowiada WNET (Krzysztofowi Skowrońskiemu) w/s SKOK Wołomin

  .https://youtu.be/S32Dvhzc6hQ

 208. Boydar said

  Oprócz tego, że z lekka Gajówkę przestałem ogarniać (za dużo różnych wątków, a mam sporo zajęć poza komputerowych), to rozpaczliwie machając łapami staram się jednak utrzymać na powierzchni.

  Coś się wyraźnie kroi, może Yellowstone a może Nibiru, a może rycerze spod Kasprowego, nie wiem. Najprędzej Putin.

  https://radio.lublin.pl/news/prezydent-o-bezplatnej-pomocy-prawnej-najwazniejsza-jest-jej-powszechnosc

  Polecam uważne przyjrzenie się fotce tytułowej.

 209. wincenty said

  USA stoją za próbą zamachu stanu w Wenezueli
  Nicolas Maduro objął przewodnictwo w przedterminowych wyborach głosami 67% narodu.
  » http://wps.neon24.pl/post/147365,usa-stoja-za-proba-zamachu-stanu-w-wenezueli

 210. gość said

  Tadeusz Matuszyk: Talmudyści znowu urządzą nam różne hece w rocznicę wyzwolenia Auschwitz

 211. Boydar said

  Jaka bezdenna głupota; na szczęście oflagowana

  https://radio.lublin.pl/news/lubelski-silnik-moze-pracowac-pod-woda-i-w-kosmosie

 212. gość said

  Wydobyto ciało małego Julena. W jamie po odwiercie leżał 2 tygodnie

  Nie żyje 2,5-letni Julen, który około dwóch tygodni temu w miejscowości Totalan na południu Hiszpanii wpadł do ponad 100-metrowej dziury po odwiercie. Ciało chłopca wydobyła w sobotę nad ranem ekipa górników i ratowników żandarmerii.

  – O godzinie 1:25 ekipa ratownicza odnalazła Julena. Niestety, chłopiec nie żyje – jako pierwszy poinformował przedstawiciel rządu Hiszpanii w Andaluzji Alfonso Rodriguez de Celis, przekazując kondolencje rodzinie chłopca.

  https://prostozmostu24.pl/wydobyto-cialo-malego-julena-w-jamie-po-odwiercie-lezal-2-tygodnie/

 213. gość said

  Mediacja Rosji pomoże w Wenezueli? Ambasador w Moskwie: Jesteśmy gotowi z tego skorzystać

  Ambasador Wenezueli w Moskwie Carlos Rafael Faria Tortosa powiedział mediom rosyjskim, iż jego kraj jest gotów przyjąć pośrednictwo Moskwy w dialogu pomiędzy władzami i opozycją w Wenezueli. Wcześniej o takiej możliwości wspomniał przedstawiciel MSZ Rosji.

  https://forsal.pl/artykuly/1394495,mediacja-rosji-pomoze-w-wenezueli-ambasador-w-moskwie-jestesmy-gotowi-z-tego-skorzystac.html

 214. gość said

  W Nigerii ostrzegają homoseksualistów i radzą im wyjazd z kraju

  Wysoka rangą nigeryjska policjantka poradziła homoseksualistom mieszkającym w tym afrykańskim kraju, by opuścili Nigerię. W innym wypadku muszą się liczyć z potencjalnym postępowaniem karnym.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-nigerii-ostrzegaja-homoseksualistow-i-radza-im-wyjazd-z-kraju

 215. gość said

  St. Michalkiewicz: Nasi bezpieczniacy będą teraz dawali d**y Żydom

  .https://youtu.be/FtXxN8L44sc

 216. Marucha said

  Re 212:
  Miejmy nadzieję, że szybko umarł. Że nie musiał, w potwornej ciemności, przerażony, samotny, powoli konać w mękach.

 217. Boydar said

  Baardzo interesujące …

  https://finanse.wp.pl/gis-wycofuje-tabletki-na-bol-gardla-czterokrotne-przekroczenie-normy-6342642277725825a

Sorry, the comment form is closed at this time.