Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Anucha o Wolne tematy (5 – 2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (5 – 2…
  jasiek z toronto o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Boydar o Wolne tematy (5 – 2…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  osoba prywatna o Wolne tematy (5 – 2…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  Lily o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Anucha o Wolne tematy (5 – 2…
  gd-ap o Życie ludzkie rozwija się w…
  gd-ap o Życie ludzkie rozwija się w…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  NICK o Zacharowa: To już rutyna, że U…
  NICK o WHO – globalna władza i k…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 532 obserwujących.

MSZ Rosji wytłumaczyło odmowę uczestnictwa w warszawskiej konferencji

Posted by Marucha w dniu 2019-01-22 (Wtorek)

Rosja nie weźmie udziału w warszawskiej konferencji ws. Bliskiego Wschodu w dniach 13-14 lutego, którą organizują Stany Zjednoczone i Polska, poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej.

„Z niepokojem przyjmujemy dalsze próby USA narzucenia swoich jednostronnych geopolitycznych interesów poprzez inicjatywy przedstawione jako opinia całej społeczności międzynarodowej. Kolejnym tego typu «politycznym projektem» jest «Ministerialna konferencja na temat pokojowej i bezpiecznej przyszłości na Bliskim Wschodzie» zorganizowana w dniach 13-14 lutego br. w Warszawie.

Strona rosyjska po dokładnym przejrzeniu wstępnego porządku obrad i programu forum otrzymanego od organizatorów postanowiła nie brać w niej udziału” — czytamy w komunikacie rosyjskiego resortu dyplomatycznego.

Tematyka warszawskiej konferencji nie obejmuje całego kompleksu problemów w regionie, w szczególności zignorowano konflikt arabsko-izraelski, wskazuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej.

„Tematyka konferencji, pomimo jej ambitnej nazwy, nie obejmuje całego kompleksu głównych problemów Bliskiego Wschodu. W szczególności ignorowany jest kluczowy arabsko-izraelski konflikt i jego rdzeń — problem palestyński. Jako konkretne punkty porządku obrad wskazano walkę z terroryzmem i ekstremizmem, zapewnienie bezpieczeństwa na morzu i w cyberprzestrzeni, sytuację w Jemenie i Syrii, rolę Iranu w regionie, w tym tworzenie i rozprzestrzenianie przez Iran broni rakietowej” — podkreślił resort.

Widocznie, jak uważa MSZ Rosji, ​​„mowa o próbach zmobilizowania kogokolwiek na antyirańskim podłożu, stworzenia przesłanek do ostatecznego zerwania porozumienia nuklearnego z Iranem, przekierowaniu wysiłków na rzecz rozwiązania kryzysu syryjskiego i jemeńskiego na antyirański kurs”.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 8 do “MSZ Rosji wytłumaczyło odmowę uczestnictwa w warszawskiej konferencji”

 1. „…konferencji ws. Bliskiego Wschodu w dniach 13-14 lutego, którą organizują Stany Zjednoczone i Polska…” Ależ nie, prawda jest taka że to Stany Zjednoczone organizują tą konferencję w Polsce, Polska ma w tej sprawie nie wiele do gadania.

 2. Maverick said

  #1 Polska to wasal nawet pewnie dowiedziała się ostatnia o organizowanej konferencji. Celem jej będzie ukazanie Iranu jako sponsora terroryzmu, dla potrzeb uzyskania poklasku do przyszłej wojny z Iranem w imię Izraela jaką już wspólnie dawno temu ukartowały sobie chazarki z neoconami czyli wyznawcami trockizmu w USA.

 3. ech said

  Przebiegle żydzi wciągają Polskę pod koła już pędzącego Pociągu. Skoro dwa razy mogli, to czemu nie raz trzeci. Na Powstaniach żydzi przećwiczyli Polaków, podczas ich wojen wykorzystali jako najemców, dlaczego miałoby się cokolwiek zmienić dla nich -Polaków, na lepsze. Dostali w zamian za cedowanie majątku narodowego odrobinę wolności i pożyczek, to teraz pora na opłatę w krwi.

 4. lopek said

  Czyli ta konferowanie z założenia nie jest ważne a ma na celu tylko robienie dymu wokół Iranu – tak aby dym ten gryzł po oczach Polków.
  Wniosek?
  Gdyby rzeczywiście chodziło o wypracowanie w tym temacie jakichś konkretnych ustaleń – to ani Rosja ani Usrahell nie wtajemniczaliby w to polskojęzycznych lokajów.

 5. Plausi said

  Irytujące fałszowanie faktów

  „konferencji ws. Bliskiego Wschodu w dniach 13-14 lutego, którą organizują Stany Zjednoczone i Polska”, poprawnie byłoby: „którą organizują Stany Zjednoczone w Polsce”. Jeśli chcemy pozostać przy realiach, to mamy do czynienia z prowincją imperium o nazwie Polska

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska

  to, że temu tworowi nadano formę państwa, nie powinno nam zaciemniać rzeczywistego stanu rzeczy.

 6. Plausi said

  Jeśli kogoś pamięć zawodzi,

  to doniesienie o konferencji brzmiało tak:

  https://marucha.wordpress.com/2019/01/22/po-co-nam-ten-konflikt-z-iranem/

  „11 stycznia br. sekretarz stanu USA Mike Pompeo, w wywiadzie udzielonym telewizji Fox News zapowiedział, że Stany Zjednoczone zorganizują w Polsce (13-14 lutego) międzynarodowy szczyt „

 7. AlexSailor said

  Proste pytanie do czynników rządowych.
  Co będziemy mieli z tej konferencji?
  Bo co straciliśmy już, to mniej więcej wiadomo.

 8. revers said

  I maja racje po hucpie Gdanskiej z Adamowiczem, mozna spodziewac sie hucpy iranskiej w miejscu konferencji lub niedaleko miejsca cyrku anty iranskiego.

  Juz w prasie ukazaly sie tytuly przeinaczajace wypowiedz iranskich dyplomatow i homeninego odnosnie polski, ze smiertelna grozba.

  Od takic lapania slowek wyrwanych z kontekstu zaczynaja sie operacje specluzb by potem zrobic bum wkraju gdzie ma odbyc sie konferencja i skierowac zlowroga propagande na Iran, wymusic na polce kontygent wojskowy do nowej chucpy w Persji, dolozyc jakas iranska bronatomowa.

Sorry, the comment form is closed at this time.