Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Niedźwiedź o Krajobraz po bitwie
  Listwa o Wolne tematy (48 – …
  Marek o Zachodnie koncerny wyprowadzaj…
  Boydar o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Marucha o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Boydar o Henryk Sienkiewicz – Szkice am…
  Boydar o Ostatni bój o Zaolzie
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Boydar o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Wielka Kopa Tatry o Wolne tematy (48 – …
  NICK o Ostatni bój o Zaolzie
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Katarzyna TS: Przychodzi wdowa do TVN i broni mordercy męża! Dlaczego?

Posted by Marucha w dniu 2019-01-24 (Czwartek)

Magdalena Adamowicz, wdowa po zamordowanym prezydencie Gdańska, udała się do TVN i – jak to się poetycko mówi – otworzyła serce przed opinią publiczną. Po wysłuchaniu jej wynurzeń, opinii publicznej opadła szczęka.

Różnych rzeczy można spodziewać się po wywiadzie udzielanym przez żonę kilka dni po tragicznej śmierci męża, ale chyba nikt nie spodziewał się, że będzie ona usprawiedliwiać mordercę.

Logicznie rzecz biorąc, można wskazać dwa powody, dla których kobieta usprawiedliwia bandytę, przez którego została wdową. Powód pierwszy: gdy śmierć męża jest jej na rękę. Powód drugi: gdy otrzymała tzw. propozycję nie do odrzucenia i boi się, że jeśli jej nie przyjmie, to odwiedzi ją „piątkowy samobójca”.

Nie wiem, co jeszcze mogłoby skłonić wdowę do wypowiedzenia takich słów, jakie wypowiedziała Magdalena Adamowicz na antenie TVN. A były to słowa następujące:

– Chcę powiedzieć o tym, że ja nie czuję w sercu nienawiści do tego człowieka, który zabił Pawła, ani do jego rodziny. Ja mam ból w sercu, cierpienie, żal, ale wiem, że to zachowanie tego człowieka, który siedział w wiezieniu i był indoktrynowany reżimową telewizją, że to co się dzieje, ten hejt, ta nienawiść, spowodowała, że on był owocem sianej nienawiści. Wiem, że ten rząd, który teraz jest, który jest ręcznie sterowany, prokuratura sterowana przez ministra, media reżimowe, którymi wiadomo kto rządzi, a kto z tylnego fotela wszytko nakręca, powodowało tę nienawiść. Naszej rodzinie wyrządziło bardzo wiele krzywdy (…)Ta mowa nienawiści politycznej spowodowała, że ten człowiek tak a nie inaczej się zachował. Gdyby nie było takiej nagonki na Pawła, chęci zniszczenia go, absurdalnych zarzutów i grillowania wierzę, że do tego by nie doszło. Jestem przekonana – oświadczyła Adamowicz.

Dlaczego wdowa po prezydencie Gdańska broni mordercy? Opowiadanie o tym, że nie czuje do niego nienawiści i że był on „owocem sianej nienawiści” jest de facto przerabianiem sprawcy na ofiarę. Magdalena Adamowicz zdejmuje winę ze Stefana W., a jako sprawcę zabójstwa wskazuje „mowę nienawiści politycznej”, której Stefan W. był ofiarą.

Tym sposobem Adamowicz usiłuje uciąć jakiekolwiek spekulacje dotyczące rzeczywistych motywów działania mordercy. A co jeśli działał on pod wpływem osób, które chciały pozbyć się Pawła Adamowicza z przyczyn „biznesowych”? I to pozbyć się w sposób spektakularny, widowiskowy, na oczach publiczności. W sposób, który zostałby odczytany jako mafijne wysłanie martwej ryby do decydentów zamotanych w układy. Przecież nie można wykluczyć ewentualności, że prezydent Gdańska zginął na rozkaz mafii.

Tymczasem mamy histeryczny festiwal opowieści o nienawiści płynącej z TVP i jadzie sączonym przez satyryczne plastusie. I jakoś umyka w tej narracji fakt, że Paweł Adamowicz nie potrafił wytłumaczyć się z walizki pieniędzy i „zapomniał” o posiadanych przez siebie mieszkaniach, w związku z czym został zmuszony do odejścia z Platformy Obywatelskiej i był ostro krytykowany w „Gazecie Wyborczej” oraz „Newsweeku”.

W wyborach samorządowych w 2018 roku PO wystawiła przeciw niemu swojego kandydata w osobie Jarosława Wałęsy, który nazwał Adamowicza „mechanizmem niszczącym”. A co robi się z takim mechanizmem? Oczywiście należy go wyeliminować, żeby cała machina działała jak należy. Czy tak było w przypadku Adamowicza?

Prokuratura badająca taką sprawę musi zakładać i analizować wszelkie scenariusze. Oczywiście, może być tak, że nigdy nie dowiemy się, dlaczego zginął Paweł Adamowicz. Ale twierdzenie, że Stefan W. zamordował prezydenta Gdańska, ponieważ oglądał plastusie Barbary Pieli i „hejt” w TVP Info, jest po prostu niepoważne. Taką infantylną narrację lansuje dziś opozycja totalna i przychylne jej media.

Cała uwaga opinii publicznej została skierowana na tzw. mowę nienawiści, którą – według tej narracji – ma się posługiwać szeroko pojęta prawica. Posłowie opozycji totalnej domagają się wznowienia wszystkich umorzonych przez prokuraturę postępowań dotyczących „mowy nienawiści i aktów przemocy”. Padają sugestie, że zabójstwo Adamowicza ma związek z „politycznymi aktami zgonu” wystawionymi dwa lata temu przez Młodzież Wszechpolską w proteście przeciw deklaracji prezydentów miast, którzy zapowiedzieli przyjmowanie tzw. uchodźców z unijnego rozdzielnika.

Czy nikomu nie przychodzi do głowy, że śmierć prezydenta miasta nazywanego „małą Sycylią” może mieć związek z przekrętami gdańskiego układu?

Podczas przesłuchań na komisji sejmowej w sprawie Amber Gold zobaczyliśmy mataczących urzędników i funkcjonariuszy zasłaniających się niepamięcią. Wyglądało na to, że w Gdańsku zapanowała epidemia sklerozy. Nikt nic nie wie, nikt niczego sobie nie przypomina. Wiecie jak nazywa się taka zbiorowa amnezja? Nazywa się ona „omerta”, czyli mafijna zmowa milczenia. Karą za złamanie omerty jest śmierć.

Każdy układ jest tak silny, jak silne jest jego najsłabsze ogniwo. Czy Paweł Adamowicz zginął, ponieważ istniało zagrożenie, że prowadzone przeciwko niemu śledztwo prokuratorskie może spowodować ujawnienie czegoś, co byłyby zagrożeniem dla gdańskiej „małej Sycylii”? To jest wątek, który prokuratura po prostu musi wziąć pod uwagę.

Histeryczna narracja o „mowie nienawiści” jest tylko i wyłącznie propagandową młócką wykorzystywaną do walki politycznej. Przy okazji jest też pretekstem do wprowadzenia cenzury i forsowania neomarksistowskiej ideologii obowiązującej w eurokołchozie. Na dobitkę eurokołchoz dostał swojego świętego, co Donald Tusk już wykorzystał podczas podpisania niemiecko-francuskiego traktatu w Akwizgranie 22 stycznia 2019.

– Wracam stamtąd, z uroczystości pogrzebowych zamordowanego prezydenta mojego miasta, Pawła Adamowicza. Kochał Gdańsk, był polskim patriotą i równocześnie Europejczykiem z krwi i kości. Odważnie bronił rządów prawa, pomagał uchodźcom z potrzeby serca, a nie dlatego, że ktoś mu narzucił jakieś kwoty. I przez 20 lat budował swoje miasto. (…) Dla takich ludzi i dzięki takim ludziom jest Europa. Pracujcie nad jej wzmocnieniem i nie pozwólcie umrzeć tej idei. Francja i Niemcy potrzebują jej w takim samym, bez żadnej różnicy, stopniu, jak Polska, Litwa, Bułgaria czy Irlandia. Pamiętajcie o tym dziś i jutro. Ja w każdym razie będę Wam o tym wciąż przypominał – oświadczył Tusk w Akwizgranie, a jego przemówienie zostało nagrodzone wielkimi brawami.

Jak widzicie, machina propagandowa od pierwszej chwili ruszyła w kierunku ubóstwienia Adamowicza jako „Europejczyka z krwi i kości”, który padł ofiarą „mowy nienawiści”. Każda sugestia, że Adamowicz mógł zginąć z innych powodów, byłaby złamaniem omerty i to na najwyższym poziomie politycznym.

Wdowa po prezydencie Gdańska doskonale to rozumie, co wynika z jej wywiadu z TVN. Nie możemy wykluczyć, że ona po prostu boi się o własne życie i wysyła sygnał: „Rozumiem, co się dzieje i nie będę sprawiać kłopotów”. A dlaczego Stefan W. zabił Pawła Adamowicza? Obawiam się, że nigdy nie dowiemy się, jak było naprawdę.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

https://wprawo.pl

Komentarzy 40 to “Katarzyna TS: Przychodzi wdowa do TVN i broni mordercy męża! Dlaczego?”

 1. PaniWoźna said

  Jak wynika ze słów wdowy „to wina mowy nienawiści”. Po prostu dołączyła do chóru antynienawistników. Chrześcijanie mają tendencje do wybaczania najgorszych rzeczy bo tak nauczał Jezus Chrystus. Jednakże druga część jej wypowiedzi przekreśla „miłosierny” trop.

 2. NC said

  Mysle, że wdowa chce zatrzymać te 7 mieszkań i konta za granicą…

 3. sceptyk said

  „Kochał Gdańsk, był polskim patriotą i równocześnie Europejczykiem z krwi i kości. Odważnie bronił rządów prawa, pomagał uchodźcom z potrzeby serca, a nie dlatego, że ktoś mu narzucił jakieś kwoty. I przez 20 lat budował swoje miasto.”
  – Prawdziwe jest tylko ostatnie zdanie.
  Jeśli kogoś dziwi, dlaczego społeczeństwo Gdańska jest tak solidarne ze sobą, w dobry jak i w złu, to niech sobie przypomni, że duża cześć, jeśli nie większość mieszkańców Trójmiasta, to przesiedleńcy z Wileńszczyzny. A we wschodniej kulturze moralność jest drugorzędna względem więzi etnicznych i klanowych. – Może on i bandyta, ale nasz.

  ——
  Trochę naciągane.
  Admin

 4. Jan said

  Prawda oświeca.

  https://gloria.tv/video/ymkz8H61mNev2PiBAMorAoYfX

 5. ech said

  Kocha ” ZYD” Jedno – Mamona !

  Jak nie sierpem go to młotem, tego goja ma się rozumieć. Żydówka przebiegła, skostniała w formalinie żydowskiej. Mafia parchatych, hałastra niegodziwych krasnali i żulów spod okienka, musi odejść w niebyt. Jak nie na tym sądzie, to na wiekuistym będą policzeni i dostaną zapłatę za swe niegodziwości.. Oni tego nie unikną, niech nie myślą, że diabeł da im po śmierci wygodne legowisko i miliony dusz do obrobienia w piekle.

  Żydowska demokratura, to spotkanie dwóch wilków i owcy w temacie obiadu, gdzie po ustaleniach zjadana jest owca. Tak demokratycznie żydzi robią z gojami, po bratersku. Na wiele tysięcy sposobów przyrządzają kuchnie gojowską, podszywając się pod nas, pod aniołów, pod Boga.

  Demokraci, to zbitka dwu sowia Demon i Crap czyli diable wydzieliny – gówno demoniczne. To byłoby tyle w temacie żydka zwanego „Adamowiczem”.
  Z własnego doświadczenia wiem jak są oni okrutni, chciwi i straszni. Na jak wysokich i władnych pousadzani stanowiskach. O jakich zasługach dla Kahału, jak bardzo udających dobrych, oddanych, niemal świętych – goim – lekarzom, nauczycielom, prawnikom, politykom, księżmi etc,. A tymczasem, to zwykłe podłe mordercze, złodziejskie gnoje najpodlejszego gatunku – żydowskiego, mający się jak diabli ich Ojcowie, za bogów na ziemi.

 6. Easy Rider said

  Stefan W. nigdy nie „zadźgał” Adamowicza, użyto paralizatora.

  https://ziut.neon24.pl/post/147341,stefan-w-nigdy-nie-zadzgal-adamowicza-uzyto-paralizatora

  Również doszedłem do tego wniosku, zanim natrafiłem na linkowany artykuł. Wskazuje na to zachowanie „zabójcy”, który doskoczył do A. na jakieś 2 s, w którym to czasie niemożliwością fizyczną byłoby zadanie 3 śmiertelnych ciosów nożem. Potwierdza to również błyszczący, czysty wygląd tegoż noża, którego w światłach reflektorów prezentował „zabójca”. To też tłumaczy zabiegi reanimacyjne, gdyż nie było żadnej krwi u ofiary, a jedynie utrata przytomności. Widać, że nie ma granicy dla bezczelności kłamstw, stosowanych przy tego rodzaju mistyfikacjach, czego doświadczyliśmy w przypadkach 9/11, „Smoleńska” i całego szeregu zamachów fałszywej flagi, które miały miejsce w ostatnich latach na terenie USA i Zachodniej Europy.

  A tak przy okazji – jakoś nikt nie zwrócił uwagi na to, że „zabójca” zaprezentował się jako „Stefan Miłosz” (chyba nie chodzi o drugie imię), a nie Stefan Wilmont. Czy aby chodzi o tę samą tożsamość tych dwóch postaci?

 7. Piotr Podgórni said

  Ubeckiej, gdańskiej szopki z Adamowiczem w roli dzieciątka ciąg dalszy.
  Kiedy na drugi dzień po „zbójstwie” Adamowicza zobaczyłem prowadzącą lewacką agitację zonkę i córkę, nie okazujące ludzkich, właściwych dla zdarzenia uczuć pomyślałem, że te baby albo mają totalnie nasrane we łbach albo to zwykły teatr dla gojów. Ten wywiad to zwykły teatrzyk wyprodukowany przez twn:
  – kiepska gra aktorów
  – realizacja dżwięku, przybkiżenie mikrofonu do ust dodaje słowom mówiacego tkliwości, łkliwości
  – słowa Adamowicz „urzędy skarbowe (…) kontrolowały naszą rodzinę kilka pokoleń wstecz” na pewno nie sa prawdą , po czym mówi „mówię prawdę” zatem ta baba łże jak pies.
  W drugiej części „wywiadu pojawia się duzy napis „Słowo może zabić”.
  „Na początku było Słowo, u Boga było Słowo i Bogiem było Słowo…” – tym słowem jest Prawda.
  Słowo może zabić jest prawdziwym przekazem tego „wywiadu”.

 8. Birton said

  Pani Woźnej i innym chrześcijanom przypominam, że sam Chrystus Pan w obliczu śmierci na krzyżu będący nie wybaczył złemu łotrowi, bo do wybaczenia należy spełnić warunki, a jest ich pięć, a nie zero, jak naucza Kościół; wybaczenie nie usuwa też wymierzonej kary.

 9. Zed said

 10. Zed said

  @EasyRider

  >Stefan W. nigdy nie „zadźgał” Adamowicza, użyto paralizatora.

  Nie. Na filmie widać, ze są trzy uderzenia. Poza tym po paralizatorze ofiara zachowywała by się inaczej (2:38):https://www.youtube.com/watch?v=AfMcjRWESVA i przede wszystkim pytanie o skuteczność paralizatora przy zimowym obraniu.

  > doskoczył do A. na jakieś 2 s, w którym to czasie niemożliwością fizyczną byłoby zadanie 3 śmiertelnych ciosów nożem

  Jest możliwe, co z resztą widać na filmie: trzy uderzenia w idealnym momencie, kiedy wybuchają sztuczne ognie, napastnik ma światło z tyłu o z boku, a ofiara prosto w oczy, do tego głośna muzyka, zamieszanie.

  > Potwierdza to również błyszczący, czysty wygląd tegoż noża

  Bo wyciągał przez ubranie.

  >To też tłumaczy zabiegi reanimacyjne, gdyż nie było żadnej krwi u ofiary, a jedynie utrata przytomności.

  Reanimacja była efektem paniki, albo: druga możliwość – sposobem na dobicie.

 11. Zed said

  W samej cytowanej wyżej wypowiedzi żony Adamowicza ciekawe jest to, że od razu wie tak precyzyjnie kogo i za co obwinić i kieruje oskarżenie przeciwko (czy to się komuś podoba czy nie) rządzącej partii z poparciem dużej części elektoratu. A przede wszystkim, że same oskarżenia są absurdalne.

 12. revers said

  szkoda ze przy okazji zalow i kolejnych swiecen dla Adamowicza, nie wyszla mala gdanska sycylia, gdzie istnial mafijny klan notariuszy pod okiem pani sedziny, gdzie kaminice i mieszkania wydawano od reki za pokwitowaniem notariusza z klanu.

  A do tego trwa do dzisiaj zmowa milczenia „omertà w kazdej waznej sprawie na granicy biznesu i prawa

  https://wpolityce.pl/polityka/365819-kacper-plazynski-ujawnia-gdanska-zmowe-milczenia

  jak i ks.Jankowskiego u ktorego Adamowicz byl ministrantem i nagle nic nie pamietal

  http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24263698,adamowicz-napisal-list-do-glodzia-ws-ks-jankowskiego-milczenie.html

  oprocz antysemityzmu ks.Jankowskiego.

 13. Zed said

  Mimo kierowanych oskarżeń facet zachowywał się pewnie, co mogło wzbudzić podejrzenia, że ma nowe i silniejsze podwieszenie i ambicje. W tym momencie zagrożony poczuł się cały układ.

  Żeby nie było śledztw, dochodzeń i pytań o motywy wszystko odbyło się przed kamerami, z medialnym/propagandowym wsparciem (wszyscy śpiewają z tego samego klucza) a sprawcą został „szaleniec”, który jest ostatnim elementem układanki. Albo naszprycują go tak, ze zapomni jak się nazywa, albo „popełni samobójstwo”.

 14. Zed said

  Portal wPolityce.pl dotarł do diagnozy lekarskiej w sprawie Stefana W., którą wystawili lekarze w Zakładzie Opieki Zdrowotnej Aresztu Śledczego w Szczecinie w 2016 roku.

  Badanie trwało niemal sześć tygodni – od 23 lutego do 13 kwietnia 2016 roku. Jego wynik jest jednoznaczny: „Schizofrenia paranoidalna”.https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/430967-stefan-w-slyszal-glosy-ktore-wydawaly-mu-polecenia

 15. Johaj said

  Ta pi****ta kobieta mówi o mowie nienawiści jednoczesnie oskarzajac i nienawidząc pis? ;-))))))))))))))))))))) PARANOJA I PIERDOLNIACTWO NAJWYŻSZEJ KLASY DEBILIZMU . :-))))))))

 16. lopek said

  Mamy do czynienia z osobliwym rytuałem – mianowicie każda nienaturalna śmierć pupila/pupili Złego (katastrofa, wypadek, morderstwo, etc.) nie może iść na – marne. Marne – w takim wypadku – to jest niewykorzystanie takiej śmierci do strzyżenia, tresury, ubezwłasnowolniania czy mocniejszego chwycenia goja za pysk. Nawet holokit pupilom do tego służy.
  Wniosek?
  Wdowa po tym demokraturowym gangsterze tak naprawdę nie ma na myśli – mówiąc o sianiu nienawiści – PiS-u – tylko jego wyborców – ponieważ PiS i PO czy w ogóle magdalenkowe tołażystwo z menorą na stole – to jedna bandycka sitwa żerująca na trupie Polski.

 17. Yah said

  PiS zrobił swoje, czas na zmiany i tyle. Dopuszczono go do władzy by ludziom, którzy uważali się za patriotów, a PiS za partię patriotyczna, udowodnić, że nic nie znaczą, że nie maja wyjścia, że i tak z Polska zostanie zrobione to co tzw. Zachód zaplanuje.

 18. PoloNike said

  Nie jest prawdą, że w kryminale jest możliwość oglądania tylko TVP. Bo chyba to chce się wcisnąć opinii publicznej. Należy napisać wniosek do wychowawcy o pozwolenie na posiadanie telewizora w celi (z reguły pozytywnie rozpatrzony) i można oglądać wszystkie programy, które są dostępne bezpłatnie w warunkach wolności. No chyba, że współosadzony ma obwód 0,5m bicepsu i chce oglądać tylko TVP.

 19. Marcin said

  Cyrk.
  Ja bym dobrze sprawdził i to tak z 10 lat wstecz jakie kontakty ten Kuba Rozpruwacz utrzymywał i kto go właściwie zna bo do tej pory jest niby on i niby matka. Czy to nie aby aktorzy mający spełnić swoje role?

 20. Carlos said

  nie wierze zeby Petelicki popelnil samobojstwo. ani Leper

 21. NICK said

  Zed.
  Skąd jesteś.
  Choinek już nie ma.

  P. Woźna:
  „Chrześcijanie mają tendencje do wybaczania najgorszych rzeczy bo tak nauczał Jezus Chrystus. ”
  Hm. Birton odpowiedział.

  Nie będę dobijał.

 22. Sanning said

  Składam poniższy tekst na Pańska sklerozę.
  Admin
  ———-

  Gdańszczanin:
  A co się Pisiakom nie podoba w Gdańsku?

  Oceniają krytycznie sytuacje w mieście???
  Co oceniają?
  Nową kolej PKM pod samo lotnisko,
  tunel pod martwą Wisłą,
  nowe trasy tramwajowe,
  ścieżki rowerowe,
  dokończone obwodnice,
  nowe tramwaje,
  czy nowe autobusy na BATERIE?? Ja nie wiem. A oni to powiedzieć w proste oczy nie potrafią.

  Może nie podoba im się rewitalizacja niektórych dzielnic np. dolnego miasta???
  Hm…a może nie pasuje im nowe centrum handlowe Forum Gdańsk???
  Może nie podoba się wyremontowana Grunwaldzka???

  Prawda jest taka, że Gdańsk radzi sobie bardzo dobrze.
  Wygrywa międzynarodowe konkursy na interesujące miejsca w Europie,
  ma wysoki stopień wygody życia w mieście, powstają nowe osiedla,
  młodzież szkolna jeździ za darmo komunikacją, co zostało niedawno wprowadzone.

  PiS po prostu boli to, że nie mogą tu przejąć władzy!!
  PISIAKOW MIESZKACNY Gdańska do koryta NIGDY TU NIE DOPUSZCZA. !!!!!!

 23. NICK said

  Aha.

  https://wpolityce.pl/polityka/431120-m-adamowicz-na-listach-do-pe-potrzeba-takich-ludzi

  TO nie wyjaśnia „ześcia” mężowego, które… .

 24. NICK said

  Kim jest Andrzej?

  https://wpolityce.pl/polityka/431106-gwiazda-szanse-pani-adamowicz-na-pe-wzrosly-stukrotnie

  Gwiazdą.
  Co u tramwajarki po-Walentynowiczowej… .

  Ile jeszcze pieczeni na „śmierci” P.A. .

  Jedna zgraja.

  Mała Sycylia?

  Wielka Polska.
  Omertą.

 25. Plausi said

  Zniszczenie moralne i umysłowe Polaków

  wyjaśnia cierpiąca wdowa po prezydencie Adamowiczu:

  prezydent ale też zabójca „był indoktrynowany reżimową telewizją” tak jak 35 milionów Polaków

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  i to od trzech dziesięcioleci t.j. od czasu tzw. „transformacji ustrojowej”, niebywałe zniszczenia
  moralne i umysłowe wśród Polaków są efektem tej zmasowanej operacji mediów gównego nurtu,
  kluczem to tego jest pochodna języka polskiego

  http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html

  jaka została Polakom narzucona przez siły okupacyjne i od którego nie są w stanie się uwolnić.

  https://marucha.wordpress.com/2019/01/24/ja-sie-nie-boje-tchorzem-nie-jestem-wywiad-z-polakiem-zatrzymanym-w-indonezji-za-pomoc-terrorystom/

 26. Siekiera_Motyka said

  Ad. 23 – Polisa ubezpieczeniowa wchodzi w życie !!!!

  ” Jest w środowisku taka dyskusja, że potrzebujemy na naszych listach takich osób, które będą nam pomagać w walce z nienawiścią, które będą to gwarantowały swoją postawą. (…) Oczywiście taką osobą jest pani Magdalena Adamowicz

  — zdradził w rozmowie z portalem wPolityce.pl jeden z polityków pomorskiej Platformy Obywatelskiej.”

 27. NICK said

  Wchodzi. SM.
  Bez mydła o-święcim-skiego.
  Do bydła. Polskiego.

  Nie w dópę.
  We czaszkę.
  Nie w kópę.
  Ci. Naszczę

  Goju.

  (to nie do Pana SM.
  Nie dziwię się Gospodarzowi)

 28. NICK said

  https://wiadomosci.wp.pl/wybory-uzupelniajace-na-prezydenta-gdanska-braun-i-walentynowicz-zapowiadaja-start-6342388325070977a

  Sami swoi. Nie ma mocnych.

 29. Piotr Bisek said

  14…ZED..Nie ma lepszego „materialu” na wykonanie takiego zadania jak pacjent ze (schizofrenia paranoidalna)…Mozna nim kierowac jak BMW….Dodawac gazu i zwalniac,hamowac itp….Przy „POmocy”?Srodkow zmieniajacych swiadomosc….TYLE.
  A teraz dlaczego?Tusio juz na POgrzebie rozpoczal kampanie wyborcza.Amber Gold nie moze sie ujawnic w calej krasie…bo to robota
  samej CARYCY….A Panu Pawlowi troche sie chlapnelo za duzo POdczas przesluchan….2-pieczenie na jednym RUSZCIE.

 30. Jowram said

  – 21 ( po północy) I 2019 Tak dziecko, to był mord satanistyczny [ śmierć dziewczynek w Koszalinie], który niewinną krwią miał podlać operację fałszywej flagi, fikcyjny zamach na prezydenta Gdańska – Adamowicza

 31. revers said

  lub paralizator …

  https://wolnemedia.net/stefan-w-nie-zadzgal-adamowicza-uzyto-paralizatora/?fbclid=IwAR0oL5Nk2iJEXOCTj25ncY-3ZSYJCeJN78nUaVi4sJkgkVVDW4M9_7d9mS8

  inne watki wbiega Milosz w wycieruchach dzinsach a policja wyprowadza Wilmana w szarych dzinsach

 32. gość said

  https://www.facebook.com/groups/2023628347689828/permalink/2053045774748085/

 33. revers said

  Splyw Moltawa, Bartka Kalinowskiego, cos na temat trojmiejskiej kosa nostra, moze tylko prezydenta Sopotu, ale te same elity trojmiejskie, te same metody dzialania.

  .https://www.youtube.com/watch?v=_mLNpM80Dvo

 34. zofia said

  Jedna z dziewczyn bedaca na scenie powiedziala ,ze „.. wszystko bylo b dziwne, najpierw myslala ze to jest czescia scenariusza,…. a potem zobaczyla ze prezydent sie osuwa ….. a potem zobaczyla czlowieka z nozem i bardzo sie przestraszyla ”

  Nie bylo zadnej paniki przerazenia okrzyku bo nie bylo sladu krwi!! Uczestnicy czekali na jakas informacje co sie stalo?! nie mogli nic zobaczyc bo dwie karetki zaslonily scene Dwie bo bylo dwoch poszkodowanych?, rannych? nieprzytomnych?
  Widzialam zdjecie bp Glodzia ale pod sala operacyjna, nic wiecej!

  Mysle ze najwiekszym przezyciem dla zony i dzieci.byl czas lotu z LA a nie to ze byli wszyscy zastraszani przez polskich nienawistnikow.

  Z cala pewnoscia przekaz informacyjny zabojstwa prez P Adomowicza jest kpina z Polakow.

  Mam nadzieje ze powroci normalnosci i do wyborow stana Plazynski, J Walesa i inni ktorzy nie bali sie kandydata prez PAdamowicza i chcieli stawic czola wtedy , A teraz stana przeciw slowu NIENAWISC bo PRAWDA bedzie zwyciestwem!

 35. revers said

  Wraca normalnosc …

  „Morderca Pawła Adamowicza kręcił się wokół gangu „Zachara”. Gangsterzy mu imponowali. Gdańsk, w którym dorastał Stefan W., był z jednej strony miastem wolności, a z drugiej miastem bezkarnych bandytów. W Trójmieście w ostatnich latach wiele kryminalnych spraw kończyło się bowiem szokującymi rezultatami.”

  ……

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ciemna-strona-gdanska-komentarz-mikolaja-podolskiego/k2z4zyf?fbclid=IwAR3vWYS454nctD5ls8E-KhHeim9vbfqA6O9IHDiKuxj8_0F_wc3D8iWxjiA

 36. Easy Rider said

  Ad 30.

  Panie Jowram, podobnie jak wcześniej ode mnie, tym razem zżyna Pan od Cypriana Polaka (Krzysztof Michałowski), bez podania źródła, a jest ono następujące:

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/01/18-21-po-ponocy-i-2019-tak-dziecko-to.html

  Jeżeli nie ma Pan nic do powiedzenia od siebie, to przecież nie ma obowiązku wypowiadania się w Gajówce.

  ——-
  …. i jeszcze te pierdoly Cypriana Polaka…
  Admin

 37. Jowram said

  Elity. Smoleńską inscenizację zamietliscie pod dywan teraz inscenizację gdańską również próbujecie zamieść.

 38. NICK said

  Nie.
  Jowram.

  Nie elity. Normalni.

  Nie. zamieść….

  Nie. Widać?

  Tak. TU Jowram pisze.
  TU? Zamiatają.

  Tylko dzięki Gospodarzowi.
  Rozumowi pod-padają.

  (Też się wściekałem lat temu parę… .)

 39. Siekiera_Motyka said

  Ad. 35 – „Możemy i musimy walczyć teraz z mową nienawiści (przyznajmy wreszcie, że przypisywanie Adamowiczowi sprawstwa w Amber Gold było prawdziwym idiotyzmem), z hejterami upubliczniającymi obraźliwe poglądy na forach. Cieszę się, że to się zaczyna dziać. Ale spójrzmy prawdzie w oczy – 99 proc. z nich nie miałoby odwagi nawet podejść do prezydenta i powiedzieć mu w twarz, co o nim myślą. Ilu z pozostałych zdecydowałoby się na atak?”

  Oj Boże ….. słabo się robi !!!

 40. RomanK said

  Mowa Nienawisci..co to takiego????
  Orwell podal jej definicje….
  Prawda…jest mowa nienawisci dla tych- ktorzy maja wiele do ukrycia! Nie sa w stanie zniesc prawdy..zwlaszcza o nich samych.
  To wyjasni wiele:-))))

Sorry, the comment form is closed at this time.