Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (62 – …
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Jasnowidz z Jasnej G… o Minister zdrowia i statys…
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  Carlos o Specjalna jednostka zajmuje si…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  seler o Wolne tematy (62 – …
  Zenon_K o Największa pułapka pozytywnego…
  Kwal o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  bardzo o Największa pułapka pozytywnego…
  JADAM o Izrael wciąż domaga się zmiany…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Toksyczne tricki, czyli jak toksyczni ludzie zastawiają sidła na swoje ofiary

Posted by Marucha w dniu 2019-01-27 (Niedziela)

Niemal znikąd pojawia się ten ktoś, który zmienia wszystko… Niby służy pomocą, niby przyćmiewa wszystkich swą bystrością i sprytem, niby taki grzeczny, a niestety tak bardzo niegrzeczny, aż demoniczny…

Toksyczny człowiek – bo to właśnie on – na pierwszy rzut oka idealny i bez skazy, a w rzeczywistości diabeł w ludzkiej skórze. Zmienia naszą codzienność w horror wciąż podsycany lękiem i strachem…

Jak zachowuje się toksyczny człowiek?

Toksyczny człowiek dokładnie wie, jak Cię zmamić i omotać. Wie, jak się zachować i co powiedzieć, by posiąść swoją ofiarę. Zrobi dosłownie wszystko, by tylko zdobyć zaufanie – gra i czaruje.

Na początku jest jak anioł – wysłucha, wesprze i pomoże, choćby miało go to kosztować wiele czasu i zaangażowania. Jednakże to, co robi na początku ze swoją ofiarą, traktuje jako „oddanie”, które potem z nawiązką sobie odbierze i to w dodatku w brutalny sposób. Poświęcony czas na mamienie swojej ofiary jest jak zadłużenie o wysokim oprocentowaniu – nigdy się nie kończy…

Do czego posuną się toksyczni ludzie?

Toksyczni ludzie wykorzystują różnego rodzaju taktyki, by zniekształcić rzeczywistość swojej ofiary i tym samym nią zawładnąć.

Metody toksycznych ludzi:

• Projekcja

Projekcja zwana również narcystycznym mechanizmem obronnym polega na przypisywaniu ofierze własnej toksyczności. Bezwzględni manipulatorzy zrzucają swoje własne przewinienia, czy haniebne postępowania na nieświadome tego faktu osoby. Ten bezwzględny sposób postępowania ma odwrócić uwagę i pozwolić dalej działać emocjonalnym drapieżcom.
Następuje tzw. odwrócenie ról, tj. drapieżca staje się ofiarą, a ofiara okrutnym wampirem. [Typowe dla pewnej nacji – admin]

Toksyczne osoby będą nieustannie dążyć do tego, by inne osoby wzięły odpowiedzialność za ich przewinienia i jeszcze do tego wstydziły się za przypisywane im toksyczne zachowanie. W rezultacie ja i Ty, a nawet i cały świat będzie winny wszystkiemu „co jest nie tak”. Obwinianie jest ulubioną grą toksycznych narcyzów.

Dla przykładu: Toksyczny kolega  z pracy będzie Ci wciąż wmawiał nieudacznictwo, by tylko nikt nie zauważył tego, jak wiele błędów on sam popełnił. Wszystko co będzie przez niego źle zrobione,  znajdzie się na liście Twoich przewinień i niedociągnięć.

• Agresywna nagonka

Toksyczne osobowości lubują się w krzywdzącej i wyniszczającej krytyce, której nie zawahają się użyć przeciwko Tobie, a nawet całemu światu.

Jeśli toksyczna relacja dotyczy właśnie Ciebie, to na pewno zauważyłeś/aś, że toksyczni ludzie często zmieniają cele i założenia. Niby dążycie do tego samego, ale w końcowym etapie dowiadujesz się, że jesteś beznadziejny/a bo wciąż coś psujesz i zmieniasz.

Założenia nie istnieją dla toksycznych osobowości. Toksyczny człowiek nigdy, ale to przenigdy nie będzie zadowolony z Ciebie, czy z tego co zrobiłeś/aś i oczywiście nie zawaha się ani sekundy, by Cię o tym poinformować. Lawina destrukcyjnej krytyki spadnie na Ciebie, jak grom z jasnego nieba.

Toksyczna krytyka może również dopaść Cię w formie „żartu”. Emocjonalne wampiry będą stale i trwale żartować z Ciebie – z Twych słabości i uczuć. Na dodatek rzucą:  …o co Ci chodzi – przecież żartowałem…

Sarkastyczne poczucie humory toksycznego gnojka ma na celu nie tylko Cię zawstydzić, ale przede wszystkim i nade wszystko poniżyć.

• Bezsensowne rozmowy

Podobno „dialog buduje”, ale nie w przypadku, gdy jest on prowadzony z toksycznym człowiekiem. Z nim każda rozmowa będzie prowadzić do tego, by udowodnić Ci, że jesteś głupi/a i wciąż się mylisz.

Choćbyś miał/a pełną gamę dowodów wiedz, że toksyczna osobowość zrobi Ci sieczkę z mózgu i w końcu sam/a podważysz zasadność i prawdziwość własnych racji. W całokształcie to Ty poczujesz się winny/a… No i nawet nie zauważysz, a sam/a zaczniesz przepraszać toksycznego człowieka za coś, czego nie zrobiłeś/ aś.

Pamiętaj – oni czerpią radość z dramatów i dla nich właściwie żyją.

• Pamiętliwe generalizowanie

Toksyczne osobowości mają niezwykłą zdolność zapamiętywania drobnych pomyłek z Twojego życia, których nie zawahają się ubarwić i wytknąć nawet po kilkunastu latach. Twoje błędy i potknięcia będą wciąż żywe i niestety coraz bardziej bolesne. Jest to forma upodlenia i zdeptania.

• Ukryte i jawne groźby

Toksyczne osobowości mają często nieracjonalne żądania wobec innych osób, a ich niespełnienie jest surowo karane. W konsekwencji nie tylko będziesz odczuwać strach i lęk w kontaktach z nimi, ale również zaczniesz tracić swoją tożsamość.

Słowa „…zrób to, albo…” często kończą się bardzo tragicznie. Ofiara nie jest w stanie spełnić niedorzecznych oczekiwań więc musi dostać „chłosty” i to nie tylko słowne. Najpierw obrzuci Cię gównem, a potem
zdepta równo z ziemią.

Kompromisy w tym wypadku nie istnieją. Jakiekolwiek próby łagodzenia i „głaskania” jedynie utwierdzą toksyczną osobowość w tym, że może, a w dodatku ma prawo do tego, by nieustannie Cię krzywdzić i poniżać.

• Okrutne wyzwiska

W ich świcie tylko oni mają racje, a świat należy do nich. Każda osoba, która spróbuje przeciwstawić się toksycznej osobie na pewno usłyszy kilkadziesiąt najobrzydliwszych epitetów w swoją stronę.

Toksyczne osobowości uwielbiają poniżać i obrzucać wyzwiskami wszystko i wszystkich. Nie raz usłyszysz „…co za głupia suka…, …idiota bez jaj – powinien zdechnąć… „.

Okrutne wyzwiska to również dobra zabawa – Ty cierpisz, a toksyczny człowiek wzrasta na sile… Czym więcej łez w Twoich oczach, tym więcej szczęścia i pustej paplaniny z ich strony.

Musisz wiedzieć, że wyzwiska są prostą i szybką formą upodlenia, czy zdegradowania – tym sposobem bardzo szybko zaczną grać na Twoich uczuciach i rządzić Twoimi emocjami.

• Warunkowanie

Toksyczne osobowości uwielbiają uzależniać swoje ofiary finansowo. Najpierw będą Ci wmawiać, że praca nie jest Ci do niczego potrzebna: „…moja księżniczka nie musi pracować… „, że są w stanie sami utrzymać rodzinę „…chodząc do pracy krzywdzisz mnie i poniżasz – jestem w stanie utrzymać rodzinę…”.

A potem nawet nie zauważysz, a nie tylko zrezygnujesz z pracy, ale również z kolegów, przyjaciół, a nawet rodziny.

Na pewno nie raz usłyszysz „…Twoja rodzina jest najważniejsza – swoim postępowaniem pokazujesz mi, że tylko oni się dla Ciebie liczą, a ja jestem śmieciem… „

[Z obserwacji życia gajowy wysnuwa hipotezę, iż to nie mężczyźni, ale kobiety są wyraźnie predysponowane do toksycznych zachowań – admin]

Toksyczne osobowości są patologicznie zazdrośni i nie chcą aby cokolwiek, bądź ktokolwiek stawał pomiędzy nimi i ich wpływem na Ciebie. Nieświadomie stracisz wszystko i wszystkich.

Będziesz zależny/a tylko od niego – staniesz się psem przy budzie toksycznej osoby. Dostaniesz jeść jak zasłużysz, a jak nie, to czeka Cię wyczerpująca głodówka. Toksyczna osobowość nigdy nie poluzuje Ci smyczy – jedynie co zrobi, to skróci ją do minimum.

• Szkalowanie

Toksyczni ludzie to mistrzowie oczerniania – to plotkarze nad plotkarzami. Wszyscy będą wiedzieć o Tobie więcej niż Ty sam/a. Toksyczne osobowości nie zawahają się ani sekundy, a jeśli zapragniesz konfrontacji, to nie zdziw się, że tą „prawdę” o Tobie będą w stanie wykrzyczeć Ci prosto w twarz.

Niedorzeczne historie o Tobie pozna cały świat, aż do tego stopnia, że sam/a zaczniesz wierzyć we własną poczytalność. Wymyślą niestworzone historie, by tylko odwrócić uwagę od nich samych.

• Obwnianie ex

Toksyczny kochanek to osobnik, któremu nie oparła się żadna kobieta i z pewnością Cię o tym poinformuje. Jednakże na samych przechwałkach się nie kończy. Toksyczna osoba zawsze będzie oczerniać i poniżać swojego byłego partnera. Będzie wymyślać niestworzone rzeczy i bluzgać, gdy tylko wspomni o byłym partnerze.

Nie łudź się – Ty również tak skończysz… Na Tobie też nie zostawi suchej nitki. Tylko, że to wszystko zacznie się szybciej niż Ty zakończysz związek.

Wampir emocjonalny będzie Cię wciąż porównywał do byłego partnera. Tak naprawdę stajesz się jego „byłym beznadziejnym partnerem” – powoli będziesz tracić swoją tożsamość…

• Testowanie granic

Dla toksycznych wampirów granice nie istnieją, a jeśli jakiekolwiek istnieją należy się ich szybko pozbyć. To oni tutaj dowodzą – im dłużej będą się bawić bez żadnych konsekwencji, tym bardziej będą pomysłowi.

Najpierw zniewaga słowna, potem lekkie „muśnięcie pięścią”… a w końcowym etapie „worek treningowy” dostępny 24 h na dobę… Oczywiście wszystko to przeplatane a’la przeprosinami i kwiatami…

• Triangulacja

Triangulacja w psychologii oznacza włączanie trzeciej osoby w konflikt.

Toksyczne osobowości uwielbiają tą metodę – gdy dochodzi do jakichkolwiek rozmów, a raczej potyczek słownych, zawsze znajdą kogoś „trzeciego”, by ten poparł ich stwierdzenia i założenia. Zawierają z nim sojusz – najpierw robią „pranie mózgu” osobie włączanej, a potem ruszą ze „sprzymierzeńcem” na swoją ofiarę.

Wszystko to, by zaszczepić w Tobie niepewność. Dwóch na jednego to ulubiona walka toksycznych drani. Po tego typu postępowaniu na pewno w Twojej głowie pojawi się niepewność „…jeśli Maria zgadza się
z Elżbietą, czy to znaczy, że ja jestem w błędzie?…”

• Gaslighting

Gaslighting należy do najbardziej podstępnych taktyk okrutnych wampirów, ponieważ działa poprzez wypaczanie i podważanie poczucia rzeczywistości.

Jest to pewien bardzo specyficzny sposób postępowania, polegający na wzbudzaniu w drugiej osobie wątpliwości co do własnego zdrowia psychicznego. Osoba manipulująca będzie przekonywać Cię, że to, co mówi jest jedyną prawdą, a Twoje postrzeganie jest oznaką zaburzeń psychicznych.

O tej metodzie możesz poczytać więcej:
>https://psychologiazycia.com/gaslighting-jedna-metod-toksycznych-ludzi

Jest to tylko kilka metod którymi posługują się toksyczne osobowości – w rzeczywistości jest ich o wiele więcej i w dodatku jedna uzupełnia drugą.

Troska o samego siebie nie tylko wymaga, ale również nakazuje zachowania „szeroko otwartych oczu”, ale również pewnej powściągliwości w podejmowaniu relacji, tak bardzo szkodliwej i toksycznej relacji.

Warto zwracać uwagę na każde szczegóły – najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo!

Autorka: Agnieszka (https://psychologiazycia.com/o-mnie/)

Bibliografia:
20 Diversion Tactics Highly Manipulative Narcissists, Sociopaths And Psychopaths Use To Silence You;
„Toksyczni mężczyźni” – Lillian Glass

https://psychologiazycia.com

 

Komentarzy 39 do “Toksyczne tricki, czyli jak toksyczni ludzie zastawiają sidła na swoje ofiary”

 1. I co gorsza, toksyczny człowiek nigdy się nie wyzbędzie swojej toksyczności, więc najlepiej takich ludzi za wszelką cenę unikać lub relacje z nimi ograniczać do niezbędnego minimum.

  ————-
  Od psychopatów należy uciekać. Nie ma szans na ich pokonanie, chyba że się ich zastrzeli.
  Admin

 2. Poczytałbym chętnie o psychopatkach…

 3. gość said

  Opowiem Wam o małym Desmondzie …

 4. Siu said

  Przydałyby się porady jak takiej toksycznej osobie skutecznie wsadzić kij w dupę jego metodami 🙂

  ——
  Można ją tylko zabić.
  Nie zmieni jej Pan.
  Admin

 5. Boydar said

  „… toksyczny człowiek dokładnie wie, jak Cię zmamić i omotać …”

  Eeeee tam, bajki; ja nigdy nie wiem, zwyczajnie improwizuję.

 6. Tekla said

 7. brys said

  W ten właśnie sposób straciłem brata.

 8. Wimar said

  Słusznie Pan Gajowy zauważył,że taki typ osobowości częściej występuje u pewnej znanej nacji.
  Po lekturze książki „Poemat Boga Człowieka” Marii Valtorty” każdy dojdzie do wniosku, że taką 100% toksyczną osobowością w gronie 12 Apostołów był Judasz z Kariotu. Ewangelie przedstawiają zaledwie ułamek jego toksycznych zachowań. A jak skończył to wiemy.

 9. Ad. 8

  30%.

 10. Rafał z said

  Tworzenie teorii z dupy… To jest kobieca perspektywa. I pewnie podobne brednie możnaby z drugiej strony również wysunąć. Bierze się to stąd że ludzie angażują się w związki z ludźmi do których nie pasują pod różnymi wzgledami

  Zamiast powiedzieć 100 razy „nie” i tylko RAZ „tak” to robią odwrotnie.

  Wiadomo. Moda, media, presja społeczna, imprezy, etc

  Nie chcę się rozpisywać ale pójście na latwizne… i angażowanie się w związek po związku tworzy właśnie TOKSYCZNE doswiadczenia. Obie osoby stają toksyczne w następnych zwiazkach…

  ————-
  Pan nie wie, o czym mówi. Toksyczność, psychopatia – to nie są cechy, jakie można „nabyć” lub się ich „pozbyć”>
  Admin

 11. NICK said

  Dobre.
  Zwłaszcza ostatni akapit, Rafale Panie.

 12. NICK said

  Tytuł.
  Toksyczni są rozpoznawalni.
  Zatem o czym mowa?

 13. revers said

  No ale tytul z referencja do ksiazki brzmi „Toksyczni mezczyzni” moze pisana przez feministke i juz wprowadza kolejna probe segregowania ludzi na toksycznych i nie toksycznych, gdy toksycznosc odpowiada nazewnictwu zwiazkow chemicznych, te z koleji podlegaja dawkowaniu i normom, ktore sa chwilow zawyzane z CETA.

  Jesli zwiazkiem chemicznym maja byc relacje miedzyludzkie to moze porozmaiajmy o liczbie Avogarda, i spinowej, elektronowej budowie toksycznego mezczyzny, co i tak nie jest w czasie w swietle nauk gender.

  Odpowiednikiem tokscznego mezczyzny moze byc modliszkowa kobieta, ktora po akcie kreacji pozera partnera.

 14. Marcin said

  Ludzie wampiry.
  Ja po przebywaniu w obecności pewnych osób czuję się wykończony, normalnie wydrenowany z energii.
  Dlatego staram się ich unikać na ile można.
  Czasem krótka rozmowa przez 5 min, ba pobycie z takim wampirem i czujesz się jak bateria w 10 letniej Nokii.

 15. Marucha said

  Re 12:
  Toksyczni są rozpoznawalni, żydzi są rozpoznawalni, antypolacy są rozpoznawalni, durnie są rozpoznawalni….
  Dlaczego więc jest, tak jak jest?

 16. ech said

  Polacy doskonale wiedzą co to toksyczny partner, żyjąc od wieków wśród toksykologii żydowskiej. Hitler te ich wspólnotę żydowsko słowiańska podziwiał, jako wyraz inteligencji, by przeżyć i kopulować ze złem, Ohyda spustoszenia, trzeba wykazać się nadzwyczajnymi przymiotami charakteru. Polacy, generalnie Słowianie, te cechy mają wykształcone w stopniu zaawansowanym. Ohydne żydostwo tak wrosło w tkankę słowiańska, z reszta dzikich, ze przejęło nad nimi kontrolę, ich rodzinami, krajami, etc. Najczarniejsze scenariusze i przepowiednie Hitlera się spełniły. Społeczeństwa są zdegenerowane, powstały hybrydy Szydo – białe. Ludzi ogarnął diabeł w każdej dziedzinie życia. Bog odszedł na manowce, Kościoły stały się Synagogami, zlotami czarownic i czarodziejów. Jedyne pocieszenie, że to wszystko w koncu szlag trafi, i powstanie Nowa Ziemia – bez OHYDY.

  ——-
  Pan nie o tym pisze.
  Admin

 17. Bohdan Szewczyk said

  Toksyczne tricki, czyli jak toksyczni ludzie zastawiają sidła na swoje ofiary – TO SĄ TYLKO CI KTÓRYCH ŻEŚMY PRZYŁAPALI;.. ZASPOZNAJCIE SIĘ Z ORGANIZACJA KTÓRA ISTNIEJE OD 100 LAT..
  http://infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=article&id=14162:wywiad-z-agentk-mossadu-i-organizacji
  JEST TO TAKŻE ODPOWIEDZ NA PYTANIE MARUCHY . POZDROWIENIA Z KANADY. BS

  ——-
  Proszę Pana, tu chodzi o toksyczne OSOBY. Indywidua.
  A nie o organizacje, mafie, gangi itp.
  Admin

 18. brys said

  Panie Gajowy – jeszcze niedawno myślałem że to bzdura, ale ponieważ wydarzenia przyspieszyły mam to na bieżąco i jest dokładnie jak pisze autorka. Na dzień dzisiejszy nie widać wyjścia, współmałżonek jest oplątany dokumentnie, chyba że ta osoba (toksyczna) zmięknie, brak kasy na dość wystawny tryb życia i trzeba będzie trochę męża popuścić żeby zarabiał. Jest jeszcze dość ciekawa rzecz jaką zauważyłem – ofiara upodabnia się do strony dominującej. W mowie, sposobie zachowania, patrzenia na innych. Debile bo kupują ode mnie dziadostwo, debile jak nie kupują, itp. Idioci, h…e, do psychologa wszystkich, jak wam nie wstyd, itp.
  Na co taka osoba psychopatyczna nie jest przygotowana całkowicie, jak zauważyłem – w przypadku robienia scen przy świadkach, chociaż czasami i świadkowie nie są potrzebni, na całkowitą zgodność. Obiera jej to możliwość kłótni, spazmów, zgrywania się na ofiarę, a nawet wzywania pogotowia, policji i kto tam się nada. Oczywiście jest to mój punkt widzenia, osoby która może się po prostu odwrócić i wyjść i wrócić do normalności. Brrrr….

 19. Rafał z said

  Nie Panie Gajowy…

  Wszyscy psychopaci są toksyczni ale nie wszyscy toksyczni są psychopatami. Babka ładuje wszystko do jednego worka i tworzy teorię.

  ———
  Jej poglądy są dla mnie słuszne.
  Admin

 20. Wiele z tego, co się pojawia w sieci jest słuszne, ale docelowo ma prowadzić na manowce. Brak badań naukowych sprzyja temu. Czasem wśród tego, co się mówi, jest ważne, czego się nie mówi. Co jest przemilczane.

  Artykuł jest oczywiście w porządku.

  PS. Andrzej Łobaczewski „Ponerologia polityczna”. Warto.

 21. revers said

  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2019-01-27 (Niedziela) @ 18:31:44

 22. Regina said

  Co będzie się działo,jak dwie osoby toksyczne dobiorą się,jak w korcu maku?

 23. ech said

  @15 O tym, o tym, zaledwie nieco szerzej.

 24. ech said

  @21 lepiej nie pytaj, wieczna wojna i ciągła zgryzota.

 25. lopek said

  Toksyczny człowiek swoją siłę czerpie z dobroci lub zagubienia się normalnych, zdrowych ludzi. Takiego rozpozna się np. w pracy bardzo szybko – więc traktować takiego jak powietrze, utrzymywać tylko stosunki służbowe – być wobec niego służbistą, wymagać, nie tolerować fuszery czy donoszenia przez niego na kogokolwiek. Jest to trudne – bo normalny człowiek jest stworzony do życzliwości – do bezinteresownego pomagania innym – co w kontaktach z w/w należy zawiesić na kołku. Natomiast poza pracą takich ludzi należy unikać i tyle.
  Na koniec – nie mylić toksycznego człowieka z tymi co to:
  „Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego.” – bo to już jest naprawdę sprawa poważna – naszego jestestwa na Ziemi – jako ludzi obdarzonych przez Boga wolną wolą.

 26. Marucha said

  Re 25:
  Panie Lopek… z psychopatą Pan nie wygra. To on będzie Pańskiim szefem, a nie Pan jego.
  Oni dużo szybciej awansują w hierarchii, bo nie mają żadnych hamulców moralnych, co dla przedsiębiorstwa oznacza efektywność. Poza tym są naogół inteligentni.

  „Nie mylić toksycznego człowieka z” wiadomą nacją? A co to za różnica? Rzyd jest urodzonym psychopatą i tylko bardzo niewielu nie nosi w sobie tego piętna.

 27. Isreal said

  ad15
  za dużo tych ostatnich?

  )

 28. Isreal said

  e, chyba za dużo wszystkich z Listy Gospodarza

 29. lopek said

  Re 26:
  „Panie Lopek… z psychopatą Pan nie wygra. To on będzie Pańskim szefem, a nie Pan jego.”
  =========
  Chodziło mi o świeżo przyjętych – z resztą zgoda.
  ——–
  ” A co to za różnica?”
  Chodzi o zasięg, skalę szkody, możliwości szkodzących – planowanie na pokolenia – czego zwykły dewiant raczej nie robi.

 30. Ad. 26

  „Nie mylić toksycznego człowieka z” wiadomą nacją?

  30%

 31. Polak i antychazar said

  Uwaga !!!

  Strasznie parchate gudłaje z naczelną gnidą opisali Albina Siwaka w najnowszym „Gównie Wyborczym” . Czytajcie.
  Niesamowity atak na Polaka, który w swoich książkach ujawnia żydowską antypolskość, podłość i kurestwo żydowskie skierowane przeciw Naszej Ojczyźnie Polsce, którą rabują na wszelkie możliwe sposoby żydowskie bandyci i złodzieje.

  A teraz coś o jego szmacie papierowej:

  Ja Gazetę Wyborczą kupuje
  Jak papieru toaletowego w sklepach brakuje
  I wielka mi przyjemność po dupie szpera
  Jak widzę tam mordę Szechtera

  Z wielkim SZMACUNKIEM dla jego gudłajstwa Szechtera, sztucznego Michnika.

  A tutaj deczko prawdy o tym żydowski wzorze do obsrania od Kobylańskiego z polonica.net:

  • Adam Michnik – Aaron Szechter – wróg #1 Polskości, Narodu Polskiego i Wolnego i Niepodległego Państwa Polskiego, polonofob, dywersant, komuch, prowokator, oszczerca i paszkwilant; w szkole podstawowej członek „czerwonego harcerstwa” tzw. „walterowców” Jacka Kuronia; agent UB i SB od 1968 roku, bliski współpracownik gen. SB Kiszczaka; członek i uczestnik – „Klub Krzywego Koła”;
  „Klub Krzywego Koła” został utworzony za zgodą i poparciem Julii Brystyger (dyrektor Departamentu Politycznego MBP i UB [Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego i Urzędu Bezpieczeństwa]); to nazwa klubu dyskusyjnego działającego w Warszawie w latach 1955-1962; Klub miał być kuźnią przyszłych kadr, którego cele zostały przedstawione na piśmie Jakubowi Bermanowi i Morawskiemu. Klub podjął bliską współpracę z tygodnikiem „Po Prostu”, w którego redakcji pracowali sami żydzi. Klub skupiał ówczesną (żydokomunistyczną) elitkę intelektualną, tzw. opozycję inteligencką, lewicę laicką, dyskusje w nim prowadzone dotyczyły m.in. problematyki kulturowej, politycznej, filozoficznej, artystycznej i ideologicznej; w zebraniach brali udział m.in.: Jan Józef Lipski żyd i mason, Witold Jedlicki żyd, Aleksander Małachowski żyd i mason, Stanisław Ossowski, Paweł Jasienica żyd, Antoni Słonimski żyd stalinowiec i mason, Władysław Bartoszewski żyd i mason, Jerzy Urban żyd i komuch, Jan Olszewski żyd i mason, Ludwik Hass żyd i mason, Leszek Kołakowski żyd i marksista stalinowiec, Aniela Steinsbergowa żydówka, Karol Modzelewski żyd i komuch, Jacek Kuroń żyd i komuch trockista, Adam Michnik żyd i komuch trockista, Anna Rudzińska żydówka, Jerzy Kornacki żyd, Adam Schaf żyd stalinowiec i marksista; po więcej szczegółów zapraszamy — KKK – „Klub Krzywego Koła”

  Absolwent liceum im. Klementa Gottwalda (czeskiego komunisty) przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie (dzis nosi ono imie Staszica). Utworzono je w 1951 r. Bylo to jedyne wówczas liceum w Warszawie, gdzie nie bylo religii. Chodzily do niego przewaznie dzieci stalinowskich aparatczyków, prokuratorów wojskowych, oficerów politycznych, zamieszkujacych pobliskie wojskowe bloki w rejonie ulic Nowowiejska, Piekna, Filtrowa.
  Najwazniejsza byla niespotykana w zwyklych polskich szkolach specyficzna jednolitosc spoleczno-materialno-swiatopogladowa srodowiska uczniowskiego: wiekszosc dzieci byla z domów komunistycznych, zwiazanych rodzinnie lub srodowiskowo ze stalinowskim i z komunistycznym establishmentem.
  złonek KOR – „komandosi”, żydokomuna-trockiści [KOR powstał z najbardziej antypolskich struktur partyjnych: WKP(b), KPZU, KPU(b), KPB(b), KPF, KPD(Niemiec), MOPRu.]; członek zarządu antypolskiej, powiązanej z masonerią i światową finansjerą żydowską Fundacją im. Stefana Batorego – założona i finansowana przez żydowskiego hochsztaplera giełdowego Sorrosa; członek tzw. „komisji Michnika” – skład: Andrzej Ajnenkiel, Jerzy Holzer, Adam Michnik, Bogdan Kroll, (jeden z nich figurował w kartotekach jako TW); która działała na terenie MSW mając dostęp do najtajniejszych materiałów w okresie od 12 kwietnia do 27 czerwca 1990 roku;
  były pracownik UOP-u, M. Grecki, autor pracy „Konfidenci są wśród nas…” tak pisał:„ Tak zwana „Komisja Michnika” działała na terenie MSW mając dostęp do najtajniejszych materiałów w okresie od 12 kwietnia do 27 czerwca 1990 roku (…) Jedynym materiałem, który po sobie pozostawiła „Komisja”, jest liczące dwie strony sprawozdanie wraz z enigmatycznym spisem materiałów archiwalnych i wnioskiem o przekwalifikowanie kategorii dokumentów z tej wyrywkowej listy. Nie wiadomo do jakich dokumentów członkowie „Komisji” mieli dostęp. Nie wiadomo, czy z tych materiałów nie zostały sporządzone kopie bądź odpisy, nie wiadomo wreszcie, gdzie takowe — jeśli istnieją — są przechowywane. Wiadomo, że jej członkowie mieli dostęp do akt współpracowników UB i SB. Nie wiadomo w jaki sposób pracowała „Komisja”, nie istnieją żadne dokumenty, które mogłyby wskazać, z jakich obszarów archiwum MSW korzystali jej członkowie. „Komisja” miała zapewne wgląd do wszystkich dokumentów, o jakie jej członkowie prosili — mówili pracownicy Biura Ewidencji i Archiwum UOP. Na pewno mieli też dostęp do materiałów operacyjnych, wszystkich opatrzonych klauzulą „tajne specjalnego znaczenia”. Nie ma jednak żadnej podstawy prawnej działania „Komisji”. Korzystanie z dokumentów odbywało się poza wszelkimi procedurami obowiązującymi w MSW”.

  brat: Stefan Szwedowicz – zbrodniarz UB, sądowy morderca, wielokrotnie wydawał wyroki śmierci na polskich narodowych bohaterów, żołnierzy AK, WiN, NSZ;
  ojciec: Szechter agent NKWD i UB, stalinowiec, fanatyczny komunista, jeden z przywódców Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy. Komunistyczna Partia Zachodniej Ukrainy konsekwentnie dążyła do rozbicia Polski, oderwania wielkiej części jej ziem i przyłączenia do już rusyfikowanej skrajnym sowieckim terrorem wschodniej Ukrainy. Aresztowany i skazany w tzw. procesie łuckim za szpiegostwo na rzecz Związku Sowieckiego;
  …po więcej informacji zapraszamy = http://www.polonica.net/czerwone-zyciorysy_Michnik.htm

  Za Polonica.net
  Polski Związek Patriotyczny Polonica.net
  Katolicko-Narodowy Ruch Oporu kontrjudaizacji i kontrdepolonizacji
  O.R.K.A.N.

 32. Piotr Podgórni said

  Ad. 22. Jeśli dwóch oprawców czyli toksycznych się spotka to założą jedną tajną organizację np. lożę masońską lub dwie partie polityczne.

 33. Ad. 32

  Jeden i drugi będą nikim bez pożytecznych frajerów.

  Nie zawsze da się ich uniknąć.
  Admin

 34. Voodoosch said

  Istnieją toksyczni trochę, trochę bardziej, no i kompletni ch*je. Każdego od początku należy zlinczować werbalnie. Zniszczyć pojęciami, których on nie rozumie: miłość, rodzina, troska, współczucie itp. Pokazać wszystkim jego małość i skur*****e. Wyśmiać jego pie****nie o pozycji i pieniądzach (czyli hiper duper samochodach i domach). Traktować go jak mniejszego od ciebie (bo taki jest).
  A jak nic nie pomoże … to lać w ryj, odwróci się i odejść.

  ——
  Nic nie pomoże.
  Admin

 35. Voodoosch said

  Zależy czy pan toksyczny to:
  – znajomy – takiego łatwo zajechać, bo „co mnie ch*j obchodzi”.
  – szef w pracy – pozycja przegrana. Proponuje zmienić pracę.
  – rodzina – tragedia… ograniczyć kontakty do minimum.
  – żona (małżonek) – gratuluję głupoty. Nie żal mi.

 36. brys said

  Jakie szanse mają dzieci takiej osoby?

 37. NICK said

  Coś w tym jest Voodoosch. (35).

  Ale.

  Czy nie mamy narzędzi a pierwszym jest świadomość sprawy, by tą toksynę zneutralizować?
  Toksyna działa mniej świadomie; nawet nie dopuszcza do myśli swych, że jest niewiele warta.
  Nie dopuszcza, że są normalniejsi.
  I, że wiedzą o tym.

  Nie wyobraża sobie, iż, może istnieć normalność, spokój, prawdomówność (…).

  „Toksyczność” Nas zniewoliła, szef Nas zniewolił.

  Takie czasy???
  Takie zniewolenie?

  W najgorszym przypadku będziesz na socjalu.
  I we MOPS’ie.
  Mopsie.

 38. Ad. 36

  Jakie szanse mają dzieci takiej osoby?

  Zdarza się obciążenie genetyczne (odziedziczenie cechy). W różnym natężeniu.

 39. Re: Artykul…
  „Toksyczne triki” w pelnej okazalosci w wizji niedalekiej przyszlosci w/g p. Jablonowskiego…

  (zebraly sie pluskwy I wydaly ryk…)

  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.