Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Były rzecznik ministra Macierewicza i były poseł PiS zatrzymani przez CBA

Posted by Marucha w dniu 2019-01-28 (Poniedziałek)

Dziś rano funkcjonariusze CBA zatrzymali sześć osób podejrzanych m.in. o powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści materialnych.

Wśród zatrzymanych jest Bartłomiej M. [Misiewicz – admin], były rzecznik prasowy MON za czasów Antoniego Macierewicza, oraz Mariusz Antoni K., [Kamiński – admin] który w poprzedniej kadencji Sejmu zasiadał w komisji obrony – poinformoawł portal TVP Info.

Oprócz tych osób funkcjonariusze zatrzymali cztery inne – byłą urzędniczkę, a także osoby związane z Polską Grupą Zbrojeniową. Jak ustaliło TVP Info, chodzi o byłą urzędniczkę w MON. Agenci zatrzymali też przyjaciela Bartłomieja M. – Radosława O., który był członkiem zarządu PGZ, a także dwóch byłych dyrektorów z tej firmy. Sprawa dotyczy okresu, kiedy szefem resortu był Antoni Macierewicz.

Jak jednak ustalono podczas śledztwa, nie miał on świadomości, że jego współpracownik Bartłomiej M. powoływał się na swoje wpływy w ministerstwie, by czerpać z tego osobiste korzyści. Podobnie jest w przypadku Mariusza Antoniego K., który prowadząc swoją firmę, wykorzystywał fakt, że był kiedyś członkiem PiS i zasiadał w sejmowej komisji obrony.

Z informacji portalu TVP Info wynika, że delegatury CBA we Wrocławiu i w Warszawie zgromadziły obszerny materiał dowodowy. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu, która w tej sprawie wystawiła nakazy zatrzymania i przeszukań. Jedna ze spraw, którą objęte jest śledztwo, dotyczy interesów Bartłomieja M. z PGZ, opisanych przez tygodnik „Sieci”.

Autorzy opisali wydarzenia, jakie miały miejsce w połowie 2016 roku. Wtedy to Polska Grupa Zbrojeniowa zawarła kilka umów na szkolenia ze Stowarzyszeniem dla Dobra Rzeczpospolitej. Niemal równocześnie PGZ zawarła z tym podmiotem umowę opiewającą na identyczną kwotę na wsparcie dla koncertu, jaki miał być zorganizowany na placu Piłsudskiego w Warszawie z okazji 40-lecia powstania Komitetu Obrony Robotników.

Ostatecznie koncert odbył się w pobliskim Hotelu Victoria. Sam jednak wniosek o dofinansowanie koncertu przez PGZ został zaakceptowany przez Radę Nadzorczą PGZ dwa tygodnie po samym wydarzeniu. Jak ustalili dziennikarze „Sieci”, stowarzyszenie otrzymało z PGZ aż 713 tys. złotych. Prócz pieniędzy na koncert PGZ zapłaciło też za organizację wystawy multimedialnej w Kielcach.

Zdaniem CBA ta wystawa w ogóle nie doszła do skutku. Koszt innej wystawy Pro Defense w Ostródzie, na której zarobiły podmioty związane z M., zdaniem śledczych był wielokrotnie zawyżony. Gros tych pieniędzy trafiło na konto firmy Ten Team. Wszystkie te podmioty są związane z Bartłomiejem M. lub jego znajomymi. Za podejmowanymi zaś decyzjami miał stać w zarządzie PGZ Radosław O., przyjaciel Bartłomieja M. Żona O. jest właścicielką apteki w Łomiankach, gdzie swojego czasu pracował M.

Mariusz Antoni K. jest podejrzewany o to, że jego firma Warszawskie Centrum Legislacyjne czerpała dochody z nielegalnej działalności lobbingowej, zaś sam były polityk PiS wykorzystywał swoje znajomości z czasów, kiedy był politykiem. Jedną z takich spraw opisała w ubiegłym roku „Gazeta Wrocławska”. Ujawniła ona ofertę przygotowaną dla firmy, która chciała dostarczać dla wojska samopodgrzewające się konserwy. WCF w ofercie zawarła swoisty cennik. Wynikało z niego, że Mariusz Antoni K. za zorganizowanie spotkania z osobami decyzyjnymi miał żądać od 5 do 30 tys. złotych.

/TVP Info/
https://www.magnapolonia.org

Po co te śmieszne skróty… „M.”, „K”… skoro Wikipedia (polska wersja) podaje wszystko jawnym tekstem?
Admin

Komentarzy 30 to “Były rzecznik ministra Macierewicza i były poseł PiS zatrzymani przez CBA”

 1. Siekiera_Motyka said

  Ojjjojojjjj, przecież to są normalne procedury organizacyjne. Podejrzewam że kilka „walizek” nie trafiło tam gdzie trzeba.

 2. revers said

  Gowin „Nie ma Swietych Krow”

  http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,24406032,gowin-o-zatrzymaniu-b-rzecznika-mon-nie-ma-swietych-krow.html

  a co z Edmundem wspolpracownikeim Macierewicza? nie zasuzyl sie inaczej lub zblizaja sie wybory.

  Tymczasem przy KGHM „Polska Miedz” dzieja sie rzeczy pisowskie nieslychane, na nowa afere zakala.

 3. revers said

  Jarosław Gowin nazwał aferę KNF „testem dla Polski, dlatego zostanie dokładnie zbadana i nie uchowa się żadna „święta krowa” …

  https://natemat.pl/255201,knf-czarnecki-gowin-mowi-o-walce-z-swietymi-krowami

  „Chrześniak wiceprezesa PiS ustawiał przetargi.” w KGHM

  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/kghm-ustawiane-przetargi/r7vltyx

 4. kroskar said

  Zatrzymanie „Miśka”, który jest ulubioną maskotką Antoniego i rebe Maślaka, jest kolejną hucpą, mającą odwrócić uwagę motłochu od innych spraw. A tych jest wiele. Np. lecznictwo – vide sąsiedni materiał o śmierci 15-letniej Patrycji. To po prostu kolejna wersja „Mamy Madzi” itp. A motłoch się jara.

 5. Re: Polecam (Podziemna.pl znowu na wizji).

  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  ————————-
  Podziemna.pl NIE istnieje. Panu chodzi o „PodziemnaTV”, kanał na YT.
  Trochę mnie niechęciła „walka z nienawiścią”.
  Admin

 6. kroskar said

  @kroskar – cdn. Na przykład od czego ma odwracać uwagę zatrzymanie Misiewicza, czyli tak naprawdę nic nie znaczącej łachudry – np. od tego – Materiał pochodzi ze strony TVNu, ale ponieważ moim zdaniem dotyczy ważnej sprawy, to go zamieszczam. Drugi link ze Sputnika. Temat: Do polskich rzeźni trafiają chore krowy a Polacy jedzą mięso, które może być niebezpieczne dla zdrowia. https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn24,149,m/chore-bydlo-kupie-chore-krowy-sprzedawane-na-mieso-i-ubijane-w-rzezniach,903977.html https://pl.sputniknews.com/polska/201901289684022-chore-krowy-polskie-rzeznie-mieso-Superwizjer-sledztwo/

 7. Marucha said

  Re 6:
  A od czego ma odwracać uwagę afera z chorymi krowami?

 8. kroskar said

  @7 Marucha – Podałem jako przykład tzw. aferę z zatrzymaniem Misiewicza, jako jeszcze jedną dętą sprawę, mającą odwracać uwagę od np. sprawy z karmieniem Polaków mięsem chorych zwierząt.

 9. Marcin said

  PiS zaraz to wykorzysta na podniesienie sondażowych słupków. O ile są winni poświęci te parówy a lud ryknie, że jednak Prawi i Sprawiedliwi.

 10. Easy Rider said

  Sądziłem, że Misiewicz (pomocnik aptekarza) to tylko taki karierowicz, który w wyniku jakichś układów towarzysko-rodzinnych dorwał się do stanowiska. A tu proszę – jaki „zdolny” chłoptaś, żeby przekręcić taką kasę! Ktoś jednak musiał na to pozwolić.

  Nie sądzę, aby ta afera miała odwrócić uwagę od czegoś innego, gdyż rolę tę już pełni doskonale sprawa Adamowicza i wywołana w następstwie orwellowska hucpa z „mową nienawiści”, która zapowiada się na dłuższy czas. Nagłośnienie afery Misiewicza może być przejawem wojny na najwyższych szczytach władzy, niewykluczone, że z powiązaniami zagranicznymi. Jest bowiem czymś oczywistym, że nie chodzi o palanta M., tylko o atak na samego Macierewicza, który – pozostając od 30 lat złym duchem polskiej polityki – był jednak nietykalny, bez względu na rządzącą opcję polityczną. Zabrzmi to może zbyt pięknie, żeby było prawdziwe – ale czyżby układ magdalenkowy zaczął się sypać?

 11. fx27 said

  Po wyborach wszystko się wyciszy, nikomu włos z głowy nie spadnie.

 12. gość said

  Nagła narada w siedzibie PiS. Pojawił się Macierewicz

  Jak donosi portal WP, w siedzibie partii rządzącej przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie trwa zwołana w trybie nagłym narada.

  Media donoszą, że do siedziby PiS przyjechał były szef MON Antoni Macierewicz. W spotkaniu ma brać udział kierownictwo partii. Wiele wskazuje na to, że narada ma związek z poniedziałkowymi zatrzymaniami CBA, jednak to informacja niepotwierdzona. Na Nowogrodzkiej stawił się także premier Mateusz Morawiecki.

  https://dorzeczy.pl/kraj/91633/nagla-narada-w-siedzibie-pis-pojawil-sie-macierewicz.html

 13. lopek said

  Być może, że Antoni jest umocowany wyżej od Kaczelnika w prawdziwych strukturach władzy i zaczynają się podjazdy – albo rzeczywiście objawiła się w ten sposób – mama śp. Madzi.
  Wniosek?
  Tzw. demokratura musi być na bieżąco wypełniana treścią – oczywiście treścią z szamba.

 14. Easy Rider said

  Ad 12.

  Nie wygląda więc na to, aby sprawa zakończyła się – jak mawia p. Michalkiewicz – „wesołym oberkiem”.

 15. ojojoj said

  A ja sie pytam jaka jest granica kwoty, gdzie za kradziez dostaje sie wyroki w zawiasach, albo „wyroki” awansu na stanowiska? bo to 713 tys. jak na takie ryby, brzmi tak jakby biznesmen robiacy 100 tys. rocznie ukradl batonik za 1,50

 16. wow said

  Podlasie nie ma szczęścia do „narodowców”, poseł M.K był niegdyś prezesem Młodzieży Wszechpolskiej w Białymstoku. I śmieszno i straszno jak to mówią. Władza i pieniądze demoralizują.

 17. Peryskop said

  Może to tylko zbieg okoliczności, ale inny Misiewicz (krewniak ?) był bohaterem afery korupcyjnej w Pentagonie. Niejaki Michael Vannak Khem Misiewicz z Illinois w 2016 roku dostał 78 miesięcy paki :
  https://abc7chicago.com/news/navy-officer-from-illinois-gets-stiff-sentence-in-corruption-case/1316146/

  Podobny ?

  Natomiast ten drugi to też ciekawsze środowisko :
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/mariusz-antoni-kaminski-z-nowa-zona-ilona-klejnowska/mzp0bsq#slajd-1M

  Pierwsza żona Mariusza Antoniego K. domagała się dla niego trybunału stanu za porzucenie jej, a potem kombinowała sklecenie partii politycznej na bazie KRK.

  O ile pamiętam MAK brał udział w głośnej acz wyciszonej wycieczce pijacko-konferencyjnej posłów PiS do Hiszpanii, z żonami oraz zawyżonymi fakturami dla Sejmu o refundację tamtej eskapady.

 18. NC said

  Ile odsiedzi Misiewicz?

 19. revers said

  6 rano
  puk, puk
  CBA Dzien dobry panie Ministrze.
  Misiewicz: Dzien dobry panom na sluzbie, to teraz wypijemy kawke.

  lub powody
  „A może chodzić również o przykrycie spraw, które już zostały nagłośnione przez media?

  W sprawie Amber Gold straty wyceniono na ok. 490 mln zł. W przypadku Getbacku mówi się o co najmniej 3,5 mld zł. Ale nagłaśnianie tego nie jest na rękę tej władzy. Bo musiałaby pochwalić się zerową aktywnością służb, CBA i ABW. Musiałaby przyznać się do błędu, bo to właśnie Getback był nagradzany przez nią jako spółka wykorzystująca wzorowo istniejące mechanizmy rynkowe. Musiałaby również opowiedzieć o zerowej aktywności Ministerstwa Finansów. Tuż obok jest sprawa SKOKów i bulwersujący sposób, w jaki został potraktowany wiceszef KNF, Wojciech Kwaśniak. Urzędnik, który widział niejasny przepływ gotówki w SKOK najpierw został pobity, następnie zatrzymany w atmosferze, która miała sugerować jego winę. Nie wspominając o tym, że proces w sprawie ciężkiego, zagrażającego życiu pobicia nie może ruszyć z miejsca. A osoba, która ma na to wszystko wielki wpływ, minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, zasiada na gali Człowieka Wolności obok senatora Grzegorza Biereckiego. Osoby, która SKOKi zakładała i nadzorowała latami. ”

  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/590116,brejza-bartlomiej-m-przykrywka-system-finansowy-pis.html?fbclid=IwAR32DfDb00xmk8GLMw7WjrfqLaeyvQ3bO6pPV4Z7Yy3R4YdY8AwBsYHlcTQ

 20. Bronisław said

  Walczyliśmy zdecydowanie z tkz. „komuną”, bowiem nie mogliśmy się zgadzać na tamto bezprawie, ale rządy pookrągłostołowe to już gorszy „nierząd”, aniżeli panował w Królestwie Polskim w wieku XVIII!!!

  Módlmy się, abyśmy doczekali się Królestwa Polskiego, w którym będzie obowiązywało Boże Prawo!!!

 21. gość said

  Układ towarzysko-biznesowy w PGZ. Zaremba: To koniec epoki Macierewicza

  Afera dotycząca Polskiej Grupy Zbrojeniowej nie jest czymś nowym ani zaskakującym. Kiedy Antoni Macierewicz na początku 2018 r. odchodził z funkcji szefa Ministerstwa Obrony Narodowej, krążyły wieści, że jedną z przyczyn tej dymisji – poza motywami politycznymi – są „nieprawidłowości” w tej instytucji.

  Polityk miał się okazać nie tylko ekstrawaganckim protektorem kariery byłego rzecznika resortu Bartłomieja M., który żądał, by go traktowano jak wiceministra, we wszystko się wtrącał, upokarzał wojskowych. Pod bokiem Macierewicza miał wyrosnąć quasi-korupcyjny układ. Zresztą na długo wcześniej krążyły pogłoski, choćby o niekontrolowanych skłonnościach Bartłomieja M. do hazardu.

  Czytaj dalej:
  https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1394794,piotr-zaremba-o-ukladzie-w-pgz-i-macierewiczu.html

 22. RomanK said

  Hanba!!!! TO bezczelne oczernianie i plugawienie dobrego imienia! Nie wierze!!!!!
  Czlowieki o tak polskiej twarzy i sarmackiej postawie ,z ktorej bije sama prawosc i sprawiedliwosc I szlachetnosc z poboznosciom,…….nie moze byc zadnym zlodziejem!!!!

  TO nie jakies anonimowe pasiehooye ukrywajace swoje polskosci w rozporkach i wygladajace przez nie na Gajowke – pod oslona anonimkuff…
  To prawdziwi polscy politycy ….z miensa bez kosci:-))))) pradziwy nawoz tej ziemi:-))))

 23. NICK said

  RomanK.

  Idź Pan… .

  Spać.

  Śpiochu.

 24. Boydar said

  … „śpiochu” … cóż za perfidia … 🙂

 25. NICK said

  Per-fidia.
  Fidia?
  Trudno znaleźć.

  Nigdy Tego Człeka nie zrozumiem.

 26. gość said

  Mocne słowa byłego generała na temat aresztowania Bartłomieja M. „Nie dziwi mnie, to wierzchołek góry lodowej”

  https://wolnosc24.pl/2019/01/29/mocne-slowa-bylego-generala-na-temat-aresztowania-bartlomieja-m-nie-dziwi-mnie-to-wierzcholek-gory-lodowej/

 27. gość said

  Tadeusz Rydzyk poręczył w prokuraturze za Bartłomieja Misiewicza.

  Macierewicz w Telewizji Republika poinformował, że Tadeusz Rydzyk złożył za Bartłomieja Misiewicza poręczenie majątkowe w prokuraturze.

  https://www.wykop.pl/link/4773329/tadeusz-rydzyk-poreczyl-w-prokuraturze-za-bartlomieja-misiewicza/

 28. gość said

  Trzy miesiące aresztu dla byłego rzecznika MON Bartłomieja M.

  Nie pomogło osobiste poręcznie ojca Tadeusza Rydzyka, ani zapewnienia o niewinności Bartłomieja M. ze strony byłego szefa MON Antoniego Macierewicza. Były rzecznik resortu obrony, zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu trafi do aresztu tymczasowego.

  Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu podjął decyzję o zatrzymaniu Bartłomieja M. w areszcie tymczasowym na trzy miesiące.

  Jak podaje Radio ZET, były poseł Mariusz Antoni K. nie trafi do aresztu tymczasowego. Sąd zastosował wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze m.in. poręczenie majątkowe.

  https://dorzeczy.pl/kraj/91886/trzymiesieczny-areszt-dla-bartlomieja-m.html

 29. RomanK said

  NO I co..parchate anonimy?????
  Sam Ojciec Rydzyk swoim majatkiem porecza….dla Ojczyzny ratowania rzuca sie ..z workiem na prokuratora!!!!
  Czy Ojciec poreczylby za kogos innego???? jakiegosc nedznego parchatego lobuza?? jakiegos nickta o mordzie szczura????
  Okrasc zlodzieji nie jest zadnym aktem zlodziejstwa! Ale sarmacka chwalebnoscia patriotyczna!

  MOdlmy sie..zeby Ojcu Nie zabraklo kasy i nie zostal na chlodzie w nedzy i glodzie. i zeby tym szczercom wrednym wykrecilo klamliwe mordy tak….. jak swini ogon!

 30. witek said

  Poręczenie jest przysługą za przysługę.
  Koniec katolickiego RM coraz bliższy….

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/poreczenie-osobiste-dyrektora-radia-maryja-ws-bartlomieja-misiewicza/

  ———-
  Zapomniał Pan cudzysłowu: „katolickiego”.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.