Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

USA vs Nord Stream 2: nadszedł czas działania

Posted by Marucha w dniu 2019-01-28 (Poniedziałek)

… czyli kolejny przykład na to, jak koniokrady nie wtrącają się do wewnętrznych spraw innych państw i szanują ich suwerenne decycje. – admin

USA zażądały od Unii Europejskiej, by podjęła aktywne działania przeciwko Nord Stream 2 – podała niemiecka Handelsblatt, powołując się na urzędnika w Białym Domu. „Chcemy, aby projekt został wstrzymany (…). Nadszedł czas działania” – powiedział amerykański urzędnik.

USA w dalszym ciągu żądają od europejskich partnerów, by podjęli kroki mające na celu zapewnienie sobie bezpieczeństwa energetycznego. Waszyngton jest też pewien, że wspólnota ma obowiązek zapewnienia „niezakłóconych dostaw gazu przez Ukrainę”.

Wcześniej amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell zagroził sankcjami niemieckim spółkom zaangażowanym w budowę Nord Stream. Według jego słów realizacja projektu razem z „Tureckim Strumieniem” powoduje, że tranzyt paliwa przez Ukrainę staje się niepotrzebny. Niemiecki rząd oświadczył jednak, że Amerykanie nie mają podstaw prawnych do tego, by ingerować w budowę gazociągu.

Europejscy eksperci, do których zwrócił się z zapytaniem Sputnik, określili amerykańskie działania przeciwko Nord Stream 2 jako „antyeuropejskie”.

Premier Polski Mateusz Morawiecki także stwierdził niemożność powstrzymania budowy Gazociągu Północnego 2.  [Jaka niemożność? Pieprznąć bombkę nuklearną i spokój – admin]

Nord Stream 2 przewiduje budowę dwóch nitek gazociągu o przepustowości 55 mld metrów sześciennych gazu rocznie dnem Morza Bałtyckiego od Rosji do Niemiec.

Przeciwko jego realizacji występują USA, zainteresowane eksportem swojego LNG do Europy i Ukrainy, która boi się utracić dochody z tranzytu rosyjskiego gazu. Polska, Litwa i Łotwa uważają plany budowy gazociągu za umotywowane politycznie. [Zdanie tych państw jest bez znaczenia – admin]

Rosja i Niemcy podkreślają, że projektowi przyświecają tylko cele gospodarcze.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 25 to “USA vs Nord Stream 2: nadszedł czas działania”

 1. Korab said

  No tak – a skąd by Ukry miały ukraść ropę,jakby rurociąg nie przebiegał przez ich terytorium? A jakie straty geszeftowe dla „ukraińskich elit ” – Walzmana,Julii Kapitelman-Tymoszenko, Kołomojskiego, Hrojsmana… Aj,waj jaki dziwny kraj!

 2. Birton said

  gdyby nie żydkowie Kaczyńscy mielibyśmy wszystkie nitki gazowe u siebie i nikt nie pomyślałby nawet we śnie o jakichś Nord Streamach.

 3. Easy Rider said

  Wydawało się, że ekscesy niejakiej Żorżety to tylko skandaliczny wybryk w świecie dyplomacji, ale przecież działania rządu USA pozostają – nie od dzisiaj – na tym samym, chamskim poziomie. Kiedyś dyplomacja kojarzyła się z wysoką kulturą i odpowiedzialnością za słowa, ale to były elementy świata, który już bezpowrotnie przeminął.

 4. Siekiera_Motyka said

  Ad. 1 – Dziesiątka !!!!

  Odcięta Ukraina rozpieprza poważne USraelskie plany.

 5. Plausi said

  Co wolno wojewodzie …

  resztę powiedzenia powinni wielcy patrioci USA w Polsce znać.

  „Wcześniej amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell zagroził sankcjami niemieckim spółkom zaangażowanym w budowę Nord Stream.”

  Zostało to w RFN uznane za bezczelne mieszanie się w wewnętrzne sprawy, i to pomimo, że

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/oszalamiajaca/#CzegoPolacy

  Inaczej w Polsce

  https://marucha.wordpress.com/2019/01/09/ambasador-usa-zablokowala-prace-nad-ustawa-o-uberze/

  po jednym telefonie ambasadorzycy zmienia się decyzję czy ustawę, co jest najlepszym dowodem na to, kto zainstalował ten „żąd” w Warszawce.

  Podobnie z sankcjami, „żąd” w Warszawce był w stanie zrujnować swych rolników i innych eksporterów, aby wywiązać się wzorowo z sankcji, jakie mu USA nałożyły, powodując miliardowe straty, USA nie biorą sankcji tak dokładnie, jeśli o ICH interes chodzi, patrz Handelsblatt:

  https://www.handelsblatt.com/unternehmen/industrie/raketentriebwerke-usa-und-russland-schliessen-raketendeal-trotz-sanktionen/22998776.html

  „USA und Russland schließen Raketendeal trotz Sanktionen” (USA i Rosja zawierają umowę w zakresie techniki rakietowej)

  „Moskwa. Podczas gdy Biały Dom wywiera duży nacisk na Europę odnośnie swoich sankcji wobec Rosji, Stany Zjednoczone wykazują mniej oporów w kontaktach, jeśli chodzi o ich własne transakcje. Dowodzi tego bardzo krytyczna umowa odnośnie techniki rakietowej: amerykańska firma ATB Orbital ATK kupuje cztery silniki rakietowe od rosyjskiego holdingu Energomasch.”

  No cóż, sprawa jest oczywista, ale czy jest w stanie przekonać polskich jełopów, zaczadzonych patriotyzmem USA, którzy rozsmakowują się nawet odchodami, jeśli z USA ?

 6. Plausi said

  Kto nie zna przysłowia o wojewodzie

  to i Michalkiewicz nie potrafił się bez niego obejść. aby wyjaśnić stan duch w „żądzie” i nierządzie.

  https://marucha.wordpress.com/2019/01/28/w-wojnie-z-nienawiscia-zadnych-samowolek/

 7. lopek said

  Na mój nos grandziarze zza wielkiej wody o zastopowaniu rzeczonej budowy mówią tak tylko dla zmyłki i uspokojenia Banderlandu. Jedno jest pewne – Banderowcy na dłuższą metę nie będą tolerowani przez nikogo. Stworzono wrzód na du-*e Europy, który miałby sens w razie gorącej wojny w tej części Europy. Tymczasem gorącej wojny raczej une nie planują – więc Banderland jest tylko w/w wrzodem. Nie planują, ponieważ zwycięża koncepcja świata dwu lub wielobiegunowego.

 8. Kojak said

  No coz ? Dobrze! Na pochybel syjonistycznym zbrodniarzom i bandytom z Usraela! Niech bydlaki sami utrzymuja UPADLINE ! Dosc kryminalnego zlodzejstwa pogrobowcow |zbrodniarzy z UPA !

 9. ojojoj said

  do 2 Birton
  Ma pan racje. Szczegolnie, ze srodek Polski od wsch. do zach. to niziny. Po drugiej stronie Karpat juz nie latwo na rurociagi. Gdyby tak jeszcze odbic czesc Ukrainy – przez Polske czy przez Rosjan, to nitka lecialaby prosto z poludniowej Rosji do NIemiec i dalej. Przez dzikie pola i polskie niziny. Bez zadnych zakretow, gor, czy dolin. Nawet gdzie zaczynaja sie Karpaty, moglo by byc rozgalezienie na poludnie Europy po sama Grecje (oczywiscie z zalozeniem ze nie bylo by zadnego ukrainskiego tworu).

 10. Marek said

  Forumowi romusie twierdzą, że liczy się interest narodowy juesej first, a nie jakieś żałosne skomlenia polaczków lub deal szwabsko – kacapski. þólncne nitki zagrazają bezpieczeństwu szwiata, a Trump jest przyjacielem szwiata i szwiatowym antyglobalistę, co uratuje nasze dzieci i wnuki przed zagładą. Poniali doornie? Jak nie poniali, to przyjeżdżajcie do Teksasu, stąd lepiej widać.

 11. AlexSailor said

  Polityka Stanów jest idiotyczna.
  Takimi żądaniami wpychają UE w sojusz z Rosją, a po przegięciu staną się oficjalnym wrogiem UE, która wejdzie w sojusz z Rosją i dalej Chinami.
  Zostaną na lodzie z niczym, bo nie można walczyć z całym światem i ciągnąć ze wszystkich zysków.

 12. NICK said

  Romusie podkulili ogonki, Marku.

  Nie zarobią chyba… .

 13. ? said

  Na kanwie robienia interesów – największym odbiorcą broni wyprodukowanej na Ukrainie jest … Rosja:

  Table 1. The 25 largest exporters of major arms and their main clients, 2013–17

  Click to access fssipri_at2017_0.pdf

  No to jak to jest z tą rosyjską agresją?

 14. RomanK said

  Panie Alex…czy pan czytajac glupkow , Nickuff, Kojakuff i innych Markuff….oslepl?????
  Jakie UE…UE to rozpadajacy sie geszefte..w stanie ikwidacji….
  Ani Rosja, ani USA nie ma zadnych interesow wspolnych z NIKIM… oni maja tylko swoje interesy!!!!!
  Jesli zalatwianie interesow niemiecko rosyjskich ..idzie zle..zalatwiaja to- ku nieszczesciu Polakow – zawsze na polskiej ziemi kosztem jej mieszkancow. O czym zawsze zapominaja Bezrymni Rymarze:-)))) i Mrzoncy Mazyciele:-))))))z uszkodzeniami masy szarej:-)))czyli tak zw, Sarmacka Kupa herpu Dupa!:-))))
  Kazde jedno zblizenie Rosji z Niemcami konczylo sie pozarem Berlina:-))) za kazym razem podpalali go …..Rosjanie:-))))
  Jak sie panu widzi…… dlaczego sily Najjasniejszejprzejasnosci -tak magluja tlumaczke Trumpa na temat -o czym gadali z Putinem.. a ona biedaczka tlumaczy sie :
  – Suminnie , na krzyz z palca .. zebym sie z tego mijsca kaminiem nie ruszyla………Nie Pamietom!!!!!!!!

  :-))))))))
  Ja pamietam, jak duze chlopoki zarzdzili zabawe w salonowca….to zawsze ich swedzialy dlonie ..a nas ….malych piekly dupska:-)))) NIhil Novi!!!!!

 15. RomanK said

  Wszystkim zwolennikom Histerii Alternatywnej…przypominam….
  ze….. gdyby sasiad umial korzystac z lazienki I sraczyka , jakie pozwoilismy mu uzywac, korzystal z niego- jak czlowiek..a nie sral do wanny i odkrecal krany i wynoscil…Nii musialby dzis kucac w krzakach i podcierac sniegiem:-)))))

 16. Birton said

  Rosja powinna zaprezentować następujące stanowisko:
  „W przypadku zastopowania prac nad Nord Stream 2 , stopujemy przepływ gazu przez nitkę ukraińską.”

  Następnie, po ukończeniu i uruchomieniu pełną parą Nord Stream 2 odciąć całkowicie dostawy gazu na Ukrainę.

 17. Marucha said

  Re 14:

  Ja pamietam, jak duze chlopoki zarzdzili zabawe w salonowca….to zawsze ich swedzialy dlonie ..a nas ….malych piekly dupska:-))))

  Doskonałe powiedzenie!

  I tak sobie pomyślalem o tych, których dupska pieką, a wciąż cieszą się, że ci więksi zaszczycają ich grą w salonowca…

 18. Plausi said

  Chodzi o sabotaż

  W @5, Plausi opisano przypadek sabotażu nie tylko polskiej gospodarki, ale także UE, to jest bowiem wojna, jaką USA od dziąsięcioleci prowadzą przeciwko UE,

  https://marucha.wordpress.com/2017/12/12/izrael-chce-ustawic-europe-do-pionu/#comment-720883

  jak też żąd w Warszawce usłużnie wypowiedział UE i samym Polakom.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska

  Powyższy link wyjaśnia rolę Polski jako mocarstwa w imperium globalnym, niektórzy bowiem widzą wyraźnie fata morganę polskiej mocarstwowości.

 19. Boydar said

  Panie Romanie, pisze Pan tak, jakby fucktycznie jeszcze Pana piekła. I nic w tym dziwnego nie ma, to jest prawda i jest Pan wyjątkowo jak na Kafla szczery.

  Jest tylko jeden drobny szczegół, który umknął Panu w zarozumieniu; Putin wie coś, czego nie wiemy my, przykładając ludzką miarę do obserwacji sytuacyjnych.
  Kapłani faraona mogli pozwolić sobie na wiele „błędów” mając stuprocentową pewność co zdarzy się w środę o 13:27.

  Jak Pan sądzi, dlaczego na siłę i na pozór wbrew rozumowi wygaszane są elektrownie atomowe w Reichu ? To ja Panu powiem, dokładnie dla tego, żeby do beczek z iperytem i sarinem na dnie Bałtyku i Morza Północnego nie dołożyć kolejnych Fukuszim.

  Żeby było „śmieszniej”, to to również wiemy, tylko mało komu si w głowie mieści, że za czterdzieści lat nic nie będzie takie jak było. A gaz ? Gaz się zakręci, szkoda dla śledzi żadna, płakać nie będą. Śledzie.

 20. RomanK said

  ad 1 panie ..Boydar -czy jak tam panu na wymie….pan oczywiscie wie, ze…. wie Putin:-)))) I nikt inny:-)))
  Moze pan wydmucha tlumaczke:-)))..tak – jak usiluja to robic „amerykanskie” Zydy:-))))))

  Przykladac ludzka miare moze tylko Czlowiek do drugiego…… Czlowieka….
  Anonimy tego robic nie moga….I nie powinny..chyba, ze to calkiem prymitywne I wulgarne anonimy;-)))) siegajace poziomem tak nisko, ze nizej jest juz tylko ….Nickt:-))))) I nikogo wiecej:-))))

 21. Boydar said

  Uwielbiam merytoryczne wypowiedzi, szczególnie w Pańskim wykonaniu 🙂

 22. RomanK said

  ad 17//Panie Gajowy….jesli osiolkowi dano do wyboru..cieszyc sie sloma po dobremu…albo w drugom zlobie sloma po zlemu:-)))))
  Pamieta pan w 1990 roku doszlo do gentelmanskiej umowy… pomiedzy najdzentelmniejszymi gentlemanami , w ktorej zaprzysiezono I podpisamo, jak to nazwano w umowie ( steelclad) obietnice i zbowiazanie ,ze ani jednego cala nei przesunie sie przedmiotu umowy na Wschod…..
  I jak pan p[opatrzy dzis dokad prowadza piekne autostrady w Polsce.
  ……zara… zara -zanim pan skomentuje….I oceni…..

  Wtedy 29 lat temu stwierdzilem…w obecnosci zachwyconych Umowa….ze nei ma sie z czego cisezyc …..bo, ja tych gentlemanow doskonale znam I doskonale wiem , ze jacy gentlemani takie ich umowy:-))))))

 23. NICK said

  Wyrazy współczucia.
  Naprawdę.

  Uznajmy, że P. Romanowi należy się order.
  🙂 .

 24. Sanning said

  ad:18 Tak. TAK
  Wszystkie instytuty w Europie mowia jednym glosem – za 20 lat w Europie zapotrzebowanie
  na gaz zwiekszy sie o 50%. Aby Europa dalej mogla sie ekonomicznie rozwijac
  i budowac nowe miejsca pracy potrzebuje rosyjski gaz.

  Na Ukrainie linie przeplywu gazu maja juz 40 lat i wymagaja natychmiastowch remontow,
  ktore beda kosztowac 10mld Euro. Zadna firma sie tego nie podejmie, ryzyko polityczne i inne.
  Latwiej jest zbudowc nowa linie za 8mld Euro, niz remontowc stare i dlatego takie kwikanie i podstakiwanie.

 25. PaniWoźna said

  Polacy nie pojmują, że zyski z eksportu gazu do zach. Europy przez FR kształtują się w następujący sposób:

  Polska jest uzależniona od dostaw rosyjskiego gazu w ok. 55%.
  Polska stanowi tylko niecałe 4% zysków dla Rosji z gazu eksportowanego na kierunek zachodni.

  Dodatkowo rurociąg Przyjaźń był wybudowany jeszcze w latach 50. XX wieku więc jego przepustowość jest obecnie niewystarczająca. FR więc chce zbudować nowoczesny i o większej przepustowości. NordStream2 miał wszak przechodzić przez terutorium RP ale budowa „pieremyczki” nie powiodła się, gdyż rzad RP stwierdził, że… za pomocą tejże „rury” Rosjanie… będa nas podsłuchiwać. Absurd oczywiście a z wariatami się nie rozmawia.

  🙂 to tyle.

Sorry, the comment form is closed at this time.