Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Ben Buja Nago Bramaputra
  Maverick o Czy następny będzie Władimir…
  Kwal o Wolne tematy (65 – …
  Bogdan Goczyński o Maseczkowy szwindel
  Marucha o Wolne tematy (65 – …
  Staszek z Przyborowa o Duchowa przestrzeń Polski?
  Lily. o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  PJO o Twórca „Patrioty” nie żyj…
  revers o Wolne tematy (65 – …
  Niedźwiedź o Wolne tematy (65 – …
  revers o Czy następny będzie Władimir…
  Kwatermistrz o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 525 obserwujących.

Polski misjonarz o pogrzebie Adamowicza: Najwięksi wrogowie Kościoła na honorowych miejscach w Bazylice

Posted by Marucha w dniu 2019-01-31 (Czwartek)

Artykuł nienajnowszy, ale chyba wart przeczytania – admin

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w Bazylice Mariackiej w Gdańsku stał się przyczynkiem do wielu komentarzy wśród polityków, publicystów, a także duchownych. Dominuje w nim ton pochwalny wobec lewicowo-liberalnego polityka, który popierał marsze homoseksualistów, a także aborcję na życzenie.

Z tego typu narracji wyłamują się nieliczni kapłani, a jednym z nich jest ksiądz Włodzimierz Małota CM ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy – duchowny pracujący między innymi w Hondurasie i Papui-Nowej Gwinei oraz odprawiający Mszę Świętą w tradycyjnym rycie rzymskim.

Ks. Małota skomentował pogrzeb Pawła Adamowicza na swoim profilu na Facebooku zamieścił wpis, w którym umieścił takie słowa:

– Odnotowujemy: Gdańsk, 19.01.2019. Największa jak do tej pory kumulacja elementów “nowej religii niby-katolickiej” w Polsce – czytamy. W jednym z komentarzy pod tym lapidarnym wpisem można znaleźć obszerniejszy ustęp zamieszczony przez księdza Włodzimierza Małotę CM.

– Czego tam nie było… najwięksi wrogowie Kościoła na honorowych miejscach w Bazylice dedykowanej Matce Bożej, jakiś podobno konserwatywny arcybiskup udzielający Komunii świętej komu popadnie, z rozpędu nawet ateistom wojującym, masoneria pisząca scenariusz liturgii “katolickiej”, zwolennik aborcji i propagator sodomii ogłoszony jako “santo subito”… po prostu – kumulacja.

= Kto się temu trzeźwym umysłem przyjrzał, zobaczył jak będzie wyglądał “oficjalny Kościół niby-katolicki” za kilka-kilkanaście lat. Tak to będzie wyglądać w kościołach. W ich kościołach. Nie będą to kościoły, gdzie prawdziwa wiara katolicka będzie nauczana i praktykowana. Ona tam będzie wystawiana na pośmiewisko i kpinę. I to jest Pasja Kościoła – czytamy.

Do słów księdza Włodzimierza Małoty nie trzeba nic dodawać. To jeden z najbardziej trafnych i przerażających jednocześnie komentarzy mówiących o stanie Kościoła w Polsce i duchownych, którzy nim kierują.

Za: facebook.pl
https://dzienniknarodowy.pl/

Polscy katolacy już nie widzą nic złego ani we wpuszczaniu na Mszę antychrześcijan, ani nawet w udzielaniu Komunii Św. byle komu… „Ale co ci to przeszkadza?”.
Admin

Komentarzy 14 do “Polski misjonarz o pogrzebie Adamowicza: Najwięksi wrogowie Kościoła na honorowych miejscach w Bazylice”

 1. TomUSAA+ said

  „ale co ci to przeszkadza?” najbardziej prostacki skrót myślowy, jaki znam

 2. Darios said

  Bardzo interesujaca inscenizacja , „wykonawca ” to wzorowy przyklad Mk Ultra , na nozu brak krwi , serce ranione nozem jest usiskane dziesiatki razy przez babsztyla ktory takze nie nosi sladow krwi , corka smieje sie na pogrzebie a usmiercony praktycznie od dawna mieszka w usa jednoczesnie bedac prezydentem polskiego miasta.

 3. Mruk said

  Mam wlasciwie podobne odczucia co ks. Malota. Rowniez odczuwalem zgorszenie patrzac na ta szopke. Gdzieniegdzie slychac o odmowie pochowku katolickiego z powodow smiesznie blachych w porownaniu do ”dokonan” Adamowicza np. nieprzyjmowanie koledy czy nieuczestniczenie w zyciu wspolnoty.
  Jesli katolik postepuje swiadomie wbrew nauczaniu KK i mimo nawolywan do poprawy czyni to uparcie dalej to sam sie ekskomunikuje. A jak sie sam ekskomunikowal to pogrzeb katolicki sie nie nalezy.
  KK w Polsce raz po raz strzela sobie w kolano …

 4. uczciwosc said

  Skoro budynki wiernych opanowali Bolki, Adamowicze, Kwaśniewskie, – to wymagają one oczyszczenia lub uznania za nie nasze i niech sobie Bolki, Borusewicze chodzą do nich, a msze niech im odprawiają księża ich pokroju (Cybule, ci co kochają TVN , Soros’a i im podobni). Kościół to wspólnota, zgromadzenie ludzi autentycznie wierzących, a nie dlatego,żeby ludzie mnie widzieli ( w telewizornii).

 5. NICK said

  Uczciwość doceniam.

 6. Birton said

  https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/ksiadz-o-modlitwie-za-adamowicza-czy-jezus-modlil-sie-za-heroda-aa-mZDf-mwcp-cAt6.html

 7. Plausi said

  Sprofanowanie Bazyliki

  „wrogowie Kościoła na honorowych miejscach w Bazylice”

  https://marucha.wordpress.com/2019/01/30/rola-bractwa-sw-piusa-x-jest-nieustawanie-w-milosci-do-kosciola/#comment-809175

  i tak talmudyści mogą się nawet zes…ć na ołtarzu, to na nikim już więcej nie zrobi wrażenia, zgodnie ze wskazaniem świętego

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  od globalizacji, proponujemy dla niego imię odpowiednie imię św. Globalusa. św. Globalus został świętym, bo spędzona hołota wyła upojona „santo subito” i trzeba było hołotę zaspokoić, zgodnie z nową wykładnią teologi papieskiej, czynić to co upojona tłuszczy żąda.

 8. ojojoj said

  Kanon 1398 – Kto powoduje przerwanie ciąży, po zaistnieniu skutku, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa (czyli automatycznie)

  Z tego tez wniosek, ze kto pozwala (jako osoba co ma wplywy na prawo na swoim terenie) na budowe klinik ktore przeprowadzaja aborcje, lub nie sprzeciwia sie (np. blokujac finansowanie) dokonywania aborcji w istniejacych juz obiektach – jest automatycznie ekskomunikowany. Wnioskowanie wychodzi z prostej logiki: nie ma serwisu przeprowadzajacego aborcji, nie ma aborcji, dlatego nie ma kogo ekskomunikowac.

  A wiec, wiemy ze ten pan majac duza wladze w Gdansku popieral takie praktyki, dlatego niestety ale automatycznie jest ekskomunikowany i zadnej mszy nie powinno byc i delikwent powinien byc pochowany pod plotem. Ewentualnie w ramach pro-eco spalonym i w ramach miedzyreligijnych wymian otrzymany popiol powinien byc oddany hindusom do robienia kropek na czole.

  P.S. Zeby nie byc pustoslownym, proponuje poszukac sobie tez o masowych aborcjach w: „centrum kliniczne w gdańsku”

 9. Jello said

  Ad.1 Ma Pan całkowitą rację! Niestety jest to Turkuć-Podjadek!

 10. gość said

 11. gość said

  Tak pisali przed śmiercią Adamowicza

 12. gość said

  Iluzja – Wydarzenia gdańskie – coś jest nie tak.

 13. VAV said

 14. witek said

  o. Mołota i jego doskonały wykład nt. nowej religii ” katoludzkiej”

Sorry, the comment form is closed at this time.