Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

W Izraelu wylewa się fala hejtu na Irlandię. Wszystko przez nową ustawę przyjętą przez Dublin.

Posted by Marucha w dniu 2019-01-31 (Czwartek)

Równo rok temu rozpoczęła się międzynarodowa nawalanka na Polskę z powodu ustawy o IPN, nazwanej przez izraelskie i amerykańskie media ustawą „Holocaust Bill” (w sformułowaniu tym przemycano narrację, jakoby Polska przyjęła prawo negujące Holocaust).

Dzisiaj podobna akcja rozpoczyna się przeciwko Irlandii. Otóż parlament tego kraju przegłosował kilka dni temu ustawę dotyczącą zakazu importu produktów z terytoriów Palestyńskich okupowanych przez Izrael. Nowe prawo rozsierdziło Żydów. Politycy z Izraela mówią o „antysemickich przepisach” i grożą ochłodzeniem relacji z USA.

Parlament Irlandii kilka dni temu przegłosował (stosunkiem głosów 78 vs 45) ustawę, która zakazuje importu produktów z terytoriów Palestyńskich okupowanych przez Izrael. Chodzi dokładnie o tereny zajęte przez Izrael po tzw. wojnie sześciodniowej z 1967 roku (tj. Jerozolimy Wschodniej, Zachodniego Brzegu Jordanu oraz Wzgórz Golan). Za złamanie zakazu będzie można trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Ustawa wywołała gigantyczną falę wzburzenia w Izraelu, którą można porównać tylko z falą wzburzenia, jaka powstała rok temu po przyjęciu przez Polskę nowelizacji ustawy o IPN, która miała penalizować kłamliwe wypowiedzi w zakresie historii Polski i Polaków (Żydzi i Amerykanie z jakiegoś powodu myśleli, że ustawa o IPN neguje Holocaust). [Nie, wcale tak nie myśleli – admin]

Na dywanik do izraelskiego MSZ została wezwana ambasador Irlandii. W oficjalnym komunikacie wydanym przez stronę izraelską czytamy m.in.: – „Ambasador przekazano wyjaśnienia, że hipokryzja i antysemicki charakter prawa będzie miał poważne reperkusje dla relacji izraelsko-irlandzkich. Byłoby lepiej, gdyby Irlandia zajęła się mrocznymi dyktaturami i organizacjami terrorystycznymi, zamiast Izraelem, jedyną demokracją na Bliskim Wschodzie”.

Co więcej – część izraelskich polityków zaczęło grozić Irlandii końcem dobrych relacji z USA, jeśli Dublin nie zmieni dopiero co uchwalonego prawa o zakazie importu produktów z określonych terytoriów okupowanych przez Izrael.

Powyższe groźby nie powinny nas jednak dziwić. W Izraelu zbliżają się wybory i za twarde postawy wobec „wrogów” zdobywa się dodatkowe punkty u wyborców.

Jak wiemy Polska międzynarodowej nagonki w sprawie nowelizacji ustawy o IPN nie wytrzymała. Pod presją USA i Izraela ekipa PiS po kilku tygodniach musiała z podkulonym ogonem przyjmować nową wersję ustawy (którą wcześniej skonsultowano z przedstawicielami izraelskich służb).

Czy Dublin oprze się podobnej presji i nie zmieni zdania pod wpływem gróźb Izraela w zakresie końca dobrych relacji z USA? Czy też, tak jak Polska, będzie zmuszony do zmiany dopiero co przyjętego prawa?

Źródło:
Izrael do Irlandii: Zajmijcie się dyktaturami, a nie naszą demokracją (Rp.pl)
Jarosław Kociszewski (Twitter.com)

http://niewygodne.info.pl/

Komentarzy 30 to “W Izraelu wylewa się fala hejtu na Irlandię. Wszystko przez nową ustawę przyjętą przez Dublin.”

 1. Moher49 said

  Polska Akademia Nauk patronem wykładu Jana Tomasza Grossa – autora książek o “polskim współudziale” w Holokauście. „Wykład” w Paryżu.

 2. JMP said

  Dowcip roku: „…zamiast Izraelem, jedyną demokracją na Bliskim Wschodzie”.

 3. gość said

  Amnesty International wzywa turystów do bojkotu terenów okupowanych przez Izrael. Jest odpowiedź Żydów

  Organizacja zajmująca się prawami człowieka Amnesty International wezwała w swoim raporcie organizacje turystyczne do wstrzymania promocji wyjazdów na tereny Zachodniego Brzegu Jordanu. Izrael i Światowy Kongres Żydów zareagowały dość mocno.

  https://nczas.com/2019/01/31/amnesty-international-wzywa-turystow-do-bojkotu-terenow-okupowanych-przez-izrael-jest-odpowiedz-zydow/comment-page-1/

 4. NyndrO said

  Znowu się z tych pajaców coś wylewa?

 5. NyndrO said

  No kible na PKS.

 6. lopek said

  Ja nadal uważam, że jest to jakaś intryga unych – z wykorzystaniem do tego – Irlandii.

 7. Voodoosch said

  To chyba najmniejsze zmartwienie Irlandczyków w tym momencie.

 8. ojojoj said

  Nie ma co krzyczec i sie nerwowac. Poprawia ustawe i za bojkot oraz krytykowanie zydow, 5 lat paki. Jak ajrysze jeszcze nie wiedza kto jest kto, to sie niedlugo dowiedza. Chociaz to i tak nic nie zmieni, jak rok temu w Polsce.

 9. revers said

  A czasami nie idzie o Brexit? bo ostatnio Nigel Farage byl w Irlandii pln. i otwarcie nawolywal do wyjscia z pejsouni i tych niezdecydowanych Irlandzykow, jeszcze wiecej Izrael starcil by na nie dojeniu anglo-celtow irlandzkich.

 10. guła said

  Autor: PAP/TE 31 stycznia 2019 17:14
  Ambasador USA w Polsce dementuje pogłoski ws. IPN
  https://www.wnp.pl/parlamentarny/wydarzenia/ambasador-usa-w-polsce-dementuje-pogloski-ws-ipn,37051.html
  Pogłoski w mediach, że Stany Zjednoczone łączą kwestię archiwum IPN ze współpracą z Polską w zakresie bezpieczeństwa, są nieprawdziwe – napisała w czwartek na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

  ……………………………………………..
  A więc jest i dementi …………..
  A tak na prawdę chodzi o przekazanie archiwum IPN muzeum holokaustu. Zastanawia, jakie to argumenty strony Izraelskiej zmusiły naszą władzę do zmiany ustawy o IPN.

 11. Rafal Cz. said

  Izrael grozi pogorszeniem sie stosunkow z USA. To wyjasnia wplyw Izraela na polityke USA..
  Od powstania Izraela (70 lat temu) zaczely sie wojny na calym bliskim wschodzie I konca nie widac.
  Teraz maja Rosje na celowniku. To sie skonczy wojna ktora unicestwi nie tylko Izrael ale I nas.

 12. peacelover said

  …moze wreszcie ludzie zrozumia, ze ten wlasnie tzw narod nalezy totalnie izolowac, gdziekolwiek sie pojawi !!!

 13. Anucha said

  Irlandczycy już doświadczyli w bolesny sposób działań tzw. finansjery Londyńskiej ( tak jak my inwestorów Amerykańskich)
  Po okresie panowania zarazy ziemniaczanej i klęsce głodu

  Wikipedia-
  „Sytuację dodatkowo pogorszyła przeprowadzona po wielkim głodzie reforma agrarna, w ramach której konfiskowano zadłużone grunty (najczęściej zadłużeni byli ci właściciele ziemscy, którzy dobrodusznie zrezygnowali z pobierania czynszu od głodujących dzierżawców). ”
  Mam nadzieję ,że Irlandczycy będą bardziej konsekwentni od naszej „wadzy”

 14. brys said

  „fala hejtu” – pomówienia, oskarżenia, kłamstwa, bezpodstawne żądania – panie Kociszewski, pisz Pan po Polsku!

 15. AlexSailor said

  No i proszę, jaka piękna okazja, żeby Polska przyjęła to samo prawo.
  Już można się odgryźć.

  Można robić politykę?
  Ano można, jak się chce.

 16. AlexSailor said

  @Guła

  „Zastanawia, jakie to argumenty strony Izraelskiej zmusiły naszą władzę do zmiany ustawy o IPN.”
  Jaja Pan sobie robi?
  Oczywiście chodziło tylko o kasę i trwanie przy korycie.
  Mieli takie poparcie w społeczeństwie.
  No, ale wtedy trzeba byłoby nie kraść.

 17. revers said

  @Guła

  „Zastanawia, jakie to argumenty strony Izraelskiej zmusiły naszą władzę do zmiany ustawy o IPN.”

  no nie tylko bo srodki naciskow tez beda, a takze lepsze przygotowanie gruntu pod uwlaszczenie sie czosnkow, a takze ustalanie odgorne kto jest zydem a kto nie lub antysemitom, nawet beda czestsze przypadki przechodzenia z tzw. „katolikow” na judaizm jak to miejsce w hameryce i anglosyjonie..

 18. Olo said

  Należy solidarnie przyłączyć się do Irlandczyków i bojkotować Izrael i Izraelczyków zawsze i wszędzie. Na początek we własnym zakresie. Nie jeździć tam, nie kupować nic żydowskiego, nie oglądać nic żydowskieo, nie czytać nic żydowskiego, nie klikać nic żydowskiego, nie rozmawiać z nimi w ogóle.

 19. Dictum said

  ad. 12.
  Izolować? Jak? Nimi naszpikowany jest (w mniejszym, a częściej w większym natężeniu) każdy kraj, każde państwo.
  Pewnie niewiele by mogli, gdyby nie mieli tak licznych szabesgojów do ścisłej współpracy. Ale mają i to wszędzie.

 20. Plausi said

  Sprawy kobiece

  Kóż nie dał się przekonać przez media gównego nurtu, że kobiety muszą w proporcjonalnej mierze być reprezentowane na najróżniejszych kierowniczych stanowiskach urzędasów. Odpowiada to pięknej zasadzie równouprawnienia.

  W Posce jednak w wielu dziedzinach jest ta zasada równouprawnienia poważnie naruszona, weźmy kierownictwo w organizacjach finansowych, partiach tzw. „politycznych” i „zarządach/rządach”, w „kulturze”, środowiskach przestępczych, w organizacajach tzw. NGO a nawet ostatnio ofensywnych kadr kościelnych. We wszystkich tych grupach można zidentyfikować poważną przewagę lizczby osobników pochodzenia żydowskiego wobec osobników pochodzenia polskiego, jeśli nawet gojów szabasowych jako polskich wliczymy.

  Skutkiem tego jest co prawda w KK zakaz „kłamstwa oświęcimskiego”, nie ma żadnego zakazu „bezczeszczenia pamięci polskich ofiar”. Wszyscy w Polsce wyją kadysz w czasie ochodów ku pamięci ofiar żydowskich, nie ma wszakże żadynch obchodów ku czci polskich ofar II Wojny, gorzej, żydowska administracja stara się uniemożliwić Polakom celebrowanie pamięci polskich ofiar II Wojny, w szczególności ofiar bestialsko zamordowanych mieszkańców Wołynia. Liczba produkcyjniaków na temat żydów jest tak wielka, że można dostać wymiotów od tego natłoku żydowszczyzny.

  Najwyraźnie są Polacy pomiatani przez żydowskie grupy okupujące nasz kraj, dziwnym zbiegiem, także za sprawą talmudycznych kadr kościoła katolickiego, zdają się Polacy nie dostrzegać tej okupacji

  https://marucha.wordpress.com/2019/01/26/chiny-polska-nie-jest-tego-warta/#comment-808361

  wiele osobników pochodzenia polskiego, szczególnie o charakterze przestępczym, zaaranżowało się z okupantem i łupią w funkcji gojów szabasowych swych krajanów. Niebagatelną rolę odgrywa przy tym okupacja żydowska mediów gównego nurtu i mediów i środowisk tzw. „kultury”. Te grupy okupanta żydowskiego degenerują nasz język

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  i degenrują ogólną kulturę polską, zarzucając ludność zdegenrowanymi wzorcami, typowymi dla zwyrodniałych przesłań talmudu.

 21. Olo said

  Każdy kto pracuje dla żydowskiej firmy lub takiej w której zarząd, kierownicto czy dyrekcja jest pochodzenia żydowskiego, jest współodpowiedzialny za takie a nie inne traktowanie Polski przez Izrael. O holokauście narodu palestyńskiego przy tym nie zapominając.

  ——-
  Nie ma za wiele nieżydowskich firm w Polsce…
  Admin

 22. Boydar said

  @ Pan Olo (18)

  Bez przesadyzmu ! Nic gorszego od „wiary” otrzymanej w prezencie od żydoszkopów się nam nie przytrafi; a za tanie piniądze takie np. Uzi + wiadro naboi to sam bym kupił.

 23. Olo said

  Re. 21

  Nie ma za wiele nieżydowskich firm w Polsce…
  Admin

  Właśnie dlatego całkowity bojkot będzie dla nich bardzo dotkliwy. Wszystko w naszych rękach.

 24. brys said

  Olo – jak nie zapłaci Pan za wodę, śmieci, podatki?

 25. ibrahim ibn jakub said

  Jebać israhell.

 26. anty pejs said

  powinni wreszczie zrobic porządek z tymi pejsami raz na zawsze adiemu niewiele brakowało

 27. Boydar said

  Pan Michnik nie nosi pejsów. Eichman, Goebbels, Heydrich czy Hans Frank też nie nosili. Pan Kwaśniewski nie, a nawet Geremek.

  Co gorsza, sekretarka Prezydenta Miasta Lublin nie nosi również, że o samym arcybiskupie Budziku nie wspomnę. Mycka mu w zupełności wystarcza.

  I o to głównie stara się Mój Ulubiony, nie masz pejsów – jesteś rodowitym Polakiem. I zostajesz w Polin na następne tysiąc lat.

  ??????
  Admin

 28. NICK said

  Adminie.
  Nie udawaj.

 29. Marucha said

  Re 28:
  Nic nie udaję.
  Michalkiewicz wcale nie czepia się tylko pejsatych. Przeciwnie.

 30. NICK said

  Tak.

Sorry, the comment form is closed at this time.