Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

YouTube na wojnie z „teoriami spiskowymi”. To nowe oblicze politycznej poprawności?

Posted by Marucha w dniu 2019-01-31 (Czwartek)

Popularny serwis YouTube zamierza „schować” filmy, które co prawda nie łamią regulaminu serwisu, ale „promują teorie spiskowe”. Materiały te mają bowiem niekorzystnie wpływać na debatę publiczną.

Kto będzie decydował co możemy oglądać? [Myślimy, że jakiś Icek albo Srul… – admin]

Odpowiedź jest dość prosta i bardzo wygodna dla pomysłodawców, bo za filtrowanie filmów odpowiadać ma „algorytm”. A ten nie będzie promował materiałów uznanych za fake news czy teorie spiskowe.

Pozostaje pytanie, kto i wedle jakich reguł dostarczy owemu algorytmowi niezbędnych do filtrowania danych?
[Icek ze Srulkiem, według reguł Talmudu – admin]

Rozwiązanie niesie za sobą duże niebezpieczeństwo wykorzystywanie serwisu do podsuwania użytkownikom „słusznych tez”. Można sobie łatwo wyobrazić jak potężne może być to narzędzie np. w walce poltitycznej.

Oczywiście serwis nie może kasować filmów, które nie łamią regulaminu [Może, może… – admin]. Za to ukryje je przed użytkownikami, nie wyświetlając ich np. w materiałach proponowanych, czy umieszczając je na końcu wyników wyszukiwania.

Zwolennicy rozwiązania tłumaczą, że promowanie filmów zawierających „wątpliwe” treści prowadzi widza do radykalizacji poglądów.

„Wideo o wegetarianizmie prowadziło do wideo o weganizmie. Te o uprawianiu joggingu – do tego, jak przebiec ultramaraton. Wychodzi na to, że nigdy nie jesteś dostatecznie hardkorowy dla YouTube’a i jego algorytmów. Dlatego ciągle promowane są treści, które podbijają stawki. Dodaj do tego miliardy użytkowników, a YouTube może być jednym z najpotężniejszych narzędzi do radykalizacji mas w XXI wieku” – pisał „New York Times”.

Eksperci „mają nadzieję” (sic!), że algorytm oceniania filmów będzie działał poprawnie. I wskazują, że w serwisie schowanych zostanie „zaledwie” 1 proc. filmów. [O 1 procent za dużo. Czas na stworzenie innego serwisu – admin]

Źródło: wp.pl
MA
http://www.bibula.com

Oczywiście filmy o płaskiej ziemi cenzurowane nie będą, natomiast o żydowskich mordach rytualnych – i owszem.
Admin

Komentarzy 10 to “YouTube na wojnie z „teoriami spiskowymi”. To nowe oblicze politycznej poprawności?”

 1. Darios said

  Z calym szacunkiem jednak uwazam ze filmy ktore do tej pory obejrzalem w temacie tzw plaskiej ziemii sa o wirle bardziej niebezpieczne niz jakakolwiek inna afera…z jedzeniem noworodkow przez elyty wlacznie

 2. Zerohero said

  @1

  Naiwny, biedny człowieku!

  Tu nie chodzi o banowanie filmów o płaskiej Ziemi, a przynajmniej nie one stały się przyczyną kampanii. Płaska Ziemia to taki sztandarowy pretekst, który normalnych ludzi ani ziębi ani parzy. Chodzi o filmy:

  – wykazujące związki ISIS z wywiadami NATO
  – zamachy 9/11
  – FED
  – o rządzie światowym
  – o zabójstwie JFK
  – o związkach Wall Street z bolszewizmem
  – o kulisach działania UE
  – o motywach sprowadzania „uchodźców”
  – afery gospodarcze, machloje rządów
  – krytyka szczepień
  – rzeź wołyńska
  – magdalenka
  itd.

  Poza tym głowę dam sobie uciąć, że hardcorowe tematy spiskowe i tak zostaną. Z promowanych przez rząd zostaną na pewno

  – światowy spisek antyżydowski
  – ingerencje Rosji w zachodnie demokracje
  – tajne plany przejęcia władzy nad światem przez Kreml
  – biali supremasiści, neonaziści i nacjonaliści chcący przejąć władzę w Europie
  – spiski jezuitów z XVI wieku
  – tajny program jądrowy Iranu
  – spisek Bin Ladena w celu wysadzenia WTC

  a z tych oddolnych, to może wykasują jakiegoś chłopca do bicia (np. przysłowiową Płaską Ziemię), ale najpewniej dadzą spokój większości bzdur, np. bazom III Rzeszy w głębi Antarktydy, UFO o budowa piramid itd. bo władza ma to w nosie, a tego typu brednie lecą często na Discovery.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Oczywiście, żadne ewidentne idiotyzmy nie będą banowane ani chowane.
  Banowane będą takie filmy, które mogą potrącać o prawdę zagrażającą iluminatom.

 4. hulajdusznik said

  A jeszcze „wczoraj” to była teoria spiskowa…, że podobno to bzdura jakaś… I wielu istotom, które uległy procesom higienicznym z udziałem ychnich „detergentów”, czyli mediów, i którym to wskutek tego pozostały li tylko przewody pokarmowe, nie wytłumaczysz, iż takie coś istnieje. A nawet, gdy już jakimś cudem dotrze to do popłuczyn po resztkach ich „świadomości”, to wmówią im, że to coś jest cacy.

  https://illuminati.am

  Dla ludzi (podkreślam słowo ludzi) mam tylko malutkie przypomnienie, że ta bardzo wpływowa skądinąd sitwa zdominowana jest przez Garbulców. Wspomniana wyżej YchTuba też, ale o tym to już wiecie.

 5. hulajdusznik said

  Ściągajcie, oglądajcie, póki można:

 6. ojojoj said

  do 1 Darios

  Filmy o plaskiej ziemi to eksperyment pokazujacy ilu ludzi da sie nabrac na kolejna glupote. Wszystko jest nagrywane i analizowane, aby nastepnie puscic kolejna glupote ktora ma sie przyjac i nie moze byc za bardzo glupia. Dlatego takie filmiki nie tylko nie kasuja, ale wrecz promuja.

  Swoja droga, ciekawe jak dzisiaj wygladal by jutub, gdyby Chad Hurley, Steve Chen i Jawed Karim nie sprzedali go chazarom.

 7. www said

  Ludzie pójdą tam gdzie srule nie rządzą.

 8. Easy Rider said

  Są inne serwisy, jak Vimeo, Dailymotion czy CDA, ale czy można mieć nadzieję, że są one wolne od wpływów mafii chazarskiej? Natomiast można mieć chyba nadzieję co do serwisu RuTube, ale niestety, pojawia się bariera językowa, przynajmniej dla osób poniżej 40.

 9. Wieloimienny said

  W filmach o płaskiej Ziemi mówią, że kulistość planety wymyślili masoni.
  Jak sobie przypomnę tytuł to wkleję filmik.

  To chyba sami masoni kręcą te filmy.

  Albo ktoś dla jaj.

 10. gość said

  Jakie kanały YouTube usuwa i jak się przed tym bronić – Damian Bieńko

Sorry, the comment form is closed at this time.