Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o „Represje załamały skrajną…
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  karlik o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  Krzysztof M o Co jest droższe: ładowanie poj…
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Stan Piasta o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Peryskop o Wolne tematy (71 – …
  I*** o Wolne tematy (71 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Dwie wieże. Chamski szacunek i trwożliwa farsa.

Posted by Marucha w dniu 2019-02-02 (Sobota)

„Wiedzą jeszcze, że “forsy” nie ruszy. To cenią;
Więc chamską czują trwogę i dumny szacunek”.

Zabawne, że fani Kaczyńskiego reagują na wypominanie mu jego biznesów równie histerycznie, jak w analogicznych dyskusjach… wielbiciele Owsiaka. Zawiedziona potrzeba świętości…

No dobra, ale z tym Kaczyńskim – to było coś, czy nie było?

Sam fakt, że zadaje się takie pytania świadczy, że cios nie był tak mocny, jak planowano – co jednak nie znaczy też, że nie będzie miał następstw. Po prostu, z ręką na sercu – a na czym polegał skandal/nieprawidłowość, owo COŚ w tzw. Aferze Rywina?

Niemal nigdy nie ma znaczenia co faktycznie zostało powiedziane – tylko jakie wrażenie podpowie się słuchaczom/czytelnikom. Przecież przeciętny odbiorca nie rozumie przekazywanych wiadomości, ważne są zatem gotowe interpretacje. Czy – jak po poprzednich taśmach przeważy, że “nic się w sumie nie stało, nie wiadomo o co chodzi” – czy równie nieumotywowane “CUŚ jest na rzeczy! nie som tacy święci…!“.

Ot i wszystko. Polityka jest wszak sztuką iluzji…

Archetyp dyktatora, może i twardego ponad miarę, który jednak forsy nie tknie! – wpisany jest nie tylko w polską tradycję. Pasuje do niego wszak i Robespierre, i Lenin, i nawet Hitler. W Polsce dwa najbardziej znane przypadki podejście „aby tylko nie kradli!” – to oczywiście Gomułka i… Piłsudski.

I nie jest chyba przypadkiem, że to właśnie marszałek, do którego przecież PiS tak chętnie nawiązuje, przy faktycznie skromnych wymaganiach osobistych – funkcjonował w istocie w dziwacznym miszmaszu choćby mieszkaniowo-własnościowym, w którym mieszało się co osobiste, a co państwowe.

I to także Piłsudski, sam tak brzydzący się pieniądzem – bez zmrużenia okiem nakazał ministrowi skarbu, Gabrielowi Czechowiczowi przekazać zawrotną kwotę 8 milionów złotych na swój fundusz dyspozycyjny celem sfinansowania kampanii wyborczej partii Piłsudskiego – BBWR. Za tę sumę można by w realiach przedwojennych postawić jak raz w Warszawie DWA WIEŻOWCE w typie i wielkości słynnego Prudentiala!

Czy broniąc Kaczyńskiego – czy zżymając się na jego zmysł biznesowy i mieszanie interesów partyjnych i państwowych pamiętajmy więc: HISTORIA POWTARZA SIĘ JAKO FARSA.

Konrad Rękas
https://konserwatyzm.pl

Komentarze 2 do “Dwie wieże. Chamski szacunek i trwożliwa farsa.”

 1. sarkazm said

  cyt. za JKM
  Developer Kaczyński
  Walcząc (nieuczciwie) o fotel prezydenta m.st.Warszawy WCzc.Patryk Jaki grzmiał na developerów. Nie mogłem tego zrozumieć: przecież developer to człowiek, który starannie wyszukuje jakieś miejsca nadające się do zamieszkania (nie przez niego przecież – lecz przez ludzi!) starannie wyszukuje możliwie dobre i tanie firmy budowlane, ryzykuje swoimi (lub pożyczonymi w banku) pieniędzmi, by takie domy wybudować… Dlaczego ten człowiek jest Złem Wcielonym – w opinii tow.Jakiego?
  A, zresztą: kto tam słucha komunisty? Wiadomo – bredzenie idioty…
  A tu okazuje się, że nie!
  Po prostu WCzc.Jarosław Kaczyński postanowił zabawić się w developera – i WCzc.Jaki po prostu zwalczał Mu konkurencję!
  Pisząc poważnie: robiąca bokami „Gazeta Wyborcza”, najprawdopodobniej w porozumieniu z PiSem (chodzi o odwrócenie uwagi od afery z Polską Grupą Zbrojeniową) opublikowała tekst, który miał „zniszczyć Kaczyńskiego”. W rzeczywistości tekst pokazał, że ten starszy pan, „nie posiadający nawet konta w banku”, chciał robić interesy idące w miliardy!
  I TO jest właśnie afera: ludzie, którzy nie zaczynali od budowy szopy na narzędzia, biorą się za budowę wieżowców!!!
  Proszę zwrócić uwagę na daty: Jarosław Kaczyński w ramach „repolonizacji banków” każe odkupić PKO S.A. Zaraz potem każe temu bankowi pożyczyć 1400 milionów, bez żadnych zabezpieczeń, PiSowskiej spółce, która ma wybudować w Warszawie dwa wieżowce. Przy stole mówi: „Musimy wygrać wybory [na prezydenta Warszawy] bo inaczej nie pozwolą nam wybudować tych wieżowców”. I po przegranych wyborach rezygnuje rozsądnie z tej budowy.
  Proszę zrozumieć: jeśli coś jest państwowe, tu nie jest „nasze”; to jest ICH, Właścicieli III Rzeczypospolitej. Co gorsza: chwilowych właścicieli! Bo właściciel dba o swoje. Gdy ktoś jest „właścicielem” przez cztery lata, do kolejnych wyborów – to stara się wyciągnąć z tego ile się da pieniędzy – bez dbania o przyszłość.
  I jeszcze jedna uwaga – o developerach.
  Otóż jedni developerzy robią duże, jak najbardziej zasłużone, pieniądze: wybudowali to, co ludzie chcą, tam gdzie ludzie chcą – i sprzedali im te mieszkania. A inni developerzy bankrutują.
  Bankrutują ci, co się nie znają na developerce.
  Gdyby PiS wygrało te wybory, tow.Jaki wydałby zgodę na budowę – i najprawdopodobniej ta inwestycja by zbankrutowała (jak. np. słynna TOYA – wieżowiec wybudowany przez tureckiego businessmana, który na developerce w Warszawie się nie znał). I kto by zapłacił? Ludzie, którzy nieopatrznie trzymali pieniądze w reżymowym PKO S.A.
  Albo też PiS by na tym zarobiło. Czyli zrobiłoby developerom nieuczciwą konkurencję.
  Fajnie jest robić inwestycje za państwowe, czyli cudze – pieniądze.
  Ni cholery nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy otwarcie głoszą, że dzisiejsi politycy to durnie i złodzieje – a jednocześnie chcą, by wielkie firmy były reżymowe; to jest, by zarządzali nimi ci durnie i złodzieje właśnie!!!

 2. Joung said

  Mamy tyle sprawiedliwosci w POLSCE .Ile sami jestesmy sprawiedliwi.W POLSCE MAMY TOTALNE ZDZICZENIE czlowieka Czyli TOTALNY upadek duchowosci POLSKIEGO SPOLECZENSTWA.W ewangelii JEZUS POWIEDZIAL DO SWOICH uczni.Nie samym chlebem czlowiek zyje Ale kazdym slowem pochadzacym z ust BOZYCH……….czyli madroscia.Nie mozecie sluzyc BOGU I mamonie ALbo jedno albo drugie ……WYBIERAC………ale my wybieramy kasa kasa kasa sie liczy.Ot I czlowiek ;;;;nazrec sie pochlac zarobic jak najwiecej poruchac I radia posluchac.
  A WIEC zamysl ciala to SMIERC zamysl DUCHA TO ZYCIE.Zwruc uwage czlowieku na bogatych co im tak wszystko pieknie sie uklada w zyciu.Jaki jest ich ostateczni koniec””’TOTALNA NICOSC ”””PIEKLO”””’zyl I pracowal rzemieslnik ubogi .Wykonal plan I wyciagnal nogi.Amen

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: