Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  karlik o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  Krzysztof M o Co jest droższe: ładowanie poj…
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Stan Piasta o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Peryskop o Wolne tematy (71 – …
  I*** o Wolne tematy (71 – …
  revers o SEXturystyka. Czyli jak żołnie…
  ojojoj o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Sławomir Mentzen tłumaczy o co chodzi w taśmach Kaczyńskiego. „To jest gigantyczna sprawa”.

Posted by Marucha w dniu 2019-02-02 (Sobota)

Sławomir Mentzen i Jaroslaw Kaczyński

Po paru dniach przycichło nieco zainteresowanie „taśmami Kaczyńskiego”, które opublikowane przez „Gazetę Wyborczą” miały być ostatecznym uderzeniem w PiS. Ostatecznie ani nie zmiotły one PiS z powierzchni, ani też nie były kompletnym kapiszonem, jak chcieliby tego politycy PiS.

Kilka dni temu „Gazeta Wyborcza” opublikowała „taśmy Kaczyńskiego”, które miały uderzyć w PiS. Ostatecznie hucznie zapowiadana afera była zdaje się większa dzień przed opublikowaniem, niż w dniu jego wypuszczenia. Nie dlatego, że żadnej afery nie było, ale dlatego że GW przedstawiła ją tak, że nie zaszkodziła ona PiS-owi.

Zdaniem wiceprezesa KORWiN, Sławomira Mentzena sprawa jest jednak znacznie poważniejsza niż się powszechnie uważa.

– Niezależnie od tego ile razy politycy PiS i ich medialne otoczenie będzie twierdziło, że nagranie Kaczyńskiego jest kapiszonem, a wątek dziurawych spodni jest tam najciekawszy, opublikowane nagranie jest chyba nawet mocniejsze od nagrań w Sowie – pisze Mentzen.

Poniżej wpis wiceprezesa partii KORWiN Sławomira Mentzena:

Tak jak pisałem ostatnio, środowisko Kaczyńskiego uwłaszczyło się na majątku należącym do Ekspresu Wieczornego na początku lat 90. Dzięki temu jest w posiadaniu cennych nieruchomości w centrum Warszawy. Majątek ten został wniesiony do Fundacji Instytut im. L. Kaczyńskiego. Fundacja sama nie może prowadzić działalności gospodarczej, dlatego prowadzi działalność za pośrednictwem należącej do siebie spółki Srebrna, do której oprócz nieruchomości, za pośrednictwem kolejnych spółek należą też: „Gazeta Polska Codziennie”, „Gazeta Polska”, „Moje Państwo” i Niezależna.pl.

Zarówno Instytut jak i Srebrna obsadzone są przez najbliższych współpracowników Kaczyńskiego. Są tam Adam Lipiński, żona Krzysztofa Czabańskiego, Krzysztof Czabański, kierowca i sekretarka Kaczyńskiego. Sam Jarosław Kaczyński zasiada w radzie Instytutu. Nie może więc podejmować decyzji w imieniu spółki Srebrna. Nie może nawet podejmować decyzji w imieniu jej właściciela – Instytutu. I tu przechodzimy do nagrań.

Austriacki biznesmen, będący mężem córki kuzyna Kaczyńskiego, otrzymuje pełnomocnictwo od Srebrnej do rozpoczęcie prac przygotowawczych do budowy wieżowców na działce należącej do Srebrnej. Trzeba znaleźć finansowanie, architekta, prawników, wykonawcę budowy. Austriak konsekwentnie dopina kolejne elementy. Inwestycje ma finansować kontrolowany przez państwo bank Pekao SA. Prezes banku Michał Krupiński kilkukrotnie spotyka się w tej sprawie z Kaczyńskim i Austriakiem. Na marginesie, ciekawe jak często prezes Pekao uczestniczy w takich spotkaniach z potencjalnymi kredytobiorcami….

Jedna rzecz stale blokuje inwestycje. Władze Warszawy nie wydają warunków zabudowy, bez których nie da się postawić wieżowca. Kaczyński dochodzi do wniosku, że PiS musi wygrać wybory w Warszawie, żeby móc wybudować wieżowce. Dlatego zawiesza prace nad przygotowaniem budowy. Problem w tym, że Austriak swoją część zadania wykonał, poniósł znaczne koszty i zaczął domagać się swojego wynagrodzenia. Niestety nie miał pisemnej umowy ze Srebrną.

Kaczyński na nagraniu do wszystkiego się przyznaje, ale stwierdza, że brak umowy jest dużym problemem formalnym. Proponuje aby Austriak poszedł do sądu, wtedy Srebrna zawrze z nim ugodę i pieniądze wypłaci. Metoda na ugodę jest dobrze znana i często stosowana. Czy możliwe więc, że Kaczyński rzeczywiście chciał Austriakowi zapłacić? Nie. Gdyby chciał zapłacić, to by mu zapłacił, a o sprawie nie dowiedziałaby się Wyborcza.

Prawnie wygląda to dla Jarosława Kaczyńskiego fatalnie. Zawarł w imieniu Srebrnej umowę ustną z Austriakiem, do czego nie miał prawa. Zgodnie z przepisami spółka Srebrna w żaden sposób nie odpowiada za zobowiązania zaciągnięte przez osoby nie mające prawa jej reprezentować. Oznacza to, że Jarosław Kaczyński jest osobiście winien austriackiemu biznesmenowi sporo pieniędzy.

Są tu tylko dwie możliwości. Albo Kaczyński oszukał Austriaka, ponieważ nie miał prawa do reprezentowania Srebrnej albo zarząd Srebrnej i Instytutu były dla Kaczyńskiego tylko słupami i uważał, że ma prawo jednoosobowo zarządzać całym tym majątkiem. W pierwszym wypadku Kaczyński jest oszustem, w drugim ukrywa fakt prowadzenia przez siebie działalności gospodarczej na szeroką skalę. Tertium non datur.

Dziwicie się, że upadają firmy budowlane, które realizowały zlecenia w trakcie państwowych inwestycji, nie otrzymały wynagrodzenia, ale musiały zapłacić VAT i dochodowy, musiały pokryć swoje inne koszty? Jeżeli sam Naczelnik nie płaci kontrahentom, i to nie byle jakim, bo kontrahentom należącym do jego dalszej rodziny, to jak można się dziwić, że przykład nie idzie w dół? Takie mamy państwo. Jeżeli Kaczyński potrafi złamać pisemną umowę koalicyjną i wyrolować swoich politycznych partnerów, to potrafi też nie zapłacić partnerom biznesowym.

Gdy PiS nacjonalizował Pekao, mówiłem, że sytuacja w której politycy kontrolują banki jest bardzo niebezpieczna. Może prowadzić do wykorzystywania banku do finansowania przedsiębiorstw zaprzyjaźnionych z władzą i odmawiania kredytów tym mniej zaprzyjaźnionym. Minęły 2 lata i okazuje się, że Pekao finansuje próbę przejęcia Radia ZET przez braci Karnowskich oraz miał sfinansować budowę wieżowca przez Kaczyńskiego. To już wiecie po co PiS był ten bank? Wiecie do czego politykom są spółki Skarbu Państwa?

Według opozycji ten jeden wieżowiec zmieniłby układ sił w polskiej polityce. Te kilkadziesiąt milionów złotych dochodu rocznie sprawiłoby, że PiS uzyskałby olbrzymią przewagę nad konkurencją polityczną. Kilkadziesiąt milionów złotych. To dużo czy mało? Hajdarowicz kupił „Rzeczpospolitą” za 135 mln zł. Radio Zet ma kosztować około 250 mln zł. Mając kilkadziesiąt milionów złotych rocznie można w kilka lat uzyskać olbrzymi wpływ na rynek medialny w Polsce. Można trafiać swoją propagandą do większości Polaków i manipulować nimi na niespotykaną dotąd skalę. Można powtórzyć to, co Orban zrobił na Węgrzech.

https://nczas.com

No i co im zrobicie? Możecie ich z uszanowaniem w dupę pocałować.
Admin

Komentarze 44 do “Sławomir Mentzen tłumaczy o co chodzi w taśmach Kaczyńskiego. „To jest gigantyczna sprawa”.”

 1. gość said

  Koronnym przykładem jak nas okradają jest kolejny wywiad z panem Karlińskim!

  Obowiązkowa lektura dla każdego Polaka.

  Marcin Karliński: SKOK Wołomin. Osoby z listy VIP

 2. gość said

  @1

 3. gość said

 4. Olo said

  Żydo-banderowski reżim PiS szykował się na długie lata okradania, poniżania i gnębienia Polaków. A tu takiego wała jak Polska cała. Kalkstein szybciej kostuchę zobaczy niż swoje wieże w Warszawiwie.

 5. gość said

  Obiecałem że wstawię!

  Ciało / zwłoki prezydenta Lecha Kaczyńskiego

 6. Magda Kotowska said

  To potwierdza, ze nie czyta sie juz „Gazety polskiej” lecz ” Gazete Warszawska!!!

 7. gość said

  @ 6

  Być może przerzucimy się znów na twórczość dr.Targalskiego.

 8. RomanK said

  Gosciu ..a teraz zamiesc zdjecie swojego taty….

 9. Mruk said

  To niestety jest kapiszon. Interes nie wypalil, Kaczynski chcial Austriakowi zaplacic, ale nie mial papieru. Wyrok/ugoda bylaby takim papierem.
  Takie rzeczy sie zdarzaja, a sama chec do spotkan i namawianie Austriaka, zeby szedl do sadu jest niezwykla.Oszusci nie spotykaja sie ze swoimi ofiarami po szwindlu.
  Nie ma co sie podniecac ta sprawa. Lepiej im patrzyc na rece i pietnowac tam gdzie naprawde szkodza np. polityka zagraniczna czy historyczna.

 10. gość said

  @ 8

  Pierdol się!!!

 11. gość said

  @ 8

 12. Sanning said

  GDANSZCZANIE STAWIAJA NA SWOIM. BRAWO !!!!

  Rada ECS odrzuciła propozycję ministerstwa kultury, tłumy zwiedzały wystawę.
  TREŚĆ UCHWAŁY, ZDJĘCIA, ZAPIS KONFERENCJI.

  „Traktujemy tę propozycję jako niezgodną z prawem i tak naprawdę próbę przejęcia ECS przez środowisko PiS-u.
  Tak naprawdę to, co zaproponował wicepremier Gliński, jest próbą wypowiedzenia umowy z 2007 roku.
  Jest to próba niezgodna z warunkami, jakie należało spełnić.

  Piotr Gliński złożył pismo w październiku, a powinien zrobić to pół roku przed końcem roku budżetowego.
  Powinien też swój podpis potwierdzić notarialnie, a nie zrobił tego.”

  https://www.gdansk.pl/wiadomosci/rada-europejskiego-centrum-solidarnosci-odrzuca-propozycje-ministerstwa-kultury,a,137426

 13. gość said

  Jarosław Kaczyński odmówił w 1991 r. wydrukowania w Tygodniku Solidarność informacji o aferze FOZZ

  https://www.ekspedyt.org/2019/02/02/jaroslaw-kaczynski-odmowil-w-1991-r-wydrukowania-w-tygodniku-solidarnosc-informacji-o-aferze-fozz/

 14. Miłosław said

  Cieszę się, że środowisko JKM coraz częściej trafia pod strzechę Gajówki. Pan Michalkiewicz, który ma poglądy ekonomiczne identyczne z JKM – już tu biega za eksperta. Sławomir Mentzen – prawa ręka JKM w partii – też tłumaczy gajówkowiczom rzeczywistość. Tylko czekać jak sam Gajowy nawróci się na konserwatywny-liberalizm!!!

 15. lopek said

  Cóż – polski, wspólny majątek zawłaszczyła kiedyś agentura – ta samo co to i Kaczelnika do władzy wyniosła. Najprawdopodobniej Kaczelnik zapomniał w pewnym momencie – skąd mu nogi wyrastają – wiec agentura mu to teraz pokazuje.
  Wniosek?
  Agentura nie lubi jak ją ktokolwiek a zwłaszcza „TW” – na forsie próbuje dymać.

 16. Marucha said

  Re 14:
  Panie drogi… myśmy już dawno wyrośli z żydowskich bajdur na temat gospodarki, wolnego rynku itp. To dobre dla gówniarzerii nie znającej realnego życia.
  Czyjeś poglądy polityczne można lubić, można cenić jego erudycję, ale jego poglądy na gospodarkę – już niekoniecznie.
  NIGDY w gajówce nie popierano tzw. „konserwatywnego-liberalizmu” i nie ma mowy, aby kiedykolwiek tak się stało.
  Zreszta konserwatywny liberalizm to typowy oksymoron. Bez sensu.

  Tak, że niech się Pan nie cieszy na zapas.

 17. Dictum said

  Panie Gajowy, ten „Gość” powyżej to chyba gość nieproszony?

 18. Marucha said

  Re 17:
  W zasadzie w gajówce nie ma gości nieproszonych – ale można takim zostać już po pierwszym wpisie 😉

 19. Dictum said

  ad. 14.
  To, że zamieszcza się czyjąś wypowiedź, nie jest równoznaczne z identyfikowaniem się z przedstawionym poglądem.
  Może się też zdarzyć, że poznawczo należy pokazać tekst np. z (tfu!) Gazety Wyborczej.
  A jeszcze i to, że poglądy niejakiego Korwina i red. Michalkiewicza może są i w pewnych punktach zbieżne, ale intelektualny przekaz – wg mnie – jest taki, że pana redaktora czyta się z zaciekawieniem (nawet jeśli się w czymś nie zgadzamy z nim), a wypowiedzi pana Korwina nie da się słuchać, są po prosu głupawe (tekstów jego nie znam, bo i po co).

 20. Dejpanspokój said

  Mnie ten Menzen działa na nerwy. A swoją błyskotliwą logiką skompromitował się w polemice z p. Karoniem. Szkoda na niego czasu.

 21. Dictum said

  ad. 18.
  Wtedy to będzie „gość wyproszony”.
  Myślę, że ten tam powyżej to indywiduum bez cienia wrażliwości.

  ———–
  On po prostu nie rozumie, co czyta.
  Admin

 22. Dictum said

  ad. 21.
  Bardziej chodzi mi o umieszczenie zdjęcia.
  Pan Roman ma rację – choćby nie wiem, co, tego się tak nie robi, bo niby dla jakiej sprawy? Po co?
  I jeszcze ta elegancka odpowiedź p. Romanowi.

 23. Marucha said

  Re 22:
  My chyba mówimy o różnych osobach…

 24. Dictum said

  Ja o: Gość – pkt. 5 i 10.

 25. NICK said

  Nie widzę NIC błędnego, Panie Dictum.
  Nie takie ‚sprawy’ Bywały.

  Zdjęcie natomiast to foto-idioto.

 26. guła said

  „Władze Warszawy nie wydają warunków zabudowy, bez których nie da się postawić wieżowca”
  Ba, nie da się nawet zaprojektować niczego nie tylko wieżowca.
  Rzeczywiście, afera szyta grubymi nićmi, bo nie posądzam architektów coby o tym wymogu nie wiedzieli.

 27. Plausi said

  GADZINÓWKI OKUPANTA

  Firma PiSu ” Srebrna, do której oprócz nieruchomości, za pośrednictwem kolejnych spółek należą też:
  „Gazeta Polska Codziennie”,
  „Gazeta Polska”,
  „Moje Państwo” i
  Niezależna.pl,
  https://niezalezna.pl/

  Zarówno Instytut jak i Srebrna obsadzone są przez najbliższych współpracowników Kaczyńskiego. … Sam Jarosław Kaczyński zasiada w radzie Instytutu.

  Whois Record for Niezależna.pl
  Domain Profile
  Registrant
  OVH SAS
  Registrant Country
  FR
  Jak widać niezależna.pl nie operuje z Polski tylko z Francji, u OVH SAS rezydują także inne dziwaczne strony, o czym i co to może oznaczać, donosiliśmy:

  https://marucha.wordpress.com/2018/12/15/euroweek-szkola-liderow-straszy/#comment-799188

  Przypomnijmy znaczenie terminu:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  Dobrze, że udało się nam ustalić parę gadzinówek, wspomniane w tekście „GW”no zarządzane przez żydowskiego agenta Michnika też należy do tej kategorii. Obserwujemy burzę w szklance zatrutej gadzinówkami wody.
  Nie zajmujemy się samym przedmiotem tekstu, t.j. jakimiś tam świństwami J. Kaczyńskiego, bo to są duperele w porównaniu z gadzinówkami, takie duperele są emitowane, aby zająć umysły tych Polaków, których istota sprawy nie interesuje, a jedynie „sensacje” emitowanie dla nich w gadzinówkach, żeby ich czymś podniecić i zuająć.

 28. Ad. 16

  Zreszta konserwatywny liberalizm to typowy oksymoron. Bez sensu.

  Sens jest taki: liberalizm, czyli wszystko co pozwala się bogacić liberałom jest dozwolone. Konserwatyzm: liberałowie stanowią prawo i niech nikt nie waży się tego zmieniać.
  🙂

 29. Ad. 5

  Zdjęcia są z datą i godziną wykonania. Przyjrzyjmy się więc chronologii…

  Wydarzenie smoleńskie – 10-04-2010 godzina ranna.
  Kostnica – 11-04-2010, 09:49 (doba od wydarzenia – to możliwe)
  Trumna – 11-04-2010, 11:19 (1,5 godziny później, czyli praktycznie 24 godziny od wydarzenia ciało jest w trumnie – to możliwe?)

  To samo, ale w pigułce: wczoraj wypadek, dziś kostnica, a 90 minut później trumna.

  Czy ktoś określi prawdopodobieństwo takiego tempa wydarzeń?

 30. Boydar said

  Panie Plausi, nie bierz się Pan za sprawy o których nie masz, jak widać, zielonego pojęcia. Mam na myśli powiązanie registar’a (OVH) z miejscem „operowania”.

  Rejestrujący (lub tylko utrzymujący) domenę to jedno, hosting to zupełnie drugie, dns’y mogą być w Mozambiku, a Admin całego interesu na Antarktydzie.

  Miałem kiedyś bardzo ładna domenę, zarejestrowałem w NASK’u, spodobała się „komuś”. Po dwóch miesiącach poniżenia przestałem być właścicielem. Właściwie bez podania powodów. Tow. Kozłowski był wtedy dyrektorem.

  Teraz, domenę mam inną, może nawet ładniejszą. I też się spodobała; ładne się podoba. Zrobili więc podejście do OVH (mojego aktualnego registar’a). Odpowiedziano im dyplomatycznie żeby spier.dalali na drzewo.

  I dlatego wybieram OVH niż np. NASK. Poza tym, to chyba polskojęzyczni OVH założyli i mają. Jak mówią ludzie na mieście, OVH to największa stajnia w Europie, a nie słyszałem żeby nieuczciwa wobec klienta.

 31. Rafał z said

  Panie Boydar… Mógłby pan coś więcej na ten temat? Jak techniczne zabrali panu domenę?

 32. Boydar said

  Normalnie. Zmieniono rekordy ns, a i mx na wskazane przez chętnego i … już. To było naście lat temu, dla mnie jak wczoraj. Po prostu stary ubek zrobił przysługę młodemu ubekowi, zwyczajna procedura.

 33. Rafał z said

  A jak się tłumaczyli? Czy w ogóle nie odpowiadali?

 34. Boydar said

  NASK w owym czasie nie musiał się nikomu tłumaczyć. Można by rzec – ‚nask locuta causa finita’. Jak jest teraz, nie wiem; i chyba nie chcę wiedzieć. Nie umarłem od tego, mścić się nie będę. Mam tylko nadzieję, że kto powinien to już zdechł, w bólach.

 35. Ja też mogę Gajowemu Marusze sprzedać Inflanty do czego nie mam prawa … i co z tego?

 36. Siekiera_Motyka said

  Co za Burdel !!!

  „Sprawa opcji walutowych

  W czerwcu 2009 roku ujawniono fakt prowadzenia przez NASK inwestycji w opcje walutowe. W efekcie nietrafionych decyzji biznesowych NASK stracił około 14 mln złotych, a ówczesny dyrektor Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – Maciej Kozłowski – został w trybie nagłym odwołany przez prof. Barbarę Kudrycką, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego[11]. Na wniosek Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego prokuratura rozpoczęła śledztwo, mające na celu wyjaśnienie szczegółów sprawy[12][13]. Sprawa oparła się o Sąd Najwyższy, który uchwałą o sygnaturze III CZP 89/14 z 26 listopada 2014 roku uznał umowę między NASK-iem i bankiem za nieważną[14]. W uchwale Sąd Najwyższy stwierdził, że zarówno działanie NASK, jaki i podmiotu pozwanego było sprzeczne z ustawą. Jak podkreślono, strona pozwana pozostawała w pełni świadoma, że NASK swoim działaniem złamał zakaz ustawowy, czym naruszyła zasady współżycia społecznego.
  Zmiany na stanowisku dyrektora

  W lipcu 2009 roku prof. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego, odwołała w trybie nagłym ówczesnego dyrektora NASK Macieja Kozłowskiego. Powodem jej decyzji było podejrzenie wystąpienia nieprawidłowości związanych z inwestycjami NASK w opcje walutowe[11]. Do czasu wyboru nowego dyrektora funkcję tę pełnił prof. Krzysztof Malinowski. Zwycięzcą konkursu na stanowisko dyrektora NASK został Michał Chrzanowski, który z dniem 16 listopada 2009 r. rozpoczął pełnienie tej funkcji[15]. Jego kadencja zakończyła się w 2014 roku. Wtedy też minister nauki i szkolnictwa wyższego ogłosił konkurs na dyrektora NASK. Jego zwycięzcą został ponownie Michał Chrzanowski, który 15 listopada 2014 roku rozpoczął drugą kadencję.

  W marcu 2016 r. dyrektor Michał Chrzanowski – na 3 lata przed zakończeniem swojej drugiej kadencji – ogłosił rezygnację z zajmowanego stanowiska[16]. Do pełnienia funkcji kierownika instytutu z dniem 1 kwietnia 2016 przez Ministra Cyfryzacji wyznaczony został zastępca dyrektora, Wojciech Kamieniecki[17].

  We wrześniu 2018 roku Wojciech Kamieniecki został odwołany ze stanowiska dyrektora NASK. Powodem odwołania Kamienieckiego miał być brak porozumienia co do obsługi elektronicznego poboru opłat (viaTOLL, e-myto).

  Obowiązki p.o dyrektora przejął Krzysztof Silicki. „

 37. Boydar said

  Tak, Maciej.

 38. Hanna Korecka said

  NEPOTYZM Mega- Pis !Beneficjenci ;wszyscy Tomaszewscy; Jan Maria Tomaszewski kuzyn -aktualnie ,,treatrolog-konsultant TVP /poprzednio na trzech etatach;Orlen Wodociagi Telewizja-Konrad T-brat stryjeczny ;dyrektor lasow Polskich. Grzegorz T-redaktor Gazety codzienna- corka Jana Marii T-asystentka 3 EUroposlow PiS ;p Wisniewskiej p Wojciechowskiego p Kuzmiuka-po zooologii w Instytucie Wetrynarii we Wiedniu -dzikie zwierzeta-glownie slonie-bada w Afryce-wpada do Strasburga na sesje-swystawa ze futra sa be i fuj -to jej dzielo ..ze o pani artystce smolenskiej -asystentce p posla Karskiego i pozostalych wybrankach na posadach zmilcze . ….a my Polski Ludzie w pocie i trudzie za miske ryzu zapierd …a potem mamy 825zl emerytury!

 39. piwowar said

  Gościu, na twoim miejscu, gdyby Piwowar posiadał odrobinę klasy, poprosiłby Gajowego o usunięcie wpisu ze zdjęciem rzekomego prezydenta i przeprosił Gremium za chwile słabości. I wyrzucił ten materiał ze swoich własnych archiwów. Mówiąc bez ogródek, Piwowar wręcz oczekuje tego od ciebie.

 40. prośba uprzejma said

  @Dejpanspokój o 2019-02-03 (Niedziela) o 09:18:36
  „swoją błyskotliwą logiką skompromitował się w polemice z p. Karoniem.”

  Jest to gdzieś na fonii i wizji?

 41. Plausi said

  Pozostańmy przy faktach

  @30, Boydar

  Pani Boydar, my mamy przeszło 20 lat doświadczenia z internetem, czytał by Pan uważniej nasze publikacje, to by Pan pewnie to zauważył, Pana pouczenia niestety nie mogły powiększyć naszej wiedzy z tego zakresu.

  Naszym zdaniem przy powstaniu daleko większych firm internetowych niż OVH, jak google, pejs-zbuk, twitter i.t.p. były zaangażowane służby specjalne, które od początku zapewniły sobie odpowiednie usługi tych firm. Podobny udział służb przy kreacji OVH nie będziemy wykluczali, bowiem zadaniem służb jest nadzorowanie, co myślą poddani, a to najlepiej w węzłach komunikacji, największy w UE znajduje się we Frankfurcie DE-CIX i jest pod kontrolą firmy z USA Equinix tzn. że należy do infrastruktury nadzoru służb USA, niezależnie co słowo nadzór może tu oznaczać.

  Szanowny Panie Boydar, dobrze jest przyjąć na wszelki wypadek dwie rzeczy, co kapdemu staramysię polecać, i odpowiednio do tego działać:
  1. że na komputerze ma się wirus/program szpeigowania, najlepiej wiele, zresztą z różnych krajów
  2. że każda wysyłana czy odbierana wiadomość jest rejestrowana przez służby jakiegoś wywiadu, a może nawet wielu

  Wracając do w/w DE-CIX, sąd w RFN potwierdził służbie wywiadu BND prawo do kontroli strumienia danych w tym centrum.

  http://www.spiegel.de/netzwelt/netzpolitik/de-cix-betreiber-von-internet-knoten-verliert-klage-gegen-bnd-a-1210243.html

  Nie chcemy Pana straszyć, ale z uwagi na treść Pana wypowiedzi aż prosi się, żeby służby Pana już dawno miały w swym katalogu i to ze wszystkimi danymi personalnymi, nas zresztą też, i przyznajemy nie bez racji, bo przecie ich zleceniodawcy muszą wiedzieć o wszystkich, którzy publikują alternatywne wypowiedzi czy interpretacje. Ten blog Maruchy, i podobne, jest też na pewno wysoko w kursie u służb inwigilacji. Te służby w Polsce to jest z przeproszeniem g…o w porównaniu z ważniejszymi służbami nadzorujłącymi Polaków. Polskie służby gów….skie, proszę się nie obrażać, ale nas obowiązuje „Amicus Plato …, są jedynie tanimi parobkami, rodzajem kundli.”

  Ale nie to było istotne w naszym tekście, zwraca on uwagę na to, że rejestrator niezależna.pl nie jest podany, w razie utajniania rejestratora wpisuje się z reguły imię firmy prowadzącej serwer, w tym przypadku OVH. Link w tekście wyjaśnia dalsze szczegóły, proszę zajrzeć, z OVH, który oferuje usługi każdej k…wie i dziewicy, nie ma to nic wspólnego.

  Już zwracaliśmy raz na to uwagę, że czy to blogspot.com, czy znowu wordpress.com, czy inny podobny serwer oferujący „wolne” publikacje, my też mamy nasz blog w blogspot.com

  https://pppolsku.wordpress.com

  są instytucjami służb, gdzie mogą doświadczyć co myślą poddani ? Jakiż to wspaniały podarunek dla zarządzających ludem. Byłoby naiwnością sądzić, że służby zaniedbują taką sposobność i o nic się tak nie troszczą, jak o to, aby poddani mogli otrzymań niezależną platformę do wymiany doświadczeń.

 42. Plausi said

  Jeszcze jedna uwaga

  3. nikt tak serdecznie wzajemnie ze sobą nie współpracuje, jak służby „wrogich”, wg mediów gównego nurtu, państw. Łatwość, z jaką nagle są wykrywani, szpiedzy, świadczy raczej o tym, aniżeli o skutecznym wzajemnym kamuflażu tych służb. Przykład, WSI w Polsce przeszła w zwartym szyku na służbę CIA i innych wywiadów zachodnich, taka metamorfoza wymagała długoletniej koordynacji działań.

 43. Boydar said

  Nie rozumiem, po plausiemu.

  Albo niech mówi /pisze po polsku albo niech się nie wymądrza. Jeśli chodzi o „doświadczenie” to mnie nie przelicytuje. Ja się wdzwaniałem w Olimpa na UMCS modemem 9600. I to był high end. Przy czym zauważyć wypada, że ten bbs też był poniekąd dziełem nasku, AD 1989.

  Po drodze brałem udział w walkach na wszystkich możliwych frontach internetu, od strony użytkownika jak też providera. Jak to czasem Gajowy mówi, więcej zdążyłem już zapomnieć niż Plausi widział, przynajmniej jeśli chodzi o internet. Bo jestem starym dziadem i skrezola mnie chrumka na spółę z wódą i papierochami.

  W (41, 42) nie ma nic merytorycznego, co podważałoby sens mojego (30,32,34). Steruje natomiast Plausi intensywnie wątek, że OVH to łapka służb. Tylko że ja nigdzie nie poddałem tego pod wątpliwość. Po prostu bladzie z najwyższego kierownictwa nasku nie miały ani klasy ani sumienia. Nie z tego zresztą ich rozliczano, więc wychodziły na wierzch charaktery indywidualne. OVH ma ambicje klasę mieć. I sprzedawanie klientów na telefon (w moim smutnym przypadku fax) najwyraźniej nie mieści się w schemacie. Uwzględnić też wypada, że dzisiaj a wtedy, to zupełnie różne światy i rzeczywistości.

 44. Dejpanspokój said

  Ad. 40

  Prośba Uprzejma said
  2019-02-04 (Poniedziałek) @ 13:51:14
  @Dejpanspokój o 2019-02-03 (Niedziela) o 09:18:36
  „swoją błyskotliwą logiką skompromitował się w polemice z p. Karoniem.”

  Jest to gdzieś na fonii i wizji?

  Jest na YouTube. Proszę wpisać nazwiska obu Panów.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: