Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Timothy Garton Ash, a głupiemu radość.

Posted by Marucha w dniu 2019-02-05 (Wtorek)

Brytyjski historyk, ożeniony z Polką (zupełnie tak, jak ja!) … jego teksty w Polsce drukuje „Gazeta Wyborcza”.

Choćby zamiast rudej brody miał złote jaja, to fakt, że jego teksty w Polsce drukuje „żydowska gazeta dla Polaków” w zasadzie dyskwalifikuje.

Przypomnijmy definicję red. Michalkiewicza (my z niego wszyscy): żydowska (niemiecka, rosyjska etc) gazeta dla Polaków to taka, która przedstawia poglądy żydowskie (niemieckie, rosyjskie) jako OBIEKTYWNE.

Jest w Polsce prasa żydowska dla Żydów (np. Midrasz) i nikt nie ma do nich pretensji (może poza faktem, iż jest zazwyczaj suto dotowana z budżetu, np. przez ministerstwo „brata” Glińskiego), jest bardzo skądinąd ciekawy portal SPUTNIK, który przedstawia poglądy rosyjskie jako rosyjskie i sam tam chętnie zaglądam, nie z racji bycia ruskim agentem, ale dlatego, że czasami chcę poznać jakies fakty, a nie tylko co tam komu nawymyślała na twitterze profesor Krystyna Pawłowicz (chamowaty babsztyl udający „konserwatywno-katolickie” skrzydło PiS-u, a w istocie klepiący gówno kijem, żeby broń Boże ktoś nie zapytał o istotne sprawy, np. skąd i u kogo rząd zapożycza nie tyle SIĘ, co NAS, na realizacje kolejnych programów rozdawniczych tudzież jaka była treść niedawnych konsultacji polsko-niemieckich na szczeblu rządowym, o „holokaustycznych” uroszczeniach rozbójniczych i ustawie 447 nie wspominając).

Wczoraj niemieckie tuby propagandowe dla Polaków (oraz durnie z gazety banderowskiej agenta SBU, red. Tomasza Ssakiewicza) opublikowały kolejną prop-agitkę pana Asha:

INTERIA: Garton Ash dla „Publico”: Polska mogłaby wejść do przywódczej trójki w UE

Jasne, jeden zlewaczały dureń pisze, co mu tam ślina na język przyniesie (a może tylko dorabia u Niemców na pół etatu), a niemieckie media dla Polaków cytują z zachwytem, nie przymierzając niczym media Tomasza Sakiewicza oświadczenie Służby Bezpieki Ukrainy.

Szkoda czytać takie gówno, a tym bardziej analizować, choć jedno zdanie zacytuję:

Odnotował, że ożywczym wydarzeniem dla Unii mogłoby być zahamowanie brexitu. Były premier Wielkiej Brytanii „David Cameron popełnił błąd, decydując się na przeprowadzenie referendum w sprawie brexitu w momencie, kiedy do głosu na Zachodzie zaczęły dochodzić siły populistyczne” – wskazał rozmówca „Publico”.

Riiiiight ….

https://macgregor.neon24.pl

Komentarzy 12 to “Timothy Garton Ash, a głupiemu radość.”

 1. Siekiera_Motyka said

  Nasz człowiek w Londynie,

  „Garton Ash opisuje siebie jako liberalnego internacjonalistę. [10] Jest zwolennikiem tego, co nazywa „wolnym światem” i liberalnej demokracji, reprezentowanej w jego opinii przez Unię Europejską, Stany Zjednoczone jako supermocarstwo i kierownictwo Angeli Merkel w Niemczech. Garton Ash sprzeciwiał się szkockiej niepodległości i spierał się o brytyjskość, pisząc w The Guardian: „… bycie Brytyjczykiem zmieniło się w coś, co warto zachować, szczególnie w świecie migracji, w którym narody będą się coraz bardziej mieszać. z różnych części dawnego imperium brytyjskiego przybyło tu coraz więcej osób, tożsamość postimperialna stała się, ironicznie, ale nie przypadkiem, najbardziej liberalną, obywatelską, inkluzywną „[11].”

 2. Moher49 said

  Pani Krysia też na posiedzeniu Knesetu w Krakowie była.

 3. Dictum said

  ad. 2.
  Panna Krysia.

 4. Nina said

  A Tomasz Gross będzie teraz we Francji propagował swoje chore tezy o mordowaniu … przez Polaków w czasie II wojny światowej.

  Występ zakłamańca zza oceanu, Grossa, będzie finansowany przez PAN (Polską Akademię Nauk), na czele którego to PANu stoi zapewne PiSowiec, biolog Jerzy Daszyński (to jego 2 kadencja).

 5. uczciwosc said

  Samopogarda – albo ją wykorzenimy albo zginiemy. Jednomyślność w zwalczaniu złych słów na Ojczyznę jest warunkiem naszej dalszej egzystencji. Jaki upadliśmy w tym względzie pokazuje porównanie twórczości Młodej Polski z „twórczością” ostatnich 40 lat. – Z jednej strony duch w Narodzie pod koniec czasów Zaborów wzorcowo patriotyczny – z drugiej strony duch antynarodowy( niszczyciel domu – demon Alastor ). Z jednej strony Matejko” Bitwa pod Grunwaldem ” Kossak „Panorama bitwy Racławickiej”, Sienkiewicz ( Krzyżacy, Trylogia), z drugiej opluwanie Polski od czasu „Człowieka z żelaza” Wajdy (1980r),poprzez „Psy”, „Ja złodziej”, „Pokłosie” , wreszcie po Gretkowską, czy antysztukę:” Klątwę”, – Co się działo w sercu Polaka wówczas,a dziś ? – Ma to swoje odbicie w postawach „naszych” polityków „, exempli gratia : Tusk : „Polska to nienormalność”, Inny : ” Polska to H.j , doopa i kamieni kupa”. Dodaj do tego wypowiedzi aktorów np. Stuhr ;y, czy Gajos . Słowem Polskę opanowuje apatia (brak chęci do życia – w tym kraju ), zwątpienie, nihilizm, marazm, rosnący stopień zatrucia. Źle się dzieje : „Polska to brzydka panna, której nikt nie chce ” -premier L.Miller ,

 6. veri said

  ” GieW ” – to żydowska gazeta dla polskojęzycznych Żydów.

  „żydowska gazeta dla Polaków” … jeżeli już to dla szabesgojów.

 7. uczciwosc said

  Turnau śpiewał ” Na ulicach cicho sza, szaro, buro i cicho, nie ma Mickiewicza i nie ma Tuwima”. Obywatel GC( Grzegorz Ciechowski ) w piosence ” Nie pytaj o Polskę ” w ten zaś sposób ” Nie pytaj dlaczego jestem z Nią, dlaczego z inną nie, dlaczego CIĄGLE CHCĘ ZASYPIAĆ Z NIĄ I BUDZIĆ SIĘ CO DZIEŃ” . – Niechże wreszcie dotrze do ogółu , że sprawiedliwą i pożyteczną rzeczą jest wykluczenie wrogów , tak jak odrzucenie wrogich komórek raka. Co robi nasz system obronny(immunologiczny) ? Upowszechnia antypolski film ” Nasze matki, nasi ojcowie”, – zwalcza narodowców jako zagrożenie dla przetrwania narodu. – urządza żydowskie święta w parlamencie, uniemożliwia uczestnictwo w obchodach rocznic w Auschwitz , Adamowicz w Gdańsku zlikwidował Rotę z ratusza, żołnierzom odmówił udział w obchodach rocznic na Westerplatte. Teraz zaś straszenie karami za mowę nienawiści. . Z czyich podatków utrzymuje się parlament, dyrektor Muzeum Auschwitz ?

 8. Re: Artykul
  Polecam p. „NIKT” n/t zydowskiego chuj-hirla wobec gen. Franco…

  ================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Wreszcie, znalazl sie ktos, kto mnie wyrecza…

 9. Zbyszko said

  Wszystko ok, tylko jak słyszę o „programach rozdawczych” rządu to mnie szlag trafia. Jest to ciągle to głupawe nawiązywanie do PRL-u który dzieki takim „programom rozdawczym” (czyli wypierdzieleniu w końcu tego przebrzydłego egoistycznego przedwojennego feudalnego kapitalizmu) spowodował, że pożytki ze wspólnej narodowej własności jaką jest m.in przestrzeń gospodarcza mieli wszyscy obywatele narodu polskiego m.in poprzez te wyśmiewane teraz zdobycze socjalne nazywane pogardliwie programami rozdawczymi.
  Odsyłam Autora po naukę, bądź logiczną percepcję otaczających go kiedyś i teraz faktów :
  http://gibson.neon24.pl/post/147108,przestancie-likwidowac-ten-socjalizm-bo-go-juz-dawno-nie-ma

 10. lopek said

  „…to fakt, że jego teksty w Polsce drukuje „żydowska gazeta dla Polaków” w zasadzie dyskwalifikuje.”
  ==========
  Jakże prosty ale bardzo skuteczny sposób rozpoznawania diabliska, choćby ten dla niepoznaki – wszystkie ornaty świata wdział na siebie.
  Wniosek?
  Bóg nie zostawił człowieka wśród żmijowego plemienia – bez szans – a dowodem jest to – jak w cytacie.

 11. Dinozaur said

  Dinozaur przypomina: śp. generał Francisco Franco zawarł w 1946 roku umowę z gen. Andersem , na podstawie której Polacy ( z Zachodu , ale i z PRL ) dostawali pozwolenie na pobyt w Hiszpanii w normalnym przypadku w ciągu 14 dni, potem kto chciał mógł jechać do USA , Kanady, itd.. Hiszpanie trzymali się tego trybu postępowania jeszcze w latach 80-tych , co umożliwiło wielu uchodźcom z Polski urządzenie się bez wieloletniego wycierania się po obozach .
  Pozdrowienia
  Dinozaur ( z Neandertalu )

 12. ech said

  https://mega.nz/#!DuADlSZA!PDHyK3uTuOJY-vEbQyKvaSB9h5M_4-3zVjSoBOqKXC8

Sorry, the comment form is closed at this time.