Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (7 – 2019)

Posted by Marucha w dniu 2019-02-05 (Wtorek)

Pederasta Robert Biedroń wycenił swoje wyborcze obietnice na 35 miliardów złotych, co obwieścił na portalu swej nowej partii „Wiosna”. Pytanie, skąd ten obleśny zbuk ma pieniądze na działalność polityczne jest wciąż otwarte, ale niektórym śmierdzi to Palikotem, innym zaś starszymi braćmi.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2019/01/31/wolne-tematy-6-2019/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2019/02/10/wolne-tematy-8-2019/

Gajowy Marucha

Komentarzy 221 to “Wolne tematy (7 – 2019)”

 1. maasteer said

  Zbuki będą rządzić – to kolejny etap upokorzenia Polin

 2. Grace said

  Nie moge zrozumiec jak Poalcy moga na kogos takiego glosowac? Wiem ze wiekszosc ma siano w mozgu, ale sa przeciez wciaz madrzy i religijni Polacy. Jak mozna glosowac na zboka?

 3. maasteer said

  Ad 2 Grace – ” Jak mozna glosowac na zboka?” Może to chodzi tylko o „liczenie” głosów …

  *********************

  Biohaker planuje tworzenie modyfikowanych genetycznie „superludzi”

  Biohaker Bryan Bishop oznajmił, że pracuje nad technologią, która będzie pozwalała na edytowaniu genów i tworzeniu „superludzi”. Modyfikacje te mogłyby pozwalać m. in. na dłuższe życie czy szybkie rozwijanie muskulatury.

  Perspektywa edytowania genów ludzi przy użyciu technologii CRISPR lub podobnej pozostawała jedynie teorią aż do końca 2018 roku, kiedy chiński naukowiec He Jiankui twierdził, że edytował DNA dwojga dzieci. Kontrowersyjny eksperyment wywołał międzynarodowy protest, co może powodować problemy z tego typu działaniami w przyszłości.

  Bryan Bishop twierdzi, że zgłosił się do niego pierwszy klient, który chce stworzyć „superczłowieka”. „Nie zaczęliśmy jeszcze testów na ludziach, ale uważamy, że jest to etyczne.” – powiedział Bishop w rozmowie z MIT. – „Ludzie próbują znaleźć złe strony takiego działania, jednak obawiam się, że nie znajdą żadnego.”
  ——————————————-
  https://marucha.wordpress.com/2019/02/05/wolne-tematy-7-2019/#comment-810521

 4. lewarek.pl said

  Z Niemiec wychodzi nowa reformacja.
  Dziewięciu niemieckich katolickich teologów domaga się od przewodniczącego Episkopatu Niemiec głębokich zmian w katolickiej nauce o moralności seksualnej, zniesienia celibatu, dopuszczenia kobiet do święceń kapłańskich oraz podzielenia się władzą ze świeckimi.

  https://www.pch24.pl/niemieccy-progresisci-apeluja-do-kardynala-marksa–chca-zmian-w-katolickiej-moralnosci-seksualnej,65933,i.html

  Dwie niemieckie diecezje Paderborn i Münster ogłosiły, że wbrew jednoznacznym przepisom ustalonym przez Stolicę Apostolską zamierzają przyjmować do seminariów homoseksualnych mężczyzn.

  https://www.pch24.pl/w-ten-sposob-kosciol-w-niemczech-stanie-sie-kosciolem-lgbt–mocne-slowa-katolickiego-publicysty,65930,i.html

 5. lewarek.pl said

  https://www.pch24.pl/zolte-kamizelki-takze-w-niemczech–narasta-sprzeciw-wobec-ideologicznej-walki-z-dieslami,65931,i.html

 6. osoba prywatna said

  Pestycydy Gra o zdrowie dzieci Film Dokumentalny Lektor PL
  .https://www.youtube.com/watch?v=BtIIzHU8XPA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1FyJZ8-hXZJ8PvL0N4uwI8l124-qWKJPXyJ7cPaUhRyOurUnWPkTpwiN0

 7. lewarek.pl said

  Biedroń i jego chłopcy-kakaowcy to taki żart. On jest znany ogółowi przede wszystkim z dawania dupy, a nie z politycznych idei. Nie ma szans. Może najwyżej przyprawiać o ból głowy Platformę i całe kodziarskie towarzystwo, któremu zaniży trochę wynik. Palikot był lepszy, bo przynajmniej miał jakiś program, szedł na polityczną konfrontację i nie dupczył samców. I co? Nima go. Nie warto zajmować się Biedroniem.

 8. Peryskop said

  Na poprzednich WT omyłka w linku do tych WT :
  zamiast po 5tce dać 6stkę, to zakradła się 7emka i co daje ERROR 404
  Help !

  No i pytanie za dychę : czy Cheryl Singapurska urodziła się 16.07, czy raczej 17.08 ?

  A propos urodzin – w Indiach facet zaskarżył rodziców o urodzenie go bez jego przyzwolenia 🙂
  Czy liczy na odszkodowanie ?

  Wszak dziś bez konsensu już nie nada …

 9. Peryskop said

  Re 7
  Pery ciemnotę wciska.
  Bo numeracja jest OK, tylko klik na linka wywala na 404.

 10. lewarek.pl said

  Portal Kresy.pl prosi o finansowe wsparcie. Ma miesięczny deficyt w wysokości 6-8,5 tys. zł. Grozi mu zamknięcie.

  https://kresy.pl/publicystyka/w-minionym-roku-portal-kresy-pl-stracil-dwoch-pracownikow/

 11. Rokitnik said

  Oj zdziswisz sie Waszmosc !
  Przeciez ludzie o NICZYM w owych glosowaniach NIE decyduja. Wygrywa partia ( gangsterstwo xyz i ONI mianuja na stolki ). W razie „wyborow ” na Prezia…aaaa… to juz tylko MAFIA wiodaca rozdaje karciochy ! Dla rzyrmian bedzie bardzo atrakcyjne, sze polaczki sam takie postepowe i…wybiora p.Zboka na wodza!!

 12. Zdzicho said

  Kto wygra decydują Ci którzy liczą głosy i tworzą listy wyborcze. A ,,Wiosna” Biedronia mam nadzieję jest stworzona tylko po to aby wysłać zboków do Brukseli na kilka lat. Im dalej i dłużej od nas tym lepiej.

 13. Gienek said

  MARUCHA – TY CHU.JU!

 14. Marek said

  A ja sądzę że Biedroń to przyszłość.

  Od lat był lasowany. Wiadomo od początku że prezydentura w Słupsku to tylko taka poczekajka przed karierą ogólnokrajową.

  Biedroń jest kandydatem na polskiego Makarona. Makaron też był nikim, miał obciążenie w postaci żony czy mamy, a wygrał w cuglach bo Rotszyldy nakręciły cały mechanizm marketingowy na promocję jego mizernej osoby.
  Makaron wygrał mimo że Francuzi wiedzieli, że to tłuk Rotszyldów, ale mieli wybór pomiędzy nim a faszyzującą Le Pen z Frontu Narodowego. Wybrali „mniejsze zło”.

  Spęd Biedronia też był doskonale przygotowany, widać że wspiera go profesjonalny aparat marketingowy. A jak będą wybory to głupi i ciemny lud będzie głosował nie na wymarzonego kandydata, tylko na „mniejsze zło”.

  Gdybym był tak głupim i prymitywnym bydlęciem, co głosuje, to mając do wyboru Biedronia i Morawieckiego czy ewentualnie Biedronia i Ziobrę, sam nie wiem co bym wybrał. Co jest „mniejszym złem”? Tak został prezydentem Makaron i tak może zostać Biedroń. To wschodząca gwiazda. I ma ładne pośladki.

 15. piwowar said

  Ależ oczywiście, że to palipies czy inny gasikot. Już oficjalnie wiadomo, ze przekazał biedroniu znaczącą sumę z ostrzeżeniem: tylko nie wydaj na głupoty. Zapodawała wp.pl. Ten cyrk juz się staje nudny. Klauny powinny wymyslać jakieś lepsze gagi od padania na dupę. Widownia pustoszeje. Jak dotychczas 10 mln widza poszło do innych przybytków rozrywki, nieco być może mniej wątpliwej (przynajmniej siedzenia miększe).

  Dobranoc Państwu (aluzja)

 16. piwowar said

  natemat.pl/263011,janusz-palikot-wsparl-finansowo-wiosne-posluchal-apelu-roberta-biedronia

 17. ech said

  @4 Z zydowskich Niemiec, nie boj sie lewarek zaprawde, nie boj sie, nie wezma do obozu. Tak jak z Polski, nie z zydowskiej polski itd. Ale ku zrozumieniu,..

  https://archive.org/details/WNIEWOLIYDOWSKIEJH.WILDECKINAKADIGWNYGRYFPOZNA1937

  Dwa fronty. Walka która nas czeka. Poznać prze¬
  ciwnika. Uświadomić szerokie warstwy. 8 milio¬
  nów Polaków tuła się po świecie, a 4 miliony Ży¬
  dów siedzi w Polsce.

  IL Naród żydowski 14

  Żydzi to naród. Tworzą państwo w państwie. Mają
  swoje własne cele i swoją własną politykę narodo¬
  wą. Ghetto, dobrowolnym odłączeniem Żydów od
  otoczenia. Rola żydostwa w Europie. W niewoli
  żydowskiej.

  III. Do czego Żydzi dążą 22

  Żydzi dążą do opanowania narodów. Dążą do ode¬
  brania nam naszych bogactw narodowych. Żydzi są
  dobrze zorganizowani. Solidarność żydowska. Ofiar¬
  ność żydowska.

  IV. Jaką bronią Żydzi walczą 34

  Żydzi dążą do opanowania duszy narodów. Żydzi
  chcą usunąć wpływ Kościoła. Ataki na duchowień¬
  stwo. Żydzi zwalczają religię naszą. Swojej religii
  nie zwalczają. Burzą kościoły — bóżnice są nie¬
  tknięte. Żydzi przyjmują chrzest tylko pozornie.

  V. W niewoli żydowskiej 48

  Wyzysk żydowski. Bogactwa narodowe w rękach
  żydowskich. Życie gospodarcze opanowane przez
  Żydów. Kto ma panować nad Polską: My czy oni.
  Będziemy ich niewolnikami. „Żydy wszystko za-
  brały“. Chałupnik polski — niewolnikiem Żydów.
  Nasza wina. Obałamucenie ludu. Komunizm wyzy¬
  skuje robotników.

  Po drugiej wielkiej wygranej wojnie żydowskiej, jest ponad 20 milionów wygnanych z Ojczyzny Polaków na Obczyźnie i 4mln / 3 – pokolenia zydowstwa w Polsce daje nam okoli 12 milionów, w większości krypto żydów – Poliniakow, stanowiących państwo w państwie, dokładnie jak H.W. w 1937 roku opisał..

 18. ech said

  Gdybyśmy jeszcze nie wiedzieli za kogo ginęliśmy podczas 2 wielkiej wojny żydowskiej, to oglądamy jej kontynuację w stronę 3 WW, ku naszej tym razem anihilacji.
  Więc gdzie jesteśmy dzisiaj ? 40% Europy to jedną wielka grzanka, skażona przez „pluton”, ale oni – żydzi, chcą, aby cała hemisfera była skazana na zagładę – jak nie swiat.
  Niższe obszary europejskie, takie jak np. Włochy – wciąż wolne od zanieczyszczeń, dlatego by zrealizować swój zbrodniczy plan – WW3 jest to dla nich koniecznością.
  Czernobyl nie był przypadkiem, ani Fukushima, oni po prostu padli jako ofiary ataku na Amerykę Północną i na Europę Zachodnią oraz Rosję.
  Do tego dwie wojny w Iraku sprawiły, że Ameryka zdominowana przez Żydów, zastosowała środki skażeń radiacyjnych używanych w pociskach z plutonem i broni do zniszczenia obszarów Iraku i rozprzestrzeniania się po całym Bliskim Wschodzie.
  Ta sama broń była i nadal jest używana w Afganistanie, stamtąd celem są Indie, Pakistan i Chiny.
  To dlatego Rosja, Iran i Chiny ustawiają się u wybrzeży Syrii, by po raz kolejny broń chemiczna stosowana przez „rebeliantów” dostarczonych przez USA przeciwko Syrii, nie obracała się przy stołach i nie obwiniała Syrii.

 19. ech said

  A jak to robili, by dostać się do władzy, podam na przykładzie Anglii, jako że Imperium to wielkie,.
  Miał Boskie prawo Królów, doradzał swym synom, aby nigdy nie zostali królami, lecz jego rady zostały zignorowane. Gdy Karol został Królem, wyrzucił Żydów z Anglii za poświęcanie krwi dziecięcej i parlamentarną oraz skarbowa dominację. Dlatego został oskarżony przez Oliviera Cromwella, który poprzez bankierów w Amsterdamie sfinansował Anglię, umową, która miała na celu zamordowanie Karola. Został on osądzony jako tyran i uznany za winnego, a ponieważ odmówił przyznania się do stawianych mu zarzutów, powoli zhackowali mu głowę, w Styczniu 1649 r.
  Odrodziłem się 107726 dni po jego śmierci. Przekątna piramidy z kamieniem na miejscu wynosi 1077,26 stóp, a dom, który odziedziczyłem po ojcu zastępczym, Reginaldzie Marshallu, który myślał, iż ukrył, że brat jego jest moim ojcem, ponieważ nie było kontaktu seksualnego z moją matką po poradzie lekarza, aby nie mieć więcej dzieci.

  Czy zaczynamy rozumieć kim są żydzi, Faryzeusze, Kenici, pachołki diabła.

 20. Wieloimienny said

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/zamach-na-adamowicza-czesc-i

 21. revers said

  wspolczesne 65 kilometrowe obozy smerci, z 7 metrowym murem nad ziemia i zaporami pod ziemia anty tuenelowymi

  http://autonom.pl/?p=25193&fbclid=IwAR1CEkpt0MQdK8iZkiAu0gcTPFLPhpoLseaDCyHXrhAaxMwxIQaQxBz2YRk

  Mozna? mozna setki razy km2 wieksze obszary ododsobnienia dla nie wybranych ludow budowac, glodzic, zastraszac, odcinac wode, energie elektyryczna, zamknac dojscie do morza, depopulowac chorobami i szcepionkami exit.

 22. revers said

  ad18
  xKm2 wiekszy jak propagandowy szwindel oboz w Auschwitz

 23. https://marucha.wordpress.com/2019/01/31/wolne-tematy-6-2019/

  151. wandaluzja.pl said – 2019-02-04 (Poniedziałek) @ 02:55:09
  https://wiadomosci.wp.pl/robert-biedron-uderza-w-jaroslawa-kaczynskiego-twierdzi-ze-jest-niedostosowany-spolecznie-6344386654443649a//
  Biedroń: KACZYŃSKI TO JEDEN Z NAJBOGATSZYCH LUDZI NA ŚWIECIE

  W związku z tym muszę nadmiecić, że plotkę, iż Kaczyńscy dostali od Rotszylda miliard dolarów za wprowadznie Polski do Unii Europejskiej słyszałem w Lidze Polsich Rodzin a Maciej Giertych dawał prelekcje o MASONERII.

  152. Boydar said – 2019-02-04 (Poniedziałek) @ 06:41:37
  Pan szanowny łaskaw będzie od Jamesa Bonda się odstosunkować. Podobnie od Klossa i Winnetou.

  O Jamesie Bondzie zapodałem to, co ogłosili Rosjanie – że został rozstrzelany przez Dzierżyńskiego na Łubiance. Przykro mi, że dotknąłem Do Żywego Anglików – że Krwawy Feluś zarżnął im kurę znoszącą złote jaja. Na pocieszenie mogę zapodać, że podczas rokowań ryskich Dzierżyński zapytał Wasilewskiego: CO O MNIE MÓWIĄ POLACY? – OJ FELEK, MÓWIĄ ŻEŚ BANDYTA. – PRZECIEŻ JA MORDUJĄ TYLKO ROSJAN…
  Na II zjeździe Patriotyczno-Narodowym we Wrocławiu była mowa, że ostatni hrabia Dzierżyński został powieszony w Mińsku. Ponieważ car nadał nazwisko i okrojony majątek karczmarzowi żydowskiemu, którego żona i córka ukrywały oficera rosyjskiego wywiadu wojskowego Za Ścianą, gdzie odbywały się odprawy Powstańców, to wyrok wydał sąd Wojenny.
  Asz opowiadał, że Znakomity Asz finansował powstanie styczniowe na Białorusi Przez Żydów, którzy wydali go. Ponieważ był to SZCZUKA więc wytoczono mu proces. Za resztki fortuny najął najlepszych adwokatów z Królewca, którzy zaczęli Ganiać Żydów, że Sąd – aby sprawa nie została opublikowana w Berlinie – potraktował go łagodnie Zesłaniem na Sybir.
  Tam Znakomity Asz rozejrzał się i powiedział NA ZŁOCIE TU SIEDZICIE i zorganizował eksport drewna do Chin. Myślał, że wykupi swoje włości, ale dali złoty medal i wygnali na Kielecczyznę BEZ KAPITAŁU.

 24. Rafal Cz. said

  Ziemia sie znow stanie ciezka od krwi.Owa danina wydaje sie niezbedna w celu otrzezwienia idiototow zapatrzonych w jedynie
  sluszny punkt widzenia.

 25. revers said

  re4

  Z Zydoszkopii nie tylko nowa reformacja wychodzi, ale konkretne pieniadze z nadwyzka dla NATO $$$$, trula van Layne bawi sie na Litwie w gorace wojny, wizytuajc tam swoje bojowe oddzialy SS Euroreich IV, samoloty mysliwskie typu Eurofigher ju tam sa i podobne ofensywno zaczepne militaria niemiecko-europejskie.

  To w pribaltykach rekrutuje sie oddziaaly bojowe do walki w Nowejrosji, m.in. damskich snajperow i trulek.

 26. Lily said

  Panie Marucha.
  Czy to, apetycznie wygladajace danie,
  to krokiety?(nalesniki nadziewane farszem).

 27. Bogusz said

  Ad. 1 Panie Maaster tylko nie Polin, POLSKA nigdy nie będzie polin

  ——
  JUŻ JEST.
  Admin

 28. Boydar said

  Polin funkcjonuje na obszarze Polski. Tak jak Izrael na obszarze Palestyny.

 29. Truth Seeker said

  Ogladnijcie co sie naprawde dzalo z Adamowiczem po ataku i rozpowszechniajcie ten filmik zanim calkiem zniknie z sieci. To wiele wyjasnia…
  https://d.tube/#!/v/czcibor360/202kahxy

 30. lopek said

  Mamy do czynienia z typowymi ambicjami czarciego pomiotu – który to pomiot uszczęśliwił ludzkość tzw. demokraturą i nią zawiaduje bez reszty. Dla przykładu – Jankesom na prezia najpierw zafundowano czarnego a potem zrobią tam preziem wojującego sodomitę albo sodomitkę. Co do atrapy Polski – to nic już nie przebije faktu, że czarci pomiot nakazuje Polakom kochać banderowców i milionami sprowadza ich do atrapy Polski. Tego sku***syństwa nie przebije ani pedał – ani zoofil – ani nekrofil – ani kanibal – na stolcu prezydenta atrapy Polaki.

 31. ILE KOSZTUJE TŁUSZCZOTWÓRCZY SMOG ???

  BMW ma Szlachetnego Diesla, na którym Madame Tibori podjęła budowę metra SAMOCHODOWEGO w Paryżu. Taką budowę podjął też Madryt a zapowiedziały Londyn i Rzym.
  Szlachetny Diesel BMW wziął się stąd, że Madame Cresson z Komisji Europejskiej w Brukseli wysłała mój prospekt VDTW z Polsko-Niemieckiej Konferencji Ekologicznej w Jeleniej Górze do Instytutu Silnikowego w Brignoles pod Tulonem, gdzie Monseur Negre zrobił z niego MONTE CHRISTO.
  Wówczas jednak obie Panie zostały zaatakowane przez Holenderskiego Tygrysa Benzynowego I BEZPRAWNIE zdymisjonowane pod zarzutem, że ADMIARŁ HOLENDERSKI SPALIŁ LONDYN…, więc Monte Christo jako BEZPAŃSKI został wykupiony przez BMW i przemianowany na SZLACHETNEGO DISLA.
  Śledztwo wykazało, że Madame Cresson robiła Machlojki, za co mogła być ukarana Naganą, a Madame Tibori To, Co Wszyscy Przed Nią.
  Wielką Reformę Urbanizacji DIABLI WZIĘLI. Gdyby wprowadzono VDTW, Taki Czy Inny, to by Ameryką rządził Ford a nie Słowianożęrca Rokefeler.

  XIX wiek wygrały państwa WĘGLOWE a więc USA, Anglia i Niemcy. XX wiek państwa NAFTOWE: USA, Anglia dzięki ropie w Nigerii, i Roska, a w XXI wieku według twórcy APPLE’e, MICROSOFT’u i GOOGLE’a Jacka Karpińskiego najważniejszym surowcem są Ziemie Rzadkie. Chiny grożą USA embargiem na ziemie rzadkie, toteż na zwołanej przez Panią Anders poufnej konferencji polsko-amerykańskiej strona amerykańska zobowiązała się do wysłania satelity dla poszukiwań metali kolorowych i ziem rzadkich do 800 metrów pod ziemią.
  Cesarz Franciszek Józef dał krakowski patent Łukasiewicza Rokefelerowi jako SZKOTOWI, co oddało USA kapitałowi Petrochemicznemu, obecnie żydoarabskiemu, gdyż Motoryzacja okazała się CYWILIZACJĄ. Austriacy próbowali odzyskać patent Łukasiewicza Austriackim Silnikiem SUPEREKOLOGICZNYM i podpisaną w Wiedniu, w obecności ministrów Transportu USA, Kanady, Rosji i Japonii, Europejską Konwencją Transportu Ekologicznego.
  ZAPROTESTOWAŁEM ów ASSE godząc się na patent austriacki pod warunkiem SPŁACENIA aktywistów Turbinki Kowalskiego, ale EKTE upadła z powodu POBICIA we Wrocławiu konsula austriackiego z okrzykami TU JEST POLSKA, o co w Wiedniu oskarżono Polskich Nacjonalistów. Następczyni Pana Konsula zachowywała się zaś tak, jakbym to JA nasłał bojówkarzy.
  Skorzystali z tego Niemcy organizując polsko-niemiecką konferencję Ekologiczną w Jeleniej Górze, na której Kanclerz Kohl powołał niemiecko-japońskiego PROTEKTORA VDTW, który rzucił Na Kolana amerykański przemysł samochodowy. Był to bowiem niemiecko-japoński PROTEKTORAT NAD USA, bo USA bez PALIWOŻŁOPNOŚCI żyć nie mogą. Nie mogłem sobie przypomnieć, SKĄD znam tego Protektora? i dopiero gdy sekretarz Paliw Kanclerz Merkel oświadczył: PRAWDZIWI WŁADCY ROPY MIESZKAJĄ W BERLINIE to przypomniałem sobie, że pilnował mnie na Szpandale przed gówniarzami tureckimi. Przyjechały do Berlina Japonki i wybrały sobie na dyrektora kapitałowego Najprzystojniejszego Niemca.
  Egzekucją tego Protektoratu był Volkswagen-LUPO, palący w małym litrażu osobowym 1,1 litra na 100 km, w średnim 1,5 a w dużym 1,9. Ja znowu ZAPROTESTOWAŁEM tego LUPO jako skaperowaną na PWr moją własność intelektualną żądając Spłaty aktywistów Turbinki Kowalskiego, na co Kanclerz Schroeder odpisał mi uprzejmie, ale propozycji jego nie przyjąłem.
  Wyjściem z tej Kabały była polsko-niemiecko-amerykańska konferencja w Gdańskim NEPTUNIE na szczeblu MINISTERIALNYM, na której uzgodniono, że za wycofanie się RFN z VW-LUPO niemiecki kapitał asekuracyjny otrzymuje prawo do działalności w USA, o czym Niemcy marzyli od wieku. Było to logiczne, gdyż amerykański kapitał asekuracyjny został skorumpowany przez hitlerowską familię Bush’ów a jest to kapitał Rządzący, bo każdy głosuje na Swoje Pieniądze. Niemieckich Asekurantów zakwaterowano w WTC, ale gdy pojawili się NIEKRYMINALIŚCI to Amerykanie zaczęli się do nich pchać Drzwiami i Oknami, co groziło Zawaleniem USA. Wobec tego wypierdek holokaustyczny Prezydent Bush II – dziadek był dyrektorem Auschwitz-Birkenau – zaczął krzyczeć BIN LADENIE RATÓJ !!!
  WYMUSZONE przeze mnie śledztwo Bundestagu w/s WTC wykazało, że organizatorem Zamachu był Zarkawi, prawdopodobnie zleceniobiorca Bin Ladena, który zamordował Zarkawiego dla niepoznaki. To umożliwiło WYGNANIE mego AEROBUSA z III Forum z Giełdą Wynalazczą za pieniądze byłego wiceprezydenta USA Al Gore’a jako OSZUSTWA ŚWIATOWEGO.
  Gdy przystępowałem do Licytacji Lotniczej w Niemczech stawiając na Antonowa-UKRAIŃCA to było 200 towarzystw lotniczych, które chciano zredukować do 4 na Moim Aerobusie: Rokefelerów, Rotszyldów, Buszów i Batenbergów. Jednak po pokonaniu przeze mnie 40 Zajobów Amerykańskich i kilku innych zostało 150. Rządy III.RP nie chcą mnie skreślić z Listy Oszustów Światowych, choć roczne śledztwo FBI, Interpolu i ONZ uwolniło moje czeki spod Protestu.
  Na listę Oszustów Światowych wpisali mnie Niemcy za UJAWNIENIE Satelitarnej Detekcji Złota i ZŁOTA INDII. W Indiach rządzą masoni więc na ich pomoc liczyć nie mogę. Kanclerz Merkel jest nie tylko masonką, ale i jezuitką, gdyż – jak ujawniono w Moskwie, Pradze i Ost-Berlinie pochodzi z dupy kochanka Hitlera Francoisa Mitterranda. Kanclerz Merkel zamieniła niemiecko-japoński protektorat nad USA konsumpcją przez USA fekaliów hitlerowskich rzucając mi w twarz: NIE BĘDE JEŚĆ TWOICH FAKELIÓW, co zmusiło USA do zjadania fekaliów hitlerowskich, które są bardzo DROGIE.
  Donald Trumpf obiecywał Amerykanom Dług Amerykański 19.000.000.000.000.$, ale nazajutrz po wystawieniu Aktu Oskarżenia Lechowi Wałęsie jako agentowi NKWD Sekretariat Stanu MARYLAND ogłosił Dług Amerykański TYSIĄCKROĆ Większy.

  http://www.msn.com/pl-pl/motoryzacja/wiadomosci/silnik-diesla-prze%c5%bcywa-sensacyjny-renesans-volkswagen-korzysta-na-tym-z-podw%c3%b3jn%c4%85-si%c5%82%c4%85/ar-BBTcv3t?li=BBr5MK7&ocid=UE12DHP#image=1
  SILNIK DIESLA PRZEŻYWA SENSACYJNY RENESANS. VOLKSWAGEN KORZYSTA NA TYM Z PODWÓJNĄ SIŁĄ
  Jak podkreślają analitycy silniki Diesla pomagają producentom aut w osiągnięciu progów emisji gazów cieplarnianych. W ocenie ekspertów spalanie w dieslu jest wydajniejsze, a wysokoprężne jednostki napędowe emitują do 15 proc. mniej dwutlenku węgla niż porównywalne silniki benzynowe.
  Korzyści w związku z emisją CO2 są jeszcze bardziej widoczne w przypadku dużych samochodów. A najnowsza generacja silników wysokoprężnych Grupy Volkswagen (EA288 evo) osiąga niższe poziomy emisji i emituje o nawet 10 g mniej dwutlenku węgla na kilometr w porównaniu z silnikami poprzedniej generacji (według NEDC).

  POLONEZ Z 315-KONNYM SILNIKIEM V8 PRZYGOTOWANY DO DRIFTU. To współczesna inkarnacja „Oberka” – WILK W OWCZEJ SKÓRZE na podzespołach BMW.
  Wygląd to tylko szczegół. W zasadzie twórca projektu stworzył zupełnie nowy samochód sportowy wyglądający jak Polonez. To wilk w owczej skórze, tylko takiej mocno rozciągniętej, więc łatwo się połapać, że mamy do czynienia z przebranym drapieżnikiem.

  W ELWRO przyglądałem się jak generał KGB-SmerSza Kornel Morawiecki eksportuje APPLE, MICROSOFT I GOOGLE do USA według 23. Przykazania NISZCZENIA POLSKI: http://wandaluzja.pl/?p=p_327&sName=testament-stalina//. Teraz jego syn, Premier Mateusz Morawiecki EKSPORTUJE do Niemiec silnik spalinowo-parowy VDTW. To, czego nie udało się Kohlowi i Schroederowi robi córka Hitlera z zamrożonej spermy z marszałkiem Mossadu Jarosławem Kaczyńskim.

 32. Marucha said

  Re 26:
  To są tzw. „zaguby” z Podlasia. Ciasto jak na pierogi. Farsz z tartych ziemniaków przesmażonych z cebulką i boczkiem

 33. maasteer said

  Na te zaguby można by dołożyć z żyta na 50% na dobry apetyt – też z podlasia ducha …

  ———–
  Można.

  Admin

 34. lewarek.pl said

  Pedofilia księży to jeszcze za mało. Papież Franciszek dokłada do pieca:

  https://wiadomosci.wp.pl/papiez-franciszek-przyznaje-jest-problem-wykorzystywania-zakonnic-przez-ksiezy-6346318590052481a

 35. osoba prywatna said

  Cezary Andrzej Ambroziak (1935-2012)
  Ukończył Wydział Łączności Politechniki Warszawskiej w 1958 r., doktoryzował się (promotor prof. Janusz Groszkowski) w 1963 r., habilitował w 1970 r., tytuł profesora otrzymał w 1974 r. Był wybitnym polskim elektronikiem, uznanym także przez samych Amerykanów za współtwórcę mikroelektroniki, konstruktorem pierwszych (1961 r.) w Europie układów scalonych (patenty z lat 1963 i 1964 na półprzewodnikowy licznik impulsów i monolityczny multiwibrator półprzewodnikowy). Zaproszony przez Uniwersytet Stanford współpracował z wybitnymi uczonymi i praktykami w Dolinie Krzemowej, m.in. z jednym z trzech wynalazców tranzystora i laureatów Nagrody Nobla – prof. Williamem Schockleyem.
  http://arch.przeglad-techniczny.pl/index.php?option=com_content&view=article&Itemid=44&id=1424

 36. maasteer said

  Ad 33
  Pan Gajowy – jeśli o mnie chodzi to ja zapraszam serdecznie! Tylko doczekać się nie mogę …

 37. Marucha said

  Re 36:
  Jeśli Bog pozwoli…

 38. Wieloimienny said

  Proszę sobie sprawdzić co piszą kretyni w czacie o Rosji, Obronie Terytorialnej, Smoleńsku, Macierewiczu itp. Same pojeby!

  A ten kretyn z brodą z lewej to totalny rusofob i oszołom.

  .https://youtu.be/K5_EY7WRtwA

  Mojego głosu ta koalicja w wyborach nie dostanie! PiS bis, rusofoby!

 39. piwowar said

  Kolejny epizod zamordowania polskiej myśli technicznej w Polin. To norma od wielu dekad.
  Tam nic nie ma prawa sukcesu. (memento kongres wiedeński).

  https://www.money.pl/gospodarka/koniec-polskiego-wyscigu-po-grafen-maszyny-na-sprzedaz-6346477662754433a.html

 40. osoba prywatna said

  Komentarz „Radosława” pod art. „Prawdy i mity o gospodarce PRL i III RP”:
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/prawdy-mity-o-gospodarce-prl-iii-rp/

  „Ów obecnie pogardzany „socjal” wyciągnął Polaków z epoki kamienia łupanego, do której właśnie wracają – stąd ta kampania pogardy dla „komuny”. Obecne, coraz bardziej prymitywne pokolenia Polaków nie są w stanie docenić, jaką ogromną wartością były np. utrzymywane przez zakłady przemysłowe ośrodki kultury. W moim rodzinnym mieście było ich 8, nie został ani jeden, bo w wyniku „transformacji ustrojowej” uznano, że dla „robola” kultura to piwo z dyskontu i spacer po galerii handlowej. A za tej „komuny”, co to podobno tak celowo utrzymywała Polaków w ciemnocie, moja ś.p. babcia, prosta włókniarka, częściej chodziła do teatru, niż obecnie niejeden niby-magister. Bo to właśnie Polska Ludowa rozbudziła w niej kulturalne ambicje i za niewielkie pieniądze umożliwiała ich realizację – dzięki wsparciu działu socjalnego fabryki.
  Inny przykład – wspieranie przez przedsiebiorstwa masowej aktywności sportowej. To dzięki temu w klasyfikacjach medalowych wyniki Polski na igrzyskach w Montrealu w 1976 roku biją na głowę rezultaty z Rio sprzed 2 lat. To dzięki temu sprawność fizyczna polskich dzieci w latach 70-tych i 80-tych (kiedy rzekomo głodowały!) była znacznie wyższa, niż obecnie.
  Wracając do gospodarki – PRL-owska miała rozliczne wady i było co poprawiać – ale to już temat na odrębną dyskusję. Niemniej, w ostatecznym rozrachunku i z perspektywy prawie 30 lat tego rzekomo efektywnego „kapitalizmu” III RP, osiągnięcia Polski Ludowej biją na glowę niemal wszystko, co było przed i po niej. Rozpowszechniane obecnie mity o przedwojennej sielance, którą „komuna” rzekomo zaprzepaściła to po prostu bezczelne kłamstwa, zasadzające się na starannym unikaniu faktów, a szczególnie liczb.
  Porozmawiajmy zatem o faktach i liczbach.
  W dekadzie 1921-1931 ludność miejska wzrosła zaledwie o 2.6%. Dla porównania, za PRL wzrosła o ok. 35% na przestrzeni 45 lat – czyli niemal 3 razy szybciej. Liczba samochodów w Polsce na głowę w latach 30-tych była ok. 20-50 razy mniejsza, niż w krajach Europy Zach. Pod koniec PRL – ze 3-4 razy mniejsza. Czyli dystans wobec mitycznego dla Polaków Zachodu skrocił się i to 10-15 razy! To jak to się ma do wygadywanych obecnie bredni, jakoby „komuna zacofała Polskę wobec Zachodu”? Motoryzacja jest bardzo dobrym wskaźnikiem, tak poziomu rozwoju gospodarczego, jak i społecznego. Wprodukowanie samochodu wymaga rozwoju całej gamy przemysłów – metalurgia, chemia, elektrotechnika. Samochody trzeba czymś napędzać – zatem trzeba było zbudować petrochemie. Samochody potrzebują dróg i serwisowania – to wszystko trzeba było zbudować, niemal od zera.
  Z drugiej strony, samochody kupują ludzie, którzy mają już co jeść, gdzie mieszkać i się leczyć – co oznacza, że zaspokajanie tych potrzeb również poprawiało się w porównywalnym, ogromnym tempie.
  A jaki był punkt startu? W 1938 roku polski przemysł wyprodukował ogółem ok. 2 tys. pojazdów. Niemiecki, angielski, francuski – na poziomie 30-100 tys. W dodatku polski został praktycznie zrównany z ziemią podczas wojny, a zachodni jeszcze się rozwinął pracując na potrzeby wojny.
  Największe osiągnięcie przemysłowe przedwojennej Polski – COP – to ok. 110 tys. miejsc pracy i 60 zakladów. Gierkowska industrializacja – ok. 550 zakladów i jakieś 800 tys. miejsc pracy. No ale w podręcznikach „historii” na temat COP pisze się peany, a o latach 70-tych, że „nieudolni komuniści zadłużyli kraj”. Tylko, że do dziś Polacy korzystają z energetyki powstałej w ogromnej większości w tamym czasie, a lejąc paliwo do samochodów nie wiedzą, że Orlen to rafineria płocka, a Lotos – gdańska, zbudowane odpowiednio w latach 60-tych i 70-tych. No ale co można poradzić, jeśli ten niewdzięczny naród tak sobie dał wyprać mózgi, że pogardza osiągnięciami swoich przodków, jednocześnie z nich korzystając?
  Fakty są takie, że niemal wszystkie wielkie przedsiębiorstwa (jeszcze) pozostające w polskich rękach – energetyka, petrochemia, wielka synteza chemiczna, KGHM – to zakłądy założne za PRL-u. Fabryka, którą w latach 70-tych budował mój ojciec działa do dziś, tyle że została w 2004 roku sprzedana w zagraniczne ręce. Ot przykład „wybitnego osiągnięcia” III RP.
  Faktem jest, że wszystkie znane mi prywatne firemki przemysłowe, założone po 1989 roku, powstały bazując na PRL-owskiej infrastrukturze czy maszynach, często „przejętych” z państwowych fabryk w mocno niejasnych okolicznościach. No to gdzie byłby dziś polski przemysł, gdyby nie spadek po „komunie”?
  Faktem jest, że za PRL-u po 18 latach zbudowano niemal do połowy elektrownię atomową w Żarnowcu, natomiast „efektywna” III RP utopiła wszystko w błocie, rozpętując kampanie oszczerstw i porównując ją do Czernobyla – co było zwyczajnym kłamstwem. Natomiast wybitnym „osiągnięciem” III RP było nieustalenie w ciągu 30 lat lokalizacji kolejnej elektrowni – za to zapewniono świetnie opłacane posady dla rozmaitych „ekspertów”.
  Faktem jest, że naukowcy z WAT pierwszy polski laser zbudowali w latach 60-tych, bodaj 3 lata po Amerykanach. W latach 70-tych Polska była w I dziesiątce krajów pracujących w tej dziedzinie. Wszystko to zrobiono w kraju, który w 1945 roku odstawał od Zachodu o 50-100 lat!
  W dowód „uznania” tych osięgnięć Polski Ludowej, dokonano niedawno w Warszawie dekomunizacji ulicy Sylwestra Kaliskiego, jednego z ojców polskich sukcesów na tym polu! No i jak tu nie nazwać Polaków wrednym i głupim narodem? Ja drugiego takiego nie znam.
  Faktem jest, że po 1945 roku zbudowano niemal od zera polską elektronikę (przedwojenna została praktycznie całkowicie pogrzebana pod gruzami Warszawy). Startując z zapóźnieniem wielu dziesiecioleci lat doprowadzono ją na przełomie lat 70/80 do poziomu 5-10 lat za światowymi liderami. To właśnie wtedy, pierwszy i ostatni raz w historii, polski przemysł był w stanie wytwarzać urządzenia tak wyrafinowane, jak mikroprocesory. Dziś nie jest w stanie wytworzyć nawet tych sprzed 40 lat! Po 1989 roku bowiem ponownie niemal zrównano elektronike z ziemią (polskimi rekami!), skutkiem czego dziś jest 50 lat za liderami i wygląda na to, że już się nie podniesie. Sztandarowe projekty III RP w tej dziedzinie – niebieski laser, a ostatnio grafen – skończyły się pięknymi porażkami – właśnie dlatego, że na początku lat 90-tych zniszczono bazę przemysłową, gdzie te wynalazki mogłyby ewentualnie zostać wdrożone. Zresztą, niedługo nie będzie nie tylko gdzie, ale też kto miał takie projekty realizować – mistrzowskim posunięciem III RP była bowiem likwidacja szkolnictwa zawodowego i całkowita degradacja kształcenia w naukach ścisłych i technicznych.
  Tyle faktów. A wnioski? A pewno takie, że jestem „sierotą po komunie”, bo to uniwersalna „argumentacja ludzi”, których anty-PRLowska propaganda wytresowała jak psy Pawłowa. Tezę „komuna zniszczyła Polskę bardziej niż II w.św. ” przyjmuje się dziś w Polsce bez dowodu. Fakty nie pasują do tezy? Tym gorzej dla faktów.”

 41. DEPARCHATOR- urządzeniae o usuwania parchów.mp4
  Marek Podlecki omawia konstrukcję

  https://drive.google.com/file/d/1zV2WV1DWgveEOPG2yZ35CJB_oRZalVRX/view

  Witam,
  powyższy filmik prześlijcie znajomym, tylko proszę – albo przez WeTransfer, albo przez własny Google Drive czy podobną chmurę. Chodzi o to by mi nie zamknęli tej drogi dystrybucji. Filmik usunę za kilka dni, spróbuję go zamieścić też na YT.
  Zbliża się czas wielkiego terroru, najmocniejsze parchy zmierzają ku Ziemi z innej rzeczywistości, gdzie się chowają jak szczury, choć mają zdalny dostęp do kontrolowania nas. Omówię to w kolejnych filmikach. Od ponad 7 miesięcy jeżdżę po Europie i robię co mogę by usunąć jak najwięcej parchów – medytacją, ale także urządzeniami, co do których dostałem przekazy. Urządzenia działają na 100% – wszędzie gdzie się pojawię zaraz jeżdżą karetki pogotowia.

  Nie bójcie się głoszenia prawdy i ostrego działania obronnego – w razie przegranej tylko ok 8% z nas będzie mogło się przenieść do nowej rzeczywistości – to też omówię w kolejnych przesyłanych filmikach. Doślę też Wam to co usunięto z YouTube, szczególnie materiały nt. deformacji naszej Ziemi i przeniesienie nas do parchatej rzeczywistości. Pomoc jest już w drodze, ale zanim zacznie się poprawiać będzie znacznie gorzej.
  Każdy z Was ma wielką moc, z której nie zdaje sobie sprawy – zostaliśmy wybrani do CAŁKOWITEJ ELIMINACJI PARCHÓW Z NASZEJ RZECZYWISTOŚCI.

  P.S. Proszę nie wpłacać na razie pieniędzy na podane konto – ING został znów przejęty przez parchów i mogę mieć problemy z wybraniem. Jeśli ktoś z Was chce mi pomóc to proszę o kontakt e-mailem – jeżdżę po Polsce więc mogę np. spotkać się osobiście. Albo podam nr konta w innym banku, gdzie niedawno założyłem. Na razie nie podam go publicznie.

  http://www.aferyprawa.eu/Pol/Marek-Podlecki-omawia-konstrukcje-DEPARCHATORA-urzadzenia-do-usuwania-parchow-RP

 42. Podlasiak said

  Aby ocalić resztki tego, co zostało po Polsce, polactfo musiałoby wyrzucić, rozbić telewizory /najlepiej pustymi głowami / i po okresie może 20 letniej kwarantanny, zaczęłoby powoli znów myśleć i wyciągać wnioski, że ten pederasta jest zerem moralnym.

 43. wazelina said

  40
  Osoba prywatna

  Nie ma sie co dziwic:

  Trzon Solidarnosci :

  Lech Walesa – Lebe Kohn
  Premier RP – Tadeusz Mazowiecki – Icek Staktzna
  Jacek Kuron- Icek Kordblum
  Leszek Balcerowicz – Aaron Buchaltz
  Stefan Niesiolowski – Aaron Nusselblaum
  Jozef Oleksy – Szymon Buchmio –
  Hanna Gronkiewicz Waltz – Haka Grundbaum
  Wlodzimierz Cimoszewicz – Dawid Goldstein
  Aleksander Kwasniewski – Izaak Staltzman
  Andrzej Olechwski – Mosze Brandwein
  Izaak Goldeicht – Jan Maria Rokita
  Jaroslaw Kaczynski – Kalkstein
  Antoni Macierewicz – Izaak Singer
  Bronislaw Gieremek – Berle Lewartow
  Adam Michnik – Aaron Sechter
  Lech Kaczynski – Kalkstein
  Bronislaw Komorowski – Osip Szczynukowicz
  Janusz Korwin – Mikke – Ozjasz Goldberg
  Marian Krzaklewski – Dawid Zimmerman
  Ludwik Dorn – Dornbaum
  Hanna Suchocka- Hajka Silberstein
  Andrzej Duda – Aaron Feigenbaum

 44. Rokitnik said

  W dniu 31 stycznia 2019 roku zmarl w Moskwie moj bardzoooo daleki krewny ( te samo Nazwisko).
  Moglbym powiedziec o nim ze to ” brat blizniaczy „? Najdziwniejsze w tym jest to, ze NIGDY o nim nie slyszalem a fizycznie….byl on, patrzac na zdiecie,, . bardzo fizycznie podobny do mnie, czyli ” Rokitnika „?
  Zeby bylo jeszcze ciekawiej, ON, ja i moj biologiczny Brat Marian (sp.2009) – urodzilismy sie dokladnie tego samego dnia czyli 31 stycznia 1947 rok !! My obydawaj oczywiscie w Bydgoszczy, a nie w Moskwie ! Dziwne – nieprawdaz?

 45. piwowar said

  Panie Krzysiek. Grafen nie przeszedł, a odparchniacz miałby przejść? Tu raczej potrzeba usunąć spurchniacz z każdego domostwa, bo purchy siedzą zaszczepione w naszej mentalności. O czym zresztą nadmienia Apokalipsa (rozbiega się o ów wizerunek Bestii, obecny w każdym domostwie, który codziennie i nieustannie adoruje cała rodzina). Bo leczyc należy przyczyny, a nie przejawy.

  Piwowar to nadmienia jedynie na marginesie, jako poniekąd prywatną refleksję, ponieważ temat nie wchodzi w obszar jego ekspertyzy.

 46. revers said

  Do czego to doszlo? Erdogan uczy europejskich politykow praworzadnosci, przynajmiej w sprawie Wenezueli, bo Syrie jakos odpuscil sobie.

  http://eu.eot.su/2019/02/06/turkish-president-to-eu-you-have-not-right-to-decide-for-venezuelan-people/?fbclid=IwAR1pVqKefGs-UT8oCYtu9cz6dVsmg8v-ZxMGUUgnh-6DKshd-YVjF5VQ720

 47. osoba prywatna said

  Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna
  .https://www.youtube.com/watch?v=_6Zw1fqxptI

 48. osoba prywatna said

  Co to jest spółdzielnia spożywców?
  http://lewicowo.pl/co-to-jest-spoldzielnia-spozywcow/

 49. Peryskop said

  Re 35 Dzięki za użyteczne info.

  Re 41 Podlecki to odlot kompletny.

  Re 39 i 45
  Szanowny Piwowarze, zaapeluję, aby nie ustawał Pan w komentowaniu, choć czasem z przykrótkiej materii krojone one. Lecz wespół-zespół mamy szanse cyzelować w pobliżu rozmaitych sedn.

  Tak się składa, Szanowny Trollu Polonii, że poznałem na własnej skórze i na wylot to szrodowisko akademijno-naukawe, gdzie sny o potędze są nakręcane nie tylko wskutek megalomanii, ale również w pogoni za oderwaniem się od smutnej rzeczywistości nieudolności wdrożeniowej, od zawiedzionych nadziei, od braku konsekwencji w działaniu, od braku realizmu i pokory.

  No i w pogoni za poklaskiem, awansami, punktami w rankingach, grantami, stypendiami, wyjazdami itp.

  Zatem ta machina to jest istne perpetuuuuuuuum mobile.
  A dziennikarz dokłada, bo też ma żonę, albo konkubinę z dziećmi, oraz raty kredytu do spłaty.

  Zjawisko „polski grafen” to także w znacznej mierze kreacja dziennikarzy naciągaczy. A jakże.
  Podobnie jak „rewelacyjne nano-rurki” też z węgla, „rewelacyjny błękitny laser”, czy „rewelacyjny zderzak/pędnik” Lucjana Łągiewki – samouka fascynata naciągacza zamulacza mitomana…

  Albo z mojego bio-med-inż podwórka : „rewelacyjna lewa komora”, „rewelacyjny monitor przyrostu masy zielonej”, „rewelacyjne sztuczne płuco”, „rewelacyjne elektrody wodoro-jono-czułe”, „rewelacyjny wiskozymetr”, „rewelacyjna sztuczna trzustka”, „rewelacyjne kompartmenty”, „rewelacyjny virtualny pacjent”, „rewelacyjne on-chip-lab”, „rewelacyjne diabeto-tele-monitory”, „rewelacyjne szybkie testy”, „rewelacyjne układy auto-diagnozowania wątroby”, itp, itd, itp…

  Bolesław Breczko 15-11-2017 :
  Polski grafen. To może być koniec snu o polskiej rewolucji technologicznej
  https://tech.wp.pl/polski-grafen-to-moze-byc-koniec-snu-o-polskiej-rewolucji-technologicznej-6188066913335425a

  Po 4 dniach – ostra odsiecz dziennikarska !

  Krzysztof Janoś 19.11.2017 :
  Polacy szykują rewolucję w medycynie. Wrocławscy naukowcy wyprzedzili resztę świata
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grafen-stenty-carbonmed-dariusz-bialy,69,0,2389829.html

  W stosowaniu grafenu do powlekania stentów ważne jest to, że dają dużo większe szanse na lepsze tolerowanie przez ludzki organizm… Fot. Science Photo Library

  Buhahaha 🙂
  A więc nawet nie mają własnej w foty, a piszą „Wrocławska dolina grafenowa” !

  I dla zwiększenia efektu, po upływie kolejnych 11 dni – Bolesław B. wali następną salwę repetę :

  Bolesław Breczko 30-11-2017
  „Ojciec polskiego grafenu” po 34 latach pracy został zwolniony z państwowego instytutu. Nasz wywiad z dr Włodzimierzem Strupińskim
  https://tech.wp.pl/ojciec-polskiego-grafenu-po-34-latach-pracy-zostal-zwolniony-z-panstwowego-instytutu-nasz-wywiad-z-dr-wlodzimierzem-strupinskim-6193280351102593a

  ===

  Nie bez wpływu na sytuację jest fakt, że od lata 2014 w pierdlu siedzi kumpel m.in Sarko i Bolęsy, pionier „polskiego grafenu” Wojciech Janowski (1949-) z Warszawy, Konsul Honorowy RP w Monako 2007-2014.

  Siedzi bo przejściowo zabrakło mu środków inwestycyjnych na grafen, więc dał zlecenie na zabicie swej 77-letniej „teściowej” Hélène Pastor, wartą netto ca 20 mld euro – mamę swej konkubiny Sylvii Ratkowski-Pastor (1961-), zwanej przez konsula czule „Sissi”.

  A wcześniej …

  Da liegt der Graphene begraben !

  MONACO, May 29, 2013 /PRNewswire/ —
  Firmus SAM Granted New Patent for Graphene in Electronics
  http://www.prnewswire.co.uk/news-releases/firmus-sam-granted-new-patent-for-graphene-in-electronics-209304681.html

  Discovery Puts Firmus and Monaco at the Centre of European Graphene Research

  Firmus SAM, a Monaco-based technology company, announced today that it has been granted a patent for a novel method of manufacturing electronics using two-dimensional carbon crystals like graphene. The patent also covers any devices made using this new method.

  „This patent positions Firmus as a European innovator in the exciting and rapidly growing field of graphene,” said company Chairman, Wojciech Janowski. „With the European Union providing €1 billion over the next 10 years through its Graphene Flagship Program, Firmus is well-placed to contribute to research and commercialization of this advanced material and to help make Monaco a centre of excellence for advanced technology.”

  As part of Isos Technologies SARL, a European enterprise engaged in graphene and epitaxy research & development and commercialization, Firmus is harnessing resources both in Monaco and at a production facility in Warsaw, Poland to explore ways to capitalize on this new intellectual property. „We expect to deploy graphene’s potential in desalination, water treatment and contaminant removal, leveraging Firmus’ track record in these fields,” said Mr. Janowski. „In addition, we will explore other applications in electronics and other areas through our Polish facility.”

  Graphene is a revolutionary new material with the potential to fundamentally change many industries including electronics, communications and advanced materials used in fields like aerospace. Graphene consists of a single layer of carbon one atom thick, making it essentially two-dimensional. Formulated in this way, the carbon layer is transparent, highly conductive (100 times faster than the silicon used in most electronics today), thermally resistant (from -75°C to +2,000°C) and stronger and more flexible than many other materials, including steel.

  Current research is exploring applications in fields as diverse as flexible electronics, micro and nano electro-mechanical systems, electrical transmission through power lines, opto-electronics, new composite components, chemical and biosensors, coatings for high wearing parts and for anti-bacterial purposes.

  For more information:
  Firmus SAM – http://www.firmus.net
  Isos Technologies – http://www.isostechnologies.com
  European Union Graphene Flagship – http://www.graphene-flagship.eu

  Contact:
  Paul McIvor
  Rosetta Public Relations Inc.
  +1-416-906-1276
  mcivor@rosettapr.com
  SOURCE Firmus

  ===

  Książe Monaco zaprasza [15.11.2013 okładka nr 18]
  .http://prestiztrojmiasto.pl/sites/default/files/media/trojmiasto/pdf/troj39.pdf

  Francis Lapp (P), prezes Sunreef Yachts wraz z małżonką Katarzyną (2L), Wojciech Jankowski (L), Honorowy Konsul Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Monaco oraz prezydent Lech Wałęsa (2P)

  Prezydent Lech Wałęsa oraz prezes Sunreef Yachts, Francis Lapp z małżonką Katarzyną, wzięli udział w uroczystej charytatywnej gali organizacji MONAA. Odbyła się ona w Monaco, a zaproszenie na nią otrzymało 500 znamienitych gości z całego świata.

  MONAA – Monaco Against Autism, to organizacja, której celem jest zbieranie funduszy na wsparcie rozwoju badań oraz szkoleń organizacji niosących pomoc ludziom dotkniętym autyzmem, jak również dążenie do zmiany sposobu postrzegania autyzmu przez opinię publiczną. Tegoroczna uroczysta gala zostałaobjęta honorowym patronatem Księcia Monako Alberta II oraz honorową prezydencją Księżnej Charlene.

  Wśród zaproszonych gości znalazło się wiele osobistości ze świata polityki, mody, sztuki i sportu, w tym Dragica Nikolic, Pierwsza Dama Serbii, Marta Linares De Martinelli, Pierwsza Dama Panamy, Dama Shirley Bassey, Tommy Hilfiger, Christian Karembeu, Estelle Lefebure oraz Stéphane Bern. Podczas aukcji oraz loterii prestiżowych nagród – w tym tygodniowego czarteru na luksusowym katamaranie 70 Sunreef Power Damrak II w Tajlandii i Malezji, którą poprowadził dom aukcyjny Sotheby’s, zebrano łączną kwotę 229,500 Euro przeznaczoną na fundusz organizacji.

  ===

  2014-06-24
  Polski konsul w Monako aresztowany. Chodzi o zabójstwo miliarderki Helene Pastor
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Polski-konsul-w-Monako-aresztowany-Chodzi-o-zabojstwo-miliarderki-Helene-Pastor,wid,16705060,wiadomosc.html

  ===

  28.06.2014
  Rafineria Teściowa SA
  http://monsieurb.neon24.pl/post/110526,rafineria-tesciowa-sa

  …Przez ostatnie 30 lat pan Janowski był konkubentem pani Pastor, która jest córką miliarderki Helene Pastor, której rodzina posiada ogromną fortunę w nieruchomościach w Monako (20 tysięcy mieszkań). Mama Pastor wypłacała swojej córce miesięczne kieszonkowe w wysokości 500 tysięcy Euro, z którego żył także Wojciech Janowski.

  Ale to było chyba za mało dla ambitnego konsula RP i właściciela Gilmaru, skoro pan Janowski zlecił zamordowanie swojej bogatej teściowej. Kontrakt wykonali dwaj Somalijczycy w dniu 6 maja. W tym samym dniu pan Janowski inaugurował uroczyście w Monako Polską Izbę Handlowo Przemysłową. Niestety, strony internetowe Polskiej Izby Handlowo Przemysłowej w Monako i Konsulatu Honorowego RP w Monako już nie działają, a sam pan Janowski siedzi jak wiemy w więzieniu.

  Śledczy stwierdzili w międzyczasie, że pan Janowski wydał w ostatnim roku 8,4 miliona Euro i zachodzą w głowę gdzie mogła popłynąć ta kasa. Raczej nie w rafinerię Glimar, która jak stała bezczynnie tak stoi. Czy pan Janowski zaangażował się w nowe ambitne projekty w Polsce, by żyło się lepiej?
  Mamy pecha z tymi honorowymi konsulami RP w Monako, poprzednim konsulem był pan Wojciech Fibak, który musiał szybko opuścić teren w 1998 roku po wybuchu brzydkiej afery związanej z prostytucją i stręczycielstwem…

  ===

  3 lipca 2014, Maja Narbutt wpolityce
  Kim jest były polski konsul honorowy w Monako? Powiązania okazują się coraz bardziej tajemnicze, a śledczy francuscy zamierzają skoncentrować się na wątku mafii paliwowej
  http://wpolityce.pl/kryminal/203546-kim-jest-byly-polski-konsul-honorowy-w-monako-powiazania-okazuja-sie-coraz-bardziej-tajemnicze-a-sledczy-zamierzaja-skoncentrowac-sie-na-watku-mafii-paliwowej

  ===

  4 lipca 2014 Tomasz Szymborski wpolityce
  Interesy Janowskiego pod lupą. W co [i z kim] gra były konsul honorowy z Monako?

  Współprzewodniczącymi Krajowej Rady Programowej „Samorządowej Polski” są Jerzy Buzek i Aleksander Kwaśniewski. Prezesem Zarządu jest Jacek Janiszewski

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=13141&Itemid=55
  http://wpolityce.pl/polityka/203601-interesy-janowskiego-pod-lupa-w-co-gra-byly-konsul-honorowy-z-monako

  Zatrzymanie byłego konsula honorowego w Monako, Wojciecha Janowskiego, który prowadził rozległe interesy w Polsce, wywołało panikę wśród jego biznesowych towarzyszy. Być może będzie poważnym impulsem do rzetelnego zbadania działalności mafii paliwowej i jej odprysków w Polsce i nie tylko.
  W ubiegłym tygodniu francuska prokuratura uznała, że Polak brał udział w morderstwie Helene Pastor, najbogatszej mieszkanki Monako i swojej teściowej. Janowski po kilku dniach odwołał swoje zeznania, z których wynikało, że przyznał się do udziału w tym zabójstwie. Jednak afera nakierowała snop światła na niego i osoby z nim powiązane w biznesowe więzi. W tym także w biznesy, które lubią ciszę.

  Nazwisko Wojciecha J. pojawia się w trzech zarejestrowanych w Polsce spółkach: Isat z Gliwic, EPI-LAB z Warszawy – obie z ograniczoną odpowiedzialnością – oraz Unia Gospodarcza Samorządowych Funduszy Pożyczkowych „Samorządowa Polska” SA, również z Warszawy.

  W spółce Isat, która powstała w 2001 roku Wojciech Janowski jest jedynym wspólnikiem. Ma 12 000 udziałów o nominalnej wartości 6 mln złotych. Zakres działania tejże spółki jest szeroki – od transmisji danych poprzez łowiectwo aż po wytwarzanie produktów rafinacji ropy naftowej.

  Ostatnie roczne sprawozdanie finansowe spółka złożyła za 2011 r. W KRS jest wiele informacji o zaległościach podatkowych (dokładnie aż 20) wobec II Urzędu Skarbowego w Bielsku – Białej. Zaległości wynoszą około 60 tysięcy złotych. Komornik z Poznania w 2009 roku umorzył prowadzone postępowanie egzekucyjne z „uwagi na fakt, że z egzekucji nie uzyska się sumy wyższej od kosztów egzekucyjnych”.
  Funkcję prezesa zarządu w Isat sp. z o.o. pełni Wiesław S., człowiek o bogatym i barwnym życiorysie, wielokrotnie przeze mnie opisywanym („Szpiedzy, agenci i dyplomaci” – wPolityce.pl). Wiesław S. jest byłym rezydentem Służby Bezpieczeństwa, pseudonim „Maj”, i oficerem Wojska Polskiego, po zmianie ustroju biznesmenem, który pojawia się w wielu dziwnym, by nie powiedzieć – aferalnych przedsięwzięciach.

  Opisałem też, że Wiesław S. był zamieszany także w głośną aferę CERPO (spółka pod nazwą Centralny Rejestr Pojazdów Oznakowanych). Do tej firmy wyprowadzono dane osobowe klientów PZU, aby je sprzedać niemieckiemu kontrahentowi. Wiesław S. był dyrektorem technicznym CERPO. Według prokuratury, to on przekazał poufne dane Richardowi Martinowi, pochodzącemu z Katowic obywatelowi niemieckiemu, a ten wywiózł je do Niemiec. W ubiegłym roku Martin został uniewinniony.

  W akcie oskarżenia przeciw Martinowi pojawia się nazwisko późniejszego konsula, Wojciecha Janowskiego. Z aktu oskarżenia przeciwko R. Martinowi:

  W lipcu 2000 roku Martin zeznał w prokuraturze nieprawdę o tym, że w 1997 roku w hotelu Mariott w Warszawie brał udział w pewnym spotkaniu. W czasie spotkania, w którym mieli brać udział Mieczysław Włosek, Leszek Miller i Wojciech Janowski, planowano wręczenie 10 tysięcy dolarów łapówki dyrektorowi Aresztu Śledczego w Bytomiu za pomoc w uchyleniu aresztu tymczasowego Wiesława S.

  W roku 1997 Wiesława S. zatrzymano go pod zarzutem pomocy w wyłudzeniu 800 tys. zł kredytu oraz działania na szkodę Fundacji Kardiologicznej „Serce”. Gdy trafił do aresztu, pomogła mu wyjść na wolność opinia profesora medycyny Stanisława Pasyka.

  Wiesław S. pojawia się w wielu wątkach tzw. afery paliwowej, której wyjaśnienie od kilku lat jest skutecznie sparaliżowane. Śledczy nigdy nie dotarli do szczytów osób z politycznego świecznika, które brały – jak twierdzi były prokurator Andrzej Czyżewski – aktywny udział w jej ochranianiu przed nadmierną dociekliwością śledczych i prokuratury.

  Janowski także ma związki z paliwami, a dokładniej – z Rafinerią Glimar w Gorlicach.
  Nafta Polska sprzedała Glimar Grupie Lotos S.A. Grupa Lotos S.A po ogłoszeniu upadłości spółki w 2008 roku sprzedała Glimar Podkarpackiemu Holdingowi Budowy Dróg Drogbud (za 1 milion złotych). Drogbud natomiast sprzedał rafinerię firmie Hudson Oil Corporation (HOC). Obecnie jej właścicielem są kanadyjska firma Hudson Oil Corporation i cypryjska – Fortionell Limited. Janowski jest dyrektorem Hudson Oil Corp.

  Janowski i grafen

  Epi-Lab to spółka, która działa w branży nowoczesnych półprzewodników. Produkuje także grafen. Niedawno tak pisał o niej Forsal.pl:

  To spin-off, rzadki w Polsce gatunek firmy, która wypączkowała z uniwersytetu lub instytutu badawczego. W tym przypadku macierzystą jednostką jest warszawski Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych.

  Chociaż przemysł, na którego potrzeby instytut mógłby działać w Polsce, praktycznie nie istnieje, pracownicy ITME nie składają broni. Wytworzyła się tu nietypowa dla świata polskiej nauki kultura, w której zwieńczeniem procesu badawczego musi być konkret. To właśnie na gruncie tej kultury powstał Epi-Lab, owoc 30 lat badań w dziedzinie epitaksji prowadzonych przez założyciela firmy dr. Strupińskiego.

  Tak więc spółka Epi-Lab „wypączkowała” z ITME, a jej prezesem jest dr inż. Włodzimierz Strupiński, który opracował nowatorską metodę produkcji supernowoczesnego materiału – grafenu. Unia Europejska przeznaczy ponad miliard euro w ciągu najbliższych 10 lat na badania w związku z grafenem, a polskimi pracami kieruje właśnie W. Strupiński.

  Jak wynika z KRS jedynym udziałowcem spółki, która ma kapitał zakładowy w wysokości 100 tys. zł jest Isos Technologies SARL. To spółka z Luksemburga. Janowski w Epi-Lab jest członkiem Rady Nadzorczej.
  Były konsul honorowy w Monako do 2013 r. był członkiem rady nadzorczej „Samorządowej Polski”.
  Pełna nazwa to Unia Gospodarcza Samorządowych Funduszy Pożyczkowych „Samorządowa Polska” S.A. To organizacją not for profit, utworzona w maju 2009 r. Po co? Otóż „celem Unii jest stworzenie ogólnopolskiej sieci instytucji mikrofinansowych – lokalnych funduszy pożyczkowych”.

  Onet.pl napisał niedawno, powołując się na anonimowe źródło:
  Jak na razie nic nie rokuje sukcesu. Rok po roku „Samorządowa Polska” wydaje około miliona złotych na koszty operacyjne, a zysków nie widać.

  Towarzystwo polityków mile widziane

  W tej organizacji dużo znanych nazwisk – głównie byłych polityków.

  Współprzewodniczącymi Krajowej Rady Programowej „Samorządowej Polski” są Jerzy Buzek i Aleksander Kwaśniewski. Prezesem Zarządu jest Jacek Janiszewski (minister rolnictwa i rozwoju wsi w rządzie J. Buzka)

  W Radzie Nadzorczej sporo byłych polityków. Przewodniczącym jest Jerzy Zdrzałka (m.in. były prezes PZU SA), jego zastępcą Krzysztof Janik (eks poseł SLD i szef MSWiA w rządzie Leszka Milera). W tym gronie znaleźli się także m.in.: Jan Klimek (obecny przewodniczący rady nadzorczej Katowickiego Holdingu Węglowego) i Tadeusz Donocik z Katowic (były wiceminister gospodarki).

  Tomasz Szymborski
  Pracował w „Rzeczpospolitej” i „Dziennik. Polska Europa Świat”.
  Laureat Nagrody Watergate SDP za publikacje z zakresu dziennikarstwa śledczego ( 2003 r.).
  =========================
  Mail’em:
  ….cenzura panie, a podobno jej nie ma
  Napisałem wywód, czemu to oczywiste, dlaczego Janowski kręci się koło grafenu.
  1. Janowski jest zaufanym człowiekiem wojskówki do prania wielkich sum w raju podatkowym, jakim jest Monako. To księstwo nie ma innego zastosowania.
  2. Janowski prał forsę mafii paliwowej – miliardowe kwoty z lewego paliwa.
  3. Nie dziwi jego obecność przy grafenie, bo to jest wynalazek strategiczny.
  4. ITME dostało wiele ofert wykupu wszystkich praw, nikogo nie interesuje „współpraca”. Zatem przyszli smutni panowie i złożyli propozycję nie do odrzucenia – będą badania, rozwój i „współpraca”, ale na NASZYCH warunkach. Stąd obecność Janowskiego w radzie nadzorczej biznesu – on tam pilnuje, żeby wszystko było po myśli „ochrony”. ITME nie miał innego wyjścia, bo mu smutni wyjaśnili, że w dzisiejszym świecie bez ochrony zginą marnie z swoim wynalazkiem, albowiem chodzą za nim wszystkie wywiady świata.
  5. Dlaczego wywiady chodzą za grafenem? Bo to jest materiał półprzewodników nowej generacji, kiedy skończy się krzem. Będą miliony, a może miliardy razy szybsze, pojemniejsze i oszczędniejsze. I jakieś 100 x tańsze. Wyobraź sobie swojego nowego laptoka albo iphona w postaci dającej się zwijać kartki przezroczystej folii. Będzie w niej wielowarstwowy monolityczny obwód drukowany – cały potężny komputer z pamięcią, a ekran będzie robił jednocześnie za baterię słoneczną. To jest możliwe i się stanie – za dwadzieścia-trzydzieści lat, dzięki rewolucyjnym właściwościom grafenu.
  Tak profesjonalny dziennikarz powinien wyciągać wnioski z kopy siana z nazwiskami, które wywalił jako „artykuł”. To nie artykuł, ale bełkot.
  Pozdrawiam zz Zmieniony (05.07.2014)
  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=13137&Itemid=100

  ===

  Bratanica się starała, ale po wpadce w Marsylii grozi jej 3 lata paki i/lub grzywna 45k euro…

  19.12.2017
  Prawniczka od reprywatyzacji zamieszana w morderstwo miliarderki?
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/adwokat-z-mapy-reprywatyzacji-zamieszana-w-sprawe-morderstwa/pzeq7gl

  Jak ustalił Fakt24 nazwisko prawniczki pracującej dla firmy Fenix i kancelarii zamieszanej w przejęcie kamienicy przy ul. Noakowskiego, przewija się w głośnej sprawie zabójstwa najbogatszej Francuzki w Monaco. Historię Katarzyny J., bo o niej mowa, opisał Jan Śpiewak w książce pt. „Ukradzione miasto”. Według francuskiej prasy miała ona zostać przyłapana na przekazywaniu 23 tysięcy euro łapówki świadkowi obciążającemu zleceniodawcę zabójstwa. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Okręgowa Rada Adwokacka. …

  ===

  16.10.2018
  Były konsul honorowy RP w Monako przyznał się do zlecenia zabójstwa teściowej
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wojciech-janowski-byly-konsul-honorowy-rp-w-monako-przyznal-sie-do-zlecenia-zabojstwa/rl7qls6

  Dodam, że historie chorób członków rodziny Pastor znakomicie potwierdzają słuszność wiedzy przekazanej nam jako Germańska Nowa Medycyna (GNM) przez dr n. med. R.G. Hamera.

  ===

  Dla ochłody – przykład, że nie tylko Polak potrafi farmazolić itp :

  6.09.2016
  Paolo Macchiarini: Oszust na miarę Nobla
  http://www.rp.pl/Nagrody-Nobla/160909438-Paolo-Macchiarini-Oszust-na-miare-Nobla.html

  więcej na Vanity Fair i na innych stronkach

 50. Marucha said

  Re 49:
  Szanowny Piwowarze, zaapeluję, aby nie ustawał Pan w komentowaniu, choć czasem z przykrótkiej materii krojone one. Lecz wespół-zespół mamy szanse cyzelować w pobliżu rozmaitych sedn.

  Szanowny Piwowarze, apeluję (na wszelki wypadek), aby nie wchodził Pan w żadne spółki intelektualne ani cyzelatorskie, lecz pisał wyłącznie od siebie.

 51. Peryskop said

  Przyłączam się do apelu Szanownego Pana Gojowego 🙂 🙂

  Bo tylko niezalerzne i samożądne cyzelowania, filtrowania, czy falsyfikacje mogą nas zbliżyć do sedn.

 52. NICK said

  Nanorurce znowuż odbija.
  Re: nana, Piwowar, Gospodarz.

 53. osoba prywatna said

  Bagdad: Tajna kwatera Głębinowego Rządu USA
  http://ram.neon24.pl/post/147141,bagdad-tajna-kwatera-glebinowego-rzadu-usa

 54. ibrahim ibn jakub said

  Może to i śmierdzi żydostwem z FED, ale bardziej śmierdzi scweloną kiszką stolcową.

 55. osoba prywatna said

  Polka na Syberii. „Przy -30 st. C dzieci zjeżdżają z lodowych górek. Nie jest wcale tak źle”
  https://turystyka.wp.pl/polka-na-syberii-przy-30-st-c-dzieci-zjezdzaja-z-lodowych-gorek-nie-jest-wcale-tak-zle-6345842881463937a

 56. Peryskop said

  Re 49
  Jakby się kto pytał, ten Ratkowski był barmanem na yachcie Aristotelesa Socratesa Onassisa, który często bunkrował na redzie Monaco i przez chwilę upojnego zapomnienia piękna (i majętna) Helena dała się panu barmanowi zapłodnić pomiędzy Bloody Mary a Martini Bianco…

  Natomiast nie podam, za co Wojciech Janowski otrzymał od Sarko w maju 2010 roku odznaczenie L’Ordre National du Mérite au Grade d’Officier, bo to grozi kolejnym banem w Gojówce 🙂

  Za to podam, że „nasz” książę Léon Radziwiłł Loche (1880†1927) – wnuk Francois’a Blanc’a – założyciela mającego 87% akcji kasyna w Monaco – był przez rok szefem kasyna, lecz 1.03.1927 zmarł nagle z mrocznych „powodów naturalnych”, bo tam wielu tak kończy.

  Np André Muhlberger (1962†2013) były dyrektor bezpieczeństwa w Tuluzie i Marsylii, w okresie od 4.09.2006 do 12.10.2012 szef policji Monako – odstawiony za nadgorliwość, 12.10.2012 niespodziewanie zrezygnował z funkcji z „powodów osobistych”, a pół roku później uległ motorówce.

  Nie podam, że 23.06.2013 został poharatany po lunchu z przyjaciółmi na luxusowym 22-metrowym yachcie „Mangusta” zakotwiczonym przy Plage Mala k. Cap d’Ail 300 m od brzegu, gdy chciał na deser przepłynąć wpław na luxusowy jacht „Joÿka” zarejestrowany na Malcie, na którym oczekiwał go Alex Moiseev i jego żona Olga.

  Warto też wiedzieć, że :
  – już w roku 1869 Suwerenny Książę Monaco zniósł wszelkie podatki dla rezydentów (teraz z wyjątkiem obywateli Francji);
  – fakt zamieszkiwania w Monaco przez ponad 2 tys. Brytyjczyków kosztuje Skarb JQM £1 mld rocznie w utraconych podatkach.

  Ale podam ciekawostkę : mieszkańcy (stali rezydenci) Monako nie mają wstępu do kasyna !
  Zgadnij sobie naiwny człowieku DLACZEGO ?

  Ten François Blanc, dziadek „nasiego” księcia Leona R-L., usunął z ruletki paryskie ‘00’, wprowadził pojedyncze ‘0’ w Bad Homburg, a potem w latach 1863÷75 rozkręcił kasyna w Monte Carlo.

  Ale już nie podam, że jednym z inwestorów Grand Casino w Monako był Gioacchino Vincenzo Raffaele Luigi Pecci, bo grozi znów ban.

 57. Marucha said

  Re 56:
  Panie Peryskop… Panu to ban grozi stale i nieprzerwanie…
  Ja tylko czekam na pretekst.

 58. Peryskop said

  Re 57
  No to czekamy oba dwa 🙂 🙂

 59. Darios said

  To musi byc jakas niezla fucha …taki kosmiczny popedalony festiwal kakaowych oddechów…nie wiem jak nazwac ten nowotwór

 60. Peryskop said

  Nooooo, let me be absolootly CLEAR : dawno takiej reprymendy główne opinio-tfurcze nie wylały !

  Donek straszy piekłem – jak walnięta M. Albright straszyła Amerykanki, które nie zagłosują na Hilarię C.

  A booj jest ostry, bo cfana jałowa córka pastora Theresa M. chce wyjść ale z otworem celnym via Dublin.

  I obiecuje Albiończykom tak namotać backstop, żeby sztywnej granicy irlandzko-irlandzkiej nie było.
  Dodatkowo rozjooszona, że EUssmany śmieli ostatnio nazwać jej Gibraltar „kolonią brytyjską”.
  Niedoczekanie !

  Oto jak w imieniu Theresy Saxen-Brytfanka Laura dała wycisk „footbolowemu hooliganowi” z Gdańska :

  Brexit: Donald Tusk’s planned outburst

  6 February 2019

  Laura Kuenssberg Political editor @bbclaurak on Twitter

  Media caption – Donald Tusk: „Special place in hell” for those without Brexit plan

  They weren’t off-the-cuff remarks, but a planned outburst.

  The softly-spoken politician who holds the authority of all EU countries has just completely condemned a chunk of the British cabinet, wondering aloud: „What that special place in hell looks like for those who promoted Brexit, without even a sketch of a plan how to carry it out safely”.

  Sure, for a long time the EU has been frustrated with how the UK has approached all of this.

  And sure, plenty of voters in the UK are annoyed too at how politicians have been handling these negotiations.

  But it is quite something for Donald Tusk to have gone in like this, studs up, even though he sometimes reminisces about his time as a football hooligan in his youth.

  Be clear, he was not intending to talk about voters who wanted to Leave, but politicians who were involved in the campaign.

  • Tusk: Place in hell for no-plan Brexiteers
  • PM in Belfast for Brexit deadlock talks
  • New ideas for the Brexit border backstop
  • Brexit: All you need to know

  He also had pretty stern remarks for those who’d been on the other side of the argument, accusing those who still want the UK to stay in the EU of having „no political force, and no effective leadership”.

  Mr Tusk will be all too aware that he will provoke tempers at home, even laughing about it as he left the stage with the Taoiseach, the Irish leader, Leo Varadkar.

  But if you strip away the planned flash of temper, also in his remarks was an invitation to the prime minister to come forward with a different version of the backstop – a „believable guarantee”, a promise that a „common solution is possible”.

  That is, on the face of it, in tone at least, more of an opening to the UK to put something new on the table than we have seen from the EU side.

  Certainly, Theresa May’s most pressing job is to put something that could work on the table in Belfast, and in Brussels, and to do it fast.

  But don’t forget, also at her back, she has Brexiteers whom she needs to manage, whose expectations she needs to contain, whose votes she desperately needs.

  And at a time when cool tempers and compromise are absolutely needed, Mr Tusk’s remarks are likely to whip up the mood instead.

  Related Topics : Leo Varadkar Theresa May European Union Donald Tusk Brexit

  https://www.bbc.com/news/uk-politics-47147258

 61. Peryskop said

  Re 55

  -30 st. C jest OK.
  Dopiero przy -33 st. C w słońcu robiły mi się w Norrlandii sople na wąsach.

  Ale przecież Polka na Syberii, ani jej dzieci, wąsów nie mają 🙂
  Więc zaprawdę „Nie jest wcale tak źle”.

 62. Kwal said

  Ad. 43. Pobożny premier Tadeusz Mazowiecki to Icek Dicmann….

 63. ech said

  Czyżby żydostwo osiągnęło swój cel wiecznego życia na ziemi, to nie horror, nie ścieńcie fiction, nie futurystyczną bajka o żydowskim golemie a ich akt stwórczy idealnego niewolnika na ziemi. Ciary idą po szwach na sam widok tej propozycji, jaki kolor oczu chciałbyś dla swej duszy przetransferowanej do organicznego kieszenią – dawcy biologicznego robota. Eureka. Jak przed potopem już jest zapoczątkowane !

 64. Peryskop said

  Re 60
  Gorączka się rozszerza i są momenty, że hej !

  … Brussels officials were quick to clarify Mr Tusk’s remarks, stressing to BBC correspondent Adam Fleming that the Brexiteers’ special place in hell would be for when they are dead and „not right now”…

  … Guy Verhofstadt, the European Parliament’s chief Brexit negotiator, referencing Mr Tusk’s comments, later tweeted: „Well, I doubt Lucifer would welcome them, as after what they did to Britain, they would even manage to divide hell.” …

  … Former UKIP leader Nigel Farage, who is now an independent MEP, tweeted: „After Brexit we will be free of unelected, arrogant bullies like you and run our own country. Sounds more like heaven to me.”

  Commons leader Andrea Leadsom, who also campaigned for Britain’s exit from the EU, said Mr Tusk should apologise for his „disgraceful” and „spiteful” comments. „I’m sure that when he reflects on it he may well wish he hadn’t done it,” she told BBC Radio 4’s World at One…

  Former Brexit Secretary David Davis, when asked on ITV Peston’s programme how he felt „when President Tusk practically reserved your place in hell?”, said: „Perhaps he’ll join us there. „When people throw insults around it says more about them than the people they’re insulting.”

  …Labour MP Ben Bradshaw, who supports having another EU referendum, said Mr Tusk was „absolutely right” and it was „painful” for leading figures in the Leave campaign, such as Boris Johnson and David Davis, „to have the truth pointed out to them”…

  więcej :
  https://www.bbc.com/news/uk-politics-47143135

 65. zofia said

  Polactwo w osobie P Zieminskiego trzeba wytepic,wypalic,zniszczyc
  Po co nam Polska z takimi ….
  A wydawalo mi sie ze kocham moj narod Nie da sie !

  .https://www.youtube.com/watch?v=zPFEZWA9BHs

  ————
  Nie, Pani Zofio, nie da się.
  Kocham Polskę, jej historię, dawną kulturę… i trochę współczesnych jej mieszkańców.
  Reszta to mierzwa.
  Admin

 66. NyndrO said

  Pedał, Panie Kierownik.Pedał. # a tyn tam jak wyskoczył z ch-ju. Spotkanko?

 67. Anucha said

  Wkurwił Pan Gienka tą glizdą😀

 68. revers said

  W Paryzu Makronowcy przeszli na intensywniejsze gazy i metody gazowania „zotych kamizelek”, u gazu CM3 na CM6, , a podobno tylko zydzi z naremnikami i zoltymi sfastykami gwiazdki davidka byli gazowani po za kolejnocia, z literka „P” nie.

  https://actu.fr/occitanie/toulouse_31555/toulouse-polemique-nouveau-gaz-lacrymogene-utilise-manifs-gilets-jaunes_21132829.html?fbclid=IwAR2JKOrSEVNjowXY5eW1hblkZLv9ek2IwQp8bVzHtOXNAKsn8EeBPhbQBNw

 69. NICK said

  Bergolnięty bp Rzymu.
  Nie wiem czy było:

  http://www.bibula.com/?p=106555

 70. Zdzicho said

  Co do materiału opublikowanego przez Zofię o programie partii hrabiego Potockiego. Proponowany stały podatek obrotowy, zamiast VAT-u nie jest rozwiązaniem prorozwojowym. Podatek w stałej wysokości będzie sprzyjał rozwojowi dużych korporacji. Uważam, że aby ruszyć, uaktywnić Polaków, trzeba by wprowadzić podatek obrotowy progresywny. Przy odpowiedniej różnej, rosnącej wraz z rosnącym obrotem stawce, ten podatek działałby jak lawina. Dawałby szansę mniejszym firmom, zwłaszcza handlowym, ponieważ molochy miałyby zbyt wysokie ceny aby konkurować z średnimi i małymi firmami, co doprowadziłoby w konsekwencji do likwidacji największych firm i ich przejęcia- kupienia przez liczne mniejsze.

 71. Marucha said

  Re 67:
  Jakżesz mi przykro… 😀

 72. revers said

  re 70

  a nie podniesc progipodatkowe o jakies 1000 funciakow, czyli okolo 5000 zlp jak to robia anglicy pod haslem”Brexit” do tego zwalniajac z podatkow i przymusowych ubezpieczen jednosobowe podmioty gospodarcze, co wytlumaczyl w PE lobuzowi magadlenkowemu i mlotowi unijenemu Tuskowi pan Nigel Farage.

 73. revers said

  Adolfina Merkel „Musimy szykowac sie do 3 wojny swiatowej”

  http://berliner-express.com/2019/02/merkel-wir-muessen-auf-den-dritten-weltkrieg-vorbereitet-sein/?fbclid=IwAR033ZvA3C8nUqks8-iC2lqkmu2iN6d3eYMai5_yLC6OkaKG5mrzXWmU2QU

  A na salonach i w gajowkach wesolo i na luzie, bo przeciez Zaleszczyki sa bezpieczne, tak jak w 1939 roku.

 74. Po co naprawdę powstał KL Auschwitz?

 75. PaniWoźna said

  Na Ukrainie kradną tablice rejestracyjne z polskich aut i żądają okupu.

  https://niebezpiecznik.pl/post/jedziesz-do-ukrainy-uwazaj-na-swoje-tablice-rejestracyjne/

 76. Zdzicho said

  Podatek obrotowy i likwidacja VAT-u, dotyczyłoby działania rozwojowego wszystkich zainteresowanych, a obecnie stłamszonych przez tzw. koncerny. Zwiększanie kwot wolnych od podatku dochodowego, jest ważne, ale na początku ewentualnych zmian, nie jest najważniejsze. Obecnie korporacje nie płacą podatków, a jak płacą, to Państwo im oddaje po kilku miesiącach, w postaci zwrotu VAT- u. Likwidacja VAT- u nie jest im więc na rękę. Stały podatek obrotowy, zamiast VAT- u, też jest jako takim rozwiązaniem. Ale dalej duży będzie niszczył mniejszych, bo może po kosztach wytrwać kilka lat. Tylko duża dysproporcja pomiędzy małymi i średnimi firmami, może dać efekt równowagi. Wielkość można ustalić w proporcji 1% – 2% małe firmy, średnie 4%, a olbrzymie koncerny handlowe 8%. Ponadto spadną ceny. Alternatywą byłby podatek obrotowy progresywny od marży.

 77. Boydar said

  Nie rozumiem, jak redakcji „niebezpiecznika” nie przeszkadza zwrot „jechać do Ukrainy”; podobnych cudów w tekście znajdziemy więcej.

 78. Sowa said

  Utwór „Mamo” jest skierowany do kobiet, które z jakichkolwiek powodów rozważają, lub będą rozważać dokonanie aborcji. Piosenka napisana w formie apelu nienarodzonego dziecka do matki nakłania do zastanowienia się nad wartością życia i problemem aborcji.

  .https://www.youtube.com/watch?v=nkrqWfMuVGs

 79. Kar said

  ..wyslalbym autem z ..powazna doplata dla ukrainca, zeby chcial/chcieli ukrasc tesciowa mojej znajomej..powiadam Wam, brylant nieoszlifowany..

 80. Sowa said

  Re 14. Marek: „Wybrali „mniejsze zło”.”

  Nigdy nie należy wybierać zła. Małe zło też jest złem.

  ——
  Nie zawsze ma się wybór. Brak wyboru to też jakiś tam wybór.
  Admin

 81. Sowa said

  Szanowni Państwo,

  prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zobowiązał dyrektorów szkół do wprowadzenia programu „walki z mową nienawiści”. Jednak pod szczytną ideą kryje się podstępny sposób na indoktrynowanie dzieci i propagowanie homoseksualnego stylu życia.

  Musimy wyrazić swój sprzeciw. Wezwijmy prezydenta Warszawy do natychmiastowego wycofania z programu szkolnego zajęć, które nie mają nic wspólnego ze zwalczaniem nienawiści, a stanowią narzędzie indoktrynacji lobby LGBT!

  Prosimy o podpisanie apelu i przekazanie go Państwa znajomym. Sprawa jest bardzo pilna, bo zajęcia mają być przeprowadzone w najbliższym tygodniu.

  Z poważaniem

  Paweł Kwaśniak, Prezes Centrum Życia i Rodziny
  adw. Jerzy Kwaśniewski, Prezes Zarządu Ordo Iuris

  https://www.maszwplyw.pl/stop-indoktrynacji-pod-pozorem-walki-z-nienawiscia-,85,k.html

 82. revers said

  Dla przypomnienia kim byl papiez Franciszek i jak role odegral w Argentynie w imie zjudyzowanego kosciola

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/waszyngtonski-papiez-kim-jest-franciszek-i-kardynal-jorge-mario-bergoglio-a-brudna-wojna-w-argentynie-2014-11?fbclid=IwAR3YRxikOT2uIPl45fIq9RR6XUn4im0IRWRBzmnb320-3pV9eGpCNnln-fo

 83. Lily said

  Re 81;Revers
  Jonathan Pryce,aktor. Urodzony w U.K.

 84. Wieloimienny said

  „Kocham Polskę, jej historię, dawną kulturę… i trochę współczesnych jej mieszkańców.
  Reszta to mierzwa.
  Admin”

  To tak jak ja, tyle że tych mieszkańców to ja chyba nikogo, a dodałbym, że kocham polską przyrodę.

 85. osoba prywatna said

  Zagrożenie dla wasali
  http://wrzodakz.neon24.pl/post/147521,zagrozenie-dla-wasali

 86. osoba prywatna said

  Tymi samolotami Amerykanie chcieli zrzucić bomby nuklearne na Polskę
  https://tech.wp.pl/tymi-samolotami-amerykanie-chcieli-zrzucic-bomby-nuklearne-na-polske-6034823959606401a

 87. osoba prywatna said

  Francja odwołuje swojego ambasadora z Rzymu po spotkaniu włoskiego wicepremiera z „żółtymi kamizelkami”. Według danych MSZ kraju, francuski ambasador we Włoszech został odwołany z powodu „bezprecedensowej krytyki” ze strony Rzymu.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201902079766180-Sputnik-Francja-Wlochy-odwolanie-ambasadora/

 88. osoba prywatna said

  Najgroźniejsze irańskie rakiety – dlaczego USA tak bardzo się ich boją?
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201902079763872-Sputnik-polska-wojsko-militaria-najgrozniejsze-iranskie-rakiety-fair-5-Fateh-110-drony-bojowe-Shahid-129-Hoveizeh/

 89. Voodoosch said

  Prosze sie przyjrzec nowemu logo Uniwersytetu Warszawskiego. Jest bardzo interesujacy…

 90. osoba prywatna said

  Ukraińcy budują mur na granicy. Projekt „ściana” gotowy już w 30 procentach
  https://nczas.com/2019/02/07/ukraincy-buduja-mur-na-granicy-projekt-sciana-gotowy-juz-w-30-procentach/

 91. osoba prywatna said

  HIT INTERNETU! Korwin-Mikke tłumaczy Biedroniowi różnicę między homosiem a gejem. „Ja nie używam tego słowa na »g«” [VIDEO]
  https://nczas.com/2019/02/07/hit-internetu-korwin-mikke-tlumaczy-biedroniowi-roznice-miedzy-homosiem-a-gejem-ja-nie-uzywam-tego-slowa-na-g-wideo/

 92. Olo said

  Łatwo się domyślić, że stoi za nim chazarszczyzna. Biedroń ma odebrać głosy Platformie Oszustów, czyli osłabić stronnictwo stronnictwo pruskie, a tym samym wzmocnić żydo-banderowski reżim PiS i stojący za nim anglo-syjon.

 93. osoba prywatna said

  I by nie nudził się, Singera mu tam wrzucić do towarzystwa.
  https://wiadomosci.wp.pl/bartlomiej-m-w-areszcie-ma-10-min-na-prysznic-potem-nie-jest-lepiej-6344468341970561a

 94. osoba prywatna said

  Kołodziejczak: Domagamy się kontroli towarów z Ukrainy i ułatwiania handlu z Rosją (wideo)
  https://pl.sputniknews.com/polska/201902079765361-sputnik-AGROunia-protesty-Warszawa-wideo-Kolodziejczak-rolnicy/

 95. osoba prywatna said

  Presja ma sens. Polski konsul w Norwegii Sławomir Kowalski nie zostanie odwołany!
  https://nczas.com/2019/02/07/presja-ma-sens-polski-konsul-w-norwegii-slawomir-kowalski-nie-zostanie-odwolany/

 96. osoba prywatna said

 97. osoba prywatna said

  Kolejny świadek potwierdza pod przysięgą: „Mariusz Kamiński całował się z psem”
  https://nczas.com/2019/02/01/kolejny-swiadek-potwierdza-pod-przysiega-mariusz-kaminski-calowal-sie-z-psem/

  ———-
  No i…?
  Admin

 98. Wideo z wczorajszego protestu polskich rolników z AgroUnii w Warszawie:

 99. awkzim said

  Ad 86
  O ile dobrze pamiętam to planowano na Warszawę od 5 do 8 bomb. No i uderzenia miało być prewencyjne.

 100. Zerohero said

  @77, Boydar

  Nie rozumiem, jak redakcji „niebezpiecznika” nie przeszkadza zwrot „jechać do Ukrainy”; podobnych cudów w tekście znajdziemy więcej.

  Redakcja Niebezpiecznika zamieszczała kretyńskie teksty o rosyjskich hakerach włamujących się na wszystko co ma tranzystor. To po prostu pokłosie kampanii propagandowej na Zachodzie mającej przygotować społeczeństwa do wojny. Tego typu teksty nie są w żaden sposób uzasadnione, udokumentowane. To po prostu sieczka pełna domniemywań i przypuszczeń.
  Pamiętam mój ostatni dzień na Niebezpieczniku. Znowu pojawił się absurdalny artykuł, z absurdalnymi dowodami na poziomie „pogubili paszporty i dlatego wiemy skąd są”. Jakiś ziomeczek w komentarzu napisał, że ruskie służby mają dużo kasy, dużo chęci, ale są bezdennie głupie, bo gubią paszporty. Ziomeczkowi do głowy nie przyszło, że bezdennie głupi to jest on sam, bo łyka natowską propagandę jak pelikan. Ma przed oczami mocny dowód jak słabe są te brytyjskie i amerykańskie prowokacje, ale tłumaczy to sobie natychmiast głupotą Rosjan.

  Lansowanie zwrotu „do Ukrainy” w tym kontekście przestaje dziwić. Interesujące, że ktoś tam w komentarzach napisał, że to przez „szacunek”. Na taki szacunek nie zasłużyły do tej pory przyjazne nam Węgry i Białoruś, ale jak widać zasługuje obrzydliwe, skorumpowane państwo upadłe które Polakom jest jawnie wrogie, np. nie pozwala na pochówek Polaków z Wołynia. Specjaliści od szacunku się znaleźli…

  Ciągnąc dalej temat….Przeglądałem sobie pewne polskie forum astronautyczne a w nim dział poświęcony rosyjskiemu programowi kosmicznemu. Forum trzyma poziom, więc jakiż było dla mnie zaskoczeniem gdy znalazłem komentarz stwierdzający, że Rosjanie są zapijaczonymi podludźmi którzy potrafią tylko kłamać. Nie spodziewałem się takiej agresji, wulgarności i dawki nienawiści, przy tym zupełnie pozbawionej wartości merytorycznej. To jest generalnie kulturalne, moderowane forum. Ludziom taka wypowiedź nie przeszkadza.

  W ogóle, to w Polin w mainstreamie i tzw. porządnych, moderowanych miejscach padają niezwykle ostre sformułowania pod adresem Rosjan, w zasadzie już są apele by ich wybić. np. w niezależnej jakiś dziennikarz napisał „nie ma dobrych Rosjan”, a Żyd Cejrowski apelował by do nich strzelać (nie miał za to nawet nieprzyjemności).
  Z drugiej strony jest bardzo ostre tępienie „mowy nienawiści” a w przypadku Żydów nienawiścią okazuje się nawet całkiem zrównoważony komentarz, np. stwierdzenie, że Żydzi mają za dużo wpływów w Polsce. Za to można mieć nieprzyjemności. Mamy zatem charakterystyczne dla „1984” dwumyślenie.
  Bydlęca nienawiść na rozkaz i miłość – również na rozkaz.

  a jeszcze co do Niebezpiecznika….nie zauważyłem aby tam był jakiś mega poziom, ale jednak prowadzący robi jakieś szkolenia z bezpieczeństwa, coś tam musi umieć. Zauważam takie ciekawe zjawisko: ludzie mogą być dobrze wykształceni, znać Excela, angielski, jakieś specjalizacje i certyfiktay, zarabiaćpo 8K na rękę (jako specjalista na wolnym rynku), a
  – nie znają historii
  – nie orientują się w ekonomii
  – niespecjalnie orientują się w wydarzeniach

  zwykłe roboty do wykonania konkretnej pracy, np. zrobienia bazy danych. NICZYM nie różnią się od robota który układa glazurę. Ten układacz glazury nie wie nic o ustawie 447, a ten mądrala po studiach – też nie wie. Z punktu widzenia SAMOŚWIADOMOŚCI oni są na tym samym poziomie.

  Efekt uzyskano przez narzucenie jednego, centralnego programu nauczania, wychowywania i koncentrację mediów. Nie ma żadnej różnorodności. Władza nie potrzebuje myślicieli, włądza potrzebuje robotników. A czasem żołnierzy. Co by było gdyby władza chciała wojny, a ludzie zaczęliby oceniać ten krok w kategoriach moralnych albo własnego interesu?
  Tragedia.
  Jeśli wojnę zaplanowano, to bydło ma do wojny podejść z entuzjazmem. I jak widać podchodzi.

 101. Zerohero said

  @awkzim

  Wówczas była równowaga sił, ale nawet w warunkach równowagi sił NATO nie mogło sobie pozwolić aby Polska była przejezdna. Minęło 40 lat…
  NATO przesunęło się 2000km na wschód, ZSRR został rozwiązany, a Rosja – dysponuje ułamkiem ówczesnego sowieckiego przemysłu. Połowa została w innych republikach (40% na Ukrainie), większość rozwalił potem Jelcyn. Siły konwencjonalne Rosji są 5 do 10 razy mniejsze niż NATO.

  Wniosek?

  Na Polskę nie spadnie ani jeden Iskander z głowicą trotylową. Polecą same atomówki i Nowiczoki. Po prostu Rosjan nie stać aby pokryć w Polsce wszystkie cele metodą konwencjonalną. Nad Polską druzgocącą przewagę w powietrzu będzie mieć NATO, więc loty rosyjskich bombowców staną się lotami w jedną stronę a to się nie opłaca. Można użyć tylko rakiet o zasięgu liczonym w setkach km. To nie są tanie zabawki, tzn. są dużo droższe niż lot bombowca i zrzucenie bomby.

  Konieczność bombardowania Polski nadejdzie, bo w Polsce coraz więcej Amerykanów pilnujących naszego „bezpieczeństwa”. Jest coraz więcej antyrosyjskiej propagandy – czyli NATO szykuje się do wojny. Granice NATO są bardzo bliskie serca Rosji (za Uralem nie ma już za dużo), natomiast samo NATO ma głęboką przestrzeń operacyjną.
  tzn. od Estonii do Moskwy: 600km.
  A gdy idziemy od granic rosyjskich na zachód, to mijamy Polskę, Niemcy, Francję, Hiszpanię – głębia na 3500km, potem długi ocean, a potem USA – kraj wielkości kontynentu i z bardziej sprzyjajacym klimatem, a to oznacza, że cały jest pokryty infrastrukurą a nie jak w Rosji, że poza kilkoma miastami nie ma już nic. Rosja jest tak „wielka” jak Kanada.

  Nie wiem jakim trzeba być fanatycznym dzbanem aby nie rozumieć konsekwencji tych działań.
  Nam nic nie grozi, a w imię chorych ambicji USraela, ściągamy niebezpieczeństwo.

  Nie będę miał pretensji do Rosjan, że w samoobronie wypalą Polin. Pretensje można mieć do ogłupiałego polactwa.

 102. osoba prywatna said

  Wiosna, czy jesień średniowiecza?
  http://jantwardowski.neon24.pl/post/147552,wiosna-czy-jesien-sredniowiecza

 103. osoba prywatna said

  Pilne! Kolejny wypadek kolumny rządowej. Rannych zostało dwoje dzieci
  https://nczas.com/2019/02/07/pilne-kolejny-wypadek-kolumny-rzadowej-rannych-zostalo-dwoje-dzieci/

 104. osoba prywatna said

  Internauci nie zostawili suchej nitki na „pogrążonej w żałobie” Magdalenie Adamowicz, która tuż po stracie męża wyjechała z Polski do Stanów i wróciła do codziennych obowiązków. „Jest nieszczera, cwana i sprytna, nie płacze po śmierci męża, udaje przed kamerami i obiektywami aparatów” – ocenili.
  https://nczas.com/2019/02/07/internauci-oburzeni-zachowaniem-wdowy-po-prezydencie-adamowiczu-uciekla-z-corkami-do-usa-ma-wrocic-przed-zamknieciem-list-wyborczych/

 105. osoba prywatna said

  Najbardziej znienawidzony fotoradar został zniszczony. „Trafił 26 tysięcy kierowców”. Pierwszy taki przypadek na polskiej autostradzie
  https://nczas.com/2019/02/07/najbardziej-znienawidzony-fotoradar-zostal-zniszczony-trafil-26-tysiecy-kierowcow-pierwszy-taki-przypadek-na-polskiej-autostradzie/

 106. osoba prywatna said

  Re 103
  Koment.
  Oscar 08:41:23
  Wypisujesz strasznie spłycone teksty.
  Jaki Biedroń! Jaka nadzieja??? To kolejna napompowana lewacko – liberalna wydmuszka. Napompowany pusty balon, jego wizja Polski to żadna wizja. tylko hasła podobne do Balcerowicza inaczej opakowane. To produkt zamożnych, częściowo zdemoralizowanych moralnie ludzi. TVP to promuje od miesięcy, TVN to samo, Polsat, radia, wszystkie portale od lewa do prawa, gdzie nie zajrzysz to Biedroń. Kasy ma ile chce, kasa od tych co byli blisko Balcerowicza, Geremka, Kuronia, L. Kaczyńskiego. TVP – go lansuje z powodu odbierania głosu PO, TVN go z wyborczą lansują z powodu wsparcia przyszłego koalicjanta PO itp.
  Co do ideologii, to nic nowego, to swego czasu już lansował Palikot, zresztą prawie cały zaprzęg RB to działacze Palikota.
  Co do haseł, to obrzydliwa demagogia, w stylu skrajnych liberałów.
  Weżmy przykład likwidacja kopalń? To nie tylko likwidacja kopalń, ale też elektrowni, to nawet pól mln ludzi na bezrobociu, cofa Polskę, obniża stopę życiowa polaków z powodu kupna na zewnątrz energii, lub produkcji bardzo drogiej energii, ludzi na to nie będzie stać. Wiatraki, to nic innego jak wojna w Polsce z powodu ich szkodliwości dla ludzi i przyrody oraz 5 – krotnie droższej energii, Wiatraki to niszczenie środowiska naturalnego min; pszczół, ptaków, odrolnienie połaci ziemi urodzajnych. Wiatraki – jak wiatru w Polsce nie ma (średnia w polsce siła wiatru to 7 ms a powinno byc około 20 ms, wtedy oplacalnosć wzrasta).
  Likwidacja 3,5 mln pieców węglowych, to lepszych lobbystów gazowych dla USA nie ma. Właśnie od kiedy USA kazała wasalom brać od nich gaz po 880 $ za 1000m3, nagle w Polsce rozpoczęła się kampania anty – węglowa. Podłączenie 3,5 mln nowych pieców do katarskiego gazu fakturowanego w USA, to olbrzymie kwoty dla naszych okupantów a dla wasali potężne kwoty z podatku VAT i dochodowego.
  Tak samo z służbą zdrowia. RB głosi, że służba zdrowia cała prywatna z szpitalami włącznie a płacić za pacjenta będzie NFZ, tzn. ze trzeba o 100% podnieść składki na NFZ zwiekszyc roczny budżet na służbe zdrowia z 80 mld zł do 200 mld zł. To parszywa utopia, człowieka kompletnie moralnie i politycznie rozjechanego emocjonalnie.
  Albo za darmo tabletki wczesnoporonne lub dzień po. To zbrodniarz tak może mówić i mówi młodym Polkom, to nic innego jak ja i inni maja się dokładać do zabijania małych nienarodzonych polaków. Podnoszenie brudnej, śmierdzącej, parszywej, obleśnej łapy na nie narodzonego polaka to śmierdzące tchórzostwo. To tylko wrzeszczący, śmierdzący tchórz może takie rzeczy wygadywac. Dodatkowo, srodki antykoncepcyjne są silnie rakotwórcze, to udowodniono naukowo, światowy przemysł farmaceutyczny, jest tak skonstruowany by ludzie chorowali, wcześniej umierali, cierpieli, po to aby redukować w ten sposób ludnosć na świecie. Teraz to nie potrzebny jest im żaden nowy Hitler, robią to z za biurka w białych rękawiczkach. Taki osobnik który takie rzeczy głosi, to podstępny faszysta.
  Nie wspomnę o paplaniu o ochronie środowiska naturalnego. Powołanie rzeczników itp. To płytka propaganda, z jednej strony niszczycielskie wiatraki z drugiej strony ,,dbanie o środowisko”.
  Ideologicznie walczyc z naszą wiarą pod hasłem walki z KK, to wprost hasła satanistyczne. KK wiara ma tysiące lat i żyje, a RB jest od miesięcy i zaraz go nie będzie, a wiara KK, będzie i za 500 lat. Nie twierdzę, ze wszystko mi się podoba z prac hierarchii kościelnej, ale odróżniam swoją wiare od złych czynów wielu księży, BP, którzy musza ponosic za swoje ewentualne przestępstwa odpowiedzialność karną, tak jak każdy, ale rzucanie się na coś co jest święte czyli na chrześcijaństwo, jest z góry przegrane.
  No i na koniec.
  Jak może zdrowy chłop popierać ciotę, którą inny chłop swoim członkiem penetruje innemu chłopu jelito grube. Ja takimi czynami tych chłopów się brzydzę i nigdy bym nie wspierał politycznie i moralnie rozchwianych ludzi.
  Środowisko gejowskie jest w Polsce bardzo silne, mają swoich ludzi w wszystkich organizacjach politycznych, ba mają nawet swoich przywódców gejów i można przeanalizować ich pociągniecia polityczne. Wniosek zawsze z szkodą dla Polski. Dlaczego, ponieważ od wieków, gei jest podatny na pociąganie go za sznurki.
  RB to nic innego jak konik na biegunach, trzymany za cieniutkie lejce, przez wrogów ludzkości.
  nadużycie link skomentuj
  Wrzodak Z. 06.02.2019 12:17:31

 107. osoba prywatna said

  Robert Biedroń na wakacjach z chłopakiem (FOTO)
  https://www.pudelek.pl/artykul/103474/robert_biedron_na_wakacjach_z_chlopakiem_foto/

 108. osoba prywatna said

  Zaorać prawicę
  http://jantwardowski.neon24.pl/post/147392,zaorac-prawice

 109. osoba prywatna said

  Gaz amerykański LNG jest o 60% droższy. Czy terminal w Świnoujściu ma sens ekonomiczny?
  https://www.salon24.pl/u/piotrpanasiuk/921314,gaz-amerykanski-lng-jest-o-60-drozszy-czy-terminal-lng-w-swinoujsciu-ma-sens-w-oczach-laika

 110. Osoba Prywatna said

  Unikatowe w skali całej Europy znalezisko w Borach Tucholskich

  https://podroze.onet.pl/ciekawe/archeologia-unikatowe-w-skali-calej-europy-znalezisko-w-borach-tucholskich/52bdyks

 111. osoba prywatna said

  Trump sprzeda Polsce najdroższy gaz w historii. I będziemy zadowoleni, bo wstajemy z kolan i zrobimy na złość Rosji
  https://natemat.pl/211863,trump-opchnie-polsce-najdrozszy-gaz-w-historii-i-jeszcze-bedziemy-zadowoleni

 112. osoba prywatna said

  Beata Szydło o wspólnym państwie żydowsko-polskim: „Nasze wspólne państwo”.
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/02/beata-szydlo-o-wspolnym-panstwie-zydowsko-polskim-nasze-wspolne-panstwo/

 113. osoba prywatna said

  Brytyjska marka odzieżowa River Island odpaliła kampanię „This is family” (ang. to jest rodzina), która ma na celu redefinicję tego pojęcia i walkę z „nieaktualnymi stereotypami”. Autorzy chcieli pokazać, że rodzina to nie tylko związek kobiety i mężczyzny z dziećmi. „River Island” chciała pokazać, że dzisiaj definicja rodziny obejmuje również m.in. homozwiązki, poligamię, czy człowieka żyjącego ze zwierzęciem.
  https://nczas.com/2019/02/07/ta-brytyjska-marka-odziezowa-chce-zmienic-nieaktualne-stereotypy-na-temat-rodziny-twarza-kampanii-zostala-para-gejow/

 114. osoba prywatna said

  Nie wiedziałem, że temp. kota to 39 stopni.
  https://www.o2.pl/artykul/gdy-go-znalezli-byl-w-fatalnym-stanie-ten-kot-cudem-przezyl-6347007605806721a


  Admin

 115. osoba prywatna said

  baca (2019-02-07 18:54)

  glupi że oddał, nie ma ani miliona dolarów ani wolności

  makler z banku w Hong Kongu lepiej to rozegrał – celowo przeputał niemal połowe kasy królowej angielskiej żeby zrujnowac tę starą torbę – tam było naprawde grubo tych miliardów – a jak go w końcu namierzyli i zaczęli ścigać koles rzucił robotę w banku i pojechał sobie na spływ kajakowy na Borneo Smile

  jak go dopadli i zrobili ekstradycję do anglii to na lotnisku witały go tłumy wniebowziętych anglików zupełnie jak gwiazdę rocka…

  z bankami się nie idzie na zadne układy – dowodzi tego ten chińczyk – oddał wszystko a oni i tak go upier…
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/chinczyk-odkryl-wade-w-systemie-bankomatow-dzieki-czemu-wyplacil-sobie-milion-dolarow-w

 116. osoba prywatna said

  Niedzielny rosół okazał się być eliksirem zdrowia.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/niedzielny-rosol-okazal-sie-byc-eliksirem-zdrowia

 117. osoba prywatna said

  Dziwność współczesnego świata nigdy nie przestanie nas zaskakiwać. Niektórzy ludzie naprawdę sądzą, że dzieci powinny same wybierać swoją płeć według własnego uznania, a inni twierdzą, że rodzice nie powinni decydować się na dziecko bez jego zgody. Pewien mieszkaniec Indii poszedł o krok dalej i zapowiedział, że złoży pozew przeciwko matce i ojcu.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/mieszkaniec-indii-chce-pozwac-swoich-rodzicow-za-urodzenie-go-bez-jego-zgody

 118. osoba prywatna said

  Właściciel giełdy kryptowalutowej zmarł i zablokował dostęp do 200 milionów dolarów wpłat klientów
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wlasciciel-gieldy-kryptowalutowej-zmarl-i-zablokowal-dostep-do-200-milionow-dolarow-wplat

 119. osoba prywatna said

  Są ważne powody, dla których wołowina domaga się towarzystwa wina – i to nie tylko, gdy już znajdzie się ona na talerzu. Zanim w ogóle trafi do pieca, porządnej pieczeni wołowej należy się długa i nieśpieszna kąpiel w aromatycznej winnej marynacie.
  https://kuchnia.wp.pl/pieczen-wolowa-gdy-wino-spotyka-mieso-6346151162243201a

 120. Jacek said

  Re 101 Zerohero
  Litości, proszę, wszystko tylko nie ten „dzban”. Tak samo durny parchaty wynalazek jak Janusz i Grażyna czy Brajan i Dżesika.

  ——
  Mnie się „dzban” podoba.
  Admin

 121. Osoba Prywatna said

  Szokująca relacja ze szpitala w Warszawie. Sprawa podobna do przypadku Alfiego Evansa. W tle szczepienie i NOP. „Nie będziemy wentylować zwłok”
  https://nczas.com/2019/02/07/szokujaca-relacja-ze-szpitala-w-warszawie-sprawa-podobna-do-przypadku-alfiego-evansa-w-tle-szczepienie-i-nop-nie-bedziemy-wentylowac-zwlok/

 122. z prowincji said

  ad.111 ;wytłumaczy nam Wożniak lub Naimski że w Amerykańskim jest więcej gazu w gazie .
  A swoja drogą ,kto jest ten Naimski ; od zawsze fircykował przy tym gazowym biznesie ?.

  ——
  Prawdopodobnie frankista.
  Admin

 123. Boydar said

  Dzban bywa pusty; jak gwizdek policyjny.

 124. Jacek said

  Re 121 Osoba Prywatna
  Nie wiem jak jest teraz ale myślę że podobnie. Kiedyś delikwenta pod respiratorem, który rzekomo nie rokował, poddawano testowi czy potrafi samodzielnie oddychać. W tym celu odłączało się go od respiratora na czas który nawet dla takiego prostego wieśniaka jak ja oznaczał doprowadzenie do śmierci mózgowej z powodu niedotlenienia. Transplantologia to potężny biznes mający równie potężnych klientów, tfu, pacjentów.

 125. Jacek said

  Re 114 Osoba Prywatna
  Kot to bardzo żywotne stworzenie, w sytuacjach w których człowiek by tylko leżał i kwiczał potrafi zachować się tak jakby wyrósł mu na nosie drobny pryszcz.

 126. brys said

  ad 121. O. P.

  A miało u nas nigdy do tego nie dojść…

 127. lewarek.pl said

  IPN w Lublinie nie zgadza się na napis na tablicy upamiętniającej dobrze udokumentowane w Polsce zwycięstwo polskich żołnierzy nad Ukraińcami pod Dołhobyczowem. Z projektu napisu: „W setną rocznicę zwycięskiego boju stoczonego 10 grudnia 1918 r. pod Dołhobyczowem przez 1 Pułk Szwoleżerów pod dowództwem majora Gustawa Orlicz-Dreszera z wojskami Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej. Polegli w boju o Polskę [nazwiska poległych polskich kawalerzystów]” IPN kazał usunąć słowa: „zwycięskiego” i „w boju o Polskę”, a także zmienić datę na „10-13 grudnia”.
  Powód: ukraiński historyk z Kanady, sympatyk UPA napisał w swojej książce, że bój wygrali Ukraińcy i podał datę 11 grudnia.
  https://kresy.pl/wydarzenia/ipn-kwestionuje-napis-na-tablicy-ku-czci-ulanow-w-oparciu-o-ksiazke-banderowca/
  Jak widać, wystarczy, że jakiś Ukrainiec pierdnie, a polska instytucja pada.

 128. Imię i Nazwisko said

 129. re1truth2 said

  Prawdopodobnie frankista.
  Admin

  Tak jest
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Naimski

 130. Imię i Nazwisko said

 131. VAV said

 132. Juliusz Latkowski, MENDOG – Król Litewski (ok. 1203-12 sierpnia 1243), AVALON Kraków 2018

  Krzyżacy oskarżali Mendoga, że jako marszałek Wielkiego Chana Mongołów Ugedeja dokonał najazdu na Wielkopolskę, dochodząc do Frankfurtu nad Odrą, skąd skierował się na Śląsk, aby wziąć udział w bitwie Legnickiej, gdzie to jego armia zabiła księcia Henryka II Pobożnego. Po bitwie pod TURSKIEM, gdzie zginął Ugedej tytuł Wielkiego Chana przyjął Mendog, który jako ORDON dowodził pod Legnicą. Ponieważ bitwa była przez Mongołów i Tatarów Przegrana a o zwycięstwie zadecydowała NIEZROZUMIAŁA ucieczka hufce opolskiego przed atakiem GAZOWYM to po bitwie Rada Wodzów odebrała Mendogowi tytuł Wielkiego Chana i imię ORDONA, które oddano Batu-Chanowi.
  Mendog został następcą Ugedeja jako Zwycięzca bitwy nad Białą, gdzie na czele II Armii mongolskiej o sile 200 tysięcy konnych pobił 400 tysięcy BUŁGARÓW, jak w Azji nazywano Polaków, którzy rządzili od Uralu do Berlina, który jednak już w roku 1225 został oddany landgrafowi Turyngii Ludwikowi Świętemu za udział w krucjacie przeciw Czyngis Chanowi, obleganemu w Moskwie przez Polaków i Węgrów przez DWA LATA. Wówczas Ugedej ewakuował Chiny i Uwolnił Czyngisa, który ZAPRZYSIĄGŁ z Całą Armią Mongolską granicę z Polską na URALU. Ponieważ podczas Przysięgi Mongołowie Łamali Łuki i rzucali je w ogień więc była to KAPITULACJA.
  Po bitwie Legnickiej Batu poleciał sterowcem do Miszkolca, gdzie latał nad BEZKRESNYM obozem węgierskim wypatrując namiotu Królewskiego; WZDYCHAJĄC I SPOGLĄDAJĄĆ W GÓRĘ. Mendog został wysłany do Saksonii Górnej a armia legnicka podążyła przez Morawy na Węgry.
  Mendog został marszałkiem Chana Złotej Ordy BATEGO, który mianował Wielkim Chanem Mongołów Gujuka i odesłał z nim Mongołów do Azji. W r. 1246 Batu podjął wielką wyprawę na Węgry, ale przed Krakowem doszło do bitwy z Mazurami pod Zaryszynem, przed którymi Batu cofnął się, aby pod Tarczkiem napotkać Bolesława Wstydliwego więc WOLAŁ skapitulować przed Konradem Mazowieckim. Batu miał ze sobą ZŁOTY ŁAŃCUCH więc Konrad zapytał NA KOGO? a gdy usłyszał, że NA Bolesława WSTYDLIWEGO to udobruchał się.
  W związku z tym legat papieski Opizo Mezzano zwołał I konferencję w Krakowie, na której zawnioskował oddanie apanażowemu księciu chełmskiemu Danielowi Romanowiczowi KIJOWA jako Królowi, oraz – rzecz NIESAMOWITĄ – wykorzystanie skapitulowanej armii tatarskiej Przeciw Cesarzowi Fryderykowi II Hohenstaufowi pod znakami LITEWSKIMI.
  W ten sposób doszło do jednaj z największych bitew Średniowiecznej Europy, nad Litawą, w której Tatarzy, Węgrzy, Polacy i Rusini rozgromili Niemców i Czechów. PRZERAŻONY Fryderyk II zgodził się na granice na Adriatyku, Alpach i Renie, w jaki to sposób powstała WIELKA TARTARIA ze stolicą w Wyszehradzie Węgierskim: od Renu do Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku. Król czeski Wacław I zakasował jednak Mezzaniego proponując Królowi Kijowskiemu Danielowi okupację Niemiec, na co Daniel nie zgodził się, ale Austrię Alpejską sprzedał Czechom.
  Ponieważ Batu dał Kijów Danielowi więc podjął budowę nowej stolicy Imperialnej w Mińsku, nazwanym DWORANAMI. Dwór ten Polacy nazywali ZAMCZYSKIEM a Rusini KREMLEM, który został rozebrany przez Rosjan w czasie Potopu. Za Propozycją Wacława Okupacji Niemiec stał Wielki Chan Mongołów Gujuk, poirytowany SOJUSZEM Złotej Ordy z Mazowszem. W końcu wziął sprawę w Swoje Ręce i wyprawił się do Europy wyganiając Daniela z Kijowa a Mendoga z Mińska-Dworan. Jakby tego było mało to wygnał Daniela z Halicza, gdzie zawarł sojusz z Belą IV i Bolesławem Wstydliwym z Krakowa.
  Ze sprawą tą wiąże się zagadkowa bitwa pod Drohiczynem, gdzie mianowany przez Gujuka książę Włodzimierski pobił JADŹWINGÓW ??? a więc chyba Litwinów? i zdobył to miasto. Potem Gujuk dzięki sojuszowi z Węgrami i Małopolską postanowił iść nas Śląsk, ale drogę zagrodzili mu Polacy i Rusini Daniela Romanowicza pod Jarosławem.
  Punkt dowodzenia Batego był na wieży farnej; ciężkie walki toczyły się o most na Sanie. Najpierw opuścili Gujuka Węgrzy a potem Małopolanie. Gdy marszałek Batego Daniel uzyskał przewagę na marszałkiem Gujuka Rościsławem Michajłowiczem to Gujuk stracił głowę i rzucił do ataku swe głównie siły na północnym brzegu w dół Sanu. Na to czekali jednak ukryci w Puszczy Lubaczowskiej Mazurzy i Litwini, którzy zaatakowali Mongołów z flanki. Gujuk zaginął a jego wielka armia poddał się Mendogowi i Batemu. Powtórzyła się historia sprzed kilku lat, gdy Batu odesłał Mongołów do ojczyzny z Wielkim Chanem Gujukiem, jakim teraz był Mendog jako MENGKE.
  Mendog wyjeżdżając w r. 1249 do Mongolii zostawił w Mińsku-Dworanach najstarszego syna Rukla. Sprawa KORONACJI RUKLA Burzy dobrze uzasadnioną historiograficznie tezę, że Mendog był Jedynym Królem Litewskim. Według mnie jednak to nie Była Koronacji Mendoga tylko Koronacja Rukla jako Mendoga II. W roku 1253 odbyła się Koronacja Deniela Romanowicza na Króla Kijowskiego na dworze Batu-Chana w Drohiczynie. Był to największy europejski Zjazd Feudalny XIII wieku, gdyż Koronacja Króla Kijowskiego koroną RZYMSKĄ i przez hierarchów rzymskich była sensacją nie lada.
  Otóż Krzyżacy Sparowali to KORONACJĄ Rukla jako Mendoga II w Littawie, której nazwę zmieniono na KRÓLEWIEC. Rukl bał się Daniela uważając, że ten napadnie go i zabierze mu Dworany, toteż uznał protektorat Króla Czeskiego, który asystował mu przy koronacji.
  W r. 1259 sytuacja zmieniła się, gdyż wrócił incognito Mendog wypędzając Daniela z Kijowa. Mendog zorganizował spisek przeciw Wstydliwemu przy pomocy Mieszka Konradowicza, który za zarobione w Chinach pieniądze kupił 2 księstwa: Sieradzkie i Łęczyckie, i zaczął żyć na wysokiej stopie zyskując przydomek Gościnnego. Mendog obiecał Mieszkowi Kraków, z którym był związany tytuł Wielkoksiążęcy, jeśli ten uwięzi Wstydliwego, co ten uczynił. To było powodem POTWORNEGO Spustoszenia i Wyludnienia Małopolski, za co Mieszko został skazany na Zjedzenie Żywcem przez Szczury. Równocześnie Krzyżacy urządzili Rzeź Królewca, mordując wszystkich mieszkańców, ale Rukla nie zabili tylko wysłali do Rygi, gdzie zmarł w r. 1263, jak napisano na jego nagrobku z czarnego marmuru krakowskiego.
  Uwolniony Bolesław oddał Ślązakom pograniczne kasztelanie małopolskie i podpisał rozejm na Wiśle i Wisłoce. Jednak gdy 4 lata później Rościsław Michajłowicz z Czernihowa zabrał Mendogowi Briańsk a ten wysłał tam wielką armię to Wstydliwy zerwał rozejm i doszło do bitwy pod Drohiczynem, skąd Litwini musieli uciekać. Podczas ucieczki Mendog został zamordowany przez swego marszałka Trojnata, który został następcą Mendoga jako Wielki Książę Litewski.
  Bolesław Wstydliwy pochował Mendoga w katedrze drohiczyńskiej w Złotej Trumnie jako KUMRATA, co było jego Przydomkiem od bitwy nad Białą i Kamą.

 133. VAV said

 134. Prawdopodobnie frankista. Admin said

  Ad.122 Pochodzi z rodziny frankistów ochrzczonej w katedrze lwowskiej w 1759, co przedstawił w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” przed wyborami parlamentarnymi w 1997[6].https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Naimski

 135. Marcin said

  https://www.rmf.fm/magazyn/news,21645,wpadka-w-dd-tvn-zapytali-chlopca-kim-chcialby-zostac-gdy-odpowiedzial-wszyscy-zamarli.html
  Dzień Dobry TeFalEn i mały chłopiec.

 136. http://www.gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/3025-zydowka-minister-matki-wszystkich-polakow-musza-byc-zabite

  To jest Prawo MOJŻESZOWE, które służyło Wojnom Hybrydowym. Najpierw hyksoski wezyr Egiptu Józef zwarł konwencję z Pelopsem z Poznania na dostawy żelaza Śląskiego do Egiptu. Konwencję tą obsługiwali Żydzi pobierając Żelazo w Wenecji (Małej Wenedy-Bydgoszczy) i wieźli je przez kanał Konopos (Aleksandria) do Suezu. Stąd flota wiozła je do Azji, a jeśli nie sprzedano Na Wagę Złota) to część tej floty wiozła żelazo śląskie żeglugą DRYFOWĄ do Peru, gdzie w Chaves de Huantar nabywano statki w PAKIETACH, które składano na spławie Amazonką, aby powrócić ze Złotem Amerykańskim Atlantykiem i Morzem Śródziemnym do Egiptu.
  Żydzi wykorzystywali ten kapitał do Polityki Rozpłodowej – że spłodzili Największą Ordę w Historii. Orda ta (600 tysięcy zbrojnych x 5) walczyła z Niedziewicami, wymuszając Kapitulację za Wydanie Kobiet, z których Niedziewice MORDOWANO a Dziewice wcielano do haremów. W ten sposób inicjowano nowe wojny O KOBIETY.
  Po 20 latach WYLUDNIANIA Bliskiego Wschodu Orda Habirska przystąpiła do oblężenia MISTA POKOJU czyli Jerozolimy nad Bosforem. Ja tej JEROZOLIMY nie wymyśliłem, bo to jest Herezja Rosyjska. Po 10 latach oblężenia przypłynęli jednak Ariowie i Słowianie, przed którymi Habirowie schowali się w OBOZIE. Obóz został jednak zdobyty a Habirowie WYMORDOWANI. Masoni angielscy twierdzą jednak, że POPŁYNĘLI DO ANGLII, GDZIE ZBUDOWALI STONEHENGE I SPŁOIDZILI ANGLIKÓW.
  Gdy wykazałem, że tą Budową przez Ogierki Żydowskie STONEHENGE to Pic na Muchy to Żydowskich Ogierków wsparli Murzyni. Teraz Pani Minister podejmuje Nową WOJNĘ HYBRYDOWĄ – żeby Mordować Polki za Rodzenie Antysemitów, co suponuje Nowe Oblężenie Troi na Złotym Rogu czy STALINGRADU, żeby 3 miliony Nowych Żydów Afrykańskich popłynęło do Anglii…

 137. awkzim said

  Ad 125 oraz 134
  Tam więcej nie ma niż jest. Dotyczy okresu przełomu.

 138. Boydar said

  31% / 33% ha !

  https://pl.sputniknews.com/polska/201902089773344-cbos-polacy-nie-lubia-arabow-sondaz-nacje-sympatia-niechec-sputnik/

 139. VAV said

 140. VAV said

 141. Alex Byk said

  A to odnośnie konferencji, która ma się odbyć w Warszawie w dniach 13-14 lutego.13-14 lutego w Warszawie odbędzie się międzynarodowe spotkanie ministrów poświęcone bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie. Polska i Stany Zjednoczone będą współgospodarzami “Spotkania ministerialnego poświęconego budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Agenda 2021, kobiet pokoju i bezpieczenstwa. Wszystko sie wypełnia:Kiedy bowiem będą mówić: «Pokój i bezpieczeństwo» – tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie ujdą.

 142. lewarek.pl said

  https://kresy.pl/wydarzenia/wiceszef-msz-polska-powinna-zaprosic-putina-na-obchody-rocznicy-wybuchu-ii-wojny-swiatowej/

  Ale o tym i tak zadecyduje Duda, czyli – Departament Stanu.

 143. Boydar said

  Choćby z racji wódki należy się uświadomić

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201902089764216-sputnik-Tablica-Mendelejewa-uklad-okresowy-test-150-lat-wodka/

  Jeśli Gospodarz poprze sprawę, obiecuję premię. To znaczy łapówkę.

 144. rafal z said

  Panie Gajowy czy wyprzedziliśmy już onet :D?

  Idziemy w ogóle do przodu czy stoimy w miejscu?

  ———–
  Wyprzedziliśmy – pod jakim względem?
  Admin

 145. rafal z said

  liczby wejść 🙂

 146. Marucha said

  Re 145:
  Gajówka ma przeciętnie 20-30 tysięcy wejść dziennie. Czasami zdarzają się wyskoki, zarówno w górę, jak i w dół.
  Więcej nie będzie.

 147. osoba prywatna said

  https://demotywatory.pl/4907883/2-girls-1-dolphin

 148. osoba prywatna said

  Zmarł ostatni polski ułan.
  https://demotywatory.pl/4908197/Smutna-wiadomosc-W-Toruniu-zmarl-Franciszek-Karpa-

 149. Ola said

  Darek i Wojciech pomagaja bezdomnym Polakom wrocic do Polski ( po niemiecku, ale polski chwilami przebija)
  .https://www.youtube.com/watch?v=q1xjHJd7kqQ

 150. osoba prywatna said

  Niezły ma ten ogonek.
  https://demotywatory.pl/4907817/Zobacz-jaki-majestatyczny-ogon-posiada-ten-kot
  Mączasty kot.
  https://demotywatory.pl/4907915/Ludzie-mowia-ze-koty-sa-ciecza-a-moj-jest-maka
  Mieszanane kobiety.
  https://demotywatory.pl/4907751/Mieszane-kobiety-
  Skubany nawet się sam zamknął.
  https://demotywatory.pl/4907969/Nie-wiem-co-to-za-lobuz-tak-nabalaganil-Ja-caly-czas
  Zdjęcie policyjne dwulatka.
  https://demotywatory.pl/4907845/Zdjecie-policyjne-dwuletniego-dziecka-oskarzonego-o-kradziez
  Kamienie nerkowe.
  https://demotywatory.pl/4907775/Tak-wygladaja-kamienie-nerkowe–Ciekawe-czy-da-sie-nimi-zabic
  Pies akrobata.
  https://demotywatory.pl/4902501/Nie-mam-pojecia-w-jaki-sposob-szkoli-sie-psy-zeby-zrobily-cos

 151. VAV said

 152. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Antynatalista pozywa do sądu rodziców za to, że się urodził:
  https://tech.wp.pl/pozywa-do-sadu-rodzicow-za-narodziny-antynatalisci-uwazaja-zycie-za-klatwe-6346939287300225a

  ———–
  Na ich miejscu postarałbym się jakoś temu zaradzić. Np. siekierką czy żelazną rurą…
  Admin

 153. Ola said

  nie uwierzylabym , gdybym kiedys sama tego , no powiedzmy , nie przezyla . Tak , seks na nocnym dyzurze w szpitalu .
  He he , tyle to juz lat i nic sie nie zmnielo. Lekarz tez czlowiek i lubi seks . Bo i jest co przyjemniejszego?
  http://publiszer.pl/co-sie-dzieje-w-szpitalu-na-nocnym-dyzurze-opisuje-pielegniarka/

 154. ech said

  Talmudyzacja Watykanu.

 155. Boydar said

  W nawale zalewających nas bzdur medialnych wreszcie coś z sensem

  https://treborok.wordpress.com/pozaziemskie-pochodzenie-kociego-swiata/?preview_id=19043&preview_nonce=e3e2d859cb&preview=true

 156. Antymarxista said


  Krzysztof Karoń u Roli o karze śmierci, konkordacie, USA, Chinach, demokracji, globalizmie i muzyce

 157. OTTOOT said

 158. Boydar said

  No jakie sympatyczne żuczki, za chwilę zaproszą nas pewnie do podziemi w synagodze

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/naucz-sie-jak-wplywac-na-wladze/jbvd48e

  żeby pokazać że Tuwim kłamał

 159. Boydar said

  Poczytajcie Państwo, jak się jewrej rozgadał

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/nowy-pomysl-resortu-ziobry-ws-kar-dla-nieletnich-sedzia-sadu-rodzinnego-pomysl-jest/jnd9xyz

  Jaka troska o przyszłość, Szmulki i Pelcowizna całe w oklaskach.

  I głupi goj może by i uwierzył w te brednie, gdyby nie „opinia” – „… przykład powinniśmy brać raczej ze Skandynawii oraz innych krajów Unii Europejskiej, gdzie kary nie są zaostrzane, a przestępczość spada …”

  Ważniejsze jednak od tego co wyseplenił, jest o czym nie wspomniał. Mianowicie, że cały ten nowy nabór to produkt ukierunkowania systemu i degradacji podstaw moralnych i etycznych. Z rozje.baniem wychowawczej roli rodziny i szkoły na czele.

  Czyli to jest praktycznie najważniejsze; oprócz reguł gramatyki. I to jest nasz pożytek z lektury artykułu.

 160. osoba prywatna said

  Bunt pracowników z Ukrainy w Polsce „za 15 zł/h nie będziemy robić bo to mało”
  http://publiszer.pl/bunt-pracownikow-z-ukrainy-w-polsce-za-15-zl-h-nie-bedziemy-robic-bo-to-malo/
  Tysiące Ukraińców korzysta z programu 500+
  https://publiszer.pl/tysiace-ukraincow-korzysta-z-programu-500-plus/

 161. osoba prywatna said

  Amerykańscy żołnierze podczas wizyty pokazowej w Łodzi zostali nieco zbici z tropu. Z relacji świadków podszedł do nich młody chłopak, który zaproponował dość nietypowy zakład.
  Otóż wyszedł on podobno z dość śmiałą, i za razem zabawną propozycją, że jeśli uda mu się zrobić 5 pompek stojąc na rękach, to armia Stanów Zjednoczonych odda Wojsku Polskiemu dwa uzbrojone lotniskowce i pełne wyposażenie trzech baz wojskowych.
  Oczywiście amerykańscy żołnierze przystali na ten „zakład”, jednak kiedy nastolatek wykonał go z łatwością, wojskowi byli w niemałym szoku.
  .https://www.youtube.com/watch?v=JNrxKVvoJEY

 162. osoba prywatna said

  7ydowska sprawiedliwość. Prawo i Sprawiedliwość.
  https://publiszer.pl/bronil-sie-zbyt-mocno-dostal-10-lat-wiezienia-za-przekroczenie-obrony-koniecznej/

 163. Boydar said

  Głupi dzieciak, nach.uj nam te lotniskowce. Niechby spróbował je utrzymać.

 164. osoba prywatna said

  Jeśli żywność byłaby właściwie oznaczona….

 165. Boydar said

 166. Salcie said

  Jezus powiedział „wydajcie osąd sprawiedliwy….”
  ———————————————–
  Czy żałoba usprawiedliwia zakłamywanie prawdy? Gdańsk; Adamowicz

 167. osoba prywatna said

  Napoje dla goji, by byli bardziej wydajni w robocie, odpracowywując lichwę. A niektórzy idioci mieszają i piją je razem z gołdą.
  https://5minutdlazdrowia.pl/energetyki/

 168. osoba prywatna said

  View this post on Instagram

  #czarnyhumor #rosół

  A post shared by fakty o żywności (@fakty_o_zywnosci) on

 169. osoba prywatna said

  Kolejne próby porwania. Tym razem w Brzozówce koło Torunia.
  https://publiszer.pl/kolejne-proby-porwania-tym-razem-w-brzozowce-kolo-torunia/

 170. osoba prywatna said

  Zgwałcił 18-letnią Polkę w Londynie! Policja udostępniła nagranie z monitoringu.
  https://publiszer.pl/zgwalcil-18-letnia-polke-w-londynie/

 171. osoba prywatna said

  Supermarket – Okiem Elizabed
  http://publiszer.pl/supermarket-okiem-elizabed/

 172. Boydar said

  @ OP (171)

  Operując taką narracją, „Elisabed” z pewnością wychowa dzieci (swoje ? cudze ?) na wzorowych zakupmistrzów, i w ogóle wzorowych.

  Na razie nie ma moralnego prawa wypowiadać się publicznie na żaden temat. Nie tym językiem. To nie jest nawet mowa qurewek, to szwargot obrzezanych alfonsów. I my się mamy z tym osłuchać i przyzwyczaić.

 173. osoba prywatna said

  Transgenderowa inwazja do wielkiego sportu rozpoczęta
  https://treborok.wordpress.com/transgenderowa-inwazja-do-wielkiego-sportu-rozpoczeta/?preview_id=19086&preview_nonce=199f4f47f0&preview=true

 174. osoba prywatna said

  „Ja tego nie jem. Boję się”. Pracownik kebaba szczerze o przysmaku Polaków
  https://www.5mdz.pl/mieso_kebab/

 175. osoba prywatna said

  Więcej zgonów jest po operacji chirurgicznej niż łącznie od HIV, gruźlicy i malarii
  https://www.5mdz.pl/smiertelnosc_chirurgia/

 176. Boydar said

  A była w Gajówce dyskusia o muterkach i innych kulkach

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201902099779985-Indie-policja-proce-sputnik-polska/

 177. Boydar said

  No jaki pierdolony banderowiec … że też go ziemia ciągle nosi; może daje nam szansę ?

  „… udział Polaków w Holocauście nie stawia ich jako zbiorowości, a już na pewno nie tej współczesnej, w gorszym świetle. Polacy nie są ani gorsi, ani lepsi od Ukraińców czy Francuzów, są zwyczajni, są normalnym, peryferyjnym narodem z Europy Wschodniej …”

  https://kultura.onet.pl/wywiady-i-artykuly/szczepan-twardoch-dobrze-sie-robi-literature-o-tym-o-czym-ludzie-nie-chca-sluchac/h53k58m

 178. osoba prywatna said

  Do szeptuch z Podlasia ustawiają się kolejki z całej Polski
  http://extra.natemat.pl/one-wylecz-wysypk-i-zamane-serce

 179. osoba prywatna said

  Ennio Morricone – The Mission Main Theme (Morricone Conducts Morricone)
  .https://www.youtube.com/watch?v=oag1Dfa1e_E

 180. Fabik said

  @ 175 Więcej ludzi corocznie zabijają palmy kokosowe orzechami niż rekiny.

 181. piwowar said

  Panie Boydarze, słyszał pan o procy filipińskiej? W większości świata to urządzenie jest nielegalne. (w Polin jeszcze chyba na to nie wpadli).

  Tera będzie dygresja. Piwowar pewnego pięknego poranka sporządził opis oraz szkic mający pomóc w sporządzeniu strzelby, mianowicie trójrurki, a to niejako na zamówienie jednego z prominentnych uczestników Gajówkowych rozgaworów. Oczywiście, że z uwagi na bezpieczeństwo i ówczesny prestiż portalu nie mógł go zamieścić jako wątek publiczny, ale proponował, ze podeśle prywatnie. Niestety, ów dyskutant wycofał się rakiem do dymania i nie podał emaliowanego adresu, na jaki należałoby mu te materiały dostarczyć. Pewnie, w dzisiejszych czasach nawet brat ojcu nie ufa (jak zresztą przewidziała Apokalipsa). Ale można było otworzyć lewy adres, co zajmuje około trzech minut. Okazana intencja była ewidentna: Bujaj się, Piwowar.

  W przypadku procy filipińskiej, która jest powszechnie znana i opisana nawet na wykipiedi, chyba bez obaw można przemycić linka. Bez kulek, nakrętek, kamyczków. Straszliwa broń, skuteczniejsza niż kabekaes, a o wiele cichsza i kieszonkowa.

  Przykładowe zdjęcie tutaj:

  https://slingshotforum.com/topic/4919-my-philipino-flechette-shooter/

  Piwowar przypomina, że powyższe przytacza jedynie jako ciekawostkie przyrodnicze, kiż żadna fizyczna broń nie jest skuteczna przeciw wrogom Polski i polskości. (prawo też nie).

 182. piwowar said

  Errata (Piwowar zrobił literówkę, z powodu że ma sztywne paluchy odkąd robił Żonie pierogi z kapustą, co poskutkowało pięcioma szwami na palcu, który się pokazuje):

  Miało być: …. jako iż żadna fizyczna… dalej już dobrze.

 183. AC said

  Czcigodny Panie Adminie,
  Od paru dni, tygodnia, nie jest dostępna ‚reader mode’ opcja na iPad Gajówki stronach.
  Troszkę to uciążliwe.
  Sprawdzałem już moje ustawienia i prawdopodobnie nic sie w nich nie zmieniło.
  Opcja jest stałe aktywna na innych stronach.
  Dziekuje z góry pozdrawiając serdecznie.

  ————–
  Powiem szczerze, że nie bardzo wiem, o co chodzi. Nie używam iPadów, tylko tabletów/telefonów z Androidem.
  Może na App Store istnieje jakaś apka dla WordPressa?
  Admin

 184. osoba prywatna said

  III wojna światowa: 60 minut i będzie po wszystkim
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201902099784064-sputnik-iii-wojna-swiatowa-konflikt-USA-Rosja-Chiny-apokalispa-koniec-swiata/

 185. osoba prywatna said

  Zbigniew S. to przedsiębiorca znany m.in. z ujawnienia w internecie akt afery podsłuchowej i filmików kompromitujących polską policje, został oskarżony o nielegalne wyprowadzenie z firmy 42 mln złotych i wielokrotne znieważanie funkcjonariuszy na służbie oraz publiczne znieważanie Jarosława K. Prócz niego w sprawie wyprowadzenia podatku zarzuty usłyszało siedem innych osób. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany właśnie do prokuratury sądowej.
  http://publiszer.pl/zbigniew-stonoga-komentuje-nowe-zarzuty-to-kaczor/

 186. osoba prywatna said

  Donald Tusk otrzyma 85 tys. zł emerytury miesięcznie! Już od 62 roku życia.
  https://publiszer.pl/tusk-otrzyma-80-tys-emerytury-miesiecznie-juz-od-62-roku-zycia/

 187. osoba prywatna said

  Polska + Ukraina = Polin? Ukraińcy chcą przyłączenia do Polski! „załatwi to wszystkie konflikty”
  https://publiszer.pl/polska-ukraina-polin-ukraincy-chca-przylaczenia-do-polski/

 188. osoba prywatna said

  Usuń bezboleśnie kamienie nerkowe domowym lekarstwem. Sekret mojej przyjaciółki lekarki
  https://www.5mdz.pl/kamienie-nerkowe/

 189. NICK said

  OP.
  Po długiej przerwie przypominam.
  Daj Pani spokój o np. :

  „Usuń bezboleśnie kamienie nerkowe domowym lekarstwem. ” (188).

  Krzywda to jest.
  Na zdrowiu i życiu.

  Kurzajki i kaszaki i t. p. lecz sobie… .

  A nawet to może mieć złe konsekwencje.

  Pani porady mogą Pani zrobić karalną krzywdę.
  A co oczywiste, zapiździałym medykom tyż.

  A kysz.

 190. Krzysztof said

  Panie Marucha,może pan coś wie na temat portalu „Wolna Polska”,znowu działa i nie bardzo wiem co o tym myśleć.Czyżby jakaś chujnia?

  ———–
  Niestety, nic nie wiem.
  Admin

 191. osoba prywatna said

 192. Peryskop said

  W piątek 8.02.2019 Angela M. otwarła w Berlinie nową kwaterę główną wywiadu BND dla swych 4 tys. agentów, zbudowaną przez 12 lat za 1,1 bn €uro o całkowitej powierzchni równej 36 boiskom piłkarskim.

  Wychodzi, że na każdym z boisk będzie grało średnio 111 niewidocznych dla oka agentów.

  Na dziedzińcu tej największej tego typu kwatery na szwiecie stoi monumentalny poziomy obelisk w kolorach rudo-brunatnych – jakby zamaskowana Gruba Berta, albo pokrywa nad włazem do bunkra Adolfa H.

  więcej
  https://www.rt.com/news/451063-new-bnd-building-berlin/

 193. ? said

  Taka dyskusja o peerelu i 3rp:

  W tamtych czasach wiele prac w zakresie infrastruktury kolejowej wykonywali poborowi wcielani do wojsk inżynieryjnych.

  Odpowiedz:
  I w ten sposób zbierali doświadczenia w warunkach pokoju w różnych uwarunkowaniach geograficznych.O ile kojarzę to była taka linia kolejowa. Coś jakby Bąkowiec – Puławy Azoty która przekraczała Wisłę choć tam nigdy nie było mostu kolejowego.Ale co roku odpowiednie wojska ćwiczyły budowę przeprawy kolejowej na największej rzece w Polsce.W Krakowie Płaszowie była rampa wojskowa gdzie stały gotowe wagony do przewozu wojska które było w zasadzie samowystarczalne transportowo musząc jedynie pozyskać lokomotywę – wtedy wystarczyło zadzwonić do odpowiedniego dyspozytora który w 20 minut spokojnie coś wolnego by znalazł + maszynistę z „pogotowia”. Teraz nie mają NIC.

  https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/wiele-miesiecy-opoznienia-modernizacji-krakow–krzeszowice-90508.html

 194. VAV said

 195. osoba prywatna said

  Re 189
  Puknij się człowieku (ale mocno w czółko). Kolendrą i pietruszką zrobisz sobie krzywdę?! Chłopie,nie przyznawaj się nawet, że jesteś lekarzem, bo obciach sam sobie przynosisz. A może paracetamol?

  Słodki zabójca. Sóweczka to prawdziwy ptasi komandos, a jednocześnie wdzięczny model
  http://www.national-geographic.pl/national-geographic/przyroda/slodki-zabojca-soweczka-to-prawdziwy-ptasi-komandos-a-jednoczesnie-wdzieczny-model?fbclid=IwAR2g47solYIWbdCYodignzWxcnREK1FHcpyKj0to_yWMr_ZsUi0fUZqH3LQ

 196. osoba prywatna said

  W uzupełnieniu. Jak cicho latają sowy.
  .https://www.youtube.com/watch?v=d_FEaFgJyfA

 197. Ola said

  co tam sie , qa, dzieje?!

 198. NICK said

  OP.

  We normalnym świecie?
  Siedziałabyś w kiciu.

  Nie będę się dalej poniżał.
  Wobec OP.

  Zważ. Inni mogą to wykorzystać.

 199. Czaruś said

  ad. 187 Baju, baju…. Faktycznie to parlament ukraiński zażądał od Polski jej wschodnich ziem!!!

 200. osoba prywatna said

  Jak to pewien serial człowiekowi życie uratował. Dosłownie.
  https://kulturawplot.pl/2019/02/08/serial-uratowal-zycie/

 201. osoba prywatna said

  Osobiście, jako stały latacz tymi liniami, stwierdzam, iż to chyba jedne z najgorszych linii.
  https://www.fly4free.pl/wizz-air-toaleta-w-samolocie/

 202. osoba prywatna said

  Ten gość naprawdę robi dobry i interesujący przekaz. No i zawsze wspomaga się atrakcyjnymi laskami. Tym razem z Kolumbii.
  .https://www.youtube.com/watch?v=WP6PRE7D1aQ

 203. osoba prywatna said

  W juesej morda w kubeł na temat Izrahella.
  https://www.aljazeera.com/news/2019/02/senate-approves-anti-bds-bill-slowdown-syria-withdrawal-190206041549376.html

 204. NICK said

  Zechce Pani komentować to, co zapodaje?

 205. osoba prywatna said

  Dziennikarka z Manchesteru postanowiła w swoim artykule opisać fenomen podlaskich bimbrów. Artykuł pojawił się na popularnym angielskim serwisie o jedzeniu Munchies.
  http://bialystok.eska.pl/poznaj-miasto/angielska-dziennikarka-szukala-w-bialymstoku-bimbru-najwyrazniej-nie-powoduje-kaca/755765
  Marcin Kwiatkowski
  jak kto nie kupiła? co się stało z tradycyjną polską gościnością… tak to właśnie jest jak się idzie do muzeum zamiast do taksówkarzy
  Lubię to! · Odpowiedz · 2 t

 206. Zdzicho said

  Towary spożywcze z poza Polski dopuszczał do obrotu weterynarz. Dopuszczał do spożycia te dodatki, których zabraniał Sanepid w stosunku do towarów wyprodukowanych przez polskiego producenta. Termin przydatności do spożycia się wydłużał. Rząd i Parlament tą nierówność wspierał. Handlowcy i w rezultacie
  Klienci woleli towary z dłuższym terminem do spożycia. Stąd takie mnóstwo niezdrowych i w rezultacie szkodliwych artykułów spożywczych w naszych sklepach. Nibylandia ma nibysery , nibymleko, nibyjogurt, nibykefir, nibyczekoladę, niby….. . I co dalej. Jak wytłumaczyć ludziom, że nibyjedzenie i napitki to trucizna. A piwo, wino i spirytus są z proszku. Nie wierzę, że dożyłem takich czasów, że będę płacił za truciznę do jedzenia bez alternatywy.

 207. AC said

  Ad 183
  Dziekuje za odzew. Nie jest to bynajmniej najistotniejsza upierdliwość iRon’a.
  https://www.igeeksblog.com/how-to-customize-safari-reader-mode-on-iphone-ipad/

 208. Bronisław said

  Re: 151. Wielkie dzięki Pani(e) VAV za zamieszczenie znakomitego filmu o księdzu Tadeuszu Kiersztynie!!! Łącze gorące pozdrowienia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 209. VAV said

 210. Lily said

  Ocencie to sami.
  https://wellaware1.com/daniel-pearl/
  Zrodlo;wellaware1.com

 211. Lily said

  Re;185 O.P.
  „Publicznie zniewazyl Jaroslawa K”.
  W jaki sposob,mial to zrobic?, : >))

 212. Ciepłe stosunki Władimira Władimirowicza z jahwistyczną sektą Chabad Lubawicz przynoszą znamienne korzyści; oczywiście Izraelowi, być może Rosji też, ale z całą pewnością nie Syrii.

  Wyższy parlamentarzysta irański ostro krytykuje Rosję za niezaktywowanie syryjskich systemów S-300 podczas nalotów izraelskich.
  https://russia-insider.com/en/senior-iranian-mp-slams-russia-keeping-syria-s-300s-air-defenses-inactive-during-israeli-strikes

 213. ech said

  @211
  Taaa, żydzi po 100 latach ujeżdżania Słowian nagle zniknęli z ich terytoriów, a uwłaszczają i rządzą nimi Eskimosi i Laponce.
  Jak juz, to zostały same dobre szydziątka, bo te złe Poliniacy przerzucili do świętego Izrahella, na mokro zapracowaną, bajeczną emeryturę z mordu i grabieży.

  Oj ten zły Hitler, coby nas czasem nie złapał, dobrze, że go biali, młodsi „bracia” zlikwidowali, tego żydożerce.

  Swoją drogą, ten co nie wyszedł jeszcze z kanałów ściekowych zapowiada, ze rury tak się pogięły po tylu mileniach, od tego krycia swej wstrętnej natury, że formy hybrydowe z białymi baranami na niewiele się im juz zdadzą.

  https://mega.nz/#!73wiESYB!-4LwSczBVB233FyI691SqVHp8hDIrjmrdhIhlsEFXkc

  Kto w to uwierzy, po żydowskiej nagonce na Hitlera, ze Nie ma lepszego samo-biczownika za wyludzonego szekla od zyda.

 214. ech said

  Polin – gniazdo szerszeni i robactwa pokłosia piekielnego, z udowodnionym pochodzeniem Kainowym – tu jeden robak, tak podziwia ten rodzaj.

  https://mega.nz/#!OjollQBS!NG5Zx-i8aQipzywDoDRmKclNwKIyZimRDZoywthYJNQ

 215. ech said

  Przed. H.

  https://mega.nz/#!WmgQxSrI!4htGs7rVAKGLX7Nact7E_A64t2KScIO1h4VP_mmSD1g

  Po.H.

  https://mega.nz/#!ynwkHYTL!v9kDg5zvZTliNgRMxXRvWsNu5yC5ramevq0J_C256Pk

 216. ech said

  Propaganda

  https://mega.nz/#!Gv5zBC6D!9HxoAVhMH5BGhC6nQsQBxT9PkBZk8hIE5omosbTC5xA

  Intro.

  https://mega.nz/#!664iHAaY!Up7RH6L1I5eUHgMoVp-IPsNKAaBX6kl8PCaHx927F9w

 217. nikita said

  ( Przypomnę Panu, Panie Pompeo, przy okazji, że w trakcie wyzwalania polskiej ziemi zostało w niej pogrzebane ponad 600 tys. żołnierzy rosyjskich, a nie amerykańskich; dla porównania w trakcie działań wojennych na wszystkich frontach zginęło 294,5 tysięcy żołnierzy USA oraz zostało zabitych 6000 cywilów, z tego 5638 stanowili marynarze floty handlowej; a tylko dla porównania podam, że jedynie w Powstaniu Warszawskim zginęło ok. 180 tys. polskiej ludności cywilnej, w tym 33 tys. dzieci, i ok. 20 tys. żołnierzy- powstańców )
  Panie Pompeo, Pan chce beztrosko i bezkarnie igrać bezpieczeństwem Polski, i być może ponownie doprowadzić do zburzenia Warszawy i przelaniu polskiej krwi, a tylko dlatego, że Stany Zjednoczone chcą z naszej Ojczyzny zrobić sobie teren do jądrowych lub konwencjonalnych wojennych „zapasów” z Rosją ?! Albo obszar do realizacji znanej z Bałkanów i Bliskiego Wschodu polityki chaosu z wykorzystaniem banderowskiej Ukrainy i urojonych „roszczeń żydowskich” ?!
  ….. dalej http://wps.neon24.pl/post/147646,nie-polskiej-republice-wolowinowej

 218. Lily said

  Wiecej prze…….ow ,na ponizszym blogu.
  http://xdisciple.blogspot.com/2013/10/assad-of-syria-is-mark-rockefeller-in.html

 219. Zbyszko said

  Zachęcam do podpisania się pod petycja przeciw wprowadzaniu Gender do Polski :
  https://gibson.neon24.pl/post/147637,zatrzymaj-gender-zatrzymaj-niszczenie-polski

 220. Lily said

  ‚W Polsce,mamy pelna demokracje,najlepsza
  w Europie”,oswiadczyl Jaroslaw Kaczynski.
  Mozna sie domyslec,o jaka demokracje J.K,
  chodzi.Widac ja golym okiem.
  ” Najwazniejsza jest uczciwosc,o niej stale
  musimy przypomonac”,Jaroslaw Kaczynski.
  J.Kaczynski bedzie przypominal,”gorszemu
  sortowi”,o uczciwosci.
  G.B,o Pisie.”To jedyna narodowa i chrzescijanska partia w Polsce”.Sam byl w
  komitecie poparcia dla Jaroslawa K,w2010 r.

 221. Marucha said

  Re 213:
  Panie Ech,
  Moja cierpliwość odnośnie panskiego kryptohitleryzmu (bo tak go trzeba nazwać) sie kończy.
  To, że Hitler był wrogiem żydów nie czyni z niego przyjaciela Polski.
  Ten pierdolony piekloszczyk wymordował kilka milionów Polakow.
  Nie trzeba żadnej „nagonki” na Hitlera,
  wystarczą nagie fakty.
  Czaszki niemowląt roztrzaskiwane o mur.

Sorry, the comment form is closed at this time.