Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Zielone ludziki
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  lewarek.pl o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Krzysztof M o Czym jest sojusz rosyjsko-chiń…
  lewarek.pl o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Krzysztof M o Jak rosyjska ropa umknęła…
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Trzeba się upomnieć o suwerenność

Posted by Marucha w dniu 2019-02-07 (Czwartek)

„Polska bynajmniej nie wstała z kolan – tylko zmieniła klęcznik. Dopóki JE ambasador Mosbacher i JE ambasador Azari urzędują w Warszawie, miast już dawno opuścić ją w charakterze „persona non grata” – nie ma o czym mówić” – powiedział w wywiadzie dla MP Grzegorz Braun, reżyser i publicysta.

W nowym roku dołączył Pan do koalicji Ruchu Narodowego i partii Wolność. Jak do tego doszło?

– Z wszystkich okoliczności wymienię jedną, która dla mnie osobiście pozostaje najważniejsza: podpisany pół roku wcześniej akt konfederacji gietrzwałdzkiej (patrz: http://www.konfeederacjagietrzwaldzka.pl). Wśród pierwszych sygnatariuszy znajdziecie Państwo kilku spośród moich dzisiejszych koalicjantów.

Czego możemy się spodziewać po tym aliansie?

– Determinacji w obronie wolności, życia, tradycji i własności Polaków.

Czy jeśli zostanie Pan europosłem, będzie się Pan ubiegał o mandat w polskim parlamencie w tegorocznych wyborach?

– Nie ma powodu, by cokolwiek z góry wykluczać.

W imieniu Czytelników „Myśli Polskiej” – tygodnika odwołującego się do tradycji narodowej – chciałam zapytać jaki jest Pana stosunek do postaci Romana Dmowskiego?

– Pozytywny i niebezkrytyczny zarazem. Pan Roman imponuje mi niezmiernie jako niespożyty wyraziciel polskiej racji stanu, jako pasjonujący pisarz polityczny, jako przenikliwy, nierzadko profetyczny analityk. Ale przecież pozostaje on dzieckiem epoki kolektywizmu – i jako taki stanowić powinien dla nas, owszem, znakomity punkt odniesienia, ale wcale nie zawsze wzorzec do naśladowania. Jako niepoprawny demokrata przejawiał wszak, zwłaszcza w pierwszej części swego politycznego żywota, skłonność do utylitarnego traktowania Wiary i majętności Polaków. Jako niepoprawny anglofil przejawiał typową dla ogółu Polaków naiwność, niezrozumienie złowrogiej roli Anglosasów w inicjowaniu wojen i rewolucji w naszej części świata.

A jak Pan ocenia Józefa Piłsudskiego i prowadzoną przez niego politykę?

– Jak Dmowskiego szanuję za szczerość i komunikatywność – tak Piłsudskiego odrzucam ze względu na jego krętactwa i autentyczny kabotynizm. Nic mi nie wiadomo, by Dmowski miał na sumieniu ludzkie życie – tymczasem Piłsudski jest odpowiedzialny za ofiary wojny domowej, skrytobójstwa, prześladowania, cenzurę i kult jednostki. Gorszych od zbrodni błędów politycznych nawet nie spróbuję tu wyliczać. Generalnie ponosi on dziejową odpowiedzialność za wykolejenie Polski – przez nałożenie na nią gorsetu demokratycznej republiki etatystycznej, coraz głębiej staczającej się w totalniacki socjalizm.

Obecny obóz rządzący często bywa porównywalny do rządów sanacji. Czy Pan również dostrzega tutaj analogię?

– Nawet ukułem na to stosowne określenie aktualnego układu władzy: „żoliborska grupa rekonstrukcji historycznej Sanacji”.

Politycy PiS oraz dziennikarze, publicyści i komentatorzy związani z obozem władzy, uparcie twierdzą, że za obecnych rządów Polska „wstała z kolan”. Czy podziela Pan ten pogląd?

– Polska bynajmniej nie wstała z kolan – tylko zmieniła klęcznik. Dopóki JE ambasador Mosbacher i JE ambasador Azari urzędują w Warszawie, miast już dawno opuścić ją w charakterze „persona non grata” – nie ma o czym mówić.

11 stycznia br. sekretarz stanu USA Mike Pompeo, w wywiadzie udzielonym telewizji Fox News zapowiedział, że Stany Zjednoczone zorganizują w Polsce (13-14 lutego) międzynarodowy szczyt poświęcony sytuacji na Bliskim Wschodzie, w tym – w szczególności – roli, jaką pełni w regionie Iran. Chwilę później, media obiegły informacja, że Biały Dom poprosił Pentagon o przygotowanie planów ataku na Iran. Jak Pan to skomentuje?

– Rządzącym politykom i publicystom z ich otuliny propagandowej warto przypominać, że nie tylko bezpośredni udział w wojnie napastniczej, ale nawet samo pochwalanie takiej wojny, lub tolerowanie przygotowań do niej – to są u nas przestępstwem kodeksowym (z artykułów 117 i 126 kk).

Opinii publicznej zaś warto przypominać, że artykuł 6 traktatu waszyngtońskiego z roku 1949, do którego Polska przystąpiła w roku 1999 precyzyjnie określa terytorialny zakres naszych zobowiązań sojuszniczych w ramach NATO: Północny Atlantyk i Morze Śródziemne. Iran nie jest położony nad żadnym z tych dwóch akwenów. Poza tym NATO jest paktem obronnym – nie zaczepnym. Tymczasem Iran jeszcze żadnego z krajów NATO na jego terytorium nie zaatakował. A zatem stwierdzić wypada, że polityka Warszawy wobec Waszyngtonu to dziś już nie poziom lokajski – to poziom froterki podłogowej.

Zadaje się, że obecny obóz rządzący wmanewrował Polskę w konflikt z jeszcze jednym poważnym mocarstwem azjatyckim. Na początku stycznia ABW zatrzymała obywatela Chin pod zarzutem szpiegostwa. Na łamach chińskiego dziennika „Global Times” postawiono tezę, że Polska staje się wspólnikiem Stanów Zjednoczonych. W tym kontekście dziennik zwrócił uwagę na fakt, że kiedy Stanisław Żaryn – rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych – poinformował o zatrzymaniu podejrzanych za pośrednictwem mediów społecznościowych, oznaczył swój post m.in. FBI i amerykański departament stanu. Czy w całym zamieszaniu może chodzić o próbę zablokowania Nowego Jedwabnego Szlaku, w którym Polska – na zaproszenie Chin – miała mieć swój udział?

– Trudno o zasadnicze wątpliwości w tej sprawie. Przypomnę o sprawie kanału śląskiego, na budowę którego trzy lata temu umówił się był już wstępnie wojewoda małopolski z Chińczykami, którzy chcieli w ten projekt wpompować grube miliardy. Zgodne ujadania podjęły wówczas czołowe media gadzinowe – Gazeta Wyborcza i Gazeta Polska – a podobno sam ambasador Jones interweniował w naszym MSZ. I oto projekt kanału śląskiego w ostatniej chwili wyjęto z pakietu tematów do rozmowy z prezydentem Xi.

Jak widać polityka rzekomo „bezalternatywnych sojuszy strategicznych” kosztuje Polskę nie tylko ryzyko wojenne i koszt permanentnie przepłacanych zakupów zbrojeniowych, ale również zyski utracone – stracone okazje dobrych interesów, których nie zrobimy, bo mogłyby nie podobać się naszym imperialnym patronom.

A czy Pana zdaniem rządzący z PiS, ich poprzednicy z PO, czy jakikolwiek wcześniejszy rząd wywodzący się z układu okrągłostołowego, zrobili cokolwiek dobrego dla Polski? Bo wie Pan – i tutaj będę troszkę przekorna – kiedy wychodzę z domu to widzę piękny i czysty kraj, w którym czuję się całkiem bezpieczna.

– Komuniści, kiedy już im brakło innych argumentów, do ostatka powoływali się na to, że „władza ludowa zlikwidowała analfabetyzm” – tak, jakby bez garnizonów Północnej Grupy Wojsk Armii Czerwonej i katowni UB ludzie nie cenili edukacji. Jeśli zapobiegliwi i ciężko pracujący Polacy potrafią się jakoś ogarnąć, to przecież nie dzięki „państwu teoretycznemu”, lecz pomimo.

Jeśli scenariusz tak się ułoży, że w przyszłości będzie miał Pan realny wpływ na politykę w Polsce, np. poprzez osiągnięcie dobrego wyniku w wyborach do parlamentu, to od czego Pan zacznie naprawę Rzeczypospolitej?

– Od jawnej i publicznej intronizacji Chrystusa Króla Polski – i jednocześnie tajnych zabiegów mających na celu wyposażenie Wojska Polskiego w broń niekonwencjonalną i środki rozpoznania strategicznego. Nota bene: od dwóch miesięcy takim środkami rozpoznania najprawdopodobniej dysponuje już nasz sąsiad, Białoruś – chińska rakieta wyniosła na orbitę pierwszego białoruskiego satelitę.

Na koniec chciałam zapytać o Pana najnowszy film dokumentalny „Gietrzwałd 1877. Nieznane konteksty geopolityczne”, który jest w fazie realizacji. W książkowej publikacji towarzyszącej produkcji stawia Pan – śmiałą jak na dzisiejsze czasy – tezę, że interwencja Najświętszej Marii Panny wywarła decydujący wpływ na bieg spraw materialnych. To właśnie Matka Boża miała powstrzymać Polaków przed wywołaniem trzeciego powstania przeciwko Rosji. Dlaczego w swoim filmie wraca Pan do XIX wieku? Jak to się ma do dzisiejszych czasów?

– Analogie są silne – sytuacja międzynarodowa pod wieloma względami przypomina tę z roku 1877. Realna jest groźba wielkiej wojny, z czego Polacy w większości w ogóle nie zdają sobie sprawy. Jak wówczas zmienić się może wszystko – i w świecie, i w naszej ojczyźnie – pod warunkiem podjęcia pracy nad sobą. Droga do pełnej niepodległości politycznej, zewnętrznej, prowadzi przez walkę o nieodległość wewnętrzną, duchową. Zanim gotowy będzie film – polecam książeczkę, w której przedstawiam wyniki wstępnej kwerendy i analizy historycznej: „Gietrzwałd 1877 – nieznane konteksty geopolityczne”.

Czy zdoła Pan pogodzić pracę nad filmem z zaangażowaniem w kampanie wyborcze – nie tylko do europarlamentu, ale i w wyborach uzupełniających w Gdańsku?

– Ta ostatnia, jak wiadomo, nie mogła być wcześniej planowana – ale skoro przeciwnik sam ustępuje pola, trzeba na nie energicznie wkroczyć. Nie można oddawać walkowerem ani Gdańska, ani Polski. Trzeba upomnieć się o suwerenność – państwa polskiego i polskiej rodziny. Przeciwko projektom dezintegracji i demoralizacji – urzędowej seksualizacji nieletnich i sodomizacji życia publicznego. Należy zdecydowanie odrzucić zarówno projekty w rodzaju „Freie Stadt Danzig”, jak i „tęczowy Gdańsk”.

Tu jest Polska – a nie urojona przez prezydenta belwederskiego Dudę „Rzeczpospolita przyjaciół” Polin. Żadnych uchodźców-nachodźcców na koszt podatnika. Żadnego palenia chanukowych świec – w każdym razie nie za mojej kadencji. Bitwę o Gdańsk trzeba stoczyć – jako poligon przyszłych kampanii. Zapraszam na stronę: http://www.kwwgrzegorzabrauna.pl

Rozmawiała: Agnieszka Piwar
Myśl Polska, nr 7-8 (10-17.02.2019)
http://mysl-polska.pl

Komentarze 124 do “Trzeba się upomnieć o suwerenność”

 1. Moher49 said

  Jeszcze mało nas panie Grzegorzu. Nasze media słabe. Naród, kościół nie dojrzał. Na hierarchię i ambonę nie ma co liczyć.

  ——-
  Kosciół nie dojrzał? Kościół już przejrzał i gnije.
  Admin

 2. Jeszcze Lepsza Zmiana said

  Kwintesencja głupoty & zdebilenia. Pewnie dostanie sporo głosów.

  A konkretnie o co Panu chodzi?
  Admin

 3. Jeszcze Lepsza Zmiana said

  Niech powie kto mu polecił wystartować w ostatnich wyborach prezydenckich.

 4. Jeszcze Lepsza Zmiana said

  @ O tego ogłupiającego Polaków, cynicznego parcha. Jeśli ktoś chce zrozumieć jak tacy zaklinacze działają, jaką metodą się posługują to niech go obserwuje.

 5. ech said

  „Trzeba się upomnieć o suwerenność” – Pi/Drzwi, koniecznie z krypto żydem na czele – poliniakiem. Tam jest zaledwie 15 Mln krypto Jechudim ukro – dzikich, 5 Mln rakowych,. 3 Mln Cukrzyków,. rozparcelowanych 15 Mln Szajbesgoim – w 10% pokornie maszerujących co roku, by sprawiać wrażenie, że to wciąż Polska.

  20 Mln+ na Obczyźnie – Polaków, nie mających czasu na nic, poza szaleństwem, coraz bardziej iluzorycznej, żyda obiecanki i cacanki.

  Można to pokrótce ująć, jak pan z czarna teczka – Nie ma woli Narodu – haha, na Ojczyznę, wolną od obszczy murków, nie mówiąc o braku „świętych żydów”, bo to po rybach.

  Po prostu Polin – zaczyn państw wydmuszek ponad narodowych. Polin, Franklin, Uslin itd.

 6. Marucha said

  Re 5:
  Nie rozumiem, co Pan chce przekazać. Skladnia jakaś niezrozumiała, szarpana…

 7. NICK said

  Niemożliwe by klapki na oczach mych opadły.
  Nie.
  Niemożliwe.

  Czyżbym zrozumiał niektórych bywalców starych?
  Tutejszych.

  Nie napiszę Adminie o co mi chodzi.

 8. Imię i Nazwisko said

  Może pan Biedroń z kochanką wyprawił by dla dziewczyn jakiś pożegnalny bal ….

 9. Kojak said

  Ten Braun mowi niby dobrze ale sprawia wrazenie wyraznie namolnie nawiedzonego !Sam tez jego sposob bycia nie przyciaga ludzi .Tu sie wystrzygl ,tu broda bez krawata ,rozchlestana koszula ! Styl mowienia typu taran . Powinien jesli juz wyraznie i zdecydowanie popracowc nad swoim wizerunkiem !

 10. Moher49 said

  @7,
  Pan Grzegorz Braun ma brata Juliusza Brauna – byłego prezesa TVP.
  Pan Kurski prezes TVP ma brata – dziennikarza GW.
  Braci Podkańskich było kilku – każdy w innej partii.
  Pani Gronkiewicz brała udział w jakichś spotkaniach z Duchem Świętym.
  Pan Wałęsa nosi Matkę Boską w klapie.

  Panie Nicku było w naszej historii wielu żydów, którzy służyli Polsce, może ten też taki będzie, może on nie żyd ?.

 11. Rokitnik said

  Facet dosc trzezwo gada. Poruszyl sprawe Intronizacji co dla lewo-zydowin jest sola w oku ! Dobrze widzi sprawy polskie i jej podlej roli poliDycznej. Niemniej jednak po pierwsze sa to drobiazgi w porownaniu z NIEMOZNOSCIA przeprowadzenia czegokolwiek, bez pogonienia jawnych i tajnych wrogow… A nie uczynimy tego, ze wzgledu na calkowity BRAK MEDIALNYCH srodkow nosnosci, – oraz co rownie wazne ; rownoczesne skundlenie i LUDNOSCI i EPISKOPATU Neo Kosciola Katolickiego w Polsce.
  Naprawe Rzeczypospolitej nalezy rozpoczac od GORY / niestety !! /albowie DOLOW juz zadna sila NIE oderwie od Telewizorni czyli propagandowej oglupianki !? Ba….ale zmiany radykalne spowoduja ODZEW grandziarzy czyli spelnienie sie proroctwa Szymona Pereza (Israelski Premier) ktory obiecal POLSCE ( w razie nie subordynacji ), upokorzenia na arenie calego Szwata !!
  Jak narazie POLSKA jest utopiona Finansowo w Rotszyldowskich i Angielskich Bankach… i takie TOMPNIECIE, przy rownoczesnej BLOKADZIE naszych zagranicznych assetow ( statki, zloto, firmy, konsulaty i ambasady, Polonia etc)…polozy NAS na ekonomiczne lopatki ( przynajmniej na pierwsze 5 lat)?
  A co za tym idzie – opuszczona POLSKA – musi sie ” gdzies ” dolaczyc na okres zapasci (?) bo chyba sam p. Grzegorz B nie wierzy, ze obronimy sie sami naszmi rachitycznymi silami zbrojnymi? Autor wywiadu jest znanym RUSOFOBEM. Niestety, nie widzi wiec jedynej SILY mogacej (?) stworzyc warunkowy katalizator czekajacych nas przemian?
  Na tej klasy POLITYKA to nie tylko blad, to wrecz i d i o t y z m !!

  Tak wiec, caly wywiad odbieram jako probe usadowienia SIEBIE ( i kolesi ) najlepiej w Unii Euro-pejsatej?! Bo nawet gdyby, – to MAFII Gdanskiej opowiesciami o Gietrzwaldzie nie pogonia, – a co mowic o utraceniu JEGO korzennych braci w Polsce?

 12. sarkazm said

  Głos polskiego szarego ludu – czyli ja – proponuje najpiękniejszą z możliwych nazwę koalicji: „POLACY” i zauważa:
  Szanowni Panie i Panowie: Godek, JKM, Braun, Winnicki, Marzec „Liroy”- żadnych kłótni i wyciągania różnic programowych, bo prosty człowiek i tak się na tym nie wyznaje i nie ma na takie „studia” czasu, bo zwykle ciężko pracuje, po 10 godzin dziennie. Ustalcie Panowie między sobą maksymalnie(!) 1 – 3 tezy programowe/hasła propagandowe o ważnej i długiej perspektywie dla Polaków, bo prosty wyborca więcej nie zapamięta. „Psychologicznie Jajec” jak mawiał Kutzowy płk. Kwiatkowski. Posłuchajcie się choć raz, takiego jak ja szaraczka a będzie w końcu nasze na wierzchu. Życzę powodzenia i macie mój głos. I moich bliskich też.
  P.S. Nie odpowiadajcie na żadne głupie pytanie i nie dawajcie się wciągać w żadne „tak czy nie”, „skandaliści” czy „minęła 20”. Bądźcie trochę tajemniczy, ale bez wprowadzania „elementu baśniowego do rzeczywistości”.
  Z serca Szczęść Boże wszystkim Wam
  P.S.
  Nazwa koalicji „POLACY” sprawi, że reklamę w TVP, POLSAT, TVN i TVN24 będziecie mieli gratis. I to jaką! Z pianą na pyskach!

 13. ech said

  @6 Łaskawco, ja nie dla wszystkich, dla wybranych.

 14. Wieloimienny said

  Brauny, Grygucie, Olszańskie, Michalkiewicze, Korwiny, Role, Kukizy, Winnickie, Bosaki i co tam jeszcze?

  “Baczcie, żeby was kto nie zwiódł” (Mt 24, 4)
  “Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych” (Mt 24, 24)

  Ludzie przejechali się na „s”, potem na PiS. Kto wie kim są ci ww?

  Czasami się nie dziwie, że niektórzy zostawili kraj i uciekli od tego wszystkiego gdzieś w piz… a nie będę już przeklinał, szkoda strzępić ryja.

  Chciałoby się zrobić coś dla Polski, ale k. mać no nie ma z kim!

  ——–
  Co Panu zawinił Winnicki czy Michalkiewicz?
  Admin

 15. Marucha said

  Re 13:
  Jasne.
  Dla głupków.

 16. ojojoj said

  Z panem Braunem sie zgadzam, oprocz jednej kwesti. Pierwsze co bym zrobil to zagnal caly okragly stol i ich uczniow (jak np. A. Judka czy Donka T.) do kamieniolomow albo kopalni uranu. A niektorych powiesil po 5-minutowym sądzie. Wczesniej odbierajac caly majatek.

  Nie mozna naprawiac zniszczonego domu, kiedy co chwile ktos cos z niego wynosi, a to deske, a to mlotek. Wiem, mowa nienawisci. Sram na to.

 17. NICK said

  Zbyt wielu ‚braci’.

  P. Moher.

  Trudno wymienić.
  Tylu ich.
  Kto wie ten wie.

  Ale np. Glemp i Glemb.
  Czy jakoś tak.

  P.S. Ech. Niech tam będzie.
  Qestia „czasu”.Gospodarzu.

  A czy to było mądre?

 18. Każda barykada ma dwie strony… 🙂

 19. NICK said

  A, po, jednej bywają.
  Huc-pijarzę.

 20. janetatanka said

  Panie Moher 49, pan jestes stara pierdola, jak Juliusz Braun moze byc bratem Grzegorza Brauna, skoro jest jego stryjem.

 21. Wieloimienny said

  Marucha @
  „Co Panu zawinił Winnicki czy Michalkiewicz?
  Admin”

  Nie mogę znieść jak Michalkiewicz wychwala Misesa z Friedmanem i nieokiełznany liberalizm gospodarczy.

  Co do Winnickiego to czekam kiedy zrobi w swojej partii porządek z palantami jawnie popierającymi UPAdlinę i PiS, bo takich wśród „narodowców” nie brakuje, a i zwykłe hieny/karierowicze oraz rusofoby się trafiają. Szkoda, bo lubiłem tę partię dopóki nie poznałem jej ludzi z bliska.

 22. POLSKA po odbiciu się od ŚCIANY MOSKIEWSKIEGO ZAKONU dryfuje ku ŚCIANIE?!
  Z „Fałszywego świtu” : „W kolejnej UTOPII to jest z wiarą w WOLNY RYNEK liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI?!
  Aktualna ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH,banderowskich,bandyckich korzeni?!

 23. peacelover said

  …. Braun dobrze gada (dac mu wodki !) ale……
  tym swoim wygladem przypomina rabiego i……
  tym sobie ludzi zraza……i po co ?

  a ludzie sa tacy podejzliwi …..! moze bylby i dobry jako prezydent Polski …czy Gdanska (??!) ale….

  tlumek jest nieufny i to ma swoje glebokie uzasadnienie !!!!! ach ta POLSKA, POLACTWO, POLIN !!!!!!!!!?

 24. ? said

  Streszczenie tego burdelu w pigułce:

  No to mamy nowy porządek w Polsce. Wreszcie jesteśmy pseudodemokratyczną kolonia USA. tego chcieli wyborcy PiS,PO i SLD.
  1. Pani Ambasador Mosbacher – Gubernator Polski, przedstawiciel Wielkiego Białego Ojca(Prezydenta USA)
  2. Pan Lech Kaczyński – Dyktator soft w pełni zależny w kluczowych decyzjach od USA. Człowiek Trumpa
  3. Premier Morawiecki, przedstawiciel amerykańskiej finansjery i sektora bankowości
  4. Marionetkowy prezydent Duda – funkcyjny podobnie jak prezydent Komorowski z PO.
  5. Większość parlamentarna PiS – ludzie reprezentujący interesy USA w Polsce i zarządzający Polską.
  6. Wyborcy PiS – ludzie pałający nienawiścią do PO i „Komuchów”, wyznawcy dominacji USA nad Polską, pełnego uzależnienia militarnego, politycznego i gospodarczego Polski od USA w tym energetycznego.
  W większości chcą BEZTERMINOWEJ stałej obecności FORT TRUMP by armia USA mogła dopilnować polskiej kolonii.

  Wyborcy PiS są za znaczną utratą suwerenności Polski na rzecz USA byle o tym nie mówić głośno i wprost. Czyli nie rozkazywać Kaczyńskiemu wprost jak robi to pani Mosbacher a po cichu.

  Chętnie ludzie PiSu udają patriotów pokazując portret Piłsudskiego i Kaczyńskiego porównując do Piłsudskiego (Np. Suski i jego wyborcy) , tylko Piłsudski i pokolenie Polaków samo wywalczyło Polskę a nie za pomocą wojsk sprzymierzonego mocarstwa – patrona któremu Piłsudski oddał by władzę nad krajem na kolejne lata oraz płacił za obronę Polski.

  Podsumowanie:

  Politycy i wyborcy PiS nie zamierzają budować silnego technologicznie kraju suwerennego w zarządzaniu gospodarka i armią oraz majątkiem narodowym tylko kolonie USA gdzie Kaczyńskim rządzi ambasador USA a Polska płaci Ameryce za Fort Trump.
  https://www.wprost.pl/kraj/10180961/ujawniono-tresc-listu-georgette-mosbacher-do-ministra-zdrowia-w-sprawie-lekow-refundowanych.html

 25. Ad. 21

  Jak ten cały fort T już zbudują, to może się pojawić inny wątek. „No jak was ten fort T miał obronić, jak wy kupiliście go w starej wersji!” 🙂

  Od fortu T lepszy byłby chyba Ford T. 🙂

 26. karlik said

  „Pan Grzegorz Braun ma brata Juliusza Brauna – byłego prezesa TVP.” – Syn reżysera Kazimierza Brauna i Zofii z domu Reklewskiej, wnuk Wincentego Sebastiana Reklewskiego, bratanek byłego prezesa TVP Juliusza Brauna, brat aktorki Moniki Braun oraz Justyny Braun. – za Wikipedią…

 27. lopek said

  Tzw. demokratura – to w istocie budowa Piekła na Ziemi przez czarci pomiot. Wystarczy, że podyrdasz świńskim truchtem do urny i wrzucisz do niej kartkę wyborczą (nieważne jak przez ciebie wypełnioną) – a stajesz się automatycznie czynnym uczestnikiem tej, piekielnej budowy. Tzw. demokratura dzisiaj – to ta sama jabłoń co to Ewa… i tak dalej – a jabłka na niej – to kartki wyborcze. Nie waż się sięgnąć po kartę wyborczą (jabłko) – bo jest to dla Ciebie bilet do Piekła w jedna stronę.
  Wniosek?
  Pan Bóg nie wymaga od ludzi rzeczy niemożliwych – więc albo zerwiesz z demokraturowego drzewa kartkę wyborczą i podpiszesz w ten sposób cyrograf – albo nie zerwiesz – co jest równoznaczne z tym, że do Piekła nie jest ci po drodze.

 28. Zby said

  Do niczego, nigdy nie dojdzie tak długo, jak wreszcie nie zostanie zaakceptowana idea „własności prywatnej”. Jak na mojej działce znajdę pudełko ze złotymi talarami, to jest MOJE pudełko, jak będzie żródło ropy, to JA zostanę szejkiem. Teraz?…no no no..Ty tu tylko sobie siedzisz, ćwoku, Państwo jest najważniejsze! To jest przez cały czas komuna, jakby na to nie patrzeć. Nikt jakoś nie jest w stanie, albo nie jest zainteresowany, żeby to wreszcie unormalnić.Chyba,że to jest „normalność” dla wszystkich sejmowców, którzy całe życie spędzili w tym systemie. I chcę mieć prawo do posiadania broni 🙂
  z

  ——
  To nie takie proste, panie Zby.
  Nie mam czasu tłumaczyć.
  Admin

 29. zsieci said

  Motto „Mam dwie lewe ręce i nimi kręcę”

 30. kobra said

  Metody manipulacji Polakami – Grzegorz Braun jako przykład !!!!!
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/03/26/metody-manipulacji-polakami-grzegorz-braun-jako-przyklad/comment-page-1/

 31. Zbyszko said

  Skoro, jak wiemy, polskie majątki (przede wszystkim te ziemskie) zostały Polakom po II wojnie za pozwoleniem Pana Boga odebrane, to zupełnie nie rozumiem logiki rozumowania Pana Grzegorza Brauna, który z jednej strony jest „przyklejony” do Kościoła Chrystusowego (Katolickiego) a z drugiej, ciągle pisze o tej własności (w domyśle tych właśnie majątkach ziemskich).
  Czyzby tutaj nie obowiązywała zasada że : WSZYSTKO NA TEJ ZIEMI DZIEJE SIĘ Z WOLI PANA BOGA, LUB ZA JEGO PRZYZWOLENIEM.
  Skoro Pan Bóg pozwolił (szatanowi, bo Sam nie odbiera tego co dał) na odebranie Polakom ich majątków, to zdrowy rozsądek, umysł, pomyślunek itd powinien skłonić ich do myślenia ; DLACZEGO… Pan Bóg pozwolił na to, by szatan ( w osobach innych ludzi) odebrał Polakom ich majątki (także te ziemskie)

  Panie Grzegorzu Braun, JEŻELI NIE POSTAWI PAN PYTANIA O RATOWANIE POLSKI W TAKI WŁAŚNIE SPOSÓB, TO SZKODA PANA WYSIŁKU I CZASU.

 32. Ad. 27

  Tzw. demokratura – to w istocie budowa Piekła na Ziemi przez czarci pomiot. Wystarczy, że podyrdasz świńskim truchtem do urny i wrzucisz do niej kartkę wyborczą (nieważne jak przez ciebie wypełnioną) – a stajesz się automatycznie czynnym uczestnikiem tej, piekielnej budowy.

  Demokracja, to metoda wyłaniania władzy państwowej. Czyli wybory powszechne.

  Jeśli większość Polaków nie weźmie udziału w wyborach, to i tak wybory będą ważne. Jeśli zjawisko będzie narastało – zmienią prawo tak, żeby wyszło na ich. Więc bojkot niczego tu pozytywnego nie wniesie.

  Jedyne, co możemy zrobić, to zwalczyć przeciwnika jego bronią – demokracją. Demokratycznie przejąć władzę. To droga długa. Ale skuteczna.

 33. Zbyszko said

  Imię i Nazwisko @8 myślę, że zostawmy Marylę (tak samo jak te różne Perfecty, Manamy Lombardy, Lejdi Panki itd). Ona już wyśpiewała co miała wyśpiewać i może już odejść. Niech już sobie pójdzie

 34. Lily said

  Gdzie p.G.B,byl do tego czasu?.
  Pan G.B,chce do wladzy / polityki.
  Bo przy korycie,slodko i na bogato uplywa
  zycie,w III.R.P.
  Jedno co robi,to mowi to,co kazdy rozsadnie
  myslacy wie.
  W III.R.P,nie ma prawicy,jest tylko z nazwy.
  G,B,o Pisie,”to jedyna chrzescijanska i
  narodowa partia”.

  ————–
  GB o Pisie,”to jedyna chrzescijanska i narodowa partia”.
  Właśnie dlatego tak powściągliwie odnosimy się do tego Pana.
  Admin

 35. 13
  Ech
  Pan dla wybranych tylko?
  Znaczy dla zydow?

  —————

  Admin

 36. Marucha said

  Re 21:
  Gdzie red. Michalkiewicz wychwalał „nieokiełznany liberalizm gospodarczy”?

 37. 24
  ?
  Tak dobrze szlo az …doszlo do Pilsudskiego!!

  ” tylko Piłsudski i pokolenie Polaków samo wywalczyło Polskę a nie za pomocą wojsk sprzymierzonego mocarstwa – patrona któremu Piłsudski oddał by władzę nad krajem na kolejne lata oraz płacił za obronę Polski.”

  Polske wywalczyl Dmowski.
  Przydaloby sie troszke wiedzy o Traktacie Wersalskim.

  No i jak i skad mamy miec jednosc narodowa , kiedy Polacy kochaja zyda Pilsudskiego a nie lubia Brauna.
  Kochaja zyda Pilsudskiego a zamordowali Narutowicza.
  Przypominam:
  Pilsudski przeprowadzil zamach stanu za angielskie srebrniki i stworzyl Bereze Kartuska i Witosa zamlknal.
  I mordowal jencow wojennych.
  Juz nie wspomne o tym jak pomagal bolszewikom wygrac rewolucje pazdziernikowa.
  Ale spoczywa na Wawelu!!

 38. Piotr Bisek said

  Pan Krzysztof 32….Slowem demokracja wycierali sobie bandyckie pyski „wielcy” tego swiata.W mojej pamieci wracam tylko do pionierow
  tego belkotu…Ziuka i Soso….Ale to nie znaczy ze nie ma szans wyluskanie madrosci z tego okreslenia.Przez dziesiatki lat Dem.Ludowa
  czynila na moim ciele gesia skorke…I stalo sie,tydzien temu….Szkoda ze nie moge opisac szczegolow,bo obawiazuje mnie zachowanie tajemnicy…ale Panie Ktzysztofie WARTO.

 39. Moher49 said

  @ 20,26
  Ma rację Janetatanka – stara pierdoła jestem, słyszał, że dzwonią, ale w którym kościele zapomniał.
  A zatem prostuję: Juliusz Braun to s t r y j Grzegorza Brauna. Czy z plemienia „braci” nie wiem. Poznamy po czynach.

 40. Janusz Wozniak said

  Wieslaw A. Zakrzewski zapytal P. Brauna,po jego patriotycznym wystapieniu, o jego stosunek do Masoneri,wlasnosci ptywatnej Oywateli Polskich oraz niezaleznosci zlotowki i Banku Polskiego no i tu P. Braun sie zakrztusil,jak on smial zadac takie pytania i potoczyl oczami… odmowil odpowiedzi rownierz na pytanie kto go finansuje…

 41. Janusz Wozniak said

  przepraszam Slawomir Andrzej Zakrzewski z Warszawy

 42. hulajdusznik said

  „Trzeba się upomnieć o suwerenność”

  Po przeczytaniu powyższego tytułu siarczyście zakląłem sobie pod nosem. W trakcie czytania artykułu pozamykałem wszystkie drzwi i okna, żeby przypadkiem jakiś sąsiad czy przechodzień nie powiadomił jakichś służb porządkowych o domniemanym przestępstwie. Czytając niektóre komentarze, zakneblowałem sobie usta, ze względu na zdrowie psychiczne domowników oraz kota i psa.

  Cieszy mnie jednak fakt, że u coraz większej części czytelników dochodzi do krytycznego myślenia. Pozostałym radzę zrobić sobie listę osób (tę ogólnie znaną), które w podejrzany sposób zeszły z tego świata, a były jak drzazgi pod pazurami zwieńczającymi parchate łapska. Potem sporządźcie sobie listę potencjalnych zbawców, tzw. „narodowców”, gagagadaczy (zwracając przy tym uwagę na specyficzne wady wymowy), dowcipaczy i ynnych aktorów. Następnie zadajcie sobie kilka pytań odnośnie spraw najważniejszych a nie bredni, jakie serwują wam przebierańcy, zdrajcy, zaprzańcy, trole i inne tego sortu ułomne kreatury, zwłaszcza takie, które kładą „lachę” na język polski. I dokonajcie porównań pod względem merytorycznym. Weźcie pod rozwagę uczynki. Nauczcie się rozróżniać czczą gadaninę od sensownych planów; „dobre chęci” od rzeczywistych działań; „odgrzewane (często nadpsute) kotlety” od konkretnej polemiki; „wierzących” od „wierzących”.

  A oto kilka pytań, nie o sprawy najważniejsze, ale tych, które tutaj od razu wyskoczyły mi przed oczy:

  Trzeba się upomnieć? [Ku…a!]
  Jeszcze was mało, bezmyślni klaskacze? [Ja pier…ę!]
  Zmiana nazwy ychniej koalicji, na „Polacy”? [Poj…o was?!]
  Stawianie pytań w jakiś tam sposób? [Ochu…ście!]
  Demokratycznie przejąć władzę? [Ten to się chyba z chu…em na łby pomieniał!]

  Wystarczy. Inny bezwartościowy bełkot można sobie darować.

  _________________________________________________
  Trzeba by tego… trzeba by tamtego… a i tamto by się przydało… a ktoś mówił, że tamto też było by dobre…

  Do roboty, jeden z drugim! Najpierw odkuj swój łeb. Potem tłumacz innym zakutym w twoim pobliżu. Bojkotuj i sabotuj wszystko, co ychnie. Wszystko, co z ychnich ryjów pochodzi wywalaj na zbity ryj. Zbieraj „kwity” i inne dowody. Broń palna? Po co ci ona? Chyba, że chcesz sobie palnąć w łeb. Osraj ychnie wybory. Wypierdol telewizor. Trwaj. Chroń rodzinę. Bądź gotów.

 43. ? said

  Re 37: To był cytat z linkowanego forum. Wiadomo, kto zacz Piłsudski. Ale jeśli można tym argumentem przyłoić w durny i zakuty łeb, to czemu nie? Może choć jakiś promil otrzeźwieje?

 44. Wieloimienny said

  „Gdzie red. Michalkiewicz wychwalał „nieokiełznany liberalizm gospodarczy”?”

  Panie pan to umyślnie, żeby człowieka zdenerwować, bo nie rozumiem? Mało było tu przez lata wklejane artykułów i filmików? Mam to teraz wszystko wrzucić spowrotem? Każdy kto śledzi wystąpienia postUPRowskiego redaktora zna jego poglądy na ekonomię i to jest jego jedyny, ale moim zdaniem olbrzymi minus. Dlatego dla mnie jest on kolejnym fałszywym prorokiem w tym zaoranym już chyba na amen kraju.

 45. guła said

  #37
  Nie Dmowski a premier Paderewski. A jeżeli premier Paderewski to i Piłsudski.

 46. hulajdusznik said

  Nie chodzi tutaj o język, jakim się te stworzenia boże posługują. Nie chodzi też o ich gwarową nazwę, która identyczną jest z określeniem osób nieedukowalnych. Trzeba jedynie wziąć pod uwagę, że ich gulgotanie nie za bardzo współgra z mową ludzką.

 47. Olo said

  Z żydami, chazarami, frankistami i litwakami nie bedzie żadnej suwerenności. Bujanie w obłokach…

 48. Re: Artykul.
  Jesli G.Braun zamierza zlikwidowac lichwiarski proceder, zlikwidowac podatki (w pierwszej kolejnosci – podatek od wlasnosci), umozliwic pelnoletnim dostep do broni palnej, zlikwidowac przymusowe ubezpieczenia (ZUS, KRUS itp), stworzyc Telewizje Narodowa (bez zadnej cenzury), sprowadzic do Polski Polakow przebywajacych poza granicami Polski, to bylbym sklonny udzielic mu poparcia (w drodze „specjalnego” wyjatku) pod warunkiem, ze poda nazwiska tych, ktorzy beda z nim wspolpracowac I tego w sposob fizyczny dokonaja, bez zadnych k..rwa partii…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  http://polskawalczaca.com

 49. Polacy powinni sie dopytywac przede wszystkim o program polityki zagranicznej i likwidacji ubostwa.

 50. lopek said

  Re 32:
  „Demokracja, to metoda wyłaniania władzy państwowej. Czyli wybory powszechne.”
  ============
  Nieważne jak kto interpretuje tzw. demokraturę, ważne są natomiast owoce tej tzw. demokratuy. Ja ją interpretuje tak:
  Chcieliśta – to tera mota i morda w kubeł do następnych tzw. wyborów.
  Drogę, którą ma podążać dany, demokraturowy naród – wytycza się poza tzw. demokraturą. Teraz uwaga – czarci pomiot nie bawi się już w niuanse – więc dane partie w swoim działaniu nie różnią się już wcale. To z kolei powoduje, że ludzie nie głosują za kimś a przeciw komuś – co jest aberracją w ogóle – tzw. demokratury. Na koniec – jeżeli jesteśmy świadomi dzielenia Ziemi ze żmijowym plemieniem – to przynajmniej nie legitymizujmy zawłaszczania przez nich Ziemi poprzez dyrdanie do urn wyborczych. Nie legitymizujmy odczłowieczania siebie i innych – przez czarci pomiot. Na koniec – ja nie dam głowy, czy Jezus Chrystus dobitnie i wyraźnie nie ostrzegał w swoim czasie ludzi – właśnie przed przed tzw. demokraturą. Wiemy natomiast, że jej nie zalecał – co może być równoznaczne z ewentualnym – nieostrzeganiem.

 51. Piotr Bisek said

  47–czarci pomiot nie bawi sie juz w niuanse-I tu jest zawarta cala SILA nas wszyskich…w PRAWDZIE ktora zwalczaja wszelkimi sposobami.Coraz czesciej slizgaja sie na wlasnych odchodach….I dojdzie do tego ze POpelnia harakiri.

 52. Plausi said

  Aby „Myśl Polska” mogła się artykułować …

  „Komuniści, kiedy już im brakło innych argumentów, do ostatka powoływali się na to, że „władza ludowa zlikwidowała analfabetyzm” – tak, jakby bez garnizonów Północnej Grupy Wojsk Armii Czerwonej i katowni UB ludzie nie cenili edukacji.”

  Tu może należy sobie uświadomić, że aby coś takiego jak „myśl polska” mogła się artykułować, to była niezbędna alfabetyzacja ludności, aby ludzie „cenili edukację”. Co zresztą było wyjątkowo charakterystyczne w okresie po II Wojnie. Nie wiemy skąd pan Braun wziął sobie tych komunistów, bo nie było przecie żadnego komunizmu w naszym kraju, ale pełniący władzę w Polsce po II Wojnie istotnie dołożyli niemałych starań, aby alfabetyzować społeczeństwo i nie tylko zregenerować inteligencję ale stworzyć szeroką jej bazę.

  Coś musiało to mieć wspólnego z tymi tzw. „komunistami” bo jak już przytaczaliśmy wielokrotnie dane CIA, prawie wszystkie kraje Bloku Wschodniego wykazywały wg danych CIA 0% analfabetów, 30 lat Wolnej Polski zmienił ten stan patrz „People und Sciety” – „Literaacy”, analfabetyzm 0,2%, wśród kobiet nawet 0,3%,

  https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/pl.html

  takie samo zjawisko można obserwować w innych krajach dawnego Wschodu. Analfabetyzm w krajach Zachodu jest przynajmniej 5 razy większy 1%.

  https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/fields/370.html#PL

  proszę porównać Azerbejdżan, Kibę czy Rumunię i n.p. Włochy, zresztą wyjątek tylko 4 razy

  https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/fields/370.html#IT

  i zaraz poniżej Kazachstan i Korea (Północna/North) 0%, Litwa (Latvia) 0,1 %.

  Dla większości krajów Zachodu jak RFN, Francja zarzuciła CIA podawania analfabetyzmu, bowiem wypada to dość niekorzystnie dla nich.

  Podejrzewamy, że wcale niemało uczestników tego forum może brać w nim udział tylko dlatego, że oni sami albo ich przodkowie otrzymali w PRL sposobność zdobyć wykształcenie, której w waunkach II Rzeczpospolitej nigdy by nie mieli, że PRL im uświadomił, że są nie tylko Polakami, czyli polskim mięsem armatnim, ale także obywatelami, żeby nie powiedzieć ludźmi, mającymi swoje prawa, co zresztą dało im możliwość dochodzenia tych praw

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  szkoda tylko, że jednocześnie wylali dziecko z kąpielą. Jak wiemy wrócili Polacy do roli mięsa armatniego nie tylko w odległych koloniach globalnego imperium, ale także w kraju, gdzie wstawiono im nie tylko znakomite cele ataku atomowego ale nawet armię opiekuńczą USA.

  Można pluć na PRL, i łasić się obecnym panom, skoro ci tak kazali, do upadłego, ale czy zawsze słusznie ? PRL to było dzieło takich samych Polaków, jak ci dzisiejsi, opluwanie swych przodków czy ich dzieła, wcale nie bagatelnego, nie świadczy ani o mądrości, ani o przyzwoitości.

  Nie będziemy przy tym ukrywali, że zgadzamy się ze znaczną częścią wypowiedzi Brauna.

 53. Sanning said

  1. W wyborach parlamentarnych w 2007 nie zebrał wymaganej do startu liczby podpisów. Klapa.

  2.W wyborach prezydenckich w 2010 znalazł się w komitecie poparcia Jarosława Kaczyńskiego.

  3.W wyborach samorządowych w 2010 roku bez powodzenia kandydował do rady miasta Wrocławia. Klapa.

  3. 24 stycznia 2015 ogłosił decyzję o kandydowaniu na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w wyborach w 2015. W przeprowadzonych 10 maja wyborach zajął 8. miejsce spośród 11 kandydatów. Klapa.

  4. W 2015 inicjatywa „Pobudka” „Kościół – Szkoła – Strzelnica – Mennica” tez mu nie pomogla. Klapa.

  5. 7 stycznia 2019 przystąpił do powołanej na wybory do Parlamentu Europejskiego w tym samym
  roku koalicji wraz z KORWiN i Ruchem Narodowym.

  25 stycznia 2019 roku ogłosił swój start w przedterminowych wyborach prezydenta Gdańska. Bedzie kolejna klapa.
  Współpracuje z Organizacją Monarchistów Polskich.
  Jest przeciwnikiem Unii Europejskiej, którą przyrównywał wielokrotnie do ZSRR.

  Kontrowersje.
  1.W kwietniu 2007 ogłosił, że znany językoznawca, profesor Jan Miodek był konfidentem SB, za co został mu wytoczony proces, który przegrał. Wrocławski Sąd Apelacyjny oddalił apelację Grzegorza Brauna, podobnie jak Sąd Najwyższy, który wyrokiem z 10 września 2009 dodatkowo nakazał Braunowi przeprosić Jana Miodka w prasie ogólnopolskiej i Radiu Wrocław. Klapa

  2.Wystąpienie Grzegorza Brauna 10 września 2012 w klubie „Hybrydy” – rozpoczęcie przez Prokuraturę w Warszawie postępowania wyjaśniającego czy użyte przez niego sformułowania mogą być przestępstwem polegającym na wzywaniu do popełnienia zbrodni. W 2013 prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie.

  3.W 2012 r. Prokuratura w Warszawie podjęła decyzję o przedstawieniu zarzutów w związku z incydentem na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie podczas ekshumacji jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej.
  Zarzut wdarcia się na teren cmentarza i naruszenia nietykalności cielesnej policjanta.

  4. Wyrokiem sądowy z 2015 – skazany na karę grzywny za atak na policjanta, wyłamanie mu kciuka, a także znieważenie go przez wyzwanie funkcjonariusza od „bandytów”, co miało miejsce w 2008 we Wrocławiu, gdy Braun brał udział w pikiecie narodowo-radykalnej i nacjonalistycznej partii politycznej.

  Zrodlo: -https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Braun

  Co za gagatek z tego hrabiego – monarcha mu sie marzy i sni.
  Z przestrzeganiem prawa na bakier, szacunku i dyplomacji za grosz. Ciagłe procesy.
  Żądza władzy, do świeżego koryta, dokręcić śrubę ludziskom chce.
  Energii wewnetrznej nie ma,widać, że jakby nacpany, zbutwiały i z sokow wyssany.Do dentysty mu trza.

  Atak na policjanta i wyłamanie mu kciuka, przemoc jego domena jest.
  Brak kultury i szacunku do innych ludzi. Taki chce zostac prezydentem Gdanska i Polski?
  Nie mieszajta ludzim w głowach, ludziska same wybiorą.
  Zawodnik bardzo słaby i nie ma szans.

 54. Olo said

  Parch może sobie obiecywać, że każdemu Polakowi da sztabę złota i worek diamentów. A ja mu powiem – pies cię j e b a ł parchu!

 55. Marek said

  Braun to żyd. Fałszywy żyd.

 56. Marucha said

  Re 53:

  Nie mam zamiaru bronić G. Brauna – ale te pierdoły, jakie wypisuje perpetually clueless Sanning wymagają choć krótkiej odpowiedzi.

  skazany na karę grzywny za atak na policjanta, wyłamanie mu kciuka,
  Taki CHUJ!!!
  Braun jest raczej mikrej postury. Miał podobno pobić KILKU policjantów – byków. W rzeczzywistości został potraktowany brutalnie, a sąd dał wiarę zmówionym policjantom.

  Napisz Pan jeszcze:
  5. W 2016 podejrzewany o pedofilię przez Gazetę Wyborczą.
  6. W 2017 miał jechać tramwajem bez biletu. Potem okazało się, że bilet miał, ale „kontrowersja” pozostała.
  7. W 2018 widziano go korzystającego z ubikacji miejskiej, w której nie wiadomo czy pisał brzydkie wyrazy na ścianie, ale nie da się tego wykluczyć.

 57. Przemko said

  do każdego z koalicjantów mam /drobniutkie/ zastrzeżenia – ale ciesze się niepomiernie, że koalicja powstała – i już wiem na kogo NA PEWNO oddam głos w wyborach do parlamentu eurokołchozu- i daj Bóg – do Sejmu.

 58. RomanK said

  ad 20..Zostaw pani..w rodzinach perwertow nie dojdzie pani kto z kim kiedy..i nie dziwi sie pani ze wnuk starszy od dziadka, a jego ciotka jest wlasna matka.

  Panie Gajowy Ja tez nie ma zamiaru..ale wlasnie pan Braun oddal ogromna przysluge Ukladowi Gdanskiemu….. chyba najwiekszemu Ukladowi w Polsce… ja mysle ze Uklad potrafi sie oddzwieczyc:-))))))

 59. Marucha said

  Re 58:
  Jestem b. nieufny wobec p. Brauna – ale nie będę nic zmyslał, żeby go pogrążyć.

 60. Boydar said

  Jedne żydy prowadziły nas w otchłań, teraz następne chcą nas wyciągać. Dynda mi to kalafiorem. Ani jedne ani drugie nie robiły tego ze względu na nas, wyłącznie z uwagi na własny interes etapu. W dodatku nie potrafią tego robić uczciwie, nawet mordować. Powie całą prawdę taki un jak się pomyli.

  Nie wierzę jak muzułmanom.

 61. Sanning said

  ad:56 Mnie tam nie bylo, nie widzialem co ten osobnik zrobil, a czego nie zrobil, opieram sie na web:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Braun

  ——
  Jeszcze lepszym źródłem jest Gazeta Wyborcza.
  Opieraj się Pan o nią.
  Admin

 62. Piotr Bisek said

  Nie wiem kiedy LONE zalapaly ze Polacy nie POtrafia sami soba rzadzic…ale bedzie chyba juz ze 300 ….Czas POmyslec o zmianie
  PRAWDA?

 63. Irek said

  Grzegorz Braun (1967– ) ?, reżyser i scenarzysta. Deklaruje się jako monarchista, mieszka we Wrocławiu i w Warszawie, absolwent polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim, na którym następnie podjął pracę. W l. 80. aktywi-sta Pomarańczowej Alternatywy. W 1993 ukończył studia podyplomowe na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Do 2007 prowadził zajęcia z dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Sposób wysławiania się, sposób prezencji (nieustanna autoreklama, uczoność, złotoustość, rozgamganie, rabinacka broda), charakter – typowo żydowskie. Najbliżsi współpracownicy i kumple – tylko Żydzi (np. Ewa Stankiewicz, żydowska „Fronda”, środowisko Klubu Ronina, środowisko Gazety Polskiej, Żyd Kornel Morawiecki).
  Podobno tradycyjny katolik, co rzekomo potwierdził biorąc w grudniu 2014 roku ślub w rycie trydenckim ze swoją partnerką życiową Aleksandrą Gruziel (ur. 1980, pochodzi z Warszawy, zawodowo montażystka filmowa) – typowe dla Żyda instrumentalne traktowanie religii i robienie dobrego wrażenia. W swoich „patriotycznych” filmach o historii Polski zakłamuje rzeczywistość, kładąc zasłonę milczenia na rolę Żydów w historii Polski, szczególnie w PRL. Po takiej prezentacji, Polacy nigdy nie poznają istotnych przyczyn swojej niemocy i klęsk! „Patriota” żonglujący pojęciem interesu narodowego, ale unika odniesień do dorobku narodowców jak np. R. Dmowskiego, A. Doboszyńskiego, J. Giertycha…– postawa charakterystyczna dla Żydów uwodzących Polaków na „patriotyzm”! Zwolennik gospodarki liberalnej (!), nie mówi o niezależnej emisji pieniądza (kwestia fundamentalna dla suwerenności państwa i możliwości jego rozwoju), ale wszak ta działka jest zarezerwowana wyłącznie dla Żydów! Jak powiedział w jedym z wywiadów: Masonerii by nie zdelegalizował, gdyż jest wolnościowcem (!?), nawołuje Żydów do renowacji żydowskich cmentarzy w Polsce – oto „katolik” i „Polak”!
  Nie dajmy się nabierać na jego nabzdyczony ton i wszelkie sztuczki socjotech-niczne: mimika twarzy, gestykulacja, obniżony tembr głosu – to wszystko ma przydać mu wiarygodności w oczach słuchaczy i pokazać go jako osobę mądrą i doświadczoną. Słuchanie jego naburmuszonych, patetycznych tyrad, podlanych rzekomym patriotyzmem potrafi uwieść spore rzesze niedouczonych słuchaczy.
  Ma dwie siostry: Monikę i Justynę. Monika Braun, aktorka – na swojej stronie internetowej dużo miejsca poświęca sprawom żydowskim prezentując żydowski punkt widzenia! Ojciec Kazimierz Braun – aktor i reżyser, od 1984 mieszka w USA. Grzegorz to także bratanek prezesa TVP Juliusza Brauna (fizjonomia ży-dowska, wróg Radia Maryja, kieruje antypolską telewizją). Kolejnym krewnym jest Jerzy Braun (1901-75) – stryj ww. Kazimierza i Juliusza, polityk katolicki, który rozmiłował się w doktrynie skrajnego racjonalisty (gnoza) J. Hoene-Wrońskiego (!). Jerzy Braun tworzył w przedwojennej Polsce Instytut Mesjani-styczny. Była to organizacja masońska i okultystyczna, ukierunkowana na two-rzenie fałszywej opozycji wobec masonerii a realnie kierowana przez masonów. W okresie okupacji niemieckiej założyciel i przywódca katolickiej organizacji polityczno-wojskowej „Unia”, do której należeli m.in. J. Turowicz, K. Wojtyła, K. Wyka – jak widać sami „swoi”.
  Jego krewną jest także gorszycielka Michalina Wisłocka (autorka Sztuki kocha-nia i innych tego typu książek), współzałożycielka Towarzystwa Świadomego Macierzyństwa, w którym zajmowała się leczeniem niepłodności i antykoncepcją. Objęła kierownictwo pierwszej w Polsce Poradni Świadomego Macierzyństwa w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Została pochowana 11 lutego 2005 roku na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim w Warszawie.
  Ciotka, czyli siostra ojca – prof. KUL-u Maria Braun-Gałkowska, żona Żyda, prof. KUL-u Jerzego Gałkowskiego. Przyłączyła się do Żydów i piętnowała M. Gibsona za film „Pasja”, w którym przedstawiono Żydów w niekorzystnym świe-tle, zgodnie z prawdą. Owa ciotka jest członkiem Rady Fundacji Starszy Brat Starsza Siostra (propaguje ideę tzw. otwartego społeczeństwa!!!) pod skrzydłami Fundacji Batorego (Żyda Sorosa)!

 64. Sanning said

  ad:59
  to wystarczy, ze bral udzial w bijatyce z policjantami, a sad wydal decyzje.
  Czy w toaletach cos pisal i jechal bez biletu tego nie wiem i tego nie pisalem, gdyz nie znalazlem dowodow.
  Jak znajde to napisze.

  ————-
  Jasne. Okradziony też w pewien sposób brał udział w kradziezy.
  Gówno Pan wie.
  Admin

 65. Olo said

  Romank K: „ale wlasnie pan Braun oddal ogromna przysluge Ukladowi Gdanskiemu….. chyba najwiekszemu Ukladowi w Polsce… ja mysle ze Uklad potrafi sie oddzwieczyc:-))))))”

  Oczywiście, że tak. Za pięć dwunasta uratował Dulkiewicz i żydoszkopski układ gdański przed sytuacją, w której ktoś mógłby po wygranych przez nią wyborach zakwestionować wygraną ze względu na błędy formalne, czyli że jej komitet wyborczy był nielegalny. Dlatego w ostatniej chwili Dulkiewicz wszystko uregulowało od strony formalnej i może być pewna zwycięstwa. Ale obsrane i zidiocaiałe polactwo woli w nim widzieć bohatera, który „nie odpuszcza Dulkiewicz”.

 66. Zerohero said

  Widziałem kiedyś film na YT w którym Braun został wprost zapytany czy jest Polakiem. (w domyśle czy nie jest Żydem). Braun odpowiadał przez bite 10 minut i nie odpowiedział na pytanie.

  ————
  No i to by było na tyle…
  Admin

 67. Rebel Yell said

  Takie przemyślenia co do żydowskości Brauna! Czy rasowy lub kryptożyd uczęszczałby na Mszę w rycie trydenckim, wziął ślub w rycie trydenckim, ochrzcił swoje dzieci w tymże rycie, zamawiał Mszę łacińską? (zapraszam do kościoła na Karolkowej w Warszawie można go tam spotkać) Jeśli tak, to zajebiście jest kamuflowanym Żydem! Jego filmy: Eugenika, Nie o Marry Wagner, Luter a teraz Giedrzwałd mocno przyczyniły się do walki z żydolewactewem oraz z judeochrześcijaństwem. Czy możecie mi podać kogoś z przestrzeni świeckiej publiki kto tyle zrobił dla wartości prawdziwie katolickich po 89? Pod rozwagę daję również fakt, że stowarzyszenie POBUDKA mocno wspiera działalność bractwa św. Piusa X w tym katolickie szkolnictwo jak również wartości patriotyczne na gruncie obronności, umiejętności posługiwania się bronią palną. Jeśli miał jakiś niezdrowy romans z PiSem to nie był on zbyt długi

 68. hulajdusznik said

  Bardzo dobrze napisał Pan Boydar. Nie ufać, jak leci! Zwłaszcza „ptaszkom”, co własne gniazdo z kloaki bombardują. Nie wierzyć podejrzanym fizjonomiom! Co podejrzane o „korzenie” lub o współpracę z „korzennymi” – nie dotykać! Najlepiej nie zwracać w ogóle uwagi na reklamowanych czy też zwłaszcza na samoreklamujących się „patriotów”. Żadnej opozycji w okupowanej Polsce nie ma! Ta reklamowana, to jasna ściema! Już niejaki Włodzimierz Iljicz, co to żonę miał Nadieżdę Konstantinowną dla niepoznaki, jako parawan dla jego uciech „miłosnych” z kochasiami partyjnymi, wiedział, jakie znaczenie ma opozycja, dlatego zwalczył ją z nadwyżką. W ciągu zaledwie pięciu lat, na przestrzeni lat 1917 – 1922, Rosja straciła ponad 23 miliony ludności. A, gdy brakło opozycji, to braciaszki, podające się za Rosjan wymyślili sobie inne, różne „opozycje”, którym przewodzili inne poprzebierane braciaszki. Sto lat minęło, a w ychnich metodach otumaniania „narodów tubylczych” niewiele się zmieniło.

 69. Re: 67 Rebel Yell…
  Moze powtorze to jeszcze raz dla przypomnienia…

  Re: Artykul.
  Jesli G.Braun (i koalicja) zamierza zlikwidowac lichwiarski proceder, zlikwidowac podatki (w pierwszej kolejnosci – podatek od wlasnosci), umozliwic pelnoletnim dostep do broni palnej, zlikwidowac przymusowe ubezpieczenia (ZUS, KRUS itp), stworzyc Telewizje Narodowa (bez zadnej cenzury), sprowadzic do Polski Polakow przebywajacych poza granicami Polski, to bylbym sklonny udzielic mu poparcia (w drodze „specjalnego” wyjatku) pod warunkiem, ze poda nazwiska tych, ktorzy beda z nim wspolpracowac I tego w sposob fizyczny dokonaja, bez zadnych k..rwa partii…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 70. Re: 69 cd.

  A dalej, to G. Braun niech sobie dalej chodzi na Msze Swieta Trydencka, chrzci swoje wnuczeta, lezy krzyzem nawet przez 7 dni przed Oltarzem itd., itd., itd….I co w zwiazku z tym, jesli jest dokladnie w miejscu w ktorym byl I jest…
  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Wypadaloby zapytac p. G. Brauna:
  1) Kto konkretnie bedzie likwidatorem lichwiarskiego systemu finansowego??
  2) Kto konkretnie (imie i nazwisko) bedzie likwidatorem przymusoweg systemu finansowego (emerytalnego ZUS – KRUS)????

  itd. itd, itd., itd…

  Pytac o NAZWISKA – kontretne osoby fizyczne, ktore podejma sie ODPOWIEDZIALNOSCI nie tylko za slowa, ale przede wszystkim CZYNY i narzedzia jakich uzyja w sprawowaniu zarzadzania majatkiem Narodowym i sila rzeczy Narodem Polskim???…(lub jak ktos woli: Spoleczenstwem znajdujacym sie na terenie Polski)…

 71. Polecam Wszystkim ogladnac film na temat SKUTKOW lichwiarskiego procederu jak on sie ma do samej rzeczy…Na stronie:

  https://www.cda.pl/video/54848831

  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 72. RomanK said

  Racja !!!!!! Nie ufac!!!!! ni swojef lewicy, ani prawicy…. dla bezpieczenstwa nie podcierac sie wcale…poczekac az samo wyschnie i odpadnie~!~!~~~~ Prawdziwi Polacy sa cierpiwi i wytrzymali i odporni i na wiedze…. I na smrod:-))))
  Tak cvymac panie Hajdusznik najlepiej pana Boydara za pszyklad:-))))

 73. Marucha said

  Re 72:
  Ufaliśmy już niejednemu… i jak na tym wyszliśmy?

 74. Boydar said

  Wydaje się, Panie Romanie, że prezentuję się wystarczająco nienormalnie aby nikt mi nie ufał. Skąd więc Pańskie obawy ?

 75. AlexM said

  Rebel Yell zadaje pytanie:

  Czy rasowy lub kryptożyd uczęszczałby na Mszę w rycie trydenckim, wziął ślub w rycie trydenckim, ochrzcił swoje dzieci w tymże rycie, zamawiał Mszę łacińską?

  Przed udzieleniem odpowiedzi, która wydaje się być przecież oczywista, przypomnę postać ojca świętego Aleksandra VI. Aleksander został kardynałem w wieku 13 lat, musiał być więc bardzo pobożny.

  Jako papież podobno był dobrym administratorem ale zasłynął, między innymi, z założenia domu publicznego na Lateranie, z którego oczywiście namiętnie korzystał. Ale to nie wszystko, jako papież „współżył” z własną córką i miał z nią dziecko! Czy Wojtyła albo Bergoglio dorównują nowatorstwu obyczajowemu papieża Aleksandra VI? Niestety nie wiem czy dziecko Aleksandra VI poczęte z jego własną córką zostało ochrzczone. Teraz mówią, że to dziecko to tylko plotki. Ale burdel na Lateranie to niezbity fakt.

  Aleksander VI nosił nazwisko „Borgia”, to tak, jakby dzisiaj papież nosił nazwisko Rockefeller czy Rothschild. W każdym razie Aleksander VI był kryptożydem, nie tylko że „uczęszczał na mszę trydencką” ale również ją odprawiał!

  A czy Jakub Frank również nie uczęszczał na msze trydenckie? Jego ojcem chrzestnym był sam król Polski. Czy można powątpiewać w szczerość chrztu świętego, gdy ojcem chrzestnym jest sam król?

  @ Rebel Yell – polecam postudiowanie historii.

 76. Zerohero said

  Ja tam lubię słuchać czasem Brauna i również namaszczonego przez niego Tomasza Grygucia. Do Michalkiewicza też mam wiele zastrzeń, ale go słucham. Trzeba po prostu mieć do każdego pewien dystans, konfrontować źródła, sprawdzać…

  Wielu ludzi uwielbia traktować publicystów jakby byli guru sekty. Czasem ktoś skrytykuje takiego guru, taką świętą krowę i sekciarze rzucają mu się wtedy do gardła.

  —————
  Trzeba krytykować przy użyciu jakichś argumentów, a nie steku gówna lejącego się z pyska „krytykantów”.
  Admin

 77. Sanning said

  ad:76
  Dziękuję Panie Zerohero.
  Ciekawa,szczera wypowiedz oparta na faktach i głębokim odczuciu wewnętrznym na temat pana hrabiego i jego świty.
  Takie są realia i fakty, ale myślę, że hrabia i jego doradcy nic nie zrozumieją z tej wypowiedzi, gdyż żądza władzy,
  żądza dojścia do koryta i chęć pokazania się w mediach jest większa niż rozsadek i rzetelna ocena rzeczywistości.

 78. hulajdusznik said

  Trzeba krytykować przy użyciu jakichś argumentów, a nie steku gówna lejącego się z pyska „krytykantów”.
  Admin

  _____________________________________________________________________________________

  Ci „krytykanci” ze stekiem gówna, które wylewają z pysków, mają uwiarygadniać namaszczeńców. Właśnie tak a nie inaczej mają „krytykować”! Namaszczeńcy mają przyciągać, wyłapywać, tumanić i rozmazywać niebezpieczny dla unych element, zwłaszcza młody, „myślący” emocjami narybek Polaków. Nawet w razie wpadki „wyborczej” „władza”, czyli psy do ujadania i obgryzania kości, i tak zostaje podległa właścicielowi sfory, który ma głęboko w dupie wasze wszelkie wybory, żale i krytyki. W większości społeczeństw, na których pasożydują, stosują wymienny system dwupartyjny. Urozmaicają to czasami jakimiś „koalicjami” (czytaj: koligacjami). „Narodowcy” nie są przewidziani do żydzenia, ale w sytuacji szczególnej, na okoliczność… mogą być „kołem ratunkowym”, „wyjściem awaryjnym”, „manewrem odwrotu na z góry upatrzone pozycje”, czy cóś w ten deseń.

  Czy krytykować? Czy jest taka potrzeba? Uważam, że nie. Trzeba natomiast ych obnażać. Pokazywać ychnie metody i cele. Trzeba skrupulatnie zapisywać ychnie zbrodnie, dodając przy każdej ychnie pseudonazwiska i materiał zdjęciowy.

 79. ech said

  https://mega.nz/#!G6wBFATZ!ty3idV1_x0GKV318Hs1mLlH-Qg0CvrxKEg2Sg5jufkU

  Do europejczyków.

 80. ojojoj said

  Widze ze poniektorzy tutaj wypisuja glupoty o G. Brownie. Jest wiele falszywych informacji na jego temant na necie. Te informacje tylko powielacie, bo nie podajecie zrodel. Tekst nie jest zadnym zrodlem, bo nie znaczy nic w dzisiejszej dobie kamer i rejestratorow dzwieku lezacych nawet w tej chwili na waszych stolach.

  Taki przyklad z gory. Pisza niektorzy tutaj, ze sie kumpluje ze srodowiskiem Gazety Polskiej. A wystarczy wejsc na yt czy cda i OBEJRZEC jego wywiady. G. Brown nienawidzi GP, tak samo jak GW, jesli nawet nie gorzej. Sakiewicza doslownie wdeptuje w gowno.

  Tak samo mowicie, ze nie mowi nic o zydach. A on lepiej napie…la zydow niz np. inni wasi bohaterowie razem wzieci, nawet z takim np. wiecznie wkur… Jablonowskim na czele. Zacznijcie SLUCHAC jego wywiadow, zamiast CZYTAC glupoty z 3-ej reki.

 81. Marek said

  Marek said
  2019-02-08 (Piątek) @ 14:24:22

  Braun to żyd. Fałszywy żyd.
  ===

  Podobnie uważam, niemniej proszę sobie zmienić podpis.

 82. Ad. 67

  Czy rasowy lub kryptożyd

  Mógłby się przemalować na katolika-Polaka? A dlaczego nie? Jeśli to dobry interes… 🙂

 83. Ad. 53

  Te klapy drogi panie być może w ogóle nie były ważne. Być może ważne było to, że Braun odebrał głosy… KOMU? 🙂 I kto na tym skorzystał? 🙂

 84. Sanning said

  Ad. 82
  Te klapy drogi Panie są dowodem, że jak na razie nigdzie nie wskoczył do I Ligi Politycznej
  i widać dzisiaj, że z dotychczasowej działalności politycznej nie wyciągnął wniosków z przeszłości.

  Wyniki jego dotychczasowej klęski politycznej są druzgocące co wskazuje, ze glosy jakie otrzymal
  nie miały znaczenia w wynikach końcowych. Jest dalej „rezerwowym” na służbie innych.
  Ciągle miesza, krytykuje, haków szuka, szczuje na innych i takie jest i będzie dalsze jego zadanie w III Lidze Politycznej.

 85. piwowar said

  Pytanie niewinne az do kosci.

  Za jaki narod pan Brown ma Polakow ze musi im przypominac o tym ze trzeba utrzymywac suwerennosc?

  Inna sprawa, w aktualnej sytuacji mozna sobie upominac sie do woli.

 86. ech said

  Oboje-tnie na jakim koniu, byle wjechać do chlewa politycznego i wioooo,…

  https://mega.nz/#!TyQzFS4Z!kFfdpwPZiIz7HWZYdJJEzYDYpXOgWoEQGYaxGVyy3pg

 87. revers said

  Upomniec sie o suwerenosc?, odrzucona suwerennosc?, czy odroczona suwerennosc …? . Pan Braun juz w gajerku i krawacie wyjasnia gojom polskim

  a zapewne wladze miasta juz sa dawno wybrane, tylko hucpe z wyborami bylo by zrobic, pare znajomych z poza ukladu gdanskiego dla pozorow demokracji i legalizacji zaprosic.

  To samo wnuk Walentynowicz odpadl w przedbiegach o podpisy, gdy licza sie gdanskie uklady.

 88. andzia said

  Ślachetni komentatorzy wylali kubeł pomyj od brody poczynając,, po rodzinę prawdziwą i domniemaną, luki w programie wyborczym, po ewidentne kłamstwa (Braun wygrał sprawę z Miodkiem. PiS nie jest z jego bajki, Polacy są tacy mądrzy i ślachetni jak komentatorzy dlatego mają jak mają).
  Jednym słowem PiS z Peło mieli rację nie planując wyborów w Gdańsku. Dulkiewicz wskazana przez nieboszczyka na zastępcę, może pełnić rolę następcy. Po co upominać się o suwerenność. jak nie chce się upominać o wybory w tzw. demokracji?
  Pomógł Dulkiewicz, współpracuje z mafią gdańską – trudniej o większy odlot. Braun nie jest prawnikiem, gdyby nie miał dobrej woli, nie wypowiadałby się tak entuzjastycznie o nielegalnym komitecie Dulkiewicz. Swoją decyzją sąd w Gdańsku podciął mu skrzydła, ale złożono odwołanie. Moim zdaniem słuszne, chociaż do doradzającego Braunowi prawnika mam duży dystans.
  Czy jest taki kraj, gdzie 84% mediów należy do innego kraju? Plus samodzielnie wyedukowani komentatorzy niniejszego wpisu, którzy mądrości życiowe czerpią \ rozmaitych przekłamań a także jako dowód rzeczowy z wikipedii. Ktoby tam słuchał samego obwinionego? Szkoda czasu, skoro można szybciej przeczytać innego komentatora.
  I świnte oburzenie: jak on traktuje Polaków!!!
  Pytanie dlaczego Grzegorz Braun ma tak złą opinię w merdiach, to wyższa szkoła jazdy.
  Komentator wi czy nie wi, zawistnie wciścnie swoje 3 grosze. Ks.prof.Guz wypowiedział się o Braunie jako o wybitnym człowieku (po premierze filmu Luter). Pomijając wartości faktograficzne i artystyczne. Braun pokazał, że bez pomocy finansowej brzydków przy korycie, które garściami biorą z podatków na antypolskie cele i „programy” nikomu niepotrzebne, jest w stanie zrobić film, który obecnie jest oglądany na całym świecie a zamilczany w Polsce.
  Po owocach ich poznacie, belki w swoim oku nie widzisz?…(tu spodziwewam się świntego oburzenia, bo jakże to tak? ja nie stratuję…)

 89. Boydar said

  Należy przyznać, że wybitny fucktycznie jest. Talmud zaś wskazuje, że goje ludźmi nie są.

 90. Piotr Bisek said

  Dlatego 300 lat maja to co maja.Samych Wielkich.

 91. Alina said

  Boydar czytał ale chyba nie do końca.

  To Pismo święte naucza, że tylko Żydzi są ludźmi, a Talmud się na nie tylko powołuje. Chodzi o Księgę Ezechiela 34:31. Biblia Tysiąclecia fałszuje to zdanie, lepiej się udać do Biblii Jakuba Wujka:

  A wy, trzody moje, trzody pastwiska mego, ludzie jesteście, a ja PAN Bóg wasz, mówi PAN Bóg.

  http://biblia-online.pl/Biblia/JakubaWujka/Ksiega-Ezechiela/34/1

  ————–
  Nie widzę nigdzie słowa „tylko”.
  Admin

 92. Alina said

  @ 91 Admin

  To się rozumie samo przez się. Tak samo jak znaczenie słowa „bliźni” – też wynika z kontekstu.
  Co to dokładnie znaczy właśnie wyjaśnione wielokrotnie w Talmudzie. Ale podstawa jest biblijna, często z powołaniem się na Ez 34:31
  Nieprawdą jest że piszą o tym dopiero w Talmudzie.

 93. andzia said

  re: Alina
  Talmud nie jest Słowem Bożym, a według żydów fakty sa takie, jak się je opowiada. Współcześnie przyznał to ichni Weiss Szewach. Zatem w zależności od okoliczności. Zażydza się ludzką kulturę poczynając od słów np. „tak jakby, nie do końca”, jakby tu powiedzieć…itp.

 94. Ja tu czegos nie rozumiem:
  Pyskujemy na tego Brauna ale wydaje sie, ze chyba nie ma szans w wyborach i nie jest zydem bo …za malo popularny wsrod Polakow.
  My tylko prawdziwych zydow nosimy na rekach i wybieramy na prezydentow.
  Byle Braun, obojetnie co gada, moze nam nagwizdac.
  Obecnego prezydenta wybralismy wylacznie dlatego, ze bral udzial w obradach Knessetu

 95. andzia said

  re> Troll Polonii
  A Grzegorza Brauna komisja w Gdańsku (z którego mafią wg jednego z komentatorów współpracuje) nie chce zarejestrować z powodu wątpliwości co do miejsca zamieszkania uwidocznionego w formularzu. Według komisji nie podpada pod ta rubryka, a innej nie ma.
  Albo członkowie komisji to głąby, tak jak ich kandydatka Dulkiewicz, która zatrudniając prawników nie zna prawa wyborczego, albo wyjątkowo bezczelni sabotażyści. Już kodeks cywilny gdzieś tam na wstępie definiuje „miejsce zamieszkania”. Dziady biorące gruby szmal za siedzenie w komisji i wykonywanie elementarnych czynności kpiny sobie robia z ludzi. Zupełnie bezkarnie. Według Brauna po to, aby nie mógł sobie zarezerwować czasu antenowego, co można zrobić do jutra do określonej godziny. A dziady z komisji w poniedziałek ustalą jak należy opowiadać formularz.

 96. NICK said

  Tak. 0H.
  Właśnie.

  I.
  O czyjej suwerenności prawi niegodziwie?
  Polaków?

  Jak to jest, że ten (….) potrząsa nawet Gietrzwałdem!

  Boże mój, co się dzieje… .

 97. Boydar said

  Allinka … ja to się przeważnie nad babami nie pastwię … ale jak Ciebie czytam to mnie korci …

 98. Alina said

  Boydar – poczytaj tylko Pismo święte. Wątpię abyś to kiedykolwiek zrobił.

 99. NICK said

  Lubelaku.
  Ogarnij się.
  Poczytaj.
  🙂 .

  Potem wróć.
  Do Aliny.

  Po francusku i czesku.

  pys-da-z-niąą.

 100. Barbara Chojnacka said

  Ad.Nick
  Nie potrafisz po polsku się wypowiadać ???
  Te twoje zaszyfrowane poezje tylko ty pojmujesz

 101. NICK said

  Masz rację, Barbaro.
  Aczkolwiek często piszę wprost.

 102. Boydar said

  NICK’u. W żadnym miejscu Ewangelia nie stanowi inaczej, niż uważałem nie znając Jej. Rozumiesz ?
  Jestem poganinem, któremu niewiele było trzeba, aby się nawrócić na drogę z Chrystusem. ON jest tą kropką nad I. Tylko JEGO mi brakowało.

 103. NICK said

  Że niby co?
  Lubelaku?

  Jestem Słowianinem.

  Chrzest przyjąłem od Cyryla i Metodego. 875.

  Chrztu żydocośtam od Dobrawy? Nie!

  Mieszko?
  Nie!

  Pierwszy chrzest się nie przyjął.

  Szkoda.

  Byłem w Galilei.
  Uczestniczyłem, rozmawiając z Jezusem, będąc wysłannikiem.

  Licentia poetica.

 104. Boydar said

  Prawdę mówię, tak jak potrafię.

 105. Peryskop said

  Re 45
  Nie Dmowski a premier Paderewski. A jeże li premier Paderewski to i Piłsudski.

  No-guła to żeś błysnął !
  Nie dziwota, że wołają na cię Guła-no.

 106. Alina said

  @ Admin. Tam nie potrzeba „tyko”. To się rozumie z kontekstu.

  Ez 34:31. A wy, trzody moje, trzody pastwiska mego, ludzie jesteście, a ja PAN Bóg wasz, mówi PAN Bóg.

  Pismo święte wielokrotnie narzuca „podwójną moralność”, inne normy wobec Izraela, a inne wobec gojów.

  W Księdze Kapłańskiej 27 mamy nakaz mordu rytualnego:

  28 Jeżeli kto poświęci co ze swej własności dla Pana jako „cherem”: człowieka, bydlę albo część gruntu dziedzicznego – to ta rzecz nie będzie sprzedana ani wykupiona. Każde „cherem” jest rzeczą najświętszą dla Pana.
  29 Żaden człowiek, który jest poświęcony dla Pana jako „cherem”, nie może być wykupiony. Musi on być zabity.

  Biblia Tysiąclecia w przypisie wyjaśnia że to jest tylko „dla picu” powołując się na Księgę Kapłańską 18:21:

  21 Nie będziesz dawał dziecka swojego, aby było przeprowadzone przez ogień dla Molocha, nie będziesz w ten sposób bezcześcił imienia Boga swojego. Ja jestem Pan!

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=110

  A tu jest przecież mowa tylko o „dziecku swym”, dziecku Izraela. Zakaz składania ofiar rytualnych z ludzi ma więc dotyczyć tylko Izraelitów.

  Zresztą zakaz ten nie był zbyt restrykcyjnie przestrzegany, czego dowodzi chociażby historia Jeftego i jego córki (Księga Sędziów 11:29-40). Jefte zabił dla Pana własną córkę.

  Uwalnianie niewolników dotyczyło również tylko Izraelitów. Księga Powtórzonego Prawa 15:

  12 Jeśli się tobie sprzeda brat twój, Hebrajczyk lub Hebrajka, będzie niewolnikiem przez sześć lat. W siódmym roku wolnym go wypuścisz od siebie.

  Zakaz pobierania lichwy miał podobną konstrukcję. Księga Powtórzonego Prawa 23:

  20 Nie będziesz żądał od brata swego odsetek z pieniędzy, z żywności ani odsetek z czegokolwiek, co się pożycza na procent.
  21 Od obcego możesz się domagać, ale od brata nie będziesz żądał odsetek, aby ci Pan, Bóg twój, błogosławił we wszystkim, do czego rękę przyłożysz w ziemi, którą idziesz posiąść.

  Uważam że w tym kontekście należy odczytywać Ez 34:31, gdzie Pan mianuje Izraelitów ludźmi. Wielokrotnie Biblii istnieje opozycja pomiędzy Izraelem a resztą ludzkości(?). Tak jest to rozwinięte w Talmudzie. Rozwinięte, a nie wymyślone.
  Wątpię aby Boydar to wszystko czytał, a jeszcze bardziej wątpię, aby to rozumiał.

 107. Peryskop said

  GW 9 lutego 2019 | 17:23

  Mimo zebrania przez Grzegorza Brauna, kandydata na prezydenta Gdańska, wymaganej liczby podpisów, jego rejestracja została niespodziewanie odroczona do poniedziałku.

  – Złożyliśmy wszystkie papiery. Miejska Komisja Wyborcza miała dokonać prostej formalności, ale tej nie stało się zadość – poinformował Grzegorz Braun na swoim kanale na YouTubie.

  „Warto było przyjechać”

  Według niego na przeszkodzie stanęły procedury. Komisja miała odmówić Braunowi rejestracji, bo w formularzu zgłoszeniowym wpisał faktyczny adres zamieszkania, a nie ten, pod którym widnieje w rejestrze wyborców. Prawicowy publicysta urodził się w Toruniu, ale w 2015 r. jako miejsce zamieszkania podawał Warszawę.

  Zapewnia, że poprawił „rzekomy błąd”, ale MKW odroczyła jego start w wyborach do poniedziałku.

  – To zdarzenie jeszcze silniej motywuje do działania i potwierdza nasze wyobrażenia o elitach Gdańska. Po raz kolejny utwierdziliśmy się, że warto było tutaj przyjechać. Układ trzeba zdemontować – stwierdził w swoim stylu Braun.

  ===

  „faktyczny adres zamieszkania” ?

  Mina jak u cadyka coras wyższego sortu.

  Mecenasu Hambura też dlaczegoś „warto było tutaj przyjechać” aus Vaterland.

 108. NICK said

  Wątpię aby Boydar to wszystko czytał, a jeszcze bardziej wątpię, aby to rozumiał.

  Lubelak? nie musi.

  Alina? Czyta.
  I co?
  Eee tam czyta; tylko poleca.

  zapodaj Ali-no, konkretny temat.

  Taki prosty, na początek.

  Np. ‚Jestem godna swego męża’
  Po Sakramencie.

 109. 105
  Peryskop
  Trudno miec pretensje do historykow-amatorow, ktorzy historie Polski znaja tylko z…szeptanki, sasiedzkich opowiadan i agresywnej bardzo antypolskiej propagandy..
  Dlatego mamy klopot z ustaleniem kto i kim byl w historii Polski i kto nam robil dobrze a kto nam ‚robil kolo piora’.
  Mamy tzw. sentymentalny poglad na historie naszego kraju.
  Kochamy Ziuka bo bil Moskali.
  Nie lubimy Bieruta bo odbudowal Polske.

  Oto co pisal Tadeusz Binek, architekt Krakowa:

  ‚Bolesława Bieruta nie należy się wstydzić, był zdecydowanie najlepszym prezydentem Polski, oceniając według szybkiej odbudowy i rozwoju gospodarczego kraju. A miał w tym osobisty udział. W ostatnich latach przed wojną był działaczem spółdzielczym, częściowo związany ze spółdzielczym Zakładem Osiedli Robotniczych, budującym osiedle Żoliborz w Warszawie. Po wojnie Bierut wraz z architektami tegoż ZOR- Żoliborz, utworzyli Ogólnopolski ZOR, który przejął odbudowę wszystkich większych miast i budowę nowych osiedli mieszkaniowych w całej Polsce. W jego ramach powstały Biura Projektowe i Dyrekcje Odbudowy we wszystkich województwach. Ich pracę koordynował Komitet ds. Urbanistyki i Architektury, w randze ministerstwa, który przygotowywał też nowoczesne normatywy projektowania miast i osiedli itd. Kierowali tym wszystkim kolega przedwojenny Bieruta architekt gen. Marian Spychalski z grupą najlepszych urbanistów i architektów. Robili co chcieli i np. już w 1946 r., gdy wiele miast leżało w gruzach, rozpoczęto budowę wielkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie dla czarnego Śląska.’

 110. Peryskop said

  109
  TP to i racja, że trudno jest odmulić historię zamulaną nie tylko przez zawodowych propagandystów i kompradorskich dziennikarzy polskojęzycznych mediów, ale także przez Wajdo-pochodnych twórców „kultury” oraz hierarchię KRK – skoro dozwalała i celebruje pochówki szemranych postaci na wawelach.

  Sam też byłem ofiarą propagandy, wierząc przez dekady w czystość dokonań Piłsudskiego. Ba ! żebym tylko ja.

  Komuny nie łatwo polubić, choć faktycznie wielu jej przedstawicieli położyło istotne zasługi dla narodu – choćby w odbudowie kraju zniszczonego przez działania wojenne.

  Zatem dziękuję za kolejny ładunek reflexji ku reflexji.

 111. Fabik said

  Pod #107 jest fajne zdjęcie. Pewnie żadna gęba nie jest tam przypadkowa, nic tam nie jest przypadkowe. Obok Hambury kojarzę tam postać prowokatora Dzierżanowskiego.

  Czy Braun jest mańkutem? Bo jest stylizowany na Chrystusa Pantokratora. Ciekawe kiedy ciemny lud to kupi.

 112. Peryskop said

  Fabik, słuszna uwaga. Paluszki wymowne.
  I kona sw Kohna.

 113. Barbara Chojnacka said

  https://www.konfederacjagietrzwaldzka.pl

 114. Aguirre said

  ad 67 Rebel Yel) Argumenty i fakty nic do nich nie przemówią Oni dalej będą wkręcać, że Żyd i zdrajca i farbowany. Uwierzą tylko trupowi. O jak zginie w niewyjaśnionych okolicznościach o to może był autentyczny, ale wtedy i tak nie wiadomo czy śmierć nie była sfingowana bo wiadomo to żyd, farbowany lis i zdrajca etc.,etc. Każdą dobrą rzecz, którą zrobił Braun film o Lutrze, teraz o Gietrzwałdzie, odwaga w zadawaniu ciężkich pytań rabinowi podczas wykładu na temat przeznaczenia gojów w nowych świecie żydów i w przyszłym świecie jako służących dla żyda (swoją droga mina rabina bezcenna po zadaniu tego pytania przez Brauna w twarz;) uznają ci nienawistnicy za „uwiarygodnienie” siebie w oczach „polaczków”. Cokolwiek by nie zrobił jest przegrany bo ma brodę, złą rodzinę i nie wygląda jak niebieskooki blond włosy Słowianin wyznawca Wielkiej Lechii i Światowita. oczywiście, że Braun jest niestety nieco ukąszony korwinizmem, ale widać jego pozytywny rozwój od czasów Klubów GP do teraz, może i korwinizm wkrótce porzuci. Po prostu czasem trzeba sobie coś uświadomić. Nie od razu Rzym zbudowano.

 115. AlexM said

  Bzdura. Rozumowanie (o ile można to tak nazwać) Rebel Yell jest infantylne. Jakub Frank też uczęszczał ma msze trydenckie, taka była odprawiana przy jego chrzcie a ojcem chrzestnym był sam król Polski. Rebel Yell jest po prostu otumaniony dźwiękiem organów, kadzidełkami, świeczkami i po prostu miesza mu się w głowie. Nie jemu pierwszemu.

  Chyba stryjem tego Brauna jest Juliusz Braun z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. To żydowska rodzina.

  Nawet jak zginie w trakcie pełnienia obowiązków pracowniczych, to nic nie znaczy. Lech Kaczyński też tak zginął a jego matka to regularna żydówka (mówił o tym Albin Siwak informowany przez matkę Michała Boniego). No i co że zginął? Przecież bracia Kaczyńscy to regularna żydokomuna.

  Jeśli Braun jest wyznawcą Korwina-Mikkego czy Zandberga (to doprawdy bez znaczenia) to jeszcze gorzej. Ciągnie swój do swego.

 116. AlexM said

  Te zdjęcie Brauna i obrazek Chrystusa-Pantokratora rzeczywiście są ciekawe.

  To na pewno nie jest zbieg okoliczności. To sam Braun stylizuje się na Chrystusa, aby tak naiwne owieczki jak Rebel Yell to kupiły (on kupił). Potem ktoś Braunowi zrobił fotkę, a potem redaktor taką fotkę wrzucił do jakiegoś publikatora. To zdjęcie to owoc kolektywnego wysiłku wielu ludzi.

  A skutek jest taki że owieczki w swoich główkach mają obraz Brauna-Pantokratora. Czy to nie mesjasz?

  Jakby ktoś nie wiedział: Pantokrator = władca świata

 117. Zdziwiony said

  109 Troll Polonii: „Ich pracę koordynował Komitet ds. Urbanistyki i Architektury, w randze ministerstwa, który przygotowywał też nowoczesne normatywy projektowania miast i osiedli itd. Kierowali tym wszystkim kolega przedwojenny Bieruta architekt gen. Marian Spychalski z grupą najlepszych urbanistów i architektów.

  Tu garść informacji o Józefie Spychalskim bracie Mariana (1906-1980), który był rodzonym, a nie przyrodnim bratem S., jak błędnie podaje wiele publikacji krajowych i emigracyjnych: http://www.kedyw.info/wiki/Stanis%C5%82aw_Piwowarski,_J%C3%B3zef_Spychalski

 118. Yah said

  Ad 67

  Tak, zawsze tak robią.

  Ad 116

  Od … się od ikon. Nie musi się na nic stylizować wygląda jak błogosławiony Bronisław. Towarzystwo tego nie widzi, ślepe czy …. ściemnia ?
  Po tym tez się poznaje – po stosunku do Ortodoksji.

 119. AlexM said

  //Po tym tez się poznaje – po stosunku do Ortodoksji.//

  Sam się odczep od ikon. Ikony to tradycja chrześcijańska, wy jesteście schizmatykami. Nie wasz problem.

  A jaki stosunek do „Ortodoksji” miał Jakub Frank?

  Jest na to nauka: wystarczy mówić to co głupi lud chce usłyszeć. Oczywiście trzeba to robić konsekwentnie, we współpracy ze łżącymi mediami, trzeba sobie wybrać odpowiednią grupę, która to kupi a nie ma w tej grupie jeszcze konkurencji. Ale właśnie chodzi o to, aby mówić to, co głupi lud chce usłyszeć. Każdy polityk czy biskup musi to wiedzieć. Tak mówił Wojtyła, tak mówił Kaczyński, tak mówił Kukiz, a to tylko przykłady.

  Nie macie zdolności krytycznego myślenia, łatwo manipulować waszymi emocjami i nie macie pamięci dnia wczorajszego. Dlatego tak łatwo wami manipulować. Zeznania Rebel Yell to doskonały przykład, jak łatwo sterować waszymi urojeniami.

 120. Yah said

  119

  Ikony to tradycja chrześcijańska, wy jesteście schizmatykami.

  😀 😀 😀

  „A jaki stosunek do „Ortodoksji” miał Jakub Frank?”

  Kolejny „yntelygent” zabiera się za analizy tego o czym nie ma kompletnie pojęcia

  „Nie macie zdolności krytycznego myślenia, łatwo manipulować waszymi emocjami i nie macie pamięci dnia wczorajszego. Dlatego tak łatwo wami manipulować.”

  to powyżej to chyba o sobie a propos tego „Ikony to tradycja chrześcijańska, wy jesteście schizmatykami.”

  😀 😀 😀

  Chłopie popracuj nad swoją wiedza nim zaczniesz coś pisać, ale …. zaraz zaraz po co czytać skoro już wiesz wszystko bo jesteś ,,,, wybrany.
  Może by oficer prowadzący wysłał w końcu kogoś inteligentnego ale …. nie nerwowego.

  😀 😀 😀

 121. Yah said

  Jak by ktoś się nie domyślał po co AlexM pisze to wyjaśniam. Przy okazji ataku na P. Brauna atakować Kościół i pozbijać się z Chrystusa ( no bo jak wyjaśnić zamieszczenie ikony ze zdaniami „A skutek jest taki że owieczki w swoich główkach mają obraz Brauna-Pantokratora. (…) Jakby ktoś nie wiedział: Pantokrator = władca świata” jak nie wzbudzenie złych skojarzeń ). Bo to nie krytyka Brauna, jest głównym celem pisanie AlexaM tylko nap… nie na Kościół czynione mimochodem i z premedytacją

 122. AlexM said

  Yah – nie wygłupiaj się. Nie jesteście chrześcijanami. Albo inaczej, jesteście chrześcijanami, co najwyżej, jak jehowi. Papież niedawno nauczał że „piekła nie ma” co jest oczywiście pocieszające, tylko że sprzeczne z nauczaniem samego Jezusa dostępnym w Ewangeliach. Jesteście chrześcijanami jak jehowi czy mormoni.

  Nie atakuję Kościoła. Nikt skuteczniej nie będzie atakował Kościoła od papieża, kardynałów, biskupów i reszty personelu. Kościół się zawali pod własnym ciężarem, pewnie niedługo. Nie trzeba mu pomagać, w każdym razie ja nie pomagam.

  Poczytaj sobie o Franku, kto go ochrzcił, gdzie, z kim współpracował. Wtedy może staniesz się bardziej odporny na bzdurną argumentację, którą promuje Rebel Yell. Lekcja historii może się przydać. Bo Rebel Yell uważa że jak ktoś chodzi na msze trydenckie to na pewno jest szczerym chrześcijaninem. Poczytaj sobie, jeśli nie czytałeś, o Świętej Inkwizycji, z jakiego powodu powstała. Ci wszyscy ludzie, których badała Inkwizycja, uczęszczali na msze trydenckie (aczkolwiek wtedy się tak nie nazywały). Mimo tego Inkwizycja miała wątpliwości co do szczerości ich wiary.

  Jakbyś próbował się zastanowić, dlaczego Rebel Yell uważa to co uważa, to byś miał szansę zrozumieć że bywając na Karolkowej uległ on najprawdopodobniej właśnie takim samym sztuczkom psychologicznym, które stosuje Braun, a czego dowodzi zdjęcie wrzucone pod #107. Braun zupełnie celowo stylizuje się na Chrystusa a jego władcza, pouczająca poza a la Pantokrator pewnie wynika z wszczepionego mu w dzieciństwie przeświadczenia, że ich przeznaczeniem jest panowanie nad masami złych i występnych gojów, którzy nawet nie są ludźmi, jak ktoś wyżej argumentuje (ciekawa teza, aczkolwiek dość prawdopodobna).

  Braun nawet nie musi udawać. Ale wam trochę wiedzy może się przydać.

 123. Barbara Chojnacka said

  Ad Rebel Yell
  Ad Aqurille
  Nie warto się przejmować nienawistnikami
  Niech szczekają a my idziemy dalej

 124. AlexM said

  Nie warto się przejmować nienawistnikami
  Niech szczekają a wy idźcie dalej

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: