Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (52 – …
  Marek o Inne aspekty przemysłu co…
  gnago@o2.pl o Ludzi wybitnie uzdolnionych łą…
  gnago o Śmierć lekarza rodzinnego
  I*** o Herbert, czyli skąd się w…
  bryś o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Śmierć lekarza rodzinnego
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Dziś Węgry, jutro Polska – czy…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  I*** o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Siekiera_Motyka o Śmierć lekarza rodzinnego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Zagrożenie dla wasali

Posted by Marucha w dniu 2019-02-07 (Czwartek)

Przedstawiam kolejny znakomity tekst analityczny A. Śmiecha, który w sposób merytoryczny pokazuje polityczny debilizm albo wprost agenturalność nijakiego Żaryna.

Zygmunt Wrzodak

*                        *                         *

Rosja jako zagrożenie dla wasala

Tytuł poniższego tekstu, przyznaję ostry i nie pozostawiający marginesu na odmienną interpretację, jest całkowicie zamierzony i przede wszystkim, odpowiada rzeczywistości, jaka nas otacza. Wasalizacja Polski wobec USA postępuje w szybkim tempie. Trudno już to, co się dzieje, przesłonić coraz bardziej prymitywną propagandą frazesów patriotycznych, które nic nie znaczą wobec wymowy faktów.

Zauważają to już nawet ludzie stojący generalnie po stronie rządu „dumnych Polaków”, co prawda „powstałych z kolan”, ale obecnie już tylko pełzających na czterech z podkulonym ogonem przed hegemonem zza Atlantyku.

Piotr Lisicki w „Do Rzeczy” wskazał na całkowicie zamierzoną „bezalternatywną” politykę PiS doprowadzenia za wszelką cenę do zainstalowania stałej bazy USA w Polsce. Pyta, co się stanie, jeśli dalszym krokiem USA będzie żądanie spełnienia roszczeń organizacji żydowskich, lub jakiś nowy ambasador następnego prezydenta USA, np. lewicowego, będzie żądał upowszechnienia praw LGBT w Polsce.

Takie pytania stawiały do tej pory jedynie media takie jak „Myśl Polska”, czy różne portale internetowe, których wspólnym mianownikiem jest stygmatyzowanie przez propagandę PiS mianem zdrajców i „agentów Kremla”. Naturalnie płaszczenie się przed USA w oparach żałosnej retoryki godnej ślepo wiernych kundelków, jest zapewne wyrazem wręcz pomnikowego patriotyzmu partii o kuriozalnej nazwie, która z prawem i sprawiedliwością dawno nie ma już nic wspólnego.

Świadectwem tego szczególnego stosunku jest ostatnie wystąpienie premiera RP, z okazji 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a USA. Zdaniem Morawieckiego przyjaźń między Polską a USA trwa „setki lat”(!) i jest ona „fundamentalna dla przyszłości świata”(!!!), ponadto premier pamięta, jak „w latach 80. i 90. (XX wieku) budowaliśmy pierwsze kroki ku naszej wolności, to Ameryka była dla nas zawsze wielkim, wspaniałym przyjacielem”.

Znaczy się wolność nastąpiła dopiero w 2015 r.? Co prawda w latach 80-tych były sankcje, które uderzały w zwykłych Polaków, a co gorsza od lat 50-tych USA planowały zniszczenie Polski bombami atomowymi w ramach obrony przed ZSRR, ale nic to. My, Polacy jesteśmy bowiem zdolni do największych poświęceń, zwłaszcza w imię „eternal friendship”.

PiS poszedł już drogą bezalternatywne polityki wobec Ukrainy z fanatyzmem będącym ewenementem w historii polityki światowej. Drugim bezalternatywnym elementem jest poddanie się USA. Kiedy tę żałosną politykę porównamy do polityki Węgier lawirujących pomiędzy UE, NATO (Orban popiera pomysł armii europejskiej), a Rosją, czy obecną politykę Włoch, widać, że nie mamy czego szukać, pomiędzy narodami myślącymi kategoriami interesu własnego, a nie interesu innych.

Morawiecki jest przekonany, że w osobie p. ambasador Georgette Mosbacher „mamy wielką przyjaciółkę, wielkiego przyjaciela Polski”. Tak, przyjaciela, który od początku swojego pobytu wtrąca się w sprawy wewnętrzne Polski i to z sukcesem w takich sprawach, jak media, PKP Energia, Uber itp., itd. O wymuszeniu na Polsce przez USA i Izrael zmiany ustawy o IPN też trzeba zawsze przypominać ślepcom żyjącym jedynie dniem dzisiejszym.

Tymczasem skutki wasalizacji obserwujemy gołym okiem. Ogłoszenie przez sekretarza stanu obcego państwa (Mike’a Pompeo), że konferencja antyirańska odbędzie się w Warszawie, świadczy o tym, że USA nie szanują swojego wasala. Przecież można było odegrać szopkę z rzekomo polską inicjatywą, na którą wspaniałomyślnie godzą się USA. Na żądanie USA komplikujemy sobie relacje z Chinami. Niestety, Polska wychodzi naprzeciw i w istocie oddaje całą swoja niezależność frakcji Partii Wojny w USA, neokonserwatystom reprezentowanym w rządzie Trumpa właśnie przez Pompeo i Johna Boltona.

A co będzie dalej, kiedy już baza amerykańska stanie w Polsce, kiedy nasz kraj zostanie nasycony bronią ofensywną i stanie się pierwszym celem w ewentualnej wojnie? PiS nie może sobie pozwolić na otwartą spłatę astronomicznych żądań żydowskich wspieranych bezwarunkowo przez USA. Polski na to po prostu nie stać ani teraz ani w przyszłości a i elektorat by tego nie zniósł. Ale tak dalece idące powiązanie organizmu Polski z USA, jakie proponuje PiS, da możliwość przeróżnych manipulacji i spłaty pod innym szyldem, przy braku transparentności rozliczeń. Tzw. odszkodowania mogą pójść bokiem przy okazji finansowania wojsk amerykańskich w Polsce, przy okazji różnych inwestycji itd.

Nie wykluczam również realizacji wspomnianego niegdyś przeze mnie pomysłu „symbolicznego” (w cudzysłowie, bo to ciężkie miliony) zwrotu Żydom kwartału z Pałacem Kultury lub bez niego, jeżeli grupa głupców doprowadzi do jego zburzenia.

S. Żaryn i jego lista zagrożeń

Aby tak zaawansowaną wasalizację Polski zrównoważyć, PiS musi eskalować propagandę demonizującą Rosję, jako wroga Polski i ludzkości. W grudniu 2018 r. z mocnym manifestem w tej sprawie wystąpił Stanisław Żaryn, rzecznik koordynatora ds. służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.

Najpierw pojawiły się tweety autorstwa Żaryna, z listą zagrożeń ze strony Rosji. Oto diagnoza rzecznika:

Działania podmiotów powiązanych z Federacją Rosyjską realizowane w formie ataków na Siły Zbrojne RP:
• 1. Kreowanie atmosfery nieufności i konfliktów w MON;
• 2. Propagowanie poglądów strony rosyjskiej na popularnych wśród żołnierzy forach,
• 3. Polaryzowanie polskiego społeczeństwa w kwestiach obronności;
• 4. Degradacja relacji Polska-USA, Polska-Ukraina i Polska-Litwa;
• 5. Inspirowanie i podsycanie napięć między SZ RP i wojskami sojuszniczymi;
• 6. Niszczenie wizerunku Wojska Polskiego w społeczeństwie;
• 7. Pobudzanie postaw antyunijnych i antynatowskich;
• 8. Propagowanie mitu niezwyciężonej Armii Czerwonej oraz „wyzwolenia Europy po WWII”;
• 9. Obniżanie morale polskich żołnierzy poprzez promocję wizerunkową SZ FR

Komentarz.

Mając na uwadze obecne działanie CBA i problemy B. Misiewicza, pupila ministra Macierewicza, należy zapytać, czy to przypadkiem nie Rosja stoi za atakami na opokę oporu wobec Kremla? O jakiej degradacji mówi S. Zaryn? Oczywiście wasalny stosunek do USA jest degradowaniem normalnych stosunków, ale chyba nie chodzi o to, że dzieje się tak pod wpływem propagandy Rosji?

Władze Litwy i przede wszystkim Ukrainy same degradują nasze stosunki robiąc to, co robią. No, chyba, że państwowa gloryfikacja OUN/UPA i ostatnie marsze na cześć Bandery, to także skutek działań agentury rosyjskiej.

Trudno powiedzieć co p. rzecznik ma na myśli mówiąc o inspirowaniu napięć z wojskami sojuszniczymi (chyba chodzi o permanentne wypadki drogowe żołnierzy USA). A niszczenie wizerunku Wojska Polskiego w społeczeństwie i obniżanie morale? Czy aby myślimy o tym samym kraju?

Jeżeli chodzi o pobudzanie postaw antyunijnych, to wreszcie dowiedziałem się, kto (Kreml) stoi za ostatnim atakowaniem ze strony elektoratu PiS instytucji unijnych za ingerencję w polskie sprawy. No i ten mit „niezwyciężonej Armii Czerwonej”? Rozumiem, że dla Żaryna zwycięstwa Armii Czerwonej od Stalingradu po Berlin to mit sowieckiej propagandy? A wyzwolenie? Tak, dla dziesiątek milionów ludzi, w tym dla Polaków, było to wyzwolenie od okupacji niemieckiej, dla p. Żaryna jest to tylko wciąż zamiana jednego okupanta na drugiego (wpis z 30.01).

Chciałbym, aby wreszcie rząd PiS reprezentujący punkt widzenia, że nie było Polski po 1944 r. ogłosił to oficjalnie, na arenie międzynarodowej. Ciekawa byłaby reakcja ONZ, USA, Niemiec itd. PiS powinien też konsekwentnie przywrócić stosunki wszelakie do stanu z 31 sierpnia 1939.

Tweeterowe wystąpienie Żaryna było zapowiedzią artykułu jego autorstwa jaki ukazał się w „Washington Examiner”, witrynie czasopisma o tym tytule, wydawanego przez Clarity Media Group, będące własnością rodziny Anschutzów (pochodzenia niemieckiego). Obecny wydawca i głowa rodziny to 79-letni miliarder Philip Anschutz. „Washington Examiner” zajmuje wg amerykańskich standardów stanowisko konserwatywne.

Tam właśnie S. Żaryn zamieścił tekst pt. „Jak Polska odbiera pełzającą agresję Kremla?”. Żaryn wskazuje na doskonalone przez Kreml przez dziesięciolecia metody medialnej dezinformacji i uważa je za największe zagrożenie dla bezpieczeństwa Zachodu w najbliższej przyszłości. Rosyjskie operacje dezinformujące i propagandowe mają wywołać chaos na Zachodzie, podważyć współpracę NATO z UE. Wszystko to ma służyć realizacji imperialnych celów i ambicji Rosji.

Żaryn bez wahania oskarża Rosję nie tylko o wojnę na Ukrainie i zestrzelenie tam samolotu malezyjskiego, o otrucie Skripali, ale także w tym samym zdaniu o „tragedię smoleńską”. Co ciekawe dalej, Żaryn w swym antyrosyjskim zapamiętaniu atakuje w istocie prezydenta Trumpa powtarzając tezy Demokratów o ingerencji rosyjskiej w wybory w USA. Oskarża także Rosję o ingerencję w wybory we Francji oraz w referenda w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Zatem np. Brexit (strzeż się pan, panie Farage, ruski pachołku!), to sprawka Rosji!

Także protest „żółtych kamizelek” we Francji zdaniem Żaryna „wysoce prawdopodobnie” to Rosja wykorzystała dla swoich celów. Oczywiście rzecznik powtarza też litanię oskarżeń dotyczących zagrożeń dla Polski ze strony Rosji.

Cóż można powiedzieć. Tekst Stanisława Żaryna to swoiste kuriozum i w istocie autodiagnoza najskrajniejszej rusofobii, która jest już tak groteskowa, że przestaje śmieszyć. [Jakie kuriozum? Przecież taki pogląd na świat jest absolutnie typowy dla większości mieszkanców Polski! – admin]

Przekaz pana Żaryna jest prosty jak jego wizja świata – za całe zło drogi mlecznej odpowiada Rosja, wszystkie negatywne rzeczy, które dzieją się na świecie są efektem tajnej, przebiegłej, groźnej, przerażającej, mającej ukryte złowieszcze cele, polityki Rosji i Putina osobiście. Demonizacja posunięta jest do takiego stopnia, że w gruncie rzeczy nie dowiadujemy się najważniejszego – dokąd ma owa polityka Rosji prowadzić, jaki jest jej cel, co Rosja ma przez to osiągnąć?

Czy celem Rosji ma być okupacja całego wolnego świata? Tego się nie dowiadujemy, bo przecież nie o to chodzi. P. Żaryn nie zastanawia się nad rzeczywistymi problemami tego świata. Kiedyś zakodowano mu, że zło to wyłącznie Rosja i tak już mu zostało. Suwerennośc można utracić tylko na rzecz Rosji. PiS godząc się na utratę suwerenności poprzez akceptację traktatu lizbońskiego oczywiście żadnej suwerenności nie oddawał, to była tylko metafora, teraz podlizując i oddając się USA także nie traci żadnej suwerenności. Przeciwnie, te działania to wyraz głębokiej godności narodowej i niepospolitego patriotyzmu, na dodatek wzmacniające nasza suwerenność.

Co? Nie wierzysz, trollu i sowiecki pachołku? Tym gorzej dla ciebie.

To nie jest polityka, to oddawanie losu Polski obcym bez możliwości jakiegokolwiek manewru. Ktoś, kto chce naprawdę wyrwać Polskę z pochodu szaleństwa musi zacząć od porzucenia wszelkich polityk bez alternatywy, a więc amerykańsko-atlantyckiej i ukraińskiej. Dopóki tego nie zrozumieją pogrobowcy klęskowych powstań, mistycy rusofobii i inni ludzie dotknięci obsesjami, dopóty będziemy tkwić w oparach absurdu, w matriksie XIX i XX-wiecznym i degradować się do poziomu republiki bananowej.

Adam Śmiech

http://wrzodakz.neon24.pl/

Komentarze 34 do “Zagrożenie dla wasali”

 1. Peryskop said

  Czy ktoś zna powiązania Żarynów : rzecznika i prof. senatora ?

 2. RomanK said

  A panowie- jak wola,..czekac zgadujac- pierdykna….. czy nie pierdykna??
  Czy gwarantowac ..ze jak pierdykniecie…. to wam odpierdykniemy natychmiast tak….ze nie schowacie sie ani w Moskwie ……ani w Omsku….
  Nadmieniam ,ze to pierwsza taka opcja mozliwa…… od ponad 400 lat….

 3. RomanK said

  Wymiana elit… czyli przeszczepy głów.
  Zacznijmy od cytaty. W swojej głośnej książce, chociaż starannie zadeptanej o znamiennym tytule „Masters of Discurse”..Adam Israel Shamir rozpoczynając książkę piszę tak:
  … ” Imperializm korporacyjny USA nie jest duchem bezcielesnym, jest sumą pragnień i czynów elit USA. A elity USA są w dużej mierze żydowskie i w jeszcze większej części akceptują żydowskie wartości i ideę. Kilka lat temu, amerykański pisarz żydowski Philip Weiss pisał w New York Observer: „Nie chcę wiedzieć, jaką część establishmentu stanowią Żydzi. Dwadzieścia procent, pięćdziesiąt? Przypuszczam, że trzydzieści”. Żydzi stanowią 30% studentów Harvardu, donosiła The Forward – gazeta Zydów amerykańskich. Hillel Society podaję takie liczby: ogólna ilość studentów 6658; ilość studentów żydowskich: 2000 (około); ogólna ilość absolwentów: 10351; ilość absolwentów żydowskich: 2500 (około). A więc, elity USA są żydowskie wwiekszym stopniu, niż zwykle się o tym sądzi. Jeśli chodzi o ducha, to Karol Marks mówił o „żydowskim duchu Jankesów”. Mniej znany marksistą, Sombart, pisał o tym szczegółowo. Według mnie błedem jest mówienie o „żydowskim lobby”, możemy mówic o zawłaszczeniu, zastąpieniu przez Zydów starych elit WASPowskich. Żydzi stanowią jakieś trzy procenty ludności USA. Brytyjczycy zawładneli Indiami stanowiąc o wiele mniejszy procent ludności; tak samo było z rządząca mniejszością w Syrii. Normanowie wiekami rządzili Brytania pozostając mniejsza ilością. Cała rosyjską szlachta za cara stanowiła 2-3% populacji, natomiast wyższe kasty społeczenstwa hinduskiego obejmują co najwyżej jakieś 5%. W obecnych czasach, Żydzi są dobrze wkomponowani w „korporacyjny imperializm USA” na wielu poziomach i nie potrzebują go zwalczać, lecz go wykorzystują. Lobby żydowskie jest mechanizmem dodatkowym, składajacym się że skrajnych nacjonalistów żydowskich. Problem polega na tym, że resztą- nie wchodzący w skład żydowskiego lobby establishment USA, składa się- jakpowiedziałem- w przeważającej części z Zydów nie będących nacjonalistami. Dążą oni do kompromisu, a ten kompromis ma być czymś w rodzaju łagodnego nacjonalizmu żydowskiego…” koniec cytaty….”
  Trudno o lepszy i bardziej zwięzły wykład. Pikantności dodaje znajomość faktu, że tą metodą przeszczepu głowy- wielkim grupom społecznym wymyślona została, przetrenowana i udoskonalona na ziemiach Polski, wśród Polaków i że to właśnie Polacy byli pierwszym experymentalnym narodem- jaki poddano temu zabiegowi na wielka skalę i pozostają nim do dziś.
  I mam nieodparte wrażenie obserwując to co dzieje się dziś na Ukrainie , że ” kurczaki wróciły , żeby się dopiec”-jak powiada amerykańskie przysłowie. Obserwuję wojnę …wojnę elit.. gdzie najmocniej biją oligarchowie i zbijają największą kasę, a najgęściej giną chłopy..biedota gnana poborem i bieda… Rusini, Slowianie…tylko dlatego ,że operacja przeszczepu łba poszła w złym kierunku.
  Bo to wszystko zaczęło się na Ukrainie.
  To właśnie na Ukrainę..do miasta Bar przybył Nowy Mesjasz i uczeń Zwi Shabatai- Jakob Frank Dobrudzki, skąd rozwlókł na cały świat zarażę antynomianizmu znana pod nazwa Frankizmu i Donmeh.
  Dziś oficjalną religia najwyższych elit global syjonistycznych i bez wyjątku antynomiastycznych, illuminackich i korzennych.
  Experyment ten dla Wielkiej Rzeczypospolitej Szlachckiej Obojga Narodów skończył się tragicznie, upadkiem… upadkiem gospodarczym, politycznym , finansowym , demograficznym, religijnym, moralnym i etycznym, upadkiem militarnym i likwidacją państwowości. Dokładnie, jak zapowiedział Frank przybywając do Polski…
  Wymiana elit nastąpiła w Polsce poprzez przejmowanie ekonomicznej dominacji i likwidowaniu narodowej elity- szlachty..(poprzez doskonałe zorganizowanych w kahalna dintoire) w drodze konwersji, wżenianiu w rody polskie i pseudo assymilacji…Proces twajacy od 1750 roku do dnia dzisiejszego wymiany elit przerwała dopiero wojna, II wojna światową…z krótka ,ale jeszcze tragiczniejsza przerwa na wybicie fizyczne elity polskiej – i tylko na okres okupacji niemieckiej IIIRzeszy…
  W Europie odbywało się to zupełnie podobnie, wspomagane hegemonia finansowej potęgi Rothschildow, wspomagane potęga militarną Imperium Brytyjskiego i USA i illuminackiego Boshevizmu zmasakrowanej Rosji, zamienionej w Neochazarski ZSRR.
  Rekompensowany z nawiązką zaraz po wojnie, II wojnie, bo właśnie wtedy dokonano przyszycia łba na odgłowionym korpusie Polski, dokonując tego zabiegu za pomocą ciekawej i sprytnej metody dwóch sojuszy…
  Sojuszu Parobka z Arendarzem i Sojuszu Pały z Pastorałem….
  I wszystko byłoby cymes- gdyby nie ta cholerna demografia.
  Mieszanie Parobka z Arendarzem to był dobry, doskonały pomysł- zakładając, że wtedy genetyka była całkiem w zarodku… i dopiero później się okazało , że owszem to dzięki genetyce mieszanką zaczyna przyjmować urodę arendarzy i inteligencję parobków, zachowując wspólny charakter i przymioty ducha.
  Stąd usuwanie Polaków..a rczej odradzających się polskich elit, że szczególnym dokładnym eliminowaniem tzw elementu aktywnego. Bo pasywny -jest akceptowany i pożądany -jak wół..będzie ciągnął bez brykania..
  Kaście- jaką miała zastąpić polska elitę odrastała polska konkurencja..i nastąpiła gwałtowna konieczność jej likwidacji. Rozpoczęto zatem proces usuwania Polaków z Polski, po dokładnej selekcji na aktywność już od roku 1974….Proces jednak był zbyt wolny – konkurencja przybierała zastraszające rozmiary i walka z polska narodowa konkurencja na drodze normalnej była nie do wygrania. Proces likwidacji był jedynym wyjściem i należało go zdecydowanie przyspieszyć… tym bardziej ,że to samo rozpoczęło się w Rosji i innych republikach z różnym natężeniem. Istniała paląca potrzeba i konieczność stworzenia większego marginesu bezpieczeństwa i wygodniejszej strefy ochronnej dla nowej kasty panów, oraz doddatkowo zabezpieczenia jej systemem knstytucyjno politycznym z prawami własności i wystarczającą bariera przywilejów. To zaowocowało właśnie owym kuriozalnym systemem konstytucyjno- prawnym i politycznym, elekcyjnym, jaki oglądacie..Systemem Oligarchicznym – o wyraźnej orientacji ethnicznej. To doskonały system! On tylko tak idiotycznie wygląda..nie dlatego- że robili go idioci….ale dlatego , że robili go dobrzy fachowcy dla idiotow)
  O samych idiotów w wystarczjacej ilości, zadbali wprowadzając nowy, stworzony specjalnie do tego celu system edukacji Polaków i ich dzieci.Wspomagany przez system mass mediów.
  Ten absurdalny system opiera się na haśle: Stawiaj na polskość- glosuj na parchatych!
  Ukrywanie wielkości tzw emigracji polskiej od dawna wydawało mi się podejrzanym, dlatego od 20 lat dobijam się o wiarygodne dane..zbywany milczeniem i brakiem jakiejkolwiek reakcji.
  Demografia decyduje o przyszłości wielkich grup społecznych
  …w Polsce demografia wygląda tragcznie…bez demografii nie ma żadnej przyszłości. Ja rozumiem ,że w Polsce- tej xenokracji, dla przyrośnięcia tego nowego obcego łba, potrzebny jest i dłuższy czas i większy margines bezpieczeństwa. Ale to- co zrobiono w Polsce- przekracza wszystkie granice! Stworzono w Polsce bowiem gigantyczny margines bezpieczeństwa. Z moich i innych badających sprawę szacunkowych danych wynika, że Polskę opuściło od 1974 roku nie mniej- nie więcej, jak ok 8mln ludzi.. czyli 20% narodu -w czasokresie zaledwie jednego pokolenia. To nie jest, bo nie może być przypadkowe.. ale jest to dobrze przemyślany sposób na załatwienie problemu, jaki z rozmysłem założono, że wywala 20 procent..Po to tylko- żeby przerwać ciągłość pokoleniowa elity polskiej …20%.całej polskiej populacji… I tego dokonali…bezkarnie, na naszych oczach.
  To zbrodnia! Zbrodnia gorsza i o wiele większą niż wszystkie powstania narodowe wzięte razem do kupy!
  W sytuacji- kiedy wystarczy 5% i ma się pewność…zdecydowanego wpływu na losy kraju.
  O czym to świadczy???
  Chyba tylko o tym, że istnieją jakieś ważne i dalekosiężne plany wiążące się z tym naszym polskim terytorium i tym miejscem w geopolitycznych, globalnych, dalekosiężnych planach Globalnej Elity.
  Wyrzynanie Slowian na Ukrainie trwa…nadzorowane i finansowane przez wielkich tego świata i przy ślepym poklasku tzw normalnych Polaków i innych Slowian. Moderowane umiejętnie za pomocą mediów, edukacji i nachalnej politycznej propagandy….
  Przypomina mi to czekanie w zagrodzie zakładów mięsnych bydła, które powoli, ale stałe przesuwa się żując siano… nieuchronie skazane na rzeź…
  RomanKafel
  Dallas Texas Feb.21.2015

 4. Kojak said

  Wasalizacja Polski ? NIE ! Polska pod rzadami zydowstwa jest ordynarna, niedomyta i smierdzaca kurwa zdolna do wszystkiego ! Ta ordynarna kurwa jest nieobliczalna ! Przyklad konferencja w sprawie Iranu ! Polska kurwa dowiedziala sie o niej z …Usraela i z euforia zgodzila sie kurawic w Warszawie dla alfonsow z Usraela|

 5. Zerohero said

  Dobry tekst Panie Romanie.

  a nawiasem mówiąc warto pamiętać o takich pajacykach jak Gadowski, Żebrowski, Cejrowski, Sumliński, bloger-grafoman Coryllus, Ziemkiewicz itp …. Oni mocno koncetnrują się na jakimś nieważnym, drugorzędnym temacie na którym wybijają się jako „dobrzy ludzie”. np. jakaś drugorzędna aferka, slogany o WSI, żołnierze wyklęci, precz z komuną, 3-rzędne ciekawostki historyczne, PO vs PIS itd.
  Ciężko u nich znaleźć operowanie kategoriami interesu narodowego. Tego pojęcia u nich nie ma.

  ______________N_I_E___M_A_______ !___!___!___!___!

  Charakterystyczne jest u nich również unikanie uczciwego podejścia do tematu żydowskiego. np. w apogeum burzy nad ustawą IPN oni ledwo wydukali z sienie jakieś poparcie dla Polski, Gadowski nawet powiedział, że „polska jest atakowana”, ale w formie bezosobowej. Nie wiadomo przez kogo.

 6. lopek said

  Tutaj nie chodzi o Polskę – bo tej już nie ma – natomiast sieroty po Polsce nie stanowią żadnego problemu dla unych. Mamy do czynienia z jednostronną wojną czarciego pomiotu z ludzkością stworzona przez Boga. Chodzi o to aby ludzi przerabiać na szatańskie odchody – równolegle na wszystkich kontynentach z Ameryką włącznie i to się dzieje. Dlatego nie jest wykluczone, że Rosja powróci i do Ameryki Południowej z Kubą włącznie – aby zachować tę równoległość w przerabianiu ludzi na szatańskie odchody – całymi kontynentami.

 7. Joannus said

  Ad 3
  Panie Zerohero, psy szczekają, karawana idzie dalej – ku zagładzie śniąc snem wariata.
  Debil na górze , debil na dole

 8. Joannus said

  Ad 6
  ”……o Polskę – bo tej już nie ma ”

  Pan niestety nie rozumie tego co pisze, bo inaczej nie sposób tego zinterpretować.

  Takoż samo rzecze rozżalony mały Kazio – nie mam ojca, bo zachcianki nie spełnił

 9. Marek said

  Ten absurdalny system opiera się na haśle: Stawiaj na polskość- glosuj na parchatych!
  ===
  Dokładnie tak samo, jak mają romusie w juesej.
  „America first”, a wyborcy, włącznie z Polonią, głosują na żydów.
  Z Kaflem włącznie.
  Przyganiał kocioł…

 10. Peryskop said

  Te, Lopek, nie bądź taki roztropek.
  Spec od „szatańskich odchodów” i „czarcich pomiotów” się produkuje jak Stachanow na akord.

  Pieprzenie w kółko, że „Polski już nie ma” to perswazyjna robota sajanów, hasbary albo zwykłych frustratów – zwłaszcza tych na emigracji, którzy muszą jakoś pogodzić się z otaczającym syfem i w tym celu prowadzą kampanię anihilacji kraju skąd pochodzą. Taka demonizacja anihilacyjna.

  A obracanie exkrementami przemieszanymi ze świętojebliwościami wskazuje na stepowe kożenie w DNA.
  Wpadłeś !

  Zmień nicka i próbuj ostrożnej.

 11. Joannus said

  Ad 10
  Swego czasu pozwoliłem sobie skrytykować jakąś Pana wypowiedź.
  Tym razem przeciwnie mówię, bardzo udane skwitowanie.

 12. RomanK said

  Widzisz fizolofie..lzesz, jak zwykle…. I Amerykanie I Polonia wybrali Trumpa….
  Sam nie moglem w to uwierzyc..a jednak.Lobuz jest i bedzie lobuzem bez wzgledu na etnicznosc….
  A o wiekszosci przekretow zydowskich lobuzow wiemy tylko dlatego ,ze wsrod nich nie brakuje tez porzadnych ludzi, ktorzy o tym odwznie informuja. Dokladnie, jak I wsrod Polakow takich parchtych gnojkow…..jak ty:-))_)

 13. Marek said

  I kto tu łże?
  Cały Baiły Domek napompowany jest żydami.
  A twój prezydent, to zwykła ścierka żydowska, do wycierania i najgorszej parchatej roboty w wielu regionach świata, o czym wiemy bardzo dobrze, szczególnie w Gajówce. Filozofie od siedmiu boleści.

 14. Jack Ravenno said

  LOPEK w swojej pisaninie dotyka sedna problemu. To aż tak przeszkadza?

 15. Marek said

  Cwaniaczek uciekinier, chce nam wmówić, że Poalcy to ostani doornie, bo wybierają Dudaszy oblepionych żydami, a on sam i jemu podobni wybrali Donalda oblepionego takimi samymi żydami. Ty się „parchaty gnojku” – twoje słowa – wreszcie ogarnij i spójrz w lustro, hipokryto.

 16. antykomunista. said

  Ciemny I ksztalcony lud wszystko kupi, przepraszanie za Jedwabne, ze w Aushwitz gineli Zydzi a nie Polacy. Ciemny lud wierzy w bajki Grossa, I ze komunizm nie byl zydowskiM eksperymentem na Slowianach. Oplacony 78 miliony mi zabitych poprzez zydowskich enkaeudzistow. Co wieksi ciemniacy nawet wierza ze Rosja na nich napadnie. Nie ciemne Polactwo to zydowskie kacapy chca napasc na Rosje. Duda zydowski prezydent Polin chce sobie na czolku naklic cel pociskow Awangarda pragnac sprowadzic. Do Polski amerykańska Bron nuklearna.

 17. Marek said

  I jeszcze jedno, ten twój idol oblepiony żydami już podczas kampanii wyborczej przed ajpakiem klękał na kolana i skakał przed żydami, jak małpa. Z góry było wiadomo, komu będzie służyć. Więc nas tu nie pouczaj ze swojej teksańskiej ambony, jak nam żydowską głowę przyszyli w Polsce, bo sam przyszywałeś podobną w juesej:)

 18. Marek said

  LOPEK w swojej pisaninie dotyka sedna problemu. To aż tak przeszkadza?
  ===
  mnie osobiście nie przeszkadza, a nawet cieszy osobliwy język Lopka.

 19. Olo said

  Po żydo-banderowskich qurwach trudno się spodziewać żeby były dziewicami.

 20. Darexmaj said

  Przyslanie do Polski tego ochydnego Lachociaga jako ambasadora
  jest egzemplifikacja traktowania Polski przez USRAEL.Patrzac na wyczyny tego ob(Z)ydliwego babola mozna dojsc do wniosku ze
  Repnin albo Sierow nie byli tacy zli.

 21. lopek said

  Re 8:
  „Pan niestety nie rozumie tego co pisze, bo inaczej nie sposób tego zinterpretować.”
  ==========
  Wszystko już było:
  „13 Dlatego mówię do nich w przypowieściach, że otwartymi oczami nie widzą i otwartymi uszami nie słyszą ani nie rozumieją.”
  Panie Joannus – Pan nie jesteś pierwszy rzecz ujmując – w powyższym kontekście.

 22. Birton said

  pasuje ja ulał pojęcie wprowadzone przez Wańkowicza w jego książce – kundlizm

 23. lopek said

  Re 10:
  „Te, Lopek, nie bądź taki roztropek.”
  =========
  Spokojnie – bo wystarczyło tylko w stół uderzyć i proszę – coś na nim zabrzęczało.

 24. Birton said

  a jak jest kolejność metod żydowskiego działania ?
  zignorować
  zdementować
  ośmieszyć
  przekupić
  zastraszyć
  zabić
  szczegóły w Hasbarze
  niestety Kościół nie wspiera już Polaków, ugruntowuje swoją pozycję materialną, która doprowadzi go powtórnie za 100 lat do wiary na poziomie katakumbowym; pewnie dogadał się z żydostwem, choć przyzwolenie na „Kler” wskazuje, że nie do końca

 25. ech said

  @3
  Norman Finkelstein is quoted by Tablet magazine article „His Jewish Problem” as saying that Shamir „has invented his entire personal history. Nothing he says about himself is true – KafelRrr.

  To jest to, kogo Kafel podaje na stół, z ubikacji między uszami. Parchatego cytować, który jest dysydentem żydowskim, znaczy puszcza o-pare jak jest, redagowaną przez mądrzejszych i znamienitszych.

  Bardzo inteligentna buzia, jak to u żydów.

 26. NICK said

  Ech.
  Nnno.
  Nie szydzę.

  Norman F. jest do opracowania.
  Nie szydzę, Adminie.

 27. POLSKA po odbiciu się od ŚCIANY MOSKIEWSKIEGO ZAKONU dryfuje ku ŚCIANIE?!

 28. ? said

  Re 10. Peryskop: „Pieprzenie w kółko, że „Polski już nie ma” to perswazyjna robota sajanów, hasbary albo zwykłych frustratów”

  Zgoda! Mimo wszystko, patrząc na zachód od Odry, w Polsce jest o co walczyć i jest się czym cieszyć. Naprawdę. Jest jednak cała masa chłamu, który próbuje nam ten kraj zohydzić.
  Oczywiście, nie należy tu mieszać Gajowego, który po wojskowemu chce tylko przywołać towarzystwo do pionu i zrobić porządek.

 29. Peryskop said

  Re 28
  Zgoda Panie Gajowy.
  Rozmaite zagrywki czuję i jak Pan wie mam niezłą aparaturę do ich oceny.

  Nawet dobór nicka świadczy o dobórancie, jak Jack Ravenno – przejaw komplexów na tle polskości.

  RomanK i mnie zadziwia ale tylko momentami.
  Teraz sugerując jakoby Trumpa wybrał ten czy inny odłam am. społeczeństwa, podczas gdy łatwo sprawdzić, że po wielkim namyśle oraz po moduach w śfiętych śfiątyniach wybrali go … Elektorzy.

  A kto retorycznie wybrał Elektorów ?
  I na jakich zasadach wysnutych z mroku ?

  Moim zdaniem szwabsko-starozakonnego Trumpha po prostu desygnowano.

  Bo gwarantował korzystniejsze dla Śfientego Grona Mrocznych Elektorów przejście przez trudny i bolesny proces demontażu Imperium – niż ta skompromitowana Cała Hidiotka.

  Baby nadają się tylko do pewnych celów – z prokreacyjnymi na ciele…

  Te sprawy determinują naturalne zestawy hormonów.
  Które od niedawna można nienaturalnie wyginać.
  Wszakże nie bez-szkodowo.

  – Tera bede baba – mawiał u Laskowika niezapomniany Pelag Pigwa.
  Bo chłopu zawsze łatwiej udawać babe, niż babie chłopa.

  A teraz mamy wysyp tego rodzaju ustawek.

 30. RomanK said

  Panie Macieju… obojetnie co sie panu wydaje… jest- jak jest..co znaczy, ze ani nie bedzie inaczej – jak powinno byc, ani co za tym idzie- byc nie moze…wybieraj pan.

 31. Peryskop said

  Re 30
  – …wybieraj pan.

  Na szczęście dojrzałem do stanu, aby świadomie olewać wybory.

  Tylko się przyglądam, zastanawiam i analizuję. Bez emocji i chciejstwa.

  A co uznam za warte – dzielę się z innymi.
  Bo taki czuję obowiązek względem innych humanoidów (p)oszukujących w zbożu.

  ===

  A propos (p)oszukiwań – bardzo się uchachałem, gdy ongiś w Londynie dowiedziałem się od tamtejszych Czechów, że w ich języku – a może slangu ? – „szukać” znaczy tyle co „perdolens” – choć „dolor” hiszp. = ból …

  To może wynikać z tego, że dla wielu kobiet stosunki sexualne bywają bolesne ?

  Tak czy owak tym lepiej teraz rozumiem, dlaczego staruszka babcia kolegi Wojtka ze Szczawna Zdroju, pochodząca z dobrej ziemiańskiej rodziny z Gniewkowa w poznańskiem, skądinąd osoba nobliwa, skromna i dobrze wychowana – przy grze w „66” (co uwielbiała), szafowała rozmaitymi deklinacjami i koniugacjami słowa „pierdolić” – w jej głębokim przekonaniu oznaczającego tyle, co się mylić, wygłupiać, żartować, psuć, dokuczać.

  Wg wikisłownika – znaczenia:

  czasownik nieprzechodni niedokonany (dk. brak)
  (1.1) wulg. lekceważyć
  (1.2) wulg. zmyślać, mówić coś głupiego
  (1.3) wulg. czasownik ekspresyjny, wyrażający np. niedowierzanie, zaskoczenie

  czasownik przechodni niedokonany (dk. brak)
  (2.1) wulg. mylić
  (2.2) wulg. uprawiać z kimś seks (jako strona aktywna)
  (2.3) wulg. zmyślać, mówić coś głupiego
  (2.4) wulg. lekceważyć
  (2.5) wulg. psuć

  czasownik zwrotny niedokonany pierdolić się (dk. brak)
  (3.1) wulg. mylić się (w zn. być mylonym)
  (3.2) wulg. mylić się
  (3.3) wulg. psuć się
  (3.4) wulg. uprawiać seks ze sobą nawzajem
  (3.5) wulg. zajmować się mozolnie, robić coś powoli

  etymologia:
  Według Andrzeja Bańkowskiego pochodzi od słowa „pierdoła” (1588 r., o starym niedołędze), a to z kolei od słowa „pierdzieć”. Według Wiesława Borysia, słowo w użyciu od XVI w., wywodzi się bezpośrednio od „pierdzieć”, stanowiąc źródłosłów dla słowa „pierdoła”. Pierwotne znaczenie: „mocno, intensywnie pierdzieć”, skąd powstały dodatkowe pejoratywne znaczenia; przed XIX w. słowo przyzwoite, używane na salonach np. Józef Wybicki w liście z 1783 r. używa „co ona pierdoli?” w znaczeniu „cóż za niestworzone rzeczy ona wygaduje”.

  ===

  Ani do wiki, ani do cytowanego „Słownika etymologicznego języka polskiego” W. Borysia (Wydawnictwo Literackie Kraków 2005), nie mam pełnego zaufania m.in. po ograniczeniu etymologii słowa „pasożyt” przez Wiesława B. jedynie do skojarzeń polit-poprawnych, czyli nawidzących, bez dotykania sedna.

  Więc z uwagi na uwarunkowania historyczne (nie)dziwi brak u w/w autorów nawiązań słowa perdolens do łaciny, jako przemożnego źródła wielu wyrazów – także w języku polskim.

 32. Peryskop said

  łac. perdolens = bolesny

  ————
  To jest tzw. ludowa etymologia.
  Admin

 33. Peryskop said

  Re 32
  Nie przeczę.

  Ale pojęcie „ludowej etymologii” i tzw „furmańskiej łaciny” ma bodaj głębszy sens niż powszechnie się uważa. Z okazji 1. rocznicy tragicznej i przedwczesnej śmierci Dolores Mary Eileen O’Riordan (1971†2018 = 46) solistki irlandzkiej grupy „The Cranberries”, pogrzebałem w jej życiorysie i znalazłem, że to rzadkie imię nadała jej matka – katolicka dewotka. Zapewne w dobrej wierze.

  Ale idąc tym śladem zastanowiło mnie brzmienie właśnie tego jednego słowa – perdolens :
  Dolores = Maryja Panna (potem + 7 Boleści) = łac. Virgo Perdolens ► dolor hiszp. = ból

  ===

  Nie mniej ciekawy jest fakt, że po rozstaniu z mężem od 1994 roku Kanadyjczykiem Donem Burtonem, byłym menagerem „Duran Duran” oraz trojgiem ich dzieci – Taylora (ur. w 1997), Molly (2001), i Dakoty (2005), które zostały przy ojcu – Dolores będąc w depresji jesienią 2014 narozrabiała w samolocie z Nowego Yorku do irlandzkiego Shannon, gdzie została zaaresztowana za skopanie stewardesy, a do policjantów krzyczała : „Ja jestem ikoną ! Ja jestem królową Limerick !”

  Dolores Mary Eileen O’Riordan was born and brought up in Ballybricken, a town in County Limerick, Ireland. She was the youngest of nine children (two of whom died in infancy) and one of two girls in the family. Her six siblings include Terence, Brendan, Donal, PJ, Joseph and Angela. Her parents; Terence Patrick „Terry” O’Riordan (1937–2011), died of cancer, was a farm labourer who was left unable to work due to brain damage caused by a motorbike accident in 1968, while his wife, Eileen, was a school caterer. She attended Laurel Hill Coláiste FCJ Roman Catholic girls school in Limerick. In 2013 O’Riordan described how, from the age of eight, she was sexually abused for four years by someone she trusted. Dolores zwierzała się, że na ojca pogrzebie osobę tę spotkała – nie bliską z rodziny, a „zaufaną” – więc nauczyciel lub katecheta z Ballybricken ?

  Odwiedziłem Irlandię w 2006 roku i poczułem echa smuty po „irlandzkiej biedzie”, gdy od 1612 katolicy byli przez Anglików sprzedawani jako niewolnicy (w ten proceder zamieszany osobiście był Oliver Cromwell 1599†1658 – polityk angielski, główna postać angielskiej wojny domowej, lord protektor Anglii, Szkocji i Irlandii 1653–1658. znalazł się na liście 100 najwybitniejszych Brytyjczyków wszech czasów, zajmując miejsce 10.), potem z głodu podsycanego przez Saxen-Albion byli zmuszani do sprzedaży swoich dzieci i/lub do emigracji.

  Patrz : „Niewolnicy z Irlandii”
  https://marucha.wordpress.com/2018/03/12/wolne-tematy-18-2018/#comment-741641

  ===

  Limeryk [wiki] (ang. limerick, od miasta Limerick w Irlandii) – miniaturka liryczna; nonsensowny, groteskowy wierszyk o skodyfikowanej budowie :
  – pięć wersów o ustalonej liczbie sylab akcentowanych;
  – klasycznie wersy I, II i V liczą po trzy zestroje, a wersy III i IV – po dwa);
  – układ rymów aabba;
  – główne metrum: anapest lub amfibrach;
  – nazwa w klauzuli I wersu (podstawa rymu a).

  Treść takiej rymowanej anegdoty ma też zwykle stały układ narracji :
  – w I wersie wprowadzenie bohatera i miejsca akcji;
  – w II wersie zawiązanie akcji (często wprowadzony jest tu drugi bohater);
  – krótsze wersy III i IV to kulminacja wątku dramatycznego;
  – zaskakujące, najlepiej absurdalne rozwiązanie w wersie V ostatnim.

  ===

  Limeryk, o korzeniach w XVIII-wiecznej Irlandii – gdzie w ciężkich czasach saxo-albiońskiego ucisku zapewne pomagał Irlandczykom przetrwać w *konstelacjach schizofrenicznych (© GNM) – upowszechnił w literaturze Edward Lear (1812†1888, chorował na padaczkę, bronchit, astmę, depresję, zmarł na serce).

  Wnet ta forma groteski podbiła męskie kluby wiktoriańskiej Anglii, a prym wiodły limeryki sprośne, pornograficzne oraz bluźniercze.

  W Polsce ten gatunek wykorzystywali m.in. Maciej Słomczyński, Wisława Szymborska, Stanisław Barańczak, Janusz Minkiewicz, Bronisław Maj, Antoni Marianowicz, Piotr Michałowski, Krzysztof Daukszewicz, Michał Rusinek, Jacek Kaczmarski, Mariusz Parlicki i Julian Tuwim – jego próbka :

  Chorego spytał ktoś: Azaliż
  pańska choroba to paraliż?
  Na taki przytyk
  rzekł paralityk:
  – Pański interes??? W nos pan psa liż!!!

  *Dr med. Ryke Geerd Hamer w Germańskiej Nowej Medycynie (GNM) : osoba w kłopotach z parą DHS-ów w mózgu robi wrażenie ‘szurniętej’, ale uwolniona od realu – redukuje konflikty i powoli odzyskuje zdrowie.

  Absurdalne limeryki pomagają nam mieszać bezsens z sensem, wytykać paradoxy świata i lawirować pośród pułapek życia przed-grobowego.

  ===

  Mój pierwszy limeryk pod piosenkę Jerzego Jurandota „Nie kochać w taką noc to grzech” :

  Jurandoty
  nie durnoty
  skąd wino traci smak – wiedzą
  lecz nie zawsze nam powiedzą
  huncfoty.

  I kolejne :

  W trosce o szlachetne zdrowie,
  miłe panie i panowie,
  goniąc za fartem,
  szarżując żartem,
  dawajmy limeryki każdemu … i sobie.

  Zatem bawmy się w parafii 🙂 🙂 🙂
  jak kto tu teraz potrafi !
  Do białego rana ! I od rana do wieczora.
  Aż przyjdzie kiedyś i na nas pora,
  i jakiś szlag nas trafi.

  I to wszystko z inspiracji Dolores O’Riordan Virgo (taki miała zodiak) Perdolens…
  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/cJiktkpTURBXy81MzhiYzRmZDk2MWVkNDkyNmFiZjk0NTYyM2ZiZmFmZS5qcGeSlQMAe80QJM0JFJMFzQMUzQG8

 34. ech said

  https://mega.nz/#!qnoyCCrJ!twUc6GTU5H9z0Y3P-krEMnzG7IaOHDkamynCorKHRV8

  Das gulden

Sorry, the comment form is closed at this time.