Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Moskwa uznała wezwanie admirała USA do ataku na Rosję za niebezpieczne

Posted by Marucha w dniu 2019-02-10 (Niedziela)

Należy poważnie potraktować oświadczenie kierującego operacjami Marynarki Wojennej USA admirała Johna Richardsona, który wezwał do ataku w pierwszej kolejności na Rosję i Chiny, napisał w swoim Facebooku przewodniczący Komitetu Rady Federacji do Spraw Zagranicznych Konstantin Kosaczew.

Wyjaśnił, że ta „brawura” nie jest „kolejną głupotą kolejnego amerykańskiego wojskowego”, ponieważ Richardson jest wysokiej rangi przedstawicielem armii USA, nikt nie dezawuował jego słów i one korespondują z nastrojem bezkarności panującym w Waszyngtonie.

[Dokładnie. To nie jest ktoś bez większego znaczenia, kto wyrwał się przed orkiestrę. – admin]

„A to jest najniebezpieczniejsze: «gotując się we własnym sosie», amerykańscy politycy i wojskowi po prostu, jak to mówią, «zatracają granice» — przestają adekwatnie postrzegać świat, odróżniać wielkie mocarstwa od małych, jądrowe od niejądrowych, pozostają całkowicie przekonani, że posiadanie siły oznacza prawo do korzystania z niej” — podkreślił Kosaczew.

Richardson zaproponował zaatakować w pierwszej kolejności Rosję i Chiny w odpowiedzi na pytanie o możliwości Stanów Zjednoczonych, by odeprzeć „agresywne zagarnięcie ziem, mórz i władzy”. Podkreślił, że ofensywa jest możliwa tylko po próbach naprawienia wszystkiego drogą dyplomacji.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 33 to “Moskwa uznała wezwanie admirała USA do ataku na Rosję za niebezpieczne”

 1. RomanK said

  DRAMATYCZNA ODEZWA PROF. IWANOWA DO POLAKÓW NA CAŁYM ŚWIECIE
  ODEZWA

  do Polaków na całym świecie

  Gdziekolwiek jesteś, cokolwiek robisz. Jeżeli uważasz się za należącego do narodu polskiego, zatrzymaj się na chwile, stań w milczeniu i zastanów się…

  W ciągu kilku lat w Związku Sowieckim zgładzonych zostało prawie 200 tys. Polaków. Jest to zbrodnia bez precedensu.Ludzie ci zostali zamordowani przez NKWD w latach 1935 – 1938 w ramach tzw. „operacji polskiej” i innych działań represyjnych. Zabijano ich w sposób bezwzględny i okrutny tylko dlatego, że byli Polakami. To nie jest żadna przesada, żaden wymysł. To wynik długoletnich badań polskich i rosyjskich historyków. Przez wiele lat ta straszliwa zbrodnia na narodzie polskim była ukrywana. Dla władz PRL Polacy za Bugiem nie istnieli.

  Słusznie czcimy ofiar Katynia, Auschwitz czy Powstania Warszawskiego. Naszych bohaterów poległych w niezliczonych zrywach narodowych w obronie niepodległości, honoru i ducha narodu.Nadszedł czas, aby godnie uczcić niewinnie pomordowanych polskich mieszkańców Petersburga, Kijowa, Moskwy, Mińska, Żytomierza, Winnicy, Odessy, Irkucka i wielu innych miast na terenie Związku Sowieckiego. Chodzi o tragiczny los naszych rodaków, mieszkańców terytoriów I Rzeczypospolitej i Rosji. Ludzi oddzielonych od odrodzonej ojczyzny granicą wytyczoną przez Traktat Ryski w 1921 roku.

  Bezprecedensowe represję z lat 30. objęły całe społeczeństwo polskie w ZSRS. Z całą odpowiedzialnością nazywamy to wydarzenie ludobójstwem, jedną z największych polskich tragedii XX wieku. Dramatem porównywalnym z tragedią katyńską, tragedią Powstania Warszawskiego czy tragedią Polaków z Wołynia i Galicji Wschodniej. Niestety obecnie w Polsce ludobójstwo dokonane na Polakach w Związku Sowieckim traktuje się jako ciekawostkę. To się musi zmienić!

  „Operacja polska” – była regularnym polowaniem na Polaków. Wyszukiwano ich w spisach lokatorów, książkach telefonicznych i kadrach zakładów pracy. Następnie bezwzględnie ich mordowano. Wcześniej byli często dręczeni przez oprawców z NKWD.Skalę tego ludobójstwa można porównać z polami śmierci Kambodży Pol Pota. Ofiarą zorganizowanej z polecenia Stalina antypolskiej czystki etnicznej padli mężczyźni, kobiety i ludzie w podeszłym wieku. Nie oszczędzano nawet dzieci, które oddzielano od rodziców i wysyłano do sierocińców lub obozów pracy. Tam poddawano je sowietyzacji, tam miały zapomnieć o swoich korzeniach.Ilu ludzi trzeba zgładzić, ilu wynarodowić, aby dane działanie uznane zostało za ludobójstwo?

  Stalin prześladował i niszczył Polaków wyłącznie w imię ideologii. Uważał za konieczne „oczyszczenie” kraju z potencjalnej piątej kolumny, na wypadek – jego zdaniem nieuniknionej – wojny z Polską. Krajem, który uważał, za „awangardę światowego imperializmu”. Stalin świadomie rozniecił nienawiść do Polaków. Potrzebował wewnętrznego wroga, a Polacy idealnie się na niego nadawali. „Być Polakiem w Związku Sowieckim w 1937 r. – to mniej więcej to samo, co być Żydem w III Rzeszy”,. Tak określiła tą dramatyczną sytuację jedna z ocalałych, pani Helena Trybel.

  Naszym obowiązkiem jest przywrócenie pamięci o tym sowieckim ludobójstwie Polakach. A przede wszystkim o jego ofiarach. Ich oprawcy chcieli aby ta pamięć uległa zatarciu. Nie możemy pozwolić na to, żeby zatriumfowali. „Zapomniane ludobójstwo” nie ma prawa być nadal zapomnianym. Krew polskiego chłopa spod Żytomierza zamordowanego w ramach operacji polskiej w 1937 roku ma taką samą wartość jak krew polskiego oficera zamordowanego nad dołem śmierci w Katyniu. W czczeniu ofiar totalitarnych zbrodni nie powinno być Polaków pierwszej i drugiej kategorii. Szczególnie, że skala operacji polskiej była kolosalna. W jej toku Sowieci zamordowali 10 razy więcej osób, niż w Katyniu, Ostaszkowie, Miednoje i innych miejscach zagłady z lat 1940 – 1941.

  Ofiary „operacji polskiej” powinni więc zając w polskiej zbiorowej pamięci narodowej takie samo miejsce, jak ofiary Katynia. Należy im się takie samo upamiętnienie. Pomnik, muzeum, książki, filmy. Nie możemy o nich zapomnieć!

  Profesor Nikołaj Iwanow

  rodacy37.pl/odezwa-prof-iwa…
  This is excellent.

  Here is my review of a book on the 1937-1938 genocide of Soviet Poles:
  Jan Peczkis’s review of Operacja Antypolska NKWD 1937-1938

  Jan Peczkis’s review of Operacja Antypolska NKWD 1937-1938
  5/5: The Definitive Work on the Communist Genocide (Yes) of Soviet Poles During the Great Terror (1937-1938), an…

  Jan Peczkis

  Luty 1940. Deportacja Polaków na Sybir – relacje ofiar
  Luty 1940. Deportacja Polaków na Sybir – relacje ofiar

  Luty 1940. Deportacja Polaków na Sybir – relacje ofiar
  Podczas II wojny światowej Związek Sowiecki przeprowadził cztery wielki akcje deportacyjne polskich obywateli. N…

  Share 

 2. Rokitnik said

  Jakos mi ten zapowiedziany link przez p.Romanak, prof.Iwanowa zabrzmial falszywie?
  NIE zebym negowal LUDOBOSTWO na Polakach wywiezionych z wlasnych ziem na odludzie Sybiru…Ale pochylajac sie z troska o zamordowanych Rodakach – pamietam, ze taki sam los spotkal takze ETNICZNYCH Rosjan ! Jak to sie stalo, ze mordowano ” swoich „? Ano tylko i wylacznie dlatego, ze wpuszczono do ROSJI zydostwo, ktore obsiadlo wszystkie kluczowe stanowiska / zwlaszcza w zbrodniczym NKWD !!! N i e n a w i s c do prostego , ciemnego LUDU w swoim jadrze Chrzescijanskim ( obrzadku Wschodniego ), bylo p r z y c z n a owej czystki. NAS mordowano z powodu Polskosci i…za WIARE Chrzescijanska oczywiscie.
  Zydow NIE wywozono, nie glodzono, nie scigano jawnie, tajnie i masowo. !
  Tak wiec; pamietajac o WYWOZKACH na Sybir NASZYCH, nie zapomnijmy KTO i dlaczego TO UCZYNIL???
  Albowiem wbrew temu co mowi ow prof…bylo to NIE Sowieckie ale ZYDOWSKIE LUDOBOJSTWO CHRZESCIAN NA WSCHODZIE ROSJI ; Rosji zdradzonej, zbastardowanej, sterroryzowanej wewnetrznie.

 3. Ad 1

  Za mordem katyńskim, obok wiadomo kogo, stali Anglicy: https://www.youtube.com/watch?v=xgm6QohQjx8

  A tak w ogóle, bo nie załapuję, to jak „Odezwa prof. Iwanowa” ma się do przytoczonego przez p. Gajowego artykułu ze Sputnika?

 4. Rokitnik said

  I dodam, ze dobrze iz dyplomatycznie Rosjanie ZWROCILI UWAGE na hucpe slowna owego Komandora> Pewnie korzenny, pomimo angielsko brzmiacego Imienia i Nazwiska?

 5. Zerohero said

  Nie bardzo rozumiem jaki związek „operacja polska” ma z próbami rozpętania przez USA III Wojny Światowej. Rozpętania – ewentualnie trzymania własnych obywateli za mordę pod pretekstem zagrożenia wojennego. Wszak można cenzurować Internet (bo ruskie trole), można eliminować niektórych polityków (bo agent), można inwigilować ludność (bo jest zinfiltrowana przez imperialistów). Można zarabiać na uzbrojeniu sprzedawanym „sojusznikom”, a nawet głupim gazie (bo postraszony „sojusznik” dopłaci za bezpieczeństwo).

  Same zalety takiej zimnej wojny!

  Prosiłbym więc Pana o wyjaśnienie. Przyznam, że wyczucie momentu zalatuje tanim trolingiem. tzn. takim trolem który przekierowuje dyskurs na wygodne dla siebie tory. Wszak entuzjasta przeprowadzenia END GAME nie będzie mitygował nastrojów wojennych w Polin. On jeszcze doleje paliwa, wskaże na wschód palcem: tam mieszka wróg który was mordował. Wasz odwieczny wróg! I zamiast o coraz bardziej NIEZRÓWNOWAŻONYCH wypowiedziach jankeskich trepów, zaczynamy dyskutować o zbrodniach stalinizmu. Brawo.

 6. Ad 3

  Tu można znaleźć długą wersję wykładu o powiązaniu Anglii z mordem katyńskim:

 7. Zerohero said

  Jest tak jak się spodziewałem. Gdy pisałem komentarz, pojawiły się wcześniej inne komentarze i wszystkie odnosiły się do wpisu prowokatora z pkt. 1.

  @Rokitnik

  Sam się zastanawiałem czy o tym nie napisać :). Apel tego „rosjanina” wpisuje się w ideologię w myśl której ZSRR był tak naprawdę nacjonalistycznym tworem rosyjskim gdzie mordowano Polaków i Ukraińców. Ja nie żartuję. Sam słyszałem postulaty, że skoro Niemcy są Niemcami a nie żadnymi nazistami z III Rzeszy, to Rosjanie też powinni beknąć za ZSRR. Zatraca się tu subtelną różnicę między polityką wewnętrzną III Rzeszy a ZSRR. Wszak w III Rzeszy wystarczyło współpracować z Hitlerem i było OK. W ZSRR ludzie tracili majątki, były łapanki na ulicach, do łagru szło się bez powodu, a w latach 20 to nawet forsowano języki mniejszości narodowych kosztem rosyjskiego.
  O ile Niemcy prosperowaliby dzięki zwycięstwu III Rzeszy, to Rosjanie ze zwycięstw ZSRR nie mieli nic. Byli tanią siłą roboczą i mięsem armatnim kaganatu, a ich głos nie decydował ani w 1920 ani w 1991.

  Druga wątpliwa rzecz, to pomysł by z takim apelem iść do natowskiej Polski która odpowiednią politykę historyczną prowadzi tak czy siak.

 8. Zerohero said

  Skoro rosyjscy zwyrodnialcy mordowali Polaków, to słusznie zrobi 1000 letnia Ameryka wykonując jądrowe uprzedzenie uprzedzające. To oczywiste.
  God bless USA.

  … oczywiście na terenie Polski.
  Admin

 9. Marucha said

  Re 5:
  I zamiast o coraz bardziej NIEZRÓWNOWAŻONYCH wypowiedziach jankeskich trepów, zaczynamy dyskutować o zbrodniach stalinizmu. Brawo.

  Na to wychodzi.
  Amerykańskiej polityki NIC i NIKT nie może usprawiedliwić – z wyjątkiem Lucyfera.

 10. RomanK said

  Prof Ivanow nigdzie nie pisal o Rosjanach…ale o NKVDEEEEEeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee….

  Skaranie Boskie z tymi intelekualistami….:-)))

  ——-
  Nigdzie też nie pisał o narodowości NKWD-zistow…
  Admin

 11. RomanK said

  To mozna wziac I dopisac pod spodem:-)))) Bolszewicy deklarowali sie narodowosci bolszewickiej – sowieckiej.

 12. lopek said

  Usrahell rozpęta III WŚ tylko wtedy, kiedy jego V kolumny w ważnych państwach świata będą tymi państwami bez reszty wywijać.

 13. Rokitnik said

  Oj panie Romanie K…. Akapit zaczyna sie od zdania ” ..Naszym obowiazkiem jest przywrocenie pamieci o tym s o w i e c k i m ludobujstwie (na ) Polakach „… ! Po co jeszcze p.go broni poprzez wypinanie d…y. na nas?
  Nawet gdyby ten prof. mial racje robiac taki ” myk „, to umieszczenie go w kontekscie wywolania ZAGLADY nuklearnej owego Richadsona – jest Panskim, brakiem wyczucia – BLEDEM !!!

 14. Zerohero said

  no właśnie. Wklejka mogła wylądować w Wolnych Tematach. po to przecież one są. Tutaj wygląda to trochę podejrzanie.

 15. ech said

  Pomnik, muzeum, książki, filmy. Nie możemy o nich zapomnieć ! – jak przez ostatnie kil;kadziesiat lat. Dobre sobie. Winni rozpłynęli się we mgle. A raczej bu-jaja się po Issrahellu.

  RUSKI ŻYD TO ROSJANIN, KTOŚ TU WCISKA KIT, JEŚLI MYŚLI I RUUCHCHA PO RUSKU. ITP.

  Za Ohydę Spustoszenia na narodach ruskim, polskim, niemieckim itd. Mają znaleźć się winni, takie są prawa natury i Boga. Osądzeni i Skazani, inaczej Nie Ma – „byle o nich nie zapomnę”.

  https://mega.nz/#!6mIXBKJI!LdTMIdHSBHKheXwBW5KbNzVm3G28W_AX1H8Jt_vTqd4

  Za używanie czyjegoś płaszczyka, też się odpowiada, osobiście i wspolnotowo. Prawa natury obowiązują wszystkich, do nich należy prawo własności, nawet zza Komuny..

 16. RomanK said

  Panie Rokitnik..pomysl pan …poprostu niech pan sprobuje…..
  Swiat sie zbroi…przeznacza na te cele ogromne pieniadze dojac ciezko pracujacych obywateli wszelakiej rasy, koloru, masci i wlasci…. PO CO?????
  Szkoli i stroi i zbroi zolnierzykow. struga ich na generalow, trzesie szabelkami i rakietami….
  PO CO???
  Futruje ich walkoni, pasie, i ochraniasie…PO CO???

  Zeby sie pan BAL….. bardzo bal….i by sie wszycy bali….i ze strachu posrali….:-)))))
  Niech pan zaproponuje rzadzacym ,zeby zaczeli zbierac pieniazki na novenny i serduszka…jak Owsik….
  Panie tu wszedzie smierdzi spalona Ziemia…..nie czuje pan??????
  Jeszcze ma pan jedna opcje oslonic wlasnymi piersiami i swoich bliznich bron …..ulubionego wroga:-))))

 17. RomanK said

  ..a I jedno pisze pan – gbdyby nawet ten prof mial racje…..
  Ma I co z tego, ze ma….ma- bo taka jest Prawda. I co z tego?

 18. Rokitnik said

  Nie p.Romanie.
  NIE ma racji / kuzwa !!! / ani Pan, ani prof.Iwanow.
  Pzypisujecie WINE za zsylki ROSJANOM…co po dzis dzien jest tuba propagandowa 3 RP?!
  Budzi TO moj olbrzymi sprzeciw i dlatego P R O T E S T U J E, albowiem nie mozna z OFIARY robic KATA wlasnego Narodu.?

  Jakby bylo mu malo nawoluje of profesor do sumienia Polonii, bysmy te klamstwo powielali przez pokolenia…?.
  A ja powtarzam z naciskiem, w oparciu o DZISIEJSZA WIEDZE, ze wszelkie nieszczescia Narodow – z z y d o w s k i e j przyczyny ISTNIEJA po dzis dzien !!!!!!

  Rewolucje w Rosji ( zle prowadzonej ) wykreowali ZYDZI z zagranicy, za ciezka forse z tzw. kachalu i zachodnich zydowskich Bankierow. TO ONI obsadzili kluczowe resorty i na niebotyczna skale wprowadzili TERROR ( wypuszczajac hurtem z kazamatow wszystkich pospolitych bandytow, dewiatow i chorych umyslowo ) m o r d u j a c – okolo 60 milionow etnicznych Rosjan.
  A poniewaz SILA zajeto tereny naszych Kresow z tamtejsza bezbronna ludnoscia, zastosowano ten sam schemat WYNISZCZENIA poprzez wywozki na Sybir i do gulagow, znienawidzonych przez zydostwo chrzescian / nie tylko z Polski /

  Podobny schemat eliminacji Narodow Slowianskich istnial w htlerowskich mozgach.?! Dlatego tak wiielka danine krwi oddalismy w XX wieku, by ostatecznie / o zgrozo / wyladowac w zydo-ameykanskiej niewoli.

 19. revers said

  Tylko jeden z wyzszych pracownikow ONZ stwierdzil ze usraelskie sankcje na takie panstwa jak Wenezuela, Jemen, Rosja, Iran to sa aktami bezprawnymi i aktami ludobojstwa lub glodomoru jak kto chce, nawet glodomur za Stalina na Ukrainie nalezy przypisac angloisyjonowi bo gudlaje w ten sposob ratowali glodujacy zachod w latach wielkeigo kryzysu 1929-1934, kupujac tanie zboze ukrainskie, praktycznie z gudlajskiej kradziezy.

  https://www.independent.co.uk/news/world/americas/venezuela-us-sanctions-united-nations-oil-pdvsa-a8748201.html?fbclid=IwAR21uHJdEJ5xpJHqSU-vHVbx_XD0Yw6cXm_-4OAA3zSQnDuU4R_nmE6eaEM

 20. Re: 16 RomanK
  Panie Romku, niech pan PRZYJMIE DO WIADOMOSCI I swej swiadomosci, ze wszelkie „zadymy” (rewolucje, wojny, powstania, itp) byly I sa organizowane (zaprojektowane) przez „narod prawniczy”…

  No I niech mi pan wskaze jakikolwiek skandal polityczny, finansowy czy gospodarczy za ktorym nie stali I nie stoi „narod prawniczy???”…

  Prosze, niech sie pan wykaze…

  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Z grzecznosci pominalem kwestie autorow finansowania NKWD…(przez „narod prawniczy”…)…

  P.S. 2 Panie Romku, niech sie pan juz nie wyglupia na stare lata…

 21. ech said

  @18
  Istnienie żydowskie zawiera w sobie wiele fałszywych flag. I to nie Polacy i nie Rosjanie próbowali oczyścić z OHYDY swe otoczenie. Oni ulegli szeklom i zastraszeniu stając się zakolczykowanym bydłem roboczym, wypełniającym plany podboju świata żydom i ich płatnym parobkom na urzędach – szajbesgoim.. – masonkracja.

  Rosjanie Słono zapłacili, za ustanowienie tego sztucznego straszaka, jako „Imperium”- przeciwstawiającego się USA, która ku „ich chwale” stała się całkowicie żydowska, i zza węgła za pszenice, zloto i diamenty – dokarmiała.

  Sprawca tego nieszczęścia – anglosyjon – amerykańscy i angielscy żydzi – wykarmieni w Rzeczypospolitej Litewskiej i Rosji,
  stworzyli Polin i ZSRR – to ich miot. Jak dzisiejsze Niemcy, ktore, bez pozwolenia żydowskiego, nawet nie jekną.

  Żyd potrzebował czasu, po opanowaniu Banku USA – FED, do całkowitego przejęcia narodu amerykańskiego oraz zaprowadzenia tam dyktatury – p/t. liberalismus.

  Efektem PRLu jest dzisiejszy problem z KrainaU oraz brakiem serca Polski – Kresów,,..

  Komuna Sowiecka z nadania żydowskiego trwała pod patronatem Rosjan dziesiątki lat i przyniosła GEHENNĘ milionom ludzi, roznosząc OHYDĘ na cały świat. To jest dzisiejszy liberalizm, który niszczy białe narody.

  OHYDA powinna zostać zhitleryzowana bez zająknięcia w świetle faktów – nie ma „dobrych” żydów. Są mniej lub więcej odpowiedzialni za zło Kahału. Narody przez nich niszczone jak Niemcy, Polska, Rosja,..Anglia, USA powinny jako pierwsze wystąpić z zadaniami zadośćuczynienia i je wyegzekwować lub z automatu stają się współodpowiedzialni. Wydaje się to logiczne dla każdego normalnie myślącego człowieka.

  https://mega.nz/#!76g2BYIQ!yaHVQXHV5ZlK4D7BBeWdpmEalH3dtH5S3znC35ifPrY

  Ponieważ, to zdaje sie niemożliwe, 3 wielka wojna żydowska jest zapowiedziana, ku finalizacji zlego na tronie ziemskim.

  https://mega.nz/#!GvxHEaSQ!61X3r1BKGbbpVzggmLugGZIaCzcU8rdBhDm2r5Bh4Lw

 22. z prowincji said

  Ad 1 Roman K.
  Pan jak widać pełni tu jakąś specjalna role i nie wiem do czego pan zmierza ;a tu moja dygresja do tematu Prawdy i Mity o PRLu i III RP –

  z prowincji said
  2019-02-07 (Czwartek) @ 06:34:55
  ad 22 RK; Pan sobie cały czas dworuje z PRLu który obalał i nie może inaczej .Bo jaka to by była zasługa .To porównaj człowieku wszystkie aspekty startu PRLu ,i III RP .
  Kto wtedy miał budować , od czego zaczynał i z kim .
  Ty obalaczu wybrałeś takich jak Bolek i inni koszerni do obalania systemu który mimo wszystko cos dla Polski i Polaków zrobił i chyba najwięcej na przestrzeni wieków ,mimo otoczenia w jakim przyszło mu to robić .
  A Ty zginiesz na tej emigracji otoczony perkalikami , w chwale obalacza a tak naprawdę to chyba w hańbie .
  Zostało Ci tylko mącenie tubylców i twoje drwiny z tych którym przychodzi to państwo jak potrafią ratować , po Waszych występach .
  Nie potrafie pięknie pisać ,gdyż byłem tylko robolem ale swoje wiem i nie dam się „oczarować” twoimi wywodami i kpinami o tamtym systemie

  Jak widać spektrum Pana zainteresowań i działań , jest szerokie a intencje niezbyt czyste wobec nas Polaków i uczestników tego bloga .

 23. revers said

  Juz nie popiszecie sobie o gudlajach i ich dziejowych przekretach, zandarm Trump podpisal stosowna ustawe

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/donald-trump-podpisal-ustawe-na-temat-zwalczania-antysemityzmu-w-europie?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

 24. peacelover said

  ….amerykuny kiedys byly jeszcze moralna wyrocznia dla takiego tworu jak ichny PRL !!! ale teraz….
  tym bardziej w czasie wolnego dostepu do informacji (internet!)…. i ….. kompletnej demaskacji tego panstwa (USA)
  sa przykladem OCHYDY czy jak kto woli , zupelnego moralnego rozkladu !!!!

  To bandycki kraj, ktory ma gdzies zycie ludzkie czy jakiekolwiek zasady i… widzimy to na codzien !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  …a ten caly ich admiral powinien dostac zastrzyk uspokajajacy….. zanim wywola swiatowa wojne atomowa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 25. Biorac pod uwage zaslugi USA dla szerzenia demokracji na swiecie, pozwole sobie zacytowac taka bardzo popularna ksiazke, po przeczytaniu ktorej mozna dojsc do wniosku, ze jedynym i najwiekszym obecnie morderca narodow sa Stany Zjednoczone.
  Ksiazka zostala napisana przez Amerykanina.

  Kudy tam NKWD do CIA!

  Killing Hope – William Blum
  I lista Amerykanskich interwencji tylko po II wojnie swiatowej

  Czy USA jest motorem demokracji?

  Glownym celem amerykanskiej polityki zagranicznej ubieglego i obecnego stulecia sa inwazje, najazdy, bombardowania, obalanie legalnych rzadow, okupowanie suwerennych krajow, tlumienie ruchow narodowych , mordowanie przywodcow politycznych, falszowanie wyborow, manipulowanie zwiazkami zawodowymi, “produkowanie’ wiadomosci, , szwadrony smierci, , tortury, uzywanie broni biologicznej, uranowej, handel narkotykami, uzywanie najemnikow…

  Ksiazka pt. „Killing Hope. It’s enough to give imperialism a bad name “ a opisujaca amerykanskie interwencje stala sie bestsellerem i jest bardzo ceniona przez znanych publicystow i politykow jak
  N. Chomsky, Gore Vidal, …
  A Dr. Helen Caldicott, szefowa miedzynarodowych organizacji anty-nuklearnych i org. ochrony srodowiska wyznala: „Kazdy przeczytany rozdzial tej ksiazki coraz bardziej mnie naprawde zloscil”

  Kazdy rozdzial w tej ksiazce to osobna tragedia kolejnego podbitego panstwa.
  Ksiazke mozna nabyc pod podanym na koncu adresem

  US military interventions since WWII

  https://williamblum.org/books/killing-hope

 26. re1truth2 said

  Re 1
  Dokonania profesora „wolnej”jewropy” pewnie z narodu eskimoskiego.
  [-Pierwszy naród ukarany: Polacy w Związku Radzieckim w latach 1921-1939, Warszawa-Wrocław 1991.
  -Pierwszy naród ukarany: stalinizm wobec ludności kresowej (1921-1938), Warszawa 1991.
  -Polacy w Związku Radzieckim w latach 1921-1939, Wrocław 1990.
  -Miedzy Polskością a Żydowskością. Polska autonomia kulturalna w Związku Sowieckim, w: Samoidentyfikacja mniejszości narodowych i religijnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Historia i historiografia, Lublin 1999, s. 23-39.
  -Polska autonomia kulturalna w Związku Radzieckim. Miedzy Polskością a Żydowskością, w: Wrocławskie Studia z Historii Najnowszej, t. V, Wrocław 1998, s. 37-45.]

 27. Tadeusz Białek said

  A profesor Iwanow to się czasem nie pomylił. Czystkę na Polakach ,Rosjanach ,Litwinach,Rusinach to robili siepacze z NKWD. Wcześniej w ten sposób pozbyli sie rosyjskiej inteligencji i inżynierów. A kim byli bandyci z NKWD , to większość z nas wie doskonale. Zwalanie wszystkiego na Rosjan w tym wypadku jest bezcelowe.

 28. Olo said

  Ktoś wreszcie powinien się pojawić na arenie międzynarodowej i zacząć nawoływać do zniszczenia Izraela. Ile można czekać i żyć w syjonistycznym łagrze? Chiny mają skuteczny arsenał jądrowy, dlaczego nie mogą go użyć przeciwko Izraelowi? Na co czekają? Aż Izrael za pomoca jankeskich zbirów zrobi im w kraju drugą Syrię?

 29. lewarek.pl said

  18. Rokitnik
  27. Tadeusz Białek
  Na Boga, Panowie, czy ja jestem ślepy, czy wy jesteście ludźmi złej woli???
  Prof. Iwanow w swojej odezwie nie obarcza Rosjan winą za mordowanie Polaków. Słowa „Rosjanie” nie ma w całym tekście!
  Prof. Iwanow pisze o zbrodniach SOWIETÓW, systemie sowieckim, NKWD i Stalinie.
  Czego się go czepiacie (i Pana Romana K.)? O co wam chodzi?

 30. Andzia said

  Ciekawe kto zacz ten Richardson, oczywiście pomijając funkcję w armii. I czy on tak od siebie, czy w imieniu, na polecenie, na pasku? Chyba go coś mocno przypiliło, skoro takie stanowisko głosi publicznie. Celem oczywistym jest zimnowojenne podjudzanie. Niewykluczone, że zajmuje się wiadomym lobbowaniem.

  ———
  W każdym bądź razie nie jest to żaden pętak klasy Petru czy Bierdola.
  Admin

 31. osoba prywatna said

 32. Regina said

  Ad5. Zerohero Dokładnie mam takie samo odczucie jak Pan i to od dłuższego czasu.Pozdrawiam.

 33. Birton said

  jakby ktoś wątpił w to co mówią angielsko- żydowskie ( albo żydowsko- angielskie) świnie wojny:
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-6689439/Were-ready-strike-against-Russia-China.html

Sorry, the comment form is closed at this time.