Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Konferencja warszawska

Posted by Marucha w dniu 2019-02-11 (Poniedziałek)

Konferencja warszawska: jest okazja!

„Paweł i Gaweł w jednym stali domku”, przy czym – jak pamiętamy – „Paweł, spokojny, nie wadził nikomu” zaś Gaweł „najdziksze wymyślał swawole”. Jest to poniekąd opis Polski i USA, które stoją w jednym globalnym domku.

Różnica ta, że Paweł z wiersza Aleksandra Fredro mieszkał „na górze”, a Gaweł „na dole”, co dało Pawłowi niejaką przewagę nad Gawłem w finale opowieści: „- Cóż waćpan robisz? – Rybki sobie łowię. – Ależ mospanie, mnie kapie na głowę! – Wolność Tomku w swoim domku”…

W realu jest inaczej, niestety, i finał opowieści może źle skończyć się dla Pawła

Amerykańska inicjatywa zwołania międzynarodowej konferencji w Warszawie w sprawie sytuacji na Bliskim Wschodzie zaskoczyła Warszawę… „Cóż było robić? Paweł ani pisnął, wrócił do siebie i czapkę nacisnął”…

Ale i władze amerykańskie mają swe ograniczenia. Kiedy nestorka amerykańskiego dziennikarstwa Helena Thomas zapytała podczas słynnej konferencji prasowej w Białym Domu prezydenta Obamę, czy przypadkiem nie wie, które państwo na Bliskim Wschodzie ma broń atomową? – Obama stracił całkiem kontenans i zaczął pleść bzdury nie na temat. Nie mógł wydusić z siebie, że to Izrael, bo prawo amerykańskie zabrania udzielania pomocy państwom, które nie podpisały układu o nieproliferacji broni jądrowej, a Izrael akurat nie podpisał…

Jak się wydaje – i teraz żydowski ogon wywija amerykańskim psem całkiem skutecznie, bo na konferencję warszawską nie zaproszono Iranu – chociaż właśnie „wpływ Iranu w regionie” ma być tematem wiodącym!

Czemu zatem naprawdę posłużyć ma ta konferencja?

Oczywiście – „umacnianiu pokoju i bezpieczeństwa”, jak głosi oficjalne uzasadnienie. Jest ono o tyle „cienkie”, że celowi temu rutynowo służą debaty i konferencje na forum ONZ, a gdy nie dają efektów – „Gaweł” posyła wojsko do Iraku albo gdzie indziej i „najdziksze wyprawia swawole”.

Na forum ONZ (prawie 200 państw) i w Radzie Bezpieczeństwa trudno jednak byłoby znaleźć większość dla jednoznacznego potępienia Iranu bez potępienia Izraela, toteż możemy się domyślać, że konferencja warszawska ma ominąć taką ryzykowną sytuację. Czy zatem jest próbą znalezienia mniejszego międzynarodowego grona wyselekcjonowanych (ok.80 zaproszonych) państw) dla łatwego uzasadnienia przydławienia Iranu?…

Prezydent Trump, po serii politycznych gestów wobec żydowskiego lobby politycznego Ameryce i wobec Izraela (przeniesienie ambasady do Jerozolimy, podpisanie ustawy JUST, wycofanie się z porozumienia nuklearnego z Iranem) skonstatował, że niewiele mu to pomaga w stosunkach z żydowskim lobby politycznym w Ameryce, które nie ustaje w wysiłkach, by doprowadzić go do impeachmentu.

Gdyby konferencja warszawska, omijająca niebezpieczną dla Izraela debatę na forum ONZ, wyłoniła jakieś szersze gremium państw opowiadających się za dalszym szantażem Iranu – Trump mógłby opędzić się trochę od nacisków żydowskich mówiąc: „No przecież widzicie, robię co mogę”!

A gdyby nie wyłoniła?… Wtedy może powiedzieć: „Widzicie, robię co mogę, ale nie mam międzynarodowego wsparcia”!…

Jest i strona „techniczna” planowanej na połowę lutego konferencji warszawskiej. Mają w niej wziąć udział ministrowie spraw zagranicznych, będzie więc okazja do spotkania sekretarza stanu Pompeo z ministrem Ławrowem i „szczerej dłuższej rozmowy”, dla której administracji Trumpa – w obecnej sytuacji atakowania go za „rosyjskie kontakty” – trudno byłoby znaleźć dobry pretekst.

Nie wydaje się, by Polska mogła odnieść jakieś korzyści podejmując się nakazanej roli organizatora tego spotkania. Konfliktowanie się z Iranem jest nam potrzebne, jak piąta noga psu, pomijając już fakt, że to nie Iran, a żydowskie lobby w Ameryce i Izrael prowadzą wrogą Polsce politykę i że to nie Iran chce wyłudzić od Polski nieruchomości warte 300 miliardów dolarów. Iran to nasz sojusznik, a nie wróg.

Najwyraźniej władze warszawskie nie mają nawet politycznej woli – w stosunkach z Waszyngtonem –dokonania niezbędnego rozgraniczenia: co jest korzystne dla Ameryki i Polski, co tylko dla Ameryki, ale już nie dla Polski, a co jest dobre tylko dla żydowskiego lobby w Ameryce i Izraela – a złe dla Polski. Bez takiego rozgraniczania – w polityce, dyplomacji i debatach publicznych – taka polityka, dyplomacja i debaty publiczne staczają się do poziomu wasalnej propagandy i politycznej korupcji.

Widzę jednak pewną korzyść, jaką wyciągnąć można mimo wszystko z warszawskiej konferencji. Właśnie podjęcie podczas jej obrad takiego właśnie tematu: Jaki wpływ na bezpieczeństwo globalne ma forsowana w prawie amerykańskim rasistwska instytucja prawna „dziedziczenia bezspadkowego”, zawarta w ustawie JUST? Czy jako instytucja z gruntu rasistowska zakłóca ona bardziej porządek i ład międzynarodowy niż poddany kontroli międzynarodowej irański program nuklearny?

Albo: dlaczego właściwie Polska ma być sojusznikiem Izraela na Bliskim Wschodzie, a nie sojusznikiem Iranu? Nie przemawia za tym ani znikoma wymiana handlowa Polski z Izraelem, ani przydatność Izraela dla bezpieczeństwa Polski; w tej ostatniej kwestii – rzecz ma się całkiem odwrotnie.

[Wynika to z faktu, który jeszcze nie dotarł do lemingów, że Polska jest państwem żydowskim. Ma żydowskie rządy, żydowską gospodarkę, żydowskie banki, żydowskie media i reprezentuje żydowskie interesy na arenie międzynarodowej – admin]

…Mimo zaskoczenia jest jeszcze trochę czasu na przygotowanie się do tej konferencji i pan minister Czaputowicz – reprezentujący rząd premiera Morawieckiego – ma szanse wykazać, że rząd „dobrej zmiany” chce także niezbędnych reform w naszej polityce zagranicznej. Do tej pory porażki rządu przekuwano w „sukcesy” – może teraz wreszcie, mimo generalnej porażki tej konferencji, uda się zrobić przynajmniej prawdziwy polski sukces i podjąć choćby w ograniczonym gronie temat żydowskiego rasizmu? Jest okazja!

Tymczasem liczba ochotników- udziałowców konferencji zmalała już radykalnie: na dzień dzisiejszy nikt nie wie, ile delegacji przyjedzie… UE ostentacyjnie zapowiedziała absencję…

Ale temat bezpieczeństwa od rasowego terroru można podnieść nawet w niewielkim gronie, byle z udziałem Amerykanów i Żydów. Tymczasem – według najnowszych informacji – w konferencji weźmie udział ok. 50 państw. Niektóre z nich – europejskie – mają podobny problem z roszczeniami żydowskich rasistów. Czy zatem rząd premier Morawieckiego podejmie ten temat – czy będzie udawał, że jakieś zagrożenie dla Polski ze strony Iranu jest większe?…

Marian Miszalski
http://marianmiszalski.pl/

Komentarzy 13 to “Konferencja warszawska”

 1. Kojak said

  No coz ? Widac jak na dloni kim sa i kto im wydaje rozkazy syjonistyczne smieci z PPYYYSSS !

 2. Gość said

  Paweł i Gaweł w wersji żydowskiej

  Icek i Aron w jednej stali dziurze
  Arun na dole a Icek na górze
  Arun spokojny nie zawadzi komu
  a Icek na górze straszne czyni burze

  Raz Arun jeszcze smacznie chrapi
  A tu z powały coś mu na nos kapi
  Zrywa się pędem biegnie do Icek na górze
  Zagląda przez klucz od dziurze

  Patrzy i widzi
  Jak Icek siedzi na komodzie i rybki sobie łowi
  Icek, czy ci rybki w głowie moncom
  Idź precz bo ja się kompieluje bo mi jest gorąco
  Co komu do jemu co jemu do komu
  Nie trzeba być przy mojemu domu

  Nazajutrz rano ledwie Icek wstaje
  A tu mu wieli dym spać nie daje
  Zrywa się z wyrka pędzi do Aruna
  A po drodze myśli że od dymu skona

  Patrzy i widzi
  Jak Arun zewsząd wymieci na środku pokoju wielki pali śmieci
  Arun czyś ty jest szalony?
  Idź precz ty ze swojej sadzawki kompielony
  Co komu do jemu co jemu do komu
  Nie trzeba być przy mojemu domu

  Z tej to powiastki morał jest taki, że co komu do jemu co jemu do komu
  to zawsze na odwrót bywa

 3. Gość said

  I weź tu zrozum żyda:-)

 4. Birton said

  Skoro Izrael ma broń atomową bez jakikolwiek nadzoru i ograniczenia , to już KAŻDY kraj ją może ją mieć, w tym Iran.
  Bezpieczniej jednak, żeby Polska jej nie miała, bo jakiś żydowski służalec z warszawskiego rządu mógłby guzik nacisnąć na rozkaz z Tel-Avivu ( na przykład Juda – zwierzchnik sił zbrojnych) i to byłby koniec naszego niewielkiego państwa.

 5. markglogg said

  w Warszwie będze konferencja o DU… Maryny

  14 lutego w Soczi spotkają się Putin, Erdogan i premier Iranu – a więc w Warszwie będze konferencja o DUPIE MARYNY. Ot co wyczytałem w prasie:

  Prezydent Rosji Władimir Putin spotka się 14 lutego w Soczi z przywódcami Turcji i Iranu, Recepem Tayyipem Erdoganem i Hasanem Rowhanim – poinformował w niedzielę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, cytowany przez agencję RIA.

  Nie podano więcej szczegółów na temat spotkania przywódców. W zeszłym miesiącu Putin powiedział, że zamierza zorganizować taki szczyt, by przedyskutować sytuację w Syrii – informuje Reuters.

  … Szczyt w Soczi zbiegnie się w czasie z zaplanowaną na 13 i 14 lutego w Warszawie konferencją ministerialną poświęconą budowie pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie…

  Według szefa amerykańskiej dyplomacji podczas konferencji w Warszawie szczególna uwaga poświęcona zostanie wpływom Iranu, państwa skonfliktowanego z Izraelem, w regionie Bliskiego Wschodu.

  Czyli bez udziału kompetentnego, by cokolwiek załatwić, przedstawiciela TURCJI ta konferencja „„Syjonistów, którzy chcą osiągnąć Światową Nadwładzę” będzie po prostu O DUPIE MARYNY, podobnie jak ta niedawna Światowa Konferencja w Katowicach O OCI(E)PLENIU KLIMATU…

  https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/590518,rosja-kreml-14-lutego-spotkanie-putin-erdogan-rowhani-w-soczi.html

 6. Peryskop said

  GWBush przez dwie kadencje wciskał bajki pt „Roadamap”.

  Zięć Trumpa zaczyna nowy rozdział, tajny i bez szczegółów.
  Ażeby dwa Majki miały o czym z Benem puste gadki prawić.

  A oto „agenda” neo-paktu warszawskiego :

  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-02-11/palestynczycy-nawoluja-do-bojkotu-konferencji-w-polsce-iran-poniosla-porazke-zanim-sie-zaczela/?ref=kafle#komentarze-1549734

 7. hulajdusznik said

  Gość to jest gość!

  A do autora artykułu mam pytanie zasadnicze: Dlaczego krowa, na ten przykład, jest krową?

 8. plasibo81 said

  Kurwa!!!! Nienawidzę tego świata!!!!
  Dosyć tego!!! Jebani polaczki ( polskojęzyczni żydowscy uzurpatorzy polski) zobaczycie, że wyjdzie wam to bokiem ta całą konferencja!!
  Persowie błagam zniszszcie ten żydowski nowotwór!!!! Tak być nie może !!!

 9. Kubuś Fatalista said

  Preludium do konferencji
  >https://www.magnapolonia.org/syryjska-telewizja-czolgi-izraelskie-zniszczyly-syryjski-szpital/?fbclid=IwAR0AqIXTgrAkpKDp4dYggSI8AGwVz8tv3NfMi5HJ-JQEcqCjl7ZH7aleEo4

 10. lopek said

  „Konferencja warszawska”
  ===========
  Co chce zamanifestować USrahell, że to knucie wobec Iranu – postanowił zorganizować akurat w Warszawie? Czy w ten sposób chce upokorzyć tubylców – bo wie, że istnieje jakaś nić sympatii między tymi narodami. Czy jest to jakaś nagroda – jakaś manifestacja uznania – dla polskojęzycznych – wywijających atrapą Polski? Czy też może owe knucie zwane – konferencją warszawską – zorganizowano – dla odciągnięcia uwagi – kogo trzeba?

  ——
  Między innymi chodzi OCZYWIŚCIE o zasianie wrogości między polactwem a Persami.
  Admin

 11. Birton said

  ad 8
  co Pan gadasz o Polakach? ja jestem Polakiem, powieś się Pan pro publico bono, wyjdzie Panu i nam na dobre

 12. revers said

  Juz jest wsparte do ostaniego polacka …, za 20 mld usd, juz nawet Lukaszenko kiwa palcem Strogonowa, uwarzajcie nie machajcie tak szabelka.

  https://www.rp.pl/Dyplomacja/190219878-Polska-wesprze-USA-za-wieksza-obecnosc-wojskowa.html?fbclid=IwAR0NooI2Krk93rnpfjdKNxhusG_OilrXNt-FPH-C4PLIk6-u8dApkJxlY_E

 13. revers said

  oraz bez unijnej wysokiej dyplomacji …

  https://kresy.pl/publicystyka/unia-europejska-z-iranem/?fbclid=IwAR0z1IOOh7ZXoIT8syiBRKHC8OVqGMJrai1ja86fQ9bDYWz2QmpDhcGxVWQ

  maj gdzies ustraelskie ynetresy, dbaja o swoje insteresy m.im. powolujac oddzielne filie europejskich bankow rozliczeniowych z Iranem.

Sorry, the comment form is closed at this time.