Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wybitne postacie Zachodu i co się po nich można spodziewać

Posted by Marucha w dniu 2019-02-11 (Poniedziałek)

Jaki jest obecny wpływ USA na sytuacje globalną i losy ludzkości?

Stany Zjednoczone, jako „wiodąca demokracja” na świecie, jest nie tylko naszym „strategicznym sojusznikiem”, ale i niedoścignionym wzorcem dla rzesz obywateli III RP. Jedyną plamą na tym różowym wizerunku jest problem niezniesionych wiz wjazdowych do tej oazy szczęścia, dobrobytu i w ogóle wszelkiego cymesu.

Koszmar niemożności wyemigrowania do tego raju jest dla milionów Polaków, jeśli nie jedynym, to na pewno głównym problemem ich współczesnego bytowania.

W sprawach dotyczących amerykańskiego dobrobytu nie będę się tu wypowiadał, bo mam cichą nadzieję, że wizy dla Polaków zostaną w końcu zniesione i ich miliony będą w stanie delektować się nim do syta. Żądza emigracji jest w społeczeństwie tak wielka, że żadna siła nie zdoła jej zmitygować. Jeśli więc i tak wyemigrują, to niech to będzie Ameryka, a nie przykładowo Niemcy.

Problem, który mnie nurtuje, to wpływ USA na sytuację globalną, a w szczególności na głównego amerykańskiego sojusznika, jakim z dumą mieni się być moja Ojczyzna Polska. W tej delikatnej materii pozwolę sobie oddać głos rdzennemu Amerykaninowi, którego ocenę publikuje wiodący niezależny amerykański portal Unz Review tutaj:
>https://www.unz.com/freed/pussy-john-bolton-and-his-codpiece-mustache/

Poniżej przedstawiam tłumaczenie co ciekawszych wyjątków z powyższego artykułu.

„Rząd amerykański stał się zbiorowiskiem niebezpiecznych błaznów. Nie zawsze tak bywało. Z rządzącymi można było się nie zgadzać, ale nigdy nie byli to lunatycy. Eisenhower, Truman, Kennedy, Johnson, Nixon, mieli swe niedoskonałości, czasami byli skorumpowani, ale nie byli szaleńcami. Dziś nie ma normalnego amerykańskiego polityka. Problemem Białego Domu nie jest taka czy inna orientacja polityczna, ale to że jest zasiedlony przez wariatów:

Donald the Cockatoo, to wielki ignorant, narcyz, spekulant nieruchomości, żonglujący poza zasięgiem prawa.

Pussy John Bolton, to wyjątkowo odrażający typ polityka, który będąc dezerterem w swe młode lata, teraz chce by inni ginęli na jego wojnach. Puszysty John, tchórz i degenerat w okresie wojny wietnamskiej otwarcie wyznawał: ‘Przyznaję się, że nie mam zamiaru umrzeć na polach ryżowych. Uważam wojnę wietnamską za już przegraną”. Ten sam Puszysty John, niechcący ryzykować swego cennego żywota, teraz dąży do wojen z Iranem, Wenezuelą, Rosją, Syrią i Afganistanem.

Gina Haspel jest miarą amerykańskiej moralnej degradacji. USA to jedyne państwo, które otwarcie i z dumą angażuje się w tortury. Wiele państw czyni podobnie, ale nie chwali się faktem posiadania więzień do tortur rozsianych po całym globie. Teraz mamy nową szefową CIA, Ginę Haspel, znaną sadystkę z ksywą ‘Krwawa Gina’. Ona nas reprezentuje? Czy jest jeszcze na świecie cywilizowane państwo, które instaluje sadystę na eksponowanym publicznym stanowisku?

Michael Pompeo to kolejny patologicznie agresywny kundelek, który mataczy w europejskiej polityce, okłada sankcjami Rosję w nadziei na zniszczenie jej gospodarki, wtłacza NATO w jej granice, wychodzi z układu rakietowego INF, planuje rozmieszczenie broni nuklearnej, w kosmosie na orbicie, oraz inicjuje wojnę handlową z Chinami.

Nikki Haley, to agresywna i lojalna w stosunku do Izraela osoba, która wydaje się być bardziej kompromitującą niż niebezpieczną w całej kolekcji waszyngtońskiej administracji.”

Przedstawione powyżej przykłady postaci wiodących amerykańskich polityków, to szczyt zachodniej imperialnej struktury. Na niższych jej szczeblach, w Unii Europejskie, Kanadzie, czy Australii, funkcjonują podobne indywidua, tylko mniejszego formatu.

Na samym dnie, w koloniach Imperium, takich jak III RP, osobnicy u steru są najmniejszego z możliwych formatów, ale za to niezrównanie gorliwi we wdrażaniu jedynie słusznej linii politycznej.

Do indywidualnych rozważań pozostawiam prognozę tego do czego kolektywnie są oni w stanie doprowadzić świat.

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarzy 26 to “Wybitne postacie Zachodu i co się po nich można spodziewać”

 1. lopek said

  „„Rząd amerykański stał się zbiorowiskiem niebezpiecznych błaznów.”
  ===========
  Jest to wynik szalonego ruchu wirowego – w jaki psa wprowadził jego ogon.

 2. Jan said

  Kto pragnie wiz amerykańskich jest głupcem i wrogiem Polski. Mit bogatej Ameryki upadł. Kraj się wali, mosty drogi w tragicznym stanie. Ponad 40 000 000 obywateli nie stać na jedzenie i opłaty czynszu,szkoły itd.Ten kraj został obrabowany i jest świadomie niszczony przez lichwiarzy. Trump próbuje ratować kraj ale oni mają media i najemników, klika cabal ma wielkie kapitały z rabunku kraju i wspiera Chiny. Po co tam Polacy , nie dadzą rady siętam utrzymać i wylądują na ulicy . A tu rządy zaleją Polskę Azjatami pod pretekstem ludzi do pracy. Stop z wizami. kto się tego domaga. W Europie można więcej zarobić niż w Stanach.

 3. Kojak said

  Rzad amerykanski ? Szajka syjonistycznych zydowskich zbrodniarzy, bandytow i zlodzieji . Ci jawni ageresywni kryminalisci nie maja zadnych zasad i moralnosci ! Sa zdolni do kazdego lajdactwa i do kazdych kryminalnych wyczynow !

 4. Moher49 said

  @2,
  Panie Janie, na siłę nie można nikogo trzymać, niech jadą, kraj z frontu piękny, bogaty. Od kuchni bieda. Zarobki porównywalne z tymi w Europie.
  Znam inżynierów, którzy myli gary, pracowali na budowach, lekarzy którzy pełnili role salowych. Pojechać, zobaczyć, wrócić. Zostać na stałe – jeśli się Polskę nienawidzi.

 5. Easy Rider said

  Kolejna „wybitna postać”, z eurokołchozu:

  Czy Juncker ma problem z alkoholem? Ależ nie, on ma problem, gdy alkoholu nie ma.

  https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/18883-z-cyklu-nie-traktujemy-unii-europejskiej-zbyt-powaznie-w-obronie-junckera-zanim-sie-znowu-upije

 6. RomanK said

  Panie Ignacy…. USA nie jest zadna demokracja…..bez kitu…:-)))) To poprostu Republika…..

  Panie Moher….niech pan tak nie szasta myciem garow I….. budowa:-)))) Cenie fachowcow I I nie mam zwyczaju jesc z brudnych naczyn…ale jesli ktos jest budowancem z zawodem. Tzn wie co robi…to szczerze namawiam do przyjazdu do USA I podjecia pracy na Budowie….wlasnie glownym powodem sa o wiele wyzsze zarobki. Duza ilosc Polakow zajmujaca sie budownictwem nie wynika z tego ,ze sa gorsi , czy mniej zdolni..ale wlasnie, ze sa dobrzy, inteligentni, pracowici i szybcy…a to przelicza sie na dollary.
  Fachowiec na budowie tzw independent contractor- zarabia tyle samo co lekarz pracujacy w szpitalu badz przychodni..z tym ze lekarz musi pracowac dluzej….
  Przedsiebiorca budowlany zarabia to samo badz wiecej niz lekarz wlasciciel wlasnej praktyki…..

  Panie Moher….pan zna inzynierow..ja tez..ale niech mi pan wierzy …..to zadni inzynierowie:-)))))
  takich ma pan ok 80% tzw polskich wsokowyksztaconych fachwcof po studiach:-))))) Inzynier poznaje sie po tym co potrafi zrobic..a nie opowiedziec ….co by on to nie zrobil , gdyby:-)))))

 7. RomanK said

  A tak swoja droga to wie pan paniE Ignacy ile bym dal, zeby ci amerykanscy psychopa- moich i panskich tak, jak bronia amerykanskich????
  Czy pan widzi Johna Boltona…jak patrzy z gory spod pussy …na jakis dupkow ,ktorzy powiadaja, ze winien im 65 mld dollarow za..no w sumie za co???? I slysza krotkie…idzcie w ch.….bo was Nikki poszczuje?????
  Ale, jak pan widzi …….skazani jestesmy na pseudo intelektuaistow wysokich lotow …z panem wlacznie:-)))

 8. RomanK said

  ..0paci staneli na czele polskich rzadowe I bronili polskich interesow czyli ….

 9. Marucha said

  Trudno zaprzeczyć temu, co napisał dr Ignacy Nowopolski. Fakty mówią same za siebie. Niestety nie można ignorować tych starannie wyselekcjonowanych psychopatów, bo mają dostęp do czerwonych guzików.

  Ale zawsze można zaatakować Polaków – „czego się gapisz, obrzygańcu?”.

  Nb. Panie Romanie, Nowopolski tego nie napisał. On tylko przetłumaczył.

 10. Joannus said

  Ad 4 Moher
  ”Zostać na stałe – jeśli się Polskę nienawidzi.”

  Jestem takiego samego zdania.Niech tam nasycą się dolarkami do woli splamionymi krwią i wyzyskiem obcych, znaczonych masońską pieczęcią diabła, skoro to dla nich jest najważniejsze w życiu.

 11. RomanK said

  ,,,dokonal selekcji i sie pod nia podpisal, zatem nie mysle, zeby sie z tym kryl, czy wstydzil:-))) i musial go pan usprawiedliwiac…….Wolno mu….I zaden z opisanych go do sadu nie poda:-_)_)_)
  Wie pan dobry pies powiadaja musi byc….. zly….

 12. JMP said

  Napisałem kiedyś po dość długiej obserwacji wpisów Pana RomanaK, że według mnie z jego myśleniem jest, jak to kiedyś powiedział Brzechwa, „nieklawo”. Wydaje się on to potwierdzać przy każdej okazji. Na ogół nie czuję się komfortowo wyrażając opinię na temat ludzi, których tak naprawdę nie znam, jednak chyba RomanK dał dostatecznie dużo dowodów na potwierdzenie mojej tezy.

 13. Maverick said

  Amerykańska armia to mało inteligentni najemnicy, twierdzi żyd Yakow.

 14. Marucha said

  Tak, niech wypierdalają do Hameryki. Raz na zawsze. I niech potem nie przyłażą na polskie fora dyskusyjne,

 15. Moher49 said

  @6,
  Panie Romanie, 80% polskich wykształconych fachowców po polskich studiach jest o 100% lepszych od tych po amerykańskich studiach. Polskie dzieci w amerykańskich szkołach są prymusami. Przez ostatnie 30 lat polskie szkolnictwo jest degradowane, aby nie wystawało ponad tych z zachodu. Nic to nie pomoże, słowiańskie mózgi w naukach ścisłych są najlepsze na świecie. Przegrywamy oczywiście z talmudycznymi oszustami, jesteśmy naiwni, łatwowierni. Pazerność to dla większości Słowian obciach.

 16. Rokitnik said

  Nr 2 Panie Janie, Podejrzewam ze p.jako mlody czlowiek, NIGDY w USAnie mieszkajacy swoje wypisy bierze z domnieman?

  Bo obraz jaki pan maluje w necie jest z gruntu FALSZYWY ! Kazdy STAN USA to odrebna administracja, budzet i zarzadzanie. Autostrady nie tyle sie remontuje ale albo poszerza albo…buduje sie NOWE. ! To zreszta koniecznosc albowiem wciaz emigranci wala tu dobrowolnie ze wszystkich Krajow swiata / niektorzy przemycaja i siebie i ” towar „./.ale to odrebne historie.
  W Ameryce NIE JESTES OBCYM ! To nie Szwabia, Niderlandy ; Austria, Australia, Szwajcaria etc. gdzie dadza ci szybko odczuc pogarde (etnicza )i miec za nic bo jestes tylko .. PRZYJEZDNY.?
  Pan RomanK ma racje co do zarobkow i sposobow na godne zycie. Generalnie tylko skrzywieni socjalizm.em nie potrafia sie utrzymac na poziomie czy zabezpieczycna okres pozniejszy? Oczywiscie tak jak wszedzie sa skrajnosci; ale to co sz,pan wypisuje jest przewalem !!
  Alei Istnieje tez cos takiego, jak wrosniecie w kraj przesiedlenia ?! Stad np.nie wszyscy z Kazachstanu chca wracac do Polski ( zwlaszcza ostatnio), Podobnie jest z Polonusami. Ja swoja aktywnosc gospodarcza mam za soba i mieszkam na Florydzie, w ciepelku, we wlasnym apartamencie ,zabezpieczony finansowo na starosc… Nie ma co rozdzierac szat. Przecietny obywatel NIE ropatruje idiotyzmow rzadzicieli (!) dopuki mu nie wadza osobiscie !? Jest jeszcze sprawa nostalgii za Ojczyzna. Z roznym nasileniem wystepowala ona w moim emigranckim zyciu. Kiedys czesciej podrozowalem do Polski bo zyla moja Mama. Teraz nie mam tam nikogo – a wszystko TAM sie popierniczylo ( koledzy sie rozbiegli po Swiecie, wiekszosc wymarla ) Polska jedzie na wariackich papierach / patrz tzw. sluzba zdrowia czy polityka / No i….cholera KLIMAT pogodowy – tez nie taki jaki MAM w okolicy Miami.
  Mimo wszystko nie czuje sie zwiazany duchowo z ta Ameryka. Znam jej wady, wstydze sie tego co CZYNI innym …i..z n a m przyczyny owego stanu rzeczy ! Pozdrawiam fustrata !

 17. RomanK said

  I niech pan przypomni- panie Rokitnk….ze przecietnie wypada na jedno zycie 75 lat….. tylko 75 lat ..dlatego nikt nie wchodzi dwa razy do tej samej rzeki ….jak przytomnie zauwazyli Chinczycy

 18. RomanK said

  Panie Moher…pan opowiadasz stare powiastki…tak bylo 30 lat temu:-)))) dzis wracaja dzieci z Polski po dwie klasy w High School….
  CO do inzynierow..sam pan powiedz- jak tacy dobrzy co co robia na zmywakach????
  Dobry inzynier da sobie rade..znam setki…jezyka nie mieli…grosza przy duszy ..ale kiedy tylko pokazali co potrafia natychmiast mieli I pieniadze I …tlumaczy:-))))

 19. ech said

  https://mega.nz/#!OnYAAaJS!vxZYTpIZ8VBIxlmljuIQSzrBZ1e8SPustlkRevr5_Vo

  HOAX

 20. Moher49 said

  @18,
  Panie Romanie, na zmywaku zarabia się jakieś pieniądze, jestem młody, zwiedzam kraj, po 2 – 3 latach wracam do Polski. Inżynier musi nostryfikować dyplom, potem się przyuczać do tamtejszych norm i przepisów a czas ucieka. Po co mi tam siedzieć, kiedy tu moje zarobki są dla mnie wystarczające. Tam mam sny emigranta, tutaj nie mam. Wiele polskich kobiet płacze z tęsknoty za Polską.

 21. Piotr Bisek said

  Juz was calkowicie POgielo.Wyzywata sie w kraju juz nawet przy stole wigilijnym ,teraz znowu p…palacie sie do POlonusow.Ulubiony temat gospo.

  ———-
  Coś się Panu pozajączkowało…
  Admin

 22. Troll polonii said

  Ja mam niejakie pretensje do pana Nowopolskiego. Jego lista jest za skromna.
  Nie bede sie juz upierac przy takich ludobojcach jak pani i pan Clinton, G. W. Bush razem z tatusiem, czy noblisci Kissinger i Obama.

  I nie bede sie rozpisywac na tematy ogolne:
  Ze pasozyty, ktore zeruja na zywym organizmie sa zazwyczaj bardzo z siebie zadowolone.
  Tysiace pchel, ktore zyja na wscieklym psie maja sie dobrze… dopoki ktos nie zastrzeli wscieklego psa i razem z pchlami nie zakopie do ziemi.

  Zony i dzieci zbojow, Wikingow, Mongolow i innych ludozercow z radoscia witaly dzielnych mezow powracajacyh do domu z lupami, skalpami, skradzionymi skarbami i niewolnikami.
  Napadniety najezca ma zawsze pretensje, ze go nieslusznie napadnieto.
  Totez zboje bardzo boja sie konkurencji.

  Ale rozumiem, ze kiedys nie bylo telewizji i internetu. Nadobne dziewice, ich mamusie, babcie nie mialy specjalnie szansy, zeby ogladac sceny rozrywania cudzych dzieci na kawalki i podpalania domostw i zwierzyny domowej..

  Weszlismy w XXI wiek z nastawieniem, ze wojny sa czescia naszej cywilizacji i ze nalezy nam sie kolejny Dzingis Chan, Hitler, Napoleon czy inny diabel, ktory zapanuje nad swiatem. I ustana wszelkie wojny! Bo ktoby smial sie sprzeciwic .

  Nie ma to oczywiscie nic wspolnego z kradzieza ropy i gazu przez kolejnych Dzingis Chanow Ameryki bo Stany Zjednoczone podbijaja swiat bardzo demokratycznie; z miloscia i szacunkiem dla podbitych narodow.
  Bo Ameryka przynosi dary … Danaidow.

  Dlaczego uwazam, ze lista (wy)bitnych postaci Zachodu jest zbyt skromna?

  Bo brak na niej takich waznych osobistosci jak:
  senator Mark Rubio. ktory wrecz rozkazuje Wenezueli obalic dopiero co wybranego przez narod prezydenta bo inaczej zdechna z glodu o co sie postara sam senator Rubio:
  “Marco Rubio is openly saying that if Venezuela’s military doesn’t turn on Maduro soon, ‘a choice will made for them’ by the United States. Scariest threat for an imminent invasion of Venezuela I have yet to see.”

  https://www.globalresearch.ca/the-cynicism-of-empire-sen-rubio-tells-venezuelans-to-overthrow-their-government-or-starve/5668274

  Elliot Abrams
  Wielki doradca do spraw dyktatury i architekt ludobojczych wojen w El Salwadorze, Gwatemali, Nikaragui, a teraz wrecz i wprost kaze sie prezydentowi Wenezueli po prostu wyniec z kraju. Elliot Abrams byl w „komitecie wprowadzania demokracji” do Iraku i Libii. ma duze doswiadczenie strategiczne.
  /Elliot Abrams, the veteran war criminal who served as the principal US advocate for the dictatorships in El Salvador and Guatemala as they carried out near-genocidal wars against their own people and was subsequently convicted in connection with the illegal operation to finance the CIA-organized “contra” terrorist army unleashed upon Nicaragua, gave a press conference at the State Department demanding that Maduro leave Venezuela and rejecting any dialogue or negotiations over the crisis orchestrated by Washington./

  No i sa jeszcze rozni dowodzcy wojskowi armii USA , ktorzy
  zalecaja atak na Wenezuele zeby bronic zagrozonej ambasady amerykanskiej.Jak sobie przypominam, to prezydent Maduro kazal sie wyniesc amerykanskim dyplomatom:

  Phoney Pretext: US Commander Says Pentagon Prepared to Intervene to Defend Venezuela Embassy – Global ResearchGlobal Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/phoney-pretext-us-commander-says-pentagon-prepared-to-intervene-to-defend-venezuela-embassy/5668144?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  Pan Pompeo zas wyglosil nieprawdopodobne przemowienie w Kairze, stolicy muzulmanskiego panstwa, w ktorym to przemowieniu dzielny Amerykanin opowiadal, ze armia amerykanska zostala zaproszona przez kraje Bliskiego Wschodu, ktore blagaly rzad USA, zeby pomogl im wprowadzic demokracje. I blagaly, zeby przeniesc stolice Izraela do Jerozolimy
  I pan Pompeo przypomina, ze jak tylko armia USA opuszcza zajete demokratycznie tereny – od razu powstaje tam chaos i niekonczace sie awantury.
  Pan Pompeo przypomina niesmialo narodom swiata, ze to armia amerykanska oswobodzila Syrie i wyzwolila Irakijczykow, Syryjczykow i Kurdow i …Arabow
  I to Arabia Saudyjska pomogla „ustabilizowac sytuacje w Syrii”

  Pan Pompeo publicznie zezwoli Izraelowi napasc na Iran

  Pompeo Cairo Speech: Misreading History – Global ResearchGlobal Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/pompeo-cairo-speech-misreading-history/5668261

  – Pompeo stated that Americans are in the Gulf countries at the invitation of the host countries which makes it legitimate and legal.

  – Pompeo came up with another curious assertion: “We learned that when America retreats, chaos often follows.” Vietnam descended into total chaos following the American invasion and started the process

  – In another part of the speech, Pompeo said that America, along with allies and partners, dismantled “the Islamic State’s caliphate, liberating Iraqis, Syrians Arabs and Kurds…”

  – Pompeo gave the green light to Israel to wage a war against Iran. He said, “We strongly support Israel’s efforts to stop Tehran from turning Syria into the next Lebanon”.
  Another curious assertion by Pompeo: “America has always been, and always will be, a liberating force, not an occupying power.”

  – “Saudi Arabia and Gulf countries contributed towards stabilization efforts” in Syria.

  W swoim przemowieniu pan Pompeo nie wspomnial w jaki sposob udalo sie Amerykanom zniszczyc Palmire, Mosul, Aleppo – najstarsze osrodki naszej cywilizacji, ktore pozostawaly na liscie zabytkow ONZ.

  Moim skromnym zdaniem za wymordowanie milionow ludzi, przepedzenie z Bliskiego Wschodu milionow chrzescijan, ktorym udalo sie ujsc z zyciem, za zniszczenie Palmiry, Mosulu, Aleppo i zrabowanie muzeow w Falludzi, Bagdadzie i Palmirze – zaden amerykanski entuzjasta wojen o rope – nie powinien wyjsc z piekla i powinien sie tam smazyc powolutku.. do konca swiata.

 23. Troll polonii said

  Altruizm i filantropia Stanow Zjednoczonych a takze troska o wprowadzenie demokracji do wszystkich zakatkow swiata nie pozwala na uszczesliwienie wlasnego narodu :

  Na USA nikt jeszcze nie nalozyl sankcji za te wszystkie ludobojstwa na Bliskim Wschodzie i Afryce i za bombardowanie ludnosci cywolnej nielegalnymo dronami; nikt USA niegdy nie najechal ani nie zbombardowal, nie okradl, nie eksploatowal i nie wywozil bogactw naturalnych za bezdurno; USA nie przeszly ani Rewolucji Pazdziernikowej ani okupacji niemieckiej an zimnej wojny ani zadnych, nie daj Bog bojkotow – a jednak sytuacja ekonomiczna USA jest gorsza niz Rosji. W Rosji nie ma bezdomnych i nikt nie gloduje. Zadluzenie Rosji jest minimalne.
  USA ma najwieksze na swiecie zadluzenie na glowe mieszkanca
  USA ma najwieksza ilosc wiezniow – wiecej niz wszystkie inne panstwa RAZEM wziete!
  USA nie stac na medyczne ubezpieczenie panstwowe (Meksyk stac!)
  USA nie stac na zapewnienie wszystkim dzieciom bezplatnej nauki (co jest zagwarantowane Karta ONZ! (Meksyk stac!)
  USA kradnie rope po calym swiecie
  USA bombarduje 70 panstw
  USA prowadzi najwieksze wiezienia na swiecie, w ktorych torturuje niewinnych ludzi
  USA jest jedynym panstwem na swiecie, ktore uzylo bomby atomowej przeciwko ludnosci i to cywilnej
  USA jest jedynym panstwem na swiecie, ktore prowadzi ludobojcze operacje wojenne i uzywa zakazanej broni (napalmu, DU, bomb fosforowych przeciwko ludnosci cywilnej)
  USA ma na sumieniu smierc miliona irackich dzieci
  USA zaminowuje miejsca na terenach zamieszkalych przez ludnosc cywilna ( W Kambodzy do tej pory gina dzieci od bomb zostawionych przez armie USA, w Afganistanie zaminowane sa cale pola uzytkowe)
  USA jest jedynym panstwem na swiecie, ktore masowo zatruwa zywnosc i truje ludnosc naszej planety.
  USA jest jedyna republika w ktorej rzadza dynastie polityczne.

  I to zbojeckie panstwo jest zadluzone na tryliony dolarow w …. komunistycznym panstwie Chin!
  Wyjatkowe cyrkowcy w tych Stanach: spece od gospodarki i pokoju na swiecie!

  A Putina tak samo nie lubi amerykanska propaganda jak nie lubila Husseja, Kadafiego, Miloszewicza, Bothe, Aristidesa, Allende, Chaveza a teraz Maduro- wszedzie tam gdzie USA planuje urzadzic masakre z ludzi i obalic prawowity rzad – zaczyna sie demonizowanie lidera, ktory jest bardzo popularny wsrod wlasnych wyborcow.

 24. NICK said

  Nie, p. Bisek.
  Nie do osób.
  Do poglądów.
  Wypaczonych przez usrahellski ustrój.
  Fuj.

 25. Marucha said

  Re 22:
  Ja mam niejakie pretensje do pana Nowopolskiego. Jego lista jest za skromna.

  To nie jest lista p. Nowopolskiego. On tylko przetłumaczył fragmenty oryginału.

 26. Troll polonii said

  25
  Marucha

  Ja wiem, bo podane jest zrodlo pod artykulem. Nie mam pretensji do wyboru artykulu – a moj wstep mial miec charakter ironiczny..
  Widocznie nie mial.
  Zdarza sie.
  Lista nazwisk, ktore ja podalem tez jest za krotka, bo mozna bylo wymienic pol senatu i dolozyc pol Kongresu a takze paru naukowcow i biznesmenow i jeszcze kilu znanych acz nie wybranych w wyborach – prywatnych i osobistych doradcow.

Sorry, the comment form is closed at this time.