Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  plausi o Klęska ministra Niedzielskiego…
  plausi o Klęska ministra Niedzielskiego…
  lewarek.pl o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  NyndrO o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Marek o Klęska ministra Niedzielskiego…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Czy Wałęsa jest zdrowy?

Posted by Marucha w dniu 2019-02-12 (Wtorek)

Myślę, że należy zadać sobie szczere pytania:

1. Czy Lech Wałęsa jest chory psychicznie?

Trudno posądzać kiedyś być może specyficznego człowieka, ale nie aż tak bezdennie głupiego, o podobne wynaturzenia jakimi nas raczy ostatnimi czasy.

2. Jeśli tak, to czy wypada się z chorego śmiać?

Każdy kolejny wpis w Social Media pana Wałęsy, TW Bolka czy lidera „Solidarności” (jedno i drugie określenie jest prawdziwe) wprawia mnie w zażenowanie.

Z jednej strony dzisiejsza prawica, która go hejtuje, w latach 80. i 90. sama wmawiała mu głupoty, że jest geniuszem, sterowała nim jak pacynką, a teraz się dziwi, że pacynka uwierzyła w powtarzaną mu jak mantrę papkę o wielkim Polaku.

Z drugiej strony, jak wytłumaczyć zacietrzewienie opozycji, która po nawet najwstydliwszych intelektualnych i moralnych kupach ex prezydenta udaje, że to konfitury?

Robert Wyrostkiewicz
https://prawy.pl

Komentarze 43 do “Czy Wałęsa jest zdrowy?”

 1. Peryskop said

  Re

  … dzisiejsza prawica, która go hejtuje, w latach 80. i 90. sama wmawiała mu głupoty, że jest geniuszem, sterowała nim jak pacynką, a teraz się dziwi, że pacynka uwierzyła w powtarzaną mu jak mantrę papkę o wielkim Polaku…

  Niestety, pacynka była ciągana worldwide, i dopiero to wywołało u niej psychopatie.

 2. Zapytajcie psychiatrę, co sądzi o Lechu Wu. Serio.

 3. Marucha said

  Re 2:
  A po co psychiatra…

 4. lopek said

  Czego tutaj dociekać – jaki koń jest – każdy widzi. Potrzebny był wtedy taki naturszczyk na szpicę i to chwyciło – bo niejeden dopatrywał się w nim jakiegoś szlachetnego samorodka. Tymczasem to pospolita kanalia opakowana przez kosmatych nie w złotko – ale dla niepoznaki w sfatygowany papier gazetowy.

 5. Gość said

  Prymitywa Lejba Kohne z kompleksem wyższości, który jest konsekwencją kompleksu niższości, jak to u każdego prawie żyda bywa. Ma same plusy ujemne matoł. 🙂

 6. TG said

  P.Gajowy .Czy ten zamieszczony artykuł to wypadek przy pracy?

  ——–
  Nie.
  Admin

 7. piwowar said

  Otua nie jest taka głupia. Tak gada jak jej zapłacili.

  Pomyślmy. Ale tak szczerze. Nikt nie słucha, z nikim nie musimy się dzielić swoimi przemysleniami. Czy gdyby nam dali parę milionów do kieszeni wolnych od podatku, to nie gadalibyśmy jeszcze śmieszniejszych (smutniejszych) rzeczy?

 8. ibrahim ibn jakub said

  jest tak zdrowy jak chory psychicznie pacjent Tworek.

 9. Dictum said

  A ja myślę, że jest zdrowy, tylko o potwornie prymitywnym mózgu.
  W rozwoju umysłowym człowieka nie istnieją normy. I u Wałęsy to taki przypadek, że jemu rozwój przez całe długie życie ani drgnął..

 10. RomanK said

  A…wszyscy mozeta Walese w dupe pocalowac:-))))))
  Zrobil co zrobil i je ……co je:-)))))

  Dzięki Bogu – nie musimy.
  Admin

 11. Dictum said

  ad. 10.
  Całowanie zostawiamy PO.
  Robią to z lubością.

 12. właściwy czas said

  Bolek to kanalia, lecz czy pozostali „nasi” prezydĘci (nadęci) są o ciut lepsi ? Żaden nie pojawi się w Oświęcimiu W OBRONIE PAMIĘCI POLAKÓW JAKO OFIAR, aby naród usłyszał z ich ust : ” CZEŚĆ ICH PAMIĘCI „. Moim zdaniem to ZDRAJCY.

  Wałęsa to kanalia + kretyn.
  Pozostali to tylko kanalie.
  Admin

 13. baca said

  Kohne to tylko żałosny ćpun, czyli pospolity narkoman… jak oni wszyscy… nic tak nie uzależnia jak władza… konferencje prasowe, błyski fleszów, limuzyny z szoferami, stada dupowłazów, stanowiska, spore pieniądze, możliwość decydowania o czymś więcej jak kolor gaci, etc…
  władza to jest najsilniejszy narkotyk… każdy kto ją posiadał i potem ją stracił przejawia identyczne objawy odstawienie… taki żałosny ćpun zrobiłby wszystko aby ją odzyskać choćby na krótki moment i na powrót dorwać się do żłoba…
  władza zaś powierzona bez znieczulenia nieświadomemu prostaczkowi który robi za pajacyka to autentyczna tragedia dla takiego idioty, bo nawet nie rozumie że był ale się zużył i został wymieniony na nowsze narzędzie – mniej tępe…
  żałosny, arcypubliczny upadek tego płatnego konfidenta niesie jednak nieliche walory edukacyjne: być może nie jeden i nie dwóch kandydatów na identyczną kanalię na przykładzie Bolka się od pomysłu bycia płatnym kapusiem odwiodło… taki mały plus wśród milionów plusów ujemnych jakimi ubogaciło krajową scenę aktorów ze spalonego teatru te gdańskie popychadełko
  na całe szczęście kompromituje się dalej, i chwała mu za to bo kolejne pokolenia otwierają dzięki niemu oczy…

 14. RomanK said

  Skoro Walesa to kanalia i kretyn… to jakie ten fakt wystawia swiadectwo..nam ??? Nam wszystkim?????

  ———-
  Takie, jakie wielokrotnie opisywałem.
  Admin

 15. piwowar said

  Żadne. Banana szkoda.

 16. NC said

  Robert Wyrostkiewicz: „Z jednej strony dzisiejsza prawica, która go hejtuje, w latach 80. i 90. sama wmawiała mu głupoty, że jest geniuszem…”
  1) Pisz Pan po polsku, a nie w jidysz. To dotyczy słownictwa, stylu i składni.
  2) Jaka prawica? Gdzie ją Pan widzisz?
  3) W sumie – najlepiej pisz Pan do szuflady.

 17. Easy Rider said

  „Solidarność” była ruchem bolszewicko-antyinteligenckim, stąd też na jej czele nie mógł stać ktoś o wysokich walorach umysłowych. Tak więc, organizatorzy tego pierwowzoru „kolorowej rewolucji” postawili na czele „słupa” o wyjątkowo prymitywnym, wręcz knajackim usposobieniu i braku nawet zawodowego wykształcenia. A przecież działo się to w czasach, kiedy na najmniejszym stanowisku kierowniczym, już wiele lat wcześniej wymagano wykształcenia przynajmniej średniego, nawet milicjantów zagoniono do wieczorówek, żeby uzupełniali to „średnie” – byłem tego osobiście świadkiem w II poł. lat 60., uczęszczając na zajęcia polekcyjne w liceum.

  W tej sytuacji, w trybie normalnego naboru kadrowego, W. nie mógłby zostać nawet kierownikiem sprzątaczek (nic nie ujmując temu pożytecznemu zawodowi). To, że zrobiono z niego „prezydęta” (tak o sobie mówił) – było zwyczajnie napluciem w twarz Polakom, przy aplauzie ogłupionych antykomunizmem mas, widzących w W. kogoś w rodzaju mesjasza – wyzwoliciela narodu.

  W. te braki wykształcenia czy – powiedziałbym nawet – wychowania musiał kompensować tupetem, co doprowadziło do przybrania takiej jakby błazeńskiej czapki, której nie zdjął do dzisiaj i nie zdejmie, bo ona już mu przyrosła do skóry. Stąd też nie należy pytać o to, czy on zwariował, lecz o to, kiedy on w ogóle był normalny?

 18. Carlos said

  Komorowki inteligencja tez nie grzeszyl p. Adminie.

 19. refleks na schodach said

  Dlaczego nikt w ’80-tym nie powiedział nam (tj. ogółowi), że to głupek? Na przykład ci z WZZ? Przecież go znali.

 20. Easy Rider said

  Ad 19.

  Z jednej strony, był to znany powszechnie mechanizm psychologiczny, wywołujący lęk przed powiedzeniem, że „król jest nagi”.

  Z drugiej strony – ośrodki propagandowe (nie bez udziału „pożytecznych idiotów”) wytworzyły taką atmosferę, że każdy, kto powiedziałby cokolwiek złego na Wałka, byłby zaraz okrzyknięty jako „komuch”, „homosovieticus” itp. Ten sam schemat zadziałał również w stosunku do Balcerowicza, nad którym – co warto dzisiaj przypomnieć – „Solidurność” (błąd celowy) roztoczyła „parasol ochronny”, czyli przyłożyła rękę do niszczenia Polski. Czy ktoś za to przynajmniej przeprosił? Bo o odpowiedzialności w jakimkolwiek znaczeniu nie warto nawet wspominać, żeby się nie denerwować.

 21. revers said

  No ale jeden z synow ma sie dobrze, studiowal w stanach na podrzednej uczelni Grzgorza, byl nowym oficerem sbecji pomagdalenkowej, a teraz robi za polakozerce w PE Brukseli, mial startowac na prezydenta Gdanska.

  Bolek aadal ma sporo spowiednikow i prowadzacych, chocby szara eminencja Wachowski z ktorym dzieli sie kasa w ukryta w wielu funduszach, lub inne stare Kajkuty, kahal ktory zrobil zrute na Nobla i ktory podpowiada jaki napis noscic na T Shircie na pogrzebach dostojnikow zachodnich..

 22. Re: 20 Easy Rider.
  Glowni odpowiedzialni za wybor „bolka” byli glownie p. Walentynowicz, p. Gwiazda I p. Wyszkowski…, ktorzy pozwolili na to, aby na ich plecach „bolek” sie wdrapal na przewodniczacego Solidarnosci…
  No I dalej dla bolka” bylo juz z „gorki”…

  A czy dzisiaj jest inaczej? No moze szybciej rozchodza sie informacje, ale „trolle” w Internecie rowniez „nie zasypiaja gruszek w popiele”…

  ============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Moje pierwsze zetkniecie sie z nazwiskiem walesy, a bylo to w mojej rodzinie przy glosach „ach I och…itp”, to zapytalem : „a skad wyscie go „wytrzepali???” Z kopalni czy ze swoich gaci???”…

 23. Bogusz said

  Ad.9 To szuja i prymityw ale ego ma większe jak nasza galaktyka. Ego karmi się popularnością, ( niech mówią dobrze lub żle byle tylko mówili ) nie będzie większej kary niż całkowity brak zainteresowania nim, zamilknijmy wszyscy , absolutnie wszyscy na jego temat

 24. Dictum said

  ad. 19.
  Dlatego, że od pewnego momentu wszystkim kierowali tzw. doradcy – m.in. dwa żydy: Geremek i Mazowiecki, no i dalej z szerszym zapleczem złożonym albo z parchów, albo z otumanionych gojów.

 25. Zbyszko said

  Jest jedno podstawowe pytanie :
  Czy Wałęsa był w ogóle kiedykolwiek zdrowy?

 26. Kar said

  ..moze warto ogladnac;..https://www.youtube.com/watch?v=cGzRf0Ow1qU…, tutaj widac jak jestesmy poukladani w systemie..kazdy do wyboru do koloru znajdzie swoje miejsce..lacznie z noblista

 27. karlik said

  Nie wiem dlaczego zarzuca się brak wiedzy lub stan zdrowia psychicznego rządzącym nie tylko Wałęsie…
  Przecież wiadomo, że tych co uważamy za rządzących nie rządzą….Rządzących nie widać w TV czy w innych publikatorach, bo nie mają czasu…One rządzą…A tych co widzimy wykonują jakieś polecenia…
  Przecież mądrzy nie zostaną wybrani, bo nimi byłoby trudniej kierować…Dlatego zawsze na czele jacyś „Dyzmy” i tak było i będzie…Bo naród tak decyduje jak mu się karze…A jak zadecyduje inaczej to trzeba przerobić, by pasowało…
  Są tacy co twierdzą, że kontrkandydat Wałęsy wygrał wybory, tylko zostały sfałszowane…Czemu więc fałszerze nie siedzą???

 28. Troll polonii said

  Czy Walesa jest zdrowy?

  Trzeba bylo sie zastanawiac wtedy jak 10 milionow entuzjastow nosilo zwierza na rekach i radosnie brawa bili gdy pan Walesa obwiescil w stoczni gdanskiej:
  „Tu zaczyna sie globalizacja!” /Wtedy powiedzial prawde./
  A tlum radosnie wolal: Bwana Kubwa! Bwana Kubwa!

  I radosnie co i raz wybieral wodza na prezydenta

  Polska opinia publiczna jest jak gniot z plasteliny: kogo nam kaza kochac – to zycie oddamy; a jak kaza nienawidziec – to tez zycie oddamy.

  Raz kochamy lewakow , ktorzy walcza o …lepsze warunki klasy robotniczej – to znowu kochamy tych, ktorzy nienawidza klasy robotniczej i wprowadzaja ekonomie kredytu; raz kochamy kozojebcow ale tylko tych z Arabii Saudyjskiej i Albanii ( bo to od Sorosa!) – a raz nienawidzimy Syryjczykow – bo ich Soros nie lubi.
  Kochalismy kozojebcow z Czeczni
  Ale polskie wojsko poszlo pacyfikowac chrzescijanska opozycje w Donbasie.
  Za to poparlismy amerykanska ‚opozycje’ na majdanie.

  Sercem i dusza poparlismy bandyte Srdza Popowicza z Open Society Sorosa, i nienawidzilismy Miloszewicza i Serbow; do tej pory przyznajemy Kosowo panu Sorosowi i pani Albright.
  Nienawidzimy Putina bo wypedzil Sorosa z Rosji.

  Ciagle jeszcze kaza nam nienawidziec socjalizm w Wenezueli.
  Ale mamy kochac faszyzm na Ukrainie.
  Kosowo sie nie nalezy Serbom.
  Ale Krym nalezy oddac Ukrom!

  Mamy duzo do powiedzenia na temat demokracji … a dr. Piskorski dalej siedzi
  I nawet nie wiadomo na jakiej podstawie mial wyjsc z wiezienia za kaucja. I do tego tak diabelska. Nigdy nie powinien sie tam znalezc bo nie ma przeciwko niemu oskarzenia.

 29. Troll polonii said

  22
  Bolek zostal wybrany przez tzw. elity KOR-u a glowni doradcy byli zza oceanu, czego nie ukrywal Reagan.

 30. Voodoosch said

  Ale w Moskwie musieli miec ubaw jak Lecha wybrali na prezydenta.

 31. Dictum said

  ad. 28.
  A Jelcyn nie był do śmichu?
  Może z tą różnicą, że chyba był nieco poczciwszy (jak każdy nieszczęsny alkoholik).

 32. Dictum said

 33. hulajdusznik said

  Waszą ziemię, wasze dobra rozkradli. Miliony Polaków wypierdolili na bruk. Miliony zmusili do emigracji. Zaniżyli drastycznie poziom edukacji. Zadłużają was za pomocą fałszywych pieniędzy. Opluwają was najgorszymi chrochami z możliwych, obrzucają gównami, śmieją się wam w oczy, mordują skrycie, upodlają, handlują wami i waszymi dziećmi, jak bydłem, straszą, okładają coraz to nowymi podatkami, zamykają do więzień pod byle pretekstem i jeszcze wam wmówili, że robią to w waszym imieniu, na wasze własne życzenie. Sprowadzili wam obce wojska, obcym siłom dali prawo tłuczenia was pałami po łbach. Sprowadzają wam obcy kulturowo i etnicznie samczy element najgorszego sortu. Napuszczają was na Ruskich a Ruskich na was, chociaż i tu i tam rządzący słuchają się tych samych Lubawiczów, udając perfidnie wrogów. To nie oni wezmą się za łby, to nie oni będą ginąć, tylko wy! Propagują wszędzie swoją kulturę i symbole. W mediach, także katolickich i na ambonach propagandują judeochrześcijańską wspólnotę religijną. Coraz nachalniej pierdolą o jakiejś Polin. Po cichu wydają Garbulcom polskie dokumenty. Przejmują banki i intratne przedsiębiorstwa. Radykalnie zaniżają wyceny całego polskiego majątku, tak jak w czasie grabieży prywatyzacyjnej, kiedy sprzedawano majątek za jego % wartości. Domagają się odszkodowań w kwocie ponad 300 mld USD (na razie) za wydumane „cierpienia” i „roszczenia”, co stanowi taką niewyobrażalną sumę, że gdybyśmy spłacali im po jednym milionie złotych dziennie, nie licząc odsetek, to ta spłata zajęłaby nam i naszym potomkom 3365 lat! Budują sobie za wasze pieniądze baseny, synagogi, muzea, gmachy urzędowe i luksusowe osiedla mieszkalne. Odnawiają ukradzione kamienice, zabytki i cmentarze. Utrzymują na was koszt „obozy zagłady”, głosząc wszem i wobec, że to wasi przodkowie, Polacy są winni ychniego holocałstu. Nie wolno wam o nich mówić i pisać, bo wszystko traktują, jako zbrodnię przeciwko ychniemu wynalezionemu narodowi. Podtruwają was „żywnością” sprowadzaną z Zachodu, w tym GMO, lekami farmaceutycznymi, szczepionkami, chemią gospodarczą, mikrofalowym smogiem elektromagnetycznym i innymi sposobami. Porywają wam dzieci. Deprawują was. Zmuszają do akceptowania zboczeń i zwyrodnialstwa. Przejmują lasy, rzeki i jeziora. Zawłaszczają ujęcia wody pitnej i bardzo bogate złoża różnych minerałów. Tumanią was i okradają na każdym kroku i to na wasz koszt. Występując w waszym imieniu, besztają was z gnojem i prowadzą na zatracenie. Zakłamują waszą historię. Z pomiotu morderców Narodu Polskiego uczynili bohaterów, którym niejednokrotnie przypinają polskie najwyższe odznaczenia państwowe. Nagradzają wszelkich opluwaczy i obrzygiwaczy polskości. Robią z was niewolników. A wy? No tak… Dyskutujcie i rozprawiajcie dalej o debilach, jakich wam podsunęli. Raz… drugi… trzeci… w porządku; wystarczyłoby w zupełności. Ale żeby co tydzień?!

 34. Marucha said

  Re 33:
  To co tu robisz, Dulajhusznik?
  Idź do lasu! Twórz oddzialy partyzanckie. Produkuj broń. Walcz! Daj przykład!

 35. Marucha said

  W zasadzie Wałęsa powinien być duchowo bliski amerykańskiej elicie politycznej, gdyż reprezentuje zbliżony poziom intelektualny.

 36. Easy Rider said

  Ad 27 – Karlik.

  Porównanie W. do Dyzmy obraża tego ostatniego, który – o ile pamiętam – miał maturę (bo czy inaczej mógłby być wcześniej zatrudniony na poczcie?).

  Ale przy okazji, przypomina się kultowa scena z Żorżem Ponimirskim – czyżby prorocza? To proroctwo ma tutaj jakby podwójny charakter, bo dotyczy nie tylko przedwojennej powieści, ale również serialu TVP, emitowanego w okresie od kwietnia do maja 1980 r., czyli tuż przed okresem, kiedy W. pojawił się (też znikąd, jak Dyzma) na scenie politycznej.

 37. Easy Rider said

  Jeszcze raz, bo wkleiłem chyba nie tak, jak trzeba;

 38. lewarek.pl said

  Wałęsa na pewno nie jest chory psychicznie, chociaż jego opis dokonany przez psychiatrę byłby pasjonującą lekturą. Takie typy zdarzają się często, ale nie zachodzą tak wysoko, chyba że ciężko na to pracują. Z drugiej strony to są ludzie, którym nie chce się ciężko pracować, kształcić, bo są na to za leniwi i bardziej liczą na swój spryt i bezczelność. Żyją sobie jako kombinatorzy i drobni przestępcy.
  A co do wyniesienia Wałęsy na wysokie stanowiska, to jakoś nikt tu nie wspomniał, że od wczesnej młodości był to tajny współpracownik najpierw WSI, a potem SB. Tu leży klucz do jego kariery. Nie pchali go do góry ani Gwiazda, ani Walentynowicz – oni go dobrze znali i z nim walczyli. Za Wałęsą stały potężne siły polityczne. Jeżeli prawdą jest, że na strajk w Stoczni Gdańskiej przywiózł Wałęsę motorówką z Oksywia kapitan marynarki Andrzej (tak nazywali go koledzy z wojska, na pierwsze imię miał Romuald) Waga, to można palcem pokazać kto był jego protektorem i mocodawcą: Kiszczak i Jaruzelski (Wałęsa będąc prezydentem mianował Romualda Wagę wiceadmirałem i dowódcą Marynarki Wojennej).
  Wałęsa na początku miał duże poparcie, bo solidarnościowe masy łatwo było kupić demagogicznymi hasłami, które on z łatwością rzucał. Potem jednak coraz trudniej było o to poparcie, bo ludzie powoli się na nim poznawali. Miał problemy na posiedzeniach Komisji Krajowej, narastała opozycja przeciwko niemu, w grudniu 1981 ratował się rozpaczliwie przed przeciwnikami wewnątrz związku. O zamiarach wprowadzenia stanu wojennego został poinformowany wcześniej i przygotowywał się do roli lidera nowej, odnowionej, wolnej od „ekstremy” Solidarności. Stan wojenny nie spełnił jego oczekiwań, ale go uratował – Wałęsa pozostał w obiegu jako bohater numer jeden walki z komunizmem. W latach 80-tych jechał na tej legendzie.
  Wybory prezydenckie zostały znakomicie rozegrane przez tajne służby. Jego głównym rywalem okazał się Tymiński, człowiek spoza układu, ale też spoza Polski, co w propagandzie medialnej zostało wykorzystane przeciwko niemu. Jego drugim rywalem był Mazowiecki, ale to też człowiek z układu magdalenkowego i prawdopodobnie TW (jego teczka w archiwum UOP okazała się pusta, prawdopodobnie wyczyściła ją „komisja Michnika”). Tak czy inaczej prezydentem Polski miał być agent – i był.
  Nie, na pewno Wałęsa nie jest psychicznie chory. To jest cwaniak, który wygrał los na loterii, głównie dzięki powiązaniom z tajnymi służbami. Ludzie jego pokroju bez takich powiązań robią kariery, podpalając konkurencyjny warzywniak i zdobywając monopol na handel warzywami na całej ulicy. On został prezydentem Polski.
  Na pośmiewisko obcych i wstyd wobec przyszłych pokoleń.

 39. Ad. 36, 37

  Dzięki za video. To mój ulubiony fragment. Boże! Ilu ja już takich Dyzmów w życiu widziałem!

 40. Ad. 38

  Wałęsa na pewno nie jest chory psychicznie, chociaż jego opis dokonany przez psychiatrę byłby pasjonującą lekturą.

  I właśnie o taką lekturę apeluję. Powinniśmy się z tym zapoznać, bo nie potrafimy odróżniać ziarna od plew.

 41. sotis said

  cytat: „Był znany ze swych przygód. nie przepuścił żadnej sekretarce, a Danusia przychodziła do Regionu i robiła mu awantury. W jego gabinecie przy ulicy Grunwaldzkiej stała leżanka. Często nie wpuszczano do niego: – Do Leszka nie można wejść, bo Leszek jest zajęty. Przychodzę raz, drugi, trzeci… wciąż zajęty. W końcu weszłam: rozpromieniony Lech siedzi na leżance z jakąś kobietą – Ta pani mnie odpręża – tłumaczy. Wyrzuciliśmy mu tą leżankę – Tu nie dom publiczny, tu urząd”

  A.Walentynowicz o Wałęsie…
  http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/ac713f446c609707
  http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/367812660081aeaf
  Agent z Matką Boską w klapie
  http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/fa0a9f8e138d2ba5

 42. ech said

  https://mega.nz/#!X3JX1aZK!JLW7Do-VHiwHYcttwPSwvlQ_tILN2F82_i1N5wqxmTA

  Dzieci diabla.

 43. Easy Rider said

  http://alexjones.pl/aj/aj-inne/aj-historia/item/16607-anna-walentynowicz-do-lecha-walesy-list-otwarty-opublikowany-25-wrzesnia-1995-roku (źródeł jest więcej)

  Anna Walentynowicz do Lecha Wałęsy – list otwarty opublikowany 25 września 1995 roku.

  LIST OTWARTY ANNY WALENTYNOWICZ DO LECHA WAŁĘSY KANDYDATA NA PREZYDENTA RP

  Na naszych oczach przeszłość ulega zakłamaniu i manipulacji. Aby ocalić prawdę, ktoś musi zapytać o fakty. Dopóki jeszcze żyją ich świadkowie. Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na urząd Prezydenta RP – Lechowi Wałęsie kilku pytań. Oświadczam, że biorę odpowiedzialność za treść pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem.

  1. Czy pamiętasz, jak w styczniu 1971 r. przyznałeś, że na zadanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań?

  2. Dlaczego okłamałeś wszystkich mówiąc o przeskoczeniu płotu, podczas gdy na strajk 14.08.1980 r. zostałeś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej z Gdyni?

  3. Jak godziłeś swoja katolicka moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła Ci publiczne awantury w 1980 r?

  4. 9 grudnia 1980 r. przyznano „Solidarności” pierwsza nagrodę – 30 tys. USD. Co z tymi pieniędzmi?

  5. Co zrobiłeś z 60 tys. USD nagrody szwedzkiej prasy, którą miałeś przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś?

  6. Czy mieszkanie przy ul. Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo?

  7. W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwsza kampanię wyborczą?

  8. Czy uważasz za właściwe, że głowa państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu?

  9. Czy w 1981 r. byłeś informowany przez Prezydium MKZ, że M. Wachowski jest kapitanem?

  10. Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie zareagowałeś na jego poczynania?

  11. Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże przed sadem dla nieletnich i sadem rejonowym, wymuszając pełną współpracę?

  12. Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5- tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń?

  13. Czy pamiętasz swoją wypowiedz na Kongresie w USA „lokujcie swoje kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić”, czy nadal tak sądzisz?

  14. Z jakiej obietnicy wyborczej się wywiązałeś?

  15. Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie Andrzeja Gwiazdy z I zjazdu „Solidarności”, jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą?

  16. Kiedy spełnisz publiczna obietnice rozliczenia się z majątku i wskażesz jego prawdziwe źródła, bo Twoje książki przyniosły straty? Podobnie z obietnicą wyjaśnienia stosunków z SB?

  17. Czy nie dość już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu?

  Anna Walentynowicz

Sorry, the comment form is closed at this time.