Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  stupaszczy o Obywatele w obronie radcy praw…
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  MatkaPolka o Traditionis Custodes
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Polska: Jaka nagroda za narażanie się Iranowi i Chinom?

Posted by Marucha w dniu 2019-02-12 (Wtorek)

Konferencja bliskowschodnia w Warszawie już od chwili jej ogłoszenia przez sekretarza stanu USA Mike`a Pompeo wywoływała sprzeczne reakcje. Głównie oceniano ją jako zdradę wobec unijnej solidarności, popełnioną przez Polskę, goszczącą w swej stolicy amerykańską imprezę dyplomatyczną.

Natomiast szef MON Marian Błaszczak we wtorek stwierdził, że to, iż Polska współorganizuje konferencję na temat Bliskiego Wschodu, jest, niewątpliwie, jej osiągnięciem, świadczącym o rosnącej pozycji Polski na arenie międzynarodowej. [Posrać się można ze śmiechu… ale polactfo przecież w te bzdury uwierzy – admin]

Jak pogodzić te dwie sprzeczne oceny? Pytanie to Sputnik zadaje niezależnemu publicyście doktorowi Adamowi Śmiechowi.

— Nie można tego pogodzić. Jeżeli chodzi o ocenę sytuacji, pan minister, niewątpliwie, się myli, bo o rosnącej pozycji Polski ta konferencja może świadczyć, ale w tym sensie, że może tylko rosnąć jej pozycja jako państwa wykonującego niezbyt chciane przez innych polecenia amerykańskie i angażującego się na kierunku, na którym inne państwa, nota bene, również mogące być uznane za sojuszników Stanów Zjednoczonych, nie chcą występować w taki sposób, żeby nie psuć sobie pewnych tradycyjnych politycznych osiągnięć, jakie mają na różnych kierunkach. [Reasumując: „rośnie znaczenie” Polski jako kundla USA – admin]

Polsce na tym kierunku bliskowschodnim widocznie nie zależy, więc, oddaje się całkowicie Stanom Zjednoczonym i swoją dotychczasową, kilkudziesięcioletnią politykę przekreśla na rzecz poddania się kierunkowi, dominującemu w Stanach Zjednoczonych. Wielonakładowa i opiniotwórcza „Rzeczpospolita”, powołując się na źródła dyplomatyczne, stwierdza, że USA szykują ofertę wzmocnienia obecności wojskowej w Polsce. Według tej gazety, „to nagroda za narażenie się Iranowi i Chinom.”

Czy ta oferta Amerykanów nie tyle cieszy, ile smuci? Czy profit z niej nie przemieni się w brzemię?

— Oczywiście, że przemieni się w brzemię, dlatego, że jest powiedziane do końca to, co powinno być powiedziane: że narażamy nasze interesy, przekreślamy dotychczasowe kilkadziesiąt lat stosunków z krajami Bliskiego Wschodu. Przekreślamy normalną politykę wobec Chin i na zamówienie amerykańskie wywołaliśmy sprawę Huawei i szpiegostwa, którego zarzut jest widocznie ustawiony.

Nie wiemy, czy chodziło tylko o sprowokowanie pewnej awantury politycznej, czy też mieliśmy do czynienia z rzeczywistym szpiegostwem. Z kolei Iran. W „Rzeczypospolitej” jest powiedziane, że narażamy się na tych kierunkach, ale tutaj rządzący nami układ wykoncypował sobie, że będziemy za to nagrodzeni przez Amerykę.

Ja powiem tak, że już sam dobór słów, jakich tutaj się używa, jest dla mnie, jako Polaka przywiązanego do polskiej suwerenności, do pewnej, pozytywnie rozumianej polskiej dumy narodowej, jest czymś zupełnie niedopuszczalnym. Bo my stawiamy się w pozycji państwa, które po prostu mówi: tak, zabierzcie nam część suwerenności, my wam oddajemy, ale rozumiemy, że zostaniemy nagrodzeni. I teraz całkowicie od Stanów Zjednoczonych zależy, wyłącznie od ich widzimisię, od ich dobrej bądź złej woli, w jaki sposób my zostaniemy nagrodzeni.

Portal Politico w swej publikacji twierdzi, że cel amerykańskiego sekretarza stanu Pompeo w jego europejskiej podróży — w Budapeszcie, w Bratysławie i Warszawie — polegał na tym, żeby poklepać po plecach sojuszników z krajów Europy Wschodniej. Czy to nie ubliżająca ocena?

— Oczywiście, jest to ocena poniżająca, ale jest to ocena oparta na faktach. Niezależnie od tego, że jest to ceną poniżającą, ale się z nią zgodzi, bo fakty o tym mówią. Z tym, że wydaje mi się, że tutaj, jedynie w przypadku Budapesztu może chodzić nie tylko o poklepanie, ale — o czym też już wcześniej wspominały media — o pewne napastowanie polityki węgierskiej, która jest polityką bogatą i różnorodną na wielu kierunkach. Jest polityką przyjazną wobec Rosji w tym sensie, że jest po prostu normalną.

Orban ma swoje zdanie na temat Ukrainy, na temat praw tam mniejszości węgierskiej. I wreszcie blokuje, na przykład, udział Ukrainy w spotkaniach NATO, gdzie następnym etapem jest dążenie do tego, żeby przyjąć Ukrainę do NATO. W związku z tym wydaje mi się, że, jeśli chodzi o Węgry, to nie będzie miało miejsca poklepywanie władz węgierskich, lecz próba napastowania ich przynajmniej na tych kierunkach, które wskazałem.

Jeżeli zaś chodzi o Polskę, to rzeczywiście i prawdopodobnie, ta oferta, o której mówi dzisiaj „Rzeczpospolita”, czyli zwiększanie obecności amerykańskiej w Polsce, zapewne będzie miało miejsce. Natomiast sama konferencja szykuje się bardzo ubogo, jeżeli chodzi o poważnych przedstawicieli. Naturalnie, poza Stanami Zjednoczonymi i Izraelem, wiadomo bowiem z góry, że wezmą w niej udział, aby zaznaczyć swoje przeciwieństwo polityczne z Iranem — powiedział doktor Adam Śmiech.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 32 do “Polska: Jaka nagroda za narażanie się Iranowi i Chinom?”

 1. Kojak said

  Polska niedomyta kurwa zrobi wszysko szybciutko na zawolanie Zydowscy syjonisci z Usraela maja w Polsce zydowskich pacholkow ktorzy zrobia dla nich wszystko, lacznie z otwarciem ognia do ludzi jak bedzie tak rozkaz kryminalistow z USraela

 2. Maverick said

  Uczeń Georga Freedmana Jacek Bartosiak takie głupotki pociska młodym Polakom na uniwerkach.

 3. Maverick said

  Najpierw zniszczyli przemysł, za grosze sprzedali, a teraz Polactwo i tak niczego nie rozumie bo wystarczy im że półki pełne i nie stoją w kolejkach. Nie ma dalego wybiegającej w przód strategi, słyną jedynie z wazeliniarstwa, i własnie taka jest ta konferencja na temat Bliskiego Wschodu.

  Z polecenia zydostwa amerykańskiego i ich wasali rozpętali niby chińską aferę szpiegowską. Odmówili ziemi pod budowę terminałi przeładunkowych dla szlaku jedwabnego, gdy w tym samym czasie Izrael oddał Chińczykom port w Hajfie aby tylko do nich docierał jedwabny szlak.

 4. sarkazm said

  Za tę zdradę – szczucie do wojny z pokojowo i przyjacielsko nastawionym do Polski i Polaków państwem Islamska Republika Iranu – na sznur.
  Zbrodnię podżegania przeciw narodowi Persów, któremu tyle zawdzięczają Polacy w latach 1942-43 rozliczymy w przyszłości na pewno. Jesteśmy głęboko wdzięczni i pamiętamy uratowanie od śmieci głodowej dwie setki tysięcy Polaków (w tym kobiety i dzieci) wyprowadzonych ze zbrodniczego państwa żydowskiego ZSRR.
  Dz. U. 1997 Nr 88 poz. 553 USTAWA z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny
  CZĘŚĆ SZCZEGÓLNA Rozdział XVI
  Przestępstwa przeciwko pokojowi, ludzkości oraz przestępstwa wojenne
  Art. 117. § 1. Kto wszczyna lub prowadzi wojnę napastniczą,
  podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat
  pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
  § 2. (uchylony)
  § 3. Kto publicznie nawołuje do wszczęcia wojny napastniczej lub publicznie
  pochwala wszczęcie lub prowadzenie takiej wojny,
  podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  Art. 126a. Kto publicznie nawołuje do popełnienia czynu określonego
  w art. 118, 118a, 119 § 1, art. 120–125 lub publicznie pochwala popełnienie czynu
  określonego w tych przepisach,
  podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  Art. 126c. § 1. Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego
  w art. 117, art. 118 lub art. 120,
  podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
  § 2. Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w art. 118a § 1 lub
  § 2, art. 122 lub art. 123,
  podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  § 3. Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w art. 124 § 1 lub
  art. 125,
  podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  „Lafiryndy, iskać gnidy,
  Z Tel Avivu jadą żydy!
  Jadą żydy konferować,
  Żadnej gnidy nie zachować!”

 5. ibrahim ibn jakub said

  Nagroda będzie taka, że jankesi-bandyci wyruchajom polaczków 1x mniej w tym miesiącu.

 6. ibrahim ibn jakub said

  Czasami mam wrażenie, że zbyt długie oczekiwanie na moderację jest spowodowane tym, że Wielce Szanowny Pan Marucha musi pewne rzeczy skonsultować ze starszymi i mądrzejszymi w temacie. Innego wytłumaczenia Panie Marucha nie ma. A jeśli jest, to proszę mi to wyjaśnić KLAROWNIE, bo polskim lemingiem nie jestem.

  ———–
  Mogę Pana wypie%dolić z gajówki.
  Ale wyjaśnię.
  Gajowy musi spać, jeść, wyjść na miasto z żoną, coś przeczytać, wykąpać się, pójść do lekarza albo terapeuty, odpocząć… wreszcie zająć się czasami czymś zabawniejszym niż odpowiadanie idiotom na ich zarzuty.
  Czy to kurwa trudno jest sobie wyobrazić, że nie jestem jakimś robotem zapierdalającym 24 godziny na dobę?
  Admin

 7. RomanK said

  No wreszcie….Sputnik pyta pana dr.Adama Smiecha co mysli……. no i sie dowiaduja…. co chca!

  ————
  Nie sądzę aby Pan Adam Śmiech mówił coś pod kątem przypodobania się Sputnikowi. Ma takie same poglądy od wielu lat.
  Admin

 8. O nagrodę postaraj ą się wodzowie ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ.
  Michael E.Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.

 9. Bemben said

  Nie dziwmy sie ze tak mamy w POLSCE.
  Przecie polityka nas polakow wogule nie interesuje.A wiec mamy to co mamy.Gospodarzem naszego domu jest ;;;;;zyd;;;;;;;A my tylko jego slugusami I pacholkami.

 10. ech said

  Pierwszy obrzezany, niejaki Dudam, nawołuje do zwiedzania obozów pracy Polin, kłamiąc że to obozy zagłady żydowskiej, w kolejce minister zdrowia struga Farmę nawołując do mordowania Polaków lekami na nowotwory,.. tak że karuzela kitu i zbrodni ma się w Polin w najlepsze. Jeden ściga drugiego w złym, za parę szekli i pozycjonowania w systemie diabelnym, zwanym dał jaj demokracja.

  https://mega.nz/#!jzw0kIqS!Ut3LcnHsXCshB3czWN7T26AfjXOCrKevV1TgiKmY9Ng

 11. Fabik said

  @ SARKAZM

  Ten art 117 kk to jest dość ciekawy. Może dałoby się aresztować na tej podstawie tego Pompeo i innych politycznych celebrytów, co mają niedługo nawiedzić Warszawę? Przecież Wielki Szatan prowadzi wojny napastnicze, regularnie kilka w tym samym czasie.

  Może za wysłanie polskich bandziorów do Iraku czy Afganistanu też dałoby się kogoś aresztować? Premiera Morawieckiego na pewno. Dobry pomysł!

 12. revers said

  Ze nawet wysoka unijna dyplomacja nie bedzie na konferencji w warszawce, i nie wezmie udzialu w yneresach usraela, bez bezinterownej wasalizacji polin.

 13. provincjal said

  Po prostu, żydy wespół z ich zbrojnym ramieniem uss army, topią Polaków w szambie, w tle gra orkiestra …

 14. lopek said

  „Polska: Jaka nagroda za narażanie się Iranowi i Chinom?”
  ===========
  Dlaczego zaraz jakaś nagroda – tubylcy są już w takim miejscu zniewolenia, że wystarczy tylko kij – natomiast marchewka przyda się na kogo innego. Une knują jak skłócić wszystkich z Iranem – zwłaszcza kraje arabskie – natomiast Polakom une robią koło tyłka cały czas – więc ta konferencja zorganizowana w atrapie Polski wpisuje się w – „polskie obozy koncentracyjne” – czyli i ową konferencją można robić Polakom koło tyłka na równi z „polskimi obozami koncentracyjnymi”.
  Ponadto szykuje się numer ze zwiększeniem liczebności obcego żołdactwa na terenie atrapy Polski – które to żołdactwo będzie musieć utrzymywać tutaj – głupi tubylec. Wszystko to oczywiście w ramach – America First!

 15. AnKa said

  Stary, obleśny żyd Weisman (ten niby przyjaciel) wygdakał, że konferencja w Wa-wie to prestiż dla Polski. Z tego wynika, że jest z Polską i Polakami bardzo, bardzo źle !

 16. Moher49 said

  Przyjeżdża do Warszawy premier Izraela Benjamin Netanjahu, a za tydzień polski premier, razem z trójką innych premierów z Grupy Wyszehradzkiej, czyli premierami Słowacji, Czech i Węgier i jadą do Izraela. Po co jadą? Po co czterech premierów jedzie do Izraela? Wie pan co zaraz powiedzą w Polsce? Po instrukcje jadą.
  (Szewach-Weiss)

 17. Olo said

  Tak się narodził nowy narodek – g ó w n o p o l a c t w o

 18. Troll polonii said

  W polityce nie ma kar ani nagrod.
  Sa tylko konsekwencje.

 19. revers said

  „W przeddzień organizowanej w Warszawie amerykańskiej konferencji, która ma za zadanie udowodnić, że to Iran jest zagrożeniem dla Bliskiego Wschodu, USA zbombardowały miejscowość Al-Baghuz w południowo-wschodniej Syrii. Wśród 17 ofiar nalotu aż 7 z nich to dzieci.”

  wiecej

  http://xportal.pl/?p=34332&fbclid=IwAR1SdMTaO_VBw71L-nOJRCIhr-rQSorX-jTLhMUbkPu1YkJ2ciDUlWWkjrI

 20. re1truth2 said

  Fakt, wpisałem taki komentarz na nczas, ale jest w moderacji i nie wiem czy doczeka się zatwierdzenia.
  Komentarz dotyczy artykułu Obłudni Rosjanie oburzeni zakupem wyrzutni HIMARS przez Polskę. „To potwierdzenie antyrosyjskiego kursu”

  [Znowu nas robią w trąbę pisoamerykanie. Normalnie jaja… aż 5 lat im to zajęło
  Finowie zrezygnowali z zakupu tego systemu ze względu na przestarzałość (ATACmS) w 2014 roku.
  ” Projekt został wstrzymany z powodów budżetowych, to jest wysokiej ceny jednostkowej. To bardzo kosztowny i stosunkowo stary system. (…) W najbliższych latach będziemy poszukiwać bardziej przystępnych sposobów pozyskania systemów dalekiego zasięgu.
  Oświadczył Arto Koski, radca handlowy w fińskim ministerstwie obrony.”
  https://www.defence24.pl/finlandia-zrezygnowala-z-amerykanskich-pociskow-balistycznych-atacms%5D

  Konsekwencje głupoty już są.

 21. Bemben said

  Ludzie rece opadaj co te parchy zydowskie w naszym kraju wyprawiaja.
  A my jak zwykle konsumujemy chemiczne zarcie Ogladamy TVn-24 Polsaty news.

 22. Siekiera_Motyka said

  Ad. 2 – „Najstarsza Demokracja na Świecie” !!!! Tu przestałem słuchać.

 23. bryś said

  No i co? Już nie ma potrzeby maszerować. Potuptać raz w roku i z d…py.

 24. re1truth2 said

  A to jest druga konsekwencja w „nagrodę”.

  https://www.ft.com/content/a1f55ad4-2eb1-11e9-ba00-0251022932c8
  „Zapytana, czy wzrost [dodatkowych żołnierzy] wyniesie setki, czy tysiące, pani Mosbacher powiedziała: „To będzie znaczące. To przekroczy sto, setki …. „………[Obecnie w Polsce stacjonuje ponad 4 tysiące amerykańskich żołnierzy. Mosbacher stwierdziła, że wzmocnienie będzie „nagrodą” za wzorową postawę Polski w ramach NATO]

 25. karol said

  Przed 20 minutami napisalem co mysle o Pompeo , ktory mowi za zydow o restytucji mienia zydow i o Czaputowiczu ,ze to kleska uczen zydow z MSZ nieudacznik to Karnowski zablokowal moje dwa zdania na ten temat to dobra zmiana jak o zydach to dobrze , albo wcale .

 26. Marucha said

 27. Kwal said

  Szanowny Panie Marucha czy to te żydy naprawdę tak powiedziały ?

  ———-
  Wątpię. To z dużym prawdopodobieństwem fejk, podobny do tego:

  A powinno na kartce widnieć:

  Admin

 28. Witek said

  Nagroda została już głośno wyartykułowana

  „we wtorek w Warszawie sekretarz stanu USA Mike Pompeo. – Doceniamy wagę rozwiązywania (przez Polskę – red.) nierozstrzygniętych kwestii z przeszłości i wzywam/namawiam moich polskich kolegów, aby poczynili postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w dobie Holocaustu – stwierdził.”

 29. revers said

  W nagrode Pompeo do Ciaputowicza, wyskakiwac z kasy dla gudlajow na mocy ustawki 447

  https://www.magnapolonia.org/pompeo-wezwal-polskie-wladze-do-uczynienia-postepow-ws-restytucji-mienia-utraconego-w-holokauscie/?fbclid=IwAR3tVa–AXTTLDK4M8KOzaKXwerxft7ElcbRrIGSbO0rlXMAUavykxYvORU

  oraz ostrzyc fiuty, broszki jak zostana na iranczykow …

 30. Abc said

  Nagroda hehe… kop w doopę od każdej ze stron.

 31. Birton said

  ad 1
  Polska nie jest niedomytą kurwą i Pan zapewne też nie jest niedomytą kurwą męską, Panie Kojak, tym niemniej za to co Pan napisał, dobrze byłoby się honorowo powiesić, Panie Kojak

 32. renek said

  A czy Prezes Jar.Kaczyński przyjął wizytę Pence/Pompeo/Natanyahu/Giulianiego?? Czy został zaproszony na dziesiejsze przyjątką?? Czy ktoś wie coś na ten temat?
  Pisiorom leje się do d….y na całego i ośmieszają się tym maszerowaniem od sukcesu do sukcesu.>> tu https://www.youtube.com/watch?v=3kEzSpg0FAo możecie posłuchać jak płk. Wroński ‚zdekomunizowany esbek pracujący na kierunku rosyjskim” tłumaczy biednym ćwokom, jakim to zrządzeniem losu jest sojusz z US a przede wszystkim walka z Putinem.
  Jest takie przysłowie: Obawiam się Danajów przynoszących dary (Timeo Danaos et dona ferentes) i coś mi się wyjdzie.
  Jeszcze jedno, mnie się jakoś narzuca dziejsze spotkanie w Warsiawie z Monachium 29-30.09.1938 gdzie Niemcy-UK-Włochy-Francja zadecydowali o losie Czechosłowacji a Beck się obraził, że RP nie zaproszono i ‚nalot’ na Zaolzie/Orawę o czym Churchill powiedział: Poland, greedy hyena of Europe.
  Coś mi się widzi, że możemy sobie pogratulować:
  – obalanie komunizmu,
  – odzyskanie wolności,
  a przede wszystkim BUDOWY ROZWINIĘTEGO KAPITALIZMU.
  Nec locus, ubi Troia fuit – nie ma śladum gdzie niegdyś była Troja.

Sorry, the comment form is closed at this time.