Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Tekla o Unia Europejska atakuje Węgry…
  anty o Przepisy o sygnalistach coraz…
  revers o Waszyngtonu powrót do Eur…
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  Kar o Waszyngtonu powrót do Eur…
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  I*** o Wolne tematy (43 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (43 – …
  Tadeusz o Przepisy o sygnalistach coraz…
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Voodoosch o Wolne tematy (43 – …
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  Lily o Wolne tematy (43 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Pompeo wzywa Polskę do opracowania ustawy ws. restytucji mienia żydowskiego, stawia za wzór funkcjonariusza UB

Posted by Marucha w dniu 2019-02-13 (Środa)

Podczas wtorkowej konferencji sekretarz stanu USA Mike Pompeo wezwał Polskę do poczynienia postępów ws. „kompleksowego ustawodawstwa o restytucji mienia prywatnego” Żydów, którzy utracili swoją własność w czasach Holokaustu. Wątek ten został pominięty w głównych relacjach z konferencji.

Pompeo wychwalał też postać żydowskiego partyzanta, który po wojnie był funkcjonariuszem UB.

Jak informowaliśmy, wtorek do Polski przybył z wizytą sekretarz stanu USA, Mike Pompeo, który wcześniej złożył wizytę na Węgrzech. Wystąpił na wspólnej konferencji prasowej z szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem. Pompeo podkreślił m.in., że USA nigdy nie umieszczą sprzętu w kraju zagrożonym możliwością hakowania informacji przez Chiny.

Wcześniej szef MSZ dziękował mu za zobowiązanie Stanów Zjednoczonych do pełnej implementacji instalacji obrony przeciwrakietowej w bazie w Redzikowie. Omawiano też plany dalszego rozszerzenia obecności sił USA w Polsce.

Po czasie zaczęto jednak zwracać uwagę, że nie wszystkie ważne fragmenty wystąpienia szefa amerykańskiej dyplomacji w Warszawie zostały dokładnie zrelacjonowane. Dotyczy to przede wszystkim relacji Polskiej Agencji Prasowej, na którą powoływały się potem liczne media. W depeszy PAP napisano:

„Chcemy również rozwiązać sprawy z przeszłości, tego co wydarzyło się w czasie Holokaustu. Stany Zjednoczone nigdy nie zapomną niezłomnego ducha polskiego” – oświadczył amerykański sekretarz stanu. Przypomniał, że niedawno w USA zmarł Frank Blaichman – „jeden z żydowskich partyzantów, którzy ryzykowali życiem przeciwstawiając się nazistowskiej machinie wojennej”.

„Jego życie było świadectwem niezłomności polskiego ducha o oddania amerykańskim ideałom, które mówią, że każdy, kto przykłada się do pracy może osiągnąć swój cel” – powiedział Pompeo.

Pełną wersję zapisu konferencji Czaputowicza i Pompeo zamieścił, w wersji angielskiej, Departament Stanu USA. Wynika z niego, że PAP dokonał daleko idącego skrótu wypowiedzi amerykańskiego polityka. Wyraźnie mówił bowiem wzywaniu Polski do opracowania kompleksowej ustawy ws. restytucji mienia żydowskiego. W dokumencie na stronie Departamentu Stanu zacytowano następujące słowa sekretarza stanu USA:

„Doceniamy też znaczenie rozwiązywania niezałatwionych [oryg. outstanding – red.] kwestii z przeszłości i wzywam moich polskich kolegów, by poczynili postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa o restytucji mienia prywatnego dla tych, którzy utracili swoją własność w czasach Holokaustu”.

Sprawę skomentował na Twitterze poseł Robert Winnicki, lider Ruchu Narodowego:

Ustawa 447 o #RoszczeniaMajątkowe ws. której jako jedyny polski parlamentarzysta zabierałem głos z mównicy (działania podejmował również @JacekWilkPL) niestety jest używana przeciwko Polsce.

Przypomnijmy, że rząd Morawieckiego schował głowę w piasek w tej sprawie. https://t.co/HIhwooB9S3

— Robert Winnicki (@RobertWinnicki) 13 lutego 2019

Później, w kolejnym wątku, Pompeo wspomniał o Blaichmanie, „mężnym żydowskim partyzancie w Polsce, który ryzykował życie by dać opór nazistowskiej machinie wojennej”. Zaznaczył, że po wojnie osiedlił się on w USA i przedstawił go jako przykład polskich dążeń do zachowania polskości.

Należy jednak zaznaczyć, że Franciszek Blaichman był też funkcjonariuszem stalinowskiego aparatu opresji w Polsce. Po II wojnie światowej pracował w UB, m.in. jako po. kierownika Wydziału Więzień i Obozów kieleckiego Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. Do USA wyemigrował na początku lat 50. XX wieku. Ponadto, w czasie wojny jego oddział ściśle współpracował z partyzantką komunistyczną, a według Tadeusza Płużańskiego, jego oddział był w istocie bandą rabunkową, zwalczaną przez polskie podziemie. Blaichman w swoich wspomnieniach przyznał, że jego grupa zamordowała dwóch żołnierzy AK.

Poniżej załączamy nagranie wideo z wystąpienia Pompeo w Warszawie. Wątki opisane wyżej są w 3. minucie nagrania.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fusdos%2Fvideos%2F414858849284164%2F&show_text=0&width=560Przypomnijmy, że tydzień temu w siedzibie IPN w Warszawie odbyło się spotkanie kierownictwa Instytutu z delegacją amerykańską, na czele z ambasador Georgette Mosbacher. Dotyczyło ono przekazania Amerykanom dokumentów z archiwów IPN, na których im zależy.

Strona amerykańska ma być zainteresowana archiwami dotyczącymi zagłady Żydów. Na spotkanie przybyła też m.in. dyrektorka Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie Sara Bloomfield. Według dziennikarza PR24 Rafała Dudkiewicza, podczas trudnych negocjacji IPN nie zgodził się na kontrowersyjny załącznik do umowy, w którym Muzeum Holocaustu domaga się od Instytutu pełnego dostępu do dokumentów, nie oferując nic w zamian. [„Kontrowersyjny”? Bezczelny! – admin]

W związku z wypowiedzią Pompeo część komentatorów przypomina o amerykańskiej ustawie JUST Act 447, która pozwala na wspieranie przez rząd Stanów Zjednoczonych roszczeń majątkowych organizacji żydowskich i otwiera drogę do przejęcia przez żydowskie organizacje tzw. mienia bezspadkowego. Mimo zwracania uwagi na jej potencjalnie olbrzymie zagrożenie dla Polski, polskie władze oficjalnie bagatelizowały tę sprawę.

Ponadto, Pompeo pochwalił wcześniej działania podejmowane w Polsce przez ambasador Georgette Mosbacher:

– Nasze relacje gospodarcze również się rozwijają. Amerykańskie firmy są wciąż bardzo zainteresowane Polską i mamy niestrudzonego rzecznika amerykańskiej inwestycji w naszej ambasador Georgette Mosbacher.

Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach zdecydowane występowanie Mosbacher w interesie amerykańskich firm oraz jej interwencje w tych sprawach u przedstawicieli polskiego rządu wzbudziły liczne kontrowersje.

Jesienią ubiegłego roku ujawniono, że Georgette Mosbacher wystosowała skandaliczny list do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym w aroganckim tonie pouczała szefa polskiego rządu w jaki sposób wolno krytykować dziennikarzy TVN (stacja ta ma obecnie amerykańskich właścicieli). Pod drukowaną treścią listu, z rażącymi literówkami i błędami, znajdował się jeszcze odręczny dopisek Mosbacher: „musimy to rozwiązać, to staje na drodze naprawdę bardzo ważnym sprawom”.

Przy innej okazji ostrzegała też polskich posłów przed próbą regulowania rynku medialnego w kontekście zapowiadanej przez PiS dekoncentracji i repolonizacji mediów. Na początku stycznia ujawniono, że dzięki jej naciskom na ministerstwo zdrowia, resort umieścił na liście leków refundowanych specyfik produkcji Genetech, czyli spółki – córki amerykańskiego koncernu Roche. Ostatnio, według ustaleń „Faktu”, Mosbacher naciskała na ministerstwo infrastruktury ws. zmiany przepisów, które były bardzo niekorzystne dla powstałej w USA firmy Uber.

W marcu 2018 r. informowaliśmy, że amerykańscy senatorowie napisali do premiera Mateusza Morawieckiego list z żądaniem, aby uwzględnił Żydów w reprywatyzacji. Inicjatorami listu są Republikanin Marco Rubio i Demokratka Tammy Baldwin. Podpisało się pod nim 57 innych senatorów. W tym lider Demokratów w Senacie Chuck Schumer i czołowy neokonserwatysta, nieżyjący już John McCain.

List jest powtórzeniem stanowiska wyrażonego przez Światową Żydowską Organizację Restytucji (World Jewish Restitution Organization – WJRO). Amerykańscy politycy krytykują w nim brak reprywatyzacji w Polsce. „Polska jest jedynym poważnym państwem Europy, które do tej pory nie przyjęło narodowej, kompleksowej ustawy przewidującej restytucję mienia bądź odszkodowania za własność prywatną” – pisali senatorowie, żywiąc „nadzieję, że wkrótce to nastąpi”.

W liście Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego z Nowego Jorku (WJRO – World Jewish Restitution Organisation) do polskiego Ministerstwa Sprawiedliwości żydowscy obywatele USA obliczają swoje żądania na 300 miliardów dolarów.

W kwietniu ub. roku podczas wizyty w USA wicepremier Jarosław Gowin spotkał się m.in. z przywódcami B’nai B’rith, American Israel Public Affairs Committee (AIPAC), American Jewish Committee, National Coalition Supporting Eurasian Jewry, World Jewish Restitution Organization (Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego). Analogiczne spotkanie odbył były wiceszef MSZ Marek Magierowski podczas swojej wizyty w USA w końcu lutego br. Organizacje te wcześniej ostro krytykowały nowelizację ustawy o IPN. Wicepremier przyznał, że między stanowiskiem rządu polskiego, a reprezentowanym przez liderów organizacji żydowskich zachodzą istotne różnice.

Wypowiedzi Gowina wskazywały, że rozmawiano też dużo o kwestii roszczeń żydowskich i ustawie reprywatyzacyjnej. Pytany o szacunkową wielkość restytucja, jaka mogłaby wchodzić w grę, wiceminister powiedział, że przedstawiciele organizacji żydowskich nie określili tego zakresu. Według jego relacji twierdzili, że nie chodzi im „o kwoty znaczące z punktu widzenia możliwości finansowych polskiego państwa”. [sic!!! – admin]

Według niego, przedstawiciele organizacji żydowskich podkreślali, że nie chodzi im o zwrot mienia w całości, ale zależy im raczej na „symbolicznych gestach”. Jak wyjaśnił, chodzi o przekazywanie pewnych sum pieniędzy na podtrzymywanie dziedzictwa żydowskiego w Polsce. Wicepremier zwracał im z kolei uwagę na to, że Polska czyni wiele dla ocalenia pamięci i materialnej spuścizny polskich Żydów.

– Zgodziliśmy się, że potrzebne są na ten temat dalsze rozmowy, które określą dokładnie, co znaczą „gesty symboliczne – potwierdził wicepremier.

State.gov.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (13 lutego 2019)

http://www.bibula.com

Komentarzy 16 do “Pompeo wzywa Polskę do opracowania ustawy ws. restytucji mienia żydowskiego, stawia za wzór funkcjonariusza UB”

 1. Ale dlaczego? said

  O, widzę że agentura banderowsko-syjonistyczna Sakiewicza zawitała na Gajówkę…

  A co do tematu.
  Żydy to cierpliwy naród.
  Nie po to wymyśliły tą całą ustaw-ę(kę), by później udawać jak „polski” pisiorowaty żond, że nie ma problema.
  Powoli, powoli, i wyciągną od polskich gojów ostatnią złotówkę.
  A goje, jak im wspomnieć o ustawie 447 to powtarzają brednie z telewizorni: „Jaka znowu ustawa, przecież nie płacimy!”

 2. Marcin said

  Ustawa 447 to intryga Kremla, który przez ruskich żydów w Izraelu wpływał na amerykański Kongres.
  Spytajcie Targalskiego.

 3. Maverick said

  Kurwa co to w ogóle znaczy, za Żydów polskich co zginęli w holocauście odszkodowania powinna dostać Polska bo jakby nie było byli obywatelami Polski. W pierwszej kolejności Izrael musi nam to zwrócić, bo wtedy nawet nie istniał. Wysuwanie nielegalnych roszczeń powinno być karalne, a nadęty Pompeo powinien być natychmiast wydalony. Ten arogancki grubas upasiony na GMO jest wyjątkowo upośledzonym umysłowo.

  ———–
  No co Pan! Pompeo to najlepszy z najlepszych, wybrany metodą starannej selekcji wśród najinteligetniejszych absolwentów najekskluzywniejszych szkół najwyżsiejszych.
  Admin

 4. guła said

  Za dużo wydają …
  http://pressmania.pl/umowa-indemnizacyjna-pomiedzy-usa-i-prl/

  Tą umowę indemnizacyjną z USA podpisał w naszym imieniu Gomułka i myśmy spłacali odmawiając sobie wszystkiego. A kiedy dociskali Gomułkę o jeszcze, to im dołożył „od serca” w 68.
  Ale takich już nie ma. Na ten przykład: zasiłek € 100 do końca świata, spadkowy, na kolejne pokolenia co w sumie daje 100^n asygnuje ‚chyży ruj’ no i co? Ano nam upierdziela emeryturę pod wzniosłym hasłem prywatyz … sorry „reformy”…

  Kropla w morzu potrzeb?
  Jest pan, panie Pompeo, jako ten rabe schuldrych, który o niczym innym nie pitolił tylko o ustawie, chociaż by takiej mini mini o którą można było by zahaczyć paluszki, chociaż by te najmniejsze.

 5. hulajdusznik said

  Napompeować go helem i fruuuu…!!!

 6. RomanK said

  Po co….moze jakis najlepszy , wyselekcjnowany po KULu..czy po innych excluzywnych wysokich polskich uczelniach….poprosi pana Pompeo na strone i wytlumaczy, ze Polska zwraca sie do rzadu USA , zeby wszystkie majatki tzw bezspadkowe po wszystkich osobach narodowosci polskiej w USA, przekazywali na rzecz Skarbu Panstwa RP bez obciazen podatkowych…

 7. Vis said

  „symboliczne gesty”?……….oddajmy im lasy!Po co nam te krzuny tylko z tym kłopot.A to kornik a to ekolodzy,wiatrołomy.Dwie sprawy były by załatwione.

 8. brys said

  „sekretarz stanu USA Mike Pompeo wezwał Polskę” – trochę to mylące. Mocniej byłoby napisać „USA wzywa Polskę”. To jest oficjalne stanowisko tego kraju. Pompeo czy nie pompeo – nie o niego chodzi. To jest polityka zagraniczna USA, a nie jakiegoś pompeo.

  Za wikipedia:

  Sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych (ang. United States Secretary of State) – członek rządu federalnego Stanów Zjednoczonych, zarządzający Departamentem Stanu USA. Zajmuje się głównie sprawami zagranicznymi. Jego stanowisko jest powszechnie uważane za amerykański odpowiednik ministra spraw zagranicznych[1][2]. Urząd sekretarza stanu został utworzony 27 lipca 1789 roku, a 15 września tego samego roku zlikwidowano urząd Sekretarza Spraw Zagranicznych, ponieważ jego obowiązki przejął sekretarz stanu.

  Sekretarz stanu jest mianowany przez prezydenta po naradzie z Senatem i za jego zgodą. Jest członkiem gabinetu prezydenckiego, Rady Bezpieczeństwa Narodowego i najwyższym rangą mianowanym urzędnikiem wykonawczym w linii sukcesji prezydenckiej i w kolejności precedencji.

  Sekretarz stanu, sekretarz skarbu, sekretarz obrony i prokurator generalny są uważani za czterech najważniejszych członków gabinetu[3].

 9. abcdef said

  tl:dr

  Wiadomo wszystkim, ze te wszystkie pacholki rzadu tzw amerykanskiego sa na zoldzie rzydowskim. Ktokolwiek mysli inaczej jest w bledzie.

 10. revers said

  O rehabilitacji UB-owcow tez glosno jak Franek Blajhman, oprawcow AK i polakozercow
  https://www.state.gov/secretary/remarks/2019/02/289396.htm?fbclid=IwAR0yYxewpd3xKmzRtESBYBOGA-JfJpQyqrm1RM6oaST59e0McS4tjQkaHLk

  nawet na rzdowych stronach stanowych usraela.

 11. EKONOMIA ŻYDOWSKA,którą zdefiniował Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE w ŻYDOWSKIEJ,którą nazwał CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI jak widać w „przyjacielskim” natarciu.

 12. gość said

  Nie dla roszczeń żydowskich wobec Polski i wojny z Iranem! – konferencja prasowa w Sejmie

 13. lopek said

  Przecież czarci pomiot strzyże i goli tubylców jak tylko zechce po 1989 toku. Jak tylko zechce to znaczy w majestacie prawa i poza nim.
  Wniosek?
  To – 447 – to swoista legalizacja odebrania atrapy Polaki – tubylcom.

 14. Darios said

  Zachowania i czyny elit i ich marionetek to „igrzyska glodowe” w naszej rzeczywistosci .ponizanie i zabijanie slowian to ich tradycja .”nie wspomne „ze „holokaust” byl organizowany i placony przez elity usa czego dowiodl proces ig farben w norymberdze i tego ze tzw „zydzi” (bo istnieje cgyba kilkanascie ich odmian , w wiekszosci oczywiscie niesemiccy)posiadali tylko zadluzone w polskich bankach hipoteki a nie splacone nieruchomosci

 15. mamrot said

  A polityczne dziwki które rządzą w tym kraju zgodzą się na wszystko. Czy ten kraj w ogóle pownien istnieć? Skoro dalej wszyscy głosują na popis?

 16. NICK said

  Skoro w ogóle chodzą.
  Na pseudo wybory.

  Już nigdy nie doczekamy czasów ziemskich, wolnych, wyborów.

Sorry, the comment form is closed at this time.