Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Olo o „Represje załamały skrajną…
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  karlik o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  Krzysztof M o Co jest droższe: ładowanie poj…
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Stan Piasta o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Peryskop o Wolne tematy (71 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Błaszczak kupuje Himars jeszcze raz

Posted by Marucha w dniu 2019-02-14 (Czwartek)

Cyrkowiec z MON Błaszczak, po raz drugi kupuje to samo co pod koniec listopada w 2018 roku, kupuje drugi raz, ponieważ mocodawca jego będzie w W-wie i coś tam w blasku fleszy dla niewolników trzeba pokazać.

Błaszczak kupuje Himars jeszcze raz!!!

01 grudnia 2018 roku pisałem, że ,,niezorientowany w gospodarce, ani w branży zbrojeniowej MON M. Błaszczak, poinformował, ze rząd Polski zakupił wyrzutnie rakiet!!! Wiadomo od kogo, którą wyprodukowała osławiona firma Lockheed Martin (LM). Wyrzutnia nosi nazwę Himars.

Poinformował również, dlaczego kupił od swoich mocodawców wyrzutnie, ponieważ ,,wzrasta agresja Rosji” oraz podał, że koszt zakupu to około 2,5 mld zł. Zapewnil, że wyrzutnie ,,zwiększają bezpieczeństwo Polski”. Nie poinformował co z tego Polska ma mieć, oprócz zestawu artylerii rakietowej Himars, poinformował również, że rakiety do tego zestawu, które mają objąć swoim zasięgiem do 300 km, zakupi też, o ile kongres USA wyrazi na to zgodę.

To wszystko poinformował opinię publiczną MON Błaszczak. Wychodzi na to, że oprócz zestawu wyrzutni trzeba u nich kupić jeszcze rakiety, prawdopodobnie również podwozie na którym będzie zamocowany ten sprzęt.

Błaszczak nie pochwalił się czy negocjował tzw. offset, nie pochwalił się czy będziemy mieli z tego tytułu licencję na te zestawy.

Co to oznacza dla Niepodległości Polski? Oznacza, że nasz ,,sojusznik” za pomocą swoich szpiegów zredukował nasze możliwości produkcyjne, polskiego arsenału rakiet balistycznych średniego zasięgu, który był zapoczątkowany w latach 90-tych.

Za 2,5 mld zł. można wybudować nowoczesne zakłady zbrojeniowe, kilka biur projektowych z zakładami doświadczalnymi w których młodzi inżynierowie mogli by rozwijać swoją wiedzę. A tak bierzemy kredyty u obcych na zakupy broni też u obcych, czyli likwidujemy polską myśl techniczną, zadłużamy przyszłe pokolenia, jak również w razie jakiegoś konfliktu zbrojnego, mając obcy sprzęt zbrojeniowy, to narażamy siebie samych a nie zwiększamy swoje bezpieczeństwo, ponieważ wyposażenie wojska w broń musi się opierać w zdecydowanej większości o własny przemysł zbrojeniowy, tym bardziej, że zachodzi podejrzenie, że na użycie takiego sprzętu wymagana będzie zgoda tych co nam to sprzedali.

Tyle z 01.12.18 rok

Obecnie znowu łazi po mediach M. Błaszczak, syn czerwonego Lucjana z FSO i bredzi, że ,,mamy to”, tzn. że znowu po 2,5 miesiącu ponownie kupuje to samo co poprzednio a wiec zestaw rakietowy Himars, oczywiście od swojego mocodawcy z USA. Obecnie podaje kwotę już w $ a poprzednio w zł, tzn., że kupuje obecnie za 416 mln $ to kwota netto, ale zapomniał dodać tego, ale powiedział, że utargował z 600 mln $ na 416 mln $, co daje w przybliżeniu tą samą kwotę pierwszą czyli 2,5 mld zł.

Podobne zestawy rakietowe proponowali Turcy, większy zasięg, 60 zestawów i o połowę niższe ceny, ale Polska nie ma własnej, podkreślam własnej polityki obronnej i własnego MON oraz rządu.

Błaszczak, oczywiście szasta pieniędzmi podatnika, kupując sprzęt wojskowy od obcych bez przetargu, bez offsetu, bardzo drogo, bez licencji, 20 zestawów z 300 pociskami, co wystarczy na jakiejś 2 godziny walki.
Dodać należy, że PIS zablokował produkcje polskiego systemu rakietowego Langusta 2. Zasięg nowych polskich rakiet do systemu Langusta 2 jest możliwy do 70 km… zatem co daje zakup HIMARS których rakiety podstawowe maja ten sam zasięg – Nic nie daje jeśli chodzi o podstawowy pocisk rakietowy, kasa w błoto i uzależnienie od USA – bo rakiety trzeba sprowadzać – jeśli chodzi o serwis także tylko z USA a to kosztuje jak i dostawy amunicji, tego już Lucjan nie policzył.

Tylko kompletny dyletant mógł zatwierdzić ten kontrakt. Przypominam , że stary system rakietowy Scud z 1966, miał zasięg 500 km i większe głowice niż dostępne najlepsze rakiety w systemie Himars. Mało kto wie, że po muzeach jeździły komisje z amerykanami (w ramach NATO) i niszczyły dysze silników tych starych rakiet, aby nie dało się odtworzyć w Polsce technologii przy rozwoju polskich rakiet , to właśnie amerykański offset !!! ale odwrócony !!! , likwidowanie wszelkich zdolności w polskim przemyśle rakietowym – ale tak jest w każdym kraju do którego USA coś sprzedaje, najpierw niszczy przemysł tego kraju oraz niszczy jego zdolności produkcji i uzbrojenia. Czy ktoś odpowie za ten jawny sabotaż, którym kierują aby na pewno niezależni ludzie w MON.

Mało tego, najpierw USA nakazuje nam zniszczyć Łuny, Toczki i SCUDy a teraz wciska swój złom po wygórowanych cenach. To sabotaż! Turcja oferowały taniej i z transferami technologii. Korzyści dla przemysłu niepodważalne! Najlepszym rozwiązaniem kazde tak duże pieniądze powinny trafiać do polskiego przemysłu zbrojeniowego.

Co kontrakt obecnego MON-u, to niewypał. Niedoszłe Adelajdy, gigantyczny zakup 4 bieda hawków, Patriot po niebotycznych cenach, bez wartościowego offsetu, a teraz mikroskopijny Himars z zerowym wkładem naszego przemysłu zbrojeniowego. To kryminał dla tych szkodników z rządu. Takie zestawy wyrzutni z lepszą technologią mają Białorusini, Szwedzi a nawet Ukraińcy, a Rosjanie z tych pajacy z MON-u boki zrywają.

MON Błaszczak poinformował, że negocjacje z amerykanami w sprawie zakupu zestawu Himars trwały 4 lata bez żadnego efektu. Następnie minister mówi, że kupujemy bez offsetu ze względu na pilną potrzebę operacyjną. A realizacja 20 wyrzutni będzie trwać 4 lata i zakończy się w 2023r. Czyli rok dłużej niż przy programie Wisła. Jaka to pilność jest? Wychodzi 5 wyrzutni na rok. To jakiś śmiech na sali.

Dla wasali, dla prymitywnych szpiegów, wręcz głupców politycznych nie było ważne jak wydać pieniądze podatników, gdzie zainwestować i w co w Polsce, dla nich najważniejsze było to, że w obecności V-ce USA Mike Pence po raz drugi Błaszczak będzie błyszczał w blasku fleszy, gdy będzie coś tam podpisywał. Tak klasyczny wasal postępuje. Obecna ekipa polityczna to nic innego jak wzorcowe szkodnictwo dla Polski.

Z. Wrzodak – Poseł na Sejm IV i V kadencji czł. sejmowej komisji obrony narodowej
http://wrzodakz.neon24.pl/

Komentarzy 19 do “Błaszczak kupuje Himars jeszcze raz”

 1. Ale dlaczego? said

  Pisiory to nie głupcy.
  To agentura usraelska.
  Jak i większość „polskich” politykierów:
  https://pikio.pl/szydlo-wytypowana-przez-usa-i-przeszkolona-na-lidera/

 2. lopek said

  Chodzi o to aby forsę grandziarzom za wielką wodę zanieść w zębach – natomiast potencjał tzw. armii ma być tutaj zerowy.

 3. Jacek said

  Cyt.: „Wzrasta agresja Rosji”. Raz jeden jedyny, tylko jeden jedyny raz wypunktujcie zakłamane skur….ny tą agresję. Dosłownie zrzygać się można na tą wręcz niepojętą żydowską obłudę.

 4. Mruk said

  Scud mial zasieg do 300 km. 500 km to zasieg transportera (ciagnika) w terenie. Po co niszczyc silniki w muzeach jak jest dokumentacja? I jaka ma wartosc mysl techniczna z lat 50tych teraz?
  Jesli reszta tego artykulu ma podobna wartosc to szkoda czytac. Nastepny, pozal sie Boze, fachowiec.
  Polityka militarna PiSu to szkodnictwo w czystej postaci, ale nie ma juz nikogo kto moglby napisac rzeczowy artykul, a nie jakies wydumki?

 5. ech said

  Podobna polityka oraz przepychanki z lipnymi umowami o braterskiej pomocy w boju były w Polin przed poprzednimi wojnami. To jest standart wykończeniowy w Polsce, wyolbrzymiony podczas zarządów żydowskich krypto Polaków z diablego nadania. Takich też efektów „adamowiczoskich” w razie wojennej ruchawki można się spodziewać. Ich portki mają zacumowane klejnoty w USmani.

  https://mega.nz/#!qn4WUSyR!89szLx4MLrpIwiKET6hPO5R-UHK3AQJ9e5LAXySa7pU

 6. Inkwizytor said

  Te wszystkie błaszczaki, pisdupowicze, macierewicze, dudy-judy i pozostała popisowska hołota nie zasługują na lepszy los niż ten, który spotkał biskupa Ignacego Massalskiego 28 czerwca 1794 roku w Warszawie, czego im z całego serca serdecznie życzę i mam nadzieję, że doczekam tego pięknego dnia.

 7. piwowar said

  Pewnie na wiosnę kupi trzeci raz. Do trzech razy sztuka. A potem kupi naboje.

 8. Witek said

  A w ” katolickim radiu” z Torunia mówią co inszego
  Ustami niejakiego Szeremietiewa 🙂
  Łojcowie coraz bardziej się ujawniają jako anty- Polacy.

  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/w-warszawie-zostanie-podpisana-umowa-na-dostawe-zestawow-artylerii-rakietowej-himars/

 9. NICK said

  Tych przykładów, sądzę, jest duuużo więcej.
  Pisaliśmy z Lubelakiem o „Collegium Maius”. Lublin. Ulica Lubartowska.
  TRZY razy Polacy płacili. Za oddanie mienia żydom. [czy jak to się nazywa]

  Podła dziel-nica, nawiasem.
  I, nie dlatego, że ‚Kirkut’ [czy jak to się nazywa] jest blisko i odrestaurowan-był naszymi pieniędz-mi.
  Nie jestem anty… .

  Lubelaku.
  Coś ten pański arcy-qrva-bis-kup.
  Czytaj: Budzik Jego Emi-nencja.
  Uśpił?
  Pana.

  Pozdro… .

 10. Marucha said

  Re 4:
  Szkoda zatem wielka, że „prawdziwi fachowcy” srają na żółto w kalesony na samą myśl o napisaniu czegokolwiek krytycznego pod adresem MON i idioty Błaszczaka – i musi się za to brać ignorant Zygmunt Wrzodak.
  Swoją drogą – a może by Pan napisał coś lepszego?
  Bo zna Pan na pewno powiedzenie, że krytycy literaccy wywodzą się z niedoszłych pisarzy, którym zabrakło talentu?

 11. Qwerty said

  Najgorsze jest to ze te pociski beda wpiete w amerykanski system dowodzenia IBCS i tak samo jak Patrioty praktycznie poza polska kontrola. To jest wzmocnienie armii USA w Europie za polskie pieniadze a nie wzmacnianie Wojska Polskiego. Takie skundlenie w armii to byla chyba tylko w okresie stalinowskim.

  Chyba nie aż takie.
  Admin

 12. NICK said

  Stalinowski okres?

  To była normalna miesiączka.

  Ci zaś, którzy pamiętają okres stalinowski, piszcie.
  TO co uważacie za Prawdę.

 13. JerzyS said

 14. Carlos said

  Moze nie az ta taki ignorant ( Wrzodak) jak mu wszedzie robili zla opinie?

 15. provincjal said

  I kto tu kłamie ?
  http://14dappanc.wp.mil.pl/pl/15_18.html

 16. NICK said

  Po co JerzyS?
  Ten film zapuszcza.
  Ano POTO.

 17. Piotr B said

  Blaszczak nie jest profesjonalista,ale nalezy do sitwy.A POdatnik zaplaci…i slupki rosna.

 18. Lily said

  Tytul artykulu.
  „Poles apart.US looks to stare down Rusia”.
  Zrodlo;The Australian,Friday,February15,2019r
  theaustralian.com.au
  Artykul jaki ukazal sie na temat zjazdu,
  ktory odbyl sie ostatnio w W-wie.
  Na koniec chce dodac,ze w tym dosc dlugim
  artykule nie ma slowa na temat Iranu,jest tylko
  mowa o Rosji,prezydencie Putinie i Polsce.

 19. Lily said

  Wedlg Zach,zrodel to Polska zaproponowala
  taka slodka propozycje U.S.
  Wszystko to,w ramach przyjazni.
  Mowi sie,ze USA nie ma przyjaciol,ma tylko
  swoje interesy.

  ————
  To dotyczy innych państw.
  USA ma albo wasali, albo wrogów.
  Kanalie.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: