Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Dziś Węgry, jutro Polska – czy…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  I*** o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Siekiera_Motyka o Śmierć lekarza rodzinnego
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  irtur o Skąd pochodzą Polacy? „Jesteśm…
  bryś o Ludzi wybitnie uzdolnionych łą…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Tw wszystkie o Komuniści go NIENAWIDZILI! 70…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Polska przegrała wszystko!

Posted by Marucha w dniu 2019-02-20 (Środa)

Na kilka dni przed największą katastrofą w historii polskiej dyplomacji, ambasador Iranu zaprosił na obiad grupę polskich dziennikarzy, w tym niżej podpisaną. J.E. Masoud Edrisi Kermanshahi dał nam wtedy do zrozumienia, że nie jest jeszcze za późno i nasze stosunki można uratować.

Autorka i Fatemeh Hamedi, attaché ambasady Iranu w Warszawie

Celem spotkania z przedstawicielami polskich mediów była wymiana poglądów na zaistniałą sytuację w stosunkach dwustronnych, w związku z organizowaną w Warszawie (13-14 lutego) konferencją bliskowschodnią, której rzeczywistym organizatorem był Waszyngton.

Przypominam, 11 stycznia br. sekretarz stanu USA Mike Pompeo zapowiedział, że Stany Zjednoczone zorganizują w Polsce międzynarodowy szczyt poświęcony sytuacji na Bliskim Wschodzie, w tym – w szczególności – roli, jaką pełni w Regionie Iran. Chwilę później media obiegła informacja, że Biały Dom poprosił Pentagon o przygotowanie planów ataku na Iran.

Kiedy rozpętała się medialna burza, strona polska robiła dobrą minę do złej gry, zapewniając wszem wobec, że konferencja ma pokojowy charakter, nie jest wymierzona przeciwko Iranowi, a celem wydarzenia jest rozwiązywanie problemów.

Podczas spotkania z dziennikarzami (6 lutego) Kermanshahi ocenił, że jest wprost przeciwnie. Zdaniem irańskiego dyplomaty nie może być mowy o rozwiązywaniu jakichkolwiek problemów i trudności na Bliskim Wschodzie, skoro organizatorzy konferencji nie zaprosili niektórych krajów z Regionu, w tym Iranu.

„Decyzję Polski o współpracy ze Stanami Zjednoczonymi w tej kwestii i podjęcia się roli gospodarza takiej konferencji uważamy za decyzję niesłuszną i nie do przyjęcia; uznajemy to za kroki, które idą wbrew nurtowi, który reprezentuje i głosi Unia Europejska” – zaznaczył irański dyplomata.

Perska wyrozumiałość

Paradoksalnie, w tych trudnych i niezwykle kłopotliwych okolicznościach, pocieszające wydały się być te słowa ambasadora, z których jasno wynikało, że Iran – mimo wszystko – nie przekreśla(ł) [wtedy jeszcze] dobrych relacji z Polską. Dyplomata zauważył, że podczas spotkań z niektórymi przedstawicielami polskich władz, dali oni mu do zrozumienia, iż nie są zadowoleni z zaistniałej sytuacji. „Mimochodem i nieoficjalnie, można było wyczuć w ich wypowiedziach, że nie zgadzają się z tą konferencją” – wyjawił irański dyplomata.

Co ciekawe, ambasador Iranu powiedział polskim dziennikarzom, że ma świadomość tego, iż Polska mogła znaleźć się pod presją i zostać zmuszona do przyjęcia roli gospodarza kontrowersyjnej konferencji. Kermanshahi wyraził jednocześnie nadzieję, że przedstawiciele polskich władz „będą w stanie tak pokierować przebiegiem konferencji, aby jej rezultat nie był wymierzony w Iran”. Wówczas, zdaniem dyplomaty, konferencja nie zaszkodziłaby stosunkom pomiędzy Iranem a Polską.

Jako że słowa ambasadora Iranu natychmiast przedostały się do mediów, naiwnie pomyślałam, że polski rząd potraktuje je jednak poważnie i dołoży wszelkich starań, aby nie zaprzepaścić przyjaźni z krajem, który zawsze był Polsce życzliwy. Nutką optymizmu zawiało również podczas przyjęcia z okazji jubileuszu 40. rocznicy zwycięstwa Islamskiej Rewolucji w Iranie, wydanego przez ambasadora Iranu w Warszawie [przyjęcie miało miejsce 8 lutego br., zaś święto narodowe Iranu upamiętniające przemiany w tym kraju przypada 11 lutego]. Na bankiecie dało się zauważyć obecność przedstawicieli polskich władz – co prawda niższych rangą, ale zawsze coś. Pomyślałam: Uff, może nie będzie aż tak źle…

Niestety, resztki nadziei spełzły na niczym. Konferencja bliskowschodnia w Warszawie ziściła najgorsze koszmary. Polska przegrała z kretesem. „Sojusznicy” (USA, Izrael) pokazali przed całym światem, że jesteśmy jedynie popychadłem do bicia po mordzie. „Rywal” naszych „sojuszników” (Rosja) udowodnił, że polscy dyplomacji mogą co najwyżej pucować buty swoim rosyjskim odpowiednikom. I wreszcie, zdradziliśmy oddanego przyjaciela (Iran), biorąc udział w międzynarodowym spisku bezwzględnych agresorów.

Splunęli nam w twarz

Lista kompromitacji i upokorzeń jest długa, a miejsce w gazecie ograniczone – dlatego będzie pokrótce. Szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo podczas swojego przemówienia zwrócił się do polskiego rządu, by ten przyspieszył prace nad ustawą, dzięki której amerykańscy obywatele żydowskiego pochodzenia będą mogli otrzymać od Polski odszkodowania za mienie stracone podczas Holokaustu.

Oliwy do ognia dolała amerykańska dziennikarka stacji telewizyjnej NBC. W relacji z Warszawy Andrea Mitchell stwierdziła, że powstańcy w Getcie Warszawskim w 1943 r. walczyli przeciwko „polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.

Czarę goryczy przelały doniesienia izraelskich mediów „The Jerusalem Post” i „Haarec”, według których premier Izraela Benjamin Netanjahu miał powiedzieć w Warszawie, że naród polski współpracował z nazistowskim reżimem w zabijaniu Żydów w ramach Holokaustu. Na nic zdały się „tłumaczenia” izraelskiej ambasady, że to jednak w sumie był fake news. Cel został osiągnięty. Po raz enty w świat poszedł przekaz, w którym Polaków ukazano jako potwornych zbrodniarzy.

Z użyciem podobnych mechanizmów Amerykanie wespół z Żydami usiłują kłamliwie przedstawiać Iran. Podczas konferencji w Warszawie wiceprezydent USA Mike Pence powiedział, że „Irański reżim otwarcie nawołuje do kolejnego Holocaustu”. Amerykański polityk wprost oskarżył Iran o finansowanie i wspieranie radykalnego islamskiego terroryzmu. Po czym dodał, że „USA użyją pełnej siły militarnej, żeby zmieść terroryzm islamski z powierzchni ziemi”. Tymi słowami zastępca Donalda Trumpa potwierdził liczne obawy, że konferencja w Warszawie została zwołana w celu rozpoczęcia przygotowań do wszczęcia napastniczej wojny na Iran.

Sytuację – z warszawską konferencją w tle – natychmiast wykorzystał prezydent Rosji, który w tym samym terminie zaprosił do Soczi prezydentów Iranu i Turcji. Podczas trójstronnego szczytu Władimir Putin, Hasan Rouhani i Tayyip Erdogan naradzali się, jak wyzwolić Syrię od terrorystów działających pod różnym szyldem. Kolejny już raz, rosyjska dyplomacja wykazała, że nie ma sobie równych.

Odkopać prawdę!

Podczas konferencji bliskowschodniej w Warszawie, aroganckie mocarstwo zza Oceanu (działające z podszeptu Izraela) bezkarnie preparowało kłamstwa na temat Polski i Iranu, używając przy tym „magicznego” słowa Holocaust.

Czytelnikom „Myśli Polskiej” nie muszę przypominać, że to właśnie Polacy zostali najliczniej wyróżnieni medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata za ratowanie Żydów podczas II wojny światowej. Tymczasem polskojęzyczny rząd nie stanął na wysokości zadania. Nie było stanowczego basta i bezkompromisowego bronienia prawdy o narodzie polskim oraz dbania o jego dobre imię.

A jak broni się Iran, jakże często oskarżany o wspieranie terroryzmu? Wystarczy wspomnieć fragment przemówienia irańskiego ambasadora w Polsce, podczas niedawnego przyjęcia z okazji święta narodowego Iranu. Masoud Edrisi Kermanshahi, podpierając się konkretnymi przykładami, podkreślił zasługi Iranu w zwalczaniu terroryzmu międzynarodowego. Dyplomata zaznaczył, że skuteczna pomoc sąsiadom w likwidowaniu tzw. Państwa Islamskiego (ISIS/ISIL/Daesh) jednocześnie opiera się na przestrzeganiu zasad prawa międzynarodowego, wzajemnej współpracy i wzajemnych korzyści. Ambasador wykazał ponadto, że to właśnie jego kraj tworzy pokój i stabilizację w Regionie. Zdecydowanym głosem nazwał kłamstwem wszelkie próby przedstawiania Iranu jako czynnika destabilizującego na Bliskim Wschodzie.

Pamięcią sięgam do 2014 roku, kiedy ówczesny ambasador Iranu w Polsce udzielił mi wywiadu, podczas którego subtelnie nakreślił różnicę między naszymi krajami. J.E. Ramin Mehmanparast powiedział wtedy, że „niektóre z państw, czy rządów mają takie odczucie, że jeżeli będą chciały głosić swoje niezależne poglądy na forum międzynarodowym, to będą poddawane presji i często z tego rezygnują”. Zdaniem irańskiego dyplomaty wpływają na to różne czynniki. „Niektóre państwa – np. z powodów finansowych, ewentualnie różnych innych okoliczności – mogą nie chcieć mówić swoim własnym głosem, bo obawiają się reakcji dużych mocarstw” – wyjaśnił.

Mój rozmówca podkreślił, że akurat jego kraj wybrał mówienie tego, co leży mu na sercu, czyli prawdy. Mehmanparast dodał, że Iran przyjął oraz zaakceptował wszelkie konsekwencje z tym związane. „Każdy człowiek jest bowiem gotów znosić te wszystkie problemy i trudności, pod warunkiem, iż jest świadomy tego, że ma do spełnienia ważne zadanie, a do wygrania wielką sprawę i może w ten sposób służyć całej ludzkości” – skwitował irański dyplomata.

Pozostaje mi dodać i przypomnieć, że Cyprian Kamil Norwid uważał, iż Ojczyzna – to wielki zbiorowy obowiązek! Czy Polacy wreszcie się obudzą i pójdą za głosem Poety? Wybór należy do nas – odzyskać Polskę dla Polaków lub pozostać poddanymi Rzeczypospolitej Zhańbionej…

Agnieszka Piwar

Myśl Polska, nr 9-10 (24.02-3.03.2019)
http://mysl-polska.pl

Oczywiście USA ma rację we wszystkim co robi, bo jest silniejsze, a wy – pierd***ne psiehujusy – możecie tylko skamleć. Bua ha ha ha ha! Dobrze Wam tak.
Admin

Komentarze 32 do “Polska przegrała wszystko!”

 1. NICK said

  Wyważony i dobry artykuł.

  A Adminowi:
  😉 .

 2. Marucha said

  Re 1:
  Bardzo lubię artykuły Pani Agnieszki Piwar – choć zajmuje się tak „niekobiecą” działalnością, jak dziennikarstwo i polityka. W czasach, gdy mężczyźni są pi#dami, baby musza mieć jaja.

 3. Troll polonii said

  2
  Marucha
  W polityce jest tez trans-gender.
  M. Zacharowa ma jaja a Ciaputowicz… ci(a)pe.

 4. Kowalski said

  Dobry filmik.
  Oni caly czas walcza z nami Odkad te lajzy przypaletaly sie do nas.Ato dzieki naszym nie ktorym krolom jak np.Kazimierz Wielki ktory kochal ich pieniadze .I namietnie sie zakochal w esterce Ktorej podarowal Kazimierz Dolny nad Wisla.Ot I nasza goscinosc .
  DOSC tego .WONT wszyscy lachudry brudasy zlodzieje Slowianskich DUSZ.

 5. Troll Polonii said

  Ja nie bardzo rozumiem dlaczego mamy popierac Iran?
  Przeciez to muzulmanie!
  Pomagamy jak mozemy wszystkimi silami mordowac Syryjczykow, Libijczykow, Irakijczykow, Afganow..
  …ale mamy zezwolenie na popieranie kozojebcow z Czeczni, Kosowa i Arabii Saudyjskiej

 6. AlexSailor said

  Nadzieje ambasadora spełniły się w pełni.
  Konferencja okazała się niewypałem, wszyscy skłócili się ze wszystkimi, nie postanowiono nic, a podobno jeszcze Polska zablokowała
  antyirańskie dokumenty końcowe.
  Być może to tak bardzo rozsierdziło Nahu..cośtam i Pompkę.

  No i ten ciepły oddech koalicji narodowej na plecach.

 7. revers said

  A tak po za ym Ciaputowicze, Morawieckie pozycjonuja sie bedac niby w opozycji do Izraela przed wyborami w kwietniu, o czym dosnosi zydoszopska Die Welt,

  https://www.welt.de/politik/ausland/article189006249/Geplatzter-Gipfel-Warum-sich-Israel-und-Polen-brauchen-und-doch-bekaempfen.html?wtrid=onsite.onsitesearch&fbclid=IwAR3o4YKv1F2-uJIJ5OjmzunB8hiEUodukBeWpsmTpFro1bHgKomvxtAsn6o

  i nic sie nie zmeini pod chalatem okupatow gorali z gory synaj.

 8. lopek said

  „Odkopać prawdę!”
  ===========
  Problem w tym, że czarci pomiot – lepiej od ludzi stworzonych przez Boga – zna prawdę – więc ją na bieżąco przenicowuje dla ludzi – według doraźnych i długofalowych, swoich potrzeb.
  Wniosek?
  Człowiek nie ma najmniejszych szans z czarcim pomiotem – dopóki nie zdobędzie powszechnej świadomości, że Ziemię dzieli on właśnie z tym czarcim pomiotem, więc ma z tym związane obowiązki. Obowiązki – które jeśli zaniedba – przestanie być człowiekiem – a stanie się bydlęciem i tak będzie traktowany. O szlabanie na Niebo po śmierci – nawet nie wspomnę.

 9. andzia said

  re:5 Toć to zwyczaj żydówek już z Biblii. A i w literaturze upamiętniono (żydówka z Toledo) na podstawie wydarzeń faktycznych, o czym autor pisze na wstiępie.

 10. RomanK said

  Ludzie…czy wy naprawde nie macie zielonego pojecia o co chodzi???
  panie Gajowy????
  Na szczescie Iranczycy doskonale rozumieja gre Swiatowego Globalnego Kahalu..jak I wiedza, ze tze narod polski ma tyle do wpowiedzenia…co i iranski:-))_)_)
  Nie widzi pan, ze Natanyahu…odmowil wspolpracy w projekcie Hazaria Magna….???? I zrobil to w doskonalym stylu????
  USA….. panie Gajowy…ma w lapach sznurki…I taka, czy inna opcja dla nich ma jednakowe znaczenie….Ich interes jest jeden ..GLOBALNY.. US FIRST!!!!! a to, czy to u pana wywola kaszelek , czy biegunke…to panska osobista sprawa I osobista preferencja:-))
  Natanyeahu- jako potomek Irgum Zwei Leumi , Haganah, Betar…..to porzadny Syjonista i dla niego Ojczyzna jest Zion..o niego wlaczyli jego rodzice , on….. I uwaza ze ma prawo do tej Ziemi danej im przez BOga. czy sie to podoba Elitom Swiatowego Kahalu, USA, Iranowi czy…. panu…gantz equal… TAM I TERAZ I W Przyszlosci!
  Oni wiedza , ze przenoszenie sie na nowe stare efemerydy wydumane przez pseudointektualistow udajacych boguff….I tworzenie utopii zawsze konczy sie jednakowo.
  Dlatetgo widzac do czego to zmierza…zmierzyl wlasciwa miara:-))))
  Jako Polak jestem mu za to wdzieczny…. I kazdemu powiadam ,ze dla naszego dovbra jest skorzystac z wszystkiego co przygotowuja dla tego Utopijnego projekty zwlaszcz infrastructure…bo jak szlag trafi utopie to przynajmiej drogi i wychodki zostana:-))))
  Niech pan zobaczy ..skad na biuednej Ukrainie biora sie pieniadze na budowe ogromnych osiedli pieknych domkow???? skad taka forsa na potezne synagogi centrqa szkoleniowe w Dzniepropietropwsku??? skad taki wrzask i placz po Krymie i s=wsciekle parcie do jego odebrnia Rosji???? skad osuiedla w Polsce???? skad w Rosji „nagle” SBR” odkrywa w mieszkanaich swoich wlasnych oficerow sklady pieniedzy siegajace po pol miliardow dollarow???? I cisza w mediach…..
  Wojna w Trumpem na calego w USA to oczywiscie wina Trumpa i skurwysynstwo skurwysynskie tych skurwysynow ameryjkanow:=-_)_)___
  Poprosi pan pana Nicka…wytlumaczy panu:-))))))

 11. Marucha said

  Re 11:
  Kurwa.

 12. Bryś said

  Pomagacie Troll, pomagacie mordować? Powinniście się wstydzić.

  W czym my osobiście powinniśmy pomagać Iranowi jako państwu, czy Irańczykom jako tym Pana niby znajomym? Czy w czym administrujący terem Polski powinni pomagać?

  Z KIM lub z CZYM się Pan utożsamia pisząc ciągle MY, bo nie wiem z kim rozmawiam. Kogo Pan reprezentuje?

 13. Marek said

  Oczywiście USA ma rację we wszystkim co robi, bo jest silniejsze, a wy – pierd***ne psiehujusy – możecie tylko skamleć. Bua ha ha ha ha! Dobrze Wam tak.
  Admin
  ===
  romusie znowu nie paniali aluzju:)

 14. Troll polonii said

  Brys
  Ja jestem Polakiem i wszystko co robi polski rzad, to robi tez w moim imieniu!
  Jesli Brys jest Polakiem to wszystko co robi polski, demokratycznie wybrany w wolnej Polsce – Polski rzad , robi tez w imieniu Brysia a wiec w Brysia i moim imienieu czyli w naszym!!! To chyba proste? Czy gramatyka sie Brysiowi klania??
  Brys moze mowic o Polakach „wy” a nawet „oni”.
  Ja nie moge, bo jestem Polakiem.

  My, Polacy najbardziej pomozemy Iranowi jak sie od Iranu odczepimy i przestaniemy wydawac pieniadze podatnika na okropnie dranskie, drogie i glupie tarcze antyrakietowe przeciwko Iranowi i przestaniemy opowiadac, ze Iran nam zagraza!!!
  Ta Konferencja w Warszawie to jest narodowy policzek dla wszystkich Polakow.
  Mimo, ze wielu Polakow nie bylo pomyslem zachwyconych odium spada na caly narod..i na polityke zagraniczna polskiego rzadu wybranego przez Polakow w wolnych, demokratycznych wyborach w wolnej wreszcie niepodleglej Polsce.
  W PRL – bylo to niemozliwe. Przyjaznilismy sie z Iranem i Shach Reza Pahlavi odwiedzil Polske a Krakowska Filharmonia kilkakrotnie koncertowala w Iranie.
  A teraz Brysiowi cos przypomne:
  Po wielu, wielu latach , my, Polacy w ogromnej ilosci oskarzamy cala Rosje i Rosjan o wszystkie swinstwa jakie im zrobily Anglosasy z zydami i Francuzami.
  My, Polacy kilka razy wyprawialismy sie na Moskwe. Ostatnim razem oficjalnie z Ziukiem Pilsudskim. Pilsudskiego dalej kochaja rzesze Polakow, choc to nie genetyczny Polak.
  My, Polacy oskarzamy Rosje i Rosjan, ze wprowadzili nam komunizm i ze nas okupowali przez caly okres PRL.

  To, co Polacy wygaduja na temat innych narodow jest naprawde nie do przyjecia.
  Dopiero kilkanascie lat temu opowiadali Polacy najwieksze swinstwa o Serbach a chwalili islamistow z Kosowa.
  Powtarzalismy bzdury o broni masowego razenia w Bagdadzie i powtarzalismy kompletne pierdoly o Kadafim.
  Bedzie sie Brys jeszcze czegos wypieral?
  Ze Polacy nie pomagali Czeczencom i islamistom z Arabii Saudyjskiej?
  Ze nie bombardowali polscy lotnicy Aleppo, Bagdadu, Libii?
  Na wszystkich Polakach ciazy odpowiedzialnosc za wybieranie w wolnych, niezaleznych, wreszcie demokratycznych wyborach samych zydow na prezydentow.
  Do kogo mamy pretensje?
  My nawet nie mozemy oskarzyc Rosjan, o to ze nam prezydentow wybieraja – bo sie caly czas upieramy, ze wreszcie mamy demokratyczne wybory.
  I wiadomo, kto nam pomaga w wyborach. Na przyklad Knesset , ktory przed wyborami obradowal w Krakowie.
  Nikt nie protestowal, bo widocznie tak Polakom pasowalo.

 15. bryś said

  Ma Pan powody do wstydu, faktycznie. Nie pozdrawiam.

 16. Zerohero said

  Chyba w tym filmie Agnieszka Piwar powiedziała, że przy szefie redakcji zapytała irańską dziennikarkę czego jego jej brakuje w Iranie, a ta powiedziała, że swobody (albo wolności). Pani Piwar słusznie zauważyła, że dziennikarz w Polsce raczej nie odważyłby się skrytykować systemu przy swoim własnym szefie. A ta dziennikarka miała w nosie szefa. 🙂 Polscy „wolni” dziennikarze są tak wolni, że boją się powiedzieć co myślą.

 17. Zerohero said

  a do filmu dodam, że oni tam tłuką licencyjne Peugeoty 405.

  http://www.motorewia.pl/motoartykuly/drugie-zycie-peugeota-405-dlaczego-nie-warto-sie-smiac-z-tego-auta/

  końcówka artykułu pokazuje, że autor nie należy do grona nowoczesnych półgłówków i szanuje samodzielność Iranu:

  Pracownicy w Iranie składają kolejne licencyjne modele samochodów, dostosowane do potrzeb klientów w swoim kraju a także projektują i produkują własne auta. Tymczasem w ruinach po warszawskim FSO hula jedynie wiatr.
  Jeśli polski przemysł motoryzacyjny zamiaruje jeszcze kiedykolwiek zacząć produkować własne auto, to powinien iść drogą Korei Południowej, Iranu i Chin. Zakupić kompletną linię produkcyjną z popularnym, wycofanym z produkcji modelem, odświeżyć jego wygląd (mocny facelifting) i sprzedawać na dobrych warunkach, za pomocą przystępnych kredytów, oferując tanie części zamienne. A po kilku latach mógłby pokusić się o stworzenie nowego auta. Tymczasem w Polsce albo tworzy się nostalgiczne potworki, nawiązujące do peerelowskich samochodów, albo mami się obietnicami, których nikt nie jest w stanie zrealizować.

 18. brys said

  Panie Troll – sam Pan może sobie wybrać jaką mrówką chce być – nie musi Pan szukać usprawiedliwień w odpowiedzialności zbiorowej.

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/147785,co-sie-dzieje-w-swiecie-zwierzat-19-02-2019

 19. Zerohero said

  @11, RomanK

  Interesująca hipoteza. Wiem, że tzw. międzymorze to naprawdę judeopolonia, a pan Michnik wiele lat temu zachwalał UKROPOL. Na Ukrainie żydostwo ma się dobrze. Nadwiślańscy przyjaciele Ukrainy to przeważnie również wielbiciele Polin. To by się więc zgadzało. Motyw Netanjahu też niegłupi.

  Choć z drugiej strony, międzynarodowe żydostwo prawdopodbnie będzie dążyło do budowy większej liczby „izraelów”. Staną się one zalażkiem globalnej palestynizacji.

 20. NICK said

  Żadna tam qrva.
  Roman, po prostu.

 21. RomanK said

  Panie Zerohero…. naprawde z przykroscia pana informuje ,ze to nie zadna hipoteza….niestety.
  Niech pan dokladnie poslucha dzisiejszego przemowienia- pana Prezydenta Putina.
  I trzasku kijanek medialnych w Polsce ..pioracych image tzw polskich mezykow stanu:=- ))) przez innych mezykow …..jak i inzynierow frontu ksztatowania opinii:-))))
  Jedyna pozytywna rzecza to.tylko to……Ze w koncu nastala mozliwosc zabierania glosu publicznie na tematy zydowskie i poruszanie tematow do tego czasu zakazanych i kontrowersyjnych. Ktorych tzw polskie zasrrance pseudointelektulne baly sie pruszyc nawet ..10 stopowa zerdzia….
  Dla mnie ma to specjalny wymiar i znaczenie…gdzyz bylem pierwszym ,ktory w publicznych mediach zaczal uzywac slowa eskimos eskimoski a zaraz potem zyd..zydowski….:-))) KU prerazeniu czytajacych:-)))
  Wtedy tez po ukazaniu se broszury- jaka napisalem na temat..powiedzialem do pana Zygmunta Czerwinskiego, ktory psioczyl, ze nie znalazl sie wsrod Polakow – ani jeden wydawca odwazany na tyle, zeby wydac drukiem…. ze panie Zygmuncie- to bedzie wyznacznikiem jak dlugo Polska bedzie wychodzic z judeobolszewickiego paralizu..i postawilem diagnose, ze przed 2020 rokiem to sie nie stanie:-)))) Jak pan widzi nie pomylilem sie wcale:-_)_)__ no moze pare miesiecy:-_))))
  Wlasnie ukazala sie w Polsce….:-))) po 25 latach:-))))
  Ogladam dzis wystapienia w TV i nei moge uwierzyc, ze pare lat temu zamordowano dr, Ratajczaka za przedrukowanie opinii obcych badaczy….i niszczono kazego , ktory osmielil sie nawet nadmienic z daleka:-)_))
  To jakis progress i nalezy sie cieszyc…..Niech pan tze nei da sie wciagac w ..pewne spekulacje… Miedzymorze moze miec rozne ksztalty i charaktery. To projekt tzw Transformer….
  tzw atlantysci z Polski tzn Kaczynscy Maciarewicz i Okolice…uwazaja ze oni uzyja ten transformer do budowy Novej Rzeczypospoitej….w fazie obecnej pracujac wspolnie w projekcie Judeopolonia…. a O Nova Hazaria nie maja nawet zadnego pojecia:-))))_)
  Nie wiedza bowiem biedaczki…ze Nova Hazaria to projekt Koncowy…Projekt NWO…NEW JERUSHALEM…..ktory ma kilka faz w tym i Nowa Rzeczpospoita, i Nova Russia…i Israel Great….i UE…i US….
  Na szczescie wiedza o tym ZIonisci….jak Bibi, wiedzial o tym Ariel Sharon…..i oni nabrac sie nie dadza…co zreszta udowodnili.
  TO co obserwuje pan obecnie to jak narazie reperacja dziury w kadlubie……

 22. troll polonii said

  19
  Brys
  Skoro mozna sobie wybrac dowolna role w kopcu… to dlaczego wybral sobie Brys role…szerszenia??

 23. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  @20
  „Interesująca hipoteza. Wiem, że tzw. międzymorze to naprawdę judeopolonia, a pan Michnik wiele lat temu zachwalał UKROPOL. Na Ukrainie żydostwo ma się dobrze. Nadwiślańscy przyjaciele Ukrainy to przeważnie również wielbiciele Polin.”

  Np. szczujący do wojny z Rosją Bartosiak:

  „Rzeczpospolitanin

  Bartosiak pisze w deterministycznym tonie o imperium jako rzekomo „naturalnej” formie organizacji przestrzeni, a to dlatego, że „organizm taki jest oparty na wynikających z potrzeb geografii granicach, a nie etnosach narodowych ograniczajacych najczęściej jego potencjał demograficzny i potrzeby streategiczne wynikające z geografii”. Tymczasem cała historia Europy po upadku cesartwa rzymskiego dowodzi czegoś wręcz przeciwnego. Dzieje naszego kontynentu to bowiem historia nieustannego partykularnego buntu przeciw ideologicznym i politycznym uniwersalizmom, który zaowocował unikalnym historycznie modelem ładu westfalskiego w stosunkach międzynarodowych oraz koncpecją obywatelstwa i ukonstyutowania się narodów jako suwerenów państwowych. Okazało się, że idea tak rozumianej suwerenności, rozumianej jako obywatelska partycypacja we władzy, możliwa była właśnie tylko w państwie narodowym i to opartym na wspólnym większości obywateli kodzie kulturowym. Kryzys demokracji doby obecnej związany jest właśnie z zanikaniem tej wspólnoty, związanej między innymi z masowymi migracjami, będącymi w jakiejś części dziedzictwem imerialistycznych podbojów wieku XIX. W perspektywie Bartosiaka wszystkie kwestie związane z kryzysem tożsamości społeczeństw europejskich, ich dekompozycją, gettoizacją całych grup, rozpadem wspólnoty obywatelskiej, a za tym kłopoty w funkcjonowaniu systemu politycznego, jakie obserwujemy nie tylko we Francji ale nawet w USA, nie wchodzą do rachunku intelektualnego. Kusząc Polaków imperialnym projektem, podpowiadając, by nie bali się kosmopolityzmu, bo Bartosiak kilkukrotnie już przekonywał słuchaczy, że nasza baza narodowa jest zbyt mała dla projektu politycznego o jakim marzy, publicysta całkowicie ignoruje wagę tych procesów społecznych także na płaszczyźnie, która go interesuje, czyli stopnia agregacji potęgi w relacjach międzynarodowych. Najpewniej nieprzypadkowym jest zatem, że Bartosiak zdecydowanie unika używania słowa „Polska” na określenie naszego państwa, posługując się na kartach swojej książki terminem bez narodowościowych konotacji – „Rzeczpospolita”. Tym samym włącza się niejako w nurt wzbierający na polskiej prawicy. Czołowy publicysta obecnego obozu władzy, Tomasz Sakiewicz, wezwał wszak swojej książce „Testament I Rzeczpospolitej. Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego” do odrzucenia przez Polaków formy narodu etnicznego, na rzecz nowej tożsamości „międzymorskiej” wspólnej dla Polaków, Ukraińców, Białorusinów i Litwinów i lojalności przede wszystkim wobec niej. Polska obecna ma być rzekomo endecko-komunistyczną protezą, a nie „prawdziwą” Rzeczpospolitą „od morza do morza”. W formie znacznie bardziej wyrafinowanej teorię narodu polskiego jako „narodu ejdetycznego” sformułował intelektualny krąg neokonserwatywnych republikanów z kręgu Klubu Jagiellońskiego. W formule tej Polakiem okazuje się nie człowiek mocno zakorzeniony w określonej kulturze ale wyznawca idei wolności. Co ciekawe, czołowy reprezentant tego tego środowiska – Paweł Rojek, choć swoją pracę „Przekleństwo imperium. Źródła rosyjskiego zachowania”, kończy konstatacją, że Rosja nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla egzystencji Polski i Polaków, to jednak sugeruje nam podjęcie antyrosyjskiej krucjaty w imię „wartości”, idei jagiellońskiej i „solidarności z Białorusią i Ukrainą”. Narracja Jacka Bartosiaka, choć opiera się na całkowicie odmiennej argumentacji, implikuje ten sam manewr zamiany naszego społeczeństwa, z Polaków na „Rzeczpospolitan”. ”

  https://kresy.pl/publicystyka/porazka-bartosiaka/

  ————————

  „Choć z drugiej strony, międzynarodowe żydostwo prawdopodbnie będzie dążyło do budowy większej liczby „izraelów”. Staną się one zalażkiem globalnej palestynizacji.”

  Czego przykładem argentyńska Patagonia.
  http://ram.neon24.pl/post/141474,andinia-plan-czyli-zydowski-apetyt-na-patagonie
  Swoją drogą, do jakiego stopnia muszą oni kontrolować światowe media, że o tym, co wyprawiają od lat w Argentynie, na świecie prawie nikt nie wie.

 24. Troll Polonii said

  24
  Polskie Obserwatorium goja.

  O Patagonii wiadomo od dawna.
  Jeszcze przed wojna, Patagonie wykupil dla zydow, Bata – slynny producent butow.
  Byla to jedna z propozycji zalozenia Izraela. Bo takich propozycji bylo kilka: Uganda, Kimberley, Patagonia, Madagaskar itp.
  No i teraz druga, trzecia…czwarta.. Jerozolima

  Pochodzenie obecnego Izraela nie mialo wcale podlozenia biblijnego. Najlepiej to widac po Birobidzanie i kazdej innej projekcji przyszlego panstwa zydowskiego.

  Wiec Patagonia , to niejako prywatna wlasnosc zydowska.
  (A znana z ogromnych zasobow wodnych)
  Prasa o tym rzadko pisze bo prasa to tez niejako prywatna wlasnosc narodu wybranego, nawet wtedy gdy jest wlasnoscia panstwa tak, jak np. BBC.
  Dynastia Buszow wykupila tez ogromne tereny nie tylko wokol Patagonii ale i wokol Libii i w ogole w Afryce- wszedzie tam, gdzie wykryli wielkie zasoby wody podziemnej.

  Teraz rozne glupie panstwa, z jeszcze glupszymi wyborcami wysprzedaly panstwowe zarzadzanie zasobami wodnymi roznym prywatnym firmom narodu wybranego
  Przeciez mamy. najglupsza cywilizacje w historii swiata.!!
  Woda spada bezplatnie z nieba, woda w rzekach, strumieniach, stawach i jeziorach jest darem bozym dla calej ludzkosci planety.
  Wielkie dynastie i korporacje zbojeckie przywlaszczyly sobie wody calej planety i odsprzedaja z wielkim zyskiem naturalna wode w plastikowych butelkach
  Woda pitna stala sie wlasnoscia wielkich korporacji.
  Razem z kurkiem, ktry latwo mozna zakrecic.
  Jest to znakomity pomysl na calkowita kontrole ludzkosci calej naszej planety.
  Zapytajcie byle durnia znad Wisly, to opowie, ze najwyzszym stadium wolnosci Polski i Polakow jest uniezaleznienie sie od ruskiego gazu.
  Ten sam bubek znad Wisly uwaza za rzecz zupelnie naturalna i wielce moralna uzaleznienie Polski od amerykanskiego/izraelskiego dostawcy wody…deszczowej, podskornej, zrodlanej itp.
  Prosze zapytac byle goja znad Wisly czy jego rodaka znad Mississippi do kogo powinny nalezec zasoby wodne. Kazdy duren niedouczony odpowie, ze najwazniejsza podstawa naszej cywilizacji jest wlasnosc prywatna.
  Trump nawet ostatnio sie chwalil, ze Ameryka nie dopusci do rozprzestrzeniania sie socjalizmu na swiecie.
  Ropa, woda i rozne inne zasoby energii naleza sie prywatnym dynastiom zbojow..

  Nalezaloby wszystkich entuzjastow prywatyzacji wody, powietrza i skarbow ziemi, w tym ropy, wegla i gazu- wsadzic do domu wariatow, zeby przestali szkodzic ludzkosci.

  World Bank wants water privatized, despite risks | Al Jazeera America

  http://america.aljazeera.com/opinions/2014/4/water-managementprivatizationworldbankgroupifc.html

  Bush’s Paraguay Land Grab

  https://www.counterpunch.org/2006/10/20/bush-s-paraguay-land-grab/

  Bush Family Buy Up Guarani Aquifer | Watching America
  Date:

  http://watchingamerica.com/WA/2015/06/18/bush-family-buy-up-guarani-aquifer/

 25. Troll polonii said

  re: woda

  Moze ja tak dla szerszej publicznosci: bo o tym duzo sie pisze ale analfabety rzadko czytaja – wola powtarzac poszeptanki propagandy.

  Rodzina Bushow wykupuje najwiekszy akwen wody pitnej w Guarani, Ameryka Poludniowa.

  Bush Family Buy Up Guarani Aquifer | Watching America

  http://watchingamerica.com/WA/2015/06/18/bush-family-buy-up-guarani-aquifer/

  Natomiast rodzina panstwa Bushow wykupuje caly akwen.

  Prywatyzacja WODY

  Opublikowano w La Jornada (Mexico) 10-go czerwca 2015 roku

  Jo-Shing Yang, konsultant d/s ekologii, ktory bardzo dokladnie bada i sledzi usilne proby megabankow z Wall Street wykupienia globalnych zasobow wodnych- zwrocil uwage na nepotystyczna dynastie Bushow, ktora zakupila 121,407 hektarow ziemi akurat na terenie tzw. Guarani Aquifer System. Ten podskorny rezerwuar wodny jest najwiekszym zrodlem zawsze swiezej czystej wody na swiecie, o zasiegu powyzej 1.2 milionow kilometrow kwadratowych i pojemnosci 40,000 metrow szesciennych wody.

  Yang podaje, ze ten podziemny rezerwuar o takiej ilosci moglby zaopatrywac w wode caly swiat przez 200 lat. Cyfry mowia za siebie: zadziwiajace, ze ten Guarani naturalny zbiornik wodny pokrywa obszar niewiele wiekszy od Kolumbii.

  Gdy chodzi o sam obszar , to wiekszy od niego jest naturalny zbiornik wodny w Nubijskim Systemie Piaskowca , ktory pokrywa obszar 2 milionow km kwadratowych i zawiera okolo 150 km szesciennych podskornej (ale nie swiezej wody tylko ze ze skamieliny).

  Bloomberg podaje, ze wieksza czesc tego ogromnego geologicznego rezerwuaru znajduje sie pod Libia (patrz odnosnik) i byl jednym z glownych powodow napasci na Libie przez USA, UK i Francje.
  Reszta tego naturalnego rezerwuaru wodnego znajduje sie pod Egiptem, Czadem i Sudanem.

  W 2005 i 2006 roku w czsie dynastycznej prezydentury rodziny Bushow , ta rodzina zarekwirowala w sumie 121,407 hektarow in Chaco, Paraguay, tuz przy bardzo konfliktowym pograniczu Brazylii, Argentyny i Paragwaju, i tylko 200 km od bogatej w gaz Boliwii.

  Bush Senior, obecnie 90 latek, kupil 80,837 hektarow, a jego wnuczka Jenna, corka strego Busha kupila nastepne 40 tysiecy hektarow.

  Nazwa Guarani pochodzi od tubylcow Ameryki Poludniowej, ktorzy niegdys zamieszkiwali terytorium rozciagajace sie od od Amazonki do La Plata.

  Obecnie bardzo mala ilosc Indian Guarani zamieszkuje odlegle tereny w Paragwaju i Brazylii.

  Jo-Shing Yang wyjasnia, ze ziemie zakupione przez rodzine Bushow znajduja sie na terenie Zbiornika Guarani w Ameryce Poludniowej i najwiekszego na swiecie naturalnego zbiornika wody podskornej: nieskazonej i wiecznie swiezej. Ten naturalny akwen swiezutkiej wody znajduje sie po powierzchnia 4-ch panstw: Brazylii, Argentyny, Paragwaju i Urugwaju – i jest tak wielki jak Teksas i Kalifornia razem wziete.

  Pracownicy Instytutu Ziemi przy Uniwersytecie w Kolumbii podkreslaja, ze ta zyla wodna najwieksza na swiecie jest bardzo malo znana w samej Ameryce Poludniowej.

  Co jest niepokojace, to hydrauliczny naturalny system pompujacy wode do 4ch panstw jest obecnie pod kontrola banku Swiatowego, ktory ma wlasne, obskurne i paskudne plany prywatyzacji tego naturalnego zrodla wody pitnej.

  Miedzyterytorialny naturalny zbiornik wody pitnej Guarani Aquifer jest dzielony miedzy Brazylie, z 850,000km2- obszar Wenezueli- , Argentyne z 225,000 km2 – obszar Rumunii, Paragwaj , 70,000 km2 – obszar Irlandii, i Urugwaj, z 45.000km2 – obszar Danii.

  Isotne jest i to, ze duza czesc tego wodonosnego zbiornika Guarani jest polozona pod Basenem La Platy , najszerszej na swiecie, a ujscie Parany i i rzeki Urugwaj , tworzy czesc tego systemu zwrotnego, zapewniajacego staly doplyw czystej wody.
  Basen rzeki La Plata ma powierzchnie 3.2 miliona km kwadratowych i jest zaklasyfikowany jako drugi co do wielkosci hydrograficzny basen na swiecie.

  Jenna Welch Bush Hager, blizniacza siosta Barbary Bush, zalatwila sobie zakup ziemi w ciagu zaledwie 10 dniowej podrozy do Paragwaju.
  Podrozowala sluzbowo jako ambasador UNICEF-u, w eskorcie 10 ochroniarzy USA , pod pretekstem zwiedzania roznych programow socjalnych.

  Wedlug rosyjskiego analityka wywiadu , w czasie jej pobytu w Paragwaju, Jenna spotkala sie z Nicanorem Duarte, wtedy prezydentem Paragwaju, i bardzo kontrowersyjnym ambasadorem James Casonem, ktory sfinalizowal zakup ziemi w imieniu rodziny Bushow.

  No wiec Jenna, autorka, editorka „Southern Living Magazine’, i korespondentka dla NBC News (ktorego wlascicielem jest General Electric, filar militarnego kompleksu zbrojeniowego) – nie jest w zadnym podobno konflikcie interesow gdy chodzi o pozasluzbowy zakup ziemi i wykonywanie czynnosci rejestracji wlasnosci w czasie wykonywania obowiazkow sluzbowych..

  Paragwajskie media Neike spekuluja, ze wizyta Jenny w Paragwaju byla zwiazana z zakupem- przez jej ojca- ziemi blisko zloz gazowych w Boliwii i rozlewiska w Brazylii i bazy USA w Paragwaju: 400 amerykanskich marines (zolnierzy piechoty morskiej) , ktorzy ciesza sie wyjatkowym immunitetem dyplomatycznym.

  Wieksza czesc regionu Chaco jest w posiadaniu prywatnych firm a zakupiony teren przez rodzine Bushow jest tylko pare kilometrow od amerykanskiej bazy wojskowej Mariscal Estigarirbia, ktorej potencjal lotniczy jest wiekszy od lotniska stolicy Paragwaju Asuncion (zobacz odnosnik)

  Dlaczego ktokolwiek mialby byc zainteresowany w prawie calkiem jalowej ziemi w rejonie Chaco w polnocnym Paragwaju?

  Pytanie dlaczego rodzina Bushow sie tym terenem interesuje ma tylko jedna odpowiedz: Ktokolwiek bedzie kontrolowal zasoby wodne – ten bedzie kontrolowac caly swiat.

  Podajemy kilka faktow:
  Woda pokrywa 71% powierzchni planety.
  Tylko 2.5% wody na Ziemi to woda zdatna do picia.
  Okolo 1 miliard ludzi nie ma dostepu do czystej wody pitnej.
  W krajach rozwijajacych sie zapotrzebowanie na wode jest 50% wieksze niz podaz.

  Powodem, dla ktorego USA zalozylo baze militarna z wlasnym lotniskiem miedzynarodowym w Mariscal Estigarribla – jest strategiczne znaczenie tej bazy i dla trojkata granicznego i Wodonosnego zbiornika Guarani Aquifer.
  USA ukrya prawdziwe powody swojej obecnosci w Guarani.

  Dokumenty podane przez Wikileaks pokazuja, ze Stany Zjednoczone sa OGROMNIE zainteresowane calym tym terenem Paragwaju, Boliwii i Argentyny.
  Zgodnie z Source watch, USA opowiada, ze ta baza militarna jest tylko i wylacznie po to, zeby kontrolowac 20 tysiecy nielegalnych emigrantow z bliskiego Wschodu!! – a glownie z Libanu i Syrii – ktorym to emigrantom USA przypisuje najwieksze przestepstwa i terrorystyczne plany i oskarza o
  wspolprace z Hezbollah, Al Kaida, Hamas itd a takze o handel narkotykami i praniem pieniedzy!
  Nie ma znaczenia, ze akurat szyicki Hezbullah i Palestynski sunnicki Hamas sa zawzietym wrogami sunickich fundamentalistow z AL Kaidy!
  Dezinformacja USA pokonuje wszelkie przeszkody.

  Ta sama propaganda ma powazny klopot, zeby ukryc zwiazek rodziny Bushow – senatora Prescott Busha – z hitlerowskimi Niemcami. Jest wystarczajaco duzo dowodow potwierdzajacych , ze Guarani in Paragwaj bylo ulubionym miejscem schronienia dla zbrodniarzy nazistowskich. (patrz odnosnik)

  Wyglada na to, ze Stany Zjednoczone moga trzymac swiat jako zakladnika w swojej twierdzy w Chaco, z zasobami gazu w Boliwii z jednej strony, i zasobami wody pitnej w 4-ch panstwach Guarani Aqifer z drugiej.
  Dodac wystarczy jeszcze, ze te 400.000 hektarow na jednej z najwiekszych rezerw agrikultury – argentynskie pampasy – sa zarejestrowane na nazwisko Georga Sorosa, ktory podobno jest marionetka bankierow Rotschilda .

  Korporacja Bush – Rotschild ukroila kawal planety.
  *

  odnosniki:
  1:
  Bloomberg
  Bogactwa Libii drozsze niz ropa:
  http://www.bloomberg.com/news/articles/2011-10-27/under-libya-riches-more-precious-than-oil

  2.
  Jak Bush zagrabil ziemie w Paragwaju:
  Bush’s Paraguay Land Grab

  http://www.counterpunch.org/2006/10/20/bush-s-paraguay-land-grab/

  3.
  Jak dziadek Busza pomogl Hitlerowi dojsc do wladzy:
  How Bush’s grandfather helped Hitler’s rise to power | World news | The Guardian

  https://www.theguardian.com/world/2004/sep/25/usa.secondworldwar

  *
  A ja moge tylko dodac, ze od jakiegos czasu ostrzegaja rozne media i programy, ze nalezy przygladac sie bacznie co sie dzieje z woda pitna na swiecie bo dochodza rozne hiobowe wiesci.
  Juz teraz woda jest bardzo droga choc nikt nie wie dlaczego.
  I juz w wielu krajach zasobami wodnymi kraju zarzadzaja obce firmy co jest zwyklym awanturnictwem i przestepstwem gospodarczym.

 26. Wróg naszego (((wroga))) powinien być (dalej) naszym przyjacielem, ale nasz (((wróg))) sprytnie przekształca naszego przyjaciela w naszego (jeszcze jednego) wroga.

 27. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Jeszcze jeden niezły komentarz do sprawy:
  http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/kaskader-morawiecki-antyzydowskiej-trampoliny-probuje

 28. RomanK said

  Sprzedac wode, ziemie , powietrze i Slonce……to ogromna bezczelnosc wobec Wlasciciela…o wiele wieksza niz sprzedanie tramwaju we Lwowie. Prawo o „zgubionej wlasnosci” nie dotyczy Hashem….tylko goji.

 29. Pan Kleks said

  @RomanK 11/22 Ładna bajka. Problem w tym, że tzw państwo Izrael nie ma przyszłość ze względu na otoczenie, demografię własną i otoczenia oraz fakt, że nawet sami tzw Żydzi wolą mieszkać między gojami (bo, co mieliby sobie nawzajem pożyczać?) niż w Erec.

  Do tego Erec traci oparcie w USA, które także są projektem schodzącym. A CHRL? CHRL Żydów wypatroszą. Tzw głębia strategiczna na ziemiach wyzyskiwanych do granic ludzkiej wytrzymałości słowińskich gojów to dla nich być albo nie być.

 30. rafal z said

  RomanK said
  2019-02-20 (Środa) @ 15:07:07

  A syjoniści to kto to Panie Romanie ??? jeśli nie główny budulec Globalnego Kahału ??? Pisze p. jakby to były dwie znacząco różniące się grupy.

  Zdaje się różnica taka jaka między PO a PISem

 31. Troll polonii said

  Was Ancient “Israel” really some place else, or, more likely, “Never Was…” | Veterans Today | Military Foreign Affairs Policy Journal for Clandestine Services

  https://www.veteranstoday.com/2019/02/11/was-ancient-israel-really-some-place-else-or-more-likely-never-was/

Sorry, the comment form is closed at this time.