Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (64 – …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Piskorz o Męczarnie szpiegów i nie …
  Piskorz o Męczarnie szpiegów i nie …
  Zdzicho o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  Dziadzius o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  wewewe o Wolne tematy (64 – …
  Raynold o Panele słoneczne są drogie i w…
  Maverick o Wolne tematy (64 – …
  revers o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Niemcy żądają wstrzymania ustawy frankowej. USA wzywa do wypłaty pieniędzy Żydom. Gdzie my żyjemy?

Posted by Marucha w dniu 2019-02-23 (Sobota)

Dopiero co ujawniono, iż ambasada Niemiec (wraz z trzema innymi) wystąpiła do polskiego ustawodawcy z pismem, aby utrącić projekt tzw. „ustawy frankowej”, bo zagraniczne banki mogłyby ponieść nadmierne straty, a już musimy wsłuchiwać się w kolejne wytyczne płynące z zagranicy.

Tym razem Georgette Mosbacher w publicznej wypowiedzi podtrzymała stanowisko USA w zakresie żydowskich roszczeń: „Nie uważamy, że ten problem został finalnie rozwiązany”. Co istotne – zarówno w sprawie „kredytów frankowych”, jak i roszczeń żydowskich chodzi o gigantyczne pieniądze.

Kilka dni temu „Dziennik Gazeta Prawna” ujawnił informację, iż ambasady Niemiec, Austrii, Hiszpanii i Portugalii wystosowały do szefa sejmowej komisji finansów publicznych Andrzeja Szlachty wspólne pismo, w którym ostrzegają, że projektowana tzw. „ustawa frankowa” może naruszać unijne zasady swobody zawierania umów, niedziałania prawa wstecz czy proporcjonalności.

Przede wszystkim jednak wskazali, że przeforsowanie ustawy w proponowanym kształcie może oznaczać dla zagranicznych banków działających w Polsce miliardowe koszty, a to może skłonić spółki będące właścicielami tych banków do wystąpienia z pozwami i wniesienia roszczenia przeciwko Skarbowi Państwa.

Dlaczego z pismem do sejmowej komisji finansów publicznych wystąpiły akurat ambasady Niemiec, Austrii, Hiszpanii i Portugalii? Ano dlatego, że z państw tych pochodzą – odpowiednio – niemiecki Comerzbank (właścicielmBanku), austriacki Raiffeisen (właściciel Raiffeisen Polbanku), hiszpański Santander (właściciel Santander Bank Polska – wcześniej znany jako BZ WBK) oraz portugalski Banco Comercial Portugues (właściciel Millenium Banku).

O roszczeniach, tylko że zupełnie innego rodzaju, mówiła także ambasador USA – Georgette Mosbacher. W wywiadzie dla programu „Racja Stanu Extra” Wirtualnej Polski, pytana o słowa Mike’a Pompeo, który podczas konferencji bliskowschodniej w Warszawie wezwał władze polskie, aby uczyniły postępy ws. restytucji mienia utraconego w Holokauście, odpowiedziała:

„Myślę, że słowa sekretarza Pompeo mówią same za siebie. Nie uważamy, że ten problem został finalnie rozwiązany. Nadal mamy do zrobienia wiele w tej sprawie, ale uważamy, że osiągnięcie rozwiązania jest wykonalne”.

Powstaje pytanie – w jakim kraju my żyjemy? Czy normalne jest to, że służby dyplomatyczne obcych państw próbują wpłynąć na wewnętrzne procesy legislacyjne?

Paradoksalnie, odpowiedź na tę kwestię jest jak najbardziej pozytywna. Otóż nie jest niczym nadzwyczajnym to, że ambasador danego państwa napisze list, w którym podzieli się swoimi uwagami czy wypowie publicznie w konkretnej sprawie. Szczególnie nie powinniśmy być wzburzeni, gdy takie wystąpienia mają walor transparentności i są jawne. Problemem może być natomiast poruszana tematyka takich wystąpień.

O ile jeszcze wezwania do porzucenia ustawy frankowej w obecnym kształcie, w jakiś sposób mogą się bronić (wszak jeśli klient banku czuje się oszukany, to może wystąpić do sądu z pozwem o unieważnienie frankowej umowy i nie trzeba do tego specjalnych ustaw), o tyle kompletnie nie zrozumiałe – z punktu widzenia obowiązującego w Polsce prawa – są żydowskie roszczenia dotyczące mienia bezspadkowego oraz twierdzenie, że istnieje jakiś problem w sprawie mienia, które posiada spadkobierców.

Podnoszenie tego tematu wynika albo z chłodnej kalkulacji, albo z błędnej oceny roli jaką odegrała Polska podczas II wojny światowej. Tak czy inaczej wskazywanie przez ambasador Mosbacher roszczeń żydowskich jako „problemu, który nie został przez Polskę finalnie rozwiązany” musi budzić nasz sprzeciw. Mam nadzieję, że będziemy mogli w tej sprawie liczyć na odpowiednią reakcję zarówno resortu spraw zagranicznych ministra Czaputowicza, jak i resortu sprawiedliwości ministra Ziobry.

Źródło:
Restytucja mienia? Mosbacher podtrzymuje apel Pompeo: Jego słowa mówią same za siebie. Ten problem nie został finalnie rozwiązany (wPolityce.pl)
NEWS DGP: Cztery ambasady interweniują w sprawie ustawy frankowej (Dziennik.pl)

http://niewygodne.info.pl/

Komentarzy 21 do “Niemcy żądają wstrzymania ustawy frankowej. USA wzywa do wypłaty pieniędzy Żydom. Gdzie my żyjemy?”

 1. Re: Artykul…
  No k…rwa nikt nie wie w jakim kraju zyjemy?????…
  W kraju pod zydowska jurysdykcja… Czy dotarlo do was „polskie lemingi???”…
  Czy nie jest to najwyzszy czas sie obudzic z zydowskiego talmudu???…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 2. revers said

  No tak wyglada tamudyczny kapitalizm, a kazdemu wydaje sie ze Niemcy to Polski Adwokat w uni i europie, a stany to zandarm militarny ktory za friko albo 2 mld Blaszczaka, lub 20 mld usd budzetu PL dla MON bedzie bronil granic i interesow poldkow za friko, lub da sie wyzyc z pracek na sakasach i z otwartych garnic z wlasnych kapitalikow.

 3. Re: 3 Revers…
  I to jest k….rwa przerazajace…
  To cos, co sie w „pale” nie miesci…
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 4. JMP said

  Ad #3 Panie Jaśku. Odkąd Stany Zjednoczone i Izrael stanęły na straży interesów Polski wszystko musi się „zmieścić w pale”. Bez wyjątku. A najciekawsze, że mam w Polsce znajomych, którzy są obecną sytuacją wręcz zachwyceni. Nie wiem, czy oni w ogóle zwracają uwagę na takie „drobiazgi”. Mają niezłe emerytury, dużo lepsze niż ja w Kanadzie, mogą pojechać na wczasy do Chorwacji, na Kubę, a reszta to ch.j. Są tak oszołomieni „dobrobytem”, że nie widzą niczego poza nim. Nie wiem, czy oni nawet rozumieją, co się kroi. Mówi się, że gdy Bóg chce człowieka ukarać, odbiera mu najpierw rozum. Czy nie to właśnie dzieje się z Polakami?

 5. Plausi said

  Czy nikt nie zauważył ?

  że zarówno w przypadku interwencji o „ustawę frankową „, jak też „Georgette Mosbacher” „chodzi o gigantyczne pieniądze” i dokładnie te same pieniądze w obu przypadkach ?

  https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  A propos, kto złożył tę ofiarę całopalną z Aszkenazyjczyków ?

  https://marucha.wordpress.com/2017/04/14/najemnik-holocaust-inustry-5/#comment-668564

  A więc kto jest za tę ofiarę odpowiedzialny ? No, świ,ata ? Nie:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#HoloSamo

  Nadal ?

 6. Kojak said

  Mosbacher ? To znana zydowska kurwa ktora tak naprawde jest namiestnikiem Polski i wydaje syjonistycznym ,, polskim,, smieciom rozkazy do wykonania ! Przykladow dzialalnosc tej kurwy bylo bez liku ! A to sprawa Ubera a to sprawa spolki PKP Energetyka

 7. lopek said

  „Gdzie my żyjemy?”
  ========
  Żyjemy z Piekle będącym dopiero w budowie. Mówiąc bardziej obrazowo a nawiązując do KL Auschwitz, który też był Piekłem dopiero w budowie to czarci pomiot szykuje się aby tubylcom powyrywać symboliczne złote zęby – przed wjechaniem z nimi do krematorium.

 8. Plausi said

  A propos krematorium

  @7, Lopek

  Jesteśmy dalej, niż mogło by nam się marzyć

  https://bmiroslawska.pl/zastawke-serca-uszyc-na-miare/#comment-118

  właściciele naszych organów nie uronią ani jednego organu, z tego co im przekazano do zarządzania. Powierzono to zadanie palantowi Andrzejowi Kamińskiemu, któremu przedtem nadano tytuł dr. hab. n. med.
  Ten pan będzie się zajmował recyklowaniem naszych organów, niektórzy szacują wartość organów ludzkich a więc skóryc i to co ona zawiera na 2 miliony dolarów, Firma tego pana byłaby w takim razie najbogatszą firmą w Polsce.

  Wynika z tego, że Polacy z dnia na dzień stali się własnością tej firmy, nawet się nie obejrzeli a zostali niewolnikami, dzielnie o to walczyli:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

 9. Blazkowitz said

  Jude Rauss jude jude devils devils Nic wiecej .A wy GOIE POLSKIE siedzcie cichutko
  a znikniecie z mapy Swiata.Gdyz wszystko oto chodzi tym ;;;;;czarcim pomiotom.

 10. NC said

  RE 4, JMP „A najciekawsze, że mam w Polsce znajomych, którzy są obecną sytuacją wręcz zachwyceni. Nie wiem, czy oni w ogóle zwracają uwagę na takie „drobiazgi”. Mają niezłe emerytury, dużo lepsze niż ja w Kanadzie, mogą pojechać na wczasy do Chorwacji, na Kubę, a reszta to […] Są tak oszołomieni „dobrobytem”, że nie widzą niczego poza nim. Nie wiem, czy oni nawet rozumieją, co się kroi.”

  Mam podobne wrażenia i to z obserwacji najbliższej rodziny. Sa zachwyceni kolorowymi świecidełkami i możliwością podróżówania po świecie i myślą, że będzie jeszcze lepiej. Tego, że państwo polskie zostało zlikwidowane, nawet nie zauważyli.

 11. Birton said

  są, jak widać, nielękliwi i porządni Polacy na świecie
  https://wiadomosci.wp.pl/prawicowy-publicysta-wywolal-skandal-w-australii-zydzi-chca-okrasc-polakow-6352321792128641a
  Żydzi chcą OKRAŚĆ Polaków, słyszycie izraelscy agenci; Juda , Morawer, Kalkstein ?

 12. provincjal said

  Musi nastąpić w Polsce / kraju zamieszkanym przez Polaków /, bo nie w obecnym polin, godzina zero !
  Wiem, to wielkie marzenie, ale może jeszcze kiedyś się nastąpi.
  Zbierają się prawdziwi Polacy patrioci, historycy, ekonomiści, politycy i zwykli ludzie z wiedzą o propolskim nastawieniu i według scenariusza opowiadają historię Polski, mając za tło coś w rodzaju Bagińskiego.
  Cała prawda o naszej historii w kilka godzin transmitowana dla całego świata na żywo w różnych mediach.
  Jeżeli sami tego nie zrobimy to byle żyd, nawet z polskim paszportem /?/ utopi nasze marzenia o prawdzie w nocniku z …
  Musimy podjąć rękawicę, bo niedługo tylko bąbelki w gnojowicy będą po nas !

 13. Bogusz said

  ad.4 niestety , cała prawda, jakże smutna i w konsekwencji tragiczna

 14. polskosc said

  W 1989r Polska przeszła z rąk ZSRR w stan kolonialny
  Polacy harują na tyranów światowych i na rządzących Polską-kolonią. https://polskosc.wordpress.com/2019/02/19/kolonia/

 15. JO said

  ad.13. Co Pan tu robi w Gajowce?
  Panie Gajowy, to w Gajowce I tacy antykatolicy jak „polskosc” moga dokonywac wpisu?

 16. NICK said

  No, niestety muszę.
  Gospodarzu.
  Mając dokładnie we pamięci wszystko.
  Także to co przywołałem onegdaj na pański temat z „witryny” obecnego.
  Zatem mogę zapytać podobnie.
  Co tu robi ‚ryży kudła’?

  Mało było KASZANY?
  U mnie un skazany.
  HUK.

 17. NICK said

  Plausi.
  Nikt nie zdaje sobie Sprawy.
  Nikomu do łba nie przyjdzie.
  Jakie to są pieniędze… .

  Choćby ze kredytów we frankach szwajc.

  Co za tym idzie i jak się rozkłada to już Plausi wie.

 18. Adrem said

  Gdzie my żyjemy?

  W świecie zawłaszczonym przez sumeryjskie stwory.

 19. bingołaj said

  w psychiatryku??? …………..

 20. Jabo said

  Panie Bingołaj, jest znacznie gorzej. W normalnym psychiatryku wariaci siedzą w środku a zarządzają nim ludzie w miarę normalni. W dzisiejszym czasach jest na odwrót. To normalni ludzie usiłują jakoś żyć w świecie kierowanym przez wariatów.

 21. W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM,a szczególnie na Wołyniu,brakiem lojalności wobec Polski wykazały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ nastąpiła RZEŹ WOŁYŃSKA.Michael E.Jones:WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.Trzeba zatem mówić o procesie od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH,banderowskich,bandyckich korzeni?!
  Odnosząc do CYWILIZACYJNEGO podziału,jakiego dokonał Feliks Koneczny,doświadczamy CYWILIZACYJNEJ MIESZANKI pod znaczącym wpływem wartości CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI,bo tak nazwał ŻYDOWSKĄ.W książce zamieścił rozdział : EKONOMIA ZYDOWSKA..Bóg MAMONA wspiera tą MIESZANKĘ.
  OBRONIĆ POLSKOŚĆ to znaczy obronić wartości CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ.

Sorry, the comment form is closed at this time.