Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  revers o FDA – agencja firm farmaceutyc…
  revers o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

W zachodnim chlewie – wieprze i prosiaki

Posted by Marucha w dniu 2019-02-23 (Sobota)

Podczas orędzia po raz pierwszy wyłamał się On ze swego powściągliwego tonu, nazywając zachodnie „elity” mianem „świń” .

Fenomen rozpadającego się Imperium Zachodu można opisywać w wielu aspektach. Historyk Eric Zuesse w tym artykule:
>https://www.unz.com/article/the-international-rogue-nation-america/
opisuje jego aspekt moralno- prawny.

Wyliczywszy litanię zbrodni, które USA wraz ze swymi europejskimi wasalami dokonywały przez lata na arenie międzynarodowej, określa je mianem „międzynarodowego państwa bandyckiego”.

Biorąc pod uwagę dodatkowo fakt, że USA jednostronnie wyszły w roku 2005 spod jurysdykcji Międzynarodowego Trybunału w Hadze (ICJ), także państwem wyjętym spod prawa.

Na arenie wewnętrznej, „wiodąca demokracja świata” jest rządzona przez „marionetkową administrację waszyngtońską” nie w imieniu jej obywateli, ale „585 amerykańskich miliarderów”. W związku z czym, za Mussolinim, który zwał swój system władzy „korporacjonizmem”, Zuesse klasyfikuje USA jako „państwo faszystowskie”.

Osobiście, pragnę tu sprostować jego określenie i zgodnie z kanonami wprowadzonymi jeszcze przez Starożytnych Greków, skategoryzować to państwo jako „oligarchię”. Jest to najgorszy z możliwych systemów władzy, gdyż oligarchowie ( właściciele wielkich korporacji) dbają wyłącznie o ich interes, a nie interes państwa, w którym funkcjonują – podczas gdy w systemach autorytarnych, takich jak monarchia absolutna, czy dyktatura, władcy lepiej lub gorzej, ale zawsze jak gospodarze starają się dbać o państwo, które traktują jak swą własność.

Dla przykładu, gdyby USA były dyktaturą a nie oligarchią, to nigdy by nie przeniosły swych mocy wytwórczych i technologii  do Chin, obecnie ich głównego gospodarczego konkurenta.

W kontraście do Zachodu, Rosja funkcjonuje w odmiennym systemie społeczno-politycznym, unikalnym dla jej Narodu. Współczesny wizerunek tego systemu przedstawił Władysław Surkow, „ideolog Kremla” w niniejszej publikacji:
>https://russia-insider.com/en/vladislav-surkovs-hugely-important-new-article-about-what-putinism-full-translation/ri26259.

W rosyjskiej historii był on określanym mianem „wiara w dobrego cara”. Dziś jest to struktura łącząca przywódcę – Prezydenta z masami społecznymi. Rolą administracji, oraz elit społeczno-polityczno-kulturalno-gospodarczych jest tylko utrzymanie tej więzi.

Fakt, że wielu jej członków jest wrogo nastawionych do obecnego kursu  Rosji, stanowi przyczynę niedociągnięć w jego realizowaniu. Pomimo to Putin jest w stanie utrzymać związek ze społeczeństwem i dlatego wszelkie próby wysadzenia go z siodła, które tak łatwo ujdą się Zachodowi w postaci „kolorowych rewolucji”, w Rosji zdane są na niepowodzenie. Fakt ten stanowi rzeczywistą przyczynę obłędnej nienawiści, jaką żywią zachodnie „elity” w stosunku do Putina.

On sam, ze swej strony, był zawsze powściągliwy, zowiąc je „zachodnimi partnerami”.   Było tak przynajmniej do dnia Jego ostatniego orędzia z ubiegłej środy.  Odróżniało się ono od zeszłorocznego zogniskowaniem na sprawach wewnętrznych Rosji. Przy czym Prezydent dał jasno do zrozumienia swym „elitom”, że jeśli nie nadążą one za kierunkiem przemian, to zostaną z tego szacownego grona po prostu usunięte.

Odnosząc się do wyjścia USA z układu o rakietach średniego zasięgu, Putin stwierdził że w przypadku ich rozmieszczenia w Europie, Rosja „zaparkuje” swe hiperdźwiękowe rakiety na okrętach podwodnych u wybrzeży USA
>https://www.cnbc.com/2019/02/20/putin-threatens-to-target-the-us-if-it-deploys-new-missiles-in-europe.html

Zdając  sobie sprawę z tego, że Amerykanów nie obchodzi bezpieczeństwo europejskich wasali, zagroził on odwetowym atakiem nie na nich, ale na stanowiska decyzyjne i dowodzenia w USA.

Poradził im przy tym by dobrze skalkulowali całą sprawę. Czas lotu amerykańskiej rakiety Criuse >https://en.wikipedia.org/wiki/Cruise_missile
z  Polski do Moskwy wynosi 10 minut. Lot hiperdźwiękowej rosyjskiej rakiety z Atlantyku do celów na terytorium USA, zaledwie 5. W praktyce oznacza to, że ci którzy wydadzą rozkaz ataku Rosji z polskiego terytorium, nie dożyją już możliwości podziwiania jego efektów.

Podczas orędzia po raz pierwszy wyłamał się On ze swego powściągliwego tonu, nazywając zachodnie „elity” mianem „świń”
>https://russia-insider.com/en/putin-now-thinks-western-elites-are-swine/ri26363
które pochrząkują za swą amerykańską maciorą.

Miano to jest na tyle prawdziwe na ile spóźnione. W skutek ewolucji „nowoczesnych zachodnich demokracji” u steru władzy znajdują się indywidua o niepomiernej głupocie. Indywidua, które nie są w stanie pojąć, że zamienienie Europy w radioaktywną pustynię, nie zbawi ich i reszty świata od strasznej agonii w chorobie popromiennej. Czy pojmą prostą arytmetykę 10 minus 5? Czas pokaże!

https://drnowopolskiblog.neon24.pl/

Komentarze 103 do “W zachodnim chlewie – wieprze i prosiaki”

 1. Kojak said

  USA ze swoimi wasalami ? NIE ! To kryminalisci z Usraela z zydowskimi kryminalistami z tzw zachodniej Jewropy !

 2. Martusia said

  Wczoraj czytalam na Russia Insider , ze Putin porownal zachodnie elity do wieprzy. Znaczy, ze gentlemen Putin juz calkowicie przejrzal to swinskie towarzycho i nie ma zludzen, nazywa chlew po imieniu i ma ich opinie na swoj temat gleboko w dupie. Putin akurat moze sobie na to pozwolic, i swiniom nie smiechu, pod jego image nie poruja. Putin nie zawiodl wielbicieli!

 3. Ale dlaczego? said

  Smutne jest to, że te „elity” nawet już nie udają, że „walczą o pokój”…

  O prymitywnej agenturze pisiorowatej zarządzającej Polską nawet nie wspomnę.

 4. lopek said

  Udało się napisać powyższy artykuł – bez wspomnienia czarciego pomiotu jako mocy sprawczej tej zbliżającej się zagłady naszej cywilizacji – więc artykuł ten jest zawieszony w próżni. W próżni!

 5. sanning said

  Jeśli to jest prawda, że od nas 10 min, a do nas 5 min, to nasi zachodni wieprze i prosiaki nie mają szans.
  Po co to podskakiwanie? „Niepomierna głupota” zachodnich wieprzów i warchlaków nie zna granic.
  Chlewnia, w której my mieszkamy jest bardzo niebezpieczna.

 6. Rob said

  The Collapse of the American Empire?

  Why so many Americans in the middle class have no savings

  The Coming Collapse of the American Economic System with Richard Wolff

  California is starting to look like Venezuela:
  https://vk.com/videos-177026502?z=video-177026502_456239133%2Fclub177026502%2Fpl_-177026502_-2

 7. revers said

  No zlew to jest przed wyborami w swoim ukrainskim chlewniku, gdzie obok komedianta i gazowej ksiezniczki Timoszki do miana kroola czekolady i ukrainskich skor pretenduje Poroszenko, ktory ostanio na forum ONZ odbiral prawa glosu i veta w ONZ, argumentujac agresja Rosji w Donbassie i w zatoce juz nie swin na morzu azowskim.

  A tak po za tym ludzie sa dla pewnych sluzb rkatowani takze jak zombies.

 8. Olo said

  Jakie tam zachodnie elity? Dawno wygineły tak jak mamuty. Żydowscy bandyci, żydowscy bandyci i jeszcze raz żydowscy bandyci. A tam gdzie siedzą żydowscy bandyci, tam powszechny jest żydowski bandytyzm. Ponadto chlew, burdel i każda możliwa ohyda, która jak wiadomo wyłącznie pochodzi od żyda.

 9. Plausi said

  Okres przejściowy

  Jak już pislaliśmy, chodzi o okres przejściowy w globalnym imperium

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  poprzedni, przejście od W.Brytrani do USA, podarował nam II Wojny, nazwane światowymi. Naturalnie sytaucję pogorzsyło to, że koczujące bandy żydowski

  https://marucha.wordpress.com/2019/02/08/trudna-sytuacja-zydow-w-szwecji/#comment-811658

  opanowały dalsze centra decyzyjne, co może oznaczać zagładę, w krańciowym przypadku zagładę życia ludzkiego, jak to zbrodniarz wojenny Trumann dowiódł.

 10. Joannus said

  Ad 5
  ”Chlewnia, w której my mieszkamy jest bardzo niebezpieczna.”

  Do chlewni weszliśmy z własnej woli, bo lud widział w niej obfitsze koryta niż te, które dał im PRL. W następstwie tego parcia i działań zewnętrznych nastąpiło do niej przyłączenie.
  Smutne to i tragiczne, że lud katolicki zaczadzony propaganda i darem wielkiego polaka, zasmakował w zgniliźnie gangsterskiej, za ……. bardziej obfite koryta,

 11. PaniWoźna said

  „Zdając sobie sprawę z tego, że Amerykanów nie obchodzi bezpieczeństwo europejskich wasali, zagroził on odwetowym atakiem nie na nich, ale na stanowiska decyzyjne i dowodzenia w USA.”

  Przykro mi, ale to nie jest prawda. Zawsze należy sięgać do oryginału, a nie przedruków jankeskich. Poniżej dosłowny cytat z W. Putina:

  Скажу уже сегодня прямо и открыто, чтобы никто нас потом ни в чём не упрекал, чтобы всем было заранее ясно, о чём здесь идёт речь. Россия будет вынуждена создать и развернуть виды вооружений, которые могут быть использованы не только в отношении тех территорий, с которых для нас будет исходить соответствующая прямая угроза, но и в отношении тех территорий, где находятся центры принятия решений о применении угрожающих нам ракетных комплексов.

  Что в этой связи важно, и здесь много новизны. По своим тактико-техническим данным, в том числе по подлётному времени до указанных центров управления, эти вооружения будут вполне соответствовать тем угрозам, которые направлены против России.

  Czyli:
  Bron bedzie wycelowana NIE TYLKO w te terytoria skad pochodzi zagrozdnie, lecz także w odniesieniu do tych, gdzie znajduje sie centrum podejmowania decyzji.

  To wszystko. Putin musiałby być skończonym naiwniakiem, aby tak mówić, o co niepodobna go posądzać.

 12. Jan said

  Ad. 4 Lopek

  Oto IDEOLOGIA czarciego pomiotu!

  Tajemnicze Przymierze

  Poniższy tekst jest przerażający! Powodem jest oczywista prawda, jaką nam ktoś przekazał. Ową prawdą jest fakt, ze nad nami panują nie rodziny królewskie, nie rządy czy kościoły. Głównym władcą jest sam szatan, a jego główną armią jest Bestia złożona z upadłych aniołów, którzy będąc na ziemi posiadają śmiertelne ludzkie ciała.
  Ku swej pomocy posiadają oni potężną armię demonów, czyli dusz Nefilimów, ich przed i po potowego potomstwa. Razem – szatan, upadli aniołowie oraz demony to rzeczywista władza na ziemi, opisana w wielu detalach właśnie w Biblii.
  To, co szczególnie uderza w owym Tajemniczym Przymierzu – niezwykła zgodność z wydarzeniami i faktami!
  Zapoznajmy się z jego treścią.

  Tekst oryginału w tym linku http://www.luisprada.com/Protected/reptilian_pact.htm [EN]
  —————————————————————————————————————

  Oszustwo będzie tak olbrzymie, tak obszerne, że ujdzie ludzkiej uwadze.
  Ci, którzy je dostrzegą będą uważani za szaleńców.
  Utworzymy oddzielne fronty aby zapobiec rozpoznaniu połączeń z nami.
  Będziemy się zachowywać tak, jakbyśmy nie mieli z tym nic wspólnego aby kontynuować to oszustwo.
  Celem będzie stawianie małych kroków w czasie, uchroni to nas przed podejrzeniami. To także zabezpieczy ich przed zauważaniem zachodzących zmian.
  Zawsze będziemy stali ponad relatywnym polem ich doświadczeń ponieważ sekrety są absolutne.
  Będziemy zawsze razem pracować i będziemy związani poprzez krew i sekret. Śmierć spotka każdego, kto zacznie to wyjawiać.
  Będziemy utrzymywać ich przy życiu krótko wraz ze słabościami ich umysłów, podczas kiedy będziemy udawać, że czynimy odwrotnie.
  Będziemy używać naszej wiedzy naukowo-technologicznej w subtelny sposób, tak że nigdy nie połapią się, co się dzieje.
  Będziemy używać metali lekkich, przyspieszaczy starzenia się oraz środków odurzających w pokarmie, wodzie oraz w powietrzu.
  Będą pod parasolem trucizn, w którąkolwiek stronę się skierują.
  Lekkie metale będą powodować utratę zmysłów. Będziemy obiecywać lekarstwa na wielu frontach, jednakże będziemy im dodawać jeszcze więcej trucizn.
  Trucizny będą absorbowane poprzez skórę i usta, będą one niszczyć ich umysły oraz narządy rozrodcze. W wyniku tego będą się rodzić martwe niemowlęta a my będziemy ukrywać te informacje przed nimi.
  Trucizny będą ukryte we wszystkim, co ich otacza, co piją, jedzą, wdychają i noszą.
  Musimy być genialni w rozprowadzaniu trucizn ponieważ mogą to dostrzec.
  Będziemy ich przekonywać, że trucizny są dobre, połączymy to z wesołymi obrazkami i muzyką.
  Tych poszukujących pomocy zwerbujemy, aby dalej rozpowszechniali nasze trucizny.
  Będą widzieć nasze produkty w filmach i będą rosnąć akceptując je i nigdy się nie dowiedzą o rzeczywistych ich efektach.
  Podczas porodów będziemy wstrzykiwać trucizny do krwi ich dzieci przekonując ich, że to dla ich pomocy.
  Będziemy rozpoczynać wcześnie, kiedy ich umysły będą młode, będziemy atakować dzieci tym, co one najbardziej lubią, słodyczami.
  Kiedy ich zęby będą próchnieć, wypełnimy je metalami, które będą zabijać ich umysły oraz okradać je z ich przyszłości.
  Kiedy ich zdolności do nauki zostaną naruszone, będziemy tworzyć lekarstwa, który uczynią ich jeszcze bardziej chorymi i spowodują inne choroby, dla których będziemy tworzyć jeszcze więcej lekarstw.
  Będziemy czynić ich uległymi i słabymi przed nami poprzez naszą moc.
  Będą one wzrastać w depresji, powolni i otyli, a kiedy przyjdą do nas o pomoc, damy im więcej trucizny.
  Będziemy koncentrować ich uwagę ku pieniądzowi oraz ku dobrami materialnymi, nie będą w stanie zachować wewnętrznej samokontroli.
  Będziemy odwracać ich uwagę nierządem, zewnętrznymi przyjemnościami oraz grami, więc nie będą w stanie się jednoczyć.
  Ich umysły będą zawsze należeć do nas i oni zawszę będą posłuszni naszym poleceniom.
  Jeżeli odmówią nam, znajdziemy sposoby na technologię kontroli umysłu w ich życiu. Będziemy wykorzystywać strach jako naszą broń.
  Ustanowimy ich rządy oraz ustanowimy także opozycję. Będziemy kontrolowali obie strony.
  Zawsze będziemy ukrywać nasze cele ale zawsze będziemy realizować nasz plan.
  Będą wykonywać pracę dla nas, a my będziemy ich wynagradzać za ich trud.
  Nasze rodziny nigdy nie będą się z nimi mieszać. Nasza krew musi być zawsze czysta, taka jest nasza droga .
  Spowodujemy, że będą się zabijać wzajemnie, kiedy tylko będzie to w naszym interesie.
  Będziemy ich separować od siebie za pomocą dogmatów i religii.
  Będziemy ściśle kontrolować wszystkie aspekty ich życia i będziemy nimi kierować, co myśleć i jak myśleć.
  Będziemy nimi kierować delikatnie i grzecznie, pozwalając im myśleć, że są samodzielni.
  Będziemy siać nieprzyjaźń pomiędzy nimi poprzez nasze frakcje.
  Kiedy światło wiedzy zaświeci pomiędzy nimi, wygasimy je poprzez szyderstwo lub śmierć, którekolwiek nam będzie bardziej pasowało.
  Spowodujemy, że będą sobie wyrywać serca i zabijać własne dzieci.
  Uzyskamy to używając nienawiści jako naszego sprzymierzeńca i gniewu, naszego przyjaciela.
  Nienawiść oślepi ich całkowicie i oni nigdy się nie zorientują, że z ICH konfliktów wyłonimy się MY jako ich władcy. Będą zbyt zajęci wzajemnym zabijaniem się.
  Będą się kąpać we własnej krwi i zabijać swoich bliźnich tak długo, jak długo uznamy to za konieczne.
  Osiągać będziemy z tego wielkie korzyści, dlatego że oni nas nie widzą ponieważ nie mogą nas widzieć.
  Nasze korzyści z ich wojen i ich śmierci będą kontynuowane.
  Będziemy to powtarzać tak długo, dopóki nasz ultymatywny cel nie zostanie osiągnięty.
  Będziemy kontynuować kontrolę ich życia w strachu i gniewie poprzez obrazy i dźwięk.
  Użyjemy wszelkich dostępnych środków aby to uzyskać.
  Narzędzia te zostaną stworzone ich pracą.
  Będą nienawidzić siebie i bliźniego.
  Zawsze będziemy ukrywać świętą prawdę przed nimi, że my jesteśmy wszyscy jedno. Tego nie mogą się nigdy dowiedzieć.
  Nigdy nie mogą się dowiedzieć, że kolor jest iluzją, zawsze muszą myśleć, że nie są równi.
  Krok po kroku, krok po kroku będziemy zdążali do celu.
  Zabierzemy ich ziemię, środki do życia i bogactwo i będziemy posiadać totalną kontrolę nad nimi.
  Oszukamy ich, aby zaakceptowali prawa, które ograbią ich z tych fragmentów wolności, jaką jeszcze będą posiadać.
  Ustanowimy system monetarny który uwięzi ich na stałe, utrzymując ich oraz ich dzieci w długach.
  Kiedy zaczną się jednoczyć, oskarżymy ich o przestępstwa oraz ukażemy odmienny bieg wydarzeń światu, ponieważ będziemy właścicielami mediów.
  Będziemy używać mediów w celu kontroli biegu informacji oraz uczuć które my faworyzujemy.
  Kiedy powstaną przeciw nam zgnieciemy ich jak insekty, ponieważ są mniej warte niż one.
  Będą bezbronni bez możliwości działania ponieważ nie będą posiadali broni.
  Powołamy niektórych z nich aby realizowali nasze plany, obiecamy im życie wieczne, ale oni nigdy tego nie otrzymają ponieważ nie należą do nas.
  Rekrutów nazywać będziemy „zainicjowanymi” i będą tak indoktrynowani aby wierzyć w fałszywe rytuały oraz pisma wyższych sfer. Członkowie tych grup będą myśleć że są z nami ale nigdy nie będą znali prawdy.
  Oni nigdy nie mogą poznać prawdy ponieważ mogą się odwrócić przeciwko nam.
  Za ich pracę będą nagradzani ziemskimi rzeczami oraz wielkimi tytułami, ale oni nigdy nie staną się nieśmiertelnymi i nigdy się z nami nie połączą, nigdy nie otrzymają światła i nigdy nie będą podróżować ku gwiazdom.
  Nigdy nie osiągną wyższych realiów, ponieważ zabijanie własnego rodzaju zastopuje ich postęp w kierunku oświecenia.
  Prawda będzie ukryta przed nimi będąc jednocześnie wprost w ich twarze, tak że nie będą w stanie skupić się na niej, zanim nie będzie za późno.
  O tak, będzie wielka iluzja wolności, że oni nigdy nie zauważą tego, że są naszymi niewolnikami.
  Kiedy wszystko osiągniemy, rzeczywistość, którą utworzymy dla nich będzie znaczyła, że jesteśmy ich właścicielami.
  Rzeczywistość będzie ich więzieniem. Będą żyli we własnych snach.
  Kiedy osiągniemy nasz cel, rozpocznie się nowa era dominacji .
  Ich umysły będą powiązanie z ich wierzeniami, wierzeniami, które my ustaliliśmy od dawien dawna.
  Ale kiedy zorientują się, zniszczymy ich.
  ONI NIGDY TEGO NIE MOGĄ WIEDZIEĆ.
  Jeżeli kiedykolwiek znajdą tę prawdę, że będą w stanie nas zniszczyć, zaczną działać w tym kierunku.
  Nigdy nie mogą się dowiedzieć co uczyniliśmy, ponieważ jeżeli się dowiedzą, nie mamy gdzie uciec i będzie łatwo widzieć kim jesteśmy, kiedy zasłona zostanie usunięta.
  Kiedy nasze działania ujawnią kim jesteśmy, będą nas ścigać i nikt nie da nam ochrony.
  To jest tajemnicze przymierze poprzez które będziemy żyli teraz oraz w przyszłości, ponieważ owa rzeczywistość następowała poprzez wiele pokoleń.
  To przymierze jest opieczętowane krwią, naszą krwią. My jesteśmy tymi , którzy zstąpili z nieba na ziemię.
  To przymierze NIGDY, PRZENIGDY nie może być znane. NIGDY PRZENIGDY spisane lub omawiane, ponieważ świadomość się rozszerzy i spowoduje straszny gniew GŁÓWNEGO STWÓRCY na nas i zostaniemy wrzuceni do przepaści, z której wyszliśmy i pozostaniemy tam do końca na wieczność.

  http://www.zbawienie.com/przymierze.htm

 13. JA said

  ad.9. Panie Joanus, jezeli weszlismy z wlasnej woli, to Pana wpis o roli JPII I czynnikach zewnetrzych w tym temacie czym jest? Prosze nie zaprzeczac sobie wypowiadajac sie, bo powoduje Pan konfuzje siejaca niemoc.

  Pan Roman K nie raz wypowiedzial sie w sprawie PRL, ostro, by uswiadomic m.in. Panu, ze sie myli. Uprzemyslowienie PRL, w ktorym elita polska brala wielki udzial, z ktorego sie I Pan tu szczyci, nie stanowi o sile PRL a wylacznie sila narodu jest jego Etyka , ktora pikowala w dol.

  PRL to system ideologicznie komunistyczny, bezbozny, na ktory gdy nalozyl sie Ekumenizm JPII, to bylo po Polsce I Polakach.

  Pan i jemu podobni nie zauwazyliscie , ze industalizacja czyni szkody, choc robione o tym byly filmy – Pan Talar w filmie Dom… oraz innych filmach pokazywane bylo co dzieje sie z „ludzmi z miasta”. Niestety, nie zauwazyliscie tego I nie chce sie do tego Pan przyznac , co jest powodem dzisiejszej niemocy..

  Rzecz najwazniejsza, to to, ze Pan I inni jak Pan lykneliscie nauczanie Soboru Watykanskiego II I w podskokach, bez buntu, czyli bez rozumu przyjeliscie Nowy Obrzadek protestancki, choc w wersji Kardynala Tysiaclecia delikatny…, ale jednak szkodliwy. Pozwoliliscie na eliminacje totalna Maszy Trydenckiej.

  PRL robil sie z Roku na rok szambem, bo to co dobre bylo w PRL to wylacznie przedwojenne pokolenie Polakow, ktore w swej etyce trzymalo jakosc w narodzie. Pokolenie dzieci kwiatow, czyli wy Panowie, zmieniliscie Eytyke w PRL I do tego trzeba sie przyznac – bo to jest czescia Pokuty bez ktorej szans nie ma na leprze…

  Masa Polakow w Ruchu Solidarnosciowym widziala nie poleprzenie ekoniomiczne bytu swoich gospodarstw ale szanse na wyjscie z ukladu komunistycznego, do ktorego wielu weszlo I stanowilo znienawidzony przez Narod Polski BETON, z ktorego zydki wyskoczyly za Gomulki I Gierka .. tworzac KOR, by przejac wladze… a wina za wszelki zlo w PRL zlozyc na was wskazujac was palcem dla maluczkich owiec..

  Daliscie sie oszukac, bo zlamaliscie nakaz Tradycji Katolickiej…

  Dokonaliscie wielkiego wysilku „odbudowy Polski” jak sadziliscie a wrzeczywistosci przebudowaliscie ja tak, ze Narod w swej masie chcial jak najszybciej z tego szaba wylac to sciekowisko a Pan dzis palcem wytyka, ze Polacy zaglosowali na zachod (?).

  Tak, zaglosowalismy na zachod, bo zostalismy oszukani przez „Zachod” ( a wrzeczywistosci przez Zydow zachodnich..) nie mniej jednak jak w samym PRL zostalismy nabrani w butelke przy waszym czynnym udziale! – przez to, ze wy „Tragiczni Bohaterowie” przystapiliscie do zydowskiego PZPR mimo ostrzezen Kosciola, ze nie wolno laczyc sie katolikom z heretykami, zydami….

  Czemu nie potraficie sie przyznac do bledu? Wszyscy by na tym skorzystali, cala Polska. A tak, wciaz grzezniemy w wytykaniu sie palcem .. tupczac w miejscu.

  Przeciez jestesmy wam gotowi wybaczyc wasz blad, tylko do niego trzeba sie przyznac.

 14. Yah said

  Jak na lekarza za dużo tu błędów jest. Uważać trzeba bardzo mocno na komentarze takie pełne informacji dziwnych i niespójnymi są one bardzo. Wypuszczono dżina JOJA, po co to zrobiono w takich momentach nie wiem.

 15. JO said

  ad.12. Panie Yeh, Pan to musi byc inny Yah of tego dawniej tu w Gajowce. A jezeli ten sam, to co sie z Panem stalo?

 16. Yah said

  Mam za dużo zadań do wykonania. Chyba jestem chory. Pan Zbyszek jest dla mnie niemiły. Przykro gdy twórca jest niemiły.

 17. lopek said

  Re 11:
  „PRL robil sie z Roku na rok szambem, bo to co dobre bylo w PRL to wylacznie przedwojenne pokolenie Polakow, ktore w swej etyce trzymalo jakosc w narodzie.”
  =========
  Tak – to prawda – jednak dlaczego zwinięto moskiewską komunę?
  Ponieważ czarci pomiot doszedł do wniosku, że najlepiej – dane nacje – przerobić w szatańskie odchody – kiedy zapewni im się namiastki bogactwa w postaci choćby volkswagenów czy toyot stojących przed blokiem.
  Wniosek?
  Czarci pomiot wykorzystał zachodni dobrobyt jako narkozę na czas przerabiania tamtych społeczeństw w szatańskie odchody. Łatwo jest przewidzieć, że te przyszłe – szatańskie odchody – już w dobrobycie żyć nie będą.

 18. Yah said

  The devil spawn took advantage of Western well-being as an anesthetic for the time of turning these societies into satanic feces. It is easy to predict that these future – devil’s feces – will not live in prosperity

 19. JO said

  Moj Ojciec nalezal do PZPR I zawsze blisko niego byl jego przyjaciel , niejaki Pan Bogus z Lodzi, ktory byl niesamowicie oczytany I uwielbial „Malego Ksiecia”. O Lodzi wspaniale opowiadal….to byl Zyd. Ja nie wiedzialem Zydach nic w tamtym chlopiecym czasie, ale z dystansu lat jestem pewien, ze ten Bogus byl oddelegowany by byc „Przyjacielem” mojego ojca.

  Na studiach pewna doktorantka , wszyscy wiedzieli, ze jest „zakochana” w pewnym mlodym mezczyznie a wiadomosc, ze Malgosia wychodzi za Tomka…, coz, podejrzewam, ze to bylo takie polityczne malzenstwo – nakaz of gory zydowskiej..

  Zydzi nie mierza czasu na piec ale na 50 I 100 lat do przodu. Oni sa zdyscyplinowani I umieja poswiecic wiele dla zydowskiej sprawy. Wyobrazcie sobie Panowie kazac waszym corkom by wyszly za wskazanego przez was mezczyzne za meza! Zydowki to robily I robia dla zydowskiej sprawy.

  A my nie potrafimy „palcem w bucie” zrobic dla wikszej ideii, taka to roznica , choc przyczyna jest wazna, ale skupmy sie na skutkach. Zydzi maja skutki a my Katolicy-Polacy – NIE.

  Tak Panie Lopek, zydzi maja wiedze jak uzyc przeciwko narodom calym cos, co narody oglupi I podda pod ich wladze.

  Jedynym narzedziem opierajacym sie zydostwu jest Kosciol Katolicki ( nie koniecznie Rzymski) I jego Swieta Wiara.

  Uni podbili struktury Koscila Rzymsko-Katolickiego. Droga do NOWO dla nich jest otwarta, chyba ze to my ja zagrodzimy oddajac Serca I Rece Panu Bogu.

  PRL byl bez szans, gdyz ludzie w nim tracili Boga z predkoscia Swiatala. Zanim weszlismy w nowy zysowski twor – PRL BIS, w Polsce juz nie bylo wiary katolickiej a jedynie protestancka. Wiare Katolicka do Polski przywrocilo Bractwo Piusa X – Ksiadz Karol S. I Ksiadz Jan Jenkins.

 20. Ad. 15

  dlaczego zwinięto moskiewską komunę?

  Czy nie dlatego, że elity służb specjalnych Rosji zorientowały się, że pudrowanie trupa nie ma sensu? 🙂 Różnica w poziomach życia w Rosji i na Zachodzie stale się zwiększała. A zamordyzm ma swoje granice.

 21. Joannus said

  Ad 11
  ”Pan Roman K nie raz wypowiedzial sie w sprawie PRL, ostro, by uswiadomic m.in. Panu, ze sie myli. Uprzemyslowienie PRL, w ktorym elita polska brala wielki udzial, z ktorego sie I Pan tu szczyci,”

  Primo w niczym się nie mylę. Wisi mi etykietowanie systemu. Ważniejszym sprawiedliwość w ocenie dorobku i umiarkowanie w totalnej krytyce.
  Secundo. Z własnych kaleson wzięta opinia o szczyceniu się.
  Tertio. Ma Pan wielkie rozchwianie poznawcze i emocjonalne. Raz krytyka Romana, drugi pochwała. Raz pochwała FSSPX, drugi raz plucie i krytyka.

  ”Rzecz najwazniejsza, to to, ze Pan I inni jak Pan lykneliscie nauczanie Soboru Watykanskiego II ”

  Łyknęliśmy, bo Pan nas nie ostrzegł przed tym.
  Gdzie do licha Pan wtedy był, czemu milczał.

  ”Pozwoliliscie na eliminacje totalna Maszy
  Trydenckiej.”

  Pozwoliliśmy z tego samego powodu jak wyżej.

  ”Pokolenie dzieci kwiatow, czyli wy Panowie, zmieniliscie Eytyke w PRL”

  Tego skomentować nie sposób.Bełkot i odlot.

  ”Przeciez jestesmy wam gotowi wybaczyc wasz blad, tylko do niego trzeba sie przyznac.”

  Jednoosobowy trybunale ”JA” błagamy wybacz nasze winy i świata całego. Do wszystkiego się przyznajemy, nawet do namówienia trzech wielkich mocarstw aby tworzyły co rychlej PRL.

 22. Wieloimienny said

  Ale dlaczego @

  Smutne jest to, iż ludzie wierzą w to, że elity i PiS są ok.

 23. JO said

  ad.19. 🙂

  Tak odebralem, ze sie Panowie szczycicie z osiagniec PRL.

  Stare Bractwo zawsze zostanie w mojej pamieci jako dobre.

  Panie Joanus, ja urodzilem sie po Soborze. Jak moglem was ostrzec przed Soborem I skutkami, skoro to wy rodzice mi przekazaliscie inna religie od katolickiej – przekazaliscie mi posoborowa. Nie moglem wiec mowic o tym, czego nie znalem. A poznalem katolicka religie jak juz stalem sie doroslym I to odnalazlem ja bedac poza Polska…

  Poza tym, Pana ton wskazuje, ze chce mi Pan ublizyc, wiec nie ma co dyskutowac dalej, gdy Pan ma zle intencje.

  Pozdrawiam,

  J

 24. RomanK said

  Panie JO -pana to wypisali…..na urlopie?, czy pan poprostu uciekl??????
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Wszystkim kumatym polecam do uwaznego przeczytania…doskonaly text pana Conrada Black’ea

  https://www.dailymail.co.uk/debate/article-6737685/The-greatest-constitutional-crisis-Civil-War-writes-Conrad-Black.html

 25. RomanK said

  I autor i Panstwo….nie wiem czy swiadomie czy nieswiadomie….piszecie o jednym a myslicie o drugim.
  Czy wydaje sie wam, ze dzis w obecnym systemie Globalizmu opartego na Uamkowym systemie bankowym opartym na parytecie DLUGU….ci co z dopustu Bozego wami poniewieraja to- wasza ELITA?????
  OToz wcale nie!!!!! NIE!!!! TO SYSTEM ANTYELITARNY!!!!!!!! SYSTEM MIERNOTY!!!! Oparty na STRACHU I POSLUSZENSTWIE PRZERAZONYCH I OKAMYWANYCH!

  Systemy elitarne to systemy PRAWDY! W Sluzbie DOBRA!

 26. lopek said

  Re 18:
  Nietrudno wyciągnąć te same wnioski – z obserwacji naszego świata – chociaż będąc w różnych miejscach.

 27. NICK said

  Zapodaj Pan.
  Gdzie są IKONY.
  I. za. ile, ,JO.

 28. lopek said

  Re 20:
  „Różnica w poziomach życia w Rosji i na Zachodzie stale się zwiększała. A zamordyzm ma swoje granice.”
  ===========
  To – jak w cytacie – też, jednak nie był to główny powód. Główny powód – to taki, że okazało się, iż na Zachodzie łatwiej idzie czarciemu pomiotowi przerabianie ludzi w szatańskie odchody. Ponadto w pewnym momencie czarci pomiot postradał rozum – może „Koniec historii” Fukuyamy tak na nich zadziałał – więc postanowili budować świat jednobiegunowy – co im bokiem niemal natychmiast wyszło.

 29. JO said

  ad.24. Mysle, ze bylem wypisany, ale jakos znow jestem wpisany. Trzeba o to spytac Pana Gajowego.
  Jednak czytalem od czasu do czasu Gajowke I Pana wpisy, Panie Romanie, a niektore az wkleilem do Zascianka. Dotyczyly one m.in PRL, w ktorym ro temacie z Panem sie zgadzam.

  Dostalem nauczke poprzez ta banicje. Kiedys sie czulem jak u siebie ale banicja spowodowala uswiadomienie, ze w Gajowce jestem I bylem zawsze tylko gosciem.

  ad. 27. Panie Nick. Mysle sobie – Prosze zorganizowac przekazanie Ikon zgodnie z wytyczonym lata temu planem a zadowoli sie Pan poprzez spelnienie wlasnorecznie swoich oczekiwan. Pan Litwa probowal, ale na probach sie skonczylo. Moze teraz Pan zacznie probe :)) . Ikony czekaja w bezpiecznym miejscu na terenie Cesarstwa Rosyjskiego.

  A na pytanie ( jak sadze)” I. za. ile, ,JO.” – nie wiem o co Panu chodzi w tym grypsie.

 30. Marucha said

  Re 29:
  Nigdy nie był Pan zbanowany.

 31. JO said

  ad.30. Czyli przez ten tak dlugi czas mojego niepisania w Gajowce to byl tylko I wylacznie moj bledny odbior! Czemu mi Pan tego nie powiedzial/napisal wczesniej Panie Gajowy :))

  Coz, co sie stalo to sie nie odstanie. A tyle sie wydarzylo podczas mojej tu nieobecnosci!

  Pozdrawiam Pana Panie Gajowy.

  J.

 32. NICK said

  Ikony… .
  SĄ?
  Narysowane i NIE przekazane.
  Jeszcze?

  Masz bez-celu ludzi za durniów???

  Jedna drużyna?

  AKCJA.

 33. JO said

  Narysowane Ikony :))))

  To mnie Pan ubawil.

  Przekazane jest to co bylo mozna I komu mozna, np:
  https://fsspxranglia.wordpress.com/2018/10/17/holy-rosary-in-front-to-our-lady-of-vladimir-the-bishops-icon-no-3/

  a co nie mozna bylo, to widocznie tak Pan Bog chcial. IKONY To sa „Okna do Nieba” I naleza do Nieba I to Niebo decyduje co z nimi jest I bedzie.

  Nic na ludzka sile.

  Jezeli Pan chce sie zmierzyc z wola Pana Boga, to droga wolna, Panie Nicku.

 34. NICK said

  Nigdy nie był Pan zbanowany.

  Pojawia się napis: komentarza się nie dopuści.
  A-liści? po co ?

  Qrva.
  Czy jakaś tam; inna… .

 35. […] Jan said 2019-02-24 (Niedziela) @ 10:58:26 […]

 36. NICK said

  Pan Bóg i Jego Świta są mi za Pan Brat.

  Szatana.
  Choćby Lopkowego.
  Nie zdzierżę.
  Podobnie jak Panu JO; wiecznie wypominał będę.

  JO.

  Wróć.
  Do siebie; ła-godnie.
  Jak Łagiew-NICK-i?

 37. Joannus said

  Ad 28 Lopek

  ”Główny powód – to taki, że okazało się, iż na Zachodzie łatwiej idzie czarciemu pomiotowi przerabianie ludzi w szatańskie odchody. ”

  Bardzo trafnie wypunktowany rzeczywisty i najważniejszy powód, a zarazem cel ”pomiotu”.

 38. NICK said

  „Primo w niczym się nie mylę. ”
  Joannus. (21)

  Nie?
  Zaiste.
  Nie?
  Bo miało być: qr.

 39. NICK said

  Rzeczywiście, zatem, jawicie się.
  Prezes: JO. Brawo.
  Podskarbi: Joannus i Listwa.
  Małpa do komentófff?
  Barabara z nazwiska na ‚ch’.

 40. Projektu ZSRR po prostu nie dało się dłużej kontynuować. Jeśli służby specjalne oglądały się za prywatą, to już jest dno. Sowieci doprowadzili kraj do takiego stopnia korupcji, że to zagrażało elementarnemu funkcjonowaniu aparatu państwowego. Rozdźwięk w poziomach życia stale się zwiększał i było zagrożenie, że ludzie po prostu zaczną uciekać, a pogranicznicy będą to mieli w nosie. Tych procesów nie dało się odwrócić, czy zatrzymać. Przypuszczam, że na najwyższych szczeblach KGB zapadła decyzja „demontujemy ten bałagan i budujemy po naszemu”.

 41. Plausi said

  świńska elita maranów

  To skojarzenie z chlewem przypomniało nam, że Hiszpanie już w wieku XVI. nazywali tzw. przechrzty „maranami”, termin pochodzi od „marrano” czyli świnia. Uściślić należy, że nie chodziło tak jak w Polsce o Aszkenazyjczyków tylko Sefardyjczyków. Ale tak prosto określali pewnie tylko prośżci ludzi, bo szlachta pewnie jak w Polsce bardzo sobie ceniła marranów i nie tylko:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/#Heine

 42. Troll Polonii said

  Mamy rozne pomysly i usprawiedliwenia dla naszych nieszczesc.
  Polska jest jednym z tych narodow, ktorych historia niczego nie nauczyla. Dlatego ciagle powtarzamy te sama lekcje.

  PRAWO to taki wspolny punkt odniesienia: point of reference. Przewodnik; rozklad jazdy, azymut.
  Podstawa istnienia panstwa jest PRAWO: prawo naturalne, religijne, obyczajowe, statutowe, konstytucyjne; a takze prawo logiki i zwiazkow przyczynowych.
  Jak dotad, to Polacy obesrali wszystkie mozliwe prawa.

  A przeciez juz kazde dziecko wie, ze jak wsadzi raczke do ognia, to sie poparzy i jak zrobi kupe w majtki to bedzie smierdzialo.

  Wszystkie cywilizacje ginely, gdy zlamaly wlasne prawa.
  Jesli chcemy miec panstwo – to musimy zakladac strukture panstwa wlasnego – nie cudzego.
  Uszanowanie prawa – to uszanowanie wspolobywatela. Uszanowanie przyszlych pokolen.
  Malpowanie innych panstw, takich jak np. USA, ktorych obywatele nawet czytac nie umieja i tez sraja na wlasna konstytucje – zawsze prowadzi do zguby. Bo po co nam wlasne panstwo, skoro wolimy inne? I to takie, o ktorym wiemy serdecznie malo.

  Przeciez nas z raju wypedzili za nieposluszenswo wobec prawa. Prawo zakazywalo sluchania kusicieli.

  Od czasow tylko Solidarnosci – Polska popelnila wszelkie mozliwe grzechy wobec prawa i wobec panstwa.

  – uwierzylismy w kult jednostki i dyktature proletariau. I ten proletariat nalezalo najpierw stworzyc.

  I oto ‚z nieba spadl’ nieznany nikomu elektryk ale mial swiety znaczek w klapie i udawal swietoszka. Narod byl zachwycony; nie pomogly biblijne ostrzezenia o falszywych prorokach. ‚Zbawca narodu’ kazal niszczyc wszystko co polskie, lacznie z przemyslem i duma narodu. NIKT wtedy nie sluchal tych, co wiedzieli lepiej: czlonkowie rzadu, ktorzy ostrzegali przed obca agentura. Polacy do tej pory nie chca pamietac ani wiedziec, co powiedzial Gierek czy Urban bo to byli ‚wrogowie Solidarnosci”. .

  Ameryka i Reagan wiedzieli lepiej.
  NIKT nie sprawdzal skad sie wzial idol proletariatu : jaki mial rodowod, gdzie pracowal, z czego zyl i co umial. Nikt w Polsce o nim nie slyszal jeszcze pod koniec lat 70-tych! ( O tym Guaido tez nikt wczesniej nie slyszal w Wenezueli )
  Nikt nie sprawdzal, kto i przy jakiej okazji wymyslil nazwe Solidarnosc!!
  Taki kotek w worku!!!

  Nikt tez nie sprawdzil wtedy tozsamosci elity, ktora te bezczelna rewolucje przygotowala. Jak barany bez mozgu polezli Polacy za paciorkami Zachodu. Bo chcielismy Ameryki! Tymczasem, Polacy, ktorzy mieli rodziny w USA bardzo dobrze wiedzieli, ze w Ameryce nie posadza na tronie i nie obsypia zielonymi.
  Nikt ich nie sluchal!!
  Teraz rozne madrale, ktore w latach 80-tych sraly w pieluchy sa madrzejsze od naocznych swiadkow.
  Nas juz tez nikt nie slucha. Byle chlystek i ciemniak wyzywa nas i naszych rodzicow od komunistow!! A kim sa obecne cymbalki? Dupolizami imperialistow i podzegaczy wojennych.
  Polacy zlamali wszystkie 10 Przykazan. Ze zbrodniarzami poszli na bratobojcze wojny. Czego polska armia szukala w Libii? Iraku? Ropy? Kontraktow za zniszczenie kwitnacego kraju? Zlota u Tuaregow??
  Poszli Polacy va banque sluzyc mordercom narodow.

  Teraz sie co wieksze mikrocefale wypieraja, ze nie popierali mordowania Serbow.
  Obwatele Polski, zgodnym chorem, wlasne gniazdo obsrali, zarzygali i podpalili bo im sie NIC w Polsce nie podobalo.
  I mimo, ze rzad w Polsce chcial i wlasciwie rozmawial z nielegalna organizacja – i w sierpniu 1980 roku ZAREJESTROWAL i zalegalizowal podziemna organizacje – te antypolskie bandziorki i dupki bezmozgie, na rozkaz zydowskich elit z KOR-u odmowili jakichkolwiek negocjacji z rzadem!. Przeciez ja pamietam!

  Z rzadem PRL-u dalo sie negocjowac. Z obecnym – nikt nawet nie smie. I dlatego dr. Piskorski siedzi. A dr. Ratajczak, czy posel Leper nie zasluzyli sobie nawet na zwykle dochodzenie w sprawie przyczyny ich smierci.

  Teraz, byle idiota i nieuk wyzywa Gierka od komunistow!!!!
  Charakterystyczne dla kazdej dyktatury jest nagla zmiana konstytucji. (Vide: Ukraina!)
  Nie bylo narodowej dyskusji nad zmianami do konstytucji. Wystarczyla porada Pilsudskiego zza grobu: Konstytucja- prostytucja. Kazdy moze miec seksualny stosunek do narodowego zbioru praw: pieprzyc ustalone prawa.
  Zaden ‚prorok’ z Solidarnosci polskiej konstytucji nie czytal!
  Uwierzyl na slowo, ze byla do dupy.

  Najgorszym wrogiem narodu jest wrog wewnatrz narodu; zdrajca, sprzedawczyk, ktory za srebrniki udaje patriote i prawdziwego, legalnego – choc nie wybranego -przedstawiciela narodu. Naslany samozwaniec!
  Tak, jak obecnie Juan Guaido w Wenezueli.

  Ostrzegal narody juz Cycero.
  Ostrzegaly starozytne cywilizacje.

  Legibus idcirco omnes servimus, ut liberii esse possimus:
  Wszyscy sluzymy prawom bo poszanowanie praw daje nam wolnosc.

  W Polsce bohaterami narodowymi sa przewaznie ci, ktorzy lamia prawo i sraja na konstytucje.
  I nie chca wiedziec co Rzymianin Cycero mial na mysli: najbardziej lajdacka zdrada to zdrada, ktora siedzi wewnatrz panstwa i atakuje od wewnatrz.
  A zdrajca jest grozniejszy od mordercy.

  Far More Despicable Than Treason.
  https://vidrebel.wordpress.com/2015/07/01/far-more-despicable-than-treason/

  “A nation can survive its fools, and even the ambitious. But it cannot survive treason from within. An enemy at the gates is less formidable, for he is known and carries his banner openly. But the traitor moves amongst those within the gate freely, his sly whispers rustling through all the alleys, heard in the very halls of government itself. For the traitor appears not a traitor; he speaks in accents familiar to his victims, and he wears their face and their arguments, he appeals to the baseness that lies deep in the hearts of all men. He rots the soul of a nation, he works secretly and unknown in the night to undermine the pillars of the city, he infects the body politic so that it can no longer resist. A murderer is less to fear.”
  Marcus Tullius Cicero.

 43. JO said

  ad.42. Prawem polskiej cywilizacji jest prawo naturalne. Lamane ono jest przez okupantow, ale nie przez Polakow ( przynajmniej tych co sie za takowych w slowa tego znaczniu uwazaja)

  Pan jest w bledzie. W PRL nie mozna bylo negocjowac z rzadem tak jak slusznie Pan zauwazyl, nie mozna tego robic w PRL Bis. A to dlatego, ze zarowno w PRL jak I w PRL BIS Polski Narod jest przegranym a negocjuja tylko ci co maja podobna sile…

  Gierek byk komunista. Byl on albo zdrajca albo uzytecznym idiota. Jego syn byl czy jest w PO. Po owocach poznajemy, ze Gierek to postac dla Polaki I Polakow negatywna I nie ma co jezyka strzepic „dlaczego”.

  Polacy nie byli za paciorkami zachodu. Pan powtarza slogany oczerniajace zwyklych Polakow. Zwykly Polak chcial uwolnic Polske of lajdakow I lajdackiego systemu. Paciorki to dla Polaka pokazywali lajdacy, ktorzy zwyklych Polakow oszukali, uzyli , pobili, odebrali glos I sily I terac jak Pan Panie Trol wytykaja palcem, ze sie polasilismy na „paciorki”. Tylko zwykla MENDA moze tak oczerniac Polakow.

 44. Panie Trolu,

  Napisalem moj sprzeciw do Pana wywodu ale nie przeszlo.

 45. revers said

  Na koncu tarzania sie w odchodach „uchodzczych” prorodzinnym byc to hitleryzm dla elit euro skandynawskich

  https://kresy.pl/wydarzenia/szwedzka-minister-porownala-prorodzinna-polityke-wegier-do-hitleryzmu/?utm_source=notification&utm_medium=browser&fbclid=IwAR0RXZlXHUGM3IPaGkxhKAqcl-DwksmYoWTV9cyFPnPF2Kl43nwvqrnnue8

 46. Tu też o tym https://www.cda.pl/video/31629471b?wersja=1080p

 47. Gość ostrożnie michaliczny said

  Fragment ciekawego artykułu ze strony: https://www.polishclub.org/2019/02/25/demiurg-tajemnica-purim/

  „Stanisław Michalkower straszy teraz, że Żydzi chcą przejmować nieruchomości w Polsce, ale w 1992 r. jego partia – UPR – złożyła w Sejmie projekt ustawy reprywatyzacyjnej pozwalający również amerykańskim Żydom na „odzyskiwanie” majątków w Polsce. Dokładnie o rozwiązaniu tego typu (a nie o przejmowaniu mienia bezspadkowego!) mówił sekretarz Pompeo. To środowiska korwinistyczne wyskoczyły jako pierwsze z poronionym pomysłem reprywatyzacji! Ciekawe jest również to, że obecnie tak straszą przed „USraelem” a jeszcze w zeszłej dekadzie byli tak proamerykańscy, że chcieli przystąpienia Polski do układu NAFTA. Nie wspomnę o tym jak ci „judeosceptycy” promowali teorie Miltona Friedmana, Misesa, Rothbarda czy innych miłośników prywatyzowania wszystkiego, co się da. Obecnie Ozjasz Goldberg i Stanisław Michalkower spełniają rolę szabas gojów Putina, bo globaliści obsadzili w takiej roli europejską „skrajną prawicę”. No i też nie powinno nas dziwić czemu Ozjasz zawsze przed wyborami zaczyna obsesyjnie gadać o Hitlerze…”

  A może Stanisław Michalkower już się poprawił. ?

  ——
  Bełkot imbecyla. Typowy „Polak”.
  Admin

 48. Troll Polonii said

  44
  Wspolne dzialanie- Porusza

  Prosze sie nie martwic. Przejdzie

  I najwyzszy czas, zeby Polacy zaczeli myslec, co mysla o nas inni. Na przyklad historycy!!!!!!!! na przyklad Serbowie, Syryjczycy , Tuaregowie, Haitanczycy, Czesi….
  .
  Zwalanie winy bez przerwy na …innych jest infantylne. I prawde mowiac niegodziwe. Bo przy najblizszej okazji znow bedziemy mordowac obroncow Samosiery..

  Czy Polakow nie bylo jak Polske rozkradali?
  Czy Polakow nie bylo jak sprzedawali huty, stocznie, rafinerie…?
  Gdzie byli Polacy jak polskie wojsko pomagalo mordowac zaprzyjaznione narody ??
  No to gdzie byli Polacy??
  Tlumaczyli mi wtedy jakies polglowki, ze Polska ma zobowiazania wobec NATO!!! Zgroza!

  Gdzie sa Polacy teraz jak polska policja chroni islamistow w Kosowie???
  Kto domaga sie wypuszczenia dra Piskorskiego?
  Polska poparla bestialski zamach stanu nie tylko na majdanie.
  Teraz rozmawiam z Polakami i opowiadaja wstretne, wredne herezje o Wenezueli.
  Jak trzeba bedzie, to Polska wysle wojsko do Wenezueli, zeby mordowac obroncow kraju!!
  Polakom tez sie zachciewa amerykanskiej demokracji w kolejnym kraju lacinskim.
  Jak mogli Polacy pomagac niszczyc muzea na Bliskim Wschodzie??
  A czego szukali w MALI???

  Ci, ktorzy najmniej sie napracowali w PRL – maja teraz najwiecej do gadania.
  Ilu Polakow jest gotowych isc znow na Moskwe???

  Rzygac sie chce.

 49. Troll Polonii said

  43
  JO
  Poczytaj raczej publikacje Solidarnosci o negocjacach z rzadem.
  I przestan blaznowac.
  Dr. Piskorski chcial tylko zarejestrowac partie Zmiana.
  W PRLu powiedzieliby mu ‚pij mleko’ i odmowili rejestracji..
  W demokratycznej Polsce wsadzili dra Piskorskiego bez wyroku do mamra i licza na to, ze zgnije za kratkami.
  NIKT, NIKT w Polsce sie o niego nie upomina.
  Jeszcze sie nasluchalem glupot o jego milosci do Rosji!!!!!!
  Przeciez ogromnie duzo Polakow nie popiera dra Piskorskiego!!
  Takie maja pojecie o demokracji i wolnosci slowa.

  I JO zrobi lepiej jak postudiuje publikacje Solidarnosci i przestanie rznac znawce PRL-u.
  Przeciez ja bylem w Polsce jak trwaly rozmowy Solidarnosci z rzadem!!
  Przeciez Solidarnosc zostala oficjalnie zarejestrowana! Mimo, ze byla bardzo anty-rzadowa.

  JO
  Przestan klamac.
  I sprawdz co belkoczesz.

 50. Troll Polonii said

  JO
  Moze ja pomoge:

  Porozumienia sierpniowe – Wikipedia, wolna encyklopedia

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Porozumienia_sierpniowe

  37 lat temu podpisano porozumienia sierpniowe – Historia – polskieradio.pl

  https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/919345,37-lat-temu-podpisano-porozumienia-sierpniowe

  30 lat temu „Solidarność” podpisała porozumienie z rządem | dzieje.pl – Historia
  https://dzieje.pl/aktualnosci/30-lat-temu-solidarnosc-podpisala-porozumienie-z-rzadem

  Przyjazn Walesy z rzadem
  Lech Wałęsa – Sciaga.pl

  https://sciaga.pl/tekst/90184-91-lech_walesa

  I w ogole Malgoska Thatcher i Reagan nie wtracali sie do wewnetrznych spraw Polski:
  Troska Malgoski Thatcher o los polskiego robotnika – powala bezczelnoscia tej sklepikary

  30 lat temu zakończyła się wizyta Margaret Thatcher w Polsce

  https://londynek.net/wiadomosci/article?jdnews_id=55281

  Pozdrowienia

 51. Troll polonii said

  JO

  37 lat temu podpisano porozumienia sierpniowe – Historia – polskieradio.pl

  https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/919345,37-lat-temu-podpisano-porozumienia-sierpniowe

  MKZ i KKP NSZZ „Solidarność” | Wszechnica Solidarności

  Walesa niesiony na rekach za zlozenie wniosku o rejestracje w Sadzie Wojewodzkimn w Warszawie
  http://www.wszechnica.solidarnosc.org.pl/?page_id=167

 52. Ad. 48

  Ilu Polakow jest gotowych isc znow na Moskwe???

  Chętnie pójdę na Moskwę. A jeszcze chętniej polecę. 🙂 Na koncert tej pani:

  .https://www.youtube.com/watch?v=5HYnOpXKd8M

 53. Troll polonii said

  51
  Klawe.
  Tyle, ze polska gramatyka odroznia znaczenie: leciec do Moskwy a ‚isc na Moskwe” – semantycznie to dwa rozne znaczenia…. emocjonalne.

  A ta pani tez mi sie podoba

  pozdrawiam

 54. Troll polonii said

  Czy ktos sie w Polsce przejmuje, ze Soros wykupuje media w Polsce??

  Concern as Soros-Backed Ventures Buy Major Polish Media Group

  https://www.breitbart.com/europe/2019/02/22/soros-purchase-major-polish-media-group/

 55. JO said

  ad.49. Panie Trolu,
  Podpisanie porozumien Sierpniowych bylo z gory zalozona inscenizacja I NARO POLSKI za wiele nie mial do gadania. Ja widac z dystansu czasu to robila agentura z agentura I czy porozumienie sierpniowe bylo by mniej czy bardziej gorzystne to Polacy nie mieli na to wplywu a MUSIELI reagowac tak jak to bylo zarezyserowane.

  Pana oblekanie realiow w slowa, ktore obrazuja te wyrezyserowana czesc historii sa bez znaczenia. Moze sie Pan pulta, pluc a I tak prawda jest jedna –
  – Polacy w PRL NIC nie mogli.
  – Polacy , ktorzy cos chcieli dla Polski a bylo nie w lini „filmu”, „Teatru” – guineli albo byli wyrzucani z Polski tak jak to sie stalo z Romanem K I wieeeloma innymi przed tym jak wykopsamo np Romana K. Dobrze , ze nie zabito!!

  W PRL BIS wm,awia sie Polakom, ze popieraja ten „dobrobyt” I dla niego jada na Zachod. To chyba robi taki Pan Troll…ale nie wiekszosc, ktorzy wyjechali na zachod z potrzeby zarabiania pieniedzy, d dramatu nieronych szans w Polsce, etc, etc..co jest wyrezyserowana celowa polityczna decyzja przez NEO Komunistow przemalowanych na Liberalow.

  W PRL mielismy sie cieszyc z Solidarnosci…z JPII Swietosci…a dzis mamy sie cieszyc z dobrodzijstw zachodu, z ta roznica, ze tak jak z PRL wyrzucano z Polski setki tysicy Polakow lub zabijano, to dzis wyrzuca sie z Polaki Miliony Polakow I morduje miliony.

  Pan buja , buja, buja w fikcji, przez ktora my Polacy jestesmy bezbronni.

  Tylko Prawda nas moze wyzwolic. Realia. Fakty za Laska Boza, z ktora trzeba wspolpracowac by miec oczy I widziec I miec uszy I slyszec a potem miec laske dzialania .

 56. JO said

  W PRL Polacy w PZPR ( frakcja narodowa, do ktorej nalezal moj ojciec..) zostali nie tylko oszukani ale I WYROLOWANI.. . Frakcja Narodowa w PZPR I ci co ja po cichu popierali jak Pan Joanus jak sadze… to Tragiczni Bohaterowie. Do tej pory nie potrafia sie pozbierac z szoku…

  A rzesza „Owiec” polskich zostala poddana oszustwu to za malo powiedziane. Znajde Panu piekny maly ops cos ie w PRL wydarzylo dla zwykledo Polaka…

 57. JO said

  „Niedouczone, ciemne, ogłupiane przez dziesiątki lat społeczeństwo, pozbawione myśli i polityki polskiej, odsunięte od prawdziwych źródeł informacji, bez elity intelektualnej, która czuje i myśli po polsku, — ale za to z całą masą przywódców, artystów i twórców, pisarzy pochodzenia żydowskiego, lub takich co poszli na służbę szatanowi do masonerii, — to społeczeństwo stało się ofiarą spisku doskonale zorganizowanego, który objawił się przy „okrągłym stole”, farsą wyborów i w konsekwencji przekazaniem rządów żydowi Mazowieckiemu.”

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/02/07/jak-zgotowano-krzyz-narodowi-polskiemu/

  Frakcja Narodow w PZPR niestety nie byla Elita Polska, choc bardzo chciala nia byc. Nasza Elita zostala zamordowana albo przybita do „ziemi”. Frakcja Narodowa PZPR to pseudoelita polska, ktora przewidzieli I wylacznie li taka psueudoelite Zydzi dopuscili. Zydzi wiedzieli, ze ci Narodowcy Polacy, ktorzy wejda w „kolaboracje” z PZPR w intencji, ze kiedys przejma ster,,, – robia blad w oparciu o plonne nadzieje, gdyz taka „kolaboracja” jest wbrew Prawu Naturalnemu.

  No I sie stalo. Polacy w PZPR zostali uzyci, oszukani, wrobieni..I wypluci. To wielki dramat dla tych Polakow. Taka niestety jest cena „kolaboracji”, nawet w dobrej wierze….

 58. JO said

  Narod Polski – TO OFIARA SPISKU

  Warto o tym pamietac nazywajac „owce” – polactwem, dupopolakami, etc, etc… To woda na mlyn dla Zydow takie wypowiadanie sie. … To wlasnie Zydzi oczekuja of nas bysmy tak nazywali Ofiary Spisku.

 59. JO said

  A skoro juz wiemy co jest co I kto jest kto.

  To warto sie zastanowic nad tym :

  „Cóż mamy czynić, bracia?” – Quid faciemus, viri fratres? (Dz 2, 37).

  Chodzi o podjęcie skutecznych środków zaradczych,

  aby wytrwać – bedac Polakiwm, co oznacza przezde wszystkim wytrwac

  w prawdziwej wierze, to znaczy wierze katolickiej – jedynej prawdziwej i niezmiennej wierze, która daje zbawienie duszy oraz szanse dla Trwania Narodu Polskiego i Polski. :

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/02/19/zakladamy-kaplice-i-kapliczki-%e2%80%b258/

  (Ktro tego powyzej nie pojmuje niech sie nie mieni tytulem Elity Narodu Polskiego, niech zamknie usta I stara sie byc poslusznym lub niech odejdzie… – JO)

 60. Boydar said

  Gwałcić, to było ich zbójeckie prawo, Panie JO. A nie rozkładać nóg, to nasz zasrany obowiązek. Ewangelię też nam wygumkowali ? Nie kłam, nie kradnij, nie zabijaj anulowano ? Żydowi, braci i Ojczyzny nie sprzedawaj to frazes ?

  Słuszny wpierdol zbieramy. I dopóki tego nie pojmiemy, zbierać będziemy. I nasze dzieci też.

 61. Boydar said

  A dzisiaj nic nie jest inaczej. Dodatkowo dajemy przyzwolenie na Sodomę, bachory Molochowi oddajemy za damski chuj, a w kościołach pozwalamy na ogie. Wiedząc że Chrystus na to patrzy. Że patrzy to normalne, ale ON PŁACZE !!!!!!!!!!!!!

  Nawet Jego łzy nie robią na nas wrażenia.

  W pisdu z takimi parapetami !!!!!!! Do pieca !!!!!!!

 62. Re: 57 JO
  A czy nie przypadkiem „Gajowka” nie jest po to, aby „polactwo” i „dupo-polacy” wreszcie zmadrzali i otworzyli swe zdurnowaciale „slepka” na otaczajaca rzeczywistosc..???…
  Nie jest grzechem bycie glupim (nie-uswiadomionym), ale grzechem jest niekorzystanie z podawanych informacji i nie wyciaganie wnioskow….
  I jeszcze jedno: Czy ktos „polactwu” (polskiej gawiedzi) ZABRONIL czytac Pismo Swiete Nowego Testamentu???…
  Co pan, panie J.O. tutaj „tworzy???” Usprawiedliwia „ofiary spisku???”… Oni poprostu z wlasnej i nie przymuszonej woli chcieli i wciaz chca byc takimi ofiarami…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Jak za malo, to doloze…

 63. Do 54.Facet gdyż nie napiszę harcerzyku,cholernie kłamiesz o PRL.

  60 % podatkow w PRL ,od pensji czy też dochodów.tak jak dzisiaj w Szwecji 2019 było całkiem normalną sytuacją.

  Bredzisz o skandalicznej sytuacji w PRL,przy moich,bez czerwonej książeczki ,netto,po opłaceniu podatków,to było na początku tylko 950-1300 dolarów.Miesięcznie.

  W PRL.

  Jedyny warunek:powrót.Dodam:wolny zawód.Przestańcie bzdury o PRL pisać tak jak o swoich rodzicach.

  Co do analfabetów w Polsce,czyli hebrajczyków,którzy nie znają hebrajskiego.Oni tak samo potrzebują wody pitnej jak i powietrza.

  Bomby atomowe na Polskę ze strony Izraela oznaczają nowy Holokaust żydów na żydach ale nie na Polakach w Polsce,którzy są również w USA,w EU.Bieda w Izraelu wzrasta tak jak depopulacja hebrajczykóww Izraela.Nawet FED w USA oczekuje zysków z Izraela.Spłaty długów,czytaj haraczy z krajów w których hebrajczycy żyją.

  Hebrajczycy to nie jest naród wybrany.
  To jest wielkie,medialne oszustwo.
  Stary testament,talmud,tora,koran są
  propagandą ,przynoszącą zyski.

  Co z tego że MOSAD jest aktywny w Polsce,w EU,w USA?
  Piją wodę,oddychają powietrzem i jak mordują krytyków, za forsę,nie są w stanie ratować krytycznej sytuacji w Izraelu.?

  Nie są w stanie bronić własnego narodu przed bronią biologiczną….Codziennie tysiące turystów odwiedza Izrael.
  W tym chorych,z chorobami zakaznymi….
  .
  O dystrybucji broni biologicznej wiedzą muzułmanie.Tak jak administracje w EU,w USA,w Polsce.To już jest wojna i depopulacja ludności w EU.

  Wkrótce, w bankach będą kontrolować klientów.Chorych.

 64. Boydar said

  W nawiązaniu

  http://www.eioba.pl/a/35c7/glupich-sie-tworzy-hoduje-i-deprawuje-madrych-osmiesza-i-zabija

 65. JO said

  ad.62. Pan wymaga cudu, Panie Jasku. To dlatego Pan tupcze w miejscu – majac taka opinie I czekajac na tec cud.

  Prosze zastanowic sie uzywajac swojego rozumu I madrosci a to sa Dary Ducha Swietego oparte na talentach..I Lasce…

  „Polactwo” czyli Owce, to 98 – 80 procent polskiego spoleczenswa. Charakteryzuje sie tym ono, ze nie ma talentow a wiec mozliwosci ROZUMIENIA co jest co I kto jest kto a wylacznie idzie za Pasterzem – zlym lub dobrym. Idzie po prosbie albo po grozbie…

  Jak mozna wiec wymagac of tej owcy by rozumiala o czym my rozmawiamy w Gajowce , czy tez tego by wyciagnela taka owca wnioski I je wdrozyla w swoje owcze zycia?

  Pan wymaga cudu I zmiany naturalnego prawa Pana Boga. Bog jest staly I raz co stworzyl jest na zawsze, Panie Jasku – bo jest dobre.

  Nie ma co zmieniac porzadku bozego a dostosowac sie do regul.

  Pan jest leniwy, niecierpliwy, butny, dumny I w oparciu o tn grzech dumy..Pan przegrywa sromotnie.

  +++++++++++++++

  Prosze zrobic wysilek swoim rozumem jak I co nalezy robic by w sytuacji 90 procent Polakow niezdolnych do rozumowania poprowadzic nasz narod do Raju I zwyciestwa Polski w sytuacji, gdy niemalze wszystkie karty posiada wrog.

  Da Pan rade?… bo ja tak.

 66. JO said

  „Oni poprostu z wlasnej i nie przymuszonej woli chcieli i wciaz chca byc takimi ofiarami…” – Jas z Toronto

  Po przeczytaniu tego zdania „nuz w kieszenie sie otwiera” . Gdybym Pana nie znal to pomyslalbym, ze to kret napisal.

 67. JO said

  Co SMUTNE, w PRL nasi polsce PZPROwcy, nasi „Don Kichoci” jak sadze swiecie wierzyli w demokracje ludowa. Co tragiczne, jak widac z dystansu czasu, nasi ” Don Kichoci” wierzyli, ze lud pracujacy miast I wsi wybierze, pomorze I zrobi to wlasciwie, zrobi to sam, bo jest na tyle madry, ze jest w stanie dokonac wyboru dobrego I byc poslusznym polskim wladcom ludowym.

  O jak sie rozczarowali! Takim „O” jest teraz glos Pana Jasia z Toronto. Glos pelny goryczy, zalu, zlosci graniczacej z nienawiscia..po drwine, pogarde. Glos pelen dumy bez kszty POKORY…etc, etc, etc

  Kara ta takich jest wielka…

 68. Re: 67 JO
  Obawiam sie, ze reszte dopisza inni, ktorzy wiedza o tym, jak nie lamac Prawa Naturalnego…no i sila rzeczy Jego Przykazan…
  A zwlaszcza tego Pierwszego…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Kara na mnie? Czy pan ze mnie kpi czy o droge pyta???…
  Zaden czlowiek nie moze nic nakazac drugiemu czlowiekowi, bo zlamalby Prawo wolnej woli… Czy pan nic nie wie o tym???… Na to wyglada…

 69. Rokitnik said

  Widze ze sie otworzyly WROTA i p.JO na nowo zaistnial w Gajowce.? Oczywiscie jak onegdaj – w nadmiarze !!?
  Zdumiewaja mnie te wywody ( np. wiara w moc sprawcza ludu pracy ?). To blad socjologiczny, Bez PRZYWODCTWA nie ma trafnych posuniec. Przywodctwo ,czyli KCPZPR to prawie bez wyjatku idioci. Oni nawet nie potrafili logicznie uzasadnic sojuszu z ZSRR, a co mowic by ” aparatczycy ” wdrazali jakies inowacje , ktore przescignelyby zachod gospodarczo?
  Caly aparat mono PARTII byl dobierany na zasadzie NEGATYWU….im durniejszy i wierniejszy, …tym wyzej awansowal.
  Sekretarrze od wojewodtwa w dol, to IMBECYLE polityczne, moralne i gospodarcze. Myslicie ze nie pamietam tamtych lat – i tej ichnej BUTY z powodu przynaleznosci / kubek w kubek jak dzisiejsi; PISdzielce czy PO- gremanskie !!!????? Przynaleznosc do Partii dawala ” przywileje „..a mimo to, jedynie 2 % dobrowolnie chcialo do nich nalezec?Ja nie bylem wrogiem PRL-u. Gdy juz bylem dorosly, – to zdumiewal mnie opor komuszej materii ludzkiej? Z nimi NIC nie szlo zalatwic, bo dyrektywy byly z zewnatrz. Tak jak dzisiaj z Jewrejskiej UNII ……

  W jednym zdaniu ma p.JO racje. POLSKA trwala ( paradoksalnie) pomimo wysilkow Partii, poniewaz przedwojenne spoleczenstwo trzymalo POZIOM polskosci wewnetrznej wysoko !!
  Wowczas i Kosciol Katolicki byl NASZ, Rodziny NASZE..a dzis?? ZGROZA

  A od p.Jaska to sie sz.pan odstosukuj, bo Jasko nie pisze z f u s t r a c j i ale z potrzeby uswiadamiania glupkow !

 70. JO said

  ad.69. Ma Pan zdrowe spojrzenie na PRL.
  ad.68. Pan jest utopista. Panie Jasiu, czy Pan wie co to jest Katolickie Wychowanie? Czy Pan wie, ze tam nakaz ojca jest swiety… I isnieje mimo wolnej woli dziecka w tym juz doroslego dziecka?

  Smutne Panie Jasiu.

 71. Re: 70 JO
  Nie wiem co panu „odpier…ala”, ale moge panu jak rowniez wszem i wobec napisac, ze nie mam „zadnej przeszlosci” za ktora moglbym sie wstydzic, wprowadzilem do internetu 182 ksiazki w wersji elektronicznej, przeczytalem ponad 1500 ksiazek (w tym 3 razy Pismo Swiete Nowego Testamentu) i od 1993 roku staram sie…powtorze jeszcze raz STARAM SIE roz-kurwic moj wlasny Narod Polski spod zydowskiej jurysdykcji talmudycznej…I NIC K…RWA WIECEJ…

  Nie ubiegam sie o JAKIEKOLWIEK stanowisko, nie pretenduje do jakiegokolwiek politycznego „tuza”, ani nie ubiegam sie o jakakolwiek „synekure”….finansowa.
  Wszystko co robie, robie to w formie …k…rwa splaty za otrzymane TALENTY za otrzymanie ktorych przyjdzie mi sie rozliczyc… NIC WIECEJ…
  Czy to do JO dociera?????
  ========================
  jasiek z toronto

  http;//polskawalczaca.com

  P.S. Polecam przypowiesc o „talentach”… Moze cos dotrze do J.O.

 72. troll polonii said

  55
  JO
  Nie wiem czy jestes osoba wierzaca ale na Boga! Nie klam!!!
  Nikt sie nie upiera, ze w PRLu byl raj.
  Nie mogl byc.
  Nie mielismy zamorskich kolonii, nikogo nie okradalismy, nie mielismy nic za darmo; nie kradlismy ropy ani gazu. Musielismy sobie wszystko kupic. I zbudowac.
  I mielismy poza soba 123 lata rozbiorow – Polska zniknela z map swiata na 123 lata!

  Dwie paskudne wojny i przewrot majowy. Do tego mielismy idiotycznych przywodcow, ktorzy nawet jesli byli Polakami to byli albo lobuzami albo nieszkodliwymi grajkami.
  Pierwszego prezydenta Polski, profesora, inz. Narutowicza zamordowali Polacy w 5 dni po wyborach!, tyle, ze na zyczenie Zachodu.Wspanialy akt patriotyzmu!!
  Nie popisal sie (podobno Polak) Rydz Smigly.
  .W odzyskanej Polsce, zamiast wziac sie do roboty i budowac strukture kraju, tak jak to robil to inz. Narutowicz jako minister budownictwa- to zaplanowalismy podbic Moskwe i wyprawialismy sie na Kijow a waryjot Pilsudski wymachiwal szabelka i chwalil sie, ze ma konia.
  To niestety, Pilsudski i polskie wojska pomagaly bolszewikom w rewolucji pazdziernikowej. Widac polacy bardzo sie nudzili.
  Mysmy nie umieli budowac Polski. Naszym wielkim marzeniem bylo umrzec za Polske bo zyc dla Polski nie umielismy.
  A Polske trzeba bylo budowac od samego poczatku.
  Mielismy przed soba ogromne zadanie.
  Narutowicz planowal takie hydroelektrownie jakie zbudowal w Szwajcarii. (dzialaja do tej pory) To dzieki Narutowiczowi zbudowlaismy port w Gdyni, i polaczylismy bywsze zabory jednolita trakcja kolejowa. Polaczenie trzech bylych zaborow w jedno panstwo narodowe bylo najwazniejszym zadaniem nowej Polski.. Zaczal to Narutowicz..jako minister budownictwa. Wcale nie chcial byc zadnym prezydentem. Ale Polacy sie tak zarli miedzy soba jak stado pijanych dzikusow.
  Przypomnialy sie sejmiki i …obce pieniadze. Wiekszosc tych awanturnikow byla przeplacona albo przez Anglie albo Niemcy.
  I co zrobilismy ?? W 5 dni po wybraniu Narutowicza na prezydenta- zamordowal go POLAK!

  Stracilismy ogromna szanse budowy kraju. W tym samym czasie, Czesi nie mordowali wybranego prezydenta tylko go posluchali. Benesz wprowadzil zasade drobnych robot; kazdy Czech pracuje dla Czecha. i wszyscy budowali kraj. Czech w zyciu by sie nie wybral na mordowanie Slowian!!!!!

  Polacy zas postanowili podbic Kijow a Moskwe potem!
  No i po drodze Czechoslowacje.
  My nigdy nie posluchamy Polaka. Taki jeden juz trzy lata siedzi w wiezieniu bez oskarzenia.
  W czasie awantury z Solidarnoscia zginelo wielu Polakow w tajemniczych okolicznosciach. Nikt do tej pory nie prowadzi sledztwa, dlaczego na przyklad zostal zabity inz. Barszcz , minister budownictwa i minister Olszowski.

  Polacy nie popisali sie przyjaznia z Niemcami ale tez Pomorzanie mogli miec do nas pretensje.

  Polacy maja od setek lat ten sam problem: Nie potrafia rozpoznac wroga i nie potrafia dobierac sobie sojusznikow.
  Na cholere nam sojusznik zza oceanu, ktory ma tragiczna historie podboju i zniszczenia narodow?
  Dlaczego Polak nie wie, kto nam naprawde i w czym pomogl a kto naprawde zaszkodzil?
  Polacy dalej nie wiedza, kto nam zabral Lwow i kto rozbudowal nam stolice, i zbudowal uniwersytet w Stolicy.
  I dopoki Polacy nie znaja historii wlasnego narodu , bo nie umieja czytac – to zadne modly nam w niczym nie pomoga.
  Zaden Czech tak nie obraza i lekcewazy drugiego Czecha – jak Polak Polaka.
  Przeciez Polacy sie sami nienawidza. Te wyzwiska po blogach, wymachiwanie szabelka i wymadrzanie sie wlasna glupota – i powtarzanie wscieklej antypolskiej propagandy nigdy nam nie pozwoli na zbudowanie silnego panstwa polskiego.

  Okres powojenny i odbudowa Polaki po straszliwych wojennych zniszczeniach .. to TEZ jest panie JO nasza historia!.

  To jest historia Polski i Polakow!!!!!!!!

  Dlaczego Polacy tak zglupieli, ze pozwolili burzyc pomniki historyczne. Po co?? Zeby nasze dzieci nie wiedzialy, ze Polacy walczyli o wolnosc??
  Polska nie ma prawa istnienia po tym jak w bestialski, prostacki, kretynski sposbo zniszczyla pomnik marszalka Zukowa, ktory uratowal nam nie tylko Wawel ale pewnie i caly historyczny Krakow.
  Jak moze byle chlystek, nieuk i jednokomorkowiec wydzierac sie jak malpa w dzungli na prezydenta Bieruta czy Mariana Spychalskiego, dzieki ktorym Polska z gruzow powstala i w ciagu 8 lat po wojnie kazdy Polak mial dach nad glowa i kazde dziecko szkole, swietlice i plac zabaw przed domem..

  Czy Polacy upadli na mozg, czy sa tak upodleni??
  Dlaczego nie potrafimy byc dumni z osiagniec w dziedzinie nauki, przemyslu, nowych technologii, budowy miast, portow, stoczni??
  Tylko caly czas Polak pieprzy jak chora dupa bez przerwy o komunie, komunistach, i potepia budowniczych Polski??

  A obecne zdegenerowane i skorumpowane oligarchy, i pasozyty rozwalaja sie na Zoliborzu, ktory przed wojna budowal Spychalski i Bierut.
  Doswiadczenie architekta Spychalskiego sprzed wojny bardzo sie przydalo po wojnie.

  A teraz byle pacan opowiada, ze polskie elity zostaly wymordowane. Gowno prawda!! Moj tesc po Lwowskiej Politechnice zostal odznaczony orderem odrodzenia Polski za uruchomienie pierwszych hutniczych piecow elektrycznych na Bobrku!!

  Teraz ta francowata ‚wolna i demokratyczna’ Polska odznacza najwyzszym odznaczeniem … Sorosa!!!
  Za co???
  Jak Polakom w ogole nie wstyd!!
  Wy galgany bez czci i wiary!!
  Rektorem AGH byl prof. Zemajtis z Wilna, mielismy w Krakowie cala kadre przedwojennych profesorow i nauczycieli.
  Dzieki nim moglismy budowac uczelnie i mloda kadre inzynierow, naukowcow, i specjalstow w roznych dziedzinach. Polacy, polskie firmy budowaly cale zaklady pracy w Syrii, Iraku, Libii, Niemczech..
  Mielismy 11 miejsce w swiecie gdy chodzilo o poziom nauki.
  I szoste w przemysle.
  Tylko szmaciarze, lapserdacki i lachudry probuja niszczyc pamiec o sukcesach Polakow.
  Zazydzone mety spoleczne i szubrawce!!!

  Nie znam drugiego kraju, ktory tak rzyga na wlasna historie jak polskie przyglupy.

 73. Re: 70 JO.
  Czy chce pan znac kare Boga? To napisze panu.
  Otoz musze patrzec na umierajaca moja zone z ktora jestem 37 lat (nie mialem innej), ktora zlamala 2 Prawa Boga (mimo ostrzezen) zaufala tym, ktorzy sa zwyklymi „rzeznikami” w tzw., „health deparments” (sluzbie zdrowia) pracujacymi za „kase” i szukajacymi latwowiernych idiotow..
  Ona stala sie ofiara z wlasnej i nieprzymuszonej woli, z ktorej skutkami jestem dzisiaj skazany stawic czolo…
  Podobnie sie ma sytuacja z tymi, ktorzy mysla ze wiedza, ale nic nie wiedza… I to jest tragedia…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 74. JO said

  ad.72. Pan to jest Trol:
  https://gajowka.wordpress.com/jozef-pilsudski/
  ad.71. Przeciez ja znam Pana ciezka I dobra prace z ktorej sam korzystam. Napisalem tylko to, ze Pan sie myli. A za moj poglad, ktory wywiodlem I jest logiczny, sprawdzony I omowiony nawet w samej Gajowce – Pan sie wnerwia na mnie.

  Ja sie pytam tylko czy Pan potrafi zmienic punkt widzenia na chwile I z pozycje tego co opisalem znalezc lekarstwo na pobicie wroga? Ja znam odpowiedz I to nie jest li tylko przepisanie tekstow I ich publikacja a nawet tlumaczenie ich – jak to Pan robi of lat , jak zauwazyl skromnie – bezowocnie…

  Ja pytam sie jak miec dobre owoce I to wiele. Ja podaje przyczyne Pana bezowocnosci I nie tylko Pana.. Pytam sie czy potrafi Pan zmienic punkt widzenia na chwile o opisac plan na zwyciestwo?

  Ja potrafie I mam tego owoce. A Panowie?

 75. NICK said

  Moiściewy.

  Zostawcie JO w jego spokoju.
  Nie reagujcie.
  Dobrze Wam radzę.

  Miejcie swój spokój i swoją Wiarę Prawdziwą.
  Amen.

 76. Joannus said

  Ad 42 Troll Polonii

  Dobrze i wyczerpująco Pan wyłuszczył.
  Tylko daremny to trud, bo dla zideologizowanych i nie dorastających do Pana poziomu nic nijak nie dotrze.

 77. Do 59 JO.”On” ten, biedny, bez majątku w PRL i w EU, harcerzyk znowu kłamie nie tylko o PRL ale i Polakach.

  Dlaczego ten facet kłamie?Informuję.Grzecznie.

  Te słowa pisze były, brutalny dla wrogów, ex-multimilioner ale w euro..

  Mam 14 , biologicznych dzieci.
  Frajerze JO , dzięki oświacie w PRL. mogłem w wieku 21 lat, kupić dom jednorodzinny z ogrodem.W PRL. Na początek.

  Po 89 zmieniłem port do powrotów.W PRL była taka sama brutalna konkurencja,w określonych specjalizacjach jak w USA,w Wielkiej Brytanii,korzystającej z polskiego węgla.
  Wykorzystująca polskich górników..w PRL Za aprobatą Moskwy.

  Zachód sprzedawał PRL swoje produkty medialne ,prosto z Hollywood i z Japonii a Ty,plujesz na Polskę. Masz paniczny strach przed Polakami,którzy najpierw walą w mordę a potem pytają o zdrowie.

  Jak Rosjanie?Jak Panowie z Sycylii?My Polacy mamy tylko strach przed Bogiem a IS terroryści, opłacani przez CIA to są małe „baby”w porównaniu z Polakami,którzy już opanowali wschodnie Niemcy.

  Nienawidzisz Polaków,gdyż brakuje Tobie forsy i znowu brakuje Tobie 2 milionów Euro.Pomimo tego,życzę zysków.

 78. Boydar said

  @ Pan Troll (72)

  Bez uszczegółowienia co to był PRL, roli Polaków, roli żydów, masonerii, bolszewików importowanych i tutejszych, Pańskie reminiscencje nie wnoszą żadnej jasności. Pan „to wszystko” do jednego wora. To już nie ten etap, sorry Winnetou.

 79. JO said

  ad.77. Panie Lipski. Zarzut klamstwa w Gajowce jest powaznym zarzutem siegacym Nieba. Pan nie wie co pisze I do kogo pisze I o kim .

 80. Od roku 1961 do 1988 w Polsce,w PRL,Polacy mogli dzięki Pagartowi i Budimex zarabiać w dolarach ,markach zachodnich.Miliony (powyżej 8 milionów) mieszkańców PRL ,systematycznie „eksportowano”na zachód,do krajów arabskich, do Japonii.

  Cena?60 % podatków w PRL i jedyny warunek:powrót do Polski.Pomijam „demoludy”.Pomijam światowy jazz w PRL,pomijam opery na światowym poziomie, pomijam znakomite orkiestry symfoniczne w PRL,pomijam konkursy „Wieniawskiego” i „Chopina” granego nawet w Chinach,pomijam znakomitych kompozytorów i produkcję broni……itd.

  Za obrazę Polski w prywatnym,realnym życiu,gwarantuję urlop,w klinice, z seksy pielęgniarkami.

 81. NICK said

  Ooo.
  Widzi Pan, Trollu.
  Jest Pan popularny.

  Nie jest Pan nikim.
  Pozdrawiam.
  I, mniej emocji życzę.

 82. Do 79.DO JO.Brakuje Tobie forsy dla adwokatów a w realnym życiu masz strach.Twoje wirtualne oszczerstwa , to nie jest tylko mowa nienawiści do Polski ale i do Polaków.Następny analfabeta hebrajski czy też agencik,na zlecenie?To nie ma znaczenia.Następny kandydat, rozczarowany swoim życiem,atakujący Polskę i jej rodziny w Polsce?Jak JO?To też nie znaczenia. Czytelniku,odwiedzaj Gajowego Maruchę.Ma bardzo dobrą pozycję jako blog,w alexa.com.Dialog wymaga zaangażowania i otwartości obu stron, inaczej zmieni się w spór.Temat artykułu:W zachodnim chlewie – wieprze i prosiaki

 83. NICK said

  Wróć (75).
  NICK.

 84. osoba prywatna said

  Jotazet1
  Jotazet1
  3 tygodnie temu
  Jest taka amerykańska tradycja, że każdy prezydent USA musi mieć swoją wojnę. Najwyższa forma kapitalizmu czyli imperializm bez mordowania się nie utrzyma. Problem z trampkiem jest taki, że już drugi rok na urzędzie i jakoś nie może wojny rozpętać. Prowadzi tylko kontynuację mordów swojego poprzednika w Syrii

  1.Była opcja wojny z Rosją, którą pewnie by mógł wygrać ale skutkowałoby to kontruderzeniem nuklearnym Rosji więc raczej mu się nie opłaca. Oczywiście do zaczepki by użył durnych Polaków ale oni są nieobliczalni i sytuacja by się mogła wymknąć spod kontroli a mordowanie przekroczyć granicę Polską. Trampek widocznie nie może sobie zagwarantować tego, że mordowani by byli tylko Polacy

  2.Była opcja wojny z ChRL ale tu by się mogło znienacka okazać że by dostał wpierdol. A Chińczycy spokojnie mogliby najpierw zająć Tajwan. No tam na morzu czy w powietrzu mógłby trampek coś ugrać ale na lądzie to USA w starciu z ChRL jest bez szans

  3.Trampek chciał też przypierdolić Kimowi ale ostatnio to przyjaciele. No i Kim pokazał nową rakietę z głowicą nuklearną więc trampkowi rura zmiękła

  4.No oczywiście opcja wojny z Iranem ale bez poparcia Turcji nierealne. Tym bardziej że Erdogan jest na USA wjurwiony bo jego też USA chciały obalić. Erdogan się nie dał, utrzymał się na stołku i wypierdolił z Turcji coś parę tysięcy Jankesów. No i Francja i Anglia wbrew trampkowi handlują z Iranem

  5.No więc rzucił się teraz na Wenezuelę bo to blisko, niejako swoje podwórko. Brazylia i Kolumbia może go poprzeć no i Wenezuale ma ropę. Szkoda Wwenezueli i tego narodu ale teraz to właśnie tam trampek może rozpętać swoją wojnę i rozpocząć mordowanie ludzi…

 85. Troll polonii said

  78
  Boydar
  Ja naturalnie do jednego wora.
  Historycznego.
  Bo jesli komus sie wydaje, ze odbudowanie Starowki, ktora byla calkowicie zburzona, do jej pierwotnego stanu, mogla zbudowac ubecja a odbudowany Wroclaw zawdzieczamy Amerykanom i zolnierzom przekletym; ze do budowy stoczni i hut nie potrzeba kadry wysoko wyszkolonej – to chyba do gajowki zakradly sie slepe kobry z demencja.

  Moze jednak ktos sprobuje sobie wyobrazic hute, ktora zatrudniala 40 tysiecy pracownikow; i nie bylo balaganu, bajzlu, idiotow w Radach Zakladowych i wypadkow smiertelnych przy tak ogromnej produkcji stali!
  Polska produkowala 7 mln ton stali rocznie! I sprzedawalismy wysokogatunkowa stal na caly swiat. Konkurowalismy z najwiekszymi producentami stali na swiecie.
  Nikt nam nie dyktowal, komu mozemy sprzedawac i gdzie polskie firmy moga pracowac a gdzie -nie.

  Nie bralismy udzialu w zadnych ludobojczych wojnach!!
  Nie mordowalismy Slowian ani zadnych innych narodow. Do Afganistanu nikt nas nie smial ‚zaprosic”.
  Jak smie byle kto, byle nieuk nawiedzony przez propagande antypolska powtarzac glupoty o dyktaturze w Polsce??? Polski inzynier mial duzo wiecej swobody zawodowej niz ktokolwiek teraz w USA.
  ( W USA nowe buty pomalowane fabrycznie na czarno sa potepione bo obrazaja murzynow!)
  Teraz inzynier w Polsce jest nikomu niepotrzebny. Czasami obcym firmom.
  Dlaczego jest taka okropna cenzura nalozona na dyskusje o PRL-u??

  Nikt nie ukrywa, ze byly problemy. Ale czy tylko w Polsce?
  Ja pamietam, ze w Anglii cukier byl na kartki i Angole jezdzili na kontynent na zakupy!

  I o Polakach nalezy dyskutowac wszystko. Mielismy wspanialych ludzi i mielismy bumelantow.
  Zamiast analizowac to co bylo dobre a co zle – uparlismy sie opowiadac to co nam obcy dyktuja.
  Ubecja??
  Cala Solidarnosc byla zalozona przez ubecje co najlepiej widac teraz po karierach bywszych ubekow na waznych stanowiskach. Kim byli zalozyciele KOR-u? – teraz milioniery.

  Dlaczego system ubezpieczen spolecznych w PRL byl zly?
  Taki sam system miala do niedawna Francja, podobny system miala Anglia i kraje skandynawskie!!!!!!

  To, co w Finlandii mozna – to w Polsce zabronione – bo ubecja dorwala sie do wladzy i nie pozwala na kontrole publiczna radosnej dzialalnosci skorumpowanej administracji.. I Polak nie ma prawa kontroli nad narodowowa wlasnoscia naturalnych dobr.
  Ubezpieczenia spoleczne roznym przyglupom pachna …komuna!!!
  Poemat!

  No i prosze:
  Ulubiony prezydent polonii z USA leci do komunistycznego Wietnamu na spotkanie z komunista z Korei Polnocnej…

  Kazdy, ale to kazdy wielbiciel Trumpa obowiazkowo powinien wysluchac przemowienia Trumpa w Wietnamie, ktory wychwala wspanialy system gospodarki wietnamskiej!!!. I w pas sie klania komunscie z Polnocnej Korei.
  A nie-komunistyczna Wenezuele traktuje jak upadly folwark!! i to wlasny!

  I to tyle na razie bo sie juz wiecej do jednego wora nie zmiesci.
  Chyba, ze zaczniemy dyskutowac odszkodowania, ktore Polska ma zplacic bo inaczej…
  ‚All options are on the table’ – haslo imperialistow.

 86. P. said

  Panie Jaśko z T. Będę się modlić za Pańską małżonkę i głęboko wierzę, że nie ma rzeczy niemozliwych, o czym zapewnił nas Nauczyciel z Nazaretu.

 87. „W kolejnej UTOPII to jest z wiarą w WOLNY RYNEK,liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI”.

 88. JO said

  ad.85. Pana blad polega na porownywaniu czasow terazniejszych I to dotyczacych sytuacji w USA do rezimu PRL , ktory trzeba analizowac ” pieciolatkami” jako madrosc etapu zydowskiego do osiagniecia ich celow.

  Pan jest niezdolny do tej analizy. Rozum Pana jest niezdolny do tego. Nie wiem z jakich przeczyn I nie mam zamiaru nawet tego rozwazac.

  Pan leje wode na zydowski mlyn.

 89. Marucha said

  Re 88:
  O czym Pan właściwie pisze? Które ze zdań w #85 Pan neguje?

 90. NICK said

  Wróć. (75).
  NICK.

 91. JO said

  ad.89. Neguje spojrzenie na calosc oraz ominiecie tego, co spowodowalo, ze Pan I inni w tym ja, przegralismy.
  Panow spojrzenie jest iddylliczne, opisujace materialne osiagniecia PRL.

  Nie opisujecie nic lub w oderwaniu od osiagniec materialnych, czynnikow ideologicznych, ktore krok po kroku niszczyly Polski Narod pod wzgledem etycznym, moralnym.

  Pani Gajowy, przeciez okazuje sie, ze nawet Pan H. Pajak mowi o tym, ze PRL I PRL BIS to jedno, to ciaglosc a nawet sama nazwa 89 Roku mowi o przemianie ustrojowej li tylko. Czym wiec rozni sie PRL of PRL BIS? Odpowiedz jest jedna – etapem.

  Pan, Pani Gajowy, gdyby ogladal film /wyklad Biskupa Williamsona, w ktorym mowi o USA I jego prezydentach , zrozumial by Pan o co mi chodzi.

  Biskup jako Historyk I teolog wskazuje, ze tylko KKatolicki I poddanie sie Kosciolowi, tworzenie panstwa na baize nauki Pana Jezusa jest droga wlasciwa, w przeciwnym razie sa rewolucje za rewolicjami – my mozemy powiedziec pieciolatki za pieciolatkami – etapy za etapami – w dol a nie w do gory do Niba.

  Pan, jak mi sie wydaje, czego Pan w ogole nie podejmuje, nie mowi nic o swojej przeszlosci a szkoda.. Jezli jest prawda , co pizza o Panu w internecine I nalezal Pan do PZPR I byl ta czescia frakcji narodowej, to jako ten , ktory przystapil do komunistycznego rezimu, zrobil Pan nic wiecej jak ci USA prezydenci, ktorzy czasem mieli dobre intencje ale poniewaz nie wrocili do KK, pikowali w dol.

  Pan, Panie Gajowy, po 89 Roku przystalil do ideology wlasciwe – Bractwa Piusa X. I Pnan strone znalazlem I w niej Pan mnie ufrmowal …

  Rozdzwiek przyszedl wtedy, gdy Pan poparl kierunek, jaki obral ( jezeli to prawda co pisza) kierunek do „kooperacji” z „koministami” w KK. Tego nie wolno robic bo skutki beda oplakane.

  O to mi chodzi, o INNE SPOJRZENIE, ktore przeklada sie na inna ocene oraz INNE dzialanie – skuteczne dzialanie

 92. Marucha said

  Re 91:
  1. O jakim „idyllicznym” spojrzeniu na PRL Pan pisze?
  2. Jeśli Pan wierzy śmierdzielom, którzy celowo wypisują o mnie różne rzeczy na Internecie, to co Pan robi w gajówce?

 93. JO said

  ad.92. Nie wierze smierdzielom I nie obchodzi mnie mnie co mowia smierdziele nehatywnego o Panu. Ja Pana znam dobrze po jego wysilku I duchowych owocach jakim jestem ja. To mi wystarczy.

  Wypowiedzi jednak I naszych wrogow musza dawac do myslenia I rozne wnioski przychodza nawet nie zawsze w temacie, o ktory smierdzielom chodzi. Osobiscie ja, bo moj ojciec byl w PZPR…zastanawialem sie dlaczego przegralismy I doszedlem do wnioskow, ktore na bok odkladaja osiagniecia socjalistycznego materialism w PRL a stress klada na etyke narodu, ideologie, ba Religie w naszym narodzie I jej konsekwencje dla pojedynczych Polakow w tym – etyke.:

  – czym sie rozni materialism spoleczenstwa socjalistycznego od materializmu pojedynczych dzis Polakow wyrzucanych do pracy za granice by byc szczurami w wyscigu? W PRL ideologia socjalistyczna podlechtana odbudowa Polski budowalismy to, co w istocie bylo pod Zydow wladza a potem stalo sie w PRL BIS ich wlasnoscia. Wysilek naszych ojcow czyli Pana w tym przejeli komandosi – Zydzi, miedzynarodowka. W PRL my budowalismy a Zydzi zarzadzali I w najwiekszej mierze uzywali w mysl ich zasady, ze nawet gojowi sie nalezy grosz, ale I’m cale zloto..

  – czym sie rozni ideologia PRL socjalistycznego „ekumenizmu” – egzystencji Kosciola w panstwie socjalistycznym od ekumenizmu dzis panujacego? Cze KK w PRL nie poniosl porazki? Drancja porewolucyjna wydala Arcybiskupa Lefebvre, Heretycka Anglia wydala Biskupa Williamsona a wydawalo by sie Katolicka Polska wydala….moj Boze, o zgrozo…wydala JPII.

  – czym sie rozni wyksztalcenie mas ludzkich wtedy of teraz? W PRL stress z nauki klasycznej przechodzil na stress o profilu nauczania masonskiego a dzis mamy tylko tego kontynuacje z wielkim zydow osiagnieciem celu -mamy spoleczenstwo wyksztalcone zawodowo o wysokich durnych specjalizacjach a to sie zaczelo w PRL…

  Okazuje sie, ze kierowani Panstwem – Narodem to wilka odpowiedzialnosc I mistena robota. Mala pomylka konczy sie rewolucjami I upadkiem. W PRL nie bylo pomylki a zdalnie sterowana diaboliczna robota, w ktora wprzezono rodzca sie potencjalna elite narodu polskiego, deformujac ja na socjalistow patriotow jak moj ojciec I moze Pan (??..ja nie znam Pana przeszlosci..). Uni wiedzieli, ze to wraza idea, ktora posluzy I’m I tak sie stalo.

  ———

  Przeszlosc I doswiadczenie PRL jest bardzo wazne dla dzisiejszego Polaka. Jezli z niej nie wyciagniemy wlasciwych wnioskow , co wlasnie sie dzieje..to nie mamy zadnych szans a mozemi li tylko w Gajowce sobie pisac latami az sie zestarzejemy I na naszych oczach z rozdziawonymi buziami bedziemy widziec jak gina nasze dzieci w szatanskim tyglu.

  Apeluje o konstruktywna rozmowe odmienna niz do tej poty w temacie PRL porazki Polakow poszukujac drogi wyjscia dla przyszlych pokolen.

  Slogan, ze narod polski, lemingi polasili sie na pieniadze to glupi slogan I wielkie uproszczenie krzywdzace nas. Nie robmy tego. Wzniesmy sie na poziom wyzszy tak by widziec Prawde , ktora wyda dobre owoce…
  Odluzmy dla dobra wspolnego podejscie do PRL dotychczasowe, ktore ma Gajowka. Jak widac ono nie przynosi dobrych owocow.

  Ja jestem po Pana stronie Panie Gajowy, a nie wie Pan jak bardzo.

 94. Listwa said

  @ 39 NICK

  Jak pan będzie pisał głupie teksty to sam skończy jako „ch”.

  JO
  Pewnie z nadmiaru skromności i swojej wielkości pominął pan milczeniem swoje decyzje.

 95. JO said

  ad.94. Panie Listwa, moje decyzje zawsze byly te same a opieraly sie o z gory wytyczona procedure przez Ruch Wspolne Dzialanie polegajaca na jawnosci pism oraz kazdego kroku celem przekania Ikon Narodowi Rosyjskiemu na rece Prezydenta Rosji.

  Pan nie potrafil tego dokonac ani zadna z osob z ktora sie skontaktowalem ..a rowniez Pan wskazal.

  Widocznie nie bylo dane…, trzeba sie z tym pogodzic. A co bedzie,. to Pan Bog o tym juz zadecyduje.

  Moze w przyszlosci ktos je odda lub nawet bede to ja czy Pan Nick, czy inny Gajowicz…w zgodzie z ustaleniami poczatkowymi, ktore sa warunkiem bezwzglednym.

  Pozdrawiam,
  J

 96. NICK said

  „Pewnie z nadmiaru skromności i swojej wielkości …”

  Nno, podobnie jak Jan co to :”nigdy się nie mylę”.

  Wam, z roda piekłem, tylko spolegliwość okazać.
  We trójkę NIE jesteście Katolikami.
  Prezes JO i sekretarze.

  Macie Prezesa jak tzw. naczelnik Root-szyld-da.

 97. JO said

  ad.73. Przeoczylem Pana wpis, Panie Jasku.

  Przykro mi, ze Pana Zona jest tak ciezko chora I jest w takim stanie.

  Jako zwykly czlowiek wiem o czym Pan napisal I jaki bol Pan zniesc musi.

  Jako Katolik wiem, ze jezeli tak jest, to radosc wielka z tego, ze jak ufam, Pana Zona niedlugo bedzie w Raju o co sie bede modlil zaraz po modlitewnej prosbie o cudowne Pana Zony uzdrowienie.

  Wszystko w rekach Pana Boga I z Jego Wola trzeba sie godzic.

  Pozdrawiam serdecznie,
  JO

 98. […] 2019-02-24 (Niedziela) @ 18:09:16 Re 29: Nigdy nie był Pan zbanowany. […]

 99. Listwa said

  @ 96 Nick

  Słabo zatrybiasz. To była ironia.

  @ 95 JO

  Nikogo nie wskazywałem. Nie wiem o zadnych procedurach. I nie interesuje mnie pana chore liderowanie.

  „moje decyzje zawsze byly te same” – czyli jakie decyzje pan podjął?

  Nie interesuje mnie tez rozmowa z panem, a tym bardziej zadne wspólne działanie. Napisałem tylko gwoli wyjasnienia w Gajówce.

 100. Listwa said

  jasiek z toronto

  Powodzenia Panie Jasku. Jest pan pozytywną postacią.

 101. Troll polonii said

  88
  JO

  Planowana gospodarke panie JO – pieciolatke- maja kraje, ktore pana zdaniem realizuja „madrosc etapu zydowskiego”:
  Chiny, Rosja, Wietnam, Korea Polnocna; a i duzym stopniu Niemcy – ktore negocjuja z firmami plany dzialalnosci gospodarczej nawet na 15-20 lat do przodu.
  Wyniki nieplanowanej gospodarki widac np. w Stanach Zjednoczonych.

  Pan tak z pamieci tworzy teorie ‚madrosci zydowskiej?”

  Izrael nie ma planowanej panstwowej gospodarki.

 102. ad.101. Pan niczym sie nie rozni of Pana Marka Lipskiego. Proponuje by w temacie PRL Pan zalozyl z nim kolko. W nim sobie tupczcie, gadajcie, slincie sie.

  Ja bede rozmawial w swoim kole ludzi, ktorzy maja oczy I widza a majac uszy slysza.

  Na konic frajerze zastanow sie, ze gdyby bylo tak dobrze w PRL to nie bylo by jego kontynuacji w PRL BIS I mnie I milionow poza Polska.

  Nie umie sie Pan nad tym zastanowic poniwaz Pan tylko widzi kase, ktora zaslepia Panu oczy.

  Koniec dyskusji z Panem na temat PRL, tak jak nie rozmawiam na temat wiery ze slepymi I niewidzacymi.

  JO

 103. Troll polonii said

  102

  JO

  Ze smarkatym se nie pojadl a z JO nie nagadal.

  JO
  Dyletancie – co wiesz o moim stosunku do kasy???
  Ja nie uznaje kapitalizmu i w zyciu mnie kasa nie interesowala!!!
  Gadal slepy o kolorach a JO o czytaniu ze zrozumieniem.
  Gdzie ja napisalem, ze „w PRL-u bylo tak dobrze??”

  Czytac po polsku juz tez nie ucza?

  To ja zadam klasowke:
  Poczytaj opinie znakomitego naukowca i inzyniera, architekta miasta Krakowa i sprobuj zrozumiec to, o czym wroble na dachu cwierkaja.

  Czy architekta Krakowa inz. Tadeusza Binka tez JO bedzie obrazac bo ptasi mozdzek lepszy od intelektu i talentu, ktory pomogl Polsce powstac z gruzow??

  Z listu Tadeusza Binka:

  „W emailu z 28.03 potwierdziłem, że USA jest 50 lat za murzynami i 100 lat za Azją pod względem realnej demokracji. Dodałem, że również w PRL była lepsza. Oczywiście rzecz w tym jakie kryteria przypiszemy demokracji. Otóż demokracja to łacińskie określenia w tłumaczeniu bezpośrednim – władza ludu. Potocznie interpretuje się, że wyrażana ona jest przez wybór władz-rządu przez ogół obywateli. Jeśli się do tego ograniczyć, to w największym stopniu ustrój demokratyczny funkcjonował ongiś w małych społeczeństwach plemiennych, rodowych,gdzie wszyscy ich członkowie, czy też określeni przedstawiciele, wybierali wodza, naczelnika radę starszych itp., sprawujących potem władzę, często dożywotnio. Historia wyróżnia przy tym demokrację starożytnej Grecji, choć z obecnego punktu widzenia, co to za demokracja, gdy 90% ludności to byli niewolnicy, pozbawieni wszelkich praw politycznych.
  Głównym ustrojem, jaki się potem ukształtował się w świecie to były królestwa, cesarstwa, gdzie rządzili królowie, książęta dynastyczni, lub wybierani przez przodującą kastę społeczną, jak np. w królestwie polski. I to już nazywano demokracją szlachecką, choć tej szlachty było zaledwie 10%, a najliczniejsi chłopi pańszczyźniani to jakby dawni niewolnicy. Od XV wieku prawie całą Azję i Afrykę opanowali biali kolonizatorzy europejscy, a tubylczy lud nie miał nic do gadania. I tak było do II wojny światowej. Przewróciły ten świat idee socjalizmu, przegrana wojna przez faszystowskie Niemcy i cesarską Japonię oraz dekolonizacja Azji i Afryki. Zmieniły się ustroje w wielu krajach i powstało wiele nowych państw. Były to prawie bez wyjątku republiki, z obieralnymi partiami politycznymi, które wyłaniały rządy na określone kadencje czasowe. Większość z nich deklarowała się jako państwa demokratyczne i ludowe, w tym wszystkie państwa bloku socjalistycznego. Stąd ich nazwy: Niemiecka Republika Demokratyczna, Chińska Republika Ludowa, Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna, Demokratyczna Republika Konga itd. Stare państwa zachodnie w swej propagandzie określały się natomiast jako „Wolny świat”, „Zachód”, unikając przymiotnika „demokratyczny” jak ognia.
  Dopiero za rządów Cartera w swej propagandzie zimnowojennej zagarnęli i przypisali sobie ten przymiotnik i stał się on ich głównym wyznacznikiem. Ich ustroju kapitalistycznego, globalizacji, w tym nawet wojny, bombardowania, ichembarga, sankcje i w ogóle wszystko co robią są demokratyczne. I odwrotnie wszystko co robią ich „wrogowie” jest niedemokratyczne, sfałszowane, pozorowane, Między innymi na przykład wszelkie wybory obywatelskie, nawet przed ich przeprowadzeniem.
  A dlaczego w PRL było więcej demokracji? Bo biorąc pod uwagę wybory jako główne kryterium demokracji – w III RP mamy możliwość głosowania do parlamentu raz na cztery lata, a prezydenta raz na 5 lat. Natomiast w PRL głosowaliśmy, braliśmy udział w różnych wyborach i głosowaniach 10 razy więcej – w ramach swych organizacji zawodowych (ja SARP i PZiTB), organizacji młodzieżowych, politycznych, społecznych, spółdzielczych, Związku Zawodowego, Samorządu Pracowniczego, PTTK….. Można by to racjonalnie nazwać demokracją pracowniczą, nieznaną prawie w kapitalizmie, gdzie rządzi właściciel i pieniądz. Tyle dywagacji w temacie demokracji, najbardziej chyba nadużywanym i wykorzystywanym aktualnie przez polityków zachodnich.
  Niestety bardzo rozczarował mnie nowy prezydent USA, Donald Trump. Minęło dopiero 2 miesiące jego rządów, a już zaangażował swe tomahawki w wojnie w Syrii przeciwko legalnemu rządowi Asada i to pod wyraźnym pretekstem użycia przeciw rebeliantów gazu trującego. Bez żadnych dowodów, podobnie jak kilka razy wcześniej. Teraz żąda, żeby Rosja opowiedziała się także przeciw Asadowi, grożąc powtórnymi bombardowaniami. A w trakcie kampanii wyborczej zaklinał się, że USA nie będą już żandarmem świata. W ogóle co innego mówił przed wyborami, co innego robi, najwidoczniej stara się przypodobać swoim jastrzębiom jak m.in. MacCain.
  A w Polsce mamy dalszy ciąg katastrofy smoleńskiej. Kolejna komisja Macierewicza ogłosiła wyniki swej półtorarocznej pracy. W ich raporcie znikła mgła nad lotniskiem i ścięcie skrzydłami samolotu kilku drzew. Natomiast powodem katastrofy miało być świadome nieprawidłowe naprowadzanie samolotu przez kontrolerów rosyjskich na lotnisku, różne awarie instalacji i wybuch bomby na pokładzie, który rozerwał samolot w powietrzu na kawałki. Dołączyli do niego odpowiedni, ładny film animowany. Teraz prominenci PiSowscy mają już winnych śmierci 96 osób w samolocie, ale stwierdzają zgodnie, że to dopiero połowa prawdy. Odpowiednie komisje nadal będą pracować, prawdopodobnie co najmniej do końca rządów PiS.
  12 kwiecien 2017

Sorry, the comment form is closed at this time.