Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Szokująca analiza krwi na żywo…
  NICK o Szokująca wypowiedź ministra A…
  NICK o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  bryś o 3:0 dla Łukaszenki
  jaroslawraczynski o Koniec świata
  zen o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  Us o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o Czy tzw. „paszport szcze…
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  revers o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  revers o Wolne tematy (40 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

O szarej eminencji Polski i Ś.P. Ks. Henryku Jankowskim

Posted by Marucha w dniu 2019-02-25 (Poniedziałek)

W trakcie trwającej nagonki na Ks. Jankowskiego i aktów wandalizmu dorzucam swoje 3 grosze.

Chciałbym zabrać Państwa w nostalgiczną podróż w przeszłość, w czasy kiedy przyszłość rysowała się kolorowo, pokonanie dziesięciu kilometrów marszobiegiem o czwartej nad ranem, po siedmiu godzinach imprezowania na osiedlu studenckim, nie było wielkim wyzwaniem a Minichnikuremek rządził i tworzył zręby przyszłej krainy Polin.

Po powrocie do Ojczyzny ze stażu w korporacji w Niemczech (gdzie w niespełna rok całkowicie wybito mi z głowy wiarę w idiotyzmy typu „zjednoczona Europa”, „wspólny rynek”, „pomoc krajom Europy Wschodniej”) rozpocząłem pracę w jednej z polskich dużych firm.

Prywatnie, miałem to szczęście, że poznałem kilku wspaniałych kolegów o ponadprzeciętnej inteligencji, poczuciu humoru i podobnych charakterach. Stworzyliśmy ciekawą grupę ludzi, którym wydawało się , że mając za sobą rożne przejścia są dojrzałymi mężczyznami.

Przekonanie to u dwudziestokilkuletnich samców, nie mających za sobą rozwodów, walki o dzieci, kontroli z PIP-y i US-u, upadku prowadzonych firm,, spotkań z komornikiem, poronień u żon, które to stały się później naszym udziałem, do tej pory wywołuje u mnie rozbawienie.

Czasy ówczesne (połowa lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku) były bardzo ciekawe.

Było to niedługo po wizytach w polskich firmach słynnych „brygad Marriotta” czyli grup „doradców” bardzo zainteresowanych dokładnym poznaniem potencjału polskiej gospodarki. „Doradców”którzy to, jak opowiadali mi liczni dyrektorzy i często późniejsi przedsiębiorcy, mający z nimi do czynienia, dawali wszystkim zbawienne „rady”.

Rady te nie były zbyt skomplikowane i w przypadku firm produkcyjnych, brzmiały następująco:

 • ograniczać produkcję
 • ograniczać zatrudnienie
 • sprzedawać majątek
 • znaleźć sobie „niszę” i zmienić profil, czyli na przykład: jeśli produkujesz motocykle, zakończ tę działalność i wytwarzaj hulajnogi, bądź jeśli jesteś producentem maszyn dla firm produkcyjnych to koniecznie rozwiąż dział badawczy, sprzedaj sprzęt a nieruchomość wynajmij hurtowniom, mechanikom samochodowym i fryzjerkom.

W tych ciekawych czasach spotykałem się z przyjaciółmi do kilku razy tygodniowo. Wtedy to właśnie w naszym ulubionym pubie poznaliśmy Szarą Eminencję. Eminencja był mężczyzną w wieku około emerytalnym. Powiedział nam, że pochodzi z Irlandii a że nosił imię jednego z irlandzkich Świętych będę go nazywał „Świętym”.

Polubiliśmy „Świętego”, miał poczucie humoru, wiedzę i można z nim było porozmawiać, ćwicząc jednocześnie język angielski, o polityce, ekonomii, historii i o przysłowiowej d… Maryni.

Rozmawialiśmy z nim regularnie przez okres prawie dwóch lat. „Święty” miał charakter pasujący do naszych, podobało nam się kiedy szydził z naszych politycznych panienek, machających ogonami na widok brukselskich polityków w okresie przedakcesyjnym. Nazywał ich mianem przedstawicielek najstarszego zawodu świata, które dawniej Moskwie a ówcześnie Berlinowi i Brukseli …

Szydził z rządu Wielkiej Brytanii, który na początku lat 90-tych ufundował jeden z programów pomocy Polsce w kwocie 25 milionów funtów, co zilustrował kładąc na stole 1 funta i mówiąc, że w skali prywatnych finansów to właśnie odpowiednik tej kwoty.

Informacje na swój temat przekazywał oszczędnie, w ciągu dwóch lat dowiedzieliśmy się, że po raz pierwszy przyjechał do Polski w 1968 roku. Znał zarówno Michnikuremka (Michnika, Kuronia i Geremka) jak i prymasa Glempa. Prowadził w Polsce swój biznes. O ile dobrze pamiętam sporo mówił na temat Okrągłego Żłobu… przepraszam, oczywiście Okrągłego Stołu.

Z biegiem czasu pojawiało się coraz więcej znaków zapytania na temat „Świętego”.

Opowiadał jak zaraz po przyjeździe do Polski interesował się naszym przemysłem stoczniowym.

W samych superlatywach mówił o jednym z trawlerów produkowanych w Polsce. Doceniam jego pochwały naszych inżynierów ale jaki wpływ na fakt, że obecnie nie mamy przemysłu stoczniowego, miała jego opinia pozostanie dla mnie zagadką. Prawdopodobnie taki sam jak na obecny stan polskiego przemysłu miała opinia władz USA, wypowiedziana przez jednego z amerykańskich senatorów do Andrzeja Gwiazdy:

Potwierdzeniem tego byłaby również sytuacja, kiedy to po raz pierwszy zobaczyłem strach w oczach „Świętego”. Kiedy w trakcie jednej z rozmów o gospodarce wspomniałem o polskim wynalazku – niebieskim laserze i stwierdziłem, że powinno się zainwestować i zbudować na bazie tego wynalazku narodowy przemysł, „Święty” ze strachem w oczach pośpiesznie zaczął mówić żeby „tak daleko nie iść”. Niestety nie poszliśmy jako kraj i na Blue Ray-u zarabiają inni…

„Święty” dbał również o to abyśmy nie byli zbyt dumni z naszej historii. Przekonywał nas, że twórcą planu bitwy warszawskiej był: „jego krewny generał Ironside”. Zirytował się kiedy przytoczyłem mu słowa generała Weyganda: „plan polski, bitwa polska i polskie zwycięstwo”.

Irlandzki „Święty” miał również specyficzne podejście do kwestii wiary. Jego ulubionym powiedzeniem było „kick the living Jesus out of them”. O ile znam angielskojęzyczny slang to w nim sformułowanie to brzmi „kick the living shit out of them”, czyli skopać kogoś tak żeby mu zwieracze puściły. Zamiana słowa na g na imię naszego Pana mówi chyba wszystko na jego temat.

Dlaczego zajmuję czas tymi wspomnieniami tym, którzy dotrwali do tej chwili?

Z powodu nagonki na osobę Ś.P. Ks. Henryka Jankowskiego jaka obecnie ma miejsce.

Ja osobiście nie wiem czy Ks. Jankowski dopuścił się zbrodni, o które jest oskarżany czy też nie.

Wiem jednak, że schemat nagonki na księdza, ja sam mogę zastosować. Jeśli Pan Bóg da doczekać śmierci Michnika zrobię „coming out” i wszem i wobec ogłoszę, że: jako dziecko zostałem zwabiony do willi Jaruzelskiego gdzie oprócz gospodarza był Michnikuremek i te cztery osoby mnie wykorzystały. Pomimo, że miałem kochających rodziców, chodziłem jak każdy do szkoły i do Kościoła to jednak zbyt się bałem przyznać komukolwiek. Wykorzystywano mnie wielokrotnie przez kilka lat. Ostatni raz zrobili to wszyscy uczestnicy Okrągłego Żł…, jakiego Żłobu, oczywiście Okrągłego Stołu.

Z tego też powodu żądam po milionie odszkodowania od wszystkich uczestników tego wydarzenia bądź od ich spadkobierców oraz do przewrócenia WSZYTKICH pomników osób, które przy Żłobie „negocjowały”.

Przyznacie Państwo, że to dosyć proste zagranie.

Co ma wspólnego Ks. Jankowski ze „Świętym”? Przez niego dość gwałtownie zakończyła się znajomość z „Irlandczykiem”.

Pewnego dnia „Święty” zapytał nas co sądzimy o ks. Jankowskim bo on i jego przyjaciele uznają go za „tłustą świnię”. Na moją odpowiedź, że dla nas to wzór kapłana i że powinno być takich więcej obruszył się i nazwał go antysemitą. Odpowiedziałem, że nazwanie Żyda Żydem to nie antysemityzm tylko stwierdzenie prawdy.

Rzucił w nas lansowanym wówczas argumentem, że Żydów w Polsce nie ma, a jeśli nawet są to jest ich tylko tysiąc. Na tę typową haggadę (sami Żydzi twierdzili, że jest ich 2,5 tysiąca a Szymon Szurmiej mówił o 4,5 – milionowej diasporze polskich Żydów) parsknąwszy śmiechem powiedziałem że jeśli jest ich tysiąc to wszyscy występują w telewizji a w rzeczywistości jest ich co najmniej pół miliona a prawdopodobnie grubo powyżej miliona, przywołując Michnikuremka, Mazowieckiego i całą Unię Wolności.

Kiedy ryknął, że jestem taką samą antysemicką świnią jak ks. Jankowski, z zaciśniętymi zębami zacytowałem mu definicję Waldemara Łysiaka, że antysemita to ktoś kto postrzega Żydów takimi jakimi naprawdę są a nie jakimi chcieliby być postrzegani.

Wtedy „Irlandczyk”, jak mówi młodzież, ześwirował.

Widok czerwonego na twarzy, zaplutego, krzyczącego mężczyzny mającego ponad 60 lat, wymachującego mi pięściami przed nosem, do tej pory czasami staje mi przed oczami.

Odchyliwszy się w krześle do pozycji bardziej leżącej niż siedzącej ręką na wysokości bioder dałem mu znak.. (bez głupich domysłów proszę) żeby się oddalił.

Wybiegł w chwilę później, przez kilkadziesiąt dalszych sekund zapewniając nam, pozostałym gościom pubu i ówczesnemu właścicielowi, który jest Żydem, dodatkową darmową rozrywkę. Tak zakończyła się moja znajomość z jedną z Szarych Eminencji wykuwających podstawy Polin.

Jak wspomniałem, nie wiem jakie grzechy obciążają sumienie Ks. Henryka Jankowskiego. Wiem jednak, że prostacka nagonka i nienawiść zaplutego „Irlandczyka” świadczą na jego korzyść.

Świeć Panie Boże nad jego duszą.

http://korpomul.neon24.pl/

Komentarzy 25 do “O szarej eminencji Polski i Ś.P. Ks. Henryku Jankowskim”

 1. jamek said

  Takimi filmami syjoniści chcą wymordować Polaków.

 2. Plausi said

  O cnocie przekory

  Nie mamy zbyt wiele iluzji odnośnie kleru, który w swej znacznej części jest zdemoralizowany, o warstwach kierowniczych, to nawet nie warto wspominać:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  Kler bezspornie odegrał wielką rolę w podboju Polski przez siły reprezetowane przez „świętego” w tej opowieści. Także ks. Jankowski odegrał niemałą rolę w tym podboju, wszakże to co nam przeszkadza, to fakt, że chodzi o akcję zorganizowaną przez w/w siły i uważamy za krańcowo nierozważne wspieranie tych sił w ich akcji, tym bardziej, że nie jest to jedyna:

  http://ewinia-nowyekran-pl.neon24.pl/post/147860,rolnicy-przeciw-handlowi-dziecmi-pawel-bednarz#comment_1534099

  w innym miejscu ostrzegaliśmy przez tą „świńską elitą maranów”,

  https://marucha.wordpress.com/2019/02/23/w-zachodnim-chlewie-wieprze-i-prosiaki/#comment-814598

  z którą przed pół tysiącleciem mieli do czynienia Hiszpanie i ta zaraza, jak syfilis, przenosi się z jednego społeczeństwa na drugie, toczą je swymi kilakami.

  W tej sytuacji jest przekora wobec tej akcji propagandowej maranów cnotą. Nie potrzebujemy „GW”na, aby stwierdzić, kto naszemu społeczeństwu najbardziej zagraża.

 3. Boydar said

  Nie. Takimi.

  http://aktivist.pl/cipka-polska-animacja-ktora-podbila-swiat/

 4. lopek said

  Cóż znaczy ta kalumnia wobec księdza Jankowskiego – kiedy cały naród polski czarci pomiot nurza w kalumniach „polskich obozów śmierci” czy takim oto stwierdzeniem, że Polacy zamordowali więcej Żydów od Niemców w czasie II WŚ.
  Wniosek?
  Jezus Chrystus ostrzegał – dobitnie i wyraźnie – oraz uczył jak nie dać się przerobić na szatańskie odchody.

 5. Peryskop said

  Na Neonie od niedawana uaktywnił się desant kilku trolli wpływu.
  Jednym z nich jest @korpomul – nicek sporo mówi sam za siebie.

 6. Jowram said

  Obronię Gdańsk przed eurokomuną i inwazją imigrantów. Nie będą Niemcy i Żydzi uczyć nas historii, nie będą zboczeńcy wychowywać naszych dzieci – zaczyna kontrowersyjnymi tezami swój spot Grzegorz Braun.
  Całe życie czekałem na takie slowa. Oto dzisiaj spełniły się słowa proroka Izajasz.

 7. NICK said

  Jeszcze pomilczę.
  Ganiąc za błąd nieszukania.
  Prawdy o… . Pra-łacie-solidarności.
  Ganię.

 8. NICK said

  I Gwiazda i Walentynowicz i bolek i… .
  W jednej Bry-gadzie. Gidzie.
  Gdzie?
  Stali.
  Wódę chlali.
  Razem.

  https://www.google.com/search?q=jankowski+wodka&client=firefox-b-d&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=YVVi9mpGm6DzRM%253A%252CpnG-m63sdgTCAM%252C_&usg=AI4_-kRaMGf2lpVchcOKxZ7w1GWn8Rlwsw&sa=X&ved=2ahUKEwjdjv3jxtfgAhUniYsKHTbgAYMQ9QEwA3oECAYQBA#imgrc=iG0_57L82SHdVM:

  http://buzz.gazeta.pl/buzz/1,163510,4773138.html

 9. Kojak said

  Zydowskie syjonistyczne kurwy uruchomily dzika nagonke na Ks Jankowskiego bo on zwrocil prezycyjnie na nich uwage , ze te kurwy zajmuja wszystkie wazne stanowiska w Polsce i nagminnie posluguja sie falszywymi nazwiskami ! Cale szczescie ze stoczniowcy daja odpor tym zdegenerowanym bydlakom bez zasad i zadnych norm moralnych ! Widac ze zydowstwo jest zdolne do kazdych dzialan kryminalnych nawet najbardziej plugawych i odrazajacych ! Maja w koncu w tym praktyke, wymordowali w okresie komunizmu dziesiatki milionow ludzi ! To zydowscy mordercy i kaci sterowali aparatem terroru !!!

 10. JADAM said

  ad 7) . 8) –
  mądry mówi / pisze , co CHCE , ABY INNI Z TEGO POŻYTEK MIELI , a mądry inaczej – mówi/pisze , co wie
  ;-(

 11. korpomuł said

  Re 5 Peryskop – a któreż to z moich, ostatnio dodanych postów świadczą że jestem trolem?

  Jestem bardzo ciekaw…

 12. Easy Rider said

  Dyskutuje się teraz jedynie o kwestii pedofilii ks. Jankowskiego, jakby celowo przemilczając znacznie ważniejszą społecznie i historycznie kwestię – a mianowicie jego agenturalną działalność jako współpracownika SB o pseudonimach „Delegat” i Libella”.

  https://nczas.com/2018/12/04/afera-wokol-niezyjacego-ksiedza-pralata-jankowskiego-slawomir-cenckiewicz-zwraca-uwage-na-ciekawy-aspekt/

  https://www.wprost.pl/kraj/10193365/borusewicz-mam-dowody-na-to-ze-ks-jankowski-byl-agentem-sb-i-na-mnie-donosil.html

  Dziwne, że to nie z powodu współpracy z SB (w tym donoszenia na Annę Walentynowicz) dokonano obalenia jego pomnika. A tak właściwie, to wiadomo, kto i dlaczego stał za postawieniem tego pomnika? Czy coś przeoczyłem, śledząc bieżące wiadomości?

  Postać w ogóle kontrowersyjna, delikatnie mówiąc, na pewno nie kandydat na stawianie na piedestale. Temat jest wielowątkowy, natomiast chciałbym zwrócić uwagę tylko na jeden fakt – czy to przystoi księdzu, aby firmować swoim wizerunkiem alkohole? Choćby nawet to było wino mszalne, a nie było, a przecież w projekcie była nawet wódka „Jankowski” z takimże wizerunkiem. Pojawia się jednak pytanie, na ile Henryka Jankowskiego, przy jego stylu życia można jeszcze nazywać księdzem, czy raczej politykiem i biznesmenem?

 13. Peryskop said

  A to jeszcze ciepła afera choć sport jakby zimowy

  https://oko.press/ksiadz-jankowski-olchowik-curlin/

 14. Peryskop said

  Re 10
  Choćby ten niniejszy.

  A czy podasz linki do swych wcześniejszych postów, pls ?

 15. Rokitnik said

  Ks.Jankowski Henryk…s.p. niestety, – to protoplasta Rabe Rydzyka Tadeusza ( wciaz zyjacego). Nie zauwazyliscie?

  ——
  Nie.
  Admin

 16. „W kolejnej UTOPII,to jest z wiarą w WOLNY RYNEK,liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI”.

 17. NICK said

  Peryskop czasem tam.
  Lecz widać poprawę.
  Korpomuł.

 18. Rokitnik said

  Rozumiem ze p.Gajowy uwaza iz fanaberie i dziwactwa sp.Ks. Jankowskiego to tylko folklor ( ubiory, obwieszanie sie medalami, promowanie wlasnym nazwiskiem alkoholi etc.)?
  KSIADZ Katolicki do INNYCH celow jest powolany… a ten blichtr swiatowy po prostu jemu i k a z d e m u kaplanowi, po prostu nie przystoi ! Ponoc i ON mial caly Episkopat w swojej ” sakwie ” – kubek w kubek jak pozniej – Rebe Rydzolek!?
  Owo pomaganie robotnikom i innym bylo tak wielo watkowe, ze mozna bylo odniesc wrazenie, iz robli to albo dla poklasku albo do przykrycia innych zle kojarzonych sie osob? Samo obnoszenie sie z ” przyjaznia „, z Bolkiem Walesowym , to byl obciach albowiem K A Z D Y , kto byl w poblizu musial widziec, jaki to imbecyl, bufon i pozer pierwszej wody!??
  No…ale jak bylo sie z rozpedu takze w szeregach Ubecji… to trudno sie dziwic?

  Ps. Znalem kilku wybitnych ksiezy” obrotowych. ” Wszyscy jakos dziwnie, mieli powiazania z jawnymi i tajnymi sluzbami. Wszyscy jak jeden osiagneli szczyty ” ziemskiej kariery ” i…wszyscy przepadli, /doslownie /, przez grzeczy cilesne ! ( ks.Longin Tolczyk, ks. Henryk Ostach )

 19. Syjonistyczna hołota bezkarna w IIIŻydo-RP/Polin – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/02/25/syjonistyczna-holota-bezkarna-w-iiizydo-rp-polin/

 20. Jowram said

  Ręce precz od kapelana.

 21. Marucha said

  Re 19:
  Z tego nie wynika, by:
  – prałat Jankowski był pedofilem
  – był donosicielem
  – lizał dupę rzydom, jak ks Rydzyk
  – kiedykolwiek występował przeciwko polskiej racji stanu.

 22. revers said

  lub zbeszeczeszczone kaplice na kalwarii-Panewickiej

  https://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/190229611-Zbezczeszczono-kaplice-na-Kalwarii-Panewnickiej.html?fbclid=IwAR3mHrvk3t9FeqAgjbUU7sJzKjg0U3b0Tkag6tBeGu73l8gNwkk-kGOonCs

  Co laczy 3-ech obalaczy pomnikow ksiedza pralata Konrada Korzeniowskigo, Rafał Suszeka i Michał Wojcieszczuka z Warszywy oprocz tego ze podobno studiuja na uniwerku Wawskim, oraz brali udzial w w wtargnieciu na scene z zespolem Churu Aleksandrow w Bydgoszczy i trzymali flagi polską i ukrainskaa i transparenty – „Kremlowski faszyzm won za Don” i „Chwała Ukraińcom walczącym za wolność waszą i naszą”.”

 23. revres said

  lub zbeszeczeszczone kaplice na kalwarii-Panewickiej

  https://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/190229611-Zbezczeszczono-kaplice-na-Kalwarii-Panewnickiej.html?fbclid=IwAR3mHrvk3t9FeqAgjbUU7sJzKjg0U3b0Tkag6tBeGu73l8gNwkk-kGOonCs

  Co laczy 3-ech obalaczy pomnikow ksiedza pralata Konrada Korzeniowskigo, Rafał Suszeka i Michał Wojcieszczuka z Warszywy oprocz tego ze podobno studiuja na uniwerku Wawskim, oraz brali udzial w w wtargnieciu na scene z zespolem Churu Aleksandrow w Bydgoszczy i trzymali flagi polską i ukrainskaa i transparenty – „Kremlowski faszyzm won za Don” i „Chwała Ukraińcom walczącym za wolność waszą i naszą”.”

 24. Rokitnik said

  Panie M / Gospodarzu / Oczywiscie ze NIE wynika z mojego wpisu, ze zdradzal polska racje stanu…albowiem i wsrod ” sluzb ” jak sie okazuje, bywali takze Narodowi patrioci, chociaz ichna sitwa, cieszyla sie ZLA SLAWA ( nie bez powodow ). !
  Nie przypisuje sp.Ksiedzu Jankowskiemu zboczenia czy ordynarnego donosicielstwa? Mysle, ze to nie ten POZIOM inwiglacji owych sluzb?. Ale…znajac TAKZE wielu wspanialych Ksiezy, wyraznie ten kapelan Solidarnosci jakos o d s t a w a l od normy?

  Panie Jawram. Moze pan pokrzykiwac…ale za zycia ks.Jankowskiego, bardziej kojarzyl mi sie z Clownem, niz dusz pasterzem?
  Mysle, ze mial nadmiernie napompowane EGO…zas zmysl biznesowy, swoboda dzialania(?) i FORSA ktora automatycznie generowal, nanosila jednak szramy niejasnosci na te postac? TO budzilo moje zdziwienie…
  Trzeba wszak pamietac, ze KLER w owym czasie, byl nadzwyczaj SEKOWANY przez wiadome sluzby ( + dyrektywy Partyjne z samej gory )…a tu i owdzie, wyrastaly takie ” rodzynki obrotowe „? Do wyzej wymienionych dziwnych ksiezy, dopisalbym jeszcze Ks. Jozefa Tishnera. O ile z dwoma juz wymienionymi mialem bezposrednia stycznosc, tak owego ” filozofa goralskiego „, nie spotkalem, mimo listow polecajacych. I…ostatecznie / znajac dzisiaj wiecej, jak kiedys / uwazam, dobrze sie stalo !

 25. Być może dla niektórych wzorem dobrego pasterza jest nieżyjący bp A.Orszulik, uczestnik obrad „okrągłego stołu”, kawaler Orderu Orła Białego i rezydent wywiadu NATO w latach 1980.

  https://www.wprost.pl/galeria/11266/dokumenty-hiszpanskiego-wywiadu-dotyczace-jacka-czaputowicza.html (druga strona dokumentu)

  A może ks. S.Małkowski

  Żydzi walczą z PRL. Październik 1979, Warszawa, głodówka członków KOR w kościele św. Krzyża.
  Z przodu od lewej: Antoni Macierewicz, Adam Michnik, ksiadz Stanislaw Małkowski (Polak), Jacek Kuroń, Kazimierz Wóycicki, z tyłu siedzą: Konrad Bieliński, Mariusz Wilk, Kazimierz Janusz.

Sorry, the comment form is closed at this time.