Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Po co Polsce Izrael?

Posted by Marucha w dniu 2019-02-26 (Wtorek)

Po co Polsce Izrael? To pytanie, które zadaje sobie w ostatnich dniach każdy rozumny i uczciwy Polak. Towarzyszy mu równie istotne drugie: czy Izrael zrobił kiedykolwiek coś dla Polski i dla polskich wartości cywilizacyjnych – czyli chrześcijańskich?

Jedno wydało ich plemię

Odpowiedź  na drugie pytanie w świetle faktów jest negatywna i daje podstawę do negatywnej odpowiedzi na pierwsze. Jeśli Izrael – w przeciwieństwie do Polski, która realizuje jego interesy na forum międzynarodowym i w polityce wewnętrznej – nigdy niczego nie uczynił dla nas i dla naszych wartości cywilizacyjnych – to do czego  jest nam potrzebny?  Przecież wieki całe Polska istniała i rozwijała się pomyślnie bez Izraela.

Tylko dlatego mamy popierać jego politykę, że egzotyczny i szkodliwy dla nas „strategiczny sojusz” z tym państewkiem bliskowschodnim zawarł Lech Kaczyński? Pora więc zrewidować jego sens na gruncie polskich interesów. Pora także przyjrzeć się potężnemu lobby żydowskiemu w Polsce, realizującemu interesy Izraela sprzeczne z polskimi. Być może w lobby tym jest więcej Polaków niż przypuszczamy, ponadto – nie obejmuje ono wszystkich polskich Żydów, wśród których są także lojalni wobec państwa polskiego i Polaków.

„Strategicznego sojuszu” z Izraelem nie usprawiedliwia jeszcze bardziej „strategiczny sojusz” z USA. Wystarczy przypomnieć w tym miejscu samodzielną politykę Turcji należącej do NATO czy innych członków tego bloku i jednocześnie członków UE, popierających wbrew tandemowi USA-Izrael walkę Palestyńczyków o własne państwo, a także sprzeciwiających się zerwaniu paktu nuklearnego z Iranem. To, że w ramach „polsko-amerykańskiego sojuszu” nie ma miejsca na polską politykę wobec Izraela, Iranu i całego Bliskiego Wschodu – podobnie jak wobec Rosji i Ukrainy –  jest winą wymienionego lobby, łączącego się w swych działaniach z lobby amerykańskim.

Trzeba zatem w różnych środowiskach dokonać odważnego rachunku zysków i strat w relacjach z Izraelem i uzależnić je wyłącznie od polskich korzyści i polskich wartości cywilizacyjnych.

W tym miejscu rodzi się jednak pytanie fundamentalne: czy są możliwe jakiekolwiek polskie korzyści we współpracy z państwem  terrorystycznym, okupującym cudze ziemie, obarczonym winą ludobójstwa dokonanego na Palestyńczykach, odpowiadającym wraz  z USA i ich sojusznikami arabskimi  za zniszczenie chrześcijaństwa na Bliskim Wschodzie (nade wszystko w Iraku i Syrii), posiadającym niekontrolowaną przez żadną instytucję międzynarodową broń nuklearną, łamiącym prawo międzynarodowe?

Czy jest możliwe osiągnięcie polskich korzyści z państwem, które uprawia  w swojej polityce antypolonizm, zamanifestowany ostatnio przez jego najwyższe władze na – i po – antyirańskiej konferencji w Warszawie? Służalczy sojusz Polski z Izraelem jest potrzebny lobby izraelsko-żydowskiemu i amerykańskiemu w naszym kraju i poza nim. Te dwa środowiska czerpią bowiem z niego  korzyści, nie zaś Polska. One też starają się utrzymywać  polskie społeczeństwo w posłuszeństwie i strachu wobec swojej polityki, wykorzystując w dyscyplinowaniu Polaków trzy  maczugi,  opatrzone hasłami:
1. walka z antysemityzmem,
2. pamięć o II wojnie światowej to wyłącznie pamięć o holokauście oraz jego sprawcach głównych (Niemcy)  i pomocniczych (Polska),
3. Zagrożeniem dla Polski jest Rosja, która przygotowuje się do wojny z nami.

Obecny kryzys na linii Polska-Izrael jest sprawdzianem siły tych dwóch lobby. Albo zwycięży ich interes, albo Polski. I tu wystarczy na wstępie odważne myślenie w świetle prawdy  oraz rozumne działanie, aby Polska zachowała swoją godność i wypracowała suwerenność w polityce nie tylko bliskowschodniej, ale również wschodniej i unijnej.

Nasza historia po 1989 roku mówi jednak, że elit rządzących naszym krajem nie stać ani na odważne myślenie w prawdzie, ani na rozumne działanie. Jest im całkowicie obca dewiza sapere auso. Jedynie zatem suweren może  je wymienić przy urnie. Musi jednak podjąć trud samodzielnego myślenia według wartości,  a co za tym idzie –  odrzucenia paradygmatu amerykańsko-izraelskiego w polityce jako bezalternatywnego.

Najważniejsze nie dać się zastraszyć kłamstwom, intrygom, pogróżkom. Nie dać się na nowo zniewolić mitom o wybraniu  przez ducha dziejów w historii ludzkości jednego narodu ponad inne narody i jednego państwa ponad inne państwa. Trzeba nieodmiennie powtarzać, że idea narodu wybranego ma znaczenie wyłącznie teologiczne, ale nawet na gruncie teologii nie jest zrozumiała wobec faktu, iż naród ten skazał Boga-Człowieka na śmierć krzyżową.

Na każdym innym poziomie wszystkie narody są jednakowo równe w statusie swojego istnienia. Nie ma narodów złych i dobrych. Są jedynie narody, które – jak podkreślał prymas tysiąclecia Stefan Wyszyński – wciąż na nowo stają się w swym działaniu złe bądź dobre. Jeśli naród wybrany ma znaczenie wyłącznie teologiczne, to tym bardziej nie można mówić o analogicznym dla jego istoty „państwie wybranym”. Izrael powstał na gruncie prawa międzynarodowego i tylko w kategoriach tego prawa powinien być traktowany.

Oddzielny problem dla zastraszanego przez obcą propagandę polskiego społeczeństwa stanowi fałszywa – wymyślona przez wrogie chrześcijaństwu środowiska – koncepcja cywilizacji judeochrześcijańskiej, jakoby bliskiej Izraelowi. Wystarczy pobieżna wiedza z zakresu historii i teorii cywilizacji, aby odrzucić tę koncepcję. Nie było bowiem i nie ma takiej formy cywilizacyjnej i nie można jej stworzyć, gdyż nie pozwalają na to czynniki kształtujące cywilizację – całkowicie różne na gruncie judaizmu i chrześcijaństwa, wynikające z odmiennej filozofii człowieka i filozofii wartości. Poświadcza to choćby quincunx – pięciomian bytu zdefiniowany przez Feliksa Konecznego – łączący wartości podstawowe zarówno dla życia jednostki, jak i społeczeństwa: prawdę, dobro, piękno oraz zdrowie i dobrobyt. Każda z tych wartości na gruncie chrześcijaństwa ma chrystocentryczny wymiar, odrzucany przez judaizm. I to wystarczy, aby przestać mówić o cywilizacji judeochrześcijańskiej.

Aby nadać partnerski, oparty na prawie międzynarodowym,  charakter stosunkom Polski z Izraelem należy zweryfikować polską dyplomację i szukać dróg naszego umocnienia na forum międzynarodowym. Nasza samotność w konflikcie z Izraelem to czerwona kartka dla elit rządzących Polską  w imię obcych interesów.

Nawet osławiona Grupa Wyszehradzka porzuciła Polskę, oskarżaną przez Izrael i USA o współudział w holokauście. Jej premierzy pojechali bez Polski do Jerozolimy  – nieuznawanej przez ONZ stolicy Izraela – aby w prowokujący sposób załatwiać z nim swe drobne interesy. Tu nie wystarczy sama świadomość cynizmu jerozolimskich rozmówców, faktu, iż gospodarz spotkania bezpodstawnie oskarża Polskę o współudział w holokauście, a jego goście reprezentują państwa współpracujące z hitlerowskimi Niemcami. Tu jest konieczna dobrze przemyślana reakcja Warszawy.

Możliwości mamy znikome, ale trzeba wziąć pod uwagę każdą. Najpoważniejszą i pozytywną dla nas w skutkach byłoby nawiązanie współpracy z Rosją. W sposób spektakularny należałoby wycofać się z antyrosyjskich pozycji. W zakresie minimum oznaczałoby to wykonalne w najbliższym czasie przyjęcie wobec Moskwy postawy Węgier czy Włoch. Współpraca Polski z Rosją byłaby dla nas kartą przetargową w relacjach nie tylko z USA i Izraelem, ale jednocześnie z Niemcami i Francją.

Do tego trzeba jednak męża stanu na czele Polski, a nie prezesa jednej partii, który skoncentrował się ostatnio na budowie bliźniaczych wież w stolicy Polski ku czci swojego rodu – równolegle do postawienia w centrum Warszawy pomnika swojego brata,  przyćmiewającego pomniki św. Jana Pawła II i Józefa Piłsudskiego. Do tego trzeba nade wszystko radykalnej wymiany składu polskiego parlamentu. Czy Polacy zdadzą historyczny egzamin przy urnie wyborczej? To pytanie wciąż otwarte.

Anna Raźny
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 120 do “Po co Polsce Izrael?”

 1. Peryskop said

  Anna R. ma cojones @@

  Ma.
  Admin

 2. NICK said

  „historyczny egzamin przy urnie wyborczej? To pytanie wciąż otwarte.”

  Wszystko dobrze, zwłaszcza z Rosją ale urny to Nam zostały; innego rodzaju.

 3. Marek said

  Zabrakło wskazania, komu wrzucić poparcie do urny.
  Prawdopodobnie, nawet pani Anna Raźny nie wie.

 4. Plausi said

  Zasługi żydów dla Polski

  są niestety mało znane, choćby ta:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Efrai

  kótra była wręcz warunkiem do późniejszego rozkładu państwa polskiego. Nie ma żadnej gwarancji, że żydowscy rezydenci nie powtarzają akurat operacji Efraima. Muzeum Polin zostało wystawione ku czci Efraima i jemu podobnych. Czy naród polski może jeszcze niżej upaść ?

 5. Marcin said

  Ostatnie pytanie już jest zamknięte zanim zostało otwarte.

 6. lopek said

  „Po co Polsce Izrael?”
  =============
  Pytanie powinno brzmieć:
  po co V, polskojęzycznej kolumnie na co dzień żrącej polski chleb – Izrael?
  Ano po to – aby po zamordowanej w ubiegłym wieku Polsce – posprzątać tutaj ten teren z Polaków.
  Wniosek?
  Zrozummy wreszcie, że bardzo sobie szkodzimy, kiedy uważamy, że mamy nadal Polskę i to Wolną Polskę – która nas przytuli w potrzebie – czy ot tak – bez potrzeby. W jakiej to komfortowej sytuacji byłby kiedyś pan, tołażysz Hitler – gdyby Polacy w latach 1939 do 1945 uważali, że nadal maja wolną Polskę – o co postarałby się Joseph Goebbels- gdyby działał on w naszych czasach.

 7. […] lopek said 2019-02-26 (Wtorek) @ 12:21:26 […]

 8. Birton said

  oto żydowska szkoła:
  http://lauder-morasha.edu.pl/
  do której uczęszczały żydowskie dzieci premiera Mateusza Morawera

 9. PaniWoźna said

  Do sterowania ręcznego Polin 🙂 Raczej „po co Polakom taki partner seksualny”.

 10. Olo said

  Dobrze że autorka powiedziała o tym głośno – izrael jest w pełni odpowiedzialny za wymordowanie syryjskich i irackich chrześcijan oraz za holokaust na narodzie palestyńskim. To zbrodniarze i bandyci, których miejsce jest w więzieniach lub na szubienicy. Na pewno nie wśród cywilizowanych ludzi.

 11. ojojoj said

  „… nie obejmuje ono wszystkich polskich Żydów, wśród których są także lojalni wobec państwa polskiego i Polaków..”

  Nie ma zadnych lojalnych zydow wobec nie zydow, tak jak nie ma umiarkowanych dobrych islamistow. Przez takie wtracanie nieprawdy, tylko sie maci w glowach nieobeznanych z faktami.

  Wyglada tez na to, ze ta pani nie ma pojecia kim byl Katz i Sujman.

 12. Birton said

  ad 10
  innymi słowy ( konstrukcja IF -> THEN):

  Ponieważ :
  ISIS to robota Izraela
  ISIS jeszcze nigdy nie pokąsał ręki swego żydowskiego dobrodzieja
  ISIS stworzył i wspiera ten, kto ma w tym interes w osłabieniu, zubożeniu, wyludnieniu
  ISIS ochrania żelazna pięść Izraela – USA
  to :
  Izrael i USA odpowiadają za ludobójstwo na Bliskim Wschodzie w szczególności chrześcijan. Netanyahu i Obama to ŻYDOWSCY ludobójcy i powinni być sądzeni, Norymberga II. Teraz dołączył do nich sługus żydostwa wszelakiego – Trumpstein.

  I – Israeli
  S -Secret
  I – Inteligence
  S – Service

 13. Olo said

  Równie dobrze można byłoby zadać pytanie – po co organizmowi człowieka tasiemce i inne płazińce?

 14. Pani Anno, Polska poszukuje Sobieskiego, Kościuszkę a nie kolorowych hebrajczyków czy przebierańców w Polsce.
  Nawet w Izraelu zaczyna brakować białych hebrajczyków.

  Pomijam biedę i szykany przeciw hebrajczykom, popierających judaizm.
  O jakim Izraelu jest temat?Z przewagą populacji arabskiej?Czy też o Izraelu z bombami atomowymi?

 15. Abc said

  Po to samo co u teściowej ostatni żywy ząb.

 16. Plausi said

  ANTYŻYDOWSKOŚĆ, ważny atrybut racjonalnego patriotyzmu

  https://marucha.wordpress.com/2019/02/25/powierzchnia-i-glebia/#comment-814730

  Ostatnie dwa wieki polskiej historii można łatwo ująć:

  https://marucha.wordpress.com/2019/02/08/trudna-sytuacja-zydow-w-szwecji/#comment-811658

  12, Birton
  Daesh, podniesiony przez żydowskie media do rangi „państwa” i żeby chucpa była jeszcze większa to „islamskiego”, jest istotnie produktem talmudycznej wykładni islamu, i w swym zamiłowaniu do sadystycznej rzezi, wywodzi bezpośrednio z księgi Estery:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  podobnie zresztą jak rzeź na Wołyniu.

 17. Martusia said

  No, wlasnie z tym poparciem do urny i to tuz przed wyborami jest niewyrazna sutyacja. Madrale nasze cenione autorytety takie H.Pajak, A.Razny. K.Karon. S.Michalkiewicz – albo nic nie mowia w temacie albo nie widza alternatywy oprocz obecnych pełzaczy zanuzonych w szambie. Dzis tak posluchalam Pajaka na Cepowislach i radzil glosowac na tych szmabiarzy bo w przeciwnym wypadku wygra chachłak Schetyna z innymi teczowymi mendami. Czy to jest madra odpowiedz? Moim zdaniem absolutnie!! Bo nic sie nie zmieni, najwyzej na gorsze, chociaz mi sie wydaje, ze juz gorzej byc nie moze.
  Jak nie bedziemy popierac aktywnie Narodowcow to znikna ze sceny politycznej i okruchy nadziei wraz z nimi znikna. To sa madrzy mlodzi ludzie, ktorzy nie maja plecow zmijowych do rozpropagowania ich partii a tworza patriotyczny kregoslup polityczny w kraju i nalezy im pomoc bez wzgledu na uznanych suflerow. Nie ma innego wyjscia i musimy dac im szanse bez wzgledu na przewidywalne wyniki. Poczatki zawsze sa trudne, ale od czegos, kogos trzeba zaczac zeby zmienic zle farum, ktore przesladuje Polske.

 18. Kula said

  Boze jedyny jak mi sie Noz w kieszeni otwiera.Przepraszam on mi sie juz dawno otworzyl To znaczy ………………..[POLACY BIERZMYSIE DO ROBOTY)
  By te ””””””””imitacje ludzkie USUNAC z powierzchni ziemi .A jesli nie TO oni USUNA NAS ?
  WYBIERAC GOIE POLSKIE.

 19. wystarczy w zupelnosci jak Polacy beda nadal przestrzegac nauk chrystusowych ? a PIS i PO beda nadal gnoic Polakow jak do tej pory:):) a winni beda oczywiscie palestynczycy i ruskie:)

 20. Rokitnik said

  Pani Martusiu,
  Narodowcy to bardzo szerokie grono i przewaznie cierpiacy na ” wodzostwo „, co objawia sie tym, ze co frakcja to WODZ?!
  Teraz zaswitala jakas nadzieja, bo Posel Winnicki zdecydowanie p o p i e r a p.Grzegorza Brauna ?! A co knuje prawie nie widoczny medialnie 3 z ” muszkieterow ” ugrupowania p.Korwin Mikke? Oby nie skonczylo sie to ponownym blamarzem politycznym? Jak wiec widac, z tej maki MOZE BYC chleb – ale moze tez wyjsc GNIOT – calkowicie pograzajacy ten nurt ?

  My juz tyle przezylismy zawodow – ze teraz wszystko jest NIEPEWNOSCIA ?? Ale swiatelko w tunelu…JEST ! Pozdrawiam…

 21. Maverick said

  Pamiętajmy Intel to izraelska korporacja, i ten procesor ma wbudowane funkcje szpiegowania na gojach. To tylko mały pstryczek w nos, gdy zostanie wdrożona technologia G 5 lucyfer i żydowscy bankierzy przejmną kontrolę nad każdym indywidualnym człowiekiem,

  Co nowego szukują nam technologicznie możesz zacząć oglądać od 52 minuty,

 22. Martusia said

  Proszę Pana Rokitnika ja zdaję sobie sprawę, że w skład narodowcow wchodzą rózne frakcje. I wiadome jest co za mendy ich dziela, obiecuja im pierwsze miejsca na liscie i zadny kariery element daje sie na to nabrac. W jednosci sila rozbita i wykiwana ( w ostatnich wyborach Kukiz taki numer im walnal). Ale. obecnie ja mam na mysli Ruch Narodowy Roberta Winnickiego. Jest najbardziej zorganizowany, ale biedny brak mu srodkow na przeprowadzenie z rozmachem kampanii przedwyborczej. Oni nie rzadzili, nie spolkowali przy znanym stole, wiec mozna imm, tylko im zaufac no bo komu jak nie im? Starym, znanym lujom co przelajdaczyli nasz kraj? W porownaniu do nich to narodowcy to naprawdę swieza krew, patriotyczny aktyw i wysokim ilorazem inteligencji , intelektualisci w porownaniu do kaczek, wystarczy posluchac Winnickiego, Bosaka co maja do powiedzenia i podziwiac co mowia, jak mowia i jakim jezykiem sie wyslawiaja. Moze za madrze, bo zeby sie przebic do swiadomosci przecietnego wyborcy to raczej wskazane byloby uzycie prostych srodkow przekazu, po to zeby byly przez kazdego nalezycie odbierane i zrozumiale. Przeciez to sztuka mowic o waznych problemach prostych jezykiem. Sek w tym, ze narodowcy sa szczerzy, nie kamufluja swojego programu i nie obiecuja gruszek na wierzbie,a elektorat w przewazajacej masie, spragniony „dobrych zmian” i trudno uwierzyc, ze doceni perly wsrod wieprzy. Swiatelko, a moze swiatlo w tunelu jest, ma Pan racje.

  Wszystkiego najlepszego

  Martusia

 23. Martusia said

  Zapmnialam dopisac, ze jest profesor JRNowak, kochana „pszczolka” robi co moze zeby Narodowcom iwraz koalicja – pomoc i tym samym nam. Jaki zal, ze tak malo mamy Nowakow w kraju. Starszy czlowiek a daje z siebie wszystko, nie zaluje zdrowia, zeby tylko Poske dzwignac z kolan.

 24. Maverick said

  Pospieszalski o tym jak żydowscy ekawudziści dalej tworzą nam fałszywą historię.

 25. Boydar said

  Zwłaszcza Kościuszki, Panie Lipski.

  Czy poprzednio nie nazywał się Pan przypadkiem Brandenburski ?

 26. Bogusz said

  Ad.21 całkowicie się zgadzam z Panią, sam od dawna postuluję, ze tylko Ruch Narodowy może uratować naszą Ojczyznę i przerażenie mnie ogarnia jak ludzie ida na lep programów socjalnych podnoszonych przez PiS nie zdając sobie sprawy, że na te świadczenia zostaną zaciągnięte nowe długi, których nie będą w stanie spłacić nawet nasze wnuki. Przykro się na tą ciemnotę patrzy
  Pozdrawiam

 27. Re: 21 Martusia…
  Zaraz, zaraz, te zydowskie k…rwy przelajdaczyli nasza Ojczyzne, za miliczacym przyzwoleniem „tubylcow” (jak mawia S.Michalkiewicz), a wiec kto ponosi wine??? Ci co kradna czy ci co na ten fakt przyzwalaja???…
  Prosze nie uprawiac „podwojnego standardu”, bowiem praktycznie wszystko bylo wylozone „czarno na bialym” i o zadnej pomylce nie mogloby byc mowy…

  Natomiast inna kwestia jest do dyskusji jest naiwnosc, latwowiernosc, czy zwyczajna glupota wiekszosci naszej „polskiej gawiedzi”, ktora oczekiwala „gruszek na wierzbie” z zydowskich „paszcz” politycznych…

  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 28. Olo said

  Te 26 – Pan Bogusz

  żyd nic nie da za darmo. Najpierw jednemu ukradnie, potem da drugiemu, żeby później mieć go z czego okraść. Dobrze ich znamy od średniowiecza. Jak mało kto…

 29. Voodoosch said

  „Po co Polsce Izrael?”
  Tego nie wiem ale wiem po co Izraelowi Polska, a raczej Polin. Zydzi tak wlasnie ten kraj postrzegaja, jako ich wlasny. Przed wojna w Polsce mieszkalo 25% calej populacji zydowskiej swiata (wiele wiekow temu bylo to nawet 80%).
  Dopiero teraz maja narzedzia i mozliwosci, zeby zabrac to co zawsze chcieli. Kilka pokolen i bedzie oficjalne panstwo zydowskie w Europie Srodkowej.
  Narod polski niezdolny do walki wrecz, niezdolny tez do walki politycznej. Potulny i slepy powoli odda wszystko co do niego nalezy.
  Po „przejeciu” Polin wyrosnie na potege i czolowego gracza w Europie. Tylko nas Polakow juz nie bedzie… i tak juz jest malo.

 30. Rokitnik said

  Nie trzeba biadolic. Pan JO wszak powiedzial,( z wygnania wewnetrznego ) ze ON wie jak wyczyscic chwast z naszego ogrodka?
  A moze sie tylko ( jak to on ) – przechwalal? Ja tam wiecej wierze w posuniecia p.Jaska z T…niech no tylko uksztaltuje sie zrab sztabu Narodowego? A z drugiej strony…czyz Polacy nie sa jak Indiane…blyskotkami sie zachwycaja, rozbudowa socjalu, czyli swoista odmiana LENISTWA, zamiast naciskac na struktoralne zmiany na lepsze….?

 31. Plausi said

  „głodówkę” żydowskich KORw w kościele św. Krzyża

  przypomina 25, Rzeczpospolita w ramach programu dla Polaków

  ”Wodzu prowadź !”

  Ile razy mamy powtarzać, że w organizacjach o charakterze centralnym będą w stanie żydzi i ich goje szabasowi w stanie wstawić tam swoją głowę na czele a nawet wiele głów, swoistą hydrę.

  https://marucha.wordpress.com/2018/10/28/kto-zwyciezyl/#comment-788922

  Znamienny jest tu współudział zaprzańców z hierarchii kościoła katolickiego, niestety uszło uwagi pospólstwa w Polsce, jak wiele tego żydowskiego zaprzaństwa zagnieździło się w tym kościele:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  który w w znacznej części zdegenerował do funkcji żydowskich szwadronów okupacyjnych.

  Polacy jak przysłowiowe stado baranów pędzili za tymi żydowskimi zaprzańcami, którzy ukrzyżowali nie tylko Jezusa, ale każdego, który stanął na ich drodze, i tak od tysiącleci, co sami dumnie donoszą.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  Spróbujemy jeszcze raz, także polskiej hołocie, uświadomić, co jest podstawą polskiego patriotyzmu: „ANTYŻYDOWSKOŚĆ, ważny atrybut racjonalnego patriotyzmu ”

  https://marucha.wordpress.com/2019/02/26/po-co-polsce-izrael/#comment-814865

  Ktokolwiek zacznie Wam opowiadać, jakie to wspaniały społeczeństwo są żydzi, to możecie z góry przyjąć, że to jest antypolski zaprzaniec, z własnych obserwacji wiecie, powinniście wiedzieć, że takich antypolskich zaprzańców niemało, szczególnie w tzw. żądzie w Warszawce.

  Zresztą przypomnijmy żydowskiego błazna przebranego za prezydenta

  https://www.youtube.com/watch?v=iF35z8JntfU

  z całego rzędu takich przebierańców, począwszy od prezydenta „Bolka”.

  Z uwagi na dość ciekawy przebieg tej dyskusji jest rozsądnie, poinformować o niej także swych znajomych, przyjaciół czy sympatyków.

 32. franz said

 33. NICK said

  Franz.
  I inni.
  Czy istnieje przepis prawny?
  W Polsce.
  NAKAZUJĄCY Polakom ratowanie jakiegokolwiek „narodu”.
  Wszelkim kosztem a i bez kosztów?

  Zwłaszcza, konkretnie, zmijowego?
  Hm.

  Ratuję swą Rodzinę, współbraci, ojczyznę/Polskę.

  Duszę, Wiarę i rozum.

 34. NICK said

  Raczej NIE żmiję.

  Zatem o czym TU piszemy?
  Ha.

  Rozwadniamy.

 35. Do 25.Boydar .Tutaj Marek Lipski.Mieszkam w Forst,122 metrów, za Nysą.Land Brandenburg.Nie korzystam z nicka.Do tematu.Izrael potrzebuje,również Polski i Niemiec,gdy koszta w Służbie Zdrowia w Izraelu wzrosły tak jak populacja arabska i kolorowych hebrajczyków.

  Do tego dochodą problemy z religią,która jest przyczyną depopulacji żydowskiej w Izraelu ale i w Polsce.

  Ja byłem i jestem optymistą ale faktycznie Polska potrzebuje Kościuszki Ja osobiście…Sobieskiego.

  ——
  Co Kościuszko zrobił dla Polski dobrego?
  Admin

 36. Kochani….bez rycerzy w Polsce czyli bez realnego poboru do wojska,bez armii ,powyżej 1 miliona aktywnych żołnierzy.Polskę może tylko obronić epidemia…grypy.

 37. NICK said

  P. Marku L. (35)

  Inna beczka.
  Od obrad Stolca Kant’owego nie biorą normalnych Polaków do Armii niepolskiej.
  Polcuja jest najeżona.
  Kim?
  Operacją ‚Wisła’?

  Zastrzegam.
  Może to być pod kontrolą polską.

 38. Martusia said

  Na glupich, bo celowo edukowanych na powolanych w tym celu srodkow masowego przekazu (plus szkoly) i przyzwalajacych dlatego na rozboj kraju – Polakow tez musi byc metoda. Musza Narodowcy zdobyc kase, moznych donatorow czyli miec kase, taka kase zeby zalozyc wlasne potezne media narodowe, i takze w kablowej telewizji, ktore konkurowalyby z mendowowa zabojcza dla narodoowwj swiadomosci propaganda Umozliwiloby to oswiecenie wypranym , chociaz czesciowe – Polakom przeprowadzanie REEDUKACJI w preferowaniu odpowiednich kandydatow do wladz.. Poczytajcie moi drodzy co sie dzieje w oswiacie i wezscie pod uwage nachalna propagande antykulturowa i wszystko jest jasne. Ja narodowcom dorzucam pare groszyi bo chce miec udzial, wiadomo, ze w miare mozliwosci udzial w przydeptywaniu kariery „dobrej zmiany.” Przynajmniej mam satysfakcje, ze nie siedzialam biernie i tylko narzekalam na zly los.

 39. NICK said

  Martusia.
  Jeszcze nie teraz.
  NIE tzw. Narodowcy.

  Kasa jest.
  Polska kasa.
  Czeka.

  NIE ta kasa jak poniżej.
  Nie ta ‚czeka’.
  Ale czeka.

  Jak to piszą tu i indziej.
  Trudno rozebrać Dzierżyńskiego.

  https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/739569,Feliks-Dzierzynski-dlaczego-to-on-stanal-na-czele-Czeka

 40. Re: 35 Marek Lipski.
  Jesli chodzi o pobor do wojska, to mam bardziej racjonalne rozwiazanie, a mianowicie: dorosly czlowiek idzie na 2-3 miesieczne przeszkolenie (jesli chodzi o bardziej specyficzne wyszkolenie, to 6-8 miesiecy), po czym wyjezdza do domu, zabiera ze soba mundur, uzbrojenie (bron krotka i dluga-automat, amunicje i co w/g niego bedzie mu potrzebne) i kazdego miesiaca chodzi na strzelnice itd., itd.,
  Chodzi o to, aby w KAZDYM domu ma (nie pisze powinna byc) BYC BRON PALNA.

  Wracajac do regularnej armii, to nie bedzie nam potrzebna w takiej ilosci, a jedynie do obslugi sprzetu, konserwacji itp…
  (nawiazuje do modelu Szwajcarii z pewnymi udoskonaleniami na korzysc nas Polakow i to my bedziemy wszyscy Armia Narodowa w doslownym tego slowa znaczeniu)..

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 41. JO said

  ad.30. Panie Rokitnik. Prosze z siebie wydusic co Pan ma do mnie? Cos Pana boli I szczypie mnie Pan nieladnie jak Nick. O co Panu chodzi?

 42. NICK said

  Sto lat temu napisałem.

  JO.

  Odwal się od NICK’a..

  Ja nie czepiam, już.
  Polecam to samo.

  Masz innych, mnóstwo.
  Na Pod-ORĘDZIU.

 43. JO said

  ad.42. Zobaczymy.

 44. revers said

  Po co komu Polska Grossa i koszernego naczelstwa?

  „Wypowiedź Jana T. Grossa na konferencji paryskiej oznacza, że Polacy zostali przerobieni nie tylko z ofiar II wojny światowej na współsprawców Holokaustu, ale że są już GŁÓWNYMI SPRAWCAMI Shoah. Skoro bowiem Polacy zabili więcej Żydów niż Niemcy w obozach zagłady, to znaczy, że tak naprawdę zagłada Żydów nie odbywała się w niemieckich obozach, tylko na polskich wsiach. A stąd już tylko mały krok do tezy, że Niemcy ratowali Żydów w obozach przed Polakami mordującymi ich poza obozami.”

  https://wprawo.pl/2019/02/22/katarzyna-ts-oskarzam-pis-o-kolaboracje-z-polakozerca-grossem/?fbclid=IwAR1lT2sOIuKv3sSt9b8hV4F8OD8hkSqXsJJbAskBnJ3KmkdgEYqRg-0kFRk

 45. Rokitnik said

  FORSA…Une maja kazda ilosc z dodrukowania !! To nalezy rozumiec, ze zadna zbiorka czy nasz” sponsor „, nie zdola ich przebic !? Jak narazie im wyraziscie UNE nas dociskaja do sciany ( meRdialnej ), tym wiecej ludzi otwiera coraz szerzej oczy?
  Najlepiej sie pograza, gdy zechca siegnac po zasoby Bankowe polakow…bo co jak co – ale chlop zywemu nie popusci !!??

  Na dzien dzisiejszy nie widac takiego ktory by przebil ” obiecanki wyborcze ” PiSdzielcow… stad wniosek, ze r a c z e j nadal pozostajemy w czarne d…e ? Zmiany musza przyjsc od zewnatrz / np. zawierucha wojenna wokol /, prowokacje na duza skale,
  smierc Kaczora itp /
  LETARG spoleczenstwa to proces wielo warstwowy, gdzie wiodaca role odgrywaja parszywe Media i otepienie propagandowe stad plynace. Dlatego w okresie wiosny ludow (Solidarnosc 1980 ) pisano na chodnikach —Telewizja KLAMIE —–i…nie wpusczano jej na obrady wewnetrzne.
  Spoleczenstwo mamy wyjatkowo g l u p i e, bo jak narazie chce tylko wywalenia jednej frakcji (PiS), by zamienic ja na wcale nie lepsza (PO) !!! Porzadek w KRAJU zrobimy sami…gdy gangsterom podwinie sie noga? Wydaje mi sie ze ten CZAS sie zbliza?

  Panie JO…nie jestem specjalnie zlosliwy wobec pana. Wzbudza pan tylko moje zaciekawienie ponownym wtargnieciem?

 46. NICK said

  Za ciekawie?
  Nie!
  (45)

 47. JO said

  ad.45. Czemu wtargnieciem? Gajowka Dzialanie, na baize ktorej powstal Zascianek I inne strony, zalozyl Gajowy. Ja nie uwazam, ze to wtargniecie, gdyz Gajowka Dzialanie – dziala wciaz I ma swej dzialanmosci uwazam Dobre Owoce:

  Katolicki Ruch Oporu w Polsce – Laikow oraz Ksiezy Ruch Oporu, ktory jest zorganizowany poziomo. Ma Semianarium i swoje osrodki w Polsce. Ksieza maja Ministrantow, Rodziny z dziecmi…Struktury Ruchu Oporu opatre sa na Rodzinach i pojedynczych osobach w roznych czesciach Polski. Nie jest to duzy Ruch a raczej Ruchy Oporu w ogniskach luzno ze soba powiazanych, ale to daje bezpieczenstwo… Sa plany na przyszlosc… i jak Pan Bog da, to bedzie jeszcze wiecej Dobrych Owocow.

  Uwazam, ze jest to JEDYNY prawdziwie polski z Ducha i poki co genow.. i jedynie sensowny Ruch Oporu.

  Tylko do tego Ruchu nalezy sie przylaczyc jezeli sie jest Polakiem. Bedac w tym Ruchu mozna dzialac w innych, ale ten Ruch to podstawa dzialania i jedyna realna szansa na przetrwanie dla Polski i Polakow.

  Niedlugo bedzie opublikowane sprawozdanie z dzilalnosci 2018 Roku….poslizg 2-3 miesieczny sprawozdania, ale…

  JO

 48. JO said

  re.45. Prosze to przeczytac. To sie dzieje naprawe. To nie jest Film. To nie jest fikcja:

  https://polakortodoks.wordpress.com/2018/10/05/pobyt-biskupa-ryszarda-williamsona-w-polsce-w-2018-roku-drogowskaz-ekscelencji/

 49. NICK said

  Lepiej tu.
  Niż słuchać; co niektórych.

  JO.

 50. NICK said

  Zrozumiał JO?
  Kaczmarka zwłaszcza?

 51. JO said

  Panie Nick. Pan nie wierzyl w Skladki dla Bractwa a byly..
  Pan nie wirzyl w Ikony dla Rosji… a sa, powstaly, choc nie zostaly przekazane, to uwazam sa tych ikon Dobre Owoce jako Okien Do Nieba – patrz co zrobil Biskup W dla Rosji I dla nas…
  Pan nie wiezryl w Ruch Polak Ortodoks I Wspolne Dzialanie a ono poprzez Gajowke Dzialanie wydalo w Polsce Ruch Oporu: wyswiecony zostal Ksiadz dla Ruchu Oporu w Polsce. Powstaly ogniska Ruchu Oporu dla ktorych m.in ten Ksiadz publikuje kazania katolickie:

  http://sacerdospius.blogspot.com/

  Ten Ksiadz wraz z innymi Ksiezmi.. Odprawia Msze Swiete dla wiernych Ruchu Oporu I wierze, ze na tej baize bedzie wiecej.

  Pan jednak napisal, ze nie bedzie sie czepial a to robi chociazby tymi piosenkami… Gra Pan na „wiecznego Sw Tomasza”..

  Pana nic nie przekona, tak sadze. Bedzie Pan zawsze kpil, narzekal, wydziwial, wymyslal, wytykal, omawial, czy obmawial, przezywal, kpil, drwil. Do tej pory Pan sie tak zachowywal, przez cale lata, Panie Nicku. Cos z Panem jest nie tak. Czy nie mam podstaw podejrzewac, ze cos z Panem jest nie tak? Tyle lat a nigdy nie mialem of Pana stabilnego , zrownowanonego dobrego slowa… Nigdy Pan nie docenil nie mojego wysilku ale ludzi, ktorzy wspolnie dokonali tyle pieknych dziel poprzez Gajowke Dzialanie.

  Smutne.

  JO

 52. Do 40.Tak.”To my bedziemy wszyscy (oprócz seniorów i małych dzieci) Armią Narodową w doslownym tego slowa znaczeniu.Nawet z bialą bronią dlatego dla mnie,osobiście …Sobieski jest poszukiwany.

  Z wiedzą,również o broni biologicznej.
  Referendum czy też odważny Sobieski?
  Jak przekonać Polaków w Polsce?

 53. NICK said

  Ober.
  Cóś tam.
  Czyli JO.

 54. Re: 52 Marek Lipski.

  Prosze tylko nie domniemywac, ze jesli bedziemy (no powiedzmy jakims cudem) Armia Narodowa dosc dobrze uzbrojona, to od razu staniemy sie niebezpieczni lub bezpieczni???…

  NIc z tego.
  Najbardziej niebezpiecznym Narodem jest taki Narod, ktory jest SWIADOMY i prosze sie wokolo rozejrzec i znalezc Sobieskich, ktorzy uswiadamiaja wlasny Narod Polski nie od dzis ani nie od wczoraj…

  Czy mam zapodac nazwiska? Czy sobie pan sam juz poradzi???…

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. I jeszcze jedno: Jaki o zdrowych zmyslach madry, wyksztalcony i inteligetny Polak wyrazi zgode na zarzadzanie oglupionymi Rodakami???…
  Zaden…
  Tak wiec w dalszym ciagu pozostaje nam wszystkim, abysmy sami sie doprowadzili do porzadku w/g Prawa Boga (Prawa Naturalnego)…, gdyz w przeciwnym razie idioci beda wybierac idiotow i bedziemy sie „kolysac” z zydami do konca swiata i jeden dzien dluzej…

 55. JO said

  ad.54. Panie Jasi, sami to mozemy sie podrapac , ze tak brzydko napisze.

  Pan Marek Lipski wydaje sie, ze mial w przeszlosci inne nazwisko, ale nie o tym mowa tu wiec do rzeczy:

  Poniewaz Narod to 90 procent owiec z li tylko 10 procent ludzi ktorzy potrafia przewodzic bo maja zdolnosci myslenia, to przede wszyskim trzeba organizowac sie I dzialac wsrod nas , czego nie robimy…klocimy sie , wymieniamy poglady rozne I tyle.. – zenada.

  Kolejnya rzecza to to co robilo na duza skale Bractwo – budowalo Kaplice by w kolo nich glosic , wskazywac I wylapywac tych, co nadaja sie na przywodcow I ich formowac.

  Dzis trzeba to robic tworzac Domowe Kapliczki I operac sie na Rodzinach bo li tylko tam jest Naturalna Hierarchia I nikt nie bedzie w stanie jej zniszczyc poki rodza sie dzieci z kobiety I mezczyzny.

  Kluczem do sukcesu jest wysilek wspolnego dzialania wsrod tych co sie zadeklaruja I wsrod takiego spoleczenstwa trzeba tworzyc hierarchie .

  Czemu to dziala u ludow wschodu a u nas nie?

  U nas tez to bedzie dzialac, tylko o to trzeba zadbac. To dziala. Tak wlasnie dziala Katolicki Ruch Oporu, ktorego sercem Jest Msza Trydencka w Rodziny Domu, gdzie glownie Ojciec Rodziny jest Ministrantem I na baize sakramentow formuje cala Rodzine.

  Prosze zauwazyc, ze kto tego nie robi jest przeciw a kto to robi jest za. Proste jest wiec odsiac plewy of ziarna.

  Prosze mi uwierzyc – ZADEN ZYD NIE JEST W STANIE ZORGANIZOWAC MSZY TRYDENCKIE W SWOIM DOMU.

  Jestescie wiec Gajowicze za albo przeciw. Albo Polakami albo zydami conajmniej z ducha.

  Proste I dziala.

  JO

 56. […] JO said 2019-02-27 (Środa) @ 19:08:51 […]

 57. Martusia said

  Z Pana Jaśka opinii wynika, ze nie mamy innej przyszlosci, zadnej nadziei tylko spasowac, machnac reka nasz kraj, na glupoli i trzymac sie starych „dobrych zmian” bo fatum nie zmieni nam losu. Jest Pan fatalista, zastanawiam sie czy swiadomym czy desperacja wziela gore i przycmiewa swiadomosc.. Podobno jak mowia madrzy ludzie to nie mozna walkowerem sie poddawac. To czego to prowadzi? Do zalamania psychicznego i utraty zdrowia. Nawet iskierka nadzieja nie opuszcza nam nosa na kwinte.

 58. Re: 57…
  Jak widac rozum mezczyzny nie ma szans nad kobieca intuicja…No i jest jak jest…czyli tzw., „rownouprawnienie”…w swiadomosci…ma sie rozumiec…
  A tak ponad to, to ma pani cos konkretnego do napisania na czym sie pani zna???..
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  .

 59. NICK said

  Martusia gada, mówiąc, że mówi.
  Ch-ciało.
  By się.
  Mieć fallusa i wielbić.
  Tyle.

 60. Martusia said

  @ 58

  Ano, zeby zaspokoic Pana ciekawość to przyznam się, że znam się trochę na uprawianiu roślinek jadalnych w moim ogrodzie, robótkach ręcznych – użytecznych i zwryfikowałam dokładnie program głoszony przez narodowców. Trzeba żyć bo słońce nie gaśnie. Stress więc poszoł tam gdzie słońce nie zagląda i czuję się jak rybka, zdrowa na umyśle i fizycznie.

 61. NICK said

  Annały Gajówki się w-z-boga-ciły.
  „Trzeba żyć bo słońce nie gaśnie. ”

  ” i zwryfikowałam dokładnie program głoszony przez narodowców.”
  Uj. Jakaż penetracja.
  Słowna.

 62. revers said

  Mossad da sobie rade z takim narodem, juz maja wprawe , jak okreslil niemiecki ekspert od mossadu Ronan Bergman, wydajnosc moskow siegala 5 trupow dziennie, chodzilo o likwidacje fizyczna przywodcow opraganizacji palestynskich przed kolejnymi pacyikacjami w Gazie, West Banku i inwadami, nie mowiac o drugie tyle niewinnych ludzi ktorzy znalezli sie w nie tym czasie i nie w tym miejscu. Razem z 3 tys. z poprawka.

  http://www.spiegel.de/plus/mossad-ronan-bergman-ueber-geheime-toetungskommandos-a-00000000-0002-0001-0000-000155351669?fbclid=IwAR2Zc5Sif0x3Y97HrPFsnBEh1qR48hzjy3ib5OqPcx1Zd0gqBP8eRQ-r-a4

 63. ciul -ciul said

  Prosze nie nadawac na Izrael, To sa nasi najwieksi przyjaciele! Izrael przeznaczyl 100 milionow szekeli na odnowe cmentarzy polskich w Izraelu, 400 milionow na budowe muzeum Poloni , polscy artysci i pisarze otrzymuja subsydia i pracuja we wszystkich mediach, Izraelskie media nigdy nie narzekaja na polskich turystow, ktorzy zachowuja sie jak bandyci i zalatwiaja sie na ulicach, lozkach hotelowych i muzeach.

 64. Rokitnik said

  Pani Martusiu. Ja takze przygladam sie owemu ruchowi Narodowemu….lecz zadnych odkrywczych i porywajacych ideii nie znalazlem? Niechze sie p. podzieli swoja wiedza? Swojego czasu Kolega rekomendowal mi wrecz nachalnie Jana hrabiego Potockiego, jako jedyna sile mogaca przeciwstawic sie obecnemu ukladowi post Magdalenkowemu? No i…znowu PUDLO.
  Ktos inny zachwalal ” trybuna ” Jablonowskiego ? Przygladam sie, czytam i analizuje i znow rozczarowanie …albowiem gadaniem, to my zadnej POLSKI nie odbudujemy?!
  Ja ( osobiscie ) optowalbym nad zespolem fachmanow majacych jakakolwiek WIZJE co dalej? Dlatego z uwaga sledze slowa Kol.Jaska z T, albowiem to jedemn z nielicznych u nas osob, ktory mysli przyszlosciowo, bez nurzania sie w naszych wadach i opisach terazniejszosci. Mysle ze 98% tutaj piszacych lub zagladajacych NIE bardzo wie, ze nalezy miec PLAN na przyszlosc Polski? Niezaleznie czy ona JEST w cz.d***e czy nie? Po tym p.Michalkiewicz rozpoznaje POWAZNE Panstwa. ?!
  Wsrod wielu Nacji na czolo wysuneli sie nasi wrogowie, czyli Zydzi i Niemcy. Byc moze doszlusowuje obecna Rosja? Z tym, ze oni osaczani ze wszystkich stron, nie maja czasu na subtelnosci wielo -letnie, albowiem musza sie BRONIC za wszelka cene !!!
  Pocwiczmy wiec takie ” futurystyczne rebusy ” ? Oto najblizszy, do spelnienia prawie od reki przy zalozeniu iz PRAWI przechyla szle (wolnosci) na nasza strone?
  Wprowadzenie d o z b r o j e n i a Narodu jest chyba JEDYNYM remedium na wszawice zydlacka i upadlincow?
  Oczywiscie musi byc przebudowana struktura obronnosci Kraju, w tym l i k w i d a c j a wiekszosci koszar i…Gerenralicja, co ciepla raczka wyssysa z budzetu panstwa miliony zlotych ! Rozbudowa nasluchu elektronicznego, szyfrantow, glebokiego wywiadu, lotnictwa obronnego, rezygnacja z okretow podwodnych, na rzecz mobilnych samochodow p.pancernych i tak dalej!

  Dotykam tematu tylko dlatego, ze jak piolunem nasacza mnie fala fatalizmu – ktory opanowala umysly mlodego pokolenia!

  NIE WIERZE w Bractwo i modlitwy wznoszone do stworcy o RATUNEK ( stad p.JO wydaje mi sie kosmita z innej planety )? Wierze ze Pan Bog pomaga c h c a c y m i walczacym ( umyslem, orezem, prawem ) a nie mieczczakom biadajacym wkolo o zydowskim zawlaszczeniu Kraju nad Wisla ?! ROB COS, a nie JECZ jak przyslowiowa BABA !!!
  Jednym slowem czeka nas gigantyczna praca od podstaw…ale z pieknymi perspektywami?! To jest proba wypracowania OPOKI NIE do ruszenia NAS z orlich gniazd Ojczyzny, i Rodzin POLSKICH !!

  Ruchu Narodowy – czy mnie slychac ???

 65. Joannus said

  Ad 64
  ”NIE WIERZE w Bractwo i modlitwy wznoszone do stworcy o RATUNEK ”

  Wcale Pan ie musi wierzyć, kiedy taka wola, tylko po co obnażać się publicznie z takową niewiarą.
  FSSPX nie istnieje po to aby wyzwalać narody, w tym i Polskę, ale po to aby ludzie dobrej woli odnaleźli niezawodną drogę i środki dojścia do bram Nieba.

 66. JO said

  Ad. 64. Oh jak Pan się myli i co to Katolickiego Ruchu Oporu i co do ważności.. hierarchii działania. Czy Pan zdaje sobie sprawę ze w Gajowce wyłącznie przez ostatnie 5 lat to Wspólne Działanie osiągnęło sukces zorganizowania oddolnego Katolickiego Ruchu Oporu -Narodowego Ruchu? Czy Pan zdaje sobie sprawę, ze kolejny krok przy odrobinie woli to założenie widzialnego ciała..(charity, związku.. ) A to wyłącznie dlatego powstało bo sercem działania jest Msza Swieta.. jej obroną. Kiedyś próbowaliśmy bez Kościoła założyć spółdzielnię i klapnelo… bo bez Boga nie ma możliwości działać. Teraz walcząc o Zachowanie Wiary w zasadzie walczymy o Polskę. To trzeba sobie uzmysłowić.

 67. JO said

  Ad. 65. Tym się Różni Ruch Oporu od dzisiejszego Bractwa ze Walcząc o uświęcenie Dusz Polaków, Anglików, Francuzów.. Niemców, walczymy o ład Boży, czyli o nasze Narody i Krolistwa baz czego w obecnych czasach nie ma możliwości zachować wiarę…, bo jak zachować wiarę będąc gejem lub godzącssię na sodomie będąc obywatelem wszechświata z pełnymi tego słowa konsekwencjami… Kiedyś Bractwo nie oddzielalo celu działania uświęcania dusz od istnienia naturalnego lądu w którym rasy, narofu mają swoje miejsce i hierarchię…?

 68. JO said

  Bractwo Piusa X to wyłącznie Księża i organizacja dla Księży

  Katolicki Ruch Oporu to Księża, Zakonnicy, Laicy.. we Wspólnym Działaniu gdxie celem jest Święty Kościół Katolicki jako Dobro Wspólne, czyli przesxlosc, prxysxlosc, Niebo oraz wierni żyjący na ziemi uswiecsjacy Dusze

  Między Obydwoma formami organizacji dwóch jedt Wielka przepastna różnica.

 69. Martusia said

  Panie Rokitnik, zgoda ja moze jestem bardzo latwowierna i ostatnio optymistycznie nastawiona do przemijajacej rzeczywistosci. Ale ocieszam sie, ze podobne zarzuty mozna postawic Buchananowi, Shamirowi, Geraldiemu, ktorzy widza populizm na horyzoncie. Jak dysponuje Pan chwila wolnego czasu to nie zmarnuje go Pan i prosze posluchac co mowi w interesujacym nam temacie RN sam profesor JRNowak. Nawiasem mowiac moj bardzo rzadko kwestionowany autorytet. Moim zdaniem to kopalnia wiedzy tak ignorowanej przez chlapiace w korycie wieprze.

  https://wrealu24.tv/na-zywo/jerzy-robert-nowak-u-roli-o-polskich-antysemitach-klamstwach-izraela-i-zydach-w-komunizmie?fp

 70. Martusia said

  Acha musze dodac, ze profesor wyczerpujaco wyjasni Panu wszelkie watpliwosci. Ja tak madrze i przekonywujaco bym nie potrafila udowodnic wlasnych racji.

 71. JO said

  Ad. 64. Poza tym… modlitwa jest najważniejsza. Pan nie rozumie czym jest Modlitwa, jaką ma moc i poprzez która z kim się łączymy bez żadnych telefonów… Msza Święta jest Modlitwa a Świat nie istniał by bez Mszy Świętej.

  Pana wypowiedź jest jak niewierzacego człowieka a na pewno nie Katolika. Jakato smutna a nawet tragiczna wypowiedź z Pana strony… oh mój Boże!!

 72. Martusia said

  Jeszcze w nawiazaniu do Pana Rokitnika postu, to profesor Nowak zasluguje i na Pana uznanie, bo starszy czlowiek , nie szczedzi trudu i czasu – osobiscie jezdzi po calym kraju, gdzie go tylko zaprosza i nie zaprosza (wtedy sam podejmuje inicjatywe spotkania z elektoratem) i dzieli sie zdobyta wiedza i tym samym uswiadamia glupoli. My powinismy wziac przyklad bo wiadomo, ze slowo pisane przegra z mowionym i robic wyklady gdzie sie da. I patriotow, i nawroconych na patriotyzm poslac tak jak robi to niestrudzony Bakiewicz z obwieszczeniami na temat okupu 447 po Polsce. Ciezka praca ale moze okazac sie choc troche dla Narodu wdzieczna. Wazne, ze on nie rezygnuje robi co moze i wzdycha, zeby tak mial wiecej kasy to wiecej obwieszczen byloby widocznych dla ignorantow i durni na terenie calego kraju.

 73. Rokitnik said

  Pan JO jest wyraznie Borgolniety ! Z fanatykami sie nie zadaje.
  Moja wiara od ZAWSZE byla taka sama ale – w opatrznosc wierze, jesli zaaranzuje sie obrone wartosci na poziomie LUDZKIM, a nie b l a g a l n y m.
  Proste, nieprawdaz?

 74. revers said

  No ale przed modlitwa katechizm gendrowy dla od oseskow po niby komunie posoborowa

  zanimm dojrzeje mlody czlowiek do modlitwy, juz bedzie zindoktrynowany inaczej.

  zreszta to latwo mozna zaobserowac juz na codzien.

 75. JO said

  Panie Gajowy , po kilku miesiącach w Gajowce mojej nieobecności kontrast jest szokujący… toc to jak w Domie Wariatów. Każdy jakby gada do siebie..

  Smutne to wszystko…

 76. JO said

  Panie Gajowy.. to jak w domie wariatow. Każdy jakby gada do siebie.. zero dyskusji.. zero wspólnego języka.
  Smutne.. kilka miesięcy temu tak nie było..
  J

 77. JO said

  Te ohydne obrazki grawatory.. ikonki szkatadne. One mają wpływ na nas… Nie można tego wyłączyć..?

 78. rewers said

  Jak? jescze w 1994 roku mozna bylo wspolne koledy lub koledowal mlody TUsk, teraz wystepuje w lidze arabskiej, wczesniej papiez dla znak jak mozna z imanem kochac sie, i wspolnie modlitwe odprawiac.

 79. Re: 64 Rokitnik.
  W Ruchu Narodowym jednej rzeczy brakuje: Nie jest w stanie wyartulowac swojej polityki z prostej przyczyny – brak wiedzy n/t systemu finansowego (cyrkulacji srodkow finansowych w spolecznosci).
  Pomine kwestie dalekowzrocznej wspolpracy z naszymi sasiadami i wymiany bezposredniej. (choc to nie jest wielki problem).

  Glownym problemem jest sciagniecie do Ojczyzny conajmniej 5 milionow Polakow (z rodzinami) w taki sposob, aby mieli motywacje do powrotu…(oczywiscie, ze jest to kwestia likwidacji podatkow – w pierwszej kolejnosci likwidacji podatku od wlasnosci, uruchomienia linii bezprocentowych kredytow finansowych („zywej” gotowki), uruchomienia systemu produkcji zywnosci (bez zadnych GMO i innych wynalazkow) w sposob naturalny, niezwloczne uruchomienie Narodowej Armii (cywilnej – ogolno-dostepny do broni – dla doroslych), uruchomienie budownictwa w/g Prawa Naturalnego, likwidacja przymusowych ubezpieczen (samochodowych rowniez).
  itd. itd, itd., itd.

  Kiedys zapytano mnie: „Panie Janku, czy kierowcom ktorzy pija podczas jazdy zabieralby pan prawo jazdy i karal sadownie???…”

  Odpowiedzialem: „Tylko wtedy, kiedy spowodowaliby wypadek zabijajac drugiego czlowieka lub byliby odpowiedzialni za kalectwo, to wtedy odpowiadaliby jak za morderstwo lub probe morderstwa – czyli dozywocie lub KS…”
  (nie uznaje zadnego „domniemania” z tytulu wypicia piwa czy setki wodki. Kazdy jest dorosly i bedzie odpowiadal przed sadem za to co uczynil a nie za to co „mogl uczynic”… po wypiciu)

  Jaki bylby skutek? Ano taki, ze kazdy zanim usiadzie za kierownice 3 razy sie zastanowi jaka bedzie kara, jesli kogos zabije lub okaleczy prowadzac swoj pojazd.
  (tak ja to widze i daleki jestem od karania kogokolwiek za nie-popelnione czyny).

  Podobnie ma sie z zarzadzaniem Panstwa (Ludzmi, bogactwem, finansami, gospodarka itd. itd.)

  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 80. Martusia said

  To moze p.Janku ku chwale naszej Ojczyzny zrobilby Pan epokowa robote i uswiadomilby aktyw RN na temat obiegu pieniadza. Zreszta wystarczy jak zaznajomia sie z lektura Finansow Swiata i codziennie zerkna na newsy na Zero Hedge i juz beda jako tako edukowani. Chociaz po wypowiedziach intelektualisty takiego lotu jak np. Bosak to ciezko mi uwierzyc, ze temat ten jest mu niegramotny. zapewne znane sa im te zydowskie przewały bo sa powtarzane od wiekow. Nic nowego sie nie dzieje, stary szablon dziala. Narazie bez zgrzytow. Mnie sie tam zreszta wydaje, ze ta jawna prawda juz jest powszechna wsrod ludzi, ktorzy maja kielbie we lbie i jako tako interesuja sie polityka. Od polityki nie da rady wyseperowac systemu finansowego. Te dwa pojecia to jak symbioza pomiedzy zlodziejem a paserem. Ci co aspiruja do wladz, to sam Pan rozumie, ze nie moga sie na starcie za bardzo taaaaaka wiedza sie poszczycic, gdyz w dzisiejszych czasach zzzza madrzy kandydaci rzadko winduja do wladzy.
  A biednemu Bibiemu piach w oczy chce wsypac Prokurator Generalny, za lepkie paluszki. Wrogie mu elementy informuja , ze w ciagu tygodnia bedzie za kratami. Beedny Bibi zamiast laura moze zobaczyc kraty. a tak sie staral byc dzielny w W-wie.

 81. Rokitnik said

  No wlasnie…MOWILEM (i to nie raz), ze nalezy widziec szerzej, jak tylko Rzydka za kazdym weglem !!?
  Wiec zapisuje Pana Jasko z T do ” pozytwnie zakreconych – zasiadzie w LOZY FINANSOWEJ ” ! Oczywiscie w tym momencie malpuje znany slogan z Telexpressu !
  A tak na powaznie, to TAKICH osob poszukujmy wsrod nieznajomych i znajomych. Czasami wystarcza dwa zdania i ma sie wrazenie, ze ON/ONA pasuje jak ulal do ukladankii !?
  Cenie naszego Gospodarza p.Waldemara za blyskotliwe i sensowne RIPOSTY dla przyglupkow i agenciakow… Dostrzegam Jego wysoka inteligencje, wiedze i wyczucie polityczne. Tak wiec i jego w owym wirtualnym zespole bym GO widzial ///….ale…. oczywiscie nie bierzcie Panowie tego mojego gadania, ze smiertelna powaga ??? JA TUTAJ NIE PELNIE ZADNEJ ROLI KOORDYNATORA. Chociaz nie ukrywam, ze tzw. Narodowcom przydalby sie jakis kursy rozjesniajace zaczadzenie meRdialne?

  Ps. Merde..z francuskiego ; gowno i takie wlasnie sa te wiodace, rezimowe Media.

 82. Re: 80 Martusia.
  Odpowiem pani dokladnie tym, na czym sie pani zna.
  Nie mozna zrobic sweterka nie rozliczajac oczek do kazdego wzoru i grubosci drutow. Jesli we wzorze „plaskim” ilosc oczek jest zupelnie inna anizeli we wzorze „francuskim” (wypuklym) robionym na innej grubosci drutow…i rowniez jest inna szybkosc „dziargania”…

  Podobnie ma sie z ludzmi, jedni ktorzy maja talent mowic dosc szybko i drudzy, ktorzy maja talent myslenia i podejmowania waznych decyzji do ktorych ci pierwsi maja calkowite zaufanie…

  Ulatwie pani problem z ktorym nie moze sobie pani poradzic, a ja nie zamierzam (na razie p. Bosaka) uswiadamiac czy uczyc. On nie ma czasu na nauke. On ma inne zadanie w/g swojego talentu (aby nie okazalo sie, ze tylko „koryto” go interesuje)…

  Tak wiec prosze podniesc sluchawke telefonu (lub „komorki”) i zadzwonic do p. Bosaka i zadac mu TYLKO jedno pytanie: „Kto (nazwisko i imie) po wygraniu wyborow aktyw Ruchu Narodowego bedzie ministrem Skarbu Panstwa???”… I prosze sie dalej nie „produkowac”…w sluchawce…

  I wtedy bedziemy wiedzieli na „czym siedzimy” i „gdzie bedziemy siedziec”…I w jakim „sweterku”…

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 83. Martusia said

  No to znaczy, ze pan Jasiek wszystkie rozumy pozjadal i chyle czola nisko, niziusienko przed potega panskiej wiedzy. Chociaz swiatli luzie twierdza, ze ci co sie sami wywyzszaja to maja problemy z kompleksem, ano jej braku. No, ale to w pana przypadku alfy i omegi byc moze takie skojarzenie nie wchodzi w rachube. No, ale bute i arogancje, na pewno. Nie wiem dlaczego, to udowodnione przez zycie powiedzonko przyszlo mi na mysl. Pan wie!!!! I pan mi odpowie. Ale grzecznie! Bo inaczej to adios.

 84. Re: 83 Martusia.
  Ja tylko pisze co zrobilem, na czym sie dosc dobrze znam (jestem obeznany) i nic wiecej, jak rowniez zdaje sobie sprawe jak jestem cenny (nie pisze „bezcenny”) bez zadnego wywyzszania, ale w oparciu o swoja samo-edukacje. To naprawde wymagalo prawdziwej cierpliwosci i tony pracy. Jesli juz…, lecz w dalszym ciagu sie pilnie ucze (szukam unikalnego rozwiazania kontroli poziomu srodkow finansowych w cyrkulacji, by ich nie bylo za malo ani nie za duzo. Owszem, znam kilka koncepcji…na wszelki wypadek).

  Pisanie w Gajowce, to jest swego rodzaju rozrywka, a skoro szybciej pisze na klawiaturze anizeli dlugopisem, to nie sprawia mi zadnego klopotu odpowiadac na wszelkie pytania (no i na zaczepki rowniez)…

  A tak na marginesie: To akurat umiem robic (dziargac) na drutach i uprawiac warzywa w swoim ogrodku z tylu domu (100m x 30 m) ktory „dzierzawie”… Sadze fasole, pomidory, ogorki, czosnek, pietruszke i ziemniaki w 5 galonowych plastikowych kublach…Kwiaty rowniez…

  I na zakonczenie: jestem dokladnie tym samym za ktorego sie podaje (mam na imie Jan), w sieci Internetu czynnie jestem od 1993 roku (1993-1995 posiadalem 7 witryn – sam je zbudowalem, a kazda frontowa strona zaczynala sie od 666=Gwiazda Davida i lista ksiazek, ktore recznie przepisywalem w wersji MS-Word’a), gdzie w tamtym czasie w Polsce komputer byl „luksusem” a o Internecie niewielu Polakow wiedzialo…

  Prosze zapytac „Gajowego”, znamy sie od bardzo dawna…Kiedys prowadzil „Ciemnogrod”…

  Cos jeszcze dodac? Czym sie zajmuje zawodowo? Jakie jeszcze mam talenty, zdolnosci, umiejetnosci?

  Hobby? Lowie rybki z lodzi, jezdze na nartach, na desce (snowboard’zie), skidoo, seadoo, jezdzilem w motocross’ie, gralem w tenisa stolowego (w Palacu Mlodziezy) jako mlodzik..uprawialem sankukay (wykorzystywanie sily fizycznej nieprzyjaciela)…

  To na tyle…

  Och, zapomnialbym o najwazniejszym: rozpracowaniem lichwiarskiego procederu zajmuje sie od 1991 roku…

  ==============
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. A w „Bibliotece Narodowej” jest dosc spora czesc mojej pracy, prosze zajrzec, poczytac i dac poczytac p. Bosakowi (jak bedzie mial czas…ma sie rozumiec)…

  https://wolna-polska.pl/biblioteka-narodowa

 85. Martusia said

  Dzieki za mila odpowiedz. Potrafi pan byc mila gadula, gadula to pokrewna mi dusza. Mnie sie geba nie zamyka ale dzieki temu mam duzo przyjaciol, wszyscy sasiedzi mnie lubia ze wzjaemnoscia.. Chyba czuja, ze mam zyczliwy stosunek do bliznich. To tak nawiasem troszke pary o swoich osobistych „zaletach.”
  Ogrodek to maja pasja, kocham moje kwiatki i warzywa i mojego kotka giganta ( ale nie uciekiniera). Ogrod mam duzy , moze duzo za duzy jak na moje moce przerobowe. Masa roz, do pielegnacji innych kwiatow i jeszcze do tego jagody, maliny, jezyny i i osiem drzewek owocowych. To moje zdrowie i odskocznia od bokaczek dnia szarego.

  Czlowiek im dluzej zyje to wydaje sie, ze za malo zdobyl sekretow z roznych dziedzin zycia, bo zycie za krotkie, ale bardziej rozumie fakty, ktore burza nam ustalony porzadek obyczajowy, sieja niepokoj o przetrwanie, bezpieczenstwo wlasne, rodziny i ogolno-spoleczne. Czyli krotko zle wiesci nie daja ochlody, spokoju i pokoju dla duszy i clala. Dlatego czesto pasuje, uciekam w dal od tej wynatularnosci do wlasnej pozadanej swiadomosci i spie jak dziecko, blogo.
  Dawniej zylam polityka, polykalam ksiazki znanych i Panu klasykow, zeby zdobyc wiedze o tym co nas otacza i kto ma wplyw na obiegowke w swiecie. Pozniej zobaczylam bezcelowosc realizacji wlasnych wyobrazen, pragnien i dalam sobie z tym spokoj. No, coz motyka piekla nikt nie wykopal. Trzeba byc realista dla wlasnego komfortu psychicznego.

  Nadzieja znikla, to byl ogrodek na oku i dopiero teraz odzyla wlasnie dzieki Mediom Narodowym, Bosakom, Winnickim, Nowakom, Bakiewiczom, i calej dalszej plejadzie godnych uwagi gwiazd, ktorych po nazwiskach nie bede wymieniac, bo pozno. A przeraza mnie to, ze nikt z takich wplywowych nazwisk nie stara sie tych ludzi reklamowac, aktywnie popierac wsrod durnych naszych rodakow. Durnych i biednych, biednych bo durnych i tak w kolko Macieju. Poczatki sa trudne, wprowadzenie zmian systemowych przy pomocy glosowania przy urnie prawie niemozliwe do zrealizowania, ale pocieszyc sie mozna, ze cos sie wykuwa, z bolem i mozolnien ale sie rodzi i moze sie szczesliwie urodzi. I przy pomocy ludzi madrych, zaangazowanych w kampanie aktywnie to kto wie czy nie wykuloby sie nam szybciej, to co sie nam teraz wydaje nieprawdobne . Ale coz, nawet tutaj na Gajowce nie ma poparcia dla alternatywnej opcji, dla narodowcow, ktorzy na to zasluguja ( wystarczy tylko prownac pi,dowcow) i o nie prosza to jakie nasz kraj ma szanse na wynurzenie sie z bagna? Prawie wszyscy opiniodawcy , blatni w niuansach politycznych zawirowan sa w tym temacie sceptyczni, krytykuja zamiast poprzec to to co mozna oczekiwac od durakow? Kto narodowcom wesprze? Tępaki? A innych godnych poparcia partii – brak! Rece opadaja i wypada sie udac na emigracje duchowa, bo nic sie nie zmieni. Narod uparcie dazy do samozaglady.

  Przed chwila bylam na CW24tv i dowiedzialam sie, ze Dulkiewicz kandydatka na prezydenta Gdanska z banderyzmem jest spokrewniona. No bedziemy mieli Ukrainke we wladzach Gdanska a im do skumania sie z Niemcami, po drodze. I jak przepowiadaja sondaze to chyba ona wygra, dlatego, ze i w tym wypadku Polactfo nie widzi alternatywy. I zdumiewajace jest, ze nawet nie widza ci co powinni widziec wlasna przyszlosc w takiej ponurej rzeczywistoisci i nie kwapia sie pomoc zwyciezyc kontrkandydatowi. Takie jestesmy glupie, niestety.

  A narodowcy dzialaja, mimo, ze moze tez nie widza powodow do aktywnego uswiadamiania zdurnialego spoleczenstwa. Przed godzina podziwalam ich w akcji na ulicy W-wie.(https://www.youtube.com/watch?v=D7oyQPZLneM) Dzielne chlopaki i zycie w powaznym kraju im mile, ale czy zdolaja przy glupo – zarzutach,milczeniu wygrac batalie – kiedykolwiek. Chyba po rozbiorze!

  Musze Panu przyznac, ze mimo, ze jestem niedoedukowana to nigdy nie dalam sie nabrac na kaczki czy rudzielcow. Nigdy, po tym jak kaczor rozwalil koalicje z Lepperem. Zawsze szukalam alternatywy, nawet po omacku. Fakt, ze nie moglam jej wymacac wiec dalam sobie z polityka spokoj.

  Hobby to moj ogrodek i wojaze. Troszke swiata widzialam a teraz wybieram sie do Victorii, na dluzej. Mam tam bardzo mi bliska osobe. Pozniej moze pojade do Niemiec, do corki.

  Dobranoc Panie janie

 86. Bogusz said

  Ad.72 Pan Profesor Nowak to wielki patriota i bardzo dla spraw Polski zasłużony człowiek, szkoda, że opuścił Jego i nas wspaniały człowiek Profesor Wolniewicz, to wielka strata

 87. Bogusz said

  ad.84 Panie Jaśku, chylę czoła przed Pana dużymi wiadomościami i zdolnościami we wszystkich dziedzinach życia a najwięcej finansowych. Nie podejmuję z Panem merytorycznych dyskusji z powodu sporego braku widomości jak i IQ ( moich oczywiście) ale chciałbym Panu zaproponować kontakt z Panem Bosakiem i propozycję zajęcia stanowiska Ministra Finansów w rządzie Ruchu Narodowego. Te duże finansowe wiadomości obróciłby Pan dla dobra naszego kraju a nie zajmowania się tylko korespondencja w Gajówce i punktowaniem ludzi

 88. Re: 86 Bogusz.
  Nie znam sie na wszystkich dziedzinach zycia Panie Bogusz, ale nie dodalem, ze umiem rowniez i gotowac…I to dosc dobrze…:)))
  (jem 1 raz dziennie i nie „miksuje miesa z ziemniakami, ryzem, kasza, czy frytkami…Zupelnie inny czas procesu trawienia).

  Nie szukam posady, ani kariery, ani pieniedzy. Mialem i mam to w „glebokim powazaniu”….
  Chce najzwyczajniej wrocic do wlasnej Ojczyzny. Wolnej, niepodleglej (nikomu i niczemu) i suwerennej (decydujacej o wlasnej przyszlosci w/g Prawa Naturalnego)…

  Osobiscie pogadalbym z p. Winnickim i p. Bosakiem dokladnie takim samym czasie…(p. Bosak mnie intryguje, a p. Winnicki zaciekawia, natomiast p. Marusik (posel EU-ro-kolchozu- czasami uparty) wprawia mnie w zaklopotanie, ale jest bardzo ciekawa osobowoscia z ktora mozna by cos zrobic naprawde dobrego.

  W kazdym badz razie, zawsze jestem do uslug i zupelnie (jak zawsze) bezinteresownie…
  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 89. Marucha said

  Re 77:
  Można, ale nie widzę potrzeby.

 90. Re: 85 Martusia.
  Pani Martusio, prosze mi tylko na jedno pytanie odpowiedziec: „Czym jest faktyczna wladza” (i jak pani jest ja w stanie rozpoznac).
  Kiedys dawno temu, nasz polski kardynal posiadal realna wladze i nazywal sie ks. Wyszynski…
  (nota bene bylem jego (nie tylko ja) pilnym uczniem)…
  I moze od tego pani edukacje zaczniemy…Powolutku i cierpliwie…
  =================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 91. Boydar said

  Skoro takim pilnym, to z pewnością zna Pan Jasiek odpowiedź o jakie to wybaczenie prosili. I niby co wybaczali i jakim prawem. W dodatku w naszym imieniu.

  No już, śmiało !

 92. Re: 91 Boydar.
  Nie mam pojecia (i nawet nie chce go miec) co sobie zydzi zydom wybaczali, co sobie pozyczali, czym sie dzielili, czym sie chwalili, gdzie sie mordowali…itd. itd.,
  W naszym interesie jest to, aby sie tego parchatego plemienia zmijowego pozbyc z naszej Ojczyzny raz na zawsze i by przypadkiem nie pozostawili po sobie „zgnilizne i plesn”…

  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 93. veri said

  Odwróćmy pytanie : po co Izraelowi ( Żydom ) Polska ?

 94. Re: 93 Veri…
  Dokladnie po to, co emerytowi emerytura…
  =================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 95. piwowar said

  Pani Martusiu. Naród nie jest durny, tylko odurniały. Odurniwacze proszę Pani są o wiele mądrzejsi (w swym fachu) i potęzniejsi (ditto) nż przeciętny konsument chleba (w płynie). I tak zabiera im dużo czasu i energii, żeby sprowadzić Polaka do poziomu parteru. Polacy jako naród maja niesamowity potencjał intelektualny, dlatego antypolonizm tak frantycznie jest praktykowany i kwitnie jak te Pani róże. Nie mozna przecież dopuścić do tego, żeby jakikolwiek przejaw polskości cokolwiek znaczył w świecie, co zostało zaplanowane zupełnie oficjalnie na „tańczonym” kongresie wiedeńskim i konsekwentnie jest realizowane od dwustu czterech lat. W związku z powyższym bardzo Piwowara uwiera określenie Polaków przez Polaków jako polactfa. Piwowar nie chce więcej w tej materii komentować, bo właśnie zrobił aluzje do Władzy, a nie chce się narażać, bo może kiedyś będzie chciał coś jeszcze wyrazić…

  Piwowar pozdrawia po sąsiedzku.

 96. Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE,jako NASTĘPSTWO WYBRAŃSTWA wyeksponował ŻYDOWSKĄ,nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.W książce zamieścił rozdział : EKONOMIA ŻYDOWSKA.

 97. Boydar said

  Pan NICK tego nie wyartykułował, ja nie napisałem, a Panu Jaśkowi poszło gładko. Załączam różne wyrazy.

 98. Rokitnik said

  Prymasowi Stefanowi Wyszynskiemu nie moge ” darowac” niezrozumialy wybor nastepcy.
  Zostal nim biskup Jozef Glemp, ten sam co przyklepal porozumienie „kanciastego mebla ” … oraz … wyrazil zgode na BANICJE Narodowego odlamu Solidarnosci. Sarkastycznie moznaby powiedziec DOBRODZIEJ, bo przeciez mogl sie rowniez zgodzic na wyjazd dzialaczy, Kibitkami na wschod?

 99. Adam Ryglowski said

  Ad67) -68)
  P. JO
  17 XI ’17 – po podobnych uwagach , dostałem GENTLEMAN’
  – ską sugestię , – typu …..”jak się nie podoba ,- droga wolna..”
  ………………,
  Kiedyś bywała tu , i Matka Polka , i ………….
  …………..
  P,s.
  Wolę pobazgrać między „”INNOSTRANCAMI „” . niż kopać
  się ONAGERAMI , czy innymi mieszańcami ,
  którzy Ż E R U J Ą nad wisłą ( z dorzeczami )

 100. Marucha said

  Re 99:
  Oczywiście, komu w gajówce źle, to droga wolna!
  A Matka Półka nadal jest z nami.

 101. Boydar said

  Bardzo uprzejmie dziękuję 🙂

 102. Martusia said

  Kochany Piwowarku w związku z Twoją wypowiedzią nasuwa mi się pytanie, ano: Czy Ty jesteś zwolennikiem teorii spiskowych? Pytanie ograniczam do Polski. Ja czasami daję tym spiskom wiare ale z zastrzezeniem, że mogę się mylić. No, ale jak sobie pomyślę kto zwalcza nasz Święty Kościół Katolicki i to już ponad 20 wieków to skłaniam się do tego, że działania są skolerowane z diabelskim spiskiem. Więc teoria ma porzadne, mocne korzenie. Może te korzenie nie są tylko obramowane walką z KK a może swym zasięgiem obejmują i nasz kraj. Jak wszytsko fajnie działa, jak na rowni pochyłej stacza się w kierunku przepaści. Jakby ktoś to perfidnie zaplanował.

  Po sąsiedzku fartu życzę

  u

 103. Martusia said

  Kochany Piwowarku odpisałam na Twoj komentarz, ale mi sie nie wiem z jakich powodow się nie wkleił. Cos tu szwankuje ( bo nie pierwszy raz spotyka mnie taka niespodzianka) a że zapomniałam skopiowac to przepadł. Nic nie bylo tam ważnego, oprócz nurtującego mnie czasami pytania, więc i Ciebie spytam : „Czy Ty wierzysz w teorie spiskowe? Napisalam, ze jednia na pewno pracuje i to juz od pona 2 tyś.lat, ano ta dotyczaca zwalczania KK. Inne nie jestem pewna, być może mają ograniczony zasięg, ale zastanawia mnie, ze tak błyskawicznie ruszamy w kierunku przepaści. Jakby jakis diabel mial za zadanie nas tam popychac i to zgodnie z planem. Co sadzisz?

  Pozdrowienia po sasiedzku
  ode mnie.

 104. Martusia said

  A teraz sa dwie opinie podobne w treści. To masz co do poczytania.

 105. Piwowar said

  Martusiu, Piwowar nie wierzy, ale wie. Sytuacja ma miejsce nie tylko w Polin, ale praktycznie wszędzie. W Polin grunt szczególnie podatny, bo autochtoniczny naród poczciwy i łatwowierny. Podatny na idee, byleby wypowiadane z odpowiednim naciskiem emocjonalnym. Vide rekrutacja przywództwa samobójczego powstania listopadowego. Doskonała ilustracja w starym kawale o lwie z jadłospisem w łapie. Szympans się nie dał zjeść.

  A z panem Jaśkiem z T. mozna się w wielu sprawach nie zgadzać, ale gdy zaczyna nawijać o systemie finansowym, to należy nic nie mówić, tylko słuchać, bo gościu gada przerażająco logicznie. Zniewolenie czlowieczej masy jest o wiele poważniejsze niż nam się wydaje. Podstawowe potrzeby trzeba zaspokajać zaciągając kredyt, nawet, gdy mozna sobie pozwolić na zakup za gotówkę. Jeśli nie masz kredytu, nie masz historii kredytowej, nie masz nigdzie wstępu, nie masz ubezpieczenia, które też jest obowiązkowe, nie masz pracy, nie masz telefonu ani telewizji (to akurat dobrze). jeśli masz kredyt, musisz spłacać interes, a spróbuj tylko przyspieszyć spłatę fasady (jak się po polsku nazywa principal?). Czy to nie jest spisek? Żadna tam teoria spiskowa, ale jawne działanie prowadzące do odczłowieczenia człowieczeństwa.

  Jesteśmy własnością systemu. Na dzień dzisiejszy, państwa.

  A Piwowar jest jednostka wirtualną i zawsze go może nie być…

 106. Re: 105 Piwowar
  Glownymi uzaleznionymi od systemu sa ci, ktorym „system” placi – sluzby publiczne, nastepnie ci, ktorzy sa uzaleznieni od pracodawcow, a na koncu ci, ktorzy sa w duzej czesci niezalezni – czyli tzw., „srednia klasa” – (przedsiebiorcy i uslugodawcy), ktora jest sukcesywnie likwidowana glownie systemem progresywnie nakladanych nan podatkow…

  Obecnie, system lichwiarski (finansowy) przygotowal do wdrazania (wszczepiania) elektronicznych „cacek” wielkosci ziarnka ryzu – czyli „bio-chipowania” tych, ktorzy sa calkowicie uzaleznieni od systemu – vide Szwecja, Norwegia, Holandia, po czesci Kanada i USA…
  Nie jest to zwykly „bio-chip” umieszczany pod skora, ale niezwykle niebezpieczne urzadzenie elektroniczne, ktore bez zadnego problemu moze spowodowac natychmiastowa smierc (wylew do mozgu, zawal serca, zwiekszac poziom andrenaliny itd. itd., co bedzie w pierwszej kolejnosci uzyte przeciwko tym, ktorzy beda nie-produktywni, czyli emeryci, rencisci, inwalidzi, przewlekle chorzy itp…, a „reszta” bedzie kontrolowana 24 godz. na dobe i bedzie calkowicie „poprawna politycznie”…z racji wlasnej ograniczonej w czasie egzystencji…

  (Apokalipsa sw. Jana rozdz 13:16-17…..)

  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Jesli chodzi o mnie, to przypominam po raz kolejny: Nie posiadam zadnego konta w banku, zadnej karty kredytowej, debet’owej, zadnego oficjalnego „biznesu”, nie place zadnych podatkow „systemowi” itd., itd. i mam ten „system” dokladnie tam, gdzie „slonce” nie dochodzi…
  Pracuje u siebie, dla siebie i za gotowke, co jest w chwili obecnej troche uciazliwe na co jestem od dawna przygotowany, tj., na te zmiany, ktore sa i ktore wkrotce nadejda…

  P.S.2 Jesli ktos ma jakies pytania, to prosze pytac, a nie domniemywac…

 107. NICK said

  P. Jaśku.
  Nawet we zacofanym, Tzw. Polin nie da się żyć bez konta.

  Jak Pan to robi we „ukrańsko-usra-hell-skiej” Kanadzie?

 108. Boydar said

  Da się. Ja nie mam. I to ma same zalety 🙂

 109. NICK said

  Jak?

 110. Re: 107 NICK
  Jak zyc bez konta bankowego???…

  Normalnie. Po Bozemu…

  Gdyby NICK zapytal mnie jak zyc bez zadnych podatkow? To rowniez bylaby dokladnie taka sama odpowiedz:

  „Normalnie. Po Bozemu…”

  No, ale zeby tak zyc, to trzeba niestety troche poczytac Pismo Swiete Nowego Testamentu, a to juz wymaga malego wysilku…

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  ————
  Panie Jaśku, nigdzie w Piśmie Świętym nie znalazłem wskazówek, jak żyć bez konta i nie płacić podatków – przeciwnie, stoi tam by co cesarskie oddać cesarzowi. Niech Pan nam więc objaśnia problematykę swoimi własnymi słowami. Z góry dziękuję.
  Admin

 111. Boydar said

  Gdzie Pan NICK upatruje problemów ? Jestem do dyspozycji.

 112. Re: 110 Admin – komentarz.

  Prosze mi powiedziec co umieja panskie rece, to napisze Panu jak nie placic zadnego podatku, a p. Boydar napisze Panu jak obyc sie bez konta bankowego…(Niech sie p. Boydar tez przyda)…
  ===============
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Oczywiscie w obecnym systemie zlodziejskim podatki sa ukryte w towarach i uslugach…
  (na to rowniez mam „lekarstwo” dosc skuteczne)…

 113. Boydar said

  Niech się Pan Jasiek cmoknie w dzyndzel, z takimi ofertami.

  Dalej nie wiem do czego mi to konto; rozumiem że komornikowi by się przydało. On też niech się cmoknie.

 114. […] jasiek z toronto said 2019-03-01 (Piątek) @ 19:07:21 […]

 115. Re: 113 Boydar.

  No jesli mam sie „cmoknac w dzyndzel”, to z takim argumentem juz nie bede polemizowal.

  Moze ulatwie dla Wszystkich czytajacych zrozumienie kwestii podatkow.
  Czym jest podatek? Podatek jest zwyklym zlodziejstwem, Przykazanie nr 7 brzmi: „NIE KRADNIJ”
  Czy Bog Stworzyciel Wszystkiego nalozyl na Czlowieka, ktorego stworzyl na Swoj Obraz i Podobienstwo nalozyl na niego (i na wszystkie dobra materialne w ziemi, w wodzie i w powietrzu) jakikolwiek PODATEK..!!!???

  Jesli czlowiek nalozyl podatek na drugiego czlowieka, to sila rzeczy zaprzecza (przeciwstawia sie) Samemu Bogu co tym samym staje sie bezwolnym narzedziem szatana.

  Komu powinien (w/g wolnej woli) Czlowiek sluzyc? Bogu czy innemu czlowiekowi???…

  I prosze, ZACZNIJCIE SIE trzymac Praw Boga a nie „praw czlowieka”…

  I moze na zakonczenie:

  „Bog dal Czlowiekowi wszystko potrzebne do godnego zycia i tylko jednego od Czlowieka oczekuje: „TYLKO MNIE KOCHAJ…” (i nic wiecej).

  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 116. Re: 115 cd

  Jako dopelnienie mojej wypowiedzi, polecam do uwaznego ogladania:

  =====================
  http://polskawalczaca.com

 117. NICK said

  NICK. (107).

  BRAK.
  Odpowiedzi
  NICK?
  Se po-śledzi… .

  (moja gawiedzi)

 118. Marucha said

  Re 112:
  Cóż, Panie Jaśku, jestem na emeryturze…

  (Rękami niewiele w życiu pracowałem, raczej głową. Byłem informatykiem, okazjonalnie nauczałem matematyki i fizyki)

 119. Re: 118 Marucha.
  Jesli jest Pan wciaz na „chodzie”, to prosze kontynuowac to, co Pan lubi z tymze jedynie za gotowke, za „bezposrednia wymiane”, bowiem w przeciwnym razie, bedzie Pan jednym z pierwszych, ktorzy beda musieli zaakceptowac „nowy system elektroniczny”, a ten zbliza sie wielkimi krokami, ktorych kierunek zmierza bezposrednio „pod skore”…

  Kanadyjskie przyslowie mowi: „Nie trzyma sie wszystkich jajek w jednym koszyku”
  (nie nalezy liczyc na jedno zrodlo utrzymania)

  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 120. Re: 119 cd.
  Zapomnialem dodac cos na temat rzemieslnikow, tj., ktorzy maja „fach w reku”, by nie wpadlo im do glowy (juz wpadlo dawno temu), aby wpierw zajejestrowac swoj „biznes” w „urzendach”.
  Co nalezy zrobic? Skonczyc szkole, zatrudnic sie „oficjalnie” na 1-2 lata w jakims warsztacie, zdobyc doswiadczenie i odlozyc troche „kasy” na narzedzia czy sprzet do pracy samodzielnej, zrobic ulotki papierowe i elektroniczne (reklamy), telefon komorkowy itp., i sprobowac zrobic „robote” u pierwszego klienta placacego gotowka. (tylko gotowka).
  Potem drugiego, trzeciego i tysiecznego, jak i rowniez, co jest niezbedne „trzymac gebe na klodke” (nie chwalic sie wszem i wobec).

  „Przechowuj skarby i zloto, ale nie mow nawet najlepszej zonie, gdzie je przechowujesz…”

  Jesli beda jakies „specyficzne” pytania w jakiejkolwiek materii zwiazane z samodzielnoscia prowadzenia wlasnej niezaleznosci, to bardzo chetnie na nie odpowiem.

  Przypomne, ze obecny system zlodziejsko-spekulacyjny (no i finansowy rowniez) nie ma przede mna praktycznie zadnych tajemnic i doskonale wiem i w jaki sposob go zlikwidowac, ale jedyny problem – w zasadzie pytanie – Od Was Polacy w Polsce zalezy KIEDY to zostanie zlikwidowane raz na zawsze…
  (ja nie walcze z problemami. Ja je LIKWIDUJE…)

  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.