Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Szokująca wypowiedź ministra A…
  NICK o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  bryś o 3:0 dla Łukaszenki
  jaroslawraczynski o Koniec świata
  zen o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  Us o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o Czy tzw. „paszport szcze…
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  revers o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  revers o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Prof. Jacek Bartyzel i sprawa „antysemickiego wpisu”. Oświadczenie Redakcji Konserwatyzm.pl.

Posted by Marucha w dniu 2019-02-27 (Środa)

Prof. Jacek Bartyzel to osoba od lat szanowana w naszym prawicowym środowisku. Nasze stosunki z Panem Profesorem raz bywały lepsze, raz gorsze. Wielokrotnie byliśmy przezeń krytykowani, także publicznie.

Mimo to czujemy się zobowiązani, aby stanąć w obronie Pana Profesora, który od poniedziałku (25 II 2019) został wykreowany przez liberalne i lewicowe media na sztandarową postać polskiego antysemityzmu. Mówiąc językiem używanym przez część izraelskich polityków, dla niektórych stał się symbolem „polskiego antysemityzmu wyssanego z mlekiem matki”.

Nie przypadkowo piszemy o szermowanym w stosunku do naszego Narodu epitecie o „antysemityzmie wyssanym z mlekiem matki”, którym niedawno posłużył się Israel Katz – minister spraw zagranicznych Państwa Izraela.

Odnosimy wrażenie, że nagonka na prof. Jacka Bartyzela ma na celu medialne przykrycie tej skandalicznej wypowiedzi, poprzez wskazanie archetypicznego polskiego antysemity, o którym mówił izraelski polityk. Pamiętajmy jednak, że antypolska wypowiedź padła z ust przedstawiciela rządu, a ten odmówił przeprosin.

Wpis prof. Jacka Bartyzela był tylko wpisem prywatnej osoby w medium społecznościowym. Rangi, skali i wagi tych wydarzeń nie sposób porównać. Należy także pamiętać, że ostra i cięta wypowiedź Pana Profesora – nawet jeśli ktoś uznałby ją za przesadną (do czego każdy ma prawo) – padła w kontekście szeroko kolportowanych przez media wypowiedzi izraelskich polityków i dziennikarzy, oskarżających nasze Państwo i Naród o współudział w niemieckich zbrodniach z okresu II wojny światowej.

Profesor zwyczajny, mimo posiadanego tytułu naukowego, jest tylko człowiekiem i także ma prawo impulsywnie zareagować, gdy jego rodakom, a także i jemu samemu, przypisywane jest członkostwo w narodzie mającym cokolwiek wspólnego ze zbrodniami na Żydach popełnionych w latach 1939-1945.

Wreszcie pamiętać należy, że termin „plemię żmijowe” jako określenia Izraela, które najbardziej oburzyło liberalne media, to określenie, którym starożytnych żydów określił sam Jezus Chrystus (Mt 12, 34).

W związku z powyższym stoimy na stanowisku, że cała Affaire przybrała rozmiary paranoidalne, skrajnie przesadne, kompletnie nieadekwatne do samego wydarzenia, przeistaczając się w rodzaj medialnego linczu, którego celem jest propagowanie stereotypu Polaka-antysemity.

Poza wymiarem publicznym tej Affaire, widać wyraźnie, że jej celem jest doprowadzenie do ukarania prof. Bartyzela, najpewniej za pomocą dyscyplinarnego zwolnienia z pracy lub niedopuszczenia do prowadzenia przezeń zajęć ze studentami.

Co interesujące, kampanię tę prowadzą osoby i media znane z tego, że walczą o „konstytucję”, „wolność słowa” i „tolerancję”, co nie przeszkadza im podjąć próby zakneblowania intelektualisty, który wyraża odmienne od nich poglądy polityczne.

Po rozpętaniu tej publicznej nagonki trudno nie uznać haseł liberalnych mediów za zwykłą hipokryzję, której celem jest ograniczenie wolności wypowiedzi.

Te same media, ci sami dziennikarze i ci sami delatorzy nie domagają się kar dyscyplinarnych dla, opisywanego przez media, pewnego adiunkta z UW, który ma już wiele spraw prokuratorskich, na czele z najgłośniejszym wybrykiem, a mianowicie niedawnym przewróceniem w Gdańsku pomnika ś.p. x. Henryka Jankowskiego [bo to Rzyd – admin] . Jedyne czego domagamy się, to równego traktowania wszystkich obywateli RP i grzmotów adekwatnych do ciężaru sprawy.

Redakcja Konserwatyzm.pl
26 II 2019
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 31 do “Prof. Jacek Bartyzel i sprawa „antysemickiego wpisu”. Oświadczenie Redakcji Konserwatyzm.pl.”

 1. plasibo81 said

  Dobra. Żeby była jasność. Ja wypierdalam z tego chorego kraju za granicę. Ma dosyć a polfacto niech włazi dalej w dupę zytkom a;e poźniej zobaczą że zostaną z niczym dodatkowo oskarżeni o ten wymyślony antysemityzm.
  Mam dosyć tego Ciemnogrodu gdzie tylko kościół i polityka na pierwszym planie no i oczywiście antysemityzm!!!!

  ——-
  Powodzenia.
  Admin

 2. NICK said

  Sarkazm?
  Adminie?

 3. NICK said

  Dodam jedno.
  Jeżeli TU, w Polsce i teraz.
  NIE nastąpi zbliżenie z Rosją.
  To Plasibo nie znajdzie miejsca lepszego.
  Niż ego; jego.

 4. NICK said

  Pomijam patriotyzm.
  Bo to RZECZ.
  Drugorzędna.

 5. Boydar said

  Ja tam nic nagannego w antysemityzmie nie dostrzegam, w przeciwieństwie do redakcji konserwatyzm.pl Choć oczywiście antysemitą nie jestem. Tyle że wiem, gdzie miejsce żydów na pewno nie jest. Nie jest tutaj, w Polsce. Mogą sobie żyć np. na Marsie. To sprawa między Marsjanami a żydami. Nic Polakom do tego. Ale tu nie. Czy ja piszę jak antysemita ? Może. W każdym razie starałem się jak Polak. A wyszło jak zwykle.

 6. lopek said

  Kro myślał, że zwłaszcza tutaj – okupant pozwoli na wiele – okupowanym – ten się mylił.

 7. Regina said

  Ad1. A gdzież to się pan wybiera? O ile na kochany Zachód,to z pewnością może być tak,że zniedołężniałym takim „żytkom” będzie pan podcierał tyłki,albo dla żydowskiego biznesmena będzie pan segregował śmieci,a jak dopisze szczęście,to na przysłowiowy zmywa,będzie pan nam Polakom przysparzał chwały.W cale się nie dziwię, że tak nas traktują w świecie,skoro sami nie potrafimy się szanować.Gratuluję przyszłego sukcesu.Ps.Właśnie miesiąc temu mój młody sąsiad powrócił z Anglii (przedwcześnie),gdzie czyścił kurniki u żydka.

 8. Rokitnik said

  Radze o ile ma Pan jakis staly dochod (?) zakotwiczenie sie na Bialorusi. Jesli jest p. mlodszy, to moze Chorwacja, Czarnogora? W kazdym razie nie stare Kraje Unii / bo bedziesz pan traktowany zawsze jak smiec / !
  W kazdym badz razie MIGRACJA nie jest przygoda …czesto ciezkim kawalkiem chleba okraszonym wlasnymi lzami…!
  Niech p.skorzysta z rad p.JO i zapisze sie na miejscu bez ucieczki za granice, do Walczacego Bractwa…efekty murowane !!

 9. Jacek said

  Re Regina
  Nie pochwalam emigracji ale niech pani nie rozpowszechniania poniżających Polaków bzdur. Też pracowałem na zachodzie i z wyżej wymienionymi zajęciami nie miałem do czynienia. Zarobków to pewnie mogło mi pozazdrościć wielu Niemców. Moi znajomi również nikomu nie podcierają tyłków, zarówno w Niemczech jak też w Wielkiej Brytanii.

 10. Chcę przypomnieć niedawny przypadek Marka Olszewskiego, którego władze żydowskiego reżimu IIIŻydo-RP/Polin zdymisjonowały z funkcji szefa Polskiej Organizacji Turystycznej na żądanie syjonistycznych zbirów. Syjonistyczne rozwydrzenie w Polsce niebezpiecznie narasta.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/08/31/minister-sportu-iiirp-zydowskim-lokajem/

 11. plasibo81 said

  Dokładnie.
  Ja też nie jadę sprzątać kibli ani podcierać tyłków. Jadę świadczyć usługi projektowe ale wiecie czego chcę się pozbyć?
  pieprzonego zjudaizowanego wymyślonego przez Zytów katolicyzmu!!!
  Nienawidzę tej pieprzonej sekty, która myśli, że jestem ich własnością. Głupki żonglują ludzkim żywotem jakby wiedzieli co jest po drugiej stronie. Śmieszne to jest.
  Nareszcie będę wolny a te katolicznicy niech zapieprzają w niedzielę słuchać tego samego w kółko aby mogli się poczuć lepiej. A potem niech włączą telewizornię i niech słuchają pisiorów którzy obiecują te jałmużny a żytkom załatwiają roszczenia.
  To doskonały wybór.

 12. guła said

  A moje znajome kilkanaście lat temu zorganizowały kilkunastu osobową grupę – zmieniającą się co miesiąc – jako opiekunki do starszych osób.
  He he.
  W portmonetkach rzecz jasna, na pierwszym miejscu, euro.

 13. Easy Rider said

  Trzeba raz na zawsze wyjaśnić kłamstwo z tym antysemityzmem, tzn. kim są ci Semici?

  Wg encyklopedii PWN:

  Semici, ludy semickie,
  termin wywodzący się z językoznawstwa (języki semickie), niemający konotacji etnicznych, używany na określenie ludów zamieszkujących staroż. Bliski Wschód (Żydzi, Asyryjczycy, Babilończycy, Aramejczycy, Fenicjanie, Arabowie i in.), wprowadzony w XVIII w., obecnie w nauce zarzucony;
  nawiązuje do Sema, jednego z potomków Noego.

  Proszę zwrócić uwagę na stwierdzenia:

  … niemający konotacji etnicznych … oraz … obecnie w nauce zarzucony.

  Ci, którzy prezentują się dzisiaj jako Żydzi, w zdecydowanej większości pochodzą od Chazarów (nie zaliczanych do rasy semickiej, lecz turecko-mongolskiej), którzy nawet w Izraelu stanowią, wg różnych danych, 80-85% ludności, z tej też grupy wywodzą się tamtejsze elity przywódcze. To właśnie państwo od dziesięcioleci morduje prawdziwych Semitów – Palestyńczyków (prawdopodobnie potomków biblijnych Żydów) oraz dokonuje nalotów na inne kraje tego regionu, również zamieszkałe przez ludność semicką.

  To Izrael z jego chazarskimi elitami przywódczymi jest największym antysemitą na świecie! Nawet swoich – wydawałoby się – pobratymców w wierze, semickich Żydów sefardyjskich, o ciemniejszej karnacji, Chazarzy traktują jak gorszą rasę! Głośna była sprawa (opublikowana zresztą w Izraelu, kilkanaście lat temu) napromieniowania w latach powojennych 100 tys. dzieci sefardyjskich. Pod pozorem walki z grzybicą, dokonano ludobójczego napromieniowania tych dzieci promieniami rentgena w dawkach przekraczających tysiące razy dopuszczalne! Część zmarło od razu, a reszta umierała przez lata w męczarniach. To świadczy o zdolności Chazarów do ludobójczych działań nawet wobec grup o tym samym wyznaniu, czego potwierdzeniem był też (czymkolwiek był) tzw. Holokaust.

  Tak więc, w tej orwellowskiej rzeczywistości doszło do tego, że antysemityzmem jest krytyka państwa mordującego Semitów!

 14. Martusia said

  Niech lepiej te tchorze zamiast przesladować honor dumnego Profesora to niech swoja energie przesladowcza skieruja przeciwko tym , ktorzy im bezkarnie naharkali w twarz. Zreszta dobrze zrobili, ze spluneli na g…. ! Zasluzylo! Nie pomylili sie, wiedzieli kogo wytarzac w szambie. . Brawo Bibi i spolka! Dzieki wam Polactfo przejrzalo na slepia i zobaczylo kaczych wladcow na piedestale, wytarzanych w smole i pierzu.

 15. Andzia said

  Wszystkie służby i prokuratory z rękami na pokładzie i dalejże węszyć antysemityzm. Dobrze, że już niedługo wybory. Póki co czują się zobowiązani, bo sam Trump kazał węszyć. Ciekawe czy robi to u siebie.

 16. Plausi said

  DWA WIEKI

  z tego jeden wiek tzw. „Wolnej Polski” !

  https://marucha.wordpress.com/2019/02/08/trudna-sytuacja-zydow-w-szwecji/#comment-811658

  mało kto zauważył, że to już od dwóch wiekó, a właściwie trzech, tak długo jesteśmy już pod żydowską okupacją, że nawet nie rozmiemy co oznacza słowo wolność:

  https://marucha.wordpress.com/2019/02/26/jaroslaw-kaczynski-przywroci-polakom-pekaesy/#comment-814957

  „ANTYŻYDOWSKOŚĆ” jest odpowiedzią a nie jakiś tam „antysemityzm”

  https://marucha.wordpress.com/2019/02/26/po-co-polsce-izrael/#comment-814865

  nie musimy powtarzać jak papugi terminologii okupanta. Musimy się rozprawić także z innym terminem żydowskiej chucpy:

  https://bmiroslawska.pl/gdy-chodzi-o-honor-nie-mozna-milczec/#comment-117

 17. Moher49 said

  @1,
  Uciekać to tchórzostwo, nie bądź Rydzem.

  @ Artykuł. Szkolnictwo w Polsce jest straszliwie zażydzone. Wywalili i ubili Ratajczaka. Wywalić trzeba Jana Hartmana i tych z PAN, którzy szkalowali Polaków w Paryżu. Nasłać „Mossad” na Grossa. Wywalić na zbity pysk cały warszawski ratusz. Ale kto to zrobi, skoro rząd w Polsce też żydowski.

 18. Gazda said

  Po ostatnich lajdackich atakach czolowych politykow i mediow izraelskich na Polakow, wlacznie z oskarzaniem ich o sprawstwo w holokauscie, rozpoczela sie w Polsce I zagranicznych skupiskach polonijnych powszechna akcja poszukiwania owego oslawionego, wyssanego do ostatniej kropli z mlekiem Matki antysemityzmu. Akcja ta ciagle trwa I przybiera na sile nie omijajac zadnej potencjalnej kryjowki.
  .https://ariseletusbegoing.files.wordpress.com/2015/08/dumpster-diving.png?w=500&h=375

 19. AnKa said

  Plasibo81 Jak myślisz, że tam gdzie sp…..lisz gudłaje Ciebie nie znajdą, to się bardzo mylisz !

 20. Isreal said

  ad 1, 2 …pierwsze ze statku spieprzają …….
  ???

  czując ,że ten tonie (te uciekające jako pierwsze może mają jakieś wygryzione dziury na sumieniu? czy tylko chlebuś grubo omaszczony w główce?)

  ilu uciekło jako pierwsi, którzy drudzy itd ??????

  bez obrazy Panowie fikający z bliskiej i dalszej zagranicy

 21. Marucha said

  Re 11:
  Won, śmieciu.

 22. Re: 20 Marucha.
  To „gawiedziowy” frustrat…Szkoda sliny.
  Wywalac na zbita „buzie” i to niezwlocznie…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 23. Obelik said

  @23

  LEDowe lampy, aerodynamiczna obudowa. No no.

  Teraz to tylko na Moskwę! Putin czy Szojgu jak to zobaczą, to na pewno sfajdają się ze strachu.

 24. Olo said

  Semici to Palestyńczycy, na których żydowscy bandyci każdego dnia wykonują egzekucje. Na starcach, kobietach i dzieciach. Nie na palestyńskich żołnierzach, których zdażyli już wcześniej wymordować. Żyd nie jest żadnym semitą. To chazarski oszust i złodziej, który ukradł Palestynę, jak wszystko inne.

 25. Piotr Podgórni said

  Plemie żmijowe to określenie synagogi szatana. „Uderz w stół a nożyce się odezwą”. I odezwały się.

 26. LUDY SEMICKOJĘZYCZNE?!Odnoszenie pojęcia ANTYSEMITYZM tylko do Żydów i żydów to kontynuowanie klasyki RASIZMU,którego podstawę stanowi NASTĘPSTWO WYBRAŃSTWA.Opisał je Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE w ŻYDOWSKIEJ,którą nazwał CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.

 27. ibrahim ibn jakub said

  jebać rzydóf

 28. NICK said

  To se yeb lub wracaj tu.

 29. Regina said

  Ad9.Jacek To co napisałam w poprzednim komentarzu,to nie są bzdury,ale niestety czarna rzeczywistość.Na 8-u znanych mi ludzi,którzy wyjechali jako arbeiterzy na Zachód to: 1-praca w rzeżni,jako sprzątacz nieczystości po uboju.2- zlewozmywak.3-sprzątacz w hotelu (po studiach) w Londynie.4-temu się udało,bo mu tato załatwił godziwą prace w firmie.5-ta pracuje jako opiekunka zniedołężniałego pana Rudolfa.6-ty (mój sąsiad)-pracował w kurnikach,sprzątał nieczystości,ale długo nie wytrzymał.7-y na budowie jako fizyczny,długo nie wytrzymał,wylądował w szpitalu.8-my segreguje śmieci.Wystarczy przeczytać w internecie oferty,to może człowieka zemdlić.

 30. gnago said

  Szukałem treści tego „potwornego” wpisu. tu nie znalazłem a było wyjątkowo łagodne . Ja napisałbym że: Polacy jak twierdzą żydzi i Katz ssą antysemityzm z mlekiem matki. A mnie zastanawia pytanie. Co, kogo ssał Katz, skoro gardził mlekiem matki. Czyżby „tate” ? tu zrozumiałe są problemy tego gostka i jemu podobnych. TAKA trauma od małego. Tak wynika z kontekstu jego wypowiedzi negującej ssaczośc żydów

Sorry, the comment form is closed at this time.