Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  flathead o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Olo o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
  Zenon_K o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Lekarz czy zbrodniarz?
  Prowokator o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  podczaszy o Wolne tematy (41 – …
  podczaszy o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Europy droga ku zatraceniu

Posted by Marucha w dniu 2019-03-01 (Piątek)

W świecie obserwatorów politycznego życia naszych czasów i pośród różnych spekulacji, co do ich przyszłości, panuje w miarę zgodne przeświadczenie o kryzysowej sytuacji, która z coraz bardziej wzmożoną siłą dotyka Unię Europejską. Wielu wieszczy jej tak głęboki kryzys, zakończony aż nawet rozpadem, czyli całkowitą dekompozycją.

Wskazują oni na ostateczny powrót do podmiotów narodowych, choć te Bruksela nigdy do końca nie przekreśliła. Może z braku czasu albo z powodu rzeczywistej słabości konceptu na federalne europejskie państwo.

Brak ku temu realnej siły, która by ten pomysł urzeczywistniła, a przede wszystkim zasadnicze sprzeczności, targające decydującymi o losach Zachodniej Europy siłami. Z pewnością to jest prawda, ale nie ta dotykająca samej istoty sprawy.

Zwrócić trzeba uwagę na rzeczy może nawet ważniejsze i o wiele mocniej wpływające na los owego, bądź co bądź, ambitnego projektu. Europa, która jeszcze przed dwoma wiekami była demograficznie tak ekspansywna, gwałtownie starzeje się, co – jak wiemy – prowadzi do pewnej śmierci.

Kontynent, który skolonizował obie Ameryki, Australię, rosyjski wschód i pomniejsze obszary, zwyczajnie sam zaczyna być podbijany przez różne kolorowe ludy, ale nie tylko, bo też przez rzesze, czerpiące swoją cywilizację, kulturę i styl życia z innych źródeł niż Europejczycy.

To co może nawet nie jest jeszcze tak bardzo widoczne, wkrótce zaowocuje szeroką rewoltą niedawnych najeźdźców. Nie będzie żądnego pokoju, bo przecież być nie może. Międzynarodowe koncerny i kosmopolityczne korporacje nie zastąpią państwa, które dysponuje – o ile jest dość mocne – wystarczającymi narzędziami do prowadzenia skutecznej walki.

Tymczasem obłędna ideologia powszechnego stanu miłości, w zasadzie uniemożliwia jakikolwiek skuteczny opór. Pozostaje czekanie na końcowy czas, w atmosferze zupełnej niemożliwości.

Na tym tle dochodzi do znanego zjawiska towarzyszącego zawsze historycznym kryzysom. Jedni uważają, że dla ratowania położenia należy prowadzić grę ustępstw i wycofywania się z kolejnych pozycji. Inni natomiast twierdzą odwrotnie: trzeba ze starych ideowych składnic, muzealnych sal wyciągnąć dawne rekwizyty – ogólnie tak ujmując – różnych tak zwanych prawicowych formacji.

Ugrupowania polityczne, reprezentujące ów kierunek rosną teraz w siłę, zdobywając coraz większe wyborcze poparcie, sprawując nawet rządy: Włochy, Węgry; lecz są to ruchy spóźnione, ponadto można podejrzewać, iż gdyby zdobyły rzeczywistą władzę – to i tak nie byłyby w stanie poradzić sobie z problemem.

Na horyzoncie jawią się także różne globalne uwikłania, powodujące niepowodzenie projektu Unii Europejskiej. Zauważmy jedynie, że stary kontynent to wciąż ciekawy rynek, duży i chłonny.

W związku z tym napływ świeżej zewnętrznej krwi, poza politycznymi korzyściami, może jeszcze pobudzić i tak rozbuchaną tu konsumpcję.

Przez to co wyżej napisałem, zmierzałem do postawienia jednej kluczowej tezy: Europa ginie, bo straciła swój cel istnienia, a jest nim chrześcijaństwo. Tylko jej nawrócenie może ją zawrócić z drogi wiodącej ku zatraceniu. Ale jest to wołanie o cud.

Antoni Koniuszewski
Myśl Polska, nr 9-10 (24.02-3.03.2019)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 37 do “Europy droga ku zatraceniu”

 1. Boydar said

  My, to jesteśmy marginesem błędu. Ciekawe w tej całej hucpie jest, że to Wielkie Grube Żydy wyruchały głównie małych chudych żydków, a to przecież jeszcze nie konec, jak twierdził stryj Hawranek. Układ zupełnie jak za wuja Adolfa.

  Czy ja mam obsesję ? Jak, nie przymierzając, wuj ?

 2. jamek said

 3. lopek said

  „Europa ginie, bo straciła swój cel istnienia, a jest nim chrześcijaństwo. Tylko jej nawrócenie może ją zawrócić z drogi wiodącej ku zatraceniu. Ale jest to wołanie o cud.”
  ============
  Biała Europa – ale nie tylko ona ginie – bo taka jest wola czarciego pomiotu. Przecież eurokołchoz wysmażono po to aby łatwiej było czarciemu pomiotowi zlikwidować Białą Europę.
  Wniosek?
  Z kolei – chrześcijaństwo dzisiaj jest przenicowane przez czarci pomiot dla swoich potrzeb – więc ginie to przenicowane chrześcijaństwo a przecież wiemy, że:
  „… i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą.”
  Powyższe nie znaczy, że Bóg za nas samych spowoduje zatrzymanie wyniszczania białej rasy. O to albo zadbamy sami – albo nas nie będzie.

 4. Easy Rider said

  Europa ginie, bo straciła swój cel istnienia, a jest nim chrześcijaństwo.

  Dobrze, ale jakie chrześcijaństwo? Czy chodzi o złowieszcze dla nas „Gott mit uns”? A może o takie, jakie prezentuje „papa bongiorno”? A jeśli nie, to może Kościół narodowy? To powinno być sprecyzowane, bo powstaje pewien niedosyt informacyjny.

 5. Boydar said

  Takie jak Chrystus mówił … żadne inne.

 6. Natan said

  ….teraźniejsze prawicowe ruchy, prawicowe formacje, ,,żądy na Węgrzech” – koń się śmieje!!!
  (a podejrzewam, że płacze – niestety)

 7. Tomasz Karpiel said

  Panie Boydar czy o taką wypowiedź Panu chodzi „Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy.”
  .
  Jewangelia Mateusza 10, 34-36

 8. Tomasz Karpiel said

  😁😁😁 dzielny katoliku adminie 😇😇😇

 9. Troll polonii said

  Europa ginie, bo sie zachcialo solidarnosci w globalizacji.
  Europa ginie od dawna.
  Odkad kraje chrzescijanskie napadaja na kraje chrzescijanskie.
  Gwozdziem do europejskiej trumny byla Jugoslawia a teraz Ukraina.
  Europa ginie na wlasne zyczenie.
  Bo sie zachcialo… Ameryki w Europie.

 10. Boydar said

  Czy jeśli na dwadzieścia dwa miliony obywateli trzysta dwadzieścia pięć tysięcy wyznaje katolicyzm, to Arabia Saudyjska jest krajem katolickim (katolików) ?

  Ilu katolików mieszkało w III Rzeszy ? Jaki do nich stosunek miał Hitler i jego ferajna ?

  Ja na Jugosławię nie napadałem, Marucha też nie. Nawet Nyndr0, mimo że buddysta, ani NICK, choć do kocinki wygarnął. A z decydentów w Polin żaden katolikiem nie był.

  Niech Troll spróbuje ochrzcić na początek osiedle.

  Na „inne kraje” zawsze napadali żydzi i protestanci. Co, jak się bliżej przypatrzeć, na jedno wychodzi; jedni i drudzy chrześcijaństwem Chrystusa gardzą. Mają swoje, od rabinów, kalwinów i lutrów. Co też jednym ch. robione.

  Znowu Pan łżesz, Panie Troll.

 11. Plausi said

  Euoropa na smyczy

  struktura systemu:

  https://marucha.wordpress.com/2017/04/14/w-piaskownicy-cuchnie-gazem-i-prochem/#comment-668552

  Okupacja :

  https://marucha.wordpress.com/2018/03/17/wielka-brytania-bliski-przyjaciel-bieriezowskiego-uduszony-smycza-dla-psa/#comment-743034

  tzw. politycy, nie tylko w Polsce, wielokrotnie wykazali, ostatnio choćby w przypadku Wenezueli, czy w przypadku Rosji/krainy-U, że są trzymani na krótkiej smyczy.

  „Europy droga ku zatraceniu”

  Miejmy nadzieję, że tym raezm będą Polacy odrobine mądrzejsi i „obronę Wiednia”, ten tak ważny krok do rozbiorów, pozostawią innym. W Polsce nie widać żadnej koncepcji polityki zagranicznej, to i takiej polityki nie ma, serwis MSZ jest na usługach obcych.

 12. NICK said

  Wybić (odnaleźć się) na jew-ropy zatraceniu?
  To jest możliwe?

  To takie proste… .

 13. veri said

  Patrząc na ilustrujący notkę obraz … i tylko koni żal !

 14. Birton said

  Что делать? (Ленин)

 15. AlexSailor said

  @Easy Rider

  „Dobrze, ale jakie chrześcijaństwo? Czy chodzi o złowieszcze dla nas „Gott mit uns”? A może o takie, jakie prezentuje „papa bongiorno”? A jeśli nie, to może Kościół narodowy? To powinno być sprecyzowane, bo powstaje pewien niedosyt informacyjny.”

  No właśnie.

  Obecna i wpajana koncepcja zakłada poniechanie własnych interesów na rzecz jakiejś dziwnej „mnięłości”.
  Efekt, jak widać.
  Przepraszanie wszystkich i wszystkiego, odszkodowania, penalizacja „mowy nienawiści” i „obrażania”,
  łagodność niewolnika, itp.

  To prowadzi do anihilacji i destrukcji.
  To przenoszenie relacji właściwych ludziom, osobom fizycznych, na podmioty zbiorowe,
  i takież zachowania przez zarządzających nimi.

  Do tego kompletna nieznajomość Biblii – Starego Testamentu.
  Podam przykład.
  Jak Izraelici szli sobie do Ziemi Obiecanej (Izraelici, którzy nie mają z żydami NIC wspólnego),
  to mieli nakazane wybijanie co do jednego, bez żadnej litości, całych narodów.
  Niektórych, ściśle określonych narodów.
  Ba, nawet zwierzęta meli wybić, a inne rzeczy spalić.
  Jakiż sprzeciw dziś to budzi.

  Bo mało kto rozumie, o co chodziło.
  A dziś wita się z radością, wysyłając uśmiechnięte pannice z podarkami – przyszłe ofiary gwałtów, wchodzących
  do kraju wrogów, dyszących żądzą zemsty i gwałtu.

  Nie podoba się dziś Święta Inkwizycja, Krucjaty, kolonizacja Ameryki Południowej i Środkowej,
  likwidowanie (niestety nieskuteczne) krwiożerczych herezji.

  Natomiast podziw wzbudza kultura i religia czarnych, wierzenia hinduistów, i nawet nie wzbudza
  oporu system kastowy.
  Poziom zgłupienia współczesnych ludzi jest nie do przecenienia.

  Najgłupsza Pasztunka, czy Zusluska wie, że powinna urodzić tyle dzieci, ile się da.
  A w Europie panny lat 44 bawią się jak dziewięciolatki.
  Co ciekawe, taka Pasztunka ma z Polakami wspólnotę genetyczną, zatem co sprawa,
  że ludzie w Europie głupieją???

 16. RomanK said

  Kontynent, który skolonizował obie Ameryki, Australię, rosyjski wschód i pomniejsze obszary, zwyczajnie sam zaczyna być podbijany przez różne kolorowe ludy, ale nie tylko, bo też przez rzesze, czerpiące swoją cywilizację, kulturę i styl życia z innych źródeł niż Europejczycy.

  Panie Koniuszewski…..to przeciez przykre, milego skutki…dowiedzialem sie o tym w latach 60tych , kiedy uciekali z Algerii tzw Pied Noirs…z rodzinami oczywiscie i osiedlai sie na Poludniu Francji…przychodzilo wtedy do szkoy duzo dziec-i jakie musialy assymilowac sie w swojej wlasnej rodzimej Francji….
  MOj dziadek patrzac na nich powiadal…_”Poszli jako Biali…a wrocii Pied Noirs…..
  Cos za cos….. od piszacych wymaga sie logiki…..

 17. Troll polonii said

  10
  Boydar
  Kto tu lze???

  Niewiedza jest wielkim orezem nieukow.
  A lgarstwo trzeba udowodnic. Bo inaczej to tylko…opinia z kapelusza.

  „Ja na Jugoslawie nie napadalem” – PIEKNE!!!
  To samo gadali hitlerowcy w Norymbergii.

  Na Jugoslawie nie napadli ani Czesi ani Wegrzy.
  Bo nie chcieli.
  Polskie wojska dalej morduja ludzi w Afganistanie.
  Wsrod walczacyh w Afganistanie nie ma zydow. Bo nie ida nigdy na pierwsza linie frontu.
  Policja polska w Kosowie to tez nie zydzi. Wyraznie o tym mowil gen. Petelicki.

  Decydenci???
  Jacy decydenci?
  Jaki narod – tacy decydenci.
  10 milionow Polakow nosilo na rekach ubeka i … decydenta!!.

  Pamietam ten entuzjam po ogloszeniu wynikow ostatnich wyborow: tlumy szalaly i cieszyly sie, ze wreszcie mamy ‚decydentow’.
  A teraz co drugi powtarza, ze sie ‚pomylil’.
  Takie niedouczone hipokryty zaslaniaja sie zydami i ‚decydentami’ w kazdej dyskusji gdy jest mowa o odpowiedzialnosci obywatelskiej.
  Sowieci nie byli w stanie zmusic Polakow do napadu na Afganistan.
  Dla Amerykanow – byle lachmyta w Polsce da sie powiesic.
  Ilu zydow i protestantow w polskich mundurach bombardowalo Damaszek, Bagdad, Mosul?
  To Polacy polecieli mordowac Haitanczykow, tych , ktorych Clintonowa nie dobila.
  Co Bojdarowi zrobili Syryjczycy?
  O jakich decydentach pisze Boydar?
  Jeden taki to w klapie nosil Matke Boska.

  „A z decydentow w Polin zaden nie byl katolikiem”
  I czemu klamiesz??
  Czy znasz Przykazania??

  Komorowski w kościele przemawiał do wiernych!

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/komorowski-w-kosciele-przemawial-do-wiernych/6xt4w57

  Donald Tusk: Papież zmienił moje życie

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/donald-tusk-papiez-zmienil-moje-zycie/750esqt

  Kraków. Tusk: Do dzisiaj też pamiętam zachęty i słowa Jana Pawła II

  https://www.wprost.pl/polityka/10158797/donald-tusk-do-dzisiaj-pamietam-zachety-i-slowa-jana-pawla-ii.html

  Jarosław Kaczyński: nie ma Polski bez Kościoła
  na Jasnej Gorze
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/jaroslaw-kaczynski-nie-ma-polski-bez-kosciola,559532.html

  Jarosław Kaczyński z przyjaciółmi śpiewa na urodzinach Radia Maryja – YouTube

  Politycy PiS uczestniczyli w mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej – tvp.info
  https://www.tvp.info/40356757/politycy-pis-uczestniczyli-w-mszy-swietej-w-intencji-ofiar-katastrofy-smolenskiej

  Macierewicz o 1920 r.: Chwała Najświętszej Maryi Pannie – Historia – rp.pl

  https://www.rp.pl/Historia/180819599-Macierewicz-o-1920-r-Chwala-Najswietszej-Maryi-Pannie.html

  Mieszkowski krytykuje prezydenta… za klęczenie w kościele – Do Rzeczy2
  Duda na kolanach
  https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/76238/Posel-Mieszkowski-krytykuje-prezydenta-za-kleczenie-w-kosciele.html

  Profil szefa UIPN: Kaczyński Duda Morawiecki klęczą przed Wjatrowyczem
  https://kresy.pl/wydarzenia/profil-szefa-ukrainskiego-ipn-kaczynski-duda-morawiecki-klecza-wjatrowyczem/

 18. Troll polonii said

  10
  Boydar
  Kto tu lze???

  Niewiedza jest wielkim orezem nieukow.
  A lgarstwo trzeba udowodnic. Bo inaczej to tylko…opinia z kapelusza.

  „Ja na Jugoslawie nie napadalem” – PIEKNE!!!
  To samo gadali hitlerowcy w Norymbergii.

  Na Jugoslawie nie napadli ani Czesi ani Wegrzy.
  Bo nie chcieli.
  Polskie wojska dalej morduja ludzi w Afganistanie.Wsrod walczacyh w Afganistanie nie ma zydow. Bo nie ida nigdy na pierwsza linie frontu.
  Policja polska w Kosowie to tez nie zydzi. Wyraznie o tym mowil gen. Petelicki.

  Decydenci???
  Jacy decydenci?
  Jaki narod – tacy decydenci.
  10 milionow Polakow nosilo na rekach ubeka i … decydenta!!.

  Pamietam ten entuzjam po ogloszeniu wynikow ostatnich wyborow: tlumy szalaly i cieszyly sie, ze wreszcie mamy ‚decydentow’.
  A teraz co drugi powtarza, ze sie ‚pomylil’.
  Takie niedouczone hipokryty zaslaniaja sie zydami i ‚decydentami’ w kazdej dyskusji gdy jest mowa o odpowiedzialnosci obywatelskiej.
  Sowieci nie byli w stanie zmusic Polakow do napadu na Afganistan.
  Dla Amerykanow – byle lachmyta w Polsce da sie powiesic.
  Ilu zydow i protestantow w polskich mundurach bombardowalo Damaszek, Bagdad, Mosul?
  To Polacy polecieli mordowac Haitanczykow, tych , ktorych Clintonowa nie dobila.
  Co Bojdarowi zrobili Syryjczycy?
  O jakich decydentach pisze Boydar?
  Jeden taki to w klapie nosil Matke Boska.

  „A z decydentow w Polin zaden nie byl katolikiem”
  I czemu klamiesz??
  Czy znasz Przykazania??

  Komorowski w kościele przemawiał do wiernych!

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/komorowski-w-kosciele-przemawial-do-wiernych/6xt4w57

  Donald Tusk: Papież zmienił moje życie

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/donald-tusk-papiez-zmienil-moje-zycie/750esqt

  Kraków. Tusk: Do dzisiaj też pamiętam zachęty i słowa Jana Pawła II

  https://www.wprost.pl/polityka/10158797/donald-tusk-do-dzisiaj-pamietam-zachety-i-slowa-jana-pawla-ii.html

  Jarosław Kaczyński: nie ma Polski bez Kościoła
  na Jasnej Gorze
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/jaroslaw-kaczynski-nie-ma-polski-bez-kosciola,559532.html

  Jarosław Kaczyński z przyjaciółmi śpiewa na urodzinach Radia Maryja – YouTube

  Politycy PiS uczestniczyli w mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej – tvp.info
  https://www.tvp.info/40356757/politycy-pis-uczestniczyli-w-mszy-swietej-w-intencji-ofiar-katastrofy-smolenskiej

  Macierewicz o 1920 r.: Chwała Najświętszej Maryi Pannie – Historia – rp.pl

  https://www.rp.pl/Historia/180819599-Macierewicz-o-1920-r-Chwala-Najswietszej-Maryi-Pannie.html

  Mieszkowski krytykuje prezydenta… za klęczenie w kościele – Do Rzeczy2
  Duda na kolanach
  https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/76238/Posel-Mieszkowski-krytykuje-prezydenta-za-kleczenie-w-kosciele.html

  Profil szefa UIPN: Kaczyński Duda Morawiecki klęczą przed Wjatrowyczem
  https://kresy.pl/wydarzenia/profil-szefa-ukrainskiego-ipn-kaczynski-duda-morawiecki-klecza-wjatrowyczem/

 19. NICK said

  Qrva.
  Co jest grane RomanieK.
  Zmuszasz znowu?
  Do pozdrowień?
  🙂 .

  Aaa. Post. Wielki.
  Bez musze-lki.

 20. Easy Rider said

  Nie można mówić o chrześcijaństwie w oderwaniu od zagrożeń ze strony NWO, którego agendą stał się Watykan, promując procesy zmierzające do zniszczenia rasy białej i proces ten postępuje dalej, obejmując wspólnoty poszczególnych krajów. Czy mamy dążyć do chrześcijaństwa, które w planach NWO ma być włączone w system JEDNEJ ŚWIATOWEJ RELIGII, o czym świadczy chociażby ostatnia wizyta „papy bongiorno” w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

  Żeby nie szukać daleko – czy Państwo zwróciliście uwagę na tzw. Świątynię Opatrzności Bożej, która na zewnątrz nie nawiązuje w najmniejszym stopniu do tradycji architektonicznej świątyń chrześcijańskich, natomiast dla mnie, przypomina jednoznacznie SYNAGOGĘ? A wewnątrz – to już całkiem ASTANA. Bo też została ona zbudowana już pod potrzeby właśnie tej JEDNEJ ŚWIATOWEJ RELIGII! Religii, w której dominującą rolę – jakżeby inaczej – ma odgrywać JUDAIZM.

  Jeżeli ktoś ma wątpliwości – to proponuję zobaczyć dokumenty z wizyty papy w Yad Vashem w 2014 r., podczas której sfilmowano żenujące sceny całowania przez papę Żydów uratowanych z Holokaustu (a może też innych) – a przecież jeśli już jakieś całowanie, to powinno być odwrotnie, bo to przecież chrześcijanie ich uratowali.

  https://tajemnice.robertbrzoza.pl/religie/dlaczego-papiez-franciszek-caluje-zydowska-elite-w-reke/

  Komentarz autora bloga:
  Posted on Wrzesień 30th, 2015 in Religie

  DLACZEGO PAPIEŻ FRANCISZEK CAŁUJE ŻYDOWSKĄ ELITĘ W RĘKĘ?

  Bardzo trudno komentować takie zdarzenia. Media głównego nurtu milczą o tych sprawach. Religianci wolą nie oglądać, a co dopiero komentować.
  O czym mowa?
  Papież Franciszek Bergoglio podchodzi do elity żydowskiej i całuje ich w rękę.
  Przyznaj, ciężko w to uwierzyć. Gdyby ktoś opowiedział taką historię, to należałoby parsknąć śmiechem. Jednak kiedy możemy takie sceny oglądnąć, to nagle śmiech znika, a pojawiają się pytania.

  Dlaczego zwierzchnik Kościoła Katolickiego, najważniejsza osoba w religii katolickiej, całuje żydowską elitę w rękę?
  Czy taki gest nie oznacza poddaństwa?
  Mamy zwyczaj całowania w rękę kobietę. Ale nikt nie całuje w rękę mężczyzny. To jest niegodne i wręcz niesmaczne.

  Nawet, gdyby Państwo żydowskie miało takie zwyczaje, to głowa Kościoła Katolickiego nigdy nie powinna się na to zgodzić. Przecież, judaizm oczernia chrześcijaństwo. Szydzą z Syna Boga, którego zamordowali. Do dzisiejszego dnia oczekują przyjścia Mesjasza. Cały Nowy Testament nie istnieje dla nich.
  Pomiędzy katolicyzmem, a judaizmem znajduje się przepaść. Przynajmniej powinna taka istnieć.

  Niesłychane.
  Papież Franciszek podchodzi do elity żydowskiej, jak poddany, sługa, osoba niższego szczebla.
  To wideo daje wszystkim spekulantom, którzy uważają katolicyzm za wielką nierządnicę pstryczka w nos. Nie ma takiej możliwości, aby katolicyzm był biblijną nierządnicą. Gdyby tak było, to elita żydowska całowałaby ręce papieskie. Nic takiego się nie dzieje. Nie ma żadnej wzajemności.
  Papież wręcz czuje się bardzo skrępowany.

 21. Re: Artykul.
  Polecam do posluchania.

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 22. RomanK said

  Skad pan wytrzasnal tego Zasoba Ludzkiego??? panie Jasiu:-))))))))))

 23. Wieloimienny said

  Easy Rider @

  O Świątyni Opatrzności Bożej marzyli już masoni przed zaborami.
  Jak ona wygląda? Jak krzyżówka synagogi z pogańską świątynią starożytnych Rzymian.
  Wnętrze szare, zero obrazów, na środku krzyż mały w porównaniu ze ścianą, ołtarz też ledwo widać, krzesła zamiast ławek.
  Proszę to porównać z barokową świątynią epoki kontrreformacji, pełną barw, figur i obrazów świętych, pozłacanych elementów i ogólnie majestatycznego wnętrza.
  Dla mnie ŚOB to nie kościół.

 24. Troll polonii said

  16
  Nick
  Niektorzy nie widza roznicy miedzy najezdzca a uchodzca.
  W USA to wszystko jedno czy sie zabija czy jest obowiazek ratowania ludzi szukajacych pomocy.
  Ci ludzie, szukajacy pomocy to przewaznie ofiary kowbojskiego zbojectwa.
  Nie przypominam sobie, zeby prezydenty USA uszanowaly jakiekolwiek miedzynarodowe prawa czy zasady.

  USA zyje z Ameryki Lacinskiej. Co oni zrobili z Haiti??? Zgroza. teraz wykanczaja Nikarague. Gorsze niz Mongoly! Co i raz kowbojska horda napada, bombarduje, zmienia ‚rezym’, morduje przywodcow i okrada narody.
  Wlasnie wykanczaja puszcze Amazonii wycinajac drzewa pod uprawy Monsanto.
  ( W Polsce wycinaja drzewa pod amerykanska baze!!)

  A z Wenezueli robia poletko treningowe juz od ponad 20 lat!!
  To samo zrobili w Polsce.
  Ogolocili sklepy, zablokowali dostawy zywnosci, zostawili puste polki w sklepach i nalozyli sankcje. Podstawili swoich pajacow,, ze to niby patrioci co chca amerykanskiej demokracji.
  I do tej pory sie wydzieraja, ze obalili w Polsce komune!
  14 milionow Polakow wypedzili z kraju w poszukiwaniu chleba.

  W Jugoslawii tez Soros (Otpor) zaczal od odebrania ludziom jedzenia i mozliwosci wyzywienia sie w najbogatszym w zarcie kraju Europy!
  Posylaismy do Belgradu! proszek do prania i odzywki dla niemowlat.

  W Jugoslawii, ktora produkowala i wysylala na caly swiat proszek do prania, nagle zabraklo i proszku i oleju!!!

  To samo zrobili w Iraku
  . POL MILIONA DZIECI ZAMORZONO NA SMIERC W CIAGU 10 LAT SANKCJI NA KRAJ!! Co kto glupszy to juz nie pamieta a dranie nie chca pamietac.

  Drugie pol miliona zbombardowali bo im sie JEDNA osoba w kraju nie podobala.

  Najwieksza bezczelnoscia tego spodlonego narodu bylo, ze w ramach tak zwanej ‚pomocy humanitarnej’ – slynnej” Food for oil”
  kampanii- okradali Irak z ropy a w zamian dawali…jedzenie
  W dodatku rozliczali te ‚pomoc’ przez banki na Cyprze!!!!!!
  Zadna pomoc nigdy do Iraku nie dotarla.
  Byla to wielka afera i skandal – pare bankow trzeba bylo zamknac – ale nikt nie poszedl siedziec mimo, ze kilku bankierow postawiono przed sadem.
  Teraz sprawa ma isc w zapomnienie a co glupsze debile powtarzaja chamskie klamstwa o ‚niegospodarnosci rzadow”
  Tak jakby USA bylo wzorem gospodarnosci. Ponad 40 milionow bezrobotnych bez mozliwosci zarobku; a miasta namiotowe bezdomnych rosna… rosna…bez koniecznej infrastruktury sanitarnej.
  To gorzej niz slumsy.
  Ciekawe, ze zarowno „pomoc” dla Iraku jak i dla Nikaragui organizowal ten sam dobroczynca… Elliot Abrams, ktory ‚organizuje’ pomoc dla Wenezueli..
  Jest szczytem barbarzynstwa oskarzac zniewolone narody o … korupcje i brak gospodarnosci.
  Zwlaszcza, jesli to robi najbardziej skorumpowany kraj na swiecie – w ktorym oficjalnie, publicznie zalegalizowana jest korupcja i kazde przestepstwo korporacji – lacznie z bandytyzmem.

 25. Artnemo said

  Europejska równia pochyła jest wielotorowa. Jasne, że Europie upadek, zwłaszcza gospodarczy, nie grozi nawet w dalszej perspektywie. Rosja, potencjalny dostawca surowców do zachodniej Europy i gwarant jej dobrobytu w przyszłości, znajduje się na szczęście niedaleko i czeka na swoją szansę, którą kiedyś po wyparciu USA z naszego kontynentu, otrzyma. Problemem dla europejskiej, tradycyjnej tożsamości jest jej demografia. Jaka ona jest każdy widzi. W Niemczech osiągnięto już dziś górną granicę kontyngentu w ramach akcji łączenia rodzin emigranckich. Ustalono go przed rokiem na 1000 osób miesięcznie. A imigrantów mających prawo do sprowadzania rodzin jest w Niemczech kilkaset tysięcy… Łatwo te długoterminowe skutki dla tamtejszego społeczeństwa obliczyć. Ten napór nachodzców, głównie islamskich, rozmyje i nasze wolnościowe tradycje i europejski etos pracy. O konflikcie religijnym nie wspominam bo to nie będzie głównym problemem dla tych, już w dużym stopniu zlaicyzowanych, społeczeństw zachodniej Europy. I niewiele pomoże tu renesans ugrupowań konserwatywnych i narodowych. Ten nie jest, niestety, zjawiskiem powszechnym, za którym stanie większość. Z tej prostej przyczyny, że większość to zwykli ludzie, dla których sprawy związane z ich podstawową egzystencją „tu i teraz“ są bliższe niż jakieś tam społeczne czy narodowe imponderabilia. Po prostu – moja chałupa z kraja. Ci będą zawsze kupować tanią wyborczą, demokratyczną kiełbasę, którą można zeżreć właśnie „tu i teraz“…

 26. AlexSailor said

  @Marucha

  Polecam zwrócenie uwago na sugerujące pytanie:
  „Ilu zydow i protestantow w polskich mundurach bombardowalo Damaszek, Bagdad, Mosul?” (17 @Troll Polonii).

  Żaden Polak, ani nikt w polskim mundurze, nie bombardował tych miast, podobnie jak nie uczestniczył w inwazji na Jugosławię (Węgrzy zatrzymali transport
  wojsk na granicy czesko-węgoerskiej).

 27. AlexSailor said

  @Jasiek z T.

  Myślałem, że poważny materiał, dopóki nie zaczęto mówić o kontenerowcach.

 28. Troll polonii said

  26
  Alex Sailor
  Czy uczony pan Sailor chce powiedziec, ze polskich zolnierzy nie bylo ( i nie ma!) w Afganistanie, Macedonii, Kosowie, Bosni?/
  W Iraku tez nie bylo?
  Wegrzy nie wpuscili?
  Polskie wojska grasowaly juz na terenie Jugoslawii od 1992 roku.
  Panstwa NATO bombardowaly Jugoslawie w 1999 roku.

  AlexSailor zapomnial generalowi przypomniec, zeby general nie klamal!
  Gen. Polko: GROM to nie są sterydowi komandosi – nowiny24.pl

  https://nowiny24.pl/gen-polko-grom-to-nie-sa-sterydowi-komandosi/ar/5748444

  Kosovo 1999 r.-18 BBD-SZ. – YouTube

  Rzeźnik trafiony GROM-em
  http://wyborcza.pl/alehistoria/7,121681,22259856,nadtyt-1997-balkany.html

  Polska Jednostka Wojskowa KFOR KOSOVO GOTOVUŚA 1999 18 bdsz – YouTube

  „Little Flower” – starannie przygotowana operacja zakończona wielkim sukcesem GROM-u – Defence24
  https://www.defence24.pl/little-flower-starannie-przygotowana-operacja-zakonczona-wielkim-sukcesem-grom-u

  O Gromie i Jugoslawii
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/245925,1,snajpera-piate-nie-obowiazuje.read

  Płk Piotr Patalong Dowódcą Wojsk Specjalnych / Wiadomości Polska
  Byly dowodca
  1. Pułku Specjalnego Komandosów, dowódcą GROM. Służył m.in. w b. Jugosławii i Iraku.

  https://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,4307,plk-piotr-patalong-dowodca-wojsk-specjalnych.html

  Wizyta Prezydentów RP i Litwy A Kwaśniewskiego i V Adamkusa w Kosowie 1999 r – YouTube

  Naszaarmia.pl – Na straży pokoju w Kosowie – YouTube

  Szef SG WP gen.broni H. SZUMSKI w PJW KFOR w KOSOWIE -1999 r – YouTube

  Polska Policja w Kosovie.wmv – YouTube
  razem z Ukrami?

  Szef MON odwiedził polskich żołnierzy na Bałkanach – YouTube

  Szef SG WP gen.broni H. SZUMSKI w PJW KFOR w KOSOWIE -1999 r – YouTube

  Prezydent w Kosowie – YouTube

  Bigos po bałkańsku”, czyli jakie są zadania polskich żołnierzy w Kosowie – WP Wiadomości

  https://wiadomosci.wp.pl/bigos-po-balkansku-czyli-jakie-sa-zadania-polskich-zolnierzy-w-kosowie-6078984708404354a

  Macierewicz odwiedził polskich żołnierzy w Kosowie – Defence24

  https://www.defence24.pl/macierewicz-odwiedzil-polskich-zolnierzy-w-kosowie

  Skradzione Kosovo (Uloupené Kosovo) [PL] część 3/4 – YouTube

 29. NICK said

  Nie mi TO wyłuszczać, Troll’u.

 30. Marucha said

  1. „Uchodźcy” w Europie to na ogół nie żadni uchodźcy, tylko najgorszy kryminalny element powypuszczany celowo z więzień. Nie ma co gadać o ich rzekomych „cierpieniach”, bo to gówno prawda.

  2. Polacy brali udział w bandyckich napaściach na kraje, które nic im złego nie zrobiły. Tak, tak, nie napadał NICK, ani Alex, ani nawet Marucha. Ale ich rodacy w większości popierali tę bandyterkę. I nie ma co z tym faktem dyskutować. Nie było takiego żydoamerykańskiego kurewstwa, które nie znalazłoby w Polsce poparcia a nawet entuzjazmu.

  Polska ZAWSZE, ZAWSZE staje po złej stronie. Żeby choć coś z tego miała…

  3. Świat zewnętrzny g… obchodzą podziały między Polakami, polskojęzycznymi czy innymi. Widzi Polskę jako parszywego kundla rzydów i Amerykanów, gotowego bezrefleksyjnie ujadać na tego, kogo im wskażą.

  Re 8:
  Panu o cóś się rozchodzi? Śmiało, wal Pan…

 31. NICK said

  Nie wiem co napisać. Pomilczę.

 32. Joannus said

  Ad 17
  ”Jaki narod – tacy decydenci.
  10 milionow Polakow nosilo na rekach ubeka i … decydenta!!.”

  Najwyraźniej chce Pan Troll popsuć samopoczucie wielce zasłużonym działaczom, zapominając, że oni tylko chcieli aby było dobrze.
  Ponieważ żydki ich oszukały, a gen. Jaruzelski zmusił do milczenia i wyjazdów za granice – nie wolno im wypominać ”ubeka i …..dycydenta”.

 33. Troll polonii said

  30
  Marucha
  A ja wierze wloskiej policji i wloskim wladzom, ktore przyznaly status uchodzczy tysiacom azylantow. I kiedys byl taki program uchodzczy Sojorno we Wloszech, do ktorego mielismy pelne zaufanie.
  Nasze biuro od lat mialo kontakty z Wlochami a to dlatego, ze do nas przybywali Albanczycy, ktorzy wczesniej uciekli do Wloch.
  I o ile o Albanczykach mozna spisac tomy i o ich oszustwach, handlowaniu narkotykami i zwyklymi pospolitymi kradziezami – o tyle wypadaloby choc cos wiedziec o obozach uchodzczych i ludziach w nich zamknietych.
  Ja zwiedzilem pare obozow.
  Awantura jest od dawna, bo obozy sa od jakiegos czasu w rekach prywatnych pewnej bardzo znanej firmy zarejestrowanej w Londynie na gieldzie. Juz kilka razy bylo dochodzenie w sprawie tej firmy. Raz juz nawet zmienila nazwe, zeby sie nazywalo, ze to nie oni.
  Zapewniam pana, ze prawdziwi przestepcy to wlasciciele obozow uchodzczych. I wladze Kosowa i paru europejskich rzadow.
  Gdyby nie bylo uchodzcow – to nie mieliby zadnego zysku. Miliardowego!

  Takiegonieludzkiego skurwysynstwa jak obecnie w przepedzaniu ludzi TYLKO i wylacznie dla pieniedzy nie bylo od czasow handlu czarnymi niewolnikami i upychaniu ich na plantacjach.
  Radze poczytac pare raportow i z urzedow emigracyjnych i Hansardu (zapisy debat w parlamencie)
  Ja tu nie przedstawiam prywatnej opinii.
  I nie mielismy zadnych problemow za czasow Kadafiego i nie bylo problemow gdy obozy uchodzcze i wiezienia byly pod kontrola panstwowa.

  Bo uchodztwo – to zadna nowosc.
  Sam Wieden ma niemal 200 lat tradycji przyjmowania uchodzcow. Przeszly przez Wieden chyba wszystkie mozliwe narodowosci.
  Europa ma ogromnie stare traydycje rozpatrywania podan o uchodztwo. I ogromne doswiadczenie w ocenianiu podan. I ogromne kontakty sluzb wywiadowczych Cala siatke – na calym swiecie.
  I nagle teraz zglupiala?
  Satelity amerykanskie moga sfotografowac pudelko zapalek na ziemi.
  Ale kawalkady czolgow ISIS na golej pustyni nie zauwazyly.
  Amerykanskie satelity nie sa w stanie wykryc kto i gdzie i kiedy zaladowuje ludzi na lodzie i gdzie dochodza transakcje.
  Dlaczego nie zatrzymuja tych lodzi w Afryce? Pelno tam jest amerykanskiego wojska. Amerykanie kontroluja cala Afryke Polnocna. Lacznie z Egiptem. I jak to sie dzieje, ze zaladowuja na lodzie samych przestepcow?

  Nie kazdy aplikant musi dostac wize. Ale kazdy ma prawo zlozyc podanie.
  Albo uznajemy prawa miedzynarodowe i konwencje albo zachowujemy sie jak kowboje.
  I moge pana zapewnic, ze te ponad 10 milionow , ktore ‚zniknelo’ z Bliskiego Wschodu w tak krotkim czasie- to niekoniecznie sami przestepcy. NIKT ich nie sprawdzal.
  Nie ma statystyk na temat prawdziwych i nieprawdziwych uchodzcow.
  Nawet podejrzewam, dlaczego. To nie pierwszy raz w historii uchodztwa opowiada sie o uchodzcach co kto chce.
  Polakom tez robili wbrew. Oskarzali o to, ze Polacy uciekali z Polski bo ukradli pieniadze Solidarnosci!! Ciekawe skad Solidarnosc miala pieniadze.

  Jakos malo sie mowi o obecnym rzadzie w Kosowie. Hacim Thaci jest dalej na liscie przestepcow. Cale UCK jest (Albanska Armia Wyzwolenia)
  I juz swiat nie chce pamietac, ze wladze emigracyjne panstw zachodnich mialy „policy’ nie uznawania Serbow jako uchodzcow.
  Ale przyznawano chetnie uchodzctwo Albancom i Czeczencom

  Nie mam powodu klamac.
  Ale trudno sobie nawet wyobrazic rozpacz matek, ktorym zabierano dzieci na nerki do Albanii.
  I nie z powodu uchodzcow zbombardowano Prisztine i Belgrad.
  I nie uchodzcy bombardowali Jugoslawie..

 34. Troll polonii said

  32
  Joannus
  Ja nie chce popsuc nikomu humoru. I tym co sie ciesza z obecnej syuacji nawet nie dam rady.
  Prawda, ze robie czasami za ‚czarne memento’.
  I wiem, ze wielu Polakow zostalo oszukanych.
  Wierze tez w dobre intencje wielu robotnikow bo popieram prawo do strajku.
  I prawda jest, ze wiele rzeczy nie wiedzielismy bo skrzetnie przed nami ukrywano.
  O sankcjach nalozonych na Polske dowiedzielismy sie we Wiedniu i to nie od Polakow tylko zaprzyjaznionych Austriakow. Sprawa byla o tyle powazna, ze nam w Polsce wmowili, ze to Rosjanie nalozyli embargo na polskie programy.Grozilo wyraznie i oficjalne zamkniecie OBR. Wiec bylismy tez przekonani, ze to sowieci.
  Natomiast trudno nam bylo uwierzyc, ze sowiecka armia chce wejsc do Polski bo wiedzielismy, ze juz byla.
  Nie wiem, czy bylo jakies inne wyjscie, bo Rosja i caly Wschodni block byl dosc dokladnie rozkladany na czynniki pierwsze. Pierestrojka tez nie spadla z nieba.

  Mnie chodzi o cos innego.
  Dlaczego zakochalismy sie w kims kogo nikt nie znal?
  Do wladz nalezy wybierac osoby, ktore sie juz sprawdzily albo praca zawodowa albo poswieceniem dla kraju albo kwalifikacjami przydatnymi w narodzie.
  A my lubimy kota w worku. Nie obrazajac kota.

  Ktos gdzies wrzasnal, ze pan Walesa przeskoczyl plot i taki linoskoczek od razu rozmilowal w sobie caly narod. Nikt sie nawet nie zapytal jak wysoki byl plot.

  Takich spadochroniarzy, desantowcow politycznych kaza nam szanowac i powierzac najwyzsza wladze, ktora ma decydowac o przyszlosci naszych dzieci.
  Tak samo podstawiaja nam wrogow a my nie mamy nawet ocoty niczego sie o nich dowiedziec.
  Pokazali zdjecie Miloszewicza w gazecie i kazdy Polak juz wiedzial ze to wrog.
  Pokazali Sadama i poszlismy pomagac rozwalic caly kraj.
  Zupelnie groteskowo popisalismy sie w Afganistanie.Co my tam robimy juz tyle lat??
  Juz nawet nie ma po co szukac Osamy Bin Ladena bo go tam nigdy po 9/11 nie bylo!!
  A my do tej pory go szukamy??
  Naszym kosztem!
  Przyznam sie, ze o Komorowskim i Dudzie tez nic nie wiedzialem. Przez caly okres podziemnej a i potem naziemnej Solidarnosci nie slyszalem o Kaczynskch. Ostatni raz czytalem o nich w dziecinstwie w ksiazce Kornela Makuszynskiego.

  No i teraz boimy sie zacytowac Kedyma: „Gospada, my lizali nie tu rzopu”
  I o to mi sie rozchodzi, zeby wreszcie miec wlasnego kandydata a nie wybranego ‚za rubiezom’.
  No i jest taka stara prawda: kto nie zna historii – skazany jest na powtorke.

  Do tej pory nie stac nas na normalna, otwarta dyskusje o sanacji, postanowieniachTraktatu Wersalskiego odnosnie polskich granic , kto, gdzie i kogo napadl w 38 i 39 roku.
  I jakie mielismy mozliwosci zaraz po wojnie.

  Jak sobie wyobrazamy Polske za 10 lat i co zplanowalismy zostawic naszym dzieciom w spadku.
  Po raz nie wiem, ktory powtarzam: W Polsce bylo wiele problemow i potrzebne byly reformy – ale nie rewolucja i sprzeniewierzenie majatku narodowego i dorobku calego narodu.
  Burzyc jest latwo. Budowac trudniej.
  Wyszly na ulice armie robotnikow i tzw. inteligencji miastowej. Nakrzyczeli sie i naspali na steropianie.
  Czy ktos wtedy myslal o polskim rolniku?
  Nam rolnik nie byl wtedy potrzebny bo cala manna miala przyjsc zza oceanu i do tego za darmo.
  Panstwo, narod to powazna sprawa i nie moze byle amator decydowac o losach calego narodu.
  To ogromna odpowiedzialnosc.

 35. Marucha said

  Re 33:

  Rozbrajające…

  A ja wierze wloskiej policji i wloskim wladzom, ktore przyznaly status uchodzczy tysiacom azylantow. I kiedys byl taki program uchodzczy Sojorno we Wloszech, do ktorego mielismy pelne zaufanie.

  Jakoś tak na co dzień widuję tych „azylantów”, którym przyznano status uchodźcy na podstawie z dupy wziętej tożsamości i takich-że przeżyć.

 36. Troll Polonii said

  35
  Marucha
  A jednak pan nie wie o czym ja pisze.
  Czy pan mieszka we Wloszech i wie pan co to byl program Sojorno?
  Ja sie dalej bede upierac, ze kraje europejskie celowo nie chca prowadzic programu uchodzczego.
  I nie jest to moj ‚rozbrajajcy’ sentyment.
  Zapewniam pana, ze sprawa jest za powazna na sentymenty..

  A pan bedzie mial racje jak sie pan zaznajomi z radosna dzialalnosci Kosowa i Manchesteru.
  .I jeszcze raz powtarzam; nie jest to moja prywatna opinia.
  Pan moze mi najwyzej nie wierzyc.
  I nie bede nikogo przekonywac ale jest moim obowiazkiem dzilic sie tym co wiem i umiem.
  Nie pomoga zas zadne dokumenty ani dowody na to, ze przez wiele lat po wojnie emigranci z Turcji pomagali budowac ekonomie Niemiec. Tysiace Turkow rocznie wedrowalo do Niemiec i z powrotem..I nie bylo z nimi zadnych problemow. Szwajcaria przyjmowala roznych uciekinierow. Przyjmowala i Grecja. I Szwecja..
  Anglicy cale miasta mieli zapchane Pakistanczykami, Sikhami, Afrykanami…

  Miala i Kanada, i Australia i Dania…

  Ale jak ktos nie chce wiedziec co sie stalo i dlaczego… to nie pomoga zadne tlumaczenia …
  Sorry

 37. Marucha said

  Re 36:
  Może umówmy się na początku: żaden kraj nie ma obowiązku przyjmowania uchodźców, zarówno tych prawdziwych, jak i nachodźców. Może im pomagać tymczasowo. Może, nie musi.

  Imigrantów, którzy OFICJALNIE przybywali do Niemiec czy Szwecji w latach 60-70-tych do pracy, nie da się i nie można porównywać z bandami analfabetów, którzy na chama przedzierają się przez granicę, podnoszą wskaźnik przestępczości o kilkaset procent i nigdy nie podejmą żadnej pracy (jeśli nie liczyć kradzieży, rabunków, handlu narkotykami itp).

  Poza tym… wpuszczanie do Europy mas ludzi obcych kulturowo i mentalnie to gwarancja zabicia naszej cywilizacji. Zresztą, co ja gadam… to już się stało.

Sorry, the comment form is closed at this time.