Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ukraina jako nadzieja dla świata

Posted by Marucha w dniu 2019-03-04 (Poniedziałek)

19 lutego – w przeddzień piątej rocznicy finału krwawego przewrotu na Ukrainie (zwanego „rewolucją godności”) – odbyła się w Kijowie uroczysta sesja Rady Najwyższej Ukrainy poświęcona „piątej rocznicy początku zbrojnej agresji Rosji przeciw Ukrainie”. Trzeba mieć szczególne poczucie humoru albo wyjątkowy tupet, żeby przewrót kijowski z przełomu 2013/2014 roku nazywać „zbrojną agresją Rosji przeciw Ukrainie”.

[Albo trzeba być cząstką tej polskojęzycznej kupy gówna, która uwierzy we wszystko, co jest antyrosyjskie i gotowa się powiesić, byleby zrobić kacapom na złość – admin]

Owszem, była to agresja, ale Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, które doprowadziły do obalenia legalnej administracji prezydenta Wiktora Janukowycza i nie zawahały się użyć do tego celu m.in. środowisk postbanderowskich i neonazistowskich. Środowiska te uzyskały w następstwie przewrotu znaczący wpływ chociażby na politykę historyczną pomajdanowej Ukrainy.

Dezintegracja terytorialna Ukrainy – nazywana przez oficjalną propagandę Kijowa i Zachodu „agresją rosyjską” – była nieuniknionym politycznym skutkiem wcześniejszej agresji Zachodu i przyjęcia na początku marca 2014 roku szowinistycznej ustawy językowej przez pomajdanowe władze.

W przewrocie kijowskim 2013/2014 roku aktywnie uczestniczyły ówczesny rząd polski Donalda Tuska, reprezentujący kolację PO-PSL, a także ówczesna opozycja PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele, który przywitał puczystów na kijowskim Majdanie pozdrowieniem banderowskiej OUN i UPA – „Sława Ukrainie!”.

Dlatego jest wysoce symboliczne, że we wspomnianej uroczystej sesji Rady Najwyższej wzięli udział Donald Tusk – obecnie przewodniczący Rady Europejskiej, a także przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, posłanka PiS Małgorzata Gosiewska oraz poseł PO Robert Tyszkiewicz. Donald Tusk wygłosił do zebranych przemówienie w języku ukraińskim (pełny tekst znajduje się na portalu Rady Europejskiej – http://www.consiliumeuropa.eu, 19.02.2019). Warto pochylić się nad tym przemówieniem, żeby zrozumieć jak głęboka jest aberracja polityczna przewodniczącego Rady Europejskiej. [Jaka tam aberracja, to zwykły parszywy kundel mieszanego pochodzenia – admin]

„Po pierwsze, chcę Wam podziękować za wytrwałość. Wytrwaliście w najtrudniejszych chwilach Waszej historii i trwać będziecie, dumni i niezłomni, wbrew geopolityce, wbrew złym zamiarom agresywnego sąsiada i wbrew obojętności i hipokryzji wielu ważnych aktorów światowej sceny politycznej. Wytrwaliście, chociaż Wasi przyjaciele i sojusznicy nie zawsze pomagają Wam w wystarczającym stopniu” – powiedział na wstępie Donald Tusk.

Passus o „zamiarach agresywnego sąsiada”, czyli Rosji, to już jest standard ukraińskiej i zachodniej propagandy, więc nie będę się nad nim rozwodził. Ale co oznacza stwierdzenie, że „przyjaciele i sojusznicy” nie pomagają Ukrainie „w wystarczającym stopniu”? Czy to jest krytyka pod adresem obecnego rządu polskiego? Najprawdopodobniej tak, bo przecież przewodniczący Tusk nie pozwoliłby sobie na krytykę Niemiec, UE, czy USA.

A zatem za mało pieniędzy i broni płynie z Polski na Ukrainę i niepotrzebnie Warszawa ciągle przypomina o tym ludobójstwie na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. Nie ulega wątpliwości, że przewodniczący Tusk pogroził palcem w Radzie Najwyższej Ukrainy właśnie rządowi w Warszawie. I to po ukraińsku.

Kolejny fragment przemówienia przewodniczącego Tuska, na który warto zwrócić uwagę, brzmiał następująco:

„(…) dzisiaj mogę powtórzyć przed Wami nie tylko we własnym imieniu, ale w imieniu całej Unii Europejskiej: jesteśmy z Wami i chcemy Wam dalej pomagać. (…) Mogę powtórzyć, że Europa nigdy nie uzna rosyjskiej aneksji Krymu i nie zrezygnuje z sankcji, dopóki Rosja nie wypełni swoich zobowiązań. Unia nie zaakceptuje też żadnych aktów przemocy na Morzu Azowskim. Zrobię wszystko, aby Unia pozostała w tym zjednoczona”.

Te słowa brzmią groteskowo. Są wyznaniem wiary giedroycisty i niczym więcej. Nie wiem czy przewodniczący Tusk ma świadomość tego, że tak radykalna retoryka antyrosyjska jest podzielana poza Warszawą może jeszcze w Londynie, który na własne życzenie prawdopodobnie znajdzie się poza UE, a na pewno znalazł się w kryzysie. Na pewno nie jest podzielana w Berlinie i Paryżu, a zdecydowanie odrzucają ją Rzym, Budapeszt i Praga. [Może być też podzielana przez Litwinów, idących z Polakami w zawody o tytuł najgłupszego narodu Europy – admin]

Z tego powodu w zacytowanym fragmencie przewodniczący Tusk złożył Ukrainie deklarację bez pokrycia, za którą – co wielokrotnie udowodnił w swojej działalności politycznej – nie ma zamiaru brać odpowiedzialności. Jeśli władze ukraińskie nie są tego świadome, to uprzejmie je o tym informuję.

„Chłopcy z „Niebiańskiej Sotni” weszli do panteonu nie tylko ukraińskich, ale europejskich bohaterów. I wszystkim matkom poległych chcę przyrzec, że Europa będzie pamiętać o waszych synach. (…) Daliście wielu ludziom na całym świecie, tym poniżanym i zniewolonym, największy dar: nadzieję, że i dla nich, dziś słabych, nadejdzie dzień zwycięstwa” – stwierdził dalej przewodniczący Tusk.

To słowa jeszcze bardziej groteskowe chociażby w świetle tego, co dzisiaj wiadomo na temat rzeczywistych sprawców masakry na kijowskim Majdanie w dniach 18-20 lutego 2014 roku. Nie tylko w świetle niezależnych badań Iwana Kaczanowskiego, ale także oficjalnego śledztwa ukraińskiego. Jaką nadzieją dla „poniżanych i zniewolonych” (oczywiście chodzi o Rosjan, gdyby ktoś nie wiedział) i na jakie „zwycięstwo” może być dzisiaj pomajdanowa Ukraina? Państwo istniejące teoretycznie, z rozlatującą się gospodarką, wysokim stopniem dezintegracji politycznej, opanowane przez oligarchów i zwykłych przestępców?

Następny fragment przemówienia przewodniczącego Tuska nosił już znamiona występu kabaretowego:

„Dziękuję Wam za rozwagę, za to, że Wasz romantyzm okazał się bardzo pragmatyczny, że Wasza walka o niepodległość i integralność Ukrainy to nie tylko heroiczny opór wobec agresji, ale też systematyczne reformowanie swojego państwa, odbudowa gospodarcza i przemyślana, rozsądna i konsekwentna dyplomacja. Kiedy trzeba – bohaterowie, kiedy trzeba, twardo stąpający po ziemi pragmatycy – tak Was widzi dzisiaj świat”.

W tę „odbudowę gospodarczą” nikt przecież nie wierzy już na Ukrainie poza ewentualnie ludźmi niepoczytalnymi. Masowa emigracja zarobkowa z Ukrainy, nie tylko do Polski, ale także do Rosji, z którą Ukraina ma być podobno w stanie wojny, mówi wszystko o tej „odbudowie gospodarczej”.

Natomiast co do „konsekwentnej dyplomacji” to ma ona rzeczywiście miejsce w stosunku do Polski, którą ukraińskie państwo upadłe raz po raz stawia do pionu, otrzymując w zamian bezwarunkowe wsparcie.

„Chciałem Wam podziękować za Waszą europejskość. Zawsze będę pamiętał niebieskie flagi z żółtymi gwiazdami na Chreszczatyku w czasie rewolucji, za »Odę do radości« graną wtedy w wielu miejscach na całej Ukrainie. Często powtarzam moim kolegom w Brukseli: nie uczcie ich Europy, uczcie się od nich, co znaczy Europa. Chcę dzisiaj, przed Wami powtórzyć słowa, które kiedyś skierowałem do unijnych liderów: tylko ten, kto jest solidarny z Ukrainą, ma prawo nazywać się Europejczykiem” – stwierdził dalej przewodniczący Tusk.

Czerwono-czarnych flag OUN-B i UPA – dominujących wtedy na Majdanie – rzecz jasna obecny przewodniczący Rady Europejskiej nie zauważył, a każdy kto mu o tym przypomni jest pewnie „agentem Rosji”. Jeśli jego koledzy z Brukseli rzeczywiście mają się uczyć od pomajdanowej Ukrainy czym jest Europa, to nie wróżę Unii Europejskiej długiego bytu.

W kluczowym fragmencie swojego przemówienia przewodniczący Tusk powiedział:

„Kiedy my, Polacy zaczynaliśmy swoją drogę do Europy, papież Jan Paweł II powiedział światu: »Nie ma sprawiedliwej Europy bez niepodległej Polski«. Więc ja chcę dziś powiedzieć, że nie ma sprawiedliwej Europy bez niepodległej Ukrainy. Że nie ma bezpiecznej Europy bez bezpiecznej Ukrainy. Mówiąc najprościej: nie ma Europy bez Ukrainy!”

Po co przywoływać Jana Pawła II, skoro znowu mamy tutaj wyznanie wiary w dawno przebrzmiałe złudzenia Jerzego Giedroycia. Pytanie: czy poza przewodniczącym Rady Europejskiej ktoś w kierownictwie UE podziela te złudzenia? Nie sądzę.

W zakończeniu przemówienia Donald Tusk dał Ukraińcom pięć rad. Zwrócę uwagę tylko na jedną z nich:

„(…) odrzućcie zdecydowanie pokusę radykalnego nacjonalizmu i populizmu, tak jak dotąd czyniliście”.

To jest kpina, straszna kpina w świetle tego z czym mamy do czynienia na Ukrainie od 2014 roku, kiedy nastąpił renesans nacjonalizmu ukraińskiego jako fundamentu polityki historycznej Kijowa. Na tym zatrutym fundamencie budowana jest tożsamość państwowo-narodowa pomajdanowej Ukrainy. Tego faktu może nie dostrzegać i świadomie go ignorować tylko fanatyczny giedroycista. Donald Tusk przemawiał w Radzie Najwyższej Ukrainy bynajmniej nie w imieniu Unii Europejskiej, ale polskiego skansenu politycznego im. Jerzego Giedroycia. [To nieważne, jakie poglądy ma prostytutka. Jest po prostu prostytutką. – admin]

W świętowaniu piątej rocznicy masakry na kijowskim Majdanie nie wziął udziału, poza przewodniczącym Tuskiem i wspomnianymi politykami polskimi, żaden polityk z Unii Europejskiej, ani żaden inny członek jej kierownictwa. To mówi wszystko nie tylko o wystąpieniu Donalda Tuska, ale także o sytuacji samej Ukrainy. No i jest zapowiedzią tego, że polityczne koszty ukraińskiej partii szachów poniesie Polska. Wyłącznie Polska, którą w tę partię szachów zaangażował w roli pionka polski skansen polityczny im. Jerzego Giedroycia.

Bohdan Piętka
http://mysl-polska.pl/

Komentarzy 38 to “Ukraina jako nadzieja dla świata”

 1. yattakaj said

  QRWA co za bełkot kundla (tuska)… takich peanów ryży sam by nie wymyślił… une się tam chyba onanizują tymi pochwałami 🙂

  ———–
  Tak, to przechodzi ludzkie pojęcie… Jak tak można się skundlić, nawet jeśli się jest mischlingiem dziedziczącym najgorsze cechy swych przodków?
  Admin

 2. Kapsel said

  „piątej rocznicy początku zbrojnej agresji Rosji przeciw Ukrainie”.

  Ewa Kurek – Rosji rozumem nie pojmiesz?

  Opis

  Jakie są czynniki, które od wieków warunkują myślenie Rosjan. Jakie są wnioski z porównania chrześcijaństwa zachodniego z prawosławiem? Czym jest zjawisko przebóstwienia, kluczowe dla zrozumienia mentalności Rosjan? Odpowiedzi na te wszystkie pytania w książce dr Ewy Kurek

  „W roku 2014 Ukraińcy walczą z Moskwą o swą wolność i ziemię. … Ukraiński bimber współczesnym Rosjanom już nie wystarcza. Rosja wróciła na imperialną ścieżkę i chce dziś nie ukraińskiego bimbru, lecz euroazjatyckiego rosyjskiego imperium sięgającego od Władywostoku po Atlantyk, w którym – jak od 1998 roku obiecuje łaskawie Aleksander Dugin, obecny doradca Putina – znajdzie się miejsce i dla Niemców, i dla Polaków, i dla Francuzów, i dla Włochów. My Rosjanie narzucimy całej Eurazji jedynie barbarzyński, sakralny stosunek do życia…” (ze Wstępu)

  Tytułowy znak zapytania „Rosji rozumem nie pojmiesz?” sugeruje możliwość zgłębienia tematu uwieńczonego zrozumieniem Rosji. „Da się pojąć, tylko to jest straszne” – pisze dr Kurek. Wskazując na antidotum przeciw rosyjskiej imperialnej irracjonalności, Kurek mówi, że jedyną siłą jakiej boi się Putin jest jedność i solidarność narodów I Rzeczpospolitej oraz rządów mocnej ręki.

  Dr Ewa Kurek prezentuje szkicowe pojęcie o Rosji.

  http://multibook.pl/pl/p/Ewa-Kurek-Rosji-rozumem-nie-pojmiesz/5686

  Odmienność i szkodliwość cywilizacyjna Rosji według dr Ewy Kurek
  Jan Bodakowski
  Opublikowano 7 grudnia 2016

  (…..)

  Rosjanie są przekonani o swojej wyjątkowości i wyższości cywilizacyjnej. Zdaniem dr Ewy Kurek – bezpodstawnie, bo Rosja to średniowieczna Azja w szatach sekciarskiego prawosławia, kraj nieprzewidywalny i schizofreniczny od 500 lat, państwo od zawsze niedemokratyczne.

  Według dr Ewy Kurek Rosjanie są imperialistami chcącymi narzucić tyranię Rosji na terenach byłego ZSRR i byłej carskiej Rosji (w tym i Polski). Planowane przez rosyjskich imperialistów imperium euroazjatyckie ma podporządkować Rosji cały kontynent Europy i Azji.

  W opinii autorki książki Rosjanie nie potrafią żyć według cywilizowanych zasad. W Rosji z zasady instytucje państwa ignorują przepisy, by realizować polecenia władzy, nie służą obywatelom, służą władzy albo temu, kto przekupi sędziów lub urzędników, silniejszemu. Tak też się dzieje w kwestiach własności, realnie państwo nie chroni w Rosji prawa własności – przekupieni sędziowie mogą ją w każdej chwili odebrać.

  Rosjanie akceptują ten brak szacunku dla przepisów prawa. Zdaniem autorki książki nie jest to dziedzictwo komunizmu, tylko wielowiekowa tradycja Rosji – „brak poszanowania prawa był w Rosji powszechny także w wieku XVIII”.

  w Rosji, zdaniem autorki pracy, „Rosjanie nie znają pojęcia wolnej woli” i przez to nie szanują prawa, bo tak zostali ukształtowani przez swoją rosyjską cywilizację. Kiedy kod cywilizacyjny Zachodu opiera się na wolnej woli i odpowiedzialności, to kod cywilizacyjny Rosji opiera się na przeznaczeniu (sile wyższej), które zwalnia od „od odpowiedzialności za własne czyny”.

  Według autorki książki w relacjach z innymi krajami Rosja nie postępuje racjonalnie, nie szanuje zasad, zachowuje się jak wariat. Rosję należy traktować z pozycji siły, bo Rosja kulturalnych krajów nie szanuje, tylko te silne. Siła, a nie racjonalne argumenty, są zrozumiałe dla Rosji.

  Jedyną rosyjską zasadą jest posłuszeństwo władzy, przestrzeganie hierarchii. W Rosji nie wolno naruszać hierarchii, przeciwstawiać się silniejszemu. Wobec słabszego w Rosji można stosować wszelkie metody – dlatego też w Rosji normą jest mordowanie dziennikarzy za to, że ośmielili się skrytykować władzę.

  Rosjanie do władzy mają stosunek masochistyczny – kochają i szanują władzę, która nimi pomiata. Rosjanie chcą, zdaniem autorki pracy, by władza traktowała ich jak niewolników – „Rosjanie kochają Putina za to, że dostarcza im niezbędną do życia porcję strachu, cierpienia i nędzy”. Poza Putinem, według Ewy Kurek, „Rosję w XXI wieku zamieszkują sami niewolnicy”. Oligarchowie w Rosji są posłuszni Putinowi, bo Putin może im zawsze odebrać cały ich majątek i wolność. Realne stosunki ustrojowe w dzisiejszej Rosji to „kalka azjatyckiego modelu mongolskich władców Tatarów”.

  Zdaniem Ewy Kurek „Zachód odrzucił Rosję przede wszystkim dlatego, że w Rosji rozum nie cieszy się poważaniem. Rosjanie nie przestrzegają prawa (…) i fundamentem ich bytu narodowego, państwowego i osobistego jest wszechogarniające bluźnierstwo oraz kłamstwo”. Dotychczasowa otwartość Zachodu wobec Rosji, Rosja odbierała jako słabość Zachodu i w bandycki sposób wykorzystywała.

  Według autorki monografii Rosja przyjęła zachodnią konsumpcję i blichtr, ale odrzuciła zachodnią cywilizację intelektualną (podobnie działo się i za cara Piotra zwanego Wielkim, który nakazał Rosjanom zgolić brody i pić kawę, ale pozostawił ich niewolnikami).

  https://prawy.pl/42252-odmiennosc-i-szkodliwosc-cywilizacyjna-rosji-wedlug-dr-ewy-kurek/

 3. lopek said

  Ja jestem przekonany, że hyży ruj zna doskonale tę alternatywę:
  albo Polska albo Ukraina – i nieważne czy banderowska czy inna – a mimo to powiedział tam to – co powiedział.
  Wniosek?
  Pozostają takie tylko dywagacje – czy ta kanalia ma większe możliwości szkodzenia Polakom – będąc w Brukseli – czy też będąc na świeczniku w atrapie Polski.

 4. Marcin said

  Co ta wszawa marionetka może sama zrobić bez pociągnięcia za sznurki przez Adolfine?
  Gów…

 5. Lily said

  A mnie to wcale nie dziwi, jedno wydalo
  ich plemie.Na koniec,kto byl i jest
  najwiekszym wrogiem Slowian?.

 6. Marek said

  Annę Kurek, wg powyższego wpisu nr 2, opętała nienawiść do Rosji.
  No, to może oznaczać tylko jedno. Maska się osunęła.

 7. GZN said

  Ad. 2
  Widać, że Ewa Kurek jest przepracowana… W sumie tematy żydowskie, którymi się zajmuje od ćwierćwiecza wyczerpały ją … mentalnie. Nie dziwię się.. Albo miała lufę uzi w ustach i propozycję nie do odrzucenia ….. i musi swój „grzech bluźnierstwa” odpokutować.

 8. Easy Rider said

  Ad 5 – Lily.

  A czy Pani wie, kim był i jak nazywał się dziadek Makreli? Był Polakiem i nazywał się Ludwik Kaźmierczak (później zmienione na Kasner), walczył w armii Hallera. Może stąd ta polityczna miłość Makreli do polskojęzycznego folksdojcza?

  https://www.fakt.pl/hobby/historia/polskie-korzenie-angeli-merkel-dziadek-walczyl-w-legionach/k9pqqyv

 9. Obelik said

  @ Lily

  Rzym, Berlin i Londyn

 10. Kapsel said

  re 6 i 7

  Prymas kard.Stefan Wyszyński często przypominał że … głowa jest wyżej niż serce….. , a ks. Bozowski z uporem maniaka powtarzał… dla katolika nie ma przypadków,są tylko znaki…..

 11. Donald Tusk kłamie gdyż jest to piąta rocznica początku zbrojnej agresji Ukrainy przeciw Rosji.Opłacani najemnicy z różnych krajów,w tym z Polski,z Izraela,z USA walczą z Rosjanami.Na wschodzie byłej Ukrainy.Ukraińcy nie chcą tracić życia dla miliarderów ukraińskich.

  Dlaczego mieszkańcy Ukrainy uciekają z Ukrainy? Tylko za chlebem?Nie.Poznałem tych ,którym się udało uciec z rodzinami,z dziećmi na zachód.Nie do Polski, w której jest kontrola Ukraińców przez Mosad i wywiad ukraiński w Polsce.Oni,Ukraińcy się boją likwidacji w Połsce dlatego uciekają do Niemiec i dalej na zachód do Holandii,Belgii…..itd.Zmieniają nazwiska.

  Na Ukrainie trwa depopulacja , grożna bieda, epidemie.Ukrainie grozi głód,pomimo eksportu broni do Afryki i eksportu energii elektrycznej..
  Społeczeństwo na Ukrainie ma wyjątkowo dramatyczną sytuację.Administracja Ukrainy…tonie a Tusk gra tylko z Ukrainą,tak jak specjaliści -najemnicy.Popisowi politycy w Polsce,mają strach przed Mosadem i CIA dlatego tworzą swoje alibi w formie perwesyjnej propagandy.Trzeba przyznać ,że teksty propagandowe są dobrze przygotowane a ci,którzy piszą przemówienia,są dobrymi specjalistami.

 12. Easy Rider said

  Ad 6 – Marek.

  No, to może oznaczać tylko jedno. Maska się osunęła.

  Też tak sądzę, jednak mimo wszystko ta erupcja rusofobii jest dla mnie zaskoczeniem, gdyż po wysłuchaniu wielu jej wystąpień odniosłem wrażenie ich wiarygodności i chyba nie byłem w tym odosobniony. Z tym, że dotychczas nie wypowiadała się na tematy rosyjskie, tylko polsko-żydowskie. Byłby to więc taki „kontrolowany wentyl” antyżydowski?

 13. Do 2.Pani Ewa Kurek(historyk) zapomniała NASA,która w kosmosie współpracuje z Rosją.Zapomniała google i jego twórcę,którego rodzice ,przez przypadek, żyli w Rosji.Co za brednie i kłamstwa w wypowiedzi w książce, Pani Kurek?Nie. Ona pracuje za forsę ,jest na serio , znakomita w propagandzie, po przeszkoleniach w przeszłości…
  „Wczoraj” chwalila CCCP, pomimo KUL a dzisiaj atakuje Rosję.
  Super. Co raz lepiej. Uśmiałem się.

 14. Easy Rider said

  Dla ścisłości trzeba przypomnieć, na czym polegała kulminacja wydarzeń związanych z kijowskim Majdanem sprzed 5 lat. Komando Mossadu ulokowało się na wysokim piętrze jednego z hoteli i zaczęło strzelać po równo do obu stron. To najlepszy sposób na zaognienie sytuacji i chyba nie po raz pierwszy zastosowany w praktyce. Były w sieci filmy, pokazujące, jak majdaniarze, skierowani w stronę policji Berkut, nagle dostają strzały w tyłu. „Friendly fire” – tylko nieprzypadkowy.

 15. NICK said

  Niech jej się maska NIE osuwa, znaczy PANI E-wie.
  Jest, taka, hm, taka… kobieca.

  Następny „cenckiewicz” czy co?

 16. Peryskop said

  Erupcja rusofobii i osunięta maska dr Ewy K. może mieć przyczynę w jej sympatii do świadkow Jehowy, ktora to sekta została ostatnio zdelegalizowana, a jej majątek przejęty „bezprawnie” przez władze Rosji.

  Taka poszlaka też warta rozwazenia.
  Bowiem jej wolta jest dość spektakularna i dość zaskakująca, a niestety emocje na tłach religijnych potrafią ostro zaslepiać nawet rozsądnych ludzi.

 17. Obelik said

  „Kaźmierczak” to żydowskie nazwisko.

  http://www.judaistyka.uj.edu.pl/adam-kazmierczyk

 18. RomanK said

  Odczepcie sie od dr, Kurek…wie co mowi……
  MOj drug horszij…kiedys ze smiechem komentowal cos podobnego i powiada mi … ty wiesz Romanczik, ze te pacany wierza w Tataro Mongolow???? Nie bylo zadnych Tataro Mongolow….Tataro Mongoly to MY:-))))))) MOngoly nie wiedza nic o Gengis CHanie..to mysmy im sprzedali ten mit, a oni sie ciesza:-))))) Jest portret Gengis Chana…..nastojaszcza nasza ruska biala morda…zaden Tatar:-)))))

 19. olo said

  Kurek, kurek, żydowski ma garniturek.

 20. Wychodzi na to że to ta sama E. Kurek……. a szkoda

 21. NICK said

  „Odczepcie sie od dr, Kurek…wie co mowi……”

  A zwłaszcza od RomanaK, Pana.
  Też wie co mu napisali… .

  Powyższe napisałem sam ze siebie;
  Jako psikhóy.

 22. Olo said

  Andrzejewski, Adamowski, Adamkiewicz, Bogdański, Bogdanowicz, Florianowski, Florianowicz, Józefowski, Kazimierski, Kazimierczak, Piotrowski, Stefański, Tomaszewski, itp. to typowe naziska frankijskich przechrzt.

 23. Boydar said

  Czy można zatem domniemać (17), że nazwa wsi Kaźmierów to siedliszcze unych ? Bardzo mię to interesuje.

 24. Kapsel said

  O żydowskich neofitach

  Zobacz spis rodzin uszlachconych neofitów, frankistów i in. [Ciekawa lektura! – admin]

  https://marucha.wordpress.com/2018/01/25/o-zydowskich-neofitach/

  Co nam mówią niektóre nazwiska?

  https://marucha.wordpress.com/2018/01/24/co-nam-mowia-niektore-nazwiska/

 25. NICK said

  Kiedyż!!!
  Wreszcie.
  Zapanuje porządek co do nazwisk.

  Gospodarz niedawno zapodał, że „te wszystkie listy nazwisk niby prawdziwych ”

  Zatem przestańcie mielić.
  Żyd, czy jakiś inny.
  Dawno pomielił.
  Nazwiska.

  Zatem skąd ta podnieta?

  Lecz; nie dziwię się.
  Do całkiem niedawna sam się pod- nie- całem, niestety.

 26. Kapsel said

  Re 25

  Spokojnie , Panie NICK. Zapodane linki z nazwiskami już nieaktualne a jeszcze w styczniu ubiegłego roku były aktualne,wiem bo sam ich zapodałem.

  https://marucha.wordpress.com/2018/01/24/co-nam-mowia-niektore-nazwiska/#comment-730584

  Teraz wyświetla się Interia:

  Papież: Za rok otwarcie tajnych archiwów watykańskich

  2 marca 2020 roku zostaną otwarte tajne archiwa watykańskie dotyczące pontyfikatu Piusa XII – postanowił papież Franciszek. Swoja decyzję ogłosił w poniedziałek podczas spotkania z pracownikami archiwów. To bardzo oczekiwana decyzja – podkreślają watykaniści.

  W przemówieniu w czasie audiencji Franciszek wyjaśnił, że tajne archiwa zostaną otwarte dokładnie w 80. rocznicę wyboru kardynała Eugenio Pacellego na Stolicę Piotrową. Stał na on czele Kościoła katolickiego w latach 1939-1958. Jego pontyfikat budzi sprzeczne oceny. Chodzi zwłaszcza o jego postawę wobec zagłady Żydów w czasie II wojny światowej. Choć Watykan publikuje kolejne dowody na to, że papież pomagał ukrywającym się Żydom, część środowisk zarzuca mu, że zrobił zbyt mało i milczał.

  Proces beatyfikacyjny Piusa XII

  Proces beatyfikacyjny Piusa XII, otwarty w 1965 roku, został wstrzymany w 2007 roku na mocy decyzji Benedykta XVI w związku z ówczesnymi protestami części środowisk żydowskich wobec planów ogłoszenia papieża czasów wojny błogosławionym.

  W 2009 roku Benedykt XVI upoważnił Kongregację Spraw Kanonizacyjnych do wydania dekretu o heroiczności cnót papieża, co jest ważnym krokiem na drodze do jego beatyfikacji.

  W pierwszej reakcji na decyzję Franciszka Komitet Żydów Amerykańskich oświadczył, że otwarcie archiwów umożliwi obiektywną ocenę działalności Kościoła w czasach Holokaustu.

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/swiat/news-papiez-za-rok-otwarcie-tajnych-archiwow-watykanskich,nId,2866445#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  Znaczy się że ta II WŚ to zwyczajna antysemicka propaganda musi być i nie było żadnej wojny tylko sam Holokaust !

 27. Obelik said

  @ Boydar

  Nie wiem i nie wypowiadam się.

 28. Joannus said

  Pani Kurek chwali się przyjacielskimi kontaktami z profesorami eskimoskimi i otrzymywanymi od nich materiałami .
  Widać nie musi być to całkiem bezinteresowne.

 29. Joannus said

  Ad 26
  Kto wie czy nie lepiej obyć się bez beatyfikacji.
  wobec włączenie Piusa XII do grona wielkich świętych posoborowych papieży

 30. lewarek.pl said

  Spokojnie, Pius XII jeszcze poczeka.

 31. Martusia said

  W zasadzie niedawno wysluchalam prelekcji Leszka Sykulskiegp na temat Ukrainy i zalecen politycznych dla polskich politych Giedroycia . Sykulski zarzucil kaczym durniom – doslownie nieuctwo i lenistwo. Przypomnial, ze Giedroyc nakazywal popierac niepodlegla Ukraine, ale POD WARUNKIEM, ze nie wroca do ideologii BANDEROWSKIEJ. Z tym zastzrzebiuem, ze o ile Ukraina bedzie pod sztandarem bandery umacniac niepodleglosc to Giedroyc radzil natychmiast odwrocic sojusze i udac sie pokornie do Rosji.
  Sykulskiemu mozna wierzyc, ze przeczytal wszystkie nauki Giedroycia przed zabraniem glosu w tym temacie, on zawsze wie co mowi a Giedroyc z tego wynika, ze przewidywal i taki wrogi nam bieg wypadkow. Tylko te glaby przy wladzy, a raczej gady bezmogowe nie przewiduja , bo nie potrafia skutkow wlasnej glupoty.

 32. Troll Polonii said

  Rewolucja „Godnosci” przyniosla owoce rewolucji podlosci.
  I jako, ze sie zesrala i cos poszlo nie tak (Na Krymie nie ma amerykanskiej bazy a polskie oligarchy polamaly sobie zeby na zaplanowanych ‚ biznesach na kresach’ i nie udalo sie calkiem rozkrasc rosyjskiego gazu) – no to teraz trzeba zwalic wine na Rosje.
  Troszke niewygodnie jednak ogladac ciagle jeszcze dostepne w sieci zdjecia Wiktorii Nuland i Pyotta rozdajacyh kanapaki snajperom na majdanie i ciagle jeszcze mozna ogladac przemowienie senatora McCaina powtarzajacego:

  ‚Ameryka z wami, i ja z wami’.

  Nic to. CNN i rozne inne zacne media dotad beda powtarzac nowa historie majdanu az cale przyszle pokolenia uwierza, ze na czele rewolucji godnosci stal … Putin.

  Jakos trzeba bedzie wtedy zmienic nazwe tej rewolucji. Bo co ma Putin wspolnego z …godnoscia rewolucji na majdanie???

 33. guła said

  W ubiegłym roku, p. Radkowa, na łamach NYT autorytatywnie stwierdziła, iż bonderyzacja Ukraińcom nie tylko się należy, ale i im pasuji.

 34. Troll Polonii said

  A tymczasem…

  Krym powrocil do macierzy…
  .Крым вернулся домой. – YouTube

 35. Kapsel said

  Re 29 Świętych obcowanie jest Nam bardzo potrzebne.

  …Credo in Spiritum Sanctum,
  sanctam Ecclesiam catholicam,
  sanctorum communionem,…

  Re 30 . Tutaj nie ma na co czekać właśnie ze względu na powyższe ale nie tylko i żeby Papieżowi Piusowi XII było „rażniej” na ten uroczysty dzień „dołożyć Mu do towarzystwa” królową Kastylii

  Czarna legenda królowej Izabeli

  https://www.gosc.pl/doc/2078601.Czarna-legenda-krolowej-Izabeli

 36. Easy Rider said

  Proponuję niektórym z P.T. Przedmówców opamiętanie z tymi żydowskimi nazwiskami, bo jak tak dalej pójdzie, to okaże się, że „Kowalski” czy „Nowak” to też nazwiska żydowskie. Czy w sytuacji, gdy Żyd przyjął (lub mu nadali) nazwisko polskie, to nazwisko takie staje się nagle żydowskie?

  Najlepiej ilustruje to przykład tego, skąd się wzięli Żydzi o nazwisku „Radziwiłł”? Otóż – jeśli pominąć proces wżeniania się Żydów w rody arystokratyczne – podobno z rywalizacji między rodami Radziwiłłów i Sanguszków. Właśnie ci ostatni, żeby poniżyć rywali, nadali „swojemu” Żydowi nazwisko „Radziwiłł”. Taki mechanizm nadawania Żydom nazwisk polskich mógł mieć szersze zastosowanie.

  Inny przykład – czy z faktu, że Sienkiewicz Bartłomiej (ten od …kamieni kupy) ma garbaty nos wynika, że pisarz Henryk Sienkiewicz był Żydem? Mówiono o jakimś dalekim pokrewieństwie, czego oczywiście nie można wykluczyć, jednak mamy do czynienia z różnicą 3- 4 pokoleń, w którym to okresie mogły mieć miejsce różnego rodzaju koligacje.

  Jeżeli mamy do czynienia z „polskim” nazwiskiem Kaganowicz czy Abramowicz – to podejrzenia stają się uzasadnione i nie chciałbym być zrozumiany w ten sposób, żeby w ogóle takich spraw nie rozpatrywać – ale z zachowaniem umiaru i zdrowego rozsądku.

 37. Kapsel said

  Spis nazwisk herbowych

  Spis nazwisk herbowych ułożony jest alfabetycznie

  http://herbarz.strefa.pl/nazwiska/alfabet.htm

  https://wirtualnapolonia.com/2015/06/29/spis-nazwisk-herbowych/

  Ooczywiście link z nazwiskami już nieaktualny, i tutaj wyświetla się Interia, jak w poprzednim przypadku.

 38. Grace said

  Nie moge takich zdjec ogladac. Bardzo podnosi mi sie cisnienie. Jak mozna sie tak skurwic za przeproszeniem. Tak na marginesie wlasnie dostalam wiadomosc od kolegi z Moroco ze zostal aresztowany w Warszawie na lotnisku, odebrano mu wize i paszport, ktory zostal w Polsce a jemu po kilku dniach pozwolono wrocic do Kijowa, gdzie studiuje. Wiza wydana w Kijowie okazala sie sfalszowana. Nie wolno mu przyjechac do Polski przez dwa lata. Ciekawa jestem ile takich falszywych Polskich wiz Kijow wydano ukraincom.

Sorry, the comment form is closed at this time.