Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Między politycznym eskapizmem…
  Carlos o Przez Morze Czerwone ku Phallu…
  Barbara Chojnacka o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (46 – …
  Bezpartyjna o Przyczyny zwiększających się w…
  Bezpartyjna o Mądry głupiemu (niestety)…
  Jaron o Jak zabito mały ruchu graniczn…
  sanning o Między politycznym eskapizmem…
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  Maverick o Wolne tematy (46 – …
  Jaron o Przyczyny zwiększających się w…
  Boydar o Prymas Wyszyński – wróg czy pa…
  . o Między politycznym eskapizmem…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (46 – …
  Boydar o Mądry głupiemu (niestety)…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Wojna w Syrii pomiędzy Rosja i Iranem? – widziane z USA

Posted by Marucha w dniu 2019-03-04 (Poniedziałek)

Po wspólnym pokonaniu Państwa Islamskiego, wspieranego przez zachodnie demokracje i monarchie Zatoki Perskiej, na placu boju pozostaje Rosja i Iran.

Bliskowschodnia Konferencja Pokojowa, czy jak ją tam zwał, jaka się niedawno odbyła w Warszawie, tym razem nie została odtrąbiona jako kolejny sukces polskiej dyplomacji przez propagandystów rządowych. Okazało się w praktyce, że zamiast debatować o zagrożeniach dla pokoju światowego jaki niesie polityka Iranu wobec Izraela, jej prawdziwym celem okazało się po raz kolejny naciskanie na nasze magdalenkowe eliciarstwo, by wypłaciło gangsterom z Holocaust Industry astronomiczne kwoty wzięte z sufitu.

Powiedzmy sobie szczerze, kwestia Iranu nie istnieje, gdyż o to postarał się sam Izrael wraz z neoconami, gdzie pod ich przewodem zamiast Wielkiego Izraela na trupie Iranu, mamy Iran u wrót Izraela z wycelowanymi tysiącami rakiet z terytorium Syrii i Libanu.

Przywódcy Iranu dawno zapowiedzieli, że jeśli USA zaatakuje Iran to natychmiast tysiące rakiet zostanie wystrzelone z pobliżu granic Izraela w kierunku celów wybranych przez dowództwo irańskie. Więc to gadanie o zagrożeniu irańskim jest tylko tanią propagandą, bo jak tu można debatować o ataku na Iran, skoro reguły gry zostały dawno ustalone przez Iran i do tej pory pozostają niezmienione.

Warszawę wybrano dlatego, żeby wymusić w jak najbardziej spektakularny sposób na polskim rządzie astronomiczne kwoty odszkodowania wbrew jakiemukolwiek prawu. To właśnie temu rzeczywistemu celowi była poświęcona ta cała konferencja.

Dramat był nam stopniowany w sposób zorganizowany, najpierw sekretarz stanu Pompeo, następnie dziennikarka Mitchel, a na koniec sam premier Izraela Netanjahu. Dobrze się stało, bo nareszcie do narodu dotarła groźba wymuszeń rozbójniczych Holocaust Industry. Wcześniej jako jedna z nielicznych pisałam na polskich portalach o tych rzeczywistych zagrożeniach, jakie wiszą nad Polską, ale rozmawiając z wieloma polskimi politykami z PiS można było odnieść wrażenie, jakby ten problem dla nich nie istniał.

Wysiłki Polonii Amerykańskiej, by nie doszło do uchwalenia ustawy 447, były blokowane przez oficjalnych przedstawicieli polskich władz w USA. Warszawskie władze siedziały jak mysz pod miotłą, czekając na instrukcję strategosa nad strategosami, który w końcu wydukał że nie będziemy płacić podatku od niemieckich zbrodni.

Wracając do teoretycznego napadu na Iran, wielu ekspertów uważa, iż na tym etapie jest to niemożliwe, gdyż koszty takiego napadu byłyby dla Ameryki nieopłacalne nie mówiąc o samym Izraelu, chyba żeby to była ustawka pomiędzy Iranem a USA, by pozbyć się syjonistycznego wrzodu, jaki toczy Amerykę.

Prezydent Trump ciągle mówi o ciągłych ogromnych kosztach udziału USA w niekończących się wojnach na Bliskim Wschodzie, na dodatek ciągle pasmo porażek, więc pozbycie się tego syjonistycznego strupa jest na rękę całej Ameryce.

Kto wie, czy ataki rakietowe tomahawkami w na cele militarne w Syrii podjęte przez prezydenta Trumpa nie były ostrzeżeniem dla Izraela. Bo tak naprawdę cały ten atak był nie wiadomo po co, skoro nie można było atakować celów rosyjskich, więc musiano zaatakować cele irańskie, zaś Iran nie przyznał się, by poniósł jakiekolwiek straty. No ale to były ataki na cele irańskie w Syrii, więc przywódcy Iranu nie będą rozpętywać wojny na całym roponośnym regionie, tylko z tego powodu, że ich wojska zostały zaatakowane w Syrii.

Wojna w Syrii jest wypadkową polityki neokonów, których do władzy dopuścił prezydent Reagan, mamiony wizją przebudowy całego Bliskiego Wschodu na modłę demokratyczną, ale później okazało się że nie chodzi o żadną demokrację, tylko o budowę Wielkiego Izraela na zdobytych terenach bogatych w ropę naftową.

Jak wiemy już dzisiaj, zamiast Wielkiego Izraela, mamy malutki Izrael, któremu neokoni zafundowali na dodatek najpoważniejsze zagrożenie w postaci tysięcy irańskich rakiet rozmieszczonych w Libanie i Syrii , gotowych do natychmiastowego odpalenia, gdyby USA wraz z koalicją zaatakowały terytorium Iranu.

Ponadto Iranowi sprzyja dosyć skomplikowana sytuacja w Wenezueli, gdzie prezydent Maduro doprowadził (? – admin) najbogatszy kraj w złoża ropy do kompletnej katastrofy gospodarczej. Chiny i Rosja pospieszyły Wenezueli z pomocą ale skutków tej pomocy społeczeństwo Wenezueli w ogóle nie odczuło. Każdy Wenezuelczyk ucieka jak tylko ma jakiekolwiek możliwości, zaś władza zwala całą winę na politykę USA, które sprowadzają największe ilości wenezuelskiej ropy.

By dobić Wenezuelę , wystarczy wprowadzić zakaz sprowadzania wenezuelskiej ropy do USA. Jednak Ameryka postrzega zagrożenie rzeczywiste w postaci zaangażowania się w gospodarkę Wenezueli Rosji i Chin. Według WSJ Chiny do tej pory zainwestowały w Wenezueli ponad 50 mld USD, zaś Rosja niecałe 13. Ponadto zarówno Rosja jak i chiny wysyłają tzw. doradców wojskowych co jeszcze bardziej komplikuje politykę Ameryki wobec Wenezueli.

Jeśli USA będzie nadal groziło Iranowi, również Iran jest skłonny wysłać swoje oddziały wojskowe do Wenezueli.

Paradoksalnie w tej skomplikowanej dla Ameryki sytuacji rzeczywistym i mocnym sojusznikiem byłby Iran. Musimy pamiętać że Iran dysponuje najlepszym wywiadem na Bliskim Wschodzie, dzięki czemu wygrał wojnę o Irak i z wielkim prawdopodobieństwem wygra wojnę w Syrii, któremu do pokonania pozostała Rosja.

Jak pisałam w poprzednich notkach poświęconych Syrii, walka już się rozpoczęła kiedy to tzw. prywatna armia Wagnera została zbombardowana przez lotnictwo amerykańskie, których to współrzędne podał wywiad irański. Ostatnio Rosja pozwala izraelskiemu lotnictwu bezkarnie bombardować bazy irańskie w Syrii. Cały świat czeka na bojowy sprawdzian systemów rosyjskich S-300 , ale Rosjanie się specjalnie nie spieszą do demonstracji.

Więc albo ten najnowocześniejszy i najbardziej niezawodny system rakietowy jest do niczego i Rosjanie są tego świadomi, albo według Rosjan jest jeszcze za wcześnie by pokazać jego niezwykłą skuteczność. Jest jeszcze jedna możliwość, że Amerykanie rozkodowali ten system czyniąc go bezużytecznym.

Pozwalanie Izraelowi na bezkarne ataki na cele irańskie w Syrii, zapowiada teraz walkę pomiędzy Rosją i Iranem o panowanie w Syrii. Rosja której budżet bazuje na eksporcie ropy i gazu, przy obecnych cenach nie stać na dłuższą obecność w Syrii w takim stopniu jak obecnie. Miliarderzy rosyjscy nie inwestują swoich pieniędzy w Rosji tylko poza jej granicami.

Iran o tym doskonale wie,więc cierpliwie czeka, kiedy Rosja będzie musiała opuścić Syrię. Iran przyjmie podobną taktykę, jaką wygrał wojnę z USA w Iraku.Więc będzie to walka wywiadów, a Iran ma na tym polu bardzo dużą przewagę. Nie będzie żadnej dużej bitwy, tylko będą codziennie ginąć żołnierze od min zastawionych na drogach, identycznie jak żołnierze USA w Iraku. Oczywiście będzie to walka z niedobitkami band islamistycznych, które to już kontroluje wywiad irański.

I tak jak w przypadku Iraku zwycięzca okazał się Iran, tak w przypadku Syrii po kilku latach okaże się że Rosjanom nie udało się pokonać niedobitków band islamistów, których to już przejął Iran.

https://slepamanka.neon24.pl

Komentarzy 46 to “Wojna w Syrii pomiędzy Rosja i Iranem? – widziane z USA”

 1. Psryskop said

  Ślepy Maniek otoczył się US veteranami (do czego się przyznal w dyskusji na N24) i zapadł od nich w chciejstwo konfliktu Rosja – Iran.

  Ponadto S-300 i S-400 póki co nie wyglądają na mniej skuteczne niż Patriot czy THAAD. Natomiast furiacki i nieskuteczny atak Tomahawkami a 1$ mln Trumpek przeprowadził rzekomo po płaczu coorcze, a bardziej prawdopodobne, że po to aby wyzbyć się zapasów wobec upływu daty przydatności do spożydkowania.

  No i cierpliwość. Ktora jest ważnym czynnikiem taktyki.
  A której zdesperowanym USAńcom coraz dotkliwiej brakuje – vide RomanK.

  Przeciez tak że 3 lata temu Turcja strąciła Rosji samolot nad Syrią.
  Putin i wtedy wykazał spokój, rozsądek i cierpliwość, bo potem był nieudany pucz w Turcji i wiele wskazuje, że łapki w puczu i w tamtym zestrzeleniu były kosmate – jakzawsze.

  A dziś Erdogan nieomal wywistowany z NATO.

  Zatem Maniek Ślepy jak boot strzela yankeskimi kapiszonami mentalnosciowymi.

 2. Martusia said

  Eeeeee to jakies tam majaki Manka ubiera w wiarygodnie scenariusze. Tylko tytul wystarczyl , zeby pzrewidziec calosc bredni.

  ——–
  Mańka nie jest głupia, choć może się mylić. Czas okaże, czy się myliła.
  Admin

 3. EKONOMIA ŻYDOWSKA,opisał ją Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE w ŻYDOWSKIEJ,nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.

 4. lopek said

  „…gdzie pod ich przewodem zamiast Wielkiego Izraela na trupie Iranu, mamy Iran u wrót Izraela z wycelowanymi tysiącami rakiet z terytorium Syrii i Libanu.”
  ===========
  To nie tak! Wielki Izrael – to ogon wywijający psem – to ogon wywijający eurokołchozem – to swoisty holokaust białej rasy wszędzie na świecie – w której biernie uczestniczy Azja – to zamordowana w ubiegłym wieku przez czarci pomiot Rosja – to ludzie stworzeni przez Boga a wprowadzeni przez czarci pomiot w jakiś niezrozumiały, piekielny trans, itd, itp.
  Wniosek?
  Izrael – ten na bliskim Wschodzie – to rodzaj dziupli – jaką organizują sobie zawsze złodzieje samochodów. Autorce przyznaje racje w tym wątku, że kiedyś czarci pomiot ową dziuplę może zlikwidować z wielkim przytupem – kiedy tylko to pomoże przyspieszyć rzucenie ludzkości bez reszty – pod czarcie kopyta. Po co złodziejowi samochodów potrzebna będzie dziupla – kiedy wszystkie samochody świata będą już należeć do niego i to zgodnie z tzw. prawem.

 5. Andy said

  Setki agentów Mosadu wylądowało w Wenezueli-holokaust w akcji przez USrael-druga Palestyna.

 6. Adas said

  Z nimi nieda sie podobroci.
  W nich trzeba walic I to z ;;;GRUBEJ RURY.
  A jesli ktos mysli ze tylko miloscia I dialogiem sie cos da zrobic.TO daje dowod swojej naiwnosci I glupoty .Albo ze jest agentem ichnym.
  DO NICH TYLKO Z GRUBEJ RURY jasne.

 7. Olo said

  Banialuki ślepej mańki, jak dla przykładu to:

  „Jak pisałam w poprzednich notkach poświęconych Syrii, walka już się rozpoczęła kiedy to tzw. prywatna armia Wagnera została zbombardowana przez lotnictwo amerykańskie, których to współrzędne podał wywiad irański.”

  Niby jaki interes miałby Iran, żeby wystawiać grupę Wagnera? W innym miejscu naprawdę ślepa mańka pisze z kolei, przez co sama sobie zaprzecza, że:

  „Iran o tym doskonale wie,więc cierpliwie czeka, kiedy Rosja będzie musiała opuścić Syrię”

  Szkoda czasu na te bzdury. Chyba że ślapa mańka realizuje scenariusz skłócenia Iranu z Rosją, co byłoby w interesie kosmatych bandytów.

 8. Zerohero said

  Mańka JEST głupi. Świadczy o tym na przykład komentarz pod artykułem

  http://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/117319,prof-a-nowak-historyk-czy-syjonistyczna-kreatura

  „prof. Nowak wypowiada sie w sposob rozsadny i nie widze w tych wypwiedziach nic filosemickiego i antyrosyjskiego. Widzi ciaglosc w ekipie Putina pomiedzy ZSRR i dzisiejsza Rosja z tej racji, ze Putin jest bylym KGB-owcem. Poza czepianiem sie za wszelka cene prof. Nowaka nie widze zadnej panskiej merytorycznej polemiki z jego tezami. Prof. Nowak ma ogromna wiedze o Rosji carskiej i Rosji wspolczesnej, czego dowiodl niejednokrotnie.Osobiscie bylam na wykladzie w Chicago i stwierdzam ze jest wielkim polskim patriota. Ma pelne prawo widziec Rosje wspolczesna jako glowne zagrozenie dla Polski. Nie jest juz niestety oficjalnym kandydatem na prezydenta z ramienia PiS,. dlatego ze Kaczynski cche meic czlowieka marionetke i Duda sie do tego idealnie nadaje. Kaczynski nie dorasta moim zdaniem do piet prof. Nowakowi iwie, ze ten nie dalby sie soba sterowac.
  Oczekiwalabym na panskie merytoryczne argumenty dostosowane do poziomu merytorycznego prof Nowaka. Swoimi niby komentarzami sie Pan dyskwalifikuje”

  A w tym artykule (wywiad jaki udziela Nowak Gazecie Wyborczej) aż się roi od „argumentów” w rodzaju:

  „Putin był w KGB więc na pewno napadnie na Polskę”.
  „Rosjanie nigdy nie pogodzili się z utratą strefy wpływów”.

  itd.

  czyli CAŁKOWITY brak analizy, ale niegodne profesora sformułowania propagandowe typu „źle mu z oczu patrzy”, „oni wszyscy tacy sami”. Przeważnie sformułowania jawnie kłamliwe, bo np. Rosjanie zajęli ROSYJSKI Krym dopiero po 30 latach i to pod wyraźnym naciskiem USA. Gdzie jest więc apetyt na natowską Polskę? No gdzie? Rosjanie nie są wariatami. Na tej zasadzie można napisać, że Mongolia podbije pół świata, bo Mongołowie nigdy się nie pogodzili z utratą imperium. Czemu? Ano bo tak!
  Co do KGB… Prezydent Bush senior był wcześniej dyrektorem CIA. To jakimś cudem umyka wszystkim specom od analizowania życiorysu Putina pod kątem obecności w KGB.
  itd. itd
  KŁAMSTWA tow. Nowaka to są przeważnie hasła złożone z kilku słów. Odkręcanie takich haseł propagandowych jest zwykle dużo trudniejsze.

  Jeśli Ślepej Mańce podoba się taki styl argumentacji jak u tow. Nowaka, to on nawet nie jest głupi. On jest mikrocefalem niezdolnym do prowadzenia krytycznych analiz.

 9. Zerohero said

  Rosja w rejonie Bliskiego Wschodu ma siły ok. 100-500 razy mniejsze niż USA-NATO-Izrael-Saudowie. W dodatku te siły łatwo odciąć od macierzy. Rosyjska powściągliwość wynika z tej dysproporcji, poza tym w Rosji jest duża V kolumna żydowska mitygująca działania i w ogóle Rosja jako kraj stosunkowo słaby – stara się nie eskalować konfrontacji z Zachodem, bo jest od niego uzależniona gospodarczo.

  I tyle na temat na który osiołek Maniek rozpisał się na całą A4 sugerując kłamliwie walkę Rosji z Iranem z powodu rozbieżnych interesów rosyjsko-irańskich.

 10. Zerohero said

  Piszą 100-500 starałem się nie przesadzić. To jest naprawdę wielka dysproporcja.

 11. slepa manka said

  odp.peryskop
  Owszem otaczam się weteranami US Army i to wysoko umiejscowionymi w wojsku i co najważniejsze po kilkuletniej służbie na BW. Więc są obeznajmieni z realiami polityczno-militarnymi tego regionu. Napisałam tez wyraźnie. że Rosja dopuszcza celowo do ataku na bazy irańskie przez lotnictwo izraelskie. Nie można przecież napisać że system s-300 jest do niczego. TO od tychże weteranów dowiedziałam sie o niesamowitej skuteczności wywiadu irańskiego. Rosjanie też dysponują bardzo dobrym wywiadem, ale Iran w Syrii jest u siebie, podczas gdy Rosjanie są tam obcy. To właśnie współpraca wywiadu irańskiego z rosyjskim wojskiem doprowadziła do niezwykle skutecznych nalotów na islamistów. Nigdzie Pan nie znajdzie informacji, ilu zginęło w tych nalotach doradców wojskowych z państw NATO. Amerykanie doskonale wiedzieli że jest to zasługa wywiadu irańskiego. Dlatego też starali sie o wbicie klina pomiędzy Iran a Rosję. Czas pokaże czy skutecznie.

 12. RomanK said

  Pani Manka…. prawda jest tak prosta…ze zaden skomplikowany tzw „polski umysl” przyjac jej nie moze:-))))
  Ma pani calkowita racje…. za wyjatkiem…. ze Rosjanie w Syrii sa obcy….:-))))
  Wspmnia pan o NeoConah…..nich pan im powie kto i po co, a zwlaszcza- jak zmajstrowal nagle z niczego ISIS:-)))) W tak znanego psalmu Davida:
  Dwaj Murzyni na pustyni……

 13. Zerohero said

  Maksim Szewczenko: Rosja – „partia irańska” i „partia syjonistyczna”
  http://xportal.pl/?p=28455

  Z powodu rozbicia centrum decyzyjnego oraz słabości gospodarczej, Rosja jest krajem miękkim, niezdolnym do walnięcia pięścią w stół. Co innego tzw. Zachód (nie mylić z cywilizacją zachodnią). Ten ma elity planujące 100 lat do przodu, a zasobów kapitałowych, ludzkich, technicznych i „soft power” ma wystarczająco dużo by na nic się nie oglądać.
  Przypomnijmy sobie IDIOTYCZNĄ, ubliżającą ludzkiej inteligencji, prowokację ze Skripalami. Kilka godzin po tej prowokacji kilkadziesiąt krajów zgodnie uwierzyło w oskarżenia brytyjskiego rządu. Tego samego rządu który 15 lat temu oskarżał Irak o posiadanie broni masowego rażenia. Gdy Zachód powie, że owce są ssakami morskimi, to owce BĘDĄ ssakami morskimi. Przesadzam? Ani trochę. np. rewolucję bolszewicką organizowało Wall Street a w swiadomości polskich mas, to były „ruskie” które używały części Żydów jako narzędzi. Zwycięzcy piszą historię.

  Co do sił rosyjskich w Syrii, to nie ma co się oglądać na mityczną jakość S400. Liczby samolotów bojowych:

  Izrael: 300
  pro-USraelscy szejkowie: 300
  USA: szybko mogą skoncentrować 1000 samolotów z okolicznych baz i lotniskowców.
  NATO: spokojnie ok. 500 doleci z lotnisk europejskich.
  Cała Rosja ma 700 samolotów bojowych. Do Syrii wysłała coś rzędu 50 sztuk.

  Dane podaję z pamięci, ale nie pomyliłem się znacząco. Po prostu rosyjskie systemy plot, jak co do czego przyjdzie, zostaną nakryte czapkami. I to nie jest tak, że jeden samolot zestrzeliwuje jedna rakieta, bo żadna rakieta nie ma 100% skuteczności. Rosyjskie rakiety będą zbijane przez wabiki, systemy walki WRE, a także zostaną zużyte na zestrzeliwanie bomb szybujących, pocisków takich jak JASSM (zasięg 500km) gdy samolot odpalający taką amunicje pozostanie w bezpiecznym zasięgu. Zatem Rosja musiałaby mieć tam ok. 20tys pocisków przeciwlotniczych aby nie skończyła się jej amunicja.
  Ile ma? Przypuszczam, że kilkadziesiąt.

  Ile Rosja ma czołgów w Syrii?
  Kilkadziesiąt.
  Izrael ma kilka tysięcy czołgów.
  O czym tu w ogóle mówimy!
  W razie ostrzejszej konfrontacji Rosję spotkałoby spektakularne upokorzenie.
  Wiedzą po co Rosja ma tam te kilka radarów i rakiet? Po to by mieć świadomość sytuacyjną i aby Amerykanie w tajemnicy nie zrównali z ziemią armii syryjskiej.

  PS.
  Trochę głupio wyszło, że człowiek którego wyzwałem od głupków pojawił się na tym forum, ale trudno. Nie cofam jednak opinii, bo mądrością nie było chwalenie masońskiego szkodnika, wstrętnego sąpiącego morsa, tow. Nowaka bredzącego o potędze Rosji. Tacy osobnicy jak Nowak całkowicie zakłamali rozmiary degradacji potencjału rosyjskiego w latach 90 aby tym wygodniej było szczuć na „potężną” Rosję.
  Na Iran też szczują przemilczając skromną wielkość armii irańskiej, np. praktyczny brak lotnictwa uderzeniowego słabo sztukowany rakietami – z których nota bene międzynarodowe żydostwo też oczywiscie robi wielkie aj waj. Co to jest aby goj miał broń!
  Działania tow. Nowaka mają taki skutek, że Polacy postraszeni „potężną i agresywną” Rosją uciekają pod opiekę Zachodu, a tymczasem ten Zachód promuje wśród 5 latków wiedzę na temat korzyści płynących ze stymulacji oczka kakaowego. Nie żartuję. To są oficjalne zalecenia WHO. Walenie w czoko, 20 modeli „rodzin” itd. już od przedszkola.

 14. Troll polonii said

  Caly ten artykul to takie polprawdy, bzdury i domniemania. A wszystkie widziane z USA.

  A niektore zdania to chyba dyktowal Slepej Mance sam Pompeo ( a zwlaszcza pierwsze i ostatnie)

  Iran ma pare punktow spornych z Rosja ale zaden nie nadaje sie do powaznego konfliktu.
  Zwlaszcza, ze sie Iran wystraszyl bardzo tej konferencji w Warszawie a wczesniej planowanych systemow rakietowych, ktore mialy byc zainstalowane w Polsce przeciwko Iranowi. Te systemy mialy bronic …Rosje przeciwko agresji iranskiej na polskiej ziemi.

  O Konferencji w Warszawie:
  ‚zamiast debatować o zagrożeniach dla pokoju światowego jaki niesie polityka Iranu wobec Izraela…’

  ‚mamy Iran u wrót Izraela z wycelowanymi tysiącami rakiet z terytorium Syrii i Libanu’.
  Naprawde? Ile tysiecy rakiet?

  .’..mamy malutki Izrael, któremu neokoni zafundowali na dodatek najpoważniejsze zagrożenie w postaci tysięcy irańskich rakiet rozmieszczonych w Libanie i Syrii , gotowych do odpalenia…’
  A kto to sa neokoni …fundatorzy zagrozenia dla malutkiego Izraela?

  ‚Prezydent Trump ciągle mówi o ciągłych ogromnych kosztach udziału USA w niekończących się wojnach na Bliskim Wschodzie, na dodatek ciągle pasmo porażek, więc pozbycie się tego syjonistycznego strupa jest na rękę całej Ameryce.’

  Nie wiem o jakiego strupa tu chodzi. Chyba nie tego, ktorego zawziecie broni prezydent Trump. Nawet sprezentowal mu Jerozolime.

  ‚Kto wie, czy ataki rakietowe tomahawkami na cele militarne w Syrii podjęte przez prezydenta Trumpa nie były ostrzeżeniem dla Izraela.’
  Kto wie o jakich celach militarnych Syrii opowiada Slepa Manka.
  Chyba nie tych co zniszczyly dzieki S-300 .. ponad 70 tomahawkow – na 80 wystrzelonych.

  A ‚ prezydent Maduro doprowadził najbogatszy kraj w złoża ropy do kompletnej katastrofy gospodarczej’.
  Naturalnie, ze sam nie dalby rady. USA przyszlo z pomoca …sankcjami.

  A Iran ..’z wielkim prawdopodobieństwem wygra wojnę w Syrii, któremu do pokonania pozostała Rosja.’.
  No wiec jak Iran pokona Rosje to wygra wojne w Syrii – i na odwrot.

  ‚Cały świat czeka na bojowy sprawdzian systemów rosyjskich S-300 , ale Rosjanie się specjalnie nie spieszą do demonstracji.’
  Nie caly swiat – tylko Slepa Manka bo : Jest jeszcze jedna możliwość, że ‚Amerykanie rozkodowali ten system czyniąc go bezużytecznym’.

  Slepa Manka ..’zapowiada teraz walkę pomiędzy Rosją i Iranem o panowanie w Syrii’.
  Rosja i Iran znane sa z bijatyki na Bliskim Wschodzie i pewnie w koncu wezma sie za lby. Jak im Turcja pozwoli. Bo do wojny Iranu z Rosja przylacza sie bardzo agresywne militarnie Chiny i… Korea Polnocna.

  Naturalnie, ze ‚ Iran wygra tez walke wywiadow bo ma na tym polu duza przewage’ (nad Rosja)
  A po kilku latach ‚ okaże się że Rosjanom nie udało się pokonać niedobitków band islamistów, których to już przejął Iran’.

  I to beda te bandy islamistow, ktore USA utworzylo do walki z Iranem.

  Bardzo ciekawy artykul. I wielce budujacy bo w koncu okazuje sie, ze nie ma to jak przyjazn USA z Iranem, po to: ‚ by pozbyć się syjonistycznego wrzodu, jaki toczy Amerykę’.

 15. Zerohero said

  W 2015 obrzydliwy mors, prof. Nowak udzielał wywiadu Wyborczej szczując na Rosję która jego zdaniem zagraża nam atakiem. Minęły 4 lata, oczywiście Rosja nas nie zaatakowała. Bo niby czemu? Miała toczyć wojnę z NATO aby pocięmieżyć Polaków ?!!
  Ale oto w Polsce Zachód wprowadza masową indoktrynację LGBT już od przedszkola.

  obok ustawy 447, afery EuroWeek („kolonie” gdzie polskie 13 latki całowali w szyje 25 letni Arabowie), zaorania polskiej zbrojeniówki, zniszczenia demografii i wmawiania, że jesteśmy odpowiedzialni za holokał.
  Jest to zmasowana wojna HYBRYDOWA toczona przeciw Polsce.
  A gdzie jest profesorek z rzeszą GNOJÓW tak mocno straszących wyimaginowanym atakiem Rosji?

  Ta dzika, obłąkana rusofobia stanowiła doskonałą osłonę propagandową dla zachodzenia nas od tyłu. No bo wicie rozumicie. Może polscy chłopcy będą kastrowani chemicznie, może sprowadzi się tu 10 milionów uchodźców, może Żydzi będą szlachtą, ale przynajmniej polski gejo-kalifat będzie bezpieczny przed ROOOOOSJĄ.

  I tego sk…synom nie daruję. Tego cynicznego sra…nia do głów jakie przez lata uprawiali. Tego fałszywego gadania Nowaka, że daje żółtą kartkę PiS. Ty profesorku dajesz żółtą kartkę? Ją może dać nierozgarnięty Kowalski który przejjrzał na oczy a nie ktoś z tWOJĄ wiedzą.
  (przypominam, że Ślepy Maniek uznał kiedyś Nowaka za wybitnego patriotę i stąd ta dygresja na Nowaka i wojnę hybrydową jaką prowadzą przeciw Polsce nowakowi braciszkowie fartuszkowi).

 16. Zerohero said

  @13, Troll Polonii

  „mamy Iran u wrót Izraela z wycelowanymi tysiącami rakiet z terytorium Syrii i Libanu’.
  Naprawde? Ile tysiecy rakiet?”

  Możliwe, że pan Mańka siedzi w towarzystwie zażydzonych jankeskich trepów, to i ma perspektywę żydowską. Owszem, na przykład w 2006 Hezbollah ostrzeliwał terytorium Izraela, ale miało to znaczenie głównie psychologiczne. W tym czasie Żydzi w Libanie zrównali z ziemią kilka dzielnic mieszkalnych i zniszczyli elektrownię. Żeby na odległy teren wroga (znacznie ponad 30 km) posłać celnie dużą ilość TNT, to trzeba sporo pieniędzy wydać. Natowski Euroregion Polin kupił niedawno (bez przetargu i offsetu) za 400 milinóww dolarów system artylerii rakietowej HIMARS. Dałoby się taniej, ale rząd wielkości zostaje. O takich kosztach mówimy.
  Żydostwo tymczasem potrafi rozdmuchać nawet palestyńskie Kassam do rozmiarów bomby atomowej.

  Każdy podżegacz wojenny przedstawia obsmarowywany kraj jako potęgę mającą masę broni. Widziałem mapki z zasięgiem rakiet irańskich, mapki z zasięgiem Iskanderów z Kaliningradu i w takich tekstach nigdy nie było to skonfrontowane z zasięgami drugiej strony. W domyśle: oni mają tysiące wycelowanych rakiet, a my nic!

 17. Zerohero said

  Kapiszony ukryte w Libanie i Syrii to nic w porównaniu z normalnym państwem mającym lotnictwo, obronę plot, czołgi. Izrael ma teraz 1000 razy korzystniejszą sytuację niż 50 lat temu. Dzięki wojnie hybrydowej wymierzonej w Syrię i Irak, kraje te zeszły do epoki kamienia łupanego i nie są już w stanie kupować skutecznego uzbrojenia.
  Wojna ekonomiczna jest też wymierzona w Iran.

  Żydowski moloch nakłada sankcje i blokady na każdy krnąbrny kraj, tak by po 20-30 latach ten kraj okazał się niezdolny do prowadzenia działań wojennych. Np. sankcje na Rosję, to tylko przygotowanie do wojny za 10-30 lat gdy dystans techniczny między Zachodem a Rosją powiększy się. Takie przynajmniej jest założenie sankcji, bo czasem teoria rozmija się z praktyką.

 18. RomanK said

  Panie Zerohero…w polskim jezyku mamy slowo- co prawda praktycznie nie uzywane, ale jest ..przepraszam. Mozna nim wiele zalatwic….jak ktos chce.
  Czy stary mors Nowak…. podzega do rusophobii…. otoz nigdy nei zauwazylem zeby podzegal do rusophobii….zrsezta Polakow nie da sie … Polacy traktuja Rosjan, jak krewnych i tak bylo i jest …. co zreszta dziwi Rosjan, kiedy pokazuja sie w Polsce, czy wsrod Polakow i spotykaja sie z takim traktowaniem…czym sa zaskoczeni:-))) Mile zaskoczeni:-))))
  Jako byly juhas powiem panu…ze stary mors ma racje…bo od dzieciecia zauwazylem ,ze owieczki czuja sie bezpieczne tylko i wylacznie wtedy , kiedy pasa sie same……
  Kiedy zaczynaja ich pilnowac watahy wilkow…natychmiast zaczynaja sie trzasc ze strachu i najczesciej pobekuja , czasami nawet calkiem glupio:-)))_))_

 19. Marucha said

  Panie ZeroHero,
  Dobrze, że Pan podsumował osobowość prof. Nowaka. Powinienem zapewne sam to dawno zrobić…

 20. sanning said

  Widać z tego artykułu, że propagandziści działają i to w dość prymitywny sposób.
  Do konfliktu miedzy Rosja i Iranem nigdy nie dojdzie teraz i w przyszłości.
  Ci, co piszą na ten temat i marzy im się taki konflikt reprezentują interesy imperialistów i bandytów „zza morza”.

  „Iran przygotowuje się do wspólnych manewrów wojskowych w Rosją.
  Iran przeprowadzi manewry wojskowe z Rosją. O przygotowaniach do nich
  poinformował dowódca marynarki wojennej Iranu, admirał Husajn Chanzadi.

  Ćwiczenia dotyczyć będą kwestii taktycznych, operacji ratunkowych oraz walki z piractwem – informuje Chanzadi”.

  .https://medianarodowe.com/iran-przygotowuje-sie-do-wspolnych-manewrow-wojskowych-w-rosja/

  Trzeby mieć dobrze naćpane, aby taki artykuł napisać.
  Niespełnione marzenia rozłożonego całkowicie na łopatki w kwestii militarnej, jak i wewnątrz politycznej.
  Rosja została zmuszona współpracować militarnie, ekonomicznie i politycznie z Iranem, Chinami, Indiami
  i innymi krajami. To właśnie dzięki „zachodnim dupkom” stała się liczącym graczem na arenie międzynarodowej
  w każdej dziedzinie życia. To nie jest gracz prowincjonalny jakby chciał „bambo”.
  Rosja udowodniła to wystarczająco w ostatnich 4 latach i z tym FAKTEM musza się liczyć „zachodnie świrki”.

 21. NICK said

  RomanK. (18).
  „Polacy traktuja Rosjan, jak krewnych i tak bylo i jest …. co zreszta dziwi Rosjan, kiedy pokazuja sie w Polsce, czy wsrod Polakow i spotykaja sie z takim traktowaniem…czym sa zaskoczeni:-))) Mile zaskoczeni:-))))”
  To chyba dobrze?
  A Rosjan to nie dziwi bo jesteśmy i się rozumiemy.
  Weź Pan tego pręta ze szprych Stwórcy, Słowiańskich i PanaJezusowych.

  A zwłaszcza Maryjnych, choć uboga była… .

  A o tym pisałem nie raz.

  ————-
  Czy istotnie Polacy traktują Rosjan jak krewnych?
  Bo ja mam poważne wątpliwości.
  Admin

 22. Boydar said

  Bajki. Konflikt Rosja – Iran jest i będzie. I nie jest do usunięcia, żadną drogą. Tyle że są to obecnie mocarstwa CYWILIZOWANE. I ten konflikt nie przerodzi się w konfrontację zbrojną. Ba, będą współpracować, wspólnie przedsiębrać różne takie.

  Nie są wrogami. Są konkurentami/przeciwnikami.

 23. NICK said

  Polacy.
  Napisałem.
  Te, nie marne, kilka procent.
  Które są.
  Polakami.
  [Roman nie jest; to wiadomo]

  Nie lubię już słowa ‚polactwo’ na określanie pozostałych.

 24. NICK said

  Rosji nie doceniają a Iranu też; co niektórzy.

 25. Do 13.Znakomite informacje.Nie znałem.Brakuje tylko,wyjątkowo skutecznej broni biologicznej,którą zna ISIS,posiada Hamas,terroryści.
  Rosja i USA posiadają broń biologiczną tak jak Chiny.

  Rakiety?Przemysł zbrojeniowy, przynoszący zyski?Panowie z Mosad, CIA, NSA,BND,Panowie na etatach w Rosji i w Chinach?W Polsce?
  Najemnicy jak na Ukrainie? Bomby atomowe jakie posiada Izrael i inni?
  Bzdura.Trwa już wojna na broń biologiczną.

  Populacja muzułmanów jak i chińczyków wzrasta.Tak jak mieszkańców w Indiach.W Pakistanie.W Afryce.
  W EU,w USA,w Rosji trwa depopulacja.Niestety białych Panów i Pań.Tak jak w Izraelu.

 26. Zerohero said

  Panie Romanie. Proszę kliknąć na link który podałem w tym wątku. Ułatwię Panu:

  http://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/117319,prof-a-nowak-historyk-czy-syjonistyczna-kreatura

  i proszę poczytać potok niemerytorycznych wymiocin fundowanych przez profesorka. Nawet gdy dziennikarz Gazwybu zdradza odrobinę rozsądku mówiąc:

  Rosji, jesteśmy najbardziej antyrosyjscy w regionie. Czechy, Słowacja, Węgry wcale nie chcą być z nami w jednym szeregu, robią interesy z Rosjanami i tylko to się dla nich liczy.

  to profesorek odpowiada:

  – Inna jest odpowiedzialność największego kraju w regionie, który liczy 38 mln obywateli, a inna krajów, które mają ich 5 czy 10 mln. Czechy, Słowacja czy Węgry nie dziedziczą tego, co można nazwać spuścizną Rzeczypospolitej. A my tworzymy to dziedzictwo razem z Litwą, Białorusią, Ukrainą – i to różni nas trochę od krajów dziedzictwa habsburskiego (no, może w Krakowie są tacy i tacy).

  To jest bełkot!

  a jeszcze polecam całe ustępy w których Mors przekonuje, że Putin chce przejąć kontrolę nad Polską. Mors to jest ta sama klasa co Gadowski. Gadowski kilka tygodni temu biadolił na WSZECHOBECNĄ w Polsce agenturę rosyjską. Gadowski kręci filmiki demaskatorskie w których tajemniczym, zbolałym głosem opowiada, że np. KGHM kupił kast fiskalne, a sekretarka prezesa sprzedającego kasy fiskalne skończyła fililogię rosyjską. Czyli Rosjanie przejęli kontrolę nad finansami KGHM, a więc niedługo przejmą spółkę! Nie pamiętam dokładnie toku rozumowania i szczegóły teraz zmyśliłem, ale mniej więcej takie tam jest sedno afery. Afera Gadowskiego to blef dla analfabety funkcjonalnego, dla półgłówka który ślepo wierzy w autorytet. Gadowski to GÓVVNO merytoryczne opatrzył skromnym tytułem „największa afera III RP” czy jakoś tak.

  Ten sam chwyt stosuje Mors Nowak i cała plejada fartuszkowców i żydostwa kręcących w USA wirtualną eferę Russiagate.
  Pier..lą bez ładu i składu jakieś hasełka i teraz zrobili z żydofila i syjonisty Trumpa rosyjską marionetkę. Jankeskie media trąbiły, że wybory w USA Rosja zafałszowała za pomocą 10 ludzi którzy pisali kłamstwa na temat Hilary Clinton w mediach społecznościowych. Są jakieś granice żenady? Dla banda zdemoralizowanych psychopatów traktujących odbiorców jak maszyny do zaprogramowania, nie ma żadnych granic. Profesorek Nowak do takich należy i za to należy mu się ostracyzm.

 27. Zerohero said

  6 lat temu czytałem na blogu Żydłaka Foxmuldera zapewnienia, że Iran wejdzie w sojusz z USA i tanim gazem wykończy ekonomicznie znienawidzoną Rosję. Minęło 6 lat i nic się nie sprawdziło.

 28. Joannus said

  Ad 26
  Ja tego profesorka rozszyfrowałem w oparciu chociażby o treści zamieszczane w Polonia Christiana.

  Biedne te nasze niby uczelnie, jeszcze biedniejsi studenci.

 29. Marek said

  Roman, nic nie napisałes merytorycznie w odpowiedzi dla Zerohero. Nie dorastasz do mu do pięt, a bezczelnie wzywasz go do przeprosin syjonisty pisiaka Nowaka.
  O jakie ładne polskie nazwisko:) Nowy frankista.
  Ale podpisany, nie to co my internetowe anonimy.

 30. RomanK said

  Panie Zerohero…ja rozumie i panskie i pana Dariusza sympatie. I rozumie tez obawy prof Nowaka.
  Rozumie..tzn sam szukam tylko faktow na ich potwierdzenie…
  A te sa nieliczne a te co sa- nie napawaja zadnym optymizmem….TYm bardziej , ze w Polsce mamy niestety sytuacje, ze naprawde nie w wielu przypadkach mozemy mowic o czymkolwiek nasze, my…itp… POske dokladnei przejela mafia, ktora zrobila to pod scislym nadzorem tzw. etit tzw rosyjskich rozmontowywanego ZSRR… TO stamtad przyszly nadania i zezwolenia na przejecie odrobku trzech pokolen Polakow i zostawienie nas..golutkich…..do przeprowadznia tzw urbanizacji i restruktyzacji Polski do najwyzszego swiatowego standartu…przyznajac potezne kresyty…..za ktore obciazono golutenkich splatami kredytow za autostraty jakie wybrani oligarchowie bydwali za ceny o wiele wyzsze niz robi sie to w USA,….i gdziekowiek na swiecie.
  Te kregi oligrchow wywodza sie ze sluzb wojskowych calkowicie….a ci mieli swoich mnocodawcow…..o czym panowie zdaje sie zapmninacie….

 31. Pan kogito and c.o. said

  @30 RomanK Też się nad tym zastanawiałem, a dokładnie nad pomysłem wprowadzenie stanu wojennego. Decydując się na coś takiego Jaruzelski musiał mieć w kimś oparcie, w kimś z poziomu wyżej. Bo mógł, raz – postawić na naród, dwa – na radzieckich, trzy na tzw zachód.

  Stawiając na naród miałby pozostałych przeciwko, a do tego wymagałoby to pełnej kontroli tzw opozycji i zdolności do pokierowania nią – czego nie miał. Stawiając na radzieckich musiał mieć pewność, że pomogą a pewności nie miał. Stawiając na zachód szedł do nich na smycz i to zrobił. W zamian za gwarancję że on i rodzina umrą śmiercią naturalną, tylko tyle. Moim zdaniem za tyle go kupili.

  Myślę, że radzieccy też mogli go wystawić, wypuścili go w uliczkę i zostawili jak już nie można było nic cofnąć. Ci radzieccy którzy potem postawili Gorbaczowa a po nim Jelcyna na froncie. Z kolei Kukliński miał te plany pokrzyżować będąc z kolei (świadomie bądź nie) zaangażowany przez tych którzy obecnie stoją za Putinem.

  Co Pan o tym sądzi?

 32. RomanK said

  Ja sadze….ze wszystko zrobili wg PLANU.. DUZEGO Planu….wcielajac w zycie tzw Plany Miejscowe…. To samo wskaze panu kim byli Planisci i kim sa….dokladnie i scisle trzymajacy sie zalozonego Planu …z malymi odstepstwami na tzw, nadzwyczajne okolicznosci…Takie jak np powstanie z niczego nie ich Solidarnosci… czy obecnie wbor Trumpa w USA….
  Kuklinski byl integralna czescia Planu… a dzis w USA padlo pytanie w TIVI…i zaczyna sie go powtarzac…
  KTO????za tym stoi???? i robi sie bardzo nieprzyjemnie……
  Boje sie ,ze tez tego nikt n igdy nei opisze dla potomnych…bo Biuro Planistyczne likwidujac biura operacyjne..likwiduje je fizcznie…z calym inwentarzem…..

 33. Troll polonii said

  31
  Pan Kogito

  Ile wiekow potrwa zanim zrozumiemy, ze kazdy rzad ma prawo wprowadzic stan wyjatkowy. We Francji trwa juz trzeci rok.
  I jakos nikt sie na Francji nie wyzywa. A Polacy tlamsza temat juz prawie 40 lat!
  Szachisci?
  Niejaki Ziuk Pilsudski, nasz wielki bohater narodowy obalil rad, zrobil zamach stanu za srebrniki i w kwiatach i laurach spoczywa na Wawelu.

  Poroszenko jest naszym wielkim przyjacielem za zbrojny przewrot na Ukrainie.
  Nasz Walesa zostal noblista bo podobno obalil komunizm!
  Soros zas za wprowadzenie stanu wojennego w Polsce otrzymal najwyzsze polskie odznaczenie.
  Stany Zjednoczone obalily kolejny rzad a gawiedz do tej pory duma, ze ten Jaruzelski to byl swinia bo mogl ‚postawic na narod”.
  Nie mogl postawic na Rosje bo Sowietow wlasnie wykanczala pierestrojka amerykanska.
  Na Zachod to postawila ubecja i cala elita KOR-u fundowana przez tenze Zachod. Reagan trabil o tym w kazdym przemowieniu.
  Teraz administracja trumpa trabi to samo o Wenezueli.
  Najpierw zabrali Wenezueli prawo do zycia, oblozyli niemozliwymi sankcjami i teraz sie dra na …okrutnego dyktatora Madure, ktory pozwala blaznowi lazic po ulicach i nawolywac do obalenia rzadu przy pomocy obcej armii!! pewnie tez dostanie nagrode Nobla.
  Okrutna komuna tez nie rzucila pajaca na steropian tylko ugoscila w palacach!!!
  I Trump powtarza dokladnie te same hasla: demokracja, walka z dyktatura, wolne wybory ale naszego kandydata, i walka z socjalizmem:
  Trump zapowiedzial: ‚Bedziemy zwalczac socjalizm na calym swiecie’.
  On nawet nie wie co mowi. A moz wie.
  Bo w Polsce w 1980 roku nie tyle chodzilo o rope co o gaz jamalski. Ten sam co i teraz w North Stream 2.
  No wiec Polska teraz ma znow bojowe zadanie: wstrzymac North Stream 2.
  W 1980 roku Anglia miala podpisany kontrakt z Rosja na dostawe gazu.
  Teraz maja Niemcy..

  Pierestrojka i Solidarnosc mialy nie dopuscic do ukonczenia gazociagu.

  I Ameryka chce wybierac prezydentow na calym swiecie chcociaz dwa lata po wyborach dalej sami nie wiedza jak i dlaczego Trump zostal prezydentem. I nie wiedza biedni Amerykanie kto im wybral takiego prezydenta. Amerykanin glupi nie jest; wie, ze to nie wyborca wybiera wladze.
  Arabia Saudyjska juz obiecala Trumpowi zalatwic druga kadencje.
  Biznes – to biznes!
  W drodze na spotkanie z Kimem z Polnocnej Korei dowiedzial sie Trump, ze ktos zglosil jego kandydaure do Nagrody Nobla.

  A swoja droga…
  Ciekawe, kto zamordowal Jaroszewicza?

 34. Rokitnik said

  Ludzie w swojej masie sa LENIWI…ale nie sa glupi !?
  Ludzie w swojej masie c z u j a pelzajace ZLO – stad niespodziewany wybor Donalda Trumpa. Czy postawili ” dobrze ” to inna sprawa, – bo wszystko ewealuje w zaleznosci od sytuacji zewnetrznej i ..osobistej p.Trumpa?
  W latach 1980-1982 spoleczenstwo w Polsce takze c z u l o, ze zainstalowana Komuna to jednak NIE TO co bysmy chcieli widziec? Dlatego, gdy spec sluzby dla SWOICH CELOW, popuscily troszeczke…wybuchla oddolna ” rewolucja ” nie zeby zaraz komune o b a l a c ale zeby ja, ZREFORMOWAC w duchu Narodowym !?
  I o maly figiel by sie udalo gdyby nie twarde jadro zydowskie zainstalowane w Polsce czyli KOR i jego m/narodowe powiazania !!?? Faktem jest, ze Roisjanie w owym czasie tez byli uwiklani ( Afganistan) i destrukcyjnymi dzialaniami oraz wplywami ichnego wewnetrznego Kachau.. Jaruzelski w tej sytuacji zachowal sie jak DUPEK, bo zamiast oprzec sie na LWP…gdzie sprawowal najwyzszy stopien dowodczy + kierownictwo w PZPR + Narodowy odlam „S”,- wybral wariant bronienia wlasnej dupy? Ot ci JENERAL,co wolal pograzyc Polske, by chronic swoje parszywe zdradzieckie zycie?

  Pierestojka to w najwiekszym skrocie – proba rozgrabienia ROSYJSKICH dobr Narodowych przez m/zydostwo.

  Solidarnosc NIE mogala niedopuscic do jakiegokolwiek z a b l o k o w a n i a poniewaz przez terytorium Polski nitki z ropa plynely!? Solidarnosc dlatego zostala ROZWALONA poniewaz, z CHAOSU chciala wypromowac SWOICH…co juz w zalozeniach bylo ZBRODNIA przeciwko swiatowemu zydostwu, ostrzacych zeby na nasz przebogaty we wszystko Kraj????

 35. Zerohero said

  @RomanK

  „Panie Zerohero…ja rozumie i panskie i pana Dariusza sympatie. I rozumie tez obawy prof Nowaka.
  Rozumie..tzn sam szukam tylko faktow na ich potwierdzenie…”

  Odłóżmy sympatie na bok i skupmy się na faktach, np. wygłupach profesorka Nowaka. Profesorek ostatnio robi krok do tyłu i dystansuje się do części PiS ale… apeluje aby „pan Naczelnik” tym się zajął. No bo wicie rozumicie. Car dobry, ale Duda, Morawiecki nie teges. Wcześniej car był dobry, ale Marcinkiewicz był nie teges. A wcześniej Wałęsa.
  Serio?
  Serio profesorek taki naiwny? A może to PAN jest naiwny?

  Co do Rosji, to po prostu wypada odrobić minimum lekcji domowej i

  – zainteresować się potencjałem tego kraju, np. sprawa: system finansowy Rosji a Wall Street, niezależność Rosji w produkcji obrabiarek itd. Siły zbrojne Rosji, PKB Rosji, wydatki rosyjskie na naukę. No bo skoro Rosja nie poskładała się do tej pory do kupy, a jej „agresje” ZAWSZE są reakcjami na amerykańską inicjatywę, to na jakiej podstawie twierdzenia, że Rosja chce przejąć Polskę w swoją sferę wpływów? Bo Putin był w KGB?
  P.o.p.i.e.r.d.o.l.i.ł.o?

  – wyjaśnić czemu Rosja do tej pory nie ujarzmiła Białorusi i Kazachstanu, a nawet oddała Ameryce Ukrainę (bez Krymu). Wypadałoby aby te kraje miała już dawno zintegrowane jeśli mówimy o przejęciu Polski.

  i wtedy przejść do Polski która zdaniem profesorka jest takim samym krajem jak w 1939. Czyli profesorek zupełnie neguje TOALNĄ integrację Polski w ramach IMPERIUM, które po prostu nie da sobie wyrwać prowincji bez walki.
  Polska jest częścią imperium i każdy kto teraz nawija o zagrożeniu „obcą inwazją” (rosyjską) w istocie rzeczy odwraca uwagę u bieżącego położenia.

 36. Pan Kogito And C.O. said

  @32 RomanK Tylko że Kuklński nie mógł być częścią tego samego planu co Jaruzelski.
  @33 Troll Prawo pewnie miał ale mimo to stan wojenny był nie legalny (w świetle prawa PRL), czyli mimo sprawności samego przeprowadzenia (w sensie organizacyjnym) od strony prawnej byłą to partanina, co wskazuje na nonszalancję, pośpiech lub na stopień dezorganizacji państwa w określonym obszarze. Kluczowe jest nie to czy „miał prawo” tylko w czyim interesie i po co to robił, bo stan wojenny mógł być tylko częścią większej całości, pierwszy klocek domino.

 37. Troll polonii said

  36
  Pan Kogito
  Solidarnosc zostala zalozona i oplacama w USA. (Prosze poczytac raporty CIA). Podobnie jak obecna ‚opozycja’ w Wenezueli. I ukrainski majdan.
  Wzorzec i ‚chwyt na demokracje’ ciagle sie sprawdza. Np. w Jugoslawii, Libii, teraz probuja w Moldawii i obiecuja zmiane rezymu w Rosji.

  W PRLu przywozili szefa panstwa w teczce.
  W obecnej Polsce szefowie spadaja z nieba. Z Matka Boska w klapie.

  Kuklinski zdradzal tajemnice polskiego wywiadu juz od wczesnych lat 70-tych. Jest zdrajca bo przeciez pracowal w wywiadzie wojskowym i obowiazywala go tajemnica panstwowa..

  Polska w 1980 roku nie miala zadnych szans.
  Bo narod poszedl za zdrajcami. I nie mielismy zadnych sojusznikow.

  I obecne spekulacje nie oparte na dokumentach USA i Anglii pozostana zwyklym oszustwem spekulacyjnym. .
  Dobrze jeszcze sie oprzec na wydawnictwach Solidarnosci, ktore jakos dziwnie znikaja z rynku. Zniszczono calkiem oficjalnie cale ksiegozbiory.
  Zniknely tez z archiwow rozne czasopisma i codzienne gazety.
  Zwlaszcza te najciekawsze.

  Morderstwa popelniane na Polakach w czasie tzw. Solidarnosci sa ciagle nie rozpatrywane. . A jest ich cala lista.
  Kilku zamordowano PRZED stanem wojennym.
  A pan twierdzi, ze stan wyjatkowy byl nielegalny?
  Przeciez ‚wladcy Solidarnosci ‚ sparalizowali cala produkcje w kraju!.
  Czy pan wie co to znaczy zaklinczowany wielki piec hutniczy, w ktorym zastygla ciekla stal? Przeciez przemysl stalowniczy to byl nasz powazny dochod narodowy!
  Czy Solidarnosc miala za zadanie sabotowanie polskiego przemyslu, czy tylko nalozyc sankcje na rynek pracy klasy robotniczej i kadry technicznej?
  Pamietam, ze proponowano Solidarnosci tzw. wloskie strajki przynajmniej w produkcji. Przeciez mielismy zobowiazania miedzynarodowe i podpisane kontrakty.
  Nikt nie chcial nawet slyszec!.

  A gdy chodzi o ‚zmiane rezymu’ to wciaz stosuje sie ten sam wzorzec: puste hasla i obietnica wolnych wyborow. I ten wzor ciagle dziala.

  Jest takie prawo w logice: jezeli jeden wrobel jest szary.. drugi szary… trzeci i czwarty i 50- jest szary to wniosek: Wszystkie wroble sa szare.

  Tak nas kiedys uczyli w 11 klasie na propedeutyce filozofii.

  A w swietlicach i na koloniach a takze po szkole – juz w podstawowce wszyscy gralismy w …Chinczyka.

 38. Troll polonii said

  34
  Rokitnik
  Hmmmm
  Widac, ze nie bardzo pan sie orientuje o czym napisalem i co ‚stoi napisane’ w wielu zrodlach.

  Napisal pan:
  ‚Solidarnosc NIE mogala niedopuscic do jakiegokolwiek z a b l o k o w a n i a poniewaz przez terytorium Polski nitki z ropa plynely!? ‚

  Sprobuje cierpliwie wyjasnic:
  Nie chodzilo o rope tylko o gaz jamalski.

  Anglia podpisala z Rosja umowe o eksploatacje i dostawie gazu z Rosji do Anglii. Rozpoczeto budowe tego gazociagu.
  Nie o to chodzi, czy mial przechodzic przez Polske!!!!!!
  Chodzilo o to, zeby nie dopuscic do przeplywu jakiegokolwiek gazu z Rosji do Anglii.
  Polska najlepiej zawsze sie nadaje do kazdego swinstwa przeciwko Rosji.
  Ale nie tylko.
  A Polska ma znakomite polozenie geograficzne, ktore Zachod juz nie raz wykorzystal – a Polska nie umie z niego korzystac.
  I dlatego Polska sie nadaje do ataku na Rosje.
  Obecnie, sytuacja jest bardzo podobna. Niemcy maja kontrakt z Rosja i buduja gazociag – ktory wcale nia ma przechodzic przes Polska- a polska najwiecej sie drze o tej ‚niezaleznosci i dywersyfikacji’.
  Inne kraje w Unii maja troszke inne zdanie niz Polska.
  W PRL-u bylo niezmiernie trudno dobrac sie do Rosji.
  Trzeba bylo rozwalic PRL.
  Rosje zaczeto rozwalac juz wczesniej, wlasciwie tak na dobre to od rewolucji na Wegrzech, ktora tez Amerykanie sprowokowali.
  Wojna o kontrole zrodel energii jest bezpardonowa; okrutna, wredna, wyniszczajaca cale narody.

  W 2008 roku w Gazie wygral wybory Hamas.
  Poniewaz w gazie sa znaczne zloza gazu, Anglia podpisala z Hamasem umowe na eksploatacje i dostawe gazu.
  Nastepnego dnia Izrael zaczal bombardowac GAZE.

  Wydaje sie, ze jeszcze wielu ludzi nie bardzo rozumie na czym polegaja obecne wojny o kontrole zrodel energii.
  A sa to bardzo bezwgledne wojny. Ofiarami padaja miliony ludzi i cale narody.

  O handel gazem w Europie i stworzenie calkowitego monopolu na dostawe gazu gdzie sie tylko da – i to w ramach tak zwanej dywersyfikacji!!- stara sie Izrael, ktory ma ambicje dostarczac energie na trzy kontynenty: Azje, Europe i Afryke.
  I w ramach tejze samej dywersyfikacji USA chce zarobic i zasmrodzic LPG Europe i zniszczyc calkowicie ekologie USA.
  A w Polsce, jak pawiany powtarzaja rozne ‚patriotyci’: cala Polske damy pod zastaw ale uniezaleznimy sie od rosyjskiego gazu.

 39. Pan Kogito And C.O. said

  @37 Troll Ale to ciągle nie tłumaczy dlaczego Kukliński liczył, że przekazując plany wprowadzenia stanu wojennego pokrzyżuje plany Jaruzelskiemu. Jeśli obydwaj grali do tej samej bramki nie miałoby to sensu. Kiszczak zezwolił STASI na werbowane agentury w Polsce już na początku bodajże lat ’70, a przecież nie działał na własną rękę. Musiał mieć na to zgodę od radzieckich.

  Poza tym co miał stan wojenny wspólnego z przywróceniem do pracy fabryk czy kopalń? Wojsko miało zająć miejsca hutników?

 40. Troll polonii said

  39
  Pan Cogito
  Widac, ze pan w tym czasie albo nie sledzill wydarzen albo w Polsce nie byl.

  To nie byl stan wojenny!!!!!!!!!!!!!!
  Wojsko nie przejelo wladzy!
  Ile jeszcze lat bedziemy powtarzac te bzdety??
  To byl stan wyjatkowy; chodzilo o wprowadzenie porzadku publicznego przeciwko strajkom paralizujacym zycie w kraju.

  Straty gospodarcze byly ogromne a Solidarnosc jeszcze zapowiadala strajk powszechny.
  Solidarnosc byla bardziej popularna „medialnie” niz naprawde. Cala zagranica zachodnia nadawala w kolko o ‚zwalczaniu komuny w Polsce’. I o tym, ze rosyjskie wojska maja lada chwila wejsc do Polski.
  Kuklinski donosil o planach Paktu Warszawskiego. Amerykanie wiedzieli, ze wojska rosyjskie nie wejda do Polski.
  Kuklinski dokladnie wiedzial o przygotowaniu stanu wojennego i donosil Amerykanom o wszystkich dyskusjach w rzadzie.
  Zdradzil wszystkich Polakow.
  Przeciez wiedzial, ze Rosjanie nie maja zamiaru napasc na Polske.
  Bylo to wielkie oszustwo i hucpa dla jednokomorkowcow. Bo juz kazdy dwukomorkowiec w Polsce wiedzial, ze wojska rosyjskie byly w Polsce od lat!
  I jakby chcialy wejsc – to mialy duzo okazji.
  (Amerykanie by sie nie patyczkowali – tak jak sie nie patyczkowali na Haiti, w Nikaragui, El Salwadorze.. czy Panamie).

  Nie wszystkim sie podobala radosna dzialnosc Solidarnosci.
  W mojej grupie zawodowej padl strach bo mielismy niedokonczone wazne projekty i umowy w Budimeksie i przygotowywane kolejne projekty w Syrii. I prowadzilismy kursy w Iraku. Wszystko szlag trafil! Bo tak sobie zayczyl car Solidarnosci.

  Nie wiem komu Walesa chcial zrobic na zlosc. Stoczni? Gornikom? Hutnikom?Budowlancom? Rolnikom? Elektrykom? naukowcom? Polskiej Izbie Handlowej?studentom? polskiej dziatwie szkolnej?
  Nieuk.

  Solidarnosc najwieksza krzywde wyrzadzila polskim robotnikom pracujacym w polskich firmach w Iraku, Libii, Syrii, Niemczech, Egipcie…
  Ogromne szkody poniesli pracownicy firm budowlanych , chemicznych, projektowych .
  Zostaly zniszczone niemal wszystkie kontakty naukowe z uczelniami zagranicznymi..

  Zniszczone zostaly wszelkie szanse eksportu polskich bardzo popularnych wyrobow: welna bielska, zaklady Vistula, elektronika z ELWRO, Milanowek, a przede wszystkim zniszczono polskie gornictwo, hutnictwo, przemysl stoczniowy i elektroniczny..
  Zaklady M-5 we Wroclawiu sprzedawaly maszyny elektryczne na caly swiat: silniki pradu stalego i zmiennego, transformatory, turbiny, generatory; wroclawski PA FA WAG sprzedawal wagony i lokomotywy, sprzedawalismy kompletne fabryki kwasu siarkowego…
  I bardzo ucierpial przemysl spozywczy. I polskie rolnictwo. A teraz i sadownictwo.
  Solidarnosc odebrala Polakom nie tylko dume narodowa: odebrala prawo do wyboru zawodu i miejsca pracy, odebrala miejsca pracy.
  W PRL-u mozna bylo wybrac sobie dowolna kariere naukowa: od szkoly zawodowej po technikum i studia wyzsze.
  I po kazdym wybranym kierunku – Polak mial zapewniona prace w swoim zawodzie..
  I caly ten dorobek naukowo techniczny zostal sprzedany za dzinsy , coca-cole i gume do zucia.
  Cala kultura teatralna, muzyczna, filmowa, kabaretowa – tez.

  Teraz takie dywagowanie pt. co ‚Kiszczak a co Kania czy Jaruzelski’- jest po prostu NIEUCZCIWE!!!
  Wredne!

  W roku 1980 -81
  Cala Polska byla w chaosie. Burdel byl straszny. Rzad sie krecil jak w ukropie bo dookola zdrajcy i zydowska hucpa KOR-u; i pieprzenie o demokracji … na dodatek …amerykanskiej demokracji!!.

  A trzeba bylo jednak posluchac Urbana, ktory bardzo dokladnie wiedzial i nie ukrywal ze Solidarnosc to agentura CIA.
  Dobrze powiedzial.
  Nikt go nie sluchal.

  Bo przeciez wiadomo, ze opozycja domaga sie demokracji ale sama nie znosi opozycji.
  Kochasie Solidarnosci byli glusi na wszelkie glosy zwatpienia. Nawet pytan nie wolno bylo zadawac.
  Bo kazde pytanie pachnialo ..komunizmem.
  (kto nie skacze -ten Moskal)

  I skandowali co wieksze glupki taki kicz ‚narodowy’: „Zeby Polska byla Polska..”

  Szantazowanie ‚patrioyzmem’ dochodzilo do stopnia kompletenego zidiocenia:
  „Jak jestes Polakiem to pojdziesz na strajk”.
  Kazdy kto nie chcial isc na strajk byl od razu komuchem, lamistrajkiem, anty-Polakiem’.

  To w Polsce Solidarnosc wprowadzila obowiazek brania udzialu w strajku jako wyraz patriotyzmu … przeciwko Rosji.

  A wszystko bylo mocno podejrzane; jak to bylo mozliwe, ze nagle jedna grupa Solidarnosci na Wybrzezu „zalatwila’ strajk w 70 -u (siedemdziesieciu ) zakladach pracy!!!
  Przeciez ci dzialacze Solidarnosci jezdzili samochodami po calej Polsce i zalatwiali kolejny paraliz polskiego przemyslu!!!. Nie bylo internetu, facebooka ani e-maili. Byly samochody i taksowki.
  Skad mieli chloporobotnicy pieniadze na taka dzialalnosc na skale narodowa???

  Jesli w Polsce bylo tak zle – to skad sie wziela zupelnie oficjalna dzialalnosc podziemia??
  Gdyby rzad w Polsce wiedzial co nalezy robic – i byl taki jak teraz gowniarze opowiadaja – to Walesa bylby w pierwszym rzedzie aresztowany juz w 80 roku!!!!

  Tymczasem, w czasie stanu wyjatkowego, aresztowano dzialaczy, ktorzy spelnili juz swoja role bezwolnego i bezmozgiego narzedzia.

  „Architektow’ upadku Polski NIKT nie aresztowal. Kaczynskiego zlapali ale zaraz wypuscili i jeszcze przeprosili za pomylke.
  Walesa rozwalal sie po komnatach w palacach – i to dwoch!!! I przyjmowal zagraniczne delegacje!!!!!! Nawet nie byl aresztowany. Byl…internowany… chyba tylko po to, zeby mu nikt zebow nie wybil- tak jak on „misiowi”.

  A teraz, skoro wylazi na wierzch prawdziwe zadanie ubecji , a wyniki tej ‚rewolucji’ juz sa za bardzo widoczne – to kolejna hucpa probuje wmowic, ze rozkradziona Polska to… wina Jaruzelskiego!!
  I ze Solidarnosc chciala dobrze – ale wyszlo zle.

  Oprawcy PRLu zostali milionerami. A polski robotnik szuka chleba na zmywakach.

  Jedno moge panu podpowiedziec:
  Nie chcialby pan byc na miejscu Jaruzelskiego. Nikt by nie chcial.

 41. Pan Kogito And C.O. said

  @40 Troll O tym, że był to stan wojenny informowały obwieszczenia. Skoro Jaruzelski nie kontrolował sytuacji w państwie to po co wprowadzał stan wyjątkowy (wojenny)? Na co liczył? Powrót do pracy i co dalej?

  Sprawa gazociągu ( https://www.forbes.pl/przywodztwo/jak-ronald-reagan-rozbil-zwiazek-radziecki/7btsj3l ) – USA potrzebowały pretekstu do wprowadzenia sankcji, ok i kto im go dał? Jaruzelski właśnie wprowadzając stan wyjątkowy/wojenny. Stan wojenny/wyjątkowy który nie był częścią jakiegoś większego planu i sam niczego nie rozwiązywał.

 42. Troll polonii said

  41
  Pan Kogito
  Panu brakuje kilku wiadomosci z tamtych lat. Byc moze nie jest to pana wina.

  O wprowadzeniu stanu wyjatkowego w grudniu mysmy na emigracji juz wiedzieli 11 lutego 1981 roku. Pisaly gazety na pierwszych stronach. Kuklinski podal w Polsce wiadomosc o stanie wyjatkowym juz we wrzesniu 1981 roku. Pisala o tym prasa w USA i podaly raporty CIA. Ja kiedys roczne raporty CIA wkleilem na gajowce.Sa dostepne w sieci. Pewnie malo kto czytal, bo po co?
  Mnie ciagle dziwi ten moment wielkiego zaskoczenia!!
  Wysylalismy do Polski kartki, listy (internetu wtedy nie bylo). Urywaly sie telefony do Polski: do rodzin i znajomych a Dom Polski powiadamial rozne organizacje. Przedstawiciele Solidarnosci na emigracji tez o tym wiedzieli. Byly rozne zebrania i informacje.
  Jesli pan popatrzy na ruch emigracyjny, to akurat w 1981 roku wyjechalo najwiecej Polakow z Polski a Treiskirchen we Wiedniu byl zapchany po dekiel i juz nie przyjmowali uciekinierow z Polski bo nie bylo miejsca, PAIRC i organizacje koscielne wyszukiwaly dla Polakow prywatne pomieszczenia we Wiedniu do czasu rejestracji w ambasadach.
  Byly klopoty z moja rodzina bo mama czekala 7 miesiecy na paszport. W koncu udalo sie im wyjechac pod koniec listopada. Nasi znajomi, ktorych przylapali na lotnisku 13 grudnia, twierdzili caly czas, ze zadnego stanu wojennego nie bedzie bo oni mieszkaja w Polsce i wiedza lepiej co sie dzieje. Kolezanka przez telefon nam zapodala, ze wlasnie kupila meble rumunskie i z Polski sie nie ruszy. A we Wiedniu spotkalismy znajomych , ktorzy wyjechali z Polski na poczatku grudnia i nam opowiadali, ze po cichu w ” Jaszczurach” ktos im w wielkiej tajemnicy powiedzial, ze widzial juz ruskie wojska na granicy.
  Rece nam opadly!
  To w wojska ruskie uwierzyli ale w stan wojenny nie?

  Prosze sobie dokladnie sprawdzic jaka jest roznica miedzy stanem wyjatkowym a wojennym.
  W Polsce nie bylo wojny i wojsko nie przejelo wladzy w instytucjach, szkolach, zakladach pracy, szpitalach, na dworcach, lotniskach….. itp.
  Niemozliwa jest wladza propagandy. W tyle lat po tej zydowskiej rewolucji Polacy ciagle powtarzaja antypolska propagande.
  I zeby wszystkie encyklopedie i slowniki przedstawic – zaprogramowany propaganda rodak wie lepiej.
  W Polsce nie bylo zamachu stanu! Przeciez nikt nie obalil rzadu!
  Gdyby byl – toby teraz Jaruzelski spoczywal na Wawelu kolo marszalka Pilsudskiego.
  A propaganda polega wlasnie na skorumpowanym nazewnictwie.

  „Demokracja’ w USA polega na tym, ze 99% ludnosci (wyborcow) nie jest reprezentowane ani w Kongresie a tym bardziej w Senacie.
  USA oskarza wszystkich niewygodnych prezydentow suwerennych panstw o korupcje i nie wiadomo jakie bogactwa.
  A tymczasem gazeta nowojorska sprzed dwoch dni podaje, ze zona mera Nowego Jorku Billa de Blasio, niejaka pani Chirlane Mc Cray otrzymala od rzadu 900 milionow dolarow na jakies blizej nieokreslone programy zwiazane ze zdrowiemm psychicznym u bezdomnych mieszkancow Nowego Jorku. . Ale nie na domy dla bezdomych czy zakwaterowanie, tylko na jakis “mental health initiative’- obojetnie co to znaczy.
  Jak podaje New York Post – nikt nie wie co sie z tymi pieniedzmi stalo i gdzie i na co sie rozeszly.
  Clintonowie zalozyli Fundusz Pomocy ofiarom trzsienia ziemi na Haiti i caly ten fundusz sobie przywlaszczyli.
  Tryliony dolarow utonelo w Afganistanie i Pentagon nie moze sie rozliczyc. Pewnie nawet nie probuje.
  Arabia Saudyjska juz obiecala Trumpowi, ze mu “oplaci’ nastepna kadencje. Ale USA sie czepia caly czas, ze to Rosjanie wybrali Jankesom obecnego prezydenta. Ciekawe kto oplaci trzecia kadencje. Clintonowa dostala 20 milionow od Arabii Saudyjskiej i wybory przegrala. Widac rosyjskie hakery sa sprytniejsze.
  Wiadomo, ze w USA nie ma socjalizmu , bo podatnik utrzymuje tylko cala oligarchie i jej biznesy.
  A przecietny Amerykanin leci do Meksyku, Nikaragui i Wenezueli leczyc sobie zeby i rozne choroby bo w tych krajach jest ubezpieczenie spoleczne, ktorego USA nie ma.
  Obecny prezydent USA pracuje na pelnym etacie jako wlascieciel biznesow prywatnych i na pelnym etacie jako prezydent panstwa. . Po prostu geniusz! I wszycy sie ciesza, ze maja prezydenta biznesmana.
  Ale prezydenta Berlusconiego wypieprzyli (Amerykanie) mniej za dziwki a wiecej za to, ze mial prywatna stacje telewizyjna mimo, ze mu Wlosi w referendum przyznali prawo do tej stacji.
  Ja osobiscie mam uczulenie na kazda propagande, w tym i amerykanska i pilnie obserwuje jak wielcy tego swiata niszcza nasza planete.
  Bo nie jest wazne o czym sie mowi i pisze. Wazniejsze czesto jest to o czym sie nie mowi i nie pisze.
  40% pszczol juz wymarlo, w USA 70%. Grozi nam wyludnienie planety po na boisku niedlugo zostanie Monsato jako jedyny polinator.
  Dlatego uwazam, ze sprawa Jaruzelskiego to jest taka kosc niezgody, zeby ludzie nie mieli czasu dyskutowac prawdziwych problemow.
  Bo do gen. Jaruzelskiego najwieksze pretensje maja rozne ‚wybrancy’, z ktorych general oczyscil polska armie.
  I stad ta nienawisc do zupelnie przyzwoitego czlowieka. My nienawidzimy kazdego, kto nam nasi wskaza. Teraz wypada nie lubic Maduro, kiedys Chaveza, Marcosa, Miloszewicza, Kadafiego…

  Prawie miliard dolarow zostalo zdefraudowanych przez zone mera Nowgo Jorku -ale ze to Demokrata to opozycja (Demokrac) siedza cicho.

  Where is the outcry from Dems over the alleged “misuse” of nearly $1 billion in taxpayer funding by NYC Mayor Bill De Blasio’s wife for a “mental health initiative?” – Investment Watch

  https://www.investmentwatchblog.com/where-is-the-outcry-from-dems-over-the-alleged-misuse-of-nearly-1-billion-in-taxpayer-funding-by-nyc-mayor-bill-de-blasios-wife-for-a-mental-health-initiative/

 43. Pan Kogito And C.O. said

  @42 Troll Skoro tak, to znaczy że Jaruzelski był marionetką postawioną do wykonania określonej roboty. Z resztą Bush senior oficjalnie przyznał, że za jego sprawą Jaruzelski został pierwszym prezydentem „wolnej Polski”. Bo jeśli unum się naraził, to czemu go tak wysoko postawili?

  Po prostu to wszystko nie składa się logiczną całość. Z linku z Forbsa powyżej:

  „(…)Jednym z kluczowych celów dla Reagana stało się więc zablokowanie budowy gazociągu. Niespodziewanie w sukurs przyszli mu Polacy. Rozprawa gen. Jaruzelskiego z NSZZ „Solidarność” i wprowadzenie stanu wojennego dały prezydentowi USA znakomity pretekst do ogłoszenia sankcji uderzających bezpośrednio w Związek Radziecki. „Zachodnioniemiecki koalicyjny rząd socjaldemokratów i liberałów, przywiązany do détente i Ostpolitik, uważał, że światowy pokój jest ważniejszy od Polski. Francja pod rządami lewicowej koalicji Mitterranda początkowo też zajęła takie stanowisko” – napisał John O’Sullivan w książce „Oni zmienili świat. Prezydent, papież i premier”. Jedynie premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher chciała bardziej zdecydowanych działań(..)”

  Czyli Thatcher chciała gazociąg, a jednocześnie sankcji uniemożliwiających budowę?

 44. NICK said

  P. kogito.
  „@32 RomanK Tylko że Kuklński nie mógł być częścią tego samego planu co Jaruzelski.”

  BYŁ.

  Pisz. Trollu polonu. Suv.
  obiekcja jest do polo-nu-sów.
  Nie do Pana.

  Dobra.
  Normalnie.
  Lubię Pan T.P. .
  Zwykle jestem zgodny.

 45. Troll polonii said

  43
  Pan Kogito
  Nie wiem czy gen. Jaruzelski byl marionetka.
  Wiem, ze byl w bardzo trudnej sytuacji.
  Nie da sie go jednak porownac z Duda czy Komorowskim , juz nie mowiac o Walesie.
  To duza odpowiedzialnosc decydowac o losach kraju. Jaruzelski o tym wiedzial
  Mnie zdumiewala beztroska entuzjastow o przyszlosc Polski.
  „Wylejemy dziecko z kapiela, a potem znow wlejemy…wode’.

  A w kategorii marionetek , general Jaruzelski nie zajal pierwszego miejsca. Ani nawet nie uplasowal sie w pierwszej dziesiatce.

 46. Joannus said

  Ad 42 Troll Polonii
  ”My nienawidzimy kazdego, kto nam nasi wskaza. Teraz wypada nie lubic Maduro, kiedys Chaveza, Marcosa, Miloszewicza, Kadafiego…”

  Tak jest

  Bo ”my” psioczymy na żyda, a nie widzimy jak mentalnie się do niego upodobniliśmy.
  Co i rusz jak on biadolimy nad doznanymi wielowiekowymi krzywdami, wyczekujemy i nieustannie robimy przymiarki na ziemskiego mesjasza.
  Jeden z nich objawił się w 1980 roku. Oblepiony aktywistami różnego autoramentu, był tuż tuż, ale już nie zdołał wyswobodzić ludu z domu niewoli i ucisku, bo wkroczył z armią generał.
  Takiego zawodu nie sposób zapomnieć.

Sorry, the comment form is closed at this time.