Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  flathead o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Olo o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
  Zenon_K o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Lekarz czy zbrodniarz?
  Prowokator o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  podczaszy o Wolne tematy (41 – …
  podczaszy o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Nie chcę, ale muszę?

Posted by Marucha w dniu 2019-03-05 (Wtorek)

Akces Polskiego Stronnictwa Ludowego do Koalicji Europejskiej i rezygnacja z samodzielnego startu w wyborach europejskich wywołały żywe reakcje, zarówno negatywne, jak i pozytywne. W kręgach pisowskich nie ukrywa się satysfakcji, bo pojawił się pretekst do zaatakowania PSL i zarzucenia mu „zdrady” konserwatywnego elektoratu i pójście z „tęczowymi”.

To zresztą pokazuje w jakim kierunku pójdzie ofensywa propagandowa PiS-u – partia ta podejmie kolejną próbę „przejęcia” elektoratu PSL na prowincji. Nie należy bagatelizować tego zagrożenia, choć trudno przewidzieć, jakie skutki przyniesie ta operacja.

Dlaczego PSL, które do tej pory unikało wiązania się z kimkolwiek w wyborcze koalicje, zdecydowało się na ten bardzo ryzykowny krok? Wynik głosowania na posiedzeniu Rady Naczelnej wskazywałby na dosyć powszechną zgodę na to posunięcie – tylko ośmiu jej członków było przeciwko.

Na pewno względy polityczne miały znaczenie – jednolity front opozycji przeciwko PiS-owi rokuje nieźle – ale, jak wynika z wypowiedzi głównego negocjatora ze strony ludowców, pos. Piotra Zgorzelskiego, w grę wchodziły także inne racje: „Pieniądze są problemem. Niektóre partie wyłożą miliony, a my pewnie nie będziemy w stanie wyłożyć nawet 100 tysięcy złotych na ogólną kampanię. To była też jedna z determinujących nas przesłanek do podjęcia takich decyzji”.

Ponadto, po sporych stratach, jakie PSL poniósł w wyborach samorządowych, w jego szeregach nie ma woli do rzucania wszystkich sił na wybory europejskie, w których stawką są co najwyżej dwa lub trzy mandaty. Prawdziwa batalia rozegra się dopiero na jesieni, podczas wyborów do Sejmu i Senatu.

Zawiązanie Koalicji Europejskiej jest więc w dużej mierze w wymuszone złą sytuacją mniejszych partii, które nie czują się na siłach bądź nie są w stanie same walczyć o mandaty do Brukseli. Jednocześnie jednak powołanie tej koalicji jest kolejnym krokiem do utrwalenia w Polsce systemu dwupartyjnego, do czego od lat dąży z jednej strony PiS, z drugiej PO. Obie partie żyją z walki ze sobą i nie są im potrzebne podmioty trzecie, z którymi trzeba się układać. PiS opanowało do perfekcji taktykę likwidowania wszystkiego na prawo od siebie, a PO ma ostatnio niemałe sukcesy w „połykaniu” konkurencji po swojej stronie barykady.

Temu procesowi towarzyszy zjawisko polaryzowania się elektoratów – przy czym ten po stronie PO staje się coraz bardziej liberalny i lewacki. Po dawnej konserwatywnej i umiarkowanej PO nie ma już prawie śladu. Jest to na rękę PiS-owi, który musi się jawić w tej sytuacji jako jedyna ostoja „normalności” i tama chroniąca Polskę przed lewackim barbarzyństwem. Pogłębianie się tego procesu nie daje na dłuższą metę większych szans partiom centrowym i umiarkowanym. I na tym polega także problem PSL.

Jan Engelgard
Myśl Polska, nr 11-12 (10-17.03.2019)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 17 do “Nie chcę, ale muszę?”

 1. Konfident, konfidenta konfidentem pogania said

  > nie będziemy w stanie wyłożyć nawet 100 tysięcy złotych na ogólną kampanię.

  To znaczy, że ta partia nie jest nikomu potrzebna.

 2. NICK said

  PSL-u już nie ma.
  Wtopił się, wraz z niektórymi członkami.

  Ciekawe co na to pan Pawlak, premier naznaczony i przez Wałęsę wolną rękę mający???

 3. Kojak said

  PEZEL ? Te bydlo tak mowi !To zdegenerowane bydlaki ktore zrobia wszystko zeby byly frukty da tych bydlakow , ich kumotrow i pociotkow !

 4. Obelik said

  Gimbusy będą komentować co zrobi PSL a co SD tak jakby jakiekolwiek głosowanie mogło coś zmienić.

  GDYBY GŁOSOWANIE MOGŁO COŚ ZMIENIĆ, TO ZOSTAŁOBY ZAKAZANE.

 5. Re: Artykul..
  A po kiego „grzyba” sa nam Polakom potrzebne partie czy jakies stowarzyszenia???… Nam sa potrzebne NAZWISKA tych, ktorzy beda swiadomi swojej osobistej odpowiedzialnosci zarzadzac naszym Narodowym Majatkiem.
  Jesli ktos nie wie co to jest odpowiedzialnosc personalna, to jest k…rwa w ciemnej d…pie…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 6. Wieloimienny said

  PSL istniało do wczesnych lat powojennych.
  Reszta to sami wiecie co!

 7. Rokitnik said

  at 5 Wlasnie…nabor na urzedy za wlasne pieniadze, pod wlasnym Nazwiskiem. !
  Partie i dofinansowania…a niby z czyich pieniedzy? A tzw. ” opozycja ” ( obrotowa ) – tamci rzadza..a druga druzyna odpoczywa, za WYNAGRODZENIEM oczywicie!!

 8. Rafal Cz. said

  Mam juz serdecznie dosc prawicowego konserwatyzmu. I lewicy bez jaj.
  A nie mozna tak po prostu pracowac dla dobra kraju i zyc w spokoju?

 9. Rafal Cz. said

  Dodalem ale sie nie ukazal.

 10. Rafal Cz. said

  Przepraszam, sie ukazal.

 11. provincjal said

  A propos koalicji euro_pejskiej, myślę że adekwatną nazwę wymyśliłem, EREKTORAT.

 12. Kapsel said

  „Naród może przetrwać gdy rządzą nim głupcy, a nawet ambitni. Ale nie może przeżyć zdrady od wewnątrz. Wróg u bram miasta jest mniej groźny, gdyż jest znany i nosi swoją chorągiew otwarcie. Ale zdrajca porusza się pomiędzy tymi którzy są wewnątrz wrót bez przeszkód, a jego podszepty odbijają się po ulicach, słyszane są w salach rządu. Bo zdrajca wydaje się być nie zdrajca, mówi w tonie znanym swoim ofiarom, i nosi ich twarz i odzież, i odwołuje się do podstaw które są zakodowane głęboko w sercach wszystkich ludzi. Zaraża dusze narodu, pracuje w tajemnicy i niewidocznie w nocy, aby podkopać filary miasta, zakaża swoim jadem system polityczny tak, że nie może się już więcej oprzeć. Mordercy należy się mniej bać.”

  – Cicero, 42 p.n.e.

  Brawo dla PSL że wreszcie zdedycował się na Coming out ! Juz od dawna to nie jest żadna tam partia ale najstarsza profesja świata , która szła do łóżka z każdym kto jej obiecał trochę miejsca przy korycie. I dokładnie o to chodzi aby oni sami i im podobni zebrali się w jedno miejsce gdzie bedą dobrze widoczni i wreszcie odpowiednio nazwani.

  Lider zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński pożegnał się we wtorek z zarządem gminnym PSL w Łącku pod Płockiem, gdzie pełnił ostatnio funkcję prezesa. Według niego, jeszcze trzy osoby złożyły tam deklaracje o wystąpieniu z partii. On sam nie wyklucza, że z czasem mógłby wrócić do PSL.

  Po przystąpieniu PSL do Koalicji Europejskiej, którą tworzą PO, SLD, Nowoczesna, Zieloni i Teraz, Świerzyński napisał na Facebooku, że nie wyobraża sobie głosować na LGBT i lewicę. – Partia, której hymnem jest Rota, idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z Kościołem i religią w szkołach oraz sprowadzać uchodźców – napisał Świerzyński.

  Świerzyński wstąpił do PSL 25 lat temu, czterokrotnie kandydował do Sejmu, a dwa razy do sejmiku wojewódzkiego Mazowsza.

  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/592832,slawomir-swierzynski-bayer-full-psl-lack.html

  Sławomir Świerzyński, lider zespołu disco-polo Bayer Full, był gościem Marcina Roli wRealu24. Gwiazdor disco-polo mówił między innymi o gorącym ostatnio temacie roszczeń żydowskich i antypolskich działań. – Ja nie wiem czy to nie jest jakaś celowa prowokacja, żeby nas sprowokować – mówił Świerzyński.

  Poniżej zapis najciekawszych fragmentów wypowiedzi Świerzyńskiego na temat roszczeń Żydowskich i amerykańskiej ustawy 447 JUST.

  Całe Chicago jest pobudowane na ziemi darowanej bodajże gen. Pułaskiemu. (…) Te ustawa działa w obydwie strony, już powinniśmy pozwy składać i ludzi z całego Chicago wywłaszczać, no umowy zawsze muszą być dwustronne.

  Strona z która się rozmawia jest nastawiona na roszczenia i nie chce słuchać tej drugiej strony. Ja nie mogę zrozumieć, że Kongres USA uchwala ustawę, że jeśli zginąłem ja, moje dzieci, moje wnuki i wszyscy po kolei, nikogo z mojej rodziny. (…) Ten któremu się niby należy nawet tu nie był, ani nawet wtedy nie żył.

  Ja tego nie mogę zrozumieć. Kongres Stanów Zjednoczonych uchwala coś tak kuriozalnego, że my się zaczynamy zastanawiać nad istotą prawa. Zawsze się mówi, że prawo nie powinno działać wstecz, a teraz uchwala się coś, co mówi nam, że np. Jaćwingowie co żyli na Mazurach, to powinien pojawić się jakiś potomek i powiedzieć, że cały Olsztyn jest jego z Malborkiem i innymi. (…) My go wyśmiejemy, bo to jest Jaćwing, a jak ktoś jest z narodu wybranego to powiedzą: o nie, to tu się trzeba zastanowić.

  Ja znam od 20 lat temat przyjeżdżania do Auschwitz-Birkenau wycieczek autokarowych z młodzieżą żydowską. Po co jest to wmawianie tym młodym dzieciakom, że tu ich spotka jakaś krzywda?

  Ta historia ma różne odcienie, ale to prawda że najwięcej Polaków ratowało Żydów. (…) Dziwi mnie ta konferencja w Paryżu która się teraz odbyła, skrajnie antypolska. Jeżeli się rozmawia z kimś na jakiś temat i jego nie ma, to mów w taki sposób, żeby on się mógł obronić. A jeżeli nawet nie zapraszasz Polaka na taką dyskusję, to po co dyskutujesz?

  Świerzyński mówił też o antypolskich działaniach, sianiu dezinformacji m.in. poprzez mówienie o polskich obozach śmierci czy polskiej odpowiedzialności za Drugą Wojnę Światową.

  Ja nie wiem czy to nie jest jakaś celowa prowokacja, żeby nas sprowokować, że ktoś weźmie i coś zbeszcześci. To że nasze figury Chrystusa beszczeszczą to normalne, to że krzyże na cmentarzu połamią to normalne, ale jak w jednej synagodze małą szybkę wybiją to już jest: aj waj, krzyk pod niebiosa.

  https://nczas.com/2019/03/06/wielu-bedzie-zaskoczonych-swierzynski-o-roszczeniach-zydowskich-lider-bayer-full-ma-jasne-stanowisko-video/

 13. Birton said

  PSL, które być może mogłoby kiedyś zacząć kontynuować tradycje partii Witosa, stało się na koniec polityczną prostytutką; tyle tylko, że Żydów tam znikoma ilość

 14. Birton said

  ad 7
  Lepiej brzmi tak:
  „A nie mogą Polacy rządzić w Polsce, pracować dla dobra kraju i żyć w spokoju?”

  ———–
  Nie mogą. Polacy od 300 lat nie potrafią rządzić.
  Admin

 15. Kapsel said

  Konfederacja Gietrzwałdzka

  https://www.konfederacjagietrzwaldzka.pl/#okonfederacji

 16. lopek said

  To decyzja PSL pójścia do wyborów PE pod ramię z wszelkiej maści zboczeńcami seksualnymi i mentalnymi – ma jeden cel – mianowicie zapewnić lepszy wynik PiS-owi.
  Wniosek?
  Nie należy zapominać, że magdalenkowe tołażystwo – co to menora tam na stole stała – gra do jednej bramki – a przeciw tubylcom. Wspomniany PiS może w pewnym czasie i miejscu – zrobić to – co nie wypadałoby zrobić PSL-owi i odwrotnie. Słowem – czy polskiej wsi – nie jest szykowane jakieś nowe, eurokołchozowe świństwo?

 17. Kwal said

  PSL a kiedyś ZSL to żadna partia polityczna a tym bardziej reprezentująca interesy Polskich rolników. Ta ludzie bezideowi i bez kręgosłupa etyczno-moralnego od początku powstania tej sitwy. Zawsze mieli Chłopów w dupie i tylko na ich grzbietach szli do władzy, stanowisk i pieniędzy…PSL to taka kurwa, pójdzie z każdym kto zapłaci….Kisielewski tak powiedział.

Sorry, the comment form is closed at this time.