Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Koniec świata
  Maverick o Naziści to byli swoi ludzie dl…
  Krzysztof M o Wpieriod – do socjalizmu
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Marcin o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Wielka Kopa Tatry o Wpieriod – do socjalizmu
  Wielka Kopa Tatry o Wpieriod – do socjalizmu
  Krzysztof M o Naziści to byli swoi ludzie dl…
  Krzysztof M o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Krzysztof M o Wolne tematy (41 – …
  Boydar o Której medycyny potrzebujemy?
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Rosyjski dziennikarz pozywa Polskę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Posted by Marucha w dniu 2019-03-06 (Środa)

Dziennikarz Międzynarodowej Agencji Informacyjnej „Rossiya Segodnya” Leonid Swiridow zaskarżył do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka decyzję władz Polski ws. pozbawienia go statusu rezydenta UE i wydania 5-letniego zakazu wjazdu do strefy Schengen – poinformował w wywiadzie dla agencji Sputnik polski adwokat dziennikarza Jarosław Chełstowski.

W 2018 roku Naczelny Sąd Administracyjny uznał za uzasadnione pozbawienie dziennikarza MIA „Rossiya Segodnya” Leonida Swiridowa statusu rezydenta długoterminowego, utrzymując w mocy poprzednią decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

– Mogę potwierdzić, że wysłałem z Warszawy pozew w tej sprawie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Europejski sąd otrzymał pismo oraz dodatkowe dokumenty, w tym kopie wyroków polskich instancji sądowych i państwowych organów administracyjnych — podkreślił Chełstowski.

Jak dodał, w pozwie zwrócono szczególną uwagę na to, że „obywatel Rosji został całkowicie pozbawiony prawa do obrony, ponieważ wszystkie materiały zostały utajnione, chociaż jest to sprawa administracyjna, a nie karna”.

– Obywatel Federacji Rosyjskiej „nie zapoznał się w ogóle z materiałami dowodowymi, a więc nie mógł wypowiedzieć się na temat ich prawdziwości, a także wniosków, do jakich doszły na podstawie tych materiałów polskie służby specjalne, a później organy administracyjne i sądy Polski” — podkreślił adwokat rosyjskiego korespondenta.

– Oprócz tego „w wyroku sądu nie podano konkretnych przyczyn wydalenia Swiridowa z Polski (…)”- powiedział Chełstowski.

Polskie sądy wielokrotnie odmawiały rosyjskiemu dziennikarzowi prawa uczestnictwa w rozprawach w swojej sprawie, a także odmawiały Swiridowowi w przesłuchiwaniu świadków.

[Niech się dziennikarz cieszy, że go nie wsadzono na podstawie utajnionych zarzutów i wyroku anonimowego sądu – admin]

Naczelny Sąd Administracyjny – Sygn. akt II OSK 1084/18. NSA informuje o braku podstaw do wydania przez NSA zgody lub zezwolenia na wjazd skarżącego (Leonida Swiridowa) na teren RP na okres rozprawy.

W pozwie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka domaga się on uchylenia nielegalnych w jego ocenie decyzji polskich władz, a także odszkodowania w wysokości 40 tys. euro i zwrotu kosztów za adwokata.

24 października 2014 roku polskie MSZ bez podania przyczyn anulowało akredytację dziennikarską Swiridowa, który pracował w Warszawie od 2003 roku. Następnie polskie władze rozpoczęły administracyjną procedurę pozbawienia go zezwolenia na pobyt. Po jego odebraniu dziennikarz musiał opuścić kraj w ciągu 30 dni. 12 grudnia 2015 roku wyleciał z Warszawy do Moskwy bez wyroku sądu.

Wszystkie materiały sprawy rosyjskiego korespondenta objęte są klauzulą tajności, chociaż obrona wielokrotnie domagała się wyjaśnienia przyczyn takiego rozstrzygnięcia. Naczelny Sąd Administracyjny odmówił odtajnienia dokumentów.

W aktach sprawy Swiridowa znajduje się tylko jeden oficjalny dokument: pismo szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w którym czytamy, że „dalszy pobyt wskazanego obywatela na terytorium Polski stanowi rzeczywiste i poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa”, bez podania jednak jakichkolwiek przyczyn.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 8 do “Rosyjski dziennikarz pozywa Polskę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka”

 1. lopek said

  Ma sprawę wygraną – bo prawdopodobnie był szykanowany w ramach szarpania ruskich nogawek i wykazania się tzw. specsłużb, że są czujne.

 2. Maverick said

  Polskie sądy to przeważnie koszerne mafie.

 3. Troll polonii said

  W Polsce panuje obecnie kowbojskie prawo prerii. Ostrzegaja Polske kraje unijne – rownie skorumpowane, ostrzegaja rozne miedzynarodowe zespoly prawnicze. Nic nie pomaga. Swiecie wierza pajace, ze kowboje zapewnia Polsce bezkarnosc. Do czasu.
  Polska stala sie poszturchadlem kowbojskim.
  Trybunal Konstytucyjny to dekownia oligarchii a ta oligarchia – to podkuchenna NATO, pomaga Trybunalow Konstytucyjnemu lamac Konstytucje ( umowy smieciowe, prawo do pracy, najazd na inne panstwa, dr Piskorski nielegalnie aresztowany, popieranie terroryzmu islamskiego, nakladanie sankcji na inne panstwa, udzial w niezadeklarowanych wojnach, popieranie nazizmu ukrainskiego, afery biznesowe, nierozwiazane tajemnicze morderstwa w kraju na tle politycznym… itd.)
  Jednym slowem, zabawa w dobrych bialych i zlych Indian…
  To wszystkie jeszcze moznaby zniesc w kapitalizmie.
  Ale Polski juz nie stac na utrzymywanie tak drogich dworskich trefnisiow, ktorzy dworuja sobie z polskiego podatnika i obywatela.
  Dworuja sobie z ustanowionych praw.

  Nie jest to pierwszy w Polsce przypadek szykanowania dziennikarza.

 4. Troll polonii said

  Moze tylko troszke nie na temat

  POSLUCHAJCIE i POCZYTAJCIE!!

  W USA tez nie wierza w zadne prawa. Ale Amerykanie chetnie pouczaja innych na tematy, o ktorych sami nie maja zielonego pojecia np. o demokracji i poszanowaniu miedzynarodowych praw.
  I zachowuja sie jak pijane kacyki znad Limpoppo.
  O inteligencji drapieznika swiadczy byle rozmowa kowboja z Rosjaninem.

  Ale jaja
  Rosjanie zrobili tego lobuza Abramsa w konia. Udawali szwajcarskiego prezydenta i rozmawiali z Abramsem, ktory jest odpowiedzialny za przewrot w Wenezueli.
  Nie dosc, ze tepe sa te kowboje, to jeszcze sie jawnie otwarcie przyznaja, ze ich nie dotyczy zadne prawo. I bez zadnej dokumentacji, powodow pozorow moga na przyklad zamknac konto bankowe komu sie da.

  Rosyjscy pranksterzy podali sie za wladze szwajcarskie ( a konkretnie za prezydenta Szwajcarii!!) wydusili od Abramsa bez wysilku tajemnice wielce panstwowa oraz podali nazwiska przeciwnikow Putina i w Rosji i Kazachstanie jako wielkich wrogow USA ktorym nalezy pozamykac konta w Szwajcarii.
  Potega spisku USA ,mocarny pan Elliot Abrams TELEFONICZNIE sie zgodzil pozamykac te konta. Nie byly mu potrzebne zadne dokumenty ani dowody, dla ktorych mozna ludziom zamykac konta bankowe w prywatnych kontach szwajcarskich.
  Zeby sprawa lepiej zasmierdziala to o tych operacjach bankowych natychmiast doniosla prasa Bloomberga.

  A Abrams zdradzil tajemnice taktyki USA w Wenezueli!!!

  Ta zabawa dwoch sprytnych Rosjan warta jest wszystkie pieniadze!
  Prank Elliott Abrams: Invasion In Venezuela And Freezing Of Maduros Accounts – YouTube

  BREAKING: FULL AUDIO – Elliot Abrams DUPED By Russian Pranksters Into FULL CONFESSION Of U.S War & Theft Plans For Venezuela – 12160 Social Network
  http://12160.info/video/breaking-full-audio-elliot-abrams-duped-into-full-confession-of-u

 5. Kapsel said

  Poseł Winnicki o tym jak Polacy i Rosjanie ramię w ramię przeciw lituanizacji , w wyborach samorządowych na Litwie.

  Wybory: Sukces Grzegorza Brauna i Polaków na Litwie!

  .https://www.youtube.com/watch?v=PzxEkZz2uX4

 6. NICK said

  Kapslownica nie- narodowa.
  A winn-icki też.
  Dawno pisałem… .

 7. Kapsel said

  W tym materiale chodzi o to że Polacy wspólnie z Rosjanami nie dali się Litwinom w wyborach samorządowych , co jasno zaznaczyłem a nie spotkałem nikogo innego kto by o tym powiedział.
  Znowu Bziku pomyliłeś tabletki i robisz w Gajówce kupę smrodu, zresztą jak na porządnego Bzika przystało.

 8. NICK said

  „chodzi o to że Polacy wspólnie z Rosjanami nie dali się Litwinom”?

  Komu?

  I kto się dał… .

Sorry, the comment form is closed at this time.