Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Siekiera_Motyka o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  bryś o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Witold o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Chyba jakieś inne Pi… o Wolne tematy (41 – …
  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Wyklęci w NBP

Posted by Marucha w dniu 2019-03-08 (Piątek)

Media ujawniły zarobki w Narodowym Banku Polskim – okazuje się, że szef NBP – Adam Glapiński zarabia 60 tys. zł czyli trzy razy więcej niż Prezydent Państwa Polskiego – Andrzej Duda. Ba, co tam prezes! Wszyscy dyrektorzy zarabiają po 30-40 tys. czyli też kilkakrotnie więcej niż prezydent państwa, premier i ministrowie.

[A właściwie za co zarabia premier, prezydent i ministrowie? Co te łajdactwo zrobiło dla Polski dobrego? – admin]

No a co dopiero powiedzieć o smukłych asystentkach, blondynkach z których jedna (ta ładniejsza) za kierowanie marketingiem Narodowego Banku dostaje w sumie 60 tys. zł – tyle co sam prezes i 3 razy więcej niż sam Prezydent miłościwie nam panujący Amdrzej D.

Pytanie: za co Glapiński i jego blondynki dostają taką kasę jest oczywiście pytaniem retorycznym. Tłum odbiorców propagandy i tak nie ma pojęcia czym się zajmuje Narodowy Bank Polski, a przeciętny wyborca nie ma też pojęcia co to jest ten „markieting”?

A o prezydencie państwa – jako o polityku – Polak ma zapewne zdanie niespecjalnie pozytywne. Wiadomo, że wszyscy politycy to dranie, nic nie robią, a tylko kasy im mało. Dlatego próba podniesienia pensji ministrom i wiceministrom (zarabiającym po ok. 7 tys.) jaką podjęła premier Szydło – na początku kadencji – spotkała się ze zdecydowanym społecznym oporem.

Trybun internetowy Paweł Kukiz nazwał ten projekt „Koryto plus”. Nic więc dziwnego, że Szydło i PiS podwinęli ogon i wycofali się z nieśmiałej próby uporządkowania choćby części bałaganu płacowego w III RP. Za to potem, jak zwykle łatając „dziury” Szydło poprzyznawała ministrom nagrody, „które im się po prostu należały” – jak oświadczyła z mównicy sejmowej.

Wypowiedź premier Szydło wzburzyła opinię publiczną i żeby zatrzeć fatalne wrażenie na temat pazerności klasy politycznej i jej czołowego oddziału w postaci „Dobrej Zmiany” – musiał zaingerować sam Prezes, który za karę (za te nagrody dla ministrów) polecił obniżyć wynagrodzenia dla posłów. To było bardzo logiczne, bo ministrowie są tylko z PiS, a posłowie tylko w połowie. Obniżka pensji dotknęła więc również posłów opozycji.

Po całej tej operacji poseł zarabia – nie licząc diety – ok. 6 tys. zł, za które jak to słusznie określiła tuskowa minister – pracuje tylko dureń, albo złodziej.

No bo też i biorąc pod uwagę, że blondynki prezesa NBP dostają 10 razy więcej od posłów z całą pewnością nie można naszych parlamentarzystów posądzać o nadmierny poziom intelektu. Z wyjątkiem, ma się rozumieć tych, którzy załatwili sobie, albo swoim pociotkom miejsca w radach nadzorczych i zarządach spółek skarbu państwa gdzie też byle placowemu, awansowanemu na figuranta do jakiegoś Orlenu, albo Azotów – państwo nasze płaci po 20 – 30 tys. miesięcznie.

W tym czasie nauczyciel zarabia 3 tys. emeryt ze stażem 40 lat pracy dostaje 1,8 tys. nie mówiąc o tych którzy – nie obciążając państwa – prowadzili własną działalność gospodarczą, albo byli rolnikami i żywili naród wstając ino świt i tyrając do zmroku.

I tak wygląda niepodległe państwo polskie: na górze – klasa panów (politycznych) razem z ich kolaborantami w postaci sędziów, prokuratorów itp. uprzywilejowanych – dostających po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie – na dole wszyscy pozostali – nauczyciele, inżynierowie, rolnicy dostający ochłapy w postaci ułamka dziesiętnego tego co dostają członkowie klasy panów.

Jakoś tak się stało, że zarobki panienek Glapińskiego zostały ujawnione tuż przed 1 marca – przed Dniem Żołnierzy Wyklętych. Określenie to odnosi się do bohaterów, którzy najpierw walczyli z Niemcami, a po 1945 toczyli beznadziejną walkę z komunistami. Najczęściej zginęli w katowniach UB, rozstrzeliwani po pełnym tortur śledztwie.

Dobra Zmiana z Prezesem Kaczyńskim z Żołnierzy Wyklętych uczyniła kult państwowy i 1 marca pod ich pomnikami i w miejscach kaźni kwiaty składać będą – oprócz polityków, wszyscy członkowie rad nadzorczych, asystentki prezesa NBP i inni beneficjenci systemu.

Już wiemy o co walczyła i za co zginęła „Inka”, „Bartek” i inni „Niezłomni”. Za Glapińskiego, jego blondynki. Za wszystkich Glapińskich Niepodległej Rzeczpospolitej! Sto lat!

Janusz Sanocki
Autor jest posłem na Sejm RP
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 18 do “Wyklęci w NBP”

 1. lopek said

  Co tam Glapiński ze swoimi blondynkami – kiedy tutaj chodzi o urzędasów w ogóle – którzy w tzw. demokraturze pełnią funkcję strażników owej, tzw. demokratury. Ponadto – ileż to czarci pomiot natworzył groteskowych urzędów i tworzy je nadal – gdzie tylko wynagrodzenie urzędasów w owych urzędach nie jest groteskowe.
  Wniosek?
  Te wszystkie osiągnięcia technologiczne – kiedyś furka z konikiem – dzisiaj TIR, kiedyś ludzie z łopatami – dzisiaj potężne koparki, etc. – marnotrawi się między innymi na tworzenie urzędów i urzędników. Jest to jeden z istotnych kosztów okupacji Ziemi i ludzi stworzonych przez Boga – przez czarci pomiot.

 2. JMP said

  W zależności od punktu widzenia można nazywać bohaterami różnego rodzaju ludzi, ale nazywanie nimi tzw. „Żołnierzy Wyklętych”, którzy zamordowali ponad 100 000 swych, najczęściej niczemu niewinnych, pobratymców (nauczycieli, chłopów, żołnierzy WP, geodetów, milicjantów, kolejarzy itd.) jest dla mnie głupotą pochodzącą z zaślepienia i wynikającego z niego braku zdolności do obiektywnej oceny sytuacji lub wręcz zwykłym draństwem.

  Czegoś nie wiem. Skąd Pan wziął te 100 tysięcy?
  Admin

 3. Olo said

  Glapiński jest frankijskim żydem, dlatego może robić co chce. Zawsze będzie stał ponad prawem. Nawet jakby ukradł miliardy czy zabił dowolną ilość osób.

 4. revers said

  Bez Gapinskich nie bylo by NFOZ, KRNF, Amber Gold, Skokow, Geting bankow, lub smierci Andrzeja Lepera w linku do wideo

  .https://www.youtube.com/watch?v=zyrzG9ST12E&feature=share

 5. Zerohero said

  Prostytutka za numer bierze 200zł. Załóżmy, że kolega ma potrzebę skorzystać raz dzienne. Wychodzi ok. 6000 miesięcznie. Przypuszczam, że tyle trzeba mieć extra budżetu na tzw. prywatny sponsoring, tzn. utrzymanie jakiejś studentki na wyłączność. Jednak nawet za 6000 miesięcznie taka lala może zdradzać (np. oczami), że kopulujący z nią oblech jest niepociągający. Co zrobić? Podbić stawkę 10 X. Laska wtedy dostanie orgazmu nawet gdy dziad ma żylaki, wali mu spod pach, a wacunio wystaje 2cm spod kałduna i kończy po 3 ruchach frukcyjnych wśród świńskiego kwiku dziada.
  A najlepiej te koszty przerzucić na kogoś innego np. zatrudnić prostytutkę na posadzie w instytucji, w firmie. Wtedy prostytutka cieszy się, że ma normalną pracę, a obleśny dziad ma używanie za 0zł. Słownie: ZERO ZŁOTYCH POLSKICH. Płacą jacyś anonimowi frajerzy.

 6. Olo said

  Frankijscy żydzi udający Polaków to największe zło jakie kiedykolwiek spotkało Polskę. To wewnętrzny wróg, który nieprzerwanie nas okrada, wciąga w wojny i konflikty z sąsiadami, ściąga do nas okupantów, sprzedaje nas wrogom zewnętrznym, wywołuje krwawe powstania, po to tylko, żeby móc na nas cały czas pasożytować i wygodnie żyć udając Polaków.

 7. Re: Artykul…
  A czy nie przez przypadek nikt nie wspomina o tzw. „bonusach” (premiach) dla tych z „wyzszych polek” w NBP za „dzialalnosc” lichwiarska???…
  (te premie sa bardzo lukratywne..)
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 8. Plausi said

  Niedokładna, a nawet błędna terminologia

  „szef NBP – Adam Glapiński zarabia 60 tys. zł”, słowo zarabiać to synonim do zapracować, aby zapracować trzeba najpierw coś wypracować. A co wypracował szef NBP, pan prezydent czy jemu podobni ?

  https://pppolsku.wordpress.com/2019/03/06/przyklad-kolab

  Już dobrze, jeśli nie narobili zbyt wiele smrodu i nie wyrządzili zbyt wiele szkód, ale nic nie zapracowali. To co politycy czy żongleży finansowi otrzymują, to nie jest żaden zarobek, bo żaden z nich niczego nie zarobił, a ŁUP. Stramy się coraz uświadomić czytelnikom bardzo ważną rzecz, aby nie używać języka i semantyki narzuconych podbitemu narodowi przez okupantów.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  Myśląc w katogoriach okupanta, przyjmujesz czytelniku sposób myślenia jaki okupant chce ci narzucić. Typowy przykład:

  https://marucha.wordpress.com/2019/03/07/zdaniem-prof-zaryna-polska-powinna-poprosic-rzydow-o-zgode-na-ekshumacje-w-jedwabnem/#comment-816673

  Polacy w swej masie nie są w stanie uwolnić się ok kanonu, jaki został im narzucony w latach zaraz powojennych i paplają dokładnie to, co okupanci sobie od nich życzą. Obawiamy się, że wypowiedź w powyższym linku jest mało kto w stanie zrozumieć.

  Należy sobie najpierw uświadomić potrzebę i znaczenie właściwego języka, zanim rozpocznie się rzeczy większe, inaczej jesteś czytelniku myślowo wydany na pastwą okupanta. Wiele wypowiedzi potwierdza, że autorzy są niewolnikami języka okupanta.

  Naturalnie można używać poprawnych terminów n.p. „blondynki prezesa NBP dostają 10 razy więcej od posłów”, a więc blondynki nie zarabiają a dostają,. za ile „razy” dostają, tego autor nie podaje ?

 9. JMP said

  Ad #2 Czegoś nie wiem. Skąd Pan wziął te 100 tysięcy?
  Admin

  Mea Culpa. Miało być 10 000. Nie wiem, w jaki sposób nie zauważyłem swego błędu. O ile wiem liczba zabitych przez
  tamtych „bohaterów” waha się, według różnych źródeł, od 15 do 20 tysięcy. Tak czy inaczej sporo. Mój ojciec, pracujący jako
  kierownik grupy geodezyjnej przy wytyczaniu wschodniej granicy, przeżył tylko dzięki temu, że grupa „Żołnierzy Wyklętych”
  nadziała się na oddział już wtedy chyba LWP i szybko było po niej.

  Rozumiem, że walki ustrojowe są na ogół bezlitosne, ale mordowanie bezbronnych ludzi, najczęściej Bogu ducha winnych
  cywilów, jest zbrodnią, niezależnie od tego kto i o co walczy i kto te morderstwa popełnia..

  —————-
  Wiem, że w wielu grupach „leśnych” za morderstwa na cywilach karano śmiercią.
  Admin

 10. zapiniotodement said

  @ 8. Plausi
  „Należy sobie najpierw uświadomić potrzebę i znaczenie właściwego języka, zanim rozpocznie się rzeczy większe, inaczej jesteś czytelniku myślowo wydany na pastwą okupanta. Wiele wypowiedzi potwierdza, że autorzy są niewolnikami języka okupanta.”
  Mnie to odpowiada, bo wolę czytać o doopach blondynek –
  niż o tym, że Narodowy Bank Polski już nie jest ani narodowy, ani polski…

 11. EKONOMIA ŻYDOWSKA,to tytuł rozdziału zamieszczonego w książce CYWILIZACJA ŻYDOWSKA,którą autor Feliks Koneczny nazwał CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.
  Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI nie tylko opisuje ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĘ GRUPOWĄ,ale i problem jej adaptowania przez gojów,co jest widoczne w działalności instytucji stanowiącej o demokratycznym systemie państwa.
  Bóg MAMONA wspiera rozwój CYWILIZACYJNEJ MIESZANKI pod znaczącym wpływem PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.
  Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak aktualnie we wrocławskich warunkach za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.

 12. NICK said

  Piszecie.
  Mniemacie, że macie pojęcie.
  ŻADEN. Nie zna fuck-tycznych dochodów.
  Zatem o czym mowa-trawa?

 13. lewarek.pl said

  5. Zerohero
  wacunio wystaje 2cm spod kałduna i kończy po 3 ruchach frukcyjnych

  Z taką długością to nie może być żadnych ruchów. Najwyżej poklepanie po… no, mniejsza z tym.

  12. Nick
  ŻADEN. Nie zna fuck-tycznych dochodów

  No właśnie! Zapewniam, jako mający swego czasu praktykę w jednym z ministerstw, że te publicznie ogłaszane pensje to tylko część (i to chyba mniejsza) kasy, którą oni naprawdę dostają. Oprócz pensji ministrowie, wiceministrowie i dyrektorzy w ministerstwach mają też rozmaite dodatki i premie, o których się nie informuje.
  Oprócz tego sporo bezpłatnych bonusów.
  No i możliwości osiagania lewych dochodów. Tak, tak…
  Nie wiem jak tam z tym jest u prezydenta, ale… Taki Duda z Agatą – czy oni coś wydają na życie i podróże?

 14. RomanK said

  Skad JMP wziol to- czy tamto..pyta pan Gajowy???:-))))
  Jak to skad??? stad skad zawsze :-))) skad Nahum Goldman wzial 6 mln?????? :-))))
  Po danych pan poznaje , jak szczury po ogonku:-)))

 15. Boydar said

  Jeden Pan NICK przyparł prawdę do ściany.

  A o składkach partyjnych oraz innych to Szanowni słyszeli ? Niby z czego te watahy się utrzymują, z marnej dotacji powyborczej ? Tyle to na waciki !

 16. NICK said

  Noi wóy.
  Nie mam siły na zapodanie tele-dysku.

  A baby mam w nosie….
  Zatem wysmarkiwać muszę.
  Baby.
  NIE Duszę.

  Taka jedna, poye-bana.
  Od rana. Ma bana.
  Sorki, że ćwierkam.
  Jam. Załamana.

  😦 .

  Żart to jest.

  Przecież macie swoje Panie… .

 17. Re 5:
  A pan się od Baydurowego zaraził? Wcześniej nie pisał pan o takich brzydkich rzeczach.

 18. Boydar said

  Fakty nie są ładne czy brzydkie, Panie Przemysławie. Jakie są każdy widzi. A ja te fotony konwertuję na fonty, tylko tyle.

Sorry, the comment form is closed at this time.