Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Przez Morze Czerwone ku Phallu…
  Barbara Chojnacka o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (46 – …
  Bezpartyjna o Przyczyny zwiększających się w…
  Bezpartyjna o Mądry głupiemu (niestety)…
  Jaron o Jak zabito mały ruchu graniczn…
  sanning o Między politycznym eskapizmem…
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  Maverick o Wolne tematy (46 – …
  Jaron o Przyczyny zwiększających się w…
  Boydar o Prymas Wyszyński – wróg czy pa…
  . o Między politycznym eskapizmem…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (46 – …
  Boydar o Mądry głupiemu (niestety)…
  UZA o Przyczyny zwiększających się w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Dinozaury świetnie sobie radziły tuż przed zagładą

Posted by Marucha w dniu 2019-03-09 (Sobota)

Dinozaury świetnie sobie radziły na krótko przed uderzeniem w Ziemię planetoidy, która przyniosła im zagładę. Nie potwierdziły się teorie, że ich populacja była wówczas osłabiona zmianami klimatu – informują naukowcy na łamach „Nature Communications”.

Od dawna naukowcy są zgodni, że najbardziej prawdopodobną przyczyną zagłady dinozaurów 66 mln lat temu było uderzenie w Ziemię planetoidy. Wydaje się również prawdopodobne, że nastąpiło wówczas wzmożenie zjawisk wulkanicznych, które doprowadziły do katastrofy ekologicznej. Skutkiem tych wydarzeń było wymarcie dinozaurów.

[Gdzie uderzyła ta planetoida? Wiadomo? – admin]

Badacze spierają się jednak, w jakiej kondycji były dinozaury tuż przed samą kosmiczną kolizją. Niektórzy sądzą, że długotrwałe zmiany klimatu osłabiły populację dinozaurów, a uderzenie planetoidy i katastrofa ekologiczna, która później nastąpiła, jedynie dopełniły dzieła zniszczenia. Miała o tym świadczyć zmniejszająca się stopniowo bioróżnorodność dinozaurów, czyli coraz mniejsza liczba gatunków.

Najnowsze badania prowadzone przez naukowców brytyjskich zaprzeczają jednak tej wersji. Badacze przeanalizowali środowisko i rozmieszczenie dinozaurów w Ameryce Północnej.

– Wyniki naszych badań sugerują, że dinozaury były zwierzętami, które potrafiły się przystosowywać do zmian środowiska – przekonuje Alessandro Chiarenza z Imperial College London.

Naukowcy zwracają uwagę, że podstawą błędnej tezy o złej kondycji dinozaurów mogło być niedoszacowanie przez naukowców ich liczby. Mogło to być jednak spowodowane nie tyle mniejszą liczbą samych dinozaurów, a raczej ich skamieniałości. Spowodowane to było gorszymi warunkami do występowania procesu fosylizacji (powstawania skamieniałości).

Świadczą o tym badania porównawcze prowadzone w różnych częściach Ameryki Północnej, rozdzielonej wówczas płytkim, śródlądowym morzem. Po jego zachodniej stronie panowały doskonale warunki do formowania się skamieniałości, z kolei po wschodniej – dużo gorsze.

Tymczasem próby rekonstrukcji ówczesnego środowiska naturalnego, przeprowadzone przez zespół, świadczą o tym, że na dużych połaciach kontynentu panowały dogodne warunki dla dinozaurów. Naukowcy uważają więc, że nie ma powodu sądzić, iż uderzenie planetoidy jedynie przypieczętowało zagładę dinozaurów, która miałaby zacząć się dużo wcześniej.

/Nauka w Polsce – PAP/
https://www.magnapolonia.org

Naszym zdaniem dinozaury, przewidując pojawienie się rasy hebrajczyków, wolały od razu wymrzeć.
Admin

Komentarzy 9 to “Dinozaury świetnie sobie radziły tuż przed zagładą”

 1. Żuraw said

  Wszechświat postanowił porzucać w dinozaury kamieniami. Efekt końcowy opisała dr Ewa.

 2. brys said

  Nie jestem w stanie wynyślić do czego im te małe przednie łąpki.

 3. Zerohero said

  @Marucha

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Krater_Chicxulub

  Ciekawe! Dziękuję.
  Admin

 4. Boydar said

  Do przenoszenia jaj, Panie Brysiu. Na przykład. Poza tym, pogłaskanie Pani Dinozaurowej po buzi (z miłości naturalnie) lewą tylną łapą mogłoby być przez nią opacznie zrozumiane. Pan popatrzy na dzisiejsze małżeństwa, zero prewencji, zero myślenia.

 5. Dinozaur said

  Dinozaury żyją i to nienajgorzej …

 6. baca said

  no cóż… eskimosi też byli w dobrej kondycji przed zagładą…

 7. Ale dlaczego? said

  Dominowały na lądach i oceanach przez 137mln lat.
  Były więc gadami doskonale potrafiącymi się przystosować.
  I tak naprawdę nie wszystkie wyginęły. Część jest nadal jedną z najlepiej rozwijających się rodzi zwierząt. To PTAKI. Potomkowie teropodów.
  Tak więc zapewne przynajmniej część dinozaurów mogła być stałocieplna.
  I wcale niegłupia. Przykład papug i nie tylko.
  Gdyby nie wyginęły, nie mielibyśmy szans przetrwać razem z takimi potworami 😉
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Dinozaury

 8. lopek said

  Szkoda – bo człowiek musiał kiwać się na na wielbłądzie, koniu czy osiołku – a tak pomykałby na dinozaurze. Na dinozaurze na którym od biedy dałoby się nawet jakąś chatkę z wygodami sklecić.

 9. Jan said

  Słowianie – Wiara Przyrodzona
  https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/

  „Obecnie mamy rok 7528 według czasu Świątyni Światła Świata”
  Taką samą datę, pokazuje również kalendarz babiloński.

  Prof. Hovind w swoich wykładach (polecam) udowadnia, że ludzie i dinozaury żyli w tym samym czasie, nie tylko on zresztą. Jest wiele filmów i książek które mówią, że Ziemia liczy kilka tysięcy lat, że jest bardzo młoda.
  Jeśli myślicie, że człowiek pochodzi od małpy, po milionach lat ewolucji, to macie nieźle zrypane pod beretem!

  Oto co napisał ostatnio, Dydymus

  Akademia Filozoficzna Dydymusa

  „Edukacja lustrzana, tworzy z wiejskich głupków za pomocą wielu czynników (chemicznych, psychologicznych) pedałów, narkomanów, mentalne i fizycznie usposobione prostytutki, alkoholików bez cienia mózgu, feministki, wykształconych imbecyli, stosujących zamiast mądrości tytuły naukowe, społeczne, zawodowe … , chore psychicznie dzieci i dorosłych, powtarzające wpojone im brednie … wyryte kłamstwem ideologii – wiecznego powtórzenia … ponieważ po stokroć powtarzane kłamstwo, staje się dla niewolnika świętą prawdą, nawet jeśli byłaby nielogiczna, niemoralna i niezgodna z altruizmem, empatią, wolnością i równością innej jednostki …

  Te nieświadome swych czynów zwierzęta, pozbawione wiedzy, altruizmu, empatii, wyższych uczuć, wartości, rzucają złe oko, na każdego, kto nie odbija, tak jak oni – lustrzanej edukacji ich panów, idoli, gwiazd, celebrytów i autorytetów.
  Wygląd, seksualizm, nałogi i wskazane im przez panów – pasje (sport, media, gry, restauracje, wakacje, uroda, nałogi, popędy, bezproduktywna praca …), to całe ich życie, oparte na rojeniu się podzielonych wedle zasady tezy i antytezy grup społecznych, zawodowych, poglądowych … żyjących w obłędzie, odbitych od innych marzeń, fantazji, emocji i pragnień …

  Wyrojonymi stadami, kieruje prawo stanowione zwierząt, które kontroluje stada, przez strach, nałogi i rytuały religijne, społeczne, medyczne … tworząc amok i fanatyzm systemowy …

  Kiedy czuje taki zmasowany atak, tak zwanych lekarzy, specjalistów, bez efektywnych urzędników ( niszczących swój czas za pomocą niszczenia wartościowych rzeczy w Internecie ), dzieci, głupków, pedałów, feministek, dziwek – ogólnie ofiar pan seksualizmu i innych zwykłych debili … czuję się jak w kloace, ponieważ każda z tych osób to gówno, szczoch, lub wymiot, które jest przydatne systemowi, do ideologii efektywnego podziału społecznego, opartego na zmiennej tezie i antytezie wykorzystywanej, przez trzecią siłę.”

  Trzecia siła: UPADŁE (na Ziemię) ANIOŁY – RZĄDZĄ LUDŹMI!
  http://proroctwa.com/Henoh.htm

Sorry, the comment form is closed at this time.